Startliste - Skolekaproning og Baltic Cup- og Ungdoms OL- udtagelser 2018

Løb 70
U19 M4X JM4X - BC udtagelse JM4X - 2000m
A Finale 25. aug kl.:12:45

1

Hadsund Roklub/Roklubben Viking/Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)
  • 2. Aske Storm (Viking)
  • 3. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)
  • 4. Haris Alagic (HR)

2

Holstebro Roklub/Sorø Roklub/KCHO I
  • 1. Jannick Wly Andersen (SR)
  • 2. Rasmus Lind (SR)
  • 3. Oliver Schiltknecht (Holst.)
  • 4. Oscar Burvil (Holst.)

4

Holstebro Roklub/KCHO I (4-)
  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holst.)
  • 2. Emil Ulnits (Holst.)
  • 3. Frederik Geertsen Lund (Holst.)
  • 4. Tobias Bork Kristensen (Holst.)
Løb 100
U19 W4- JW4- - BC udtagelse JW4- - 2000m
A Finale 25. aug kl.:12:52

1

Bagsværd Roklub/Lyngby Dameroklub/Roforeningen KVIK I
  • 1. Astrid Højgaard (BR)
  • 2. Cathrine Duedahl-Olesen (BR)
  • 3. Ida Marie Reimer (LDR)
  • 4. Anna Adelholm (KVIK)

3

Danske Studenters Roklub/Rokluben Furesø I (4X)[+10sek]
  • 1. Astrid Bruun Fejfer (LDR)
  • 2. Clara Hornnæss (Furesø)
  • 3. Nikoline Kroll (DSR)
  • 4. Kristine Søndergård Hansen (Furesø)

4

Hadsund Roklub/Roklubben Ægir/Silkeborg Roklub I
  • 1. Laetitia Panero-Bommer (HR)
  • 2. Sofie Valentin Hæk (Silkeb.)
  • 3. Stefanie Brun Pedersen (Ægir)
  • 4. Rebekkah Nordskjold (Ægir)
Løb 101
U11 W/M 1X-Edon JW/JM1X-Edon - JW/JM 1X E (-10 år) Edon begynder single* - 250m
1. Afdeling 25. aug kl.:13:00

1

Sorø Roklub II
  • Kirsten Taulbjerg (SR)

2

Sorø Roklub I
  • Mejse Østergaard Nielsen (SR)

3

Hadsund Roklub I
  • Isabella Jensen (HR)

4

Rødvig Roklub I
  • Michael Kjøng Jørgensen (RR)
Løb 104
U13 M1X JM1X - JM 1X D - 500m
1. Afdeling 25. aug kl.:13:05

1

Hadsund Roklub I
  • Elias Roth (HR)

2

Lyngby Roklub/KKL I
  • Gustav Reimer (LR)

3

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Buster Kiilerich Madsen (BR)

4

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Sigurd Rindom Poulsen (BR)

5

Hadsund Roklub II
  • Mathias Skjoldborg (HR)
Løb 105
U15 M1X JM1X - JM 1X C - 500m
1. Afdeling 25. aug kl.:13:10

1

Hadsund Roklub III
  • Gustav Overgaard Hamann (HR)

2

Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Kasper Burmeister Stokholm (BR)

3

Hadsund Roklub II
  • Frederik Bertelsen (HR)
Løb 105
U15 M1X JM1X - JM 1X C - 500m
2. Afdeling 25. aug kl.:13:15

7

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alexander Aldrich (BR)

8

Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm (HR)

9

Lyngby Roklub/KKL I
  • Aleks Gryn (LR)

10

Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer (Furesø)
Løb 105
U15 M1X JM1X - JM 1X C - 500m
3. Afdeling 25. aug kl.:13:20

13

Lyngby Roklub/KKL III
  • Oliver Hyldedahl (LR)

14

Bagsværd Roklub/KCB III
  • Mads Rubin (BR)

15

Hadsund Roklub IV
  • Oskar Emil Holmriis (HR)

16

Lyngby Roklub/KKL II
  • Christian Runge (LR)

17

Bagsværd Roklub/KCB V
  • Erik Kjersgård Nielsen (BR)

