Tilmeldinger - Skolekaproning og Baltic Cup- og Ungdoms OL- udtagelser 2018

Løb 10 U19 W1X BC udtagelse JW!X - 2000m 3 tilmeldinger
Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02
Københavns Roklub I MANGER BETALING
  • 1. Cecilie Brunnich Sørensen (KR) '01
Danske Studenters Roklub I MANGER BETALING
  • 1. x x (DSR) '00
Løb 20 U19 M1X BC udtagelse JM1X - 2000m 4 tilmeldinger
Sorø Roklub I
  • 1. Rasmus Lind (SR) '01
Hvidovre Roklub/KCB I MANGER BETALING
  • 1. Thomas Jensen (HvR) '01
Næstved Roklub I
  • 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03
Sorø Roklub II
  • 1. Jannick Wly Andersen (SR) '01
Løb 30 U19 M2X BC udtagelse . JM2X - 2000m 7 tilmeldinger
Bagsværd Roklub/KCB I MANGER BETALING
  • 1. Johan Poulsen (BR) '01
  • 2. Villads Jørgensen (BR) '03
Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
  • 2. Sebastian Nordly (Roskilde) '01
Hadsund Roklub/Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
  • 2. Haris Alagic (HR) '02
Danske Studenters Roklub I MANGER BETALING
  • 1. Casper Girke Christensen (DSR) '03
  • 2. Malthe Christiansen (DSR) '02
Holstebro Roklub/KCHO I MANGER BETALING
  • 1. Oliver Sch (Holst.) '01
  • 2. Oscar Burvil (Holst.) '03
Sorø Roklub/KCHO I MANGER BETALING
  • 1. Rasmus Lind (SR) '01
  • 2. Jannick Wly Andersen (SR) '01
Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub I MANGER BETALING
  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeb.) '03
  • 2. Filip Blaaberg-Greve (Holst.) '03
Løb 40 U19 W2X BC udtagelse JW2X - 2000m 2 tilmeldinger
Aarhus Roklub I
  • 1. Laura Boldsen (AR) '01
  • 2. Rikke Køchs (AR) '03
Fredericia Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I MANGER BETALING
  • 1. Stine Højager Nielsen (Holst.) '03
  • 2. Karen Katrine Mortensen (Fredericia) '01
Løb 50 U19 W2- BC udtagelse . JW2- - 2000m 2 tilmeldinger
Lyngby Dameroklub/Roforeningen KVIK I
  • 1. Ida Marie Reimer (LDR) '02
  • 2. Anna Adelholm (KVIK) '01
Bagsværd Roklub I
  • 1. Astrid Højgaard (BR) '02
  • 2. Cathrine Duedahl-Olesen (BR) '03
Løb 60 U19 M2- BC udtagelse JM2- - 2000m 6 tilmeldinger
Hadsund Roklub I MANGER BETALING
  • 1. Malthe Dybdahl Malling (HR) '01
  • 2. Rasmus Søndergaard Konnerup (HR) '01
Bagsværd Roklub/Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Julius Philipson (Roskilde) '01
  • 2. Jeroen Grimmelikhuijzen (BR) '02
Roklubben Viking/Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
  • 2. Aske Storm (Viking) '03
Holstebro Roklub/KCHO I MANGER BETALING
  • 1. Gustav Bjerg Madsen (Holst.) '02
  • 2. Rasmus Mortensen (Holst.) '03
Holstebro Roklub/KCHO II MANGER BETALING
  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holst.) '02
  • 2. Tobias Bork Kristensen (Holst.) '03
