Resultater - Jyske Mesterskaber 2019
Løb nr | Starttid - ↑ |

BEMÆRK! Forkert resultatvisning i løb på tid, se mere på https://ergometertider.dk/?regatta=jm2019&loeb=alle

100
W/M Ergo Åben - 6000m 1. Afdeling
2019-01-05 09:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Horsens Roklub I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
23:07.8
101
U11 W/M Ergo Piger/drenge 3-8 år/ pr. årg 11-16 - 1min 1. Afdeling
2019-01-05 09:45
Ingen tilmeldt, løbet udgår
102
U11 WErgo Piger Junior E 9 år/årg 10 - 2min 1. Afdeling
2019-01-05 09:50
Ingen tilmeldt, løbet udgår
103
U11 WErgo Piger Junior E 10 år/årg 09 - 2min 1. Afdeling
2019-01-05 09:50
Ingen tilmeldt, løbet udgår
104
U11 MErgo Drenge Junior E 9 år/årg 10 - 2min 1. Afdeling
2019-01-05 09:55
Ingen tilmeldt, løbet udgår
105
U11 MErgo Drenge Junior E 10 år/årg 09 - 2min 1. Afdeling
2019-01-05 09:55
Ingen tilmeldt, løbet udgår
106
U13 WErgo Piger Junior D 11 år/årg 08 - 2min 1. Afdeling
2019-01-05 10:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
107
U13 WErgo Junior u. 13 SPRINT Piger - 2min 1. Afdeling
2019-01-05 10:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Naja Lübeck(1)
463m
2 2 Hadsund Roklub II
  • Isabella Rosengren(1)
352m
108
U13 MErgo Junior u. 13 SPRINT Drenge - 2min 1. Afdeling
2019-01-05 10:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
479m
109
U13 MErgo Junior u. 13 SPRINT Drenge - 2min 1. Afdeling
2019-01-05 10:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Odder Roklub I
  • Nor Goslar(1)
472m
2 1 Aarhus Roklub I
  • Silaz Hedegaard Andersen(1)
379m
110
U19 WErgo Junior u. 19 SPRINT Piger - 3min 1. Afdeling
2019-01-05 10:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Ægir I
  • Julie Beate Bertelsen(1)
738m
2 2 Roklubben Ægir II
  • Marie Martens Christensen(1)
677m
111
U19 MErgo Junior u. 19 SPRINT Drenge - 3min 1. Afdeling
2019-01-05 10:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Silkeborg Roklub II
  • Casper Pedersen(1)
815m
2 2 Silkeborg Roklub I
  • Simon Toftgaard Garner(1)
779m
112
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 3min 1. Afdeling
2019-01-05 10:12
Plac. # Navn Tid
1 10 Silkeborg Roklub I
  • Mathilde Lyngholm(1)
716m
2 6 Hadsund Roklub II
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
712m
3 9 Sønderborg Roklub I
  • Line Engholm Jensen(1)
710m
4 2 Hadsund Roklub I
  • AnneSofie Zenft Busse(1)
660m
5 7 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Caroline Fredslund Sørensen(1)
649m
6 4 Holstebro Roklub/KCHO V
  • Anna Skovdam(1)
638m
7 5 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Karla Godiksen(1)
636m
8 8 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • My Alberte Schaaf(1)
636m
9 1 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Laura Erlandsen(1)
603m
113
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 3min 1. Afdeling
2019-01-05 10:18
Plac. # Navn Tid
1 9 Holstebro Roklub/KCHO X
  • Jens Pedersen(1)
785m
2 11 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Marc Dalsgaard Bager(1)
753m
3 15 Hadsund Roklub I
  • Elias Roth(1)
750m
4 4 Holstebro Roklub/KCHO V
  • Mikkel Ceeholm(1)
725m
5 13 Holstebro Roklub/KCHO XIII
  • Simon Starklint(1)
741m
6 7 Holstebro Roklub/KCHO VII
  • Niels Clausen(1)
719m
7 14 Holstebro Roklub/KCHO XVII
  • Rasmus Bechmann(1)
737m
8 3 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Frederik Kühlwein Laursen(1)
715m
9 8 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Lucas Spaabaek Nielsen(1)
708m
10 19 Holstebro Roklub/KCHO XI
  • Markus Tornager Dahl Andersen(1)
689m
11 10 Holstebro Roklub/KCHO XV
  • Simon Madsen(1)
