Resultater - Sorø Regattaen 2011

Master Køn ikke angivet - m 1. Indledende
2011-07-03 10:45
Plac. # Navn Tid
6
  • Rebbeka Else Andersen(1)
0
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2011-07-02 14:20
Plac. # Navn Tid
1 23 Tønsberg Roklubb I
  • Adrian Lindgren(1)
2.00.68
2 17 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
2.02.07
3 1 Fana Roklubb I
  • Johannes Jansen Heggebø(1)
2.03.42
4 34 Haldens Roklub I
  • Adrian Øvreeide Liaklev(1)
2.05.61
5 29 Tønsberg Roklubb II
  • Sondre Andresen(1)
2.13.19
6 7 Københavns Roklub I
  • Mathias Nielsen(1)
2.25.83
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m B Finale
2011-07-02 14:16
Plac. # Navn Tid
1 2 Fana Roklubb II
  • Tor Håkon Tollefsen(1)
2.03.40
2 25 Hadsund Roklub II
  • Wiliam Wisholm(1)
2.06.55
3 26 Roforeningen KVIK II
  • Magnus Aggernæs(1)
2.10.75
4 36 Kungälv I
  • Simon Henkow(1)
2.11.85
5 14 Sorø Roklub II
  • Jakob Lillelund(1)
2.15.99
6 10 Moss Roklubb I
  • Einar Solbakken(1)
2.21.70
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m C Finale
2011-07-02 14:12
Plac. # Navn Tid
1 5 Odder Roklub III
  • Simon Kejser(1)
2.10.71
2 22 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
2.13.41
3 15 Odder Roklub I
  • Anders Leitzke Sørensen(1)
2.16.39
4 31 Roklubben Viking II
  • Jesper Clausen(1)
2.27.38
5 33 Roforeningen KVIK I
  • Emil Laursen(1)
2.28.59
6 8 Lyngby Roklub II
  • Victor Kyllesbech(1)
2.29.48
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m D Finale
2011-07-02 14:08
Plac. # Navn Tid
1 24 Roklubben Viking I
  • Jeppe Storm(1)
2.09.87
2 6 Holstebro Roklub I
  • Andreas Quark Østergaard(1)
2.13.82
3 13 Lyngby Roklub I
  • Jacob Anker(1)
2.20.92
4 35 Roklubben Furesø II
  • Jonas Grønkjær Pedersen(1)
2.24.29
5 28 Roklubben Furesø I
  • Frederik Theil Jensen(1)
2.26.51
6 9 Roklubben Ægir I
  • Jacob Zacho Søndergaard(1)
2.29.80
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m E Finale
2011-07-02 14:04
Plac. # Navn Tid
1 20 Fredriksstad Roklub I
  • Per Benske(1)
2.17.51
2 19 Bærum Roklubb I
  • Mattis Engelund Andersen(1)
2.23.88
3 32 Halmstad Rodd I
  • Adam Hedman(1)
2.27.51
4 4 Lyngby Roklub III
  • Søren Baastrup(1)
2.33.84
5 27 Horten Roklubb I
  • Aron Kaasa(1)
2.40.72
6 12 Kraftcenter Odense I
  • Søren Dahl Hansen(1)
2.49.52
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m F Finale
2011-07-02 14:00
Plac. # Navn Tid
1 21 Roforeningen KVIK IV
  • Nicolai Lassen(1)
2.09.98
2 3 Roforeningen KVIK III
  • Gustav Mølbak(1)
2.34.48
3 18 Sorø Roklub III
  • (1)
2.37.48
4 11 Nordslesvigsk Roklub I
  • Max Possiel(1)
2.43.53
5 30 Odder Roklub II
  • Bjarke Damsgaard(1)
2.57.85
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2011-07-02 06:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Fana Roklubb I
  • Johannes Jansen Heggebø(1)
0
2 2 Fana Roklubb II
  • Tor Håkon Tollefsen(1)
0
3 5 Odder Roklub III
  • Simon Kejser(1)
0
4 6 Holstebro Roklub I
  • Andreas Quark Østergaard(1)
0
5 4 Lyngby Roklub III
  • Søren Baastrup(1)
0
6 3 Roforeningen KVIK III
  • Gustav Mølbak(1)
0
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2011-07-02 06:30
Plac. # Navn Tid
1 7 Københavns Roklub I
  • Mathias Nielsen(1)
0
2 10 Moss Roklubb I
  • Einar Solbakken(1)
0
3 8 Lyngby Roklub II
  • Victor Kyllesbech(1)
0
4 9 Roklubben Ægir I
  • Jacob Zacho Søndergaard(1)
0
5 12 Kraftcenter Odense I
  • Søren Dahl Hansen(1)
0
6 11 Nordslesvigsk Roklub I
  • Max Possiel(1)
0
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2011-07-02 06:30
Plac. # Navn Tid
1 17 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
0
2 14 Sorø Roklub II
  • Jakob Lillelund(1)
0
3 15 Odder Roklub I
  • Anders Leitzke Sørensen(1)
0
4 13 Lyngby Roklub I
  • Jacob Anker(1)
0
5 19 Bærum Roklubb I
  • Mattis Engelund Andersen(1)
0
6 18 Sorø Roklub III
  • (1)
0
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 4. Indledende
2011-07-02 06:30
Plac. # Navn Tid
1 23 Tønsberg Roklubb I
  • Adrian Lindgren(1)
0
2 25 Hadsund Roklub II
  • Wiliam Wisholm(1)
0
3 22 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
0
4 24 Roklubben Viking I
  • Jeppe Storm(1)
0
5 20 Fredriksstad Roklub I
  • Per Benske(1)
0
6 21 Roforeningen KVIK IV
  • Nicolai Lassen(1)
0
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 5. Indledende
2011-07-02 06:30
Plac. # Navn Tid
1 29 Tønsberg Roklubb II
  • Sondre Andresen(1)
0
2 26 Roforeningen KVIK II
  • Magnus Aggernæs(1)
0
3 31 Roklubben Viking II
  • Jesper Clausen(1)
0
4 28 Roklubben Furesø I
  • Frederik Theil Jensen(1)
0
5 27 Horten Roklubb I
  • Aron Kaasa(1)
0
6 30 Odder Roklub II
  • Bjarke Damsgaard(1)
0
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 6. Indledende
2011-07-02 06:30
Plac. # Navn Tid
1 34 Haldens Roklub I
  • Adrian Øvreeide Liaklev(1)
0
2 36 Kungälv I
  • Simon Henkow(1)
0
3 33 Roforeningen KVIK I
  • Emil Laursen(1)
0
4 35 Roklubben Furesø II
  • Jonas Grønkjær Pedersen(1)
0
5 32 Halmstad Rodd I
  • Adam Hedman(1)
0
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m A Finale
2011-07-02 14:32
Plac. # Navn Tid
1 11 Kraftcenter Odense I
  • Line Katrine Olsen(1)
  • Anne Larsen(2)
2.03.93
2 4 Mölndals Roddklubb I
  • Sofia Wallin(1)
  • Karin Sundberg(2)
2.05.72
3 8 Halmstad Rodd I
  • Emelie Hansson(1)
  • Beatrice Persson(2)
2.06.97
4 1 Bærum Roklubb I
  • Mina Hølmkjær West(1)
  • Sara Melsen Sudmann(2)
2.08.10
5 12 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Ida Langkjær(2)
2.10.71
6 7 Norske Studenters Roklub I
  • Bente Vagle(1)
  • Sara Juel(2)
2.12.05
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m B Finale
2011-07-02 14:28
Plac. # Navn Tid
1 9 Falkenberg RK I
  • Elin Andersson(1)
  • Sascha Andersson(2)
2.10.18
2 10 Holstebro Roklub I
  • Maria Dixen Nielsen(1)
  • Ej I Brug - Mie Andersen(2)
2.12.15
3 3 Drammen Roklubb I
  • Maia Marie Aspenes(1)
  • Sara Seip(2)
2.16.66
4 5 Tønsberg Roklubb I
  • Ingrid Riiser(1)
  • Mari Askjer(2)
2.22.44
5 15 Roklubben Stevns I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
  • Simone (2)
2.31.22
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m C Finale
2011-07-02 14:24
Plac. # Navn Tid
1 6 Odder Roklub I
  • Maibritt Lund(1)
  • Signe Høegstad(2)
2.14.64
2 2 Sorø Roklub II
  • (1)
  • Sara Hundstrup(2)
2.25.68
3 13 Odder Roklub II
  • Kirstine Kristensen(1)
  • Thilde Hessellund(2)
3.09.48
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Indledende
2011-07-02 06:54
Plac. # Navn Tid
1 4 Mölndals Roddklubb I
  • Sofia Wallin(1)
  • Karin Sundberg(2)
0
2 1 Bærum Roklubb I
  • Mina Hølmkjær West(1)
  • Sara Melsen Sudmann(2)
0
3 3 Drammen Roklubb I
  • Maia Marie Aspenes(1)
  • Sara Seip(2)
0
4 5 Tønsberg Roklubb I
  • Ingrid Riiser(1)
  • Mari Askjer(2)
0
5 2 Sorø Roklub II
  • (1)
  • Sara Hundstrup(2)
0
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 2. Indledende
2011-07-02 06:54
Plac. # Navn Tid
1 8 Halmstad Rodd I
  • Emelie Hansson(1)
  • Beatrice Persson(2)
0
2 7 Norske Studenters Roklub I
  • Bente Vagle(1)
  • Sara Juel(2)
0
3 9 Falkenberg RK I
  • Elin Andersson(1)
  • Sascha Andersson(2)
0
4 10 Holstebro Roklub I
  • Maria Dixen Nielsen(1)
  • Ej I Brug - Mie Andersen(2)
0
5 6 Odder Roklub I
  • Maibritt Lund(1)
  • Signe Høegstad(2)
0
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 3. Indledende
2011-07-02 06:54
Plac. # Navn Tid
1 11 Kraftcenter Odense I
  • Line Katrine Olsen(1)
  • Anne Larsen(2)
0
2 12 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Ida Langkjær(2)
0
4 15 Roklubben Stevns I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
  • Simone (2)
0
5 13 Odder Roklub II
  • Kirstine Kristensen(1)
  • Thilde Hessellund(2)
0
104
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m A Finale
2011-07-02 15:01
Plac. # Navn Tid
1 18 Kraftcenter Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
5.56.80
2 27 Bagsværd Roklub I
  • Oliver Rying Thomsen(1)
6.03.89
3 34 Norske Studenters Roklub II
  • Oscar Stabe Helvig(1)
6.05.71
4 5 Sorø Roklub I
  • Klaus Rasmussen Mendez(1)
6.13.15
5 25 Roklubben Furesø I
  • Marcus Pii Lunau Blanke(1)
6.26.23
6 9 Roskilde Roklub I
  • Alexander Kische(1)
6.43.03
104
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m B Finale
2011-07-02 14:56
Plac. # Navn Tid
1 33 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt -(1)
6.17.18
2 23 Holstebro Roklub I
  • Frederik Taulbjerg(1)
6.21.58
3 26 Ormsund Roklub I
  • Audun Grepperud(1)
6.33.03
4 4 Bagsværd Roklub II
  • Tobias Thykjær(1)
6.37.97
5 10 Moss Roklubb I
  • Edvard Nitter(1)
6.52.22
6 14 Bærum Roklubb I
  • Eigil Bragstad(1)
7.18.35
104
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m C Finale
2011-07-02 14:51
Plac. # Navn Tid
1 22 Københavns Roklub I
  • Tobias Mortensen(1)
6.24.33
2 30 Hadsund Roklub I
  • Lennart Vestergaard(1)
6.28.53
3 16 Fana Roklubb I
  • Knut Jonas Fevang(1)
6.40.94
4 3 Hadsund Roklub II
  • Jacob Toft Christiansen(1)
6.47.29
5 12 Bærum Roklubb II
  • Sebastian Brinck-Mortensen(1)
7.18.36
104
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m D Finale
2011-07-02 14:46
Plac. # Navn Tid
1 31 Ormsund Roklub II
  • Emil Bakkejord(1)
6.32.49
2 15 Stockholms Roddförening I
  • Karl Norberg(1)
6.45.08
3 35 Tønsberg Roklubb I
  • Ole Andreas Aslaksen(1)
6.57.87
4 6 Odder Roklub I
  • Mads Hougaard(1)
6.59.76
5 11 Nyborg Roklub I
  • Mads Voetmann(1)
7.04.95
104
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m E Finale
2011-07-02 14:41
Plac. # Navn Tid
1 7 Falkenberg RK II
  • Martin Johansson(1)
6.42.94
2 17 Fana Roklubb II
  • Petter Bang-Andreasen(1)
6.43.66
3 28 Stavanger Roklubb I
  • Markus Thorstensen(1)
6.56.33
4 24 Nordslesvigsk Roklub I
  • Oliver Daberkow(1)
7.18.17
5 13 Holstebro Roklub III
  • Jonas Kvist Nielsen(1)
7.31.83
104
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m F Finale
2011-07-02 14:36
Plac. # Navn Tid
1 1 Sandefjord Roklubb I
  • Ulrik Holtan Pedersen(1)
7.07.54
2 20 Holstebro Roklub II
  • Jonathan Nielsen(1)
7.14.52
3 8 Skovshoved Roklub I
  • Victor Helbo Wagner(1)
7.48.45
104
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Indledende
2011-07-02 07:06
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub I
  • Klaus Rasmussen Mendez(1)
0
2 4 Bagsværd Roklub II
  • Tobias Thykjær(1)
0
3 3 Hadsund Roklub II
  • Jacob Toft Christiansen(1)
0
4 6 Odder Roklub I
  • Mads Hougaard(1)
0
5 7 Falkenberg RK II
  • Martin Johansson(1)
0
6 1 Sandefjord Roklubb I
  • Ulrik Holtan Pedersen(1)
0
104
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Indledende
2011-07-02 07:06
Plac. # Navn Tid
1 9 Roskilde Roklub I
  • Alexander Kische(1)
0
2 10 Moss Roklubb I
  • Edvard Nitter(1)
0
3 12 Bærum Roklubb II
  • Sebastian Brinck-Mortensen(1)
0
4 11 Nyborg Roklub I
  • Mads Voetmann(1)
0
5 13 Holstebro Roklub III
  • Jonas Kvist Nielsen(1)
0
6 8 Skovshoved Roklub I
  • Victor Helbo Wagner(1)
0
104
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 3. Indledende
2011-07-02 07:06
Plac. # Navn Tid
1 18 Kraftcenter Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
0
2 14 Bærum Roklubb I
  • Eigil Bragstad(1)
0
3 16 Fana Roklubb I
  • Knut Jonas Fevang(1)
0
4 15 Stockholms Roddförening I
  • Karl Norberg(1)
0
5 17 Fana Roklubb II
  • Petter Bang-Andreasen(1)
0
6 20 Holstebro Roklub II
  • Jonathan Nielsen(1)
0
104
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 4. Indledende
2011-07-02 07:06
Plac. # Navn Tid
1 25 Roklubben Furesø I
  • Marcus Pii Lunau Blanke(1)
0
2 23 Holstebro Roklub I
  • Frederik Taulbjerg(1)
0
3 22 Københavns Roklub I
  • Tobias Mortensen(1)
0
4 21 Moss Roklubb II
  • Simen Bøgle Vigeland(1)
0
5 24 Nordslesvigsk Roklub I
  • Oliver Daberkow(1)
0
104
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 5. Indledende
2011-07-02 07:06
Plac. # Navn Tid
1 27 Bagsværd Roklub I
  • Oliver Rying Thomsen(1)
0
2 26 Ormsund Roklub I
  • Audun Grepperud(1)
0
3 30 Hadsund Roklub I
  • Lennart Vestergaard(1)
0
4 31 Ormsund Roklub II
  • Emil Bakkejord(1)
0
5 28 Stavanger Roklubb I
  • Markus Thorstensen(1)
0
104
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 6. Indledende
2011-07-02 07:06
Plac. # Navn Tid
1 34 Norske Studenters Roklub II
  • Oscar Stabe Helvig(1)
0
2 33 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt -(1)
0
4 35 Tønsberg Roklubb I
  • Ole Andreas Aslaksen(1)
0
5 32 Fredriksstad Roklub I
  • Benjamin Hansen(1)
0
105
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m A Finale
2011-07-02 15:16
Plac. # Navn Tid
1 6 Roklubben Furesø I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
  • Rebecca Busk(2)
6.13.68
2 15 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Astrid Steensberg(2)
6.25.08
3 2 Halmstad Rodd I
  • Amanda Tholin(1)
  • Anna Hansson(2)
6.31.55
4 10 Falkenberg RK I
  • Linnea Hallgren(1)
  • Lovisa Wallin(2)
6.43.00
5 17 Roskilde Roklub I
  • Annika Senberg(1)
  • Emilie Gry Almstrup(2)
6.50.33
105
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m B Finale
2011-07-02 15:11
Plac. # Navn Tid
1 5 Drammen Roklubb I
  • Adriana Abrahamsen Brox(1)
  • Anne Line Hexeberg Henriksen(2)
6.24.24
2 18 Næstved Roklub/Roklubben Stevns I
  • Marie Frimann(1)
  • (2)
6.42.37
3 4 Rocenter Aarhus I
  • Julie Poulsen(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
6.43.34
4 9 Bagsværd Roklub/Skovshoved Roklub I
  • Caroline Schock Petersen(1)
  • Niw Erichsen(2)
6.51.67
5 13 Nordslesvigsk Roklub I
  • Lucie Hirschauer(1)
  • Nanna Meyer(2)
6.53.98
6 16 Falkenberg RK II
  • Caroline Jonsson(1)
  • Asha Nur(2)
7.18.79
105
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m C Finale
2011-07-02 15:06
Plac. # Navn Tid
1 7 Fana Roklubb I
  • Lise Skarstein Jakobsen(1)
  • Hanne Marit Vågen(2)
7.07.15
2 1 Horten Roklubb I
  • Rebbeka Else Andersen(1)
  • Charlotte LUND(2)
7.10.44
3 12 Københavns Roklub I
  • Siri Scharloav Hummelsberger(1)
  • Louise Bøbølle(2)
7.14.74
4 11 Tønsberg Roklubb I
  • Pernille Pukerud(1)
  • Anette Gramer(2)
7.30.52
5 14 Roklubben Stevns I
  • Katja (1)
  • Lisa (2)
7.45.63
105
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 1. Indledende
2011-07-02 07:36
Plac. # Navn Tid
