Tilmeldinger - Copenhagen Regatta 2022

Løb 100 U19 W/M 1X-Edon Piger/drenge U19 1X-Edon - JW/M A,B,C,D,E 1X ** 250m 4 tilmeldinger

Odense/KCO I

  • 1. Benna Sundstrøm (Odense) '09

Odense/KCO II

  • 1. Lea Eilenberg Bundgaard (Odense) '09

Odense/KCO III

  • 1. Tobias Lilholm Petersen (Odense) '09

Holstebro/KCHO I

  • 1. Sander Hansen (Holstebro) '10
Løb 101 U15 M1X Drenge U15 1X - TU-CUP 500m 9 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Herman Grønlund Døssing (Bagsværd) '09

RoTeam Kongens Lyngby II

  • 1. Johan Beck Grønskov (DEN '08

Saxkjøbing I

  • 1. Carl Dunch (Saxkjøbing) '08

Odense/KCO I

  • 1. Tobias Lilholm Petersen (Odense) '09

AFMELDT Bagsværd II

  • 1. John Havris (Bagsværd) '08

Rødvig I

  • 1. Thomas Andersen (Rødvig) '09

Holstebro/KCHO I

  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08

Sorø I

  • 1. Aidan Mingo (Sorø) '08

AFMELDT RoTeam Kongens Lyngby I

  • 1. Johan Bach Sørensen (DEN '08
Løb 102 U15 W2X Piger U15 2X - TU-CUP 500m 6 tilmeldinger

Bagsværd II

  • 1. Sigrid Lindquist (Bagsværd) '09
  • 2. Marie Louise Raahauge Avnsø (Bagsværd) '09

AFMELDT Stevns I

  • 1. Alma Karlshøj-Andersen (Stevns) '09
  • 2. Kristina B Nielsen (Stevns) '08

Bagsværd/Fredensborg I

  • 1. Liv Dolmer (Bagsværd) '09
  • 2. Amalie Thal-Drexel (Fredensborg) '09

Bagsværd I

  • 1. Marie Saxtoft Jørgensen (Bagsværd) '09
  • 2. Hedvig Højberg (Bagsværd) '10

Lyngby/Ringsted I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted) '08
  • 2. Emmelie Brinkløv (Lyngby) '08

RoTeam Kongens Lyngby I

  • 1. Karen Reimer (DEN '09
  • 2. Marie Lie Schmidt (DEN '10
Løb 103 U17 M1X Drenge U17 1X - TU-CUP 1500m 8 tilmeldinger

Hadsund I

  • 1. Christian Sindre Bech (Hadsund) '07

AFMELDT Holstebro/KCHO I

  • 1. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07

Holstebro/KCHO II

  • 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07

Odense/KCO I

  • 1. Gustav Krogh (Odense) '06

Bagsværd II

  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07

Dragør I

  • 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06

Bagsværd I

  • 1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06

Sorø I

  • 1. Mads Christensen (Sorø) '06
Løb 104 U17 W2X Piger U17 2X - TU-CUP 1500m 9 tilmeldinger

AFMELDT Holstebro/Odense/KCHO

  • 1. Bjørk Kallesøe (Odense) '06
  • 2. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06

Roskilde I

  • 1. Isabella Bache (Roskilde) '06
  • 2. Silje Trenter (Roskilde) '06

København I

  • 1. Sara Kaarup Andersen (København) '06
  • 2. Klara Bruun Felthaus (København) '06

Sorø I

  • 1. Dina Poulsen (Sorø) '06
  • 2. Sofie Steffensen (Sorø) '07

Kungälv II

  • 1. Moa Lundqvist (SWE '06
  • 2. Klara Nyman (SWE '07

Hadsund I

  • 1. Naja Lübeck (Hadsund) '07
  • 2. Josefine Antoinette Brink (Hadsund) '07

Ægir I

  • 1. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir) '07
  • 2. Caitlin Holbæk Lundager (Ægir) '07

Kungälv I

  • 1. Elin Åbjörn (SWE '06
  • 2. Maja Karlsson (SWE '06

Bagsværd I

  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08
  • 2. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07
Løb 105 W/M 2X Kvinder/mænd 2X - Nye roere 1000m 1 tilmelding

AFMELDT DSR II

  • 1. Oskar Vedsted-Jakobsen (DSR) '95
  • 2. Daniel Pedersen (DSR) '98
Løb 106 U13 W/M 1X Piger/drenge U13 1X 500m 2 tilmeldinger

AFMELDT Dragør I

  • 1. Gustav Juel Hansen (Dragør) '10

AFMELDT RoTeam Kongens Lyngby I

  • 1. Marie Lie Schmidt (DEN '10
Løb 108 Masters M1X Mænd Masters 1X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 10 tilmeldinger

Furesø I

  • 1. Mette Møller (Furesø) '63

DSR I

  • 1. Peter Jørgensen (DSR) '56

Lemvig I

  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53

DSR II

  • 1. Lars Nielsen (DSR) '57

Furesø II

  • 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57

Furesø I

  • 1. Andreas Borg (Furesø) '59

Lemvig II

  • 1. Jørgen Kielsholm (Lemvig) '63

Dragør I

  • 1. Morten Juel Hansen (Dragør) '72

Sorø I

  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79

Halmstad Rodd I

MANGLER BETALING
  • 1. Daniel Böcker (SWE '78
Løb 109 U15 W4X+ Piger U15 4X+ - TU-CUP 500m 1 tilmelding

Bagsværd/Fredensborg I

  • 1. Marie Saxtoft Jørgensen (Bagsværd) '09
  • 2. Marie Louise Raahauge Avnsø (Bagsværd) '09
  • 3. Amalie Thal-Drexel (Fredensborg) '09
  • 4. Sigrid Lindquist (Bagsværd) '09
  • Cox. Hedvig Højberg (Bagsværd) '10
Løb 110 U17 M4X Drenge U17 4X - TU-CUP 1500m 3 tilmeldinger

Bagsværd I

  • 1. Bastian Rud Bernhardt (Bagsværd) '07
  • 2. Hjalte Næraa (Bagsværd) '07
  • 3. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
  • 4. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06

Dragør/Sorø I

  • 1. Emil Jelstrup (Sorø) '06
  • 2. Mads Christensen (Sorø) '06
  • 3. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06
  • 4. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06

Holstebro/KCHO I

  • 1. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
  • 2. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
  • 3. William Lemming (Holstebro) '07
  • 4. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
Løb 111 U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 9 tilmeldinger

Jels/KCO II

  • 1. Nicklas Frost Davidsen (Jels) '05

Göteborgs Roddklubb I

  • 1. Albin Alami (SWE '04

Stevns/KCHO I

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05

Kungälv I

  • 1. Elliot Bergbrant (SWE '05

SMARK I

  • 1. André Salmi (SMARK) '06

Odense/KCO I

  • 1. Tobias Holt Poulsen (Odense) '05

Randers I

  • 1. Oliver Bach (Randers) '05

Jels/KCO I

  • 1. Mikkel Peter Noe (Jels) '05

København I

  • 1. Viggo Højme Lambert (København) '05
Løb 112 U19 W1X Piger U19 1X 2000m 4 tilmeldinger

Odder I

  • 1. Caroline Sejersen (Odder) '05

Silkeborg/KCHO I

  • 1. Marie Kleist (Silkeborg) '05

Sorø I

  • 1. Maria Jákupsdottír Johansen (Sorø) '05

AFMELDT Hadsund I

  • 1. Lea Lûbeck (Hadsund) '04
Løb 113 U19 M2- Drenge U19 2- 2000m 2 tilmeldinger

Kungälv I

  • 1. Adam Wallberg (SWE '04
  • 2. Simon Karlsson (SWE '04

Bagsværd/Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 2. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
Løb 115 W1X Kvinder 1X 2000m 13 tilmeldinger