701m
12 18 Holstebro Roklub/KCHO XII
  • Christian Thorø Bach(1)
672m
13 1 Holstebro Roklub/KCHO XVI
  • Lucas Sittrup Kallesøe(1)
693m
14 17 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Marcus Taulbjerg(1)
663m
15 5 Holstebro Roklub/KCHO XIV
  • Frederik Majgaard Sørensen(1)
658m
16 12 Aarhus Roklub I
  • Victor Aaby Aaes(1)
609m
17 6 Holstebro Roklub/KCHO VI
  • Laurits Henriksen(1)
614m
18 16 Holstebro Roklub/KCHO VIII
  • William Lodberg Burchardt(1)
597m
114
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 4min 1. Afdeling
2019-01-05 10:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Laura Møller(1)
980m
2 1 Silkeborg Roklub I
  • Marie Kleist(1)
927m
3 2 Odder Roklub I
  • Caroline Sejersen(1)
882m
4 7 Aarhus Roklub I
  • Lisa Kocaman(1)
849m
5 4 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Burchin Mustafa(1)
787m
6 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Esther Asta Storm Knudsen(1)
662m
115
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 4min 1. Afdeling
2019-01-05 10:37
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Frederik Bertelsen(1)
1087m
2 6 Hadsund Roklub III
  • Kian Harati(1)
1079m
3 3 Hadsund Roklub II
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
1046m
4 5 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Emil Toftgaard Madsen(1)
871m
5 7 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Daniel Mølgaard Pedersen(1)
777m
116
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 10:44
Plac. # Navn Tid
1 2 Sønderborg Roklub I
  • Anna Nyegaard Jensen(1)
08:05.7
2 1 Hadsund Roklub I
  • Lea Lûbeck(1)
08:18.3
3 3 Odder Roklub I
  • Pi Goslar(1)
08:55.4
117
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 10:44
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
07:26.8
2 3 Hadsund Roklub I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
07:50.3
3 1 Odder Roklub I
  • Trine Leitzke(1)
08:39.9
118
U19 WErgo Junior u. 19 Piger - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 11:24
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Ægir I
  • Rebekkah Nordskjold(1)
07:56.3
119
U19 WErgo Junior u. 19 Piger - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 11:24
Plac. # Navn Tid
1 1 Fredericia Roklub/KCHO I
  • Karen Katrine Mortensen(1)
07:53.2
2 2 Roklubben Ægir I
  • Stefanie Brun Pedersen(1)
07:57.1
3 3 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
08:06.1
120
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 10:54
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Tobias Kramer(1)
06:45.8
2 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
07:03.6
3 3 Kolding Roklub I
  • Mads Kirstein(1)
07:06.9
4 11 Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm(1)
07:17.7
5 12 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Christian Søndergaard(1)
07:21.0
6 13 Odder Roklub I
  • Noah Mikkelsen(1)
07:22.4
7 2 Sønderborg Roklub I
  • Henrik Sørensen(1)
07:24.5
8 7 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Nikolaj Dalbøl(1)
07:31.4
9 6 Roklubben Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
07:39.7
10 14 Silkeborg Roklub II
  • Casper Pedersen(1)
07:55.1
11 5 Odder Roklub II
  • Vitus Duelund Skeem(1)
08:14.7
12 10 Roklubben Ægir II
  • Mikkel Avlund Overgaard(1)
08:24.3
13 9 Silkeborg Roklub I
  • Simon Toftgaard Garner(1)
08:30.6
121
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 11:14
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
06:16.6
2 2 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Tobias Bork Kristensen(1)
06:27.5
3 1 Odder Roklub I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
