Startliste - Sorø Regattaen 2011

Dette er IKKE den færdige startliste. Der vil ske ændringer, bl.a. tilføjelse af opsamlingsløb og semifinaler

Løb 101
U15 M1X JM1X - JM1X, Jun C TU-cup 500m - 500m
6. Indledende 2. jul kl.:06:30

1

Fana Roklubb I
  • Johannes Jansen Heggebø (FRK)

2

Fana Roklubb II
  • Tor Håkon Tollefsen (FRK)

3

Roforeningen KVIK III
  • Gustav Mølbak (KVIK)

4

Lyngby Roklub III
  • Søren Baastrup (LR)

5

Odder Roklub III
  • Simon Kejser (OR)

6

Holstebro Roklub I
  • Andreas Quark Østergaard (Holst.)

7

Københavns Roklub I
  • Mathias Nielsen (KR)

8

Lyngby Roklub II
  • Victor Kyllesbech (LR)

9

Roklubben Ægir I
  • Jacob Zacho Søndergaard (Ægir)

10

Moss Roklubb I
  • Einar Solbakken (MRK)

11

Nordslesvigsk Roklub I
  • Max Possiel (NRK)

12

Kraftcenter Odense I
  • Søren Dahl Hansen (Odense)

13

Lyngby Roklub I
  • Jacob Anker (LR)

14

Sorø Roklub II
  • Jakob Lillelund (SR)

15

Odder Roklub I
  • Anders Leitzke Sørensen (OR)

17

Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark (HR)

18

Sorø Roklub III
  • (SR)

19

Bærum Roklubb I
  • Mattis Engelund Andersen (BR)

20

Fredriksstad Roklub I
  • Per Benske (NOR)

21

Roforeningen KVIK IV
  • Nicolai Lassen (KVIK)

22

Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal (SR)

23

Tønsberg Roklubb I
  • Adrian Lindgren (NOR)

24

Roklubben Viking I
  • Jeppe Storm (Viking)

25

Hadsund Roklub II
  • Wiliam Wisholm (HR)

26

Roforeningen KVIK II
  • Magnus Aggernæs (KVIK)

27

Horten Roklubb I
  • Aron Kaasa (HR)

28

Roklubben Furesø I
  • Frederik Theil Jensen (Furesø)

29

Tønsberg Roklubb II
  • Sondre Andresen (NOR)

30

Odder Roklub II
  • Bjarke Damsgaard (OR)

31

Roklubben Viking II
  • jesper clausen (Viking)

32

Halmstad Rodd I
  • Adam Hedman (SWE)

33

Roforeningen KVIK I
  • Emil Laursen (KVIK)

34

Haldens Roklub I
  • Adrian Øvreeide Liaklev (NOR)

35

Roklubben Furesø II
  • Jonas Grønkjær Pedersen (Furesø)

36

Kungälv I
  • Simon Henkow (SWE)
Løb 102
U15 W2X JW2X - JW2X, Jun C TU-cup 500m - 500m
3. Indledende 2. jul kl.:06:54

1

Bærum Roklubb I
  • 1. Mina Hølmkjær West (BR)
  • 2. Sara Melsen Sudmann (BR)

2

Sorø Roklub II
  • 1. (SR)
  • 2. Sara Hundstrup (SR)

3

Drammen Roklubb I
  • 1. Maia Marie Aspenes (DRM)
  • 2. Sara Seip (DRM)

4

Mölndals Roddklubb I
  • 1. Sofia Wallin (MRK)
  • 2. Karin Sundberg (MRK)

5

Tønsberg Roklubb I
  • 1. Ingrid Riiser (NOR)
  • 2. Mari Askjer (NOR)

6

Odder Roklub I
  • 1. Maibritt Lund (OR)
  • 2. Signe Høegstad (OR)

7

Norske Studenters Roklub I
  • 1. Bente Vagle (NSR)
  • 2. Sara Juel (NSR)

8

Halmstad Rodd I
  • 1. Emelie Hansson (SWE)
  • 2. Beatrice Persson (SWE)

9

Falkenberg RK I
  • 1. Elin Andersson (SWE)
  • 2. Sascha Andersson (SWE)

10

Holstebro Roklub I
  • 1. Maria Dixen Nielsen (Holst.)
  • 2. Ej i brug - Mie Andersen (Holst.)

11

Kraftcenter Odense I
  • 1. Line Katrine Olsen (Odense)
  • 2. Anne Larsen (Odense)

12

Sorø Roklub I
  • 1. (SR)
  • 2. Ida Langkjær (SR)

13

Odder Roklub II
  • 1. Kirstine Kristensen (OR)
  • 2. Thilde Hessellund (OR)

15

Roklubben Stevns I
  • 1. Anne-Kristine Haunsvig (Stevns)
  • 2. Simone (Stevns)
Løb 104
U17 M1X JM1X - JM1X, Jun B TU-cup 1500 m - 1500m
6. Indledende 2. jul kl.:07:06

1

Sandefjord Roklubb I
  • Ulrik Holtan Pedersen (SRK)

3

Hadsund Roklub II
  • Jacob Toft Christiansen (HR)

4

Bagsværd Roklub II
  • Tobias Thykjær (BR)

5

Sorø Roklub I
  • Klaus Rasmussen Mendez (SR)

6

Odder Roklub I
  • Mads Hougaard (OR)

7

Falkenberg RK II
  • Martin Johansson (SWE)

8

Skovshoved Roklub I
  • Victor Helbo Wagner (Skovsh.)

9

Roskilde Roklub I
  • Alexander Kische (Roskilde)

10

Moss Roklubb I
  • Edvard Nitter (MRK)

11

Nyborg Roklub I
  • Mads Voetmann (NR)

12

Bærum Roklubb II
  • Sebastian Brinck-Mortensen (BR)

13

Holstebro Roklub III
  • Jonas Kvist Nielsen (Holst.)

14

Bærum Roklubb I
  • Eigil Bragstad (BR)

15

Stockholms Roddförening I
  • Karl Norberg (SRF)

16

Fana Roklubb I
  • Knut Jonas Fevang (FRK)

17

Fana Roklubb II
  • Petter Bang-Andreasen (FRK)

18

Kraftcenter Odense I
  • Nick H. Larsen (Odense)

20

Holstebro Roklub II
  • Jonathan Nielsen (Holst.)

21

Moss Roklubb II
  • Simen Bøgle Vigeland (MRK)

22

Københavns Roklub I
  • Tobias Mortensen (KR)

23

Holstebro Roklub I
  • Frederik Taulbjerg (Holst.)

24

Nordslesvigsk Roklub I
  • Oliver Daberkow (NRK)

25

Roklubben Furesø I
  • Marcus Pii Lunau Blanke (Furesø)

26

Ormsund Roklub I
  • Audun Grepperud (ORK)

27

Bagsværd Roklub I
  • Oliver Rying Thomsen (BR)

28

Stavanger Roklubb I
  • Markus Thorstensen (StRK)

30

Hadsund Roklub I
  • Lennart Vestergaard (HR)

31

Ormsund Roklub II
  • Emil Bakkejord (ORK)

32

Fredriksstad Roklub I
  • Benjamin Hansen (NOR)

33

Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt - (Ribe)

34

Norske Studenters Roklub II
  • Oscar Stabe Helvig (NSR)

35

Tønsberg Roklubb I
  • Ole Andreas Aslaksen (NOR)
Løb 103
W2- W2- - W2- Senior 2000m - 2000m
A Finale 2. jul kl.:07:30

1

Bagsværd Roklub I
  • 1. Carin Anderson (BR)
  • 2. Veronika Karlsson (BR)

2

Kungälv/Stockholm I
  • 1. Ann-Kristin Bruhn (SWE)
  • 2. Birgitta Berglund (SRF)

3

Falkenberg RK II
  • 1. Frida Johansson (SWE)
  • 2. Maria Wilgotson (SWE)

4

Danske Studenters Roklub III
  • 1. Rannva Lava Olsen (DSR)
  • 2. Fanny Simone Steinbüchel (DSR)
Løb 105
U17 W2X JW2X - JW2X, Jun B TU-cup 1500 m - 1500m
3. Indledende 2. jul kl.:07:36

1

Horten Roklubb I
  • 1. Rebbeka Else Andersen (HR)
  • 2. Charlotte LUND (HR)

2

Halmstad Rodd I
  • 1. Amanda Tholin (SWE)
  • 2. Anna Hansson (SWE)

4

Rocenter Aarhus I
  • 1. Julie Poulsen (OR)
  • 2. Mette Leitzke Sørensen (OR)

5

Drammen Roklubb I
  • 1. Adriana Abrahamsen Brox (DRM)
  • 2. Anne Line Hexeberg Henriksen (DRM)

6

Roklubben Furesø I
  • 1. Sofie Råberg Mikkelsen (Furesø)
  • 2. Rebecca Busk (Furesø)

7

Fana Roklubb I
  • 1. Lise Skarstein Jakobsen (FRK)
  • 2. Hanne Marit Vågen (FRK)

9

Bagsværd Roklub/Skovshoved Roklub I
  • 1. Caroline Schock Petersen (Skovsh.)
  • 2. Niw Erichsen (BR)

10

Falkenberg RK I
  • 1. Linnea Hallgren (SWE)
  • 2. Lovisa Wallin (SWE)

11

Tønsberg Roklubb I
  • 1. Pernille Pukerud (NOR)
  • 2. Anette Gramer (NOR)

12

Københavns Roklub I
  • 1. Siri Scharloav Hummelsberger (KR)
  • 2. Louise Bøbølle (KR)

13

Nordslesvigsk Roklub I
  • 1. Lucie Hirschauer (NRK)
  • 2. Nanna Meyer (NRK)

14

Roklubben Stevns I
  • 1. Katja (Stevns)
  • 2. Lisa (Stevns)

15

Sorø Roklub I
  • 1. (SR)
  • 2. Astrid Steensberg (SR)

16

Falkenberg RK II
  • 1. Caroline Jonsson (SWE)
  • 2. Asha Nur (SWE)

17

Roskilde Roklub I
  • 1. Annika Senberg (Roskilde)
  • 2. Emilie Gry Almstrup (Roskilde)

18

Næstved Roklub/Roklubben Stevns I
  • 1. Marie Frimann (Næstv.)
  • 2. (Stevns)
Løb 109
M2X M2X - M2X Senior Nordisk Mesterskab - 2000m
2. Indledende 2. jul kl.:07:54

1

Danmark I
  • 1. Mark Hartsteen (DSR)
  • 2. Tøger Berg Rasmussen (DSR)

2

Norske Studenters Roklub I
  • 1. Lars Myhrer (NSR)
  • 2. Mads Frank (NSR)

3

Bagsværd Roklub I
  • 1. Emil Heinrichsen (BR)
  • 2. Steen Christensen (BR)

4

Kungälv I
  • 1. John Knutsson (SWE)
  • 2. Isak Knutsson (SWE)

5

Hadsund Roklub I
  • 1. Simon Sørensen (HR)
  • 2. Anders Olsen (HR)

6

Svenska Roddförbundet I
  • 1. Rasmus Melin (SWE)
  • 2. Nick Andersson (SWE)

7

NORGES ROFORBUND I
  • 1. Kris Cato Tohn (NOR)
  • 2. Peter Banfi (NOR)

8

Kraftcenter København I (Ej mødt)
  • 1. Frank Steffensen (DSR)
  • 2. Peter Søgaard (BR)

9

Mölndals Roddklubb I
  • 1. Göran Haggren (MRK)
  • 2. Peter Petersson (MRK)
Løb 111
U19 M2X JM2X - JM2X Nordisk Mesterskab Junior 2000m - 2000m
4. Indledende 2. jul kl.:08:06

1

Stavanger Roklubb II
  • 1. Trygve Bendz Aarestad (StRK)
  • 2. Asbjørn Skogen (StRK)

2

Stavanger Roklubb I
  • 1. Thomas Sunde Dale (StRK)
  • 2. Marcus Bentzen (StRK)

4

Danmark I
  • 1. Peter Rytter Munk (HR)
  • 2. Thomas Smed Nielsen (HR)

6

Kraftcenter Odense II
  • 1. Esben Rusbjerg (Odense)
  • 2. Niklas Vindinge Sørensen (Odense)

7

Kraftcenter Odense I
  • 1. Jesper Fredsted (Odense)
  • 2. Tobias Kempf (Kertem.)

8

NORGES ROFORBUND I
  • 1. Erik Solbakken (NOR)
  • 2. Halvor Hølmkjær West (NOR)

9

Rocenter Aarhus I
  • 1. Christian Kiær (Fredericia)
  • 2. Sebastian A.F. Thomassen (AR)

10

Drammen Roklubb I
  • 1. Valerijs Cistjakovs (DRM)
  • 2. Eirik Edvardsen (DRM)

11

Roforeningen KVIK I
  • 1. Christoffer Clausen (KVIK)
  • 2. Nicolai Lassen (KVIK)

12

Moss Roklubb I
  • 1. Ola Larsson (MRK)
  • 2. Jens Holm (MRK)

13

Fana Roklubb I
  • 1. Sondre Utkilen (FRK)
  • 2. Ola Kristiansen Aarseth (FRK)

14

Drammen Roklubb II
  • 1. Simen Moe Johnsen (DRM)
  • 2. Jørgen Ertzgaard (DRM)

15

Lyngby Roklub I
  • 1. Alexander Modest (LR)
  • 2. Peter Christian Holmquist (LR)

16

Suomen Soutuliitto-Finland RF I
  • 1. Olli-pekka Karppinen (FIN)
  • 2. Joonas Jousimo (FIN)

18

Horten Roklubb I
  • 1. Sven Erling Forsmo (HR)
  • 2. Jostein Gjelseth (HR)

19

Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • 1. Mads Petersen (BR)
  • 2. Tobias Mortensen (KR)

20

Bagsværd Roklub/Roklubben Furesø I
  • 1. Oliver Rying Thomsen (BR)
  • 2. Marcus Pii Lunau Blanke (Furesø)

21

Norske Studenters Roklub I
  • 1. Felix Johansen (NSR)
  • 2. Emanuel Verde (NSR)

22

Svenska Roddförbundet I
  • 1. Christoffer Hansson (SWE)
  • 2. Tim Block (SWE)
Løb 113
U19 W1X JW1X - JW1X, Nordisk Mesterskab Junior 2000m - 2000m
2. Indledende 2. jul kl.:08:22

1

Kungälv II
  • Lilla Edet Lollo Söderström (SWE)

3

Roskilde Roklub I
  • Mie Toft Nilsson (Roskilde)

4

Svenska Roddförbundet I
  • Frida carlsson (SWE)

5

NORGES ROFORBUND I
  • Hanne Midtbøe Salvesen (NOR)

6

Kraftcenter Odense I
  • Marie Thomsen (Odense)

8

Danmark I
  • Emma Kiehn (Odense)

9

Kungälv I
  • Josephine Kreus (SWE)

10

Moss Roklubb I
  • Johanne Solhaug (MRK)

11

Suomen Soutuliitto-Finland RF I
  • Anmari Järvinen (FIN)
Løb 116
U17 M4X JM4X - JM4X-, Jun B TU-cup 1500m - 1500m
2. Indledende 2. jul kl.:08:34

1

Fana Roklubb I
  • 1. Håvard Sagen (FRK)
  • 2. Jonas Eilertsen (FRK)
  • 3. Eilif Skarstein Jakobsen (FRK)
  • 4. Magnus Tvedt Bakka (FRK)

2

Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub I
  • 1. Emil Meland Knudsen (LR)
  • 2. Magnus Baastrup (LR)
  • 3. Andreas Ven (BR)
  • 4. Jakob Grove Klahsen (BR)

3

Moss Roklubb I
  • 1. Jonas Rekstad Rekstad (MRK)
  • 2. Mathias Stabel (MRK)
  • 3. Robin Fjeldstad (MRK)
  • 4. Tore Wæhre (MRK)

4

Stockholms Roddförening/Åhus Roddklubb I
  • 1. Victor Schröder (SRF)
  • 2. Joel Järlesäter (SWE)
  • 3. Karl Norberg (SRF)
  • 4. Pierre Billing (SRF)

6

Sarpsborg RK I
  • 1. Ole Holm (NOR)
  • 2. Lasse Strand (NOR)
  • 3. Magnus Holm (NOR)
  • 4. Nils Benske (NOR)

7

Sorø Roklub I
  • 1. Anders Lindblom (SR)
  • 2. Andreas Sloth (SR)
  • 3. (SR)
  • 4. (SR)

8

Sandefjord Roklubb I
  • 1. Sander Aakerholt (SRK)
  • 2. Joachim Hansen (SRK)
  • 3. Kjetil Viksand (SRK)
  • 4. Sander Mathiassen (SRK)
Løb 117
LM1X LM1X - LM1X, Sen. Nordic Open 2000m - 2000m
Indvejningkl. 06:42
2. Indledende 2. jul kl.:08:42

1

Kraftcenter København I (Ej mødt til vejning)
  • Sophus Johannesen (Roskilde)

3

Fredriksstad Roklub I (Ej mødt til vejning)
  • Morten Klipper (NOR)

8

Ormsund Roklub I (Ej mødt)
  • Halvor Grepperud (ORK)

2

Nordslesvigsk Roklub I
  • Christian Gjessing Bruun (NRK)

4

Roklubben Viking I
  • Frederik Holm (Viking)

5

Bagsværd Roklub I
  • Roberto Usai (BR)

6

Bergens Roklub I
  • Thomas Eldholm (BRK)

7

Christiania Roklub I
  • Carl Bjurstrøm (CR)

10

SPIF Rodd I
  • Dan Ocklind (SWE)

11

Rocenter Aarhus I
  • Dan Holden Rasmussen (Silkeb.)
Løb 118
U19 M1X JM1X - JM1X A Nordisk Mesterskab 2000m - 2000m
4. Indledende 2. jul kl.:08:50

2

Moss Roklubb I
  • Thomas Zugan (MRK)

3

Skovshoved Roklub I
  • Tim Antonie-Hansen (Skovsh.)

4

Bærum Roklubb I
  • Thomas Nestaas (BR)

5

Danske Studenters Roklub I
  • Asbjørn Stahlhut (DSR)

7

Svenska Roddförbundet I
  • Karl Ståhlberg (SWE)

10

Tønsberg Roklubb I
  • Jørgen Mjøs Nilsson (NOR)

11

Bærum Roklubb II
  • Tobias Otterstad (BR)

13

Holstebro Roklub I
  • Mads Fischer (Holst.)

14

Bergens Roklub I
  • Haakon Wie Larssen (BRK)

15

Svenska Roddförbundet II
  • Viktor Rissanen (SWE)

16

Christiania Roklub I
  • Thomas Rummelhoff-Larsen (CR)

17

Suomen Soutuliitto-Finland RF II
  • Samuli Cederström (FIN)

18

Danmark I
  • Mathias Kristensen (Ægir)

20

Roskilde Roklub I
  • Andreas Dyrby (Roskilde)

21

Tønsberg Roklubb II
  • Peder Aaby (NOR)

22

NORGES ROFORBUND I
  • Dag-Erik Tvedt (NOR)
Løb 119
U19 W2X JW2X - JW2X A Nordisk Mesterskab 2000m - 2000m
2. Indledende 2. jul kl.:09:14

1

Stavanger Roklubb I
  • 1. Martine Krabbendam (StRK)
  • 2. Astrid Lescoeur (StRK)

2

Danmark I
  • 1. Iben Østergaard (BR)
  • 2. Ida Gørtz Jacobsen (BR)

3

Danske Studenters Roklub I
  • 1. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR)
  • 2. Mette Maria Olsen Nørregård (DSR)

4

Rocenter Aarhus I
  • 1. Astrid Bertelsen (Silkeb.)
  • 2. Marie Linde Lauridsen (OR)

5

Mölndals Roddklubb I
  • 1. Ebba Sundberg (MRK)
  • 2. Mimi Grosselius (MRK)

6

Svenska Roddförbundet II
  • 1. Lisa Sellert (SWE)
  • 2. Malin Wilgotson (SWE)

7

NORGES ROFORBUND I
  • 1. Tuva Lund (NOR)
  • 2. Benedikte Tollefsen (NOR)

8

Christiania Roklub II
  • 1. Andrea Adamson (CR)
  • 2. Karen Johnson (CR)

9

Svenska Roddförbundet I
  • 1. Josefin Berglund (SWE)
  • 2. Filippa Kärrfelt (SWE)

10

Bagsværd Roklub I
  • 1. Frederikke Bay Toft (BR)
  • 2. Mathilde Persson (BR)

11

Kungälv I
  • 1. Josephine Kreus (SWE)
  • 2. Lilla Edet Lollo Söderström (SWE)

12

Christiania Roklub I
  • 1. Rebecca Frazee (CR)
  • 2. Agnes Karlseng (CR)
Løb 122
W1X W1X - W1x Nordisk Mesterskab 2000m - 2000m
3. Indledende 2. jul kl.:09:26

3

Christiania Roklub III (Kæntret)
  • Marianne Madsen (CR)

4

Strömstad Roddklubb I (Ej mødt)
  • Kajsa Olsson (SWE)

6

Drammen Roklubb I
  • Anita Abrahamsen Brox (DRM)

7

Lyngby Roklub II
  • Mârit Tamm (LR)

8

Ormsund Roklub I
  • Antje Peine (ORK)

10

Roforeningen KVIK I
  • Mejse Andersen (KVIK)

11

Danmark I
  • Anne Dsane Andersen (Ægir)

12

Christiania Roklub IV
  • Christina Kinck (CR)

13

Mölndals Roddklubb I
  • Malin Lindström (MRK)

15

Christiania Roklub II
  • Andrea Älveborn (CR)

16

Uppsala Akademiska RS I
  • Helena Back (SWE)

19

NORGES ROFORBUND III
  • Martha Helgeland (NOR)

20

Falkenberg RK I (Ej mødt)
  • Elin Sjödin (SWE)

21

Lyngby Roklub I
  • Louise Wissing (LR)
Løb 123
M1X M1X - M1X Nordisk Mesterskab 2000m - 2000m
3. Indledende 2. jul kl.:09:38

1

Kristiansand Roklubb I
  • Haakon Albert (NOR)

2

Mölndals Roddklubb I
  • Peter Petersson (MRK)

3

Roforeningen KVIK II
  • Loui Lam (KVIK)

4

Svenska Roddförbundet I
  • Pontus Gustavsson (SWE)

5

Kraftcenter København I
  • Jens Olav Dahlgaard (BR)

7

Norske Studenters Roklub I
  • Christian Koop (NSR)

8

Roforeningen KVIK I
  • Frederik Østerberg (KVIK)

9

Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig (SR)

10

Danske Studenters Roklub I (Ej mødt)
  • Jonas Kjellmann (DSR)

12

Horten Roklubb I
  • Bjørn Jostein Singstad (HR)

13

Kraftcenter København II
  • Peter Søgaard (BR)

14

Ringsaker roklubb I
  • Frank Robert Blindheim (NOR)

15

NORGES ROFORBUND I
  • Torstein Nordby (NOR)

16

Danmark I
  • Frank Steffensen (DSR)

17

Bagsværd Roklub I
  • Morten Van der Keur (BR)

18

Kraftcenter Odense I
  • Oliver Kiehn (Odense)

19

Hadsund Roklub I
  • Emil Riise (HR)
Løb 132
U15 M2X JM2X - JM2X Jun C TU-cup 500m - 500m
3. Indledende 2. jul kl.:09:50

1

Kraftcenter Odense I
  • 1. Malte Rusbjerg (Odense)
  • 2. Asger Kiehn (Odense)

2

Kungälv/Stockholms Roddförening I
  • 1. Pierre Billing (SRF)
  • 2. Simon Henkow (SWE)

3

Odder Roklub I
  • 1. Anders Leitzke Sørensen (OR)
  • 2. Johannes Dahm (OR)

4

Kraftcenter Odense II
  • 1. Noah Dimon (Odense)
  • 2. Frederik Malling (Odense)

5

Hadsund Roklub I
  • 1. Mathias Danmark (HR)
  • 2. Wiliam Wisholm (HR)

6

Bærum Roklubb I
  • 1. Herman Brinck-Mortensen (BR)
  • 2. Mattis Engelund Andersen (BR)

7

Roklubben Viking I
  • 1. Jeppe Storm (Viking)
  • 2. jesper clausen (Viking)

8

Fana Roklubb II
  • 1. Eilif Skarstein Jakobsen (FRK)
  • 2. Magnus Tvedt Bakka (FRK)

9

Sorø Roklub I
  • 1. Jens Albert Graudal (SR)
  • 2. Jakob Lillelund (SR)

10

Roklubben Furesø I
  • 1. Frederik Theil Jensen (Furesø)
  • 2. Jonas Grønkjær Pedersen (Furesø)

11

Roforeningen KVIK I
  • 1. Emil Laursen (KVIK)
  • 2. Magnus Aggernæs (KVIK)

12

Tønsberg Roklubb II
  • 1. Sondre Andresen (NOR)
  • 2. Adrian Lindgren (NOR)

13

Tønsberg Roklubb I
  • 1. Anders Brænne Dybesland (NOR)
  • 2. Simen Holmsen (NOR)

14

Lyngby Roklub I
  • 1. Jacob Anker (LR)
  • 2. Søren Baastrup (LR)

15

Roforeningen KVIK II
  • 1. Gustav Mølbak (KVIK)
  • 2. Nicolai Lassen (KVIK)

16

Moss Roklubb I
  • 1. Mikko Rekstad (MRK)
  • 2. Vegard Stabel (MRK)

18

Fana Roklubb I
  • 1. Johannes Jansen Heggebø (FRK)
  • 2. Tor Håkon Tollefsen (FRK)
Løb 133
U15 W1X JW1X - JW1X, Jun C TU-cup 500m - 500m
4. Indledende 2. jul kl.:10:02

1

Halmstad Rodd I
  • Beatrice Persson (SWE)

2

Horten Roklubb I
  • Maia Marie Aspenes (HR)

3

Tønsberg Roklubb II
  • Ingrid Riiser (NOR)

4

Sorø Roklub I
  • (SR)

5

Nordslesvigsk Roklub I
  • Lea Hirschauer (NRK)

6

Tønsberg Roklubb I
  • Nora Haukom (NOR)

7

Halmstad Rodd II
  • Emelie Hansson (SWE)

8

Norske Studenters Roklub I
  • Bente Vagle (NSR)

9

Holstebro Roklub I
  • Ej i brug - Mie Andersen (Holst.)