18

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Henning Friedrichsen (BR)
Løb 102
U13 W/M 1X-Edon JW/JM1X-Edon - JW/JM 1X D (11-12 år) Edon begynder single* - 250m
1. Afdeling 25. aug kl.:13:25

1

Sorø Roklub I
  • Emma Løren (SR)

2

Hadsund Roklub I
  • Isabella Rosengren (HR)

3

Rødvig Roklub I
  • Amalie Kjøng Jørgensen (RR)

4

Vestervig Roklub I
  • Maja Vie Krabbe Riis (Vesterv)

5

Bagsværd Roklub I
  • Frida Ellebjerg Møller (BR)
Løb 106
U17 M1X JM1X - JM 1X B - 500m
1. Afdeling 25. aug kl.:13:30

1

Næstved Roklub I
  • Aslak Pedersen (Næstv.)

2

Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer (Furesø)

3

Odense Roklub I
  • Frederik Markvardsen (Odense)
Løb 106
U17 M1X JM1X - JM 1X B - 500m
2. Afdeling 25. aug kl.:13:35

7

Sorø Roklub I
  • Peter Skou ** (SR)

8

Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (RR)

9

Saxkjøbing Roklub I
  • David Wandrup (Saxk.)

10

Hadsund Roklub I
  • Jeppe Thomsen (HR)
Løb 108
U15 W2X JW2X - JW 2X C - 500m
1. Afdeling 25. aug kl.:13:40

1

Sorø Roklub I
  • 1. Babette Post-Kallenbach (SR)
  • 2. Smilla Post-Kallenbach (SR)

2

Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Alma Biltoft Benediktson (BR)
  • 2. Hannah Thrane (BR)

3

Hadsund Roklub I
  • 1. Amalie Krogh Nielsen (HR)
  • 2. Amalie Hvid Rasmussen (HR)

4

Bagsværd Roklub/KCB II
  • 1. Louise Juul Højer-Pedersen (BR)
  • 2. Sofia Thrane (BR)

5

Vestervig Roklub I
  • 1. Katrine Sondrup (Vesterv)
  • 2. Maja Vie Krabbe Riis (Vesterv)

7

Hadsund Roklub I [fra 107]
  • 1. Andrea Guldbæk Christensen (HR)
  • 2. Kira Sørensen (HR)
Løb 102
U13 W/M 1X-Edon JW/JM1X-Edon - JW/JM 1X D (11-12 år) Edon begynder single* - 250m
2. Afdeling 25. aug kl.:13:45

1

Roklubben Furesø III
  • Victor Korch (Furesø)

2

Rødvig Roklub II
  • Magnus Rex Mainz (RR)

3

Roklubben Furesø I
  • Mads Madsen (Furesø)

4

Sorø Roklub II
  • Johannes Ebert (SR)

5

Vestervig Roklub I
  • Mikkel Sondrup (Vesterv)
Løb 109
U17 W2X JW2X - JW 2X B - 500m
1. Afdeling 25. aug kl.:13:49

1

Sorø Roklub I (Vinder uden kamp)
  • 1. Elisabeth Østergaard (SR)
  • 2. Nicoline Bluhme (SR)
Løb 110
U13 W1X JW1X - JW 1X D begynder** - 500m
1. Afdeling 25. aug kl.:13:50

1

Sorø Roklub I
  • Mejse Østergaard Nielsen (SR)

2

Bagsværd Roklub I
  • Frida Ellebjerg Møller (BR)

3

Vestervig Roklub I
  • Maja Vie Krabbe Riis (Vesterv)

4

Hadsund Roklub I
  • Andrea Guldbæk Christensen (HR)

5

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Sofia Thrane (BR)

6

Hadsund Roklub II
  • Kira Sørensen (HR)
Løb 111
U15 W1X JW1X - JW 1X C begynder** - 500m
1. Afdeling 25. aug kl.:13:55

1

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Hannah Thrane (BR)

2

Sorø Roklub I
  • Babette Post-Kallenbach (SR)

3

Hadsund Roklub I
  • Amalie Krogh Nielsen (HR)

