Startliste - Euro Slide Open og SkiErg mesterskab 2019

HUSK!!!! Vejning: 1-2 timer før dit løb-----------------------Maskinnummer fremgår af skærmen

Løb 311
MErgo MErgo - SkiErg Mænd Open 1000m - 1000m
V Finale 0. kl.:00:00

Aalborg II
  • Mark Kjeldgaard (Aalborg)

Aalborg V
  • Esben Ravn (Aalborg)
Løb 201
U15 W2-Slide JCW2-Slide - 2-Slide Piger Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 7. dec kl.:11:30

Odder II
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Clara Mikkelsen (Odder)
  • 2. Hannah Faber Laursen (Odder)

Bagsværd/KCB II
Tidshandicap : 0:10
  • 1. Mathlide Linneballe Jessen (Bagsværd)
  • 2. Alberte Westengaard Guldagger (Bagsværd)

Holstebro/KCHO I
Tidshandicap : 0:13
  • 1. Caroline Fredslund Sørensen (Holstebro)
  • 2. Anna Bosnes (Holstebro)

Odder I
Tidshandicap : 0:13
  • 1. Anne Kristine Bech Asaa (Odder)
  • 2. Caroline Sejersen (Odder)

Sorø II
Tidshandicap : 0:16
  • 1. Sofie Steffensen (Sorø)
  • 2. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)

Sorø I
Tidshandicap : 0:17
  • 1. Frederikke Aagaard (Sorø)
  • 2. Celina Juhl (Sorø)

Bagsværd/KCB I
Tidshandicap : 0:17
  • 1. Clara Ohlsen (Bagsværd)
  • 2. Hannah Thrane (Bagsværd)

Holstebro/Odder/KCHO
Tidshandicap : 0:19
  • 1. Laura Møller (Holstebro)
  • 2. Frida Karottki Hollensen (Odder)
Løb 202
U19 W2-Slide JW2-Slide - 2-Slide Piger Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 7. dec kl.:11:38

Roskilde/Sorø I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø)
  • 2. Silje Trenter (Roskilde)

Odense/KCO I
Tidshandicap : 0:01
  • 1. Alba Sundstrøm (Odense)
  • 2. Bjørk Kallesøe (Odense)

Lyngby/Odder I
Tidshandicap : 0:01
  • 1. Trine Leitzke (Odder)
  • 2. Ida Marie Reimer (Lyngby)

Bagsværd/KCB II
Tidshandicap : 0:03
  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd)
  • 2. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd)

Bagsværd/København/KCB I
Tidshandicap : 0:05
  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd)
  • 2. Josefine Freltoft (København)

Rødvig/Stevns I
Tidshandicap : 0:06
  • 1. Frederikke Munch ** (Rødvig)
  • 2. Isabella Bache (Stevns)

KVIK I
Tidshandicap : 0:08
  • 1. Clara Hornnæss (KVIK)
  • 2. Kristine Søndergaard Hansen (KVIK)

Bagsværd/KCB III
Tidshandicap : 0:16
  • 1. Matilde Hjorth (Bagsværd)
  • 2. Emma Braad Olesen (Bagsværd)

Roskilde I
Tidshandicap : 0:17
  • 1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde)
  • 2. Caroline Munch (Roskilde)

DSR VI
Tidshandicap : 0:17
  • 1. Christine Cardel (DSR)
  • 2. Mathilde Kiilgaard (DSR)

AFMELDTKøbenhavn I
Tidshandicap : 3:37
  • 1. Lucca Elkjær (København)
  • 2. Alberte Henrioud Theglev (København)
Løb 203
U15 M2-Slide JCM2-Slide - 2-Slide Drenge Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 7. dec kl.:11:46

Bagsværd/København
Tidshandicap : 0:09
  • 1. Viggo Lambert (København)
  • 2. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)

Bagsværd/Odder I
Tidshandicap : 0:10
  • 1. Frey Sørensen (Odder)
  • 2. Storm Genet (Bagsværd)

Bagsværd/KCB I
Tidshandicap : 0:11
  • 1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)
  • 2. Karl Heuer (Bagsværd)

Holstebro/KCHO I
Tidshandicap : 0:12
  • 1. Simon Madsen (Holstebro)
  • 2. Rasmus Bechmann (Holstebro)

Odense/KCO
Tidshandicap : 0:12
  • 1. Gustav Krogh (Odense)
  • 2. Bjørk Kallesøe (Odense)

KVIK I
Tidshandicap : 0:13
  • 1. Christian Dael Antonius (KVIK)
  • 2. Ludwig Kristian Adelholm (KVIK)

Jels/KCO I
Tidshandicap : 0:19
  • 1. Mikkel Peter Noe (Jels)
  • 2. Nicklas Frost Davidsen (Jels)
Løb 203
U15 M2-Slide JCM2-Slide - 2-Slide Drenge Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
2. Afdeling 7. dec kl.:11:54

Holstebro/KCHO III
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
  • 2. Mikkel Madsen (Holstebro)

Holstebro/KCHO II
Tidshandicap : 0:06
  • 1. William Ørts (Holstebro)
  • 2. Lucas Sittrup Kallesøe (Holstebro)

Bagsværd/KCB III
Tidshandicap : 0:07
  • 1. Aske Saltbæk (Bagsværd)
  • 2. Oscar Millar (Bagsværd)

Bagsværd/KCB II
Tidshandicap : 0:10
  • 1. Theis Wolfram (Bagsværd)
  • 2. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd)

Sorø I
Tidshandicap : 0:10
  • 1. Emil Jelstrup (Sorø)
  • 2. Valdemar Vilhelmsen (Sorø)

Roskilde I
Tidshandicap : 0:13
  • 1. Storm Phillipsen (Roskilde)
  • 2. Esben Friis Thanning (Roskilde)

København
Tidshandicap : 0:16
  • 1. Sylvester Keinicke Jørgensen (København)
  • 2. Woody Lori-Leth (København)
Løb 204
U19 M2-Slide JM2-Slide - 2-Slide Drenge Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 7. dec kl.:12:02

