Resultater - Sorø Regattaen 2012

Resultatliste Sorø Regatta 2012 i PDF

101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2012-06-30 13:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
1:46.22
2 19 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
1:49.26
3 12 Bærum Roklubb I
  • Jordan Hamilton(1)
1:50.75
4 8 Moss Roklubb I
  • Einar Solbakken(1)
1:51.92
5 26 Bagsværd Roklub I
  • Nicolai Jørgensen(1)
1:52.47
6 28 Kungälv I
  • Viktor Henkow(1)
2:01.47
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m B Finale
2012-06-30 13:35
Plac. # Navn Tid
1 24 Bagsværd Roklub II
  • Niels Frederiksen(1)
1:44.39
2 18 Fredriksstad Roklub II
  • Simen Skjølsvold(1)
1:45.96
3 5 Roforeningen KVIK II
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
1:46.65
4 11 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
1:58.23
5 15 Bagsværd Roklub III
  • Emil Eigenbrod(1)
1:57.54
6 30 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
2:19.41
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m C Finale
2012-06-30 13:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Kraftcenter Odense I
  • Malte Rusbjerg(1)
1:57.76
2 25 Holstebro Roklub I
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
1:58.63
3 20 Kraftcenter Odense II
  • Søren Dahl Hansen(1)
1:59.71
4 7 Horten Roklubb I
  • Aron Kaasa(1)
2:01.29
4 29 Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl(1)
2:10.08
5 14 Sorø Roklub II
  • (1)
2:03.68
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m D Finale
2012-06-30 13:45
Plac. # Navn Tid
1 21 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Jensen(1)
1:59.00
2 9 Halmstad Rodd I
  • Lucas Djiviak(1)
2:00.92
3 6 Bagsværd Roklub V
  • Kristian Alm(1)
2:01.37
4 22 Hadsund Roklub I
  • Jesper Molin(1)
2:08.36
5 13 Roklubben Viking II
  • Joachim Saltoft(1)
2:14.90
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m E Finale
2012-06-30 13:50
Plac. # Navn Tid
1 10 Hadsund Roklub III
  • Nikolai Skaarup Christiansen(1)
2:20.08
2 16 Kraftcenter Odense III
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
2:54.47
3 3 Bagsværd Roklub VI
  • Mathias Ven(1)
Kæntret0
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m F Finale
2012-06-30 13:52
Plac. # Navn Tid
1 23 Roforeningen KVIK I
  • Thor Friis(1)
0:00.0
2 1 Halmstad Rodd II
  • Oliver Wenngren(1)
0:03.40
3 31 Bagsværd Roklub IV
  • Jonatan Dahl(1)
0:05.41
4 17 Odder Roklub I
  • Markus Hougaard(1)
1:05.27
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2012-06-30 07:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
0
2 5 Roforeningen KVIK II
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
0
3 2 Kraftcenter Odense I
  • Malte Rusbjerg(1)
0
4 6 Bagsværd Roklub V
  • Kristian Alm(1)
0
5 3 Bagsværd Roklub VI
  • Mathias Ven(1)
6 1 Halmstad Rodd II
  • Oliver Wenngren(1)
0
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2012-06-30 07:00
Plac. # Navn Tid
1 8 Moss Roklubb I
  • Einar Solbakken(1)
0
2 11 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
0
3 7 Horten Roklubb I
  • Aron Kaasa(1)
0
4 9 Halmstad Rodd I
  • Lucas Djiviak(1)
0
5 10 Hadsund Roklub III
  • Nikolai Skaarup Christiansen(1)
0
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2012-06-30 07:00
Plac. # Navn Tid
1 12 Bærum Roklubb I
  • Jordan Hamilton(1)
0
2 15 Bagsværd Roklub III
  • Emil Eigenbrod(1)
0
3 14 Sorø Roklub II
  • (1)
0
4 13 Roklubben Viking II
  • Joachim Saltoft(1)
0
5 16 Kraftcenter Odense III
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
0
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 4. Indledende
2012-06-30 07:00
Plac. # Navn Tid
1 19 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
0
2 18 Fredriksstad Roklub II
  • Simen Skjølsvold(1)
0
3 20 Kraftcenter Odense II
  • Søren Dahl Hansen(1)
0
4 21 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Jensen(1)
0
5 17 Odder Roklub I
  • Markus Hougaard(1)
0
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 5. Indledende
2012-06-30 07:00
Plac. # Navn Tid
1 26 Bagsværd Roklub I
  • Nicolai Jørgensen(1)
0
2 24 Bagsværd Roklub II
  • Niels Frederiksen(1)
0
3 25 Holstebro Roklub I
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
0
4 22 Hadsund Roklub I
  • Jesper Molin(1)
0
5 23 Roforeningen KVIK I
  • Thor Friis(1)
0
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 6. Indledende
2012-06-30 07:00
Plac. # Navn Tid
1 28 Kungälv I
  • Viktor Henkow(1)
0
2 30 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
0
3 29 Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl(1)
0
5 31 Bagsværd Roklub IV
  • Jonatan Dahl(1)
0
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m A Finale
2012-06-30 13:55
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
  • Sophie Wahl(2)
1:51.11
2 7 Horten Roklubb I
  • Maia Marie Aspenes(1)
  • Sara Seip(2)
1:54.40
3 5 Holstebro Roklub I
  • Ida Petersen(1)
  • Mie Andersen(2)
1:55.14
4 2 Kraftcenter Odense I
  • Josefine Drud(1)
  • Marta Kempf(2)
1:56.85
5 10 Bagsværd Roklub I
  • Emma Hammer(1)
  • Anne Holst Padkjær(2)
1:59.35
6 4 Bærum Roklubb I
  • Mina Hølmkjær West(1)
  • Synnøve Gillebo Foss(2)
2:04.34
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m B Finale
2012-06-30 13:59
Plac. # Navn Tid
1 3 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
  • Caroline Olsen(2)
2:03.66
2 9 Halmstad Rodd I
  • Mimmie Klarén(1)
  • Rebecca Edström(2)
2:09.50
3 8 Sorø Roklub II
  • (1)
  • Sara Hundstrup(2)
2:11.55
4 1 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
2:17.40
103
W8+ Åben Kvinder 8+ - 1000m A Finale
2012-06-30 14:02
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Elsebeth Nielsen(1)
  • Birgit Juel-Hansen(2)
  • Ingrid Petersen(3)
  • Jane Steensberg(4)
  • (5)
  • Gitte Niven(6)
  • Annika Lindkvist(7)
  • Merete Busk(8)
  • (cox)
3:33.36
2 1 NTNUI Roing I
  • Ann Magdalen Hegge(1)
  • Gry Haakenstad(2)
  • Eva Gurine Skartland(3)
  • Ingvild Indrebø(4)
  • Siri Bjerkheim(5)
  • Miriam Mekki(6)
  • Marte Bergstedt Flaat(7)
  • Marte Krogsrud(8)
  • Ragne Skarra(cox)
3:34.94
104
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m A Finale
2012-06-30 14:06
Plac. # Navn Tid
1 1 Københavns Roklub II
  • Tobias Mortensen(1)
5:38.44
2 13 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
5:39.17
3 33 Öresjö SS I
  • Jonatan Engström(1)
5:43.98
4 14 Mölndals Roddklubb I
  • Julius Freudenthal(1)
5:54.31
5 20 Ormsund Roklub I
  • Audun Grepperud(1)
5:54.65
6 2 Rocenter Aarhus I
  • Anders Peter Fischer Bonnerup(1)
6:18.04
104
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m B Finale
2012-06-30 14:11
Plac. # Navn Tid
1 29 Os Roklubb I
  • Arne Hadler-Olsen(1)
0:00.00
2 18 Sarpsborg RK I
  • Ole Holm(1)
0:03.35
3 7 Falkenberg RK I
  • Marcus Stjernström(1)
0:11.10
4 22 Sandefjord Roklubb I
  • Sander Aakerholt(1)
0:20.75
5 5 Københavns Roklub III
  • Sebastian Bache(1)
0:45.090
104
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m C Finale
2012-06-30 14:16
Plac. # Navn Tid
1 30 Strömstad Roddklubb I
  • Johan Jensen(1)
0:00.00
2 19 Fredriksstad Roklub I
  • Benjamin Hansen(1)
0:03.73
3 15 Kraftcenter Odense I
  • Frederik Malling(1)
1:06.10
4 24 Københavns Roklub I
  • Mathias Nielsen(1)
1:19.74
5 12 Rocenter Aarhus II
  • Asgar Damsgaard(1)
1:29.94
6 3 Tønsberg Roklubb I
  • Simen Holmsen(1)
1:33.96
104
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m D Finale
2012-06-30 14:21
Plac. # Navn Tid
1 25 Hadsund Roklub I
  • Frederik Mathiesen(1)
0:00.00
2 23 Odder Roklub I
  • Mads Hougaard(1)
0:05.85
3 27 Falkenberg RK II
  • Martin Johansson(1)
0:06.69
4 16 Sandefjord Roklubb II
  • Sander Mathiassen(1)
0:11.56
5 10 Moss Roklubb I
  • Tore Wæhre(1)
0:17.02
6 4 Falkenberg RK III
  • Eric Bierketvedt(1)
0:45.46
104
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m E Finale
2012-06-30 14:26
Plac. # Navn Tid
1 8 Bærum Roklubb I
  • Mattis Engelund Andersen(1)
6:18.20
2 17 Roklubben Furesø I
  • Jonas Grønkjær Pedersen(1)
6:28.59
3 26 Halmstad Rodd I
  • Adam Hedman(1)
6:47.10
4 32 Lyngby Roklub I
  • Søren Baastrup(1)
6:48.30
5 6 Holstebro Roklub I
  • Christoffer Eilskov Jensen(1)
6:51.36
6 31 Roklubben Viking I
  • Jesper Clausen(1)
6:56.47
104
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Indledende
2012-06-30 07:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Københavns Roklub II
  • Tobias Mortensen(1)
0
2 2 Rocenter Aarhus I
  • Anders Peter Fischer Bonnerup(1)
0
3 5 Københavns Roklub III
  • Sebastian Bache(1)
0
4 3 Tønsberg Roklubb I
  • Simen Holmsen(1)
0
5 4 Falkenberg RK III
  • Eric Bierketvedt(1)
0
6 6 Holstebro Roklub I
  • Christoffer Eilskov Jensen(1)
0
104
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Indledende
2012-06-30 07:40
Plac. # Navn Tid
1 13 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
0
2 11 Roklubben Furesø II
  • Emil Søndergård Hansen(1)
0
3 7 Falkenberg RK I
  • Marcus Stjernström(1)
0
4 12 Rocenter Aarhus II
  • Asgar Damsgaard(1)
0
5 10 Moss Roklubb I
  • Tore Wæhre(1)
0
6 8 Bærum Roklubb I
  • Mattis Engelund Andersen(1)
0
104
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 3. Indledende
2012-06-30 07:40
Plac. # Navn Tid
1 14 Mölndals Roddklubb I
  • Julius Freudenthal(1)
0
2 18 Sarpsborg RK I
  • Ole Holm(1)
0
3 19 Fredriksstad Roklub I
  • Benjamin Hansen(1)
0
4 15 Kraftcenter Odense I
  • Frederik Malling(1)
0
5 16 Sandefjord Roklubb II
  • Sander Mathiassen(1)
0
6 17 Roklubben Furesø I
  • Jonas Grønkjær Pedersen(1)
0
104
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 4. Indledende
2012-06-30 07:40
Plac. # Navn Tid
1 20 Ormsund Roklub I
  • Audun Grepperud(1)
0
2 22 Sandefjord Roklubb I
  • Sander Aakerholt(1)
0
3 24 Københavns Roklub I
  • Mathias Nielsen(1)
0
4 25 Hadsund Roklub I
  • Frederik Mathiesen(1)
0
5 23 Odder Roklub I
  • Mads Hougaard(1)
0
6 26 Halmstad Rodd I
  • Adam Hedman(1)
0
104
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 5. Indledende
2012-06-30 07:40
Plac. # Navn Tid
1 33 Öresjö SS I
  • Jonatan Engström(1)
0
2 29 Os Roklubb I
  • Arne Hadler-Olsen(1)
0
3 30 Strömstad Roddklubb I
  • Johan Jensen(1)
0
4 27 Falkenberg RK II
  • Martin Johansson(1)
0
5 31 Roklubben Viking I
  • Jesper Clausen(1)
0
6 32 Lyngby Roklub I
  • Søren Baastrup(1)
0
105
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m B Finale
2012-06-30 14:41
Plac. # Navn Tid
1 7 Aalesunds Roklub I
  • Jenny Marie Rørvik(1)
  • Thea Helseth(2)
5:46.16
2 6 Roklubben Stevns I
  • Maja Jørgensen(1)
  • Ulrikke Nissen(2)
6:00.36
3 10 Kungälv/Strömstad Roddklubb I
  • Asha Nur(1)
  • Ida Christoffersen(2)
6:05.80
4 12 Næstved Roklub I
  • Camila Nielsen(1)
  • Marie Frimann(2)
6:12.80
5 16 Tønsberg Roklubb II
  • Ingrid Riiser(1)
  • Mari Askjer(2)
6:29.59
6 14 Moss Roklubb I
  • Rebekka Wiberg-Bugge(1)
  • Ingrid Skarpholt(2)
6:30.27
105
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m C Finale
2012-06-30 14:46
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Ægir I
  • Ida Kollerup Larsen(1)
