Tilmeldinger - Sorø Regattaen 2012
Løb 101 U14 M1X Drenge 1X 500m 31 tilmeldinger
Halmstad Rodd II
- 1. Oliver Wenngren (SWE) '99
Kraftcenter Odense I
- 1. Malte Rusbjerg (Odense) '98
Bagsværd Roklub VI
- 1. Mathias Ven (Bagsværd) '98
Sorø Roklub I
- 1. Jakob Lillelund (Sorø) '98
Roforeningen KVIK II
- 1. Oliver Kviat Antonsen (KVIK) '99
Bagsværd Roklub V
- 1. Kristian Alm (Bagsværd) '00
Horten Roklubb I
- 1. Aron Kaasa (Horten) '98
Moss Roklubb I
- 1. Einar Solbakken (Moss) '98
Halmstad Rodd I
- 1. Lucas Djiviak (SWE) '98
Hadsund Roklub III
- 1. Nikolai Skaarup Christiansen (Hadsund) '99
Lyngby Roklub I
- 1. Emil Lenzing (Lyngby) '98
Bærum Roklubb I
- 1. Jordan Hamilton (Bærum) '98
Roklubben Viking II
- 1. joachim saltoft (Viking) '98
Sorø Roklub II
- 1. (Sorø) '98
Bagsværd Roklub III
- 1. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98
Kraftcenter Odense III
- 1. Andreas Finne Skovbakke (Odense) '99
Odder Roklub I
- 1. Markus Hougaard (Odder) '99
Fredriksstad Roklub II
- 1. Simen Skjølsvold (Fredriksstad) '98
Roskilde Roklub I
- 1. Bastian Secher (Roskilde) '99
Kraftcenter Odense II
- 1. Søren Dahl Hansen (Odense) '98
Hadsund Roklub II
- 1. Mikkel Jensen (Hadsund) '99
Hadsund Roklub I
- 1. Jesper Molin (Hadsund) '99
Roforeningen KVIK I
- 1. Thor Friis (KVIK) '99
Bagsværd Roklub II
- 1. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98
Holstebro Roklub I
- 1. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
Bagsværd Roklub I
- 1. Nicolai Jørgensen (Bagsværd) '98
AFMELDT Fredriksstad Roklub I
- 1. Lars Benske (Fredriksstad) '99
Kungälv I
- 1. Viktor Henkow (SWE) '99
Københavns Roklub I
- 1. Aksel Dybdahl (København) '98
Roklubben Viking I
- 1. Markus Christiansen (Viking) '99
Bagsværd Roklub IV
- 1. Jonatan Dahl (Bagsværd) '99
Løb 102 U14 W2X Piger 2X 500m 10 tilmeldinger
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '99
- 2. (Sorø) '00
Kraftcenter Odense I
- 1. Josefine Drud (Odense) '99
- 2. Marta Kempf (Kertem.) '98
Næstved Roklub I
- 1. Anna Frimann (Næstv.) '99
- 2. Caroline Olsen (Næstv.) '99
Bærum Roklubb I
- 1. Mina Hølmkjær West (Bærum) '98
- 2. Synnøve Gillebo Foss (Bærum) '99
Holstebro Roklub I
- 1. Ida Petersen (Holstebro) '98
- 2. Mie Andersen (Holstebro) '98
Hadsund Roklub I
- 1. Sofie Matiesen (Hadsund) '98
- 2. Sophie Wahl (Hadsund) '98
Horten Roklubb I
- 1. Maia Marie Aspenes (Horten) '98
- 2. Sara Seip (Horten) '98
Sorø Roklub II
- 1. (Sorø) '98
- 2. Sara Hundstrup (Sorø) '98
Halmstad Rodd I
- 1. Mimmie Klarén (SWE) '99
- 2. Rebecca Edström (SWE) '99
Bagsværd Roklub I
- 1. Emma Hammer (Bagsværd) '98
- 2. Anne Holst Padkjær (Bagsværd) '98
Løb 103 W8+ Kvinder 8+ 1000m 2 tilmeldinger
NTNUI Roing I
- 1. Ann Magdalen Hegge (NTNUI) '87
- 2. Gry Haakenstad (NTNUI) '85
- 3. Eva Gurine Skartland (NTNUI) '87
- 4. Ingvild Indrebø (NTNUI) '80
- 5. Siri Bjerkheim (NTNUI) '89
- 6. Miriam Mekki (NTNUI) '86
- 7. Marte Bergstedt Flaat (NTNUI) '80
- 8. Marte Krogsrud (NTNUI) '80
- Cox. Ragne Skarra (NTNUI) '80
Sorø Roklub I
- 1. Elsebeth Nielsen (Sorø) '54
- 2. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52
- 3. Ingrid Petersen (Sorø) '44
- 4. Jane Steensberg (Sorø) '66
- 5. (Sorø) '53
- 6. Gitte Niven (Sorø) '58
- 7. Annika Lindkvist (Sorø) '76
- 8. Merete Busk (Sorø) '46
- Cox. (Sorø) '71
Løb 104 U17 MErgo Drenge Ergo 1500m 33 tilmeldinger
Københavns Roklub II
- 1. Tobias Mortensen (København) '96
Rocenter Aarhus I
- 1. Anders Peter Fischer Bonnerup (Aarhus) '96
Tønsberg Roklubb I
- 1. Simen Holmsen (Tønsberg) '97
Falkenberg RK III
- 1. Eric Bierketvedt (SWE) '96
Københavns Roklub III
- 1. Sebastian Bache (København) '97
Holstebro Roklub I
- 1. Christoffer Eilskov Jensen (Holstebro) '96
Falkenberg RK I
- 1. Marcus Stjernström (SWE) '96
Bærum Roklubb I
- 1. Mattis Engelund Andersen (Bærum) '98
AFMELDT Odder Roklub II
- 1. Bjarke Damsgaard (Odder) '97
Moss Roklubb I
- 1. Tore Wæhre (Moss) '96
Roklubben Furesø II
- 1. Emil Søndergård Hansen (Furesø) '96
Rocenter Aarhus II
- 1. Asgar Damsgaard (Odder) '97
Ribe Roklub I
- 1. Sebastian Adelhardt - (Ribe) '96
Mölndals Roddklubb I
- 1. Julius Freudenthal (Mölndal) '96
Kraftcenter Odense I
- 1. Frederik Malling (Odense) '97
Sandefjord Roklubb II
- 1. Sander Mathiassen (Sandefjord) '96
Roklubben Furesø I
- 1. Jonas Grønkjær Pedersen (Furesø) '97
Sarpsborg RK I
- 1. Ole Holm (Sarpsborg) '96
Fredriksstad Roklub I
- 1. Benjamin Hansen (Fredriksstad) '96
Ormsund Roklub I
- 1. Audun Grepperud (Ormsund) '96
Haldens Roklub I
- 1. Adrian Øvreeide Liaklev (Haldens) '97
Sandefjord Roklubb I
- 1. Sander Aakerholt (Sandefjord) '96
Odder Roklub I
- 1. Mads Hougaard (Odder) '96
Københavns Roklub I
- 1. Mathias Nielsen (København) '97
Hadsund Roklub I
- 1. Frederik Mathiesen (Hadsund) '96
Halmstad Rodd I
- 1. Adam Hedman (SWE) '97
Falkenberg RK II
- 1. Martin Johansson (SWE) '96
Sorø Roklub I
- 1. Jens Albert Graudal (Sorø) '97
Os Roklubb I
- 1. Arne Hadler-Olsen (Os) '96
Strömstad Roddklubb I
- 1. Johan Jensen (Strömstad) '97
Roklubben Viking I
- 1. jesper clausen (Viking) '97
Lyngby Roklub I
- 1. Søren Baastrup (Lyngby) '97
Öresjö SS I
- 1. Jonatan Engström (Öresjö) '96
Løb 105 U17 W2X Piger 2X 1500m 17 tilmeldinger
Sorø Roklub I
- 1. Astrid Steensberg (Sorø) '96
- 2. Ida Brehmer (Sorø) '97
Roskilde Roklub I
- 1. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96
- 2. Emilie Gry Almstrup (Roskilde) '96
Roklubben Ægir I
- 1. Ida Kollerup Larsen (Ægir) '96
- 2. Emma Sofie Andersen (Ægir) '97
AFMELDT Falkenberg RK I
- 1. Annie Svensson (SWE) '96
- 2. Sascha Andersson (SWE) '97
AFMELDT Bagsværd Roklub I
- 1. Ida Bruun Øemig (Bagsværd) '97
- 2. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98
Roklubben Stevns I
- 1. Maja Jørgensen (Stevns) '96
- 2. Ulrikke Nissen (Stevns) '96
Aalesunds Roklub I
- 1. Jenny Marie Rørvik (Aalesunds) '96
- 2. Thea Helseth (Aalesunds) '96
Mölndals Roddklubb I
- 1. Sofia Wallin (Mölndal) '97
- 2. Karin Sundberg (Mölndal) '97
Sorø Roklub II
- 1. (Sorø) '97
- 2. (Sorø) '96
Kungälv/Strömstad Roddklubb I
- 1. Asha Nur (SWE) '96
- 2. Ida Christoffersen (Strömstad) '97
Halmstad Rodd I
- 1. Beatrice Persson (SWE) '97
- 2. Emelie Hansson (SWE) '97
Næstved Roklub I
- 1. Camila Nielsen (Næstv.) '96
- 2. Marie Frimann (Næstv.) '96
Tønsberg Roklubb I
- 1. Pernille Pukerud (Tønsberg) '96
- 2. Nora Haukom (Tønsberg) '97
Moss Roklubb I
- 1. Rebekka Wiberg-Bugge (Moss) '97
- 2. Ingrid Skarpholt (Moss) '97
Sorø Roklub III
- 1. Ida Langkjær (Sorø) '97
- 2. (Sorø) '97
Tønsberg Roklubb II
- 1. Ingrid Riiser (Tønsberg) '97
- 2. Mari Askjer (Tønsberg) '97
Kraftcenter Odense I
- 1. Anne Larsen (Odense) '98
- 2. Line Katrine Olsen (Odense) '97
Løb 106 U13 M1X Drenge 1X 500m 15 tilmeldinger
Tønsberg Roklubb II
- 1. Lars Gørann Lindgren (Tønsberg) '01
Hadsund Roklub III
- 1. Tobias Grøn (Hadsund) '00
Hadsund Roklub I
- 1. Jeppe Bach Sørensen (Hadsund) '00
Bærum Roklubb I
- 1. Victor Damman (Bærum) '00
AFMELDT Tønsberg Roklubb I
- 1. Aksel Haukom (Tønsberg) '00
Hadsund Roklub VII
- 1. Thomas Knudsen (Hadsund) '00
Holstebro Roklub I
- 1. Christoffer Kvist Nielsen (Holstebro) '00
Hadsund Roklub II
- 1. Mikkel Grønhøj Gregersen (Hadsund) '00
Hadsund Roklub VI
- 1. Nichlas Pedersen (Hadsund) '00
Sorø Roklub II
- 1. (Sorø) '00
Hadsund Roklub V
- 1. Mathias Laustsen (Hadsund) '00
Lyngby Roklub II
- 1. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
Hadsund Roklub IV
- 1. Frederik Busk (Hadsund) '00
Sarpsborg RK I
- 1. Diderik Skjønhaug (Sarpsborg) '00
AFMELDT Lyngby Roklub I
- 1. Lucas Frøberg Sørensen (Lyngby) '00
Løb 107 U13 W2X Piger 2X 500m 3 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
- 1. Agnete Munk (Hadsund) '00
- 2. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
Hadsund Roklub II
- 1. Anne Cathrine Madsen (Hadsund) '00
- 2. Liane Vestergaard (Hadsund) '00
Halmstad Rodd I
- 1. Elsa Dejby (SWE) '00
- 2. Nellie Kleman-Carlsson (SWE) '00
Løb 108 U19 W4X Piger 4X 2000m 3 tilmeldinger
Bagsværd Roklub/Roklubben Furesø I
- 1. Frederikke Bay Toft (Bagsværd) '95
- 2. Rebecca Busk (Furesø) '95
- 3. Line Møller (Bagsværd) '94
- 4. Mathilde Persson (Bagsværd) '96
Christiania Rodklub/Christiania Roklub I
- 1. Aasta Gran Andreassen (Christiania) '97
- 2. Astrid Skjærpe (Christiania) '94
- 3. Marit Andreassen (Christiania) '95
- 4. Thea Sørensen (Christiania) '96
Falkenberg RK I
- 1. Linnea Hallgren (SWE) '96
- 2. Caroline Jonsson (SWE) '95
- 3. Lovisa Wallin (SWE) '95
- 4. Annie Svensson (SWE) '96
Løb 109 M2X Mænd 2X 2000m 11 tilmeldinger
AFMELDT Lemvig Roklub I
- 1. Jesper Jensen (Lemvig) '82
- 2. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
Sandefjord Roklubb I
- 1. Øyvind Lavoll (Sandefjord) '91
- 2. Hallvard Bjørkelund (Bergens Roklub) (Sandefjord) '92
AFMELDT Christiania Roklub II
- 1. Alex Ivanov (Christiania) '00
- 2. Nicolay Wiik (Christiania) '00
Fredriksstad Roklub I
- 1. Hans Kristian Willadsen (Fredriksstad) '89
- 2. Peter Banfi (Fredriksstad) '90
AFMELDT Roforeningen KVIK I
- 1. Frederik Østerberg (KVIK) '84
- 2. Philip Tobin (KVIK) '94
Roklubben Viking I
- 1. Frederik Holm (Viking) '92
- 2. Erik Arnoldi (Viking) '93
Skovshoved Roklub I
- 1. Bo Markussen (Skovshoved) '66
- 2. Jesper Skavin (Skovshoved) '59
AFMELDT Christiania Rodklub/Christiania Roklub I
- 1. Ole Christian Lunke (Christiania) '92
- 2. Thomas Rummelhoff-Larsen (Christiania) '94
Christiania Rodklub I
- 1. Kristoffer Lorentzen (Christiania) '89
- 2. Nils Henrik Stene (Lyngby) '88
AFMELDT Höganäs Roddförening I
- 1. Fredrik Sambergs (SWE) '93
- 2. Nils Ewald (SWE) '93
Kraftcenter Odense I
- 1. Jesper Fredsted (Odense) '93
- 2. Alex Berg (Odder) '93
Løb 110 W2X Kvinder 2X - W2x Sen/sen. Letvægt 2000m 13 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub II
- 1. Anna Munck Laybourn (DSR) '83