10

Falkenberg RK I
  • Sascha Andersson (SWE)

11

Bærum Roklubb I
  • Sara Melsen Sudmann (BR)

12

Drammen Roklubb I
  • Sara Seip (DRM)

13

Mölndals Roddklubb II
  • Sofia Wallin (MRK)

14

Bærum Roklubb II
  • Mina Hølmkjær West (BR)

15

Mölndals Roddklubb I
  • Karin Sundberg (MRK)

16

Odder Roklub I
  • Sarah M. (OR)

17

Sorø Roklub II
  • (SR)

19

Maribo Roklub I (Ej mødt)
  • Ida Haapanen (Maribo)

20

Roklubben Stevns I
  • Anne-Kristine Haunsvig (Stevns)
Løb 135
U17 M2X JM2X - JM2X Jun B TU-cup 1500m - 1500m
3. Indledende 2. jul kl.:10:18

1

Holstebro Roklub I
  • 1. Frederik Taulbjerg (Holst.)
  • 2. Jonathan Nielsen (Holst.)

2

Tønsberg Roklubb I
  • 1. Ole Andreas Aslaksen (NOR)
  • 2. Ask Jarl Tjøm (NOR)

3

Fana Roklubb I
  • 1. Knut Jonas Fevang (FRK)
  • 2. Petter Bang-Andreasen (FRK)

4

Norske Studenters Roklub I
  • 1. Oscar Stabe Helvig (NSR)
  • 2. Petter Svingen (NSR)

5

Moss Roklubb III
  • 1. Robin Fjeldstad (MRK)
  • 2. Simen Bøgle Vigeland (MRK)

6

Sarpsborg RK I
  • 1. Ole Holm (NOR)
  • 2. Lasse Strand (NOR)

7

Fredriksstad Roklub I
  • 1. Nils Benske (NOR)
  • 2. Magnus Holm (NOR)

8

Norske Studenters Roklub II
  • 1. Theo Wiik (NSR)
  • 2. Patrick Een Sture (NSR)

11

Sandefjord Roklubb II
  • 1. Sander Aakerholt (SRK)
  • 2. Sander Mathiassen (SRK)

12

Nordslesvigsk Roklub I
  • 1. Michael Tronier Hansen (NRK)
  • 2. Sune Babiel Prehn (NRK)

13

Fana Roklubb II
  • 1. Håvard Sagen (FRK)
  • 2. Jonas Eilertsen (FRK)

14

Sorø Roklub I
  • 1. Anders Lindblom (SR)
  • 2. Klaus Rasmussen Mendez (SR)

15

Moss Roklubb I
  • 1. Jonas Rekstad Rekstad (MRK)
  • 2. Edvard Nitter (MRK)

16

Lyngby Roklub I
  • 1. Emil Meland Knudsen (LR)
  • 2. Magnus Baastrup (LR)

17

Moss Roklubb II
  • 1. Mathias Stabel (MRK)
  • 2. Kristian Gurrik (MRK)

19

Roklubben Furesø I
  • 1. Henrik Georg Eriksen (Furesø)
  • 2. Markus Kojo Hagan (Furesø)

20

Sandefjord Roklubb I
  • 1. Joachim Hansen (SRK)
  • 2. Kjetil Viksand (SRK)
Løb 136
U17 W1X JW1X - JW1X, Jun B TU-cup 1500m - 1500m
4. Indledende 2. jul kl.:10:34

10

Sorø Roklub I (Ej mødt)
  • Astrid Steensberg (SR)

1

Horten Roklubb I
  • Rebbeka Else Andersen (HR)

2

Christiania Roklub I
  • Marit Andreassen (CR)

3

Roskilde Roklub I
  • Silja Konoy Davidsen (Roskilde)

4

Skovshoved Roklub I
  • Caroline Schock Petersen (Skovsh.)

5

Roklubben Stevns I
  • Maja Jørgensen (Stevns)

6

Tønsberg Roklubb I
  • Pernille Pukerud (NOR)

7

Rocenter Aarhus II
  • Mette Leitzke Sørensen (OR)

8

Horten Roklubb II
  • Charlotte LUND (HR)

9

Kungälv I
  • Sanna Högstedt (SWE)

11

Öresjö Rodd I
  • Lovisa Claesson (SWE)

12

Christiania Roklub II
  • Thea Sørensen (CR)

13

Bergens Roklub I
  • Maia Emilie Lund (BRK)

14

Næstved Roklub I
  • Marie Frimann (Næstv.)

15

Bagsværd Roklub I
  • Pernille Kongsø (BR)

16

Norske Studenters Roklub I
  • Anna Een Sture (NSR)

17

Halmstad Rodd I
  • Amanda Tholin (SWE)

18

Rocenter Aarhus I
  • Julie Poulsen (OR)

19

Maribo Roklub I
  • Mie Haapanen (Maribo)

21

Bagsværd Roklub III
  • Niw Erichsen (BR)

22

Kungälv II
  • Linnea Norrman (SWE)

23

Halmstad Rodd II
  • Anna Hansson (SWE)

24

Falkenberg RK I
  • Moa Johansson (SWE)
Løb 109
M2X M2X - M2X Senior Nordisk Mesterskab - m
1. Opsamling 2. jul kl.:10:55

3

Bagsværd Roklub I
  • 1. Emil Heinrichsen (BR)
  • 2. Steen Christensen (BR)

4

Kungälv I
  • 1. John Knutsson (SWE)
  • 2. Isak Knutsson (SWE)

2

Norske Studenters Roklub I
  • 1. Lars Myhrer (NSR)
  • 2. Mads Frank (NSR)

9

Mölndals Roddklubb I
  • 1. Göran Haggren (MRK)
  • 2. Peter Petersson (MRK)

2.indl Placering nr. 3
    Løb 111
    U19 M2X JM2X - JM2X Nordisk Mesterskab Junior 2000m - 2000m
    1. Opsamling 2. jul kl.:11:00

    19

    Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
    • 1. Mads Petersen (BR)
    • 2. Tobias Mortensen (KR)

    6

    Kraftcenter Odense II
    • 1. Esben Rusbjerg (Odense)
    • 2. Niklas Vindinge Sørensen (Odense)

    16

    Suomen Soutuliitto-Finland RF I
    • 1. Olli-pekka Karppinen (FIN)
    • 2. Joonas Jousimo (FIN)

    10

    Drammen Roklubb I
    • 1. Valerijs Cistjakovs (DRM)
    • 2. Eirik Edvardsen (DRM)

    13

    Fana Roklubb I
    • 1. Sondre Utkilen (FRK)
    • 2. Ola Kristiansen Aarseth (FRK)
    Løb 111
    U19 M2X JM2X - JM2X Nordisk Mesterskab Junior 2000m - 2000m
    2. Opsamling 2. jul kl.:11:05

    9

    Rocenter Aarhus I
    • 1. Christian Kiær (Fredericia)
    • 2. Sebastian A.F. Thomassen (AR)

    11

    Roforeningen KVIK I
    • 1. Christoffer Clausen (KVIK)
    • 2. Nicolai Lassen (KVIK)

    12

    Moss Roklubb I
    • 1. Ola Larsson (MRK)
    • 2. Jens Holm (MRK)

    2

    Stavanger Roklubb I
    • 1. Thomas Sunde Dale (StRK)
    • 2. Marcus Bentzen (StRK)

    18

    Horten Roklubb I
    • 1. Sven Erling Forsmo (HR)
    • 2. Jostein Gjelseth (HR)

    21

    Norske Studenters Roklub I
    • 1. Felix Johansen (NSR)
    • 2. Emanuel Verde (NSR)
    Løb 113
    U19 W1X JW1X - JW1X, Nordisk Mesterskab Junior 2000m - 2000m
    1. Opsamling 2. jul kl.:11:10

    6

    Kraftcenter Odense I
    • Marie Thomsen (Odense)

    3

    Roskilde Roklub I
    • Mie Toft Nilsson (Roskilde)

    1

    Kungälv II
    • Lilla Edet Lollo Söderström (SWE)

    11

    Suomen Soutuliitto-Finland RF I
    • Anmari Järvinen (FIN)

    10

    Moss Roklubb I
    • Johanne Solhaug (MRK)
    Løb 118
    U19 M1X JM1X - JM1X A Nordisk Mesterskab 2000m - m
    1. Opsamling 2. jul kl.:11:15

    16

    Christiania Roklub I
    • Thomas Rummelhoff-Larsen (CR)

    3

    Skovshoved Roklub I
    • Tim Antonie-Hansen (Skovsh.)

    10

    Tønsberg Roklubb I
    • Jørgen Mjøs Nilsson (NOR)

    11

    Bærum Roklubb II
    • Tobias Otterstad (BR)

    1.indl Placering nr. 6
      Løb 118
      U19 M1X JM1X - JM1X A Nordisk Mesterskab 2000m - 2000m
      2. Opsamling 2. jul kl.:11:20

      21

      Tønsberg Roklubb II
      • Peder Aaby (NOR)

      15

      Svenska Roddförbundet II
      • Viktor Rissanen (SWE)

      4

      Bærum Roklubb I
      • Thomas Nestaas (BR)

      2

      Moss Roklubb I
      • Thomas Zugan (MRK)
      Løb 118
      U19 M1X JM1X - JM1X A Nordisk Mesterskab 2000m - 2000m
      3. Opsamling 2. jul kl.:11:25

      4

      Bærum Roklubb I
      • Thomas Nestaas (BR)

      13

      Holstebro Roklub I
      • Mads Fischer (Holst.)

      18

      Danmark I
      • Mathias Kristensen (Ægir)

      11

      Bærum Roklubb II
      • Tobias Otterstad (BR)
      Løb 118
      U19 M1X JM1X - JM1X A Nordisk Mesterskab 2000m - 2000m
      4. Opsamling 2. jul kl.:11:30

      20

      Roskilde Roklub I
      • Andreas Dyrby (Roskilde)

      14

      Bergens Roklub I
      • Haakon Wie Larssen (BRK)
      Løb 122
      W1X W1X - W1x Nordisk Mesterskab 2000m - m
      1. Opsamling 2. jul kl.:11:35

      15

      Christiania Roklub II
      • Andrea Älveborn (CR)

      13

      Mölndals Roddklubb I
      • Malin Lindström (MRK)

      3.indl Placering nr. 4

        1.indl Placering nr. 4

          1.indl Placering nr. 5
            Løb 119
            U19 W2X JW2X - JW2X A Nordisk Mesterskab 2000m - 2000m
            1. Opsamling 2. jul kl.:11:39

            3

            Danske Studenters Roklub I
            • 1. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR)
            • 2. Mette Maria Olsen Nørregård (DSR)

            1

            Stavanger Roklubb I
            • 1. Martine Krabbendam (StRK)
            • 2. Astrid Lescoeur (StRK)

            5

            Mölndals Roddklubb I
            • 1. Ebba Sundberg (MRK)
            • 2. Mimi Grosselius (MRK)

            10

            Bagsværd Roklub I
            • 1. Frederikke Bay Toft (BR)
            • 2. Mathilde Persson (BR)

            12

            Christiania Roklub I
            • 1. Rebecca Frazee (CR)
            • 2. Agnes Karlseng (CR)
            Løb 119
            U19 W2X JW2X - JW2X A Nordisk Mesterskab 2000m - 2000m
            2. Opsamling 2. jul kl.:11:43

            11

            Kungälv I (Ej mødt)
            • 1. Josephine Kreus (SWE)
            • 2. Lilla Edet Lollo Söderström (SWE)

            8

            Christiania Roklub II
            • 1. Andrea Adamson (CR)
            • 2. Karen Johnson (CR)

            7

            NORGES ROFORBUND I
            • 1. Tuva Lund (NOR)
            • 2. Benedikte Tollefsen (NOR)

            6

            Svenska Roddförbundet II
            • 1. Lisa Sellert (SWE)
            • 2. Malin Wilgotson (SWE)

            4

            Rocenter Aarhus I
            • 1. Astrid Bertelsen (Silkeb.)
            • 2. Marie Linde Lauridsen (OR)
            Løb 123
            M1X M1X - M1X Nordisk Mesterskab 2000m - 2000m
            1. Opsamling 2. jul kl.:13:40

            7

            Norske Studenters Roklub I
            • Christian Koop (NSR)

            19

            Hadsund Roklub I
            • Emil Riise (HR)

            2

            Mölndals Roddklubb I
            • Peter Petersson (MRK)

            13

            Kraftcenter København II
            • Peter Søgaard (BR)

            14

            Ringsaker roklubb I
            • Frank Robert Blindheim (NOR)
            Løb 123
            M1X M1X - M1X Nordisk Mesterskab 2000m - m
            2. Opsamling 2. jul kl.:13:45

            17

            Bagsværd Roklub I
            • Morten Van der Keur (BR)

            8

            Roforeningen KVIK I
            • Frederik Østerberg (KVIK)

            16

            Danmark I
            • Frank Steffensen (DSR)

            3

            Roforeningen KVIK II
            • Loui Lam (KVIK)

            1

            Kristiansand Roklubb I
            • Haakon Albert (NOR)

            2.indl Placering nr. 6
              Løb 101
              U15 M1X JM1X - JM1X, Jun C TU-cup 500m - 500m
              F Finale 2. jul kl.:14:00

              30

              Odder Roklub II
              • Bjarke Damsgaard (OR)

              18

              Sorø Roklub III
              • (SR)

              3

              Roforeningen KVIK III
              • Gustav Mølbak (KVIK)

              11

              Nordslesvigsk Roklub I
              • Max Possiel (NRK)

              21

              Roforeningen KVIK IV
              • Nicolai Lassen (KVIK)
              Løb 101
              U15 M1X JM1X - JM1X, Jun C TU-cup 500m - 500m
              E Finale 2. jul kl.:14:04

              27

              Horten Roklubb I
              • Aron Kaasa (HR)

              19

              Bærum Roklubb I
              • Mattis Engelund Andersen (BR)

              4

              Lyngby Roklub III
              • Søren Baastrup (LR)

              12

              Kraftcenter Odense I
              • Søren Dahl Hansen (Odense)

              20

              Fredriksstad Roklub I
              • Per Benske (NOR)

              32

              Halmstad Rodd I
              • Adam Hedman (SWE)
              Løb 101
              U15 M1X JM1X - JM1X, Jun C TU-cup 500m - 500m
              D Finale 2. jul kl.:14:08

              28

              Roklubben Furesø I
              • Frederik Theil Jensen (Furesø)

              13

              Lyngby Roklub I
              • Jacob Anker (LR)

              6

              Holstebro Roklub I
              • Andreas Quark Østergaard (Holst.)

              9

              Roklubben Ægir I
              • Jacob Zacho Søndergaard (Ægir)

              24

              Roklubben Viking I
              • Jeppe Storm (Viking)

              35

              Roklubben Furesø II
              • Jonas Grønkjær Pedersen (Furesø)
              Løb 101
              U15 M1X JM1X - JM1X, Jun C TU-cup 500m - 500m
              C Finale 2. jul kl.:14:12

              31

              Roklubben Viking II
              • jesper clausen (Viking)

              15

              Odder Roklub I
              • Anders Leitzke Sørensen (OR)

              5

              Odder Roklub III
              • Simon Kejser (OR)

              8

              Lyngby Roklub II
              • Victor Kyllesbech (LR)

              22

              Sorø Roklub I
              • Jens Albert Graudal (SR)

              33

              Roforeningen KVIK I
              • Emil Laursen (KVIK)
              Løb 101
              U15 M1X JM1X - JM1X, Jun C TU-cup 500m - 500m
              B Finale 2. jul kl.:14:16

              26

              Roforeningen KVIK II
              • Magnus Aggernæs (KVIK)

              14

              Sorø Roklub II
              • Jakob Lillelund (SR)

              2

              Fana Roklubb II
              • Tor Håkon Tollefsen (FRK)

              10

              Moss Roklubb I
              • Einar Solbakken (MRK)

              25

              Hadsund Roklub II
              • Wiliam Wisholm (HR)

              36

              Kungälv I
              • Simon Henkow (SWE)
              Løb 101
              U15 M1X JM1X - JM1X, Jun C TU-cup 500m - 500m
              A Finale 2. jul kl.:14:20

              29

              Tønsberg Roklubb II
              • Sondre Andresen (NOR)

              17

              Hadsund Roklub I
              • Mathias Danmark (HR)

              1

              Fana Roklubb I
              • Johannes Jansen Heggebø (FRK)

              7

              Københavns Roklub I
              • Mathias Nielsen (KR)

              23

              Tønsberg Roklubb I
              • Adrian Lindgren (NOR)

              34

              Haldens Roklub I
              • Adrian Øvreeide Liaklev (NOR)
              Løb 102
              U15 W2X JW2X - JW2X, Jun C TU-cup 500m - 500m
              C Finale 2. jul kl.:14:24

              13

              Odder Roklub II
              • 1. Kirstine Kristensen (OR)
              • 2. Thilde Hessellund (OR)

              2

              Sorø Roklub II
              • 1. (SR)
              • 2. Sara Hundstrup (SR)

              6

              Odder Roklub I
              • 1. Maibritt Lund (OR)
              • 2. Signe Høegstad (OR)
              Løb 102
              U15 W2X JW2X - JW2X, Jun C TU-cup 500m - 500m
              B Finale 2. jul kl.:14:28

              10

              Holstebro Roklub I
              • 1. Maria Dixen Nielsen (Holst.)
              • 2. Ej i brug - Mie Andersen (Holst.)

              3

              Drammen Roklubb I
              • 1. Maia Marie Aspenes (DRM)
              • 2. Sara Seip (DRM)

              9

              Falkenberg RK I
              • 1. Elin Andersson (SWE)
              • 2. Sascha Andersson (SWE)

              5

              Tønsberg Roklubb I
              • 1. Ingrid Riiser (NOR)
              • 2. Mari Askjer (NOR)

              15

              Roklubben Stevns I
              • 1. Anne-Kristine Haunsvig (Stevns)
              • 2. Simone (Stevns)
              Løb 102
              U15 W2X JW2X - JW2X, Jun C TU-cup 500m - 500m
              A Finale 2. jul kl.:14:32

              7

              Norske Studenters Roklub I
              • 1. Bente Vagle (NSR)
              • 2. Sara Juel (NSR)

              11

              Kraftcenter Odense I
              • 1. Line Katrine Olsen (Odense)
              • 2. Anne Larsen (Odense)

              4

              Mölndals Roddklubb I
              • 1. Sofia Wallin (MRK)
              • 2. Karin Sundberg (MRK)

              8

              Halmstad Rodd I
              • 1. Emelie Hansson (SWE)
              • 2. Beatrice Persson (SWE)

              1

              Bærum Roklubb I
              • 1. Mina Hølmkjær West (BR)
              • 2. Sara Melsen Sudmann (BR)

              12

              Sorø Roklub I
              • 1. (SR)
              • 2. Ida Langkjær (SR)
              Løb 104
              U17 M1X JM1X - JM1X, Jun B TU-cup 1500 m - m
              F Finale 2. jul kl.:14:36

              20

              Holstebro Roklub II
              • Jonathan Nielsen (Holst.)

              1

              Sandefjord Roklubb I
              • Ulrik Holtan Pedersen (SRK)

              8

              Skovshoved Roklub I
              • Victor Helbo Wagner (Skovsh.)

              4.Indl. Placering nr. 6
                Løb 104
                U17 M1X JM1X - JM1X, Jun B TU-cup 1500 m - 1500m
                E Finale 2. jul kl.:14:41

                28

                Stavanger Roklubb I
                • Markus Thorstensen (StRK)

                17

                Fana Roklubb II
                • Petter Bang-Andreasen (FRK)

                7

                Falkenberg RK II
                • Martin Johansson (SWE)

                13

                Holstebro Roklub III
                • Jonas Kvist Nielsen (Holst.)

                24

                Nordslesvigsk Roklub I
                • Oliver Daberkow (NRK)

                32

                Fredriksstad Roklub I (ikke til start)
                • Benjamin Hansen (NOR)
                Løb 104
                U17 M1X JM1X - JM1X, Jun B TU-cup 1500 m - 1500m
                D Finale 2. jul kl.:14:46

                31

                Ormsund Roklub II
                • Emil Bakkejord (ORK)

                15

                Stockholms Roddförening I
                • Karl Norberg (SRF)

                6

                Odder Roklub I
                • Mads Hougaard (OR)

                11

                Nyborg Roklub I
                • Mads Voetmann (NR)

                21

                Moss Roklubb II (kæntret)
                • Simen Bøgle Vigeland (MRK)

                35

                Tønsberg Roklubb I
                • Ole Andreas Aslaksen (NOR)
                Løb 104
                U17 M1X JM1X - JM1X, Jun B TU-cup 1500 m - 1500m
                C Finale 2. jul kl.:14:51

                30

                Hadsund Roklub I
                • Lennart Vestergaard (HR)

                16

                Fana Roklubb I
                • Knut Jonas Fevang (FRK)

                3

                Hadsund Roklub II
                • Jacob Toft Christiansen (HR)

                12

                Bærum Roklubb II
                • Sebastian Brinck-Mortensen (BR)

                22

                Københavns Roklub I
                • Tobias Mortensen (KR)
                Løb 104
                U17 M1X JM1X - JM1X, Jun B TU-cup 1500 m - 1500m
                B Finale 2. jul kl.:14:56

                26

                Ormsund Roklub I
                • Audun Grepperud (ORK)

                14

                Bærum Roklubb I
                • Eigil Bragstad (BR)

                4

                Bagsværd Roklub II
                • Tobias Thykjær (BR)

                10

                Moss Roklubb I
                • Edvard Nitter (MRK)

                23

                Holstebro Roklub I
                • Frederik Taulbjerg (Holst.)