  • Emma Sofie Andersen(2)
6:04.15
2 9 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
6:21.73
3 13 Tønsberg Roklubb I
  • Pernille Pukerud(1)
  • Nora Haukom(2)
6:48.19
106
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2012-06-30 14:51
Plac. # Navn Tid
1 4 Bærum Roklubb I
  • Victor Damman(1)
2:03.47
2 6 Hadsund Roklub VII
  • Thomas Knudsen(1)
2:22.90
3 1 Tønsberg Roklubb II
  • Lars Gørann Lindgren(1)
2:26.67
4 2 Hadsund Roklub III
  • Tobias Grøn(1)
2:32.49
5 3 Hadsund Roklub I
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
2:45.65
106
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2012-06-30 14:53
Plac. # Navn Tid
1 7 Holstebro Roklub I
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
2:10.85
2 10 Sorø Roklub II
  • (1)
2:16.70
3 8 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
2:23.34
4 9 Hadsund Roklub VI
  • Nichlas Pedersen(1)
2:35.17
106
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 3. Afdeling
2012-06-30 14:55
Plac. # Navn Tid
1 14 Sarpsborg RK I
  • Diderik Skjønhaug(1)
2:10.62
2 12 Lyngby Roklub II
  • Jacob Lenzing(1)
2:40.28
3 13 Hadsund Roklub IV
  • Frederik Busk(1)
2:41.74
4 11 Hadsund Roklub V
  • Mathias Laustsen(1)
3:11.38
107
U13 W2X Junior u. 13 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2012-06-30 15:03
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub II
  • Anne Cathrine Madsen(1)
  • Liane Vestergaard(2)
1:59.28
2 1 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
  • Ida Blomstrand(2)
2:13.86
3 3 Halmstad Rodd I
  • Elsa Dejby(1)
  • Nellie Kleman-Carlsson(2)
2:17.35
108
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 2000m A Finale
2012-06-30 15:07
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/Roklubben Furesø I
  • Frederikke Bay Toft(1)
  • Rebecca Busk(2)
  • X Line Møller MÅ IKKE BRUGES(3)
  • Mathilde Persson(4)
6:59.83
2 2 Christiania Rodklub/Christiania Roklub I
  • Aasta Gran Andreassen(1)
  • Astrid Skjærpe(2)
  • Marit Andreassen(3)
  • Thea Sørensen(4)
7:31.19
3 3 Falkenberg RK I
  • Linnea Hallgren(1)
  • Caroline Jonsson(2)
  • Lovisa Wallin(3)
  • Annie Svensson(4)
7:35.11
109
M2X Åben Mænd 2X - 2000m A Finale
2012-06-30 15:13
Plac. # Navn Tid
1 2 Sandefjord Roklubb I
  • Øyvind Lavoll(1)
  • Hallvard Bjørkelund (Bergens Roklub)(2)
6:51.01
2 4 Fredriksstad Roklub I
  • Hans Kristian Willadsen(1)
  • Peter Banfi(2)
6:51.72
3 11 Kraftcenter Odense I
  • Jesper Fredsted(1)
  • Alex Berg(2)
6:52.50
4 9 Christiania Rodklub I
  • Kristoffer Lorentzen(1)
  • Nils Henrik Stene(2)
7:03.12
5 6 Roklubben Viking I
  • Frederik Holm(1)
  • Erik Arnoldi(2)
7:43.34
6 7 Skovshoved Roklub I
  • Bo Markussen(1)
  • Jesper Skavin(2)
8:07.97
110
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m A Finale
2012-06-30 15:19
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub II
  • Anna Munck Laybourn(1)
  • Mette Dyrlund Petersen(2)
7:05.71
2 6 Christiania Rodklub/Christiania Roklub II
  • Karen Marie Belsby(1)
  • Inger Kavlie(2)
7:34.35
3 13 Christiania Roklub I
  • Agnes Karlseng(1)
  • Karen Johnson(2)
7:40.10
4 8 Stockholms Roddförening I
  • Birgitta Berglund(1)
  • Josefin Berglund(2)
7:42.95
5 2 Christiania Rodklub/Christiania Roklub I
  • Heidi Veseer(1)
  • Martha Helgeland(2)
7:43.87
6 4 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub I
  • Inger Koch(1)
  • Gitte Willumsen(2)
7:50.62
110
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m 1. Indledende
2012-06-30 08:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub II
  • Anna Munck Laybourn(1)
  • Mette Dyrlund Petersen(2)
0
2 4 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub I
  • Inger Koch(1)
  • Gitte Willumsen(2)
0
3 2 Christiania Rodklub/Christiania Roklub I
  • Heidi Veseer(1)
  • Martha Helgeland(2)
0
4 5 Drammen Roklubb/Ormsund Roklub I
  • Antje Peine(1)
  • Anita Abrahamsen Brox(2)
0
5 3 Tønsberg Roklubb I
  • Caroline Erlandsen(1)
  • Line Andresen Olstad(2)
0
110
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m 2. Indledende
2012-06-30 08:50
Plac. # Navn Tid
1 6 Christiania Rodklub/Christiania Roklub II
  • Karen Marie Belsby(1)
  • Inger Kavlie(2)
0
2 13 Christiania Roklub I
  • Agnes Karlseng(1)
  • Karen Johnson(2)
0
3 8 Stockholms Roddförening I
  • Birgitta Berglund(1)
  • Josefin Berglund(2)
0
4 11 Roforeningen KVIK I
  • Astrid Haastrup Jespersen(1)
  • Sarah Lauritzen(2)
0
5 9 NTNUI Roing I
  • Miriam Mekki(1)
  • Siri Bjerkheim(2)
0
111
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m A Finale
2012-06-30 15:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde Roklub II
  • Andreas Dyrby(1)
  • Joachim Sutton(2)
6:42.00
2 3 Hadsund Roklub I
  • Thomas Smed Nielsen(1)
  • Peter Rytter Munk(2)
6:43.17
3 8 Bærum Roklubb/Moss Roklubb I
  • Halvor Hølmkjær West(1)
  • Erik Andre Solbakken(2)
6:44.33
4 7 Mölndals Roddklubb I
  • Emil Freudenthal(1)
  • Karl Ståhlberg(2)
6:49.95
5 10 Drammen Roklubb II
  • Jørgen Ertzgaard(1)
  • Simen Moe Johnsen(2)
6:53.79
6 6 Drammen Roklubb I
  • Eirik Edvardsen(1)
  • Valerijs Cistjakovs(2)
7:35.69
112
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 2000m A Finale
2012-06-30 15:36
Plac. # Navn Tid
1 2 Mölndals Roddklubb I
  • Filip Nilsson(1)
  • Oskar Svensson(2)
7:08.93
2 6 Bagsværd Roklub I
  • Mads Petersen(1)
  • Malthe Sebastian Puro(2)
7:13.39
3 3 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub I
  • Magnus Baastrup(1)
  • Peter Falk(2)
7:19.30
4 5 Hadsund Roklub/Roklubben Ægir I
  • Lennart Vestergaard(1)
  • Christian Due Nielsen(2)
7:23.61
5 4 Horten Roklubb I
  • Sven Erling Forsmo(1)
  • Jostein Gjelseth(2)
7:25.15
6 1 Tønsberg Roklubb I
  • Adrian Lindgren(1)
  • Ask Jarl Tjøm(2)
7:32.51
113
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2012-06-30 15:42
Plac. # Navn Tid
1 6 Kraftcenter Odense I
  • Emma Kiehn(1)
7:51.35
2 5 Öresjö SS I
  • Lovisa Claesson(1)
8:0.:30
3 4 Vänersborgs Roddklubb I
  • Frida Carlsson(1)
8:12.27
4 12 Halmstad Rodd I
  • Amanda Tholin(1)
8:20.57
5 11 Kungälv I
  • Josephine Kreus(1)
8:46.93
6 13 Halmstad Rodd II
  • Anna Hansson(1)
10:14.76
114
U15 M4X+ Junior u. 15 Drenge 4X+ - 500m A Finale
2012-06-30 15:48
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Nicolai Jørgensen(2)
  • Niels Frederiksen(3)
  • X Anne Må Ikke Bruges(4)
  • Jonatan Dahl(cox)
1:39.50
2 2 Bærum Roklubb/Moss Roklubb I
  • Einar Solbakken(1)
  • Herman Brinck-Mortensen(2)
  • Jordan Hamilton(3)
  • Victor Damman(4)
  • Ikke Cox(cox)
1:48.23
3 3 Hadsund Roklub I
  • Jesper Molin(1)
  • Mikkel Jensen(2)
  • Thomas Knudsen(3)
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(4)
  • Nikolai Skaarup Christiansen(cox)
2:04.38
115
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m A Finale
2012-06-30 15:52
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro Roklub I
  • Andreas Østergaard Quach(1)
  • Mads Yding(2)
  • Ej I Brug - Aske Petersen(3)
  • Sebastian Adelhardt(4)
4:45.15
2 2 Moss Roklubb I
  • Vemund Kallevik(1)
  • Mathias Stabel(2)
  • Edvard Nitter(3)
  • Tore Wæhre(4)
4:57.48
3 1 Moss Roklubb II
  • Mikko Rekstad(1)
  • Vegard Stabel(2)
  • Steinar Aarum(3)
  • Kristian Gurrik(4)
4:57.87
4 6 Rocenter Aarhus I
  • Anders Leitzke Sørensen(1)
  • Simon Kejser(2)
  • Mads Hougaard(3)
  • Anders Peter Fischer Bonnerup(4)
5:01.19
5 5 Roklubben Furesø I
  • Henrik Georg Eriksen(1)
  • Jonas Grønkjær Pedersen(2)
  • Peter Torp Eklund(3)
  • Julius Benjamin Osmundsen(4)
5:17.82
116
M4X Åben Mænd 4X - 2000m A Finale
2012-06-30 15:57
Plac. # Navn Tid
1 1 Stockholms Roddförening I
  • Mikael Borgh(1)
  • Tord Blomquist(2)
  • Robert Vigert(3)
  • Jan Berglund(4)
6:33.63
2 2 Lyngby Roklub I
  • Rasmus Knudsen(1)
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(2)
  • Kathrine Kristensen(3)
  • Mikkel Olsen(4)
7:33.27
117
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m A Finale
2012-06-30 16:03
Plac. # Navn Tid
1 1 Sandefjord Roklubb II
  • Markus Christensen(1)
7:20.36
2 3 Bagsværd Roklub I
  • Oscar Petersen(1)
7:25.62
3 7 Roklubben Ægir I
  • Mathias Kristensen(1)
7:38.41
4 4 Fredriksstad Roklub I
  • Hans Kristian Willadsen(1)
7:53.13
5 6 Rocenter Aarhus I
  • Laurids Cordtz Larsen(1)
7:55.39
118
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m A Finale
2012-06-30 16:10
Plac. # Navn Tid
1 28 Aalesunds Roklub I
  • Martin Helseth(1)
7:06.90
2 1 Tønsberg Roklubb I
  • Jørgen Mjøs Nilsson(1)
7:19.78
3 14 Kraftcenter Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
7:20.26
4 6 Lyngby Roklub I
  • Oliver Rying Thomsen(1)
7:31.38
5 19 Åhus Roddklubb I
  • Tim Block(1)
7:36.78
6 10 Bærum Roklubb II
  • Halvor Hølmkjær West(1)
7:49.96
118
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 1. A/B Semifinale
0000-00-00 00:00
Plac. # Navn Tid
1 10 Bærum Roklubb II
  • Halvor Hølmkjær West(1)
0
2 6 Lyngby Roklub I
  • Oliver Rying Thomsen(1)
0
3 19 Åhus Roddklubb I
  • Tim Block(1)
0
4 13 Københavns Roklub I
  • Fredrik Leicht(1)
0
4 23 Sarpsborg RK I
  • Jens Holm(1)
0
5 9 Holstebro Roklub I
  • Jonas Kvist Nielsen(1)
0
118
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 2. A/B Semifinale
0000-00-00 00:00
Plac. # Navn Tid
1 28 Aalesunds Roklub I
  • Martin Helseth(1)
0
2 1 Tønsberg Roklubb I
  • Jørgen Mjøs Nilsson(1)
0
4 22 Danske Studenters Roklub I
  • Asbjørn Stahlhut(1)
0
5 24 Åhus Roddklubb II
  • Christoffer Hansson(1)
0
6 14 Kraftcenter Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
0
6 30 Roskilde Roklub II
  • Mads Kjøller(1)
0
118
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 1. Indledende
2012-06-30 08:25
Plac. # Navn Tid
1 6 Lyngby Roklub I
  • Oliver Rying Thomsen(1)
0
2 1 Tønsberg Roklubb I
  • Jørgen Mjøs Nilsson(1)
0
3 9 Holstebro Roklub I
  • Jonas Kvist Nielsen(1)
0
4 7 Moss Roklubb I
  • Robin Fjeldstad(1)
0
5 3 Hadsund Roklub I
  • Christian Danmark(1)
0
6 2 Nyborg Roklub I
  • Mads Voetmann(1)
0
118
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 2. Indledende
2012-06-30 08:25
Plac. # Navn Tid
1 13 Københavns Roklub I
  • Fredrik Leicht(1)
0
2 14 Kraftcenter Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
0
3 10 Bærum Roklubb II
  • Halvor Hølmkjær West(1)
0
4 16 Nordslesvigsk Roklub I
  • Christian Kragh(1)
0
5 12 Danske Studenters Roklub II
  • Sebastian Bayer(1)
0
6 11 Roklubben Furesø I
  • Sebastian Terp(1)
0
118
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 3. Indledende
2012-06-30 08:25
Plac. # Navn Tid
1 19 Åhus Roddklubb I
  • Tim Block(1)
0
2 23 Sarpsborg RK I
  • Jens Holm(1)
0
3 22 Danske Studenters Roklub I
  • Asbjørn Stahlhut(1)
0
4 17 Rocenter Aarhus II
  • Morten Wesley Malm(1)
0
5 21 Tønsberg Roklubb II
  • Ole Andreas Aslaksen(1)
0
118
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 4. Indledende
2012-06-30 08:25
Plac. # Navn Tid
1 28 Aalesunds Roklub I
  • Martin Helseth(1)
0
2 24 Åhus Roddklubb II
  • Christoffer Hansson(1)
0
3 30 Roskilde Roklub II
  • Mads Kjøller(1)
0
4 27 Höganäs Roddförening I
  • Knut H Andersson(1)
