Resultater - Copenhagen Regatta 2021
Løb nr | Starttid - | ↓

Løb 101
U15 M1X Drenge U15 1X 500m A Finale
2021-08-28 13:05
Plac. # Navn 500m
1 6 Hadsund II 16
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
1:58
2 2 Bagsværd III 14
  • Otto Kjærulff(1)
2:11.7
3 4 Hadsund I 8
  • Christian Sindre Bech(1)
2:21.5
Løb 101
U15 M1X Drenge U15 1X 500m B Finale
2021-08-28 13:00
Plac. # Navn 500m
1 5 Holstebro/KCHO I 18
  • Andreas Bork Kristensen(1)
1:56.5
2 9 Rødvig I 12
  • Thomas Andersen(1)
2:16.8
3 8 Saxkjøbing I 10
  • Carl Dunch(1)
2:17.2
4 1 Bagsværd II 6
  • Jakob Bjørn Danø(1)
2:20.7
5 7 Lyngby I 4
  • Johan Bach Sørensen(1)
2:24.7
6 4 Odense/KCO I 2
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
2:24.9
7 2 Bagsværd 2
  • Rolf Søborg Højerup(1)
2:33.9
Løb 101
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 1. Indledende
2021-08-28 13:05
Plac. # Navn 500m
1 6 Hadsund II
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
Seeded 34p2:05.9
2 2 Bagsværd III
  • Otto Kjærulff(1)
2:09.6
3 4 Hadsund I
  • Christian Sindre Bech(1)
2:14.2
Løb 101
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 2. Indledende
2021-08-28 13:00
Plac. # Navn 500m
1 5 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
Seeded 30p1:59.1
2 8 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
2:16.2
3 9 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
2:17.5
4 1 Bagsværd II
  • Jakob Bjørn Danø(1)
2:20.9
5 4 Odense/KCO I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
2:23.8
6 7 Lyngby I
  • Johan Bach Sørensen(1)
2:24.7
7 2 Bagsværd
  • Rolf Søborg Højerup(1)
2:29.7
Løb 102
U15 W2X Piger U15 2X 500m A Finale
2021-08-28 13:10
Plac. # Navn 500m
1 2 Sorø/Stevns I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Anna Iversen(2)
Seeded 72p1:53.4
2 6 Hadsund I 16
  • Josefine Antoinette Brink(1)
  • Naja Lübeck(2)
Seeded 40p1:57.4
3 3 Bagsværd I 14
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
  • Nanna Bardram Kehr(2)
2:03.4
4 1 Sorø/Stevns II 12
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
2:05.9
5 4 Holstebro/KCHO 10
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Laura Skov(2)
2:13.3
6 5 Bagsværd II 8
  • Liv Dolmer(1)
  • Sigrid Gulløv-Elley(2)
2:38.5
Løb 103
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m A Finale
2021-08-28 13:25
Plac. # Navn 1500m
1 5 Sorø I 18
  • Jonas Lindegaard(1)
6:12.3
2 8 Bagsværd/KCB II 16
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
6:19.1
3 4 Odense/KCO I 14
  • Gustav Krogh(1)
6:35.4
4 6 Stevns II 12
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
6:41.1
Løb 103
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 1. Indledende
2021-08-28 10:36
Plac. # Navn 1500m
1 4 Odense/KCO I
  • Gustav Krogh(1)
6:28.6
2 5 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
6:31.4
3 3 Sorø II
  • Mads Christensen(1)
Seeded 30p6:31.6
4 2 København I
  • Sylvester Keinicke Jørgensen(1)
7:00.9
Løb 103
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 2. Indledende
2021-08-28 10:40
Plac. # Navn 1500m
1 8 Bagsværd/KCB II
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
Seeded 28p6:17.4
2 6 Stevns II
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
6:31.5
3 9 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
6:35.3
Løb 104
U17 W2X Piger U17 2X 1500m A Finale
2021-08-28 13:35
Plac. # Navn 1500m
1 2 Sorø I 18
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
  • Signe Thorup(2)
Seeded 16p6:17.3
2 1 Holstebro/KCHO I 16
  • Anna Skovdam(1)
  • Laura Møller(2)
6:19.8
3 4 Holstebro/LDR/KCHO I 14
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
  • Caroline Bork Terkelsen(2)
Seeded 8p6:23.8
4 3 Holstebro/KCHO 12
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • My Alberte Schaaf(2)
6:43.3
Løb 106
U13 W/M 1X Piger/drenge U13 1X 500m 1. Afdeling
2021-08-28 13:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
Løb 107
Masters W1X Kvinder Masters 1X 1000m 1. Afdeling
2021-08-28 13:41
Plac. # Navn 1000m
1 1 Furesø I (løb 107)
  • Mette Møller(1)
Start:0s 4:34.6
Løb 108
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 1. Afdeling
