Resultater - Sorø Regattaen 2013

Master Køn ikke angivet - m 2. Afdeling
2013-07-07 16:25
Plac. # Navn Tid
3
  • Ida Christoffersen(1)
6:50.96
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2013-07-06 13:38
Plac. # Navn Tid
1 12 Sorø Roklub II
  • (1)
2:00.93
2 11 Sorø Roklub III
  • (1)
2:04.11
3 1 Bærum Roklubb I
  • Victor Damman(1)
2:05.22
4 10 Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing(1)
2:08.79
5 3 Hadsund Roklub III
  • Tobias Grøn(1)
2:11.16
6 14 Sarpsborg RK II
  • Diderick Skjønhaug(1)
2:17.79
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m B Finale
2013-07-06 13:34
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund Roklub IV
  • Thomas Knudsen(1)
2:06.22
2 2 Hadsund Roklub I
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
2:12.10
3 15 Hadsund Roklub II
  • Mathias Laustsen(1)
2:21.39
4 5 Sorø Roklub IV
  • (1)
2:27.04
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2013-07-06 07:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Bærum Roklubb I
  • Victor Damman(1)
0
2 3 Hadsund Roklub III
  • Tobias Grøn(1)
0
3 2 Hadsund Roklub I
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
0
4 5 Sorø Roklub IV
  • (1)
0
5 4 Strömstad Roddklubb I
  • Erik Christoffersen(1)
0
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2013-07-06 07:30
Plac. # Navn Tid
1 10 Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing(1)
0
2 11 Sorø Roklub III
  • (1)
0
3 8 Hadsund Roklub IV
  • Thomas Knudsen(1)
0
4 9 Hadsund Roklub V
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
0
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2013-07-06 07:30
Plac. # Navn Tid
1 12 Sorø Roklub II
  • (1)
0
2 14 Sarpsborg RK II
  • Diderick Skjønhaug(1)
3 15 Hadsund Roklub II
  • Mathias Laustsen(1)
0
4 13 Sorø Roklub I
  • (1)
0
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m A Finale
2013-07-06 13:46
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub II
  • Astrid Brehmer(1)
  • Klara Christensen(2)
1
2 3 Moss Roklubb I
  • Maija Rekstad(1)
  • Hibaq Mohamed(2)
2
3 7 Sorø Roklub III
  • (1)
  • Freja Liv Holmark(2)
3
4 5 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
  • Ida Blomstrand(2)
4
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m B Finale
2013-07-06 13:42
Plac. # Navn Tid
22 6 Hadsund Roklub II
  • Liane Vestergaard(1)
  • Louise Møller Lorentsen(2)
0
2 1 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
  • Caroline Olsen(2)
2:24.65
3 2 Hadsund Roklub III
  • Emilie Bak Dalsgaard(1)
  • Thea Bach Stegger(2)
2:30.65
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Indledende
2013-07-06 07:42
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub II
  • Astrid Brehmer(1)
  • Klara Christensen(2)
0
2 3 Moss Roklubb I
  • Maija Rekstad(1)
  • Hibaq Mohamed(2)
0
3 2 Hadsund Roklub III
  • Emilie Bak Dalsgaard(1)
  • Thea Bach Stegger(2)
0
4 1 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
  • Caroline Olsen(2)
0
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 2. Indledende
2013-07-06 07:42
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
  • Ida Blomstrand(2)
0
2 7 Sorø Roklub III
  • (1)
  • Freja Liv Holmark(2)
0
3 6 Hadsund Roklub II
  • Liane Vestergaard(1)
  • Louise Møller Lorentsen(2)
0
104
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 2000m A Finale
2013-07-06 13:54
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/Roklubben Ægir I
  • Helene Olesen(1)
  • Ida Dsane Andersen(2)
  • Fie Johansen(3)
  • Rebecca Busk(4)
6:52.10
2 2 Sorø Roklub I
  • Ida Brehmer(1)
  • Astrid Steensberg(2)
  • (3)
  • Ida Langkjær(4)
7:10.20
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m A Finale
2013-07-06 14:19
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro Roklub I
  • Andreas Østergaard Quach(1)
5:53.85
2 16 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
6:00.50
3 1 Fredriksstad Roklub III
  • Simen Skjølsvold(1)
6:18.74
4 12 Roklubben Viking III
  • Jeppe Storm(1)
6:25.74
5 21 Kraftcenter Odense I
  • Søren Dahl Hansen(1)
6:29.39
6 10 Fredriksstad Roklub I
  • Jon Olav Ramberg Eiri(1)
6:49.05
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m B Finale
2013-07-06 14:14
Plac. # Navn Tid
1 15 Ormsund Roklub I
  • Nicolay Bjønness(1)
6:12.14
2 14 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
6:17.87
3 3 Kraftcenter Odense II
  • Malte Rusbjerg(1)
6:19.98
4 18 Fredriksstad Roklub II
  • Per Benske(1)
6:27.13
5 19 Bærum Roklubb I
  • Jordan Hamilton(1)
6:34.10
6 9 Roklubben Viking IV
  • Jesper Clausen(1)
7:19.19
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m C Finale
2013-07-06 14:09
Plac. # Navn Tid
1 4 Bærum Roklubb III
  • Andreas Erichsen(1)
0:00:00
2 11 Saxkjøbing Roklub I
  • (1)
0:11.20
3 13 Horsens II
  • Emil Thrue(1)
0:17.73
4 7 Bærum Roklubb II
  • Mattis Engelund Andersen(1)
0:26.08
4 20 Roklubben Viking II
  • Christer Vad(1)
0:32.28
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m D Finale
2013-07-06 14:04
Plac. # Navn Tid
1 17 Åhus Roddklubb I
  • Gustav Nilsson(1)
6:52.23
2 8 Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(1)
6:55.52
3 22 Roklubben Viking I
  • Joachim Saltoft(1)
7:09.23
4 6 Horsens I
  • Andreas Frederik Winkler(1)
8:04.25
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Indledende
2013-07-06 07:50
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro Roklub I
  • Andreas Østergaard Quach(1)
0
2 1 Fredriksstad Roklub III
  • Simen Skjølsvold(1)
0
3 3 Kraftcenter Odense II
  • Malte Rusbjerg(1)
0
4 4 Bærum Roklubb III
  • Andreas Erichsen(1)
0
5 7 Bærum Roklubb II
  • Mattis Engelund Andersen(1)
0
6 6 Horsens I
  • Andreas Frederik Winkler(1)
0
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Indledende
2013-07-06 07:50
Plac. # Navn Tid
1 12 Roklubben Viking III
  • Jeppe Storm(1)
0
2 10 Fredriksstad Roklub I
  • Jon Olav Ramberg Eiri(1)
0
3 9 Roklubben Viking IV
  • Jesper Clausen(1)
0
4 11 Saxkjøbing Roklub I
  • (1)
0
5 8 Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(1)
0
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 3. Indledende
2013-07-06 07:50
Plac. # Navn Tid
1 16 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
0
2 14 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
0
3 15 Ormsund Roklub I
  • Nicolay Bjønness(1)
0
4 13 Horsens II
  • Emil Thrue(1)
0
5 17 Åhus Roddklubb I
  • Gustav Nilsson(1)
0
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 4. Indledende
2013-07-06 07:50
Plac. # Navn Tid
1 21 Kraftcenter Odense I
  • Søren Dahl Hansen(1)
0
2 18 Fredriksstad Roklub II
  • Per Benske(1)
0
3 19 Bærum Roklubb I
  • Jordan Hamilton(1)
0
4 20 Roklubben Viking II
  • Christer Vad(1)
0
5 22 Roklubben Viking I
  • Joachim Saltoft(1)
0
107
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m A Finale
2013-07-06 14:29
Plac. # Navn Tid
1 4 Odense Roklub
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
6:04.21
2 9 Holstebro Roklub I
  • Maria Dixen Nielsen(1)
  • Ida Petersen(2)
6:14.52
3 7 Mölndals Roddklubb
  • Karin Sundberg(1)
  • Sofia Wallin(2)
6:26.04
4 6 Hadsund Roklub
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
6:33.18
5 3 Christiania Rodklub
  • Aasta Gran Andreassen(1)
  • Mone Marie Fyrand(2)
6:38.25
6 2 Bærum Roklubb I
  • Mina Hølmkjær West(1)
  • Synnøve Gillebo Foss(2)
6:56.44
107
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 1. Indledende
2013-07-06 08:10
Plac. # Navn Tid
1 4 Odense Roklub
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
0
2 3 Christiania Rodklub
  • Aasta Gran Andreassen(1)
  • Mone Marie Fyrand(2)
0
3 2 Bærum Roklubb I
  • Mina Hølmkjær West(1)
  • Synnøve Gillebo Foss(2)
0
4 1 Christiania Rodklub 2
  • Aurora Olsen Juklestad(1)
  • Josefine Maire Lindstrom(2)
0
5 5 Roskilde Roklub I
  • Mathilde Laursen(1)
  • Simone Sørensen(2)
0
107
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 2. Indledende
2013-07-06 08:10
Plac. # Navn Tid
1 9 Holstebro Roklub I
  • Maria Dixen Nielsen(1)