06:38.8
4 7 Silkeborg Roklub I
  • Max Elleskov Røgild(1)
06:52.1
5 4 Randers Roklub I
  • Mikkel Brandt-Larsen(1)
08:33.0
122
U19 MErgo Junior u. 19 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 11:34
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
06:54.6
2 6 Roklubben Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
06:55.0
3 3 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Julius Henriksen(1)
07:05.5
4 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
07:22.3
5 1 Hadsund Roklub I
  • Jeppe Thomsen(1)
07:24.1
6 5 Roklubben Ægir II
  • Jonas Lykkegaard Werther(1)
07:36.0
123
U19 MErgo Junior u. 19 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 11:44
Plac. # Navn Tid
1 7 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
06:29.2
2 6 Sorø Roklub/KCHO I
  • Rasmus Lind(1)
06:32.4
3 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Geertsen Lund(1)
06:38.9
4 1 Hadsund Roklub I
  • Malthe Dybdahl Malling(1)
06:53.0
5 3 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Oliver Schiltknecht(1)
06:54.7
6 4 Silkeborg Roklub I
  • Magnus Kleist(1)
07:01.1
7 5 Hadsund Roklub II
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
07:07.1
8 8 Hadsund Roklub III
  • Søren Christiansen(1)
07:45.1
124
U23 WErgo Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 11:54
Plac. # Navn Tid
1 1 Fredericia Triathlon Team I
  • Petrine Rosenlund Stryhn(1)
07:22.3
2 3 Roklubben Ægir I
  • Freja Emborg Sørensen(1)
07:30.8
3 2 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
08:17.4
125
U23 LWErgo Kvinder letvægt - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 11:54
Plac. # Navn Tid
1 2 Aalborg Roklub I
  • Eva Povlsgaard Nebeling(1)
07:55.8
2 1 Hadsund Roklub I
  • Thea Bach Stegger(1)
09:03.6
126
WErgo Åben Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 11:54
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg Roklub I
  • Marie Møller Nielsen(1)
07:47.1
127
LWErgo Åben Kvinder letvægt - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 11:54
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg Roklub I
  • Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen(1)
07:57.9
128
U23 MErgo Mænd - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 12:10
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Magnus Valbirk(1)
06:09.9
2 10 Roklubben Ægir II
  • Adrian Flarup Johansen(1)
06:23.5
3 9 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Kaare Mortensen (1)
06:27.2
4 6 Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
  • Mikkel Kallesøe(1)
06:31.9
5 3 Aalborg Roklub II
  • Simon Østergaard Meijer(1)
06:34.4
6 11 Roklubben Ægir III
  • Jeppe Borup(1)
06:37.4
7 7 Korsør Roklub I
  • Marcell Nyvang(1)
06:46.2
8 4 Sønderborg Roklub I
  • Jan Franke Andersen(1)
06:48.3
9 1 Aalborg Roklub I
  • Phillip Sperling(1)
06:48.9
10 2 Aarhus Tech / Aarhus Gymnasium I
  • William Marin Vedde(1)
07:11.8
11 8 Roklubben Ægir I
  • Christian Nedergaard(1)
07:26.4
129
U23 LMErgo Herre Senior B letvægt 19-22 år - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 11:40
Ingen tilmeldt, løbet udgår
130
MErgo Åben Mænd - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 12:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
06:10.0
2 4 Aalborg Roklub II
  • Simon Staal Nielsen(1)
06:11.6
3 2 Aalborg Roklub IV
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
06:28.0
4 6 Hadsund Roklub I
  • Lennart Vestergaard(1)
06:31.5
5 1 Aalborg Roklub III
  • Jesper Quist Jensen(1)
06:47.0
6 7 Aalborg Roklub V
  • Søren Bagger Christensen(1)
07:03.1
131