Ægir I

  • 1. Emilie Overgaard Ringøen (Ægir) '02

AFMELDT Roskilde I

  • 1. Iben Bech (Roskilde) '03

AFMELDT KVIK I

  • 1. Clara Hornnæss (KVIK) '03

DSR II

  • 1. Silje Celine Siefert (DSR) '02

Kungälv I

  • 1. AnnLouise Johansson (SWE '92

Holstebro I

  • 1. Karen Mortensen (Holstebro) '01

AFMELDT DSR I

  • 1. Nanna Vigild (DSR) '95

AFMELDT KVIK II

  • 1. Kristine Søndergaard Hansen (KVIK) '02

Bagsværd I

MANGLER BETALING
  • 1. Mathilde Persson (Bagsværd) '96

AFMELDT Aarhus III

  • 1. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97

Aarhus II

  • 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01

KVIK III

  • 1. Maria Aaager (KVIK) '02

Aarhus I

  • 1. Rikke Køchs (Aarhus) '03
Løb 116 M1X Mænd 1X 2000m 16 tilmeldinger

Hadsund I

  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04

Odense/KCO I

  • 1. Niels Reinholdt (Odense) '95

Sorø I

  • 1. Rasmus Lind (Sorø) '01

Saxkjøbing I

  • 1. David Wandrup (Saxkjøbing) '02

Danmarks Rocenter

  • 1. Bastian Secher (Roskilde) '99

DSR III

  • 1. Thorleif Rud Lindholm (DSR) '95

Roskilde II

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00

København/KCB I

  • 1. Johannes Stensborg Jakobsen (København) '03

AFMELDT Bagsværd/KCB I

  • 1. Sweder Gijsbert Van Dipten (Bagsværd) '00

DSR I

  • 1. Sebastian Terp (DSR) '95

KVIK I

  • 1. Albert Martin Ebersbach (KVIK) '02

Odder I

  • 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03

Aarhus I

  • 1. James Dodd (Aarhus) '89

Roskilde III

  • 1. Sebastian Nordly (Roskilde) '01

Roskilde I

  • 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03

AFMELDT DSR II

  • 1. Casper Girke Christensen (DSR) '03
Løb 117 W2- Kvinder 2- 2000m 3 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd/Roskilde I

  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02
  • 2. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02

DSR/Odder I

MANGLER BETALING
  • 1. Astrid Steensberg (DSR) '96
  • 2. Julie Poulsen (Odder) '96

AFMELDT DSR/

  • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (DSR) '02
  • 2. Nikoline Laidlaw (DSR) '95
Løb 118 M2- Mænd 2- 2000m 1 tilmelding

Bagsværd/Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 2. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
Løb 119 U19 M2X Drenge U19 2X 2000m 4 tilmeldinger

Bagsværd I

  • 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
  • 2. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05

Bagsværd/Lyngby/KKL I

  • 1. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd) '04
  • 2. Christian Runge (Lyngby) '04

Jels/KCO I

  • 1. Mikkel Peter Noe (Jels) '05
  • 2. Nicklas Frost Davidsen (Jels) '05

Kungälv I

  • 1. Nils Rönnblom (SWE '05
  • 2. Jacob Åbjörn (SWE '04
Løb 120 U19 W2X Piger U19 2X - 2000m 4 tilmeldinger

Halmstad Rodd/Landskrona Roddklubb I

  • 1. Ebba Grimberg (SWE '04
  • 2. Filippa Ahlberg (SWE '05

AFMELDT Sorø I

  • 1. Maria Jákupsdottír Johansen (Sorø) '05
  • 2. Signe Thorup (Sorø) '05

Halmstad Rodd I

  • 1. Matilda Waide (SWE '05
  • 2. Moa Klintefors (SWE '04

Kungälv I

  • 1. Tyra Carlsson (SWE '04
  • 2. Märta Karlsson (SWE '06
Løb 122 W2X Kvinder 2X 2000m 5 tilmeldinger

KVIK I

  • 1. Clara Hornnæss (KVIK) '03
  • 2. Kristine Søndergaard Hansen (KVIK) '02

DSR/KVIK

  • 1. Nanna Vigild (DSR) '95
  • 2. Luise Lund Hansen (KVIK) '95

Hadsund/Roskilde I

  • 1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde) '01
  • 2. Ida Blomstrand (Hadsund) '02

Odder/Odense/KCO I

  • 1. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95
  • 2. Sarah Lindberg (Odense) '98

AFMELDT Danmarks Rocenter

  • 1. Marie Mørch (Bagsværd) '97
  • 2. Mathilde Persson (Bagsværd) '96
Løb 123 Masters W2X/2- Kvinder Masters 2X/2- (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 6 tilmeldinger

Fredensborg I

  • 1. Merete Boldt (Fredensborg) '47
  • 2. Susanne Hansen (Fredensborg) '60

Furesø I

  • 1. Inger Koch (Furesø) '64
  • 2. Mette Møller (Furesø) '63

KVIK/Køge R I

  • 1. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
  • 2. Marianne Becker (KVIK) '62

Nyborg I

  • 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
  • 2. Lena Stolzenbach (Nyborg) '71

København I

  • 1. Anastasia Michélsen (København) '89
  • 2. Pia Erikstrup (København) '80

DSR I

  • 1. Stefanie Punke (DSR) '97
  • 2. Theresa Gadilhe (DSR) '98
Løb 124 Masters M2X/2- Mænd Masters 2X/2- (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 9 tilmeldinger

DSR I

  • 1. Esben Jacobsen (DSR) '63
  • 2. Ib Frausing (DSR) '49

Furesø I

  • 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
  • 2. Andreas Borg (Furesø) '59

Lemvig I

  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
  • 2. Jørgen Kielsholm (Lemvig) '63

Furesø II

  • 1. Bo Hartz (Furesø) '62
  • 2. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67

AFMELDT Fredensborg I

  • 1. Hans Tapper Andersen (Fredensborg) '62
  • 2. Jacob Midtgaard (Fredensborg) '68

Sorø I

  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
  • 2. Peter Carstens (Sorø) '60

Nyborg I

  • 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
  • 2. Allan Seelk (Nyborg) '68

Ringsted I

  • 1. Claus Solmer-Jørgensen (Ringsted) '71
  • 2. Steffen Feddersen (Ringsted) '70

Bagsværd I

  • 1. Steen Christensen (Bagsværd) '83
  • 2. Emil Heinrichsen (Bagsværd) '85
Løb 125 Masters W/M 2X/2- Kvinder/mænd Masters 2X/2- - Mix (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 2 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd/København I

  • 1. Ivan Baumann (Bagsværd) '62
  • 2. Vibeke Skousen (København) '69

København

  • 1. Ismail Danacioglu (København) '88
  • 2. Alix Geroux (København) '90
Løb 127 U15 M4X+ Drenge U15 4X+ - , TU-CUP 500m 2 tilmeldinger

Bagsværd

  • 1. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09
  • 2. Herman Grønlund Døssing (Bagsværd) '09
  • 3. John Havris (Bagsværd) '08
  • 4. Oscar Østergaard Nielsen (Bagsværd) '09
  • Cox. NA NA (Bagsværd) '08

Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10
  • 2. Sander Hansen (Holstebro) '10
  • 3. Mikkel Madsen (Holstebro) '09
  • 4. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
  • Cox. Nej tak (Holstebro) '12
Løb 128 U17 W4X Piger U17 4X - TU-CUP 1500m 5 tilmeldinger

Hadsund I

  • 1. Cille Hougaard (Hadsund) '07
  • 2. Victoria Clara Brink (Hadsund) '07
  • 3. Naja Lübeck (Hadsund) '07
  • 4. Josefine Antoinette Brink (Hadsund) '07

Roskilde/Stevns/Ægir I

MANGLER BETALING
  • 1. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir) '07
  • 2. Anna Iversen (Stevns) '07
  • 3. Isabella Bache (Roskilde) '06
  • 4. Silje Trenter (Roskilde) '06