  • Ida Petersen(2)
0
2 7 Mölndals Roddklubb
  • Karin Sundberg(1)
  • Sofia Wallin(2)
0
3 6 Hadsund Roklub
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
0
4 8 Holstebro Roklub II
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
  • Mie Andersen(2)
0
5 10 Drammen Roklubb I
  • Sigrid Bredde Vig(1)
  • Sara Seip(2)
0
108
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2013-07-06 15:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Kungälv II
  • Edvin Öhman(1)
2:33.02
2 6 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
2:35.15
4 9 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
2:53.08
3 8 Hadsund Roklub I
  • Sander Bach(1)
3:18.25
108
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2013-07-06 15:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub I
  • Andreas Kristensen(1)
2:28.92
2 1 Kungälv I
  • Hannes Hård Af Segerstad(1)
2:39.33
3 2 Åhus Roddklubb I
  • Gustav Gamlén(1)
3:03.87
4 4 Moss Roklubb I
  • Viktor Rekstad(1)
3:12.95
109
U13 W2X Junior u. 13 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2013-07-06 15:12
Plac. # Navn Tid
1 3 Kungälv I
  • Wilma Öhman(1)
  • Annie Nyman(2)
2:14.88
2 1 Halmstad Rodd/Åhus Roddklubb I
  • Othilia Roth(1)
  • Thea Ingvarsson(2)
2:34.25
3 2 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
  • Luna Jørgensen(2)
2:46.82
110
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m A Finale
2013-07-06 15:16
Plac. # Navn Tid
1 3 Kraftcenter Odense I
  • Nina Hollensen(1)
  • Christina Juhl Johansen(2)
7:57.94
2 4 Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub I
  • Trine Toft Andersen(1)
  • Iben Østergaard(2)
8:02.56
3 1 Hadsund Roklub/Roklubben Ægir I
  • Mette Noll Nielsen(1)
  • Sara Nissen(2)
8:13.53
4 2 Christiania Rodklub I
  • Martha Helgeland(1)
  • Andrea Adamsson(2)
8:41.67
111
M2X Åben Mænd 2X - 2000m A Finale
2013-07-06 15:22
Plac. # Navn Tid
1 5 Christiania Rodklub/Sarpsborg RK I
  • Frederic Skjønhaug(1)
  • Nicolai Astrup Wiik(2)
7:11.71
2 11 Moss Roklubb I
  • Ola Larsson(1)
  • Jens Holm(2)
7:23.86
3 1 Bærum Roklubb I
  • Jørgen Nilsson(1)
  • Henrik Hauge(2)
7:24.65
4 10 Hadsund Roklub I
  • Christian Danmark(1)
  • Simon Sørensen(2)
7:28.19
5 8 Danske Studenters Roklub I
  • Asbjørn Stahlhut(1)
  • Sebastian Bayer(2)
7:30.84
6 7 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
8:22.32
111
M2X Åben Mænd 2X - 2000m 1. Indledende
2013-07-06 08:40
Plac. # Navn Tid
1 5 Christiania Rodklub/Sarpsborg RK I
  • Frederic Skjønhaug(1)
  • Nicolai Astrup Wiik(2)
0
2 7 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
0
3 1 Bærum Roklubb I
  • Jørgen Nilsson(1)
  • Henrik Hauge(2)
0
4 2 Drammen Roklubb I
  • Valerijs Cistjakovs(1)
  • Eirik Edvardsen(2)
0
111
M2X Åben Mænd 2X - 2000m 2. Indledende
2013-07-06 08:40
Plac. # Navn Tid
1 8 Danske Studenters Roklub I
  • Asbjørn Stahlhut(1)
  • Sebastian Bayer(2)
0
2 10 Hadsund Roklub I
  • Christian Danmark(1)
  • Simon Sørensen(2)
0
3 11 Moss Roklubb I
  • Ola Larsson(1)
  • Jens Holm(2)
0
4 9 Skovshoved Roklub I
  • Torsten Meldgaard Madsen(1)
  • Jesper Skavin(2)
0
112
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m A Finale
2013-07-06 15:28
Plac. # Navn Tid
1 3 Lyngby Roklub I
  • Peter Christian Holmquist(1)
  • Alexander Modest(2)
7:00.14
2 11 Roskilde Roklub II
  • Andreas Dyrby(1)
  • Joachim Sutton(2)
7:06.55
3 5 Ormsund Roklub/Os Roklubb I
  • Arne Hadler-Olsen(1)
  • Audun Grepperud(2)
7:26.87
4 4 Fana Roklubb/Os Roklubb I
  • Mattias Nikolai Haugland(1)
  • Petter Bang-Andreasen(2)
7:28.35
5 10 Fredriksstad Roklub I
  • Thomas Furuvarp(1)
  • Nils Benske(2)
7:34.13
112
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 1. Indledende
2013-07-06 08:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Lyngby Roklub I
  • Peter Christian Holmquist(1)
  • Alexander Modest(2)
0
2 5 Ormsund Roklub/Os Roklubb I
  • Arne Hadler-Olsen(1)
  • Audun Grepperud(2)
0
3 4 Fana Roklubb/Os Roklubb I
  • Mattias Nikolai Haugland(1)
  • Petter Bang-Andreasen(2)
0
4 1 Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm(1)
  • Anders Bottke(2)
0
112
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 2. Indledende
2013-07-06 08:50
Plac. # Navn Tid
1 11 Roskilde Roklub II
  • Andreas Dyrby(1)
  • Joachim Sutton(2)
0
2 10 Fredriksstad Roklub I
  • Thomas Furuvarp(1)
  • Nils Benske(2)
0
3 8 Moss Roklubb III
  • Tore Wæhre(1)
  • Mathias Stabel(2)
0
4 9 Moss Roklubb II
  • Edvard Nitter(1)
  • Kristian Gurrik(2)
0
113
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 2000m A Finale
2013-07-06 15:34
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Malthe Sebastian Puro(1)
  • Mads Petersen(2)
7:25.74
2 4 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Jakob Lillelund(2)
7:32.79
3 3 Københavns Roklub I
  • Sebastian Sølve(1)
  • Sebastian Bache(2)
7:59.73
4 1 Rocenter Aarhus I
  • Lennart Vestergaard(1)
  • Sebastian A.F. Thomassen(2)
8:05.63
114
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2013-07-06 15:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
8:43.90
2 5 Rocenter Aarhus I
  • Julie Poulsen(1)
8:53.26
3 7 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
9:02.02
4 6 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
9:12.22
5 4 Drammen Roklubb I
  • Anne Line Hexeberg Henriksen(1)
9:26.07
114
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 1. Indledende
2013-07-06 09:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
0
2 5 Rocenter Aarhus I
  • Julie Poulsen(1)
0
3 4 Drammen Roklubb I
  • Anne Line Hexeberg Henriksen(1)
0
4 2 Roskilde Roklub I
  • Christine Borch Serritslev(1)
0
114
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 2. Indledende
2013-07-06 09:00
Plac. # Navn Tid
1 7 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
0
2 6 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
0
3 8 Københavns Roklub I
  • Mette Merrild Karer(1)
0
115
U15 M4X+ Junior u. 15 Drenge 4X+ - 500m A Finale
2013-07-06 15:50
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
  • (cox)
1:52.31
2 2 Hadsund Roklub II
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
  • Mathias Laustsen(2)
  • Tobias Grøn(3)
  • Thomas Knudsen(4)
  • Sander Bach(cox)
1:56.87
3 1 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
  • Max Jensen(2)
  • Mikkel Knudsen(3)
  • Mikkel Jensen(4)
  • Ida Blomstrand(cox)
2:05.42
115
U15 M4X+ Junior u. 15 Drenge 4X+ - 500m B Finale
2013-07-06 15:52
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub II
  • Jonas G. Lund(1)
  • Lukas Nygaard(2)
  • Christian Carlsen(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
  • Mie Andersen(cox)
1:51.85
2 4 Kraftcenter Odense II
  • Louise Møller Lorentsen(1)
  • Andreas Finne Skovbakke(2)
  • David Lønholm Shekufa(3)
  • Laust Zwisler(4)
  • Malte Rusbjerg(cox)
1:53.77
3 6 Moss Roklubb II
  • Alfred Eliassen(1)
  • Lars Benske(2)
  • Hibaq Mohamed(3)
  • Maija Rekstad(4)
  • Ingen Cox(cox)
2:05.55
116
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m A Finale
2013-07-06 15:54
Plac. # Navn Tid
1 4 Bærum Roklubb/Ormsund Roklub II
  • Bror Magnus Sundseth Sand(1)
  • Nicolay Bjønness(2)
  • Jordan Hamilton(3)
  • Andreas Erichsen(4)
5:17.55
2 2 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
  • Mathias Martin Nielsen(2)
  • Søren Baastrup(3)
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(4)
5:28.69
3 1 Moss Roklubb I
  • Mikko Rekstad(1)
  • Vegard Stabel(2)
  • Einar Solbakken(3)
  • Tord Oscar Magnusson(4)
5:39.77
4 3 Drammen Roklubb I
  • Brage Sterkeby Hole(1)
  • Bjørnar Leirset(2)
  • Sigurd Edvardsen(3)
  • Joakim Ellingsen Kjærby(4)
5:45.33
118
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m A Finale
2013-07-06 16:02
Plac. # Navn Tid
1 9 Rocenter Aarhus II
  • Dan Holden Rasmussen(1)
8:02.56
2 5 Moss Roklubb I
  • Ola Larsson(1)
8:05.46
3 4 Fredriksstad Roklub I
  • Hans Kristian Willadsen(1)
8:18.12
4 8 Holstebro Roklub I
  • Mads Fischer(1)
8:28.84
5 1 Sarpsborg RK II