5

Bagsværd Roklub/KCB II (Kæntring)
  • Louise Juul Højer-Pedersen (BR)
Løb 113
U13 M2X JM2X - JM 2X D - 500m
1. Afdeling 25. aug kl.:14:00

1

Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Sigurd Rindom Poulsen (BR)
  • 2. Uffe Søborg Højrup (BR)

2

Hadsund Roklub I
  • 1. Elias Roth (HR)
  • 2. Frederik Aksel Holmriis (HR)
Løb 114
U15 M2X JM2X - JM 2X C - 500m
1. Afdeling 25. aug kl.:14:05

1

Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Alexander Aldrich (BR)
  • 2. Erik Kjersgård Nielsen (BR)

2

Hadsund Roklub I
  • 1. Frederik Bertelsen (HR)
  • 2. Gustav Overgaard Hamann (HR)

3

Bagsværd Roklub/KCB II
  • 1. Henning Friedrichsen (BR)
  • 2. Kasper Burmeister Stokholm (BR)

5

Odense Roklub I
  • 1. Noah Schioldan (Odense)
  • 2. Christian Thuesen (Odense)

6

Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/KKL I
  • 1. Christian Runge (LR)
  • 2. Christian Rømer (Furesø)
Løb 115
U17 M2X JM2X - JM 2X B - 500m
1. Afdeling 25. aug kl.:14:10

1

Sorø Roklub I
  • 1. Johs Martin Pedersen (SR)
  • 2. Peter Skou ** (SR)

2

Hadsund Roklub I
  • 1. August Herman Wisholm (HR)
  • 2. Frederik Bertelsen (HR)

3

Kolding Roklub/Odense Roklub I
  • 1. Mads Kirstein (KRAK)
  • 2. Frederik Markvardsen (Odense)
Løb 103
U15 W/M 1X-Edon JW/JM1X-Edon - JW/JM 1X C (13-14 år) Edon begynder single* - 250m
1. Afdeling 25. aug kl.:14:15

1

Roforeningen KVIK I
  • Joakim Mol Romero (KVIK)

2

Roklubben Furesø I
  • Jude Graham Pedersen (Furesø)

3

Odense Roklub I
  • Noah Schioldan (Odense)
Løb 116
U13 M2X JM2X - JM 2X D begynder** - 500m
1. Afdeling 25. aug kl.:14:20

1

Hadsund Roklub I
  • 1. Frederik Aksel Holmriis (HR)
  • 2. Mathias Skjoldborg (HR)

2

Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Sigurd Rindom Poulsen (BR)
  • 2. Theis Wolfram (BR)
Løb 117
U15 M2X JM2X - JM 2X C begynder** - 500m
1. Afdeling 25. aug kl.:14:25

1

Roforeningen KVIK I [fra 121]
  • 1. Gudrun Boesen (KVIK)
  • 2. Rebecka Lovisa Wennesz (KVIK)

2

Sorø Roklub I
  • 1. August Husted Coutant (SR)
  • 2. Sebastian Faber Steffensen (SR)

3

Roforeningen KVIK I
  • 1. Ludwig Kristian Adelholm (KVIK)
  • 2. Joakim Mol Romero (KVIK)
Løb 122
U13 W1X JW1X - JW 1X D - 500m
1. Afdeling 25. aug kl.:14:30

1

Hadsund Roklub I
  • Amalie Hvid Rasmussen (HR)

2

Roklubben Stevns I
  • Cecilia tornehøj Kroll (Stevns)

3

Vestervig Roklub I
  • Maja Vie Krabbe Riis (Vesterv)
Løb 123
U15 W1X JW1X - JW 1X C - 500m
1. Afdeling 25. aug kl.:14:35

1

Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach (SR)

2

Vestervig Roklub I
  • Katrine Sondrup (Vesterv)

4

Odense Roklub I
  • Alba Sundstrøm (Odense)

5

Bagsværd Roklub I
  • Alma Biltoft Benediktson (BR)
Løb 125
U13 M1X JM1X - JM 1X D begynder** - 500m
1. Afdeling 25. aug kl.:14:40

1

Hadsund Roklub II
  • Mathias Skjoldborg (HR)

2

Vestervig Roklub I
  • Mikkel Sondrup (Vesterv)