                33

                Ribe Roklub I
                • Sebastian Adelhardt - (Ribe)
                Løb 104
                U17 M1X JM1X - JM1X, Jun B TU-cup 1500 m - 1500m
                A Finale 2. jul kl.:15:01

                27

                Bagsværd Roklub I
                • Oliver Rying Thomsen (BR)

                18

                Kraftcenter Odense I
                • Nick H. Larsen (Odense)

                5

                Sorø Roklub I
                • Klaus Rasmussen Mendez (SR)

                9

                Roskilde Roklub I
                • Alexander Kische (Roskilde)

                25

                Roklubben Furesø I
                • Marcus Pii Lunau Blanke (Furesø)

                34

                Norske Studenters Roklub II
                • Oscar Stabe Helvig (NSR)
                Løb 105
                U17 W2X JW2X - JW2X, Jun B TU-cup 1500 m - 1500m
                C Finale 2. jul kl.:15:06

                11

                Tønsberg Roklubb I
                • 1. Pernille Pukerud (NOR)
                • 2. Anette Gramer (NOR)

                14

                Roklubben Stevns I
                • 1. Katja (Stevns)
                • 2. Lisa (Stevns)

                7

                Fana Roklubb I
                • 1. Lise Skarstein Jakobsen (FRK)
                • 2. Hanne Marit Vågen (FRK)

                12

                Københavns Roklub I
                • 1. Siri Scharloav Hummelsberger (KR)
                • 2. Louise Bøbølle (KR)

                1

                Horten Roklubb I
                • 1. Rebbeka Else Andersen (HR)
                • 2. Charlotte LUND (HR)
                Løb 105
                U17 W2X JW2X - JW2X, Jun B TU-cup 1500 m - 1500m
                B Finale 2. jul kl.:15:11

                13

                Nordslesvigsk Roklub I
                • 1. Lucie Hirschauer (NRK)
                • 2. Nanna Meyer (NRK)

                18

                Næstved Roklub/Roklubben Stevns I
                • 1. Marie Frimann (Næstv.)
                • 2. (Stevns)

                5

                Drammen Roklubb I
                • 1. Adriana Abrahamsen Brox (DRM)
                • 2. Anne Line Hexeberg Henriksen (DRM)

                9

                Bagsværd Roklub/Skovshoved Roklub I
                • 1. Caroline Schock Petersen (Skovsh.)
                • 2. Niw Erichsen (BR)

                4

                Rocenter Aarhus I
                • 1. Julie Poulsen (OR)
                • 2. Mette Leitzke Sørensen (OR)

                16

                Falkenberg RK II
                • 1. Caroline Jonsson (SWE)
                • 2. Asha Nur (SWE)
                Løb 105
                U17 W2X JW2X - JW2X, Jun B TU-cup 1500 m - 1500m
                A Finale 2. jul kl.:15:16

                15

                Sorø Roklub I
                • 1. (SR)
                • 2. Astrid Steensberg (SR)

                6

                Roklubben Furesø I
                • 1. Sofie Råberg Mikkelsen (Furesø)
                • 2. Rebecca Busk (Furesø)

                10

                Falkenberg RK I
                • 1. Linnea Hallgren (SWE)
                • 2. Lovisa Wallin (SWE)

                2

                Halmstad Rodd I
                • 1. Amanda Tholin (SWE)
                • 2. Anna Hansson (SWE)

                17

                Roskilde Roklub I
                • 1. Annika Senberg (Roskilde)
                • 2. Emilie Gry Almstrup (Roskilde)
                Løb 106
                U13 M1X JM1X - JM1X, Jun D 500m - 500m
                2. Afdeling 2. jul kl.:15:20

                1

                Skovshoved Roklub I
                • Oliver Kviat Antonsen (Skovsh.)

                2

                Holstebro Roklub I
                • Ej i brug - Magnus Zir Quist Rathenborg (Holst.)

                4

                Ormsund Roklub I
                • Nicolay Bjønness (ORK)

                8

                Sarpsborg RK I
                • Diderik Skjønhaug (NOR)
                Løb 106
                U13 M1X JM1X - JM1X, Jun D 500m - 500m
                1. Afdeling 2. jul kl.:15:24

                3

                Halmstad Rodd I
                • Filip Nielsen (SWE)

                5

                Roskilde Roklub I
                • Bastian Secher (Roskilde)

                6

                Roklubben Viking I
                • Markus Christiansen (Viking)

                7

                Kungälv I
                • Viktor Henkow (SWE)
                Løb 108
                U19 W4X JW4X - JW4X-, Jun A Nordic Open - 2000m
                A Finale 2. jul kl.:15:28

                1

                Bagsværd Roklub I
                • 1. Camilla Weis-Banke (BR)
                • 2. Iben Østergaard (BR)
                • 3. Ida Gørtz Jacobsen (BR)
                • 4. Line Møller (BR)

                2

                Norske Studenters Roklub I
                • 1. Anna Een Sture (NSR)
                • 2. Sara Hegge (NSR)
                • 3. Johanne Solhaug (NSR)
                • 4. Thea Sørensen (NSR)

                3

                Danmark I
                • 1. Sara Nissen (Ægir)
                • 2. Marie Gram Pietraszek (Ægir)
                • 3. Trine Toft Andersen (HR)
                • 4. Mette Noll Nielsen (HR)
                Løb 109
                M2X M2X - M2X Senior Nordisk Mesterskab - 2000m
                A Finale 2. jul kl.:15:34

                3

                Bagsværd Roklub I
                • 1. Emil Heinrichsen (BR)
                • 2. Steen Christensen (BR)

                5

                Hadsund Roklub I
                • 1. Simon Sørensen (HR)
                • 2. Anders Olsen (HR)

                1

                Danmark I
                • 1. Mark Hartsteen (DSR)
                • 2. Tøger Berg Rasmussen (DSR)

                7

                NORGES ROFORBUND I
                • 1. Kris Cato Tohn (NOR)
                • 2. Peter Banfi (NOR)

                6

                Svenska Roddförbundet I
                • 1. Rasmus Melin (SWE)
                • 2. Nick Andersson (SWE)

                4

                Kungälv I
                • 1. John Knutsson (SWE)
                • 2. Isak Knutsson (SWE)
                Løb 110
                W2X W2X - W2X Senior Nordisk Mesterskab 2000m - 2000m
                A Finale 2. jul kl.:15:44

                2

                Svenska Roddförbundet I (ingen tid)
                • 1. Charlotte Andersson (SWE)
                • 2. Anna Malvina Svennung (SWE)

                3

                Christiania Roklub II (ingen tid)
                • 1. Ingrid Victoria Husebye (CR)
                • 2. Trude Meyer (CR)

                5

                Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub I (ingen tid)
                • 1. Inger Koch (LR)
                • 2. Gitte Willumsen (DSR)

                7

                Roklubben Ægir/Roskilde Roklub I (ingen tid)
                • 1. Signe Bech (Roskilde)
                • 2. Maja Søndergaard Knudsen (Ægir)

                8

                NORGES ROFORBUND I (ingen tid)
                • 1. Ingvild Rønningen (NOR)
                • 2. Karen Marie Belsby (NOR)

                10

                Danmark I (ingen tid)
                • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR)
                • 2. Anna Munck Laybourn (DSR)
                Løb 111
                U19 M2X JM2X - JM2X Nordisk Mesterskab Junior 2000m - 2000m
                1. A/B Semifinale 2. jul kl.:15:50

                6

                Kraftcenter Odense II
                • 1. Esben Rusbjerg (Odense)
                • 2. Niklas Vindinge Sørensen (Odense)

                14

                Drammen Roklubb II
                • 1. Simen Moe Johnsen (DRM)
                • 2. Jørgen Ertzgaard (DRM)

                1

                Stavanger Roklubb II
                • 1. Trygve Bendz Aarestad (StRK)
                • 2. Asbjørn Skogen (StRK)

                8

                NORGES ROFORBUND I
                • 1. Erik Solbakken (NOR)
                • 2. Halvor Hølmkjær West (NOR)

                20

                Bagsværd Roklub/Roklubben Furesø I
                • 1. Oliver Rying Thomsen (BR)
                • 2. Marcus Pii Lunau Blanke (Furesø)

                12

                Moss Roklubb I
                • 1. Ola Larsson (MRK)
                • 2. Jens Holm (MRK)
                Løb 111
                U19 M2X JM2X - JM2X Nordisk Mesterskab Junior 2000m - 2000m
                2. A/B Semifinale 2. jul kl.:15:56

                2

                Stavanger Roklubb I
                • 1. Thomas Sunde Dale (StRK)
                • 2. Marcus Bentzen (StRK)

                4

                Danmark I
                • 1. Peter Rytter Munk (HR)
                • 2. Thomas Smed Nielsen (HR)

                15

                Lyngby Roklub I
                • 1. Alexander Modest (LR)
                • 2. Peter Christian Holmquist (LR)

                22

                Svenska Roddförbundet I
                • 1. Christoffer Hansson (SWE)
                • 2. Tim Block (SWE)

                7

                Kraftcenter Odense I
                • 1. Jesper Fredsted (Odense)
                • 2. Tobias Kempf (Kertem.)

                16

                Suomen Soutuliitto-Finland RF I
                • 1. Olli-pekka Karppinen (FIN)
                • 2. Joonas Jousimo (FIN)
                Løb 112
                U19 M2- JM2- - JM2-Nordisk Mesterskab Junior 2000m - 2000m
                A Finale 2. jul kl.:16:02

                1

                NORGES ROFORBUND I
                • 1. Martin Helseth (NOR)
                • 2. Amund Bjørnevik (NOR)

                2

                Danmark I
                • 1. Viktor August Stokholm Lous (Roskilde)
                • 2. Joachim Sutton (Roskilde)

                3

                Sorø Roklub I
                • 1. (SR)
                • 2. Lars Erik Graudal (SR)
                Løb 113
                U19 W1X JW1X - JW1X, Nordisk Mesterskab Junior 2000m - 2000m
                A Finale 2. jul kl.:16:08

                11

                Suomen Soutuliitto-Finland RF I
                • Anmari Järvinen (FIN)

                4

                Svenska Roddförbundet I
                • Frida carlsson (SWE)

                5

                NORGES ROFORBUND I
                • Hanne Midtbøe Salvesen (NOR)

                8

                Danmark I
                • Emma Kiehn (Odense)

                9

                Kungälv I
                • Josephine Kreus (SWE)

                1

                Kungälv II (udgået)
                • Lilla Edet Lollo Söderström (SWE)
                Løb 114
                M4X M4X - M4x- Senior Nordic Open 2000m - 2000m
                A Finale 2. jul kl.:16:14

                1

                Christiania Roklub I
                • 1. Alex Ivanov (CR)
                • 2. Erik Sebastian Raneberg (CR)
                • 3. Frederic Skjønhaug (CR)
                • 4. Nicolay Wiik (CR)

                2

                Danske Studenters Roklub I
                • 1. Christian Wiboe (DSR)
                • 2. Jesper Oldenborg (DSR)
                • 3. Jon Anker Bryndorf (DSR)
                • 4. Andreas Von Bülow (DSR)

                3

                Kraftcenter Odense I
                • 1. Mathias Larsen (OR)
                • 2. Andrej Lawaetz Bendtsen (AR)
                • 3. Peter Nørlem (Odense)
                • 4. Jens Noll Nielsen (HR)
                Løb 115
                U15 M4X+ JM4X+ - JM4x+ Jun C TU-cup 500m - 500m
                A Finale 2. jul kl.:16:24

                1

                Kraftcenter Odense I
                • 1. Malte Rusbjerg (Odense)
                • 2. Noah Dimon (Odense)
                • 3. Søren Dahl Hansen (Odense)
                • 4. Asger Kiehn (Odense)
                • cox. Frederik Malling (Odense)

                3

                Tønsberg Roklubb I
                • 1. Aksel Vedeler (NOR)
                • 2. Anders Brænne Dybesland (NOR)
                • 3. Mari Askjer (NOR)
                • 4. Simen Holmsen (NOR)
                • cox. Ingrid Riiser (NOR)
                Løb 116
                U17 M4X JM4X - JM4X-, Jun B TU-cup 1500m - 1500m
                B Finale 2. jul kl.:16:28

                1

                Fana Roklubb I
                • 1. Håvard Sagen (FRK)
                • 2. Jonas Eilertsen (FRK)
                • 3. Eilif Skarstein Jakobsen (FRK)
                • 4. Magnus Tvedt Bakka (FRK)

                3

                Moss Roklubb I
                • 1. Jonas Rekstad Rekstad (MRK)
                • 2. Mathias Stabel (MRK)
                • 3. Robin Fjeldstad (MRK)
                • 4. Tore Wæhre (MRK)

                8

                Sandefjord Roklubb I
                • 1. Sander Aakerholt (SRK)
                • 2. Joachim Hansen (SRK)
                • 3. Kjetil Viksand (SRK)
                • 4. Sander Mathiassen (SRK)
                Løb 116
                U17 M4X JM4X - JM4X-, Jun B TU-cup 1500m - 1500m
                A Finale 2. jul kl.:16:33

                4

                Stockholms Roddförening/Åhus Roddklubb I
                • 1. Victor Schröder (SRF)
                • 2. Joel Järlesäter (SWE)
                • 3. Karl Norberg (SRF)
                • 4. Pierre Billing (SRF)

                2

                Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub I
                • 1. Emil Meland Knudsen (LR)
                • 2. Magnus Baastrup (LR)
                • 3. Andreas Ven (BR)
                • 4. Jakob Grove Klahsen (BR)

                6

                Sarpsborg RK I
                • 1. Ole Holm (NOR)
                • 2. Lasse Strand (NOR)
                • 3. Magnus Holm (NOR)
                • 4. Nils Benske (NOR)

                7

                Sorø Roklub I
                • 1. Anders Lindblom (SR)
                • 2. Andreas Sloth (SR)
                • 3. (SR)
                • 4. (SR)
                Løb 117
                LM1X LM1X - LM1X, Sen. Nordic Open 2000m - 2000m
                Indvejningkl. 14:38
                A Finale 2. jul kl.:16:38

                6

                Bergens Roklub I
                • Thomas Eldholm (BRK)

                7

                Christiania Roklub I
                • Carl Bjurstrøm (CR)

                5

                Bagsværd Roklub I
                • Roberto Usai (BR)

                10

                SPIF Rodd I
                • Dan Ocklind (SWE)

                2

                Nordslesvigsk Roklub I
                • Christian Gjessing Bruun (NRK)

                11

                Rocenter Aarhus I
                • Dan Holden Rasmussen (Silkeb.)
                Løb 118
                U19 M1X JM1X - JM1X A Nordisk Mesterskab 2000m - 2000m
                1. A/B Semifinale 2. jul kl.:16:44

                10

                Tønsberg Roklubb I (ingen tid)
                • Jørgen Mjøs Nilsson (NOR)

                13

                Holstebro Roklub I (ingen tid)
                • Mads Fischer (Holst.)

                5

                Danske Studenters Roklub I (ingen tid)
                • Asbjørn Stahlhut (DSR)

                17

                Suomen Soutuliitto-Finland RF II (ingen tid)
                • Samuli Cederström (FIN)

                15

                Svenska Roddförbundet II
                • Viktor Rissanen (SWE)

                2

                Moss Roklubb I (ingen tid)
                • Thomas Zugan (MRK)
                Løb 118
                U19 M1X JM1X - JM1X A Nordisk Mesterskab 2000m - 2000m
                2. A/B Semifinale 2. jul kl.:16:50

                4

                Bærum Roklubb I
                • Thomas Nestaas (BR)

                7

                Svenska Roddförbundet I
                • Karl Ståhlberg (SWE)

                3

                Skovshoved Roklub I
                • 1. Tim Antonie-Hansen (Skovsh.)
                • 1. Tim Antonie-Hansen (Skovsh.)

                16

                Christiania Roklub I (ikke mødt)
                • Thomas Rummelhoff-Larsen (CR)
                Løb 119
                U19 W2X JW2X - JW2X A Nordisk Mesterskab 2000m - 2000m
                A Finale 2. jul kl.:16:56

                5

                Mölndals Roddklubb I
                • 1. Ebba Sundberg (MRK)
                • 2. Mimi Grosselius (MRK)

                12

                Christiania Roklub I
                • 1. Rebecca Frazee (CR)
                • 2. Agnes Karlseng (CR)

                2

                Danmark I
                • 1. Iben Østergaard (BR)
                • 2. Ida Gørtz Jacobsen (BR)

                9

                Svenska Roddförbundet I
                • 1. Josefin Berglund (SWE)
                • 2. Filippa Kärrfelt (SWE)

                7

                NORGES ROFORBUND I
                • 1. Tuva Lund (NOR)
                • 2. Benedikte Tollefsen (NOR)

                8

                Christiania Roklub II
                • 1. Andrea Adamson (CR)
                • 2. Karen Johnson (CR)
                Løb 120
                U17 W4X JW4X - JW4x-, Jun B TU-cup 1500m - 1500m
                A Finale 2. jul kl.:17:02

                1

                Sorø Roklub I
                • 1. (SR)
                • 2. Astrid Steensberg (SR)
                • 3. (SR)
                • 4. (SR)

                2

                Nordslesvigsk Roklub I
                • 1. Simone Fröhlich (NRK)
                • 2. Juliane Svingholm (NRK)
                • 3. Lucie Hirschauer (NRK)
                • 4. Nanna Meyer (NRK)

                3

                Roklubben Ægir I
                • 1. Emma Munk (Ægir)
                • 2. Ida Dsane Andersen (Ægir)
                • 3. Helene Olesen (Ægir)
                • 4. Nanna Lybæk Knudsen (Ægir)

                4

                Falkenberg RK I
                • 1. Linnea Hallgren (SWE)
                • 2. Caroline Jonsson (SWE)
                • 3. Moa Johansson (SWE)
                • 4. Lovisa Wallin (SWE)

                5

                Christiania Roklub/Fana Roklubb I
                • 1. Hanne Marit Vågen (FRK)
                • 2. Lise Skarstein Jakobsen (FRK)
                • 3. Maja Emilie Lund (FRK)
                • 4. Marit Andreassen (CR)
                Løb 121
                U15 W4X+ JW4X+ - JW4X+, Jun C TU-cup 500m - 500m
                A Finale 2. jul kl.:17:07

                1

                Sorø Roklub I
                • 1. Ida Langkjær (SR)
                • 2. (SR)
                • 3. (SR)
                • 4. (SR)
                • cox. (SR)

                2

                Moss Roklubb I
                • 1. Estell G Maillet (MRK)
                • 2. Ingrid Skarpholt (MRK)
                • 3. Mikko Rekstad (MRK)
                • 4. Rebekka Wiberg-Bugge (MRK)
                • cox. Ingen Cox (MRK)
                Løb 122
                W1X W1X - W1x Nordisk Mesterskab 2000m - 2000m
                1. A/B Semifinale 2. jul kl.:17:12

                16

                Uppsala Akademiska RS I
                • Helena Back (SWE)

                12

                Christiania Roklub IV
                • Christina Kinck (CR)

                6

                Drammen Roklubb I
                • Anita Abrahamsen Brox (DRM)

                19

                NORGES ROFORBUND III
                • Martha Helgeland (NOR)

                15

                Christiania Roklub II
                • Andrea Älveborn (CR)

                13

                Mölndals Roddklubb I
                • Malin Lindström (MRK)
                Løb 122
                W1X W1X - W1x Nordisk Mesterskab 2000m - m
                2. A/B Semifinale 2. jul kl.:17:18

                7

                Lyngby Roklub II
                • Mârit Tamm (LR)

                21

                Lyngby Roklub I
                • Louise Wissing (LR)

                11

                Danmark I
                • Anne Dsane Andersen (Ægir)

                8

                Ormsund Roklub I
                • Antje Peine (ORK)

                10

                Roforeningen KVIK I
                • Mejse Andersen (KVIK)

                2.opsam Placering nr. 3
                  Løb 123
                  M1X M1X - M1X Nordisk Mesterskab 2000m - 2000m
                  1. A/B Semifinale 2. jul kl.:17:24

                  13

                  Kraftcenter København II
                  • Peter Søgaard (BR)

                  18

                  Kraftcenter Odense I
                  • Oliver Kiehn (Odense)

                  4

                  Svenska Roddförbundet I
                  • Pontus Gustavsson (SWE)

                  9

                  Sorø Roklub I
                  • Christian Mølvig (SR)

                  16

                  Danmark I
                  • Frank Steffensen (DSR)

                  8

                  Roforeningen KVIK I
                  • Frederik Østerberg (KVIK)
                  Løb 123
                  M1X M1X - M1X Nordisk Mesterskab 2000m - 2000m
                  2. A/B Semifinale 2. jul kl.:17:30

                  3

                  Roforeningen KVIK II
                  • Loui Lam (KVIK)

                  12

                  Horten Roklubb I
                  • Bjørn Jostein Singstad (HR)

                  15

                  NORGES ROFORBUND I
                  • Torstein Nordby (NOR)

                  5

                  Kraftcenter København I
                  • Jens Olav Dahlgaard (BR)

                  19

                  Hadsund Roklub I
                  • Emil Riise (HR)

                  14

                  Ringsaker roklubb I
                  • Frank Robert Blindheim (NOR)
                  Løb 124
                  LW1X LW1X - LW1X Senior Nordic Open 2000m - 2000m
                  Indvejningkl. 15:36
                  A Finale 2. jul kl.:17:36

                  2

                  Kungälv I
                  • Rebecka Ankarudd (SWE)

                  3

                  Lyngby Roklub I
                  • Ida Nymann Petersen (LR)

                  4

                  Kraftcenter København I
                  • Kirstine Halberg Engel (BR)
                  Løb 125
                  M2- M2- - M2- Senior Nordic Open 2000m - 2000m
                  A Finale 2. jul kl.:17:42

                  1

                  Kungälv I
                  • 1. Peter Karlsson (SWE)
                  • 2. Mattias Carlsson (SWE)

                  2

                  Sandefjord Roklubb I
                  • 1. Hallvard Bjørkelund (Bergens Roklub) (SRK)
                  • 2. Øyvind Lavoll (SRK)

                  6

                  Stockholms Roddförening I
                  • 1. Robert Vigert (SRF)
                  • 2. Jan Berglund (SRF)

                  7

                  Falkenberg RK I
                  • 1. Leif Johansson (SWE)
                  • 2. Mattias Johansson (SWE)
                  Løb 126
                  W4X W4X - W4x- Senior Nordic Open 2000m - 2000m
                  A Finale 2. jul kl.:17:48

                  1

                  Bagsværd Roklub/Falkenberg RK I
                  • 1. Frida Johansson (SWE)
                  • 2. Maria Wilgotson (SWE)
                  • 3. Carin Anderson (BR)
                  • 4. Veronika Karlsson (BR)

                  2

                  Københavns Roklub I
                  • 1. Karen Sørensen (KR)
                  • 2. Mette Munch Madsen (KR)
                  • 3. Betina Holck (KR)
                  • 4. Jeanette Ørnvang (KR)

                  3

                  Christiania Roklub I
                  • 1. Ingrid Victoria Husebye (CR)
                  • 2. Marianne Madsen (CR)
                  • 3. Trude Meyer (CR)
                  • 4. Andrea Älveborn (CR)

                  4

                  Danmark I
                  • 1. Rikke C Nielsen (KVIK)
                  • 2. Janne Flensborg Otzen (DSR)
                  • 3. Nina Byriel Kronborg (DSR)
                  • 4. Sigrid Abild Andersen (DSR)

                  5

                  Bergens Roklub/Christiania Roklub/Fana Roklubb/Horten Roklubb I
                  • 1. Karen Marie Belsby (CR)
                  • 2. Invild Rønningen (BRK)
                  • 3. Birgitta Husebye (FRK)
                  • 4. Stine Eriksen Hammer (HR)
                  Løb 127
                  U19 M4X JM4X - JM4X-, Jun A Nordic Open 2000m - 2000m
                  A Finale 2. jul kl.:17:54

                  1

                  Danmark I
                  • 1. Jesper Tronier Hansen (NRK)
                  • 2. Andreas Christensen (NRK)
                  • 3. Christian Kragh (NRK)
                  • 4. Karl Meyer (NRK)

                  3

                  Svenska Roddförbundet I
                  • 1. Filip Nilsson (SWE)
                  • 2. Oskar Svensson (SWE)
                  • 3. Erik Kärrfelt (SWE)
                  • 4. Andreas Löfman (SWE)
                  Løb 128
                  M4- M4- - M4- Senior Nordic Open 2000m - 2000m
                  A Finale 2. jul kl.:18:00

                  1

                  Odder Roklub/Roklubben Ægir/Roskilde Roklub I
                  • 1. Mads Brogaard (Roskilde)
                  • 2. Martin Brenøe (Roskilde)
                  • 3. Christian Due Nielsen (Ægir)
                  • 4. Alex Berg (OR)

                  2

                  Danmark I
                  • 1. Nicolai Skjølstrup (HR)
                  • 2. Jens Egebjerg Bækhøj (AR)
                  • 3. Emil Espensen (Silkeb.)
                  • 4. Alexander S. Sørensen (BR)

                  3

                  Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
                  • 1. Fredrik Leicht (KR)
                  • 2. Jonathan Sølve (KR)
                  • 3. Christian List Jakobsen (BR)
                  • 4. Mike Christensen (BR)

                  5

                  Norske Studenters Roklub I
                  • 1. Tord Fongaard (NSR)
                  • 2. Sven-Ole Nicolaysen (NSR)
                  • 3. Markus Holmemo (NSR)
                  • 4. Fredrik Winter Thorsen (NSR)
                  Løb 129
                  Master W4X/4- MW4X/4- - MW4X/4- Masters 1000m - 1000m
                  1. Afdeling 2. jul kl.:18:06

                  1

                  Fredensborg Roklub I
                  • 1. Merete Boldt (FR)
                  • 2. Anne Mette Jørgensen (FR)
                  • 3. Sanne Poulin (FR)
                  • 4. Bettina Cervin (FR)

                  2

                  Roskilde Roklub I
                  • 1. Bianca Bech (Roskilde)
                  • 2. Rebecca Kaliszan (Roskilde)
                  • 3. Dorthe Friis Thanning (Roskilde)
                  • 4. Ulla Werner (Roskilde)

                  3

                  Danske Studenters Roklub/Fredensborg Roklub/Lyngby Roklub I
                  • 1. Anette Andersen (FR)
                  • 2. Susanne Hansen (FR)
                  • 3. Gitte Willumsen (DSR)
                  • 4. Inger Koch (LR)

                  4

                  Sorø Roklub I
                  • 1. (SR)
                  • 2. Jane Steensberg (SR)
                  • 3. Ingrid Petersen (SR)
                  • 4. Merete Busk (SR)
                  Løb 130
                  U13 M2X JM2X - JM2x Jun D 500m - 500m
                  A Finale 2. jul kl.:18:11

                  1

                  Roskilde Roklub/Skovshoved Roklub I
                  • 1. Bastian Secher (Roskilde)
                  • 2. Oliver Kviat Antonsen (Skovsh.)