- 2. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89
Christiania Rodklub/Christiania Roklub I
- 1. Heidi Veseer (Christiania) '74
- 2. Martha Helgeland (Christiania) '00
Tønsberg Roklubb I
- 1. Caroline Erlandsen (Tønsberg) '89
- 2. Line Andresen Olstad (Tønsberg) '69
Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub I
- 1. Inger Koch (Lyngby) '64
- 2. Gitte Willumsen (DSR) '66
Drammen Roklubb/Ormsund Roklub I
- 1. Antje Peine (Ormsund) '69
- 2. Anita Abrahamsen Brox (Drammen) '63
Christiania Rodklub/Christiania Roklub II
- 1. Karen Marie Belsby (Christiania) '90
- 2. Inger Kavlie (Christiania) '93
AFMELDT NTNUI Roing II
- 1. Gry Haakenstad (NTNUI) '85
- 2. Ingvild Indrebø (NTNUI) '80
Stockholms Roddförening I
- 1. Birgitta Berglund (SRF) '69
- 2. Josefin Berglund (SRF) '93
NTNUI Roing I
- 1. Miriam Mekki (NTNUI) '86
- 2. Siri Bjerkheim (NTNUI) '89
AFMELDT Mölndals Roddklubb I
- 1. Malin Lindström (Mölndal) '92
- 2. Ebba Sundberg (Mölndal) '93
Roforeningen KVIK I
- 1. Astrid Haastrup Jespersen (KVIK) '74
- 2. Sarah Lauritzen (KVIK) '76
AFMELDT Rocenter Aarhus I
- 1. Nina Hollensen (Aarhus) '92
- 2. N N (Aarhus) '93
Christiania Roklub I
- 1. Agnes Karlseng (Christiania) '93
- 2. Karen Johnson (Christiania) '93
Løb 111 U19 M2X Drenge 2X 2000m 12 tilmeldinger
Bærum Roklubb II
- 1. Sebastian Brinck-Mortensen (Bærum) '95
- 2. Eigil Bragstad (Bærum) '96
Roskilde Roklub II
- 1. Andreas Dyrby (Roskilde) '95
- 2. Joachim Sutton (Roskilde) '95
Hadsund Roklub I
- 1. Thomas Smed Nielsen (Hadsund) '95
- 2. Peter Rytter Munk (Hadsund) '95
AFMELDT Christiania Roklub I
- 1. Harald Vinje (Christiania) '95
- 2. Sverre Vinje (Christiania) '95
Moss Roklubb I
- 1. Jonas Rekstad Rekstad (Moss) '97
- 2. Robin Fjeldstad (Moss) '96
Drammen Roklubb I
- 1. Eirik Edvardsen (Drammen) '94
- 2. Valerijs Cistjakovs (Drammen) '94
Mölndals Roddklubb I
- 1. Emil Freudenthal (Mölndal) '95
- 2. Karl Ståhlberg (Mölndal) '94
Bærum Roklubb/Moss Roklubb I
- 1. Halvor Hølmkjær West (Bærum) '94
- 2. Erik Andre Solbakken (Moss) '94
Fredriksstad Roklub/Haldens Roklub I
- 1. Thomas Furuvarp (Haldens) '95
- 2. Nils Benske (Fredriksstad) '95
Drammen Roklubb II
- 1. Jørgen Ertzgaard (Drammen) '94
- 2. Simen Moe Johnsen (Drammen) '94
Lyngby Roklub/Roskilde Roklub I
- 1. Emil Meland Knudsen (Lyngby) '95
- 2. Alexander Kische (Roskilde) '95
Åhus Roddklubb I
- 1. Christoffer hansson (SWE) '94
- 2. Tim Block (SWE) '95
Løb 112 U19 M2- Drenge 2- 2000m 6 tilmeldinger
Tønsberg Roklubb I
- 1. Adrian Lindgren (Tønsberg) '97
- 2. Ask Jarl Tjøm (Tønsberg) '96
Mölndals Roddklubb I
- 1. Filip Nilsson (Mölndal) '95
- 2. Oskar svensson (Mölndal) '95
Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub I
- 1. Magnus Baastrup (Lyngby) '95
- 2. Peter Falk (DSR) '94
Horten Roklubb I
- 1. Sven Erling Forsmo (Horten) '94
- 2. Jostein Gjelseth (Horten) '94
Hadsund Roklub/Roklubben Ægir I
- 1. Lennart Vestergaard (Hadsund) '95
- 2. Christian Due Nielsen (Ægir) '94
Bagsværd Roklub I
- 1. Mads Petersen (Bagsværd) '95
- 2. Malthe Sebastian Puro (Bagsværd) '96
Løb 113 U19 W1X Piger 1X 2000m 14 tilmeldinger
AFMELDT Roklubben Furesø I
- 1. Rebecca Busk (Furesø) '95
AFMELDT Drammen Roklubb II
- 1. Adriana Abrahamsen Brox (Drammen) '95
Falkenberg RK I
- 1. Moa Johansson (SWE) '95
Vänersborgs Roddklubb I
- 1. Frida Carlsson (SWE) '94
Öresjö SS I
- 1. Lovisa Claesson (Öresjö) '95
Kraftcenter Odense I
- 1. Emma Kiehn (Odense) '94
AFMELDT Horten Roklubb I
- 1. Charlotte LUND (Horten) '95
AFMELDT Bagsværd Roklub I
- 1. Karen Neergaard (Bagsværd) '95
Roskilde Roklub I
- 1. Annika Senberg (Roskilde) '95
AFMELDT Drammen Roklubb I
- 1. Anne Line Hexeberg Henriksen (Drammen) '95
Kungälv I
- 1. Josephine Kreus (SWE) '94
Halmstad Rodd I
- 1. Amanda Tholin (SWE) '95
Halmstad Rodd II
- 1. Anna Hansson (SWE) '95
Københavns Roklub I
- 1. Line Lundberg Friis (København) '94
Løb 114 U15 M4X+ Drenge 4X+ 500m 3 tilmeldinger
Bagsværd Roklub I
- 1. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98
- 2. Nicolai Jørgensen (Bagsværd) '98
- 3. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98
- 4. X Anne må ikke bruges (Bagsværd) '00
- Cox. Jonatan Dahl (Bagsværd) '99
Bærum Roklubb/Moss Roklubb I
- 1. Einar Solbakken (Moss) '98
- 2. Herman Brinck-Mortensen (Bærum) '98
- 3. Jordan Hamilton (Bærum) '98
- 4. Victor Damman (Bærum) '00
- Cox. ikke cox (Bærum) '98
Hadsund Roklub I
- 1. Jesper Molin (Hadsund) '99
- 2. Mikkel Jensen (Hadsund) '99
- 3. Thomas Knudsen (Hadsund) '00
- 4. Mikkel Grønhøj Gregersen (Hadsund) '00
- Cox. Nikolai Skaarup Christiansen (Hadsund) '99
Løb 115 U17 M4X Drenge 4X 1500m 6 tilmeldinger
Moss Roklubb II
- 1. Mikko Rekstad (Moss) '97
- 2. Vegard Stabel (Moss) '97
- 3. Steinar Aarum (Moss) '96
- 4. Kristian Gurrik (Moss) '96
Moss Roklubb I
- 1. Vemund Kallevik (Moss) '96
- 2. Mathias Stabel (Moss) '96
- 3. Edvard Nitter (Moss) '96
- 4. Tore Wæhre (Moss) '96
AFMELDT Fredriksstad Roklub/Haldens Roklub/Sarpsborg RK I
- 1. Ole Holm (Sarpsborg) '96
- 2. Adrian Øvreeide Liaklev (Haldens) '97
- 3. Benjamin Hansen (Fredriksstad) '96
- 4. Per Benske (Fredriksstad) '97
Holstebro Roklub I
- 1. Andreas Østergaard Quach (Holstebro) '97
- 2. Mads Yding (Holstebro) '97
- 3. Aske Petersen (Holstebro) '96
- 4. Sebastian Adelhardt - (Ribe) '96
Roklubben Furesø I
- 1. Henrik Georg Eriksen (Furesø) '96
- 2. Jonas Grønkjær Pedersen (Furesø) '97
- 3. Peter Torp Eklund (Furesø) '97
- 4. Julius Benjamin Osmundsen (Furesø) '97
Rocenter Aarhus I
- 1. Anders Leitzke Sørensen (Odder) '97
- 2. Simon Kejser (Odder) '97
- 3. Mads Hougaard (Odder) '96
- 4. Anders Peter Fischer Bonnerup (Aarhus) '96
Løb 116 M4X Mænd 4X 2000m 2 tilmeldinger
Stockholms Roddförening I
- 1. Mikael Borgh (SRF) '64
- 2. Tord Blomquist (SRF) '61
- 3. Robert Vigert (SRF) '61
- 4. Jan Berglund (SRF) '66
Lyngby Roklub I
- 1. Rasmus Knudsen (Lyngby) '91
- 2. Martin Owczraek Kosner Christiansen (Lyngby) '88
- 3. Kathrine Kristensen (Lyngby) '95
- 4. Mikkel Olsen (Lyngby) '88
Løb 117 LM1X Mænd letvægt 1X 2000m 8 tilmeldinger
Sandefjord Roklubb II
- 1. Markus Christensen (Sandefjord) '90
AFMELDT Bagsværd Roklub II
- 1. Frederik Secher (Bagsværd) '91
Bagsværd Roklub I
- 1. Oscar Petersen (Bagsværd) '92
Fredriksstad Roklub I
- 1. Hans Kristian Willadsen (Fredriksstad) '89
AFMELDT Bergens Roklub I
- 1. Thomas Eldholm (Bergens) '84
Rocenter Aarhus I
- 1. Laurids Cordtz Larsen (Fr.cia) '93
Roklubben Ægir I
- 1. Mathias Kristensen (Ægir) '93
Sandefjord Roklubb I
- 1. Øyvind Lavoll (Sandefjord) '91
Løb 118 U19 M1X Drenge 1X 2000m 31 tilmeldinger
Tønsberg Roklubb I
- 1. Jørgen Mjøs Nilsson (Tønsberg) '94
Nyborg Roklub I
- 1. Mads Voetmann (Nyborg) '95
Hadsund Roklub I
- 1. Christian Danmark (Hadsund) '94
AFMELDT Fredriksstad Roklub I
- 1. Nils Benske (Fredriksstad) '95
AFMELDT Rocenter Aarhus I
- 1. Sebastian A.F. Thomassen (Aarhus) '95
Lyngby Roklub I
- 1. Oliver Rying Thomsen (Lyngby) '95
Moss Roklubb I
- 1. Robin Fjeldstad (Moss) '96
Drammen Roklubb II
- 1. Jørgen Ertzgaard (Drammen) '94
Holstebro Roklub I
- 1. Jonas Kvist Nielsen (Holstebro) '95
Bærum Roklubb II
- 1. Halvor Hølmkjær West (Bærum) '94
Roklubben Furesø I
- 1. Sebastian Terp (Furesø) '95
Danske Studenters Roklub II
- 1. Sebastian Bayer (DSR) '94
Københavns Roklub I
- 1. Fredrik Leicht (København) '94
Kraftcenter Odense I
- 1. Nick H. Larsen (Odense) '95
AFMELDT Roskilde Roklub IV
- 1. Christian Hechmann (Roskilde) '94
Nordslesvigsk Roklub I
- 1. Christian Kragh (Nordslesvig) '94
Rocenter Aarhus II
- 1. Morten Wesley Malm (Aarhus) '95
AFMELDT Roskilde Roklub I
- 1. Alexander Kische (Roskilde) '95
Åhus Roddklubb I
- 1. Tim Block (SWE) '95
AFMELDT Bærum Roklubb I
- 1. Sebastian Brinck-Mortensen (Bærum) '95
Tønsberg Roklubb II
- 1. Ole Andreas Aslaksen (Tønsberg) '95
Danske Studenters Roklub I
- 1. Asbjørn Stahlhut (DSR) '94
Sarpsborg RK I
- 1. Jens Holm (Sarpsborg) '95
Åhus Roddklubb II
- 1. Christoffer hansson (SWE) '94
AFMELDT Roskilde Roklub III
- 1. Mads Brogaard (Roskilde) '94
AFMELDT Drammen Roklubb I
- 1. Eirik Edvardsen (Drammen) '94
Höganäs Roddförening I
- 1. Knut H Andersson (SWE) '94
Aalesunds Roklub I
- 1. Martin Helseth (Aalesunds) '94
Sorø Roklub I
- 1. Andreas Sloth (Sorø) '95
Roskilde Roklub II
- 1. Mads Kjøller (Roskilde) '94
Drammen Roklubb III
- 1. Simen Moe Johnsen (Drammen) '94
Løb 119 U19 W2X Piger 2X 2000m 10 tilmeldinger
Bagsværd Roklub I
- 1. Iben Østergaard (Bagsværd) '94
- 2. Ida Gørtz Jacobsen (Bagsværd) '95
Horten Roklubb I
- 1. Charlotte LUND (Horten) '95
- 2. Susanne Kaasa (Horten) '95
Rocenter Aarhus I
- 1. Julie Poulsen (Odder) '96
- 2. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95
Roklubben Ægir I
- 1. Ida Dsane Andersen (Ægir) '95
- 2. Helene Olesen (Ægir) '95
Maribo Roklub I
- 1. Mie Haapanen (Maribo) '95
- 2. Ida Haapanen (Maribo) '97
Falkenberg RK I
- 1. Lovisa Wallin (SWE) '95
- 2. Annie Svensson (SWE) '96
Drammen Roklubb I
- 1. Anne Line Hexeberg Henriksen (Drammen) '95
- 2. Adriana Abrahamsen Brox (Drammen) '95
Bagsværd Roklub/Kalundborg Roklub I
- 1. Marianne Vinsand (Kalundb) '95
- 2. Viktoria Kobbernagel (Bagsværd) '95
Hadsund Roklub I
- 1. Mette Noll Nielsen (Hadsund) '94
- 2. Trine Toft Andersen (Hadsund) '94
Christiania Rodklub/Christiania Roklub I
- 1. Marit Andreassen (Christiania) '95
- 2. Astrid Skjærpe (Christiania) '94
Løb 120 U17 W4X Piger 4X 1500m 3 tilmeldinger
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '97
- 2. (Sorø) '97
- 3. (Sorø) '97
- 4. Ida Langkjær (Sorø) '97
Tønsberg Roklubb I
- 1. Mari Askjer (Tønsberg) '97
- 2. Nora Haukom (Tønsberg) '97
- 3. Pernille Pukerud (Tønsberg) '96
- 4. Ingrid Riiser (Tønsberg) '97
Kraftcenter Odense I
- 1. Anne Larsen (Odense) '98
- 2. Line Katrine Olsen (Odense) '97
- 3. Josefine Drud (Odense) '99
- 4. Marta Kempf (Kertem.) '98
Løb 121 U15 W4X+ Piger 4X+ 500m 3 tilmeldinger