Holstebro/Odense/KCHO

  • 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
  • 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
  • 3. Bjørk Kallesøe (Odense) '06
  • 4. Anna Bosnes (Holstebro) '07

AFMELDT Kungälv I

  • 1. Maja Karlsson (SWE '06
  • 2. Moa Lundqvist (SWE '06
  • 3. Elin Åbjörn (SWE '06
  • 4. Märta Karlsson (SWE '06

Odense/Sorø/Ægir I

MANGLER BETALING
  • 1. Dina Poulsen (Sorø) '06
  • 2. Sofie Steffensen (Sorø) '07
  • 3. Caitlin Holbæk Lundager (Ægir) '07
  • 4. Mia Christensen (Odense) '06
Løb 130 W/M 1X Kvinder/mænd 1X - Nye roere 1000m 5 tilmeldinger

DSR I

  • 1. Karl Riis (DSR) '98

KVIK I

  • 1. Aksel Ødegård Greve (KVIK) '06

AFMELDT DSR II

  • 1. Nanna Vigild (DSR) '95

Roskilde I

  • 1. Helen Pabst (Roskilde) '96

KVIK II

  • 1. Nanna Ancher (KVIK) '06
Løb 131 W4- Kvinder 4- 2000m 1 tilmelding

AFMELDT Danmarks Rocenter

  • 1. Julie Poulsen (Odder) '96
  • 2. Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde) '97
  • 3. Frida Sanggaard (Bagsværd) '98
  • 4. Astrid Steensberg (DSR) '96
Løb 132 M4- Mænd 4- 2000m 4 tilmeldinger

Bagsværd/Hadsund/KVIK I [28 s]

MANGLER BETALING
  • 1. Ida Gørtz Jacobsen (Bagsværd) '95
  • 2. Anne H. Larsen (KVIK) '98
  • 3. Iben Østergaard (Bagsværd) '94
  • 4. Trine Toft Andersen (Hadsund) '94

Bagsværd/Holstebro/København

  • 1. Joakim Viberg (Holstebro) '96
  • 2. Mathias Larsen (Bagsværd) '92
  • 3. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98
  • 4. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01

Danmarks Rocenter [28 s]

  • 1. Oscar Petersen (Bagsværd) '92
  • 2. Alexander Modest (Lyngby) '95

Danmarks Rocenter

  • 1. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
  • 2. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
  • 3. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
  • 4. Kaare Mortensen (Holstebro) '00
Løb 134 M4X Mænd 4X 2000m 5 tilmeldinger

DSR II

  • 1. Emil Lenzing (DSR) '98
  • 2. Jacob Lenzing (DSR) '00
  • 3. Jakob Grænge Hansen (DSR) '98
  • 4. Magnus Erik Timm (DSR) '02

Bagsværd/Hadsund/Holstebro/KCB I

  • 1. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund) '01
  • 2. Johan Poulsen (Bagsværd) '01
  • 3. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00
  • 4. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro) '00

Falkenberg RK I

  • 1. Leif Johansson (SWE '72
  • 2. Anders Holmberg (SWE '79
  • 3. Niklas Pettersson (SWE '90
  • 4. Martin Johansson (SWE '96

Holstebro/Roskilde/KCHO I

  • 1. Søren Madsen (Holstebro) '72
  • 2. Patrick Klestrup (Holstebro) '02
  • 3. Magnus Juhl (Holstebro) '03
  • 4. Leander Kaliszan (Roskilde) '03

DSR I

  • 1. Malthe Grønlund Poulsen (DSR) '97
  • 2. Asger Waagepetersen (DSR) '99
  • 3. Lukas Obel (DSR) '02
  • 4. Oskar Høgel (DSR) '00
Løb 135 U19 M4- Drenge U19 4- 2000m 1 tilmelding

Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Madsen (Holstebro) '06
  • 2. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05
  • 3. Simon Starklint (Holstebro) '06
  • 4. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
Løb 137 U19 M4X Drenge U19 4X 2000m 2 tilmeldinger

Kolding/Sorø/Ægir/KCO I

  • 1. Mads Kirstein (Kolding) '04
  • 2. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04
  • 3. August Husted Coutant (Sorø) '04
  • 4. Jonas Lindegaard (Sorø) '05

AFMELDT Dragør/Sorø I

  • 1. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06
  • 2. Mads Christensen (Sorø) '06
  • 3. Emil Jelstrup (Sorø) '06
  • 4. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06
Løb 138 U19 W4X Piger U19 4X - 2000m 5 tilmeldinger

AFMELDT Odder/Roskilde/Stevns I

  • 1. Isabella Bache (Roskilde) '06
  • 2. Silje Trenter (Roskilde) '06
  • 3. Anna Iversen (Stevns) '07
  • 4. Caroline Sejersen (Odder) '05

Holstebro/Silkeborg/KCHO

  • 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
  • 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
  • 3. Marie Kleist (Silkeborg) '05
  • 4. Anna Bosnes (Holstebro) '07

Bagsværd/København/LDR/Roskilde/KKL I

  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
  • 2. Josefine Freltoft (København) '04
  • 3. Caroline Bork Terkelsen (LDR) '05
  • 4. Frida Werner Foldager (Roskilde) '05

AFMELDT Sorø I

  • 1. Dina Poulsen (Sorø) '06
  • 2. Maria Jákupsdottír Johansen (Sorø) '05
  • 3. Signe Thorup (Sorø) '05
  • 4. Sofie Steffensen (Sorø) '07

Ægir I [15 s]

  • 1. Ditte Kallestrup (Ægir) '04
  • 2. Liv Jensen (Ægir) '04
  • 3. Ida Mose Nielsen (Ægir) '04
  • 4. Kirstine Nielsen (Ægir) '04
Løb 139 Masters W4X/4-/8+ Kvinder Masters 4X/4-/8+ (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 3 tilmeldinger

Furesø/KVIK/Køge R

  • 1. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
  • 2. Marianne Becker (KVIK) '62
  • 3. Mette Møller (Furesø) '63
  • 4. Inger Koch (Furesø) '64

Fredensborg I

  • 1. Lene-Marie Hansen (Fredensborg) '72
  • 2. Lene Mathiasen (Fredensborg) '76
  • 3. Anni Renner Mortensen (Fredensborg) '65
  • 4. Sanne Poulin (Fredensborg) '69

København

  • 1. krista Doersch (København) '89
  • 2. Stine Nielsen (København) '88
  • 3. Kristine Storm (København) '93
  • 4. Diana Kofod (København) '80
  • 5. Sarah Harder Bruun (København) '93
  • 6. Annette Kjærulf Andersen (København) '63
  • 7. Betina Holck (København) '65
  • 8. Lise Sigtenborg Riishede (København) '78
  • Cox. krista Doersch (København) '89
Løb 140 U15 M2X Drenge U15 2X - JM 2X A 2000m 500m 7 tilmeldinger

/Rødvig

  • 1. Johan Beck Grønskov (DEN '08
  • 2. Thomas Andersen (Rødvig) '09

Bagsværd I

  • 1. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09
  • 2. Oscar Østergaard Nielsen (Bagsværd) '09

Sorø I

  • 1. Karl Bergreen Høj (Sorø) '09
  • 2. Tobias Kaldråstøyl (Sorø) '09

Odense/Saxkjøbing/KCO I

  • 1. Tobias Lilholm Petersen (Odense) '09
  • 2. Carl Dunch (Saxkjøbing) '08

Holstebro/KCHO I

  • 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09
  • 2. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10

Bagsværd

  • 1. Herman Grønlund Døssing (Bagsværd) '09
  • 2. John Havris (Bagsværd) '08

København I

  • 1. Oscar Munck Aabenhus (København) '08
  • 2. Axel Højme Lambert (København) '08
Løb 141 U15 W1X Piger U15 1X - TU-CUP 500m 6 tilmeldinger