Bagsværd/KCB IV
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Jakob Lynbech (Bagsværd)
  • 2. Henning Friedrichsen (Bagsværd)

Roskilde I
Tidshandicap : 0:04
  • 1. Anders Lendal Holm (Roskilde)
  • 2. William Windel Krogh (Roskilde)

København IV
Tidshandicap : 0:09
  • 1. Sylvester Keinicke Jørgensen (København)
  • 2. Albert Valentin (København)

Skjold I
Tidshandicap : 0:09
  • 1. Ask Høyer Splittorff (Skjold)
  • 2. Carl Emil Melander (Skjold)

Sorø I
Tidshandicap : 0:19
  • 1. August Klæsøe-Lund (Sorø)
  • 2. Sebastian Faber Steffensen (Sorø)

Bagsværd/KCB III
Tidshandicap : 0:20
  • 1. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd)
  • 2. Mads Rubin (Bagsværd)

Holstebro/KCHO I
Tidshandicap : 0:24
  • 1. Tobias Kramer (Holstebro)
  • 2. Nikolaj Dalbøl (Holstebro)

Næstv./Roskilde I
Tidshandicap : 0:28
  • 1. William Kjærgaard (Næstv.)
  • 2. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)

Holstebro/Odder/KCHO II
Tidshandicap : 0:29
  • 1. Patrick Klestrup (Holstebro)
  • 2. Noah Mikkelsen (Odder)

Roskilde II
Tidshandicap : 0:32
  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)
  • 2. Leander Kaliszan (Roskilde)

Odense/Saxkjøbing/KCO I
Tidshandicap : 0:33
  • 1. David Wandrup (Saxkjøbing)
  • 2. Frederik Markvardsen (Odense)
Løb 204
U19 M2-Slide JM2-Slide - 2-Slide Drenge Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
2. Afdeling 7. dec kl.:12:10

København III
Tidshandicap : 0:05
  • 1. Albert Wendelboe Hindsgaul (København)
  • 2. Hector Carriero (København)

Odense/KCO I
Tidshandicap : 0:20
  • 1. Noah Schioldan (Odense)
  • 2. Tobias Højland Bendixen (Odense)

København I
Tidshandicap : 0:23
  • 1. Villads Svane Hansen (København)
  • 2. Asbjørn Neumann (København)

Holstebro/KCHO II
Tidshandicap : 0:23
  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro)
  • 2. Simon Mikkelsen (Holstebro)

KVIK/Lyngby I
Tidshandicap : 0:30
  • 1. Johan Søvndahl Kok (KVIK)
  • 2. Christian Runge (Lyngby)

Bagsværd/KCB II
Tidshandicap : 0:33
  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd)
  • 2. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)

KVIK I
Tidshandicap : 0:33
  • 1. Alexander Vilstrup Christensen (KVIK)
  • 2. Albert Martin Ebersbach (KVIK)

Holstebro/Odder/KCHO I
Tidshandicap : 0:34
  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)
  • 2. Anton Østergaard-Clausen (Odder)
Løb 205
W2-Slide W2-Slide - 2-Slide Kvinder Open 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 7. dec kl.:12:18

AFMELDTRoskilde I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Simone Sørensen (Roskilde)
  • 2. Malli Segoli (Roskilde)

Aalborg I
Tidshandicap : 0:02
  • 1. Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg)
  • 2. Mette Louise Karer (Aalborg)

Aalborg
Tidshandicap : 0:05
  • 1. Line Thomsen (Aalborg)
  • 2. Johanne Lyngaa Aaquist (Aalborg)

DSR
Tidshandicap : 0:06
  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR)
  • 2. Amalie Riff Brems (DSR)

BR/FR/KCB I
Tidshandicap : 0:08
  • 1. Mathilde Norking (Bagsværd)
  • 2. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia)

DSR III
Tidshandicap : 0:10
  • 1. Samantha Don Robbins (DSR)
  • 2. Simone Krog Christensen (DSR)

Odense/KCO II
Tidshandicap : 0:13
  • 1. Sarah Lindberg (Odense)
  • 2. Elisabeth Kaalund Keller (Odense)

DSR II
Tidshandicap : 0:13
  • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR)
  • 2. Marta Kempf (DSR)
Løb 205
W2-Slide W2-Slide - 2-Slide Kvinder Open 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
2. Afdeling 7. dec kl.:12:26

Odense/KCO I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Katharina Kaiser (Odense)
  • 2. Karoline Assersen (Odense)

Aalborg IV
Tidshandicap : 0:02
  • 1. Christina Nørberg Heinrichsen (Aalborg)
  • 2. Camilla Frølund (Aalborg)

DSR
Tidshandicap : 0:06
  • 1. Lea Benedicte Skov Hansen (DSR)
  • 2. Tanja Nors Tardrup (DSR)

ARA/DSR
Tidshandicap : 0:07
  • 1. Sara Lena Josefin Engberg (DSR)
  • 2. Christina Jensen (ARA)

Aalborg
Tidshandicap : 0:10
  • 1. Karen Hougaard Frost (Aalborg)
  • 2. Marie Møller Nielsen (Aalborg)
Løb 206
M2-Slide M2-Slide - 2-Slide Mænd Open1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 7. dec kl.:12:32

Furesø/Sorø/KKL I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Jonas Lund (Furesø)
  • 2. Rasmus Lind (Sorø)

Lyngby/KKL I
Tidshandicap : 0:01
  • 1. Christian Thor Hagemann (Lyngby)
  • 2. Leo Grandsire (Lyngby)

Odense/KCO
Tidshandicap : 0:02
  • 1. Sebastian Terp (Odense)
  • 2. Sarah Lindberg (Odense)

Bagsværd/Holstebro/KCB I
Tidshandicap : 0:04
  • 1. Frederik Taulbjerg (Holstebro)
  • 2. Mathias Larsen (Bagsværd)