                  2

                  Halmstad Rodd/Kungälv I
                  • 1. Viktor Henkow (SWE)
                  • 2. Filip Nielsen (SWE)
                  Løb 131
                  U13 W1X JW1X - JW1X, Jun D 500m - 500m
                  A Finale 2. jul kl.:18:15

                  1

                  Bærum Roklubb I
                  • Synnøve Gillebo Foss (BR)

                  2

                  Hadsund Roklub I
                  • Liane Vestergaard (HR)

                  3

                  Næstved Roklub I
                  • Anna Frimann (Næstv.)

                  4

                  Hadsund Roklub II
                  • Agnete Munk - (HR)
                  Løb 132
                  U15 M2X JM2X - JM2X Jun C TU-cup 500m - 500m
                  C Finale 2. jul kl.:18:19

                  10

                  Roklubben Furesø I
                  • 1. Frederik Theil Jensen (Furesø)
                  • 2. Jonas Grønkjær Pedersen (Furesø)

                  15

                  Roforeningen KVIK II (ikke mødt)
                  • 1. Gustav Mølbak (KVIK)
                  • 2. Nicolai Lassen (KVIK)

                  4

                  Kraftcenter Odense II
                  • 1. Noah Dimon (Odense)
                  • 2. Frederik Malling (Odense)

                  11

                  Roforeningen KVIK I (ikke mødt)
                  • 1. Emil Laursen (KVIK)
                  • 2. Magnus Aggernæs (KVIK)

                  6

                  Bærum Roklubb I
                  • 1. Herman Brinck-Mortensen (BR)
                  • 2. Mattis Engelund Andersen (BR)
                  Løb 132
                  U15 M2X JM2X - JM2X Jun C TU-cup 500m - 500m
                  B Finale 2. jul kl.:18:23

                  8

                  Fana Roklubb II
                  • 1. Eilif Skarstein Jakobsen (FRK)
                  • 2. Magnus Tvedt Bakka (FRK)

                  13

                  Tønsberg Roklubb I
                  • 1. Anders Brænne Dybesland (NOR)
                  • 2. Simen Holmsen (NOR)

                  3

                  Odder Roklub I
                  • 1. Anders Leitzke Sørensen (OR)
                  • 2. Johannes Dahm (OR)

                  9

                  Sorø Roklub I
                  • 1. Jens Albert Graudal (SR)
                  • 2. Jakob Lillelund (SR)

                  1

                  Kraftcenter Odense I
                  • 1. Malte Rusbjerg (Odense)
                  • 2. Asger Kiehn (Odense)

                  14

                  Lyngby Roklub I
                  • 1. Jacob Anker (LR)
                  • 2. Søren Baastrup (LR)
                  Løb 132
                  U15 M2X JM2X - JM2X Jun C TU-cup 500m - 500m
                  A Finale 2. jul kl.:18:27

                  7

                  Roklubben Viking I
                  • 1. Jeppe Storm (Viking)
                  • 2. jesper clausen (Viking)

                  18

                  Fana Roklubb I
                  • 1. Johannes Jansen Heggebø (FRK)
                  • 2. Tor Håkon Tollefsen (FRK)

                  5

                  Hadsund Roklub I
                  • 1. Mathias Danmark (HR)
                  • 2. Wiliam Wisholm (HR)

                  12

                  Tønsberg Roklubb II
                  • 1. Sondre Andresen (NOR)
                  • 2. Adrian Lindgren (NOR)

                  2

                  Kungälv/Stockholms Roddförening I
                  • 1. Pierre Billing (SRF)
                  • 2. Simon Henkow (SWE)

                  16

                  Moss Roklubb I
                  • 1. Mikko Rekstad (MRK)
                  • 2. Vegard Stabel (MRK)
                  Løb 133
                  U15 W1X JW1X - JW1X, Jun C TU-cup 500m - m
                  D Finale 2. jul kl.:18:31

                  11

                  Bærum Roklubb I
                  • Sara Melsen Sudmann (BR)

                  3

                  Tønsberg Roklubb II
                  • Ingrid Riiser (NOR)

                  8

                  Norske Studenters Roklub I
                  • Bente Vagle (NSR)

                  4.Indl. Placering nr. 5
                    Løb 133
                    U15 W1X JW1X - JW1X, Jun C TU-cup 500m - 500m
                    C Finale 2. jul kl.:18:35

                    12

                    Drammen Roklubb I
                    • Sara Seip (DRM)

                    4

                    Sorø Roklub I
                    • (SR)

                    6

                    Tønsberg Roklubb I
                    • Nora Haukom (NOR)

                    16

                    Odder Roklub I
                    • Sarah M. (OR)
                    Løb 133
                    U15 W1X JW1X - JW1X, Jun C TU-cup 500m - 500m
                    B Finale 2. jul kl.:18:39

                    14

                    Bærum Roklubb II
                    • Mina Hølmkjær West (BR)

                    5

                    Nordslesvigsk Roklub I
                    • Lea Hirschauer (NRK)

                    13

                    Mölndals Roddklubb II
                    • Sofia Wallin (MRK)

                    9

                    Holstebro Roklub I
                    • Ej i brug - Mie Andersen (Holst.)

                    17

                    Sorø Roklub II
                    • (SR)
                    Løb 133
                    U15 W1X JW1X - JW1X, Jun C TU-cup 500m - 500m
                    A Finale 2. jul kl.:18:43

                    2

                    Horten Roklubb I
                    • Maia Marie Aspenes (HR)

                    15

                    Mölndals Roddklubb I
                    • Karin Sundberg (MRK)

                    1

                    Halmstad Rodd I
                    • Beatrice Persson (SWE)

                    10

                    Falkenberg RK I
                    • Sascha Andersson (SWE)

                    20

                    Roklubben Stevns I
                    • Anne-Kristine Haunsvig (Stevns)

                    7

                    Halmstad Rodd II
                    • Emelie Hansson (SWE)
                    Løb 134
                    Master M4X/4- MM4X/4- - MM4x/4- Masters 1000m - 1000m
                    1. Afdeling 2. jul kl.:18:48

                    1

                    Køge Roklub I (deltog i 3. afdeling)
                    • 1. kai christensen (Køge R)
                    • 2. john nielsen (Køge R)
                    • 3. Anker jakobsen (Køge R)
                    • 4. jan muller (Køge R)

                    2

                    Danske Studenters Roklub I
                    • 1. Jan Cederkvist (DSR)
                    • 2. Jens Rokkedal (DSR)
                    • 3. Bjarne Spanggaard (DSR)
                    • 4. Arnold Sørensen (DSR)

                    4

                    Fredensborg Roklub I
                    • 1. Peter Frederiksen (FR)
                    • 2. Bjørn Andersen (FR)
                    • 3. Søren Heinrichsen (FR)
                    • 4. Jacob Midtgaard (FR)

                    12

                    Danske Studenters Roklub II
                    • 1. Hans Tapper (DSR)
                    • 2. Søren Strange (DSR)
                    • 3. Henrik Almegaard (DSR)
                    • 4. Lars Nielsen (DSR)

                    13

                    Ormsund Roklub I
                    • 1. Per Giltvedt (ORK)
                    • 2. Lars Bjønness (ORK)
                    • 3. Morten Grepperud (ORK)
                    • 4. Nils Jørgen Bjønness (ORK)
                    Løb 134
                    Master M4X/4- MM4X/4- - MM4x/4- Masters 1000m - 1000m
                    2. Afdeling 2. jul kl.:18:52

                    3

                    Roforeningen KVIK/Roklubben Skjold I
                    • 1. Carsten Blichfeldt (Skjold)
                    • 2. John Grunwald (KVIK)
                    • 3. Peter Skov (Skjold)
                    • 4. Flemming Bay (Skjold)

                    5

                    Sorø Roklub II
                    • 1. Mads Kruse-Andersen (SR)
                    • 2. (SR)
                    • 3. (SR)
                    • 4. (SR)

                    8

                    Sorø Roklub I (deltog i 1. afdeling)
                    • 1. Leif Hansen (SR)
                    • 2. (SR)
                    • 3. (SR)
                    • 4. (SR)

                    11

                    Kungälv/Stockholms Roddförening I
                    • 1. Jan Berglund (SRF)
                    • 2. Robert Vigert (SRF)
                    • 3. Peter Karlsson (SWE)
                    • 4. Mattias Carlsson (SWE)
                    Løb 134
                    Master M4X/4- MM4X/4- - MM4x/4- Masters 1000m - 1000m
                    3. Afdeling 2. jul kl.:18:56

                    6

                    Kungälv II
                    • 1. Joachim Brischewski (SWE)
                    • 2. Kent Bernhardsson (SWE)
                    • 3. Jan Andersson (SWE)
                    • 4. Christer Corneliusson (SWE)

                    7

                    Christiania Roklub I
                    • 1. Helge Refsum (CR)
                    • 2. James Wilson (CR)
                    • 3. Petter Narvestad (CR)
                    • 4. Tor Ahlsand (CR)

                    9

                    Roklubben Furesø I
                    • 1. Ole Kongsbak (Furesø)
                    • 2. Ole Præst Larsen (Furesø)
                    • 3. Bo Jystrup (Furesø)
                    • 4. Bo Hartz (Furesø)

                    10

                    Roskilde Roklub I
                    • 1. Thomas Lynderup (Roskilde)
                    • 2. Mogens Kleis (Roskilde)
                    • 3. Søren Anthonsen (Roskilde)
                    • 4. Sven Lyster (Roskilde)
                    Løb 135
                    U17 M2X JM2X - JM2X Jun B TU-cup 1500m - 1500m
                    C Finale 2. jul kl.:19:07

                    13

                    Fana Roklubb II
                    • 1. Håvard Sagen (FRK)
                    • 2. Jonas Eilertsen (FRK)

                    17

                    Moss Roklubb II
                    • 1. Mathias Stabel (MRK)
                    • 2. Kristian Gurrik (MRK)

                    6

                    Sarpsborg RK I
                    • 1. Ole Holm (NOR)
                    • 2. Lasse Strand (NOR)

                    12

                    Nordslesvigsk Roklub I
                    • 1. Michael Tronier Hansen (NRK)
                    • 2. Sune Babiel Prehn (NRK)

                    5

                    Moss Roklubb III
                    • 1. Robin Fjeldstad (MRK)
                    • 2. Simen Bøgle Vigeland (MRK)
                    Løb 135
                    U17 M2X JM2X - JM2X Jun B TU-cup 1500m - 1500m
                    B Finale 2. jul kl.:19:12

                    11

                    Sandefjord Roklubb II
                    • 1. Sander Aakerholt (SRK)
                    • 2. Sander Mathiassen (SRK)

                    15

                    Moss Roklubb I (deltog i c-finalen)
                    • 1. Jonas Rekstad Rekstad (MRK)
                    • 2. Edvard Nitter (MRK)

                    3

                    Fana Roklubb I
                    • 1. Knut Jonas Fevang (FRK)
                    • 2. Petter Bang-Andreasen (FRK)

                    7

                    Fredriksstad Roklub I
                    • 1. Nils Benske (NOR)
                    • 2. Magnus Holm (NOR)

                    2

                    Tønsberg Roklubb I
                    • 1. Ole Andreas Aslaksen (NOR)
                    • 2. Ask Jarl Tjøm (NOR)

                    20

                    Sandefjord Roklubb I
                    • 1. Joachim Hansen (SRK)
                    • 2. Kjetil Viksand (SRK)
                    Løb 135
                    U17 M2X JM2X - JM2X Jun B TU-cup 1500m - 1500m
                    A Finale 2. jul kl.:19:17

                    8

                    Norske Studenters Roklub II
                    • 1. Theo Wiik (NSR)
                    • 2. Patrick Een Sture (NSR)

                    16

                    Lyngby Roklub I
                    • 1. Emil Meland Knudsen (LR)
                    • 2. Magnus Baastrup (LR)

                    4

                    Norske Studenters Roklub I
                    • 1. Oscar Stabe Helvig (NSR)
                    • 2. Petter Svingen (NSR)

                    14

                    Sorø Roklub I
                    • 1. Anders Lindblom (SR)
                    • 2. Klaus Rasmussen Mendez (SR)

                    1

                    Holstebro Roklub I
                    • 1. Frederik Taulbjerg (Holst.)
                    • 2. Jonathan Nielsen (Holst.)

                    19

                    Roklubben Furesø I
                    • 1. Henrik Georg Eriksen (Furesø)
                    • 2. Markus Kojo Hagan (Furesø)
                    Løb 136
                    U17 W1X JW1X - JW1X, Jun B TU-cup 1500m - m
                    D Finale 2. jul kl.:19:22

                    6

                    Tønsberg Roklubb I (nr. 11. på båden)
                    • Pernille Pukerud (NOR)

                    15

                    Bagsværd Roklub I
                    • Pernille Kongsø (BR)

                    22

                    Kungälv II
                    • Linnea Norrman (SWE)

                    9

                    Kungälv I
                    • Sanna Högstedt (SWE)

                    3.Indl. Placering nr. 6

                      4.Indl. Placering nr. 6
                        Løb 136
                        U17 W1X JW1X - JW1X, Jun B TU-cup 1500m - 1500m
                        C Finale 2. jul kl.:19:27

                        1

                        Horten Roklubb I
                        • Rebbeka Else Andersen (HR)

                        14

                        Næstved Roklub I
                        • Marie Frimann (Næstv.)

                        4

                        Skovshoved Roklub I
                        • Caroline Schock Petersen (Skovsh.)

                        8

                        Horten Roklubb II
                        • Charlotte LUND (HR)

                        21

                        Bagsværd Roklub III
                        • Niw Erichsen (BR)

                        12

                        Christiania Roklub II
                        • Thea Sørensen (CR)
                        Løb 136
                        U17 W1X JW1X - JW1X, Jun B TU-cup 1500m - 1500m
                        B Finale 2. jul kl.:19:32

                        18

                        Rocenter Aarhus I
                        • Julie Poulsen (OR)

                        3

                        Roskilde Roklub I
                        • Silja Konoy Davidsen (Roskilde)

                        16

                        Norske Studenters Roklub I
                        • Anna Een Sture (NSR)

                        19

                        Maribo Roklub I
                        • Mie Haapanen (Maribo)

                        7

                        Rocenter Aarhus II
                        • Mette Leitzke Sørensen (OR)

                        23

                        Halmstad Rodd II
                        • Anna Hansson (SWE)
                        Løb 136
                        U17 W1X JW1X - JW1X, Jun B TU-cup 1500m - m
                        A Finale 2. jul kl.:19:37

                        2

                        Christiania Roklub I
                        • Marit Andreassen (CR)

                        17

                        Halmstad Rodd I
                        • Amanda Tholin (SWE)

                        5

                        Roklubben Stevns I
                        • Maja Jørgensen (Stevns)

                        11

                        Öresjö Rodd I
                        • Lovisa Claesson (SWE)

                        24

                        Falkenberg RK I
                        • Moa Johansson (SWE)

                        2.Indl. Placering nr. 2 (start nr. 13)
                          Løb 137
                          M8+ M8+ - M8+ Alle klasser 1000m - 1000m
                          A Finale 2. jul kl.:19:42

                          2

                          Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
                          • 1. Mads Petersen (BR)
                          • 2. Jacob Grove Klahsen (BR)
                          • 3. Andreas Ven (BR)
                          • 4. Tobias Thykjær (BR)
                          • 5. Tobias Mortensen (KR)
                          • 6. Rasmus Christensen (BR)
                          • 7. Oliver Rying Thomsen (BR)
                          • 8. Magnus Frederik Bechschouw (BR)
                          • cox. Emil Eigenbrod (BR)

                          3

                          Danmark I
                          • 1. Christian Due Nielsen (Ægir)
                          • 2. Alex Berg (OR)
                          • 3. Alexander M Modest (LR)
                          • 4. Peter Christian Holmquist (LR)
                          • 5. Mads Brogaard (Roskilde)
                          • 6. Martin Brenøe (Roskilde)
                          • 7. Viktor August Stokholm Lous (Roskilde)
                          • 8. Joachim Sutton (Roskilde)
                          • cox. Jacob Grove Klahsen (BR)

                          4

                          Københavns Roklub I
                          • 1. Mads Peter Andersen (KR)
                          • 2. Kenny Andersen (KR)
                          • 3. Martin Andersen (KR)
                          • 4. Ronan Tinsley (KR)
                          • 5. Lars Hvedstrup Jensen (KR)
                          • 6. Mikkel Schmidt (KR)
                          • 7. Magnus Skjoldlund Nielsen (KR)
                          • 8. Kristian Østergaard Martensen (KR)
                          • cox. Karen Sørensen (KR)

                          5

                          Sorø Roklub I
                          • 1. Peder Lillelund (SR)
                          • 2. Thomas Larsen (SR)
                          • 3. Bo Vilhelmsen (SR)
                          • 4. Gert Iversen (SR)
                          • 5. Christian Mølvig (SR)
                          • 6. Mads Kruse-Andersen (SR)
                          • 7. (SR)
                          • 8. (SR)
                          • cox. (SR)
                          Løb 201
                          U15 M1X JM1X - JM1X, Jun C TU-cup 500m - 500m
                          6. Indledende 3. jul kl.:06:30

                          1

                          Kungälv I
                          • Simon Henkow (SWE)

                          2

                          Bærum Roklubb I
                          • Mattis Engelund Andersen (BR)

                          3

                          Lyngby Roklub I
                          • Jacob Anker (LR)

                          4

                          Roforeningen KVIK I
                          • Emil Laursen (KVIK)

                          5

                          Odder Roklub II
                          • Bjarke Damsgaard (OR)

                          6

                          Halmstad Rodd I
                          • Adam Hedman (SWE)

                          7

                          Sorø Roklub III
                          • (SR)

                          8

                          Moss Roklubb I
                          • Einar Solbakken (MRK)

                          9

                          Roforeningen KVIK IV
                          • Nicolai Lassen (KVIK)

                          10

                          Lyngby Roklub III
                          • Søren Baastrup (LR)

                          11

                          Roklubben Viking II
                          • jesper clausen (Viking)

                          12

                          Horten Roklubb I
                          • Aron Kaasa (HR)

                          13

                          Kraftcenter Odense I
                          • Søren Dahl Hansen (Odense)

                          14

                          Odder Roklub III
                          • Simon Kejser (OR)

                          16

                          Sorø Roklub I
                          • Jens Albert Graudal (SR)

                          17

                          Holstebro Roklub I
                          • Andreas Quark Østergaard (Holst.)

                          18

                          Københavns Roklub I
                          • Mathias Nielsen (KR)

                          19

                          Hadsund Roklub II
                          • Wiliam Wisholm (HR)

                          20

                          Sorø Roklub II
                          • Jakob Lillelund (SR)

                          21

                          Haldens Roklub I
                          • Adrian Øvreeide Liaklev (NOR)

                          22

                          Roklubben Furesø I
                          • Frederik Theil Jensen (Furesø)

                          23

                          Hadsund Roklub I
                          • Mathias Danmark (HR)

                          24

                          Roforeningen KVIK II
                          • Magnus Aggernæs (KVIK)

                          25

                          Fana Roklubb I
                          • Eilif Skarstein Jakobsen (FRK)

                          27

                          Stockholms Roddförening I
                          • Pierre Billing (SRF)

                          28

                          Roforeningen KVIK III
                          • Gustav Mølbak (KVIK)

                          29

                          Lyngby Roklub II
                          • Victor Kyllesbech (LR)

                          30

                          Tønsberg Roklubb II
                          • Sondre Andresen (NOR)

                          31

                          Nordslesvigsk Roklub I
                          • Max Possiel (NRK)

                          32

                          Roklubben Viking I
                          • Jeppe Storm (Viking)

                          33

                          Tønsberg Roklubb I
                          • Adrian Lindgren (NOR)

                          34

                          Odder Roklub IV
                          • Anders Leitzke Sørensen (OR)

                          35

                          Fredriksstad Roklub I
                          • Per Benske (NOR)

                          36

                          Roklubben Furesø II
                          • Jonas Grønkjær Pedersen (Furesø)

                          37

                          Roklubben Ægir I
                          • Jacob Zacho Søndergaard (Ægir)

                          38

                          Bagsværd Roklub I
                          • Emil Eigenbrod (BR)
                          Løb 202
                          U15 W2X JW2X - JW2X, Jun C TU-cup 500m - 500m
                          2. Indledende 3. jul kl.:06:54

                          1

                          Tønsberg Roklubb I
                          • 1. Mari Askjer (NOR)
                          • 2. Nora Haukom (NOR)

                          2

                          Odder Roklub I
                          • 1. Maibritt Lund (OR)
                          • 2. Signe Høegstad (OR)

                          3

                          Norske Studenters Roklub I
                          • 1. Bente Vagle (NSR)
                          • 2. Sara Juel (NSR)

                          4

                          Tønsberg Roklubb II
                          • 1. Une Amalie Tjøm (NOR)
                          • 2. Ingrid Riiser (NOR)

                          5

                          Holstebro Roklub I
                          • 1. Maria Dixen Nielsen (Holst.)
                          • 2. Ej i brug - Mie Andersen (Holst.)

                          6

                          Mölndals Roddklubb I
                          • 1. Sofia Wallin (MRK)
                          • 2. Karin Sundberg (MRK)

                          9

                          Halmstad Rodd I
                          • 1. Emelie Hansson (SWE)
                          • 2. Beatrice Persson (SWE)

                          10

                          Sorø Roklub II
                          • 1. (SR)
                          • 2. Sara Hundstrup (SR)

                          13

                          Odder Roklub II
                          • 1. Kirstine Kristensen (OR)
                          • 2. Thilde Hessellund (OR)

                          14

                          Sorø Roklub I
                          • 1. (SR)
                          • 2. Ida Langkjær (SR)

                          15

                          Falkenberg RK I
                          • 1. Elin Andersson (SWE)
                          • 2. Sascha Andersson (SWE)

                          16

                          Drammen Roklubb I
                          • 1. Sara Seip (DRM)
                          • 2. Maia Marie Aspenes (DRM)
                          Løb 206
                          U17 M1X JM1X - JM1X, Jun B, TU-cup, 1500m - 1500m
                          5. Indledende 3. jul kl.:07:06

                          1

                          Bagsværd Roklub II
                          • Tobias Thykjær (BR)

                          2

                          Hadsund Roklub I
                          • Lennart Vestergaard (HR)

                          4

                          Nordslesvigsk Roklub I
                          • Oliver Daberkow (NRK)

                          6

                          Tønsberg Roklubb I
                          • Ole Andreas Aslaksen (NOR)

                          7

                          Norske Studenters Roklub II
                          • Oscar Stabe Helvig (NSR)

                          8

                          Odder Roklub I
                          • Mads Hougaard (OR)

                          9

                          Stavanger Roklubb I
                          • Markus Thorstensen (StRK)

                          10

                          Bagsværd Roklub III
                          • Andreas Ven (BR)

                          11

                          Roklubben Furesø I
                          • Marcus Pii Lunau Blanke (Furesø)

                          12

                          Fredriksstad Roklub I
                          • Benjamin Hansen (NOR)

                          13

                          Bærum Roklubb I
                          • Eigil Bragstad (BR)

                          15

                          Hadsund Roklub II
                          • Jacob Toft Christiansen (HR)

                          16

                          Sorø Roklub I
                          • Klaus Rasmussen Mendez (SR)

                          17

                          Roskilde Roklub I
                          • Alexander Kische (Roskilde)

                          18

                          Falkenberg RK II
                          • Martin Johansson (SWE)

                          19

                          Ribe Roklub I
                          • Sebastian Adelhardt - (Ribe)

                          20

                          Bagsværd Roklub IV
                          • Mads Petersen (BR)

                          21

                          Moss Roklubb I
                          • Edvard Nitter (MRK)

                          22

                          Bærum Roklubb II
                          • Sebastian Brinck-Mortensen (BR)

                          23

                          Ormsund Roklub I
                          • Audun Grepperud (ORK)

                          24

                          Holstebro Roklub I
                          • Frederik Taulbjerg (Holst.)