0
5 29 Sorø Roklub I
  • Andreas Sloth(1)
0
119
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2012-06-30 16:17
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Iben Østergaard(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
7:21.33
2 9 Hadsund Roklub I
  • Mette Noll Nielsen(1)
  • Trine Toft Andersen(2)
7:24.47
3 4 Roklubben Ægir I
  • Ida Dsane Andersen(1)
  • Helene Olesen(2)
7:27.12
4 7 Drammen Roklubb I
  • Anne Line Hexeberg Henriksen(1)
  • Adriana Abrahamsen Brox(2)
8:00.99
5 3 Rocenter Aarhus I
  • Julie Poulsen(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
8:06.52
6 6 Falkenberg RK I
  • Lovisa Wallin(1)
  • Annie Svensson(2)
8:12.80
119
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m 1. Indledende
2012-06-30 09:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Iben Østergaard(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
0
2 4 Roklubben Ægir I
  • Ida Dsane Andersen(1)
  • Helene Olesen(2)
0
3 3 Rocenter Aarhus I
  • Julie Poulsen(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
0
4 5 Maribo Roklub I
  • Mie Haapanen(1)
  • Ida Haapanen(2)
0
5 2 Horten Roklubb I
  • Charlotte LUND(1)
  • Susanne Kaasa(2)
0
119
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m 2. Indledende
2012-06-30 09:20
Plac. # Navn Tid
1 9 Hadsund Roklub I
  • Mette Noll Nielsen(1)
  • Trine Toft Andersen(2)
0
2 6 Falkenberg RK I
  • Lovisa Wallin(1)
  • Annie Svensson(2)
0
3 7 Drammen Roklubb I
  • Anne Line Hexeberg Henriksen(1)
  • Adriana Abrahamsen Brox(2)
0
4 8 Bagsværd Roklub/Kalundborg Roklub I
  • Marianne Vinsand(1)
  • Viktoria Kobbernagel(2)
0
5 10 Christiania Rodklub/Christiania Roklub I
  • Marit Andreassen(1)
  • Astrid Skjærpe(2)
0
120
U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1500m A Finale
2012-06-30 16:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Kraftcenter Odense I
  • Anne Larsen(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
  • Josefine Drud(3)
  • Marta Kempf(4)
5:31.89
2 1 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • Ida Langkjær(4)
5:32.00
3 2 Tønsberg Roklubb I
  • Mari Askjer(1)
  • Nora Haukom(2)
  • Pernille Pukerud(3)
  • Ingrid Riiser(4)
6:43.69
121
U15 W4X+ Junior u. 15 Piger 4X+ - 500m A Finale
2012-06-30 16:29
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub/Roklubben Stevns I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
  • Ej I Brug - Maria Dixen Nielsen(2)
  • Ida Petersen(3)
  • Mie Andersen(4)
  • Gry Nikolajsen(cox)
1:50.89
2 2 Bærum Roklubb/Drammen Roklubb I
  • Mina Hølmkjær West(1)
  • Synnøve Gillebo Foss(2)
  • Sara Seip(3)
  • Maia Marie Aspenes(4)
  • Ikke Cox(cox)
1:53.82
3 3 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • Sara Hundstrup(3)
  • (4)
  • (cox)
2:01.74
122
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m A Finale
2012-06-30 16:35
Plac. # Navn Tid
1 10 Bærum Roklubb I
  • Hilde Gudem(1)
7:51.54
2 8 Kraftcenter København II
  • Nina Byriel Kronborg(1)
8:00.41
3 6 Lyngby Roklub I
  • Ida Petersen(1)
8:06.93
4 1 Christiania Roklub I
  • Karen Marie Belsby(1)
8:14.97
5 4 Ormsund Roklub I
  • Antje Peine(1)
8:20.65
6 5 Stockholms Roddförening I
  • Josefin Berglund(1)
8:36.12
122
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 1. Indledende
2012-06-30 09:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Stockholms Roddförening I
  • Josefin Berglund(1)
0
2 4 Ormsund Roklub I
  • Antje Peine(1)
0
3 1 Christiania Roklub I
  • Karen Marie Belsby(1)
0
4 3 Drammen Roklubb I
  • Anita Abrahamsen Brox(1)
5 2 Lyngby Roklub II
  • Mârit Tamm(1)
0
122
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 2. Indledende
2012-06-30 09:30
Plac. # Navn Tid
1 10 Bærum Roklubb I
  • Hilde Gudem(1)
0
2 8 Kraftcenter København II
  • Nina Byriel Kronborg(1)
0
3 6 Lyngby Roklub I
  • Ida Petersen(1)
0
4 11 Rocenter Aarhus I
  • Nina Hollensen(1)
0
5 9 Roforeningen KVIK I
  • Mejse Andersen(1)
0
123
M1X Åben Mænd 1X - 2000m A Finale
2012-06-30 16:41
Plac. # Navn Tid
1 9 Danske Studenters Roklub II
  • Frank Steffensen(1)
7:06.13
2 6 Bagsværd Roklub I
  • Roberto Usai(1)
7:09.52
3 3 Bagsværd Roklub II
  • Olav Dahlgaard(1)
7:13.44
4 20 Höganäs Roddförening II
  • Pontus Gustavsson(1)
7:22.38
5 16 Kerteminde Roklub I
  • Martin Haubro Petersen(1)
7:45.07
6 12 Kraftcenter København I
  • Mikkel Jacobsen(1)
8:05.29
123
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 1. Indledende
2012-06-30 09:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub II
  • Olav Dahlgaard(1)
0
2 6 Bagsværd Roklub I
  • Roberto Usai(1)
0
3 5 Höganäs Roddförening I
  • Dennis Gustavsson(1)
0
4 1 Roforeningen KVIK I
  • Loui Lam(1)
0
5 4 Christiania Rodklub I
  • Kristoffer Lorentzen(1)
0
6 2 Rocenter Aarhus I
  • Christian Kiær(1)
0
123
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 2. Indledende
2012-06-30 09:40
Plac. # Navn Tid
1 9 Danske Studenters Roklub II
  • Frank Steffensen(1)
2 12 Kraftcenter København I
  • Mikkel Jacobsen(1)
0
3 11 Fredriksstad Roklub I
  • Peter Banfi(1)
0
4 8 Öresjö SS I
  • Oscar Claesson(1)
0
5 7 Bagsværd Roklub III
  • Peter Søgaard(1)
0
123
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 3. Indledende
2012-06-30 09:40
Plac. # Navn Tid
1 20 Höganäs Roddförening II
  • Pontus Gustavsson(1)
0
2 16 Kerteminde Roklub I
  • Martin Haubro Petersen(1)
0
3 14 Strömstad Roddklubb I
  • Marcus Palm(1)
0
4 13 Christiania Rodklub II
  • Ole Christian Lunke(1)
0
5 18 Stockholms Roddförening I
  • Danial Arastoupour(1)
0
124
LW1X Åben Kvinder letvægt 1X - 2000m A Finale
2012-06-30 16:47
Plac. # Navn Tid
1 4 Christiania Roklub I
  • Andrea Älveborn(1)
8:11.55
2 2 Kraftcenter København I
  • Kirstine Halberg Engel(1)
8:12.73
3 3 Christiania Roklub II
  • Karen Johnson(1)
8:31.72
4 1 Roskilde Roklub I
  • Signe Bech(1)
8:41.27
125
M2- Åben Mænd 2- - 2000m A Finale
2012-06-30 16:53
Plac. # Navn Tid
1 3 Sandefjord Roklubb I
  • Øyvind Lavoll(1)
  • Hallvard Bjørkelund (Bergens Roklub)(2)
2 1 Sorø Roklub I
  • Bjarne Hjorth(1)
  • Christian Mølvig(2)
7:15.98
3 5 Kerteminde Roklub I
  • Jeppe Mogensen(1)
  • Martin Kjeldsen(2)
7:34.96
4 4 NTNUI Roing II
  • Eirik Hexeberg(1)
  • Haakon Hagen(2)
5 2 NTNUI Roing I
  • Olav Kallerud(1)
  • Ole Johan Klingan(2)
0
126
W4X Åben Kvinder 4X - 2000m A Finale
2012-06-30 17:11
Plac. # Navn Tid
1 2 Christiania Rodklub/Christiania Roklub I
  • Heidi Veseer(1)
  • Agnes Karlseng(2)
  • Martha Helgeland(3)
  • Inger Kavlie(4)
6.53.81
2 5 Tønsberg Roklubb I
  • Anita Brox(1)
  • Antje Peine(2)
  • Caroline Erlandsen(3)
  • Line Andresen Olstad(4)
7:20.71
3 7 Danske Studenters Roklub I
  • Anne Katrine Bisgaard(1)
  • Janet Kelly(2)
  • Johanna Dienelt(3)
  • Malene Nielsen(4)
7:26.91
4 3 Københavns Roklub I
  • Diana Kofod(1)
  • Line Lundberg Friis(2)
  • Stine Andersen(3)
  • Ulrikka Poulsen(4)
7:45.53
5 4 Skovshoved Roklub I
  • Àstridur Birna Àrnadóttir(1)
  • Henriette Skavin(2)
  • Kate Skavin(3)
  • Lisbeth Larsson(4)
8:23.65
127
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 2000m A Finale
2012-06-30 17:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Lyngby Roklub/Odense Roklub I
  • Alexander Modest(1)
  • Peter Christian Holmquist(2)
  • Esben Rusbjerg(3)
  • Niklas Vindinge Sørensen(4)
6:12.10
2 3 Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub I
  • Emil Søndergård Hansen(1)
  • Marcus Pii Lunau Blanke(2)
  • Mads Brogaard(3)
  • Tim Antonie-Hansen(4)
6:37.69
128
M4- Åben Mænd 4- - 2000m A Finale
2012-06-30 17:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Christiania Rodklub/Christiania Roklub I
  • Kristoffer Lorentzen(1)
  • Nils Henrik Stene(2)
  • Alex Ivanov(3)
  • Nicolay Wiik(4)
6:51.48
129
Master M4X/4- Masters Mænd  27+  4X/4- - 1000m 1. Afdeling
2012-06-30 17:17
Plac. # Navn Tid
1 2 Stockholms Roddförening I
  • Tord Blomquist(1)
  • Mikael Borgh(2)
  • Robert Vigert(3)
  • Jan Berglund(4)
Start:5s 3:11.56
2 5 Mölndals Roddklubb I
  • Jørgen Nilsson(1)
  • Hans Augustsson(2)
  • Sigvard Eriksson(3)
  • Göran Haggren(4)
Start:0s 3:12.04
3 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • Peder Lillelund(3)
  • (4)
Start:10s 3:14.86
4 9 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I
  • Arne Højlund(1)
  • Peter Lund(2)
  • Henning Bay(3)
  • Søren Vang(4)
Start:0s 3:22.57
5 12 Næstved Roklub I
  • Andreas Rasmussen(1)
  • Morten Frimann(2)
  • Morten Thorving(3)
  • Johannes Andersen(4)
Start:50s 3:28.70
6 8 Bagsværd Roklub II
  • Carsten Mollerup (1)
  • Stig Riisbjerg Hansen(2)
  • Steffen Franz(3)
  • Torsten Walz(4)
Start:0s 3:31.37
129
Master M4X/4- Masters Mænd  27+  4X/4- - 1000m 2. Afdeling
2012-06-30 17:20
Plac. # Navn Tid
1 10 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Skjold I
  • Flemming Bay(1)
  • Carsten Blichfeldt(2)
  • Stig Rasmussen(3)
  • John Grunwald(4)
Start:0s 3:33.99
2 13 Fredericia Roklub/Lemvig Roklub I
  • Jørgen Jensen(1)
  • Ole Haaning Thomsen(2)
  • Aage Pedersen(3)
  • Frede Nørskov Nielsen(4)
Start:30s 3:37.60
3 7 Öresjö SS I
  • Anders Wilgotson(1)
  • Roger Johansson(2)
  • Per Olof Claesson(3)
  • Jan Johansson(4)
Start:35s 3:39.32
4 6 Ormsund Roklub I
  • Jan Giltvedt(1)
  • Per Giltvedt(2)
  • Zbigniew Andruszkiewicz(3)
  • Nils Jørgen Bjønness(4)
Start:35s 3:43.66
5 1 Kungälv I
  • Joachim Brischewski(1)
  • Håkan Hjerpe(2)
  • Jan Andersson(3)
  • Christer Corneliusson(4)
Start:40s 3:44.70
6 11 Køge Roklub I
  • Leif Christensen(1)
  • Jørgen Dahl(2)
  • Kai Christensen(3)
  • John Nielsen(4)
Start:20s 4:17.27
130
Master W4X/4- Masters Kvinder  27+  4X/4- - 1000m 1. Afdeling
2012-06-30 17:29
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Ingrid Petersen(2)
  • Jane Steensberg(3)
  • Merete Busk(4)
Start:0s 3:44.80
2 4 Fredensborg Roklub I
  • Ulla Poulsen(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
  • Sanne Poulin(3)
  • Bettina Cervin(4)
Start:0s 3:58.30
3 1 Sorø Roklub II
  • Gitte Niven(1)
  • (2)
  • Annika Lindkvist(3)
  • Elsebeth Nielsen(4)
Start:0s 4:09.87
4 3 Bagsværd Roklub I
  • Lone Banke Rasmussen(1)
  • Annette Villumsen(2)
  • Helle Johansen(3)
  • Bente Holmquist(4)
Start:0s 4:12.87
131
U13 M2X Junior u. 13 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2012-06-30 17:36
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub II
  • Thomas Knudsen(1)
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(2)
2:09.71
2 4 Tønsberg Roklubb I
  • Aksel Haukom(1)
  • Lars Gørann Lindgren(2)
2:10.35
3 1 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • (2)
2:14.01
4 5 Hadsund Roklub I
  • Tobias Grøn(1)
  • Jeppe Bach Sørensen(2)
2:16.47
5 2 Hadsund Roklub III
  • Mathias Laustsen(1)
  • Nichlas Pedersen(2)
2:21.18
132
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2012-06-30 17:37
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub III
  • Liane Vestergaard(1)
1:55.27
2 6 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
2:09.07
3 4 Hadsund Roklub II
  • Anne Cathrine Madsen(1)
