Resultater - Euro Slide Open og SkiErg mesterskab 2019
Løb nr | Starttid - ↑ |

201
U15 W2-Slide Junior u. 15 Piger 2-Slide - 500m 1. Afdeling
2019-12-07 11:30
Plac. # Navn Tid
1 Sorø II
  • Sofie Steffensen(1)
  • Mejse Østergaard Nielsen(2)
2:05.0
2 Odder I
  • Anne Kristine Bech Asaa(1)
  • Caroline Sejersen(2)
2:12.5
3 Bagsværd/KCB I
  • Clara Ohlsen(1)
  • Hannah Thrane(2)
2:14.3
4 Holstebro/KCHO I
  • Caroline Fredslund Sørensen(1)
  • Anna Bosnes(2)
2:17.0
5 Holstebro/Odder/KCHO
  • Laura Møller(1)
  • Frida Karottki Hollensen(2)
2:17.8
6 Odder II
  • Clara Mikkelsen(1)
  • Hannah Faber Laursen(2)
2:23.5
7 Sorø I
  • Frederikke Aagaard(1)
  • Celina Juhl(2)
2:23.5
8 Bagsværd/KCB II
  • Mathlide Linneballe Jessen(1)
  • Alberte Westengaard Guldagger(2)
2:36.5
202
U19 W2-Slide Junior u. 19 Piger 2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2019-12-07 11:38
Plac. # Navn Tid
1 Bagsværd/København/KCB I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Josefine Freltoft(2)
3:44.8
2 DSR VI
  • Christine Cardel(1)
  • Mathilde Kiilgaard(2)
3:46.7
3 KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
  • Kristine Søndergaard Hansen (2)
3:47.7
4 Roskilde I
  • Ingrid Bo Andersen(1)
  • Caroline Munch(2)
3:52.7
5 Roskilde/Sorø I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
  • Silje Trenter(2)
3:53.2
6 Bagsværd/KCB III
  • Matilde Hjorth(1)
  • Emma Braad Olesen(2)
3:56.2
7 Odense/KCO I
  • Alba Sundstrøm(1)
  • Bjørk Kallesøe(2)
3:56.2
8 Rødvig/Stevns I
  • Frederikke Munch **(1)
  • Isabella Bache(2)
3:57.7
9 Bagsværd/KCB II
  • Astrid Højgaard(1)
  • Astrid Kirstine Kofoed(2)
4:01.2
10 Lyngby/Odder I
  • Trine Leitzke(1)
  • Ida Marie Reimer(2)
4:03.2
203
U15 M2-Slide Junior u. 15 Drenge 2-Slide - 500m 1. Afdeling
2019-12-07 11:46
Plac. # Navn Tid
1 Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
  • Rasmus Bechmann(2)
2:01.0
2 Jels/KCO I
  • Mikkel Peter Noe(1)
  • Nicklas Frost Davidsen(2)
2:03.5
3 Bagsværd/Odder I
  • Frey Sørensen(1)
  • Storm Genet(2)
2:06.0
4 Bagsværd/KCB I
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
  • Karl Heuer(2)
2:08.0
5 Odense/KCO
  • Gustav Krogh(1)
  • Bjørk Kallesøe(2)
2:08.0
6 Bagsværd/København
  • Viggo Lambert(1)
  • Buster Kiilerich Madsen(2)
2:09.0
7 KVIK I
  • Christian Dael Antonius(1)
  • Ludwig Kristian Adelholm(2)
2:18.0
203
U15 M2-Slide Junior u. 15 Drenge 2-Slide - 500m 2. Afdeling
2019-12-07 11:54
Plac. # Navn Tid
1 København
  • Sylvester Keinicke Jørgensen(1)
  • Woody Lori-Leth(2)
1:56.5
2 Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
2:01.5
3 Holstebro/KCHO III
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • Mikkel Madsen(2)
2:03.0
4 Roskilde I
  • Storm Phillipsen(1)
  • Esben Friis Thanning(2)
2:08.5
5 Bagsværd/KCB II
  • Theis Wolfram(1)
  • Sigurd Rindom Poulsen(2)
2:11.0
6 Holstebro/KCHO II
  • William Ørts(1)
  • Lucas Sittrup Kallesøe(2)
2:11.0
7 Bagsværd/KCB III
  • Aske Saltbæk(1)
  • Oscar Millar(2)
2:21.5
204
U19 M2-Slide Junior u. 19 Drenge 2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2019-12-07 12:02
Plac. # Navn Tid
1 Holstebro/KCHO I
  • Tobias Kramer(1)
  • Nikolaj Dalbøl(2)
3:37.8