3

Roklubben Furesø I
  • Mads Madsen (Furesø)

4

Rødvig Roklub I
  • Magnus Rex Mainz (RR)
Løb 125
U13 M1X JM1X - JM 1X D begynder** - 500m
2. Afdeling 25. aug kl.:14:45

5

Hadsund Roklub I
  • Frederik Aksel Holmriis (HR)

6

Sorø Roklub I
  • Johannes Ebert (SR)

7

Bagsværd Roklub II
  • Uffe Søborg Højrup (BR)

8

Bagsværd Roklub I
  • Theis Wolfram (BR)
Løb 126
U15 M1X JM1X - JM 1X C begynder** - 500m
1. Afdeling 25. aug kl.:14:50

1

Odense Roklub II
  • Tobias Højland Bendixen (Odense)

2

Kolding Roklub I
  • Mads Kirstein (KRAK)

3

Roklubben Furesø I
  • Jude Graham Pedersen (Furesø)
Løb 126
U15 M1X JM1X - JM 1X C begynder** - 500m
2. Afdeling 25. aug kl.:14:55

7

Hadsund Roklub I
  • Oskar Emil Holmriis (HR)

8

Roforeningen KVIK II
  • Ludwig Kristian Adelholm (KVIK)

9

Sorø Roklub I
  • Sebastian Faber Steffensen (SR)

10

Odense Roklub I
  • Christian Thuesen (Odense)

4

Sorø Roklub II
  • August Husted Coutant (SR)
Løb 127
U17 M1X JM1X - JM 1X B begynder** - 500m
1. Afdeling 25. aug kl.:15:00

1

Hadsund Roklub I
  • Jeppe Thomsen (HR)

2

Sorø Roklub I
  • Johs Martin Pedersen (SR)

3

Næstved Roklub I
  • Aslak Pedersen (Næstv.)
Løb 128
U11 W/M 1X-Edon JW/JM1X-Edon - JW/JM 1X E (-10 år) Edon begynder single** - 500m
1. Indledende 25. aug kl.:15:05

4

Hadsund Roklub I [fra 128]
  • Isabella Jensen (HR)

5

Sorø Roklub I
  • Emma Løren (SR)

6

Sorø Roklub I (Bådnummer 4)
  • Kirsten Taulbjerg (SR)
Løb 129
U13 W/M 1X-Edon JW/JM1X-Edon - JW/JM 1X D (11-12 år) Edon begynder single** - 500m
1. Afdeling 25. aug kl.:15:10

1

Roklubben Furesø II
  • Victor Korch (Furesø)

2

Roklubben Furesø I
  • Mads Madsen (Furesø)

3

Vestervig Roklub I
  • Mikkel Sondrup (Vesterv)
Løb 131
U15 W/M 2X JW/JM2X - JW/JM 2x C Mix - 500m
1. Afdeling 25. aug kl.:15:15

1

Sorø Roklub I
  • 1. Johannes Ebert (SR)
  • 2. Mejse Østergaard Nielsen (SR)

2

Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Mads Rubin (BR)
  • 2. Alma Bitoft Benediktson (BR)
Løb 132
U17 W/M 2X JW/JM2X - JW/JM 2x B Mix - 500m
1. Afdeling 25. aug kl.:15:20

1

Sorø Roklub I
  • 1. Johs Martin Pedersen (SR)
  • 2. Nicoline Bluhme (SR)

2

Rødvig Roklub I
  • 1. Frederikke Munch (RR)
  • 2. Patrick Klestrup (RR)

3

Sorø Roklub II
  • 1. August Husted Coutant (SR)
  • 2. Elisabeth Østergaard (SR)
Løb 133
W/M 8+ W/M8+ - JM/JW 8+ B-C - 500m
A Finale 25. aug kl.:15:25

1

Bagsværd Roklub II
  • 1. Smilla Post-Kallenbach (SR)
  • 2. Katrine Sondrup (Vesterv)
  • 3. Maja Vie Krabbe Riis (Vesterv)
  • 4. Sofia Thrane (BR)
  • 5. Buster Kiilerich Madsen (BR)
  • 6. Sigurd Rindom Poulsen (BR)
  • 7. Uffe Søborg Højrup (BR)
  • 8. Theis Wolfram (BR)
  • cox. Kasper Burmeister Stokholm (BR)