DSR II
Tidshandicap : 0:05
  • 1. Castor Valbum Rasmussen (DSR)
  • 2. Tais Bjerregaard (DSR)

Aalborg V
Tidshandicap : 0:06
  • 1. Phillip Sperling (Aalborg)
  • 2. Peter Schlieker (Aalborg)

Aalborg I
Tidshandicap : 0:07
  • 1. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg)
  • 2. Mark Kjeldgaard (Aalborg)

DSR/København I
Tidshandicap : 0:09
  • 1. Jakob Grænge Hansen (DSR)
  • 2. Aksel Dybdahl Poulsen (København)

DSR I
Tidshandicap : 0:11
  • 1. Joen Petur Jacobsen (DSR)
  • 2. Thorleif Rud Lindholm (DSR)

DSR/Roskilde/DRC I
Tidshandicap : 0:12
  • 1. Joachim Sutton (Roskilde)
  • 2. Tobias Kempf (DSR)
Løb 206
M2-Slide M2-Slide - 2-Slide Mænd Open1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
2. Afdeling 7. dec kl.:12:40

Aalborg III
Tidshandicap : 0:03
  • 1. Søren Bagger Christensen (Aalborg)
  • 2. Jannik Mose Skov (Aalborg)

Bagsværd/DSR/DRC I
Tidshandicap : 0:03
  • 1. Oscar Petersen (Bagsværd)
  • 2. Emil Espensen (DSR)

Odense/KCO I
Tidshandicap : 0:03
  • 1. Martin Ask Klausholt Andersen (Odense)
  • 2. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense)

KVIK/Roskilde/KKL I
Tidshandicap : 0:05
  • 1. Nicholas Andersen (KVIK)
  • 2. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)

KVIK I
Tidshandicap : 0:06
  • 1. Torbjørn Frankel (KVIK)
  • 2. Mikkel Schelde (KVIK)

Hadsund/Odense/KCO I
Tidshandicap : 0:08
  • 1. Oscar Mazza (Odense)
  • 2. Wiliam Wisholm (Hadsund)

Aalborg IV
Tidshandicap : 0:08
  • 1. Esben Ravn (Aalborg)
  • 2. Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg)

DSR III
Tidshandicap : 0:09
  • 1. Bjarke Nielsen (DSR)
  • 2. Philip Ahle (DSR)

Aalborg II
Tidshandicap : 0:09
  • 1. Simon Østergaard Meijer (Aalborg)
  • 2. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)

DSR/København/DRC I
Tidshandicap : 0:10
  • 1. Sverri S. Nielsen (DSR)
  • 2. Fred Vystavel (København)

Lyngby/KKL II
Tidshandicap : 0:11
  • 1. Emil Lenzing (Lyngby)
  • 2. Jacob Lenzing (Lyngby)

DSR/Roskilde/DRC II
Tidshandicap : 0:12
  • 1. Bastian Secher (Roskilde)
  • 2. Frank Steffensen (DSR)
Løb 207
30+W2-Slide MW2-Slide - 2-Slide Kvinder Masters 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 7. dec kl.:12:47

Fredensborg I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Karin Bodelund (Fredensborg)
  • 2. Merete Boldt (Fredensborg)

Sorø I
Tidshandicap : 0:04
  • 1. Jane Steensberg (Sorø)
  • 2. Birgit Juel-Hansen (Sorø)

KVIK/Køge R
Tidshandicap : 0:16
  • 1. Marianne Becker (KVIK)
  • 2. Anna Karina Gravad (Køge R)

Sorø II
Tidshandicap : 0:17
  • 1. Kirsten Østergaard (Sorø)
  • 2. Ruth Köster (Sorø)

Nyborg I
Tidshandicap : 0:23
  • 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg)
  • 2. Lena Stolzenbach (Nyborg)

DSR
Tidshandicap : 0:29
  • 1. Margit Haahr Hansen (DSR)
  • 2. Karen Leth Jensen (DSR)

Horsens/Kolding D I
Tidshandicap : 0:37
  • 1. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens)
  • 2. Bertha Flensborg (Kolding D)
Løb 208
30+M2-Slide MM2-Slide - 2-Slide Mænd Masters 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 7. dec kl.:12:54

Furesø I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Bo Hartz (Furesø)
  • 2. Mikael Møller Hansen (Furesø)

Nyborg I
Tidshandicap : 0:01
  • 1. Brian Sørensen (Nyborg)
  • 2. Allan Seelk (Nyborg)

Ringsted I
Tidshandicap : 0:03
  • 1. Steffen Feddersen (Ringsted)
  • 2. Claus Solmer-Jørgensen (Ringsted)

Lyngby I
Tidshandicap : 0:05
  • 1. Asger Lenzing (Lyngby)
  • 2. Hans Christiansen Heldbo (Lyngby)

Sorø I
Tidshandicap : 0:09
  • 1. Christian Ebert (Sorø)
  • 2. Christian Mølvig (Sorø)

AFMELDTFredensborg/Ringsted I
Tidshandicap : 2:58
  • 1. Sander Viscor (Fredensborg)
  • 2. Petr Viscor (Ringsted)
Løb 209
30+ W/M 2-Slide MW/MM2-Slide - 2-Slide Mix Masters 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 7. dec kl.:13:02

Bagsværd/Fredensborg I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg)
  • 2. Emil Heinrichsen (Bagsværd)

Odder I
Tidshandicap : 0:02
  • 1. Per Amby (Odder)
  • 2. Ulla Neess (Odder)

Hellerup Dame Roklub/Hellerup I
Tidshandicap : 0:07
  • 1. Geert Cederkvist (Hellerup)
  • 2. Mette Cederkvist (HDR)

Sorø II
Tidshandicap : 0:09
  • 1. Bonnie Noer (Sorø)
  • 2. Peter Lindblom (Sorø)