2021-08-28 13:45
Plac. # Navn 1000m
1 5 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
Start:3s 4:27.6
2 4 Bagsværd I
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(1)
Start:0s 4:31.6
3 3 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
Start:0s 5:00.1
Løb 108
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 2. Afdeling
2021-08-28 13:45
Plac. # Navn 1000m
1 9 DSR II
  • Lars Nielsen(1)
Start:32s 4:53.8
2 10 Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
Start:43s 5:02.7
3 8 DSR I
  • Peter Jørgensen(1)
Start:24s 4:58.2
4 8 Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
Start:32s 5:06.1
5 7 Nordslesvig I
  • Fleming Mathiesen(1)
Start:0s 5:08.5
6 11 Nordslesvig II
  • Marc-Oliver Klages(1)
Start:43s 5:10.4
Løb 109
U15 W4X+ Piger U15 4X+ 500m A Finale
2021-08-28 13:59
Plac. # Navn 500m
1 2 Hadsund I 18
  • Cille Hougaard(1)
  • Victoria Clara Brink(2)
  • Naja Lübeck(3)
  • Josefine Antoinette Brink(4)
  • Melody Harati(cox)
Seeded 40p1:48.3
2 3 Holstebro/Lyngby/KCHO 16
  • Emmelie Brinkløv(1)
  • Laura Skov(2)
  • Sarah Aslak Gilberg(3)
  • Anna Kramer Bosnes(4)
  • NN 1(cox)
Seeded 30p2:01
3 1 Bagsværd I 14
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Sigrid Gulløv-Elley(2)
  • Sofie Koch-Henriksen(3)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(4)
  • Anna Jacobsen(cox)
2:08.5
Løb 110
U17 M4X Drenge U17 4X 1500m A Finale
2021-08-28 14:04
Plac. # Navn 1500m
1 1 Holstebro/KCHO I 18
  • Jens Pedersen(1)
  • Simon Starklint(2)
  • Hjalte Westeraa(3)
  • Simon Madsen(4)
5:00.8
2 2 Sorø I 16
  • Emil Jelstrup(1)
  • Jonas Lindegaard(2)
  • Mads Christensen(3)
  • Valdemar Vilhelmsen(4)
Seeded 22p5:18.9
Løb 111
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m A Finale
2021-08-28 14:22
Plac. # Navn 2000m
1 8 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
7:49.4
2 4 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
7:54.5
3 7 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Juhl(1)
8:18.4
4 2 Lyngby/KKL II
  • Aleks Gryn(1)
8:48.1
5 3 København I
  • Albert Valentin(1)
8:53.9
Løb 114
U19 W2- Piger U19 2- 2000m 1. Afdeling
2021-08-28 14:22
Ingen anmeldt, løbet udgår
Løb 115
W1X Kvinder 1X 2000m A Finale
2021-08-28 14:31
Plac. # Navn 2000m
1 3 Roskilde I
  • Ingrid Bo Andersen(1)
8:32.1
2 1 Bagsværd/KCB I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
8:53.3
Løb 116
M1X Mænd 1X 2000m A Finale
2021-08-28 14:41
Plac. # Navn 2000m
1 1 Nordslesvig I
  • Sebastian Terp(1)
7:43.4
2 4 Roskilde I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
8:02.9
3 2 Holstebro/KCHO I
  • Joakim Viberg(1)
8:08.3
4 3 KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
8:21.6
Løb 118
M2- Mænd 2- 2000m 1. Afdeling
2021-08-28 14:42
Ingen anmeldt, løbet udgår
Løb 119
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m A Finale
2021-08-28 14:52
Plac. # Navn 2000m
1 2 Sorø/Ægir I
  • August Husted Coutant(1)
  • Joachim Brahe Møller(2)
7:30.9
2 1 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
  • Marcus Modest(2)
8:04.4
3 3 Kolding/Odense/KCO I (løb 113)
  • Tobias Holt Poulsen(1)
  • Mads Kirstein(2)
8:17.3
Løb 120
U19 W2X Piger U19 2X - 2000m 1. Afdeling
2021-08-28 14:53
Ingen anmeldt, løbet udgår
Løb 121
M2X Mænd 2X 2000m 1. Afdeling
2021-08-28 14:53
Ingen anmeldt, løbet udgår
Løb 122
W2X Kvinder 2X 2000m A Finale
2021-08-28 14:53
Plac. # Navn 2000m
1 Bagsværd I
  • Sofie Liv Petry(1)
  • Astrid Højgaard(2)
8:06.2
2 2 DSR I
  • Silje Celine Siefert(1)
  • Nanna Vigild(2)
8:55.6
Løb 123
Masters W2-/2X Kvinder Masters 2-/2X 1000m 1. Afdeling
2021-08-28 15:02
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 1 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
  • Susanne Hansen(2)
Start:0s 0s4:224:22
2 3 KVIK I
  • Kristine Van Der Keur(1)
  • Johanna Maria Kresin(2)
Start:29s 29s4:40.24:40.2
3 2 Bagsværd I
  • Astrid Krüger(1)
  • Maike Benter(2)
Start:25s 25s4:40.44:40.4
Løb 124
Masters M2-/2X Mænd Masters 2-/2X 1000m 1. Afdeling
2021-08-28 15:09
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 1 Fredensborg I
