Resultater - Copenhagen Regatta 2022
Løb nr | Starttid - ↑ |

100
U19 W/M 1X-Edon Piger/drenge U19 1X-Edon 250m A Finale
2022-05-14 12:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Odense/KCO I
  • Benna Sundstrøm(1)
1:07.69
2 4 Holstebro/KCHO I
  • Sander Hansen(1)
1:10.39
3 3 Odense/KCO III
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
1:28.13
4 2 Odense/KCO II
  • Lea Eilenberg Bundgaard(1)
1:54.3
101
U15 M1X Drenge U15 1X 500m A Finale
2022-05-14 13:03
Plac. # Navn Tid
1 7 Holstebro/KCHO I 18
  • Andreas Bork Kristensen(1)
2:13.33
2 6 Rødvig I 16
  • Thomas Andersen(1)
2:27.29
3 4 Odense/KCO I 14
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
2:33.33
4 8 Sorø I 12
  • Aidan Mingo(1)
2:37.83
5 3 Saxkjøbing I 10
  • Carl Dunch(1)
2:41.97
6 2 RoTeam Kongens Lyngby II
  • Johan Beck Grønskov(1)
3:07.08
102
U15 W2X Piger U15 2X 500m A Finale
2022-05-14 13:06
Plac. # Navn Tid
1 5 Lyngby/Ringsted I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Emmelie Brinkløv(2)
01:22:63
2 6 RoTeam Kongens Lyngby I
  • Karen Reimer(1)
  • Marie Lie Schmidt(2)
01:39:37
3 3 Bagsværd/Fredensborg I 16
  • Liv Dolmer(1)
  • Amalie Thal-Drexel(2)
02:42:11
4 1 Bagsværd II 14
  • Sigrid Lindquist(1)
  • Marie Louise Raahauge Avnsø(2)
02:50:92
5 4 Bagsværd I 12
  • Marie Saxtoft Jørgensen(1)
  • Hedvig Højberg(2)
02:56:08
103
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m A Finale
2022-05-14 13:14
Plac. # Navn Tid
1 8 Sorø I 18
  • Mads Christensen(1)
02:03:82
2 6 Dragør I 16
  • Frederik Juel Hansen(1)
02:03:82
3 3 Holstebro/KCHO II 14
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
02:06:01
4 5 Bagsværd II 12
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
02:09:70
103
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m B Finale
2022-05-14 13:09
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd I 10
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
05:11:27
2 4 Odense/KCO I 8
  • Gustav Krogh(1)
05:29:44
3 1 Hadsund I 6
  • Christian Sindre Bech(1)
05:45:90
103
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 1. Indledende
2022-05-14 10:06
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro/KCHO II
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
5:32.52
2 5 Bagsværd II
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
5:35.45
3 1 Hadsund I
  • Christian Sindre Bech(1)
6:45.43
4 4 Odense/KCO I
  • Gustav Krogh(1)
9.99.99 Relegation
103
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 2. Indledende
2022-05-14 10:06
Plac. # Navn Tid
1 6 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
5:11:27
2 8 Sorø I
  • Mads Christensen(1)
05:29:44
3 7 Bagsværd I
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
05:45:90
104
U17 W2X Piger U17 2X 1500m A Finale
2022-05-14 13:24
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde I 18
  • Isabella Bache(1)
  • Silje Trenter(2)
02:06:75
2 4 Sorø I 16
  • Dina Poulsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
02:07:10
3 9 Bagsværd I 14
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(2)
02:10:92
4 8 Kungälv I
  • Elin Åbjörn(1)
  • Maja Karlsson(2)
02:18:70
104
U17 W2X Piger U17 2X 1500m B Finale
2022-05-14 13:19
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund I 12
  • Naja Lübeck(1)
  • Josefine Antoinette Brink(2)
02:00:10
2 5 Kungälv II
  • Moa Lundqvist(1)
  • Klara Nyman(2)
02:03:26
3 3 København I 10
  • Sara Kaarup Andersen(1)
  • Klara Bruun Felthaus(2)
02:05:03
4 7 Ægir I 8
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
  • Caitlin Holbæk Lundager(2)
02:09:38
104
U17 W2X Piger U17 2X 1500m 1. Indledende
2022-05-14 10:14
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde I
  • Isabella Bache(1)
  • Silje Trenter(2)
0
2 4 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
0
3 5 Kungälv II
  • Moa Lundqvist(1)
  • Klara Nyman(2)
0
4 3 København I
  • Sara Kaarup Andersen(1)
  • Klara Bruun Felthaus(2)
0
104
U17 W2X Piger U17 2X 1500m 2. Indledende
2022-05-14 10:14
Plac. # Navn Tid
1 9 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(2)
0
2 8 Kungälv I
  • Elin Åbjörn(1)
  • Maja Karlsson(2)
0
3 6 Hadsund I
  • Naja Lübeck(1)
  • Josefine Antoinette Brink(2)
0
4 7 Ægir I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
  • Caitlin Holbæk Lundager(2)
0
105
W/M 2X Kvinder/mænd 2X - Nye roere 1000m 1. Afdeling
2022-05-14 13:29
Ingen anmeldt, løbet udgår
106
U13 W/M 1X Piger/drenge U13 1X 500m 1. Afdeling
2022-05-14 13:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
107
Masters W1X Masters Kvinder Masters 1X - (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2022-05-14 13:32
Ingen anmeldt, løbet udgår
108
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 1. Afdeling
2022-05-14 13:36
Plac. # Navn Tid
1 4 DSR II
  • Lars Nielsen(1)
Start:14s 02:22
2 1 Furesø I
  • Mette Møller(1)
Start:0s 02:47
3 3 Lemvig I
  • Jørgen Jensen(1)
Start:14s 02:50
4 5 Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
Start:14s 02:52
5 2 DSR I
  • Peter Jørgensen(1)
Start:14s 02:57
108
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 2. Afdeling
2022-05-14 13:40
Plac. # Navn Tid
1 10 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
Start:16s 02:04
2 11 Halmstad Rodd I
  • Daniel Böcker(1)
Start:16s 02:06
3 9 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
Start:11s 02:09
4 7 Furesø I
  • Andreas Borg(1)
Start:0s 02:15
5 8 Lemvig II
  • Jørgen Kielsholm(1)
Start:6s 02:26
109
U15 W4X+ Piger U15 4X+ 500m A Finale
2022-05-14 15:06
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd/Fredensborg I 18
  • Marie Saxtoft Jørgensen(1)
  • Marie Louise Raahauge Avnsø(2)
  • Amalie Thal-Drexel(3)
  • Sigrid Lindquist(4)
  • Hedvig Højberg(cox)
02:33:86
110
U17 M4X Drenge U17 4X 1500m A Finale
2022-05-14 13:44
Plac. # Navn Tid
1 2 Dragør/Sorø I 18
  • Emil Jelstrup(1)
  • Mads Christensen(2)
  • Valdemar Vilhelmsen(3)
  • Frederik Juel Hansen(4)
01:38:14
2 3 Holstebro/KCHO I 16
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
  • William Lemming(3)
  • Andreas Bork Kristensen(4)
01:41:05
3 1 Bagsværd I 14
  • Bastian Rud Bernhardt(1)
  • Hjalte Næraa(2)
  • Theis Wolfram(3)
  • Sigurd Rindom Poulsen(4)
1:48:99
111