1 6 Roklubben Furesø I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
  • Rebecca Busk(2)
0
2 2 Halmstad Rodd I
  • Amanda Tholin(1)
  • Anna Hansson(2)
0
3 5 Drammen Roklubb I
  • Adriana Abrahamsen Brox(1)
  • Anne Line Hexeberg Henriksen(2)
0
4 4 Rocenter Aarhus I
  • Julie Poulsen(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
0
5 7 Fana Roklubb I
  • Lise Skarstein Jakobsen(1)
  • Hanne Marit Vågen(2)
0
6 1 Horten Roklubb I
  • Rebbeka Else Andersen(1)
  • Charlotte LUND(2)
0
105
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 2. Indledende
2011-07-02 07:36
Plac. # Navn Tid
1 10 Falkenberg RK I
  • Linnea Hallgren(1)
  • Lovisa Wallin(2)
0
3 9 Bagsværd Roklub/Skovshoved Roklub I
  • Caroline Schock Petersen(1)
  • Niw Erichsen(2)
0
4 13 Nordslesvigsk Roklub I
  • Lucie Hirschauer(1)
  • Nanna Meyer(2)
0
5 12 Københavns Roklub I
  • Siri Scharloav Hummelsberger(1)
  • Louise Bøbølle(2)
0
6 11 Tønsberg Roklubb I
  • Pernille Pukerud(1)
  • Anette Gramer(2)
0
105
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 3. Indledende
2011-07-02 07:36
Plac. # Navn Tid
1 15 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Astrid Steensberg(2)
0
2 17 Roskilde Roklub I
  • Annika Senberg(1)
  • Emilie Gry Almstrup(2)
0
3 18 Næstved Roklub/Roklubben Stevns I
  • Marie Frimann(1)
  • (2)
0
4 16 Falkenberg RK II
  • Caroline Jonsson(1)
  • Asha Nur(2)
0
5 14 Roklubben Stevns I
  • Katja (1)
  • Lisa (2)
0
106
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2011-07-02 15:24
Plac. # Navn Tid
1 5 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
2.15.33
2 7 Kungälv I
  • Viktor Henkow(1)
2.31.40
3 3 Halmstad Rodd I
  • Filip Nielsen(1)
2.40.68
4 6 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
2.51.73
106
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2011-07-02 15:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Skovshoved Roklub I
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
2.23.08
2 2 Holstebro Roklub I
  • Ej I Brug - Magnus Zir Quist Rathenborg(1)
2.25.89
3 4 Ormsund Roklub I
  • Nicolay Bjønness(1)
2.28.34
4 8 Sarpsborg RK I
  • Diderik Skjønhaug(1)
2.48.27
108
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 2000m A Finale
2011-07-02 15:28
Plac. # Navn Tid
1 3 Danmark I
  • Sara Nissen(1)
  • Marie Gram Pietraszek(2)
  • Trine Toft Andersen(3)
  • Mette Noll Nielsen(4)
7.28.18
2 1 Bagsværd Roklub I
  • Camilla Weis-Banke(1)
  • Iben Østergaard(2)
  • Ida Gørtz Jacobsen(3)
  • Line Møller(4)
7.43.14
3 2 Norske Studenters Roklub I
  • Anna Een Sture(1)
  • Sara Hegge(2)
  • Johanne Solhaug(3)
  • Thea Sørensen(4)
8.29.16
109
M2X Åben Mænd 2X - 2000m A Finale
2011-07-02 15:34
Plac. # Navn Tid
1 7 NORGES ROFORBUND I
  • Kris Cato Tohn(1)
  • Peter Banfi(2)
7.05.17
2 1 Danmark I
  • Mark Hartsteen(1)
  • Tøger Berg Rasmussen(2)
7.14.60
3 5 Hadsund Roklub I
  • Simon Sørensen(1)
  • Anders Olsen(2)
7.15.70
4 6 Svenska Roddförbundet I
  • Rasmus Melin(1)
  • Nick Andersson(2)
7.22.02
5 3 Bagsværd Roklub I
  • Emil Heinrichsen(1)
  • Steen Christensen(2)
7.33.95
6 4 Kungälv I
  • John Knutsson(1)
  • Isak Knutsson(2)
7.52.57
109
M2X Åben Mænd 2X - 2000m 1. Indledende
2011-07-02 07:54
Plac. # Navn Tid
1 1 Danmark I
  • Mark Hartsteen(1)
  • Tøger Berg Rasmussen(2)
0
2 5 Hadsund Roklub I
  • Simon Sørensen(1)
  • Anders Olsen(2)
0
3 2 Norske Studenters Roklub I
  • Lars Myhrer(1)
  • Mads Frank(2)
0
4 4 Kungälv I
  • John Knutsson(1)
  • Isak Knutsson(2)
0
5 3 Bagsværd Roklub I
  • Emil Heinrichsen(1)
  • Steen Christensen(2)
0
109
M2X Åben Mænd 2X - 2000m 2. Indledende
2011-07-02 07:54
Plac. # Navn Tid
1 7 NORGES ROFORBUND I
  • Kris Cato Tohn(1)
  • Peter Banfi(2)
0
2 6 Svenska Roddförbundet I
  • Rasmus Melin(1)
  • Nick Andersson(2)
0
3 9 Mölndals Roddklubb I
  • Göran Haggren(1)
  • Peter Petersson(2)
0
110
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m A Finale
2011-07-02 15:44
Plac. # Navn Tid
1 10 Danmark I
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
  • Anna Munck Laybourn(2)
ingen tid0
2 2 Svenska Roddförbundet I
  • Charlotte Andersson(1)
  • Anna Malvina Svennung(2)
ingen tid0
3 8 NORGES ROFORBUND I
  • Ingvild Rønningen(1)
  • Karen Marie Belsby(2)
ingen tid0
4 5 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub I
  • Inger Koch(1)
  • Gitte Willumsen(2)
ingen tid0
5 7 Roklubben Ægir/Roskilde Roklub I
  • Signe Bech(1)
  • Maja Søndergaard Knudsen(2)
ingen tid0
6 3 Christiania Roklub II
  • Ingrid Victoria Husebye(1)
  • Trude Meyer(2)
ingen tid0
111
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m A Finale
2011-07-03 12:27
Plac. # Navn Tid
1 8 NORGES ROFORBUND I
  • Erik Solbakken(1)
  • Halvor Hølmkjær West(2)
7.29.94
2 1 Stavanger Roklubb II
  • Trygve Bendz Aarestad(1)
  • Asbjørn Skogen(2)
7.44.35
3 7 Kraftcenter Odense I
  • Jesper Fredsted(1)
  • Tobias Kempf(2)
7.45.92
4 4 Danmark I
  • Peter Rytter Munk(1)
  • Thomas Smed Nielsen(2)
7.49.24
5 14 Drammen Roklubb II
  • Simen Moe Johnsen(1)
  • Jørgen Ertzgaard(2)
8.03.75
6 15 Lyngby Roklub I
  • Alexander Modest(1)
  • Peter Christian Holmquist(2)
8.10.32
111
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m B Finale
2011-07-03 12:21
Plac. # Navn Tid
1 22 Svenska Roddförbundet I
  • Christoffer Hansson(1)
  • Tim Block(2)
8.17.00
2 20 Bagsværd Roklub/Roklubben Furesø I
  • Oliver Rying Thomsen(1)
  • Marcus Pii Lunau Blanke(2)
8.18.39
3 6 Kraftcenter Odense II
  • Esben Rusbjerg(1)
  • Niklas Vindinge Sørensen(2)
8.19.45
4 12 Moss Roklubb I
  • Ola Larsson(1)
  • Jens Holm(2)
8.22.91
5 2 Stavanger Roklubb I
  • Thomas Sunde Dale(1)
  • Marcus Bentzen(2)
8.23.26
6 16 Suomen Soutuliitto-Finland RF I
  • Olli-pekka Karppinen(1)
  • Joonas Jousimo(2)
8.37.66
111
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 1. A/B Semifinale
2011-07-02 15:50
Plac. # Navn Tid
1 8 NORGES ROFORBUND I
  • Erik Solbakken(1)
  • Halvor Hølmkjær West(2)
7.21.74
2 1 Stavanger Roklubb II
  • Trygve Bendz Aarestad(1)
  • Asbjørn Skogen(2)
7.22.85
3 14 Drammen Roklubb II
  • Simen Moe Johnsen(1)
  • Jørgen Ertzgaard(2)
7.29.83
4 6 Kraftcenter Odense II
  • Esben Rusbjerg(1)
  • Niklas Vindinge Sørensen(2)
7.27.55
5 12 Moss Roklubb I
  • Ola Larsson(1)
  • Jens Holm(2)
7.30.05
6 20 Bagsværd Roklub/Roklubben Furesø I
  • Oliver Rying Thomsen(1)
  • Marcus Pii Lunau Blanke(2)
7.43.65
111
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 2. A/B Semifinale
2011-07-02 15:56
Plac. # Navn Tid
1 7 Kraftcenter Odense I
  • Jesper Fredsted(1)
  • Tobias Kempf(2)
7.25.92
2 4 Danmark I
  • Peter Rytter Munk(1)
  • Thomas Smed Nielsen(2)
7.28.90
3 15 Lyngby Roklub I
  • Alexander Modest(1)
  • Peter Christian Holmquist(2)
7.31.66
4 2 Stavanger Roklubb I
  • Thomas Sunde Dale(1)
  • Marcus Bentzen(2)
7.43.68
5 22 Svenska Roddförbundet I
  • Christoffer Hansson(1)
  • Tim Block(2)
7.47.78
6 16 Suomen Soutuliitto-Finland RF I
  • Olli-pekka Karppinen(1)
  • Joonas Jousimo(2)
7.56.26
111
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 1. Opsamling
2011-07-02 11:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Kraftcenter Odense II
  • Esben Rusbjerg(1)
  • Niklas Vindinge Sørensen(2)
0
2 16 Suomen Soutuliitto-Finland RF I
  • Olli-pekka Karppinen(1)
  • Joonas Jousimo(2)
0
3 13 Fana Roklubb I
  • Sondre Utkilen(1)
  • Ola Kristiansen Aarseth(2)
0
4 19 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • Mads Petersen(1)
  • Tobias Mortensen(2)
0
5 10 Drammen Roklubb I
  • Valerijs Cistjakovs(1)
  • Eirik Edvardsen(2)
0
111
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 2. Opsamling
2011-07-02 11:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Stavanger Roklubb I
  • Thomas Sunde Dale(1)
  • Marcus Bentzen(2)
0
2 12 Moss Roklubb I
  • Ola Larsson(1)
  • Jens Holm(2)
0
3 9 Rocenter Aarhus I
  • Christian Kiær(1)
  • Sebastian A.F. Thomassen(2)
0
4 18 Horten Roklubb I
  • Sven Erling Forsmo(1)
  • Jostein Gjelseth(2)
0
5 11 Roforeningen KVIK I
  • Christoffer Clausen(1)
  • Nicolai Lassen(2)
0
111
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 1. Indledende
2011-07-02 08:06
Plac. # Navn Tid
1 1 Stavanger Roklubb II
  • Trygve Bendz Aarestad(1)
  • Asbjørn Skogen(2)
0
2 4 Danmark I
  • Peter Rytter Munk(1)
  • Thomas Smed Nielsen(2)
0
3 6 Kraftcenter Odense II
  • Esben Rusbjerg(1)
  • Niklas Vindinge Sørensen(2)
0
4 2 Stavanger Roklubb I
  • Thomas Sunde Dale(1)
  • Marcus Bentzen(2)
0
111
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 2. Indledende
2011-07-02 08:06
Plac. # Navn Tid
1 8 NORGES ROFORBUND I
  • Erik Solbakken(1)
  • Halvor Hølmkjær West(2)
0
2 7 Kraftcenter Odense I
  • Jesper Fredsted(1)
  • Tobias Kempf(2)
0
3 10 Drammen Roklubb I
  • Valerijs Cistjakovs(1)
  • Eirik Edvardsen(2)
0
4 9 Rocenter Aarhus I
  • Christian Kiær(1)
  • Sebastian A.F. Thomassen(2)
0
5 11 Roforeningen KVIK I
  • Christoffer Clausen(1)
  • Nicolai Lassen(2)
0
111
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 3. Indledende
2011-07-02 08:06
Plac. # Navn Tid
1 15 Lyngby Roklub I
  • Alexander Modest(1)
  • Peter Christian Holmquist(2)
0
2 14 Drammen Roklubb II
  • Simen Moe Johnsen(1)
  • Jørgen Ertzgaard(2)
0
3 12 Moss Roklubb I
  • Ola Larsson(1)
  • Jens Holm(2)
0
4 16 Suomen Soutuliitto-Finland RF I
  • Olli-pekka Karppinen(1)
  • Joonas Jousimo(2)
0
5 13 Fana Roklubb I
  • Sondre Utkilen(1)
  • Ola Kristiansen Aarseth(2)
0
111
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 4. Indledende
2011-07-02 08:06
Plac. # Navn Tid
1 22 Svenska Roddförbundet I
  • Christoffer Hansson(1)
  • Tim Block(2)
0
2 20 Bagsværd Roklub/Roklubben Furesø I
  • Oliver Rying Thomsen(1)
  • Marcus Pii Lunau Blanke(2)
0
3 18 Horten Roklubb I
  • Sven Erling Forsmo(1)
  • Jostein Gjelseth(2)
0
4 19 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • Mads Petersen(1)
  • Tobias Mortensen(2)
0
5 21 Norske Studenters Roklub I
  • Felix Johansen(1)
  • Emanuel Verde(2)
0
112
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 2000m A Finale
2011-07-02 16:02
Plac. # Navn Tid
1 1 NORGES ROFORBUND I
  • Martin Helseth(1)
  • Amund Bjørnevik(2)
7.38.17
2 2 Danmark I
  • Viktor August Stokholm Lous(1)
  • Joachim Sutton(2)
8.00.91
3 3 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Lars Erik Graudal(2)
8.17.80
113
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2011-07-02 16:08
Plac. # Navn Tid
1 8 Danmark I
  • Emma Kiehn(1)
8.44.51
2 4 Svenska Roddförbundet I
  • Frida Carlsson(1)
9.10.00
3 5 NORGES ROFORBUND I
  • Hanne Midtbøe Salvesen(1)
9.14.03
4 11 Suomen Soutuliitto-Finland RF I
  • Anmari Järvinen(1)
9.32.16
5 9 Kungälv I
  • Josephine Kreus(1)
9.51.18
113
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 1. Opsamling
2011-07-02 11:10
Plac. # Navn Tid
1 11 Suomen Soutuliitto-Finland RF I
  • Anmari Järvinen(1)
0
2 1 Kungälv II
  • Lilla Edet Lollo Söderström(1)
0
3 3 Roskilde Roklub I
  • Mie Toft Nilsson(1)
0
4 6 Kraftcenter Odense I
  • Marie Thomsen(1)
0
113
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 1. Indledende
2011-07-02 08:22
Plac. # Navn Tid
1 5 NORGES ROFORBUND I
  • Hanne Midtbøe Salvesen(1)
0
2 4 Svenska Roddförbundet I
  • Frida Carlsson(1)
0
3 1 Kungälv II
  • Lilla Edet Lollo Söderström(1)
0
4 3 Roskilde Roklub I
  • Mie Toft Nilsson(1)
0
5 6 Kraftcenter Odense I
  • Marie Thomsen(1)
0
113
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 2. Indledende
2011-07-02 08:22
Plac. # Navn Tid
1 8 Danmark I
  • Emma Kiehn(1)
0
2 9 Kungälv I
  • Josephine Kreus(1)
0
3 11 Suomen Soutuliitto-Finland RF I
  • Anmari Järvinen(1)
0
4 10 Moss Roklubb I
  • Johanne Solhaug(1)
0
114
M4X Åben Mænd 4X - 2000m A Finale
2011-07-02 16:14
Plac. # Navn Tid
1 3 Kraftcenter Odense I
  • Mathias Larsen(1)
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(2)
  • Peter Nørlem(3)
  • Jens Noll Nielsen(4)
6.23.25
2 1 Christiania Roklub I
  • Alex Ivanov(1)
  • Erik Sebastian Raneberg(2)
  • Frederic Skjønhaug(3)
  • Nicolay Wiik(4)
6.34.41
3 2 Danske Studenters Roklub I
  • Christian Wiboe(1)
  • Jesper Oldenborg(2)
  • Jon Anker Bryndorf(3)
  • Andreas Von Bülow(4)
7.39.17
115
U15 M4X+ Junior u. 15 Drenge 4X+ - 500m A Finale
2011-07-02 16:24
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter Odense I
  • Malte Rusbjerg(1)
  • Noah Dimon(2)
  • Søren Dahl Hansen(3)
  • Asger Kiehn(4)
  • Frederik Malling(cox)
2.06.66
2 3 Tønsberg Roklubb I
  • Aksel Vedeler(1)
  • Anders Brænne Dybesland(2)
  • Mari Askjer(3)
  • Simen Holmsen(4)
  • Ingrid Riiser(cox)
2.12.68
116
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m A Finale
2011-07-02 16:33
Plac. # Navn Tid
1 6 Sarpsborg RK I
  • Ole Holm(1)
  • Lasse Strand(2)
  • Magnus Holm(3)
  • Nils Benske(4)
5.23.29
2 7 Sorø Roklub I
  • Anders Lindblom(1)
  • Andreas Sloth(2)
  • (3)
  • (4)
5.26.95
3 2 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub I
  • Emil Meland Knudsen(1)
  • Magnus Baastrup(2)
  • Andreas Ven(3)
  • Jakob Grove Klahsen(4)
5.32.02
4 4 Stockholms Roddförening/Åhus Roddklubb I
  • Victor Schröder(1)
  • Joel Järlesäter(2)
  • Karl Norberg(3)
  • Pierre Billing(4)
5.53.15
116
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m B Finale
2011-07-02 16:28
Plac. # Navn Tid
1 3 Moss Roklubb I
  • Jonas Rekstad Rekstad(1)
  • Mathias Stabel(2)
  • Robin Fjeldstad(3)
  • Tore Wæhre(4)
5.49.71
2 8 Sandefjord Roklubb I
  • Sander Aakerholt(1)
  • Joachim Hansen(2)
  • Kjetil Viksand(3)
  • Sander Mathiassen(4)
5.57.43
3 1 Fana Roklubb I
  • Håvard Sagen(1)
  • Jonas Eilertsen(2)
  • Eilif Skarstein Jakobsen(3)
  • Magnus Tvedt Bakka(4)
6.24.18
116
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m 1. Indledende
2011-07-02 08:34
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub I
  • Emil Meland Knudsen(1)
  • Magnus Baastrup(2)
  • Andreas Ven(3)
  • Jakob Grove Klahsen(4)
0
2 4 Stockholms Roddförening/Åhus Roddklubb I
  • Victor Schröder(1)
  • Joel Järlesäter(2)
  • Karl Norberg(3)
  • Pierre Billing(4)
0
3 3 Moss Roklubb I
  • Jonas Rekstad Rekstad(1)
  • Mathias Stabel(2)
  • Robin Fjeldstad(3)
  • Tore Wæhre(4)
0
4 1 Fana Roklubb I
  • Håvard Sagen(1)