  • Jens Holm(1)
8:37.95
118
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m 1. Indledende
2013-07-06 09:10
Plac. # Navn Tid
1 5 Moss Roklubb I
  • Ola Larsson(1)
0
2 4 Fredriksstad Roklub I
  • Hans Kristian Willadsen(1)
0
3 1 Sarpsborg RK II
  • Jens Holm(1)
4 6 Rocenter Aarhus I
  • Laurids Cordtz Larsen(1)
0
118
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m 2. Indledende
2013-07-06 09:10
Plac. # Navn Tid
1 9 Rocenter Aarhus II
  • Dan Holden Rasmussen(1)
0
2 8 Holstebro Roklub I
  • Mads Fischer(1)
3 7 Roskilde Roklub I
  • Mads Brogaard(1)
0
119
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m A Finale
2013-07-06 16:08
Plac. # Navn Tid
1 7 Kraftcenter Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
7:49.96
2 3 Lyngby Roklub II
  • Oliver Rying Thomsen(1)
7:54.79
3 13 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
8:01.56
4 2 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
8:09.64
5 12 Lyngby Roklub I
  • Emil Meland Knudsen(1)
8:36.10
6 8 Næstved Roklub I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
8:49.46
119
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 1. Indledende
2013-07-06 09:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
0
2 3 Lyngby Roklub II
  • Oliver Rying Thomsen(1)
0
3 1 Sarpsborg RK II
  • Ole Holm(1)
4 4 Bagsværd Roklub I
  • Jacob Grove Klahsen(1)
5 6 Sorø Roklub I
  • Andreas Sloth(1)
0
119
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 2. Indledende
2013-07-06 09:20
Plac. # Navn Tid
1 7 Kraftcenter Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
0
2 8 Næstved Roklub I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
0
3 10 Roskilde Roklub I
  • Rasmus Nielsen(1)
0
4 9 Christiania Rodklub I
  • Tord Meyer(1)
0
119
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 3. Indledende
2013-07-06 09:20
Plac. # Navn Tid
1 13 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
0
2 12 Lyngby Roklub I
  • Emil Meland Knudsen(1)
0
3 11 Rocenter Aarhus I
  • Anders Peter Fischer Bonnerup(1)
4 14 Fredriksstad Roklub I
  • Benjamin Hansen(1)
0
120
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2013-07-06 16:14
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Persson(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
7:52.53
2 3 Rocenter Aarhus I
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
  • Charlotte Thor(2)
8:29.74
3 4 Københavns Roklub I
  • Maria Kregler Gotil (1)
  • Mette Merrild Karer(2)
8:58.70
4 2 Vordingborg Roklub I
  • Ida Jørgensen(1)
  • Naninna Hansen(2)
10:31.22
121
U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1500m A Finale
2013-07-06 16:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub I
  • Mie Andersen(1)
  • Maria Dixen Nielsen(2)
  • Gry Nikolajsen(3)
  • Ida Petersen(4)
6:00.15
2 2 Christiania Rodklub I
  • Aasta Gran Andreassen(1)
  • Aurora Olsen Juklestad(2)
  • Josefine Maire Lindstrom(3)
  • Mone Marie Fyrand(4)
6:29.43
122
U15 W4X+ Junior u. 15 Piger 4X+ - 500m A Finale
2013-07-06 16:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub II
  • Freja Liv Holmark(1)
  • (2)
  • Klara Christensen(3)
  • Astrid Brehmer(4)
  • (cox)
2:02.65
2 1 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
  • Agnete Munk(2)
  • Louise Møller Lorentsen(3)
  • Liane Vestergaard(4)
  • Thea Bach Stegger(cox)
2:06.73
123
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m A Finale
2013-07-06 16:29
Plac. # Navn Tid
1 2 Kraftcenter Odense II
  • Christina Juhl Johansen(1)
8:45.71
2 7 Bagsværd Roklub I
  • Veronika Karlsson(1)
8:52.34
3 4 Lyngby Roklub II
  • Louise Wissing(1)
9:03.53
4 3 Ormsund Roklub I
  • Antje Peine(1)
9:14.65
5 9 Moss Roklubb I
  • Anette Sneis(1)
9:23.83
123
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 1. Indledende
2013-07-06 09:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Kraftcenter Odense II
  • Christina Juhl Johansen(1)
0
2 3 Ormsund Roklub I
  • Antje Peine(1)
0
3 4 Lyngby Roklub II
  • Louise Wissing(1)
0
4 5 Lyngby Roklub III
  • Mârit Tamm(1)
0
123
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 2. Indledende
2013-07-06 09:35
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub I
  • Veronika Karlsson(1)
2 9 Moss Roklubb I
  • Anette Sneis(1)
0
3 6 Skovshoved Roklub I
  • Henriette Skavin(1)
0
124
M1X Åben Mænd 1X - 2000m A Finale
2013-07-06 16:35
Plac. # Navn Tid
1 6 Danske Studenters Roklub I
  • Mark Hartsteen(1)
7:50.18
6 5 Rocenter Aarhus I
  • Christian Kiær(1)
8:26.40
2 11 Uppsala Akademiska RS I
  • Anders Backéus(1)
7:57.00
3 10 Kraftcenter Odense I
  • Oliver Kiehn(1)
8:01.95
4 1 Lyngby Roklub II
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(1)
8:04.89
5 15 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
8:19.42
124
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 1. Indledende
2013-07-06 09:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Lyngby Roklub II
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(1)
0
2 5 Rocenter Aarhus I
  • Christian Kiær(1)
0
3 4 Drammen Roklubb I
  • Simen Moe Johnsen(1)
0
4 2 Tønsberg Roklubb I
  • Jørgen Mjøs Nilsson(1)
0
5 3 Bærum Roklubb I
  • Henrik Hauge(1)
0
124
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 2. Indledende
2013-07-06 09:45
Plac. # Navn Tid
1 6 Danske Studenters Roklub I
  • Mark Hartsteen(1)
2 10 Kraftcenter Odense I
  • Oliver Kiehn(1)
0
3 8 Lyngby Roklub III
  • Tim Antonie-Hansen(1)
0
4 7 Haderslev Roklub I
  • Sebastian Strauss(1)
0
5 9 Lyngby Roklub I
  • Armand Michaud(1)
0
124
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 3. Indledende
2013-07-06 09:45
Plac. # Navn Tid
1 11 Uppsala Akademiska RS I
  • Anders Backéus(1)
0
2 15 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
0
3 13 Amager Ro- og Kajakklub I
  • Asbjørn Adsersen(1)
4 14 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
0
5 12 Roforeningen KVIK I
  • Nikolaj Thure Krarup(1)
0
126
Master W4-/4X Masters Kvinder  27+  4X/4- - 1000m 1. Afdeling
2013-07-06 16:48
Plac. # Navn Tid
1 6 Erster Kieler Ruder-Club v. 1862 e.V./Gießener RC Hassia/Nordslesvigsk Roklub I
  • Susan Arndt(1)
  • Britta Hirschauer(2)
  • Ulf Beck(3)
  • Ernst Pawlowsky(4)
Start:37s 4:10.24
2 1 Sorø Roklub II
  • Merete Busk(1)
  • (2)
  • Anne Brehmer(3)
  • Ingrid Petersen(4)
Start:0s 4:14.07
3 3 Fredensborg Roklub I
  • Ulla Poulsen(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
  • Sanne Poulin(3)
  • Bettina Cervin(4)
Start:20s 4:18.11
4 2 Sorø Roklub I
  • Gitte Niven(1)
  • Laila Hjorth(2)
  • Bonnie Noer(3)
  • Elsebeth Nielsen(4)
Start:10s 4:24.42
5 5 Københavns Roklub I
  • Jeanette Ørnvang(1)
  • Marie T. Staal(2)
  • Betina Holck(3)
  • Stine Andersen(4)
Start:30s 4:44.78
127
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 2000m A Finale
2013-07-06 16:52
Plac. # Navn Tid
1 2 Fredriksstad Roklub/Haldens Roklub/Moss Roklubb I
  • Thomas Furuvarp(1)
  • Edvard Nitter(2)
  • Nils Benske(3)
  • Vemund Kallevik(4)
Start:60s 6:54.86
2 3 Fana Roklubb/Ormsund Roklub/Os Roklubb I
  • Petter Bang-Andreasen(1)
  • Mattias Nikolai Haugland(2)
  • Arne Hadler-Olsen(3)
  • Audun Grepperud(4)
Start:60s 6:58.82
3 1 Moss Roklubb II
  • Tore Wæhre(1)
  • Mathias Stabel(2)
  • Kristian Gurrik(3)
  • Benjamin Hansen(4)
Start:60s 7:18.39
128
M4- Åben Mænd 4- - 2000m A Finale
2013-07-06 16:52
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro Roklub I
  • Jonathan Nielsen(1)
  • Aske Petersen(2)
  • Mads Yding(3)
  • Frederik Taulbjerg(4)
6:46.87
2 5 Lyngby Roklub/Roklubben Furesø I
  • Sebastian Terp(1)
  • Magnus Baastrup(2)
  • Emil Søndergård Hansen(3)
  • Marcus Pii Lunau Blanke(4)
6:53.81
129
W4X Åben Kvinder 4X - 2000m A Finale
2013-07-06 17:04
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Rannva Lava Olsen(1)
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(2)
  • Nina Byriel Kronborg(3)
  • Rikke C Nielsen(4)
7:18.45
2 2 Christiania Rodklub/Moss Roklubb/Ormsund Roklub I
  • Antje Peine(1)
  • Andrea Adamsson(2)