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m A Finale
2022-05-14 13:54
Plac. # Navn Tid
1 5 SMARK I
  • André Salmi(1)
01:59:73
2 7 Randers I
  • Oliver Bach(1)
02:01:64
3 9 København I
  • Viggo Højme Lambert(1)
02:02:42
4 3 Stevns/KCHO I
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
02:05:80
5 4 Kungälv I
  • Elliot Bergbrant(1)
02:10:06
6 8 Jels/KCO I
  • Mikkel Peter Noe(1)
02:19:04
111
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m B Finale
2022-05-14 13:49
Plac. # Navn Tid
1 2 Göteborgs Roddklubb I
  • Albin Alami(1)
2:10.06
2 6 Odense/KCO I
  • Tobias Holt Poulsen(1)
2:14.83
3 1 Jels/KCO II
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
2:22.65
111
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 1. Indledende
2022-05-14 10:22
Plac. # Navn Tid
1 5 SMARK I
  • André Salmi(1)
05:22:95
2 3 Stevns/KCHO I
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
05:25:69
3 4 Kungälv I
  • Elliot Bergbrant(1)
05:26:08
4 2 Göteborgs Roddklubb I
  • Albin Alami(1)
05:42:67
5 1 Jels/KCO II
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
05:42:74
111
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 2. Indledende
2022-05-14 10:22
Plac. # Navn Tid
1 9 København I
  • Viggo Højme Lambert(1)
05:02:81
2 7 Randers I
  • Oliver Bach(1)
05:04:72
3 8 Jels/KCO I
  • Mikkel Peter Noe(1)
06:09:80
4 6 Odense/KCO I
  • Tobias Holt Poulsen(1)
06:17:37
112
U19 W1X Piger U19 1X 2000m A Finale
2022-05-14 13:59
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø I
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
02:31.01
2 2 Silkeborg/KCHO I
  • Marie Kleist(1)
02:32.69
3 1 Odder I
  • Caroline Sejersen(1)
03:02.22
113
U19 M2- Drenge U19 2- 2000m A Finale
2022-05-14 14:04
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd/Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Elias Ellehammer(2)
01:47.30
2 1 Kungälv I
  • Adam Wallberg(1)
  • Simon Karlsson(2)
01:50.36
114
U19 W2- Piger U19 2- 2000m 1. Afdeling
2022-05-14 14:09
Ingen anmeldt, løbet udgår
115
W1X Kvinder 1X 2000m 1. Afdeling
2022-05-14 14:14
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro I
  • Karen Mortensen(1)
02:19.43
2 1 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
02:27.08
3 4 DSR II
  • Silje Celine Siefert(1)
02:30.66
4 5 Kungälv I
  • AnnLouise Johansson(1)
02:30.94
115
W1X Kvinder 1X 2000m 2. Afdeling
2022-05-14 14:09
Plac. # Navn Tid
1 9 Bagsværd I
  • Mathilde Persson(1)
02:10.60
2 13 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
02:21.65
3 11 Aarhus II
  • Laura Boldsen(1)
02:29.47
4 12 KVIK III
  • Maria Aaager(1)
03:47.47
116
M1X Mænd 1X 2000m 1. Afdeling
2022-05-14 14:29
Plac. # Navn Tid
1 5 Danmarks Rocenter
  • Bastian Secher(1)
01:46:44
2 4 Saxkjøbing I
  • David Wandrup(1)
01:50:86
3 3 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
01:52:76
4 1 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
01:55:64
5 2 Odense/KCO I
  • Niels Reinholdt(1)
02:04:95
116
M1X Mænd 1X 2000m 2. Afdeling
2022-05-14 14:24
Plac. # Navn Tid
1 7 Roskilde II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
01:55.34
2 10 DSR I
  • Sebastian Terp(1)
01:59.06
3 6 DSR III
  • Thorleif Rud Lindholm(1)
02:00.99
116
M1X Mænd 1X 2000m 3. Afdeling
2022-05-14 14:19
Plac. # Navn Tid
1 15 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
01:56.16
2 13 Aarhus I
  • James Dodd(1)
02:00.27
3 14 Roskilde III
  • Sebastian Nordly(1)
02:02.06
4 12 Odder I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
02:07.76
117
W2- Kvinder 2- 2000m A Finale
2022-05-14 14:49
Plac. # Navn Tid
1 1 DSR/Odder I
  • Astrid Steensberg(1)
  • Julie Poulsen(2)
01:52:01
118
M2- Mænd 2- 2000m A Finale
2022-05-14 14:39
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd/Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Elias Ellehammer(2)
01:56:04
119
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m A Finale
2022-05-14 14:39
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd/Lyngby/KKL I
  • Erik Kjersgård Nielsen(1)
  • Christian Runge(2)
01:53:29
2 4 Kungälv I
  • Nils Rönnblom(1)
  • Jacob Åbjörn(2)
02:01:75
3 3 Jels/KCO I
  • Mikkel Peter Noe(1)
  • Nicklas Frost Davidsen(2)
02:02:10
4 1 Bagsværd I
  • Theis Wolfram(1)
  • Jakob Lynbech(2)
02:04:96
120
U19 W2X Piger U19 2X 2000m A Finale
2022-05-14 14:44
Plac. # Navn Tid
1 4 Kungälv I
  • Tyra Carlsson(1)
  • Märta Karlsson(2)
02:10:94
2 3 Halmstad Rodd I
  • Matilda Waide(1)
  • Moa Klintefors(2)
02:15:66
3 1 Halmstad Rodd/Landskrona Roddklubb I
  • Ebba Grimberg(1)
  • Filippa Ahlberg(2)
02:23:31
121
M2X Mænd 2X 2000m 1. Afdeling
2022-05-14 14:04
Ingen anmeldt, løbet udgår
122
W2X Kvinder 2X 2000m A Finale
2022-05-14 14:49
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund/Roskilde I
  • Ingrid Bo Andersen(1)
  • Ida Blomstrand(2)
01:52:93
2 5 Odder/Odense/KCO I
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
  • Sarah Lindberg(2)
01:58:29
3 2 KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
  • Kristine Søndergaard Hansen (2)
01:58:83
4 3 DSR/KVIK
  • Nanna Vigild(1)
  • Luise Lund Hansen(2)
02:10:21
123
Masters W2X/2- Kvinder Masters 2X/2- 1000m 1. Afdeling
2022-05-14 14:54
Plac. # Navn Tid
1 3 KVIK/Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
  • Marianne Becker(2)
Start:15s 02:15
2 2 Furesø I
  • Inger Koch(1)
  • Mette Møller(2)
Start:15s 02:22
3 6 DSR I
  • Stefanie Punke(1)
  • Theresa Gadilhe(2)
Start:29s 02:26
4 4 Nyborg I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
  • Lena Stolzenbach(2)
Start:20s 02:27
5 1 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
  • Susanne Hansen(2)
Start:0s 02:28
6 5 København I
  • Anastasia Michélsen(1)
  • Pia Erikstrup(2)
Start:28s 02:46
124
Masters M2X/2- Mænd Masters 2X/2- 1000m 1. Afdeling
2022-05-14 14:57
Plac. # Navn Tid
1 3 Lemvig I
  • Jørgen Jensen(1)
  • Jørgen Kielsholm(2)
Start:20s 02:17
2 2 Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
  • Andreas Borg(2)
Start:20s 02:19
3 4 Furesø II
  • Bo Hartz(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
Start:26s 02:21
4 1 DSR I
  • Esben Jacobsen(1)
  • Ib Frausing(2)
Start:0s 02:27
124
Masters M2X/2- Mænd Masters 2X/2- 1000m 2. Afdeling
2022-05-14 15:00