  • Jonas Eilertsen(2)
  • Eilif Skarstein Jakobsen(3)
  • Magnus Tvedt Bakka(4)
0
116
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m 2. Indledende
2011-07-02 08:34
Plac. # Navn Tid
1 6 Sarpsborg RK I
  • Ole Holm(1)
  • Lasse Strand(2)
  • Magnus Holm(3)
  • Nils Benske(4)
0
2 7 Sorø Roklub I
  • Anders Lindblom(1)
  • Andreas Sloth(2)
  • (3)
  • (4)
0
4 8 Sandefjord Roklubb I
  • Sander Aakerholt(1)
  • Joachim Hansen(2)
  • Kjetil Viksand(3)
  • Sander Mathiassen(4)
0
117
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m A Finale
2011-07-02 16:38
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub I
  • Roberto Usai(1)
7.57.87
2 6 Bergens Roklub I
  • Thomas Eldholm(1)
8.04.92
3 10 SPIF Rodd I
  • Dan Ocklind(1)
8.07.61
4 11 Rocenter Aarhus I
  • Dan Holden Rasmussen(1)
8.33.47
5 7 Christiania Roklub I
  • Carl Bjurstrøm(1)
8.38.03
6 2 Nordslesvigsk Roklub I
  • Christian Gjessing Bruun(1)
8.48.01
117
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m 1. Indledende
2011-07-02 08:42
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub I
  • Roberto Usai(1)
0
2 2 Nordslesvigsk Roklub I
  • Christian Gjessing Bruun(1)
0
3 6 Bergens Roklub I
  • Thomas Eldholm(1)
0
4 4 Roklubben Viking I
  • Frederik Holm(1)
0
117
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m 2. Indledende
2011-07-02 08:42
Plac. # Navn Tid
1 10 SPIF Rodd I
  • Dan Ocklind(1)
0
2 7 Christiania Roklub I
  • Carl Bjurstrøm(1)
0
3 11 Rocenter Aarhus I
  • Dan Holden Rasmussen(1)
0
118
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m B Finale
2011-07-03 12:33
Plac. # Navn Tid
2 5 Danske Studenters Roklub I
  • Asbjørn Stahlhut(1)
10.00.57
3 13 Holstebro Roklub I
  • Mads Fischer(1)
11.02.69
3 7 Svenska Roddförbundet I
  • Karl Ståhlberg(1)
11.02.69
4 4 Bærum Roklubb I
  • Thomas Nestaas(1)
11.14.02
118
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 1. A/B Semifinale
2011-07-02 16:44
Plac. # Navn Tid
1 15 Svenska Roddförbundet II
  • Viktor Rissanen(1)
8.12.45
2 10 Tønsberg Roklubb I
  • Jørgen Mjøs Nilsson(1)
ingen tid0
3 17 Suomen Soutuliitto-Finland RF II
  • Samuli Cederström(1)
ingen tid0
4 13 Holstebro Roklub I
  • Mads Fischer(1)
ingen tid0
5 5 Danske Studenters Roklub I
  • Asbjørn Stahlhut(1)
ingen tid0
6 2 Moss Roklubb I
  • Thomas Zugan(1)
ingen tid0
118
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 2. A/B Semifinale
2011-07-02 16:50
Plac. # Navn Tid
3 3 Skovshoved Roklub I
  • Tim Antonie-Hansen(1)
8.23.55
4 7 Svenska Roddförbundet I
  • Karl Ståhlberg(1)
8.46.12
5 4 Bærum Roklubb I
  • Thomas Nestaas(1)
9.02.75
118
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 1. Opsamling
2011-07-02 11:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Skovshoved Roklub I
  • Tim Antonie-Hansen(1)
0
2 10 Tønsberg Roklubb I
  • Jørgen Mjøs Nilsson(1)
0
3 16 Christiania Roklub I
  • Thomas Rummelhoff-Larsen(1)
0
118
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 2. Opsamling
2011-07-02 11:20
Plac. # Navn Tid
1 15 Svenska Roddförbundet II
  • Viktor Rissanen(1)
0
2 4 Bærum Roklubb I
  • Thomas Nestaas(1)
0
3 2 Moss Roklubb I
  • Thomas Zugan(1)
0
4 21 Tønsberg Roklubb II
  • Peder Aaby(1)
0
118
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 3. Opsamling
2011-07-02 11:25
Plac. # Navn Tid
1 18 Danmark I
  • Mathias Kristensen(1)
0
2 4 Bærum Roklubb I
  • Thomas Nestaas(1)
0
3 13 Holstebro Roklub I
  • Mads Fischer(1)
0
4 11 Bærum Roklubb II
  • Tobias Otterstad(1)
0
118
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 4. Opsamling
2011-07-02 11:30
Plac. # Navn Tid
1 20 Roskilde Roklub I
  • Andreas Dyrby(1)
0
2 14 Bergens Roklub I
  • Haakon Wie Larssen(1)
0
118
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 1. Indledende
2011-07-02 08:50
Plac. # Navn Tid
1 5 Danske Studenters Roklub I
  • Asbjørn Stahlhut(1)
0
2 3 Skovshoved Roklub I
  • Tim Antonie-Hansen(1)
0
4 4 Bærum Roklubb I
  • Thomas Nestaas(1)
0
5 2 Moss Roklubb I
  • Thomas Zugan(1)
0
118
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 2. Indledende
2011-07-02 08:50
Plac. # Navn Tid
2 7 Svenska Roddförbundet I
  • Karl Ståhlberg(1)
0
3 10 Tønsberg Roklubb I
  • Jørgen Mjøs Nilsson(1)
0
5 11 Bærum Roklubb II
  • Tobias Otterstad(1)
0
118
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 3. Indledende
2011-07-02 08:50
Plac. # Navn Tid
1 17 Suomen Soutuliitto-Finland RF II
  • Samuli Cederström(1)
0
2 13 Holstebro Roklub I
  • Mads Fischer(1)
0
3 15 Svenska Roddförbundet II
  • Viktor Rissanen(1)
0
4 16 Christiania Roklub I
  • Thomas Rummelhoff-Larsen(1)
0
5 14 Bergens Roklub I
  • Haakon Wie Larssen(1)
0
118
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 4. Indledende
2011-07-02 08:50
Plac. # Navn Tid
1 22 NORGES ROFORBUND I
  • Dag-Erik Tvedt(1)
0
2 20 Roskilde Roklub I
  • Andreas Dyrby(1)
0
3 18 Danmark I
  • Mathias Kristensen(1)
0
4 21 Tønsberg Roklubb II
  • Peder Aaby(1)
0
119
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2011-07-02 16:56
Plac. # Navn Tid
1 9 Svenska Roddförbundet I
  • Josefin Berglund(1)
  • Filippa Kärrfelt(2)
8.07.69
2 12 Christiania Roklub I
  • Rebecca Frazee(1)
  • Agnes Karlseng(2)
8.14.27
3 7 NORGES ROFORBUND I
  • Tuva Lund(1)
  • Benedikte Tollefsen(2)
8.17.53
4 2 Danmark I
  • Iben Østergaard(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
8.25.61
5 5 Mölndals Roddklubb I
  • Ebba Sundberg(1)
  • Mimi Grosselius(2)
8.30.23
6 8 Christiania Roklub II
  • Andrea Adamson(1)
  • Karen Johnson(2)
8.42.72
119
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m 1. Opsamling
2011-07-02 11:39
Plac. # Navn Tid
1 12 Christiania Roklub I
  • Rebecca Frazee(1)
  • Agnes Karlseng(2)
0
2 5 Mölndals Roddklubb I
  • Ebba Sundberg(1)
  • Mimi Grosselius(2)
0
3 10 Bagsværd Roklub I
  • Frederikke Bay Toft(1)
  • Mathilde Persson(2)
0
4 1 Stavanger Roklubb I
  • Martine Krabbendam(1)
  • Astrid Lescoeur(2)
0
5 3 Danske Studenters Roklub I
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(1)
  • Mette Maria Olsen Nørregård(2)
0
119
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m 2. Opsamling
2011-07-02 11:43
Plac. # Navn Tid
1 7 NORGES ROFORBUND I
  • Tuva Lund(1)
  • Benedikte Tollefsen(2)
0
2 8 Christiania Roklub II
  • Andrea Adamson(1)
  • Karen Johnson(2)
0
3 6 Svenska Roddförbundet II
  • Lisa Sellert(1)
  • Malin Wilgotson(2)
0
4 4 Rocenter Aarhus I
  • Astrid Bertelsen(1)
  • Marie Linde Lauridsen(2)
0
119
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m 1. Indledende
2011-07-02 09:14
Plac. # Navn Tid
1 2 Danmark I
  • Iben Østergaard(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
0
2 5 Mölndals Roddklubb I
  • Ebba Sundberg(1)
  • Mimi Grosselius(2)
0
3 6 Svenska Roddförbundet II
  • Lisa Sellert(1)
  • Malin Wilgotson(2)
0
4 1 Stavanger Roklubb I
  • Martine Krabbendam(1)
  • Astrid Lescoeur(2)
0
5 4 Rocenter Aarhus I
  • Astrid Bertelsen(1)
  • Marie Linde Lauridsen(2)
0
6 3 Danske Studenters Roklub I
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(1)
  • Mette Maria Olsen Nørregård(2)
0
119
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m 2. Indledende
2011-07-02 09:14
Plac. # Navn Tid
1 9 Svenska Roddförbundet I
  • Josefin Berglund(1)
  • Filippa Kärrfelt(2)
0
2 7 NORGES ROFORBUND I
  • Tuva Lund(1)
  • Benedikte Tollefsen(2)
0
3 10 Bagsværd Roklub I
  • Frederikke Bay Toft(1)
  • Mathilde Persson(2)
0
4 8 Christiania Roklub II
  • Andrea Adamson(1)
  • Karen Johnson(2)
0
5 12 Christiania Roklub I
  • Rebecca Frazee(1)
  • Agnes Karlseng(2)
0
6 11 Kungälv I
  • Josephine Kreus(1)
  • Lilla Edet Lollo Söderström(2)
0
120
U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1500m A Finale
2011-07-02 17:02
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Ægir I
  • Emma Munk(1)
  • Ida Dsane Andersen(2)
  • Helene Olesen(3)
  • Nanna Lybæk Knudsen(4)
5.50.67
2 1 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Astrid Steensberg(2)
  • (3)
  • (4)
5.57.00
3 4 Falkenberg RK I
  • Linnea Hallgren(1)
  • Caroline Jonsson(2)
  • Moa Johansson(3)
  • Lovisa Wallin(4)
6.10.75
4 5 Christiania Roklub/Fana Roklubb I
  • Hanne Marit Vågen(1)
  • Lise Skarstein Jakobsen(2)
  • Maja Emilie Lund(3)
  • Marit Andreassen(4)
6.34.79
5 2 Nordslesvigsk Roklub I
  • Simone Fröhlich(1)
  • Juliane Svingholm(2)
  • Lucie Hirschauer(3)
  • Nanna Meyer(4)
6.42.33
121
U15 W4X+ Junior u. 15 Piger 4X+ - 500m A Finale
2011-07-02 17:07
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær(1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
  • (cox)
2.01.43
2 2 Moss Roklubb I
  • Estell G Maillet(1)
  • Ingrid Skarpholt(2)
  • Mikko Rekstad(3)
  • Rebekka Wiberg-Bugge(4)
  • Ingen Cox(cox)
2.24.69
122
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m A Finale
2011-07-03 12:51
Plac. # Navn Tid
1 19 NORGES ROFORBUND III
  • Martha Helgeland(1)
9.41.84
2 11 Danmark I
  • Anne Dsane Andersen(1)
9.42.98
3 12 Christiania Roklub IV
  • Christina Kinck(1)
10.16.18
4 21 Lyngby Roklub I
  • Louise Wissing(1)
10.29.49
5 7 Lyngby Roklub II
  • Mârit Tamm(1)
11.50.94
122
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m B Finale
2011-07-03 12:45
Plac. # Navn Tid
1 6 Drammen Roklubb I
  • Anita Abrahamsen Brox(1)
10.31.87
2 15 Christiania Roklub II
  • Andrea Älveborn(1)
10.32.45
3 8 Ormsund Roklub I
  • Antje Peine(1)
11.00.78
4 10 Roforeningen KVIK I
  • Mejse Andersen(1)
11.30.02
5 13 Mölndals Roddklubb I
  • Malin Lindström(1)
12.05.66
122
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 1. A/B Semifinale
2011-07-02 17:12
Plac. # Navn Tid
1 19 NORGES ROFORBUND III
  • Martha Helgeland(1)
9.08.10
2 16 Uppsala Akademiska RS I
  • Helena Back(1)
9.15.37
3 12 Christiania Roklub IV
  • Christina Kinck(1)
9.28.56
4 15 Christiania Roklub II
  • Andrea Älveborn(1)
9.47.72
5 6 Drammen Roklubb I
  • Anita Abrahamsen Brox(1)
9.51.04
6 13 Mölndals Roddklubb I
  • Malin Lindström(1)
11.14.75
122
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 2. A/B Semifinale
2011-07-02 17:18
Plac. # Navn Tid
1 11 Danmark I
  • Anne Dsane Andersen(1)
9.01.94
2 21 Lyngby Roklub I
  • Louise Wissing(1)
9.27.54
3 7 Lyngby Roklub II
  • Mârit Tamm(1)
9.41.15
4 8 Ormsund Roklub I
  • Antje Peine(1)
9.44.89
5 10 Roforeningen KVIK I
  • Mejse Andersen(1)
10.08.52
122
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 1. Opsamling
2011-07-02 11:35
Plac. # Navn Tid
1 15 Christiania Roklub II
  • Andrea Älveborn(1)
0
2 13 Mölndals Roddklubb I
  • Malin Lindström(1)
0
122
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 1. Indledende
2011-07-02 09:26
Plac. # Navn Tid
1 6 Drammen Roklubb I
  • Anita Abrahamsen Brox(1)
0
2 8 Ormsund Roklub I
  • Antje Peine(1)
0
3 7 Lyngby Roklub II
  • Mârit Tamm(1)
0
122
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 2. Indledende
2011-07-02 09:26
Plac. # Navn Tid
1 11 Danmark I
  • Anne Dsane Andersen(1)
0
2 12 Christiania Roklub IV
  • Christina Kinck(1)
0
3 10 Roforeningen KVIK I
  • Mejse Andersen(1)
0
4 15 Christiania Roklub II
  • Andrea Älveborn(1)
0
5 13 Mölndals Roddklubb I
  • Malin Lindström(1)
0
122
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 3. Indledende
2011-07-02 09:26
Plac. # Navn Tid
1 19 NORGES ROFORBUND III
  • Martha Helgeland(1)
0
2 21 Lyngby Roklub I
  • Louise Wissing(1)
0
3 16 Uppsala Akademiska RS I
  • Helena Back(1)
0
123
M1X Åben Mænd 1X - 2000m A Finale
2011-07-03 13:03
Plac. # Navn Tid
1 4 Svenska Roddförbundet I
  • Pontus Gustavsson(1)
8.25.73
2 5 Kraftcenter København I
  • Jens Olav Dahlgaard(1)
8.27.65
3 12 Horten Roklubb I
  • Bjørn Jostein Singstad(1)
fotofinish8.28.43
4 9 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
8.28.77
5 15 NORGES ROFORBUND I
  • Torstein Nordby(1)
8.41.32
6 18 Kraftcenter Odense I
  • Oliver Kiehn(1)
8.43.19
123
M1X Åben Mænd 1X - 2000m B Finale
2011-07-03 12:57
Plac. # Navn Tid
1 14 Ringsaker roklubb I
  • Frank Robert Blindheim(1)
9.11.21
2 8 Roforeningen KVIK I
  • Frederik Østerberg(1)
9.40.64
123
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 1. A/B Semifinale
2011-07-02 17:24
Plac. # Navn Tid
1 18 Kraftcenter Odense I
  • Oliver Kiehn(1)
7.55.30
2 4 Svenska Roddförbundet I
  • Pontus Gustavsson(1)
8.00.76
3 9 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
8.04.13
4 16 Danmark I
  • Frank Steffensen(1)
8.12.26
5 13 Kraftcenter København II
  • Peter Søgaard(1)
8.29.83
6 8 Roforeningen KVIK I
  • Frederik Østerberg(1)
9.14.41
123
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 2. A/B Semifinale
2011-07-02 17:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Kraftcenter København I
  • Jens Olav Dahlgaard(1)
8.00.92
2 12 Horten Roklubb I
  • Bjørn Jostein Singstad(1)
8.06.26
3 15 NORGES ROFORBUND I
  • Torstein Nordby(1)
8.15.77
4 19 Hadsund Roklub I
  • Emil Riise(1)
8.25.80
5 14 Ringsaker roklubb I
  • Frank Robert Blindheim(1)
8.36.70
6 3 Roforeningen KVIK II
  • Loui Lam(1)
8.43.36
123
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 1. Opsamling
2011-07-02 13:40
Plac. # Navn Tid
1 19 Hadsund Roklub I
  • Emil Riise(1)
8.19.11
2 13 Kraftcenter København II
  • Peter Søgaard(1)
8.21.31
3 14 Ringsaker roklubb I
  • Frank Robert Blindheim(1)
8.26.29
4 2 Mölndals Roddklubb I
  • Peter Petersson(1)
8.33.22
5 7 Norske Studenters Roklub I
  • Christian Koop(1)
0.42.84
123
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 2. Opsamling
2011-07-02 13:45
Plac. # Navn Tid
1 16 Danmark I
  • Frank Steffensen(1)
8.22.59
2 3 Roforeningen KVIK II
  • Loui Lam(1)
8.30.87
3 8 Roforeningen KVIK I
  • Frederik Østerberg(1)
8.40.07
4 1 Kristiansand Roklubb I
  • Haakon Albert(1)
9.00.47
5 17 Bagsværd Roklub I
  • Morten Van Der Keur(1)
9.24.33
123
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 1. Indledende
2011-07-02 09:38
Plac. # Navn Tid
1 4 Svenska Roddförbundet I
  • Pontus Gustavsson(1)
0
2 5 Kraftcenter København I
  • Jens Olav Dahlgaard(1)
0
3 2 Mölndals Roddklubb I
  • Peter Petersson(1)
0
4 3 Roforeningen KVIK II
  • Loui Lam(1)
0
5 1 Kristiansand Roklubb I
  • Haakon Albert(1)
0
6 7 Norske Studenters Roklub I
  • Christian Koop(1)
0
123