2:10.98
4 1 Sorø Roklub I
  • (1)
2:16.32
5 3 Halmstad Rodd II
  • Nellie Kleman-Carlsson(1)
2:22.89
6 2 Halmstad Rodd I
  • Elsa Dejby(1)
2:30.14
133
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m A Finale
2012-06-30 17:41
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub/Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
1:42.98
2 6 Bagsværd Roklub I
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Niels Frederiksen(2)
1:44.10
3 8 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
  • (2)
1:45.14
4 12 Bærum Roklubb/Moss Roklubb I
  • Jordan Hamilton(1)
  • Einar Solbakken(2)
1:45.41
5 10 Roforeningen KVIK I
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
  • Thor Friis(2)
1:54.80
6 1 Bærum Roklubb I
  • Herman Brinck-Mortensen(1)
  • Victor Damman(2)
2:02.25
133
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m B Finale
2012-06-30 17:46
Plac. # Navn Tid
1 13 Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl(1)
  • Timon Strømgren(2)
1:57.91
2 2 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
  • Joachim Saltoft(2)
1:59.09
3 9 Bagsværd Roklub II
  • Kristian Alm(1)
  • Jonatan Dahl(2)
2:04.02
4 5 Fredriksstad Roklub/Sarpsborg RK I
  • Lars Benske(1)
  • Diderik Skjønhaug(2)
2:06.22
5 7 Odder Roklub I
  • Marinus Fredslund(1)
  • Stefan Lara(2)
2:18.43
133
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m C Finale
2012-06-30 17:51
Plac. # Navn Tid
1 4 Halmstad Rodd I
  • Lucas Djiviak(1)
  • Oliver Wenngren(2)
2:03.40
2 14 Hadsund Roklub I
  • Jesper Molin(1)
  • Mikkel Jensen(2)
2:04.20
133
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Indledende
2012-06-30 09:55
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub/Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
0
2 1 Bærum Roklubb I
  • Herman Brinck-Mortensen(1)
  • Victor Damman(2)
0
3 2 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
  • Joachim Saltoft(2)
0
4 5 Fredriksstad Roklub/Sarpsborg RK I
  • Lars Benske(1)
  • Diderik Skjønhaug(2)
0
5 4 Halmstad Rodd I
  • Lucas Djiviak(1)
  • Oliver Wenngren(2)
0
133
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 2. Indledende
2012-06-30 09:55
Plac. # Navn Tid
1 6 Bagsværd Roklub I
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Niels Frederiksen(2)
0
2 8 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
  • (2)
0
3 9 Bagsværd Roklub II
  • Kristian Alm(1)
  • Jonatan Dahl(2)
0
4 7 Odder Roklub I
  • Marinus Fredslund(1)
  • Stefan Lara(2)
0
133
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 3. Indledende
2012-06-30 09:55
Plac. # Navn Tid
1 12 Bærum Roklubb/Moss Roklubb I
  • Jordan Hamilton(1)
  • Einar Solbakken(2)
0
2 10 Roforeningen KVIK I
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
  • Thor Friis(2)
0
3 13 Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl(1)
  • Timon Strømgren(2)
0
4 14 Hadsund Roklub I
  • Jesper Molin(1)
  • Mikkel Jensen(2)
0
134
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2012-06-30 17:53
Plac. # Navn Tid
1 15 Hadsund Roklub III
  • Sofie Matiesen(1)
1:29.40
2 9 Horten Roklubb I
  • Maia Marie Aspenes(1)
1:31.47
3 1 Holstebro Roklub II
  • Ej I Brug - Maria Dixen Nielsen(1)
1:31.93
4 5 Hadsund Roklub IV
  • Sophie Wahl(1)
1:33.86
5 11 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
1:34.82
6 22 Bærum Roklubb I
  • Mina Hølmkjær West(1)
1:35.32
134
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m B Finale
2012-06-30 18:08
Plac. # Navn Tid
1 19 Bagsværd Roklub III
  • Emma Hammer(1)
2:07.96
2 2 Holstebro Roklub I
  • Ida Petersen(1)
2:08.25
3 17 Aalesunds Roklub I
  • Amanda Helseth(1)
2:11.49
4 7 Roklubben Stevns I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
2:13.55
5 16 Hadsund Roklub I
  • Astrid Filtenborg(1)
2:13.96
6 14 Bærum Roklubb II
  • Synnøve Gillebo Foss(1)
2:38.42
134
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m C Finale
2012-06-30 18:03
Plac. # Navn Tid
1 21 Holstebro Roklub III
  • Gry Nikolajsen(1)
2:07.58
2 3 Bagsværd Roklub II
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
2:07.97
3 6 Drammen Roklubb I
  • Sara Seip(1)
2:19.06
4 13 Halmstad Rodd I
  • Mimmie Klarén(1)
2:19.45
5 4 Næstved Roklub II
  • Caroline Olsen(1)
2:19.90
134
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m D Finale
2012-06-30 18:08
Plac. # Navn Tid
1 18 Bagsværd Roklub I
  • Anne Holst Padkjær(1)
2:21.00
2 8 Halmstad Rodd II
  • Rebecca Edström(1)
2:28.39
3 12 Roklubben Ægir I
  • Mathilde Albæk Lauritsen(1)
2:46.16
134
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2012-06-30 10:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub II
  • Ej I Brug - Maria Dixen Nielsen(1)
0
2 5 Hadsund Roklub IV
  • Sophie Wahl(1)
0
3 2 Holstebro Roklub I
  • Ida Petersen(1)
0
4 3 Bagsværd Roklub II
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
0
5 4 Næstved Roklub II
  • Caroline Olsen(1)
0
134
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2012-06-30 10:10
Plac. # Navn Tid
1 9 Horten Roklubb I
  • Maia Marie Aspenes(1)
0
2 11 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
0
3 7 Roklubben Stevns I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
0
4 6 Drammen Roklubb I
  • Sara Seip(1)
0
5 8 Halmstad Rodd II
  • Rebecca Edström(1)
134
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 3. Indledende
2012-06-30 10:10
Plac. # Navn Tid
1 15 Hadsund Roklub III
  • Sofie Matiesen(1)
0
2 16 Hadsund Roklub I
  • Astrid Filtenborg(1)
0
3 14 Bærum Roklubb II
  • Synnøve Gillebo Foss(1)
0
4 13 Halmstad Rodd I
  • Mimmie Klarén(1)
0
5 12 Roklubben Ægir I
  • Mathilde Albæk Lauritsen(1)
0
134
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 4. Indledende
2012-06-30 10:10
Plac. # Navn Tid
1 22 Bærum Roklubb I
  • Mina Hølmkjær West(1)
0
2 19 Bagsværd Roklub III
  • Emma Hammer(1)
3 17 Aalesunds Roklub I
  • Amanda Helseth(1)
0
4 21 Holstebro Roklub III
  • Gry Nikolajsen(1)
0
5 18 Bagsværd Roklub I
  • Anne Holst Padkjær(1)
0
135
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m A Finale
2012-06-30 18:10
Plac. # Navn Tid
1 28 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
5:13.65
2 24 Ormsund Roklub/Os Roklubb I
  • Audun Grepperud(1)
  • Arne Hadler-Olsen(2)
5:14.89
3 5 Kungälv/Stockholms Roddförening I
  • Pierre Billing(1)
  • Simon Henkow(2)
5:20.41
4 12 Stockholms Roddförening I
  • Eskil Borgh(1)
  • Karl Norberg(2)
5:21.62
5 16 Moss Roklubb I
  • Vemund Kallevik(1)
  • Mathias Stabel(2)
5:22.94
6 3 Roklubben Furesø II
  • Markus Kojo Hagan(1)
  • Henrik Georg Eriksen(2)
6:37.00
135
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m B Finale
2012-06-30 18:25
Plac. # Navn Tid
1 29 Tønsberg Roklubb II
  • Adrian Lindgren(1)
  • Ask Jarl Tjøm(2)
5:12.89
2 21 Holstebro Roklub II
  • Mads Yding(1)
  • Andreas Østergaard Quach(2)
5:25.15
3 11 Moss Roklubb IV
  • Steinar Aarum(1)
  • Edvard Nitter(2)
5:26.78
4 19 Moss Roklubb III
  • Simen Bøgle Vigeland(1)
  • Kristian Gurrik(2)
5:27.97
5 6 Falkenberg RK I
  • Marcus Stjernström(1)
  • Martin Johansson(2)
5:35.61
6 9 Rocenter Aarhus I
  • Anders Leitzke Sørensen(1)
  • Simon Kejser(2)
5:36.26
135
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m C Finale
2012-06-30 18:20
Plac. # Navn Tid
1 25 Horten Roklubb I
  • Peder Rørvig(1)
  • David Von Huth(2)
5:24.19
2 22 Roforeningen KVIK I
  • Magnus Aggernæs(1)
  • Nicolai Lassen(2)
5:34.80
3 10 Tønsberg Roklubb I
  • Anders Brænne Dybesland(1)
  • Simen Holmsen(2)
5:45.07
4 15 Københavns Roklub/Lyngby Roklub I
  • Søren Baastrup(1)
  • Mathias Nielsen(2)
5:49.08
5 2 Roklubben Furesø I
  • Peter Torp Eklund(1)
  • Julius Benjamin Osmundsen(2)
5:52.72
6 14 Københavns Roklub II
  • Sebastian Bache(1)
  • Fredrik Luchau(2)
5:59.37
135
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m D Finale
2012-06-30 18:25
Plac. # Navn Tid
2 20 Bagsværd Roklub I
  • Jakob Grove Klahsen(1)
  • Viggo Hoite(2)
5:31.97
3 7 Fredriksstad Roklub I
  • Simen Skjølsvold(1)
  • Benjamin Hansen(2)
5:45.21
4 4 Skovshoved Roklub I
  • Tobias Helbo Wagner(1)
  • Victor Helbo Wagner(2)
5:58.64
5 18 Roklubben Ægir I
  • Asmus Grøn Bendixen(1)
  • Jacob Zacho Søndergaard(2)
6:21.86
135
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m E Finale
2012-06-30 18:30
Plac. # Navn Tid
1 23 Sandefjord Roklubb I
  • Sander Aakerholt(1)
  • Sander Mathiassen(2)
5:41.100
2 27 Roskilde Roklub I
  • Valdemar Eriksen(1)
  • Rasmus Nielsen(2)
6:15.66
3 1 Drammen Roklubb I
  • Sigurd Edvardsen(1)
  • Kevin Balouch(2)
6:26.54
135
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Indledende
2012-06-30 10:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Kungälv/Stockholms Roddförening I
  • Pierre Billing(1)
  • Simon Henkow(2)
0
2 3 Roklubben Furesø II
  • Markus Kojo Hagan(1)
  • Henrik Georg Eriksen(2)
0
3 6 Falkenberg RK I
  • Marcus Stjernström(1)
  • Martin Johansson(2)
0
4 2 Roklubben Furesø I
  • Peter Torp Eklund(1)
  • Julius Benjamin Osmundsen(2)
0
5 4 Skovshoved Roklub I
  • Tobias Helbo Wagner(1)
  • Victor Helbo Wagner(2)
0
6 1 Drammen Roklubb I
  • Sigurd Edvardsen(1)
  • Kevin Balouch(2)
0
135
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 2. Indledende
2012-06-30 10:30
Plac. # Navn Tid
1 12 Stockholms Roddförening I
  • Eskil Borgh(1)
  • Karl Norberg(2)
0
2 9 Rocenter Aarhus I
  • Anders Leitzke Sørensen(1)
  • Simon Kejser(2)
0
3 11 Moss Roklubb IV
  • Steinar Aarum(1)
  • Edvard Nitter(2)
0
4 10 Tønsberg Roklubb I
  • Anders Brænne Dybesland(1)
  • Simen Holmsen(2)
0
5 7 Fredriksstad Roklub I
  • Simen Skjølsvold(1)
  • Benjamin Hansen(2)
135
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 3. Indledende
2012-06-30 10:30
Plac. # Navn Tid
1 16 Moss Roklubb I
  • Vemund Kallevik(1)
  • Mathias Stabel(2)
0
2 19 Moss Roklubb III
  • Simen Bøgle Vigeland(1)
  • Kristian Gurrik(2)
0
3 15 Københavns Roklub/Lyngby Roklub I
  • Søren Baastrup(1)
  • Mathias Nielsen(2)
0
4 14 Københavns Roklub II
  • Sebastian Bache(1)
  • Fredrik Luchau(2)
0
5 18 Roklubben Ægir I
  • Asmus Grøn Bendixen(1)
  • Jacob Zacho Søndergaard(2)
0
135
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 4. Indledende
2012-06-30 10:30
Plac. # Navn Tid
1 24 Ormsund Roklub/Os Roklubb I
  • Audun Grepperud(1)
  • Arne Hadler-Olsen(2)
0
2 21 Holstebro Roklub II
  • Mads Yding(1)
  • Andreas Østergaard Quach(2)
0
3 22 Roforeningen KVIK I
  • Magnus Aggernæs(1)
  • Nicolai Lassen(2)
0
4 20 Bagsværd Roklub I
  • Jakob Grove Klahsen(1)
  • Viggo Hoite(2)
0
5 23 Sandefjord Roklubb I
  • Sander Aakerholt(1)
  • Sander Mathiassen(2)
0
135
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 5. Indledende
2012-06-30 10:30
Plac. # Navn Tid
1 28 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
0
2 29 Tønsberg Roklubb II
  • Adrian Lindgren(1)
  • Ask Jarl Tjøm(2)
0
3 25 Horten Roklubb I
  • Peder Rørvig(1)
  • David Von Huth(2)
0
5 27 Roskilde Roklub I
  • Valdemar Eriksen(1)
  • Rasmus Nielsen(2)
0
40 26 Moss Roklubb II
  • Mikko Rekstad(1)
  • Vegard Stabel(2)
0
