Samlede resultater for Bagsværd Roklub ved Danske Mesterskaber & Europamesterskaber 2019 på Gladsaxe Sportscenter

6 guld medaljer

Carsten Bech vandt i Løb 170 Masters Men 80+ (80-89 years) med tiden 08:47.5 på distancen 2000m

Frida Sanggaard vandt i Løb 402 U23 Women (19-22) med tiden 06:48.4 på distancen 2000m

Alma Biltoft Benediktson, Alexander Aldrich, Elias Ellehammer, Mads Rubin vandt i Løb 701 Club relay, junior B,C,D,E 4x500m med tiden 07:50.8 på distancen 2000m

Joanna Alsebrook vandt i Løb 807 Masters Women 55+ LW (55-59 years) med tiden 03:51.1 på distancen 1000m

Joachim Ringer vandt i Løb 820 Masters Men 50+ (50-54 years) med tiden 03:01.6 på distancen 1000m

Carsten Bech vandt i Løb 830 Masters Men 80+ (80-89 years) med tiden 04:11.8 på distancen 1000m

3 sølv medaljer

Alma Biltoft Benediktson blev nr 2 i Løb 222 Junior C Women ('05) med 1025 meter på distancen 4min

Marie Mørch blev nr 2 i Løb 401 U23 Women LW (19-22) med tiden 07:25.8 på distancen 2000m

Christine Amalie Meinert Cardel blev nr 2 i Løb 607 Junior A SPRINT Women med tiden 37.4 på distancen 200m

6 bronze medaljer

Erik Kjersgård Nielsen blev nr 3 i Løb 229 Junior BII Men LW ('04) med tiden 08:08.3 på distancen 2000m

Cathrine Duedahl-Olesen blev nr 3 i Løb 230 Junior B Women ('03) med tiden 08:24.0 på distancen 2000m

Alma Biltoft Benediktson blev nr 3 i Løb 603 Junior C SPRINT Women med tiden 42.5 på distancen 200m

Astrid Krüger blev nr 3 i Løb 802 Masters Women 40+ (40-49 years) med tiden 03:50.7 på distancen 1000m

Annette Villumsen blev nr 3 i Løb 807 Masters Women 55+ LW (55-59 years) med tiden 04:01.8 på distancen 1000m

Vibeke Thomsen blev nr 3 i Løb 812 Masters Women 70+ (70-79 years) med tiden 04:18.3 på distancen 1000m

49 placeringer uden for medaljerne

Steen Nielbo blev nr 5 i Løb 154 Masters Men 40+ (40-49 years) med tiden 06:24.1 på distancen 2000m

Martin Tangø blev nr 4 i Løb 158 Masters Men 50+ (50-54 years) med tiden 06:34.3 på distancen 2000m

Henrik Thorup blev nr 8 i Løb 162 Masters Men 60+ (60-64 years) med tiden 07:28.4 på distancen 2000m

Frida Ellebjerg Møller i Løb 214 Junior D Women ('07) med 454 meter på distancen 2min

Buster Kiilerich Madsen i Løb 216 Junior D Men ('07 med 465 meter på distancen 2min

Aske Saltbæk i Løb 220 Junior CII Men ('06) med 703 meter på distancen 3min

Karl Heuer i Løb 220 Junior CII Men ('06) med 661 meter på distancen 3min

Theis Wolfram i Løb 220 Junior CII Men ('06) med 654 meter på distancen 3min

Nikolaj Kragh SImonsen i Løb 220 Junior CII Men ('06) med 0 meter på distancen 3min

Jakob Lynbech i Løb 224 Junior C Men ('05) med 810 meter på distancen 4min

Elias Ellehammer blev nr 5 i Løb 228 Junior BII Men ('04) med tiden 06:59.3 på distancen 2000m

Mads Rubin blev nr 8 i Løb 228 Junior BII Men ('04) med tiden 07:10.6 på distancen 2000m

Alexander Aldrich blev nr 9 i Løb 228 Junior BII Men ('04) med tiden 07:12.7 på distancen 2000m

Thøger Bjerg blev nr 5 i Løb 229 Junior BII Men LW ('04) med tiden 08:25.8 på distancen 2000m

Villads Jørgensen blev nr 7 i Løb 232 Junior B Men ('03) med tiden 06:58.3 på distancen 2000m

Emma Braad Olesen blev nr 4 i Løb 234 Junior AII Women ('02) med tiden 07:40.8 på distancen 2000m

Astrid Højgaard blev nr 6 i Løb 234 Junior AII Women ('02) med tiden 08:05.7 på distancen 2000m

Jeroen Grimmelikhuijzen blev nr 7 i Løb 236 Junior AII Men ('02) med tiden 06:54.1 på distancen 2000m