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 2. Indledende
2011-07-02 09:38
Plac. # Navn Tid
1 9 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
0
2 12 Horten Roklubb I
  • Bjørn Jostein Singstad(1)
0
3 13 Kraftcenter København II
  • Peter Søgaard(1)
0
4 8 Roforeningen KVIK I
  • Frederik Østerberg(1)
0
5 14 Ringsaker roklubb I
  • Frank Robert Blindheim(1)
0
123
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 3. Indledende
2011-07-02 09:38
Plac. # Navn Tid
1 15 NORGES ROFORBUND I
  • Torstein Nordby(1)
0
2 18 Kraftcenter Odense I
  • Oliver Kiehn(1)
0
3 16 Danmark I
  • Frank Steffensen(1)
0
4 19 Hadsund Roklub I
  • Emil Riise(1)
0
5 17 Bagsværd Roklub I
  • Morten Van Der Keur(1)
0
124
LW1X Åben Kvinder letvægt 1X - 2000m A Finale
2011-07-02 17:36
Plac. # Navn Tid
1 4 Kraftcenter København I
  • Kirstine Halberg Engel(1)
9.39.38
2 3 Lyngby Roklub I
  • Ida Nymann Petersen(1)
10.07.88
3 2 Kungälv I
  • Rebecka Ankarudd(1)
11.16.92
125
M2- Åben Mænd 2- - 2000m A Finale
2011-07-02 17:42
Plac. # Navn Tid
1 2 Sandefjord Roklubb I
  • Hallvard Bjørkelund (Bergens Roklub)(1)
  • Øyvind Lavoll(2)
7.41.88
2 7 Falkenberg RK I
  • Leif Johansson(1)
  • Mattias Johansson(2)
8.03.43
3 6 Stockholms Roddförening I
  • Robert Vigert(1)
  • Jan Berglund(2)
8.05.77
4 1 Kungälv I
  • Peter Karlsson(1)
  • Mattias Carlsson(2)
8.11.70
126
W4X Åben Kvinder 4X - 2000m A Finale
2011-07-02 17:48
Plac. # Navn Tid
1 4 Danmark I
  • Rikke C Nielsen(1)
  • Janne Flensborg Otzen(2)
  • Nina Byriel Kronborg(3)
  • Sigrid Abild Andersen(4)
7.35.22
2 5 Bergens Roklub/Christiania Roklub/Fana Roklubb/Horten Roklubb I
  • Karen Marie Belsby(1)
  • Invild Rønningen(2)
  • Birgitta Husebye(3)
  • Stine Eriksen Hammer(4)
7.42.17
3 1 Bagsværd Roklub/Falkenberg RK I
  • Frida Johansson(1)
  • Maria Wilgotson(2)
  • Carin Anderson(3)
  • Veronika Karlsson(4)
7.55.03
4 3 Christiania Roklub I
  • Ingrid Victoria Husebye(1)
  • Marianne Madsen(2)
  • Trude Meyer(3)
  • Andrea Älveborn(4)
8.30.64
5 2 Københavns Roklub I
  • Karen Sørensen(1)
  • Mette Munch Madsen(2)
  • Betina Holck(3)
  • Jeanette Ørnvang(4)
9.13.61
127
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 2000m A Finale
2011-07-02 17:54
Plac. # Navn Tid
1 1 Danmark I
  • Jesper Tronier Hansen(1)
  • Andreas Christensen(2)
  • Christian Kragh(3)
  • Karl Meyer(4)
7.10.03
2 3 Svenska Roddförbundet I
  • Filip Nilsson(1)
  • Oskar Svensson(2)
  • Erik Kärrfelt(3)
  • Andreas Löfman(4)
7.32.46
128
M4- Åben Mænd 4- - 2000m A Finale
2011-07-02 18:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Norske Studenters Roklub I
  • Tord Fongaard(1)
  • Sven-Ole Nicolaysen(2)
  • Markus Holmemo(3)
  • Fredrik Winter Thorsen(4)
6.47.64
2 2 Danmark I
  • Nicolai Skjølstrup(1)
  • Jens Egebjerg Bækhøj(2)
  • Emil Espensen(3)
  • Alexander S. Sørensen(4)
6.48.38
3 3 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • Fredrik Leicht(1)
  • Jonathan Sølve(2)
  • Christian List Jakobsen(3)
  • Mike Christensen(4)
6.58.77
4 1 Odder Roklub/Roklubben Ægir/Roskilde Roklub I
  • Mads Brogaard(1)
  • Martin Brenøe(2)
  • Christian Due Nielsen(3)
  • Alex Berg(4)
7.22.08
129
Master W4X/4- Masters Kvinder  27+  4X/4- - 1000m 1. Afdeling
2011-07-02 18:06
Plac. # Navn Tid
1 1 Fredensborg Roklub I
  • Merete Boldt(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
  • Sanne Poulin(3)
  • Bettina Cervin(4)
Start:0s 3.47.98
2 2 Roskilde Roklub I
  • Bianca Bech(1)
  • Rebecca Kaliszan(2)
  • Dorthe Friis Thanning(3)
  • Ulla Werner(4)
Start:0s 3.55.19
3 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Jane Steensberg(2)
  • Ingrid Petersen(3)
  • Merete Busk(4)
Start:0s 3.55.86
4 3 Danske Studenters Roklub/Fredensborg Roklub/Lyngby Roklub I
  • Anette Andersen(1)
  • Susanne Hansen(2)
  • Gitte Willumsen(3)
  • Inger Koch(4)
Start:0s 3.59.58
130
U13 M2X Junior u. 13 Drenge 2X - 500m A Finale
2011-07-02 18:11
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde Roklub/Skovshoved Roklub I
  • Bastian Secher(1)
  • Oliver Kviat Antonsen(2)
2.12.39
2 2 Halmstad Rodd/Kungälv I
  • Viktor Henkow(1)
  • Filip Nielsen(2)
2.26.77
131
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 500m A Finale
2011-07-02 18:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
2.39.87
2 1 Bærum Roklubb I
  • Synnøve Gillebo Foss(1)
3.00.22
3 2 Hadsund Roklub I
  • Liane Vestergaard(1)
3.12.96
4 4 Hadsund Roklub II
  • Agnete Munk - (1)
3.26.06
132
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m A Finale
2011-07-02 18:27
Plac. # Navn Tid
1 18 Fana Roklubb I
  • Johannes Jansen Heggebø(1)
  • Tor Håkon Tollefsen(2)
1.56.18
2 12 Tønsberg Roklubb II
  • Sondre Andresen(1)
  • Adrian Lindgren(2)
1.58.56
3 5 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
2.00.09
4 16 Moss Roklubb I
  • Mikko Rekstad(1)
  • Vegard Stabel(2)
2.03.49
5 2 Kungälv/Stockholms Roddförening I
  • Pierre Billing(1)
  • Simon Henkow(2)
2.03.99
6 7 Roklubben Viking I
  • Jeppe Storm(1)
  • Jesper Clausen(2)
2.04.67
132
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m B Finale
2011-07-02 18:23
Plac. # Navn Tid
1 3 Odder Roklub I
  • Anders Leitzke Sørensen(1)
  • Johannes Dahm(2)
2.00.35
2 9 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Jakob Lillelund(2)
2.03.88
3 8 Fana Roklubb II
  • Eilif Skarstein Jakobsen(1)
  • Magnus Tvedt Bakka(2)
2.05.82
4 13 Tønsberg Roklubb I
  • Anders Brænne Dybesland(1)
  • Simen Holmsen(2)
2.09.88
5 14 Lyngby Roklub I
  • Jacob Anker(1)
  • Søren Baastrup(2)
2.12.79
6 1 Kraftcenter Odense I
  • Malte Rusbjerg(1)
  • Asger Kiehn(2)
2.14.02
132
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m C Finale
2011-07-02 18:19
Plac. # Navn Tid
1 4 Kraftcenter Odense II
  • Noah Dimon(1)
  • Frederik Malling(2)
0.00.00
2 10 Roklubben Furesø I
  • Frederik Theil Jensen(1)
  • Jonas Grønkjær Pedersen(2)
0.03.90
3 6 Bærum Roklubb I
  • Herman Brinck-Mortensen(1)
  • Mattis Engelund Andersen(2)
0.10.63
132
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Indledende
2011-07-02 09:50
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
0
2 2 Kungälv/Stockholms Roddförening I
  • Pierre Billing(1)
  • Simon Henkow(2)
0
3 3 Odder Roklub I
  • Anders Leitzke Sørensen(1)
  • Johannes Dahm(2)
0
4 1 Kraftcenter Odense I
  • Malte Rusbjerg(1)
  • Asger Kiehn(2)
0
5 4 Kraftcenter Odense II
  • Noah Dimon(1)
  • Frederik Malling(2)
0
6 6 Bærum Roklubb I
  • Herman Brinck-Mortensen(1)
  • Mattis Engelund Andersen(2)
0
132
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 2. Indledende
2011-07-02 09:50
Plac. # Navn Tid
1 12 Tønsberg Roklubb II
  • Sondre Andresen(1)
  • Adrian Lindgren(2)
0
2 7 Roklubben Viking I
  • Jeppe Storm(1)
  • Jesper Clausen(2)
0
3 9 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Jakob Lillelund(2)
0
4 8 Fana Roklubb II
  • Eilif Skarstein Jakobsen(1)
  • Magnus Tvedt Bakka(2)
0
5 11 Roforeningen KVIK I
  • Emil Laursen(1)
  • Magnus Aggernæs(2)
0
6 10 Roklubben Furesø I
  • Frederik Theil Jensen(1)
  • Jonas Grønkjær Pedersen(2)
0
132
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 3. Indledende
2011-07-02 09:50
Plac. # Navn Tid
1 18 Fana Roklubb I
  • Johannes Jansen Heggebø(1)
  • Tor Håkon Tollefsen(2)
0
2 16 Moss Roklubb I
  • Mikko Rekstad(1)
  • Vegard Stabel(2)
0
3 13 Tønsberg Roklubb I
  • Anders Brænne Dybesland(1)
  • Simen Holmsen(2)
0
4 14 Lyngby Roklub I
  • Jacob Anker(1)
  • Søren Baastrup(2)
0
5 15 Roforeningen KVIK II
  • Gustav Mølbak(1)
  • Nicolai Lassen(2)
0
133
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2011-07-02 18:43
Plac. # Navn Tid
1 10 Falkenberg RK I
  • Sascha Andersson(1)
2.18.59
2 15 Mölndals Roddklubb I
  • Karin Sundberg(1)
2.19.44
3 2 Horten Roklubb I
  • Maia Marie Aspenes(1)
2.24.84
4 1 Halmstad Rodd I
  • Beatrice Persson(1)
2.26-25
5 7 Halmstad Rodd II
  • Emelie Hansson(1)
2.30.87
6 20 Roklubben Stevns I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
2.35.50
133
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m B Finale
2011-07-02 18:39
Plac. # Navn Tid
1 13 Mölndals Roddklubb II
  • Sofia Wallin(1)
2.24.99
2 14 Bærum Roklubb II
  • Mina Hølmkjær West(1)
2.28.18
4 5 Nordslesvigsk Roklub I
  • Lea Hirschauer(1)
2.33.83
5 9 Holstebro Roklub I
  • Ej I Brug - Mie Andersen(1)
2.34.41
6 17 Sorø Roklub II
  • (1)
2.45.87
133
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m C Finale
2011-07-02 18:35
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub I
  • (1)
2.22.74
2 12 Drammen Roklubb I
  • Sara Seip(1)
2.35.07
3 16 Odder Roklub I
  • Sarah M.(1)
2.36.95
4 6 Tønsberg Roklubb I
  • Nora Haukom(1)
2.46.91
133
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m D Finale
2011-07-02 18:31
Plac. # Navn Tid
1 11 Bærum Roklubb I
  • Sara Melsen Sudmann(1)
2.30.85
2 8 Norske Studenters Roklub I
  • Bente Vagle(1)
2.41.55
3 3 Tønsberg Roklubb II
  • Ingrid Riiser(1)
2.53.31
133
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2011-07-02 10:02
Plac. # Navn Tid
1 1 Halmstad Rodd I
  • Beatrice Persson(1)
0
2 2 Horten Roklubb I
  • Maia Marie Aspenes(1)
0
3 5 Nordslesvigsk Roklub I
  • Lea Hirschauer(1)
0
4 4 Sorø Roklub I
  • (1)
0
5 3 Tønsberg Roklubb II
  • Ingrid Riiser(1)
0
133
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2011-07-02 10:02
Plac. # Navn Tid
1 10 Falkenberg RK I
  • Sascha Andersson(1)
0
2 7 Halmstad Rodd II
  • Emelie Hansson(1)
0
3 9 Holstebro Roklub I
  • Ej I Brug - Mie Andersen(1)
0
4 6 Tønsberg Roklubb I
  • Nora Haukom(1)
0
5 8 Norske Studenters Roklub I
  • Bente Vagle(1)
0
133
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 3. Indledende
2011-07-02 10:02
Plac. # Navn Tid
1 15 Mölndals Roddklubb I
  • Karin Sundberg(1)
0
2 13 Mölndals Roddklubb II
  • Sofia Wallin(1)
0
3 14 Bærum Roklubb II
  • Mina Hølmkjær West(1)
0
4 12 Drammen Roklubb I
  • Sara Seip(1)
0
5 11 Bærum Roklubb I
  • Sara Melsen Sudmann(1)
0
133
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 4. Indledende
2011-07-02 10:02
Plac. # Navn Tid
1 20 Roklubben Stevns I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
0
3 17 Sorø Roklub II
  • (1)
0
4 16 Odder Roklub I
  • Sarah M.(1)
0
134
Master M4-/4X Masters Mænd  27+  4X/4- - 1000m 1. Afdeling
2011-07-02 18:48
Plac. # Navn Tid
1 12 Danske Studenters Roklub II
  • Hans Tapper(1)
  • Søren Strange(2)
  • Henrik Almegaard(3)
  • Lars Nielsen(4)
Start:0s 3.29.00
2 13 Ormsund Roklub I
  • Per Giltvedt(1)
  • Lars Bjønness(2)
  • Morten Grepperud(3)
  • Nils Jørgen Bjønness(4)
Start:0s 3.32.50
3 4 Fredensborg Roklub I
  • Peter Frederiksen(1)
  • Bjørn Andersen(2)
  • Søren Heinrichsen(3)
  • Jacob Midtgaard(4)
Start:0s 3.35.36
4 2 Danske Studenters Roklub I
  • Jan Cederkvist(1)
  • Jens Rokkedal(2)
  • Bjarne Spanggaard(3)
  • Arnold Sørensen(4)
Start:0s 4.24.24
5 1 Køge Roklub I
  • Kai Christensen(1)
  • John Nielsen(2)
  • Anker Jakobsen(3)
  • Jan Muller(4)
Start:0s deltog i 3. afdeling4.39.08
134
Master M4X/4- Masters Mænd  27+  4X/4- - 1000m 2. Afdeling
2011-07-02 18:52
Plac. # Navn Tid
1 3 Roforeningen KVIK/Roklubben Skjold I
  • Carsten Blichfeldt(1)
  • John Grunwald(2)
  • Peter Skov(3)
  • Flemming Bay(4)
Start:0s 4.07.41
2 11 Kungälv/Stockholms Roddförening I
  • Jan Berglund(1)
  • Robert Vigert(2)
  • Peter Karlsson(3)
  • Mattias Carlsson(4)
Start:0s 4.10.77
3 5 Sorø Roklub II
  • Mads Kruse-Andersen(1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
Start:0s 4.13.31
4 8 Sorø Roklub I
  • Leif Hansen(1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
Start:0s deltog i 1. afdeling3.51.58
134
Master M4X/4- Masters Mænd  27+  4X/4- - 1000m 3. Afdeling
2011-07-02 18:56
Plac. # Navn Tid
1 6 Kungälv II
  • Joachim Brischewski(1)
  • Kent Bernhardsson(2)
  • Jan Andersson(3)
  • Christer Corneliusson(4)
Start:0s 3.49.21
2 7 Christiania Roklub I
  • Helge Refsum(1)
  • James Wilson(2)
  • Petter Narvestad(3)
  • Tor Ahlsand(4)
Start:0s 3.55.87
3 10 Roskilde Roklub I
  • Thomas Lynderup(1)
  • Mogens Kleis(2)
  • Søren Anthonsen(3)
  • Sven Lyster(4)
Start:0s 4.06.68
4 9 Roklubben Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
  • Ole Præst Larsen(2)
  • Bo Jystrup(3)
  • Bo Hartz(4)
Start:0s 4.10.13
135
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m A Finale
2011-07-02 19:17
Plac. # Navn Tid
1 8 Norske Studenters Roklub II
  • Theo Wiik(1)
  • Patrick Een Sture(2)
5.40.88
2 4 Norske Studenters Roklub I
  • Oscar Stabe Helvig(1)
  • Petter Svingen(2)
5.43.02
3 14 Sorø Roklub I
  • Anders Lindblom(1)
  • Klaus Rasmussen Mendez(2)
5.48.14
4 16 Lyngby Roklub I
  • Emil Meland Knudsen(1)
  • Magnus Baastrup(2)
5.56.40
5 1 Holstebro Roklub I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Jonathan Nielsen(2)
6.02.24
6 19 Roklubben Furesø I
  • Henrik Georg Eriksen(1)
  • Markus Kojo Hagan(2)
6.10.33
135
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m B Finale
2011-07-02 19:12
Plac. # Navn Tid
1 7 Fredriksstad Roklub I
  • Nils Benske(1)
  • Magnus Holm(2)
6.02.78
2 3 Fana Roklubb I
  • Knut Jonas Fevang(1)
  • Petter Bang-Andreasen(2)
6.08.77
3 2 Tønsberg Roklubb I
  • Ole Andreas Aslaksen(1)
  • Ask Jarl Tjøm(2)
6.11.95
4 11 Sandefjord Roklubb II
  • Sander Aakerholt(1)
  • Sander Mathiassen(2)
6.55.10
5 20 Sandefjord Roklubb I
  • Joachim Hansen(1)
  • Kjetil Viksand(2)
7.11.68
135
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m C Finale
2011-07-02 19:07
Plac. # Navn Tid
1 6 Sarpsborg RK I
  • Ole Holm(1)
  • Lasse Strand(2)
6.20.60
3 17 Moss Roklubb II
  • Mathias Stabel(1)
  • Kristian Gurrik(2)
6.27.47
4 12 Nordslesvigsk Roklub I
  • Michael Tronier Hansen(1)
  • Sune Babiel Prehn(2)
6.45.87
5 13 Fana Roklubb II
  • Håvard Sagen(1)
  • Jonas Eilertsen(2)
6.59.05
135
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Indledende
2011-07-02 10:18
Plac. # Navn Tid
1 4 Norske Studenters Roklub I
  • Oscar Stabe Helvig(1)
  • Petter Svingen(2)
0
2 1 Holstebro Roklub I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Jonathan Nielsen(2)
0
3 3 Fana Roklubb I
  • Knut Jonas Fevang(1)
  • Petter Bang-Andreasen(2)
0
4 2 Tønsberg Roklubb I
  • Ole Andreas Aslaksen(1)
  • Ask Jarl Tjøm(2)