                          25

                          Ormsund Roklub II
                          • Emil Bakkejord (ORK)

                          26

                          Sandefjord Roklubb II
                          • Sander Mathiassen (SRK)

                          27

                          Kraftcenter Odense I
                          • Nick H. Larsen (Odense)

                          14

                          Rocenter Aarhus I (Gult kort)
                          • Sebastian A.F. Thomassen (AR)

                          28

                          Sandefjord Roklubb I
                          • Ulrik Holtan Pedersen (SRK)

                          30

                          Tønsberg Roklubb III
                          • Ask Jarl Tjøm (NOR)

                          31

                          Moss Roklubb II
                          • Simen Bøgle Vigeland (MRK)

                          32

                          Bagsværd Roklub I
                          • Oliver Rying Thomsen (BR)

                          33

                          Stockholms Roddförening I
                          • Karl Norberg (SRF)
                          Løb 207
                          U17 W2X JW2X - JW2X, Jun B, TU-cup, 1500m - 1500m
                          3. Indledende 3. jul kl.:07:36

                          2

                          Tønsberg Roklubb I
                          • 1. Pernille Pukerud (NOR)
                          • 2. Anette Gramer (NOR)

                          3

                          Næstved Roklub/Roklubben Stevns I
                          • 1. Marie Frimann (Næstv.)
                          • 2. (Stevns)

                          4

                          Roskilde Roklub I
                          • 1. Annika Senberg (Roskilde)
                          • 2. Silja Konoy Davidsen (Roskilde)

                          5

                          Rocenter Aarhus I
                          • 1. Julie Poulsen (OR)
                          • 2. Mette Leitzke Sørensen (OR)

                          6

                          Kungälv I
                          • 1. Asha Nur (SWE)
                          • 2. Linnea Norrman (SWE)

                          7

                          Roklubben Furesø I
                          • 1. Sofie Råberg Mikkelsen (Furesø)
                          • 2. Rebecca Busk (Furesø)

                          8

                          Bagsværd Roklub II
                          • 1. Niw Erichsen (BR)
                          • 2. Pernille Kongsø (BR)

                          9

                          Bergens Roklub/Fana Roklubb I
                          • 1. Maia Emilie Lund (BRK)
                          • 2. Lise Skarstein Jakobsen (FRK)

                          10

                          Københavns Roklub I
                          • 1. Siri Scharloav Hummelsberger (KR)
                          • 2. Louise Bøbølle (KR)

                          12

                          Bagsværd Roklub I
                          • 1. Mathilde Persson (BR)
                          • 2. Frederikke Bay Toft (BR)

                          14

                          Horten Roklubb I
                          • 1. Rebbeka Else Andersen (HR)
                          • 2. Charlotte LUND (HR)

                          15

                          Drammen Roklubb I
                          • 1. Adriana Abrahamsen Brox (DRM)
                          • 2. Anne Line Hexeberg Henriksen (DRM)

                          16

                          Falkenberg RK I
                          • 1. Linnea Hallgren (SWE)
                          • 2. Lovisa Wallin (SWE)
                          Løb 211
                          U19 W4X JW4X - JW4X-, Nordisk Mesterskab Junior - 2000m
                          2. Indledende 3. jul kl.:07:51

                          1

                          Roklubben Ægir I
                          • 1. Emma Munk (Ægir)
                          • 2. Ida Dsane Andersen (Ægir)
                          • 3. Nanna Lybæk Knudsen (Ægir)
                          • 4. Helene Olesen (Ægir)

                          2

                          Norske Studenters Roklub I
                          • 1. Anna Een Sture (NSR)
                          • 2. Sara Hegge (NSR)
                          • 3. Johanne Solhaug (NSR)
                          • 4. Thea Sørensen (NSR)

                          3

                          NORGES ROFORBUND I
                          • 1. Andrea Adamson (NOR)
                          • 2. Karen Johnson (NOR)
                          • 3. Rebecca Frazee (NOR)
                          • 4. Agnes Karlseng (NOR)

                          4

                          Bagsværd Roklub I
                          • 1. Camilla Weis-Banke (BR)
                          • 2. Iben Østergaard (BR)
                          • 3. Ida Gørtz Jacobsen (BR)
                          • 4. Line Møller (BR)

                          5

                          Svenska Roddförbundet I
                          • 1. Lisa Sellert (SWE)
                          • 2. Malin Wilgotson (SWE)
                          • 3. Filippa Kärrfelt (SWE)
                          • 4. Josefin Berglund (SWE)

                          6

                          Halmstad Rodd/Öresjö Rodd I
                          • 1. Moa Johansson (SWE)
                          • 2. Lovisa Claesson (SWE)
                          • 3. Anna Hansson (SWE)
                          • 4. Amanda Tholin (SWE)

                          7

                          Fana Roklubb/Stavanger Roklubb I
                          • 1. Benedikte Tollefsen (FRK)
                          • 2. Tuva Lund (FRK)
                          • 3. Martine Krabbendam (StRK)
                          • 4. Hanne Midbøe (FRK)

                          8

                          Danmark I
                          • 1. Sara Nissen (Ægir)
                          • 2. Marie Gram Pietraszek (Ægir)
                          • 3. Trine Toft Andersen (HR)
                          • 4. Mette Noll Nielsen (HR)
                          Løb 212
                          M2X M2X - M2X, Senior - Nordic Open - 2000m
                          2. Indledende 3. jul kl.:08:03

                          1

                          Sandefjord Roklubb I
                          • 1. Peter A. Bánfi (Fredriksstad RK) (SRK)
                          • 2. Kris Cato Tohn (SRK)

                          2

                          Bagsværd Roklub I
                          • 1. Emil Heinrichsen (BR)
                          • 2. Steen Christensen (BR)

                          4

                          Bagsværd Roklub II
                          • 1. Rasmus Gissel Aarkrog (BR)
                          • 2. Jannik Nilton (BR)

                          5

                          Roklubben Viking I
                          • 1. Frederik Holm (Viking)
                          • 2. Simon Nielsen (Viking)

                          6

                          Hadsund Roklub I
                          • 1. Simon Sørensen (HR)
                          • 2. Anders Olsen (HR)

                          7

                          Kraftcenter København I (Gult kort)
                          • 1. Frank Steffensen (DSR)
                          • 2. Peter Søgaard (BR)

                          8

                          Kungälv I
                          • 1. John Knutsson (SWE)
                          • 2. Isak Knutsson (SWE)

                          9

                          Danmark I
                          • 1. Mark Hartsteen (DSR)
                          • 2. Tøger Berg Rasmussen (DSR)
                          Løb 214
                          U19 M2X JM2X - JM2X, A - Nordic Open - 2000m
                          2. Indledende 3. jul kl.:08:15

                          6

                          Danmark I
                          • 1. Peter Rytter Munk (HR)
                          • 2. Thomas Smed Nielsen (HR)

                          1

                          Drammen Roklubb I
                          • 1. Valerijs Cistjakovs (DRM)
                          • 2. Eirik Edvardsen (DRM)

                          2

                          Rocenter Aarhus I
                          • 1. Christian Kiær (Fredericia)
                          • 2. Sebastian A.F. Thomassen (AR)

                          4

                          Drammen Roklubb II
                          • 1. Simen Moe Johnsen (DRM)
                          • 2. Jørgen Ertzgaard (DRM)

                          7

                          Norske Studenters Roklub I
                          • 1. Emanuel Verde (NSR)
                          • 2. Felix Johansen (NSR)

                          8

                          Horten Roklubb I
                          • 1. Sven Erling Forsmo (HR)
                          • 2. Jostein Gjelseth (HR)

                          9

                          Christiania Roklub I
                          • 1. Harald Vinje (CR)
                          • 2. Sverre Vinje (CR)

                          11

                          Danske Studenters Roklub/Skovshoved Roklub I
                          • 1. Asbjørn Stahlhut (DSR)
                          • 2. Tim Antonie-Hansen (Skovsh.)
                          Løb 216
                          U19 W1X JW1X - JW1X, A - Nordic Open - 2000m
                          2. Indledende 3. jul kl.:08:27

                          2

                          Danmark I
                          • Emma Kiehn (Odense)

                          3

                          Fana Roklubb II
                          • Tuva Lund (FRK)

                          4

                          Fana Roklubb I
                          • Benedikte Tollefsen (FRK)

                          5

                          Suomen Soutuliitto-Finland RF I
                          • Anmari Järvinen (FIN)

                          6

                          Kungälv II
                          • Lilla Edet Lollo Söderström (SWE)

                          7

                          Moss Roklubb I
                          • Johanne Solhaug (MRK)

                          9

                          Kungälv I
                          • Josephine Kreus (SWE)

                          10

                          Rocenter Aarhus I
                          • Astrid Bertelsen (Silkeb.)

                          11

                          Kraftcenter Odense I
                          • Marie Thomsen (Odense)

                          12

                          Roskilde Roklub I
                          • Mie Toft Nilsson (Roskilde)

                          13

                          Svenska Roddförbundet I (Gult kort)
                          • Frida carlsson (SWE)
                          Løb 219
                          U17 M4X JM4X - JM4X-, B, TU-Cup, 1500m - 1500m
                          2. Indledende 3. jul kl.:08:39

                          1

                          Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub I
                          • 1. Emil Meland Knudsen (LR)
                          • 2. Magnus Baastrup (LR)
                          • 3. Jacob Grove Klahsen (BR)
                          • 4. Tobias Mortensen (KR)

                          2

                          Sarpsborg RK I
                          • 1. Ole Holm (NOR)
                          • 2. Lasse Strand (NOR)
                          • 3. Magnus Holm (NOR)
                          • 4. Nils Benske (NOR)

                          3

                          Sandefjord Roklubb I
                          • 1. Sander Aakerholt (SRK)
                          • 2. Joachim Hansen (SRK)
                          • 3. Kjetil Viksand (SRK)
                          • 4. Sander Mathiassen (SRK)

                          4

                          Roklubben Furesø I
                          • 1. Mads Rude Wind (Furesø)
                          • 2. Henrik Georg Eriksen (Furesø)
                          • 3. Markus Kojo Hagan (Furesø)
                          • 4. Marcus Pii Lunau Blanke (Furesø)

                          5

                          Holstebro Roklub I
                          • 1. Frederik Taulbjerg (Holst.)
                          • 2. Andreas Østergaard Quach (Holst.)
                          • 3. Jonathan Nielsen (Holst.)
                          • 4. Olaf Blaabjerg Greve (Holst.)

                          6

                          Stockholms Roddförening/Åhus Roddklubb I
                          • 1. Victor Schröder (SRF)
                          • 2. Joel Järlesäter (SWE)
                          • 3. Karl Norberg (SRF)
                          • 4. Pierre Billing (SRF)

                          7

                          Moss Roklubb I
                          • 1. Jonas Rekstad Rekstad (MRK)
                          • 2. Mathias Stabel (MRK)
                          • 3. Robin Fjeldstad (MRK)
                          • 4. Tore Wæhre (MRK)

                          8

                          Fana Roklubb I
                          • 1. Knut Jonas Fevang (FRK)
                          • 2. Petter Bang-Andreasen (FRK)
                          • 3. Tor Håkon Tollefsen (FRK)
                          • 4. Johannes Jansen Heggebø (FRK)

                          9

                          Norske Studenters Roklub I
                          • 1. Theo Wiik (NSR)
                          • 2. Patrick Een Sture (NSR)
                          • 3. Magnus Tøonsberg (NSR)
                          • 4. Petter Svingen (NSR)

                          10

                          Sorø Roklub I
                          • 1. Anders Lindblom (SR)
                          • 2. Andreas Sloth (SR)
                          • 3. (SR)
                          • 4. (SR)
                          Løb 220
                          LM1X LM1X - LM1X, Senior - Nordic Open - 2000m
                          Indvejningkl. 06:49
                          2. Indledende 3. jul kl.:08:49

                          5

                          Fredriksstad Roklub I
                          • Morten Klipper (NOR)

                          8

                          Kraftcenter København I
                          • Sophus Johannesen (Roskilde)

                          1

                          Ormsund Roklub I
                          • Halvor Grepperud (ORK)

                          2

                          Nordslesvigsk Roklub I
                          • Christian Gjessing Bruun (NRK)

                          3

                          SPIF Rodd I
                          • Dan Ocklind (SWE)

                          7

                          Bergens Roklub I
                          • Thomas Eldholm (BRK)

                          9

                          Christiania Roklub I
                          • Carl Bjurstrøm (CR)

                          10

                          Norske Studenters Roklub I
                          • Mads Frank (NSR)

                          11

                          Rocenter Aarhus I
                          • Dan Holden Rasmussen (Silkeb.)
                          Løb 221
                          U19 M1X JM1X - JM1X A Nordic Open 2000m - 2000m
                          3. Indledende 3. jul kl.:09:01

                          2

                          Tønsberg Roklubb I
                          • Jørgen Mjøs Nilsson (NOR)

                          5

                          Norske Studenters Roklub II
                          • Emanuel Verde (NSR)

                          15

                          Bærum Roklubb I
                          • Thomas Nestaas (BR)

                          16

                          Norske Studenters Roklub I
                          • Felix Johansen (NSR)

                          1

                          Tønsberg Roklubb II
                          • Peder Aaby (NOR)

                          3

                          Höganäs Roddförening II
                          • Nils Ewald (SWE)

                          4

                          Stavanger Roklubb II
                          • Marcus Bentzen (StRK)

                          6

                          Moss Roklubb I
                          • Thomas Zugan (MRK)

                          7

                          Rocenter Aarhus I
                          • Christian Kiær (Fredericia)

                          8

                          Bergens Roklub I
                          • Haakon Wie Larssen (BRK)

                          9

                          Stavanger Roklubb III
                          • Thomas Sunde Dale (StRK)

                          14

                          Roforeningen KVIK I
                          • Christoffer Clausen (KVIK)

                          17

                          Holstebro Roklub I
                          • Mads Fischer (Holst.)

                          18

                          Christiania Roklub I
                          • Thomas Rummelhoff-Larsen (CR)

                          20

                          Horten Roklubb II
                          • Sven Erling Forsmo (HR)

                          24

                          Horten Roklubb I
                          • Jostein Gjelseth (HR)

                          26

                          Bærum Roklubb II
                          • Tobias Otterstad (BR)
                          Løb 225
                          W1X W1X - W1X, Sen Nordic Open 2000m - 2000m
                          2. Indledende 3. jul kl.:09:25

                          15

                          Kraftcenter Odense I
                          • Emma Kiehn (Odense)

                          1

                          Roforeningen KVIK I
                          • Mejse Andersen (KVIK)

                          3

                          Drammen Roklubb I
                          • Anita Abrahamsen Brox (DRM)

                          8

                          Lyngby Roklub I
                          • Louise Wissing (LR)

                          11

                          Christiania Roklub III
                          • Marianne Madsen (CR)

                          12

                          Ormsund Roklub I
                          • Antje Peine (ORK)

                          13

                          Strömstad Roddklubb I
                          • Kajsa Olsson (SWE)

                          17

                          Mölndals Roddklubb I
                          • Malin Lindström (MRK)

                          19

                          Falkenberg RK I (Gult kort)
                          • Elin Sjödin (SWE)

                          20

                          Christiania Roklub IV
                          • Trude Meyer (CR)
                          Løb 227
                          M1X M1X - M1X Sen. Nordic Open 2000m - 2000m
                          2. Indledende 3. jul kl.:09:37

                          3

                          Sorø Roklub I
                          • Christian Mølvig (SR)

                          7

                          Danske Studenters Roklub I
                          • Jonas Kjellmann (DSR)

                          8

                          Bergens Roklub I
                          • Thorstein Nordby (BRK)

                          11

                          Kraftcenter København I
                          • Jens Olav Dahlgaard (BR)

                          4

                          Roforeningen KVIK I
                          • Frederik Østerberg (KVIK)

                          10

                          Kristiansand Roklubb I
                          • Haakon Albert (NOR)

                          13

                          Roforeningen KVIK II
                          • Loui Lam (KVIK)

                          5

                          Mölndals Roddklubb I
                          • Peter Petersson (MRK)

                          9

                          Hadsund Roklub I
                          • Emil Riise (HR)

                          14

                          Norske Studenters Roklub I
                          • Christian Koop (NSR)
                          Løb 234
                          U15 M2X JM2X - JM2X, Jun C TU-cup 500m - 500m
                          3. Indledende 3. jul kl.:09:49

                          1

                          Lyngby Roklub I
                          • 1. Jacob Anker (LR)
                          • 2. Søren Baastrup (LR)

                          2

                          Roklubben Furesø I
                          • 1. Frederik Theil Jensen (Furesø)
                          • 2. Jonas Grønkjær Pedersen (Furesø)

                          4

                          Moss Roklubb I
                          • 1. Mikko Rekstad (MRK)
                          • 2. Vegard Stabel (MRK)

                          5

                          Odder Roklub I
                          • 1. Anders Leitzke Sørensen (OR)
                          • 2. Johannes Dahm (OR)

                          6

                          Hadsund Roklub I
                          • 1. Mathias Danmark (HR)
                          • 2. Wiliam Wisholm (HR)

                          7

                          Tønsberg Roklubb II
                          • 1. Sondre Andresen (NOR)
                          • 2. Adrian Lindgren (NOR)

                          8

                          Kraftcenter Odense II
                          • 1. Noah Dimon (Odense)
                          • 2. Frederik Malling (Odense)

                          9

                          Sorø Roklub I
                          • 1. Jens Albert Graudal (SR)
                          • 2. Jakob Lillelund (SR)

                          10

                          Roforeningen KVIK II
                          • 1. Gustav Mølbak (KVIK)
                          • 2. Nicolai Lassen (KVIK)

                          11

                          Kraftcenter Odense I
                          • 1. Malte Rusbjerg (Odense)
                          • 2. Asger Kiehn (Odense)

                          12

                          Holstebro Roklub I
                          • 1. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holst.)
                          • 2. Andreas Østergaard Quach (Holst.)

                          13

                          Roklubben Viking I
                          • 1. Jeppe Storm (Viking)
                          • 2. jesper clausen (Viking)

                          14

                          Tønsberg Roklubb I
                          • 1. Anders Brænne Dybesland (NOR)
                          • 2. Simen Holmsen (NOR)

                          15

                          Bærum Roklubb I
                          • 1. Herman Brinck-Mortensen (BR)
                          • 2. Mattis Engelund Andersen (BR)

                          16

                          Roforeningen KVIK I
                          • 1. Emil Laursen (KVIK)
                          • 2. Magnus Aggernæs (KVIK)

                          17

                          Fana Roklubb I
                          • 1. Magnus Tvedt Bakka (FRK)
                          • 2. Eilif Skarstein Jakobsen (FRK)
                          Løb 235
                          U15 W1X JW1X - JW1X, Jun C TU-cup 500m - 500m
                          4. Indledende 3. jul kl.:10:01

                          13

                          Maribo Roklub I
                          • Ida Haapanen (Maribo)

                          1

                          Sorø Roklub I
                          • (SR)

                          2

                          Odense Roklub I
                          • Line Katrine Olsen (Odense)

                          3

                          Nordslesvigsk Roklub I
                          • Lea Hirschauer (NRK)

                          4

                          Falkenberg RK I
                          • Sascha Andersson (SWE)

                          5

                          Mölndals Roddklubb II
                          • Sofia Wallin (MRK)

                          6

                          Odder Roklub I
                          • Sarah M. (OR)

                          7

                          Halmstad Rodd II
                          • Emelie Hansson (SWE)

                          8

                          Mölndals Roddklubb I
                          • Karin Sundberg (MRK)

                          9

                          Nordslesvigsk Roklub II
                          • Juliane Svingholm (NRK)

                          11

                          Norske Studenters Roklub I
                          • Bente Vagle (NSR)

                          12

                          Roklubben Stevns I
                          • Anne-Kristine Haunsvig (Stevns)

                          15

                          Drammen Roklubb I
                          • Sara Seip (DRM)

                          16

                          Bærum Roklubb I
                          • Sara Melsen Sudmann (BR)

                          17

                          Norske Studenters Roklub II
                          • Sara Juel (NSR)

                          18

                          Bærum Roklubb II
                          • Mina Hølmkjær West (BR)

                          19

                          Halmstad Rodd I
                          • Beatrice Persson (SWE)

                          20

                          Horten Roklubb I
                          • Maia Marie Aspenes (HR)

                          21

                          Holstebro Roklub I
                          • Ej i brug - Mie Andersen (Holst.)

                          22

                          Sorø Roklub II
                          • (SR)
                          Løb 236
                          U17 M2X JM2X - JM2X, Jun B TU-cup 1500m - 1500m
                          3. Indledende 3. jul kl.:10:25

                          1

                          Sarpsborg RK I
                          • 1. Ole Holm (NOR)
                          • 2. Lasse Strand (NOR)

                          2

                          Nordslesvigsk Roklub I
                          • 1. Michael Tronier Hansen (NRK)
                          • 2. Sune Babiel Prehn (NRK)

                          3

                          Christiania Roklub I
                          • 1. Harald Vinje (CR)
                          • 2. Sverre Vinje (CR)

                          4

                          Tønsberg Roklubb I
                          • 1. Ole Andreas Aslaksen (NOR)
                          • 2. Ask Jarl Tjøm (NOR)

                          5

                          Fana Roklubb III
                          • 1. Johannes Jansen Heggebø (FRK)
                          • 2. Tor Håkon Tollefsen (FRK)

                          6

                          Sorø Roklub I
                          • 1. Anders Lindblom (SR)
                          • 2. Klaus Rasmussen Mendez (SR)

                          7

                          Fana Roklubb II
                          • 1. Petter Bang-Andreasen (FRK)
                          • 2. Jonas Eilertsen (FRK)

                          9

                          Moss Roklubb I
                          • 1. Jonas Rekstad Rekstad (MRK)
                          • 2. Edvard Nitter (MRK)

                          10

                          Fana Roklubb I
                          • 1. Håvard Sagen (FRK)
                          • 2. Knut Jonas Fevang (FRK)

                          11

                          Norske Studenters Roklub II
                          • 1. Petter Svingen (NSR)
                          • 2. Theo Wiik (NSR)

                          13

                          Norske Studenters Roklub I
                          • 1. Oscar Stabe Helvig (NSR)
                          • 2. Patrick Een Sture (NSR)

                          14

                          Moss Roklubb II
                          • 1. Mathias Stabel (MRK)
                          • 2. Kristian Gurrik (MRK)

                          17

                          Fredriksstad Roklub I
                          • 1. Nils Benske (NOR)
                          • 2. Magnus Holm (NOR)

                          19

                          Sandefjord Roklubb I
                          • 1. Joachim Hansen (SRK)
                          • 2. Kjetil Viksand (SRK)

                          20

                          Moss Roklubb III
                          • 1. Robin Fjeldstad (MRK)
                          • 2. Simen Bøgle Vigeland (MRK)

                          22

                          Roklubben Furesø I
                          • 1. Henrik Georg Eriksen (Furesø)
                          • 2. Markus Kojo Hagan (Furesø)

                          23

                          Ormsund Roklub I
                          • 1. Emil Bakkejord (ORK)
                          • 2. Audun Grepperud (ORK)

                          24

                          Sandefjord Roklubb II (Gult kort)
                          • 1. Sander Aakerholt (SRK)
                          • 2. Sander Mathiassen (SRK)
                          Løb 237
                          U17 W1X JW1X - JW1X, Jun B TU-cup 1500 m - m
                          1. Indledende 3. jul kl.:10:45

                          1

                          Norske Studenters Roklub I
                          • Anna Een Sture (NSR)

                          2

                          Odder Roklub
                          • Julie Poulsen (OR)

                          3

                          Fana Roklubb I
                          • Lise Skarstein Jakobsen (FRK)

                          4

                          Bagsværd Roklub IV
                          • Pernille Kongsø (BR)

                          5

                          Horten Roklubb I

                            6

                            Roskilde Roklub I
                            • Emilie Gry Almstrup (Roskilde)

                            8

                            Bagsværd Roklub I
                            • Frederikke Bay Toft (BR)

                            9

                            Bagsværd Roklub V
                            • Niw Erichsen (BR)

                            10

                            Christiania Roklub I
                            • Marit Andreassen (CR)

                            11

                            Tønsberg Roklubb I
                            • Pernille Pukerud (NOR)

                            12

                            Bagsværd Roklub II
                            • Mathilde Persson (BR)

                            13

                            Roklubben Stevns I
                            • Maja Jørgensen (Stevns)

                            17

                            Odder Roklub 2
                            • Mette Leitzke Sørensen (OR)

                            18

                            Sorø Roklub I
                            • Astrid Steensberg (SR)

                            19

                            Næstved Roklub I
                            • Marie Frimann (Næstv.)