  • Svend Aage Nielsen(1)
  • Kim Børgesen(2)
Start:0s 0s4:21.24:21.2
2 4 Bagsværd/Lyngby I
  • Hans Nøhr(1)
  • Henrik Thorup(2)
Start:23s 23s4:33.84:33.8
3 2 DSR III
  • Esben Jacobsen(1)
  • Ib Frausing(2)
Start:10s 10s4:36.74:36.7
4 3 DSR I
  • Michael Lessing(1)
  • Peter Jørgensen(2)
Start:23s 23s4:51.24:51.2
Løb 124
Masters M2-/2X Mænd Masters 2-/2X 1000m 2. Afdeling
2021-08-28 15:09
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 9 København I
  • Bo Vestergaard(1)
  • Jakob Øjvind Nielsen(2)
Start:0s 0s3:36.93:36.9
2 8 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
  • Peter Carstens(2)
Start:0s 0s3:40.73:40.7
3 7 DSR II
  • Peter Kristensen(1)
  • Lars Jørgensen(2)
Start:0s 0s3:43.43:43.4
4 10 Bagsværd I
  • Steen Christensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
Start:7s 7s3:43.63:43.6
Løb 125
U13 W/M 2X Piger/drenge U13 2X 500m A Finale
2021-08-28 15:30
Plac. # Navn 500m
1 3 Bagsværd I
  • Anna Jacobsen(1)
  • Sofie Koch-Henriksen(2)
2:11.2
2 2 Odense/KCO I
  • Benna Sundstrøm(1)
  • Tobias Lilholm Petersen(2)
2:13.1
Løb 126
U15 M4X+ Drenge U15 4X+ 500m A Finale
2021-08-28 15:35
Plac. # Navn 500m
1 1 Holstebro/Lyngby/KCHO 16
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • Mikkel Madsen(2)
  • Simon Aslak Gilberg(3)
  • Johan Bach Sørensen(4)
  • N N(cox)
Seeded 30p1:48.8
2 2 Bagsværd 18
  • Uffe Søborg Højrup(1)
  • Otto Kjærulff(2)
  • Hjalte Næraa(3)
  • Buster Kiilerich Madsen(4)
  • Nanna Bardram Kehr(cox)
Seeded 12p1:41.5
3 3 Bagsværd 14
  • Jakob Bjørn Danø(1)
  • John Havris(2)
  • Rolf Søborg Højerup(3)
  • Alexander Grundtvig(4)
  • Viktor Stoffregen Tørning(cox)
Seeded 10p1:55.4
Løb 127
U17 W4X Piger U17 4X - TU-CUP 1500m 1. Afdeling
2021-08-28 15:36
Ingen anmeldt, løbet udgår
Løb 129
W/M 1X Kvinder/mænd 1X 1000m A Finale
2021-08-28 15:40
Plac. # Navn 1000m
1 2 DSR II
  • Silje Celine Siefert(1)
4:31.6
2 3 DSR I
  • Nanna Vigild(1)
4:41
Løb 131
M4- Mænd 4- 2000m 1. Afdeling
2021-08-28 15:41
Ingen anmeldt, løbet udgår
Løb 132
W4X Kvinder 4X 2000m A Finale
2021-08-28 15:41
Plac. # Navn 2000m
1 1 KVIK I
  • Johanna Maria Kresin(1)
  • Camilla Marie Nyborg(2)
  • Tine Bryder Nielsen(3)
  • Mette Skjold Elmelund(4)
8:49.9
Løb 133
M4X Mænd 4X 2000m A Finale
2021-08-28 15:41
Plac. # Navn 2000m
1 2 DSR/Holstebro I
  • Magnus Erik Timm(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
  • Kaare Mortensen (3)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(4)
6:14.1
2 1 Bagsværd/Holstebro/KCB
  • Johan Poulsen(1)
  • Magnus Quaade Oddershede(2)
  • Joakim Viberg(3)
  • Frederik Taulbjerg(4)
6:40.6
Løb 134
U19 M4- Drenge U19 4- 2000m A Finale
2021-08-28 15:41
Plac. # Navn 2000m
1 1 Bagsværd/København/KCB
  • Karl Heuer(1)
  • Nikolaj Kragh SImonsen(2)
  • Sigurd Rindom Poulsen(3)
  • Viggo Lambert(4)
7:17.4
Løb 136
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m A Finale
2021-08-28 15:41
Plac. # Navn 2000m
1 1 Jels/Kolding/Odense/KCO I
  • Tobias Holt Poulsen(1)
  • Mads Kirstein(2)
  • Mikkel Peter Noe(3)
  • Nicklas Frost Davidsen(4)
7:11.7
Løb 137
U19 W4X Piger U19 4X - 2000m 1. Afdeling
2021-08-28 15:41
Ingen anmeldt, løbet udgår
Løb 138
Masters W8+/4-/4X Kvinder Masters 8+/4-/4X 1000m 1. Afdeling
2021-08-28 15:47
Plac. # Navn 1000m
1 2 Fredensborg I
  • Sanne Poulin(1)
  • Bettina Cervin(2)
  • Anni Renner Mortensen(3)
  • Lene-Marie Hansen(4)
Start:5s 3:59.9
2 3 København
  • Alix Geroux(1)
  • Louise Gjelstrup(2)
  • Stinne Grydehøj(3)
  • Krista Doersch(4)
Start:13s 4:04.2
3 1 Bagsværd/Roskilde I
  • Dorte Olsen(1)
  • Hanne Steffensen(2)
  • Hanne Hesselager (3)
  • Anne Pallesen(4)
Start:0s 4:18.1
Løb 139
Masters M8+/4-/4X Mænd Masters 8+/4-/4X 1000m 1. Afdeling
2021-08-28 16:36
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 2 DSR I
  • Henrik Almegaard(1)
  • Lars Nielsen(2)
  • Søren Strange(3)
  • Bo Christensen(4)
Start:15s 15s3:42.33:42.3
2 4 Nyborg/Ringsted/Sorø I
  • Brian Sørensen *(1)
  • Jákup Johansen(2)
  • Christian Mølvig(3)
  • Peter Carstens(4)
Start:25s 25s3:45.33:45.3
3 6 Bagsværd