  • Martha Helgeland(3)
  • Anette Sneis(4)
7:52.73
130
Master M4-/4X Masters Mænd  27+  4X/4- - 1000m 1. Afdeling
2013-07-06 17:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Skjold I
  • Flemming Bay(1)
  • Peter Skov(2)
  • John Grunwald(3)
  • Stig Rasmussen(4)
Start:0s 3:57.56
2 4 Fredericia Roklub/Munkebo Sejl- og Roklub/Strib Ro- og Kajakklub I
  • Søren Hyre-Fenneberg(1)
  • Glenn Frank(2)
  • Aage Pedersen(3)
  • Ole Haaning Thomsen(4)
Start:30s 4:03.56
3 3 Roskilde Roklub II
  • Knud Jensen(1)
  • Søren Anthonsen(2)
  • Thomas Lynderup(3)
  • Sven Lyster(4)
Start:20s 4:16.51
4 5 Roklubben Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
  • Helle Torp Eklund(2)
  • Ole Præst Larsen(3)
  • Bo Jystrup(4)
Start:34s 4:31.03
5 2 Køge Roklub I
  • Kai Christensen(1)
  • Jan Muller(2)
  • Jørgen Dahl(3)
  • John Nielsen(4)
Start:20s 4:53.24
130
Master M4X/4- Masters Mænd  27+  4X/4- - 1000m 2. Afdeling
2013-07-06 17:12
Plac. # Navn Tid
1 9 Kungälv I
  • Peter Nyman(1)
  • Joachim Brischewski(2)
  • Jan Andersson(3)
  • Christer Corneliusson(4)
Start:5s 3:33.39
2 6 Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub I
  • Poul Erik Echardt(1)
  • Søren Heinrichsen(2)
  • Emil Heinrichsen(3)
  • Svend Aage Nielsen(4)
Start:0s 3:35.95
3 7 Ormsund Roklub I
  • Jan Giltvedt(1)
  • Per Giltvedt(2)
  • Zbigniew Andruszkiewicz(3)
  • Nils Jørgen Bjønness(4)
Start:0s 3:36.53
4 8 Roklubben Furesø III
  • Jane Hagan(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
  • Bo Hartz(3)
  • Mette Møller(4)
Start:4s 3:40.56
5 10 Malmö Roddklubb I
  • Jan Andersson(1)
  • Håkan Christensson(2)
  • Thomas Barge(3)
  • Per Ekström(4)
Start:5s 3:55.31
130
Master M4-/4X Masters Mænd  27+  4X/4- - 1000m 3. Afdeling
2013-07-06 17:14
Plac. # Navn Tid
1 13 Lemvig Roklub/Sorø Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
  • (3)
  • Lars Bo Andersen(4)
Start:0s 3:17.68
2 11 Sorø Roklub III
  • Christian Mølvig(1)
  • (2)
  • Bo Vilhelmsen(3)
  • Bjarne Hjorth(4)
Start:0s 3:18.56
3 12 Sorø Roklub I
  • Peder Lillelund(1)
  • Leif Hansen(2)
  • (3)
  • Gert Iversen(4)
Start:0s 3:30.40
4 14 Odense Roklub I
  • Peder Kjeldgaard(1)
  • John Schwarz(2)
  • Mikkel Skou Pedersen(3)
  • Jens Ole Christensen(4)
Start:5s 3:44.34
5 15 Næstved Roklub I
  • Andreas Rasmussen(1)
  • Andreas Nielsen(2)
  • Morten Frimann(3)
  • Morten Thorving(4)
Start:10s 3:45.15
132
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2013-07-06 17:26
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
2:24.13
2 1 Kungälv II
  • Annie Nyman(1)
2:28.38
3 5 Sorø Roklub I
  • (1)
2:30.25
4 4 Halmstad Rodd I
  • Thea Ingvarsson(1)
3:01.41
5 3 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
3:13.28
132
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 500m 2. Afdeling
2013-07-06 17:26
Plac. # Navn Tid
1 6 Kungälv I
  • Wilma Öhman(1)
2:41.72
2 7 Åhus Roddklubb I
  • Othilia Roth(1)
2:45.42
3 8 Roklubben Stevns II
  • Luna Jørgensen(1)
2:57.21
4 9 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
3:20.79
133
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m A Finale
2013-07-06 17:42
Plac. # Navn Tid
1 4 Ormsund Roklub I
  • Bror Magnus Sundseth Sand(1)
  • Nicolay Bjønness(2)
1:50.68
2 5 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
1:51.52
3 12 Holstebro Roklub I
  • Christian Carlsen(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
1:52.17
4 9 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
  • Timon Strømgren(2)
1:55.43
5 13 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
  • Mikkel Jensen(2)
1:57.53
6 15 Roforeningen KVIK I
  • Thor Friis(1)
  • Oliver Kviat Antonsen(2)
1:59.91
133
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m B Finale
2013-07-06 17:38
Plac. # Navn Tid
1 10 Hadsund Roklub III
  • Tobias Grøn(1)
  • Thomas Knudsen(2)
1:57.42
2 1 Fredriksstad Roklub I
  • Didrik Skjønhaug(1)
  • Lars Benske(2)
2:05.47
3 7 Hadsund Roklub II
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
  • Mathias Laustsen(2)
2:08.84
4 18 Holstebro Roklub II
  • Jonas G. Lund(1)
  • Lukas Nygaard(2)
2:09.57
5 17 Nordslesvigsk Roklub I
  • Johann Lassen(1)
  • Max Possiel(2)
2:12.07
6 3 Kungälv II
  • Daniel Aronsson(1)
  • Edvin Öhman(2)
2:27.74
133
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m C Finale
2013-07-06 17:34
Plac. # Navn Tid
5 2 Halmstad Rodd/Åhus Roddklubb I
  • Gustav Gamlén(1)
  • Oliver Wenngren(2)
2:27.95
1 11 Bærum Roklubb I
  • Hermann Hovde(1)
  • Victor Damman(2)
2:06.85
2 8 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
2:07.44
3 14 Vordingborg Roklub I
  • Mads Olsen(1)
  • Lau Blytt Haubro(2)
2:16.51
4 6 Hadsund Roklub IV
  • Max Jensen(1)
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(2)
2:25.13
6 16 Sorø Roklub III
  • (1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
2:54.80
133
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Indledende
2013-07-06 10:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Ormsund Roklub I
  • Bror Magnus Sundseth Sand(1)
  • Nicolay Bjønness(2)
0
2 5 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
0
3 1 Fredriksstad Roklub I
  • Didrik Skjønhaug(1)
  • Lars Benske(2)
0
4 3 Kungälv II
  • Daniel Aronsson(1)
  • Edvin Öhman(2)
5 2 Halmstad Rodd/Åhus Roddklubb I
  • Gustav Gamlén(1)
  • Oliver Wenngren(2)
6 6 Hadsund Roklub IV
  • Max Jensen(1)
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(2)
0
133
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 2. Indledende
2013-07-06 10:00
Plac. # Navn Tid
1 12 Holstebro Roklub I
  • Christian Carlsen(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
0
2 9 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
  • Timon Strømgren(2)
0
3 10 Hadsund Roklub III
  • Tobias Grøn(1)
  • Thomas Knudsen(2)
0
4 7 Hadsund Roklub II
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
  • Mathias Laustsen(2)
0
5 8 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
0
6 11 Bærum Roklubb I
  • Hermann Hovde(1)
  • Victor Damman(2)
0
133
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 3. Indledende
2013-07-06 10:00
Plac. # Navn Tid
1 15 Roforeningen KVIK I
  • Thor Friis(1)
  • Oliver Kviat Antonsen(2)
0
2 13 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
  • Mikkel Jensen(2)
0
3 18 Holstebro Roklub II
  • Jonas G. Lund(1)
  • Lukas Nygaard(2)
0
4 17 Nordslesvigsk Roklub I
  • Johann Lassen(1)
  • Max Possiel(2)
0
5 14 Vordingborg Roklub I
  • Mads Olsen(1)
  • Lau Blytt Haubro(2)
6 16 Sorø Roklub III
  • (1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
0
134
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2013-07-06 17:54
Plac. # Navn Tid
1 11 Hadsund Roklub II
  • Liane Vestergaard(1)
2:04.85
2 1 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
2:07.80
3 12 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
2:12.20
4 8 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
2:13.73
5 3 Hadsund Roklub III
  • Louise Møller Lorentsen(1)
2:30.33
134
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m B Finale
2013-07-06 17:50
Plac. # Navn Tid
1 6 Bærum Roklubb I
  • Synnøve Gillebo Foss(1)
2:15.47
2 7 Sorø Roklub III
  • Astrid Brehmer(1)
2:22.56
3 13 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
2:26.36
4 5 Sorø Roklub I
  • (1)
2:26.93
5 2 Drammen Roklubb I
  • Sigrid Bredde Vig(1)
2:37.75
134
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m C Finale
2013-07-06 17:46
Plac. # Navn Tid
1 10 Sorø Roklub II
  • (1)
2:25.31
2 4 Næstved Roklub II
  • Caroline Olsen(1)
2:38.12
3 14 Hadsund Roklub V
  • Emilie Bak Dalsgaard(1)
3:02.90
134
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2013-07-06 10:12
Plac. # Navn Tid
1 1 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
0
2 3 Hadsund Roklub III
  • Louise Møller Lorentsen(1)
0
3 5 Sorø Roklub I
  • (1)
0
4 2 Drammen Roklubb I
  • Sigrid Bredde Vig(1)
0
5 4 Næstved Roklub II
  • Caroline Olsen(1)
0
134