2 Næstv./Roskilde I
  • William Kjærgaard(1)
  • Magnus Dollerup Madsen(2)
3:40.7
3 Odense/Saxkjøbing/KCO I
  • David Wandrup(1)
  • Frederik Markvardsen(2)
3:41.8
4 Roskilde II
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
  • Leander Kaliszan(2)
3:44.2
5 Holstebro/Odder/KCHO II
  • Patrick Klestrup(1)
  • Noah Mikkelsen(2)
3:44.7
6 Sorø I
  • August Klæsøe-Lund(1)
  • Sebastian Faber Steffensen(2)
3:50.7
7 Bagsværd/KCB III
  • Erik Kjersgård Nielsen(1)
  • Mads Rubin(2)
3:51.3
8 Skjold I
  • Ask Høyer Splittorff(1)
  • Carl Emil Melander(2)
3:55.3
9 Roskilde I
  • Anders Lendal Holm(1)
  • William Windel Krogh(2)
4:00.2
10 København IV
  • Sylvester Keinicke Jørgensen(1)
  • Albert Valentin(2)
4:00.3
11 Bagsværd/KCB IV
  • Jakob Lynbech(1)
  • Henning Friedrichsen(2)
4:08.7
204
U19 M2-Slide Junior u. 19 Drenge 2-Slide - 1000m 2. Afdeling
2019-12-07 12:10
Plac. # Navn Tid
1 Holstebro/Odder/KCHO I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
  • Anton Østergaard-Clausen(2)
3:34.7
2 Holstebro/KCHO II
  • Christian Søndergaard(1)
  • Simon Mikkelsen(2)
3:35.5
3 Bagsværd/KCB II
  • Elias Ellehammer(1)
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(2)
3:38.3
4 København I
  • Villads Svane Hansen(1)
  • Asbjørn Neumann(2)
3:45.0
5 KVIK/Lyngby I
  • Johan Søvndahl Kok(1)
  • Christian Runge(2)
3:46.8
6 Odense/KCO I
  • Noah Schioldan(1)
  • Tobias Højland Bendixen(2)
3:55.5
7 København III
  • Albert Wendelboe Hindsgaul(1)
  • Hector Carriero(2)
4:04.5
8 KVIK I
  • Alexander Vilstrup Christensen(1)
  • Albert Martin Ebersbach(2)
4:07.3
205
W2-Slide Åben Kvinder 2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2019-12-07 12:18
Plac. # Navn Tid
1 DSR II
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
  • Marta Kempf(2)
3:38.2
2 DSR
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
  • Amalie Riff Brems(2)
3:41.5
3 Aalborg I
  • Eva Povlsgaard Nebeling(1)
  • Mette Louise Karer(2)
3:44.0
4 Odense/KCO II
  • Sarah Lindberg(1)
  • Elisabeth Kaalund Keller(2)
3:47.8
5 BR/FR/KCB I
  • Mathilde Norking(1)
  • Karen Katrine Mortensen(2)
3:48.5
6 DSR III
  • Samantha Don Robbins(1)
  • Simone Krog Christensen(2)
3:53.5
7 Aalborg
  • Line Thomsen(1)
  • Johanne Lyngaa Aaquist(2)
3:58.0
205
W2-Slide Åben Kvinder 2-Slide - 1000m 2. Afdeling
2019-12-07 12:26
Plac. # Navn Tid
1 Aalborg
  • Karen Hougaard Frost(1)
  • Marie Møller Nielsen(2)
3:41.0
2 ARA/DSR
  • Sara Lena Josefin Engberg(1)
  • Christina Jensen(2)
3:45.5
3 DSR
  • Lea Benedicte Skov Hansen(1)
  • Tanja Nors Tardrup(2)
3:51.0
4 Aalborg IV
  • Christina Nørberg Heinrichsen(1)
  • Camilla Frølund(2)
3:53.5
5 Odense/KCO I
  • Katharina Kaiser(1)
  • Karoline Assersen(2)
4:00.5
206
M2-Slide Åben Mænd 2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2019-12-07 12:32
Plac. # Navn Tid
1 DSR/Roskilde/DRC I
  • Joachim Sutton(1)
  • Tobias Kempf(2)
2:59.0
2 Bagsværd/Holstebro/KCB I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Mathias Larsen(2)
3:01.3
3 Furesø/Sorø/KKL I
  • Jonas Lund(1)
  • Rasmus Lind(2)
3:03.7
4 Aalborg I
  • Niels Kunckel Knudsen(1)
  • Mark Kjeldgaard(2)
3:03.8
5 DSR/København I