Holstebro Roklub/Roklubben Stevns I
- 1. Anne-Kristine Haunsvig (Stevns) '98
- 2. Maria Dixen Nielsen (Holstebro) '98
- 3. Ida Petersen (Holstebro) '98
- 4. Mie Andersen (Holstebro) '98
- Cox. Gry Nikolajsen (Holstebro) '98
Bærum Roklubb/Drammen Roklubb I
- 1. Mina Hølmkjær West (Bærum) '98
- 2. Synnøve Gillebo Foss (Bærum) '99
- 3. Sara Seip (Drammen) '98
- 4. Maia Marie Aspenes (Drammen) '98
- Cox. Ikke Cox (Bærum) '98
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '99
- 2. (Sorø) '98
- 3. Sara Hundstrup (Sorø) '98
- 4. (Sorø) '98
- Cox. (Sorø) '00
Løb 122 W1X Kvinder 1X 2000m 11 tilmeldinger
Christiania Roklub I
- 1. Karen Marie Belsby (Christiania) '90
Lyngby Roklub II
- 1. Mârit Tamm (Lyngby) '88
Drammen Roklubb I
- 1. Anita Abrahamsen Brox (Drammen) '63
Ormsund Roklub I
- 1. Antje Peine (Ormsund) '69
Stockholms Roddförening I
- 1. Josefin Berglund (SRF) '93
Lyngby Roklub I
- 1. Ida Petersen (Lyngby) '87
AFMELDT Kraftcenter København I
- 1. Tanja Ehlers (Bagsværd) '81
Kraftcenter København II
- 1. Nina Byriel Kronborg (DSR) '88
Roforeningen KVIK I
- 1. Mejse Andersen (KVIK) '91
Bærum Roklubb I
- 1. Hilde Gudem (Bærum) '80
Rocenter Aarhus I
- 1. Nina Hollensen (Aarhus) '92
Løb 123 M1X Mænd 1X 2000m 20 tilmeldinger
Roforeningen KVIK I
- 1. Loui Lam (KVIK) '90
Rocenter Aarhus I
- 1. Christian Kiær (Fr.cia) '93
Bagsværd Roklub II
- 1. Olav Dahlgaard (Bagsværd) '86
Christiania Rodklub I
- 1. Kristoffer Lorentzen (Christiania) '89
Höganäs Roddförening I
- 1. Dennis Gustavsson (SWE) '91
Bagsværd Roklub I
- 1. Roberto Usai (Bagsværd) '83
Bagsværd Roklub III
- 1. Peter Søgaard (Bagsværd) '85
Öresjö SS I
- 1. Oscar Claesson (Öresjö) '92
Danske Studenters Roklub II
- 1. Frank Steffensen (DSR) '88
AFMELDT Lemvig Roklub I
- 1. Jesper Jensen (Lemvig) '82
Fredriksstad Roklub I
- 1. Peter Banfi (Fredriksstad) '90
Kraftcenter København I
- 1. Mikkel Jacobsen (DSR) '89
Christiania Rodklub II
- 1. Ole Christian Lunke (Christiania) '92
Strömstad Roddklubb I
- 1. Marcus Palm (Strömstad) '86
Danske Studenters Roklub I
- 1. Sverri S. Nielsen (DSR) '93
Kerteminde Roklub I
- 1. Martin Haubro Petersen (Kertem.) '84
AFMELDT Rocenter Aarhus II
- 1. Mads Sønderup Varming (Aarhus) '92
Stockholms Roddförening I
- 1. Danial Arastoupour (SRF) '86
AFMELDT Christiania Roklub I
- 1. Nicolay Wiik (Christiania) '00
Höganäs Roddförening II
- 1. Pontus Gustavsson (SWE) '88
Løb 124 LW1X Kvinder letvægt 1X 2000m 4 tilmeldinger
Roskilde Roklub I
- 1. Signe Bech (Roskilde) '90
Kraftcenter København I
- 1. Kirstine Halberg Engel (Bagsværd) '90
Christiania Roklub II
- 1. Karen Johnson (Christiania) '93
Christiania Roklub I
- 1. Andrea Älveborn (Christiania) '00
Løb 125 M2- Mænd 2- 2000m 5 tilmeldinger
Sorø Roklub I
- 1. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
- 2. Christian Mølvig (Sorø) '79
NTNUI Roing I
- 1. Olav Kallerud (NTNUI) '89
- 2. Ole Johan Klingan (NTNUI) '88
Sandefjord Roklubb I
- 1. Øyvind Lavoll (Sandefjord) '91
- 2. Hallvard Bjørkelund (Bergens Roklub) (Sandefjord) '92
NTNUI Roing II
- 1. Eirik Hexeberg (NTNUI) '89
- 2. Haakon Hagen (NTNUI) '89
Kerteminde Roklub I
- 1. Jeppe Mogensen (Kertem.) '91
- 2. Martin Kjeldsen (Kertem.) '88
Løb 126 W4X Kvinder 4X 2000m 7 tilmeldinger
AFMELDT Bagsværd Roklub I
- 1. Mette Rudkjær Jensen (Bagsværd) '89
- 2. Kirstine Halberg Engel (Bagsværd) '90
- 3. Nanna Tange Bech (Bagsværd) '89
- 4. Mia Elisabeth Espersen (Bagsværd) '85
Christiania Rodklub/Christiania Roklub I
- 1. Heidi Veseer (Christiania) '74
- 2. Agnes Karlseng (Christiania) '93
- 3. Martha Helgeland (Christiania) '00
- 4. Inger Kavlie (Christiania) '93
Københavns Roklub I
- 1. Diana Kofod (København) '80
- 2. Line Lundberg Friis (København) '94
- 3. Stine Andersen (København) '74
- 4. Ulrikka Poulsen (København) '81
Skovshoved Roklub I
- 1. Àstridur Birna Àrnadóttir (Skovshoved) '84
- 2. Henriette Skavin (Skovshoved) '89
- 3. Kate Skavin (Skovshoved) '57
- 4. Lisbeth Larsson (Skovshoved) '57
Tønsberg Roklubb I
- 1. Anita Brox (Tønsberg) '63
- 2. Antje Peine (Tønsberg) '69
- 3. Caroline Erlandsen (Tønsberg) '89
- 4. Line Andresen Olstad (Tønsberg) '69
AFMELDT NTNUI Roing I
- 1. Miriam Mekki (NTNUI) '86
- 2. Ragne Skarra (NTNUI) '80
- 3. Siri Bjerkheim (NTNUI) '89
- 4. Ann Magdalen Hegge (NTNUI) '87
Danske Studenters Roklub I
- 1. Anne Katrine Bisgaard (DSR) '87
- 2. Janet Kelly (DSR) '85
- 3. Johanna Dienelt (DSR) '81
- 4. Malene Nielsen (DSR) '85
Løb 127 U19 M4X Drenge 4X 2000m 3 tilmeldinger
Horten Roklubb I
- 1. Sven Erling Forsmo (Horten) '94
- 2. Peder Rørvig (Horten) '96
- 3. David von Huth (Horten) '96
- 4. Jostein Gjelseth (Horten) '94
Lyngby Roklub/Odense Roklub I
- 1. Alexander Modest (Lyngby) '95
- 2. Peter Christian Holmquist (Lyngby) '95
- 3. Esben Rusbjerg (Odense) '94
- 4. Niklas Vindinge Sørensen (Odense) '94
Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub I
- 1. Emil Søndergård Hansen (Furesø) '96
- 2. Marcus Pii Lunau Blanke (Furesø) '95
- 3. Mads Brogaard (Roskilde) '94
- 4. Tim Antonie-Hansen (Lyngby) '94
Løb 128 M4- Mænd 4- 2000m 2 tilmeldinger
AFMELDT NTNUI Roing I
- 1. Olav Kallerud (NTNUI) '89
- 2. Ole Johan Klingan (NTNUI) '88
- 3. Eirik Hexeberg (NTNUI) '89
- 4. Andreas Holager (NTNUI) '88
Christiania Rodklub/Christiania Roklub I
- 1. Kristoffer Lorentzen (Christiania) '89
- 2. Nils henrik Stene (Christiania) '88
- 3. Alex Ivanov (Christiania) '00
- 4. Nicolay Wiik (Christiania) '00
Løb 129 Masters M4X/4- Mænd 4X/4- 1000m 13 tilmeldinger
Kungälv I
- 1. Joachim Brischewski (SWE) '62
- 2. Håkan Hjerpe (SWE) '63
- 3. Jan Andersson (SWE) '53
- 4. Christer Corneliusson (SWE) '55
Stockholms Roddförening I
- 1. Tord Blomquist (SRF) '61
- 2. Mikael Borgh (SRF) '64
- 3. Robert Vigert (SRF) '61
- 4. Jan Berglund (SRF) '66
AFMELDT Danske Studenters Roklub II
- 1. Hans Tapper (DSR) '62
- 2. Søren Strange (DSR) '60
- 3. Henrik Almegaard (DSR) '58
- 4. Lars Nielsen (DSR) '57
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '74
- 2. (Sorø) '78
- 3. Peder Lillelund (Sorø) '69
- 4. (Sorø) '66
Mölndals Roddklubb I
- 1. Jörgen Nilsson (Mölndal) '65
- 2. Hans Augustsson (Mölndal) '64
- 3. Sigvard Eriksson (Mölndal) '65
- 4. Göran Haggren (Mölndal) '63
Ormsund Roklub I
- 1. Jan Giltvedt (Ormsund) '51
- 2. Per Giltvedt (Ormsund) '56
- 3. Zbigniew Andruszkiewicz (Ormsund) '59
- 4. Nils Jørgen Bjønness (Ormsund) '61
Öresjö SS I
- 1. Anders Wilgotson (Öresjö) '50
- 2. Roger Johansson (Öresjö) '66
- 3. Per Olof Claesson (Öresjö) '65
- 4. Jan Johansson (Öresjö) '65
Bagsværd Roklub II
- 1. Carsten Mollerup (Bagsværd) '58
- 2. Stig Riisbjerg Hansen (Bagsværd) '58
- 3. Steffen Franz (Bagsværd) '66
- 4. Torsten Walz (Bagsværd) '69
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I
- 1. Arne Højlund (Bagsværd) '57
- 2. Peter Lund (Bagsværd) '67
- 3. Henning Bay (DSR) '65
- 4. Søren Vang (Bagsværd) '64
Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Skjold I
- 1. Flemming Bay (Skjold) '37
- 2. Carsten Blichfeldt (Skjold) '39
- 3. Stig Rasmussen (DSR) '46
- 4. John Grunwald (KVIK) '46
Køge Roklub I
- 1. leif christensen (Køge R) '42
- 2. Jørgen Dahl (Køge R) '46
- 3. kai christensen (Køge R) '46
- 4. john nielsen (Køge R) '42
Næstved Roklub I
- 1. Andreas Rasmussen (Næstv.) '86
- 2. Morten Frimann (Næstv.) '66
- 3. Morten Thorving (Næstv.) '77
- 4. Johannes Andersen (Næstv.) '79
Fredericia Roklub/Lemvig Roklub I
- 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
- 2. Ole Haaning Thomsen (Fr.cia) '40
- 3. Aage Pedersen (Fr.cia) '44
- 4. Frede Nørskov Nielsen (Fr.cia) '54
Løb 130 Masters W4X/4- Kvinder 4X/4- 1000m 4 tilmeldinger
Sorø Roklub II
- 1. Gitte Niven (Sorø) '58
- 2. (Sorø) '53
- 3. Annika Lindkvist (Sorø) '76
- 4. Elsebeth Nielsen (Sorø) '54
Sorø Roklub I
- 1. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52
- 2. Ingrid Petersen (Sorø) '44
- 3. Jane Steensberg (Sorø) '66
- 4. Merete Busk (Sorø) '46
Bagsværd Roklub I
- 1. Lone Banke Rasmussen (Bagsværd) '62
- 2. Annette Villumsen (Bagsværd) '62
- 3. Helle Johansen (Bagsværd) '63
- 4. Bente Holmquist (Bagsværd) '58
Fredensborg Roklub I
- 1. Ulla Poulsen (Fredensborg) '59
- 2. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg) '54
- 3. Sanne Poulin (Fredensborg) '69
- 4. Bettina Cervin (Fredensborg) '65
Løb 131 U13 M2X Drenge 2X 500m 5 tilmeldinger
Sorø Roklub I
- 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
- 2. (Sorø) '00
Hadsund Roklub III
- 1. Mathias Laustsen (Hadsund) '00
- 2. Nichlas Pedersen (Hadsund) '00
Hadsund Roklub II
- 1. Thomas Knudsen (Hadsund) '00
- 2. Mikkel Grønhøj Gregersen (Hadsund) '00
Tønsberg Roklubb I
- 1. Aksel Haukom (Tønsberg) '00
- 2. Lars Gørann Lindgren (Tønsberg) '01
Hadsund Roklub I
- 1. Tobias Grøn (Hadsund) '00
- 2. Jeppe Bach Sørensen (Hadsund) '00
Løb 132 U13 W1X Piger 1X 500m 6 tilmeldinger
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '00
Halmstad Rodd I
- 1. Elsa Dejby (SWE) '00
Halmstad Rodd II
- 1. Nellie Kleman-Carlsson (SWE) '00
Hadsund Roklub II
- 1. Anne Cathrine Madsen (Hadsund) '00
Hadsund Roklub III
- 1. Liane Vestergaard (Hadsund) '00
Hadsund Roklub I
- 1. Agnete Munk (Hadsund) '00
Løb 133 U14 M2X Drenge 2X 500m 14 tilmeldinger
Bærum Roklubb I
- 1. Herman Brinck-Mortensen (Bærum) '98
- 2. Victor Damman (Bærum) '00
Roklubben Viking I
- 1. Markus Christiansen (Viking) '99
- 2. joachim saltoft (Viking) '98
Holstebro Roklub/Roskilde Roklub I
- 1. Bastian Secher (Roskilde) '99
- 2. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
Halmstad Rodd I
- 1. Lucas Djiviak (SWE) '98
- 2. Oliver Wenngren (SWE) '99
Fredriksstad Roklub/Sarpsborg RK I
- 1. Lars Benske (Fredriksstad) '99
- 2. Diderik Skjønhaug (Sarpsborg) '00
Bagsværd Roklub I
- 1. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98
- 2. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98