                            20

                            Nordslesvigsk Roklub I
                            • Elisa Eggert (NRK)

                            21

                            Maribo Roklub I
                            • Mie Haapanen (Maribo)
                            Løb 211
                            U19 W4X JW4X - JW4X-, Nordisk Mesterskab Junior - 2000m
                            1. Opsamling 3. jul kl.:12:15

                            7

                            Fana Roklubb/Stavanger Roklubb I
                            • 1. Benedikte Tollefsen (FRK)
                            • 2. Tuva Lund (FRK)
                            • 3. Martine Krabbendam (StRK)
                            • 4. Hanne Midbøe (FRK)

                            2

                            Norske Studenters Roklub I
                            • 1. Anna Een Sture (NSR)
                            • 2. Sara Hegge (NSR)
                            • 3. Johanne Solhaug (NSR)
                            • 4. Thea Sørensen (NSR)

                            4

                            Bagsværd Roklub I
                            • 1. Camilla Weis-Banke (BR)
                            • 2. Iben Østergaard (BR)
                            • 3. Ida Gørtz Jacobsen (BR)
                            • 4. Line Møller (BR)

                            8

                            Danmark I
                            • 1. Sara Nissen (Ægir)
                            • 2. Marie Gram Pietraszek (Ægir)
                            • 3. Trine Toft Andersen (HR)
                            • 4. Mette Noll Nielsen (HR)

                            6

                            Halmstad Rodd/Öresjö Rodd I
                            • 1. Moa Johansson (SWE)
                            • 2. Lovisa Claesson (SWE)
                            • 3. Anna Hansson (SWE)
                            • 4. Amanda Tholin (SWE)

                            1

                            Roklubben Ægir I
                            • 1. Emma Munk (Ægir)
                            • 2. Ida Dsane Andersen (Ægir)
                            • 3. Nanna Lybæk Knudsen (Ægir)
                            • 4. Helene Olesen (Ægir)
                            Løb 111
                            U19 M2X JM2X - JM2X Nordisk Mesterskab Junior 2000m - 2000m
                            B Finale 3. jul kl.:12:21

                            20

                            Bagsværd Roklub/Roklubben Furesø I
                            • 1. Oliver Rying Thomsen (BR)
                            • 2. Marcus Pii Lunau Blanke (Furesø)

                            22

                            Svenska Roddförbundet I
                            • 1. Christoffer Hansson (SWE)
                            • 2. Tim Block (SWE)

                            2

                            Stavanger Roklubb I
                            • 1. Thomas Sunde Dale (StRK)
                            • 2. Marcus Bentzen (StRK)

                            6

                            Kraftcenter Odense II
                            • 1. Esben Rusbjerg (Odense)
                            • 2. Niklas Vindinge Sørensen (Odense)

                            12

                            Moss Roklubb I
                            • 1. Ola Larsson (MRK)
                            • 2. Jens Holm (MRK)

                            16

                            Suomen Soutuliitto-Finland RF I
                            • 1. Olli-pekka Karppinen (FIN)
                            • 2. Joonas Jousimo (FIN)
                            Løb 111
                            U19 M2X JM2X - JM2X Nordisk Mesterskab Junior 2000m - 2000m
                            A Finale 3. jul kl.:12:27

                            14

                            Drammen Roklubb II
                            • 1. Simen Moe Johnsen (DRM)
                            • 2. Jørgen Ertzgaard (DRM)

                            4

                            Danmark I
                            • 1. Peter Rytter Munk (HR)
                            • 2. Thomas Smed Nielsen (HR)

                            8

                            NORGES ROFORBUND I
                            • 1. Erik Solbakken (NOR)
                            • 2. Halvor Hølmkjær West (NOR)

                            7

                            Kraftcenter Odense I
                            • 1. Jesper Fredsted (Odense)
                            • 2. Tobias Kempf (Kertem.)

                            1

                            Stavanger Roklubb II
                            • 1. Trygve Bendz Aarestad (StRK)
                            • 2. Asbjørn Skogen (StRK)

                            15

                            Lyngby Roklub I
                            • 1. Alexander Modest (LR)
                            • 2. Peter Christian Holmquist (LR)
                            Løb 118
                            U19 M1X JM1X - JM1X A Nordisk Mesterskab 2000m - m
                            B Finale 3. jul kl.:12:33

                            2

                            Moss Roklubb I (ikke mødt)
                            • Thomas Zugan (MRK)

                            4

                            Bærum Roklubb I
                            • Thomas Nestaas (BR)

                            7

                            Svenska Roddförbundet I
                            • Karl Ståhlberg (SWE)

                            13

                            Holstebro Roklub I
                            • Mads Fischer (Holst.)

                            5

                            Danske Studenters Roklub I
                            • Asbjørn Stahlhut (DSR)

                            2.semi Placering nr. 6
                              Løb 118
                              U19 M1X JM1X - JM1X A Nordisk Mesterskab 2000m - 2000m
                              A Finale 3. jul kl.:12:39

                              17

                              Suomen Soutuliitto-Finland RF II
                              • Samuli Cederström (FIN)

                              15

                              Svenska Roddförbundet II
                              • Viktor Rissanen (SWE)

                              3

                              Skovshoved Roklub I
                              • 1. Tim Antonie-Hansen (Skovsh.)
                              • 1. Tim Antonie-Hansen (Skovsh.)

                              10

                              Tønsberg Roklubb I
                              • Jørgen Mjøs Nilsson (NOR)
                              Løb 122
                              W1X W1X - W1x Nordisk Mesterskab 2000m - m
                              B Finale 3. jul kl.:12:45

                              13

                              Mölndals Roddklubb I
                              • Malin Lindström (MRK)

                              10

                              Roforeningen KVIK I
                              • Mejse Andersen (KVIK)

                              8

                              Ormsund Roklub I
                              • Antje Peine (ORK)

                              15

                              Christiania Roklub II
                              • Andrea Älveborn (CR)

                              6

                              Drammen Roklubb I
                              • Anita Abrahamsen Brox (DRM)

                              2.semi Placering nr. 6
                                Løb 122
                                W1X W1X - W1x Nordisk Mesterskab 2000m - 2000m
                                A Finale 3. jul kl.:12:51

                                12

                                Christiania Roklub IV
                                • Christina Kinck (CR)

                                21

                                Lyngby Roklub I
                                • Louise Wissing (LR)

                                19

                                NORGES ROFORBUND III
                                • Martha Helgeland (NOR)

                                11

                                Danmark I
                                • Anne Dsane Andersen (Ægir)

                                16

                                Uppsala Akademiska RS I (kæntret)
                                • Helena Back (SWE)

                                7

                                Lyngby Roklub II
                                • Mârit Tamm (LR)
                                Løb 123
                                M1X M1X - M1X Nordisk Mesterskab 2000m - 2000m
                                B Finale 3. jul kl.:12:57

                                8

                                Roforeningen KVIK I
                                • Frederik Østerberg (KVIK)

                                14

                                Ringsaker roklubb I
                                • Frank Robert Blindheim (NOR)

                                19

                                Hadsund Roklub I (ikke mødt)
                                • Emil Riise (HR)

                                16

                                Danmark I (ikke mødt)
                                • Frank Steffensen (DSR)

                                13

                                Kraftcenter København II (ikke mødt)
                                • Peter Søgaard (BR)

                                3

                                Roforeningen KVIK II (ikke mødt)
                                • Loui Lam (KVIK)
                                Løb 123
                                M1X M1X - M1X Nordisk Mesterskab 2000m - 2000m
                                A Finale 3. jul kl.:13:03

                                9

                                Sorø Roklub I
                                • Christian Mølvig (SR)

                                12

                                Horten Roklubb I (fotofinish)
                                • Bjørn Jostein Singstad (HR)

                                18

                                Kraftcenter Odense I
                                • Oliver Kiehn (Odense)

                                5

                                Kraftcenter København I
                                • Jens Olav Dahlgaard (BR)

                                4

                                Svenska Roddförbundet I
                                • Pontus Gustavsson (SWE)

                                15

                                NORGES ROFORBUND I
                                • Torstein Nordby (NOR)
                                Løb 201
                                U15 M1X JM1X - JM1X, Jun C TU-cup 500m - 500m
                                F Finale 3. jul kl.:13:10

                                31

                                Nordslesvigsk Roklub I
                                • Max Possiel (NRK)

                                13

                                Kraftcenter Odense I
                                • Søren Dahl Hansen (Odense)

                                5

                                Odder Roklub II
                                • Bjarke Damsgaard (OR)

                                7

                                Sorø Roklub III
                                • (SR)

                                25

                                Fana Roklubb I
                                • Eilif Skarstein Jakobsen (FRK)

                                37

                                Roklubben Ægir I
                                • Jacob Zacho Søndergaard (Ægir)
                                Løb 201
                                U15 M1X JM1X - JM1X, Jun C TU-cup 500m - 500m
                                E Finale 3. jul kl.:13:14

                                28

                                Roforeningen KVIK III
                                • Gustav Mølbak (KVIK)

                                18

                                Københavns Roklub I
                                • Mathias Nielsen (KR)

                                6

                                Halmstad Rodd I
                                • Adam Hedman (SWE)

                                12

                                Horten Roklubb I
                                • Aron Kaasa (HR)

                                22

                                Roklubben Furesø I
                                • Frederik Theil Jensen (Furesø)

                                36

                                Roklubben Furesø II
                                • Jonas Grønkjær Pedersen (Furesø)
                                Løb 201
                                U15 M1X JM1X - JM1X, Jun C TU-cup 500m - 500m
                                D Finale 3. jul kl.:13:18

                                29

                                Lyngby Roklub II
                                • Victor Kyllesbech (LR)

                                17

                                Holstebro Roklub I
                                • Andreas Quark Østergaard (Holst.)

                                2

                                Bærum Roklubb I
                                • Mattis Engelund Andersen (BR)

                                10

                                Lyngby Roklub III
                                • Søren Baastrup (LR)

                                20

                                Sorø Roklub II
                                • Jakob Lillelund (SR)

                                38

                                Bagsværd Roklub I
                                • Emil Eigenbrod (BR)
                                Løb 201
                                U15 M1X JM1X - JM1X, Jun C TU-cup 500m - 500m
                                C Finale 3. jul kl.:13:22

                                30

                                Tønsberg Roklubb II
                                • Sondre Andresen (NOR)

                                16

                                Sorø Roklub I
                                • Jens Albert Graudal (SR)

                                3

                                Lyngby Roklub I
                                • Jacob Anker (LR)

                                8

                                Moss Roklubb I
                                • Einar Solbakken (MRK)

                                24

                                Roforeningen KVIK II (ikke mødt)
                                • Magnus Aggernæs (KVIK)

                                34

                                Odder Roklub IV
                                • Anders Leitzke Sørensen (OR)
                                Løb 201
                                U15 M1X JM1X - JM1X, Jun C TU-cup 500m - 500m
                                B Finale 3. jul kl.:13:26

                                32

                                Roklubben Viking I
                                • Jeppe Storm (Viking)

                                14

                                Odder Roklub III
                                • Simon Kejser (OR)

                                4

                                Roforeningen KVIK I
                                • Emil Laursen (KVIK)

                                11

                                Roklubben Viking II
                                • jesper clausen (Viking)

                                23

                                Hadsund Roklub I
                                • Mathias Danmark (HR)

                                35

                                Fredriksstad Roklub I
                                • Per Benske (NOR)
                                Løb 201
                                U15 M1X JM1X - JM1X, Jun C TU-cup 500m - 500m
                                A Finale 3. jul kl.:13:30

                                27

                                Stockholms Roddförening I
                                • Pierre Billing (SRF)

                                19

                                Hadsund Roklub II
                                • Wiliam Wisholm (HR)

                                1

                                Kungälv I
                                • Simon Henkow (SWE)

                                9

                                Roforeningen KVIK IV
                                • Nicolai Lassen (KVIK)

                                21

                                Haldens Roklub I
                                • Adrian Øvreeide Liaklev (NOR)

                                33

                                Tønsberg Roklubb I
                                • Adrian Lindgren (NOR)
                                Løb 202
                                U15 W2X JW2X - JW2X, Jun C TU-cup 500m - 500m
                                B Finale 3. jul kl.:13:38

                                4

                                Tønsberg Roklubb II
                                • 1. Une Amalie Tjøm (NOR)
                                • 2. Ingrid Riiser (NOR)

                                5

                                Holstebro Roklub I
                                • 1. Maria Dixen Nielsen (Holst.)
                                • 2. Ej i brug - Mie Andersen (Holst.)

                                2

                                Odder Roklub I
                                • 1. Maibritt Lund (OR)
                                • 2. Signe Høegstad (OR)

                                16

                                Drammen Roklubb I
                                • 1. Sara Seip (DRM)
                                • 2. Maia Marie Aspenes (DRM)

                                10

                                Sorø Roklub II
                                • 1. (SR)
                                • 2. Sara Hundstrup (SR)

                                13

                                Odder Roklub II (ikke mødt)
                                • 1. Kirstine Kristensen (OR)
                                • 2. Thilde Hessellund (OR)
                                Løb 202
                                U15 W2X JW2X - JW2X, Jun C TU-cup 500m - 500m
                                C Finale 3. jul kl.:13:40

                                1

                                Tønsberg Roklubb I
                                • 1. Mari Askjer (NOR)
                                • 2. Nora Haukom (NOR)
                                Løb 202
                                U15 W2X JW2X - JW2X, Jun C TU-cup 500m - 500m
                                A Finale 3. jul kl.:13:42

                                1

                                Tønsberg Roklubb I
                                • 1. Mari Askjer (NOR)
                                • 2. Nora Haukom (NOR)

                                3

                                Norske Studenters Roklub I
                                • 1. Bente Vagle (NSR)
                                • 2. Sara Juel (NSR)

                                6

                                Mölndals Roddklubb I
                                • 1. Sofia Wallin (MRK)
                                • 2. Karin Sundberg (MRK)

                                9

                                Halmstad Rodd I
                                • 1. Emelie Hansson (SWE)
                                • 2. Beatrice Persson (SWE)

                                14

                                Sorø Roklub I
                                • 1. (SR)
                                • 2. Ida Langkjær (SR)

                                15

                                Falkenberg RK I
                                • 1. Elin Andersson (SWE)
                                • 2. Sascha Andersson (SWE)
                                Løb 204
                                Master W1X MW1X - MW1X Masters 1000m - 1000m
                                1. Afdeling 3. jul kl.:13:46

                                3

                                Sorø Roklub I
                                • Ulla Hvid (SR)

                                6

                                Danske Studenters Roklub II
                                • Jelena Citakovic Haas-Christensen (DSR)

                                7

                                Tønsberg Roklubb I
                                • Line Andresen Olstad (NOR)

                                9

                                Fredensborg Roklub I
                                • Sanne Poulin (FR)

                                10

                                Stockholms Roddförening I
                                • Birgitta Berglund (SRF)
                                Løb 204
                                Master W1X MW1X - MW1X Masters 1000m - 1000m
                                2. Afdeling 3. jul kl.:13:46

                                2

                                Holte Roklub I
                                • Camilla A. Madsen (HR)

                                4

                                Danske Studenters Roklub I
                                • Margit Haahr Hansen (DSR)

                                5

                                Roforeningen KVIK I (ikke mødt)
                                • Marianne Becker (KVIK)

                                8

                                Kungälv I (ikke mødt)
                                • Rebecka Ankarudd (SWE)
                                Løb 205
                                Master M1X MM1X - MM1X, Masters 1000m - 1000m
                                1. Afdeling 3. jul kl.:13:56

                                5

                                Sorø Roklub I
                                • (SR)

                                6

                                Tønsberg Roklubb I
                                • Svend Andersen (NOR)

                                12

                                Moss Roklubb I
                                • Dag Mathinsen (MRK)

                                14

                                Sorø Roklub II
                                • Lars Bo Andersen (SR)

                                20

                                Lemvig Roklub I
                                • Jesper Jensen (Lemvig)
                                Løb 205
                                Master M1X MM1X - MM1X, Masters 1000m - 1000m
                                2. Afdeling 3. jul kl.:13:56

                                1

                                Danske Studenters Roklub V
                                • Hans Tapper (DSR)

                                4

                                Landskrona Roddklubb I
                                • Bengt Nilsson (SWE)

                                7

                                Moss Roklubb II
                                • John Johannesen (MRK)

                                15

                                Moss Roklubb III
                                • Per Ivar Berg (MRK)
                                Løb 205
                                Master M1X MM1X - MM1X, Masters 1000m - 1000m
                                3. Afdeling 3. jul kl.:13:56

                                8

                                Danske Studenters Roklub I
                                • Per Jess (DSR)

                                10

                                Lemvig Roklub II
                                • Jørgen Jensen (Lemvig)

                                11

                                Danske Studenters Roklub IV
                                • Jan Cederkvist (DSR)

                                13

                                Roforeningen KVIK I
                                • John Grunwald (KVIK)

                                19

                                Christiania Roklub III
                                • Helge Refsum (CR)
                                Løb 205
                                Master M1X MM1X - MM1X, Masters 1000m - 1000m
                                4. Afdeling 3. jul kl.:13:56

                                2

                                Køge Roklub II
                                • leif christensen (Køge R)

                                3

                                Fredensborg Roklub I
                                • Alf Mikkelsen (FR)

                                16

                                Fredensborg Roklub II
                                • Svend Aage Nielsen (FR)

                                17

                                Christiania Roklub I
                                • Petter Narvestad (CR)

                                18

                                Christiania Roklub IV
                                • Tor Ahlsand (CR)
                                Løb 206
                                U17 M1X JM1X - JM1X, Jun B, TU-cup, 1500m - m
                                F Finale 3. jul kl.:14:16

                                4

                                Nordslesvigsk Roklub I
                                • Oliver Daberkow (NRK)

                                1.Indl. Placering nr. 6
                                  Løb 206
                                  U17 M1X JM1X - JM1X, Jun B, TU-cup, 1500m - 1500m
                                  E Finale 3. jul kl.:14:21

                                  26

                                  Sandefjord Roklubb II
                                  • Sander Mathiassen (SRK)

                                  12

                                  Fredriksstad Roklub I
                                  • Benjamin Hansen (NOR)

                                  31

                                  Moss Roklubb II
                                  • Simen Bøgle Vigeland (MRK)

                                  4

                                  Nordslesvigsk Roklub I
                                  • Oliver Daberkow (NRK)

                                  18

                                  Falkenberg RK II
                                  • Martin Johansson (SWE)

                                  28

                                  Sandefjord Roklubb I (ikke mødt)
                                  • Ulrik Holtan Pedersen (SRK)
                                  Løb 206
                                  U17 M1X JM1X - JM1X, Jun B, TU-cup, 1500m - 1500m
                                  D Finale 3. jul kl.:14:26

                                  21

                                  Moss Roklubb I
                                  • Edvard Nitter (MRK)

                                  8

                                  Odder Roklub I
                                  • Mads Hougaard (OR)

                                  25

                                  Ormsund Roklub II (ikke mødt)
                                  • Emil Bakkejord (ORK)

                                  14

                                  Rocenter Aarhus I
                                  • Sebastian A.F. Thomassen (AR)

                                  9

                                  Stavanger Roklubb I
                                  • Markus Thorstensen (StRK)

                                  22

                                  Bærum Roklubb II
                                  • Sebastian Brinck-Mortensen (BR)
                                  Løb 206
                                  U17 M1X JM1X - JM1X, Jun B, TU-cup, 1500m - 1500m
                                  C Finale 3. jul kl.:14:31

                                  13

                                  Bærum Roklubb I
                                  • Eigil Bragstad (BR)

                                  33

                                  Stockholms Roddförening I
                                  • Karl Norberg (SRF)

                                  20

                                  Bagsværd Roklub IV
                                  • Mads Petersen (BR)

                                  23

                                  Ormsund Roklub I
                                  • Audun Grepperud (ORK)

                                  6

                                  Tønsberg Roklubb I
                                  • Ole Andreas Aslaksen (NOR)

                                  17

                                  Roskilde Roklub I
                                  • Alexander Kische (Roskilde)
                                  Løb 206
                                  U17 M1X JM1X - JM1X, Jun B, TU-cup, 1500m - 1500m
                                  B Finale 3. jul kl.:14:36

                                  2

                                  Hadsund Roklub I
                                  • Lennart Vestergaard (HR)

                                  24

                                  Holstebro Roklub I (ikke mød)
                                  • Frederik Taulbjerg (Holst.)

                                  10

                                  Bagsværd Roklub III
                                  • Andreas Ven (BR)

                                  19

                                  Ribe Roklub I
                                  • Sebastian Adelhardt - (Ribe)

                                  30

                                  Tønsberg Roklubb III
                                  • Ask Jarl Tjøm (NOR)

                                  15

                                  Hadsund Roklub II (ikke mødt)
                                  • Jacob Toft Christiansen (HR)
                                  Løb 206
                                  U17 M1X JM1X - JM1X, Jun B, TU-cup, 1500m - 1500m
                                  A Finale 3. jul kl.:14:41

                                  32

                                  Bagsværd Roklub I
                                  • Oliver Rying Thomsen (BR)

                                  16

                                  Sorø Roklub I
                                  • Klaus Rasmussen Mendez (SR)

                                  7

                                  Norske Studenters Roklub II
                                  • Oscar Stabe Helvig (NSR)

                                  11

                                  Roklubben Furesø I
                                  • Marcus Pii Lunau Blanke (Furesø)

                                  27

                                  Kraftcenter Odense I
                                  • Nick H. Larsen (Odense)

                                  1

                                  Bagsværd Roklub II
                                  • Tobias Thykjær (BR)
                                  Løb 207
                                  U17 W2X JW2X - JW2X, Jun B, TU-cup, 1500m - 1500m
                                  C Finale 3. jul kl.:14:46

                                  2

                                  Tønsberg Roklubb I
                                  • 1. Pernille Pukerud (NOR)
                                  • 2. Anette Gramer (NOR)

                                  10

                                  Københavns Roklub I
                                  • 1. Siri Scharloav Hummelsberger (KR)
                                  • 2. Louise Bøbølle (KR)

                                  14

                                  Horten Roklubb I
                                  • 1. Rebbeka Else Andersen (HR)
                                  • 2. Charlotte LUND (HR)
                                  Løb 207
                                  U17 W2X JW2X - JW2X, Jun B, TU-cup, 1500m - 1500m
                                  B Finale 3. jul kl.:14:51

                                  16

                                  Falkenberg RK I
                                  • 1. Linnea Hallgren (SWE)
                                  • 2. Lovisa Wallin (SWE)

                                  3

                                  Næstved Roklub/Roklubben Stevns I
                                  • 1. Marie Frimann (Næstv.)
                                  • 2. (Stevns)

                                  8

                                  Bagsværd Roklub II
                                  • 1. Niw Erichsen (BR)
                                  • 2. Pernille Kongsø (BR)

                                  6

                                  Kungälv I
                                  • 1. Asha Nur (SWE)
                                  • 2. Linnea Norrman (SWE)
                                  Løb 207
                                  U17 W2X JW2X - JW2X, Jun B, TU-cup, 1500m - 1500m
                                  A Finale 3. jul kl.:14:56

                                  9

                                  Bergens Roklub/Fana Roklubb I
                                  • 1. Maia Emilie Lund (BRK)
                                  • 2. Lise Skarstein Jakobsen (FRK)

                                  12

                                  Bagsværd Roklub I
                                  • 1. Mathilde Persson (BR)
                                  • 2. Frederikke Bay Toft (BR)

                                  4

                                  Roskilde Roklub I
                                  • 1. Annika Senberg (Roskilde)
                                  • 2. Silja Konoy Davidsen (Roskilde)

                                  7

                                  Roklubben Furesø I
                                  • 1. Sofie Råberg Mikkelsen (Furesø)
                                  • 2. Rebecca Busk (Furesø)

                                  5

                                  Rocenter Aarhus I
                                  • 1. Julie Poulsen (OR)
                                  • 2. Mette Leitzke Sørensen (OR)

                                  15

                                  Drammen Roklubb I
                                  • 1. Adriana Abrahamsen Brox (DRM)
                                  • 2. Anne Line Hexeberg Henriksen (DRM)
                                  Løb 208
                                  U13 M1X JM1X - JM1X, Jun D 500m - 500m
                                  1. Afdeling 3. jul kl.:15:01

                                  1

                                  Roklubben Viking I
                                  • Markus Christiansen (Viking)

                                  2

                                  Holstebro Roklub II
                                  • Magnus Zier Quist Rathenborg (Holst.)