  • Jakob Grænge Hansen(1)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(2)
3:06.2
6 Lyngby/KKL I
  • Christian Thor Hagemann(1)
  • Leo Grandsire(2)
3:07.3
7 DSR I
  • Joen Petur Jacobsen(1)
  • Thorleif Rud Lindholm(2)
3:11.5
8 Odense/KCO
  • Sebastian Terp(1)
  • Sarah Lindberg(2)
3:17.2
9 DSR II
  • Castor Valbum Rasmussen(1)
  • Tais Bjerregaard(2)
3:19.3
10 Aalborg V
  • Phillip Sperling(1)
  • Peter Schlieker(2)
3:20.3
206
M2-Slide Åben Mænd 2-Slide - 1000m 2. Afdeling
2019-12-07 12:40
Plac. # Navn Tid
1 DSR/København/DRC I
  • Sverri S. Nielsen(1)
  • Fred Vystavel(2)
2:55.2
2 Bagsværd/DSR/DRC I
  • Oscar Petersen(1)
  • Emil Espensen(2)
2:58.2
3 Hadsund/Odense/KCO I
  • Oscar Mazza(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
2:58.7
4 DSR/Roskilde/DRC II
  • Bastian Secher(1)
  • Frank Steffensen(2)
2:59.0
5 Lyngby/KKL II
  • Emil Lenzing(1)
  • Jacob Lenzing(2)
3:03.7
6 KVIK/Roskilde/KKL I
  • Nicholas Andersen(1)
  • Oliver Tolstrup Christensen(2)
3:10.3
7 DSR III
  • Bjarke Nielsen(1)
  • Philip Ahle(2)
3:12.8
8 Aalborg IV
  • Esben Ravn(1)
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(2)
3:13.3
9 Odense/KCO I
  • Martin Ask Klausholt Andersen(1)
  • Mikkel Iwanoff Kolind(2)
3:14.2
10 Aalborg II
  • Simon Østergaard Meijer(1)
  • Simon Nygaard-Thomsen(2)
3:14.7
11 Aalborg III
  • Søren Bagger Christensen(1)
  • Jannik Mose Skov(2)
3:17.3
12 KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
  • Mikkel Schelde(2)
3:18.2
207
30+W2-Slide Masters Kvinder  30+  2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2019-12-07 12:47
Plac. # Navn Tid
1 Fredensborg I
  • Karin Bodelund(1)
  • Merete Boldt(2)
4:01.0
2 KVIK/Køge R
  • Marianne Becker(1)
  • Anna Karina Gravad(2)
4:02.0
3 Sorø I
  • Jane Steensberg(1)
  • Birgit Juel-Hansen(2)
4:07.5
4 Sorø II
  • Kirsten Østergaard(1)
  • Ruth Köster(2)
4:11.3
5 Nyborg I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
  • Lena Stolzenbach(2)
4:16.2
6 Horsens/Kolding D I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
  • Bertha Flensborg(2)
4:26.2
207
30+W2-Slide Masters Kvinder  30+  2-Slide - 1000m 2. Afdeling
2019-12-07 12:47
Plac. # Navn Tid
1 DSR
  • Margit Haahr Hansen(1)
  • Karen Leth Jensen(2)
4:13.8
208
30+M2-Slide Masters Mænd  30+  2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2019-12-07 12:54
Plac. # Navn Tid
1 Nyborg I
  • Brian Sørensen(1)
  • Allan Seelk(2)
3:17.5
2 Sorø I
  • Christian Ebert(1)
  • Christian Mølvig(2)
3:20.0
3 Ringsted I
  • Steffen Feddersen(1)
  • Claus Solmer-Jørgensen(2)
3:23.5
4 Furesø I
  • Bo Hartz(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
3:26.5
5 Lyngby I
  • Asger Lenzing(1)
  • Hans Christiansen Heldbo(2)
3:35.5
209
30+ W/M 2-Slide Masters  30+  2-Slide - 1000m 1. Afdeling
2019-12-07 13:02
Plac. # Navn Tid
1 Bagsværd/Fredensborg I
  • Anne Mette Jørgensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
3:44.0
2 Hellerup Dame Roklub/Hellerup I
  • Geert Cederkvist(1)
  • Mette Cederkvist(2)
3:45.0
3 Sorø II
  • Bonnie Noer(1)
  • Peter Lindblom(2)
3:48.0
4 Odder I
  • Per Amby(1)
  • Ulla Neess(2)
3:49.0
5 Sorø I
  • Jeanette Emde Jensen **(1)
  • Peter Carstens(2)
3:53.8
6 Nyborg I
  • Dóra Remenyik(1)