  • Steen Christensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
  • Jacob Janson(3)
  • Ronan Tinsley(4)
Start:32s 32s3:52.93:52.9
4 3 Fredensborg I
  • Ole Bastholm Jørgensen(1)
  • Ole Quist Jensen(2)
  • Claus Andersen(3)
  • Carsten Manniche(4)
Start:21s 21s3:54.43:54.4
5 5 København/Roskilde
  • Bo Kaliszan(1)
  • Hans-Jørgen Stahl(2)
  • Christian Hedegaard Jensen(3)
  • Flemming Simonsen(4)
  • Ole Skyggebjerg(5)
  • Willi Thal-Drexel(6)
  • Bo Vestergaard(7)
  • Jakob Øjvind Nielsen(8)
  • Dan Kristensen(cox)
Start:31s 31s3:57.73:57.7
6 1 Fredensborg
  • Svend Aage Nielsen(1)
  • Kim Børgesen(2)
  • Poul Erik Echardt(3)
  • Søren Heinrichsen(4)
Start:0s 0s4:38.94:38.9
Løb 140
U15 M2X Drenge U15 2X 500m A Finale
2021-08-28 15:54
Plac. # Navn 500m
1 1 Hadsund I
  • Christian Sindre Bech(1)
  • Frederik Aksel Holmriis(2)
1:51.8
2 3 Bagsværd I
  • Hjalte Næraa(1)
  • Buster Kiilerich Madsen(2)
1:52
3 4 Bagsværd
  • John Havris(1)
  • Uffe Søborg Højrup(2)
1:58.6
4 2 Bagsværd II
  • Otto Kjærulff(1)
  • Alexander Grundtvig(2)
2:03.6
5 5 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
  • Simon Aslak Gilberg(2)
2:12.1
6 6 Bagsværd
  • Rolf Søborg Højerup(1)
  • Viktor Stoffregen Tørning(2)
2:25.2
Løb 141
U15 W1X Piger U15 1X 500m A Finale
2021-08-28 16:04
Plac. # Navn 500m
1 3 Sorø I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
2:00.4
2 8 Holstebro/KCHO I 16
  • Anna Kramer Bosnes(1)
2:02
3 2 Stevns I 14
  • Anna Iversen(1)
2:04.4
4 4 Hadsund II 12
  • Victoria Clara Brink(1)
2:07.5
5 9 Sorø II 10
  • Selma Iversen(1)
2:15.8
6 10 Hadsund I 8
  • Cille Hougaard(1)
2:17.7
Løb 141
U15 W1X Piger U15 1X 500m B Finale
2021-08-28 15:59
Plac. # Navn 500m
1 6 Bagsværd I 6
  • Anna Jacobsen(1)
2:14.8
2 1 Odense/KCO I 4
  • Benna Sundstrøm(1)
2:19.1
3 7 Lyngby I 2
  • Emmelie Brinkløv(1)
2:23.6
4 5 Stevns II 2
  • Kristina Bech Nielsen(1)
2:31.4
Løb 141
U15 W1X Piger U15 1X 500m 1. Indledende
2021-08-28 10:54
Plac. # Navn 500m
1 3 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
Seeded 72p2:03.9
2 2 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
2:07
3 4 Hadsund II
  • Victoria Clara Brink(1)
2:10.9
4 1 Odense/KCO I
  • Benna Sundstrøm(1)
2:24.4
5 5 Stevns II
  • Kristina Bech Nielsen(1)
2:32.7
Løb 141
U15 W1X Piger U15 1X 500m 2. Indledende
2021-08-28 10:59
Plac. # Navn 500m
1 8 Holstebro/KCHO I
  • Anna Kramer Bosnes(1)
Seeded 36p2:08.7
2 9 Sorø II
  • Selma Iversen(1)
2:18.7
3 10 Hadsund I
  • Cille Hougaard(1)
2:20.7
4 7 Lyngby I
  • Emmelie Brinkløv(1)
2:21.2
5 6 Bagsværd I
  • Anna Jacobsen(1)
2:24
Løb 142
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m A Finale
2021-08-28 16:09
Plac. # Navn 1500m
1 2 Sorø I 18
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
5:29.6
2 6 Holstebro/KCHO I 16
  • Simon Madsen(1)
  • Hjalte Westeraa(2)
Seeded 16p5:36.3
3 5 København I 14
  • Carl Hassan Gaba(1)
  • Woody Lori-Leth(2)
5:44.7
4 1 Holstebro/KCHO II 12
  • Jens Pedersen(1)
  • Simon Starklint(2)
5:45.3
5 4 Jels I 10
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
  • Mikkel Peter Noe(2)
5:48.5
Løb 143
U17 W1X Piger U17 1X 1500m A Finale
2021-08-28 16:26
Plac. # Navn 1500m
1 2 Roskilde I 18
  • Frida Werner Foldager(1)
6:28.2
2 5 LDR I 16
  • Caroline Bork Terkelsen(1)
6:42.2
3 3 Sorø I 14
  • Elaina Bjørkman(1)
Seeded 32p7:00.6
4 4 Odense/KCO I 12
  • Mia Christensen(1)
7:05.9
Løb 144
W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ - 8+ alle klasser 1000m 1000m 1. Afdeling
2021-08-28 16:27
Ingen anmeldt, løbet udgår
Løb 201
U15 M1X Drenge U15 1X 500m A Finale
2021-08-29 13:00
Plac. # Navn 500m
1 5 Bagsværd III 18
  • Uffe Søborg Højrup(1)
1:51.7
2 1 Bagsværd I 16
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
1:58.6
3 2 Bagsværd IV 14
  • Otto Kjærulff(1)
2:00.7
4 4 Bagsværd II 12
  • Hjalte Næraa(1)
2:03.3
5 3 Saxkjøbing I 10
  • Carl Dunch(1)
Seeded 38p2:08
6 6 Odense/KCO I 8
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
2:21.4
Løb 202
U15 W2X Piger U15 2X 500m A Finale
2021-08-29 13:10
Plac. # Navn 500m
1 8 Sorø/Stevns I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Anna Iversen(2)