0
5 6 Sarpsborg RK I
  • Ole Holm(1)
  • Lasse Strand(2)
0
6 5 Moss Roklubb III
  • Robin Fjeldstad(1)
  • Simen Bøgle Vigeland(2)
0
135
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 2. Indledende
2011-07-02 10:18
Plac. # Navn Tid
1 14 Sorø Roklub I
  • Anders Lindblom(1)
  • Klaus Rasmussen Mendez(2)
0
2 8 Norske Studenters Roklub II
  • Theo Wiik(1)
  • Patrick Een Sture(2)
0
3 7 Fredriksstad Roklub I
  • Nils Benske(1)
  • Magnus Holm(2)
0
4 11 Sandefjord Roklubb II
  • Sander Aakerholt(1)
  • Sander Mathiassen(2)
0
5 12 Nordslesvigsk Roklub I
  • Michael Tronier Hansen(1)
  • Sune Babiel Prehn(2)
0
6 13 Fana Roklubb II
  • Håvard Sagen(1)
  • Jonas Eilertsen(2)
0
135
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 3. Indledende
2011-07-02 10:18
Plac. # Navn Tid
1 16 Lyngby Roklub I
  • Emil Meland Knudsen(1)
  • Magnus Baastrup(2)
0
2 19 Roklubben Furesø I
  • Henrik Georg Eriksen(1)
  • Markus Kojo Hagan(2)
0
3 15 Moss Roklubb I
  • Jonas Rekstad Rekstad(1)
  • Edvard Nitter(2)
0
4 20 Sandefjord Roklubb I
  • Joachim Hansen(1)
  • Kjetil Viksand(2)
0
5 17 Moss Roklubb II
  • Mathias Stabel(1)
  • Kristian Gurrik(2)
0
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m A Finale
2011-07-02 19:37
Plac. # Navn Tid
1 24 Falkenberg RK I
  • Moa Johansson(1)
0.00.00
2 11 Öresjö Rodd I
  • Lovisa Claesson(1)
0.03.96
3 17 Halmstad Rodd I
  • Amanda Tholin(1)
0.16.44
4 2 Christiania Roklub I
  • Marit Andreassen(1)
0.21.61
5 5 Roklubben Stevns I
  • Maja Jørgensen(1)
0.23.90
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m B Finale
2011-07-02 19:32
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde Roklub I
  • Silja Konoy Davidsen(1)
7.10.67
2 16 Norske Studenters Roklub I
  • Anna Een Sture(1)
7.12.64
3 18 Rocenter Aarhus I
  • Julie Poulsen(1)
7.23.67
4 19 Maribo Roklub I
  • Mie Haapanen(1)
7.28.85
5 23 Halmstad Rodd II
  • Anna Hansson(1)
7.44.30
6 7 Rocenter Aarhus II
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
7.50.04
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m C Finale
2011-07-02 19:27
Plac. # Navn Tid
1 21 Bagsværd Roklub III
  • Niw Erichsen(1)
7.15.37
2 14 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
7.27.10
3 12 Christiania Roklub II
  • Thea Sørensen(1)
7.35.37
4 8 Horten Roklubb II
  • Charlotte LUND(1)
7.49.89
5 4 Skovshoved Roklub I
  • Caroline Schock Petersen(1)
7.53.54
6 1 Horten Roklubb I
  • Rebbeka Else Andersen(1)
8.14.55
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m D Finale
2011-07-02 19:22
Plac. # Navn Tid
1 15 Bagsværd Roklub I
  • Pernille Kongsø(1)
7.04.38
2 22 Kungälv II
  • Linnea Norrman(1)
7.35.44
3 9 Kungälv I
  • Sanna Högstedt(1)
7.40.76
4 6 Tønsberg Roklubb I
  • Pernille Pukerud(1)
nr. 11. på båden8.43.36
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 1. Indledende
2011-07-02 10:34
Plac. # Navn Tid
1 5 Roklubben Stevns I
  • Maja Jørgensen(1)
0
2 2 Christiania Roklub I
  • Marit Andreassen(1)
0
3 3 Roskilde Roklub I
  • Silja Konoy Davidsen(1)
0
4 4 Skovshoved Roklub I
  • Caroline Schock Petersen(1)
0
5 1 Horten Roklubb I
  • Rebbeka Else Andersen(1)
0
6 6 Tønsberg Roklubb I
  • Pernille Pukerud(1)
0
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 2. Indledende
2011-07-02 10:34
Plac. # Navn Tid
1 11 Öresjö Rodd I
  • Lovisa Claesson(1)
0
3 7 Rocenter Aarhus II
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
0
4 8 Horten Roklubb II
  • Charlotte LUND(1)
0
5 12 Christiania Roklub II
  • Thea Sørensen(1)
0
6 9 Kungälv I
  • Sanna Högstedt(1)
0
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 3. Indledende
2011-07-02 10:34
Plac. # Navn Tid
1 17 Halmstad Rodd I
  • Amanda Tholin(1)
0
2 13 Bergens Roklub I
  • Maia Emilie Lund(1)
0
2 16 Norske Studenters Roklub I
  • Anna Een Sture(1)
0
3 18 Rocenter Aarhus I
  • Julie Poulsen(1)
0
4 14 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
0
5 15 Bagsværd Roklub I
  • Pernille Kongsø(1)
0
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 4. Indledende
2011-07-02 10:34
Plac. # Navn Tid
1 24 Falkenberg RK I
  • Moa Johansson(1)
0
2 19 Maribo Roklub I
  • Mie Haapanen(1)
0
3 23 Halmstad Rodd II
  • Anna Hansson(1)
0
4 21 Bagsværd Roklub III
  • Niw Erichsen(1)
0
5 22 Kungälv II
  • Linnea Norrman(1)
0
137
M8+ Åben Mænd 8+ - 1000m A Finale
2011-07-02 19:42
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub I
  • Peder Lillelund(1)
  • Thomas Larsen(2)
  • Bo Vilhelmsen(3)
  • Gert Iversen(4)
  • Christian Mølvig(5)
  • Mads Kruse-Andersen(6)
  • (7)
  • (8)
  • (cox)
3.04.68
2 4 Københavns Roklub I
  • Mads Peter Andersen(1)
  • Kenny Andersen(2)
  • Martin Andersen(3)
  • Ronan Tinsley(4)
  • Lars Hvedstrup Jensen(5)
  • Mikkel Schmidt(6)
  • Magnus Skjoldlund Nielsen(7)
  • Kristian Østergaard Martensen(8)
  • Karen Sørensen(cox)
3.07.69
3 3 Danmark I
  • Christian Due Nielsen(1)
  • Alex Berg(2)
  • Alexander M Modest(3)
  • Peter Christian Holmquist(4)
  • Mads Brogaard(5)
  • Martin Brenøe(6)
  • Viktor August Stokholm Lous(7)
  • Joachim Sutton(8)
  • Jacob Grove Klahsen(cox)
3.09.65
4 2 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • Mads Petersen(1)
  • Jacob Grove Klahsen(2)
  • Andreas Ven(3)
  • Tobias Thykjær(4)
  • Tobias Mortensen(5)
  • Rasmus Christensen(6)
  • Oliver Rying Thomsen(7)
  • Magnus Frederik Bechschouw(8)
  • Emil Eigenbrod(cox)
3.26.21
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2011-07-03 13:30
Plac. # Navn Tid
1 33 Tønsberg Roklubb I
  • Adrian Lindgren(1)
2.16.03
2 21 Haldens Roklub I
  • Adrian Øvreeide Liaklev(1)
2.20.47
3 19 Hadsund Roklub II
  • Wiliam Wisholm(1)
2.21.00
4 27 Stockholms Roddförening I
  • Pierre Billing(1)
2.24.23
5 1 Kungälv I
  • Simon Henkow(1)
2.24.45
6 9 Roforeningen KVIK IV
  • Nicolai Lassen(1)
2.33.10
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m B Finale
2011-07-03 13:26
Plac. # Navn Tid
1 23 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
2.13.17
2 32 Roklubben Viking I
  • Jeppe Storm(1)
2.21.01
3 14 Odder Roklub III
  • Simon Kejser(1)
2.26.14
4 35 Fredriksstad Roklub I
  • Per Benske(1)
2.27.53
5 4 Roforeningen KVIK I
  • Emil Laursen(1)
2.36.98
6 11 Roklubben Viking II
  • Jesper Clausen(1)
2.48.05
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m C Finale
2011-07-03 13:22
Plac. # Navn Tid
1 16 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
2.20.22
2 30 Tønsberg Roklubb II
  • Sondre Andresen(1)
2.21.61
3 34 Odder Roklub IV
  • Anders Leitzke Sørensen(1)
2.29.12
4 8 Moss Roklubb I
  • Einar Solbakken(1)
2.35.34
5 3 Lyngby Roklub I
  • Jacob Anker(1)
2.46.00
6 24 Roforeningen KVIK II
  • Magnus Aggernæs(1)
ikke mødt0
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m D Finale
2011-07-03 13:18
Plac. # Navn Tid
1 20 Sorø Roklub II
  • Jakob Lillelund(1)
2.43.67
2 17 Holstebro Roklub I
  • Andreas Quark Østergaard(1)
2.44.03
3 2 Bærum Roklubb I
  • Mattis Engelund Andersen(1)
2.54.72
4 29 Lyngby Roklub II
  • Victor Kyllesbech(1)
2.58.96
5 10 Lyngby Roklub III
  • Søren Baastrup(1)
3.03.94
6 38 Bagsværd Roklub I
  • Emil Eigenbrod(1)
3.12.87
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m E Finale
2011-07-03 13:14
Plac. # Navn Tid
1 18 Københavns Roklub I
  • Mathias Nielsen(1)
2.41.84
2 36 Roklubben Furesø II
  • Jonas Grønkjær Pedersen(1)
2.44.99
3 28 Roforeningen KVIK III
  • Gustav Mølbak(1)
2.47.99
4 6 Halmstad Rodd I
  • Adam Hedman(1)
2.52.64
5 22 Roklubben Furesø I
  • Frederik Theil Jensen(1)
2.57.36
6 12 Horten Roklubb I
  • Aron Kaasa(1)
3.09.16
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m F Finale
2011-07-03 13:10
Plac. # Navn Tid
1 25 Fana Roklubb I
  • Eilif Skarstein Jakobsen(1)
2.50.05
2 37 Roklubben Ægir I
  • Jacob Zacho Søndergaard(1)
2.58.71
3 13 Kraftcenter Odense I
  • Søren Dahl Hansen(1)
3.10.84
4 31 Nordslesvigsk Roklub I
  • Max Possiel(1)
3.15.81
5 5 Odder Roklub II
  • Bjarke Damsgaard(1)
3.27.45
6 7 Sorø Roklub III
  • (1)
3.30.01
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2011-07-03 06:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Kungälv I
  • Simon Henkow(1)
0
2 4 Roforeningen KVIK I
  • Emil Laursen(1)
0
3 3 Lyngby Roklub I
  • Jacob Anker(1)
0
4 2 Bærum Roklubb I
  • Mattis Engelund Andersen(1)
0
5 6 Halmstad Rodd I
  • Adam Hedman(1)
0
6 5 Odder Roklub II
  • Bjarke Damsgaard(1)
0
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2011-07-03 06:30
Plac. # Navn Tid
1 9 Roforeningen KVIK IV
  • Nicolai Lassen(1)
0
2 11 Roklubben Viking II
  • Jesper Clausen(1)
0
3 8 Moss Roklubb I
  • Einar Solbakken(1)
0
4 10 Lyngby Roklub III
  • Søren Baastrup(1)
0
5 12 Horten Roklubb I
  • Aron Kaasa(1)
0
6 7 Sorø Roklub III
  • (1)
0
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2011-07-03 06:30
Plac. # Navn Tid
1 19 Hadsund Roklub II
  • Wiliam Wisholm(1)
0
2 14 Odder Roklub III
  • Simon Kejser(1)
0
3 16 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
0
4 17 Holstebro Roklub I
  • Andreas Quark Østergaard(1)
0
5 18 Københavns Roklub I
  • Mathias Nielsen(1)
0
6 13 Kraftcenter Odense I
  • Søren Dahl Hansen(1)
0
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 4. Indledende
2011-07-03 06:30
Plac. # Navn Tid
1 21 Haldens Roklub I
  • Adrian Øvreeide Liaklev(1)
0
2 23 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
0
3 24 Roforeningen KVIK II
  • Magnus Aggernæs(1)
0
4 20 Sorø Roklub II
  • Jakob Lillelund(1)
0
5 22 Roklubben Furesø I
  • Frederik Theil Jensen(1)
0
6 25 Fana Roklubb I
  • Eilif Skarstein Jakobsen(1)
0
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 5. Indledende
2011-07-03 06:30
Plac. # Navn Tid
1 27 Stockholms Roddförening I
  • Pierre Billing(1)
0
2 32 Roklubben Viking I
  • Jeppe Storm(1)
0
3 30 Tønsberg Roklubb II
  • Sondre Andresen(1)
0
4 29 Lyngby Roklub II
  • Victor Kyllesbech(1)
0
5 28 Roforeningen KVIK III
  • Gustav Mølbak(1)
0
6 31 Nordslesvigsk Roklub I
  • Max Possiel(1)
0
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 6. Indledende
2011-07-03 06:30
Plac. # Navn Tid
1 33 Tønsberg Roklubb I
  • Adrian Lindgren(1)
0
2 35 Fredriksstad Roklub I
  • Per Benske(1)
0
3 34 Odder Roklub IV
  • Anders Leitzke Sørensen(1)
0
4 38 Bagsværd Roklub I
  • Emil Eigenbrod(1)
0
5 36 Roklubben Furesø II
  • Jonas Grønkjær Pedersen(1)
0
6 37 Roklubben Ægir I
  • Jacob Zacho Søndergaard(1)
0
202
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m A Finale
2011-07-03 13:42
Plac. # Navn Tid
1 6 Mölndals Roddklubb I
  • Sofia Wallin(1)
  • Karin Sundberg(2)
2.22.52
2 9 Halmstad Rodd I
  • Emelie Hansson(1)
  • Beatrice Persson(2)
2.23.43
3 3 Norske Studenters Roklub I
  • Bente Vagle(1)
  • Sara Juel(2)
2.26.40
4 14 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Ida Langkjær(2)
2.29.95
5 15 Falkenberg RK I
  • Elin Andersson(1)
  • Sascha Andersson(2)
2.33.95
6 1 Tønsberg Roklubb I
  • Mari Askjer(1)
  • Nora Haukom(2)
2.36.10
202
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m B Finale
2011-07-03 13:38
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro Roklub I
  • Maria Dixen Nielsen(1)
  • Ej I Brug - Mie Andersen(2)
2.46.38
2 16 Drammen Roklubb I
  • Sara Seip(1)
  • Maia Marie Aspenes(2)
2.50.38
3 2 Odder Roklub I
  • Maibritt Lund(1)
  • Signe Høegstad(2)
2.56.76
4 4 Tønsberg Roklubb II
  • Une Amalie Tjøm(1)
  • Ingrid Riiser(2)
2.59.55
5 10 Sorø Roklub II
  • (1)
  • Sara Hundstrup(2)
3.13.15
202
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Indledende
2011-07-03 06:54
Plac. # Navn Tid
1 6 Mölndals Roddklubb I
  • Sofia Wallin(1)
  • Karin Sundberg(2)
0
2 3 Norske Studenters Roklub I
  • Bente Vagle(1)
  • Sara Juel(2)
0
3 1 Tønsberg Roklubb I
  • Mari Askjer(1)
  • Nora Haukom(2)
0
4 2 Odder Roklub I
  • Maibritt Lund(1)
  • Signe Høegstad(2)
0
5 5 Holstebro Roklub I
  • Maria Dixen Nielsen(1)
  • Ej I Brug - Mie Andersen(2)
0
6 4 Tønsberg Roklubb II
  • Une Amalie Tjøm(1)
  • Ingrid Riiser(2)
0
202
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 2. Indledende
2011-07-03 06:54
Plac. # Navn Tid
1 9 Halmstad Rodd I
  • Emelie Hansson(1)
  • Beatrice Persson(2)
0
2 14 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Ida Langkjær(2)
0
3 15 Falkenberg RK I
  • Elin Andersson(1)
  • Sascha Andersson(2)
0
4 16 Drammen Roklubb I
  • Sara Seip(1)
  • Maia Marie Aspenes(2)
0
5 10 Sorø Roklub II
  • (1)
  • Sara Hundstrup(2)
0
6 13 Odder Roklub II
  • Kirstine Kristensen(1)
  • Thilde Hessellund(2)
0
204
Master W1X Masters Kvinder  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2011-07-03 13:46
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • Ulla Hvid(1)
Start:0s 4.33.47
2 7 Tønsberg Roklubb I
  • Line Andresen Olstad(1)
Start:0s 4.53.25
3 10 Stockholms Roddförening I
  • Birgitta Berglund(1)
Start:0s 4.59.64
4 9 Fredensborg Roklub I
  • Sanne Poulin(1)
Start:0s 5.08.12
5 6 Danske Studenters Roklub II
  • Jelena Citakovic Haas-Christensen(1)
Start:0s 5.08.63
204
Master W1X Masters Kvinder  27+  1X - 1000m 2. Afdeling
2011-07-03 13:46
Plac. # Navn Tid
1 4 Danske Studenters Roklub I
  • Margit Haahr Hansen(1)
Start:0s 6.13.82
2 2 Holte Roklub I
  • Camilla A. Madsen(1)
Start:0s 11.24.40
205
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2011-07-03 13:56
Plac. # Navn Tid
1 14 Sorø Roklub II
  • Lars Bo Andersen(1)
Start:0s 4.06.48
2 5 Sorø Roklub I
  • (1)
Start:0s 4.11.85
3 20 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
Start:0s 4.30.53
4 6 Tønsberg Roklubb I
  • Svend Andersen(1)
Start:0s 5.24.25
5 12 Moss Roklubb I
  • Dag Mathinsen(1)
Start:0s 6.12.11
205
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 2. Afdeling
2011-07-03 13:56
Plac. # Navn Tid
1 4 Landskrona Roddklubb I
  • Bengt Nilsson(1)
Start:0s 0.00.00
2 15 Moss Roklubb III
  • Per Ivar Berg(1)
Start:0s 0.01.50
3 7 Moss Roklubb II
  • John Johannesen(1)
Start:0s 0.10.39
4 1 Danske Studenters Roklub V
  • Hans Tapper(1)
Start:0s 0.15.21
205
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 3. Afdeling
2011-07-03 13:56
Plac. # Navn Tid
1 10 Lemvig Roklub II
  • Jørgen Jensen(1)
Start:0s 4.45.74
2 13 Roforeningen KVIK I
  • John Grunwald(1)
Start:0s 4.49.22