Ringsted I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted) '08

Bagsværd I

  • 1. Liv Dolmer (Bagsværd) '09

RoTeam Kongens Lyngby I

  • 1. Karen Reimer (DEN '09

Odense/KCO I

  • 1. Lea Eilenberg Bundgaard (Odense) '09

Bagsværd II

  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08

RoTeam Kongens Lyngby II

  • 1. Emmelie Brinkløv (DEN '08
Løb 142 U17 M2X Drenge U17 2X - TU-CUP 1500m 6 tilmeldinger

Odense/KCO I

  • 1. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense) '07
  • 2. Anton Bøgelund (Odense) '07

Sorø I

  • 1. Emil Jelstrup (Sorø) '06
  • 2. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06

AFMELDT Dragør/Roskilde I

  • 1. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06
  • 2. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06

Holstebro/KCHO I

  • 1. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
  • 2. William Lemming (Holstebro) '07

København I

  • 1. Carl Hassan Gaba (København) '07
  • 2. Woody Siigurt Lori Leth (København) '07

Bagsværd I

  • 1. Hjalte Næraa (Bagsværd) '07
  • 2. Bastian Rud Bernhardt (Bagsværd) '07
Løb 143 U17 W1X Piger U17 1X - , TU-CUP 1500m 9 tilmeldinger

Odense/KCHO I

  • 1. Bjørk Kallesøe (Odense) '06

København I

  • 1. Elvira Dyrbye Bohnsen (København) '07

Bagsværd I

  • 1. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07

AFMELDT Ægir I

  • 1. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir) '07

RoTeam Kongens Lyngby I

  • 1. Tove Bay (DEN '07

Kungälv I

  • 1. Klara Nyman (SWE '07

Odense/KCO I

  • 1. Mia Christensen (Odense) '06

Stevns I

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07

AFMELDT Ægir II

  • 1. Caitlin Holbæk Lundager (Ægir) '07
Løb 144 W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ - 8+ alle klasser 1000m 1000m 5 tilmeldinger

Halmstad Rodd/Kungälv/Landskrona Roddklubb I

  • 1. Elin Åbjörn (SWE '06
  • 2. Moa Lundqvist (SWE '06
  • 3. Ebba Grimberg (SWE '04
  • 4. Filippa Ahlberg (SWE '05
  • 5. Moa Klintefors (SWE '04
  • 6. Matilda Waide (SWE '05
  • 7. Tyra Carlsson (SWE '04
  • 8. Märta Karlsson (SWE '06
  • Cox. Maja Karlsson (SWE '06

Bagsværd/Holstebro/Stevns/KCHO

  • 1. Jakob Iversen (Holstebro) '05
  • 2. Simon Madsen (Holstebro) '06
  • 3. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05
  • 4. Simon Starklint (Holstebro) '06
  • 5. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
  • 6. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
  • 7. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 8. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
  • Cox. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05

Göteborgs Roddklubb/Halmstad Rodd/Kungälv I

  • 1. Daniel Böcker (SWE '78
  • 2. Albin Alami (SWE '04
  • 3. Edvin Persson (SWE '04
  • 4. Elliot Bergbrant (SWE '05
  • 5. Jacob Åbjörn (SWE '04
  • 6. Nils Rönnblom (SWE '05
  • 7. Adam Wallberg (SWE '04
  • 8. Simon Karlsson (SWE '04
  • Cox. AnnLouise Johansson (SWE '92

DSR I

  • 1. Karl Riis (DSR) '98
  • 2. Nina Oeh (DSR) '96
  • 3. Stefanie Punke (DSR) '97
  • 4. Theresa Gadilhe (DSR) '98
  • 5. Asger Waagepetersen (DSR) '99
  • 6. Malthe Grønlund Poulsen (DSR) '97
  • 7. Lukas Obel (DSR) '02
  • 8. Oskar Høgel (DSR) '00
  • Cox. Martin Grand Ast (DSR) '87

SDU AAU AU

  • 1. Patrick Naschi Jacobsen (Aalborg) '95
  • 2. Camilla Frølund (Aalborg) '96
  • 3. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89
  • 4. Michelle Jeannette Andersen (Aalborg) '99
  • 5. Mikkel Mogensen (Sønderborg) '96
  • 6. Phillip Sperling (Aalborg) '97
  • 7. Sina Brandt (Aalborg) '99
  • 8. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97
  • Cox. Janina Gerder (Sønderborg) '00
Løb 145 Masters M4X/4-/8+ Mænd Masters 4X/4-/8+ (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 4 tilmeldinger

DSR/Lyngby/Skjold I

  • 1. Hans Nøhr (Lyngby) '45
  • 2. Bjarne Spanggaard (DSR) '51
  • 3. Stig Rasmussen (DSR) '46
  • 4. Peter Skov (Skjold) '41

DSR I

  • 1. Søren Strange (DSR) '60
  • 2. Lars Nielsen (DSR) '57
  • 3. Lars Jørgensen (DSR) '69
  • 4. Bo Christensen (DSR) '62

Furesø

  • 1. Lars Wallin (Furesø) '62
  • 2. Bo Hartz (Furesø) '62
  • 3. Andreas Borg (Furesø) '59
  • 4. Max Emde (Furesø) '88

Dragør/Nyborg/Sorø I

  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
  • 2. Peter Carstens (Sorø) '60
  • 3. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
  • 4. Morten Juel Hansen (Dragør) '72
Løb 146 Masters W/M 4X/4-/8+ Kvinder/mænd Masters 4X/4-/8+ - Mix (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 4 tilmeldinger

Bagsværd/Lyngby/Skovshoved

  • 1. Beate Leitner (Skovshoved) '64
  • 2. Jens Tarp (Skovshoved) '53
  • 3. Jesper Skavin (Skovshoved) '59
  • 4. Kate Skavin (Skovshoved) '57
  • 5. Lise Hendriksen (Skovshoved) '64
  • 6. Regitze Rønstrup (Bagsværd) '56
  • 7. Kristina Kluge (Skovshoved) '64
  • 8. Niklas Jacobsen (Lyngby) '95
  • Cox. Asbjørn Bay (Skovshoved) '03

Fredensborg I

  • 1. Susanne Hansen (Fredensborg) '60
  • 2. Rikke Quist Hansen (Fredensborg) '90
  • 3. Ole Quist Jensen (Fredensborg) '56
  • 4. Rasmus Quist (Fredensborg) '80

København

  • 1. Alix Geroux (København) '90
  • 2. Pia Erikstrup (København) '80
  • 3. Louise Gjelstrup (København) '77
  • 4. Rick Verberne (København) '89

Bagsværd

  • 1. Aage Jonasen (Bagsværd) '45
  • 2. Ivan Baumann (Bagsværd) '62
  • 3. klaus nielsen (Bagsværd) '62
  • 4. Morten Elle (Bagsværd) '68
  • 5. Carsten Mollerup (Bagsværd) '58
  • 6. Torben Bjerre (Bagsværd) '56
  • 7. Peter Skafte (Bagsværd) '65
  • 8. Mikael Espersen (Bagsværd) '60
  • Cox. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08
Løb 200 U19 W/M 1X-Edon Piger/drenge U19 1X-Edon - JW/M A,B,C,D,E 1X ** 250m 6 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd II

  • 1. Hedvig Højberg (Bagsværd) '10

Odense/KCO III

  • 1. Tobias Lilholm Petersen (Odense) '09

Holstebro/KCHO I I

  • 1. Sander Hansen (Holstebro) '10

Odense/KCO I

  • 1. Benna Sundstrøm (Odense) '09

Bagsværd I

  • 1. Oliver Blaabjerg (Bagsværd) '09

Odense/KCO II

  • 1. Lea Eilenberg Bundgaard (Odense) '09
Løb 201 U15 M1X Drenge U15 1X 500m 11 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I I