Seeded 32p1:48.4
2 1 Sorø/Stevns II 16
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
1:56.3
3 5 Holstebro/KCHO 14
  • Laura Skov(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
2:06.7
4 2 Lyngby I 12
  • Flora Barslund(1)
  • Tove Bay(2)
2:14.3
5 4 Bagsværd I 10
  • Sigrid Gulløv-Elley(1)
  • Sofie Koch-Henriksen(2)
2:32.4
Løb 203
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m A Finale
2021-08-29 13:20
Plac. # Navn 1500m
1 10 Holstebro/KCHO 18
  • Hjalte Westeraa(1)
5:56.3
2 8 Sorø I 16
  • Jonas Lindegaard(1)
5:58
3 7 Roskilde I 14
  • Esben Friis Thanning(1)
6:00.3
4 1 Sorø II 12
  • Mads Christensen(1)
6:01.6
5 3 Bagsværd/KCB I 10
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
6:10.0
6 4 Jels I 8
  • Mikkel Peter Noe(1)
6:19.2
Løb 203
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m B Finale
2021-08-29 13:15
Plac. # Navn 1500m
1 2 Lyngby/KKL I 2
  • Alexander Walker(1)
100:40
2 9 Jels II 6
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
6:19.3
3 6 Odense/KCO I 4
  • Gustav Krogh(1)
6:26.2
4 5 København I 2
  • Sylvester Keinicke Jørgensen(1)
6:36.9
Løb 203
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 1. Indledende
2021-08-29 10:30
Plac. # Navn 1500m
1 2 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
99:59.1
2 3 Bagsværd/KCB I
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
Seeded 44p6:04.3
3 1 Sorø II
  • Mads Christensen(1)
6:07.3
4 4 Jels I
  • Mikkel Peter Noe(1)
6:15.8
5 5 København I
  • Sylvester Keinicke Jørgensen(1)
6:38.2
Løb 203
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 2. Indledende
2021-08-29 10:30
Plac. # Navn 1500m
1 10 Holstebro/KCHO
  • Hjalte Westeraa(1)
Seeded 16p5:50.7
2 8 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
Seeded 40p5:50.9
3 7 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
5:53.6
4 9 Jels II
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
5:56
5 6 Odense/KCO I
  • Gustav Krogh(1)
6:05.5
Løb 204
U17 W2X Piger U17 2X 1500m A Finale
2021-08-29 13:30
Plac. # Navn 1500m
1 1 Holstebro/KCHO I 18
  • Laura Møller(1)
  • Anna Kramer Bosnes(2)
5:57
2 2 Sorø I 16
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
  • Signe Thorup(2)
Seeded 16p6:03.1
3 6 Holstebro/LDR/KCHO I 14
  • Anna Skovdam(1)
  • Caroline Bork Terkelsen(2)
Seeded 8p6:06.6
4 3 Holstebro/KCHO II 12
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
  • My Alberte Schaaf(2)
6:26.7
Løb 206
U13 W/M 1X Piger/drenge U13 1X 500m A Finale
2021-08-29 13:35
Plac. # Navn 500m
1 4 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
2:08
2 3 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
2:12.6
3 1 Holstebro/KCHO II
  • Simon Aslak Gilberg(1)
2:21.7
Løb 207
Masters W1X Masters Kvinder Masters 1X (Handicap tidsberegning) 1000m 1. Afdeling
2021-08-29 13:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
Løb 208
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 1. Afdeling
2021-08-29 13:47
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 6 Sorø II
  • Christian Mølvig(1)
Start:8s 8s0:00.00:00.0
2 2 Bagsværd II
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(1)
Start:5s 5s0:03.20:03.2
3 5 Bagsværd I
  • Tomas Næraa(1)
Start:5s 5s0:11.40:11.4
4 1 Furesø II
  • Mikael Møller Hansen(1)
Start:0s 0s0:21.60:21.6
5 3 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
Start:5s 5s0:28.90:28.9
Løb 208
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 2. Afdeling
2021-08-29 13:52
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 10 DSR II
  • Lars Nielsen(1)
Start:32s 32s4:28.74:28.7
2 8 Furesø I (løb 207)
  • Mette Møller(1)
Start:10s 10s4:29.44:29.4
3 12 Furesø I
  • Andreas Borg(1)
Start:32s 32s4:38.44:38.4
4 9 DSR I
  • Peter Jørgensen(1)
Start:24s 24s4:38.54:38.8
5 7 Nordslesvig I
  • Fleming Mathiesen(1)
Start:0s 0s4:51.14:51.1
6 11 Sorø I
  • Peter Carstens(1)
Start:32s 32s4:574:57
Løb 209
U15 W4X+ Piger U15 4X+ 500m A Finale
2021-08-29 14:01
Plac. # Navn 500m
1 13 Holstebro/KCHO 18
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
  • Sarah Aslak Gilberg(2)
  • Laura Skov(3)