Nyborg I
Tidshandicap : 0:16
  • 1. Dóra Remenyik (Nyborg)
  • 2. Peter Rasmussen (Nyborg)

Sorø I
Tidshandicap : 0:18
  • 1. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø)
  • 2. Peter Carstens (Sorø)

Horsens I
Tidshandicap : 0:29
  • 1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens)
  • 2. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens)
Løb 301
WErgo WErgo - WErgo SkiErg Kvinder Open 1000m (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 7. dec kl.:13:12

Aalborg III
  • Karen Hougaard Frost (Aalborg)

Aalborg IV
  • Johanne Lyngaa Aaquist (Aalborg)

Aalborg II
  • Marie Møller Nielsen (Aalborg)

DSR I
  • Margit Haahr Hansen (DSR)

Aalborg V
  • Camilla Frølund (Aalborg)

Aalborg I
  • Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg)
Løb 302
LWErgo LWErgo - LWErgo SkiErg Kvinder Letvægt 1000m (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
Indvejningkl. 11:22
1. Afdeling 7. dec kl.:13:22

Aalborg V
  • Mette Louise Karer (Aalborg)

Aalborg III
  • Christina Nørberg Heinrichsen (Aalborg)

Aalborg I
  • Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg)
Løb 311
MErgo MErgo - SkiErg Mænd Open 1000m - 1000m
1. Afdeling 7. dec kl.:13:32

Aalborg VII
  • Phillip Sperling (Aalborg)

Aalborg IV
  • Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)

AFMELDTAalborg V
  • Esben Ravn (Aalborg)

Roskilde I
  • Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)

Aalborg III
  • Simon Østergaard Meijer (Aalborg)
Løb 311
MErgo MErgo - SkiErg Mænd Open 1000m - 1000m
2. Afdeling 7. dec kl.:13:42

Aalborg I
  • Niels Kunckel Knudsen (Aalborg)

Aalborg VI
  • Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg)

Aalborg VIII
  • Søren Bagger Christensen (Aalborg)

AFMELDTAalborg II
  • Mark Kjeldgaard (Aalborg)

Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen (Horsens)

Rødvig I
  • Jan Olsen (Rødvig)
Løb 312
LMErgo LMErgo - LMErgo SkiErg Mænd Lervægt 1000m (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
Indvejningkl. 11:52
1. Afdeling 7. dec kl.:13:52

Odense/KCO I
  • Martin Ask Klausholt Andersen (Odense)

Aalborg I
  • Jannik Mose Skov (Aalborg)

Aalborg III
  • Peter Schlieker (Aalborg)
Løb 410
U15 W4-Slide JCW4-Slide - 4-Slide Piger Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 7. dec kl.:14:10

Odder
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Anne Kristine Bech Asaa (Odder)
  • 2. Caroline Sejersen (Odder)
  • 3. Clara Mikkelsen (Odder)
  • 4. Hannah Faber Laursen (Odder)

Bagsværd/KCB I
Tidshandicap : 0:07
  • 1. Alberte Westengaard Guldagger (Bagsværd)
  • 2. Mathlide Linneballe Jessen (Bagsværd)
  • 3. Clara Ohlsen (Bagsværd)
  • 4. Hannah Thrane (Bagsværd)

Holstebro/Odder/KCHO
Tidshandicap : 0:09
  • 1. Frida Karottki Hollensen (Odder)
  • 2. Anna Bosnes (Holstebro)
  • 3. Caroline Fredslund Sørensen (Holstebro)
  • 4. Laura Møller (Holstebro)

Sorø
Tidshandicap : 0:14
  • 1. Liva Østergaard Nielsen (Sorø)
  • 2. Elaina Bjørkman (Sorø)
  • 3. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)
  • 4. Sofie Steffensen (Sorø)
Løb 411
U19 W4-Slide JW4-Slide - 4-Slide Piger Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 7. dec kl.:14:20

Bagsværd/København/KCB
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd)
  • 2. Astrid Højgaard (Bagsværd)
  • 3. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd)
  • 4. Josefine Freltoft (København)

Roskilde/Sorø I
Tidshandicap : 0:04
  • 1. Caroline Munch (Roskilde)
  • 2. Ingrid Bo Andersen (Roskilde)
  • 3. Silje Trenter (Roskilde)
  • 4. Smilla Post-Kallenbach (Sorø)

Hadsund/KVIK/Odense I
Tidshandicap : 0:06
  • 1. Ida Blomstrand (Hadsund)
  • 2. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)
  • 3. Clara Hornnæss (KVIK)
  • 4. Kristine Søndergaard Hansen (KVIK)
Løb 412
U15 M4-Slide JCM4-Slide - 4-Slide Drenge Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 7. dec kl.:14:30

Bagsværd/KCB II
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Aske Saltbæk (Bagsværd)
  • 2. Oscar Millar (Bagsværd)
  • 3. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)
  • 4. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)

Holstebro I
Tidshandicap : 0:02
  • 1. Simon Madsen (Holstebro)
  • 2. Rasmus Bechmann (Holstebro)
  • 3. Lucas Sittrup Kallesøe (Holstebro)
  • 4. William Ørts (Holstebro)

Bagsværd/KCB I
Tidshandicap : 0:03
  • 1. Theis Wolfram (Bagsværd)
  • 2. Storm Genet (Bagsværd)
  • 3. Karl Heuer (Bagsværd)
  • 4. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd)

Sorø I
Tidshandicap : 0:05
  • 1. Emil Jelstrup (Sorø)
  • 2. Johannes Ebert (Sorø)
  • 3. Jonas Lindegaard (Sorø)
  • 4. Valdemar Vilhelmsen (Sorø)

København/DRC
Tidshandicap : 0:08
  • 1. Viggo Lambert (København)
  • 2. Sylvester Keinicke Jørgensen (København)
  • 3. Hector Carriero (København)
  • 4. Woody Lori-Leth (København)
Løb 413
U19 M4-Slide JM4-Slide - 4-Slide Drenge Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 7. dec kl.:14:40