Holstebro Roklub/KCHO III MANGER BETALING
  • 1. Frederik Geertsen Lund (Holst.) '01
  • 2. Emil Ulnits (Holst.) '02
Løb 70 U19 M4X BC udtagelse JM4X - 2000m 2 tilmeldinger
Hadsund Roklub/Roklubben Viking/Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
  • 2. Aske Storm (Viking) '03
  • 3. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
  • 4. Haris Alagic (HR) '02
Holstebro Roklub/Sorø Roklub/KCHO I MANGER BETALING
  • 1. Jannick Wly Andersen (SR) '01
  • 2. Rasmus Lind (SR) '01
  • 3. Oliver Sch (Holst.) '01
  • 4. Oscar Burvil (Holst.) '03
Løb 80 U19 W4X BC udtagelse JW4X - 2000m 1 tilmelding
Danske Studenters Roklub/Roklubben Furesø I MANGER BETALING
  • 1. x x (DSR) '00
  • 2. x z (DSR) '00
  • 3. Nikoline Kroll (DSR) '02
  • 4. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
Løb 90 U19 M4- BC udtagelse JM4- - 2000m 1 tilmelding
Holstebro Roklub/KCHO I MANGER BETALING
  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holst.) '02
  • 2. Emil Ulnits (Holst.) '02
  • 3. Frederik Geertsen Lund (Holst.) '01
  • 4. Tobias Bork Kristensen (Holst.) '03
Løb 100 U19 W4- BC udtagelse JW4- - 2000m 2 tilmeldinger
Hadsund Roklub/Roklubben Ægir/Silkeborg Roklub I
  • 1. Laetitia Panero-Bommer (HR) '03
  • 2. Sofie Valentin Hæk (Silkeb.) '03
  • 3. Stefanie Brun Pedersen (Ægir) '01
  • 4. Rebekkah Nordskjold (Ægir) '02
Bagsværd Roklub/Lyngby Dameroklub/Roforeningen KVIK I
  • 1. Astrid Højgaard (BR) '02
  • 2. Cathrine Duedahl-Olesen (BR) '03
  • 3. Ida Marie Reimer (LDR) '02
  • 4. Anna Adelholm (KVIK) '01
Løb 101 U11 W/M 1X-Edon JW/JM 1X E (-10 år) Edon begynder single* - 250m 3 tilmeldinger
Sorø Roklub I
  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (SR) '08
Sorø Roklub II
  • 1. Kirsten Taulbjerg (SR) '08
Rødvig Roklub I
  • 1. Michael Kjøng Jørgensen (RR) '08
Løb 102 U13 W/M 1X-Edon JW/JM 1X D (11-12 år) Edon begynder single* - 250m 8 tilmeldinger
Sorø Roklub I
  • 1. Emma Løren (SR) '07
Sorø Roklub II
  • 1. Johannes Ebert (SR) '07
Rødvig Roklub I
  • 1. Amalie Kjøng Jørgensen (RR) '06
Rødvig Roklub II
  • 1. Magnus Rex Mainz (RR) '06
Næstved Roklub I
  • 1. Emil Bjørk Thomsen (Næstv.) '06
Roklubben Furesø I MANGER BETALING
  • 1. Mads Madsen (Furesø) '06
Roklubben Furesø II MANGER BETALING
  • 1. Sara Hostrup (Furesø) '06
Vestervig Roklub I MANGER BETALING
  • 1. Mikkel Sondrup (Vesterv) '07
Løb 103 U15 W/M 1X-Edon JW/JM 1X C (13-14 år) Edon begynder single* - 250m 3 tilmeldinger
Odense Roklub I
  • 1. Noah Schioldan (Odense) '04
Roklubben Furesø I MANGER BETALING
  • 1. Jude Graham Pedersen (Furesø) '05
Vestervig Roklub I MANGER BETALING
  • 1. Maja Vie Krabbe Riis (Vesterv) '06
Løb 104 U13 M1X JM 1X D - 500m 6 tilmeldinger
Hadsund Roklub I MANGER BETALING
  • 1. Elias Roth (HR) '06