  • Peter Rasmussen(2)
4:06.2
7 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
  • Linda Kærgaard Nielsen(2)
4:08.8
301
WErgo Åben Kvinder - 1000m 1. Afdeling
2019-12-07 13:12
Plac. # Navn Tid
1 Aalborg I
  • Kim Tanja Hejselbak Nørgaard(1)
3:53.1
2 Aalborg II
  • Marie Møller Nielsen(1)
3:59.7
3 DSR I
  • Margit Haahr Hansen(1)
4:06.8
4 Aalborg III
  • Karen Hougaard Frost(1)
4:06.9
5 Aalborg V
  • Camilla Frølund(1)
4:10.6
6 Aalborg IV
  • Johanne Lyngaa Aaquist(1)
4:19.0
302
LWErgo Åben Kvinder letvægt - 1000m 1. Afdeling
2019-12-07 13:22
Plac. # Navn Tid
1 Aalborg V
  • Mette Louise Karer(1)
4:03.7
2 Aalborg I
  • Eva Povlsgaard Nebeling(1)
4:13.5
3 Aalborg III
  • Christina Nørberg Heinrichsen(1)
4:37.0
311
MErgo Åben Mænd - 1000m V Finale
0000-00-00 00:00
Plac. # Navn Tid
1 Aalborg V
  • Esben Ravn(1)
0:00.0
2 Aalborg II
  • Mark Kjeldgaard(1)
0:00.0
311
MErgo Åben Mænd - 1000m 1. Afdeling
2019-12-07 13:32
Plac. # Navn Tid
1 Aalborg III
  • Simon Østergaard Meijer(1)
3:14.1
2 Aalborg VII
  • Phillip Sperling(1)
3:19.1
3 Roskilde I
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
3:27.0
4 Aalborg IV
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
3:37.4
311
MErgo Åben Mænd - 1000m 2. Afdeling
2019-12-07 13:42
Plac. # Navn Tid
1 Rødvig I
  • Jan Olsen (1)
3:14.1
2 Aalborg I
  • Niels Kunckel Knudsen(1)
3:16.6
3 Aalborg VIII
  • Søren Bagger Christensen(1)
3:33.8
4 Aalborg VI
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(1)
3:40.0
5 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
4:01.4
312
LMErgo Åben Mænd letvægt - 1000m 1. Afdeling
2019-12-07 13:52
Plac. # Navn Tid
1 Odense/KCO I
  • Martin Ask Klausholt Andersen(1)
3:30.6
2 Aalborg III
  • Peter Schlieker(1)
3:57.9
3 Aalborg I
  • Jannik Mose Skov(1)
4:00.2
410
U15 W4-Slide Junior u. 15 Piger 4-Slide - 500m 1. Afdeling
2019-12-07 14:10
Plac. # Navn Tid
1 Sorø
  • Liva Østergaard Nielsen(1)
  • Elaina Bjørkman(2)
  • Mejse Østergaard Nielsen(3)
  • Sofie Steffensen(4)
2:08.9
2 Holstebro/Odder/KCHO
  • Frida Karottki Hollensen(1)
  • Anna Bosnes(2)
  • Caroline Fredslund Sørensen(3)
  • Laura Møller(4)
2:14.1
3 Odder
  • Anne Kristine Bech Asaa(1)
  • Caroline Sejersen(2)
  • Clara Mikkelsen(3)
  • Hannah Faber Laursen(4)
2:14.8
4 Bagsværd/KCB I
  • Alberte Westengaard Guldagger(1)
  • Mathlide Linneballe Jessen(2)
  • Clara Ohlsen(3)
  • Hannah Thrane(4)
2:20.5
411
U19 W4-Slide Junior u. 19 Piger 4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2019-12-07 14:20
Plac. # Navn Tid
1 Hadsund/KVIK/Odense I
  • Ida Blomstrand(1)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(2)
  • Clara Hornnæss(3)
  • Kristine Søndergaard Hansen (4)
3:43.7
2 Bagsværd/København/KCB
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Astrid Højgaard(2)
  • Astrid Kirstine Kofoed(3)
  • Josefine Freltoft(4)
3:47.3
3 Roskilde/Sorø I
  • Caroline Munch(1)
  • Ingrid Bo Andersen(2)
  • Silje Trenter(3)
  • Smilla Post-Kallenbach(4)
3:48.9
412
U15 M4-Slide Junior u. 15 Drenge 4-Slide - 500m 1. Afdeling
2019-12-07 14:30
Plac. # Navn Tid
1 Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
  • Johannes Ebert(2)
  • Jonas Lindegaard(3)