Bagsværd/KCB
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Aske Saltbæk (Bagsværd)
  • 2. Henning Friedrichsen (Bagsværd)
  • 3. Jakob Lynbech (Bagsværd)
  • 4. Thøger Bjerg (Bagsværd)

København I
Tidshandicap : 0:04
  • 1. Albert Valentin (København)
  • 2. Albert Wendelboe Hindsgaul (København)
  • 3. Sylvester Keinicke Jørgensen (København)
  • 4. Hector Carriero (København)

Bagsværd/KCB II
Tidshandicap : 0:23
  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd)
  • 2. Mads Rubin (Bagsværd)
  • 3. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)
  • 4. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd)

Kolding/København/Odense/Saxkjøbing/KCO
Tidshandicap : 0:24
  • 1. Frederik Markvardsen (Odense)
  • 2. David Wandrup (Saxkjøbing)
  • 3. Mads Kirstein (Kolding)
  • 4. Villads Svane Hansen (København)

Holstebro/Odder/KCHO I
Tidshandicap : 0:28
  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)
  • 2. Anton Østergaard-Clausen (Odder)
  • 3. Noah Mikkelsen (Odder)
  • 4. Patrick Klestrup (Holstebro)
Løb 413
U19 M4-Slide JM4-Slide - 4-Slide Drenge Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
2. Afdeling 7. dec kl.:14:50

Jels/Odense/KCO I
Tidshandicap : 0:12
  • 1. Mikkel Peter Noe (Jels)
  • 2. Nicklas Frost Davidsen (Jels)
  • 3. Noah Schioldan (Odense)
  • 4. Tobias Højland Bendixen (Odense)

Holstebro/KCHO I
Tidshandicap : 0:20
  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro)
  • 2. Tobias Kramer (Holstebro)
  • 3. Christian Søndergaard (Holstebro)
  • 4. Nikolaj Dalbøl (Holstebro)

KVIK/København/Lyngby I
Tidshandicap : 0:27
  • 1. Asbjørn Neumann (København)
  • 2. Nikolaj Juul Damkjer (København)
  • 3. Johan Søvndahl Kok (KVIK)
  • 4. Christian Runge (Lyngby)
Løb 414
W4-Slide W4-Slide - 4-Slide Kvinder Open 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 7. dec kl.:15:00

Aalborg I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg)
  • 2. Mette Louise Karer (Aalborg)
  • 3. Christina Nørberg Heinrichsen (Aalborg)
  • 4. Camilla Frølund (Aalborg)

Aalborg
Tidshandicap : 0:06
  • 1. Line Thomsen (Aalborg)
  • 2. Marie Møller Nielsen (Aalborg)
  • 3. Johanne Lyngaa Aaquist (Aalborg)
  • 4. Karen Hougaard Frost (Aalborg)

DSR
Tidshandicap : 0:07
  • 1. Marta Kempf (DSR)
  • 2. Amalie Riff Brems (DSR)
  • 3. Christine Cardel (DSR)
  • 4. Anne Katrine Kiilgaard (DSR)

ARA/DSR
Tidshandicap : 0:08
  • 1. Samantha Don Robbins (DSR)
  • 2. Simone Krog Christensen (DSR)
  • 3. Mette Dyrlund Petersen (DSR)
  • 4. Christina Jensen (ARA)
Løb 414
W4-Slide W4-Slide - 4-Slide Kvinder Open 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
2. Afdeling 7. dec kl.:15:10

Bagsværd/Fr.cia/KCB I
Tidshandicap : 0:07
  • 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd)
  • 2. Mathilde Norking (Bagsværd)
  • 3. Matilde Hjorth (Bagsværd)
  • 4. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia)

SweepHearts2
Tidshandicap : 0:12
  • 1. Anne Larsen (Odense)
  • 2. Nina Hollensen (Aarhus)
  • 3. Trine Dahl Pedersen (Holstebro)
  • 4. Nikoline Laidlaw (DSR)

SweepHearts1
Tidshandicap : 0:14
  • 1. Ida Gørtz Jacobsen (Bagsværd)
  • 2. Frida Sanggaard (Bagsværd)
  • 3. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR)
  • 4. Christina Juhl Johansen (DSR)
Løb 415
M4-Slide M4-Slide - 4-Slide Mænd Open 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 7. dec kl.:15:20

Furesø/Lyngby/Sorø/KKL I
Tidshandicap : 0:18
  • 1. Leo Grandsire (Lyngby)
  • 2. Christian Thor Hagemann (Lyngby)
  • 3. Jonas Lund (Furesø)
  • 4. Rasmus Lind (Sorø)

Bagsværd I
Tidshandicap : 0:20
  • 1. Andreas Hussing (Bagsværd)
  • 2. Henning Brüske (Bagsværd)
  • 3. Mouadh Addassi (Bagsværd)
  • 4. Alexander Gödeke (Bagsværd)

Aalborg
Tidshandicap : 0:22
  • 1. Søren Bagger Christensen (Aalborg)
  • 2. Peter Schlieker (Aalborg)
  • 3. Phillip Sperling (Aalborg)
  • 4. Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg)

Aalborg I
Tidshandicap : 0:25
  • 1. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg)
  • 2. Mark Kjeldgaard (Aalborg)
  • 3. Simon Østergaard Meijer (Aalborg)
  • 4. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
Løb 415
M4-Slide M4-Slide - 4-Slide Mænd Open 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
2. Afdeling 7. dec kl.:15:30

Odense/KCO
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Martin Ask Klausholt Andersen (Odense)
  • 2. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense)
  • 3. Katharina Kaiser (Odense)
  • 4. Karoline Assersen (Odense)

Hadsund/Odense/KCO I
Tidshandicap : 0:20
  • 1. Wiliam Wisholm (Hadsund)
  • 2. Sebastian Terp (Odense)
  • 3. Oscar Mazza (Odense)
  • 4. Frederik Markvardsen (Odense)