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2013-07-06 10:12
Plac. # Navn Tid
1 11 Hadsund Roklub II
  • Liane Vestergaard(1)
0
2 8 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
0
3 6 Bærum Roklubb I
  • Synnøve Gillebo Foss(1)
0
4 7 Sorø Roklub III
  • Astrid Brehmer(1)
0
5 10 Sorø Roklub II
  • (1)
0
134
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 3. Indledende
2013-07-06 10:12
Plac. # Navn Tid
1 12 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
0
2 15 Hadsund Roklub IV
  • Thea Bach Stegger(1)
0
3 13 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
0
4 14 Hadsund Roklub V
  • Emilie Bak Dalsgaard(1)
135
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m A Finale
2013-07-06 18:08
Plac. # Navn Tid
1 11 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
5:19.56
2 2 Kungälv/Strömstad Roddklubb I
  • Simon Henkow(1)
  • Johan Jensen(2)
5:31.60
3 13 Københavns Roklub I
  • Sebastian Bache(1)
  • Sebastian Sølve(2)
5:43.43
4 6 Bærum Roklubb I
  • Jordan Hamilton(1)
  • Andreas Erichsen(2)
5:48.81
5 3 Lyngby Roklub I
  • Mathias Martin Nielsen(1)
  • Søren Baastrup(2)
5:57.22
6 9 Roklubben Viking II
  • Jeppe Storm(1)
  • Jesper Clausen(2)
5:59.40
135
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m C Finale
2013-07-06 17:58
Plac. # Navn Tid
1 5 Fredriksstad Roklub II
  • Jon Olav Ramberg Eiri(1)
  • Per Benske(2)
5:47.67
2 7 Drammen Roklubb I
  • Sigurd Edvardsen(1)
  • Joakim Ellingsen Kjærby(2)
6:10.54
3 10 Roklubben Ægir I
  • Kristoffer Elkjær(1)
  • Rasmus Hoffmann Jørgensen(2)
6:52.69
135
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Indledende
2013-07-06 10:24
Plac. # Navn Tid
1 2 Kungälv/Strömstad Roddklubb I
  • Simon Henkow(1)
  • Johan Jensen(2)
0
2 3 Lyngby Roklub I
  • Mathias Martin Nielsen(1)
  • Søren Baastrup(2)
0
3 1 Fredriksstad Roklub I
  • Einar Solbakken(1)
  • Simen Skjølsvold(2)
0
4 4 Roklubben Furesø I
  • Julius Benjamin Osmundsen(1)
  • Peter Torp Eklund(2)
0
5 5 Fredriksstad Roklub II
  • Jon Olav Ramberg Eiri(1)
  • Per Benske(2)
0
135
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 2. Indledende
2013-07-06 10:24
Plac. # Navn Tid
1 9 Roklubben Viking II
  • Jeppe Storm(1)
  • Jesper Clausen(2)
0
2 6 Bærum Roklubb I
  • Jordan Hamilton(1)
  • Andreas Erichsen(2)
0
3 8 Moss Roklubb I
  • Mikko Rekstad(1)
  • Vegard Stabel(2)
0
4 7 Drammen Roklubb I
  • Sigurd Edvardsen(1)
  • Joakim Ellingsen Kjærby(2)
0
135
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 3. Indledende
2013-07-06 10:24
Plac. # Navn Tid
1 11 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
0
2 13 Københavns Roklub I
  • Sebastian Bache(1)
  • Sebastian Sølve(2)
0
3 12 Roklubben Viking I
  • Joachim Saltoft(1)
  • Christer Vad(2)
0
4 10 Roklubben Ægir I
  • Kristoffer Elkjær(1)
  • Rasmus Hoffmann Jørgensen(2)
0
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m A Finale
2013-07-06 18:23
Plac. # Navn Tid
6 6 Halmstad Rodd I
  • Beatrice Persson(1)
7:06.38
1 3 Hadsund Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
6:43.08
2 8 Holstebro Roklub III
  • Ida Petersen(1)
6:48.84
3 10 Christiania Rodklub I
  • Aasta Gran Andreassen(1)
6:55.75
4 16 Mölndals Roddklubb I
  • Karin Sundberg(1)
6:56.35
5 14 Strömstad Roddklubb I
  • Ida Christoffersen(1)
6:59.88
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m B Finale
2013-07-06 18:18
Plac. # Navn Tid
3 2 Kraftcenter Odense I
  • Line Katrine Olsen(1)
7:06.37
6 1 Holstebro Roklub I
  • Gry Nikolajsen(1)
7:42.90
1 15 Holstebro Roklub II
  • Maria Dixen Nielsen(1)
6:58.81
2 18 Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
7:04.07
4 12 Københavns Roklub III
  • Natacha Bergmann(1)
7:24.65
5 11 Københavns Roklub I
  • Maria Kregler Gotil (1)
7:30.62
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m C Finale
2013-07-06 18:13
Plac. # Navn Tid
1 17 Mölndals Roddklubb II
  • Sofia Wallin(1)
7:14.44
2 5 Holstebro Roklub IV
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
7:27.16
3 19 Roskilde Roklub II
  • Freja Krüger(1)
7:53.64
4 13 Roklubben Viking I
  • Lærke Kampp(1)
8:22.49
5 7 Roskilde Roklub I
  • Mathilde Laursen(1)
8:35.88
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 1. Indledende
2013-07-06 10:39
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
0
2 6 Halmstad Rodd I
  • Beatrice Persson(1)
0
3 2 Kraftcenter Odense I
  • Line Katrine Olsen(1)
0
4 1 Holstebro Roklub I
  • Gry Nikolajsen(1)
0
5 5 Holstebro Roklub IV
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
0
6 4 Drammen Roklubb I
  • Sara Seip(1)
0
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 2. Indledende
2013-07-06 10:39
Plac. # Navn Tid
1 10 Christiania Rodklub I
  • Aasta Gran Andreassen(1)
0
2 8 Holstebro Roklub III
  • Ida Petersen(1)
0
3 11 Københavns Roklub I
  • Maria Kregler Gotil (1)
0
4 12 Københavns Roklub III
  • Natacha Bergmann(1)
0
5 7 Roskilde Roklub I
  • Mathilde Laursen(1)
0
6 13 Roklubben Viking I
  • Lærke Kampp(1)
0
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 3. Indledende
2013-07-06 10:39
Plac. # Navn Tid
1 16 Mölndals Roddklubb I
  • Karin Sundberg(1)
0
2 14 Strömstad Roddklubb I
  • Ida Christoffersen(1)
0
3 15 Holstebro Roklub II
  • Maria Dixen Nielsen(1)
0
4 18 Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
0
5 17 Mölndals Roddklubb II
  • Sofia Wallin(1)
0
6 19 Roskilde Roklub II
  • Freja Krüger(1)
0
137
M8+ Åben Mænd 8+ - 1000m A Finale
2013-07-06 18:28
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
  • (2)
  • Uffe Søgaard(3)
  • Peter Lindblom(4)
  • Peder Lillelund(5)
  • Gert Iversen(6)
  • Marius Vaitiekus(7)
  • Leif Hansen(8)
  • Anders Lindblom(cox)
3:20.16
2 1 Aarhus Roklub/Hadsund Roklub II
  • Christian Danmark(1)
  • Lise Kronborg(2)
  • Lennart Vestergaard(3)
  • Michael Blomstrand(4)
  • Peter Rytter Munk(5)
  • Simon Sørensen(6)
  • Sebastian A.F. Thomassen(7)
  • N N(8)
  • Mikkel Jensen(cox)
3:31.93
3 3 Fredriksstad Roklub/Haldens Roklub/Moss Roklubb/Sarpsborg RK I
  • Edvard Nitter(1)
  • Thomas Furuvarp(2)
  • Nils Benske(3)
  • Vemund Kallevik(4)
  • Tore Wæhre(5)
  • Mathias Stabel(6)
  • Kristian Gurrik(7)
  • Benjamin Hansen(8)
  • Diderik Skjønhaug(cox)
3:43.77
138
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2013-07-06 14:52
Plac. # Navn Tid
1 19 Roforeningen KVIK II
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
2:03.10
2 27 Kungälv I
  • Viktor Henkow(1)
2:04.75
3 21 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Knudsen(1)
2:07.23
4 5 Holstebro Roklub I
  • Christian Carlsen(1)
2:12.54
5 14 Fredriksstad Roklub I
  • Lars Benske(1)
2:14.68
6 3 Roforeningen KVIK I
  • Thor Friis(1)
2:17.93
138
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m B Finale
2013-07-06 14:48
Plac. # Navn Tid
1 20 Ormsund Roklub I
  • Bror Magnus Sundseth Sand(1)
2:09.11
2 25 Københavns Roklub I
  • Timon Strømgren(1)
2:11.43
3 30 Holstebro Roklub V
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
2:13.38
4 12 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
2:21.65
5 2 Kraftcenter Odense III
  • David Lønholm Shekufa(1)
2:23.64
6 9 Vordingborg Roklub I
  • Lau Blytt Haubro(1)
2:27.00
138
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m C Finale
2013-07-06 14:44
Plac. # Navn Tid
1 15 Kraftcenter Odense IV
  • Laust Zwisler(1)
2:01.73
2 28 Sorø Roklub I
  • (1)
2:03.89
4 16 Nordslesvigsk Roklub I
  • Sebastian Haug Krab(1)
2:03.91
3 23 Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
2:04.53
5 6 Halmstad Rodd I
  • Oliver Wenngren(1)
2:18.52
6 13 Moss Roklubb I
  • Alfred Eliassen(1)
2:21.02
138
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m D Finale
2013-07-06 14:40
Plac. # Navn Tid
1 24 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Jensen(1)
2:12.38
2 17 Drammen Roklubb I
  • Bjørnar Leirset(1)
2:13.55
3 4 Holstebro Roklub IV
  • Lukas Nygaard(1)
2:19.82
4 26 Kraftcenter Odense II
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
2:24.22
5 8 Ormsund Roklub II