  • Valdemar Vilhelmsen(4)
1:55.1
2 København/DRC
  • Viggo Lambert(1)
  • Sylvester Keinicke Jørgensen(2)
  • Hector Carriero(3)
  • Woody Lori-Leth(4)
1:58.1
3 Holstebro I
  • Simon Madsen(1)
  • Rasmus Bechmann(2)
  • Lucas Sittrup Kallesøe(3)
  • William Ørts(4)
1:58.8
4 Bagsværd/KCB II
  • Aske Saltbæk(1)
  • Oscar Millar(2)
  • Nikolaj Kragh SImonsen(3)
  • Buster Kiilerich Madsen(4)
2:06.5
5 Bagsværd/KCB I
  • Theis Wolfram(1)
  • Storm Genet(2)
  • Karl Heuer(3)
  • Sigurd Rindom Poulsen(4)
2:09.1
413
U19 M4-Slide Junior u. 19 Drenge 4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2019-12-07 14:40
Plac. # Navn Tid
1 Holstebro/Odder/KCHO I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
  • Anton Østergaard-Clausen(2)
  • Noah Mikkelsen(3)
  • Patrick Klestrup(4)
3:35.7
2 Bagsværd/KCB II
  • Elias Ellehammer(1)
  • Mads Rubin(2)
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(3)
  • Erik Kjersgård Nielsen(4)
3:42.9
3 Kolding/København/Odense/Saxkjøbing/KCO
  • Frederik Markvardsen(1)
  • David Wandrup(2)
  • Mads Kirstein(3)
  • Villads Svane Hansen(4)
3:43.2
4 København I
  • Albert Valentin(1)
  • Albert Wendelboe Hindsgaul(2)
  • Sylvester Keinicke Jørgensen(3)
  • Hector Carriero(4)
3:58.3
5 Bagsværd/KCB
  • Aske Saltbæk(1)
  • Henning Friedrichsen(2)
  • Jakob Lynbech(3)
  • Thøger Bjerg(4)
4:09.3
413
U19 M4-Slide Junior u. 19 Drenge 4-Slide - 1000m 2. Afdeling
2019-12-07 14:50
Plac. # Navn Tid
1 Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Tobias Kramer(2)
  • Christian Søndergaard(3)
  • Nikolaj Dalbøl(4)
3:36.0
2 KVIK/København/Lyngby I
  • Asbjørn Neumann(1)
  • Nikolaj Juul Damkjer(2)
  • Johan Søvndahl Kok(3)
  • Christian Runge(4)
3:44.6
3 Jels/Odense/KCO I
  • Mikkel Peter Noe(1)
  • Nicklas Frost Davidsen(2)
  • Noah Schioldan(3)
  • Tobias Højland Bendixen(4)
3:48.5
414
W4-Slide Åben Kvinder 4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2019-12-07 15:00
Plac. # Navn Tid
1 DSR
  • Marta Kempf(1)
  • Amalie Riff Brems(2)
  • Christine Cardel(3)
  • Anne Katrine Kiilgaard(4)
3:43.1
2 ARA/DSR
  • Samantha Don Robbins(1)
  • Simone Krog Christensen(2)
  • Mette Dyrlund Petersen(3)
  • Christina Jensen(4)
3:47.8
3 Aalborg I
  • Eva Povlsgaard Nebeling(1)
  • Mette Louise Karer(2)
  • Christina Nørberg Heinrichsen(3)
  • Camilla Frølund(4)
3:50.4
4 Aalborg
  • Line Thomsen(1)
  • Marie Møller Nielsen(2)
  • Johanne Lyngaa Aaquist(3)
  • Karen Hougaard Frost(4)
3:52.4
414
W4-Slide Åben Kvinder 4-Slide - 1000m 2. Afdeling
2019-12-07 15:10
Plac. # Navn Tid
1 SweepHearts1
  • Ida Gørtz Jacobsen(1)
  • Frida Sanggaard(2)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(3)
  • Christina Juhl Johansen(4)
3:30.2
2 SweepHearts2
  • Anne Larsen(1)
  • Nina Hollensen(2)
  • Trine Dahl Pedersen(3)
  • Nikoline Laidlaw(4)
3:32.3
3 Bagsværd/Fr.cia/KCB I
  • Emma Braad Olesen(1)
  • Mathilde Norking(2)
  • Matilde Hjorth(3)
  • Karen Katrine Mortensen(4)
3:50.2
415
M4-Slide Åben Mænd 4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2019-12-07 15:20
Plac. # Navn Tid
1 Furesø/Lyngby/Sorø/KKL I
  • Leo Grandsire(1)
  • Christian Thor Hagemann(2)
  • Jonas Lund(3)
  • Rasmus Lind(4)