Matilde Hjorth blev nr 4 i Løb 238 Junior A Women ('01) med tiden 07:31.5 på distancen 2000m

Marie Ramm blev nr 5 i Løb 238 Junior A Women ('01) med tiden 07:36.6 på distancen 2000m

Christine Amalie Meinert Cardel blev nr 6 i Løb 238 Junior A Women ('01) med tiden 07:41.7 på distancen 2000m

Johan Poulsen blev nr 8 i Løb 240 Junior A Men ('01) med tiden 06:46.1 på distancen 2000m

Oliver Skov Jerkovic blev nr 12 i Løb 240 Junior A Men ('01) med tiden 07:00.6 på distancen 2000m

Søren Korsholm blev nr 17 i Løb 408 Men Open med tiden 06:45.7 på distancen 2000m

Frida Ellebjerg Møller blev nr 5 i Løb 601 Junior E/D SPRINT Women med tiden 25.1 på distancen 100m

Nanna Bardram Kehr blev nr 8 i Løb 601 Junior E/D SPRINT Women med tiden 28.0 på distancen 100m

Buster Kiilerich Madsen blev nr 4 i Løb 602 Junior E/D SPRINT Men med tiden 25.4 på distancen 100m

Aske Saltbæk blev nr 15 i Løb 604 Junior C SPRINT Men med tiden 47.0 på distancen 200m

Karl Heuer blev nr 18 i Løb 604 Junior C SPRINT Men med tiden 49.8 på distancen 200m

Theis Wolfram blev nr 20 i Løb 604 Junior C SPRINT Men med tiden 52.7 på distancen 200m

Jakob Lynbech blev nr 21 i Løb 604 Junior C SPRINT Men med tiden 54.0 på distancen 200m

Cathrine Duedahl-Olesen blev nr 10 i Løb 605 Junior B SPRINT Women med tiden 43.3 på distancen 200m

Mads Rubin blev nr 5 i Løb 606 Junior B SPRINT Men med tiden 35.8 på distancen 200m

Elias Ellehammer blev nr 7 i Løb 606 Junior B SPRINT Men med tiden 35.5 på distancen 200m

Alexander Aldrich blev nr 9 i Løb 606 Junior B SPRINT Men med tiden 35.6 på distancen 200m

Erik Kjersgård Nielsen blev nr 20 i Løb 606 Junior B SPRINT Men med tiden 40.8 på distancen 200m

Thøger Bjerg blev nr 21 i Løb 606 Junior B SPRINT Men med tiden 42.9 på distancen 200m

Emma Braad Olesen blev nr 8 i Løb 607 Junior A SPRINT Women med tiden 39.5 på distancen 200m

Marie Ramm blev nr 10 i Løb 607 Junior A SPRINT Women med tiden 39.8 på distancen 200m

Matilde Hjorth blev nr 10 i Løb 607 Junior A SPRINT Women med tiden 39.8 på distancen 200m

Astrid Højgaard blev nr 12 i Løb 607 Junior A SPRINT Women med tiden 40.8 på distancen 200m

Oliver Skov Jerkovic blev nr 4 i Løb 608 Junior A SPRINT Men med tiden 30.8 på distancen 200m

Jeroen Grimmelikhuijzen blev nr 14 i Løb 608 Junior A SPRINT Men med tiden 34.7 på distancen 200m

Johan Poulsen blev nr 17 i Løb 608 Junior A SPRINT Men med tiden 35.4 på distancen 200m

Cathrine Duedahl-Olesen, Erik Kjersgård Nielsen, Aske Saltbæk, Thøger Bjerg blev nr 9 i Løb 701 Club relay, junior B,C,D,E 4x500m med tiden 08:34.4 på distancen 2000m

Buster Kiilerich Madsen, Jakob Lynbech, Karl Heuer, Nanna Bardram Kehr blev nr 15 i Løb 701 Club relay, junior B,C,D,E 4x500m med tiden 09:14.0 på distancen 2000m

Astrid Højgaard, Jeroen Grimmelikhuijzen, Johan Poulsen, Christine Amalie Meinert Cardel blev nr 11 i Løb 702 Club relay, junior A,senior, master 4x1000m med tiden 17:33.1 på distancen 4000m

Aksel Bay, Lasse Maigaard, Thyge Winther Ludwigsen, William Schrøder blev nr 15 i Løb 702 Club relay, junior A,senior, master 4x1000m med tiden 17:53.5 på distancen 4000m

Oliver Skov Jerkovic, Matilde Hjorth, Marie Ramm, Emma Braad Olesen blev nr 17 i Løb 702 Club relay, junior A,senior, master 4x1000m med tiden 17:57.9 på distancen 4000m