Samlede resultater for Aalborg Roklub ved Danske Mesterskaber & Europamesterskaber 2019 på Gladsaxe Sportscenter

5 guld medaljer

Esben Ravn vandt i Løb 409 Men University med tiden 06:12.7 på distancen 2000m

Kim Tanja Hejselbak Nørgaard vandt i Løb 410 Women University med tiden 07:26.6 på distancen 2000m

Esben Ravn vandt i Løb 611 University SPRINT Men med tiden 29.8 på distancen 200m

Kim Tanja Hejselbak Nørgaard vandt i Løb 612 University SPRINT Women med tiden 38.2 på distancen 200m

Jesper Quist Jensen, Germain Fontenit, Esben Ravn, Troels Dalgaard Danielsen vandt i Løb 703 University relay, 4x500m Mix gender med tiden 06:44.8 på distancen 2000m

4 sølv medaljer

Troels Dalgaard Danielsen blev nr 2 i Løb 409 Men University med tiden 06:28.3 på distancen 2000m

Simon Østergaard Meijer, Niels Kunckel Knudsen, Martin Ask Klausholt, Mikkel Paetau blev nr 2 i Løb 501 Fitness/Company relay 4x500m med tiden 07:14.2 på distancen 2000m

Marie Møller Nielsen blev nr 2 i Løb 612 University SPRINT Women med tiden 39.7 på distancen 200m

Kim Tanja Hejselbak Nørgaard, Marie Møller Nielsen, Jonas Lindh, Eva Povlsgaard Nebeling blev nr 2 i Løb 703 University relay, 4x500m Mix gender med tiden 06:49.4 på distancen 2000m

4 bronze medaljer

Simon Østergaard Meijer blev nr 3 i Løb 409 Men University med tiden 06:34.5 på distancen 2000m

Marie Møller Nielsen blev nr 3 i Løb 410 Women University med tiden 07:40.3 på distancen 2000m

Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen blev nr 3 i Løb 612 University SPRINT Women med tiden 39.8 på distancen 200m

Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen, Camilla Frølund, Phillip Sperling, Nora Zeitoun blev nr 3 i Løb 703 University relay, 4x500m Mix gender med tiden 07:16.4 på distancen 2000m

23 placeringer uden for medaljerne

Germain Fontenit blev nr 4 i Løb 409 Men University med tiden 06:35.6 på distancen 2000m

Niels Kunckel Knudsen blev nr 5 i Løb 409 Men University med tiden 06:39.0 på distancen 2000m

Martin Ask Klausholt blev nr 6 i Løb 409 Men University med tiden 06:43.8 på distancen 2000m

Jesper Quist Jensen blev nr 7 i Løb 409 Men University med tiden 06:45.3 på distancen 2000m

Phillip Sperling blev nr 8 i Løb 409 Men University med tiden 06:46.0 på distancen 2000m

Mikkel Paetau blev nr 9 i Løb 409 Men University med tiden 06:49.2 på distancen 2000m

Jonas Lindh blev nr 11 i Løb 409 Men University med tiden 06:57.7 på distancen 2000m

Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen blev nr 4 i Løb 410 Women University med tiden 07:46.6 på distancen 2000m

Eva Povlsgaard Nebeling blev nr 5 i Løb 410 Women University med tiden 07:59.1 på distancen 2000m

Camilla Frølund blev nr 7 i Løb 410 Women University med tiden 08:27.4 på distancen 2000m

Nora Zeitoun blev nr 8 i Løb 410 Women University med tiden 09:13.0 på distancen 2000m

Mikkel Paetau blev nr 5 i Løb 611 University SPRINT Men med tiden 30.7 på distancen 200m

Jesper Quist Jensen blev nr 6 i Løb 611 University SPRINT Men med tiden 31.0 på distancen 200m

Niels Kunckel Knudsen blev nr 8 i Løb 611 University SPRINT Men med tiden 31.3 på distancen 200m

Simon Østergaard Meijer blev nr 9 i Løb 611 University SPRINT Men med tiden 32.0 på distancen 200m

Troels Dalgaard Danielsen blev nr 9 i Løb 611 University SPRINT Men med tiden 32.0 på distancen 200m

Phillip Sperling blev nr 12 i Løb 611 University SPRINT Men med tiden 33.1 på distancen 200m

Martin Ask Klausholt blev nr 13 i Løb 611 University SPRINT Men med tiden 33.2 på distancen 200m

Germain Fontenit blev nr 14 i Løb 611 University SPRINT Men med tiden 35.0 på distancen 200m

Jonas Lindh blev nr 15 i Løb 611 University SPRINT Men med tiden 35.4 på distancen 200m

Eva Povlsgaard Nebeling blev nr 4 i Løb 612 University SPRINT Women med tiden 42.4 på distancen 200m

Camilla Frølund blev nr 4 i Løb 612 University SPRINT Women med tiden 42.4 på distancen 200m

Nora Zeitoun blev nr 6 i Løb 612 University SPRINT Women med tiden 46.7 på distancen 200m