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
  • Peter Carstens(2)
Start:0s 01:58
2 9 Ringsted I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Steffen Feddersen(2)
Start:0s 01:59
3 10 Bagsværd I
  • Steen Christensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
Start:7s 02:04
4 8 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
  • Allan Seelk(2)
Start:0s 02:16
125
Masters W/M 2X/2- Masters Kvinder/mænd Masters 2X/2- - Mix (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2022-05-14 15:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
København
Ismail Danacioglu (1), Alix Geroux (2)
126
U13 W/M 2X Piger/drenge U13 2X 500m 1. Afdeling
2022-05-14 15:06
Ingen anmeldt, løbet udgår
127
U15 M4X+ Drenge U15 4X+ 500m A Finale
2022-05-14 15:06
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO I 18
  • Simon Aslak Gilberg(1)
  • Sander Hansen(2)
  • Mikkel Madsen(3)
  • Andreas Bork Kristensen(4)
  • Nej Tak(cox)
1:57.71
2 1 Bagsværd 16
  • Otto Kjærulff(1)
  • Herman Grønlund Døssing(2)
  • John Havris(3)
  • Oscar Østergaard Nielsen(4)
  • NA NA(cox)
2:04.69
128
U17 W4X Piger U17 4X 1500m A Finale
2022-05-14 15:09
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro/Odense/KCHO 18
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
  • Bjørk Kallesøe(3)
  • Anna Bosnes(4)
01:51:71
2 2 Roskilde/Stevns/Ægir I 16
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
  • Anna Iversen(2)
  • Isabella Bache(3)
  • Silje Trenter(4)
01:53:88
3 5 Odense/Sorø/Ægir I 14
  • Dina Poulsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
  • Caitlin Holbæk Lundager(3)
  • Mia Christensen(4)
01:57:50
4 1 Hadsund I 12
  • Cille Hougaard(1)
  • Victoria Clara Brink(2)
  • Naja Lübeck(3)
  • Josefine Antoinette Brink(4)
01:57:84
129
W/M 2-/2X Kvinder/mænd 2-/2X - Motion+ 1000m 1. Afdeling
2022-05-14 15:14
Ingen anmeldt, løbet udgår
130
W/M 1X Kvinder/mænd 1X 1000m A Finale
2022-05-14 15:18
Plac. # Navn Tid
1 2 KVIK I
  • Aksel Ødegård Greve(1)
02:40.40
2 5 KVIK II
  • Nanna Ancher(1)
02:41.12
3 4 Roskilde I
  • Helen Pabst(1)
02:52.15
4 1 DSR I
  • Karl Riis(1)
03:00.61
131
W4- Kvinder 4- 2000m 1. Afdeling
2022-05-14 14:04
Ingen anmeldt, løbet udgår
132
M4- Mænd 4- 2000m A Finale
2022-05-14 15:21
Plac. # Navn Tid
1 4 Danmarks Rocenter
  • Magnus Valbirk(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
  • Tobias Bork Kristensen(3)
  • Kaare Mortensen (4)
1:34.25
2 2 Bagsværd/Holstebro/København
  • Joakim Viberg(1)
  • Mathias Larsen(2)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(3)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(4)
1:38.12
3 3 Danmarks Rocenter [28 s]
  • Oscar Petersen(1)
  • Alexander Modest(2)
1:41.65
4 1 Bagsværd/Hadsund/KVIK I [28 s]
  • Ida Gørtz Jacobsen(1)
  • Anne H. Larsen(2)
  • Iben Østergaard(3)
  • Trine Toft Andersen(4)
1:51.74
133
W4X Kvinder 4X 2000m 1. Afdeling
2022-05-14 15:26
Ingen anmeldt, løbet udgår
134
M4X Mænd 4X 2000m A Finale
2022-05-14 15:26
Plac. # Navn Tid
1 1 DSR II
  • Emil Lenzing(1)
  • Jacob Lenzing(2)
  • Jakob Grænge Hansen(3)
  • Magnus Erik Timm(4)
01:30:61
2 4 Holstebro/Roskilde/KCHO I
  • Søren Madsen(1)
  • Patrick Klestrup(2)
  • Magnus Juhl(3)
  • Leander Kaliszan(4)
01:31:73
3 2 Bagsværd/Hadsund/Holstebro/KCB I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
  • Johan Poulsen(2)
  • Magnus Quaade Oddershede(3)
  • Marcus Villiam Lyngesen(4)
01:35:66
4 3 Falkenberg RK I
  • Leif Johansson(1)
  • Anders Holmberg(2)
  • Niklas Pettersson(3)
  • Martin Johansson(4)
01:38:23
5 5 DSR I
  • Malthe Grønlund Poulsen(1)
  • Asger Waagepetersen(2)
  • Lukas Obel(3)
  • Oskar Høgel(4)
01:50:71
135
U19 M4- Drenge U19 4- 2000m A Finale
2022-05-14 15:31
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
  • Hjalte Westeraa(2)
  • Simon Starklint(3)
  • Tobias Kramer Bosnes(4)
1:40.21
136
U19 W4- Piger U19 4- 2000m 1. Afdeling
2022-05-14 15:36
Ingen anmeldt, løbet udgår
137
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m 1. Afdeling
2022-05-14 15:31
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Kolding/Sorø/Ægir/KCO I
Mads Kirstein (1), Joachim Brahe Møller (2), August Husted Coutant (3), Jonas Lindegaard (4)
138
U19 W4X Piger U19 4X 2000m A Finale
2022-05-14 15:36
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd/København/LDR/Roskilde/KKL I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
  • Josefine Freltoft(2)
  • Caroline Bork Terkelsen(3)
  • Frida Werner Foldager(4)
01:52:99
2 2 Holstebro/Silkeborg/KCHO
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
  • Marie Kleist(3)
  • Anna Bosnes(4)
1:59:26
3 6 Ægir I [15 s]
  • Ditte Kallestrup(1)
  • Liv Jensen(2)
  • Ida Mose Nielsen(3)
  • Kirstine Nielsen(4)
02:03:84
139
Masters W4-/4X/8+ Kvinder Masters 4-/4X/8+ 1000m 1. Afdeling
2022-05-14 15:41
Plac. # Navn Tid
1 1 Furesø/KVIK/Køge R
  • Anna Karina Gravad(1)
  • Marianne Becker(2)
  • Mette Møller(3)
  • Inger Koch(4)
Start:0s 02:05
2 2 Fredensborg I
  • Lene-Marie Hansen(1)
  • Lene Mathiasen(2)
  • Anni Renner Mortensen(3)
  • Sanne Poulin(4)
Start:5s 02:12
3 3 København
  • Krista Doersch(1)
  • Stine Nielsen(2)
  • Kristine Storm(3)
  • Diana Kofod(4)
  • Sarah Harder Bruun(5)
  • Annette Kjærulf Andersen(6)
  • Betina Holck(7)
  • Lise Sigtenborg Riishede(8)
  • Krista Doersch(cox)
Start:19s 02:27
140
U15 M2X Drenge U15 2X 500m 1. Afdeling
2022-05-14 15:45
Plac. # Navn Tid
1 1 /Rødvig
  • Johan Beck Grønskov(1)
  • Thomas Andersen(2)
0:00.00
2 2 Bagsværd I
  • Otto Kjærulff(1)
  • Oscar Østergaard Nielsen(2)
02:17:74
3 4 Odense/Saxkjøbing/KCO I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
  • Carl Dunch(2)
02:26:22
4 3 Sorø I
  • Karl Bergreen Høj(1)
  • Tobias Kaldråstøyl(2)
02:34:06
140
U15 M2X Drenge U15 2X 500m 2. Afdeling
2022-05-14 15:48
Plac. # Navn Tid
1 7 København I
  • Oscar Munck Aabenhus(1)
  • Axel Højme Lambert(2)
02:27:75
2 5 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
  • Simon Aslak Gilberg(2)
02:38:74
3 6 Bagsværd
  • Herman Grønlund Døssing(1)
  • John Havris(2)
03:02:50
141
U15 W1X Piger U15 1X 500m A Finale
2022-05-14 15:51
Plac. # Navn Tid
1 1 Ringsted I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
02:24:20