  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08

Bagsværd II

  • 1. Oscar Østergaard Nielsen (Bagsværd) '09

Holstebro/KCHO I

  • 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09

Bagsværd I

  • 1. Herman Grønlund Døssing (Bagsværd) '09

Rødvig I

  • 1. Thomas Andersen (Rødvig) '09

Saxkjøbing I I

  • 1. Carl Dunch (Saxkjøbing) '08

AFMELDT RoTeam Kongens Lyngby I

  • 1. Johan Bach Sørensen (DEN '08

Bagsværd III

  • 1. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09

RoTeam Kongens Lyngby II I

  • 1. Johan Beck Grønskov (DEN '08

Odense/KCO I I

  • 1. Tobias Lilholm Petersen (Odense) '09

Sorø I

  • 1. Aidan Mingo (Sorø) '08
Løb 202 U15 W2X Piger U15 2X - 500m 6 tilmeldinger

Bagsværd II

  • 1. Marie Louise Raahauge Avnsø (Bagsværd) '09
  • 2. Hedvig Højberg (Bagsværd) '10

Odense/KCO I

  • 1. Benna Sundstrøm (Odense) '09
  • 2. Lea Eilenberg Bundgaard (Odense) '09

RoTeam Kongens Lyngby I I

  • 1. Karen Reimer (DEN '09
  • 2. Marie Lie Schmidt (DEN '10

Bagsværd/Fredensborg I

  • 1. Sigrid Lindquist (Bagsværd) '09
  • 2. Amalie Thal-Drexel (Fredensborg) '09

Bagsværd

  • 1. Marie Saxtoft Jørgensen (Bagsværd) '09
  • 2. Liv Dolmer (Bagsværd) '09

AFMELDT Stevns I

  • 1. Alma Karlshøj-Andersen (Stevns) '09
  • 2. Kristina B Nielsen (Stevns) '08
Løb 203 U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 7 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07

Sorø I

  • 1. Mads Christensen (Sorø) '06

Dragør I

  • 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06

Bagsværd II I

  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07

Hadsund I I

  • 1. Christian Sindre Bech (Hadsund) '07

SMARK I

  • 1. André Salmi (SMARK) '06

Odense/KCO I I

  • 1. Gustav Krogh (Odense) '06
Løb 204 U17 W2X Piger U17 2X 1500m 9 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
  • 2. Anna Bosnes (Holstebro) '07

Ringsted/Stevns I

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07
  • 2. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted) '08

Odense/KCHO

  • 1. Bjørk Kallesøe (Odense) '06
  • 2. Mia Christensen (Odense) '06

Hadsund I I

  • 1. Naja Lübeck (Hadsund) '07
  • 2. Josefine Antoinette Brink (Hadsund) '07

Sorø I

  • 1. Dina Poulsen (Sorø) '06
  • 2. Sofie Steffensen (Sorø) '07

Roskilde I

  • 1. Isabella Bache (Roskilde) '06
  • 2. Silje Trenter (Roskilde) '06

København I

  • 1. Sara Kaarup Andersen (København) '06
  • 2. Klara Bruun Felthaus (København) '06

Ægir I

  • 1. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir) '07
  • 2. Caitlin Holbæk Lundager (Ægir) '07

Bagsværd I I

  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08
  • 2. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07
Løb 208 Masters M1X Mænd Masters 1X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 13 tilmeldinger

Furesø II

  • 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57

DSR II I

  • 1. Lars Nielsen (DSR) '57

Lemvig I

  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53

DSR I I

  • 1. Peter Jørgensen (DSR) '56

Furesø I

  • 1. Andreas Borg (Furesø) '59

Furesø III

  • 1. Bo Hartz (Furesø) '62

AFMELDT Furesø IV

  • 1. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67

Lemvig II

  • 1. Jørgen Kielsholm (Lemvig) '63

Nyborg I

  • 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68

Dragør I

  • 1. Morten Juel Hansen (Dragør) '72

Halmstad Rodd I

  • 1. Daniel Böcker (SWE '78

Sorø I

  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79

Furesø I [ufk, løb 207]

  • 1. Mette Møller (Furesø) '63
Løb 209 U15 W4X+ Piger U15 4X+ 500m 1 tilmelding

Bagsværd/Fredensborg I

  • 1. Sigrid Lindquist (Bagsværd) '09
  • 2. Hedvig Højberg (Bagsværd) '10
  • 3. Amalie Thal-Drexel (Fredensborg) '09
  • 4. Marie Saxtoft Jørgensen (Bagsværd) '09
  • Cox. Marie Louise Raahauge Avnsø (Bagsværd) '09
Løb 210 U17 M4X Drenge U17 4X 1500m 3 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I I

  • 1. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
  • 2. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
  • 3. William Lemming (Holstebro) '07
  • 4. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08

Bagsværd

  • 1. Bastian Rud Bernhardt (Bagsværd) '07
  • 2. Hjalte Næraa (Bagsværd) '07
  • 3. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
  • 4. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06

Roskilde/Sorø I

  • 1. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06
  • 2. Emil Jelstrup (Sorø) '06
  • 3. Mads Christensen (Sorø) '06
  • 4. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06
Løb 211 U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 9 tilmeldinger

Stevns/KCHO I I

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05

Odense/KCO I I

  • 1. Tobias Holt Poulsen (Odense) '05

København I

  • 1. Viggo Højme Lambert (København) '05

Randers I

  • 1. Oliver Bach (Randers) '05

Kungälv I

  • 1. Nils Rönnblom (SWE '05

Jels/KCO II I

  • 1. Nicklas Frost Davidsen (Jels) '05

Bagsværd I

  • 1. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05

Göteborgs Roddklubb I

  • 1. Albin Alami (SWE '04

Jels/KCO I I

  • 1. Mikkel Peter Noe (Jels) '05
Løb 212 U19 W1X Piger U19 1X 2000m 4 tilmeldinger

Odder I

  • 1. Caroline Sejersen (Odder) '05

Sorø I

  • 1. Maria Jákupsdottír Johansen (Sorø) '05

Silkeborg/KCHO I

  • 1. Marie Kleist (Silkeborg) '05

AFMELDT Hadsund I I

  • 1. Lea Lûbeck (Hadsund) '04
Løb 213 U19 M2- Drenge U19 2- 2000m 2 tilmeldinger

Bagsværd/Holstebro/KCHO I I

  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 2. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04

Kungälv I

  • 1. Adam Wallberg (SWE '04
  • 2. Simon Karlsson (SWE '04
Løb 215 W1X Kvinder 1X 2000m 13 tilmeldinger

Kungälv I

  • 1. AnnLouise Johansson (SWE '92

Ægir I

  • 1. Emilie Overgaard Ringøen (Ægir) '02

AFMELDT DSR II

  • 1. Nanna Vigild (DSR) '95

AFMELDT KVIK I

  • 1. Clara Hornnæss (KVIK) '03

Aarhus III I

  • 1. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97

Aarhus II I

  • 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01

AFMELDT KVIK II

  • 1. Kristine Søndergaard Hansen (KVIK) '02

DSR I

  • 1. Silje Celine Siefert (DSR) '02

Bagsværd II

  • 1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03

Aarhus I I

  • 1. Rikke Køchs (Aarhus) '03

AFMELDT KVIK III

  • 1. Maria Aaager (KVIK) '02

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02

Bagsværd III

MANGLER BETALING
  • 1. Mathilde Persson (Bagsværd) '96
Løb 216 M1X Mænd 1X 2000m 14 tilmeldinger