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m A Finale
2012-06-30 18:35
Plac. # Navn Tid
1 9 Sorø Roklub II
  • Astrid Steensberg(1)
6:12.23
2 21 Roskilde Roklub II
  • Silja Konoy Davidsen(1)
6:24.04
3 5 Mölndals Roddklubb I
  • Karin Sundberg(1)
6:28.68
4 2 Sorø Roklub I
  • (1)
6:29.31
5 17 Christiania Rodklub I
  • Aasta Gran Andreassen(1)
6:32.22
6 10 Christiania Roklub I
  • Thea Sørensen(1)
6:35.83
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m B Finale
2012-06-30 18:40
Plac. # Navn Tid
1 16 Aalesunds Roklub II
  • Thea Helseth(1)
6:18.12
2 23 Rocenter Aarhus I
  • Rose Benedicte Lawaetz(1)
6:23.18
3 11 Næstved Roklub II
  • Marie Frimann(1)
6:30.21
4 14 Roskilde Roklub I
  • Emilie Gry Almstrup(1)
6:39.47
5 22 Halmstad Rodd I
  • Beatrice Persson(1)
6:50.00
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m C Finale
2012-06-30 18:45
Plac. # Navn Tid
1 15 Aalesunds Roklub I
  • Jenny Marie Rørvik(1)
6:29.65
2 8 Falkenberg RK I
  • Sascha Andersson(1)
6:47.14
3 12 Næstved Roklub I
  • Caroline Larsen(1)
6:51.68
4 1 Stockholms Roddförening I
  • Izabella Moore(1)
6:58.65
5 19 Halmstad Rodd II
  • Emelie Hansson(1)
7:00.83
6 3 Tønsberg Roklubb I
  • Pernille Pukerud(1)
7:23.66
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m D Finale
2012-06-30 18:50
Plac. # Navn Tid
2 6 Strömstad Roddklubb II
  • Maja Hilding(1)
7:10.50
3 20 Roklubben Stevns I
  • Fie Nissen(1)
7:35.56
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 1. Indledende
2012-06-30 10:55
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • (1)
0
2 5 Mölndals Roddklubb I
  • Karin Sundberg(1)
0
4 1 Stockholms Roddförening I
  • Izabella Moore(1)
0
5 3 Tønsberg Roklubb I
  • Pernille Pukerud(1)
0
6 6 Strömstad Roddklubb II
  • Maja Hilding(1)
0
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 2. Indledende
2012-06-30 10:55
Plac. # Navn Tid
1 9 Sorø Roklub II
  • Astrid Steensberg(1)
0
2 10 Christiania Roklub I
  • Thea Sørensen(1)
0
3 11 Næstved Roklub II
  • Marie Frimann(1)
0
4 8 Falkenberg RK I
  • Sascha Andersson(1)
0
5 12 Næstved Roklub I
  • Caroline Larsen(1)
0
6 7 Moss Roklubb II
  • Ingrid Skarpholt(1)
0
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 3. Indledende
2012-06-30 10:55
Plac. # Navn Tid
1 17 Christiania Rodklub I
  • Aasta Gran Andreassen(1)
0
2 14 Roskilde Roklub I
  • Emilie Gry Almstrup(1)
0
3 16 Aalesunds Roklub II
  • Thea Helseth(1)
0
4 15 Aalesunds Roklub I
  • Jenny Marie Rørvik(1)
0
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 4. Indledende
2012-06-30 10:55
Plac. # Navn Tid
1 21 Roskilde Roklub II
  • Silja Konoy Davidsen(1)
0
2 23 Rocenter Aarhus I
  • Rose Benedicte Lawaetz(1)
0
3 22 Halmstad Rodd I
  • Beatrice Persson(1)
0
4 19 Halmstad Rodd II
  • Emelie Hansson(1)
0
5 20 Roklubben Stevns I
  • Fie Nissen(1)
0
138
W/M 1X/2+/2-/2X/4X+/4X/4+/4-/8+ Åben 1X/2X/2-/2+/4X/4X+/4-/4+/8+ - 2000m A Finale
2012-07-01 22:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Danske Studenters Roklub II
  • Tøger Berg Rasmussen(1)
  • Mark Hartsteen(2)
M2X(38sek hand)7:14.10
2 3 Danske Studenters Roklub I
  • Rannva Lava Olsen(1)
  • Fanny Simone Steinbüchel(2)
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(3)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(4)
W4-(11sek hand)7:16.58
3 2 Hadsund Roklub I
  • Emil Riise(1)
LM1X7:22.27
4 1 Bagsværd Roklub I
  • Jannik Nilton(1)
LM1X7:45.44
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2012-07-01 09:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Kraftcenter Odense I
  • Malte Rusbjerg(1)
2:01.75
2 3 Horten Roklubb I
  • Aron Kaasa(1)
2:05.47
3 2 Sorø Roklub I
  • (1)
2:08.13
4 5 Halmstad Rodd I
  • Lucas Djiviak(1)
2:13.93
5 1 Roklubben Viking I
  • Joachim Saltoft(1)
2:27.51
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2012-07-01 09:30
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub I
  • Niels Frederiksen(1)
1:52.69
2 9 Bagsværd Roklub II
  • Nicolai Jørgensen(1)
1:54.78
3 8 Moss Roklubb I
  • Einar Solbakken(1)
2:00.27
4 6 Bagsværd Roklub IV
  • Mathias Ven(1)
2:16.70
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Afdeling
2012-07-01 09:30
Plac. # Navn Tid
1 11 Sorø Roklub II
  • Jakob Lillelund(1)
1:56.54
2 12 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
2:03.77
3 13 Kraftcenter Odense II
  • Søren Dahl Hansen(1)
2:04.45
4 10 Bagsværd Roklub III
  • Emil Eigenbrod(1)
2:04.96
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2012-07-01 09:38
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub I
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
1:49.36
2 2 Roforeningen KVIK I
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
1:50.64
3 3 Kungälv I
  • Viktor Henkow(1)
1:55.57
4 4 Hadsund Roklub I
  • Jesper Molin(1)
2:08.43
5 5 Kraftcenter Odense I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
2:24.59
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2012-07-01 09:38
Plac. # Navn Tid
1 6 Bagsværd Roklub I
  • Kristian Alm(1)
2:13.72
2 10 Hadsund Roklub III
  • Nikolai Skaarup Christiansen(1)
2:18.79
3 8 Fredriksstad Roklub I
  • Lars Benske(1)
2:19.48
4 9 Halmstad Rodd I
  • Oliver Wenngren(1)
2:30.76
5 7 Odder Roklub I
  • Markus Hougaard(1)
3:38.52
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Afdeling
2012-07-01 09:38
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
1:58.31
2 14 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
2:12.17
3 13 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Jensen(1)
2:13.97
4 12 Roforeningen KVIK II
  • Thor Friis(1)
2:23.07
5 11 Bagsværd Roklub II
  • Jonatan Dahl(1)
2:34.13
203
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2012-07-01 09:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Bærum Roklubb
  • Jordan Hamilton(1)
1:57.01
2 1 Fredriksstad Roklub
  • Simen Skjølsvold(1)
1:59:20
205
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2012-07-01 09:58
Plac. # Navn Tid
1 3 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
  • Caroline Olsen(2)
2:06.33
2 2 Halmstad Rodd I
  • Mimmie Klarén(1)
  • Rebecca Edström(2)
2:12.84
3 1 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
2:15.25
206
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2012-07-01 10:02
Plac. # Navn Tid
1 1 Odense Roklub
  • Josefine Drud(1)
  • Marta Kempf(2)
2:03.15
2 2 Bærum Roklubb 2
  • Mina Hølmkjær West(1)
  • Synnøve Gillebo Foss(2)
2:05.17
207
W8+ Åben Kvinder 8+ - 1000m A Finale
2012-07-01 10:06
Plac. # Navn Tid
1 2 NTNUI Roing I I
  • Ann Magdalen Hegge(1)
  • Gry Haakenstad(2)
  • Eva Gurine Skartland(3)
  • Ingvild Indrebø(4)
  • Siri Bjerkheim(5)
  • Miriam Mekki(6)
  • Marte Bergstedt Flaat(7)
  • Marte Krogsrud(8)
  • Ragne Skarra(cox)
3:41.52
2 1 Københavns Roklub I
  • Berit Hoielt(1)
  • Diana Kofod(2)
  • Jeanette Ørnvang(3)
  • Maja Brisson(4)
  • Mette Munch Madsen(5)
  • Pia Erikstrup(6)
  • Stine Andersen(7)
  • Ulrikka Poulsen(8)
  • Karen Sørensen(cox)
3:44.62
3 3 Sorø Roklub I
  • Elsebeth Nielsen(1)
  • Birgit Juel-Hansen(2)
  • Ingrid Petersen(3)
  • Jane Steensberg(4)
  • (5)
  • Gitte Niven(6)
  • (7)
  • Merete Busk(8)
  • (cox)
3:48.08
208
Master W1X Masters Kvinder  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2012-07-01 10:22
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø Roklub I
  • Ulla Hvid(1)
Start:0s 4:12.98
2 4 Fredensborg Roklub II
  • Anette Andersen(1)
Start:5s 4:19.02
3 6 Stockholms Roddförening I
  • Birgitta Berglund(1)
Start:0s 4:20.38
4 5 Lyngby Roklub I
  • Inger Koch(1)
Start:0s 4:21.19
5 2 Nordslesvigsk Roklub I
  • Britta Hirschauer(1)
Start:0s 4:32.05
6 1 Ormsund Roklub I
  • Zdzislawa Andruszkiewicz(1)
Start:0s 4:36.69
209
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2012-07-01 10:30
Plac. # Navn Tid
1 13 Roforeningen KVIK I
  • John Grunwald(1)
Start:0s 4:16.73
2 4 Lyngby Roklub I
  • Hans Nøhr(1)
Start:0s 4:18.78
3 5 Lemvig Roklub I
  • Jørgen Jensen(1)
Start:20s 4:24.41
4 11 Fredensborg Roklub I
  • Alf Mikkelsen(1)
Start:0s 4:37.10
209
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 2. Afdeling
2012-07-01 10:34
Plac. # Navn Tid
1 10 Sorø Roklub I
  • Lars Bo Andersen(1)
Start:0s 3:46.93
2 14 Lemvig Roklub II
  • Jesper Jensen(1)
Start:10s 3:53.13
3 6 Sorø Roklub IV
  • Uffe Søgaard(1)
Start:5s 4:05.28
4 8 Sorø Roklub II
  • (1)
Start:0s 4:17.49
5 2 Maribo Roklub I
  • Morten Borg Jensen(1)
Start:10s 4:40.67
210
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Afdeling
2012-07-01 10:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Københavns Roklub I
  • Tobias Mortensen(1)
5:56.58
2 2 Mölndals Roddklubb I
  • Julius Freudenthal(1)
6:06.95
3 5 Sarpsborg RK I
  • Ole Holm(1)
6.14.65
4 3 Fredriksstad Roklub I
  • Benjamin Hansen(1)
6:18.74
5 4 Odder Roklub I
  • Mads Hougaard(1)
6:42.40
210
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Afdeling
2012-07-01 10:50
Plac. # Navn Tid
1 9 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
5:53.87
2 8 Tønsberg Roklubb
  • Ask Jarl Tjøm(1)
5:59.57
3 6 Ormsund Roklub I
  • Audun Grepperud(1)
6:11.60
4 7 Sandefjord Roklubb I
  • Sander Mathiassen(1)
6:48.19
5 10 Falkenberg RK III
  • Eric Bierketvedt(1)
7:01.37
210
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 3. Afdeling
2012-07-01 10:50
Plac. # Navn Tid
1 15 Os Roklubb I
  • Arne Hadler-Olsen(1)
6:12.74
2 12 Rocenter Aarhus I
  • Anders Peter Fischer Bonnerup(1)
6:19.92
3 11 Falkenberg RK II
  • Marcus Stjernström(1)
6:26.43
4 13 Falkenberg RK I
  • Martin Johansson(1)
6:28.47
5 14 Moss Roklubb I
  • Edvard Nitter(1)
6:28.87
210
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 4. Afdeling
2012-07-01 10:50
Plac. # Navn Tid
1 18 Öresjö SS I
  • Jonatan Engström(1)
5:55.30
2 19 Sandefjord Roklubb II
  • Sander Aakerholt(1)
6:13.35
4 17 Hadsund Roklub I
  • Frederik Mathiesen(1)
6:21.60
5 16 Bærum Roklubb
  • Eigil Bragstad(1)
6:38.86
211
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Afdeling
2012-07-01 11:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Tønsberg Roklubb
  • Adrian Lindgren(1)
5:48.79
2 2 Københavns Roklub I
  • Mathias Nielsen(1)
6:12.43
3 6 Bærum Roklubb I
  • Mattis Engelund Andersen(1)
6:22.72
4 3 Roklubben Furesø I
  • Julius Benjamin Osmundsen(1)
6:27.48
5 5 Roklubben Viking I
  • Jesper Clausen(1)
6:46.96
6 4 Holstebro Roklub I
  • Christoffer Eilskov Jensen(1)
6:47.42
211
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Afdeling
2012-07-01 11:00
Plac. # Navn Tid
1 7 Stockholms Roddförening I
  • Pierre Billing(1)
6:00.96
2 15 Strömstad Roddklubb I
  • Johan Jensen(1)
6:02.68
3 11 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
6:13.34
4 12 Kungälv I
  • Simon Henkow(1)
6:20.41
5 13 Rocenter Aarhus I
  • Asgar Damsgaard(1)
6:41.48
6 9 Halmstad Rodd I
  • Adam Hedman(1)
7:10.26
211
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 3. Afdeling
2012-07-01 11:00
Plac. # Navn Tid
1 20 Holstebro Roklub 2
  • Aske Petersen(1)
6:15:96
2 19 Københavns Roklub II
  • Sebastian Bache(1)