  • Magnus Hofbauer(1)
2:28.91
138
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m E Finale
2013-07-06 14:36
Plac. # Navn Tid
1 22 Holstebro Roklub III
  • Jonas G. Lund(1)
2:22.29
2 7 Holstebro Roklub II
  • Joachim Frausing(1)
2:32.58
3 29 Bærum Roklubb I
  • Hermann Hovde(1)
2:33.63
4 11 Hadsund Roklub III
  • Max Jensen(1)
2:45.77
138
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2013-07-06 08:20
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro Roklub I
  • Christian Carlsen(1)
0
2 3 Roforeningen KVIK I
  • Thor Friis(1)
0
3 2 Kraftcenter Odense III
  • David Lønholm Shekufa(1)
0
4 6 Halmstad Rodd I
  • Oliver Wenngren(1)
0
5 4 Holstebro Roklub IV
  • Lukas Nygaard(1)
0
6 7 Holstebro Roklub II
  • Joachim Frausing(1)
0
138
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2013-07-06 08:20
Plac. # Navn Tid
1 14 Fredriksstad Roklub I
  • Lars Benske(1)
0
2 12 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
0
3 9 Vordingborg Roklub I
  • Lau Blytt Haubro(1)
4 13 Moss Roklubb I
  • Alfred Eliassen(1)
0
5 8 Ormsund Roklub II
  • Magnus Hofbauer(1)
0
6 11 Hadsund Roklub III
  • Max Jensen(1)
0
138
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2013-07-06 08:20
Plac. # Navn Tid
1 19 Roforeningen KVIK II
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
0
2 20 Ormsund Roklub I
  • Bror Magnus Sundseth Sand(1)
0
3 15 Kraftcenter Odense IV
  • Laust Zwisler(1)
0
4 16 Nordslesvigsk Roklub I
  • Sebastian Haug Krab(1)
0
5 17 Drammen Roklubb I
  • Bjørnar Leirset(1)
0
138
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 4. Indledende
2013-07-06 08:20
Plac. # Navn Tid
1 21 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Knudsen(1)
0
2 25 Københavns Roklub I
  • Timon Strømgren(1)
0
3 23 Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
0
4 24 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Jensen(1)
0
5 22 Holstebro Roklub III
  • Jonas G. Lund(1)
0
138
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 5. Indledende
2013-07-06 08:20
Plac. # Navn Tid
1 27 Kungälv I
  • Viktor Henkow(1)
0
2 30 Holstebro Roklub V
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
0
3 28 Sorø Roklub I
  • (1)
4 26 Kraftcenter Odense II
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
0
5 29 Bærum Roklubb I
  • Hermann Hovde(1)
0
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2013-07-07 09:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø Roklub I
  • (1)
1:59.72
2 1 Nordslesvigsk Roklub I
  • Sebastian Haug Krab(1)
2:00.67
3 4 Fredriksstad Roklub I
  • Lars Benske(1)
2:01.76
4 2 Drammen Roklubb I
  • Bjørnar Leirset(1)
2:02.67
5 5 Kraftcenter Odense III
  • David Lønholm Shekufa(1)
2:03.36
6 3 Halmstad Rodd I
  • Oliver Wenngren(1)
2:14.36
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2013-07-07 09:00
Plac. # Navn Tid
1 7 Ormsund Roklub I
  • Nicolay Bjønness(1)
1:53.00
2 11 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Knudsen(1)
1:59.00
3 8 Københavns Roklub I
  • Timon Strømgren(1)
2:03.00
4 9 Hadsund Roklub III
  • Mikkel Jensen(1)
2:15.00
5 12 Moss Roklubb I
  • Alfred Eliassen(1)
2:19.00
6 10 Holstebro Roklub III
  • Joachim Frausing(1)
2:40.00
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Afdeling
2013-07-07 09:00
Plac. # Navn Tid
1 18 Roforeningen KVIK I
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
1:58.81
2 17 Kraftcenter Odense IV
  • Laust Zwisler(1)
2:04.48
3 15 Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
2:07.63
4 19 Holstebro Roklub IV
  • Lukas Nygaard(1)
2:24.00
5 21 Ormsund Roklub III
  • Magnus Hofbauer(1)
2:29.77
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 4. Afdeling
2013-07-07 09:00
Plac. # Navn Tid
1 23 Kungälv I
  • Viktor Henkow(1)
2:03.03
2 24 Holstebro Roklub I
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
2:06.06
3 26 Holstebro Roklub V
  • Christian Carlsen(1)
2:06.52
4 22 Ormsund Roklub II
  • Bror Magnus Sundseth Sand(1)
2:09.82
5 25 Holstebro Roklub II
  • Jonas G. Lund(1)
2:19.09
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 5. Afdeling
2013-07-07 09:00
Plac. # Navn Tid
1 27 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
2:10.04
2 30 Roforeningen KVIK II
  • Thor Friis(1)
2:12.96
3 31 Nordslesvigsk Roklub II
  • Max Possiel(1)
2:16.54
4 29 Kraftcenter Odense II
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
2:23.51
5 28 Bærum Roklubb I
  • Hermann Hovde(1)
2:33.84
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2013-07-07 09:24
Plac. # Navn Tid
1 3 Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing(1)
1:57.55
2 6 Hadsund Roklub III
  • Thomas Knudsen(1)
1:59.63
3 2 Hadsund Roklub IV
  • Tobias Grøn(1)
2:05.26
4 4 Strömstad Roddklubb I
  • Erik Christoffersen(1)
2:18.48
5 1 Sorø Roklub I
  • (1)
2:19.03
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2013-07-07 09:24
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø Roklub IV
  • (1)
1:57.26
2 10 Bærum Roklubb I
  • Victor Damman(1)
2:01.32
3 11 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
2:14.00
4 9 Hadsund Roklub V
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
2:23.59
5 8 Sorø Roklub III
  • (1)
2:33.53
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Afdeling
2013-07-07 09:24
Plac. # Navn Tid
1 14 Sorø Roklub II
  • (1)
2:03.13
2 15 Hadsund Roklub I
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
2:09.50
3 12 Sarpsborg RK II
  • Diderick Skjønhaug(1)
2:14.66
4 13 Hadsund Roklub II
  • Mathias Laustsen(1)
2:20.39
203
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2013-07-07 09:36
Plac. # Navn Tid
1 1 Næstved Roklub II
  • Anna Frimann(1)
  • Louise Jensen(2)
1:59.87
2 2 Sorø Roklub I
  • Klara Christensen(1)
  • (2)
2:02.76
3 3 Moss Roklubb I
  • Hibaq Mohamed(1)
  • Maija Rekstad(2)
2:33.62
204
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2013-07-07 09:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub 2
  • Liane Vestergaard(1)
  • Louise Møller Lorentsen(2)
1:57.88
2 1 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
  • Ida Blomstrand(2)
2:04.25
3 5 Sorø Roklub II
  • (1)
  • Freja Liv Holmark(2)
2:07.43
4 2 Hadsund Roklub II
  • Emilie Bak Dalsgaard(1)
  • Thea Bach Stegger(2)
2:19.71
207
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 2000m A Finale
2013-07-07 09:46
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/Roklubben Ægir I
  • Rebecca Busk(1)
  • Fie Johansen(2)
  • Helene Olesen(3)
  • Ida Dsane Andersen(4)
7:06.45
2 3 Sorø Roklub I
  • Ida Brehmer(1)
  • Astrid Steensberg(2)
  • (3)
  • Ida Langkjær(4)
7:16.84
3 1 Christiania Rodklub I
  • Mone Marie Fyrand(1)
  • Josefine Maire Lindstrom(2)
  • Aurora Olsen Juklestad(3)
  • Aasta Gran Andreassen(4)
8:21.02
209
Master W1X Masters Kvinder  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2013-07-07 09:58
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
Start:10s 4:20.98
2 3 Nordslesvigsk Roklub I
  • Britta Hirschauer(1)
Start:10s 4:36.37
3 4 Ormsund Roklub I
  • Zdzislawa Andruszkiewicz(1)
Start:10s 4:39.80
4 1 Sorø Roklub II
  • Gitte Niven(1)
Start:0s 4:40.92
209
Master W1X Masters Kvinder  27+  1X - 1000m 2. Afdeling
2013-07-07 09:59
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub I
  • Ulla Hvid(1)
Start:0s 4:04.47
2 7 Lyngby Roklub I
  • Louise Wissing(1)
Start:10s 4:10.92
3 8 Nordslesvigsk Roklub II
  • (1)
Start:10s 4:13.81
4 6 Fredensborg Roklub II
  • Sanne Poulin(1)
Start:0s 4:15.45
210
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2013-07-07 10:08
Plac. # Navn Tid
1 5 Lemvig Roklub II
  • Jørgen Jensen(1)
Start:10s 4:17.92
2 1 Roforeningen KVIK I
  • John Grunwald(1)
Start:0s 4:20.88
3 2 Lyngby Roklub I
  • Hans Nøhr(1)
Start:0s 4:27.65
4 4 Fredensborg Roklub II
  • Svend Aage Nielsen(1)
Start:0s 4:31.94
5 6 Danske Studenters Roklub I
  • Jan Cederkvist(1)
Start:10s 4:37.85
6 3 Fredensborg Roklub I
  • Alf Mikkelsen(1)
Start:0s 4:43.11
210
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 2. Afdeling