2 5 Bagsværd II 16
  • Nanna Bardram Kehr(1)
02:45:86
3 6 RoTeam Kongens Lyngby II
  • Emmelie Brinkløv(1)
03:14:31
4 2 Bagsværd I 14
  • Liv Dolmer(1)
03:23:79
5 3 RoTeam Kongens Lyngby I
  • Karen Reimer(1)
04:02:56
142
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m A Finale
2022-05-14 15:54
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø I 18
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
01:56:63
2 4 Holstebro/KCHO I 16
  • Kasper Søndergaard(1)
  • William Lemming(2)
01:57:58
3 5 København I 14
  • Carl Hassan Gaba(1)
  • Woody Siigurt Lori Leth(2)
02:03:08
4 1 Odense/KCO I 12
  • Gustav Klingenberg Haussmann(1)
  • Anton Bøgelund(2)
02:07:83
5 6 Bagsværd I 10
  • Hjalte Næraa(1)
  • Bastian Rud Bernhardt(2)
02:08:31
143
U17 W1X Piger U17 1X 1500m 1. Afdeling
2022-05-14 15:59
Plac. # Navn Tid
1 2 København I
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
02:33:39
2 1 Odense/KCHO I
  • Bjørk Kallesøe(1)
02:46:86
3 3 Bagsværd I
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
02:47:93
4 5 RoTeam Kongens Lyngby I
  • Tove Bay(1)
03:10:20
143
U17 W1X Piger U17 1X 1500m 2. Afdeling
2022-05-14 16:04
Plac. # Navn Tid
1 8 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
02:26:60
2 7 Odense/KCO I
  • Mia Christensen(1)
02:34:21
3 6 Kungälv I
  • Klara Nyman(1)
02:39:70
144
W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ 1000m A Finale
2022-05-14 16:09
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd/Holstebro/Stevns/KCHO
  • Jakob Iversen(1)
  • Simon Madsen(2)
  • Hjalte Westeraa(3)
  • Simon Starklint(4)
  • Tobias Kramer Bosnes(5)
  • Christian Søndergaard(6)
  • Simon Mikkelsen(7)
  • Elias Ellehammer(8)
  • Nikolaj Hausmann Olsen(cox)
01:33:91
2 3 Göteborgs Roddklubb/Halmstad Rodd/Kungälv I
  • Daniel Böcker(1)
  • Albin Alami(2)
  • Edvin Persson(3)
  • Elliot Bergbrant(4)
  • Jacob Åbjörn(5)
  • Nils Rönnblom(6)
  • Adam Wallberg(7)
  • Simon Karlsson(8)
  • AnnLouise Johansson(cox)
01:41:61
3 4 DSR I
  • Karl Riis(1)
  • Nina Oeh(2)
  • Stefanie Punke(3)
  • Theresa Gadilhe(4)
  • Asger Waagepetersen(5)
  • Malthe Grønlund Poulsen(6)
  • Lukas Obel(7)
  • Oskar Høgel(8)
  • Martin Grand Ast(cox)
01:44:72
4 1 Halmstad Rodd/Kungälv/Landskrona Roddklubb I
  • Elin Åbjörn(1)
  • Moa Lundqvist(2)
  • Ebba Grimberg(3)
  • Filippa Ahlberg(4)
  • Moa Klintefors(5)
  • Matilda Waide(6)
  • Tyra Carlsson(7)
  • Märta Karlsson(8)
  • Maja Karlsson(cox)
01:59:21
5 5 SDU AAU AU
  • Patrick Naschi Jacobsen(1)
  • Camilla Frølund(2)
  • Simon Nygaard-Thomsen(3)
  • Michelle Jeannette Andersen(4)
  • Mikkel Mogensen(5)
  • Phillip Sperling(6)
  • Sina Brandt(7)
  • Emma Lehm Røddik(8)
  • Janina Gerder(cox)
02:07:27
145
Masters M4X/4-/8+ Mænd Masters 4X/4-/8+ 1000m 1. Afdeling
2022-05-14 16:13
Plac. # Navn Tid
1 3 Furesø
  • Lars Wallin(1)
  • Bo Hartz(2)
  • Andreas Borg(3)
  • Max Emde(4)
Start:45s 0:00.00
2 2 DSR I
  • Søren Strange(1)
  • Lars Nielsen(2)
  • Lars Jørgensen(3)
  • Bo Christensen(4)
Start:35s 02:05
3 4 Dragør/Nyborg/Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
  • Peter Carstens(2)
  • Brian Sørensen *(3)
  • Morten Juel Hansen(4)
Start:45s 02:08
4 1 DSR/Lyngby/Skjold I
  • Hans Nøhr(1)
  • Bjarne Spanggaard(2)
  • Stig Rasmussen(3)
  • Peter Skov(4)
Start:0s 02:23
146
Masters W/M 4-/8+/4X Kvinder/mænd Masters 4-/8+/4X 1000m 1. Afdeling
2022-05-14 16:17
Plac. # Navn Tid
1 2 Fredensborg I
  • Susanne Hansen(1)
  • Rikke Quist Hansen(2)
  • Ole Quist Jensen(3)
  • Rasmus Quist(4)
Start:2s 01:48
2 4 Bagsværd
  • Aage Jonasen(1)
  • Ivan Baumann(2)
  • Klaus Nielsen(3)
  • Morten Elle(4)
  • Carsten Mollerup (5)
  • Torben Bjerre(6)
  • Peter Skafte(7)
  • Mikael Espersen(8)
  • Nanna Bardram Kehr(cox)
Start:13s 02:07
3 1 Bagsværd/Lyngby/Skovshoved
  • Beate Leitner(1)
  • Jens Tarp(2)
  • Jesper Skavin(3)
  • Kate Skavin(4)
  • Lise Hendriksen(5)
  • Regitze Rønstrup(6)
  • Kristina Kluge(7)
  • Niklas Jacobsen(8)
  • Asbjørn Bay(cox)
Start:0s 02:13
4 3 København
  • Alix Geroux(1)
  • Pia Erikstrup(2)
  • Louise Gjelstrup(3)
  • Rick Verberne(4)
Start:6s 02:20
200
U19 W/M 1X-Edon Piger/drenge U19 1X-Edon 250m A Finale
2022-05-15 11:55
Plac. # Navn Tid
1 2 Odense/KCO III
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
01:25.39
2 4 Odense/KCO I
  • Benna Sundstrøm(1)
01:26.33
3 3 Holstebro/KCHO I I
  • Sander Hansen(1)
01:27.05
4 5 Bagsværd I
  • Oliver Blaabjerg(1)
01:41.72
5 6 Odense/KCO II
  • Lea Eilenberg Bundgaard(1)
01:53.37
201
U15 M1X Drenge U15 1X 500m A Finale
2022-05-15 12:03
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
1:59.09
2 2 Bagsværd II
  • Oscar Østergaard Nielsen(1)
2:09.49
3 5 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
2:10.07
4 8 Bagsværd III
  • Otto Kjærulff(1)
2:15.63
5 11 Sorø I
  • Aidan Mingo(1)
2:19.92
6 10 Odense/KCO I I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
2:25.80
201
U15 M1X Drenge U15 1X 500m B Finale
2022-05-15 12:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
2:24.05
2 6 Saxkjøbing I I
  • Carl Dunch(1)
2:25.49
3 4 Bagsværd I
  • Herman Grønlund Døssing(1)
2:37.59
4 9 RoTeam Kongens Lyngby II I
  • Johan Beck Grønskov(1)
2:44.68
201
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 1. Indledende
2022-05-15 09:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
1:59.52
2 5 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
2:11.68
3 2 Bagsværd II
  • Oscar Østergaard Nielsen(1)
2:13.22
4 3 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
2:30.09
5 4 Bagsværd I
  • Herman Grønlund Døssing(1)
2:41.73
201
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 2. Indledende
2022-05-15 09:00
Plac. # Navn Tid
1 8 Bagsværd III
  • Otto Kjærulff(1)
02:21.46
2 11 Sorø I
  • Aidan Mingo(1)
02:22.48
3 10 Odense/KCO I I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
02:28.79
4 6 Saxkjøbing I I
  • Carl Dunch(1)
02:30.05
5 9 RoTeam Kongens Lyngby II I
  • Johan Beck Grønskov(1)
02:44.57
202
U15 W2X Piger U15 2X 500m A Finale
2022-05-15 12:06
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd
  • Marie Saxtoft Jørgensen(1)
  • Liv Dolmer(2)
2:07.97
2 3 RoTeam Kongens Lyngby I I
  • Karen Reimer(1)
  • Marie Lie Schmidt(2)