Roskilde I

  • 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03

København/KCB I I

  • 1. Johannes Stensborg Jakobsen (København) '03

KVIK II

  • 1. Albert Martin Ebersbach (KVIK) '02

Sorø I

  • 1. Rasmus Lind (Sorø) '01

KVIK I

  • 1. Torbjørn Frankel (KVIK) '00

DSR III

  • 1. Thorleif Rud Lindholm (DSR) '95

Aarhus I I

  • 1. James Dodd (Aarhus) '89

AFMELDT Bagsværd/KCB I I

  • 1. Sweder Gijsbert Van Dipten (Bagsværd) '00

AFMELDT DSR II

  • 1. Casper Girke Christensen (DSR) '03

Odense/KCO I I

  • 1. Niels Reinholdt (Odense) '95

Danmarks Rocenter

  • 1. Bastian Secher (Roskilde) '99

Saxkjøbing I I

  • 1. David Wandrup (Saxkjøbing) '02

Hadsund I I

  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04

DSR I

  • 1. Sebastian Terp (DSR) '95
Løb 217 W2- Kvinder 2- 2000m 5 tilmeldinger

AFMELDT Holstebro/Silkeborg I

  • 1. Stine Højager (Holstebro) [0000]
  • 2. Sofie Hæk (Silkeborg) [0000]

DSR/Odder/

  • 1. Julie Poulsen (Odder) '96
  • 2. Astrid Steensberg (DSR) '96

Holstebro/Roskilde I

  • 1. Karen Mortensen (Holstebro) '01
  • 2. Caroline Munch (Roskilde) '02

DSR I

  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
  • 2. Christine Cardel (DSR) '01

Halmstad Rodd/Landskrona Roddklubb I I

  • 1. Ebba Grimberg (SWE '04
  • 2. Filippa Ahlberg (SWE '05
Løb 218 M2- Mænd 2- 2000m 1 tilmelding

Bagsværd/Holstebro/KCHO I I

  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 2. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
Løb 219 U19 M2X Drenge U19 2X 2000m 3 tilmeldinger

Bagsværd/Lyngby/KKL I

  • 1. Christian Runge (Lyngby) '04
  • 2. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd) '04

Halmstad Rodd/Kungälv I

  • 1. Elliot Bergbrant (SWE '05
  • 2. Edvin Persson (SWE '04

Jels/KCO I I

  • 1. Mikkel Peter Noe (Jels) '05
  • 2. Nicklas Frost Davidsen (Jels) '05
Løb 220 U19 W2X Piger U19 2X 2000m 1 tilmelding

AFMELDT Sorø I

  • 1. Signe Thorup (Sorø) '05
  • 2. Maria Jákupsdottír Johansen (Sorø) '05
Løb 221 M2X Mænd 2X 2000m 2 tilmeldinger

Roskilde I

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
  • 2. Sebastian Nordly (Roskilde) '01

Bagsværd/DSR I

MANGLER BETALING
  • 1. Frank Steffensen (DSR) '88
  • 2. Magdee Helal (Bagsværd) '91
Løb 222 W2X Kvinder 2X 2000m 6 tilmeldinger

DSR/KVIK

  • 1. Nanna Vigild (DSR) '95
  • 2. Luise Lund Hansen (KVIK) '95

DSR II

  • 1. Nina Oeh (DSR) '96
  • 2. Olivia Meinert Cardel (DSR) '96

Odder/Odense/KCO I I

  • 1. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95
  • 2. Sarah Lindberg (Odense) '98

Roskilde I

  • 1. Iben Bech (Roskilde) '03
  • 2. Helen Pabst (Roskilde) '96

KVIK/

  • 1. Kristine Søndergaard Hansen (KVIK) '02
  • 2. Clara Hornnæss (KVIK) '03

Hadsund/Roskilde I I

  • 1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde) '01
  • 2. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
Løb 223 Masters W2X/2- Kvinder Masters 2X/2- (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 7 tilmeldinger

Fredensborg I

  • 1. Merete Boldt (Fredensborg) '47
  • 2. Susanne Hansen (Fredensborg) '60

AFMELDT Furesø I

  • 1. Marianne Henney (Furesø) '57
  • 2. Jane Hagan (Furesø) '67

Furesø II

  • 1. Inger Koch (Furesø) '64
  • 2. Mette Møller (Furesø) '63

KVIK/Køge R I

  • 1. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
  • 2. Marianne Becker (KVIK) '62

Nyborg I

  • 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
  • 2. Lena Stolzenbach (Nyborg) '71

AFMELDT Fredensborg II

  • 1. Sanne Poulin (Fredensborg) '69
  • 2. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg) '54

København I I

  • 1. Anastasia Michélsen (København) '89
  • 2. Pia Erikstrup (København) '80
Løb 224 Masters M2X/2- Mænd Masters 2X/2- (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 10 tilmeldinger

DSR I I

  • 1. Esben Jacobsen (DSR) '63
  • 2. Ib Frausing (DSR) '49

Bagsværd/Lyngby I

  • 1. Henrik Thorup (Bagsværd) '59
  • 2. Hans Nøhr (Lyngby) '45

Furesø III

  • 1. Lars Wallin (Furesø) '62
  • 2. Ole Præst Larsen (Furesø) '57

Lemvig I

  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
  • 2. Jørgen Kielsholm (Lemvig) '63

AFMELDT København

  • 1. Ismail Danacioglu (København) '88
  • 2. Alix Geroux (København) '90

Furesø

  • 1. Bo Hartz (Furesø) '62
  • 2. Jane Hagan (Furesø) '67

Nyborg I

  • 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
  • 2. Allan Seelk (Nyborg) '68

Sorø I

  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
  • 2. Peter Carstens (Sorø) '60

Ringsted I

  • 1. Claus Solmer-Jørgensen (Ringsted) '71
  • 2. Steffen Feddersen (Ringsted) '70

Bagsværd I

  • 1. Steen Christensen (Bagsværd) '83
  • 2. Emil Heinrichsen (Bagsværd) '85
Løb 226 U13 W/M 2X Piger/drenge U13 2X 500m 1 tilmelding

København I

  • 1. Elisabeth Grydehøj Stobbe (København) '10
  • 2. Emma Bek Jensen (København) '10
Løb 227 U15 M4X+ Drenge U15 4X+ 500m 1 tilmelding

Bagsværd I

  • 1. Herman Grønlund Døssing (Bagsværd) '09
  • 2. Oliver Blaabjerg (Bagsværd) '09
  • 3. Viktor Stoffregen Tørning (Bagsværd) '09
  • 4. John Havris (Bagsværd) '08
  • Cox. NA NA (Bagsværd) '08
Løb 228 U17 W4X Piger U17 4X 1500m 2 tilmeldinger

Kungälv I

  • 1. Klara Nyman (SWE '07
  • 2. Moa Lundqvist (SWE '06
  • 3. Elin Åbjörn (SWE '06
  • 4. Maja Karlsson (SWE '06

Hadsund I I

  • 1. Cille Hougaard (Hadsund) '07
  • 2. Victoria Clara Brink (Hadsund) '07
  • 3. Naja Lübeck (Hadsund) '07
  • 4. Josefine Antoinette Brink (Hadsund) '07
Løb 229 W/M 2X/2- Kvinder/mænd 2X/2- - Motion+ 1000m 2 tilmeldinger

DSR I

  • 1. Theresa Gadilhe (DSR) '98
  • 2. Stefanie Punke (DSR) '97

AFMELDT DSR I

  • 1. Daniel Pedersen (DSR) '98
  • 2. Oskar Vedsted-Jakobsen (DSR) '95
Løb 230 W/M 1X Kvinder/mænd 1X - Nye roere 1000m 4 tilmeldinger

AFMELDT DSR II

  • 1. Nanna Vigild (DSR) '95

DSR I

  • 1. Karl Riis (DSR) '98

KVIK I I

  • 1. Aksel Ødegård Greve (KVIK) '06

KVIK II I

  • 1. Nanna Ancher (KVIK) '06
Løb 231 W4- Kvinder 4- 2000m 3 tilmeldinger

Bagsværd/Holstebro/Roskilde

  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
  • 2. Karen Mortensen (Holstebro) '01
  • 3. Stine Højager (Holstebro) [0000]
  • 4. Caroline Munch (Roskilde) '02