Odder Roklub I
- 1. Marinus Fredslund (Odder) '98
- 2. Stefan Lara (Odder) '98
Sorø Roklub I
- 1. Jakob Lillelund (Sorø) '98
- 2. (Sorø) '98
Bagsværd Roklub II
- 1. Kristian Alm (Bagsværd) '00
- 2. Jonatan Dahl (Bagsværd) '99
Roforeningen KVIK I
- 1. Oliver Kviat Antonsen (KVIK) '99
- 2. Thor Friis (KVIK) '99
Horten Roklubb I
- 1. Aron Kaasa (Horten) '98
- 2. Peder Røch Raahauge (Horten) '98
Bærum Roklubb/Moss Roklubb I
- 1. Jordan Hamilton (Bærum) '98
- 2. Einar Solbakken (Moss) '98
Københavns Roklub I
- 1. Aksel Dybdahl (København) '98
- 2. Timon Strømgren (København) '99
Hadsund Roklub I
- 1. Jesper Molin (Hadsund) '99
- 2. Mikkel Jensen (Hadsund) '99
Løb 134 U14 W1X Piger 1X 500m 22 tilmeldinger
Holstebro Roklub II
- 1. Maria Dixen Nielsen (Holstebro) '98
Holstebro Roklub I
- 1. Ida Petersen (Holstebro) '98
Bagsværd Roklub II
- 1. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98
Næstved Roklub II
- 1. Caroline Olsen (Næstv.) '99
Hadsund Roklub IV
- 1. Sophie Wahl (Hadsund) '98
Drammen Roklubb I
- 1. Sara Seip (Drammen) '98
Roklubben Stevns I
- 1. Anne-Kristine Haunsvig (Stevns) '98
Halmstad Rodd II
- 1. Rebecca Edström (SWE) '99
Horten Roklubb I
- 1. Maia Marie Aspenes (Horten) '98
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '99
Næstved Roklub I
- 1. Anna Frimann (Næstv.) '99
Roklubben Ægir I
- 1. Mathilde Albæk Lauritsen (Ægir) '98
Halmstad Rodd I
- 1. Mimmie Klarén (SWE) '99
Bærum Roklubb II
- 1. Synnøve Gillebo Foss (Bærum) '99
Hadsund Roklub III
- 1. Sofie Matiesen (Hadsund) '98
Hadsund Roklub I
- 1. Astrid Filtenborg (Hadsund) '98
Aalesunds Roklub I
- 1. Amanda Helseth (Aalesunds) '98
Bagsværd Roklub I
- 1. Anne Holst Padkjær (Bagsværd) '98
Bagsværd Roklub III
- 1. Emma Hammer (Bagsværd) '98
AFMELDT Ormsund Roklub I
- 1. Emilie Giltvedt Langeland (Ormsund) '99
Holstebro Roklub III
- 1. Gry Nikolajsen (Holstebro) '98
Bærum Roklubb I
- 1. Mina Hølmkjær West (Bærum) '98
Løb 135 U17 M2X Drenge 2X 1500m 29 tilmeldinger
Drammen Roklubb I
- 1. Sigurd Edvardsen (Drammen) '97
- 2. Kevin Balouch (Drammen) '97
Roklubben Furesø I
- 1. Peter Torp Eklund (Furesø) '97
- 2. Julius Benjamin Osmundsen (Furesø) '97
Roklubben Furesø II
- 1. Markus Kojo Hagan (Furesø) '96
- 2. Henrik Georg Eriksen (Furesø) '96
Skovshoved Roklub I
- 1. Tobias Helbo Wagner (Skovshoved) '96
- 2. Victor Helbo Wagner (Skovshoved) '96
Kungälv/Stockholms Roddförening I
- 1. Pierre Billing (SRF) '97
- 2. Simon Henkow (SWE) '97
Falkenberg RK I
- 1. Marcus Stjernström (SWE) '96
- 2. Martin Johansson (SWE) '96
Fredriksstad Roklub I
- 1. Simen Skjølsvold (Fredriksstad) '98
- 2. Benjamin Hansen (Fredriksstad) '96
AFMELDT Holstebro Roklub I
- 1. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96
- 2. Aske Petersen (Holstebro) '96
Rocenter Aarhus I
- 1. Anders Leitzke Sørensen (Odder) '97
- 2. Simon Kejser (Odder) '97
Tønsberg Roklubb I
- 1. Anders Brænne Dybesland (Tønsberg) '97
- 2. Simen Holmsen (Tønsberg) '97
Moss Roklubb IV
- 1. Steinar Aarum (Moss) '96
- 2. Edvard Nitter (Moss) '96
Stockholms Roddförening I
- 1. Eskil Borgh (SRF) '97
- 2. Karl Norberg (SRF) '96
AFMELDT Bærum Roklubb I
- 1. Mattis Engelund Andersen (Bærum) '98
- 2. Markus Storsveen (Bærum) '97
Københavns Roklub II
- 1. Sebastian Bache (København) '97
- 2. Fredrik Luchau (København) '97
Københavns Roklub/Lyngby Roklub I
- 1. Søren Baastrup (Lyngby) '97
- 2. Mathias Nielsen (København) '97
Moss Roklubb I
- 1. Vemund Kallevik (Moss) '96
- 2. Mathias Stabel (Moss) '96
AFMELDT Haldens Roklub/Sarpsborg RK I
- 1. Ole Holm (Sarpsborg) '96
- 2. Adrian Øvreeide Liaklev (Haldens) '97
Roklubben Ægir I
- 1. Asmus Grøn Bendixen (Ægir) '96
- 2. Jacob Zacho Søndergaard (Ægir) '97
Moss Roklubb III
- 1. Simen Bøgle Vigeland (Moss) '96
- 2. Kristian Gurrik (Moss) '96
Bagsværd Roklub I
- 1. Jacob Grove Klahsen (Bagsværd) '96
- 2. Viggo Hoite (Bagsværd) '97
Holstebro Roklub II
- 1. Mads Yding (Holstebro) '97
- 2. Andreas Østergaard Quach (Holstebro) '97
Roforeningen KVIK I
- 1. Magnus Aggernæs (KVIK) '97
- 2. Nicolai Lassen (KVIK) '96
Sandefjord Roklubb I
- 1. Sander Aakerholt (Sandefjord) '96
- 2. Sander Mathiassen (Sandefjord) '96
Ormsund Roklub/Os Roklubb I
- 1. Audun Grepperud (Ormsund) '96
- 2. Arne Hadler-Olsen (Os) '96
Horten Roklubb I
- 1. Peder Rørvig (Horten) '96
- 2. David von Huth (Horten) '96
Moss Roklubb II
- 1. Mikko Rekstad (Moss) '97
- 2. Vegard Stabel (Moss) '97
Roskilde Roklub I
- 1. Valdemar Eriksen (Roskilde) '96
- 2. Rasmus Nielsen (Roskilde) '96
Hadsund Roklub I
- 1. Mathias Danmark (Hadsund) '97
- 2. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97
Tønsberg Roklubb II
- 1. Adrian Lindgren (Tønsberg) '97
- 2. Ask Jarl Tjøm (Tønsberg) '96
Løb 136 U17 WErgo Piger Ergo 1500m 23 tilmeldinger
Stockholms Roddförening I
- 1. Izabella Moore (SRF) '96
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '97
Tønsberg Roklubb I
- 1. Pernille Pukerud (Tønsberg) '96
AFMELDT Mölndals Roddklubb II
- 1. Sofia Wallin (Mölndal) '97
Mölndals Roddklubb I
- 1. Karin Sundberg (Mölndal) '97
Strömstad Roddklubb II
- 1. Maja Hilding (Strömstad) '97
Moss Roklubb II
- 1. Ingrid Skarpholt (Moss) '97
Falkenberg RK I
- 1. Sascha Andersson (SWE) '97
Sorø Roklub II
- 1. Astrid Steensberg (Sorø) '96
Christiania Roklub I
- 1. Thea Sørensen (Christiania) '96
Næstved Roklub II
- 1. Marie Frimann (Næstv.) '96
Næstved Roklub I
- 1. Caroline Larsen (Næstv.) '97
Moss Roklubb I
- 1. Rebekka Wiberg-Bugge (Moss) '97
Roskilde Roklub I
- 1. Emilie Gry Almstrup (Roskilde) '96
Aalesunds Roklub I
- 1. Jenny Marie Rørvik (Aalesunds) '96
Aalesunds Roklub II
- 1. Thea Helseth (Aalesunds) '96
Christiania Rodklub I
- 1. Aasta Gran Andreassen (Christiania) '97
AFMELDT Bagsværd Roklub I
- 1. Ida Bruun Øemig (Bagsværd) '97
Halmstad Rodd II
- 1. Emelie Hansson (SWE) '97
Roklubben Stevns I
- 1. Fie Nissen (Stevns) '97
Roskilde Roklub II
- 1. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96
Halmstad Rodd I
- 1. Beatrice Persson (SWE) '97
Rocenter Aarhus I
- 1. Rose Benedicte Lawaetz (Aarhus) '97
Løb 137 M8+ Mænd 8+ - Drenge / Mænd 1000m 4 tilmeldinger
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '74
- 2. Bo Vilhelmsen (Sorø) '74
- 3. (Sorø) '78
- 4. (Sorø) '00
- 5. Lars Erik Graudal (Sorø) '93
- 6. (Sorø) '66
- 7. Christian Mølvig (Sorø) '79
- 8. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
- Cox. Jakob Lillelund (Sorø) '98
Mölndals Roddklubb/Öresjö SS I
- 1. Per Carlsson (Öresjö) '66
- 2. Jan Johansson (Öresjö) '65
- 3. Per Olof Claesson (Öresjö) '65
- 4. Roger Johansson (Öresjö) '66
- 5. Jörgen Nilsson (Mölndal) '65
- 6. Hans Augustsson (Mölndal) '64
- 7. Sigvard Eriksson (Mölndal) '65
- 8. Göran Haggren (Mölndal) '63
- Cox. Anders Wilgotson (Öresjö) '50
Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Nordslesvigsk Roklub/Roklubben Ægir I
- 1. Asbjørn Stahlhut (DSR) '94
- 2. Sebastian Bayer (DSR) '94
- 3. Sebastian A.F. Thomassen (Aarhus) '95
- 4. Christian Kragh (Nordslesvig) '94
- 5. Christian Due Nielsen (Ægir) '94
- 6. Lennart Vestergaard (Hadsund) '95
- 7. Mads Petersen (Bagsværd) '95
- 8. Malthe Sebastian Puro (Bagsværd) '96
- Cox. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I
- 1. Stig Riisbjerg Hansen (Bagsværd) '58
- 2. Carsten Mollerup (Bagsværd) '58
- 3. Steffen Franz (Bagsværd) '66
- 4. Torsten Walz (Bagsværd) '69
- 5. Peter Lund (Bagsværd) '67
- 6. Henning Bay (DSR) '65
- 7. Arne Højlund (Bagsværd) '57
- 8. Søren Vang (Bagsværd) '64
- Cox. Nicolai Jørgensen (Bagsværd) '98
Løb 138 W/M 1X/2X/2-/2+/4X/4X+/4-/4+/8+ Kvinder/mænd 1X/2X/2-/2+/4X/4X+/4-/4+/8+ - Iagttagelsesløb 2000m 4 tilmeldinger
Bagsværd Roklub I
- 1. Jannik Nilton (Bagsværd) '90
Hadsund Roklub I
- 1. Emil Riise (Hadsund) '91
Danske Studenters Roklub I
- 1. Rannva Lava Olsen (DSR) '90
- 2. Fanny Simone Steinbüchel (DSR) '90
- 3. Annetta Cecilia Eidesgaard (DSR) '90
- 4. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR) '93
Danske Studenters Roklub II
- 1. Tøger Berg Rasmussen (DSR) '91
- 2. Mark Hartsteen (DSR) '91
Løb 201 U14 M1X Drenge 1X - jun. C drenge Årgang 98 500m 13 tilmeldinger
Roklubben Viking I
- 1. joachim saltoft (Viking) '98
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '98
Horten Roklubb I
- 1. Aron Kaasa (Horten) '98
Kraftcenter Odense I
- 1. Malte Rusbjerg (Odense) '98
Halmstad Rodd I
- 1. Lucas Djiviak (SWE) '98
Bagsværd Roklub IV
- 1. Mathias Ven (Bagsværd) '98
Bagsværd Roklub I
- 1. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98
Moss Roklubb I
- 1. Einar Solbakken (Moss) '98
Bagsværd Roklub II
- 1. Nicolai Jørgensen (Bagsværd) '98
Bagsværd Roklub III
- 1. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98
Sorø Roklub II
- 1. Jakob Lillelund (Sorø) '98
Lyngby Roklub I
- 1. Emil Lenzing (Lyngby) '98
Kraftcenter Odense II
- 1. Søren Dahl Hansen (Odense) '98
Løb 202 U14 M1X Drenge 1X - jun. C drenge Årgang '99 500m 15 tilmeldinger
Holstebro Roklub I
- 1. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
Roskilde Roklub I
- 1. Bastian Secher (Roskilde) '99
Roforeningen KVIK I
- 1. Oliver Kviat Antonsen (KVIK) '99
Kungälv I
- 1. Viktor Henkow (SWE) '99
Hadsund Roklub I
- 1. Jesper Molin (Hadsund) '99
Kraftcenter Odense I
- 1. Andreas Finne Skovbakke (Odense) '99
Bagsværd Roklub I
- 1. Kristian Alm (Bagsværd) '00
Odder Roklub I
- 1. Markus Hougaard (Odder) '99
Fredriksstad Roklub I
- 1. Lars Benske (Fredriksstad) '99
Halmstad Rodd I
- 1. Oliver Wenngren (SWE) '99
Hadsund Roklub III
- 1. Nikolai Skaarup Christiansen (Hadsund) '99
Bagsværd Roklub II
- 1. Jonatan Dahl (Bagsværd) '99
Roforeningen KVIK II
- 1. Thor Friis (KVIK) '99
Hadsund Roklub II
- 1. Mikkel Jensen (Hadsund) '99
Roklubben Viking I
- 1. Markus Christiansen (Viking) '99
Løb 203 U14 M1X Drenge 1X - jun. C drenge 3 sejre eller flere 500m 2 tilmeldinger