Hadsund Roklub II MANGER BETALING
  • 1. Mathias Skjoldborg (HR) '06
Bagsværd Roklub/KCB I MANGER BETALING
  • 1. Buster Kiilerich Madsen (BR) '07
Bagsværd Roklub/KCB II MANGER BETALING
  • 1. Sigurd Rindom Poulsen (BR) '06
Lyngby Roklub/KKL I MANGER BETALING
  • 1. Gustav Reimer (LR) '06
Roklubben Furesø I MANGER BETALING
  • 1. Mads Madsen (Furesø) '06
Løb 105 U15 M1X JM 1X C - 500m 12 tilmeldinger
Hadsund Roklub I MANGER BETALING
  • 1. August Herman Wisholm (HR) '04
Hadsund Roklub II MANGER BETALING
  • 1. Frederik Bertelsen (HR) '05
Hadsund Roklub III MANGER BETALING
  • 1. Gustav Overgaard Hamann (HR) '05
Bagsværd Roklub/KCB I MANGER BETALING
  • 1. Alexander Aldrich (BR) '04
Bagsværd Roklub/KCB II MANGER BETALING
  • 1. Henning Friedrichsen (BR) '04
Bagsværd Roklub/KCB III MANGER BETALING
  • 1. Ikaros Voliantis (BR) '04
Bagsværd Roklub/KCB IV MANGER BETALING
  • 1. Rasmus Holst Kjeldsen (BR) '05
Bagsværd Roklub/KCB V MANGER BETALING
  • 1. Simon Rud Bernhardt (BR) '04
Roklubben Furesø I MANGER BETALING
  • 1. Christian Rømer (Furesø) '04
Lyngby Roklub/KKL I MANGER BETALING
  • 1. Aleks Gryn (LR) '04
Lyngby Roklub/KKL II MANGER BETALING
  • 1. Christian Runge (LR) '04
Lyngby Roklub/KKL III MANGER BETALING
  • 1. Oliver Hyldedahl (LR) '04
Løb 106 U17 M1X JM 1X B - 500m 5 tilmeldinger
Sorø Roklub I
  • 1. Peter Skou ** (SR) '02
Odense Roklub I
  • 1. Frederik Markvardsen (Odense) '03
Roklubben Furesø I MANGER BETALING
  • 1. Mathias Paludan-Müller (Furesø) '03
Næstved Roklub I
  • 1. Aslak Pedersen (Næstv.) '03
Saxkjøbing Roklub I
  • 1. David Wandrup (Saxk.) '02
Løb 107 U13 W2X JW 2X D - 500m 1 tilmelding
Hadsund Roklub I MANGER BETALING
  • 1. Andrea Guldbæk Christensen (HR) '06
  • 2. Kira Sørensen (HR) '06
Løb 108 U15 W2X JW 2X C - 500m 5 tilmeldinger
Sorø Roklub I
  • 1. Babette Post-Kallenbach (SR) '05
  • 2. Smilla Post-Kallenbach (SR) '04
Hadsund Roklub I MANGER BETALING
  • 1. Amalie Krogh Nielsen (HR) '05
  • 2. Amalie Hvid Rasmussen (HR) '06
Bagsværd Roklub/KCB I MANGER BETALING
  • 1. Alma Biltoft Benediktson (BR) '05
  • 2. Hannah Thrane (BR) '05
Bagsværd Roklub/KCB II MANGER BETALING
  • 1. n nn (BR) '05
  • 2. Sofia Thrane (BR) '07
Vestervig Roklub I MANGER BETALING
  • 1. Katrine Sondrup (Vesterv) '05
  • 2. Maja Vie Krabbe Riis (Vesterv) '06
Løb 109 U17 W2X JW 2X B - 500m 1 tilmelding
Sorø Roklub I
  • 1. Elisabeth Østergaard (SR) '03
  • 2. Nicoline Bluhme (SR) '02
Løb 110 U13 W1X JW 1X D begynder** - 500m 6 tilmeldinger
Sorø Roklub I
  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (SR) '08
Hadsund Roklub I MANGER BETALING
  • 1. Andrea Guldbæk Christensen (HR) '06
Hadsund Roklub II MANGER BETALING
  • 1. Kira Sørensen (HR) '06
Næstved Roklub I