LMErgo Åben Mænd letvægt - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 12:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg Roklub I
  • Martin Ask Klausholt(1)
06:43.4
2 2 Aalborg Roklub II
  • Jesper Skovager Thomsen(1)
06:56.9
132
30+WErgo Masters Kvinder  30+  - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 11:54
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben ARA I
  • Christina Jensen(1)
07:56.4
133
30+LWErgo Dame 30-39 år letvægt - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 11:26
Ingen tilmeldt, løbet udgår
134
40+WErgo Dame 40-49 år åben - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 12:55
Ingen tilmeldt, løbet udgår
135
40+LWErgo Dame 40-49 år letvægt - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 12:55
Ingen tilmeldt, løbet udgår
136
50+WErgo Dame 50-59 år åben - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 12:57
Ingen tilmeldt, løbet udgår
137
50+LWErgo Dame 50-59 år letvægt - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 12:57
Ingen tilmeldt, løbet udgår
138
60+WErgo Dame 60-69 år åben - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 12:57
Ingen tilmeldt, løbet udgår
139
60+LWErgo Dame 60-69 år letvægt - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 12:57
Ingen tilmeldt, løbet udgår
140
70+WErgo Dame 70 - år åben - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 12:57
Ingen tilmeldt, løbet udgår
141
70+LWErgo Dame 70 - år letvægt - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 12:57
Ingen tilmeldt, løbet udgår
142
30+MErgo Herre 30-39 år åben - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 13:25
Ingen tilmeldt, løbet udgår
143
30+LMErgo Herre 30-39 år letvægt - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 13:25
Ingen tilmeldt, løbet udgår
144
40+MErgo Masters Mænd  40+  - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 13:25
Plac. # Navn Tid
1 5 Roforeningen KVIK I
  • Peter Weile(1)
06:24.2
2 4 Skive Roklub I
  • Torben Martinussen(1)
06:45.9
3 2 Vejle Roklub I
  • Jesper Foldager(1)
06:52.3
4 1 Aarhus Roklub I
  • Torben Stig Larsen(1)
07:01.0
145
40+LMErgo Herre 40-49 år letvægt - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 13:25
Ingen tilmeldt, løbet udgår
146
50+MErgo Masters Mænd  50+  - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 13:25
Plac. # Navn Tid
1 1 365 Design I
  • Ole Vindfeldt(1)
06:55.6
147
50+LMErgo Herre 50-59 år letvægt - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 13:45
Ingen tilmeldt, løbet udgår
148
60+MErgo Masters Mænd  60+  - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 13:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub I
  • Jacob Lindegaard(1)
06:52.2
2 4 Odder Roklub I
  • Per Amby(1)
07:03.4
3 3 Horsens Roklub I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
07:14.5
4 2 Aarhus Roklub II
  • Niels Iversen(1)
07:31.7
149
60+LMErgo Herre 60-69 år letvægt - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 13:45
Ingen tilmeldt, løbet udgår
150
70+MErgo Masters Mænd  70+  - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 13:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Middelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
07:14.1
2 1 Randers Roklub I
  • Jan Sørensen(1)
07:39.9
3 3 Hadsund Roklub I
  • Niels Bommer(1)
08:10.7
151
70+LMErgo Herre 70- år letvægt - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 13:45
Ingen tilmeldt, løbet udgår
152
U11 WErgo Piger Junior E 9-10 år, Sprint - 200m 1. Afdeling
2019-01-05 13:50
Ingen tilmeldt, løbet udgår
153
U13 WErgo Piger Junior D 11-12 år, Sprint - 200m 1. Afdeling
2019-01-05 13:50
Ingen tilmeldt, løbet udgår
154