2:15.89
3 2 Odense/KCO I
  • Benna Sundstrøm(1)
  • Lea Eilenberg Bundgaard(2)
2:19.39
4 4 Bagsværd/Fredensborg I
  • Sigrid Lindquist(1)
  • Amalie Thal-Drexel(2)
2:21.76
5 1 Bagsværd II
  • Marie Louise Raahauge Avnsø(1)
  • Hedvig Højberg(2)
2:30:99
203
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m A Finale
2022-05-15 12:14
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø I
  • Mads Christensen(1)
6:18.52
2 3 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
6:22.98
3 7 Odense/KCO I I
  • Gustav Krogh(1)
6:26.31
4 1 Holstebro/KCHO I
  • Kasper Søndergaard(1)
6:28.9
203
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m B Finale
2022-05-15 12:09
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd II I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
6:51.46
2 5 Hadsund I I
  • Christian Sindre Bech(1)
7:43.37
203
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 1. Indledende
2022-05-15 09:06
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø I
  • Mads Christensen(1)
06:39.20
2 3 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
06:46.21
3 1 Holstebro/KCHO I
  • Kasper Søndergaard(1)
06:50.48
4 4 Bagsværd II I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
06:58.90
203
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 2. Indledende
2022-05-15 09:06
Plac. # Navn Tid
1 7 Odense/KCO I I
  • Gustav Krogh(1)
06:57:49
2 6 SMARK I
  • André Salmi(1)
07:10:43
3 5 Hadsund I I
  • Christian Sindre Bech(1)
08:02:09
204
U17 W2X Piger U17 2X 1500m A Finale
2022-05-15 12:24
Plac. # Navn Tid
1 2 Ringsted/Stevns I
  • Anna Iversen(1)
  • Mejse Østergaard Nielsen(2)
6:31.85
2 1 Holstebro/KCHO I
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
  • Anna Bosnes(2)
6:35.79
3 6 Roskilde I
  • Isabella Bache(1)
  • Silje Trenter(2)
6:37.99
4 9 Bagsværd I I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(2)
6:52.29
5 5 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
6:57.46
6 8 Ægir I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
  • Caitlin Holbæk Lundager(2)
7:18.49
204
U17 W2X Piger U17 2X 1500m B Finale
2022-05-15 12:19
Plac. # Navn Tid
1 7 København I
  • Sara Kaarup Andersen(1)
  • Klara Bruun Felthaus(2)
6:47.56
2 4 Hadsund I I
  • Naja Lübeck(1)
  • Josefine Antoinette Brink(2)
6:48.50
3 3 Odense/KCHO
  • Bjørk Kallesøe(1)
  • Mia Christensen(2)
7:09.81
204
U17 W2X Piger U17 2X 1500m 1. Indledende
2022-05-15 09:14
Plac. # Navn Tid
1 2 Ringsted/Stevns I
  • Anna Iversen(1)
  • Mejse Østergaard Nielsen(2)
6:37.52
2 1 Holstebro/KCHO I
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
  • Anna Bosnes(2)
6:42.07
3 5 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
6:54.03
4 4 Hadsund I I
  • Naja Lübeck(1)
  • Josefine Antoinette Brink(2)
7:01.82
5 3 Odense/KCHO
  • Bjørk Kallesøe(1)
  • Mia Christensen(2)
7:10.58
204
U17 W2X Piger U17 2X 1500m 2. Indledende
2022-05-15 09:14
Plac. # Navn Tid
1 9 Bagsværd I I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(2)
06:46.69
2 6 Roskilde I
  • Isabella Bache(1)
  • Silje Trenter(2)
06:46.89
3 8 Ægir I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
  • Caitlin Holbæk Lundager(2)
07:17.03
4 7 København I
  • Sara Kaarup Andersen(1)
  • Klara Bruun Felthaus(2)
07:22.62
205
W/M 2-/2X Kvinder/mænd 2-/2X - Nye roere 1000m 1. Afdeling
2022-05-15 12:29
Ingen anmeldt, løbet udgår
206
U13 W/M 1X Piger/drenge U13 1X 500m 1. Afdeling
2022-05-15 12:29
Ingen anmeldt, løbet udgår
207
Masters W1X Masters Kvinder Masters 1X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2022-05-15 12:29
Ingen anmeldt, løbet udgår
208
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 1. Afdeling
2022-05-15 12:29
Plac. # Navn Tid
1 2 DSR II I
  • Lars Nielsen(1)
Start:0s 4:45.21
2 3 Lemvig I
  • Jørgen Jensen(1)
Start:0s 4:49.71
3 5 Furesø I
  • Andreas Borg(1)
Start:8s 4:52.66
4 4 DSR I I
  • Peter Jørgensen(1)
Start:0s 4:58.47
5 1 Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
Start:0s 5:01.55
6 6 Furesø III
  • Bo Hartz(1)
Start:8s 5:15.44
208
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 2. Afdeling
2022-05-15 12:29
Plac. # Navn Tid
1 12 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
Start:38s 4:14.23
2 10 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
Start:33s 4:30.43
3 9 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
Start:33s 4:32.26
4 11 Halmstad Rodd I
  • Daniel Böcker(1)
Start:38s 4:41.78
5 8 Lemvig II
  • Jørgen Kielsholm(1)
Start:28s 4:48.41
6 13 Furesø I [ufk, løb 207]
  • Mette Møller(1)
Start:0s 5:00.81
209
U15 W4X+ Piger U15 4X+ 500m A Finale
2022-05-15 13:59
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd/Fredensborg I
  • Sigrid Lindquist(1)
  • Hedvig Højberg(2)
  • Amalie Thal-Drexel(3)
  • Marie Saxtoft Jørgensen(4)
  • Marie Louise Raahauge Avnsø(cox)
2:18.43
210
U17 M4X Drenge U17 4X 1500m A Finale
2022-05-15 12:37
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde/Sorø I
  • Esben Friis Thanning(1)
  • Emil Jelstrup(2)
  • Mads Christensen(3)
  • Valdemar Vilhelmsen(4)
5:28.30
2 1 Holstebro/KCHO I I
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
  • William Lemming(3)
  • Andreas Bork Kristensen(4)
5:37.48
3 2 Bagsværd
  • Bastian Rud Bernhardt(1)
  • Hjalte Næraa(2)
  • Theis Wolfram(3)
  • Sigurd Rindom Poulsen(4)
5:46.47
211
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m A Finale
2022-05-15 12:48
Plac. # Navn Tid
1 4 Randers I
  • Oliver Bach(1)
8:41.02
2 2 Odense/KCO I I
  • Tobias Holt Poulsen(1)
8:48.02
3 5 Kungälv I
  • Nils Rönnblom(1)
9:07.73
4 8 Göteborgs Roddklubb I
  • Albin Alami(1)
9:25.84
5 9 Jels/KCO I I
  • Mikkel Peter Noe(1)
9:28.41
6 6 Jels/KCO II I
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
9:30.55
211
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m B Finale
2022-05-15 12:43
Plac. # Navn Tid
1 3 København I
  • Viggo Højme Lambert(1)
09:04:74
2 7 Bagsværd I
  • Jakob Lynbech(1)
09:41:31
211
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 1. Indledende
2022-05-15 09:22
Plac. # Navn Tid
1 4 Randers I
  • Oliver Bach(1)
8:36.83
2 2 Odense/KCO I I
  • Tobias Holt Poulsen(1)
8:53.5
3 5 Kungälv I
  • Nils Rönnblom(1)
9:02.41
4 3 København I
  • Viggo Højme Lambert(1)