  • Anna Kramer Bosnes(4)
  • NN 1(cox)
Seeded 0p1:52
2 8 Bagsværd I 16
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Anna Jacobsen(2)
  • Sofie Koch-Henriksen(3)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(4)
  • Sigrid Gulløv-Elley(cox)
Seeded 6p1:53.6
3 1 Lyngby I 14
  • Emmelie Brinkløv(1)
  • Flora Barslund(2)
  • Karen Reimer(3)
  • Tove Bay(4)
  • Emil Meland Knudsen(cox)
2:10.7
Løb 210
U17 M4X Drenge U17 4X 1500m A Finale
2021-08-29 14:06
Plac. # Navn 1500m
1 1 Holstebro/KCHO 18
  • Jens Pedersen(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
  • Hjalte Westeraa(3)
  • Simon Madsen(4)
4:54.8
2 6 Sorø I 16
  • Emil Jelstrup(1)
  • Jonas Lindegaard(2)
  • Mads Christensen(3)
  • Valdemar Vilhelmsen(4)
Seeded 30p5:08.2
Løb 211
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m A Finale
2021-08-29 14:16
Plac. # Navn 2000m
1 5 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
7:49.9
2 4 Lyngby/KKL II
  • Aleks Gryn(1)
8:32.4
3 2 København I
  • Albert Valentin(1)
8:47.3
Løb 214
U19 W2- Piger U19 2- 2000m 1. Afdeling
2021-08-29 14:17
Ingen anmeldt, løbet udgår
Løb 215
W1X Kvinder 1X 2000m A Finale
2021-08-29 14:26
Plac. # Navn 2000m
1 3 Roskilde I
  • Ingrid Bo Andersen(1)
8:15.5
2 4 DSR I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
8:36
Løb 216
M1X Mænd 1X 2000m A Finale
2021-08-29 14:36
Plac. # Navn 2000m
1 1 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
7:26.5
2 6 Nordslesvig I
  • Sebastian Terp(1)
7:27.3
3 3 Roskilde II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
7:47.8
4 5 Holstebro/KCHO I
  • Joakim Viberg(1)
7:49.8
5 2 KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
8:04.6
Løb 218
M2- Mænd 2- 2000m 1. Afdeling
2021-08-29 14:37
Ingen anmeldt, løbet udgår
Løb 219
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m A Finale
2021-08-29 14:46
Plac. # Navn 2000m
1 2 Sorø/Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
  • August Husted Coutant(2)
7:14.4
2 3 Kolding/Odense/KCO I (løb 213)
  • Mads Kirstein(1)
  • Tobias Holt Poulsen(2)
7:57.6
Løb 222
W2X Kvinder 2X 2000m A Finale
2021-08-29 14:56
Plac. # Navn 2000m
1 1 Hadsund/Holstebro/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(2)
7:29.7
2 2 DSR I
  • Silje Celine Siefert(1)
  • Nanna Vigild(2)
8:52
Løb 223
Masters W2-/2X Kvinder Masters 2-/2X 1000m 1. Afdeling
2021-08-29 15:06
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 1 Fredensborg I
  • Anne Mette Jørgensen(1)
  • Merete Boldt(2)
Start:0s 0s4:234:23
2 2 Furesø/LDR I
  • Inger Koch(1)
  • Mette Møller(2)
Start:27s 27s4:34.24:34.2
3 4 København I
  • Anastasia Michélsen(1)
  • Pia Erikstrup(2)
Start:40s 40s4:43.44:43.4
Løb 224
Masters M2-/2X Mænd Masters 2-/2X 1000m 1. Afdeling
2021-08-29 15:13
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 1 Fredensborg I
  • Svend Aage Nielsen(1)
  • Kim Børgesen(2)
Start:0s 0s4:09.34:09.3
2 3 Sorø I (mix)
  • Bonnie Noer(1)
  • Peter Lindblom(2)
Start:19s 19s4:18.24:18.2
3 4 Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
  • Andreas Borg(2)
Start:30s 30s4:21.24:21.2
4 2 DSR III
  • Ib Frausing(1)
  • Esben Jacobsen(2)
Start:10s 10s4:324:32
Løb 224
Masters M2-/2X Mænd Masters 2-/2X 1000m 2. Afdeling
2021-08-29 15:13
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 5 København II
  • Bo Vestergaard(1)
  • Jakob Øjvind Nielsen(2)
Start:0s 0s3:30.43:30.4
2 9 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
  • Peter Carstens(2)
Start:0s 0s3:36.73:36.7
3 10 Bagsværd I
  • Steen Christensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
Start:7s 7s3:45.13:45.1
Løb 225
U13 W/M 2X Piger/drenge U13 2X 500m 1. Afdeling
2021-08-29 15:27
Plac. # Navn 500m
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Simon Aslak Gilberg(1)
  • Mikkel Madsen(2)
2:01.1
2 3 Bagsværd I
  • Liv Dolmer(1)
  • Anna Jacobsen(2)
2:04.3
3 2 Odense/KCO I
  • Benna Sundstrøm(1)
  • Tobias Lilholm Petersen(2)
2:05.9
Løb 226
U15 M4X+ Drenge U15 4X+ 500m A Finale
2021-08-29 15:32
Plac. # Navn 500m
1 8 Holstebro/KCHO I 18
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