3 19 Christiania Roklub III
  • Helge Refsum(1)
Start:0s 4.54.22
4 11 Danske Studenters Roklub IV
  • Jan Cederkvist(1)
Start:0s 5.01.13
5 8 Danske Studenters Roklub I
  • Per Jess(1)
Start:0s 5.31.15
205
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 4. Afdeling
2011-07-03 13:56
Plac. # Navn Tid
1 18 Christiania Roklub IV
  • Tor Ahlsand(1)
Start:0s 5.54.20
2 16 Fredensborg Roklub II
  • Svend Aage Nielsen(1)
Start:0s 5.55.68
3 17 Christiania Roklub I
  • Petter Narvestad(1)
Start:0s 6.02.69
4 3 Fredensborg Roklub I
  • Alf Mikkelsen(1)
Start:0s 6.19.51
5 2 Køge Roklub II
  • Leif Christensen(1)
Start:0s 8.19.07
206
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m A Finale
2011-07-03 14:41
Plac. # Navn Tid
1 27 Kraftcenter Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
6.24.60
2 32 Bagsværd Roklub I
  • Oliver Rying Thomsen(1)
6.33.69
3 7 Norske Studenters Roklub II
  • Oscar Stabe Helvig(1)
6.38.77
4 16 Sorø Roklub I
  • Klaus Rasmussen Mendez(1)
6.49.42
5 11 Roklubben Furesø I
  • Marcus Pii Lunau Blanke(1)
6.59.39
6 1 Bagsværd Roklub II
  • Tobias Thykjær(1)
7.24.05
206
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m B Finale
2011-07-03 14:36
Plac. # Navn Tid
1 19 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt -(1)
6.58.62
2 10 Bagsværd Roklub III
  • Andreas Ven(1)
7.09.38
3 2 Hadsund Roklub I
  • Lennart Vestergaard(1)
7.17.38
4 30 Tønsberg Roklubb III
  • Ask Jarl Tjøm(1)
7.19.67
206
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m C Finale
2011-07-03 14:31
Plac. # Navn Tid
1 20 Bagsværd Roklub IV
  • Mads Petersen(1)
7.11.86
2 23 Ormsund Roklub I
  • Audun Grepperud(1)
7.24.99
3 17 Roskilde Roklub I
  • Alexander Kische(1)
7.31.63
4 33 Stockholms Roddförening I
  • Karl Norberg(1)
7.35.56
5 13 Bærum Roklubb I
  • Eigil Bragstad(1)
7.36.32
6 6 Tønsberg Roklubb I
  • Ole Andreas Aslaksen(1)
8.02.99
206
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m D Finale
2011-07-03 14:26
Plac. # Navn Tid
1 21 Moss Roklubb I
  • Edvard Nitter(1)
7.34.22
2 14 Rocenter Aarhus I
  • Sebastian A.F. Thomassen(1)
7.43.35
3 8 Odder Roklub I
  • Mads Hougaard(1)
7.50.13
4 9 Stavanger Roklubb I
  • Markus Thorstensen(1)
7.56.69
5 22 Bærum Roklubb II
  • Sebastian Brinck-Mortensen(1)
8.03.75
206
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m E Finale
2011-07-03 14:21
Plac. # Navn Tid
1 18 Falkenberg RK II
  • Martin Johansson(1)
7.31.67
2 26 Sandefjord Roklubb II
  • Sander Mathiassen(1)
7.58.92
3 31 Moss Roklubb II
  • Simen Bøgle Vigeland(1)
8.00.14
4 4 Nordslesvigsk Roklub I
  • Oliver Daberkow(1)
8.25.03
5 12 Fredriksstad Roklub I
  • Benjamin Hansen(1)
8.44.62
206
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Indledende
2011-07-03 07:06
Plac. # Navn Tid
1 7 Norske Studenters Roklub II
  • Oscar Stabe Helvig(1)
0
2 1 Bagsværd Roklub II
  • Tobias Thykjær(1)
0
3 2 Hadsund Roklub I
  • Lennart Vestergaard(1)
0
4 6 Tønsberg Roklubb I
  • Ole Andreas Aslaksen(1)
0
5 8 Odder Roklub I
  • Mads Hougaard(1)
0
6 4 Nordslesvigsk Roklub I
  • Oliver Daberkow(1)
0
206
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Indledende
2011-07-03 07:06
Plac. # Navn Tid
1 11 Roklubben Furesø I
  • Marcus Pii Lunau Blanke(1)
0
2 10 Bagsværd Roklub III
  • Andreas Ven(1)
0
3 15 Hadsund Roklub II
  • Jacob Toft Christiansen(1)
0
4 13 Bærum Roklubb I
  • Eigil Bragstad(1)
0
5 9 Stavanger Roklubb I
  • Markus Thorstensen(1)
0
6 12 Fredriksstad Roklub I
  • Benjamin Hansen(1)
0
206
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 3. Indledende
2011-07-03 07:06
Plac. # Navn Tid
1 16 Sorø Roklub I
  • Klaus Rasmussen Mendez(1)
0
2 19 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt -(1)
0
3 20 Bagsværd Roklub IV
  • Mads Petersen(1)
0
4 17 Roskilde Roklub I
  • Alexander Kische(1)
0
5 21 Moss Roklubb I
  • Edvard Nitter(1)
0
6 18 Falkenberg RK II
  • Martin Johansson(1)
0
206
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 4. Indledende
2011-07-03 07:06
Plac. # Navn Tid
1 27 Kraftcenter Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
0
2 24 Holstebro Roklub I
  • Frederik Taulbjerg(1)
0
3 23 Ormsund Roklub I
  • Audun Grepperud(1)
0
4 25 Ormsund Roklub II
  • Emil Bakkejord(1)
0
5 22 Bærum Roklubb II
  • Sebastian Brinck-Mortensen(1)
0
6 26 Sandefjord Roklubb II
  • Sander Mathiassen(1)
0
206
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 5. Indledende
2011-07-03 07:06
Plac. # Navn Tid
1 32 Bagsværd Roklub I
  • Oliver Rying Thomsen(1)
0
2 30 Tønsberg Roklubb III
  • Ask Jarl Tjøm(1)
0
3 33 Stockholms Roddförening I
  • Karl Norberg(1)
0
4 14 Rocenter Aarhus I
  • Sebastian A.F. Thomassen(1)
Gult kort0
5 31 Moss Roklubb II
  • Simen Bøgle Vigeland(1)
0
6 28 Sandefjord Roklubb I
  • Ulrik Holtan Pedersen(1)
0
207
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m A Finale
2011-07-03 14:56
Plac. # Navn Tid
1 12 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Persson(1)
  • Frederikke Bay Toft(2)
6.37.70
2 7 Roklubben Furesø I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
  • Rebecca Busk(2)
6.44.60
3 15 Drammen Roklubb I
  • Adriana Abrahamsen Brox(1)
  • Anne Line Hexeberg Henriksen(2)
6.52.09
4 9 Bergens Roklub/Fana Roklubb I
  • Maia Emilie Lund(1)
  • Lise Skarstein Jakobsen(2)
6.54.99
5 4 Roskilde Roklub I
  • Annika Senberg(1)
  • Silja Konoy Davidsen(2)
7.09.14
6 5 Rocenter Aarhus I
  • Julie Poulsen(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
7.29.53
207
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m B Finale
2011-07-03 14:51
Plac. # Navn Tid
1 16 Falkenberg RK I
  • Linnea Hallgren(1)
  • Lovisa Wallin(2)
7.00.56
2 8 Bagsværd Roklub II
  • Niw Erichsen(1)
  • Pernille Kongsø(2)
7.02.64
3 3 Næstved Roklub/Roklubben Stevns I
  • Marie Frimann(1)
  • (2)
7.27.29
4 6 Kungälv I
  • Asha Nur(1)
  • Linnea Norrman(2)
7.57.63
207
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m C Finale
2011-07-03 14:46
Plac. # Navn Tid
1 10 Københavns Roklub I
  • Siri Scharloav Hummelsberger(1)
  • Louise Bøbølle(2)
7.41.94
2 2 Tønsberg Roklubb I
  • Pernille Pukerud(1)
  • Anette Gramer(2)
8.13.69
3 14 Horten Roklubb I
  • Rebbeka Else Andersen(1)
  • Charlotte LUND(2)
8.25.44
207
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 1. Indledende
2011-07-03 07:36
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde Roklub I
  • Annika Senberg(1)
  • Silja Konoy Davidsen(2)
0
2 5 Rocenter Aarhus I
  • Julie Poulsen(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
0
3 3 Næstved Roklub/Roklubben Stevns I
  • Marie Frimann(1)
  • (2)
0
4 6 Kungälv I
  • Asha Nur(1)
  • Linnea Norrman(2)
0
5 2 Tønsberg Roklubb I
  • Pernille Pukerud(1)
  • Anette Gramer(2)
0
207
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 2. Indledende
2011-07-03 07:36
Plac. # Navn Tid
1 7 Roklubben Furesø I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
  • Rebecca Busk(2)
0
2 9 Bergens Roklub/Fana Roklubb I
  • Maia Emilie Lund(1)
  • Lise Skarstein Jakobsen(2)
0
3 8 Bagsværd Roklub II
  • Niw Erichsen(1)
  • Pernille Kongsø(2)
0
4 10 Københavns Roklub I
  • Siri Scharloav Hummelsberger(1)
  • Louise Bøbølle(2)
0
207
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 3. Indledende
2011-07-03 07:36
Plac. # Navn Tid
1 12 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Persson(1)
  • Frederikke Bay Toft(2)
0
2 15 Drammen Roklubb I
  • Adriana Abrahamsen Brox(1)
  • Anne Line Hexeberg Henriksen(2)
0
3 16 Falkenberg RK I
  • Linnea Hallgren(1)
  • Lovisa Wallin(2)
0
4 14 Horten Roklubb I
  • Rebbeka Else Andersen(1)
  • Charlotte LUND(2)
0
208
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2011-07-03 15:01
Plac. # Navn Tid
1 7 Skovshoved Roklub I
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
2.34.09
2 2 Holstebro Roklub II
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
2.36.43
3 5 Halmstad Rodd I
  • Filip Nielsen(1)
2.55.48
4 1 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
3.11.02
208
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2011-07-03 15:04
Plac. # Navn Tid
1 6 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
2.30.65
2 4 Kungälv I
  • Viktor Henkow(1)
2.41.36
3 8 Ormsund Roklub I
  • Nicolay Bjønness(1)
2.47.56
4 3 Sarpsborg RK I
  • Diderik Skjønhaug(1)
2.55.57
210
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 2000m A Finale
2011-07-03 15:09
Plac. # Navn Tid
1 2 NORGES ROFORBUND I
  • Håkon Moldestad(1)
  • Ole-Henrik Bang-Andreasen(2)
  • Joachim Bøhn(3)
  • Dag-Erik Tvedt(4)
6.50.30
2 7 Danmark I
  • Jesper Tronier Hansen(1)
  • Andreas Christensen(2)
  • Christian Kragh(3)
  • Karl Meyer(4)
7.10.07
3 3 Kraftcenter Odense I
  • Esben Rusbjerg(1)
  • Niklas Vindinge Sørensen(2)
  • Jesper Fredsted(3)
  • Tobias Kempf(4)
7.14.04
4 8 Moss Roklubb I
  • Halvor Hølmkjær West(1)
  • Erik Andre Solbakken(2)
  • Ola Larsson(3)
  • Jens Holm(4)
7.24.33
5 4 Svenska Roddförbundet I
  • Tim Block(1)
  • Christoffer Hansson(2)
  • Viktor Rissanen(3)
  • Karl Ståhlberg(4)
7.47.27
211
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 2000m A Finale
2011-07-03 15:15
Plac. # Navn Tid
1 5 Svenska Roddförbundet I
  • Lisa Sellert(1)
  • Malin Wilgotson(2)
  • Filippa Kärrfelt(3)
  • Josefin Berglund(4)
7.51.82
2 8 Danmark I
  • Sara Nissen(1)
  • Marie Gram Pietraszek(2)
  • Trine Toft Andersen(3)
  • Mette Noll Nielsen(4)
7.53.68
3 4 Bagsværd Roklub I
  • Camilla Weis-Banke(1)
  • Iben Østergaard(2)
  • Ida Gørtz Jacobsen(3)
  • Line Møller(4)
7.59.96
4 3 NORGES ROFORBUND I
  • Andrea Adamson(1)
  • Karen Johnson(2)
  • Rebecca Frazee(3)
  • Agnes Karlseng(4)
8.14.66
5 7 Fana Roklubb/Stavanger Roklubb I
  • Benedikte Tollefsen(1)
  • Tuva Lund(2)
  • Martine Krabbendam(3)
  • Hanne Midbøe(4)
8.15.38
6 6 Halmstad Rodd/Öresjö Rodd I
  • Moa Johansson(1)
  • Lovisa Claesson(2)
  • Anna Hansson(3)
  • Amanda Tholin(4)
8.35.00
211
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 2000m 1. Opsamling
2011-07-03 12:15
Plac. # Navn Tid
1 8 Danmark I
  • Sara Nissen(1)
  • Marie Gram Pietraszek(2)
  • Trine Toft Andersen(3)
  • Mette Noll Nielsen(4)
8.26.69
2 7 Fana Roklubb/Stavanger Roklubb I
  • Benedikte Tollefsen(1)
  • Tuva Lund(2)
  • Martine Krabbendam(3)
  • Hanne Midbøe(4)
8.31.47
3 4 Bagsværd Roklub I
  • Camilla Weis-Banke(1)
  • Iben Østergaard(2)
  • Ida Gørtz Jacobsen(3)
  • Line Møller(4)
8.43.02
4 6 Halmstad Rodd/Öresjö Rodd I
  • Moa Johansson(1)
  • Lovisa Claesson(2)
  • Anna Hansson(3)
  • Amanda Tholin(4)
8.47.48
5 1 Roklubben Ægir I
  • Emma Munk(1)
  • Ida Dsane Andersen(2)
  • Nanna Lybæk Knudsen(3)
  • Helene Olesen(4)
8.57.83
6 2 Norske Studenters Roklub I
  • Anna Een Sture(1)
  • Sara Hegge(2)
  • Johanne Solhaug(3)
  • Thea Sørensen(4)
9.22.21
211
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 2000m 1. Indledende
2011-07-03 07:51
Plac. # Navn Tid
1 3 NORGES ROFORBUND I
  • Andrea Adamson(1)
  • Karen Johnson(2)
  • Rebecca Frazee(3)
  • Agnes Karlseng(4)
0
2 4 Bagsværd Roklub I
  • Camilla Weis-Banke(1)
  • Iben Østergaard(2)
  • Ida Gørtz Jacobsen(3)
  • Line Møller(4)
0
3 2 Norske Studenters Roklub I
  • Anna Een Sture(1)
  • Sara Hegge(2)
  • Johanne Solhaug(3)
  • Thea Sørensen(4)
0
4 1 Roklubben Ægir I
  • Emma Munk(1)
  • Ida Dsane Andersen(2)
  • Nanna Lybæk Knudsen(3)
  • Helene Olesen(4)
0
211
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 2000m 2. Indledende
2011-07-03 07:51
Plac. # Navn Tid
1 5 Svenska Roddförbundet I
  • Lisa Sellert(1)
  • Malin Wilgotson(2)
  • Filippa Kärrfelt(3)
  • Josefin Berglund(4)
0
2 8 Danmark I
  • Sara Nissen(1)
  • Marie Gram Pietraszek(2)
  • Trine Toft Andersen(3)
  • Mette Noll Nielsen(4)
0
3 6 Halmstad Rodd/Öresjö Rodd I
  • Moa Johansson(1)
  • Lovisa Claesson(2)
  • Anna Hansson(3)
  • Amanda Tholin(4)
0
4 7 Fana Roklubb/Stavanger Roklubb I
  • Benedikte Tollefsen(1)
  • Tuva Lund(2)
  • Martine Krabbendam(3)
  • Hanne Midbøe(4)
0
212
M2X Åben Mænd 2X - 2000m A Finale
2011-07-03 15:21
Plac. # Navn Tid
1 1 Sandefjord Roklubb I
  • Peter A. Bánfi (Fredriksstad RK)(1)
  • Kris Cato Tohn(2)
7.20.64
2 7 Kraftcenter København I
  • Frank Steffensen(1)
  • Peter Søgaard(2)
7.31.67
3 6 Hadsund Roklub I
  • Simon Sørensen(1)
  • Anders Olsen(2)
7.35.01
4 9 Danmark I
  • Mark Hartsteen(1)
  • Tøger Berg Rasmussen(2)
7.39.67
5 2 Bagsværd Roklub I
  • Emil Heinrichsen(1)
  • Steen Christensen(2)
8.04.94
6 4 Bagsværd Roklub II
  • Rasmus Gissel Aarkrog(1)
  • Jannik Nilton(2)
8.05.26
212
M2X Åben Mænd 2X - 2000m 1. Indledende
2011-07-03 08:03
Plac. # Navn Tid
1 1 Sandefjord Roklubb I
  • Peter A. Bánfi (Fredriksstad RK)(1)
  • Kris Cato Tohn(2)
0
2 2 Bagsværd Roklub I
  • Emil Heinrichsen(1)
  • Steen Christensen(2)
0
3 4 Bagsværd Roklub II
  • Rasmus Gissel Aarkrog(1)
  • Jannik Nilton(2)
0
4 5 Roklubben Viking I
  • Frederik Holm(1)
  • Simon Nielsen(2)
0
212
M2X Åben Mænd 2X - 2000m 2. Indledende
2011-07-03 08:03
Plac. # Navn Tid
1 7 Kraftcenter København I
  • Frank Steffensen(1)
  • Peter Søgaard(2)
Gult kort0
2 6 Hadsund Roklub I
  • Simon Sørensen(1)
  • Anders Olsen(2)
0
3 9 Danmark I
  • Mark Hartsteen(1)
  • Tøger Berg Rasmussen(2)
0
4 8 Kungälv I
  • John Knutsson(1)
  • Isak Knutsson(2)
0
213
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m A Finale
2011-07-03 15:26
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Ægir/Roskilde Roklub I
  • Signe Bech(1)
  • Maja Søndergaard Knudsen(2)
8.45.08
2 1 Lyngby Roklub II
  • Inger Koch(1)
  • Gitte Willumsen, DSR!!!(2)
8.55.53
3 10 Falkenberg RK II
  • Frida Johansson(1)
  • Maria Wilgotson(2)
8.56.23
4 4 Falkenberg RK/Strömstad Roddklubb I
  • Kajsa Olsson(1)
  • Elin Sjödin(2)
8.58.58
5 7 Danske Studenters Roklub III
  • Rannva Lava Olsen(1)
  • Fanny Simone Steinbüchel(2)
9.24.25
214
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m A Finale
2011-07-03 15:32
Plac. # Navn Tid
1 4 Drammen Roklubb II
  • Simen Moe Johnsen(1)
  • Jørgen Ertzgaard(2)
7.55.49
2 9 Christiania Roklub I
  • Harald Vinje(1)
  • Sverre Vinje(2)
8.11.75
3 11 Danske Studenters Roklub/Skovshoved Roklub I
  • Asbjørn Stahlhut(1)
  • Tim Antonie-Hansen(2)
8.27.10