Bagsværd/KVIK/København I
Tidshandicap : 0:24
  • 1. Martin Kjeldsen (KVIK)
  • 2. Malthe Puro (Bagsværd)
  • 3. Lasse Christensen (KVIK)
  • 4. Sebastian Bache (København)

KVIK/Lyngby/Roskilde/KKL I
Tidshandicap : 0:25
  • 1. Nicholas Andersen (KVIK)
  • 2. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)
  • 3. Jacob Lenzing (Lyngby)
  • 4. Emil Lenzing (Lyngby)

DSR
Tidshandicap : 0:25
  • 1. Joen Petur Jacobsen (DSR)
  • 2. Thorleif Rud Lindholm (DSR)
  • 3. Tais Bjerregaard (DSR)
  • 4. Castor Valbum Rasmussen (DSR)
Løb 416
30+W4-Slide MW4-Slide - 4-Slide Kvinder Masters 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 7. dec kl.:15:40

Hellerup Dame Roklub II
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Lea Eggs (HDR)
  • 2. Ulla Tejs Dawids (HDR)
  • 3. Conni Lachenmeier (HDR)
  • 4. Ruth Fuursted (HDR)

Hellerup Dame Roklub I
Tidshandicap : 0:09
  • 1. Vibeke Westphall (HDR)
  • 2. Julie Christensen (HDR)
  • 3. Susanne Mølgaard (HDR)
  • 4. Yvonne Mackeprang (HDR)

Bagsværd I
Tidshandicap : 0:11
  • 1. Annette Villumsen (Bagsværd)
  • 2. Astrid Krüger (Bagsværd)
  • 3. Lene Broksø Olsen (Bagsværd)
  • 4. Kirsten Gerda Hansen (Bagsværd)

Fredensborg I
Tidshandicap : 0:11
  • 1. Anni Renner Mortensen (Fredensborg)
  • 2. Bettina Cervin (Fredensborg)
  • 3. Lene-Marie Hansen (Fredensborg)
  • 4. Sanne Poulin (Fredensborg)
Løb 417
30+M4-Slide MM4-Slide - 4-Slide Mænd Masters 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 7. dec kl.:15:50

Hellerup I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Janek Lesniak (Hellerup)
  • 2. Peter Gammeltoft (Hellerup)
  • 3. Rolf Traberg (Hellerup)
  • 4. Thomas Weise (Hellerup)

N.S./Sorø I
Tidshandicap : 0:03
  • 1. Marius Vaitiekus (N.S.)
  • 2. Per Jacobsen (N.S.)
  • 3. Thomas Larsen (N.S.)
  • 4. Peter Lindblom (Sorø)
Løb 418
30+ W/M 4-Slide MW/MM4-Slide - 4-Slide Mix Masters 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 7. dec kl.:16:00

KVIK/Køge R/Sorø I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Karina Gravad (Køge R)
  • 2. Marianne Becker (KVIK)
  • 3. Christian Mølvig (Sorø)
  • 4. Peter Carstens (Sorø)

Nyborg I
Tidshandicap : 0:03
  • 1. Allan Seelk (Nyborg)
  • 2. Brian Sørensen (Nyborg)
  • 3. Lena Stolzenbach (Nyborg)
  • 4. Charlotte Buchwaldt (Nyborg)

Furesø I
Tidshandicap : 0:11
  • 1. Bo Hartz (Furesø)
  • 2. Mikael Møller Hansen (Furesø)
  • 3. Jane Hagan (Furesø)
  • 4. Lars Wallin (Furesø)
Løb 450
W4-Stafet W4-Stafet - SkiErg Stafet 4x500m Kvinder - Handicap - 2000m
1. Afdeling 7. dec kl.:16:10

Aalborg
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg)
  • 2. Mette Louise Karer (Aalborg)
  • 3. Christina Nørberg Heinrichsen (Aalborg)
  • 4. Camilla Frølund (Aalborg)

Aalborg II
Tidshandicap : 0:17
  • 1. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg)
  • 2. Marie Møller Nielsen (Aalborg)
  • 3. Johanne Lyngaa Aaquist (Aalborg)
  • 4. Karen Hougaard Frost (Aalborg)
Løb 460
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - SkiErg Stafet 4x500m Mænd - Handicap - 2000m
1. Afdeling 7. dec kl.:16:20

Aalborg
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Camilla Frølund (Aalborg)
  • 2. Peter Schlieker (Aalborg)
  • 3. Jannik Mose Skov (Aalborg)
  • 4. Line Thomsen (Aalborg)

Rødvig
Tidshandicap : 0:40
  • 1. Oliver Steensen Meyer (Rødvig)
  • 2. Tommy Knudsen (Rødvig)
  • 3. Michael Mainz (Rødvig)
  • 4. Jan Olsen (Rødvig)

Aalborg I
Tidshandicap : 0:49
  • 1. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg)
  • 2. Mark Kjeldgaard (Aalborg)
  • 3. Simon Østergaard Meijer (Aalborg)
  • 4. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)

Aalborg II
Tidshandicap : 0:49
  • 1. Esben Ravn (Aalborg)
  • 2. Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg)
  • 3. Phillip Sperling (Aalborg)
  • 4. Søren Bagger Christensen (Aalborg)
Løb 820
U19 W8-Slide JW8-Slide - 8-Slide Piger Jun. D,C,B,A 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 7. dec kl.:16:30

Kvik(Bagsv/Hadsund/Odense/Holstebro
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Clara Hornnæss (KVIK)
  • 2. Kristine Søndergaard Hansen (KVIK)
  • 3. Emma Braad Olesen (Bagsværd)
  • 4. Matilde Hjorth (Bagsværd)
  • 5. Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund)
  • 6. Ida Blomstrand (Hadsund)
  • 7. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)
  • 8. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia)
Løb 822
W8-Slide W8-Slide - 8-Slide Kvinder Open 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 7. dec kl.:16:30