Fredriksstad Roklub
- 1. Simen Skjølsvold (Fredriksstad) '98
Bærum Roklubb
- 1. Jordan Hamilton (Bærum) '98
Løb 204 U14 W2X Piger 2X - jun. C piger Årgang 98 500m 4 tilmeldinger
Horten Roklubb I
- 1. Maia Marie Aspenes (Horten) '98
- 2. Sara Seip (Horten) '98
Holstebro Roklub
- 1. Ida Petersen (Holstebro) '98
- 2. Mie Andersen (Holstebro) '98
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '98
- 2. Sara Hundstrup (Sorø) '98
Hadsund Roklub
- 1. Sofie Matiesen (Hadsund) '98
- 2. Sophie Wahl (Hadsund) '98
Løb 205 U14 W2X Piger 2X - jun. C piger Årgang 99 500m 3 tilmeldinger
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '99
- 2. (Sorø) '00
Halmstad Rodd I
- 1. Mimmie Klarén (SWE) '99
- 2. Rebecca Edström (SWE) '99
Næstved Roklub I
- 1. Anna Frimann (Næstv.) '99
- 2. Caroline Olsen (Næstv.) '99
Løb 206 U17 W2X Piger 2X - jun. C piger (en 98'er og en 99') 500m 2 tilmeldinger
Odense Roklub
- 1. Josefine Drud (Odense) '99
- 2. Marta Kempf (Kertem.) '98
Bærum Roklubb 2
- 1. Mina Hølmkjær West (Bærum) '98
- 2. Synnøve Gillebo Foss (Bærum) '99
Løb 207 W8+ Kvinder 8+ 1000m 3 tilmeldinger
Københavns Roklub I
- 1. Berit Hoielt (København) '71
- 2. Diana Kofod (København) '80
- 3. Jeanette Ørnvang (København) '78
- 4. Maja Brisson (København) '76
- 5. Mette Munch Madsen (København) '76
- 6. Pia Erikstrup (København) '80
- 7. Stine Andersen (København) '74
- 8. Ulrikka Poulsen (København) '81
- Cox. Karen Sørensen (København) '75
NTNUI Roing I I
- 1. Ann Magdalen Hegge (NTNUI) '87
- 2. Gry Haakenstad (NTNUI) '85
- 3. Eva Gurine Skartland (NTNUI) '87
- 4. Ingvild Indrebø (NTNUI) '80
- 5. Siri Bjerkheim (NTNUI) '89
- 6. Miriam Mekki (NTNUI) '86
- 7. Marte Bergstedt Flaat (NTNUI) '80
- 8. Marte Krogsrud (NTNUI) '80
- Cox. Ragne Skarra (NTNUI) '80
Sorø Roklub I
- 1. Elsebeth Nielsen (Sorø) '54
- 2. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52
- 3. Ingrid Petersen (Sorø) '44
- 4. Jane Steensberg (Sorø) '66
- 5. (Sorø) '53
- 6. Gitte Niven (Sorø) '58
- 7. (Sorø) '76
- 8. Merete Busk (Sorø) '46
- Cox. (Sorø) '71
Løb 208 Masters W1X Kvinder 1X 1000m 8 tilmeldinger
Ormsund Roklub I
- 1. Zdzislawa Andruszkiewicz (Ormsund) '59
Nordslesvigsk Roklub I
- 1. Britta Hirschauer (Nordslesvig) '62
AFMELDT Fredensborg Roklub I
- 1. Sanne Poulin (Fredensborg) '69
Fredensborg Roklub II
- 1. Anette Andersen (Fredensborg) '68
Lyngby Roklub I
- 1. Inger Koch (Lyngby) '64
Stockholms Roddförening I
- 1. Birgitta Berglund (SRF) '69
Sorø Roklub I
- 1. Ulla Hvid (Sorø) '70
AFMELDT Drammen Roklubb I
- 1. Anita Abrahamsen Brox (Drammen) '63
Løb 209 Masters M1X Mænd 1X 1000m 16 tilmeldinger
Fredensborg Roklub II
- 1. Ulrik Jensen (Fredensborg) '65
Maribo Roklub I
- 1. Morten Borg Jensen (Maribo) '79
Bagsværd Roklub I
- 1. Jørgen Bloch (Bagsværd) '59
Lyngby Roklub I
- 1. Hans Nøhr (Lyngby) '45
Lemvig Roklub I
- 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
Sorø Roklub IV
- 1. Uffe Søgaard (Sorø) '76
AFMELDT Danske Studenters Roklub I
- 1. Per Jess (DSR) '45
Sorø Roklub II
- 1. (Sorø) '63
Fredensborg Roklub III
- 1. Søren Eriksen (Fredensborg) '59
Sorø Roklub I
- 1. Lars Bo Andersen (Sorø) '66
Fredensborg Roklub I
- 1. (Fredensborg) '44
Ormsund Roklub I
- 1. Zbigniew Andruszkiewicz (Ormsund) '59
Roforeningen KVIK I
- 1. John Grunwald (KVIK) '46
Lemvig Roklub II
- 1. Jesper Jensen (Lemvig) '82
Stockholms Roddförening I
- 1. Tord Blomquist (SRF) '61
Sorø Roklub III
- 1. (Sorø) '66
Løb 210 U17 MErgo Drenge Ergo - jun. B drenge Årgang 96 1500m 21 tilmeldinger
Københavns Roklub I
- 1. Tobias Mortensen (København) '96
Mölndals Roddklubb I
- 1. Julius Freudenthal (Mölndal) '96
Fredriksstad Roklub I
- 1. Benjamin Hansen (Fredriksstad) '96
Odder Roklub I
- 1. Mads Hougaard (Odder) '96
Sarpsborg RK I
- 1. Ole Holm (Sarpsborg) '96
Ormsund Roklub I
- 1. Audun Grepperud (Ormsund) '96
Sandefjord Roklubb I
- 1. Sander Mathiassen (Sandefjord) '96
Tønsberg Roklubb
- 1. Ask Jarl Tjøm (Tønsberg) '96
Ribe Roklub I
- 1. Sebastian Adelhardt - (Ribe) '96
Falkenberg RK III
- 1. Eric Bierketvedt (SWE) '96
Falkenberg RK II
- 1. Marcus Stjernström (SWE) '96
Rocenter Aarhus I
- 1. Anders Peter Fischer Bonnerup (Aarhus) '96
Falkenberg RK I
- 1. Martin Johansson (SWE) '96
Moss Roklubb I
- 1. Edvard Nitter (Moss) '96
Os Roklubb I
- 1. Arne Hadler-Olsen (Os) '96
Bærum Roklubb
- 1. Eigil Bragstad (Bærum) '96
Hadsund Roklub I
- 1. Frederik Mathiesen (Hadsund) '96
Öresjö SS I
- 1. Jonatan Engström (Öresjö) '96
Sandefjord Roklubb II
- 1. Sander Aakerholt (Sandefjord) '96
AFMELDT Roklubben Furesø I
- 1. Emil Søndergård Hansen (Furesø) '96
Roklubben Furesø II
- 1. Markus Kojo Hagan (Furesø) '96
Løb 211 U17 MErgo Drenge Ergo - jun. B drenge Årgang 97 1500m 20 tilmeldinger
Tønsberg Roklubb
- 1. Adrian Lindgren (Tønsberg) '97
Københavns Roklub I
- 1. Mathias Nielsen (København) '97
Roklubben Furesø I
- 1. Julius Benjamin Osmundsen (Furesø) '97
Holstebro Roklub I
- 1. Christoffer Eilskov Jensen (Holstebro) '96
Roklubben Viking I
- 1. jesper clausen (Viking) '97
Bærum Roklubb I
- 1. Mattis Engelund Andersen (Bærum) '98
Stockholms Roddförening I
- 1. Pierre Billing (SRF) '97
AFMELDT Odder Roklub I
- 1. Bjarke Damsgaard (Odder) '97
Halmstad Rodd I
- 1. Adam Hedman (SWE) '97
Haldens Roklub I
- 1. Adrian Øvreeide Liaklev (Haldens) '97
Sorø Roklub I
- 1. Jens Albert Graudal (Sorø) '97
Kungälv I
- 1. Simon Henkow (SWE) '97
Rocenter Aarhus I
- 1. Asgar Damsgaard (Odder) '97
AFMELDT Kraftcenter Odense I
- 1. Frederik Malling (Odense) '97
Strömstad Roddklubb I
- 1. Johan Jensen (Strömstad) '97
Roklubben Furesø II
- 1. Peter Torp Eklund (Furesø) '97
Roklubben Furesø III
- 1. Jonas Grønkjær Pedersen (Furesø) '97
Lyngby Roklub I
- 1. Søren Baastrup (Lyngby) '97
Københavns Roklub II
- 1. Sebastian Bache (København) '97
Holstebro Roklub 2
- 1. Aske Petersen (Holstebro) '96
Løb 212 Masters W/M 1X Kvinder/mænd 1X - jun. B drenge 3 Sejre eller flere 1000m 1 tilmelding
Sarpsborg RK I
- 1. Ole Holm (Sarpsborg) '96
Løb 213 U17 W2X Piger 2X - jun. B piger Årgang 96 1500m 4 tilmeldinger
Roklubben Stevns I
- 1. Maja Jørgensen (Stevns) '96
- 2. Ulrikke Nissen (Stevns) '96
Roskilde Roklub I
- 1. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96
- 2. Emilie Gry Almstrup (Roskilde) '96
Falkenberg RK I
- 1. Linnea Hallgren (SWE) '96
- 2. Annie Svensson (SWE) '96
Kungälv/Strömstad Roddklubb I
- 1. Ida Christoffersen (Strömstad) '97
- 2. Asha Nur (SWE) '96
Løb 214 U17 W2X Piger 2X - jun. B piger Årgang 97 1500m 6 tilmeldinger
Halmstad Rodd I
- 1. Beatrice Persson (SWE) '97
- 2. Emelie Hansson (SWE) '97
Sorø Roklub I
- 1. Ida Brehmer (Sorø) '97
- 2. Ida Langkjær (Sorø) '97
Bagsværd Roklub I
- 1. Ida Bruun Øemig (Bagsværd) '97
- 2. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98
Moss Roklubb I
- 1. Rebekka Wiberg-Bugge (Moss) '97
- 2. Mina Angeloff (Moss) '97
Kraftcenter Odense I
- 1. Anne Larsen (Odense) '98
- 2. Line Katrine Olsen (Odense) '97
Mölndals Roddklubb I
- 1. Sofia Wallin (Mölndal) '97
- 2. Karin Sundberg (Mölndal) '97
Løb 215 U17 W2X Piger 2X - jun. B piger (en 96'er og en 97') 1500m 6 tilmeldinger
Næstved Roklub I
- 1. Caroline Larsen (Næstv.) '97
- 2. Marie Frimann (Næstv.) '96
Christiania Rodklub/Christiania Roklub I
- 1. Aasta Gran Andreassen (Christiania) '97
- 2. Thea Sørensen (Christiania) '96
Roklubben Ægir I
- 1. Emma Sofie Andersen (Ægir) '97
- 2. Ida Kollerup Larsen (Ægir) '96
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '97
- 2. (Sorø) '96
Tønsberg Roklubb I
- 1. Ingrid Riiser (Tønsberg) '97
- 2. Pernille Pukerud (Tønsberg) '96
Næstved Roklub/Roklubben Stevns I
- 1. Camila Nielsen (Næstv.) '96
- 2. Fie Nissen (Stevns) '97
Løb 216 U13 M1X Drenge 1X 500m 15 tilmeldinger
Hadsund Roklub VII I
- 1. Thomas Knudsen (Hadsund) '00
Hadsund Roklub I I
- 1. Jeppe Bach Sørensen (Hadsund) '00
Holstebro Roklub I
- 1. Christoffer Kvist Nielsen (Holstebro) '00
AFMELDT Lyngby Roklub I I
- 1. Lucas Frøberg Sørensen (Lyngby) '00
Hadsund Roklub II I
- 1. Mikkel Grønhøj Gregersen (Hadsund) '00
Tønsberg Roklubb II I
- 1. Lars Gørann Lindgren (Tønsberg) '01
Sorø Roklub II
- 1. (Sorø) '00
Hadsund Roklub VI I
- 1. Nichlas Pedersen (Hadsund) '00
AFMELDT Tønsberg Roklubb I I
- 1. Aksel Haukom (Tønsberg) '00
Hadsund Roklub III I
- 1. Tobias Grøn (Hadsund) '00
Hadsund Roklub V I
- 1. Mathias Laustsen (Hadsund) '00
Hadsund Roklub IV I
- 1. Frederik Busk (Hadsund) '00
Bærum Roklubb I I
- 1. Victor Damman (Bærum) '00
Sarpsborg RK I
- 1. Diderik Skjønhaug (Sarpsborg) '00
Lyngby Roklub II I
- 1. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
Løb 217 U13 W2X Piger 2X 500m 3 tilmeldinger
Halmstad Rodd I
- 1. Elsa Dejby (SWE) '00
- 2. Nellie Kleman-Carlsson (SWE) '00
Hadsund Roklub I I
- 1. Agnete Munk (Hadsund) '00
- 2. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
Hadsund Roklub II I
- 1. Anne Cathrine Madsen (Hadsund) '00
- 2. Liane Vestergaard (Hadsund) '00
Løb 218 U19 W4X Piger 4X 2000m 3 tilmeldinger
Falkenberg RK II
- 1. Annie Svensson (SWE) '96
- 2. Caroline Jonsson (SWE) '95
- 3. Lovisa Wallin (SWE) '95
- 4. Moa Johansson (SWE) '95
Bagsværd Roklub/Roklubben Furesø I
- 1. Frederikke Bay Toft (Bagsværd) '95
- 2. Rebecca Busk (Furesø) '95
- 3. Line Møller (Bagsværd) '94
- 4. Mathilde Persson (Bagsværd) '96
Bagsværd Roklub/Christiania Rodklub/Christiania Roklub/Kalundborg Roklub I
- 1. Astrid Skjærpe (Christiania) '94
- 2. Marit Andreassen (Christiania) '95
- 3. Viktoria Kobbernagel (Bagsværd) '95
- 4. Marianne Vinsand (Kalundb) '95
Løb 219 M2X Mænd 2X 2000m 9 tilmeldinger
Höganäs Roddförening I
- 1. Pontus Gustavsson (SWE) '88
- 2. Dennis Gustavsson (SWE) '91
AFMELDT Christiania Rodklub/Christiania Roklub I
- 1. Ole Christian Lunke (Christiania) '92
- 2. Nicolay Wiik (Christiania) '00
Fredriksstad Roklub II
- 1. Hans Kristian Willadsen (Fredriksstad) '89
