Samlede resultater for Holstebro Roklub ved Danske Mesterskaber & Europamesterskaber 2019 på Gladsaxe Sportscenter

10 guld medaljer

Andreas Bork Kristensen vandt i Løb 212 Junior DII Men ('08) med 493 meter på distancen 2min

Jens Pedersen vandt i Løb 220 Junior CII Men ('06) med 815 meter på distancen 3min

Tobias Kramer vandt i Løb 228 Junior BII Men ('04) med tiden 06:47.6 på distancen 2000m

Stine Højager Nielsen vandt i Løb 230 Junior B Women ('03) med tiden 07:25.9 på distancen 2000m

Oscar Burvil vandt i Løb 232 Junior B Men ('03) med tiden 06:13.3 på distancen 2000m

Tobias Bork Kristensen vandt i Løb 236 Junior AII Men ('02) med tiden 06:20.1 på distancen 2000m

Oliver Schiltknecht vandt i Løb 241 Junior A Men LW ('01) med tiden 06:47.9 på distancen 2000m

Stine Højager Nielsen vandt i Løb 605 Junior B SPRINT Women med tiden 36.8 på distancen 200m

Oscar Burvil vandt i Løb 608 Junior A SPRINT Men med tiden 30.2 på distancen 200m

Trine Dahl Pedersen vandt i Løb 609 Senior åben SPRINT Women med tiden 35.0 på distancen 200m

1 sølv medalje

Tobias Kramer, Simon Mikkelsen, Nikolaj Dalbøl, Christian Søndergaard blev nr 2 i Løb 701 Club relay, junior B,C,D,E 4x500m med tiden 07:52.8 på distancen 2000m

2 bronze medaljer

Nikoba í Gong blev nr 3 i Løb 234 Junior AII Women ('02) med tiden 07:28.4 på distancen 2000m

Gustav Bjerg Madsen blev nr 3 i Løb 237 Junior AII Men LW ('02) med tiden 07:11.1 på distancen 2000m

30 placeringer uden for medaljerne

Nanna Lindballe i Løb 218 Junior CII Women ('06) med 680 meter på distancen 3min

Anna Skovdam i Løb 218 Junior CII Women ('06) med 676 meter på distancen 3min

Lucas Sittrup Kallesøe i Løb 220 Junior CII Men ('06) med 706 meter på distancen 3min

Simon Madsen i Løb 220 Junior CII Men ('06) med 696 meter på distancen 3min

Laura Møller i Løb 222 Junior C Women ('05) med 983 meter på distancen 4min

Simon Mikkelsen blev nr 4 i Løb 228 Junior BII Men ('04) med tiden 06:58.9 på distancen 2000m

Christian Søndergaard blev nr 10 i Løb 228 Junior BII Men ('04) med tiden 07:18.7 på distancen 2000m

Nikolaj Dalbøl blev nr 11 i Løb 228 Junior BII Men ('04) med tiden 07:23.2 på distancen 2000m

Søren Meldgaard Madsen blev nr 8 i Løb 236 Junior AII Men ('02) med tiden 06:54.5 på distancen 2000m

Frederik Geertsen Lund blev nr 7 i Løb 240 Junior A Men ('01) med tiden 06:35.9 på distancen 2000m

Marcus Villiam Lyngesen blev nr 5 i Løb 403 U23 Men LW (19-22) med tiden 06:36.2 på distancen 2000m

Magnus Zier Quist Rathenborg blev nr 4 i Løb 404 U23 Men (19-22) med tiden 06:05.0 på distancen 2000m

Magnus Valbirk blev nr 6 i Løb 404 U23 Men (19-22) med tiden 06:07.8 på distancen 2000m

Kaare Mortensen blev nr 13 i Løb 404 U23 Men (19-22) med tiden 06:19.6 på distancen 2000m

Trine Dahl Pedersen blev nr 9 i Løb 406 Women Open med tiden 07:24.1 på distancen 2000m

Frederik Taulbjerg blev nr 12 i Løb 407 Men Open LW med tiden 06:49.4 på distancen 2000m

Aske Petersen blev nr 6 i Løb 408 Men Open med tiden 05:59.0 på distancen 2000m

Anna Skovdam, Jens Pedersen, Lucas Sittrup Kallesøe, Simon Madsen blev nr 5 i Løb 502 School relay 4x500m med tiden 08:32.1 på distancen 2000m

Laura Møller blev nr 6 i Løb 603 Junior C SPRINT Women med tiden 43.0 på distancen 200m

Anna Skovdam blev nr 11 i Løb 603 Junior C SPRINT Women med tiden 49.8 på distancen 200m

Simon Mikkelsen blev nr 4 i Løb 606 Junior B SPRINT Men med tiden 35.3 på distancen 200m

Tobias Kramer blev nr 5 i Løb 606 Junior B SPRINT Men med tiden 34.0 på distancen 200m

Christian Søndergaard blev nr 11 i Løb 606 Junior B SPRINT Men med tiden 36.1 på distancen 200m

Nikolaj Dalbøl blev nr 12 i Løb 606 Junior B SPRINT Men med tiden 36.9 på distancen 200m

Nikoba í Gong blev nr 4 i Løb 607 Junior A SPRINT Women med tiden 38.0 på distancen 200m

Tobias Bork Kristensen blev nr 8 i Løb 608 Junior A SPRINT Men med tiden 32.0 på distancen 200m

Anna Skovdam, Laura Møller, Stine Højager Nielsen, Nanna Lindballe blev nr 4 i Løb 701 Club relay, junior B,C,D,E 4x500m med tiden 08:23.0 på distancen 2000m

Andreas Bork Kristensen, Lucas Sittrup Kallesøe, Simon Madsen, Jens Pedersen blev nr 14 i Løb 701 Club relay, junior B,C,D,E 4x500m med tiden 09:00.5 på distancen 2000m

Magnus Zier Quist Rathenborg, Magnus Valbirk, Tobias Bork Kristensen, Kaare Mortensen blev nr 5 i Løb 702 Club relay, junior A,senior, master 4x1000m med tiden 16:42.9 på distancen 4000m

Marcus Villiam Lyngesen, Søren Meldgaard Madsen, Oliver Schiltknecht, Gustav Bjerg Madsen blev nr 8 i Løb 702 Club relay, junior A,senior, master 4x1000m med tiden 17:12.5 på distancen 4000m