Lyngby/Odder I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Frida Karottki Hollensen (Odder)
  • 2. Hannah Faber Laursen (Odder)
  • 3. Juliane Elander Rasmussen (Odder)
  • 4. Trine Leitzke (Odder)
  • 5. Caroline Sejersen (Odder)
  • 6. Anne Kristine Bech Asaa (Odder)
  • 7. Clara Mikkelsen (Odder)
  • 8. Ida Marie Reimer (Lyngby)

Aalborg
Tidshandicap : 0:12
  • 1. Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg)
  • 2. Mette Louise Karer (Aalborg)
  • 3. Christina Nørberg Heinrichsen (Aalborg)
  • 4. Marie Møller Nielsen (Aalborg)
  • 5. Karen Hougaard Frost (Aalborg)
  • 6. Johanne Lyngaa Aaquist (Aalborg)
  • 7. Camilla Frølund (Aalborg)
  • 8. Line Thomsen (Aalborg)

SweepHearts
Tidshandicap : 0:18
  • 1. Anne Larsen (Odense)
  • 2. Nina Hollensen (Aarhus)
  • 3. Trine Dahl Pedersen (Holstebro)
  • 4. Nikoline Laidlaw (DSR)
  • 5. Ida Gørtz Jacobsen (Bagsværd)
  • 6. Frida Sanggaard (Bagsværd)
  • 7. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR)
  • 8. Christina Juhl Johansen (DSR)
Løb 821
U19 W/M 8-Slide JW/JM8-Slide - 8-Slide Drenge Jun. D,C,B,A 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 7. dec kl.:16:40

Bagsværd/Odder
Tidshandicap : 0:01
  • 1. Frey Sørensen (Odder)
  • 2. Alberte Westengaard Guldagger (Bagsværd)
  • 3. Mathlide Linneballe Jessen (Bagsværd)
  • 4. Karl Heuer (Bagsværd)
  • 5. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)
  • 6. Theis Wolfram (Bagsværd)
  • 7. Aske Saltbæk (Bagsværd)
  • 8. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)

Sorø Roklub
Tidshandicap : 0:03
  • 1. Babette Post-Kallenbach (Sorø)
  • 2. Elaina Bjørkman (Sorø)
  • 3. Emil Jelstrup (Sorø)
  • 4. Jonas Lindegaard (Sorø)
  • 5. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)
  • 6. Frederikke Aagaard (Sorø)
  • 7. Sofie Steffensen (Sorø)
  • 8. Valdemar Vilhelmsen (Sorø)

Bagsværd
Tidshandicap : 0:05
  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd)
  • 2. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd)
  • 3. Clara Ohlsen (Bagsværd)
  • 4. Hannah Thrane (Bagsværd)
  • 5. Jakob Lynbech (Bagsværd)
  • 6. Thøger Bjerg (Bagsværd)
  • 7. Astrid Højgaard (Bagsværd)
  • 8. Josefine Freltoft (København)
Løb 821
U19 W/M 8-Slide JW/JM8-Slide - 8-Slide Drenge Jun. D,C,B,A 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
2. Afdeling 7. dec kl.:16:50

Holstebro/KCHO I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. William Ørts (Holstebro)
  • 2. Lucas Sittrup Kallesøe (Holstebro)
  • 3. Simon Madsen (Holstebro)
  • 4. Rasmus Bechmann (Holstebro)
  • 5. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
  • 6. Mikkel Madsen (Holstebro)
  • 7. Laura Møller (Holstebro)
  • 8. Caroline Fredslund Sørensen (Holstebro)

Bagsværd/KR
Tidshandicap : 0:19
  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd)
  • 2. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd)
  • 3. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)
  • 4. Mads Rubin (Bagsværd)
  • 5. Henning Friedrichsen (Bagsværd)
  • 6. Villads Svane Hansen (København)
  • 7. Asbjørn Neumann (København)
  • 8. Nikolaj Juul Damkjer (København)

Team easy on
Tidshandicap : 0:21
  • 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder)
  • 2. Noah Mikkelsen (Odder)
  • 3. Christian Søndergaard (Holstebro)
  • 4. Nikolaj Dalbøl (Holstebro)
  • 5. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)
  • 6. Tobias Kramer (Holstebro)
  • 7. Simon Mikkelsen (Holstebro)
  • 8. Patrick Klestrup (Holstebro)
Løb 823
30+W8-Slide MW8-Slide - 8-Slide Kvinder Masters 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 7. dec kl.:17:00

Sorø
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Birgit Juel-Hansen (Sorø)
  • 2. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø)
  • 3. Gitte Niven (Sorø)
  • 4. Laila Hjorth (Sorø)
  • 5. Bonnie Noer (Sorø)
  • 6. Kirsten Østergaard (Sorø)
  • 7. Ruth Köster (Sorø)
  • 8. Jane Steensberg (Sorø)

Fredensborg
Tidshandicap : 0:01
  • 1. Anni Renner Mortensen (Fredensborg)
  • 2. Bettina Cervin (Fredensborg)
  • 3. Karin Bodelund (Fredensborg)
  • 4. Lene Mathiasen (Fredensborg)
  • 5. Lene-Marie Hansen (Fredensborg)
  • 6. Merete Boldt (Fredensborg)
  • 7. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg)
  • 8. Sanne Poulin (Fredensborg)

Hellerup Dame Roklub
Tidshandicap : 0:03
  • 1. Lea Eggs (HDR)
  • 2. Conni Lachenmeier (HDR)
  • 3. Ruth Fuursted (HDR)
  • 4. Vibeke Westphall (HDR)
  • 5. Julie Christensen (HDR)
  • 6. Susanne Mølgaard (HDR)
  • 7. Yvonne Mackeprang (HDR)
  • 8. Mette Cederkvist (HDR)