4 2 Rocenter Aarhus I
  • Christian Kiær(1)
  • Sebastian A.F. Thomassen(2)
8.30.05
5 1 Drammen Roklubb I
  • Valerijs Cistjakovs(1)
  • Eirik Edvardsen(2)
8.56.84
214
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 1. Indledende
2011-07-03 08:15
Plac. # Navn Tid
1 4 Drammen Roklubb II
  • Simen Moe Johnsen(1)
  • Jørgen Ertzgaard(2)
0
2 2 Rocenter Aarhus I
  • Christian Kiær(1)
  • Sebastian A.F. Thomassen(2)
0
3 1 Drammen Roklubb I
  • Valerijs Cistjakovs(1)
  • Eirik Edvardsen(2)
0
4 7 Norske Studenters Roklub I
  • Emanuel Verde(1)
  • Felix Johansen(2)
0
214
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 2. Indledende
2011-07-03 08:15
Plac. # Navn Tid
1 9 Christiania Roklub I
  • Harald Vinje(1)
  • Sverre Vinje(2)
0
2 11 Danske Studenters Roklub/Skovshoved Roklub I
  • Asbjørn Stahlhut(1)
  • Tim Antonie-Hansen(2)
0
3 8 Horten Roklubb I
  • Sven Erling Forsmo(1)
  • Jostein Gjelseth(2)
0
216
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2011-07-03 15:38
Plac. # Navn Tid
1 2 Danmark I
  • Emma Kiehn(1)
9.12.14
2 13 Svenska Roddförbundet I
  • Frida Carlsson(1)
9.38.97
3 9 Kungälv I
  • Josephine Kreus(1)
9.56.12
4 6 Kungälv II
  • Lilla Edet Lollo Söderström(1)
10.12.82
5 10 Rocenter Aarhus I
  • Astrid Bertelsen(1)
10.17.05
216
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 1. Indledende
2011-07-03 08:27
Plac. # Navn Tid
1 2 Danmark I
  • Emma Kiehn(1)
0
2 4 Fana Roklubb I
  • Benedikte Tollefsen(1)
0
3 6 Kungälv II
  • Lilla Edet Lollo Söderström(1)
0
4 5 Suomen Soutuliitto-Finland RF I
  • Anmari Järvinen(1)
0
5 3 Fana Roklubb II
  • Tuva Lund(1)
0
6 7 Moss Roklubb I
  • Johanne Solhaug(1)
0
216
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 2. Indledende
2011-07-03 08:27
Plac. # Navn Tid
1 9 Kungälv I
  • Josephine Kreus(1)
0
2 13 Svenska Roddförbundet I
  • Frida Carlsson(1)
Gult kort0
3 10 Rocenter Aarhus I
  • Astrid Bertelsen(1)
0
4 11 Kraftcenter Odense I
  • Marie Thomsen(1)
0
5 12 Roskilde Roklub I
  • Mie Toft Nilsson(1)
0
217
M4X Åben Mænd 4X - 2000m A Finale
2011-07-03 15:44
Plac. # Navn Tid
1 3 Kraftcenter Odense I
  • Mathias Larsen(1)
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(2)
  • Peter Nørlem(3)
  • Jens Noll Nielsen(4)
6.37.22
2 1 Christiania Roklub I
  • Alex Ivanov(1)
  • Erik Sebastian Raneberg(2)
  • Frederic Skjønhaug(3)
  • Nicolay Wiik(4)
6.46.76
3 2 Danske Studenters Roklub I
  • Christian Wiboe(1)
  • Jesper Oldenborg(2)
  • Jon Anker Bryndorf(3)
  • Andreas S Weidinger(4)
7.52.43
219
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m A Finale
2011-07-03 15:59
Plac. # Navn Tid
1 2 Sarpsborg RK I
  • Ole Holm(1)
  • Lasse Strand(2)
  • Magnus Holm(3)
  • Nils Benske(4)
5.31.49
2 10 Sorø Roklub I
  • Anders Lindblom(1)
  • Andreas Sloth(2)
  • (3)
  • (4)
5.33.68
3 1 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub I
  • Emil Meland Knudsen(1)
  • Magnus Baastrup(2)
  • Jacob Grove Klahsen(3)
  • Tobias Mortensen(4)
5.33.93
4 5 Holstebro Roklub I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Andreas Østergaard Quach(2)
  • Jonathan Nielsen(3)
  • Olaf Blaabjerg Greve(4)
5.34.27
5 9 Norske Studenters Roklub I
  • Theo Wiik(1)
  • Patrick Een Sture(2)
  • Magnus Tøonsberg(3)
  • Petter Svingen(4)
5.43.87
6 8 Fana Roklubb I
  • Knut Jonas Fevang(1)
  • Petter Bang-Andreasen(2)
  • Tor Håkon Tollefsen(3)
  • Johannes Jansen Heggebø(4)
6.05.33
219
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m B Finale
2011-07-03 15:54
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Furesø I
  • Mads Rude Wind(1)
  • Henrik Georg Eriksen(2)
  • Markus Kojo Hagan(3)
  • Marcus Pii Lunau Blanke(4)
5.49.31
2 7 Moss Roklubb I
  • Jonas Rekstad Rekstad(1)
  • Mathias Stabel(2)
  • Robin Fjeldstad(3)
  • Tore Wæhre(4)
5.59.37
3 6 Stockholms Roddförening/Åhus Roddklubb I
  • Victor Schröder(1)
  • Joel Järlesäter(2)
  • Karl Norberg(3)
  • Pierre Billing(4)
6.01.72
4 3 Sandefjord Roklubb I
  • Sander Aakerholt(1)
  • Joachim Hansen(2)
  • Kjetil Viksand(3)
  • Sander Mathiassen(4)
7.02.75
219
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m 1. Indledende
2011-07-03 08:39
Plac. # Navn Tid
1 2 Sarpsborg RK I
  • Ole Holm(1)
  • Lasse Strand(2)
  • Magnus Holm(3)
  • Nils Benske(4)
0
2 1 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub I
  • Emil Meland Knudsen(1)
  • Magnus Baastrup(2)
  • Jacob Grove Klahsen(3)
  • Tobias Mortensen(4)
0
3 5 Holstebro Roklub I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Andreas Østergaard Quach(2)
  • Jonathan Nielsen(3)
  • Olaf Blaabjerg Greve(4)
0
4 4 Roklubben Furesø I
  • Mads Rude Wind(1)
  • Henrik Georg Eriksen(2)
  • Markus Kojo Hagan(3)
  • Marcus Pii Lunau Blanke(4)
0
5 3 Sandefjord Roklubb I
  • Sander Aakerholt(1)
  • Joachim Hansen(2)
  • Kjetil Viksand(3)
  • Sander Mathiassen(4)
0
219
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m 2. Indledende
2011-07-03 08:39
Plac. # Navn Tid
1 10 Sorø Roklub I
  • Anders Lindblom(1)
  • Andreas Sloth(2)
  • (3)
  • (4)
0
2 9 Norske Studenters Roklub I
  • Theo Wiik(1)
  • Patrick Een Sture(2)
  • Magnus Tøonsberg(3)
  • Petter Svingen(4)
0
3 8 Fana Roklubb I
  • Knut Jonas Fevang(1)
  • Petter Bang-Andreasen(2)
  • Tor Håkon Tollefsen(3)
  • Johannes Jansen Heggebø(4)
0
4 6 Stockholms Roddförening/Åhus Roddklubb I
  • Victor Schröder(1)
  • Joel Järlesäter(2)
  • Karl Norberg(3)
  • Pierre Billing(4)
0
5 7 Moss Roklubb I
  • Jonas Rekstad Rekstad(1)
  • Mathias Stabel(2)
  • Robin Fjeldstad(3)
  • Tore Wæhre(4)
0
220
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m A Finale
2011-07-03 16:05
Plac. # Navn Tid
1 3 SPIF Rodd I
  • Dan Ocklind(1)
8.27.06
2 7 Bergens Roklub I
  • Thomas Eldholm(1)
8.33.65
3 11 Rocenter Aarhus I
  • Dan Holden Rasmussen(1)
8.41.03
4 2 Nordslesvigsk Roklub I
  • Christian Gjessing Bruun(1)
8.56.51
5 9 Christiania Roklub I
  • Carl Bjurstrøm(1)
9.03.31
220
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m 1. Indledende
2011-07-03 08:49
Plac. # Navn Tid
1 3 SPIF Rodd I
  • Dan Ocklind(1)
0
2 7 Bergens Roklub I
  • Thomas Eldholm(1)
0
3 2 Nordslesvigsk Roklub I
  • Christian Gjessing Bruun(1)
0
4 1 Ormsund Roklub I
  • Halvor Grepperud(1)
0
220
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m 2. Indledende
2011-07-03 08:49
Plac. # Navn Tid
1 11 Rocenter Aarhus I
  • Dan Holden Rasmussen(1)
0
2 9 Christiania Roklub I
  • Carl Bjurstrøm(1)
0
3 10 Norske Studenters Roklub I
  • Mads Frank(1)
0
221
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m A Finale
2011-07-03 15:23
Plac. # Navn Tid
1 24 Horten Roklubb I
  • Jostein Gjelseth(1)
8.57.89
2 17 Holstebro Roklub I
  • Mads Fischer(1)
9.05.48
3 18 Christiania Roklub I
  • Thomas Rummelhoff-Larsen(1)
9.15.97
4 7 Rocenter Aarhus I
  • Christian Kiær(1)
9.22.17
221
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 1. Indledende
2011-07-03 09:01
Plac. # Navn Tid
1 4 Stavanger Roklubb II
  • Marcus Bentzen(1)
0
2 7 Rocenter Aarhus I
  • Christian Kiær(1)
0
3 3 Höganäs Roddförening II
  • Nils Ewald(1)
0
4 1 Tønsberg Roklubb II
  • Peder Aaby(1)
0
5 6 Moss Roklubb I
  • Thomas Zugan(1)
0
221
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 2. Indledende
2011-07-03 09:01
Plac. # Navn Tid
1 9 Stavanger Roklubb III
  • Thomas Sunde Dale(1)
0
2 17 Holstebro Roklub I
  • Mads Fischer(1)
0
3 8 Bergens Roklub I
  • Haakon Wie Larssen(1)
0
4 14 Roforeningen KVIK I
  • Christoffer Clausen(1)
0
221
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 3. Indledende
2011-07-03 09:01
Plac. # Navn Tid
1 18 Christiania Roklub I
  • Thomas Rummelhoff-Larsen(1)
0
2 24 Horten Roklubb I
  • Jostein Gjelseth(1)
0
3 20 Horten Roklubb II
  • Sven Erling Forsmo(1)
0
4 26 Bærum Roklubb II
  • Tobias Otterstad(1)
0
222
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2011-07-03 16:17
Plac. # Navn Tid
1 3 Mölndals Roddklubb I
  • Ebba Sundberg(1)
  • Mimi Grosselius(2)
8.44.88
2 4 Danmark I
  • Iben Østergaard(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
8.57.46
3 1 Rocenter Aarhus I
  • Astrid Bertelsen(1)
  • Marie Linde Lauridsen(2)
9.07.96
4 2 Danske Studenters Roklub I
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(1)
  • Mette Maria Olsen Nørregård(2)
9.09.87
223
U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1500m A Finale
2011-07-03 16:23
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Astrid Steensberg(2)
  • (3)
  • (4)
6.05.13
2 1 Falkenberg RK I
  • Linnea Hallgren(1)
  • Caroline Jonsson(2)
  • Moa Johansson(3)
  • Lovisa Wallin(4)
6.20.91
3 3 Christiania Roklub/Fana Roklubb I
  • Hanne Marit Vågen(1)
  • Maja Emilie Lund(2)
  • Marit Andreassen(3)
  • Thea Sørensen(4)
6.35.20
4 4 Nordslesvigsk Roklub I
  • Simone Fröhlich(1)
  • Nanna Meyer(2)
  • Lucie Hirschauer(3)
  • Elisa Eggert(4)
6.52.74
224
U15 W4X+ Junior u. 15 Piger 4X+ - 500m A Finale
2011-07-03 16:28
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær(1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
  • (cox)
2.08.00
2 1 Tønsberg Roklubb I
  • Ingrid Riiser(1)
  • Nora Haukom(2)
  • Une Amalie Tjøm(3)
  • Mari Askjer(4)
  • Anette Gramer(cox)
2.12.37
3 4 Bærum Roklubb I
  • Astrid Gillebo Foss(1)
  • Mina Hølmkjær West(2)
  • Sara Melsen Sudmann(3)
  • Synnøve Gillebo Foss(4)
  • Ikke Cox(cox)
2.14.33
4 3 Moss Roklubb I
  • Estell G Maillet(1)
  • Ingrid Skarpholt(2)
  • Einar Solbakken(3)
  • Rebekka Wiberg-Bugge(4)
  • Ingen Cox(cox)
2.19.70
225
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m A Finale
2011-07-03 16:32
Plac. # Navn Tid
1 8 Lyngby Roklub I
  • Louise Wissing(1)
9.24.98
2 20 Christiania Roklub IV
  • Trude Meyer(1)
9.26.75
3 11 Christiania Roklub III
  • Marianne Madsen(1)
9.30.59
4 19 Falkenberg RK I
  • Elin Sjödin(1)
9.36.86
5 13 Strömstad Roddklubb I
  • Kajsa Olsson(1)
9.44.84
6 3 Drammen Roklubb I
  • Anita Abrahamsen Brox(1)
9.47.06
226
U19 M8+ Junior u. 19 Drenge 8+ - 2000m A Finale
2011-07-03 16:38
Plac. # Navn Tid
1 4 Danmark I
  • Christian Due Nielsen(1)
  • Alex Berg(2)
  • Alexander M Modest(3)
  • Peter Christian Holmquist(4)
  • Martin Brenøe(5)
  • Mads Brogaard(6)
  • Viktor August Stokholm Lous(7)
  • Joachim Sutton(8)
  • Jakob Grove Klahsen(cox)
6.41.61
2 1 NORGES ROFORBUND I
  • Ola Ask(1)
  • Ola Aarseth Kristiansen(2)
  • Håkon Slotsvik(3)
  • Erling Øyasæter(4)
  • Lars Kristian Moberg(5)
  • Utkilen Sondre(6)
  • Amund Bjørkevik(7)
  • Martin Helseth(8)
  • Johannes Jansen(cox)
7.00.42
3 3 Svenska Roddförbundet I
  • Filip Nilsson(1)
  • Oskar Svensson(2)
  • Erik Kärrfelt(3)
  • Andreas Löfman(4)
  • Tim Block(5)
  • Christoffer Hansson(6)
  • Karl Ståhlberg(7)
  • Viktor Rissanen(8)
  • Tobias Block(cox)
7.17.70
4 2 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub I
  • Mads Petersen(1)
  • Alexander Kische(2)
  • Andreas Ven(3)
  • Tobias Mortensen(4)
  • Tobias Thykjær(5)
  • Rasmus Christensen(6)
  • Oliver Rying Thomsen(7)
  • Mads Rude Wind(8)
  • Emil Eigenbrod(cox)
7.39.18
227
M1X Åben Mænd 1X - 2000m A Finale
2011-07-03 16:44
Plac. # Navn Tid
1 9 Hadsund Roklub I
  • Emil Riise(1)
8.30.26
2 5 Mölndals Roddklubb I
  • Peter Petersson(1)
8.47.98
3 14 Norske Studenters Roklub I
  • Christian Koop(1)
afmeldt9.43.92
228
LW1X Åben Kvinder letvægt 1X - 2000m A Finale
2011-07-03 16:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter København I
  • Kirstine Halberg Engel(1)
9.25.95
2 3 Københavns Roklub I
  • Lykke Gøtzsche(1)
9.44.81
3 2 Lyngby Roklub I
  • Ida Nymann Petersen(1)
10.03.3
229
M2- Åben Mænd 2- - 2000m A Finale
2011-07-03 16:56
Plac. # Navn Tid
1 4 Sandefjord Roklubb I
  • Hallvard Bjørkelund (Bergens Roklub)(1)
  • Øyvind Lavoll(2)
7.43.32
2 3 Mölndals Roddklubb I
  • Jörgen Nilsson(1)
  • Göran Haggren(2)
8.15.51
230
M4- Åben Mænd 4- - 2000m A Finale
2011-07-03 17:02
Plac. # Navn Tid
1 3 NORGES ROFORBUND I
  • Fredrik Winther THorsen(1)
  • Markus DQ Holmemoe(2)
  • Tord Sund Fongaard(3)
  • Sven Ole Nicolaysen(4)
6.47.22
2 1 Danmark I
  • Nicolai Skjølstrup(1)
  • Jens Egebjerg Bækhøj(2)
  • Emil Espensen(3)
  • Alexander S. Sørensen(4)
6.49.00
3 5 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • Fredrik Leicht(1)
  • Jonathan Sølve(2)
  • Christian List Jakobsen(3)
  • Mike Christensen(4)
6.58.06
4 2 Svenska Roddförbundet I
  • Leif Johansson(1)
  • Mattias Johansson(2)
  • Rasmus Melin(3)
  • Nick Andersson(4)
7.10.20
5 4 Sorø Roklub I
  • Peder Lillelund(1)
  • (2)
  • Gert Iversen(3)
  • Thomas Larsen(4)
7.26.30
6 6 Kungälv/Stockholms Roddförening I
  • Jan Berglund(1)
  • Robert Vigert(2)
  • Peter Karlsson(3)
  • Mattias Carlsson(4)
7.27.67
231
W4X Åben Kvinder 4X - 2000m A Finale
2011-07-03 17:08
Plac. # Navn Tid
1 7 Svenska Roddförbundet I
  • Charlotte Andersson(1)
  • Anna Malvina Svennung(2)
  • Carin Andersson(3)
  • Veronika Karlsson(4)
7.28.70
2 1 NORGES ROFORBUND I
  • Karen Marie Belsby(1)
  • Birgitta Huseby(2)
  • Ingvild Rønningen(3)
  • Stine Eriksen Hammer(4)
7.32.81
3 4 Danmark I
  • Rikke C Nielsen(1)
  • Janne Flensborg Otzen(2)
  • Nina Byriel Kronborg(3)
  • Sigrid Abild Andersen(4)
7.33.86
4 5 Christiania Roklub II
  • Agnes Karlseng(1)
  • Andrea Adamson(2)
  • Karen Johnson(3)
  • Rebecca Frazee(4)
7.57.54
5 2 Christiania Roklub I
  • Christina Kinck(1)
  • Marianne Madsen(2)
  • Andrea Älveborn(3)
  • Trude Meyer(4)
8.16.76
6 3 Københavns Roklub I
  • Kirsten Martensen(1)
  • Mette Munch Madsen(2)
  • Betina Holck(3)
  • Jeanette Ørnvang(4)
8.55.78
232
U13 M2X Junior u. 13 Drenge 2X - 500m A Finale
2011-07-03 17:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde Roklub/Skovshoved Roklub I
  • Bastian Secher(1)
  • Oliver Kviat Antonsen(2)
2.09.90
2 1 Halmstad Rodd/Kungälv I
  • Viktor Henkow(1)
  • Filip Nielsen(2)
2.25.05
233
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 500m A Finale
2011-07-03 17:19
Plac. # Navn Tid
1 1 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
2.44.31
2 4 Bærum Roklubb I
  • Synnøve Gillebo Foss(1)
3.04.78
3 3 Hadsund Roklub I
  • Liane Vestergaard(1)
3.12.57
4 2 Hadsund Roklub II
  • Agnete Munk - (1)
3.52.97
234