  • 1. Caroline Andersen (Næstv.) '07
Bagsværd Roklub/KCB I MANGER BETALING
  • 1. Sofia Thrane (BR) '07
Vestervig Roklub I MANGER BETALING
  • 1. Maja Vie Krabbe Riis (Vesterv) '06
Løb 111 U15 W1X JW 1X C begynder** - 500m 4 tilmeldinger
Sorø Roklub I
  • 1. Babette Post-Kallenbach (SR) '05
Hadsund Roklub I MANGER BETALING
  • 1. Amalie Krogh Nielsen (HR) '05
Bagsværd Roklub/KCB I MANGER BETALING
  • 1. Hannah Thrane (BR) '05
Bagsværd Roklub/KCB II MANGER BETALING
  • 1. n n (BR) '05
Løb 113 U13 M2X JM 2X D - 500m 1 tilmelding
Bagsværd Roklub/KCB I MANGER BETALING
  • 1. Sigurd Rindom Poulsen (BR) '06
  • 2. Buster Kiilerich Madsen (BR) '07
Løb 114 U15 M2X JM 2X C - 500m 4 tilmeldinger
Hadsund Roklub I MANGER BETALING
  • 1. Frederik Bertelsen (HR) '05
  • 2. Gustav Overgaard Hamann (HR) '05
Odense Roklub I
  • 1. Noah Schioldan (Odense) '04
  • 2. Tobias Højland Bendixen (Odense) '04
Bagsværd Roklub/KCB I MANGER BETALING
  • 1. Alexander Aldrich (BR) '04
  • 2. Simon Rud Bernhardt (BR) '04
Bagsværd Roklub/KCB II MANGER BETALING
  • 1. Henning Friedrichsen (BR) '04
  • 2. Rasmus Holst Kjeldsen (BR) '05
Løb 115 U17 M2X JM 2X B - 500m 2 tilmeldinger
Sorø Roklub I
  • 1. Johs Martin Pedersen (SR) '03
  • 2. Peter Skou ** (SR) '02
Kolding Roklub/Odense Roklub I
  • 1. Mads Kirstein (KRAK) '04
  • 2. Frederik Markvardsen (Odense) '03
Løb 116 U13 M2X JM 2X D begynder** - 500m 2 tilmeldinger
Hadsund Roklub I MANGER BETALING
  • 1. Frederik Aksel Holmriis (HR) '07
  • 2. Mathias Skjoldborg (HR) '06
Bagsværd Roklub/KCB I MANGER BETALING
  • 1. Sigurd Rindom Poulsen (BR) '06
  • 2. Buster Kiilerich Madsen (BR) '07
Løb 117 U15 M2X JM 2X C begynder** - 500m 2 tilmeldinger
Sorø Roklub I
  • 1. August Husted Coutant (SR) '04
  • 2. Sebastian Faber Steffensen (SR) '04
Roforeningen KVIK I
  • 1. Ludwig Kristian Adelholm (KVIK) '05
  • 2. Joakim Mol Romero (KVIK) '05
Løb 121 U17 W2X JW 2X B begynder** - 500m 1 tilmelding
Roforeningen KVIK I
  • 1. Gudrun Boesen (KVIK) '03
  • 2. Rebecka Lovisa Wennesz (KVIK) '03
Løb 122 U13 W1X JW 1X D - 500m 2 tilmeldinger
Hadsund Roklub I MANGER BETALING
  • 1. Amalie Hvid Rasmussen (HR) '06
Vestervig Roklub I MANGER BETALING
  • 1. Maja Vie Krabbe Riis (Vesterv) '06
Løb 123 U15 W1X JW 1X C - 500m 3 tilmeldinger
Sorø Roklub I
  • 1. Smilla Post-Kallenbach (SR) '04
Odense Roklub I
  • 1. Alba Sundstrøm (Odense) '04
Vestervig Roklub I MANGER BETALING
  • 1. Katrine Sondrup (Vesterv) '05
Løb 125 U13 M1X JM 1X D begynder** - 500m 5 tilmeldinger
Sorø Roklub I
  • 1. Johannes Ebert (SR) '07
Hadsund Roklub I MANGER BETALING
  • 1. Frederik Aksel Holmriis (HR) '07
Hadsund Roklub II MANGER BETALING
  • 1. Mathias Skjoldborg (HR) '06
Rødvig Roklub I
  • 1. Magnus Rex Mainz (RR) '06