3:23.3
2 Aalborg I
  • Niels Kunckel Knudsen(1)
  • Mark Kjeldgaard(2)
  • Simon Østergaard Meijer(3)
  • Simon Nygaard-Thomsen(4)
3:31.1
3 Aalborg
  • Søren Bagger Christensen(1)
  • Peter Schlieker(2)
  • Phillip Sperling(3)
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(4)
3:38.9
4 Bagsværd I
  • Andreas Hussing(1)
  • Henning Brüske(2)
  • Mouadh Addassi(3)
  • Alexander Gödeke(4)
3:48.4
415
M4-Slide Åben Mænd 4-Slide - 1000m 2. Afdeling
2019-12-07 15:30
Plac. # Navn Tid
1 KVIK/Lyngby/Roskilde/KKL I
  • Nicholas Andersen(1)
  • Oliver Tolstrup Christensen(2)
  • Jacob Lenzing(3)
  • Emil Lenzing(4)
3:18.6
2 Hadsund/Odense/KCO I
  • Wiliam Wisholm(1)
  • Sebastian Terp(2)
  • Oscar Mazza(3)
  • Frederik Markvardsen(4)
3:19.5
3 Bagsværd/KVIK/København I
  • Martin Kjeldsen(1)
  • Malthe Puro(2)
  • Lasse Christensen(3)
  • Sebastian Bache(4)
3:25.9
4 DSR
  • Joen Petur Jacobsen(1)
  • Thorleif Rud Lindholm(2)
  • Tais Bjerregaard(3)
  • Castor Valbum Rasmussen(4)
3:34.9
5 Odense/KCO
  • Martin Ask Klausholt Andersen(1)
  • Mikkel Iwanoff Kolind(2)
  • Katharina Kaiser(3)
  • Karoline Assersen(4)
3:35.8
416
30+W4-Slide Masters Kvinder  30+  4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2019-12-07 15:40
Plac. # Navn Tid
1 Fredensborg I
  • Anni Renner Mortensen(1)
  • Bettina Cervin(2)
  • Lene-Marie Hansen(3)
  • Sanne Poulin(4)
4:08.5
2 Hellerup Dame Roklub II
  • Lea Eggs(1)
  • Ulla Tejs Dawids(2)
  • Conni Lachenmeier(3)
  • Ruth Fuursted(4)
4:10.9
3 Bagsværd I
  • Annette Villumsen(1)
  • Astrid Krüger(2)
  • Lene Broksø Olsen(3)
  • Kirsten Gerda Hansen(4)
4:14.0
4 Hellerup Dame Roklub I
  • Vibeke Westphall(1)
  • Julie Christensen(2)
  • Susanne Mølgaard(3)
  • Yvonne Mackeprang(4)
4:14.6
417
30+M4-Slide Masters Mænd  30+  4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2019-12-07 15:50
Plac. # Navn Tid
1 Hellerup I
  • Janek Lesniak(1)
  • Peter Gammeltoft(2)
  • Rolf Traberg(3)
  • Thomas Weise(4)
3:22.7
2 N.S./Sorø I
  • Marius Vaitiekus(1)
  • Per Jacobsen(2)
  • Thomas Larsen(3)
  • Peter Lindblom(4)
3:33.8
418
30+ W/M 4-Slide Masters  30+  4-Slide - 1000m 1. Afdeling
2019-12-07 16:00
Plac. # Navn Tid
1 KVIK/Køge R/Sorø I
  • Karina Gravad(1)
  • Marianne Becker(2)
  • Christian Mølvig(3)
  • Peter Carstens(4)
3:31.7
2 Nyborg I
  • Allan Seelk(1)
  • Brian Sørensen(2)
  • Lena Stolzenbach(3)
  • Charlotte Buchwaldt(4)
3:41.7
3 Furesø I
  • Bo Hartz(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
  • Jane Hagan(3)
  • Lars Wallin(4)
3:51.7
450
W4-Stafet Åben Kvinder 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2019-12-07 16:10
Plac. # Navn Tid
1 Aalborg II
  • Kim Tanja Hejselbak Nørgaard(1)
  • Marie Møller Nielsen(2)
  • Johanne Lyngaa Aaquist(3)
  • Karen Hougaard Frost(4)
7:48.8
2 Aalborg
  • Eva Povlsgaard Nebeling(1)
  • Mette Louise Karer(2)
  • Christina Nørberg Heinrichsen(3)
  • Camilla Frølund(4)
7:55.0
820
U19 W8-Slide Junior u. 19 Piger 8-Slide - 500m 1. Afdeling
2019-12-07 16:30
Plac. # Navn Tid
1 Kvik(Bagsv/Hadsund/Odense/Holstebro
  • Clara Hornnæss(1)
  • Kristine Søndergaard Hansen (2)
  • Emma Braad Olesen(3)
  • Matilde Hjorth(4)