- 2. Nils Benske (Fredriksstad) '95
Sandefjord Roklubb II
- 1. Øyvind Lavoll (Sandefjord) '91
- 2. Markus Christensen (Sandefjord) '90
AFMELDT Christiania Rodklub I I
- 1. Kristoffer Lorentzen (Christiania) '89
- 2. Nils henrik Stene (Christiania) '88
AFMELDT Höganäs Roddförening II
- 1. Fredrik Sambergs (SWE) '93
- 2. Nils Ewald (SWE) '93
AFMELDT Roklubben Viking I
- 1. Erik Arnoldi (Viking) '93
- 2. Frederik Holm (Viking) '92
Odder Roklub/Odense Roklub I
- 1. Alex B. (Odder) '94
- 2. Jesper Fredsted (Odense) '93
Kraftcenter Odense I
- 1. Alex Berg (Odder) '93
- 2. Jesper Fredsted (Odense) '93
Løb 220 W2X Kvinder 2X - Åben og Letvægt 2000m 11 tilmeldinger
NTNUI Roing II
- 1. Ingvild Indrebø (NTNUI) '80
- 2. Siri Bjerkheim (NTNUI) '89
Stockholms Roddförening I
- 1. Birgitta Berglund (SRF) '69
- 2. Josefin Berglund (SRF) '93
AFMELDT NTNUI Roing II I
- 1. Gry Haakenstad (NTNUI) '85
- 2. Ingvild Indrebø (NTNUI) '80
Bagsværd Roklub I
- 1. Kirstine Halberg Engel (Bagsværd) '90
- 2. Mia Elisabeth Espersen (Bagsværd) '85
AFMELDT Christiania Rodklub/Christiania Roklub I I
- 1. Heidi Veseer (Christiania) '74
- 2. Martha Helgeland (Christiania) '00
AFMELDT Mölndals Roddklubb I
- 1. Malin Lindström (Mölndal) '92
- 2. Ebba Sundberg (Mölndal) '93
Rocenter Aarhus I
- 1. Nina Hollensen (Aarhus) '92
- 2. Marie Linde Lauridsen (Odder) '94
Christiania Rodklub/Christiania Roklub II I
- 1. Karen Marie Belsby (Christiania) '90
- 2. Inger Kavlie (Christiania) '93
Tønsberg Roklubb I I
- 1. Caroline Erlandsen (Tønsberg) '89
- 2. Line Andresen Olstad (Tønsberg) '69
Christiania Roklub I
- 1. Andrea Älveborn (Christiania) '00
- 2. Karen Johnson (Christiania) '93
Drammen Roklubb/Ormsund Roklub I I
- 1. Antje Peine (Ormsund) '69
- 2. Anita Abrahamsen Brox (Drammen) '63
Løb 221 U19 M2X Drenge 2X 2000m 10 tilmeldinger
Bærum Roklubb/Moss Roklubb I I
- 1. Halvor Hølmkjær West (Bærum) '94
- 2. Erik Andre Solbakken (Moss) '94
Mölndals Roddklubb I I
- 1. Emil Freudenthal (Mölndal) '95
- 2. Karl Ståhlberg (Mölndal) '94
Hadsund Roklub I
- 1. Thomas Smed Nielsen (Hadsund) '95
- 2. Peter Rytter Munk (Hadsund) '95
Lyngby Roklub/Roskilde Roklub I I
- 1. Emil Meland Knudsen (Lyngby) '95
- 2. Alexander Kische (Roskilde) '95
Fredriksstad Roklub I
- 1. Nils Benske (Fredriksstad) '95
- 2. Thomas Furuvarp (Fredriksstad) '95
Moss Roklubb I I
- 1. Jonas Rekstad Rekstad (Moss) '97
- 2. Robin Fjeldstad (Moss) '96
Drammen Roklubb II
- 1. Simen Moe Johnsen (Drammen) '94
- 2. Jørgen Ertzgaard (Drammen) '94
Åhus Roddklubb I
- 1. Christoffer hansson (SWE) '94
- 2. Tim Block (SWE) '95
Roskilde Roklub II I
- 1. Andreas Dyrby (Roskilde) '95
- 2. Joachim Sutton (Roskilde) '95
Drammen Roklubb I
- 1. Valerijs Cistjakovs (Drammen) '94
- 2. Eirik Edvardsen (Drammen) '94
Løb 222 U19 M2- Drenge 2- 2000m 7 tilmeldinger
Hadsund Roklub/Roklubben Ægir I I
- 1. Lennart Vestergaard (Hadsund) '95
- 2. Christian Due Nielsen (Ægir) '94
Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub I I
- 1. Magnus Baastrup (Lyngby) '95
- 2. Peter Falk (DSR) '94
Tønsberg Roklubb I I
- 1. Adrian Lindgren (Tønsberg) '97
- 2. Ask Jarl Tjøm (Tønsberg) '96
Bagsværd Roklub I
- 1. Mads Petersen (Bagsværd) '95
- 2. Malthe Sebastian Puro (Bagsværd) '96
Mölndals Roddklubb I I
- 1. Filip Nilsson (Mölndal) '95
- 2. Oskar svensson (Mölndal) '95
Holstebro Roklub I
- 1. Frederik Taulbjerg (Holstebro) '96
- 2. Mads Fischer (Holstebro) '94
Horten Roklubb I
- 1. Sven Erling Forsmo (Horten) '94
- 2. Jostein Gjelseth (Horten) '94
Løb 223 U19 W1X Piger 1X 2000m 9 tilmeldinger
AFMELDT Roklubben Furesø I
- 1. Rebecca Busk (Furesø) '95
Drammen Roklubb II
- 1. Anne Line Hexeberg Henriksen (Drammen) '95
AFMELDT Københavns Roklub I I
- 1. Line Lundberg Friis (København) '94
Horten Roklubb I
- 1. Charlotte LUND (Horten) '95
Drammen Roklubb I
- 1. Adriana Abrahamsen Brox (Drammen) '95
Roskilde Roklub I I
- 1. Annika Senberg (Roskilde) '95
Sorø Roklub I
- 1. Astrid Steensberg (Sorø) '96
Kungälv I I
- 1. Josephine Kreus (SWE) '94
AFMELDT Bagsværd Roklub I I
- 1. Karen Neergaard (Bagsværd) '95
Løb 224 U15 M4X+ Drenge 4X+ 500m 3 tilmeldinger
Bagsværd Roklub I I
- 1. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98
- 2. Nicolai Jørgensen (Bagsværd) '98
- 3. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98
- 4. X Anne må ikke bruges (Bagsværd) '00
- Cox. Jonatan Dahl (Bagsværd) '99
Bærum Roklubb/Moss Roklubb I I
- 1. Einar Solbakken (Moss) '98
- 2. Herman Brinck-Mortensen (Bærum) '98
- 3. Jordan Hamilton (Bærum) '98
- 4. Victor Damman (Bærum) '00
- Cox. ikke cox (Bærum) '98
Hadsund Roklub I
- 1. Nikolai Skaarup Christiansen (Hadsund) '99
- 2. Jeppe Bach Sørensen (Hadsund) '00
- 3. Tobias Grøn (Hadsund) '00
- 4. Mikkel Grønhøj Gregersen (Hadsund) '00
- Cox. Mathias Laustsen (Hadsund) '00
Løb 225 U17 M4X Drenge 4X 1500m 6 tilmeldinger
Roklubben Furesø/Roklubben Viking I
- 1. jesper clausen (Viking) '97
- 2. Jonas Grønkjær Pedersen (Furesø) '97
- 3. Peter Torp Eklund (Furesø) '97
- 4. Julius Benjamin Osmundsen (Furesø) '97
Moss Roklubb II
- 1. Mikko Rekstad (Moss) '97
- 2. Vegard Stabel (Moss) '97
- 3. Steinar Aarum (Moss) '96
- 4. Tore Wæhre (Moss) '96
AFMELDT Fredriksstad Roklub I
- 1. Adrian Løvereide Liaklev (Fredriksstad) '96
- 2. Benjamin Hansen (Fredriksstad) '96
- 3. Simen Skjølsvold (Fredriksstad) '98
- 4. Ole Holm (Fredriksstad) '96
Holstebro Roklub I
- 1. Andreas Østergaard Quach (Holstebro) '97
- 2. Aske Petersen (Holstebro) '96
- 3. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96
- 4. Mads Yding (Holstebro) '97
Rocenter Aarhus I
- 1. Anders Leitzke Sørensen (Odder) '97
- 2. Mads Hougaard (Odder) '96
- 3. Simon Kejser (Odder) '97
- 4. Anders Peter Fischer Bonnerup (Aarhus) '96
Moss Roklubb I
- 1. Vemund Kallevik (Moss) '96
- 2. Mathias Stabel (Moss) '96
- 3. Edvard Nitter (Moss) '96
- 4. Kristian Gurrik (Moss) '96
Løb 226 U19 M4X Drenge 4X 2000m 4 tilmeldinger
Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub I I
- 1. Emil Søndergård Hansen (Furesø) '96
- 2. Marcus Pii Lunau Blanke (Furesø) '95
- 3. Mads Brogaard (Roskilde) '94
- 4. Tim Antonie-Hansen (Lyngby) '94
Horten Roklubb I
- 1. Jostein Gjelseth (Horten) '94
- 2. Peder Rørvig (Horten) '96
- 3. David von Huth (Horten) '96
- 4. Sven Erling Forsmo (Horten) '94
Lyngby Roklub/Odense Roklub I I
- 1. Alexander Modest (Lyngby) '95
- 2. Peter Christian Holmquist (Lyngby) '95
- 3. Esben Rusbjerg (Odense) '94
- 4. Niklas Vindinge Sørensen (Odense) '94
Fredriksstad Roklub/Haldens Roklub/Sarpsborg RK I
- 1. Ole Holm (Sarpsborg) '96
- 2. Nils Benske (Fredriksstad) '95
- 3. Thomas Furuvarp (Haldens) '95
- 4. Adrian Øvreeide Liaklev (Haldens) '97
Løb 227 M4X Mænd 4X 2000m 4 tilmeldinger
AFMELDT Lyngby Roklub I I
- 1. Rasmus Knudsen (Lyngby) '91
- 2. Martin Owczraek Kosner Christiansen (Lyngby) '88
- 3. Nils Henrik Stene (Lyngby) '88
- 4. Mikkel Olsen (Lyngby) '88
AFMELDT Christiania Rodklub/Christiania Roklub II
- 1. Alex Ivanov (Christiania) '00
- 2. Ole Christian Lunke (Christiania) '92
- 3. Erik Sebastian Raneberg (Christiania) '00
- 4. Kristoffer Lorentzen (Christiania) '89
Stockholms Roddförening I
- 1. Tord Blomquist (SRF) '61
- 2. Mikael Borgh (SRF) '64
- 3. Robert Vigert (SRF) '61
- 4. Jan Berglund (SRF) '66
AFMELDT Christiania Rodklub/Christiania Roklub I
- 1. Harald Vinje (Christiania) '95
- 2. Sverre Vinje (Christiania) '95
- 3. Thomas Rummelhoff-Larsen (Christiania) '94
- 4. Ole Christian Lunke (Christiania) '92
Løb 228 LM1X Mænd letvægt 1X 2000m 9 tilmeldinger
Bagsværd Roklub II
- 1. Oscar Petersen (Bagsværd) '92
Fredriksstad Roklub I I
- 1. Hans Kristian Willadsen (Fredriksstad) '89
Roklubben Ægir I I
- 1. Mathias Kristensen (Ægir) '93
AFMELDT Bagsværd Roklub I
- 1. Frederik Secher (Bagsværd) '91
Sandefjord Roklubb II I
- 1. Markus Christensen (Sandefjord) '90
Roklubben Viking I
- 1. Frederik Holm (Viking) '92
Bagsværd Roklub III I
- 1. Jannik Nilton (Bagsværd) '90
Rocenter Aarhus I
- 1. Laurids Cordtz Larsen (Fr.cia) '93
AFMELDT Bergens Roklub I I
- 1. Thomas Eldholm (Bergens) '84
Løb 229 U19 M1X Drenge 1X 2000m 33 tilmeldinger
Nyborg Roklub I
- 1. Mads Voetmann (Nyborg) '95
Roskilde Roklub III
- 1. Mads Kjøller (Roskilde) '94
Moss Roklubb I I
- 1. Robin Fjeldstad (Moss) '96
AFMELDT Bærum Roklubb I
- 1. Halvor Hølmkjær West (Bærum) '94
Danske Studenters Roklub II I
- 1. Sebastian Bayer (DSR) '94
Bærum Roklubb II
- 1. Sebastian Brinck-Mortensen (Bærum) '95
Hadsund Roklub I I
- 1. Christian Danmark (Hadsund) '94
Roskilde Roklub I I
- 1. Alexander Kische (Roskilde) '95
AFMELDT Drammen Roklubb I
- 1. Eirik Edvardsen (Drammen) '94
AFMELDT Drammen Roklubb III
- 1. Simen Moe Johnsen (Drammen) '94
Moss Roklubb II
- 1. Ola Larsson (Moss) '94
AFMELDT Roskilde Roklub II I
- 1. Mads Kjøller (Roskilde) '94
Lyngby Roklub I I
- 1. Oliver Rying Thomsen (Lyngby) '95
Åhus Roddklubb I
- 1. Christoffer hansson (SWE) '94
AFMELDT Rocenter Aarhus II
- 1. Sebastian A.F. Thomassen (Aarhus) '95
Rocenter Aarhus I
- 1. Morten Wesley Malm (Aarhus) '95
Roklubben Furesø I I
- 1. Sebastian Terp (Furesø) '95
Holstebro Roklub I
- 1. Jonas Kvist Nielsen (Holstebro) '95
Aalesunds Roklub I
- 1. Martin Helseth (Aalesunds) '94
Åhus Roddklubb II
- 1. Tim Block (SWE) '95
Sarpsborg RK I I
- 1. Jens Holm (Sarpsborg) '95
Tønsberg Roklubb I I
- 1. Jørgen Mjøs Nilsson (Tønsberg) '94
AFMELDT Moss Roklubb III
- 1. Erik Andre Solbakken (Moss) '94
Danske Studenters Roklub I I
- 1. Asbjørn Stahlhut (DSR) '94
Københavns Roklub I I
- 1. Fredrik Leicht (København) '94
AFMELDT Roskilde Roklub II
- 1. Christian Hechmann (Roskilde) '94
Höganäs Roddförening I
- 1. Knut H Andersson (SWE) '94
Tønsberg Roklubb II I
- 1. Ole Andreas Aslaksen (Tønsberg) '95
AFMELDT Drammen Roklubb II
- 1. Jørgen Ertzgaard (Drammen) '94
Sorø Roklub I
- 1. Andreas Sloth (Sorø) '95