Danmarks Rocenter [+15 sek]

  • 1. Oscar Petersen (Bagsværd) '92
  • 2. Alexander Modest (Lyngby) '95

AFMELDT Danmarks Rocenter

  • 1. Julie Poulsen (Odder) '96
  • 2. Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde) '97
  • 3. Frida Sanggaard (Bagsværd) '98
  • 4. Astrid Steensberg (DSR) '96
Løb 232 M4- Mænd 4- 2000m 2 tilmeldinger

Danmarks Rocenter

  • 1. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
  • 2. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
  • 3. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
  • 4. Kaare Mortensen (Holstebro) '00

Bagsværd/Holstebro/København

  • 1. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98
  • 2. Mathias Larsen (Bagsværd) '92
  • 3. Joakim Viberg (Holstebro) '96
  • 4. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
Løb 233 M4X Mænd 4X 2000m 4 tilmeldinger

DSR II

  • 1. Emil Lenzing (DSR) '98
  • 2. Jacob Lenzing (DSR) '00
  • 3. Jakob Grænge Hansen (DSR) '98
  • 4. Magnus Erik Timm (DSR) '02

DSR I

  • 1. Oskar Høgel (DSR) '00
  • 2. Asger Waagepetersen (DSR) '99
  • 3. Malthe Grønlund Poulsen (DSR) '97
  • 4. Lukas Obel (DSR) '02

Bagsværd/Hadsund/København/KCB

  • 1. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund) '01
  • 2. Johan Poulsen (Bagsværd) '01
  • 3. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00
  • 4. Johannes Stensborg Jakobsen (København) '03

Holstebro/Roskilde/KCHO I I

  • 1. Søren Madsen (Holstebro) '72
  • 2. Patrick Klestrup (Holstebro) '02
  • 3. Magnus Juhl (Holstebro) '03
  • 4. Leander Kaliszan (Roskilde) '03
Løb 234 W4X Kvinder 4X 2000m 2 tilmeldinger

Bagsværd/Hadsund/KVIK/KCB I

  • 1. Trine Toft Andersen (Hadsund) '94
  • 2. Iben Østergaard (Bagsværd) '94
  • 3. Ida Gørtz Jacobsen (Bagsværd) '95
  • 4. Anne H. Larsen (KVIK) '98

DSR/KVIK

  • 1. Nanna Vigild (DSR) '95
  • 2. Luise Lund Hansen (KVIK) '95
  • 3. Anna Calina Schanze (DSR) '96
  • 4. Aja Runge Holmegaard (KVIK) '90
Løb 235 U19 W4- Piger U19 4- 2000m 1 tilmelding

Ægir I

  • 1. Ditte Kallestrup (Ægir) '04
  • 2. Ida Mose Nielsen (Ægir) '04
  • 3. Kirstine Nielsen (Ægir) '04
  • 4. Liv Jensen (Ægir) '04
Løb 236 U19 M4- Drenge U19 4- 2000m 3 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I I

  • 1. Simon Madsen (Holstebro) '06
  • 2. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05
  • 3. Simon Starklint (Holstebro) '06
  • 4. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04

København I

  • 1. Hector Carriero (København) '06
  • 2. Carl Hassan Gaba (København) '07
  • 3. Woody Siigurt Lori Leth (København) '07
  • 4. Albert Grydehøj Stobbe (København) '07

Kungälv I

  • 1. Jacob Åbjörn (SWE '04
  • 2. Nils Rönnblom (SWE '05
  • 3. Adam Wallberg (SWE '04
  • 4. Simon Karlsson (SWE '04
Løb 237 U19 M4X Drenge U19 4X 2000m 1 tilmelding

Kolding/Sorø/Ægir/KCO I I

  • 1. Mads Kirstein (Kolding) '04
  • 2. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04
  • 3. August Husted Coutant (Sorø) '04
  • 4. Jonas Lindegaard (Sorø) '05
Løb 238 U19 W4X Piger U19 4X - 2000m 5 tilmeldinger

Bagsværd/København/LDR/Roskilde/KKL I [+15 sek]

  • 1. Frida Werner Foldager (Roskilde) '05
  • 2. Caroline Bork Terkelsen (LDR) '05
  • 3. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
  • 4. Josefine Freltoft (København) '04

Odder/Sorø [+15 sek]

  • 1. Signe Thorup (Sorø) '05
  • 2. Maria Jákupsdottír Johansen (Sorø) '05
  • 3. Dina Poulsen (Sorø) '06
  • 4. Caroline Sejersen (Odder) '05

Holstebro/Odense/Silkeborg/KCHO [+15 sek]

  • 1. Mia Christensen (Odense) '06
  • 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
  • 3. Bjørk Kallesøe (Odense) '06
  • 4. Marie Kleist (Silkeborg) '05

Halmstad Rodd/Kungälv I [+15 sek]

  • 1. Moa Klintefors (SWE '04
  • 2. Matilda Waide (SWE '05
  • 3. Tyra Carlsson (SWE '04
  • 4. Märta Karlsson (SWE '06

AFMELDT Roskilde/Sorø/Stevns/Ægir I [+15 sek]

  • 1. Isabella Bache (Roskilde) '06
  • 2. Anna Iversen (Stevns) '07
  • 3. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir) '07
  • 4. Dina Poulsen (Sorø) '06
Løb 239 Masters W4X/4-/8+ Kvinder Masters 4X/4-/8+ (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 4 tilmeldinger

Furesø/KVIK/Køge R I

  • 1. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
  • 2. Marianne Becker (KVIK) '62
  • 3. Mette Møller (Furesø) '63
  • 4. Inger Koch (Furesø) '64

Fredensborg I

  • 1. Lene-Marie Hansen (Fredensborg) '72
  • 2. Lene Mathiasen (Fredensborg) '76
  • 3. Anni Renner Mortensen (Fredensborg) '65
  • 4. Sanne Poulin (Fredensborg) '69

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Lene Broksø Olsen (Bagsværd) '70
  • 2. Maike Benter (Bagsværd) '72
  • 3. Astrid Krüger (Bagsværd) '71
  • 4. Kirsten Gerda Hansen (Bagsværd) '71

København I

  • 1. krista Doersch (København) '89
  • 2. Alix Geroux (København) '90
  • 3. Louise Gjelstrup (København) '77
  • 4. Stinne Grydehøj (København) '78
Løb 240 U15 M2X Drenge U15 2X 500m 7 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
  • 2. Mikkel Madsen (Holstebro) '09

København I

  • 1. Oscar Munck Aabenhus (København) '08
  • 2. Axel Højme Lambert (København) '08

Odense/Saxkjøbing/KCO I I

  • 1. Tobias Lilholm Petersen (Odense) '09
  • 2. Carl Dunch (Saxkjøbing) '08

Bagsværd I

  • 1. John Havris (Bagsværd) '08
  • 2. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09

Lyngby/Rødvig

  • 1. Thomas Andersen (Rødvig) '09
  • 2. Johan Beck Grønskov (Lyngby) '08

Sorø I

  • 1. Karl Bergreen Høj (Sorø) '09
  • 2. Tobias Kaldråstøyl (Sorø) '09

Bagsværd II

  • 1. Viktor Stoffregen Tørning (Bagsværd) '09
  • 2. Oscar Østergaard Nielsen (Bagsværd) '09
Løb 241 U15 W1X Piger U15 1X 500m 6 tilmeldinger