2

Hadsund Roklub I
  • 1. August Herman Wisholm (HR)
  • 2. Gustav Overgaard Hamann (HR)
  • 3. Frederik Bertelsen (HR)
  • 4. Oskar Emil Holmriis (HR)
  • 5. Elias Roth (HR)
  • 6. Jeppe Thomsen (HR)
  • 7. Frederik Aksel Holmriis (HR)
  • 8. Haris Alagic (HR)
  • cox. Ninna Pedersen (HR)

3

Bagsværd Roklub I
  • 1. Louise Juul Højer-Pedersen (BR)
  • 2. Kabir Singh Mehdwan (BR)
  • 3. Alma Biltoft Benediktson (BR)
  • 4. Hannah Thrane (BR)
  • 5. Henning Friedrichsen (BR)
  • 6. Erik Kjersgård Nielsen (BR)
  • 7. Alexander Aldrich (BR)
  • 8. Mads Rubin (BR)
  • cox. Frida Elleberg Møller (BR)
Løb 200
U19 M1X JM1X - YOG UngdomsOL udtagelse - 500m
A Finale 25. aug kl.:15:30

1

Hvidovre Roklub/KCB I
  • Thomas Jensen (HvR)

2

Næstved Roklub I (Ej mødt til start)
  • William Kjærgaard (Næstv.)

3

Roforeningen KVIK/KCB II
  • Torbjørn Frankel (KVIK)

4

Bagsværd Roklub/KCB III (Ej mødt til start)
  • Johan Poulsen (BR)
Løb 10
U19 W1X JW1X - BC udtagelse JW!X - 2000m
A Finale 25. aug kl.:15:40

1

Roskilde Roklub/KCR I
  • Caroline Munch (Roskilde)

2

Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen (KR)
Løb 30
U19 M2X JM2X - BC udtagelse . JM2X - 2000m
A Finale 25. aug kl.:15:45

1

Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub I
  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeb.)
  • 2. Filip Blaaberg-Greve (Holst.)

2

Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)
  • 2. Sebastian Nordly (Roskilde)

3

Holstebro Roklub /Sorø
  • 1. Rasmus Lind (SR)
  • 2. Oscar Burvil (Holst.)

4

Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Johan Poulsen (BR)
  • 2. Villads Jørgensen (BR)

5

Hadsund Roklub/Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)
  • 2. Haris Alagic (HR)
Løb 40
U19 W2X JW2X - BC udtagelse JW2X - 2000m
A Finale 25. aug kl.:15:50

1

Aarhus Roklub I
  • 1. Laura Boldsen (AR)
  • 2. Rikke Køchs (AR)

2

Fredericia Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Stine Højager Nielsen (Holst.)
  • 2. Karen Katrine Mortensen (Fredericia)

3

Lyngby Dameroklub/Roforeningen KVIK I [fra løb 50] (Bådnr. 1)
  • 1. Ida Marie Reimer (LDR)
  • 2. Anna Adelholm (KVIK)
Løb 60
U19 M2- JM2- - BC udtagelse JM2- - 2000m
A Finale 25. aug kl.:16:00

1

Hadsund Roklub I
  • 1. Malthe Dybdahl Malling (HR)
  • 2. Rasmus Søndergaard Konnerup (HR)

2

Bagsværd Roklub/Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Julius Philipson (Roskilde)
  • 2. Jeroen Grimmelikhuijzen (BR)

3

Roklubben Viking/Roskilde Roklub/KCR I (Ej mødt til start)
  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)
  • 2. Aske Storm (Viking)
Løb 20
U19 M1X JM1X - BC udtagelse JM1X - 2000m
A Finale 25. aug kl.:16:05

1

Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (RR)

2

Holstebro Roklub I
  • Oliver Schiltknecht (Holst.)

3

Sorø Roklub II
  • Jannick Wly Andersen (SR)

4

Danske Studenters Roklub I
  • Malthe Christiansen (DSR)

5

Hvidovre Roklub/KCB I
  • Thomas Jensen (HvR)

6

Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard (Næstv.)