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2019-01-05 13:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Silkeborg Roklub I
  • Marie Kleist(1)
43.8
2 4 Silkeborg Roklub II
  • Mathilde Lyngholm(1)
44.7
3 3 Sønderborg Roklub I
  • Line Engholm Jensen(1)
47.4
4 2 Odder Roklub I
  • Caroline Sejersen(1)
51.0
156
U13 MErgo Junior u. 13 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2019-01-05 13:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Odder Roklub I
  • Nor Goslar(1)
49.3
157
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2019-01-05 13:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Randers Roklub I
  • Oliver Bach(1)
39.6
2 2 Aarhus Roklub I
  • Oscar Emil Seiersen(1)
47.5
158
U17 WErgo Junior u. 17 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2019-01-05 14:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
36.8
2 1 Sønderborg Roklub I
  • Anna Nyegaard Jensen(1)
39.0
3 7 Roklubben Ægir I
  • Julie Beate Bertelsen(1)
42.5
4 8 Randers Roklub I
  • Caroline Byg Lanng(1)
42.8
5 2 Aarhus Roklub I
  • Vera Vonge Corry(1)
43.0
6 4 Odder Roklub I
  • Trine Leitzke(1)
43.7
7 6 Odder Roklub II
  • Pi Goslar(1)
43.8
8 3 Roklubben Ægir II
  • Marie Martens Christensen(1)
47.6
159
U19 WErgo Junior u. 19 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2019-01-05 14:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Fredericia Roklub/KCHO I
  • Karen Katrine Mortensen(1)
37.9
2 1 Roklubben Ægir II
  • Stefanie Brun Pedersen(1)
39.4
3 3 Roklubben Ægir I
  • Rebekkah Nordskjold(1)
40.4
4 4 Randers Roklub I
  • Isabell Kannegaard Olesen(1)
41.1
160
U17 MErgo Junior u. 17 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2019-01-05 14:15
Plac. # Navn Tid
1 13 Odder Roklub I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
31.4
2 3 Odder Roklub II
  • Noah Mikkelsen(1)
34.8
3 1 Roklubben Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
36.8
4 15 Silkeborg Roklub III
  • Max Elleskov Røgild(1)
32.4
5 11 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Tobias Kramer(1)
34.4
6 4 Sønderborg Roklub I
  • Henrik Sørensen(1)
37.0
7 14 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
35.6
8 6 Silkeborg Roklub II
  • Simon Toftgaard Garner(1)
37.8
9 12 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Christian Søndergaard(1)
36.2
10 5 Odder Roklub III
  • Vitus Duelund Skeem(1)
39.4
11 9 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Nikolaj Dalbøl(1)
37.4
12 8 Roklubben Ægir II
  • Mikkel Avlund Overgaard(1)
40.6
13 2 Randers Roklub I
  • Alexander Magnussen(1)
40.8
14 10 Silkeborg Roklub I
  • Casper Pedersen(1)
38.5
161
U19 MErgo Junior u. 19 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2019-01-05 14:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
30.9
2 3 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
31.3
3 2 Silkeborg Roklub I
  • Magnus Kleist(1)
31.9
4 4 Roklubben Ægir II
  • Jacob Brahe Møller(1)
33.4
5 5 Roklubben Ægir I
  • Jonas Lykkegaard Werther(1)
37.4
162
U23 WErgo SPRINT Kvinder - 200m 1. Afdeling
2019-01-05 14:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
37.5
2 2 Roklubben Ægir II
  • Freja Emborg Sørensen(1)
40.6
163
U23 LWErgo SPRINT Kvinder letvægt - 200m 1. Afdeling
2019-01-05 14:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg Roklub I
  • Eva Povlsgaard Nebeling(1)
42.5
164
LWErgo Åben SPRINT Kvinder letvægt - 200m 1. Afdeling
2019-01-05 14:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg Roklub I
  • Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen(1)
40.2
165
WErgo Åben SPRINT Kvinder - 200m 1. Afdeling