3 17 Roklubben Furesø III
  • Jonas Grønkjær Pedersen(1)
6:47.19
4 16 Roklubben Furesø II
  • Peter Torp Eklund(1)
6:51.16
5 18 Lyngby Roklub I
  • Søren Baastrup(1)
6:59.95
213
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 1. Afdeling
2012-07-01 11:21
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde Roklub I
  • Silja Konoy Davidsen(1)
  • Emilie Gry Almstrup(2)
5:51.89
2 3 Falkenberg RK I
  • Linnea Hallgren(1)
  • Annie Svensson(2)
5:53.47
3 1 Roklubben Stevns I
  • Maja Jørgensen(1)
  • Ulrikke Nissen(2)
6:06.08
4 4 Kungälv/Strömstad Roddklubb I
  • Ida Christoffersen(1)
  • Asha Nur(2)
6:17.55
214
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 1. Afdeling
2012-07-01 11:26
Plac. # Navn Tid
1 5 Kraftcenter Odense I
  • Anne Larsen(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
6:01.42
2 2 Sorø Roklub I
  • Ida Brehmer(1)
  • Ida Langkjær(2)
6:08.26
3 6 Mölndals Roddklubb I
  • Sofia Wallin(1)
  • Karin Sundberg(2)
6:12.52
4 1 Halmstad Rodd I
  • Beatrice Persson(1)
  • Emelie Hansson(2)
6:20.88
5 4 Moss Roklubb I
  • Rebekka Wiberg-Bugge(1)
  • Mina Angeloff(2)
6:42.70
6 3 Bagsværd Roklub I
  • Ida Bruun Øemig(1)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(2)
6:49.70
215
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 1. Afdeling
2012-07-01 11:31
Plac. # Navn Tid
1 2 Christiania Rodklub/Christiania Roklub I
  • Aasta Gran Andreassen(1)
  • Thea Sørensen(2)
5:50.01
2 1 Næstved Roklub I
  • Caroline Larsen(1)
  • Marie Frimann(2)
5:54.83
3 3 Roklubben Ægir I
  • Emma Sofie Andersen(1)
  • Ida Kollerup Larsen(2)
5:56.35
4 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
6:16.93
5 6 Næstved Roklub/Roklubben Stevns I
  • Camila Nielsen(1)
  • Fie Nissen(2)
6:33.01
6 5 Tønsberg Roklubb I
  • Ingrid Riiser(1)
  • Pernille Pukerud(2)
6:51.29
216
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2012-07-01 11:38
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub I
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
2:17.68
2 5 Hadsund Roklub II I
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
2:24.52
3 1 Hadsund Roklub VII I
  • Thomas Knudsen(1)
2:29.64
4 2 Hadsund Roklub I I
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
2:31.49
5 6 Tønsberg Roklubb II I
  • Lars Gørann Lindgren(1)
2:34.04
216
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2012-07-01 11:38
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø Roklub II
  • (1)
2:18.56
2 10 Hadsund Roklub III I
  • Tobias Grøn(1)
2:22.16
3 8 Hadsund Roklub VI I
  • Nichlas Pedersen(1)
2:30.45
4 11 Hadsund Roklub V I
  • Mathias Laustsen(1)
2:33.23
216
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 3. Afdeling
2012-07-01 11:38
Plac. # Navn Tid
1 13 Bærum Roklubb I I
  • Victor Damman(1)
2:04.98
2 14 Sarpsborg RK I
  • Diderik Skjønhaug(1)
2:12.77
3 15 Lyngby Roklub II I
  • Jacob Lenzing(1)
2:31.72
4 12 Hadsund Roklub IV I
  • Frederik Busk(1)
2:35.43
217
U13 W2X Junior u. 13 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2012-07-01 11:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub II I
  • Anne Cathrine Madsen(1)
  • Liane Vestergaard(2)
2:01.39
2 2 Hadsund Roklub I I
  • Agnete Munk(1)
  • Ida Blomstrand(2)
2:11.27
3 1 Halmstad Rodd I
  • Elsa Dejby(1)
  • Nellie Kleman-Carlsson(2)
2:18.21
218
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 2000m A Finale
2012-07-01 13:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/Roklubben Furesø I
  • Frederikke Bay Toft(1)
  • Rebecca Busk(2)
  • X Line Møller MÅ IKKE BRUGES(3)
  • Mathilde Persson(4)
7:01.50
2 1 Falkenberg RK II
  • Annie Svensson(1)
  • Caroline Jonsson(2)
  • Lovisa Wallin(3)
  • Moa Johansson(4)
7:32.68
3 3 Bagsværd Roklub/Christiania Rodklub/Christiania Roklub/Kalundborg Roklub I
  • Astrid Skjærpe(1)
  • Marit Andreassen(2)
  • Viktoria Kobbernagel(3)
  • Marianne Vinsand(4)
8:09:49
219
M2X Åben Mænd 2X - 2000m A Finale
2012-07-01 13:21
Plac. # Navn Tid
1 1 Höganäs Roddförening I
  • Pontus Gustavsson(1)
  • Dennis Gustavsson(2)
6:52.11
2 4 Sandefjord Roklubb II
  • Øyvind Lavoll(1)
  • Markus Christensen(2)
6:56.35
3 9 Kraftcenter Odense I
  • Alex Berg(1)
  • Jesper Fredsted(2)
6:58.65
4 3 Fredriksstad Roklub II
  • Hans Kristian Willadsen(1)
  • Nils Benske(2)
7:05.79
220
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m A Finale
2012-07-01 13:27
Plac. # Navn Tid
1 10 Christiania Roklub I
  • Andrea Älveborn(1)
  • Karen Johnson(2)
7:36.58
2 4 Bagsværd Roklub I
  • Kirstine Halberg Engel(1)
  • Mia Elisabeth Espersen(2)
7:38.98
3 8 Christiania Rodklub/Christiania Roklub II I
  • Karen Marie Belsby(1)
  • Inger Kavlie(2)
7:40.17
4 11 Drammen Roklubb/Ormsund Roklub I I
  • Antje Peine(1)
  • Anita Abrahamsen Brox(2)
8:00.70
5 2 Stockholms Roddförening I
  • Birgitta Berglund(1)
  • Josefin Berglund(2)
8:02.68
6 7 Rocenter Aarhus I
  • Nina Hollensen(1)
  • Marie Linde Lauridsen(2)
8:04.89
220
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m 1. Indledende
2012-07-01 07:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub I
  • Kirstine Halberg Engel(1)
  • Mia Elisabeth Espersen(2)
0
2 7 Rocenter Aarhus I
  • Nina Hollensen(1)
  • Marie Linde Lauridsen(2)
0
3 2 Stockholms Roddförening I
  • Birgitta Berglund(1)
  • Josefin Berglund(2)
0
4 1 NTNUI Roing II
  • Ingvild Indrebø(1)
  • Siri Bjerkheim(2)
0
220
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m 2. Indledende
2012-07-01 07:00
Plac. # Navn Tid
1 10 Christiania Roklub I
  • Andrea Älveborn(1)
  • Karen Johnson(2)
0
2 8 Christiania Rodklub/Christiania Roklub II I
  • Karen Marie Belsby(1)
  • Inger Kavlie(2)
0
3 11 Drammen Roklubb/Ormsund Roklub I I
  • Antje Peine(1)
  • Anita Abrahamsen Brox(2)
0
4 9 Tønsberg Roklubb I I
  • Caroline Erlandsen(1)
  • Line Andresen Olstad(2)
0
221
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m A Finale
2012-07-01 13:33
Plac. # Navn Tid
1 1 Bærum Roklubb/Moss Roklubb I I
  • Halvor Hølmkjær West(1)
  • Erik Andre Solbakken(2)
6:43.92
2 3 Hadsund Roklub I
  • Thomas Smed Nielsen(1)
  • Peter Rytter Munk(2)
6:46.56
3 9 Roskilde Roklub II I
  • Andreas Dyrby(1)
  • Joachim Sutton(2)
6:49.82
4 7 Drammen Roklubb II
  • Simen Moe Johnsen(1)
  • Jørgen Ertzgaard(2)
6:56.73
5 2 Mölndals Roddklubb I I
  • Emil Freudenthal(1)
  • Karl Ståhlberg(2)
6:57.14
6 8 Åhus Roddklubb I
  • Christoffer Hansson(1)
  • Tim Block(2)
7:18.39
221
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 1. Indledende
2012-07-01 07:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub I
  • Thomas Smed Nielsen(1)
  • Peter Rytter Munk(2)
0
2 1 Bærum Roklubb/Moss Roklubb I I
  • Halvor Hølmkjær West(1)
  • Erik Andre Solbakken(2)
0
3 2 Mölndals Roddklubb I I
  • Emil Freudenthal(1)
  • Karl Ståhlberg(2)
0
4 5 Fredriksstad Roklub I
  • Nils Benske(1)
  • Thomas Furuvarp(2)
0
221
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 2. Indledende
2012-07-01 07:10
Plac. # Navn Tid
1 9 Roskilde Roklub II I
  • Andreas Dyrby(1)
  • Joachim Sutton(2)
0
2 8 Åhus Roddklubb I
  • Christoffer Hansson(1)
  • Tim Block(2)
0
3 7 Drammen Roklubb II
  • Simen Moe Johnsen(1)
  • Jørgen Ertzgaard(2)
0
4 6 Moss Roklubb I I
  • Jonas Rekstad Rekstad(1)
  • Robin Fjeldstad(2)
0
5 10 Drammen Roklubb I
  • Valerijs Cistjakovs(1)
  • Eirik Edvardsen(2)
0
222
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 2000m A Finale
2012-07-01 13:39
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro Roklub I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Mads Fischer(2)
7:12.71
2 4 Bagsværd Roklub I
  • Mads Petersen(1)
  • Malthe Sebastian Puro(2)
7:15.14
3 1 Hadsund Roklub/Roklubben Ægir I I
  • Lennart Vestergaard(1)
  • Christian Due Nielsen(2)
7:25.98
4 2 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub I I
  • Magnus Baastrup(1)
  • Peter Falk(2)
7:30.52
5 7 Horten Roklubb I
  • Sven Erling Forsmo(1)
  • Jostein Gjelseth(2)
7:47.55
222
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 2000m 1. Indledende
2012-07-01 07:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub I
  • Mads Petersen(1)
  • Malthe Sebastian Puro(2)
0
2 2 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub I I
  • Magnus Baastrup(1)
  • Peter Falk(2)
0
3 1 Hadsund Roklub/Roklubben Ægir I I
  • Lennart Vestergaard(1)
  • Christian Due Nielsen(2)
0
4 3 Tønsberg Roklubb I I
  • Adrian Lindgren(1)
  • Ask Jarl Tjøm(2)
0
222
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 2000m 2. Indledende
2012-07-01 07:20
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro Roklub I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Mads Fischer(2)
0
2 7 Horten Roklubb I
  • Sven Erling Forsmo(1)
  • Jostein Gjelseth(2)
0
3 5 Mölndals Roddklubb I I
  • Filip Nilsson(1)
  • Oskar Svensson(2)
0
223
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2012-07-01 13:45
Plac. # Navn Tid
1 8 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
8:21.20
2 9 Kungälv I I
  • Josephine Kreus(1)
8:46.55
3 3 Drammen Roklubb II
  • Anne Line Hexeberg Henriksen(1)
8:52.78
5 5 Horten Roklubb I
  • Charlotte LUND(1)
9:30.62
6 6 Drammen Roklubb I
  • Adriana Abrahamsen Brox(1)
8:58.50
6 7 Roskilde Roklub I I
  • Annika Senberg(1)
9:48.17
224
U15 M4X+ Junior u. 15 Drenge 4X+ - 500m A Finale
2012-07-01 13:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I I
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Nicolai Jørgensen(2)
  • Niels Frederiksen(3)
  • X Anne Må Ikke Bruges(4)
  • Jonatan Dahl(cox)
1:41.98
2 2 Bærum Roklubb/Moss Roklubb I I
  • Einar Solbakken(1)
  • Herman Brinck-Mortensen(2)
  • Jordan Hamilton(3)
  • Victor Damman(4)
  • Ikke Cox(cox)
1:46.61
3 3 Hadsund Roklub I
  • Nikolai Skaarup Christiansen(1)
  • Jeppe Bach Sørensen(2)
  • Tobias Grøn(3)
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(4)
  • Mathias Laustsen(cox)
2:12.11
225
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m A Finale
2012-07-01 14:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Moss Roklubb I
  • Vemund Kallevik(1)
  • Mathias Stabel(2)
  • Edvard Nitter(3)
  • Kristian Gurrik(4)
4:57.63
2 2 Moss Roklubb II
  • Mikko Rekstad(1)
  • Vegard Stabel(2)
  • Steinar Aarum(3)
  • Tore Wæhre(4)
4:59.77
3 5 Rocenter Aarhus I
  • Anders Leitzke Sørensen(1)
  • Mads Hougaard(2)
  • Simon Kejser(3)
  • Anders Peter Fischer Bonnerup(4)
5:02.87
4 4 Holstebro Roklub I
  • Andreas Østergaard Quach(1)
  • Ej I Brug - Aske Petersen(2)
  • Jonathan Nielsen(3)
  • Mads Yding(4)
5:17.41
5 1 Roklubben Furesø/Roklubben Viking I
  • Jesper Clausen(1)
  • Jonas Grønkjær Pedersen(2)
  • Peter Torp Eklund(3)
  • Julius Benjamin Osmundsen(4)
5:41.31
226
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 2000m A Finale
2012-07-01 14:05
Plac. # Navn Tid
1 3 Lyngby Roklub/Odense Roklub I I
  • Alexander Modest(1)
  • Peter Christian Holmquist(2)
  • Esben Rusbjerg(3)
  • Niklas Vindinge Sørensen(4)
6:13.51
2 4 Fredriksstad Roklub/Haldens Roklub/Sarpsborg RK I
  • Ole Holm(1)