  • William Lemming(3)
  • Andreas Bork Kristensen(4)
  • N N(cox)
Seeded 18p1:37
2 1 Bagsværd 16
  • Jakob Bjørn Danø(1)
  • Hjalte Næraa(2)
  • Uffe Søborg Højrup(3)
  • Buster Kiilerich Madsen(4)
  • Y Y(cox)
1:42.6
3 13 Bagsværd 14
  • Rolf Søborg Højerup(1)
  • Viktor Stoffregen Tørning(2)
  • John Havris(3)
  • Alexander Grundtvig(4)
  • Otto Kjærulff(cox)
Seeded 14p1:49.8
Løb 227
U17 W4X Piger U17 4X 1500m 1. Afdeling
2021-08-29 15:33
Ingen anmeldt, løbet udgår
Løb 229
W/M 1X Kvinder/mænd 1X - Nye roere 1000m 1. Afdeling
2021-08-29 15:33
Ingen anmeldt, løbet udgår
Løb 231
M4- Mænd 4- 2000m 1. Afdeling
2021-08-29 15:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
Løb 233
M4X Mænd 4X 2000m A Finale
2021-08-29 15:37
Plac. # Navn 2000m
1 1 Bagsværd/Holstebro/KCB
  • Johan Poulsen(1)
  • Magnus Quaade Oddershede(2)
  • Joakim Viberg(3)
  • Jonas Lund(4)
6:36.8
Løb 234
U19 M4- Drenge U19 4- 2000m A Finale
2021-08-29 15:37
Plac. # Navn 2000m
1 1 Bagsværd/København/KCB
  • Viggo Lambert(1)
  • Karl Heuer(2)
  • Jakob Lynbech(3)
  • Nikolaj Kragh SImonsen(4)
7:18.5
Løb 236
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m A Finale
2021-08-29 15:37
Plac. # Navn 2000m
1 1 Jels/Kolding/Odense/KCO I
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
  • Mikkel Peter Noe(2)
  • Mads Kirstein(3)
  • Tobias Holt Poulsen(4)
6:57.7
Løb 237
U19 W4X Piger U19 4X 2000m A Finale
2021-08-29 15:55
Plac. # Navn 2000m
1 1 Bagsværd/København/Roskilde/KCB I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
  • Josefine Freltoft(3)
  • Iben Bech(4)
7:18.1
2 2 Holstebro/LDR/KCHO
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
  • Anna Skovdam(2)
  • Caroline Bork Terkelsen(3)
  • Laura Møller(4)
7:37.4
Løb 238
Masters W8+/4-/4X Kvinder Masters 8+/4-/4X 1000m 1. Afdeling
2021-08-29 16:35
Plac. # Navn 1000m
1 3 Furesø/KVIK/Køge R/LDR I
  • Mette Møller(1)
  • Marianne Becker(2)
  • Anna Karina Gravad(3)
  • Inger Koch(4)
Start:7s 3:53.6
2 2 Fredensborg/LDR I
  • Eva W. Sørensen(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
  • Tove Christensen(3)
  • Hanne Brusch(4)
Start:1s 4:02.8
3 4 Bagsværd/Roskilde I
  • Anne Pallesen(1)
  • Dorte Olsen(2)
  • Hanne Steffensen(3)
  • Hanne Hesselager (4)
Start:7s 4:21.6
4 1 Skovshoved I
  • Beate Leitner(1)
  • Kate Skavin(2)
  • Lise Hendriksen(3)
  • Ulla Rose Andersen(4)
Start:0s 4:24.2
Løb 238
Masters W8+/4-/4X Kvinder Masters 8+/4-/4X 1000m 2. Afdeling
2021-08-29 16:35
Plac. # Navn 1000m
1 8 Bagsværd I
  • Astrid Krüger(1)
  • Kirsten Gerda Hansen(2)
  • Maike Benter(3)
  • Lene Broksø Olsen(4)
Start:0s 0:00.0
2 7 Fredensborg I
  • Sanne Poulin(1)
  • Bettina Cervin(2)
  • Lene-Marie Hansen(3)
  • Anni Renner Mortensen(4)
Start:0s 0:00.0
3 9 LDR I
  • Hanne Frimand Nørgaard(1)
  • Kristin Skougaard(2)
  • Mette Kræmmer Hansen(3)
  • Tine Christensen(4)
Start:0s 0:00.0
Løb 239
Masters M8+/4-/4X Mænd Masters 8+/4-/4X 1000m 1. Afdeling
2021-08-29 16:49
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 4 DSR I
  • Bo Christensen(1)
  • Henrik Almegaard(2)
  • Lars Nielsen(3)
  • Søren Strange(4)
Start:35s 35s4:00.14:00.1
2 5 DSR/København
  • Otto Friedrichen(1)
  • Hans-Jørgen Stahl(2)
  • Christian Hedegaard Jensen(3)
  • Bo Vestergaard(4)
  • Rasmus Quist(5)
  • Willi Thal-Drexel(6)
  • Ulrik Ralfkjær(7)
  • Jakob Øjvind Nielsen(8)
  • Dan Kristensen(cox)
Start:54s 54s4:00.84:00.8
3 6 Bagsværd I
  • Steen Christensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
  • Jacob Janson(3)
  • Ronan Tinsley(4)
Start:52s 52s4:05.44:05.4
4 1 DSR/KVIK/Lyngby/Skjold I
  • Stig Rasmussen(1)
  • John Grunwald(2)
  • Hans Nøhr(3)
  • Peter Skov(4)
Start:0s 0s4:06.84:06.8
5 2 Fredensborg I
  • Svend Aage Nielsen(1)
  • Poul Erik Echardt(2)
  • Bent Andersen(3)
  • Søren Heinrichsen(4)
Start:20s 20s4:21.64:21.6
6 3 Skovshoved I
  • Bo Jystrup(1)
  • Jens Tarp(2)
  • Jesper Skavin(3)
  • Torben Bjerre(4)
Start:29s 29s4:37.74:37.7
Løb 240
U15 M2X Drenge U15 2X 500m A Finale
2021-08-29 16:10
Plac. # Navn 500m
1 2 Holstebro/KCHO II 18
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