2019-01-05 14:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben ARA I
  • Christina Jensen(1)
39.0
2 1 Aalborg Roklub I
  • Marie Møller Nielsen(1)
39.9
3 3 Aalborg Roklub II
  • Camilla Frølund(1)
42.1
166
U23 MErgo SPRINT Mænd - 200m 1. Afdeling
2019-01-05 14:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
29.3
2 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Magnus Valbirk(1)
31.0
3 6 Korsør Roklub I
  • Marcell Nyvang(1)
32.0
4 7 Aalborg Roklub I
  • Simon Østergaard Meijer(1)
32.1
5 8 Roklubben Ægir III
  • Jeppe Borup(1)
32.9
6 9 Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
  • Mikkel Kallesøe(1)
33.8
7 5 Aalborg Roklub II
  • Phillip Sperling(1)
34.1
8 4 Sønderborg Roklub I
  • Jan Franke Andersen(1)
35.0
9 1 Roklubben Ægir II
  • Christian Nedergaard(1)
35.7
167
U23 LMErgo Herre Senior B letvægt 19-22 år, Sprint - 200m 1. Afdeling
2019-01-05 14:30
Ingen tilmeldt, løbet udgår
168
MErgo Åben SPRINT Mænd - 200m 1. Afdeling
2019-01-05 14:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg Roklub I
  • Mikkel Paetau(1)
30.5
2 9 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
30.5
3 7 Hadsund Roklub I
  • Lennart Vestergaard(1)
30.6
4 5 Aalborg Roklub V
  • Simon Staal Nielsen(1)
31.1
5 3 Aalborg Roklub IV
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
31.4
6 8 Aalborg Roklub III
  • Jesper Quist Jensen(1)
31.8
7 2 Aalborg Roklub VI
  • Søren Bagger Christensen(1)
33.5
8 6 Middelfart Roklub I
  • Jesper Schmidt(1)
34.3
169
LMErgo Åben SPRINT Mænd letvægt - 200m 1. Afdeling
2019-01-05 14:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg Roklub II
  • Jesper Skovager Thomsen(1)
32.8
2 2 Aalborg Roklub I
  • Martin Ask Klausholt(1)
33.2
170
80+MErgo Herre 80-89 år åben - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 13:45
Ingen tilmeldt, løbet udgår
200
U17 W/M 4-Stafet Junior u. 17 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 12:45
Plac. # Navn Tid
1 7 Holstebro Roklub/KCHO VI
  • Jens Pedersen(1)
  • Rasmus Bechmann(2)
  • Simon Madsen(3)
  • Lucas Sittrup Kallesøe(4)
08:36.7
2 6 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
  • Daniel Mølgaard Pedersen(2)
  • Frederik Majgaard Sørensen(3)
  • Markus Tornager Dahl Andersen(4)
09:04.0
3 2 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Lucas Spaabaek Nielsen(1)
  • Laurits Henriksen(2)
  • Niels Clausen(3)
  • William Lodberg Burchardt(4)
09:18.4
4 4 Holstebro Roklub/KCHO V
  • Christian Thorø Bach(1)
  • Simon Starklint(2)
  • Emil Toftgaard Madsen(3)
  • Anna Skovdam(4)
09:23.5
5 5 Holstebro Roklub/Roskilde Roklub/KCHO I
  • Burchin Mustafa(1)
  • Laura Erlandsen(2)
  • Andreas Bork Kristensen(3)
  • My Alberte Schaaf(4)
09:24.6
6 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Marc Dalsgaard Bager(1)
  • Marcus Taulbjerg(2)
  • Frederik Kühlwein Laursen(3)
  • Mikkel Ceeholm(4)
09:28.2
7 1 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Julius Henriksen(1)
  • Esther Asta Storm Knudsen(2)
  • Karla Godiksen(3)
  • Caroline Fredslund Sørensen(4)
09:43.8
201
W/M 4-Stafet Gym-stafet 4x500m - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 12:55
Ingen tilmeldt, løbet udgår
202
W/M 4-Stafet Uni-stafet 4x500m - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 12:55
Ingen tilmeldt, løbet udgår
203
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 13:10
Plac. # Navn Tid
1 12 Aalborg Universitet
  • Martin Ask Klausholt(1)
  • Jesper Skovager Thomsen(2)
  • Phillip Sperling(3)
  • Simon Østergaard Meijer(4)
07:24.4
2 9 CF Varmevaæket Odder I
  • Bente Borup(1)
  • Peter Sand Jahn(2)
  • Josef Sørensen(3)
  • Frederik Sand Jahn(4)