9:13.32
5 1 Stevns/KCHO I I
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
9:27.38
211
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 2. Indledende
2022-05-15 09:22
Plac. # Navn Tid
1 8 Göteborgs Roddklubb I
  • Albin Alami(1)
9:28.48
2 9 Jels/KCO I I
  • Mikkel Peter Noe(1)
9:36.36
3 6 Jels/KCO II I
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
9:46.82
4 7 Bagsværd I
  • Jakob Lynbech(1)
10:14.15
212
U19 W1X Piger U19 1X 2000m A Finale
2022-05-15 12:53
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø I
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
10:03.26
2 3 Silkeborg/KCHO I
  • Marie Kleist(1)
10:08.38
3 1 Odder I
  • Caroline Sejersen(1)
10:55.37
213
U19 M2- Drenge U19 2- 2000m A Finale
2022-05-15 12:57
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd/Holstebro/KCHO I I
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Elias Ellehammer(2)
8:05.47
2 2 Kungälv I
  • Adam Wallberg(1)
  • Simon Karlsson(2)
8:28.68
214
U19 W2- Piger U19 2- 2000m 1. Afdeling
2022-05-15 12:58
Ingen anmeldt, løbet udgår
215
W1X Kvinder 1X 2000m A Finale
2022-05-15 13:05
Plac. # Navn Tid
1 13 Bagsværd III
  • Mathilde Persson(1)
8:59.45
2 10 Aarhus I I
  • Rikke Køchs(1)
9:25.22
3 6 Aarhus II I
  • Laura Boldsen(1)
9:37.29
4 5 Aarhus III I
  • Emma Lehm Røddik(1)
9:51.16
5 8 DSR I
  • Silje Celine Siefert(1)
9:56.88
6 1 Kungälv I
  • AnnLouise Johansson(1)
10:37.15
215
W1X Kvinder 1X 2000m B Finale
2022-05-15 13:02
Plac. # Navn Tid
1 2 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
10:20.06
2 9 Bagsværd II
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
10:35.39
215
W1X Kvinder 1X 2000m 1. Indledende
2022-05-15 09:30
Plac. # Navn Tid
1 6 Aarhus II I
  • Laura Boldsen(1)
9:39.37
2 5 Aarhus III I
  • Emma Lehm Røddik(1)
9:54.88
3 1 Kungälv I
  • AnnLouise Johansson(1)
10:02.4
4 2 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
10:04.37
215
W1X Kvinder 1X 2000m 2. Indledende
2022-05-15 09:30
Plac. # Navn Tid
1 13 Bagsværd III
  • Mathilde Persson(1)
9:04.41
2 10 Aarhus I I
  • Rikke Køchs(1)
9:25:96
3 8 DSR I
  • Silje Celine Siefert(1)
10:06.5
4 9 Bagsværd II
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
10:34.98
216
M1X Mænd 1X 2000m A Finale
2022-05-15 13:17
Plac. # Navn Tid
1 9 Danmarks Rocenter
  • Bastian Secher(1)
7:47.05
2 4 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
8:12.60
3 11 Hadsund I I
  • August Herman Wisholm(1)
8:20.82
4 12 DSR I
  • Sebastian Terp(1)
8:23.49
5 7 Aarhus I I
  • James Dodd(1)
8:25.63
6 1 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
8:36.13
216
M1X Mænd 1X 2000m B Finale
2022-05-15 13:12
Plac. # Navn Tid
1 10 Saxkjøbing I I
  • David Wandrup(1)
8:47.93
2 8 Odense/KCO I I
  • Niels Reinholdt(1)
8:49.4
3 6 DSR III
  • Thorleif Rud Lindholm(1)
9:14.14
4 3 KVIK II
  • Albert Martin Ebersbach(1)
10:52.07
216
M1X Mænd 1X 2000m 1. Indledende
2022-05-15 09:38
Plac. # Navn Tid
1 7 Aarhus I I
  • James Dodd(1)
8:12.91
2 4 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
8:29.41
3 1 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
8:38.39
4 6 DSR III
  • Thorleif Rud Lindholm(1)
8:48.29
5 5 KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
8:58.51
6 3 KVIK II
  • Albert Martin Ebersbach(1)
10:11.13
216
M1X Mænd 1X 2000m 2. Indledende
2022-05-15 09:38
Plac. # Navn Tid
1 9 Danmarks Rocenter
  • Bastian Secher(1)
8:01.17
2 11 Hadsund I I
  • August Herman Wisholm(1)
8:09.77
3 12 DSR I
  • Sebastian Terp(1)
8:21.39
4 10 Saxkjøbing I I
  • David Wandrup(1)
8:30.36
5 8 Odense/KCO I I
  • Niels Reinholdt(1)
8:38.45
217
W2- Kvinder 2- 2000m A Finale
2022-05-15 13:27
Plac. # Navn Tid
1 1 DSR/Odder/
  • Julie Poulsen(1)
  • Astrid Steensberg(2)
8:16.09
2 3 DSR I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
  • Christine Cardel(2)
8:29.75
3 2 Holstebro/Roskilde I
  • Karen Mortensen(1)
  • Caroline Munch(2)
8:55.28
4 4 Halmstad Rodd/Landskrona Roddklubb I I
  • Ebba Grimberg(1)
  • Filippa Ahlberg(2)
9:14.63
218
M2- Mænd 2- 2000m A Finale
2022-05-15 13:32
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd/Holstebro/KCHO I I
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Elias Ellehammer(2)
08:04:81
219
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m A Finale
2022-05-15 13:32
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd/Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
  • Erik Kjersgård Nielsen(2)
7:43.01
2 3 Halmstad Rodd/Kungälv I
  • Elliot Bergbrant(1)
  • Edvin Persson(2)
8:51.86
3 4 Jels/KCO I I
  • Mikkel Peter Noe(1)
  • Nicklas Frost Davidsen(2)
8:56.50
220
U19 W2X Piger U19 2X 2000m 1. Afdeling
2022-05-15 13:37
Ingen anmeldt, løbet udgår
221
M2X Mænd 2X 2000m A Finale
2022-05-15 12:57
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Sebastian Nordly(2)
7:48.84
2 4 Bagsværd/DSR I
  • Frank Steffensen(1)
  • Magdee Helal(2)
8:16.69
222
W2X Kvinder 2X 2000m A Finale
2022-05-15 13:42
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund/Roskilde I I
  • Ingrid Bo Andersen(1)
  • Ida Blomstrand(2)
8:16.15
2 5 KVIK/
  • Kristine Søndergaard Hansen (1)
  • Clara Hornnæss(2)
8:22.63
3 3 Odder/Odense/KCO I I
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
  • Sarah Lindberg(2)
8:26.93
4 2 DSR II
  • Nina Oeh(1)
  • Olivia Meinert Cardel(2)
8:50.28
5 1 DSR/KVIK
  • Nanna Vigild(1)
  • Luise Lund Hansen(2)
9:06.58
6 4 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
  • Helen Pabst(2)
9:14.67
223
Masters W2X/2- Kvinder Masters 2X/2- 1000m 1. Afdeling
2022-05-15 13:47
Plac. # Navn Tid
1 4 KVIK/Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
  • Marianne Becker(2)
Start:15s 4:36.80
2 3 Furesø II
  • Inger Koch(1)
  • Mette Møller(2)
Start:15s 4:42.31
3 1 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
  • Susanne Hansen(2)
Start:0s 4:42.37
4 5 Nyborg I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
  • Lena Stolzenbach(2)
Start:20s 4:51.16
5 6 København I I
  • Anastasia Michélsen(1)
  • Pia Erikstrup(2)
Start:28s 4:59.95
224
Masters M2X/2- Mænd Masters 2X/2- 1000m 1. Afdeling
2022-05-15 13:51
Plac. # Navn Tid
1 4 Lemvig I
  • Jørgen Jensen(1)
  • Jørgen Kielsholm(2)
Start:20s 4:36.06
2 2 Bagsværd/Lyngby I