Seeded 48p1:49.4
2 6 Holstebro/KCHO I 16
  • Kasper Søndergaard(1)
  • William Lemming(2)
Seeded 18p1:51.6
3 4 Bagsværd 14
  • John Havris(1)
  • Otto Kjærulff(2)
2:07.5
4 3 Bagsværd I 12
  • Alexander Grundtvig(1)
  • Jakob Bjørn Danø(2)
2:13.8
5 7 Bagsværd 10
  • Viktor Stoffregen Tørning(1)
  • Rolf Søborg Højerup(2)
2:20.5
Løb 241
U15 W1X Piger U15 1X 500m A Finale
2021-08-29 16:05
Plac. # Navn 500m
1 3 Sorø I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
1:56.5
2 9 Holstebro/KCHO II 16
  • Anna Kramer Bosnes(1)
1:57.8
3 6 Stevns I 14
  • Anna Iversen(1)
2:03.2
4 11 Holstebro/KCHO III 12
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
2:06
5 5 Bagsværd II 10
  • Nanna Bardram Kehr(1)
2:07.2
6 7 Sorø II 8
  • Selma Iversen(1)
2:12.7
Løb 241
U15 W1X Piger U15 1X 500m B Finale
2021-08-29 16:00
Plac. # Navn 500m
1 8 Odense/KCO I 2
  • Benna Sundstrøm(1)
10:40
2 12 København I 6
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
2:07.9
3 4 Bagsværd I 4
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
2:11.8
4 1 Lyngby I 2
  • Emmelie Brinkløv(1)
2:18.6
5 2 Stevns II 2
  • Kristina Bech Nielsen(1)
2:24
6 10 Bagsværd III 2
  • Liv Dolmer(1)
2:24.8
Løb 241
U15 W1X Piger U15 1X 500m 1. Indledende
2021-08-29 10:38
Plac. # Navn 500m
1 3 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
Seeded 90p1:59.9
2 6 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
2:04
3 5 Bagsværd II
  • Nanna Bardram Kehr(1)
2:06.5
4 4 Bagsværd I
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
2:12.6
5 1 Lyngby I
  • Emmelie Brinkløv(1)
2:18.2
6 2 Stevns II
  • Kristina Bech Nielsen(1)
2:25
Løb 241
U15 W1X Piger U15 1X 500m 2. Indledende
2021-08-29 10:38
Plac. # Navn 500m
1 9 Holstebro/KCHO II
  • Anna Kramer Bosnes(1)
Seeded 52p2:04.1
2 11 Holstebro/KCHO III
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
2:10.3
3 7 Sorø II
  • Selma Iversen(1)
2:13.2
4 12 København I
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
2:13.7
5 10 Bagsværd III
  • Liv Dolmer(1)
2:20.3
6 8 Odense/KCO I
  • Benna Sundstrøm(1)
2:20.8
Løb 242
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m A Finale
2021-08-29 16:15
Plac. # Navn 1500m
1 1 Sorø I 18
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
5:23.8
2 2 Holstebro/KCHO I 16
  • Jens Pedersen(1)
  • Simon Madsen(2)
5:33.3
3 4 København I 14
  • Carl Hassan Gaba(1)
  • Woody Lori-Leth(2)
5:46.2
4 3 Bagsværd/KCB 12
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
  • Jakob Lynbech(2)
Seeded 44p6:04.3
Løb 243
U17 W1X Piger U17 1X 1500m A Finale
2021-08-29 16:25
Plac. # Navn 1500m
1 4 Roskilde I 18
  • Frida Werner Foldager(1)
6:20.8
2 3 LDR I 16
  • Caroline Bork Terkelsen(1)
6:44.8
3 1 Odense/KCO I 14
  • Mia Christensen(1)
6:55.6
Løb 1241
Masters W/M 2-/2X Kvinder/mænd Masters 2-/2X 1000m 1. Afdeling
2021-08-28 15:23
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 2 Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
  • Mette Møller(2)
Start:1s 1s3:57.53:57.5
2 5 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
  • Charlotte Buchwaldt(2)
Start:9s 9s3:593:59
3 6 Bagsværd I
  • Tomas Næraa(1)
  • Lene Broksø Olsen(2)
Start:11s 11s4:02.74:02.7
4 1 Sorø I
  • Bonnie Noer(1)
  • Peter Lindblom(2)
Start:0s 0s4:06.24:06.2
5 4 Furesø I
  • Bo Hartz(1)
  • Jane Hagan(2)
Start:6s 6s4:25.44:25.4
6 3 Bagsværd/København I
  • Ivan Baumann(1)
  • Vibeke Skousen(2)
Start:6s 6s4:25.54:25.5
Løb 1391
Masters W/M 4X/8+/4- Kvinder/mænd Masters 4X/8+/4- 1000m 1. Afdeling
2021-08-28 16:43
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 1 DSR/Fredensborg
  • Merete Boldt(1)
  • Susanne Hansen(2)
  • Rasmus Quist(3)
  • Rikke Quist Hansen(4)
Start:0s 0s3:36.13:36.1
2 3 Furesø I
  • Jane Hagan(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
  • Ole Kongsbak(3)
  • Mette Møller(4)
Start:8s 8s3:58.83:58.8
3 2 Skovshoved
  • Beate Leitner(1)
  • Bo Jystrup(2)
  • Kate Skavin(3)
  • Ulla Rose Andersen(4)
  • Lise Hendriksen(5)
  • Jens Tarp(6)
  • Torben Bjerre(7)
  • Jesper Skavin(8)
  • Asbjørn Bay(cox)
Start:9s 9s4:13.74:13.7