                                  5

                                  Halmstad Rodd I
                                  • Filip Nielsen (SWE)

                                  7

                                  Skovshoved Roklub I
                                  • Oliver Kviat Antonsen (Skovsh.)
                                  Løb 208
                                  U13 M1X JM1X - JM1X, Jun D 500m - 500m
                                  2. Afdeling 3. jul kl.:15:04

                                  3

                                  Sarpsborg RK I
                                  • Diderik Skjønhaug (NOR)

                                  4

                                  Kungälv I
                                  • Viktor Henkow (SWE)

                                  6

                                  Roskilde Roklub I
                                  • Bastian Secher (Roskilde)

                                  8

                                  Ormsund Roklub I
                                  • Nicolay Bjønness (ORK)
                                  Løb 210
                                  U19 M4X JM4X - JM4X-, Nordisk Mesterskab Junior - 2000m
                                  A Finale 3. jul kl.:15:09

                                  2

                                  NORGES ROFORBUND I
                                  • 1. Håkon Moldestad (NOR)
                                  • 2. Ole-Henrik Bang-Andreasen (NOR)
                                  • 3. Joachim Bøhn (NOR)
                                  • 4. Dag-Erik Tvedt (NOR)

                                  3

                                  Kraftcenter Odense I
                                  • 1. Esben Rusbjerg (Odense)
                                  • 2. Niklas Vindinge Sørensen (Odense)
                                  • 3. Jesper Fredsted (Odense)
                                  • 4. Tobias Kempf (Kertem.)

                                  4

                                  Svenska Roddförbundet I
                                  • 1. Tim Block (SWE)
                                  • 2. Christoffer Hansson (SWE)
                                  • 3. Viktor Rissanen (SWE)
                                  • 4. Karl Ståhlberg (SWE)

                                  6

                                  Stavanger Roklubb II (ikke mødt)
                                  • 1. Marcus Bentzen. (StRK)
                                  • 2. Thomas Sunde Dale. (StRK)
                                  • 3. Trygve Bend.s Aarestad (StRK)
                                  • 4. Asbjørn Skogen (StRK)

                                  7

                                  Danmark I
                                  • 1. Jesper Tronier Hansen (NRK)
                                  • 2. Andreas Christensen (NRK)
                                  • 3. Christian Kragh (NRK)
                                  • 4. Karl Meyer (NRK)

                                  8

                                  Moss Roklubb I
                                  • 1. Halvor Hølmkjær West (MRK)
                                  • 2. Erik Andre Solbakken (MRK)
                                  • 3. Ola Larsson (MRK)
                                  • 4. Jens Holm (MRK)
                                  Løb 211
                                  U19 W4X JW4X - JW4X-, Nordisk Mesterskab Junior - 2000m
                                  A Finale 3. jul kl.:15:15

                                  4

                                  Bagsværd Roklub I
                                  • 1. Camilla Weis-Banke (BR)
                                  • 2. Iben Østergaard (BR)
                                  • 3. Ida Gørtz Jacobsen (BR)
                                  • 4. Line Møller (BR)

                                  8

                                  Danmark I
                                  • 1. Sara Nissen (Ægir)
                                  • 2. Marie Gram Pietraszek (Ægir)
                                  • 3. Trine Toft Andersen (HR)
                                  • 4. Mette Noll Nielsen (HR)

                                  3

                                  NORGES ROFORBUND I
                                  • 1. Andrea Adamson (NOR)
                                  • 2. Karen Johnson (NOR)
                                  • 3. Rebecca Frazee (NOR)
                                  • 4. Agnes Karlseng (NOR)

                                  5

                                  Svenska Roddförbundet I
                                  • 1. Lisa Sellert (SWE)
                                  • 2. Malin Wilgotson (SWE)
                                  • 3. Filippa Kärrfelt (SWE)
                                  • 4. Josefin Berglund (SWE)

                                  7

                                  Fana Roklubb/Stavanger Roklubb I
                                  • 1. Benedikte Tollefsen (FRK)
                                  • 2. Tuva Lund (FRK)
                                  • 3. Martine Krabbendam (StRK)
                                  • 4. Hanne Midbøe (FRK)

                                  6

                                  Halmstad Rodd/Öresjö Rodd I
                                  • 1. Moa Johansson (SWE)
                                  • 2. Lovisa Claesson (SWE)
                                  • 3. Anna Hansson (SWE)
                                  • 4. Amanda Tholin (SWE)
                                  Løb 212
                                  M2X M2X - M2X, Senior - Nordic Open - 2000m
                                  A Finale 3. jul kl.:15:21

                                  4

                                  Bagsværd Roklub II
                                  • 1. Rasmus Gissel Aarkrog (BR)
                                  • 2. Jannik Nilton (BR)

                                  6

                                  Hadsund Roklub I
                                  • 1. Simon Sørensen (HR)
                                  • 2. Anders Olsen (HR)

                                  1

                                  Sandefjord Roklubb I
                                  • 1. Peter A. Bánfi (Fredriksstad RK) (SRK)
                                  • 2. Kris Cato Tohn (SRK)

                                  7

                                  Kraftcenter København I
                                  • 1. Frank Steffensen (DSR)
                                  • 2. Peter Søgaard (BR)

                                  2

                                  Bagsværd Roklub I
                                  • 1. Emil Heinrichsen (BR)
                                  • 2. Steen Christensen (BR)

                                  9

                                  Danmark I
                                  • 1. Mark Hartsteen (DSR)
                                  • 2. Tøger Berg Rasmussen (DSR)
                                  Løb 221
                                  U19 M1X JM1X - JM1X A Nordic Open 2000m - 2000m
                                  A Finale 3. jul kl.:15:23

                                  24

                                  Horten Roklubb I
                                  • Jostein Gjelseth (HR)

                                  17

                                  Holstebro Roklub I
                                  • Mads Fischer (Holst.)

                                  4

                                  Stavanger Roklubb II (ikke mødt)
                                  • Marcus Bentzen (StRK)

                                  9

                                  Stavanger Roklubb III (ikke mødt)
                                  • Thomas Sunde Dale (StRK)

                                  18

                                  Christiania Roklub I
                                  • Thomas Rummelhoff-Larsen (CR)

                                  7

                                  Rocenter Aarhus I
                                  • Christian Kiær (Fredericia)
                                  Løb 213
                                  W2X W2X - W2X, Sen./Sen.Letvægt - Nordic Open - 2000m
                                  A Finale 3. jul kl.:15:26

                                  1

                                  Lyngby Roklub II
                                  • 1. Inger Koch (LR)
                                  • 2. Gitte Willumsen, DSR!!! (LR)

                                  2

                                  Roklubben Ægir/Roskilde Roklub I
                                  • 1. Signe Bech (Roskilde)
                                  • 2. Maja Søndergaard Knudsen (Ægir)

                                  4

                                  Falkenberg RK/Strömstad Roddklubb I
                                  • 1. Kajsa Olsson (SWE)
                                  • 2. Elin Sjödin (SWE)

                                  7

                                  Danske Studenters Roklub III
                                  • 1. Rannva Lava Olsen (DSR)
                                  • 2. Fanny Simone Steinbüchel (DSR)

                                  10

                                  Falkenberg RK II
                                  • 1. Frida Johansson (SWE)
                                  • 2. Maria Wilgotson (SWE)
                                  Løb 214
                                  U19 M2X JM2X - JM2X, A - Nordic Open - 2000m
                                  A Finale 3. jul kl.:15:32

                                  1

                                  Drammen Roklubb I
                                  • 1. Valerijs Cistjakovs (DRM)
                                  • 2. Eirik Edvardsen (DRM)

                                  11

                                  Danske Studenters Roklub/Skovshoved Roklub I
                                  • 1. Asbjørn Stahlhut (DSR)
                                  • 2. Tim Antonie-Hansen (Skovsh.)

                                  4

                                  Drammen Roklubb II
                                  • 1. Simen Moe Johnsen (DRM)
                                  • 2. Jørgen Ertzgaard (DRM)

                                  9

                                  Christiania Roklub I
                                  • 1. Harald Vinje (CR)
                                  • 2. Sverre Vinje (CR)

                                  2

                                  Rocenter Aarhus I
                                  • 1. Christian Kiær (Fredericia)
                                  • 2. Sebastian A.F. Thomassen (AR)

                                  8

                                  Horten Roklubb I (afmelding)
                                  • 1. Sven Erling Forsmo (HR)
                                  • 2. Jostein Gjelseth (HR)
                                  Løb 216
                                  U19 W1X JW1X - JW1X, A - Nordic Open - 2000m
                                  A Finale 3. jul kl.:15:38

                                  6

                                  Kungälv II
                                  • Lilla Edet Lollo Söderström (SWE)

                                  13

                                  Svenska Roddförbundet I
                                  • Frida carlsson (SWE)

                                  2

                                  Danmark I
                                  • Emma Kiehn (Odense)

                                  9

                                  Kungälv I
                                  • Josephine Kreus (SWE)

                                  4

                                  Fana Roklubb I (ikke mødt)
                                  • Benedikte Tollefsen (FRK)

                                  10

                                  Rocenter Aarhus I
                                  • Astrid Bertelsen (Silkeb.)
                                  Løb 217
                                  M4X M4X - M4X, Senior - Nordic Open - 2000m
                                  A Finale 3. jul kl.:15:44

                                  1

                                  Christiania Roklub I
                                  • 1. Alex Ivanov (CR)
                                  • 2. Erik Sebastian Raneberg (CR)
                                  • 3. Frederic Skjønhaug (CR)
                                  • 4. Nicolay Wiik (CR)

                                  2

                                  Danske Studenters Roklub I
                                  • 1. Christian Wiboe (DSR)
                                  • 2. Jesper Oldenborg (DSR)
                                  • 3. Jon Anker Bryndorf (DSR)
                                  • 4. Andreas S Weidinger (DSR)

                                  3

                                  Kraftcenter Odense I
                                  • 1. Mathias Larsen (OR)
                                  • 2. Andrej Lawaetz Bendtsen (AR)
                                  • 3. Peter Nørlem (Odense)
                                  • 4. Jens Noll Nielsen (HR)
                                  Løb 218
                                  U15 M4X+ JM4X+ - JM4X+, C, TU-Cup, 500m - 500m
                                  A Finale 3. jul kl.:15:50

                                  1

                                  Kraftcenter Odense I
                                  • 1. Malte Rusbjerg (Odense)
                                  • 2. Noah Dimon (Odense)
                                  • 3. Søren Dahl Hansen (Odense)
                                  • 4. Asger Kiehn (Odense)
                                  • cox. Frederik Malling (Odense)
                                  Løb 219
                                  U17 M4X JM4X - JM4X-, B, TU-Cup, 1500m - 1500m
                                  B Finale 3. jul kl.:15:54

                                  3

                                  Sandefjord Roklubb I
                                  • 1. Sander Aakerholt (SRK)
                                  • 2. Joachim Hansen (SRK)
                                  • 3. Kjetil Viksand (SRK)
                                  • 4. Sander Mathiassen (SRK)

                                  4

                                  Roklubben Furesø I
                                  • 1. Mads Rude Wind (Furesø)
                                  • 2. Henrik Georg Eriksen (Furesø)
                                  • 3. Markus Kojo Hagan (Furesø)
                                  • 4. Marcus Pii Lunau Blanke (Furesø)

                                  6

                                  Stockholms Roddförening/Åhus Roddklubb I
                                  • 1. Victor Schröder (SRF)
                                  • 2. Joel Järlesäter (SWE)
                                  • 3. Karl Norberg (SRF)
                                  • 4. Pierre Billing (SRF)

                                  7

                                  Moss Roklubb I
                                  • 1. Jonas Rekstad Rekstad (MRK)
                                  • 2. Mathias Stabel (MRK)
                                  • 3. Robin Fjeldstad (MRK)
                                  • 4. Tore Wæhre (MRK)
                                  Løb 219
                                  U17 M4X JM4X - JM4X-, B, TU-Cup, 1500m - 1500m
                                  A Finale 3. jul kl.:15:59

                                  5

                                  Holstebro Roklub I
                                  • 1. Frederik Taulbjerg (Holst.)
                                  • 2. Andreas Østergaard Quach (Holst.)
                                  • 3. Jonathan Nielsen (Holst.)
                                  • 4. Olaf Blaabjerg Greve (Holst.)

                                  1

                                  Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub I
                                  • 1. Emil Meland Knudsen (LR)
                                  • 2. Magnus Baastrup (LR)
                                  • 3. Jacob Grove Klahsen (BR)
                                  • 4. Tobias Mortensen (KR)

                                  2

                                  Sarpsborg RK I
                                  • 1. Ole Holm (NOR)
                                  • 2. Lasse Strand (NOR)
                                  • 3. Magnus Holm (NOR)
                                  • 4. Nils Benske (NOR)

                                  10

                                  Sorø Roklub I
                                  • 1. Anders Lindblom (SR)
                                  • 2. Andreas Sloth (SR)
                                  • 3. (SR)
                                  • 4. (SR)

                                  9

                                  Norske Studenters Roklub I
                                  • 1. Theo Wiik (NSR)
                                  • 2. Patrick Een Sture (NSR)
                                  • 3. Magnus Tøonsberg (NSR)
                                  • 4. Petter Svingen (NSR)

                                  8

                                  Fana Roklubb I
                                  • 1. Knut Jonas Fevang (FRK)
                                  • 2. Petter Bang-Andreasen (FRK)
                                  • 3. Tor Håkon Tollefsen (FRK)
                                  • 4. Johannes Jansen Heggebø (FRK)
                                  Løb 220
                                  LM1X LM1X - LM1X, Senior - Nordic Open - 2000m
                                  Indvejningkl. 14:05
                                  A Finale 3. jul kl.:16:05

                                  2

                                  Nordslesvigsk Roklub I
                                  • Christian Gjessing Bruun (NRK)

                                  9

                                  Christiania Roklub I
                                  • Carl Bjurstrøm (CR)

                                  3

                                  SPIF Rodd I
                                  • Dan Ocklind (SWE)

                                  11

                                  Rocenter Aarhus I
                                  • Dan Holden Rasmussen (Silkeb.)

                                  7

                                  Bergens Roklub I
                                  • Thomas Eldholm (BRK)

                                  10

                                  Norske Studenters Roklub I (ikke mødt)
                                  • Mads Frank (NSR)
                                  Løb 221
                                  U19 M1X JM1X - JM1X A Nordic Open 2000m - m
                                  B Finale 3. jul kl.:16:11

                                  3.Indl. Placering nr. 3

                                    1.Indl. Placering nr. 2

                                      3.Indl. Placering nr. 1

                                        4.Indl. Placering nr. 1

                                          2.Indl. Placering nr. 2

                                            4.Indl. Placering nr. 3
                                              Løb 222
                                              U19 W2X JW2X - JW2X, Jun A Nordic Open 2000m - 2000m
                                              A Finale 3. jul kl.:16:17

                                              1

                                              Rocenter Aarhus I
                                              • 1. Astrid Bertelsen (Silkeb.)
                                              • 2. Marie Linde Lauridsen (OR)

                                              2

                                              Danske Studenters Roklub I
                                              • 1. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR)
                                              • 2. Mette Maria Olsen Nørregård (DSR)

                                              3

                                              Mölndals Roddklubb I
                                              • 1. Ebba Sundberg (MRK)
                                              • 2. Mimi Grosselius (MRK)

                                              4

                                              Danmark I
                                              • 1. Iben Østergaard (BR)
                                              • 2. Ida Gørtz Jacobsen (BR)

                                              5

                                              Kungälv I (afmeldt)
                                              • 1. Josephine Kreus (SWE)
                                              • 2. Lilla Edet Lollo Söderström (SWE)

                                              6

                                              Stavanger Roklubb I (afmeldt)
                                              • 1. Martine Krabbendam (StRK)
                                              • 2. Astrid Lescoeur (StRK)
                                              Løb 223
                                              U17 W4X JW4X - JW4X- Jun B TU-cup 1500m - 1500m
                                              A Finale 3. jul kl.:16:23

                                              1

                                              Falkenberg RK I
                                              • 1. Linnea Hallgren (SWE)
                                              • 2. Caroline Jonsson (SWE)
                                              • 3. Moa Johansson (SWE)
                                              • 4. Lovisa Wallin (SWE)

                                              2

                                              Sorø Roklub I
                                              • 1. (SR)
                                              • 2. Astrid Steensberg (SR)
                                              • 3. (SR)
                                              • 4. (SR)

                                              3

                                              Christiania Roklub/Fana Roklubb I
                                              • 1. Hanne Marit Vågen (FRK)
                                              • 2. Maja Emilie Lund (FRK)
                                              • 3. Marit Andreassen (CR)
                                              • 4. Thea Sørensen (CR)

                                              4

                                              Nordslesvigsk Roklub I
                                              • 1. Simone Fröhlich (NRK)
                                              • 2. Nanna Meyer (NRK)
                                              • 3. Lucie Hirschauer (NRK)
                                              • 4. Elisa Eggert (NRK)
                                              Løb 224
                                              U15 W4X+ JW4X+ - JW4X+ Jun C TU-cup 500m - 500m
                                              A Finale 3. jul kl.:16:28

                                              1

                                              Tønsberg Roklubb I
                                              • 1. Ingrid Riiser (NOR)
                                              • 2. Nora Haukom (NOR)
                                              • 3. Une Amalie Tjøm (NOR)
                                              • 4. Mari Askjer (NOR)
                                              • cox. anette Gramer (NOR)

                                              2

                                              Sorø Roklub I
                                              • 1. Ida Langkjær (SR)
                                              • 2. (SR)
                                              • 3. (SR)
                                              • 4. (SR)
                                              • cox. (SR)

                                              3

                                              Moss Roklubb I
                                              • 1. Estell G Maillet (MRK)
                                              • 2. Ingrid Skarpholt (MRK)
                                              • 3. Einar Solbakken (MRK)
                                              • 4. Rebekka Wiberg-Bugge (MRK)
                                              • cox. Ingen Cox (MRK)

                                              4

                                              Bærum Roklubb I
                                              • 1. Astrid Gillebo Foss (BR)
                                              • 2. Mina Hølmkjær West (BR)
                                              • 3. Sara Melsen Sudmann (BR)
                                              • 4. Synnøve Gillebo Foss (BR)
                                              • cox. Ikke Cox (BR)
                                              Løb 225
                                              W1X W1X - W1X, Sen Nordic Open 2000m - 2000m
                                              A Finale 3. jul kl.:16:32

                                              11

                                              Christiania Roklub III
                                              • Marianne Madsen (CR)

                                              19

                                              Falkenberg RK I
                                              • Elin Sjödin (SWE)

                                              3

                                              Drammen Roklubb I
                                              • Anita Abrahamsen Brox (DRM)

                                              13

                                              Strömstad Roddklubb I
                                              • Kajsa Olsson (SWE)

                                              8

                                              Lyngby Roklub I
                                              • Louise Wissing (LR)

                                              20

                                              Christiania Roklub IV
                                              • Trude Meyer (CR)
                                              Løb 226
                                              U19 M8+ JM8+ - JM8+ A Nordisk Mesterskab 2000m - 2000m
                                              A Finale 3. jul kl.:16:38

                                              1

                                              NORGES ROFORBUND I
                                              • 1. Ola Ask (NOR)
                                              • 2. Ola Aarseth Kristiansen (NOR)
                                              • 3. Håkon Slotsvik (NOR)
                                              • 4. Erling Øyasæter (NOR)
                                              • 5. Lars Kristian Moberg (NOR)
                                              • 6. Utkilen Sondre (NOR)
                                              • 7. Amund Bjørkevik (NOR)
                                              • 8. Martin Helseth (NOR)
                                              • cox. johannes jansen (NOR)

                                              2

                                              Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub I
                                              • 1. Mads Petersen (BR)
                                              • 2. Alexander Kische (Roskilde)
                                              • 3. Andreas Ven (BR)
                                              • 4. Tobias Mortensen (KR)
                                              • 5. Tobias Thykjær (BR)
                                              • 6. Rasmus Christensen (BR)
                                              • 7. Oliver Rying Thomsen (BR)
                                              • 8. Mads Rude Wind (Furesø)
                                              • cox. Emil Eigenbrod (BR)

                                              3

                                              Svenska Roddförbundet I
                                              • 1. Filip Nilsson (SWE)
                                              • 2. Oskar Svensson (SWE)
                                              • 3. Erik Kärrfelt (SWE)
                                              • 4. Andreas Löfman (SWE)
                                              • 5. Tim Block (SWE)
                                              • 6. Christoffer Hansson (SWE)
                                              • 7. Karl Ståhlberg (SWE)
                                              • 8. Viktor Rissanen (SWE)
                                              • cox. Tobias Block (SWE)

                                              4

                                              Danmark I
                                              • 1. Christian Due Nielsen (Ægir)
                                              • 2. Alex Berg (OR)
                                              • 3. Alexander M Modest (LR)
                                              • 4. Peter Christian Holmquist (LR)
                                              • 5. Martin Brenøe (Roskilde)
                                              • 6. Mads Brogaard (Roskilde)
                                              • 7. Viktor August Stokholm Lous (Roskilde)
                                              • 8. Joachim Sutton (Roskilde)
                                              • cox. Jakob Grove Klahsen (BR)
                                              Løb 227
                                              M1X M1X - M1X Sen. Nordic Open 2000m - 2000m
                                              A Finale 3. jul kl.:16:44

                                              13

                                              Roforeningen KVIK II (ikke mødt)
                                              • Loui Lam (KVIK)

                                              14

                                              Norske Studenters Roklub I (afmeldt)
                                              • Christian Koop (NSR)

                                              4

                                              Roforeningen KVIK I (ikke mødt)
                                              • Frederik Østerberg (KVIK)

                                              5

                                              Mölndals Roddklubb I
                                              • Peter Petersson (MRK)

                                              10

                                              Kristiansand Roklubb I (afmeldt)
                                              • Haakon Albert (NOR)

                                              9

                                              Hadsund Roklub I
                                              • Emil Riise (HR)
                                              Løb 228
                                              LW1X LW1X - LW1X, Sen Nordic Open 2000m - 2000m
                                              Indvejningkl. 14:50
                                              A Finale 3. jul kl.:16:50

                                              1

                                              Kraftcenter København I
                                              • Kirstine Halberg Engel (BR)

                                              2

                                              Lyngby Roklub I
                                              • Ida Nymann Petersen (LR)

                                              3

                                              Københavns Roklub I
                                              • Lykke Gøtzsche (KR)
                                              Løb 229
                                              M2- M2- - M2- Sen Nordic Open 2000m - 2000m
                                              A Finale 3. jul kl.:16:56

                                              2

                                              Norske Studenters Roklub I (afmeldt)
                                              • 1. Bjørn-Jostein Singstad (NSR)
                                              • 2. Tharald Fongaard (NSR)

                                              3

                                              Mölndals Roddklubb I
                                              • 1. Jörgen Nilsson (MRK)
                                              • 2. Göran Haggren (MRK)

                                              4

                                              Sandefjord Roklubb I
                                              • 1. Hallvard Bjørkelund (Bergens Roklub) (SRK)
                                              • 2. Øyvind Lavoll (SRK)
                                              Løb 230
                                              M4- M4- - M4- Sen Nordisk Mesterskab 2000m - 2000m
                                              A Finale 3. jul kl.:17:02

                                              1

                                              Danmark I
                                              • 1. Nicolai Skjølstrup (HR)
                                              • 2. Jens Egebjerg Bækhøj (AR)
                                              • 3. Emil Espensen (Silkeb.)
                                              • 4. Alexander S. Sørensen (BR)

                                              2

                                              Svenska Roddförbundet I
                                              • 1. Leif Johansson (SWE)
                                              • 2. Mattias Johansson (SWE)
                                              • 3. Rasmus Melin (SWE)
                                              • 4. Nick Andersson (SWE)

                                              3

                                              NORGES ROFORBUND I
                                              • 1. Fredrik Winther THorsen (NOR)
                                              • 2. Markus DQ Holmemoe (NOR)
                                              • 3. Tord Sund Fongaard (NOR)
                                              • 4. Sven Ole Nicolaysen (NOR)

                                              4

                                              Sorø Roklub I
                                              • 1. Peder Lillelund (SR)
                                              • 2. (SR)
                                              • 3. Gert Iversen (SR)
                                              • 4. Thomas Larsen (SR)

                                              5

                                              Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
                                              • 1. Fredrik Leicht (KR)
                                              • 2. Jonathan Sølve (KR)
                                              • 3. Christian List Jakobsen (BR)
                                              • 4. Mike Christensen (BR)

                                              6

                                              Kungälv/Stockholms Roddförening I
                                              • 1. Jan Berglund (SRF)
                                              • 2. Robert Vigert (SRF)
                                              • 3. Peter Karlsson (SWE)
                                              • 4. Mattias Carlsson (SWE)
                                              Løb 231
                                              W4X W4X - W4X- Sen. Nordisk Mesterskab 2000m - 2000m
                                              A Finale 3. jul kl.:17:08

                                              1

                                              NORGES ROFORBUND I
                                              • 1. Karen Marie Belsby (NOR)
                                              • 2. Birgitta Huseby (NOR)
                                              • 3. Ingvild Rønningen (NOR)
                                              • 4. Stine Eriksen Hammer (NOR)

                                              2

                                              Christiania Roklub I
                                              • 1. Christina Kinck (CR)
                                              • 2. Marianne Madsen (CR)
                                              • 3. Andrea Älveborn (CR)
                                              • 4. Trude Meyer (CR)

                                              3

                                              Københavns Roklub I
                                              • 1. Kirsten Martensen (KR)
                                              • 2. Mette Munch Madsen (KR)
                                              • 3. Betina Holck (KR)
                                              • 4. Jeanette Ørnvang (KR)

                                              4

                                              Danmark I
                                              • 1. Rikke C Nielsen (KVIK)
                                              • 2. Janne Flensborg Otzen (DSR)
                                              • 3. Nina Byriel Kronborg (DSR)
                                              • 4. Sigrid Abild Andersen (DSR)

                                              5

                                              Christiania Roklub II
                                              • 1. Agnes Karlseng (CR)
                                              • 2. Andrea Adamson (CR)
                                              • 3. Karen Johnson (CR)
                                              • 4. Rebecca Frazee (CR)

                                              7

                                              Svenska Roddförbundet I
                                              • 1. Charlotte Andersson (SWE)
                                              • 2. Anna Malvina Svennung (SWE)
                                              • 3. Carin Andersson (SWE)
                                              • 4. Veronika Karlsson (SWE)
                                              Løb 232
                                              U13 M2X JM2X - JM2X Jun D 500 m - 500m
                                              A Finale 3. jul kl.:17:15

                                              1

                                              Halmstad Rodd/Kungälv I
                                              • 1. Viktor Henkow (SWE)
                                              • 2. Filip Nielsen (SWE)

                                              2

                                              Roskilde Roklub/Skovshoved Roklub I
                                              • 1. Bastian Secher (Roskilde)
                                              • 2. Oliver Kviat Antonsen (Skovsh.)
                                              Løb 233
                                              U13 W1X JW1X - JW1X, Jun D 500m - 500m
                                              A Finale 3. jul kl.:17:19

                                              1

                                              Næstved Roklub I
                                              • Anna Frimann (Næstv.)