  • Henrik Thorup(1)
  • Hans Nøhr(2)
Start:4s 4:43.49
3 1 DSR I I
  • Esben Jacobsen(1)
  • Ib Frausing(2)
Start:0s 4:51.40
4 8 Furesø
  • Bo Hartz(1)
  • Jane Hagan(2)
Start:10s 4:57.27
5 3 Furesø III
  • Lars Wallin(1)
  • Ole Præst Larsen(2)
Start:20s 4:57.69
224
Masters M2X/2- Mænd Masters 2X/2- 1000m 2. Afdeling
2022-05-15 13:51
Plac. # Navn Tid
1 10 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
  • Peter Carstens(2)
Start:5s 3:58.31
2 12 Bagsværd I
  • Steen Christensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
Start:12s 3:58.94
3 11 Ringsted I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Steffen Feddersen(2)
Start:5s 4:03.15
4 9 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
  • Allan Seelk(2)
Start:5s 4:13.53
225
Masters W/M 2X/2- Masters Kvinder/mænd Masters 2X/2- - MIX (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2022-05-15 13:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
226
U13 W/M 2X Piger/drenge U13 2X 500m Finale
2022-05-15 12:06
Plac. # Navn Tid
1 6 København I
  • Elisabeth Grydehøj Stobbe(1)
  • Emma Bek Jensen(2)
02:39:52
227
U15 M4X+ Drenge U15 4X+ 500m A Finale
2022-05-15 13:59
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd I
  • Herman Grønlund Døssing(1)
  • Oliver Blaabjerg(2)
  • Viktor Stoffregen Tørning(3)
  • John Havris(4)
  • NA NA(cox)
02:14:85
228
U17 W4X Piger U17 4X 1500m A Finale
2022-05-15 14:02
Plac. # Navn Tid
1 1 Kungälv I
  • Klara Nyman(1)
  • Moa Lundqvist(2)
  • Elin Åbjörn(3)
  • Maja Karlsson(4)
06:24:57
229
W/M 2X/2- Kvinder/mænd 2X/2- 1000m A Finale
2022-05-15 14:07
Plac. # Navn Tid
1 1 DSR I
  • Theresa Gadilhe(1)
  • Stefanie Punke(2)
4:19.44
230
W/M 1X Kvinder/mænd 1X 1000m A Finale
2022-05-15 14:07
Plac. # Navn Tid
1 2 DSR I
  • Karl Riis(1)
4:28.3
2 3 KVIK I I
  • Aksel Ødegård Greve(1)
4:42.58
3 4 KVIK II I
  • Nanna Ancher(1)
4:44.49
231
W4- Kvinder 4- 2000m A Finale
2022-05-15 14:21
Plac. # Navn Tid
1 2 Danmarks Rocenter [+15 sek]
  • Oscar Petersen(1)
  • Alexander Modest(2)
7:31.24
2 1 Bagsværd/Holstebro/Roskilde
  • Astrid Højgaard(1)
  • Karen Mortensen(2)
  • Stine Højager(3)
  • Caroline Munch(4)
8:00.08
232
M4- Mænd 4- 2000m A Finale
2022-05-15 14:11
Plac. # Navn Tid
1 1 Danmarks Rocenter
  • Magnus Valbirk(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
  • Tobias Bork Kristensen(3)
  • Kaare Mortensen (4)
06:41:96
2 2 Bagsværd/Holstebro/København
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Mathias Larsen(2)
  • Joakim Viberg(3)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(4)
06:52:07
233
M4X Mænd 4X 2000m A Finale
2022-05-15 14:11
Plac. # Navn Tid
1 3 DSR II
  • Emil Lenzing(1)
  • Jacob Lenzing(2)
  • Jakob Grænge Hansen(3)
  • Magnus Erik Timm(4)
6:31.03
2 5 Bagsværd/Hadsund/København/KCB
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
  • Johan Poulsen(2)
  • Magnus Quaade Oddershede(3)
  • Johannes Stensborg Jakobsen(4)
6:38.05
3 6 Holstebro/Roskilde/KCHO I I
  • Søren Madsen(1)
  • Patrick Klestrup(2)
  • Magnus Juhl(3)
  • Leander Kaliszan(4)
6:39.72
4 4 DSR I
  • Oskar Høgel(1)
  • Asger Waagepetersen(2)
  • Malthe Grønlund Poulsen(3)
  • Lukas Obel(4)
8:12:00
234
W4X Kvinder 4X 2000m A Finale
2022-05-15 14:21
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd/Hadsund/KVIK/KCB I
  • Trine Toft Andersen(1)
  • Iben Østergaard(2)
  • Ida Gørtz Jacobsen(3)
  • Anne H. Larsen(4)
07:43:25
2 5 DSR/KVIK
  • Nanna Vigild(1)
  • Luise Lund Hansen(2)
  • Anna Calina Schanze(3)
  • Aja Runge Holmegaard(4)
07:57:65
235
U19 W4- Piger U19 4- 2000m A Finale
2022-05-15 14:31
Plac. # Navn Tid
1 6 Ægir I
  • Ditte Kallestrup(1)
  • Ida Mose Nielsen(2)
  • Kirstine Nielsen(3)
  • Liv Jensen(4)
08:41:37
236
U19 M4- Drenge U19 4- 2000m A Finale
2022-05-15 14:26
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I I
  • Simon Madsen(1)
  • Hjalte Westeraa(2)
  • Simon Starklint(3)
  • Tobias Kramer Bosnes(4)
7:06.23
2 3 Kungälv I
  • Jacob Åbjörn(1)
  • Nils Rönnblom(2)
  • Adam Wallberg(3)
  • Simon Karlsson(4)
7:57.48
3 2 København I
  • Hector Carriero(1)
  • Carl Hassan Gaba(2)
  • Woody Siigurt Lori Leth(3)
  • Albert Grydehøj Stobbe(4)
8:12.68
237
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m A Finale
2022-05-15 14:26
Plac. # Navn Tid
1 4 Kolding/Sorø/Ægir/KCO I I
  • Mads Kirstein(1)
  • Joachim Brahe Møller(2)
  • August Husted Coutant(3)
  • Jonas Lindegaard(4)
07:15:81
238
U19 W4X Piger U19 4X 2000m A Finale
2022-05-15 14:31
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd/København/LDR/Roskilde/KKL I [+15 sek]
  • Frida Werner Foldager(1)
  • Caroline Bork Terkelsen(2)
  • Astrid Kirstine Kofoed(3)
  • Josefine Freltoft(4)
8:01.99
2 5 Halmstad Rodd/Kungälv I [+15 sek]
  • Moa Klintefors(1)
  • Matilda Waide(2)
  • Tyra Carlsson(3)
  • Märta Karlsson(4)
8:26.39
3 4 Holstebro/Odense/Silkeborg/KCHO [+15 sek]
  • Mia Christensen(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
  • Bjørk Kallesøe(3)
  • Marie Kleist(4)
8:38.07
4 3 Odder/Sorø [+15 sek]
  • Signe Thorup(1)
  • Maria Jákupsdottír Johansen(2)
  • Dina Poulsen(3)
  • Caroline Sejersen(4)
8:41.37
239
Masters W4X/8+/4- Kvinder Masters 4X/8+/4- 1000m 1. Afdeling
2022-05-15 14:36
Plac. # Navn Tid
1 1 Furesø/KVIK/Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
  • Marianne Becker(2)
  • Mette Møller(3)
  • Inger Koch(4)
Start:0s 4:08.39
2 2 Fredensborg I
  • Lene-Marie Hansen(1)
  • Lene Mathiasen(2)
  • Anni Renner Mortensen(3)
  • Sanne Poulin(4)
Start:5s 4:16.86
3 3 København I
  • Krista Doersch(1)
  • Alix Geroux(2)
  • Louise Gjelstrup(3)
  • Stinne Grydehøj(4)
Start:13s 4:32.38
240
U15 M2X Drenge U15 2X 500m A Finale
2022-05-15 14:44
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • Mikkel Madsen(2)
1:56.39
2 2 København I
  • Oscar Munck Aabenhus(1)
  • Axel Højme Lambert(2)
2:04.63
3 4 Bagsværd I
  • John Havris(1)
  • Otto Kjærulff(2)
2:04.91
4 5 Lyngby/Rødvig
  • Thomas Andersen(1)
  • Johan Beck Grønskov(2)
2:06.52
5 7 Bagsværd II
  • Viktor Stoffregen Tørning(1)
  • Oscar Østergaard Nielsen(2)
2:20.83
240
U15 M2X Drenge U15 2X 500m B Finale
2022-05-15 14:41
Plac. # Navn Tid
1 3 Odense/Saxkjøbing/KCO I I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