Vestervig Roklub I MANGER BETALING
  • 1. Mikkel Sondrup (Vesterv) '07
Løb 126 U15 M1X JM 1X C begynder** - 500m 8 tilmeldinger
Roforeningen KVIK I
  • 1. Joakim Mol Romero (KVIK) '05
Roforeningen KVIK II
  • 1. Ludwig Kristian Adelholm (KVIK) '05
Sorø Roklub I
  • 1. Sebastian Faber Steffensen (SR) '04
Sorø Roklub II
  • 1. August Husted Coutant (SR) '04
Hadsund Roklub I MANGER BETALING
  • 1. Oskar Emil Holmriis (HR) '05
Odense Roklub I
  • 1. Christian Thuesen (Odense) '05
Odense Roklub II
  • 1. Tobias Højland Bendixen (Odense) '04
Kolding Roklub I
  • 1. Mads Kirstein (KRAK) '04
Løb 127 U17 M1X JM 1X B begynder** - 500m 3 tilmeldinger
Sorø Roklub I
  • 1. Johs Martin Pedersen (SR) '03
Roklubben Furesø I MANGER BETALING
  • 1. Mathias Paludan-Müller (Furesø) '03
Næstved Roklub I
  • 1. Aslak Pedersen (Næstv.) '03
Løb 128 U11 W/M 1X-Edon JW/JM 1X E (-10 år) Edon begynder single** - 500m 1 tilmelding
Sorø Roklub I
  • 1. Kirsten Taulbjerg (SR) '08
Løb 129 U13 W/M 1X-Edon JW/JM 1X D (11-12 år) Edon begynder single** - 500m 6 tilmeldinger
Sorø Roklub I
  • 1. Emma Løren (SR) '07
Næstved Roklub I
  • 1. Emil Bjørk Thomsen (Næstv.) '06
Næstved Roklub II
  • 1. Caroline Andersen (Næstv.) '07
Roklubben Furesø I MANGER BETALING
  • 1. Mads Madsen (Furesø) '06
Roklubben Furesø II MANGER BETALING
  • 1. Sara Hostrup (Furesø) '06
Vestervig Roklub I MANGER BETALING
  • 1. Mikkel Sondrup (Vesterv) '07
Løb 131 U15 W/M 2X JW/JM 2x C Mix - 500m 2 tilmeldinger
Sorø Roklub I
  • 1. Johannes Ebert (SR) '07
  • 2. Mejse Østergaard Nielsen (SR) '08
Bagsværd Roklub/KCB I MANGER BETALING
  • 1. Ikaros Voliantis (BR) '04
  • 2. Alma Bitoft Benediktson (BR) '05
Løb 132 U17 W/M 2X JW/JM 2x B Mix - 500m 3 tilmeldinger
Sorø Roklub I
  • 1. Johs Martin Pedersen (SR) '03
  • 2. Nicoline Bluhme (SR) '02
Sorø Roklub II
  • 1. August Husted Coutant (SR) '04
  • 2. Elisabeth Østergaard (SR) '03
Rødvig Roklub I
  • 1. Frederikke Munch (RR) '04
  • 2. Patrick Klestrup (RR) '02
Løb 200 U19 M1X YOG UngdomsOL udtagelse - 500m 9 tilmeldinger
Bagsværd Roklub/KCB I MANGER BETALING
  • 1. Oliver Skov Jerkovic (BR) '01
Bagsværd Roklub/KCB II MANGER BETALING
  • 1. Magnus Quaade Oddershede (BR) '00
Roforeningen KVIK/KCB I MANGER BETALING
  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01
Lyngby Roklub/KCB I MANGER BETALING
  • 1. Jacob Lenzing (LR) '00
Roforeningen KVIK/KCB II MANGER BETALING
  • 1. Torbjørn Frankel (KVIK) '00
Roklubben Ægir/KCB I MANGER BETALING
  • 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00
Hvidovre Roklub/KCB I MANGER BETALING
  • 1. Thomas Jensen (HvR) '01
Bagsværd Roklub/KCB III MANGER BETALING
  • 1. Johan Poulsen (BR) '01
Næstved Roklub I
  • 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03