                                              2

                                              Hadsund Roklub II
                                              • Agnete Munk - (HR)

                                              3

                                              Hadsund Roklub I
                                              • Liane Vestergaard (HR)

                                              4

                                              Bærum Roklubb I
                                              • Synnøve Gillebo Foss (BR)
                                              Løb 234
                                              U15 M2X JM2X - JM2X, Jun C TU-cup 500m - 500m
                                              C Finale 3. jul kl.:17:23

                                              15

                                              Bærum Roklubb I
                                              • 1. Herman Brinck-Mortensen (BR)
                                              • 2. Mattis Engelund Andersen (BR)

                                              1

                                              Lyngby Roklub I
                                              • 1. Jacob Anker (LR)
                                              • 2. Søren Baastrup (LR)

                                              11

                                              Kraftcenter Odense I
                                              • 1. Malte Rusbjerg (Odense)
                                              • 2. Asger Kiehn (Odense)

                                              2

                                              Roklubben Furesø I
                                              • 1. Frederik Theil Jensen (Furesø)
                                              • 2. Jonas Grønkjær Pedersen (Furesø)
                                              Løb 234
                                              U15 M2X JM2X - JM2X, Jun C TU-cup 500m - 500m
                                              B Finale 3. jul kl.:17:27

                                              8

                                              Kraftcenter Odense II
                                              • 1. Noah Dimon (Odense)
                                              • 2. Frederik Malling (Odense)

                                              16

                                              Roforeningen KVIK I
                                              • 1. Emil Laursen (KVIK)
                                              • 2. Magnus Aggernæs (KVIK)

                                              5

                                              Odder Roklub I
                                              • 1. Anders Leitzke Sørensen (OR)
                                              • 2. Johannes Dahm (OR)

                                              10

                                              Roforeningen KVIK II
                                              • 1. Gustav Mølbak (KVIK)
                                              • 2. Nicolai Lassen (KVIK)

                                              4

                                              Moss Roklubb I
                                              • 1. Mikko Rekstad (MRK)
                                              • 2. Vegard Stabel (MRK)

                                              14

                                              Tønsberg Roklubb I
                                              • 1. Anders Brænne Dybesland (NOR)
                                              • 2. Simen Holmsen (NOR)
                                              Løb 234
                                              U15 M2X JM2X - JM2X, Jun C TU-cup 500m - 500m
                                              A Finale 3. jul kl.:17:31

                                              12

                                              Holstebro Roklub I
                                              • 1. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holst.)
                                              • 2. Andreas Østergaard Quach (Holst.)

                                              13

                                              Roklubben Viking I
                                              • 1. Jeppe Storm (Viking)
                                              • 2. jesper clausen (Viking)

                                              7

                                              Tønsberg Roklubb II
                                              • 1. Sondre Andresen (NOR)
                                              • 2. Adrian Lindgren (NOR)

                                              9

                                              Sorø Roklub I
                                              • 1. Jens Albert Graudal (SR)
                                              • 2. Jakob Lillelund (SR)

                                              6

                                              Hadsund Roklub I
                                              • 1. Mathias Danmark (HR)
                                              • 2. Wiliam Wisholm (HR)

                                              17

                                              Fana Roklubb I
                                              • 1. Magnus Tvedt Bakka (FRK)
                                              • 2. Eilif Skarstein Jakobsen (FRK)
                                              Løb 235
                                              U15 W1X JW1X - JW1X, Jun C TU-cup 500m - m
                                              D Finale 3. jul kl.:17:35

                                              16

                                              Bærum Roklubb I
                                              • Sara Melsen Sudmann (BR)

                                              1

                                              Sorø Roklub I
                                              • (SR)

                                              11

                                              Norske Studenters Roklub I
                                              • Bente Vagle (NSR)

                                              3.Indl. Placering nr. 5 (afmelding)
                                                Løb 235
                                                U15 W1X JW1X - JW1X, Jun C TU-cup 500m - 500m
                                                C Finale 3. jul kl.:17:39

                                                15

                                                Drammen Roklubb I
                                                • Sara Seip (DRM)

                                                2

                                                Odense Roklub I
                                                • Line Katrine Olsen (Odense)

                                                9

                                                Nordslesvigsk Roklub II
                                                • Juliane Svingholm (NRK)

                                                21

                                                Holstebro Roklub I
                                                • Ej i brug - Mie Andersen (Holst.)
                                                Løb 235
                                                U15 W1X JW1X - JW1X, Jun C TU-cup 500m - 500m
                                                B Finale 3. jul kl.:17:43

                                                17

                                                Norske Studenters Roklub II
                                                • Sara Juel (NSR)

                                                3

                                                Nordslesvigsk Roklub I
                                                • Lea Hirschauer (NRK)

                                                12

                                                Roklubben Stevns I
                                                • Anne-Kristine Haunsvig (Stevns)

                                                20

                                                Horten Roklubb I
                                                • Maia Marie Aspenes (HR)

                                                6

                                                Odder Roklub I (5: start 19,2.35.65)
                                                • Sarah M. (OR)
                                                Løb 235
                                                U15 W1X JW1X - JW1X, Jun C TU-cup 500m - 500m
                                                A Finale 3. jul kl.:17:47

                                                5

                                                Mölndals Roddklubb II
                                                • Sofia Wallin (MRK)

                                                18

                                                Bærum Roklubb II
                                                • Mina Hølmkjær West (BR)

                                                4

                                                Falkenberg RK I
                                                • Sascha Andersson (SWE)

                                                8

                                                Mölndals Roddklubb I
                                                • Karin Sundberg (MRK)

                                                22

                                                Sorø Roklub II
                                                • (SR)

                                                7

                                                Halmstad Rodd II
                                                • Emelie Hansson (SWE)
                                                Løb 236
                                                U17 M2X JM2X - JM2X, Jun B TU-cup 1500m - m
                                                D Finale 3. jul kl.:17:51

                                                19

                                                Sandefjord Roklubb I
                                                • 1. Joachim Hansen (SRK)
                                                • 2. Kjetil Viksand (SRK)

                                                4.Indl. Placering nr. 5
                                                  Løb 236
                                                  U17 M2X JM2X - JM2X, Jun B TU-cup 1500m - 1500m
                                                  C Finale 3. jul kl.:17:56

                                                  7

                                                  Fana Roklubb II (afmeldt)
                                                  • 1. Petter Bang-Andreasen (FRK)
                                                  • 2. Jonas Eilertsen (FRK)

                                                  19

                                                  Sandefjord Roklubb I
                                                  • 1. Joachim Hansen (SRK)
                                                  • 2. Kjetil Viksand (SRK)

                                                  5

                                                  Fana Roklubb III (afmeldt)
                                                  • 1. Johannes Jansen Heggebø (FRK)
                                                  • 2. Tor Håkon Tollefsen (FRK)

                                                  14

                                                  Moss Roklubb II
                                                  • 1. Mathias Stabel (MRK)
                                                  • 2. Kristian Gurrik (MRK)

                                                  2

                                                  Nordslesvigsk Roklub I
                                                  • 1. Michael Tronier Hansen (NRK)
                                                  • 2. Sune Babiel Prehn (NRK)

                                                  24

                                                  Sandefjord Roklubb II (afmeldt)
                                                  • 1. Sander Aakerholt (SRK)
                                                  • 2. Sander Mathiassen (SRK)
                                                  Løb 236
                                                  U17 M2X JM2X - JM2X, Jun B TU-cup 1500m - 1500m
                                                  B Finale 3. jul kl.:18:01

                                                  9

                                                  Moss Roklubb I
                                                  • 1. Jonas Rekstad Rekstad (MRK)
                                                  • 2. Edvard Nitter (MRK)

                                                  23

                                                  Ormsund Roklub I
                                                  • 1. Emil Bakkejord (ORK)
                                                  • 2. Audun Grepperud (ORK)

                                                  4

                                                  Tønsberg Roklubb I
                                                  • 1. Ole Andreas Aslaksen (NOR)
                                                  • 2. Ask Jarl Tjøm (NOR)

                                                  10

                                                  Fana Roklubb I (afmeldt)
                                                  • 1. Håvard Sagen (FRK)
                                                  • 2. Knut Jonas Fevang (FRK)

                                                  1

                                                  Sarpsborg RK I
                                                  • 1. Ole Holm (NOR)
                                                  • 2. Lasse Strand (NOR)

                                                  20

                                                  Moss Roklubb III
                                                  • 1. Robin Fjeldstad (MRK)
                                                  • 2. Simen Bøgle Vigeland (MRK)
                                                  Løb 236
                                                  U17 M2X JM2X - JM2X, Jun B TU-cup 1500m - 1500m
                                                  A Finale 3. jul kl.:18:06

                                                  11

                                                  Norske Studenters Roklub II
                                                  • 1. Petter Svingen (NSR)
                                                  • 2. Theo Wiik (NSR)

                                                  17

                                                  Fredriksstad Roklub I
                                                  • 1. Nils Benske (NOR)
                                                  • 2. Magnus Holm (NOR)

                                                  3

                                                  Christiania Roklub I
                                                  • 1. Harald Vinje (CR)
                                                  • 2. Sverre Vinje (CR)

                                                  13

                                                  Norske Studenters Roklub I
                                                  • 1. Oscar Stabe Helvig (NSR)
                                                  • 2. Patrick Een Sture (NSR)

                                                  6

                                                  Sorø Roklub I
                                                  • 1. Anders Lindblom (SR)
                                                  • 2. Klaus Rasmussen Mendez (SR)

                                                  22

                                                  Roklubben Furesø I
                                                  • 1. Henrik Georg Eriksen (Furesø)
                                                  • 2. Markus Kojo Hagan (Furesø)
                                                  Løb 237
                                                  U17 W1X JW1X - JW1X, Jun B TU-cup 1500 m - m
                                                  C Finale 3. jul kl.:18:16

                                                  11

                                                  Tønsberg Roklubb I (afmeldt)
                                                  • Pernille Pukerud (NOR)

                                                  20

                                                  Nordslesvigsk Roklub I
                                                  • 1. Elisa Eggert (NRK)
                                                  • 1. Elisa Eggert (NRK)

                                                  6

                                                  Roskilde Roklub I
                                                  • Emilie Gry Almstrup (Roskilde)

                                                  13

                                                  Roklubben Stevns I
                                                  • Maja Jørgensen (Stevns)

                                                  5

                                                  Horten Roklubb I
                                                    Løb 237
                                                    U17 W1X JW1X - JW1X, Jun B TU-cup 1500 m - 1500m
                                                    B Finale 3. jul kl.:18:20

                                                    9

                                                    Bagsværd Roklub V (kæntret)
                                                    • Niw Erichsen (BR)

                                                    19

                                                    Næstved Roklub I
                                                    • 1. Marie Frimann (Næstv.)
                                                    • 1. Marie Frimann (Næstv.)

                                                    2

                                                    Odder Roklub
                                                    • Julie Poulsen (OR)

                                                    8

                                                    Bagsværd Roklub I
                                                    • Frederikke Bay Toft (BR)

                                                    4

                                                    Bagsværd Roklub IV
                                                    • Pernille Kongsø (BR)

                                                    17

                                                    Odder Roklub 2
                                                    • Mette Leitzke Sørensen (OR)
                                                    Løb 237
                                                    U17 W1X JW1X - JW1X, Jun B TU-cup 1500 m - 1500m
                                                    A Finale 3. jul kl.:18:26

                                                    10

                                                    Christiania Roklub I
                                                    • Marit Andreassen (CR)

                                                    18

                                                    Sorø Roklub I
                                                    • Astrid Steensberg (SR)

                                                    1

                                                    Norske Studenters Roklub I
                                                    • Anna Een Sture (NSR)

                                                    12

                                                    Bagsværd Roklub II
                                                    • Mathilde Persson (BR)

                                                    3

                                                    Fana Roklubb I (afmeldt)
                                                    • Lise Skarstein Jakobsen (FRK)

                                                    21

                                                    Maribo Roklub I
                                                    • Mie Haapanen (Maribo)
                                                    Løb 238
                                                    Master W2X/2- MW2X/2- - MW2X/2-1000 m - 1000m
                                                    1. Afdeling 3. jul kl.:18:31

                                                    2

                                                    Sorø Roklub II
                                                    • 1. Ruth Köster (SR)
                                                    • 2. Ulla Hvid (SR)

                                                    3

                                                    Sorø Roklub IV
                                                    • 1. Annika Lindkvist (SR)
                                                    • 2. Elsebeth Nielsen (SR)

                                                    7

                                                    Kungälv/Stockholms Roddförening I
                                                    • 1. Ann-Kristin Bruhn (SWE)
                                                    • 2. Birgitta Berglund (SRF)

                                                    8

                                                    Københavns Roklub I
                                                    • 1. Pia Erikstrup (KR)
                                                    • 2. Maja Brisson (KR)

                                                    10

                                                    Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub I
                                                    • 1. Gitte Willumsen (DSR)
                                                    • 2. Inger Koch (LR)

                                                    11

                                                    Danske Studenters Roklub II
                                                    • 1. Jelena Citakovic Haas-Christensen (DSR)
                                                    • 2. Margit Haahr Hansen (DSR)
                                                    Løb 238
                                                    Master W2X/2- MW2X/2- - MW2X/2-1000 m - 1000m
                                                    2. Afdeling 3. jul kl.:18:31

                                                    1

                                                    Sorø Roklub I
                                                    • 1. Birgit Juel-Hansen (SR)
                                                    • 2. Ingrid Petersen (SR)

                                                    4

                                                    Roklubben Furesø I
                                                    • 1. Jane Hagan (Furesø)
                                                    • 2. Marianne Henney (Furesø)

                                                    5

                                                    Fredensborg Roklub II
                                                    • 1. Anne Mette Jørgensen (FR)
                                                    • 2. Bettina Cervin (FR)

                                                    6

                                                    Sorø Roklub III
                                                    • 1. Gitte Niven (SR)
                                                    • 2. (SR)

                                                    9

                                                    Fredensborg Roklub I
                                                    • 1. Susanne Hansen (FR)
                                                    • 2. Merete Boldt (FR)
                                                    Løb 239
                                                    Master M2X/2- MM2X/2- - MM2X/2-1000 m - 1000m
                                                    1. Afdeling 3. jul kl.:18:41

                                                    2

                                                    Danske Studenters Roklub I
                                                    • 1. Hans Tapper (DSR)
                                                    • 2. Karin Bodelund (DSR)

                                                    4

                                                    Holte Roklub I (afmeldt)
                                                    • 1. Brian Sibbern (HR)
                                                    • 2. Bue Vester-Andersen (HR)

                                                    5

                                                    Ringsted Roklub I
                                                    • 1. Claus Solmer-Jørgensen (RR)
                                                    • 2. Steffen Feddersen (RR)

                                                    12

                                                    Sorø Roklub I
                                                    • 1. Lars Bo Andersen (SR)
                                                    • 2. (SR)

                                                    15

                                                    Moss Roklubb I (afmeldt)
                                                    • 1. Dag Mathinsen (MRK)
                                                    • 2. Per Ivar Berg (MRK)

                                                    24

                                                    Lemvig Roklub I
                                                    • 1. Jesper Jensen (Lemvig)
                                                    • 2. Jørgen Jensen (Lemvig)
                                                    Løb 239
                                                    Master M2X/2- MM2X/2- - MM2X/2-1000 m - 1000m
                                                    2. Afdeling 3. jul kl.:18:41

                                                    3

                                                    Sorø Roklub II
                                                    • 1. (SR)
                                                    • 2. (SR)

                                                    7

                                                    Fredensborg Roklub I
                                                    • 1. Søren Heinrichsen (FR)
                                                    • 2. Jacob Midtgaard (FR)

                                                    18

                                                    Danske Studenters Roklub IV
                                                    • 1. Henrik Almegaard (DSR)
                                                    • 2. Lars Nielsen (DSR)

                                                    21

                                                    Ormsund Roklub I
                                                    • 1. Per Giltvedt (ORK)
                                                    • 2. Nils Jørgen Bjønness (ORK)

                                                    23

                                                    Kungälv III
                                                    • 1. Joachim Brischewski (SWE)
                                                    • 2. Kent Bernhardsson (SWE)
                                                    Løb 239
                                                    Master M2X/2- MM2X/2- - MM2X/2-1000 m - 1000m
                                                    3. Afdeling 3. jul kl.:18:41

                                                    6

                                                    Kungälv I
                                                    • 1. Christer Corneliusson (SWE)
                                                    • 2. Jan Andersson (SWE)

                                                    9

                                                    Lyngby Roklub I
                                                    • 1. John Knudsen (LR)
                                                    • 2. Jørgen Engelbrecht (LR)

                                                    10

                                                    Roskilde Roklub I
                                                    • 1. Thomas Lynderup (Roskilde)
                                                    • 2. Søren Anthonsen (Roskilde)

                                                    11

                                                    Roskilde Roklub II
                                                    • 1. Mogens Kleis (Roskilde)
                                                    • 2. Karsten Sylvest (Roskilde)

                                                    14

                                                    Christiania Roklub I
                                                    • 1. Helge Refsum (CR)
                                                    • 2. James Wilson (CR)

                                                    17

                                                    Danske Studenters Roklub II
                                                    • 1. Jan Cederkvist (DSR)
                                                    • 2. Jens Rokkedal (DSR)
                                                    Løb 239
                                                    Master M2X/2- MM2X/2- - MM2X/2-1000 m - 1000m
                                                    4. Afdeling 3. jul kl.:18:41

                                                    1

                                                    Roklubben Skjold I
                                                    • 1. Flemming Bay (Skjold)
                                                    • 2. Peter Skov (Skjold)

                                                    8

                                                    Køge Roklub I
                                                    • 1. john nielsen (Køge R)
                                                    • 2. kaj christensen (Køge R)

                                                    13

                                                    Stockholms Roddförening I
                                                    • 1. Robert Vigert (SRF)
                                                    • 2. Jan Berglund (SRF)

                                                    16

                                                    Kungälv II
                                                    • 1. Mattias Carlsson (SWE)
                                                    • 2. Peter Karlsson (SWE)

                                                    19

                                                    Mölndals Roddklubb I
                                                    • 1. Göran Haggren (MRK)
                                                    • 2. Jørgen Nilsson (MRK)

                                                    20

                                                    Christiania Roklub II (afmeldt)
                                                    • 1. Petter Narvestad (CR)
                                                    • 2. Tor Ahlsand (CR)
                                                    Løb 240
                                                    W8+ W8+ - M8+ alle klasse 1000m - 1000m
                                                    A Finale 3. jul kl.:19:00

                                                    1

                                                    Sorø Roklub I
                                                    • 1. Birgit Juel-Hansen (SR)
                                                    • 2. Ingrid Petersen (SR)
                                                    • 3. Jane Steensberg (SR)
                                                    • 4. Merete Busk (SR)
                                                    • 5. Laila Hjorth (SR)
                                                    • 6. Gitte Niven (SR)
                                                    • 7. Elsebeth Nielsen (SR)
                                                    • 8. (SR)
                                                    • cox. (SR)

                                                    1

                                                    Kerteminde Roklub I
                                                    • 1. Patrick Nielsen (Kertem.)
                                                    • 2. Mikkel Jensen (Kertem.)
                                                    • 3. Martin Kjeldsen (Kertem.)
                                                    • 4. Stig Nielsen (Kertem.)
                                                    • 5. Martin Haubro Petersen (Kertem.)
                                                    • 6. Jeppe Mogensen (Kertem.)
                                                    • 7. Mark Guldbrandsen (Kertem.)
                                                    • 8. thomas jørgensen (Kertem.)
                                                    • cox. Poul Haubro Petersen (Kertem.)

                                                    2

                                                    Norske Studenters Roklub I
                                                    • 1. Bjørn-Jostein Singstad (NSR)
                                                    • 2. Fredrik Winter Thorsen (NSR)
                                                    • 3. Lars Myhrer (NSR)
                                                    • 4. Markus Holmemo (NSR)
                                                    • 5. Sven-Ole Nicolaysen (NSR)
                                                    • 6. Tord Fongaard (NSR)
                                                    • 7. Tharald Fongaard (NSR)
                                                    • 8. Mads Frank (NSR)
                                                    • cox. Jo Suul (NSR)

                                                    3

                                                    Københavns Roklub I
                                                    • 1. Mads Peter Andersen (KR)
                                                    • 2. Kenny Andersen (KR)
                                                    • 3. Martin Andersen (KR)
                                                    • 4. Ronan Tinsley (KR)
                                                    • 5. Lars Hvedstrup Jensen (KR)
                                                    • 6. Mikkel Schmidt (KR)
                                                    • 7. Magnus Skjoldlund Nielsen (KR)
                                                    • 8. Kristian Østergaard Martensen (KR)
                                                    • cox. Karen Sørensen (KR)

                                                    4

                                                    Sorø Roklub I
                                                    • 1. Peder Lillelund (SR)
                                                    • 2. Thomas Larsen (SR)
                                                    • 3. Bo Vilhelmsen (SR)
                                                    • 4. Gert Iversen (SR)
                                                    • 5. Christian Mølvig (SR)
                                                    • 6. Mads Kruse-Andersen (SR)
                                                    • 7. (SR)
                                                    • 8. (SR)
                                                    • cox. (SR)

                                                    5

                                                    Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Roklubben Furesø I (afmeldt)
                                                    • 1. Mads Petersen (BR)
                                                    • 2. Jacob Grove Klahsen (BR)
                                                    • 3. Andreas Ven (BR)
                                                    • 4. Tobias Thykjær (BR)
                                                    • 5. Tobias Mortensen (KR)
                                                    • 6. Rasmus Christensen (BR)
                                                    • 7. Oliver Rying Thomsen (BR)
                                                    • 8. Marcus Pii Lunau Blanke (Furesø)
                                                    • cox. Emil Eigenbrod (BR)
                                                    Løb 215
                                                    M2- M2- - JM2-, A - Nordic Open - 2000m
                                                    A Finale 3. jul kl.:23:59

                                                    1

                                                    Sorø Roklub I
                                                    • 1. (SR)
                                                    • 2. Lars Erik Graudal (SR)