  • Nils Benske(2)
  • Thomas Furuvarp(3)
  • Adrian Øvreeide Liaklev(4)
6:41.58
3 1 Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub I I
  • Emil Søndergård Hansen(1)
  • Marcus Pii Lunau Blanke(2)
  • Mads Brogaard(3)
  • Tim Antonie-Hansen(4)
6:51.07
4 2 Horten Roklubb I
  • Jostein Gjelseth(1)
  • Peder Rørvig(2)
  • David Von Huth(3)
  • Sven Erling Forsmo(4)
7:04.26
227
M4X Åben Mænd 4X - 2000m A Finale
2012-07-01 14:11
Plac. # Navn Tid
1 3 Stockholms Roddförening I
  • Tord Blomquist(1)
  • Mikael Borgh(2)
  • Robert Vigert(3)
  • Jan Berglund(4)
6:38.47
228
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m A Finale
2012-07-01 14:17
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub II
  • Oscar Petersen(1)
7:25.84
2 3 Roklubben Ægir I I
  • Mathias Kristensen(1)
7:30.35
3 5 Sandefjord Roklubb II I
  • Markus Christensen(1)
7:36.30
4 8 Rocenter Aarhus I
  • Laurids Cordtz Larsen(1)
8:06.15
5 6 Roklubben Viking I
  • Frederik Holm(1)
229
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m A Finale
2012-07-01 14:22
Plac. # Navn Tid
1 19 Aalesunds Roklub I
  • Martin Helseth(1)
7:19.44
2 11 Moss Roklubb II
  • Ola Larsson(1)
7:29.15
3 31 Odense Roklub I
  • Nick H. Larsen(1)
7:30.36
4 13 Lyngby Roklub I I
  • Oliver Rying Thomsen(1)
7:35.57
5 32 Nordslesvigsk Roklub I I
  • Christian Kragh(1)
7:59.88
6 22 Tønsberg Roklubb I I
  • Jørgen Mjøs Nilsson(1)
8:16.46
229
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 1. Indledende
2012-07-01 07:50
Plac. # Navn Tid
1 5 Danske Studenters Roklub II I
  • Sebastian Bayer(1)
0
2 2 Roskilde Roklub III
  • Mads Kjøller(1)
0
3 3 Moss Roklubb I I
  • Robin Fjeldstad(1)
0
4 1 Nyborg Roklub I
  • Mads Voetmann(1)
0
5 6 Bærum Roklubb II
  • Sebastian Brinck-Mortensen(1)
0
229
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 2. Indledende
2012-07-01 07:50
Plac. # Navn Tid
1 11 Moss Roklubb II
  • Ola Larsson(1)
0
2 13 Lyngby Roklub I I
  • Oliver Rying Thomsen(1)
0
3 14 Åhus Roddklubb I
  • Christoffer Hansson(1)
0
4 8 Roskilde Roklub I I
  • Alexander Kische(1)
0
5 7 Hadsund Roklub I I
  • Christian Danmark(1)
0
229
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 3. Indledende
2012-07-01 07:50
Plac. # Navn Tid
1 19 Aalesunds Roklub I
  • Martin Helseth(1)
0
2 20 Åhus Roddklubb II
  • Tim Block(1)
0
3 16 Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm(1)
0
4 18 Holstebro Roklub I
  • Jonas Kvist Nielsen(1)
0
5 17 Roklubben Furesø I I
  • Sebastian Terp(1)
0
229
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 4. Indledende
2012-07-01 07:50
Plac. # Navn Tid
1 22 Tønsberg Roklubb I I
  • Jørgen Mjøs Nilsson(1)
0
2 21 Sarpsborg RK I I
  • Jens Holm(1)
0
3 25 Københavns Roklub I I
  • Fredrik Leicht(1)
0
4 24 Danske Studenters Roklub I I
  • Asbjørn Stahlhut(1)
0
5 27 Höganäs Roddförening I
  • Knut H Andersson(1)
0
229
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 5. Indledende
2012-07-01 07:50
Plac. # Navn Tid
1 31 Odense Roklub I
  • Nick H. Larsen(1)
0
2 32 Nordslesvigsk Roklub I I
  • Christian Kragh(1)
0
3 33 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
0
4 30 Sorø Roklub I
  • Andreas Sloth(1)
0
5 28 Tønsberg Roklubb II I
  • Ole Andreas Aslaksen(1)
0
230
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2012-07-01 14:29
Plac. # Navn Tid
1 10 Vänersborgs Roddklubb/Öresjö SS I
  • Frida Carlsson(1)
  • Lovisa Claesson(2)
7:24.97
2 1 Roklubben Ægir I I
  • Ida Dsane Andersen(1)
  • Helene Olesen(2)
7:27.29
3 11 Bagsværd Roklub I I
  • Iben Østergaard(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
7:27.62
4 6 Hadsund Roklub I
  • Mette Noll Nielsen(1)
  • Trine Toft Andersen(2)
7:33.35
5 8 Halmstad Rodd I
  • Amanda Tholin(1)
  • Anna Hansson(2)
7:41.88
6 4 Aalesunds Roklub I
  • Jenny Marie Rørvik(1)
  • Thea Helseth(2)
8:09.42
230
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m 1. Indledende
2012-07-01 08:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Ægir I I
  • Ida Dsane Andersen(1)
  • Helene Olesen(2)
0
2 6 Hadsund Roklub I
  • Mette Noll Nielsen(1)
  • Trine Toft Andersen(2)
0
3 4 Aalesunds Roklub I
  • Jenny Marie Rørvik(1)
  • Thea Helseth(2)
0
4 5 Drammen Roklubb I
  • Anne Line Hexeberg Henriksen(1)
  • Adriana Abrahamsen Brox(2)
0
5 2 Maribo Roklub I
  • Mie Haapanen(1)
  • Ida Haapanen(2)
0
6 3 Horten Roklubb I
  • Charlotte LUND(1)
  • Susanne Kaasa(2)
0
230
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m 2. Indledende
2012-07-01 08:20
Plac. # Navn Tid
1 10 Vänersborgs Roddklubb/Öresjö SS I
  • Frida Carlsson(1)
  • Lovisa Claesson(2)
0
2 11 Bagsværd Roklub I I
  • Iben Østergaard(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
0
3 8 Halmstad Rodd I
  • Amanda Tholin(1)
  • Anna Hansson(2)
0
4 12 Rocenter Aarhus I
  • Julie Poulsen(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
0
5 9 Bagsværd Roklub/Kalundborg Roklub I I
  • Marianne Vinsand(1)
  • Viktoria Kobbernagel(2)
0
6 7 Christiania Rodklub/Christiania Roklub I
  • Marit Andreassen(1)
  • Astrid Skjærpe(2)
0
231
U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1500m A Finale
2012-07-01 14:35
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • Ida Langkjær(4)
5:38.11
2 4 Kraftcenter Odense I
  • Marta Kempf(1)
  • Anne Larsen(2)
  • Josefine Drud(3)
  • Line Katrine Olsen(4)
5:41.09
3 1 Næstved Roklub/Roklubben Stevns I
  • Ulrikke Nissen(1)
  • Camila Nielsen(2)
  • Marie Frimann(3)
  • Maja Jørgensen(4)
6:13.42
4 2 Tønsberg Roklubb I I
  • Mari Askjer(1)
  • Nora Haukom(2)
  • Pernille Pukerud(3)
  • Ingrid Riiser(4)
6:49.08
232
U15 W4X+ Junior u. 15 Piger 4X+ - 500m A Finale
2012-07-01 14:44
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub/Roklubben Stevns I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
  • Ida Petersen(2)
  • Ej I Brug - Maria Dixen Nielsen(3)
  • Mie Andersen(4)
  • Gry Nikolajsen(cox)
1:49.00
2 3 Bærum Roklubb/Drammen Roklubb I I
  • Mina Hølmkjær West(1)
  • Synnøve Gillebo Foss(2)
  • Sara Seip(3)
  • Maia Marie Aspenes(4)
  • Ikke Cox(cox)
1:53.87
3 2 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • Sara Hundstrup(3)
  • (4)
  • (cox)
1:58.63
233
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 1. Indledende
2012-07-01 08:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Kraftcenter København II I
  • Nina Byriel Kronborg(1)
0
2 6 Stockholms Roddförening I
  • Josefin Berglund(1)
0
3 5 Lyngby Roklub I I
  • Ida Petersen(1)
0
4 1 Christiania Roklub II
  • Karen Marie Belsby(1)
0
5 2 Roforeningen KVIK I
  • Mejse Andersen(1)
0
233
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 2. Indledende
2012-07-01 08:30
Plac. # Navn Tid
1 7 Bærum Roklubb I I
  • Hilde Gudem(1)
0
2 9 Rocenter Aarhus I
  • Nina Hollensen(1)
0
3 10 Christiania Rodklub I
  • Inger Kavlie(1)
0
4 11 Ormsund Roklub I
  • Antje Peine(1)
0
5 8 Falkenberg RK I
  • Elin Sjödin(1)
0
233
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 3. Indledende
2012-07-01 08:30
Plac. # Navn Tid
1 15 Odense Roklub
  • Emma Kiehn(1)
2 14 Christiania Roklub I
  • Martha Helgeland(1)
0
3 12 Lyngby Roklub II I
  • Mârit Tamm(1)
0
4 13 Drammen Roklubb I
  • Anita Abrahamsen Brox(1)
0
235
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 1. Indledende
2012-07-01 08:45
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub II I
  • Olav Dahlgaard(1)
0
2 2 Höganäs Roddförening I
  • Pontus Gustavsson(1)
0
3 6 Bagsværd Roklub I
  • Roberto Usai(1)
0
4 3 Öresjö SS I I
  • Oscar Claesson(1)
0
5 1 Rocenter Aarhus I
  • Christian Kiær(1)
0
6 5 Stockholms Roddförening I
  • Danial Arastoupour(1)
0
235
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 2. Indledende
2012-07-01 08:45
Plac. # Navn Tid
1 15 Danske Studenters Roklub II I
  • Frank Steffensen(1)
2 7 Roforeningen KVIK I
  • Loui Lam(1)
0
3 9 Christiania Rodklub I
  • Kristoffer Lorentzen(1)
0
4 12 Christiania Rodklub II
  • Ole Christian Lunke(1)
0
5 8 Rocenter Aarhus II
  • Mads Sønderup Varming(1)
0
236
LW1X Åben Kvinder letvægt 1X - 2000m A Finale
2012-07-01 15:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Ægir I
  • Sara Nissen(1)
8:26.79
2 4 Lyngby Roklub I
  • Ida Nymann Petersen(1)
8:32.56
3 3 Roskilde Roklub I I
  • Signe Bech(1)
8:37.28
4 2 Kraftcenter København I I
  • Kirstine Halberg Engel(1)
8:46.62
238
M4- Åben Mænd 4- - 2000m A Finale
2012-07-01 15:06
Plac. # Navn Tid
1 1 Fredriksstad Roklub/Sandefjord Roklubb I
  • Øyvind Lavoll(1)
  • Markus Christensen(2)
  • Hallvard Bjørkelund (Bergens Roklub)(3)
  • Peter Banfi(4)
6:40.07
2 3 NTNUI Roing II
  • Olav Kallerud(1)
  • Ole Johan Klingan(2)
  • Eirik Hexeberg(3)
  • Haakon Hagen(4)
6:46.28
3 2 Kerteminde Roklub I
  • Jeppe Mogensen(1)
  • Morten Haubro Petersen(2)
  • Martin Haubro Petersen(3)
  • Martin Kjeldsen(4)
7:12.02
239
W4X Åben Kvinder 4X - 2000m A Finale
2012-07-01 15:40
Plac. # Navn Tid
1 6 Christiania Roklub I
  • Agnes Karlseng(1)
  • Andrea Älveborn(2)
  • Karen Johnson(3)
  • Rebecca Frazee(4)
6:59.16
2 3 Christiania Rodklub/Christiania Roklub I
  • Heidi Veseer(1)
  • Martha Helgeland(2)
  • Karen Marie Belsby(3)
  • Inger Kavlie(4)
7:14.11
3 1 Drammen Roklubb/Ormsund Roklub/Tønsberg Roklubb I
  • Anita Abrahamsen Brox(1)
  • Antje Peine(2)
  • Caroline Erlandsen(3)
  • Line Andresen Olstad(4)
7:19.71
4 5 Københavns Roklub II
  • Diana Kofod(1)
  • Anne Sevelsted(2)
  • Stine Andersen(3)
  • Ulrikka Poulsen(4)
0
240
Master W2-/2X Masters Kvinder  27+  2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2012-07-01 15:18
Plac. # Navn Tid
1 8 Nordslesvigsk Roklub I
  • Britta Hirschauer(1)
  • Anette Rasmussen(2)
Start:20s 4:05.15
2 2 Fredensborg Roklub I
  • Anne Mette Jørgensen(1)
  • Bettina Cervin(2)
Start:15s 4:15.45
3 3 Sorø Roklub I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Ingrid Petersen(2)
Start:0s 4:17.40
4 4 Roklubben Furesø I
  • Marianne Henney(1)
  • Jane Hagan(2)
Start:15s 4:19.77
240
Master W2X/2- Masters Kvinder  27+  2X/2- - 1000m 2. Afdeling
2012-07-01 15:22
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø Roklub II
  • Ulla Hvid(1)
  • (2)
Start:0s 0:00.00
2 5 Roforeningen KVIK I
  • Astrid Haastrup Jespersen(1)
  • Sarah Lauritzen(2)
Start:0s 0:13.36
3 1 Københavns Roklub II
  • Jeanette Ørnvang(1)
  • Maja Brisson(2)
Start:5s 0:28.01
241
Master M2-/2X Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2012-07-01 15:26
Plac. # Navn Tid
1 17 Lyngby Roklub I
  • John Knudsen(1)
  • Jørgen Engelbrecht(2)
Start:35s 4:06.38
2 3 Stockholms Roddförening II
  • Robert Vigert(1)
  • Jan Berglund(2)
Start:40s 4:20.08
3 7 Öresjö SS II
  • Anders Wilgotson(1)
  • Roger Johansson(2)
Start:35s 4:22.78
4 15 Roforeningen KVIK/Roklubben Skjold I
  • John Grunwald(1)
  • Flemming Bay(2)
Start:0s 4:23.70
5 8 Danske Studenters Roklub I
  • Jan Cederkvist(1)
  • Jens Rokkedal(2)
Start:35s 4:30.91
6 9 Roskilde Roklub I
  • Sven Lyster(1)
  • Mogens Kleis(2)
Start:35s 4:46.24
241
Master M2X/2- Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 2. Afdeling