Odense Roklub I
- 1. Nick H. Larsen (Odense) '95
Nordslesvigsk Roklub I I
- 1. Christian Kragh (Nordslesvig) '94
Ribe Roklub I
- 1. Sebastian Adelhardt - (Ribe) '96
Løb 230 U19 W2X Piger 2X 2000m 12 tilmeldinger
Roklubben Ægir I I
- 1. Ida Dsane Andersen (Ægir) '95
- 2. Helene Olesen (Ægir) '95
Maribo Roklub I
- 1. Mie Haapanen (Maribo) '95
- 2. Ida Haapanen (Maribo) '97
Horten Roklubb I
- 1. Charlotte LUND (Horten) '95
- 2. Susanne Kaasa (Horten) '95
Aalesunds Roklub I
- 1. Jenny Marie Rørvik (Aalesunds) '96
- 2. Thea Helseth (Aalesunds) '96
Drammen Roklubb I
- 1. Anne Line Hexeberg Henriksen (Drammen) '95
- 2. Adriana Abrahamsen Brox (Drammen) '95
Hadsund Roklub I
- 1. Mette Noll Nielsen (Hadsund) '94
- 2. Trine Toft Andersen (Hadsund) '94
Christiania Rodklub/Christiania Roklub I
- 1. Marit Andreassen (Christiania) '95
- 2. Astrid Skjærpe (Christiania) '94
Halmstad Rodd I
- 1. Amanda Tholin (SWE) '95
- 2. Anna Hansson (SWE) '95
Bagsværd Roklub/Kalundborg Roklub I I
- 1. Marianne Vinsand (Kalundb) '95
- 2. Viktoria Kobbernagel (Bagsværd) '95
Vänersborgs Roddklubb/Öresjö SS I
- 1. Frida Carlsson (SWE) '94
- 2. Lovisa Claesson (Öresjö) '95
Bagsværd Roklub I I
- 1. Iben Østergaard (Bagsværd) '94
- 2. Ida Gørtz Jacobsen (Bagsværd) '95
Rocenter Aarhus I
- 1. Julie Poulsen (Odder) '96
- 2. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95
Løb 231 U17 W4X Piger 4X 1500m 4 tilmeldinger
Næstved Roklub/Roklubben Stevns I
- 1. Ulrikke Nissen (Stevns) '96
- 2. Camila Nielsen (Næstv.) '96
- 3. Marie Frimann (Næstv.) '96
- 4. Maja Jørgensen (Stevns) '96
Tønsberg Roklubb I I
- 1. Mari Askjer (Tønsberg) '97
- 2. Nora Haukom (Tønsberg) '97
- 3. Pernille Pukerud (Tønsberg) '96
- 4. Ingrid Riiser (Tønsberg) '97
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '97
- 2. (Sorø) '97
- 3. (Sorø) '97
- 4. Ida Langkjær (Sorø) '97
Kraftcenter Odense I
- 1. Marta Kempf (Kertem.) '98
- 2. Anne Larsen (Odense) '98
- 3. Josefine Drud (Odense) '99
- 4. Line Katrine Olsen (Odense) '97
Løb 232 U15 W4X+ Piger 4X+ 500m 4 tilmeldinger
Holstebro Roklub/Roklubben Stevns I
- 1. Anne-Kristine Haunsvig (Stevns) '98
- 2. Ida Petersen (Holstebro) '98
- 3. Maria Dixen Nielsen (Holstebro) '98
- 4. Mie Andersen (Holstebro) '98
- Cox. Gry Nikolajsen (Holstebro) '98
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '98
- 2. (Sorø) '98
- 3. Sara Hundstrup (Sorø) '98
- 4. (Sorø) '00
- Cox. (Sorø) '99
Bærum Roklubb/Drammen Roklubb I I
- 1. Mina Hølmkjær West (Bærum) '98
- 2. Synnøve Gillebo Foss (Bærum) '99
- 3. Sara Seip (Drammen) '98
- 4. Maia Marie Aspenes (Drammen) '98
- Cox. Ikke Cox (Bærum) '98
Hadsund Roklub I
- 1. Louise Møller Lorentsen (Hadsund) '99
- 2. Astrid Filtenborg (Hadsund) '98
- 3. Sofie Matiesen (Hadsund) '98
- 4. Sophie Wahl (Hadsund) '98
- Cox. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
Løb 233 W1X Kvinder 1X 2000m 15 tilmeldinger
Christiania Roklub II
- 1. Karen Marie Belsby (Christiania) '90
Roforeningen KVIK I
- 1. Mejse Andersen (KVIK) '91
Kraftcenter København II I
- 1. Nina Byriel Kronborg (DSR) '88
AFMELDT Kraftcenter København II
- 1. Tanja Ehlers (Bagsværd) '81
Lyngby Roklub I I
- 1. Ida Petersen (Lyngby) '87
Stockholms Roddförening I
- 1. Josefin Berglund (SRF) '93
Bærum Roklubb I I
- 1. Hilde Gudem (Bærum) '80
Falkenberg RK I
- 1. Elin Sjödin (SWE) '84
Rocenter Aarhus I
- 1. Nina Hollensen (Aarhus) '92
Christiania Rodklub I
- 1. Inger Kavlie (Christiania) '93
Ormsund Roklub I
- 1. Antje Peine (Ormsund) '69
Lyngby Roklub II I
- 1. Mârit Tamm (Lyngby) '88
Drammen Roklubb I
- 1. Anita Abrahamsen Brox (Drammen) '63
Christiania Roklub I
- 1. Martha Helgeland (Christiania) '00
Odense Roklub
- 1. Emma Kiehn (Odense) '94
Løb 235 M1X Mænd 1X 2000m 15 tilmeldinger
Rocenter Aarhus I
- 1. Christian Kiær (Fr.cia) '93
Höganäs Roddförening I
- 1. Pontus Gustavsson (SWE) '88
Öresjö SS I I
- 1. Oscar Claesson (Öresjö) '92
Bagsværd Roklub II I
- 1. Olav Dahlgaard (Bagsværd) '86
Stockholms Roddförening I
- 1. Danial Arastoupour (SRF) '86
Bagsværd Roklub I
- 1. Roberto Usai (Bagsværd) '83
Roforeningen KVIK I
- 1. Loui Lam (KVIK) '90
Rocenter Aarhus II
- 1. Mads Sønderup Varming (Aarhus) '92
Christiania Rodklub I
- 1. Kristoffer Lorentzen (Christiania) '89
Bagsværd Roklub III I
- 1. Peter Søgaard (Bagsværd) '85
AFMELDT Fredriksstad Roklub I I
- 1. Peter Banfi (Fredriksstad) '90
Christiania Rodklub II
- 1. Ole Christian Lunke (Christiania) '92
Danske Studenters Roklub I I
- 1. Sverri S. Nielsen (DSR) '93
AFMELDT Kraftcenter København I
- 1. Mikkel Jacobsen (DSR) '89
Danske Studenters Roklub II I
- 1. Frank Steffensen (DSR) '88
Løb 236 LW1X Kvinder letvægt 1X 2000m 4 tilmeldinger
Roklubben Ægir I
- 1. Sara Nissen (Ægir) '93
Kraftcenter København I I
- 1. Kirstine Halberg Engel (Bagsværd) '90
Roskilde Roklub I I
- 1. Signe Bech (Roskilde) '90
Lyngby Roklub I
- 1. Ida Nymann Petersen (Lyngby) '87
Løb 237 M2- Mænd 2- 2000m 1 tilmelding
NTNUI Roing I I
- 1. Olav Kallerud (NTNUI) '89
- 2. Ole Johan Klingan (NTNUI) '88
Løb 238 M4- Mænd 4- 2000m 3 tilmeldinger
Fredriksstad Roklub/Sandefjord Roklubb I
- 1. Øyvind Lavoll (Sandefjord) '91
- 2. Markus Christensen (Sandefjord) '90
- 3. Hallvard Bjørkelund (Bergens Roklub) (Sandefjord) '92
- 4. Peter Banfi (Fredriksstad) '90
Kerteminde Roklub I
- 1. Jeppe Mogensen (Kertem.) '91
- 2. Morten Haubro Petersen (Kertem.) '74
- 3. Martin Haubro Petersen (Kertem.) '84
- 4. Martin Kjeldsen (Kertem.) '88
NTNUI Roing II
- 1. Olav Kallerud (NTNUI) '89
- 2. Ole Johan Klingan (NTNUI) '88
- 3. Eirik Hexeberg (NTNUI) '89
- 4. Haakon Hagen (NTNUI) '89
Løb 239 W4X Kvinder 4X 2000m 6 tilmeldinger
Drammen Roklubb/Ormsund Roklub/Tønsberg Roklubb I
- 1. Anita Abrahamsen Brox (Drammen) '63
- 2. Antje Peine (Ormsund) '69
- 3. Caroline Erlandsen (Tønsberg) '89
- 4. Line Andresen Olstad (Tønsberg) '69
AFMELDT Danske Studenters Roklub I I
- 1. Anne Katrine Bisgaard (DSR) '87
- 2. Janet Kelly (DSR) '85
- 3. Johanna Dienelt (DSR) '81
- 4. Malene Nielsen (DSR) '85
Christiania Rodklub/Christiania Roklub I
- 1. Heidi Veseer (Christiania) '74
- 2. Martha Helgeland (Christiania) '00
- 3. Karen Marie Belsby (Christiania) '90
- 4. Inger Kavlie (Christiania) '93
AFMELDT NTNUI Roing I I
- 1. Miriam Mekki (NTNUI) '86
- 2. Ragne Skarra (NTNUI) '80
- 3. Siri Bjerkheim (NTNUI) '89
- 4. Ann Magdalen Hegge (NTNUI) '87
Københavns Roklub II
- 1. Diana Kofod (København) '80
- 2. Anne Sevelsted (København) '81
- 3. Stine Andersen (København) '74
- 4. Ulrikka Poulsen (København) '81
Christiania Roklub I
- 1. Agnes Karlseng (Christiania) '93
- 2. Andrea Älveborn (Christiania) '00
- 3. Karen Johnson (Christiania) '93
- 4. Rebecca Frazee (Christiania) '93
Løb 240 Masters W2X/2- Kvinder 2X/2- 1000m 8 tilmeldinger
Københavns Roklub II
- 1. Jeanette Ørnvang (København) '78
- 2. Maja Brisson (København) '76
Fredensborg Roklub I
- 1. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg) '54
- 2. Bettina Cervin (Fredensborg) '65
Sorø Roklub I
- 1. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52
- 2. Ingrid Petersen (Sorø) '44
Roklubben Furesø I
- 1. Marianne Henney (Furesø) '57
- 2. Jane Hagan (Furesø) '67
Roforeningen KVIK I
- 1. Astrid Haastrup Jespersen (KVIK) '74
- 2. Sarah Lauritzen (KVIK) '76
Sorø Roklub II
- 1. Ulla Hvid (Sorø) '70
- 2. (Sorø) '76
AFMELDT Københavns Roklub I
- 1. Pia Erikstrup (København) '80
- 2. Anne Sevelsted (København) '81
Nordslesvigsk Roklub I
- 1. Britta Hirschauer (Nordslesvig) '62
- 2. Anette Rasmussen (Nordslesvig) '68
Løb 241 Masters M2X/2- Mænd 2X/2- 1000m 23 tilmeldinger
Öresjö SS I
- 1. Jan Johansson (Öresjö) '65
- 2. Per Carlsson (Öresjö) '66
Kungälv I
- 1. Jan Andersson (SWE) '53
- 2. Christer Corneliusson (SWE) '55
Stockholms Roddförening II
- 1. Robert Vigert (SRF) '61
- 2. Jan Berglund (SRF) '66
Roklubben Furesø II
- 1. Bo Jystrup (Furesø) '58
- 2. Ole Kongsbak (Furesø) '57
Roklubben Furesø I
- 1. Bo Hartz (Furesø) '62
- 2. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
Fredensborg Roklub I
- 1. Ulrik Jensen (Fredensborg) '65
- 2. Søren Eriksen (Fredensborg) '59
Öresjö SS II
- 1. Anders Wilgotson (Öresjö) '50
- 2. Roger Johansson (Öresjö) '66
Danske Studenters Roklub I
- 1. Jan Cederkvist (DSR) '53
- 2. Jens Rokkedal (DSR) '48
Roskilde Roklub I
- 1. Sven Lyster (Roskilde) '51
- 2. Mogens Kleis (Roskilde) '52
Stockholms Roddförening I
- 1. Mikael Borgh (SRF) '64
- 2. Tord Blomquist (SRF) '61
Ringsted Roklub I
- 1. Claus Solmer-Jørgensen (Ringsted) '71
- 2. Steffen Feddersen (Ringsted) '70
Sorø Roklub II
- 1. (Sorø) '66
- 2. Lars Bo Andersen (Sorø) '66
Moss Roklubb/Ormsund Roklub I
- 1. Per Ivar Berg (Moss) '63
- 2. Zbigniew Andruszkiewicz (Ormsund) '59
Lemvig Roklub I
- 1. Jesper Jensen (Lemvig) '82
- 2. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
Roforeningen KVIK/Roklubben Skjold I
- 1. John Grunwald (KVIK) '46
- 2. Flemming Bay (Skjold) '37
Sorø Roklub I
- 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
- 2. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
Lyngby Roklub I
- 1. John Knudsen (Lyngby) '54
- 2. Jørgen Engelbrecht (Lyngby) '46
Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub I
- 1. Søren Heinrichsen (Fredensborg) '55
- 2. Emil Heinrichsen (Bagsværd) '85
Sorø Roklub III
- 1. Peter Lindblom (Sorø) '63
- 2. Uffe Søgaard (Sorø) '76
Kungälv II
- 1. Håkan Hjerpe (SWE) '63
- 2. Joachim Brischewski (SWE) '62
Ormsund Roklub I
- 1. Per Giltvedt (Ormsund) '56
- 2. Nils Jørgen Bjønness (Ormsund) '61
Helsingborg Roddklubb/Landskrona Roddklubb I
- 1. Daniel Böcker (Helsingborg) '78
- 2. Morgan Bengtsson (SWE) '80
Mölndals Roddklubb I
- 1. Jörgen Nilsson (Mölndal) '65
- 2. Sigvard Eriksson (Mölndal) '65
Løb 242 U13 M2X Drenge 2X 500m 5 tilmeldinger
Tønsberg Roklubb I I
- 1. Aksel Haukom (Tønsberg) '00
- 2. Lars Gørann Lindgren (Tønsberg) '01