2013-07-07 10:09
Plac. # Navn Tid
1 7 Gießener RC Hassia I
  • Ernst Pawlowsky(1)
Start:0s 4:04.20
2 9 Danske Studenters Roklub II
  • Lars Nielsen(1)
Start:10s 4:06.74
3 10 Landskrona Roddklubb I
  • Bengt Nilsson(1)
Start:10s 4:12.01
4 12 Danske Studenters Roklub V
  • Henrik Almegaard(1)
Start:10s 4:15.37
5 11 Roklubben Furesø I
  • Ole Præst Larsen(1)
Start:10s 4:21.28
6 8 Danske Studenters Roklub III
  • Henning Willads(1)
Start:10s 4:54.10
210
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 3. Afdeling
2013-07-07 10:10
Plac. # Navn Tid
1 18 Sorø Roklub IV
  • Lars Bo Andersen(1)
Start:5s 3:51.38
3 15 Erster Kieler Ruder-Club v. 1862 e.V. I
  • Ulf Beck(1)
Start:0s 4:03.08
4 16 Ormsund Roklub I
  • Zbigniew Andruszkiewicz(1)
Start:0s 4:06.84
5 17 Sorø Roklub II
  • (1)
Start:5s 4:14.23
6 14 Sorø Roklub III
  • Peter Lindblom(1)
Start:0s 4:15.24
210
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 4. Afdeling
2013-07-07 10:11
Plac. # Navn Tid
1 23 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
Start:10s 3:51.27
2 22 Ringsted Roklub I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
Start:5s 3:52.95
3 21 Sorø Roklub I
  • Uffe Søgaard(1)
Start:5s 3:53.94
4 20 Potsdamer Ruder Club I
  • Jørg Harkc(1)
Start:0s 4:04.37
5 19 Nyborg Roklub I
  • Martin Kiel(1)
Start:0s 4:07.44
211
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Afdeling
2013-07-07 10:32
Plac. # Navn Tid
1 5 Strömstad Roddklubb I
  • Johan Jensen(1)
5:36.49
2 1 Holstebro Roklub I
  • Andreas Østergaard Quach(1)
5:41.12
3 2 Fredriksstad Roklub II
  • Per Benske(1)
6:05.60
4 6 Kungälv I
  • Simon Henkow(1)
6:11.76
5 7 Danske Studenters Roklub
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(1)
6:31.26
6 4 Roklubben Viking II
  • Christer Vad(1)
6:44.59
211
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Afdeling
2013-07-07 10:32
Plac. # Navn Tid
1 12 Fredriksstad Roklub I
  • Jon Olav Ramberg Eiri(1)
6:14.54
2 11 Roklubben Viking I
  • Jesper Clausen(1)
6:20.75
3 10 Danmark II
  • Emil Thrue(1)
6:23.18
4 9 Saxkjøbing Roklub I
  • (1)
6:24.97
5 13 Bærum Roklubb I
  • Mattis Engelund Andersen(1)
6:43.46
6 8 Danmark I
  • Andreas Frederik Winkler(1)
7:22.94
212
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Afdeling
2013-07-07 10:45
Plac. # Navn Tid
1 5 Roklubben Viking I
  • Jeppe Storm(1)
6:06.78
2 3 Kraftcenter Odense I
  • Søren Dahl Hansen(1)
6:13.99
3 2 Åhus Roddklubb I
  • Gustav Nilsson(1)
6:37.94
4 1 Roklubben Viking II
  • Joachim Saltoft(1)
6:49.07
212
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Afdeling
2013-07-07 10:45
Plac. # Navn Tid
1 9 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
6:03.35
2 8 Kraftcenter Odense II
  • Malte Rusbjerg(1)
6:07.97
3 7 Fredriksstad Roklub I
  • Simen Skjølsvold(1)
6:08.90
213
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 1. Afdeling
2013-07-07 10:55
Plac. # Navn Tid
1 3 Mölndals Roddklubb I
  • Sofia Wallin(1)
  • Karin Sundberg(2)
6:11.31
2 2 Halmstad Rodd/Strömstad Roddklubb I
  • Beatrice Persson(1)
  • Ida Christoffersen(2)
6:17.59
3 1 Christiania Rodklub I
  • Mone Marie Fyrand(1)
  • Aasta Gran Andreassen(2)
6:30.05
214
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 1. Afdeling
2013-07-07 11:02
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub II
  • Ida Petersen(1)
  • Mie Andersen(2)
6:06.52
2 4 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
6:14.31
3 1 Christiania Rodklub I
  • Josefine Maire Lindstrom(1)
  • Aurora Olsen Juklestad(2)
6:50.11
4 2 Drammen Roklubb I
  • Sigrid Bredde Vig(1)
  • Sara Seip(2)
7:01.98
214
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 2. Afdeling
2013-07-07 11:02
Plac. # Navn Tid
1 6 Odense Roklub
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
5:53.43
2 7 Holstebro Roklub I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
  • Gry Nikolajsen(2)
6:37.38
3 8 Roskilde Roklub I
  • Freja Krüger(1)
  • Mathilde Laursen(2)
7:13.04
216
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2013-07-07 11:12
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
2:27.31
2 4 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
2:42.05
3 1 Hadsund Roklub I
  • Sander Bach(1)
2:55.87
4 2 Moss Roklubb I
  • Viktor Rekstad(1)
2:59.96
216
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2013-07-07 11:12
Plac. # Navn Tid
1 9 Holstebro Roklub I
  • Andreas Kristensen(1)
2:24.28
2 5 Kungälv II
  • Edvin Öhman(1)
2:29.54
3 8 Kungälv I
  • Hannes Hård Af Segerstad(1)
2:35.69
4 6 Åhus Roddklubb I
  • Gustav Gamlén(1)
2:55.25
217
U13 W2X Junior u. 13 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2013-07-07 11:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Kungälv I
  • Wilma Öhman(1)
  • Annie Nyman(2)
2:14.65
2 3 Halmstad Rodd/Åhus Roddklubb I
  • Othilia Roth(1)
  • Thea Ingvarsson(2)
2:30.64
3 2 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
  • Luna Jørgensen(2)
2:45.75
218
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m A Finale
2013-07-07 13:15
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Persson(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
7:40.79
2 2 Kraftcenter Odense I
  • Nina Hollensen(1)
  • Christina Juhl Johansen(2)
7:45.06
3 1 Christiania Rodklub I
  • Martha Helgeland(1)
  • Andrea Adamsson(2)
8:32.94
219
M2X Åben Mænd 2X - 2000m A Finale
2013-07-07 13:21
Plac. # Navn Tid
1 8 Christiania Rodklub/Sarpsborg RK I
  • Nicolai Astrup Wiik(1)
  • Frederic Skjønhaug(2)
7:07.07
2 6 Hadsund Roklub/Middelfart Roklub I
  • Søren Madsen(1)
  • Michael Blomstrand(2)
7:14.79
3 9 Danske Studenters Roklub I
  • Asbjørn Stahlhut(1)
  • Sebastian Bayer(2)
7:19.56
4 1 Hadsund Roklub I
  • Christian Danmark(1)
  • Simon Sørensen(2)
7:22.26
5 4 Bærum Roklubb I
  • Henrik Hauge(1)
  • Jørgen Nilsson(2)
7:31.32
6 2 Drammen Roklubb I
  • Valerijs Cistjakovs(1)
  • Eirik Edvardsen(2)
7:54.55
220
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m A Finale
2013-07-07 13:27
Plac. # Navn Tid
1 9 Lyngby Roklub I
  • Peter Christian Holmquist(1)
  • Alexander Modest(2)
7:00.55
2 8 Roskilde Roklub II
  • Andreas Dyrby(1)
  • Joachim Sutton(2)
7:05.65
3 10 Ormsund Roklub/Os Roklubb I
  • Audun Grepperud(1)
  • Arne Hadler-Olsen(2)
7:27.01
4 1 Fredriksstad Roklub I
  • Thomas Furuvarp(1)
  • Nils Benske(2)
7:31.76
5 6 Rocenter Aarhus I
  • Anders Bottke(1)
  • Morten Wesley Malm(2)
7:37.93
6 5 Fredriksstad Roklub/Moss Roklubb I
  • Vemund Kallevik(1)
  • Benjamin Hansen(2)
7:42.25
220
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 1. Indledende
2013-07-07 07:30
Plac. # Navn Tid
1 6 Rocenter Aarhus I
  • Anders Bottke(1)
  • Morten Wesley Malm(2)
0
2 1 Fredriksstad Roklub I
  • Thomas Furuvarp(1)
  • Nils Benske(2)
0
3 5 Fredriksstad Roklub/Moss Roklubb I
  • Vemund Kallevik(1)
  • Benjamin Hansen(2)
0
4 4 Moss Roklubb II
  • Edvard Nitter(1)
  • Kristian Gurrik(2)
0
5 3 Moss Roklubb III
  • Tore Wæhre(1)
  • Mathias Stabel(2)
0
220
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 2. Indledende
2013-07-07 07:30
Plac. # Navn Tid
1 8 Roskilde Roklub II
  • Andreas Dyrby(1)
  • Joachim Sutton(2)
0
2 9 Lyngby Roklub I
  • Peter Christian Holmquist(1)
  • Alexander Modest(2)
0
3 10 Ormsund Roklub/Os Roklubb I
  • Audun Grepperud(1)
  • Arne Hadler-Olsen(2)
0
4 11 Fana Roklubb/Os Roklubb I
  • Mattias Nikolai Haugland(1)
  • Petter Bang-Andreasen(2)
0
5 7 Bærum Roklubb I
  • Andreas Erichsen(1)
  • Jordan Hamilton(2)
0
221
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 2000m A Finale
2013-07-07 13:33
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub I
  • Malthe Sebastian Puro(1)
  • Mads Petersen(2)
7:27.42
2 3 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Jakob Lillelund(2)
7:34.49
3 1 Københavns Roklub I
  • Sebastian Sølve(1)
  • Sebastian Bache(2)
7:56.99
4 2 Rocenter Aarhus I
  • Lennart Vestergaard(1)
  • Sebastian A.F. Thomassen(2)
8:00.46
222