2012-07-01 15:30
Plac. # Navn Tid
1 16 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
  • Bjarne Hjorth(2)
Start:0s 3:32.04
2 13 Moss Roklubb/Ormsund Roklub I
  • Per Ivar Berg(1)
  • Zbigniew Andruszkiewicz(2)
Start:10s 3:43.40
3 2 Kungälv I
  • Jan Andersson(1)
  • Christer Corneliusson(2)
Start:5s 3:47.94
4 4 Roklubben Furesø II
  • Bo Jystrup(1)
  • Ole Kongsbak(2)
Start:10s 4:10.88
241
Master M2-/2X Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 3. Afdeling
2012-07-01 15:34
Plac. # Navn Tid
1 14 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:0s 3:21.80
2 10 Stockholms Roddförening I
  • Mikael Borgh(1)
  • Tord Blomquist(2)
Start:0s 3:27.62
3 12 Sorø Roklub II
  • (1)
  • Lars Bo Andersen(2)
Start:0s 3:35.72
4 5 Roklubben Furesø I
  • Bo Hartz(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
Start:0s 3:37.35
5 1 Öresjö SS I
  • Jan Johansson(1)
  • Per Carlsson(2)
Start:0s 3:39.51
6 20 Kungälv II
  • Håkan Hjerpe(1)
  • Joachim Brischewski(2)
Start:0s 3:40.53
241
Master M2-/2X Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 4. Afdeling
2012-07-01 15:38
Plac. # Navn Tid
1 23 Mölndals Roddklubb I
  • Jørgen Nilsson(1)
  • Sigvard Eriksson(2)
Start:5s 0:05.00
2 11 Ringsted Roklub I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Steffen Feddersen(2)
Start:10s 0:13.62
3 19 Sorø Roklub III
  • Peter Lindblom(1)
  • Uffe Søgaard(2)
Start:10s 0:18.18
4 22 Helsingborg Roddklubb/Landskrona Roddklubb I
  • Daniel Böcker(1)
  • Morgan Bengtsson(2)
Start:15s 0:24.46
5 18 Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub I
  • Søren Heinrichsen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
Start:10s 0:24.88
6 21 Ormsund Roklub I
  • Per Giltvedt(1)
  • Nils Jørgen Bjønness(2)
Start:0s 0:28.64
242
U13 M2X Junior u. 13 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2012-07-01 15:42
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub II I
  • Thomas Knudsen(1)
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(2)
2:08.36
2 1 Tønsberg Roklubb I I
  • Aksel Haukom(1)
  • Lars Gørann Lindgren(2)
2:11.15
3 4 Hadsund Roklub II
  • Nichlas Pedersen(1)
  • Frederik Busk(2)
2:47.18
243
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2012-07-01 15:46
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund Roklub III I
  • Liane Vestergaard(1)
0
2 1 Hadsund Roklub I I
  • Agnete Munk(1)
0
3 2 Hadsund Roklub II I
  • Anne Cathrine Madsen(1)
0
4 3 Halmstad Rodd I I
  • Elsa Dejby(1)
0
5 5 Sorø Roklub I
  • (1)
0
6 4 Halmstad Rodd II I
  • Nellie Kleman-Carlsson(1)
0
244
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2012-07-01 15:50
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro Roklub/Roskilde Roklub I
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
  • Bastian Secher(2)
0:00.00
2 5 Roforeningen KVIK I
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
  • Thor Friis(2)
0:11.67
3 3 Hadsund Roklub I
  • Jesper Molin(1)
  • Mikkel Jensen(2)
0:19.22
4 2 Bagsværd Roklub I
  • Kristian Alm(1)
  • Jonatan Dahl(2)
0:19.62
5 1 Fredriksstad Roklub I
  • Lars Benske(1)
  • Didrik Skjønhaug(2)
0:20.47
245
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2012-07-01 15:54
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
  • (2)
0
2 3 Bagsværd Roklub I
  • Niels Frederiksen(1)
  • Emil Eigenbrod(2)
3 6 Bagsværd Roklub II
  • Mathias Ven(1)
  • Nicolai Jørgensen(2)
4 1 Horten Roklubb I
  • Aron Kaasa(1)
  • Peder Røch Raahauge(2)
0
5 4 Odder Roklub II
  • Rasmus Blæsberg(1)
  • Johannes Dahm(2)
0
6 5 Odder Roklub I
  • Marinus Fredslund(1)
  • Stefan Lara(2)
0
246
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 0. Afdeling
2012-07-01 15:58
Plac. # Navn Tid
2 4 Bærum Roklubb I
  • Herman Brinck-Mortensen(1)
  • Victor Damman(2)
246
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2012-07-01 15:58
Plac. # Navn Tid
1 1 Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl(1)
  • Timon Strømgren(2)
0:00:25
3 3 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
  • Joachim Saltoft(2)
0:05.35
247
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2012-07-01 16:02
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund Roklub 2
  • Sofie Matiesen(1)
2:01.47
2 2 Horten Roklubb
  • Maia Marie Aspenes(1)
2:06.85
3 3 Holstebro Roklub I
  • Ida Petersen(1)
2:12.38
4 5 Bagsværd Roklub I
  • X Marie Louise Petersen MÅ IKKE BRUGES(1)
5 7 Bagsværd Roklub II
  • Anne Holst Padkjær(1)
6 4 Hadsund Roklub I
  • Astrid Bager(1)
2:23.72
247
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Afdeling
2012-07-01 16:02
Plac. # Navn Tid
1 9 Holstebro Roklub II
  • Ej I Brug - Maria Dixen Nielsen(1)
2:07.61
2 11 Hadsund Roklub III
  • Sophie Wahl(1)
2:08.90
3 12 Bærum Roklubb
  • Mina Hølmkjær West(1)
2:09.68
4 14 Holstebro Roklub III
  • Gry Nikolajsen(1)
2:16.52
5 8 Roklubben Stevns I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
2:17.15
6 10 Roklubben Ægir I
  • Mathilde Albæk Lauritsen(1)
2:50.87
248
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2012-07-01 16:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
2:18.46
2 5 Næstved Roklub II
  • Caroline Olsen(1)
2:24.06
3 4 Sorø Roklub I
  • (1)
2:27.97
4 2 Ormsund Roklub I
  • Emilie Giltvedt Langeland(1)
2:28.75
5 1 Halmstad Rodd I
  • Mimmie Klarén(1)
2:40.68
248
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Afdeling
2012-07-01 16:10
Plac. # Navn Tid
1 10 Aalesunds Roklub
  • Amanda Helseth(1)
0:00.00
2 7 Bærum Roklubb I
  • Synnøve Gillebo Foss(1)
0:09.43
3 8 Hadsund Roklub I
  • Louise Møller Lorentsen(1)
0:15.10
4 6 Halmstad Rodd II
  • Rebecca Edström(1)
0:17.91
5 9 Sorø Roklub II
  • (1)
0:23.47
250
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Afdeling
2012-07-01 16:22
Plac. # Navn Tid
1 4 Ormsund Roklub/Os Roklubb I
  • Audun Grepperud(1)
  • Arne Hadler-Olsen(2)
5:11.60
2 2 Horten Roklubb I
  • Peder Rørvig(1)
  • David Von Huth(2)
5:18.41
3 3 Roklubben Furesø I
  • Markus Kojo Hagan(1)
  • Henrik Georg Eriksen(2)
5:28.18
4 1 Moss Roklubb II
  • Tore Wæhre(1)
  • Kristian Gurrik(2)
5:39.26
5 5 Falkenberg RK I
  • Marcus Stjernström(1)
  • Martin Johansson(2)
5:47.52
250
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 2. Afdeling
2012-07-01 16:22
Plac. # Navn Tid
1 7 Moss Roklubb I
  • Vemund Kallevik(1)
  • Mathias Stabel(2)
5:27.52
2 6 Holstebro Roklub I
  • Aske Petersen(1)
  • Jonathan Nielsen(2)
5:35.13
3 8 Moss Roklubb III
  • Simen Bøgle Vigeland(1)
  • Steinar Aarum(2)
5:43.80
4 9 Sandefjord Roklubb I
  • Sander Aakerholt(1)
  • Sander Mathiassen(2)
6:11.09
251
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Afdeling
2012-07-01 16:32
Plac. # Navn Tid
1 3 Kungälv/Stockholms Roddförening I
  • Simon Henkow(1)
  • Pierre Billing(2)
5:38.31
2 4 Rocenter Aarhus I
  • Anders Leitzke Sørensen(1)
  • Simon Kejser(2)
5:39.21
3 1 Moss Roklubb I
  • Mikko Rekstad(1)
  • Vegard Stabel(2)
5:49.92
4 2 Tønsberg Roklubb I
  • Anders Brænne Dybesland(1)
  • Simen Holmsen(2)
5:53.00
251
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 2. Afdeling
2012-07-01 16:32
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
5:35.23
2 7 Københavns Roklub/Lyngby Roklub I
  • Søren Baastrup(1)
  • Mathias Nielsen(2)
6:06.55
3 8 Drammen Roklubb I
  • Kevin Balouch(1)
  • Sigurd Edvardsen(2)
7:01.05
252
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Afdeling
2012-07-01 16:42
Plac. # Navn Tid
1 1 Tønsberg Roklubb I
  • Adrian Lindgren(1)
  • Ask Jarl Tjøm(2)
5:39.97
2 6 Stockholms Roddförening I
  • Eskil Borgh(1)
  • Karl Norberg(2)
5:44.55
3 7 Roforeningen KVIK I
  • Magnus Aggernæs(1)
  • Nicolai Lassen(2)
5:47.35
4 3 Roskilde Roklub I
  • Valdemar Eriksen(1)
  • Rasmus Nielsen(2)
6:25.77
5 5 Roklubben Ægir I
  • Jacob Zacho Søndergaard(1)
  • Asmus Grøn Bendixen(2)
6:54.14
253
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 1. Afdeling
2012-07-01 16:47
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
6:24.60
2 3 Roskilde Roklub II
  • Silja Konoy Davidsen(1)
6:32.54
3 1 Aalesunds Roklub I
  • Jenny Marie Rørvik(1)
6:41.53
4 4 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
6:59.25
5 5 Stockholms Roddförening I
  • Izabella Moore(1)
7:27.89
253
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 2. Afdeling
2012-07-01 16:47
Plac. # Navn Tid
1 7 Aalesunds Roklub II
  • Thea Helseth(1)
6:35.45
2 8 Christiania Roklub I
  • Thea Sørensen(1)
6:44.63
3 6 Roskilde Roklub I
  • Emilie Gry Almstrup(1)
6:54.60
4 9 Kungälv I
  • Asha Nur(1)
7:07.92
254
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 1. Afdeling
2012-07-01 16:57
Plac. # Navn Tid
1 3 Rocenter Aarhus I
  • Rose Benedicte Lawaetz(1)
6:40.43
2 2 Sorø Roklub I
  • (1)
6:44.95
3 1 Christiania Rodklub I
  • Aasta Gran Andreassen(1)
6:58.89
4 4 Mölndals Roddklubb I
  • Sofia Wallin(1)
7:03.96
5 5 Moss Roklubb I
  • Rebekka Wiberg-Bugge(1)
7:06.07
6 6 Strömstad Roddklubb 2
  • Ida Christoffersen(1)
7:09.99
254
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 2. Afdeling
2012-07-01 16:57
Plac. # Navn Tid
1 10 Mölndals Roddklubb II
  • Karin Sundberg(1)
6:55.17
2 13 Falkenberg RK I
  • Sascha Andersson(1)
7:00.45
3 8 Næstved Roklub I
  • Caroline Larsen(1)
7:12.43
4 12 Halmstad Rodd II
  • Emelie Hansson(1)
7:19.63
5 11 Halmstad Rodd I
  • Beatrice Persson(1)
7:48.07
6 7 Strömstad Roddklubb I
  • Maja Hilding(1)
7:53.45
256
M8+ Åben Mænd 8+ - 1000m A Finale
2012-07-01 17:18
Plac. # Navn Tid
1 5 Bergens Roklub/Holstebro Roklub/Moss Roklubb/Sandefjord Roklubb/Tønsberg Roklubb I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Mads Fischer(2)
  • Ask Jarl Tjøm(3)
  • Erik Andre Solbakken(4)
  • Markus Christensen(5)
  • Øyvind Lavoll(6)
  • Hallvard Bjørkeland(7)
  • Jørgen Mjøs Nilsson(8)
  • Line Andresen Olstad(cox)
2:55.05
2 2 Sorø Roklub I
  • Bjarne Hjorth(1)
  • Christian Mølvig(2)
  • (3)
  • Bo Vilhelmsen(4)
  • Gert Iversen(5)
  • (6)
  • (7)
  • Lars Erik Graudal(8)
  • Jakob Lillelund(cox)
2:56.01
3 4 Mölndals Roddklubb I
  • Jørgen Nilsson(1)
  • Jan Johansson Öresjö Rodd(2)
  • Per Carlsson Öresjö Rodd(3)
  • Roger Johansson Öresjö Rodd(4)
  • Per-Olof Claesson Öresjö Rodd(5)
  • Hans Augustsson(6)
  • Sigvard Eriksson(7)
  • Göran Haggren(8)
  • Göran Haggren(cox)
3:01.17
257
U19 M8+ Junior u. 19 Drenge 8+ - 2000m A Finale
2012-07-01 15:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Nordslesvigsk Roklub/Roklubben Ægir I I
  • Asbjørn Stahlhut(1)
  • Sebastian Bayer(2)
  • Sebastian A.F. Thomassen(3)
  • Christian Kragh(4)
  • Christian Due Nielsen(5)
  • Lennart Vestergaard(6)
  • Mads Petersen(7)
  • Malthe Sebastian Puro(8)
  • Emil Eigenbrod(cox)
6:06.99
2 1 Københavns Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub I
  • Fredrik Leicht(1)
  • Tim Antonie-Hansen(2)
  • Oliver Rying Thomsen(3)
  • Mads Brogaard(4)
  • Joachim Sutton(5)
  • Andreas Dyrby(6)
  • Marcus Pii Lunau Blanke(7)
  • Emil Søndergård Hansen(8)
  • Søren Baastrup(cox)
6:07.87