07:27.1
3 8 CF Varmevaæket Odder III
  • Christian Lemmermann(1)
  • Jesper Ohm(2)
  • Kim Borgholm(3)
  • Marinus Fredslund(4)
07:36.4
4 10 CF Varmevaæket Odder IV
  • Andreas Lindgaard Sitter(1)
  • Kristian Hjort(2)
  • Jesper Birksø(3)
  • Ole Duelund(4)
07:38.2
5 4 Vam IV
  • Morten Flarup Sørensen(1)
  • Michael Vestergaard(2)
  • Frede Keller(3)
  • Jacob Nørgaard(4)
07:54.1
6 3 CF Varmevaæket Odder II
  • Thue Bachmann Nielsen(1)
  • Anne Veng(2)
  • Morten Bjørn(3)
  • Esben Eriksen(4)
07:59.6
7 6 Vestas Windsystems II
  • Finn Andersen(1)
  • Steve Jessen(2)
  • Aruna Gunatilake(3)
  • Anders Hildebrandt-Eriksen(4)
08:02.1
8 1 Vam II
  • Brian Pedersen(1)
  • Chris Aabenhus Pedersen(2)
  • Jonas Taasti(3)
  • Jonas Hansen(4)
08:16.9
9 2 Vam I
  • Anne Olesen(1)
  • Stine Hjorsthøj Lajer(2)
  • Ann-Sofie Nymann(3)
  • Gitte Nielsen(4)
08:20.6
10 7 Vam III
  • Michael Hulgaard(1)
  • Rene Besborg(2)
  • Steffen Holgersen(3)
  • Ejner Jensen(4)
08:22.9
11 11 Vestas Windsystems I
  • Dumitru-Mihai Valcan(1)
  • Naveen Kumar Boggarpu(2)
  • Seyedmostafa Farashbashiastaneh(3)
  • Morten Lindholm(4)
08:41.6
300
U17 W/M 4-Stafet Junior u. 17 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 15:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
  • Stine Højager Nielsen(3)
  • Laura Møller(4)
06:49.4
2 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Nikolaj Dalbøl(2)
  • Christian Søndergaard(3)
  • Tobias Kramer(4)
06:56.5
3 2 Odder Roklub I
  • Noah Mikkelsen(1)
  • Pi Goslar(2)
  • Trine Leitzke(3)
  • Anton Østergaard-Clausen(4)
06:59.2
4 5 Roklubben Ægir I
  • Mikkel Avlund Overgaard(1)
  • Marie Martens Christensen(2)
  • Joachim Brahe Møller(3)
  • Julie Beate Bertelsen(4)
07:35.8
5 1 Randers Roklub I
  • Alexander Magnussen(1)
  • Caroline Byg Lanng(2)
  • Mikkel Brandt-Larsen(3)
  • Oliver Bach(4)
07:50.5
301
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2019-01-05 15:15
Plac. # Navn Tid
1 7 Middelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
  • Birgit Rützou(2)
  • Claus Rützou(3)
  • Niels Aagaard(4)
06:54.4
2 6 Silkeborg Roklub I
  • Marie Kleist(1)
  • Mathilde Lyngholm(2)
  • Max Elleskov Røgild(3)
  • Magnus Kleist(4)
07:01.9
3 12 Holstebro Roklub/Sorø Roklub/KCHO I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Oliver Schiltknecht(2)
  • Kaare Mortensen (3)
  • Rasmus Lind(4)
07:03.8
4 1 Roklubben Ægir II
  • Stefanie Brun Pedersen(1)
  • Rebekkah Nordskjold(2)
  • Mie Mellerup(3)
  • Freja Emborg Sørensen(4)
07:04.4
5 4 Aarhus Roklub/Odder Roklub I
  • Morten F. Sørensen(1)
  • Frede Keller(2)
  • Jacob Christian Lindegaard(3)
  • Per Amby(4)
07:05.0
6 2 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
  • Christian Nedergaard(2)
  • Jacob Brahe Møller(3)
  • Jeppe Borup(4)
07:12.6
7 9 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Erick Zanke(1)
  • Jesper Ryttov(2)
  • Ole H. Thomsen(3)
  • Peter Hvenegaard(4)
07:25.4
8 5 Horsens Roklub I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
  • Sten Holmbæk(2)
  • Tommy Jacobsen (3)
  • Carl Johan Runge Andersen(4)
07:25.9
9 3 Vejle Roklub I
  • Jesper Foldager(1)
  • Michael Magill(2)
  • Ole Lønsmann(3)
  • Birgit Bech Jensen(4)
07:30.9
10 10 Aarhus Roklub I
  • Vivian K. Jensen(1)
  • Hother Hennings(2)
  • Torben Stig Larsen(3)
  • Søren B. Mikkelsen(4)
07:32.2
11 11 Risskov Roklub I
  • Bjarne Mørch Jensen(1)
  • Jens Hedegaard(2)
  • Susanne Vestergård Andersen(3)
  • Michael Lind(4)
07:45.3
12 8 Aarhus Roklub II
  • Charlotte Lykke Larsen(1)
  • Henrik Bach Poulsen(2)
  • Lene Brink(3)
  • Niels Iversen(4)
07:56.1