Hadsund Roklub II I
- 1. Thomas Knudsen (Hadsund) '00
- 2. Mikkel Grønhøj Gregersen (Hadsund) '00
AFMELDT Sorø Roklub I
- 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
- 2. (Sorø) '00
Hadsund Roklub II
- 1. Nichlas Pedersen (Hadsund) '00
- 2. Frederik Busk (Hadsund) '00
Hadsund Roklub I I
- 1. Tobias Grøn (Hadsund) '00
- 2. Jeppe Bach Sørensen (Hadsund) '00
Løb 243 U13 W1X Piger 1X 500m 6 tilmeldinger
Hadsund Roklub I I
- 1. Agnete Munk (Hadsund) '00
Hadsund Roklub II I
- 1. Anne Cathrine Madsen (Hadsund) '00
Halmstad Rodd I I
- 1. Elsa Dejby (SWE) '00
Halmstad Rodd II I
- 1. Nellie Kleman-Carlsson (SWE) '00
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '00
Hadsund Roklub III I
- 1. Liane Vestergaard (Hadsund) '00
Løb 244 U14 M2X Drenge 2X - jun. C drenge Årgang 99 500m 5 tilmeldinger
Fredriksstad Roklub I
- 1. Lars Benske (Fredriksstad) '99
- 2. Didrik Skjønhaug (Fredriksstad) '00
Bagsværd Roklub I
- 1. Kristian Alm (Bagsværd) '00
- 2. Jonatan Dahl (Bagsværd) '99
Hadsund Roklub I
- 1. Jesper Molin (Hadsund) '99
- 2. Mikkel Jensen (Hadsund) '99
Holstebro Roklub/Roskilde Roklub I
- 1. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
- 2. Bastian Secher (Roskilde) '99
Roforeningen KVIK I
- 1. Oliver Kviat Antonsen (KVIK) '99
- 2. Thor Friis (KVIK) '99
Løb 245 U14 M2X Drenge 2X - jun. C drenge Årgang 98 500m 6 tilmeldinger
Horten Roklubb I
- 1. Aron Kaasa (Horten) '98
- 2. Peder Røch Raahauge (Horten) '98
Sorø Roklub I
- 1. Jakob Lillelund (Sorø) '98
- 2. (Sorø) '98
Bagsværd Roklub I
- 1. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98
- 2. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98
Odder Roklub II
- 1. Rasmus Blæsberg (Odder) '98
- 2. Johannes Dahm (Odder) '98
Odder Roklub I
- 1. Marinus Fredslund (Odder) '98
- 2. Stefan Lara (Odder) '98
Bagsværd Roklub II
- 1. Mathias Ven (Bagsværd) '98
- 2. Nicolai Jørgensen (Bagsværd) '98
Løb 246 U14 M2X Drenge 2X - jun. C drenge (en 98'er og en 99') 500m 4 tilmeldinger
Københavns Roklub I
- 1. Aksel Dybdahl (København) '98
- 2. Timon Strømgren (København) '99
Halmstad Rodd I
- 1. Lucas Djiviak (SWE) '98
- 2. Oliver Wenngren (SWE) '99
Roklubben Viking I
- 1. Markus Christiansen (Viking) '99
- 2. joachim saltoft (Viking) '98
Bærum Roklubb I
- 1. Herman Brinck-Mortensen (Bærum) '98
- 2. Victor Damman (Bærum) '00
Løb 247 U14 W1X Piger 1X - jun. C piger Årgang 98 500m 14 tilmeldinger
AFMELDT Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '98
Horten Roklubb
- 1. Maia Marie Aspenes (Horten) '98
Holstebro Roklub I
- 1. Ida Petersen (Holstebro) '98
Hadsund Roklub I
- 1. Astrid Bager (Hadsund) '98
Bagsværd Roklub I
- 1. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98
Hadsund Roklub 2
- 1. Sofie Matiesen (Hadsund) '98
Bagsværd Roklub II
- 1. Anne Holst Padkjær (Bagsværd) '98
Roklubben Stevns I
- 1. Anne-Kristine Haunsvig (Stevns) '98
Holstebro Roklub II
- 1. Maria Dixen Nielsen (Holstebro) '98
Roklubben Ægir I
- 1. Mathilde Albæk Lauritsen (Ægir) '98
Hadsund Roklub III
- 1. Sophie Wahl (Hadsund) '98
Bærum Roklubb
- 1. Mina Hølmkjær West (Bærum) '98
AFMELDT Drammen Roklubb I
- 1. Sara Seip (Drammen) '98
Holstebro Roklub III
- 1. Gry Nikolajsen (Holstebro) '98
Løb 248 U14 W1X Piger 1X - jun. C piger Årgang 99 500m 10 tilmeldinger
Halmstad Rodd I
- 1. Mimmie Klarén (SWE) '99
Ormsund Roklub I
- 1. Emilie Giltvedt Langeland (Ormsund) '99
Næstved Roklub I
- 1. Anna Frimann (Næstv.) '99
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '99
Næstved Roklub II
- 1. Caroline Olsen (Næstv.) '99
Halmstad Rodd II
- 1. Rebecca Edström (SWE) '99
Bærum Roklubb I
- 1. Synnøve Gillebo Foss (Bærum) '99
Hadsund Roklub I
- 1. Louise Møller Lorentsen (Hadsund) '99
Sorø Roklub II
- 1. (Sorø) '00
Aalesunds Roklub
- 1. Amanda Helseth (Aalesunds) '98
Løb 250 U17 M2X Drenge 2X - jun. B drenge Årgang 96 1500m 9 tilmeldinger
Moss Roklubb II
- 1. Tore Wæhre (Moss) '96
- 2. Kristian Gurrik (Moss) '96
Horten Roklubb I
- 1. Peder Rørvig (Horten) '96
- 2. David von Huth (Horten) '96
Roklubben Furesø I
- 1. Markus Kojo Hagan (Furesø) '96
- 2. Henrik Georg Eriksen (Furesø) '96
Ormsund Roklub/Os Roklubb I
- 1. Audun Grepperud (Ormsund) '96
- 2. Arne Hadler-Olsen (Os) '96
Falkenberg RK I
- 1. Marcus Stjernström (SWE) '96
- 2. Martin Johansson (SWE) '96
Holstebro Roklub I
- 1. Aske Petersen (Holstebro) '96
- 2. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96
Moss Roklubb I
- 1. Vemund Kallevik (Moss) '96
- 2. Mathias Stabel (Moss) '96
Moss Roklubb III
- 1. Simen Bøgle Vigeland (Moss) '96
- 2. Steinar Aarum (Moss) '96
Sandefjord Roklubb I
- 1. Sander Aakerholt (Sandefjord) '96
- 2. Sander Mathiassen (Sandefjord) '96
Løb 251 U17 M2X Drenge 2X - jun. B drenge Årgang 97 1500m 9 tilmeldinger
Moss Roklubb I
- 1. Mikko Rekstad (Moss) '97
- 2. Vegard Stabel (Moss) '97
Tønsberg Roklubb I
- 1. Anders Brænne Dybesland (Tønsberg) '97
- 2. Simen Holmsen (Tønsberg) '97
Kungälv/Stockholms Roddförening I
- 1. Simon Henkow (SWE) '97
- 2. Pierre Billing (SRF) '97
Rocenter Aarhus I
- 1. Anders Leitzke Sørensen (Odder) '97
- 2. Simon Kejser (Odder) '97
Holstebro Roklub I
- 1. Mads Yding (Holstebro) '97
- 2. Andreas Østergaard Quach (Holstebro) '97
Hadsund Roklub I
- 1. Mathias Danmark (Hadsund) '97
- 2. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97
Københavns Roklub/Lyngby Roklub I
- 1. Søren Baastrup (Lyngby) '97
- 2. Mathias Nielsen (København) '97
Drammen Roklubb I
- 1. Kevin Balouch (Drammen) '97
- 2. Sigurd Edvardsen (Drammen) '97
Københavns Roklub II
- 1. Sebastian Bache (København) '97
- 2. Fredrik Luchau (København) '97
Løb 252 U17 M2X Drenge 2X - jun. B drenge (en 96'er og en 97') 1500m 7 tilmeldinger
Tønsberg Roklubb I
- 1. Adrian Lindgren (Tønsberg) '97
- 2. Ask Jarl Tjøm (Tønsberg) '96
Fredriksstad Roklub I
- 1. Simen Skjølsvold (Fredriksstad) '98
- 2. Benjamin Hansen (Fredriksstad) '96
Roskilde Roklub I
- 1. Valdemar Eriksen (Roskilde) '96
- 2. Rasmus Nielsen (Roskilde) '96
AFMELDT Haldens Roklub/Sarpsborg RK I
- 1. Ole Holm (Sarpsborg) '96
- 2. Adrian Øvreeide Liaklev (Haldens) '97
Roklubben Ægir I
- 1. Jacob Zacho Søndergaard (Ægir) '97
- 2. Asmus Grøn Bendixen (Ægir) '96
Stockholms Roddförening I
- 1. Eskil Borgh (SRF) '97
- 2. Karl Norberg (SRF) '96
Roforeningen KVIK I
- 1. Magnus Aggernæs (KVIK) '97
- 2. Nicolai Lassen (KVIK) '96
Løb 253 U17 WErgo Piger Ergo - jun. B piger Årgang 96 1500m 9 tilmeldinger
Aalesunds Roklub I
- 1. Jenny Marie Rørvik (Aalesunds) '96
Sorø Roklub I
- 1. Astrid Steensberg (Sorø) '96
Roskilde Roklub II
- 1. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96
Næstved Roklub I
- 1. Marie Frimann (Næstv.) '96
Stockholms Roddförening I
- 1. Izabella Moore (SRF) '96
Roskilde Roklub I
- 1. Emilie Gry Almstrup (Roskilde) '96
Aalesunds Roklub II
- 1. Thea Helseth (Aalesunds) '96
Christiania Roklub I
- 1. Thea Sørensen (Christiania) '96
Kungälv I
- 1. Asha Nur (SWE) '96
Løb 254 U17 W1X Piger 1X - jun. B piger Årgang 97 1500m 14 tilmeldinger
Christiania Rodklub I
- 1. Aasta Gran Andreassen (Christiania) '97
Sorø Roklub I
- 1. (Sorø) '97
Rocenter Aarhus I
- 1. Rose Benedicte Lawaetz (Aarhus) '97
Mölndals Roddklubb I
- 1. Sofia Wallin (Mölndal) '97
Moss Roklubb I
- 1. Rebekka Wiberg-Bugge (Moss) '97
Strömstad Roddklubb 2
- 1. Ida Christoffersen (Strömstad) '97
Strömstad Roddklubb I
- 1. Maja Hilding (Strömstad) '97
Næstved Roklub I
- 1. Caroline Larsen (Næstv.) '97
AFMELDT Roklubben Stevns I
- 1. Fie Nissen (Stevns) '97
Mölndals Roddklubb II
- 1. Karin Sundberg (Mölndal) '97
Halmstad Rodd I
- 1. Beatrice Persson (SWE) '97
Halmstad Rodd II
- 1. Emelie Hansson (SWE) '97
Falkenberg RK I
- 1. Sascha Andersson (SWE) '97
AFMELDT Bagsværd Roklub I
- 1. Ida Bruun Øemig (Bagsværd) '97
Løb 256 M8+ Mænd 8+ - Drenge / Mænd 1000m 3 tilmeldinger
Sorø Roklub I
- 1. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
- 2. Christian Mølvig (Sorø) '79
- 3. (Sorø) '66
- 4. Bo Vilhelmsen (Sorø) '74
- 5. Gert Iversen (Sorø) '72
- 6. (Sorø) '78
- 7. (Sorø) '00
- 8. Lars Erik Graudal (Sorø) '93
- Cox. Jakob Lillelund (Sorø) '98
Mölndals Roddklubb I
- 1. Jörgen Nilsson (Mölndal) '65
- 2. Jan Johansson Öresjö Rodd (Mölndal) '00
- 3. Per Carlsson Öresjö Rodd (Mölndal) '00
- 4. Roger Johansson Öresjö Rodd (Mölndal) '00
- 5. Per-Olof Claesson Öresjö Rodd (Mölndal) '00
- 6. Hans Augustsson (Mölndal) '64
- 7. Sigvard Eriksson (Mölndal) '65
- 8. Göran Haggren (Mölndal) '63
- Cox. Göran Haggren (Mölndal) '63
Bergens Roklub/Holstebro Roklub/Moss Roklubb/Sandefjord Roklubb/Tønsberg Roklubb I
- 1. Frederik Taulbjerg (Holstebro) '96
- 2. Mads Fischer (Holstebro) '94
- 3. Ask Jarl Tjøm (Tønsberg) '96
- 4. Erik Andre Solbakken (Moss) '94
- 5. Markus Christensen (Sandefjord) '90
- 6. Øyvind Lavoll (Sandefjord) '91
- 7. Hallvard Bjørkeland (Bergens) '94
- 8. Jørgen Mjøs Nilsson (Tønsberg) '94
- Cox. Line Andresen Olstad (Tønsberg) '69
Løb 257 U19 M8+ Drenge 8+ - Junior Otter 2000m 2 tilmeldinger
Københavns Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub I
- 1. Fredrik Leicht (København) '94
- 2. Tim Antonie-Hansen (Lyngby) '94
- 3. Oliver Rying Thomsen (Lyngby) '95
- 4. Mads Brogaard (Roskilde) '94
- 5. Joachim Sutton (Roskilde) '95
- 6. Andreas Dyrby (Roskilde) '95
- 7. Marcus Pii Lunau Blanke (Furesø) '95
- 8. Emil Søndergård Hansen (Furesø) '96
- Cox. Søren Baastrup (Lyngby) '97
Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Nordslesvigsk Roklub/Roklubben Ægir I I
- 1. Asbjørn Stahlhut (DSR) '94
- 2. Sebastian Bayer (DSR) '94
- 3. Sebastian A.F. Thomassen (Aarhus) '95
- 4. Christian Kragh (Nordslesvig) '94
- 5. Christian Due Nielsen (Ægir) '94
- 6. Lennart Vestergaard (Hadsund) '95
- 7. Mads Petersen (Bagsværd) '95
- 8. Malthe Sebastian Puro (Bagsværd) '96
- Cox. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98