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m A Finale
2011-07-03 17:31
Plac. # Navn Tid
1 7 Tønsberg Roklubb II
  • Sondre Andresen(1)
  • Adrian Lindgren(2)
2.01.94
2 6 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
2.06.49
3 13 Roklubben Viking I
  • Jeppe Storm(1)
  • Jesper Clausen(2)
2.07.03
4 17 Fana Roklubb I
  • Magnus Tvedt Bakka(1)
  • Eilif Skarstein Jakobsen(2)
2.10.50
4 12 Holstebro Roklub I
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
  • Andreas Østergaard Quach(2)
2.10.50
6 9 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Jakob Lillelund(2)
2.12.05
234
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m B Finale
2011-07-03 17:27
Plac. # Navn Tid
1 16 Roforeningen KVIK I
  • Emil Laursen(1)
  • Magnus Aggernæs(2)
2.09.17
2 5 Odder Roklub I
  • Anders Leitzke Sørensen(1)
  • Johannes Dahm(2)
2.09.81
3 4 Moss Roklubb I
  • Mikko Rekstad(1)
  • Vegard Stabel(2)
2.12.47
4 8 Kraftcenter Odense II
  • Noah Dimon(1)
  • Frederik Malling(2)
2.17.42
5 10 Roforeningen KVIK II
  • Gustav Mølbak(1)
  • Nicolai Lassen(2)
2.18.37
6 14 Tønsberg Roklubb I
  • Anders Brænne Dybesland(1)
  • Simen Holmsen(2)
2.24.30
234
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m C Finale
2011-07-03 17:23
Plac. # Navn Tid
1 1 Lyngby Roklub I
  • Jacob Anker(1)
  • Søren Baastrup(2)
2.07.40
2 11 Kraftcenter Odense I
  • Malte Rusbjerg(1)
  • Asger Kiehn(2)
2.10.26
3 2 Roklubben Furesø I
  • Frederik Theil Jensen(1)
  • Jonas Grønkjær Pedersen(2)
2.13.04
4 15 Bærum Roklubb I
  • Herman Brinck-Mortensen(1)
  • Mattis Engelund Andersen(2)
2.16.16
235
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2011-07-03 17:47
Plac. # Navn Tid
1 4 Falkenberg RK I
  • Sascha Andersson(1)
2.18.82
2 8 Mölndals Roddklubb I
  • Karin Sundberg(1)
2.20.70
3 5 Mölndals Roddklubb II
  • Sofia Wallin(1)
2.21.46
4 22 Sorø Roklub II
  • (1)
2.23.78
5 18 Bærum Roklubb II
  • Mina Hølmkjær West(1)
2.31.17
6 7 Halmstad Rodd II
  • Emelie Hansson(1)
2.33.49
235
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m B Finale
2011-07-03 17:43
Plac. # Navn Tid
1 20 Horten Roklubb I
  • Maia Marie Aspenes(1)
2.25.81
2 12 Roklubben Stevns I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
2.28.70
3 17 Norske Studenters Roklub II
  • Sara Juel(1)
2.31.77
4 3 Nordslesvigsk Roklub I
  • Lea Hirschauer(1)
2.34.77
6 6 Odder Roklub I
  • Sarah M.(1)
5: start 19,2.35.652.40.02
235
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m C Finale
2011-07-03 17:39
Plac. # Navn Tid
1 21 Holstebro Roklub I
  • Ej I Brug - Mie Andersen(1)
2.31.32
2 2 Odense Roklub I
  • Line Katrine Olsen(1)
2.34.01
3 15 Drammen Roklubb I
  • Sara Seip(1)
2.38.19
4 9 Nordslesvigsk Roklub II
  • Juliane Svingholm(1)
2.42.90
235
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m D Finale
2011-07-03 17:35
Plac. # Navn Tid
1 16 Bærum Roklubb I
  • Sara Melsen Sudmann(1)
2.45.10
2 1 Sorø Roklub I
  • (1)
2.48.15
3 11 Norske Studenters Roklub I
  • Bente Vagle(1)
2.55.36
235
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2011-07-03 10:01
Plac. # Navn Tid
1 4 Falkenberg RK I
  • Sascha Andersson(1)
2 5 Mölndals Roddklubb II
  • Sofia Wallin(1)
0
3 3 Nordslesvigsk Roklub I
  • Lea Hirschauer(1)
0
4 2 Odense Roklub I
  • Line Katrine Olsen(1)
0
5 1 Sorø Roklub I
  • (1)
0
235
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2011-07-03 10:01
Plac. # Navn Tid
1 8 Mölndals Roddklubb I
  • Karin Sundberg(1)
0
2 7 Halmstad Rodd II
  • Emelie Hansson(1)
0
3 6 Odder Roklub I
  • Sarah M.(1)
0
4 9 Nordslesvigsk Roklub II
  • Juliane Svingholm(1)
0
5 11 Norske Studenters Roklub I
  • Bente Vagle(1)
0
235
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 3. Indledende
2011-07-03 10:01
Plac. # Navn Tid
1 18 Bærum Roklubb II
  • Mina Hølmkjær West(1)
0
2 12 Roklubben Stevns I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
0
3 17 Norske Studenters Roklub II
  • Sara Juel(1)
0
4 15 Drammen Roklubb I
  • Sara Seip(1)
0
5 16 Bærum Roklubb I
  • Sara Melsen Sudmann(1)
0
235
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 4. Indledende
2011-07-03 10:01
Plac. # Navn Tid
1 22 Sorø Roklub II
  • (1)
0
2 20 Horten Roklubb I
  • Maia Marie Aspenes(1)
0
3 19 Halmstad Rodd I
  • Beatrice Persson(1)
0
4 21 Holstebro Roklub I
  • Ej I Brug - Mie Andersen(1)
0
236
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m A Finale
2011-07-03 18:06
Plac. # Navn Tid
1 3 Christiania Roklub I
  • Harald Vinje(1)
  • Sverre Vinje(2)
5.40.57
2 13 Norske Studenters Roklub I
  • Oscar Stabe Helvig(1)
  • Patrick Een Sture(2)
5.43.17
3 6 Sorø Roklub I
  • Anders Lindblom(1)
  • Klaus Rasmussen Mendez(2)
5.53.49
4 11 Norske Studenters Roklub II
  • Petter Svingen(1)
  • Theo Wiik(2)
6.11.74
5 17 Fredriksstad Roklub I
  • Nils Benske(1)
  • Magnus Holm(2)
6.20.73
6 22 Roklubben Furesø I
  • Henrik Georg Eriksen(1)
  • Markus Kojo Hagan(2)
6.30.87
236
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m B Finale
2011-07-03 18:01
Plac. # Navn Tid
1 23 Ormsund Roklub I
  • Emil Bakkejord(1)
  • Audun Grepperud(2)
6.03.16
2 4 Tønsberg Roklubb I
  • Ole Andreas Aslaksen(1)
  • Ask Jarl Tjøm(2)
6.10.40
3 9 Moss Roklubb I
  • Jonas Rekstad Rekstad(1)
  • Edvard Nitter(2)
6.20.19
4 1 Sarpsborg RK I
  • Ole Holm(1)
  • Lasse Strand(2)
6.29.38
5 20 Moss Roklubb III
  • Robin Fjeldstad(1)
  • Simen Bøgle Vigeland(2)
6.29.93
236
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m C Finale
2011-07-03 17:56
Plac. # Navn Tid
1 14 Moss Roklubb II
  • Mathias Stabel(1)
  • Kristian Gurrik(2)
6.32.53
2 2 Nordslesvigsk Roklub I
  • Michael Tronier Hansen(1)
  • Sune Babiel Prehn(2)
6.41.34
3 19 Sandefjord Roklubb I
  • Joachim Hansen(1)
  • Kjetil Viksand(2)
7.06.37
236
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Indledende
2011-07-03 10:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Christiania Roklub I
  • Harald Vinje(1)
  • Sverre Vinje(2)
0
2 6 Sorø Roklub I
  • Anders Lindblom(1)
  • Klaus Rasmussen Mendez(2)
0
3 4 Tønsberg Roklubb I
  • Ole Andreas Aslaksen(1)
  • Ask Jarl Tjøm(2)
0
4 1 Sarpsborg RK I
  • Ole Holm(1)
  • Lasse Strand(2)
0
5 5 Fana Roklubb III
  • Johannes Jansen Heggebø(1)
  • Tor Håkon Tollefsen(2)
0
6 2 Nordslesvigsk Roklub I
  • Michael Tronier Hansen(1)
  • Sune Babiel Prehn(2)
0
236
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 2. Indledende
2011-07-03 10:25
Plac. # Navn Tid
1 13 Norske Studenters Roklub I
  • Oscar Stabe Helvig(1)
  • Patrick Een Sture(2)
0
2 11 Norske Studenters Roklub II
  • Petter Svingen(1)
  • Theo Wiik(2)
0
3 10 Fana Roklubb I
  • Håvard Sagen(1)
  • Knut Jonas Fevang(2)
0
4 9 Moss Roklubb I
  • Jonas Rekstad Rekstad(1)
  • Edvard Nitter(2)
0
5 14 Moss Roklubb II
  • Mathias Stabel(1)
  • Kristian Gurrik(2)
0
6 7 Fana Roklubb II
  • Petter Bang-Andreasen(1)
  • Jonas Eilertsen(2)
0
236
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 3. Indledende
2011-07-03 10:25
Plac. # Navn Tid
1 17 Fredriksstad Roklub I
  • Nils Benske(1)
  • Magnus Holm(2)
0
2 22 Roklubben Furesø I
  • Henrik Georg Eriksen(1)
  • Markus Kojo Hagan(2)
0
3 23 Ormsund Roklub I
  • Emil Bakkejord(1)
  • Audun Grepperud(2)
0
4 20 Moss Roklubb III
  • Robin Fjeldstad(1)
  • Simen Bøgle Vigeland(2)
0
5 19 Sandefjord Roklubb I
  • Joachim Hansen(1)
  • Kjetil Viksand(2)
0
6 24 Sandefjord Roklubb II
  • Sander Aakerholt(1)
  • Sander Mathiassen(2)
Gult kort0
237
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m A Finale
2011-07-03 18:26
Plac. # Navn Tid
1 12 Bagsværd Roklub II
  • Mathilde Persson(1)
0.00.00
2 18 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
0.07.43
3 1 Norske Studenters Roklub I
  • Anna Een Sture(1)
0.15.94
4 10 Christiania Roklub I
  • Marit Andreassen(1)
0.23.07
5 21 Maribo Roklub I
  • Mie Haapanen(1)
0.32.84
237
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m B Finale
2011-07-03 18:20
Plac. # Navn Tid
1 8 Bagsværd Roklub I
  • Frederikke Bay Toft(1)
0.00.00
2 2 Odder Roklub
  • Julie Poulsen(1)
0.05.87
3 19 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
0.09.52
4 4 Bagsværd Roklub IV
  • Pernille Kongsø(1)
0.13.85
5 17 Odder Roklub 2
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
0.25.11
237
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m C Finale
2011-07-03 18:16
Plac. # Navn Tid
1 13 Roklubben Stevns I
  • Maja Jørgensen(1)
7.17.74
2 6 Roskilde Roklub I
  • Emilie Gry Almstrup(1)
7.41.99
3 20 Nordslesvigsk Roklub I
  • Elisa Eggert(1)
8.00.92
237
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 1. Indledende
2011-07-03 10:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Norske Studenters Roklub I
  • Anna Een Sture(1)
0
2 3 Fana Roklubb I
  • Lise Skarstein Jakobsen(1)
0
3 2 Odder Roklub
  • Julie Poulsen(1)
0
4 4 Bagsværd Roklub IV
  • Pernille Kongsø(1)
0
5 6 Roskilde Roklub I
  • Emilie Gry Almstrup(1)
0
237
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 2. Indledende
2011-07-03 10:45
Plac. # Navn Tid
1 12 Bagsværd Roklub II
  • Mathilde Persson(1)
0
2 10 Christiania Roklub I
  • Marit Andreassen(1)
0
3 8 Bagsværd Roklub I
  • Frederikke Bay Toft(1)
0
4 9 Bagsværd Roklub V
  • Niw Erichsen(1)
0
5 13 Roklubben Stevns I
  • Maja Jørgensen(1)
0
6 11 Tønsberg Roklubb I
  • Pernille Pukerud(1)
0
237
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 3. Indledende
2011-07-03 10:45
Plac. # Navn Tid
1 18 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
0
2 21 Maribo Roklub I
  • Mie Haapanen(1)
0
3 19 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
0
4 17 Odder Roklub 2
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
0
5 20 Nordslesvigsk Roklub I
  • Elisa Eggert(1)
0
238
Master W2-/2X Masters Kvinder  27+  2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2011-07-03 18:31
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub II
  • Ruth Köster(1)
  • Ulla Hvid(2)
Start:0s 4.15.70
2 7 Kungälv/Stockholms Roddförening I
  • Ann-Kristin Bruhn(1)
  • Birgitta Berglund(2)
Start:0s 4.17.84
3 10 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub I
  • Gitte Willumsen(1)
  • Inger Koch(2)
Start:0s 4.19.11
4 3 Sorø Roklub IV
  • Annika Lindkvist(1)
  • Elsebeth Nielsen(2)
Start:0s 4.40.03
5 11 Danske Studenters Roklub II
  • Jelena Citakovic Haas-Christensen(1)
  • Margit Haahr Hansen(2)
Start:0s 4.44.54
6 8 Københavns Roklub I
  • Pia Erikstrup(1)
  • Maja Brisson(2)
Start:0s 4.51.53
238
Master W2-/2X Masters Kvinder  27+  2X/2- - 1000m 2. Afdeling
2011-07-03 18:31
Plac. # Navn Tid
1 9 Fredensborg Roklub I
  • Susanne Hansen(1)
  • Merete Boldt(2)
Start:0s 4.20.65
2 1 Sorø Roklub I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Ingrid Petersen(2)
Start:0s 4.32.40
3 5 Fredensborg Roklub II
  • Anne Mette Jørgensen(1)
  • Bettina Cervin(2)
Start:0s 4.42.56
4 6 Sorø Roklub III
  • Gitte Niven(1)
  • (2)
Start:0s 4.52.43
5 4 Roklubben Furesø I
  • Jane Hagan(1)
  • Marianne Henney(2)
Start:0s 4.57.07
239
Master M2X/2- Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2011-07-03 18:41
Plac. # Navn Tid
1 24 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:0s 3.45.64
2 12 Sorø Roklub I
  • Lars Bo Andersen(1)
  • (2)
Start:0s 3.53.29
3 5 Ringsted Roklub I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Steffen Feddersen(2)
Start:0s 4.03.45
4 2 Danske Studenters Roklub I
  • Hans Tapper(1)
  • Karin Bodelund(2)
Start:0s 4.05.14
239
Master M2X/2- Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 2. Afdeling
2011-07-03 18:41
Plac. # Navn Tid
1 18 Danske Studenters Roklub IV
  • Henrik Almegaard(1)
  • Lars Nielsen(2)
Start:0s 3.46.68
2 7 Fredensborg Roklub I
  • Søren Heinrichsen(1)
  • Jacob Midtgaard(2)
Start:0s 3.48.53
3 23 Kungälv III
  • Joachim Brischewski(1)
  • Kent Bernhardsson(2)
Start:0s 3.53.60
4 3 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
Start:0s 3.59.21
5 21 Ormsund Roklub I
  • Per Giltvedt(1)
  • Nils Jørgen Bjønness(2)
Start:0s 4.04.68
239
Master M2X/2- Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 3. Afdeling
2011-07-03 18:41
Plac. # Navn Tid
1 9 Lyngby Roklub I
  • John Knudsen(1)
  • Jørgen Engelbrecht(2)
Start:0s 3.53.68
2 6 Kungälv I
  • Christer Corneliusson(1)
  • Jan Andersson(2)
Start:0s 4.04.55
3 17 Danske Studenters Roklub II
  • Jan Cederkvist(1)
  • Jens Rokkedal(2)
Start:0s 4.11.88
4 14 Christiania Roklub I
  • Helge Refsum(1)
  • James Wilson(2)
Start:0s 4.16.26
5 10 Roskilde Roklub I
  • Thomas Lynderup(1)
  • Søren Anthonsen(2)
Start:0s 4.22.71
6 11 Roskilde Roklub II
  • Mogens Kleis(1)
  • Karsten Sylvest(2)
Start:0s 4.35.74
239
Master M2X/2- Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 4. Afdeling
2011-07-03 18:41
Plac. # Navn Tid
1 19 Mölndals Roddklubb I
  • Göran Haggren(1)
  • Jørgen Nilsson(2)
Start:0s 0.00.00
2 13 Stockholms Roddförening I
  • Robert Vigert(1)
  • Jan Berglund(2)
Start:0s 0.08.32
3 16 Kungälv II
  • Mattias Carlsson(1)
  • Peter Karlsson(2)
Start:0s 0.16.24
4 1 Roklubben Skjold I
  • Flemming Bay (1)
  • Peter Skov(2)
Start:0s 0.17.66
5 8 Køge Roklub I
  • John Nielsen(1)
  • Kaj Christensen(2)
Start:0s 0.53.75
240
M8+ Åben Mænd 8+ - 1000m A Finale
2011-07-03 19:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub I
  • Peder Lillelund(1)
  • Thomas Larsen(2)
  • Bo Vilhelmsen(3)
  • Gert Iversen(4)
  • Christian Mølvig(5)
  • Mads Kruse-Andersen(6)
  • (7)
  • (8)
  • (cox)
0.00.00
2 2 Norske Studenters Roklub I
  • Bjørn-Jostein Singstad(1)
  • Fredrik Winter Thorsen(2)
  • Lars Myhrer(3)
  • Markus Holmemo(4)
  • Sven-Ole Nicolaysen(5)
  • Tord Fongaard(6)
  • Tharald Fongaard(7)
  • Mads Frank(8)
  • Jo Suul(cox)
0.01.10
3 3 Københavns Roklub I
  • Mads Peter Andersen(1)
  • Kenny Andersen(2)
  • Martin Andersen(3)
  • Ronan Tinsley(4)
  • Lars Hvedstrup Jensen(5)
  • Mikkel Schmidt(6)
  • Magnus Skjoldlund Nielsen(7)
  • Kristian Østergaard Martensen(8)
  • Karen Sørensen(cox)
0.06.30
4 1 Kerteminde Roklub I
  • Patrick Nielsen(1)
  • Mikkel Jensen(2)
  • Martin Kjeldsen(3)
  • Stig Nielsen(4)
  • Martin Haubro Petersen(5)
  • Jeppe Mogensen(6)
  • Mark Guldbrandsen(7)
  • Thomas Jørgensen(8)
  • Poul Haubro Petersen(cox)
0.06.98