Bagsværd
Tidshandicap : 0:05
  • 1. Annette Villumsen (Bagsværd)
  • 2. Astrid Krüger (Bagsværd)
  • 3. Kirsten Gerda Hansen (Bagsværd)
  • 4. Lene Broksø Olsen (Bagsværd)
  • 5. Anne Bay (Bagsværd)
  • 6. Regitze Rønstrup (Bagsværd)
  • 7. Anne Marie Espersen (Bagsværd)
  • 8. Helle Norking (Bagsværd)
Løb 824
30+M8-Slide MM8-Slide - 8-Slide Mænd Masters 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 7. dec kl.:17:10

Bagsværd
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Arne Højlund (Bagsværd)
  • 2. Philippe Jessen (Bagsværd)
  • 3. Flemming Bay Nielsen (Bagsværd)
  • 4. Søren Vang (Bagsværd)
  • 5. Peter Skafte (Bagsværd)
  • 6. Steen Nielbo (Bagsværd)
  • 7. Carsten Mollerup (Bagsværd)
  • 8. Henrik Thorup (Bagsværd)

N.S./Sorø/Nysted/Rødvig
Tidshandicap : 0:08
  • 1. Thomas Larsen (N.S.)
  • 2. Marius Vaitiekus (N.S.)
  • 3. Christian Ebert (Sorø)
  • 4. Christian Mølvig (Sorø)
  • 5. Peter Carstens (Sorø)
  • 6. Peter Lindblom (Sorø)
  • 7. Brian Sørensen (Nyborg)
  • 8. Michael Mainz (Rødvig)
Løb 825
M8-Slide M8-Slide - 8-Slide Mænd Open 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 7. dec kl.:17:20

KVIK/Lyngby/Næstv./Roskilde/Sorø
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Sebastian Faber Steffensen (Sorø)
  • 2. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)
  • 3. William Kjærgaard (Næstv.)
  • 4. Christian Runge (Lyngby)
  • 5. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)
  • 6. Leander Kaliszan (Roskilde)
  • 7. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)
  • 8. Johan Søvndahl Kok (KVIK)

Furesø/KVIK/Lyngby/Roskilde/Sorø/KKL I
Tidshandicap : 0:06
  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)
  • 2. Christian Runge (Lyngby)
  • 3. Rasmus Lind (Sorø)
  • 4. Jacob Lenzing (Lyngby)
  • 5. Emil Lenzing (Lyngby)
  • 6. Christian Thor Hagemann (Lyngby)
  • 7. Leo Grandsire (Lyngby)
  • 8. Jonas Lund (Furesø)

Bagsværd/KVIK/København
Tidshandicap : 0:08
  • 1. Jens Graudal (Bagsværd)
  • 2. Lasse Christensen (KVIK)
  • 3. Martin Kjeldsen (KVIK)
  • 4. Niklas Heinz (København)
  • 5. Sebastian Sølve (København)
  • 6. Sebastian Bache (København)
  • 7. Jonathan Sølve (København)
  • 8. Michael Bertelsen (Bagsværd)

Aalborg
Tidshandicap : 0:09
  • 1. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg)
  • 2. Mark Kjeldgaard (Aalborg)
  • 3. Simon Østergaard Meijer (Aalborg)
  • 4. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
  • 5. Esben Ravn (Aalborg)
  • 6. Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg)
  • 7. Phillip Sperling (Aalborg)
  • 8. Jannik Mose Skov (Aalborg)
Løb 826
W/M 8-Slide W/M8-Slide - 8-Slide Mix Open 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 7. dec kl.:17:30

Hellerup/DSR
Tidshandicap : 0:05
  • 1. Arne Månsson (Hellerup)
  • 2. Janek Lesniak (Hellerup)
  • 3. Lisbeth Grænge Hansen (Hellerup)
  • 4. Lise Teisel (Hellerup)
  • 5. Peter Gammeltoft (Hellerup)
  • 6. Thomas Weise (Hellerup)
  • 7. Rolf Traberg (Hellerup)
  • 8. Jakob Grænge Hansen (DSR)

Aftenholdet
Tidshandicap : 0:06
  • 1. Asger Lenzing (Lyngby)
  • 2. Hans Christiansen Heldbo (Lyngby)
  • 3. Henriette Kyed (Lyngby)
  • 4. Hans Nøhr (Lyngby)
  • 5. Claudia Krag (Lyngby)
  • 6. Laila Hyldedahl Kjærgaard (Lyngby)
  • 7. Søren Holstein (Lyngby)
  • 8. Flemming Grau (Lyngby)

Saxkjøbing/Odense/Hadsund/Odense
Tidshandicap : 0:10
  • 1. David Wandrup (Saxkjøbing)
  • 2. Sebastian Terp (Odense)
  • 3. Oscar Mazza (Odense)
  • 4. Frederik Markvardsen (Odense)
  • 5. Wiliam Wisholm (Hadsund)
  • 6. Sarah Lindberg (Odense)
  • 7. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)
  • 8. Mia Sofie Rützou (Odense)
Løb 826
W/M 8-Slide W/M8-Slide - 8-Slide Mix Open 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
2. Afdeling 7. dec kl.:17:40

The juniors
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Alba Sundstrøm (Odense)
  • 2. Bjørk Kallesøe (Odense)
  • 3. Gustav Krogh (Odense)
  • 4. Mads Kirstein (Kolding)
  • 5. Mikkel Peter Noe (Jels)
  • 6. Nicklas Frost Davidsen (Jels)
  • 7. Noah Schioldan (Odense)
  • 8. Tobias Højland Bendixen (Odense)

The Bays
Tidshandicap : 0:02
  • 1. Aksel Bay (Bagsværd)
  • 2. Anne Bay (Bagsværd)
  • 3. Asbjørn Bay (Bagsværd)
  • 4. Regitze Bay (Bagsværd)
  • 5. Nikoline Bay (Bagsværd)
  • 6. Flemming Bay Nielsen (Bagsværd)
  • 7. Frederikke Bay (Skjold)
  • 8. John Erik Jensen (Skjold)