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(5)
  • Ida Blomstrand(6)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(7)
  • Karen Katrine Mortensen(8)
1:43.8
821
U19 W/M 8-Slide Junior u. 19 8-Slide - 500m 1. Afdeling
2019-12-07 16:40
Plac. # Navn Tid
1 Bagsværd
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Astrid Kirstine Kofoed(2)
  • Clara Ohlsen(3)
  • Hannah Thrane(4)
  • Jakob Lynbech(5)
  • Thøger Bjerg(6)
  • Astrid Højgaard(7)
  • Josefine Freltoft(8)
1:59.2
2 Sorø Roklub
  • Babette Post-Kallenbach(1)
  • Elaina Bjørkman(2)
  • Emil Jelstrup(3)
  • Jonas Lindegaard(4)
  • Mejse Østergaard Nielsen(5)
  • Frederikke Aagaard(6)
  • Sofie Steffensen(7)
  • Valdemar Vilhelmsen(8)
2:04.3
3 Bagsværd/Odder
  • Frey Sørensen(1)
  • Alberte Westengaard Guldagger(2)
  • Mathlide Linneballe Jessen(3)
  • Karl Heuer(4)
  • Nikolaj Kragh SImonsen(5)
  • Theis Wolfram(6)
  • Aske Saltbæk(7)
  • Buster Kiilerich Madsen(8)
2:10.6
821
U19 W/M 8-Slide Junior u. 19 8-Slide - 500m 2. Afdeling
2019-12-07 16:50
Plac. # Navn Tid
1 Team easy on
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
  • Noah Mikkelsen(2)
  • Christian Søndergaard(3)
  • Nikolaj Dalbøl(4)
  • Tobias Bork Kristensen(5)
  • Tobias Kramer(6)
  • Simon Mikkelsen(7)
  • Patrick Klestrup(8)
1:50.3
2 Bagsværd/KR
  • Elias Ellehammer(1)
  • Erik Kjersgård Nielsen(2)
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(3)
  • Mads Rubin(4)
  • Henning Friedrichsen(5)
  • Villads Svane Hansen(6)
  • Asbjørn Neumann(7)
  • Nikolaj Juul Damkjer(8)
1:54.7
3 Holstebro/KCHO I
  • William Ørts(1)
  • Lucas Sittrup Kallesøe(2)
  • Simon Madsen(3)
  • Rasmus Bechmann(4)
  • Andreas Bork Kristensen(5)
  • Mikkel Madsen(6)
  • Laura Møller(7)
  • Caroline Fredslund Sørensen(8)
2:00.8
822
W8-Slide Åben Kvinder 8-Slide - 500m 1. Afdeling
2019-12-07 16:30
Plac. # Navn Tid
1 SweepHearts
  • Anne Larsen(1)
  • Nina Hollensen(2)
  • Trine Dahl Pedersen(3)
  • Nikoline Laidlaw(4)
  • Ida Gørtz Jacobsen(5)
  • Frida Sanggaard(6)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(7)
  • Christina Juhl Johansen(8)
1:53.4
2 Aalborg
  • Eva Povlsgaard Nebeling(1)
  • Mette Louise Karer(2)
  • Christina Nørberg Heinrichsen(3)
  • Marie Møller Nielsen(4)
  • Karen Hougaard Frost(5)
  • Johanne Lyngaa Aaquist(6)
  • Camilla Frølund(7)
  • Line Thomsen(8)
2:03.8
3 Lyngby/Odder I
  • Frida Karottki Hollensen(1)
  • Hannah Faber Laursen(2)
  • Juliane Elander Rasmussen(3)
  • Trine Leitzke(4)
  • Caroline Sejersen(5)
  • Anne Kristine Bech Asaa(6)
  • Clara Mikkelsen(7)
  • Ida Marie Reimer(8)
2:04.5
823
30+W8-Slide Masters Kvinder  30+  8-Slide - 500m 1. Afdeling
2019-12-07 17:00
Plac. # Navn Tid
1 Sorø
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Jeanette Emde Jensen **(2)
  • Gitte Niven(3)
  • Laila Hjorth(4)
  • Bonnie Noer(5)
  • Kirsten Østergaard(6)
  • Ruth Köster(7)
  • Jane Steensberg(8)
1:53.9
2 Fredensborg
  • Anni Renner Mortensen(1)
  • Bettina Cervin(2)
  • Karin Bodelund(3)
  • Lene Mathiasen(4)
  • Lene-Marie Hansen(5)
  • Merete Boldt(6)
  • Anne Mette Jørgensen(7)
  • Sanne Poulin(8)
1:54.9
3 Hellerup Dame Roklub
  • Lea Eggs(1)
  • Conni Lachenmeier(2)