Odense/KCO I I

  • 1. Lea Eilenberg Bundgaard (Odense) '09

RoTeam Kongens Lyngby III

  • 1. Emmelie Brinkløv (DEN '08

RoTeam Kongens Lyngby I

  • 1. Marie Lie Schmidt (DEN '10

Ringsted I I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted) '08

RoTeam Kongens Lyngby II

  • 1. Karen Reimer (DEN '09

Odense/KCO I

  • 1. Benna Sundstrøm (Odense) '09
Løb 242 U17 M2X Drenge U17 2X 1500m 6 tilmeldinger

Dragør/Roskilde I

  • 1. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06
  • 2. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06

Bagsværd I

  • 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
  • 2. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06

Sorø I

  • 1. Emil Jelstrup (Sorø) '06
  • 2. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06

Odense/KCO I I

  • 1. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense) '07
  • 2. Anton Bøgelund (Odense) '07

Holstebro/KCHO I

  • 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
  • 2. William Lemming (Holstebro) '07

Bagsværd I I

  • 1. Hjalte Næraa (Bagsværd) '07
  • 2. Bastian Rud Bernhardt (Bagsværd) '07
Løb 243 U17 W1X Piger U17 1X 1500m 11 tilmeldinger

Ægir I I

  • 1. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir) '07

Sorø I

  • 1. Sofie Steffensen (Sorø) '07

Roskilde II

  • 1. Silje Trenter (Roskilde) '06

Roskilde I

  • 1. Isabella Bache (Roskilde) '06

Kungälv I

  • 1. Klara Nyman (SWE '07

Ægir II I

  • 1. Caitlin Holbæk Lundager (Ægir) '07

AFMELDT Bagsværd I I

  • 1. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07

København I

  • 1. Elvira Dyrbye Bohnsen (København) '07

Odense/KCO I I

  • 1. Mia Christensen (Odense) '06

RoTeam Kongens Lyngby I I

  • 1. Tove Bay (DEN '07

Holstebro/KCHO

  • 1. Anna Bosnes (Holstebro) '07
Løb 244 W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ 1000m 5 tilmeldinger

Halmstad Rodd/Kungälv/Landskrona Roddklubb I

  • 1. Elin Åbjörn (SWE '06
  • 2. Maja Karlsson (SWE '06
  • 3. Ebba Grimberg (SWE '04
  • 4. Filippa Ahlberg (SWE '05
  • 5. Moa Klintefors (SWE '04
  • 6. Matilda Waide (SWE '05
  • 7. Tyra Carlsson (SWE '04
  • 8. Märta Karlsson (SWE '06
  • Cox. Moa Lundqvist (SWE '06

Aalborg/Sønderborg

  • 1. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93
  • 2. Janne Sørensen Bøhlers (Aalborg) '97
  • 3. Karen Hougaard Frost (Aalborg) '99
  • 4. Lasse Esbech Stenstrop (Aalborg) '99
  • 5. Mikkel Mogensen (Sønderborg) '96
  • 6. Afshin Toussi (Aalborg) '85
  • 7. Sina Brandt (Aalborg) '99
  • 8. Michelle Jeannette Andersen (Aalborg) '99
  • Cox. Christina Nørberg Heinrichsen (Aalborg) '95

DSR I

  • 1. Oskar Høgel (DSR) '00
  • 2. Lukas Obel (DSR) '02
  • 3. Malthe Grønlund Poulsen (DSR) '97
  • 4. Asger Waagepetersen (DSR) '99
  • 5. Nina Oeh (DSR) '96
  • 6. Karl Riis (DSR) '98
  • 7. Theresa Gadilhe (DSR) '98
  • 8. Stefanie Punke (DSR) '97
  • Cox. Martin Grand Ast (DSR) '87

Bagsværd/Holstebro/Stevns/KCHO

  • 1. Jakob Iversen (Holstebro) '05
  • 2. Simon Madsen (Holstebro) '06
  • 3. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05
  • 4. Simon Starklint (Holstebro) '06
  • 5. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
  • 6. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
  • 7. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 8. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
  • Cox. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05

Göteborgs Roddklubb/Halmstad Rodd/Kungälv I

  • 1. Daniel Böcker (SWE '78
  • 2. Albin Alami (SWE '04
  • 3. Edvin Persson (SWE '04
  • 4. Elliot Bergbrant (SWE '05
  • 5. Jacob Åbjörn (SWE '04
  • 6. Nils Rönnblom (SWE '05
  • 7. Adam Wallberg (SWE '04
  • 8. Simon Karlsson (SWE '04
  • Cox. AnnLouise Johansson (SWE '92
Løb 245 Masters M4X/4-/8+ Mænd Masters 4X/4-/8+ (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 3 tilmeldinger

DSR I I

  • 1. Søren Strange (DSR) '60
  • 2. Lars Nielsen (DSR) '57
  • 3. Lars Jørgensen (DSR) '69
  • 4. Bo Christensen (DSR) '62

Furesø I

  • 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
  • 2. Andreas Borg (Furesø) '59
  • 3. Lars Wallin (Furesø) '62
  • 4. Max Emde (Furesø) '88

Nyborg/Sorø I

  • 1. Allan Seelk (Nyborg) '68
  • 2. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
  • 3. Christian Mølvig (Sorø) '79
  • 4. Peter Carstens (Sorø) '60
Løb 246 Masters W/M 4X/4-/8+ Kvinder/mænd Masters 4X/4-/8+ - MIX (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 5 tilmeldinger

AFMELDT Skovshoved

  • 1. Beate Leitner (Skovshoved) '64
  • 2. Jens Tarp (Skovshoved) '53
  • 3. Jesper Skavin (Skovshoved) '59
  • 4. Kate Skavin (Skovshoved) '57
  • 5. Regitze Rønstrup (Skovshoved) '56
  • 6. N. N. (Skovshoved) '70
  • 7. N. N2 (Skovshoved) '70
  • 8. N. N3 (Skovshoved) '70
  • Cox. Asbjørn Bay (Skovshoved) '03

DSR/KVIK/Lyngby/Skjold I

  • 1. Carl Ove Hansen (Lyngby) '47
  • 2. Hans Nøhr (Lyngby) '45
  • 3. Peter Skov (Skjold) '41
  • 4. Bjarne Spanggaard (DSR) '51
  • 5. Esben Jacobsen (DSR) '63
  • 6. Arnold Sørensen (DSR) '51
  • 7. Jan Cederkvist (DSR) '53
  • 8. Stig Rasmussen (DSR) '46
  • Cox. Torben Schäfer (KVIK) '43

København

  • 1. Tina Espander (København) '66
  • 2. Lise Sigtenborg Riishede (København) '78
  • 3. Nicoline Søeborg (København) '89
  • 4. Tora Jorn (København) '75
  • 5. Sarah Harder Bruun (København) '93
  • 6. Annette Kjærulf Andersen (København) '63
  • 7. Betina Holck (København) '65
  • 8. Pia Erikstrup (København) '80
  • Cox. Rick Verberne (København) '89

KVIK I

  • 1. Peter Boris (KVIK) '51
  • 2. Johnny Simonsen (KVIK) '51
  • 3. Per Boalth (KVIK) '49
  • 4. Flemming Petersen (KVIK) '44
  • 5. Bo Adelholm (KVIK) '64
  • 6. Niels Dencker (KVIK) '69
  • 7. Henrik Dehn (KVIK) '52
  • 8. Kurt Jensen (KVIK) '53
  • Cox. Henrik Dencker (KVIK) '41

København/Roskilde

  • 1. Otto Friedrichen (København) '71
  • 2. Hans-Jørgen Stahl (København) '60
  • 3. Bo Kaliszan (Roskilde) '73
  • 4. Flemming Simonsen (København) '67
  • 5. Christian Hedegaard Jensen (København) '80
  • 6. Willi Thal-Drexel (København) '69
  • 7. Ulrich Ralfkjær (København) '75
  • 8. Jakob Øjvind Nielsen (København) '70
  • Cox. Dan Kristensen (København) '53