  • Carl Dunch(2)
2:13:00
2 6 Sorø I
  • Karl Bergreen Høj(1)
  • Tobias Kaldråstøyl(2)
2:15.07
240
U15 M2X Drenge U15 2X 500m 1. Indledende
2022-05-15 09:46
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • Mikkel Madsen(2)
01:58.05
2 4 Bagsværd I
  • John Havris(1)
  • Otto Kjærulff(2)
02:06.52
3 2 København I
  • Oscar Munck Aabenhus(1)
  • Axel Højme Lambert(2)
02:08.52
4 3 Odense/Saxkjøbing/KCO I I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
  • Carl Dunch(2)
02:14.79
240
U15 M2X Drenge U15 2X 500m 2. Indledende
2022-05-15 09:46
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd II
  • Viktor Stoffregen Tørning(1)
  • Oscar Østergaard Nielsen(2)
02:12:66
2 5 Lyngby/Rødvig
  • Thomas Andersen(1)
  • Johan Beck Grønskov(2)
02:14:30
3 6 Sorø I
  • Karl Bergreen Høj(1)
  • Tobias Kaldråstøyl(2)
02:19:38
241
U15 W1X Piger U15 1X 500m A Finale
2022-05-15 14:47
Plac. # Navn Tid
1 4 Ringsted I I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
2:06.42
2 3 RoTeam Kongens Lyngby I
  • Marie Lie Schmidt(1)
2:18.89
3 2 RoTeam Kongens Lyngby III
  • Emmelie Brinkløv(1)
2:22.48
4 6 Odense/KCO I
  • Benna Sundstrøm(1)
2:24.28
5 5 RoTeam Kongens Lyngby II
  • Karen Reimer(1)
2:54.48
6 1 Odense/KCO I I
  • Lea Eilenberg Bundgaard(1)
3:42.78
242
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m A Finale
2022-05-15 14:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
5:50.66
2 5 Holstebro/KCHO I
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
  • William Lemming(2)
6:01.07
3 2 Bagsværd I
  • Theis Wolfram(1)
  • Sigurd Rindom Poulsen(2)
6:03.06
4 1 Dragør/Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
  • Frederik Juel Hansen(2)
6:11.08
5 4 Odense/KCO I I
  • Gustav Klingenberg Haussmann(1)
  • Anton Bøgelund(2)
6:21.53
6 6 Bagsværd I I
  • Hjalte Næraa(1)
  • Bastian Rud Bernhardt(2)
6:45.52
243
U17 W1X Piger U17 1X 1500m A Finale
2022-05-15 15:00
Plac. # Navn Tid
1 11 Holstebro/KCHO
  • Anna Bosnes(1)
7:05.4
2 8 København I
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
7:13.26
3 2 Sorø I
  • Sofie Steffensen(1)
7:21.57
4 4 Roskilde I
  • Isabella Bache(1)
7:32:00
5 3 Roskilde II
  • Silje Trenter(1)
7:32.91
243
U17 W1X Piger U17 1X 1500m B Finale
2022-05-15 14:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Ægir I I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
7:53.34
2 5 Kungälv I
  • Klara Nyman(1)
8:03.65
3 6 Ægir II I
  • Caitlin Holbæk Lundager(1)
8:10.02
4 10 RoTeam Kongens Lyngby I I
  • Tove Bay(1)
8:23.25
243
U17 W1X Piger U17 1X 1500m 1. Indledende
2022-05-15 09:52
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde I
  • Isabella Bache(1)
7:18.03
2 2 Sorø I
  • Sofie Steffensen(1)
7:20.84
3 3 Roskilde II
  • Silje Trenter(1)
7:37.58
4 1 Ægir I I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
7:57.83
5 5 Kungälv I
  • Klara Nyman(1)
8:11.10
243
U17 W1X Piger U17 1X 1500m 2. Indledende
2022-05-15 09:52
Plac. # Navn Tid
1 11 Holstebro/KCHO
  • Anna Bosnes(1)
7:06.45
2 8 København I
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
7:10.52
3 9 Odense/KCO I I
  • Mia Christensen(1)
7:49.63
4 6 Ægir II I
  • Caitlin Holbæk Lundager(1)
8:07.29
5 10 RoTeam Kongens Lyngby I I
  • Tove Bay(1)
8:18.53
244
W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ 1000m A Finale
2022-05-15 15:05
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd/Holstebro/Stevns/KCHO
  • Jakob Iversen(1)
  • Simon Madsen(2)
  • Hjalte Westeraa(3)
  • Simon Starklint(4)
  • Tobias Kramer Bosnes(5)
  • Christian Søndergaard(6)
  • Simon Mikkelsen(7)
  • Elias Ellehammer(8)
  • Nikolaj Hausmann Olsen(cox)
3:09.95
2 5 Göteborgs Roddklubb/Halmstad Rodd/Kungälv I
  • Daniel Böcker(1)
  • Albin Alami(2)
  • Edvin Persson(3)
  • Elliot Bergbrant(4)
  • Jacob Åbjörn(5)
  • Nils Rönnblom(6)
  • Adam Wallberg(7)
  • Simon Karlsson(8)
  • AnnLouise Johansson(cox)
3:30.04
3 3 DSR I
  • Oskar Høgel(1)
  • Lukas Obel(2)
  • Malthe Grønlund Poulsen(3)
  • Asger Waagepetersen(4)
  • Nina Oeh(5)
  • Karl Riis(6)
  • Theresa Gadilhe(7)
  • Stefanie Punke(8)
  • Martin Grand Ast(cox)
3:36.04
4 1 Halmstad Rodd/Kungälv/Landskrona Roddklubb I
  • Elin Åbjörn(1)
  • Maja Karlsson(2)
  • Ebba Grimberg(3)
  • Filippa Ahlberg(4)
  • Moa Klintefors(5)
  • Matilda Waide(6)
  • Tyra Carlsson(7)
  • Märta Karlsson(8)
  • Moa Lundqvist(cox)
4:07.39
5 2 Aalborg/Sønderborg
  • Marie Møller Nielsen(1)
  • Janne Sørensen Bøhlers(2)
  • Karen Hougaard Frost(3)
  • Lasse Esbech Stenstrop(4)
  • Mikkel Mogensen(5)
  • Afshin Toussi(6)
  • Sina Brandt(7)
  • Michelle Jeannette Andersen(8)
  • Christina Nørberg Heinrichsen(cox)
4:15.37
245
Masters M4X/4-/8+ Mænd Masters 4X/4-/8+ 1000m 1. Afdeling
2022-05-15 15:10
Plac. # Navn Tid
1 1 DSR I I
  • Søren Strange(1)
  • Lars Nielsen(2)
  • Lars Jørgensen(3)
  • Bo Christensen(4)
Start:0s 3:48.88
2 3 Nyborg/Sorø I
  • Allan Seelk(1)
  • Brian Sørensen *(2)
  • Christian Mølvig(3)
  • Peter Carstens(4)
Start:10s 3:54.82
3 2 Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
  • Andreas Borg(2)
  • Lars Wallin(3)
  • Max Emde(4)
Start:6s 4:02.57
246
Masters W/M 8+/4X/4- Kvinder/mænd Masters 8+/4X/4- 1000m 1. Afdeling
2022-05-15 15:15
Plac. # Navn Tid
1 4 København/Roskilde
  • Otto Friedrichen(1)
  • Hans-Jørgen Stahl(2)
  • Bo Kaliszan(3)
  • Flemming Simonsen(4)
  • Christian Hedegaard Jensen(5)
  • Willi Thal-Drexel(6)
  • Ulrich Ralfkjær(7)
  • Jakob Øjvind Nielsen(8)
  • Dan Kristensen(cox)
Start:24s 4:01.75
2 1 DSR/KVIK/Lyngby/Skjold I
  • Carl Ove Hansen(1)
  • Hans Nøhr(2)
  • Peter Skov(3)
  • Bjarne Spanggaard(4)
  • Esben Jacobsen(5)
  • Arnold Sørensen(6)
  • Jan Cederkvist(7)
  • Stig Rasmussen(8)
  • Torben Schäfer(cox)
Start:0s 4:23.48
3 3 KVIK I
  • Peter Boris(1)
  • Johnny Simonsen(2)
  • Per Boalth(3)
  • Flemming Petersen(4)
  • Bo Adelholm(5)
  • Niels Dencker(6)
  • Henrik Dehn(7)
  • Kurt Jensen(8)
  • Henrik Dencker(cox)
Start:8s 4:23.87
4 2 København
  • Tina Espander(1)
  • Lise Sigtenborg Riishede(2)
  • Nicoline Søeborg(3)
  • Tora Jorn(4)
  • Sarah Harder Bruun(5)
  • Annette Kjærulf Andersen(6)
  • Betina Holck(7)
  • Pia Erikstrup(8)
  • Rick Verberne(cox)
Start:5s 4:31.60