  • Ruth Fuursted(3)
  • Vibeke Westphall(4)
  • Julie Christensen(5)
  • Susanne Mølgaard(6)
  • Yvonne Mackeprang(7)
  • Mette Cederkvist(8)
2:01.6
4 Bagsværd
  • Annette Villumsen(1)
  • Astrid Krüger(2)
  • Kirsten Gerda Hansen(3)
  • Lene Broksø Olsen(4)
  • Anne Bay(5)
  • Regitze Rønstrup(6)
  • Anne Marie Espersen(7)
  • Helle Norking(8)
2:02.9
824
30+M8-Slide Masters Mænd  30+  8-Slide - 500m 1. Afdeling
2019-12-07 17:10
Plac. # Navn Tid
1 N.S./Sorø/Nysted/Rødvig
  • Thomas Larsen(1)
  • Marius Vaitiekus(2)
  • Christian Ebert(3)
  • Christian Mølvig(4)
  • Peter Carstens(5)
  • Peter Lindblom(6)
  • Brian Sørensen(7)
  • Michael Mainz(8)
1:40.6
2 Bagsværd
  • Arne Højlund(1)
  • Philippe Jessen(2)
  • Flemming Bay Nielsen(3)
  • Søren Vang(4)
  • Peter Skafte(5)
  • Steen Nielbo(6)
  • Carsten Mollerup (7)
  • Henrik Thorup(8)
1:42.8
825
M8-Slide Åben Mænd 8-Slide - 500m 1. Afdeling
2019-12-07 17:20
Plac. # Navn Tid
1 Furesø/KVIK/Lyngby/Roskilde/Sorø/KKL I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
  • Christian Runge(2)
  • Rasmus Lind(3)
  • Jacob Lenzing(4)
  • Emil Lenzing(5)
  • Christian Thor Hagemann(6)
  • Leo Grandsire(7)
  • Jonas Lund(8)
1:31.3
2 KVIK/Lyngby/Næstv./Roskilde/Sorø
  • Sebastian Faber Steffensen(1)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(2)
  • William Kjærgaard(3)
  • Christian Runge(4)
  • Emil Lindegaard Nielsen(5)
  • Leander Kaliszan(6)
  • Magnus Dollerup Madsen(7)
  • Johan Søvndahl Kok(8)
1:31.5
3 Bagsværd/KVIK/København
  • Jens Graudal(1)
  • Lasse Christensen(2)
  • Martin Kjeldsen(3)
  • Niklas Heinz(4)
  • Sebastian Sølve(5)
  • Sebastian Bache(6)
  • Jonathan Sølve(7)
  • Michael Bertelsen(8)
1:35.8
4 Aalborg
  • Niels Kunckel Knudsen(1)
  • Mark Kjeldgaard(2)
  • Simon Østergaard Meijer(3)
  • Simon Nygaard-Thomsen(4)
  • Esben Ravn(5)
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(6)
  • Phillip Sperling(7)
  • Jannik Mose Skov(8)
1:37.9
826
W/M 8-Slide Åben 8-Slide - 500m 1. Afdeling
2019-12-07 17:30
Plac. # Navn Tid
1 Saxkjøbing/Odense/Hadsund/Odense
  • David Wandrup(1)
  • Sebastian Terp(2)
  • Oscar Mazza(3)
  • Frederik Markvardsen(4)
  • Wiliam Wisholm(5)
  • Sarah Lindberg(6)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(7)
  • Mia Sofie Rützou(8)
1:39.8
2 Hellerup/DSR
  • Arne Månsson(1)
  • Janek Lesniak(2)
  • Lisbeth Grænge Hansen(3)
  • Lise Teisel(4)
  • Peter Gammeltoft(5)
  • Thomas Weise(6)
  • Rolf Traberg(7)
  • Jakob Grænge Hansen(8)
1:42.4
3 Aftenholdet
  • Asger Lenzing(1)
  • Hans Christiansen Heldbo(2)
  • Henriette Kyed(3)
  • Hans Nøhr(4)
  • Claudia Krag(5)
  • Laila Hyldedahl Kjærgaard(6)
  • Søren Holstein(7)
  • Flemming Grau(8)
1:52.7
826
W/M 8-Slide Åben 8-Slide - 500m 2. Afdeling
2019-12-07 17:40
Plac. # Navn Tid
1 The juniors
  • Alba Sundstrøm(1)
  • Bjørk Kallesøe(2)
  • Gustav Krogh(3)
  • Mads Kirstein(4)
  • Mikkel Peter Noe(5)
  • Nicklas Frost Davidsen(6)
  • Noah Schioldan(7)
  • Tobias Højland Bendixen(8)
1:43.4
2 The Bays
  • Aksel Bay(1)
  • Anne Bay(2)
  • Asbjørn Bay(3)
  • Regitze Bay(4)
  • Nikoline Bay(5)
  • Flemming Bay Nielsen(6)
  • Frederikke Bay(7)
  • John Erik Jensen(8)
1:50.1