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2013-07-07 13:39
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
8:34.83
2 7 Rocenter Aarhus I
  • Julie Poulsen(1)
8:45.24
3 4 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
8:58.46
4 8 Drammen Roklubb I
  • Anne Line Hexeberg Henriksen(1)
9:06.74
5 6 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
9:10.62
6 1 Vordingborg Roklub I
  • Naninna Hansen(1)
10:16.82
222
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 1. Indledende
2013-07-07 07:40
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
0
2 4 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
0
3 1 Vordingborg Roklub I
  • Naninna Hansen(1)
0
4 3 Roskilde Roklub I
  • Christine Borch Serritslev(1)
0
222
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 2. Indledende
2013-07-07 07:40
Plac. # Navn Tid
1 7 Rocenter Aarhus I
  • Julie Poulsen(1)
0
2 8 Drammen Roklubb I
  • Anne Line Hexeberg Henriksen(1)
0
3 6 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
0
4 9 Københavns Roklub I
  • Mette Merrild Karer(1)
0
224
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m A Finale
2013-07-07 13:55
Plac. # Navn Tid
1 4 Bærum Roklubb/Ormsund Roklub I
  • Bror Magnus Sundseth Sand(1)
  • Nicolay Bjønness(2)
  • Jordan Hamilton(3)
  • N N(4)
5:02.37
2 3 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
  • Mathias Martin Nielsen(2)
  • Søren Baastrup(3)
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(4)
5:17.79
3 2 Moss Roklubb I
  • Mikko Rekstad(1)
  • Vegard Stabel(2)
  • Einar Solbakken(3)
  • Tord Oscar Magnusson(4)
5:26.08
4 1 Drammen Roklubb I
  • Brage Sterkeby Hole(1)
  • Bjørnar Leirset(2)
  • Sigurd Edvardsen(3)
  • Joakim Ellingsen Kjærby(4)
5:44.81
225
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 2000m A Finale
2013-07-07 14:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Fana Roklubb/Ormsund Roklub/Os Roklubb I
  • Petter Bang-Andreasen(1)
  • Mattias Nikolai Haugland(2)
  • Arne Hadler-Olsen(3)
  • Audun Grepperud(4)
6:52.66
2 3 Moss Roklubb II
  • Tore Wæhre(1)
  • Mathias Stabel(2)
  • Kristian Gurrik(3)
  • Benjamin Hansen(4)
7:00.05
227
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m A Finale
2013-07-07 14:06
Plac. # Navn Tid
1 6 Sarpsborg RK II
  • Jens Holm(1)
7:49.78
2 3 Moss Roklubb I
  • Ola Larsson(1)
7:53.56
3 4 Rocenter Aarhus I
  • Dan Holden Rasmussen(1)
8:00.72
4 8 Fredriksstad Roklub I
  • Hans Kristian Willadsen(1)
8:11.33
5 9 Holstebro Roklub
  • Mads Fischer(1)
8:22.09
6 2 Rocenter Aarhus II
  • Laurids Cordtz Larsen(1)
8:24.38
227
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m 1. Indledende
2013-07-07 07:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Moss Roklubb I
  • Ola Larsson(1)
0
2 4 Rocenter Aarhus I
  • Dan Holden Rasmussen(1)
0
3 2 Rocenter Aarhus II
  • Laurids Cordtz Larsen(1)
0
4 1 Christiania Rodklub I
  • Ole Christian Lunke(1)
0
5 5 Roklubben Viking I
  • Frederik Holm(1)
0
227
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m 2. Indledende
2013-07-07 07:50
Plac. # Navn Tid
1 8 Fredriksstad Roklub I
  • Hans Kristian Willadsen(1)
0
2 6 Sarpsborg RK II
  • Jens Holm(1)
3 9 Holstebro Roklub
  • Mads Fischer(1)
4 7 Roskilde Roklub I
  • Mads Brogaard(1)
0
228
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m A Finale
2013-07-07 14:13
Plac. # Navn Tid
1 5 Kraftcenter Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
7:33.08
2 16 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
7:34.49
3 10 Lyngby Roklub II
  • Oliver Rying Thomsen(1)
7:35.20
4 11 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
7:56.55
5 6 Rocenter Aarhus III
  • Anders Peter Fischer Bonnerup(1)
8:22.59
6 7 Lyngby Roklub I
  • Emil Meland Knudsen(1)
8:23.11
228
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 1. Indledende
2013-07-07 08:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Kraftcenter Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
0
2 7 Lyngby Roklub I
  • Emil Meland Knudsen(1)
0
3 6 Rocenter Aarhus III
  • Anders Peter Fischer Bonnerup(1)
4 2 Roskilde Roklub I
  • Rasmus Nielsen(1)
0
5 4 Næstved Roklub I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
0
6 1 Sorø Roklub I
  • Andreas Sloth(1)
0
228
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 2. Indledende
2013-07-07 08:00
Plac. # Navn Tid
1 16 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
0
2 11 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
0
3 10 Lyngby Roklub II
  • Oliver Rying Thomsen(1)
4 8 Sarpsborg RK II
  • Ole Holm(1)
5 12 Bagsværd Roklub I
  • Jacob Grove Klahsen(1)
6 14 Christiania Rodklub I
  • Tord Meyer(1)
0
229
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2013-07-07 14:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Persson(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
8:01.64
2 1 Rocenter Aarhus I
  • Charlotte Thor(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
8:25.36
3 2 Lyngby Roklub/Roskilde Roklub I
  • Kathrine Kristensen(1)
  • Annika Senberg(2)
8:42.62
4 3 Københavns Roklub I
  • Maria Kregler Gotil (1)
  • Mette Merrild Karer(2)
9:04.13
230
U15 W4X+ Junior u. 15 Piger 4X+ - 500m A Finale
2013-07-07 14:28
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
  • Agnete Munk(2)
  • Louise Møller Lorentsen(3)
  • Liane Vestergaard(4)
  • Thea Bach Stegger(cox)
1:56.40
2 2 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • Freja Liv Holmark(3)
  • Astrid Brehmer(4)
  • Klara Christensen(cox)
1:59.93
231
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m A Finale
2013-07-07 14:32
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter Odense II
  • Christina Juhl Johansen(1)
8:38.52
2 5 Bagsværd Roklub I
  • Veronika Karlsson(1)
8:47.40
3 2 Ormsund Roklub I
  • Antje Peine(1)
9:01.30
4 6 Moss Roklubb I
  • Anette Sneis(1)
9:13.01
5 4 Lyngby Roklub II
  • Mârit Tamm(1)
9:17.12
232
U19 M8+ Junior u. 19 Drenge 8+ - 2000m A Finale
2013-07-07 15:22
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø I
  • Emil Søndergård Hansen(1)
  • Marcus Pii Lunau Blanke(2)
  • Mads Yding(3)
  • Aske Petersen(4)
  • Sebastian Terp(5)
  • Magnus N Baastrup(6)
  • Jonathan Nielsen(7)
  • Frederik Taulbjerg(8)
  • Emil Eigenbrod(cox)
6:19.58
2 1 Fredriksstad Roklub/Haldens Roklub/Moss Roklubb/Ormsund Roklub I
  • Thomas Furuvarp(1)
  • Edvard Nitter(2)
  • Nils Benske(3)
  • Vemund Kallevik(4)
  • Tore Wæhre(5)
  • Mathias Stabel(6)
  • Kristian Gurrik(7)
  • Benjamin Hansen(8)
  • N N(cox)
7:01.67
233
M1X Åben Mænd 1X - 2000m A Finale
2013-07-07 14:40
Plac. # Navn Tid
1 10 Danske Studenters Roklub I
  • Mark Hartsteen(1)
7:39.13
2 11 Lyngby Roklub III
  • Tim Antonie-Hansen(1)
7:49.12
3 2 Uppsala Akademiska RS I
  • Anders Backéus(1)
7:52.26
4 6 Lyngby Roklub II
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(1)
7:57.81
5 3 Roforeningen KVIK I
  • Nikolaj Thure Krarup(1)
8:04.52
6 12 Rocenter Aarhus I
  • Christian Kiær(1)
8:11.22
233
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 1. Indledende
2013-07-07 08:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Uppsala Akademiska RS I
  • Anders Backéus(1)
2 6 Lyngby Roklub II
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(1)
0
3 3 Roforeningen KVIK I
  • Nikolaj Thure Krarup(1)
0
4 1 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
0
5 4 Lyngby Roklub I
  • Armand Michaud(1)
0
6 5 Tønsberg Roklubb I
  • Jørgen Mjøs Nilsson(1)
0
233
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 2. Indledende
2013-07-07 08:15
Plac. # Navn Tid
1 10 Danske Studenters Roklub I
  • Mark Hartsteen(1)
2 11 Lyngby Roklub III
  • Tim Antonie-Hansen(1)
0
3 12 Rocenter Aarhus I
  • Christian Kiær(1)
0
4 14 Haderslev Roklub I
  • Sebastian Strauss(1)
0
5 9 Drammen Roklubb I
  • Simen Moe Johnsen(1)
0
6 8 Bærum Roklubb I
  • Henrik Hauge(1)
234
Master W2-/2X Masters Kvinder  27+  2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2013-07-07 14:46
Plac. # Navn Tid
1 3 Fredensborg Roklub I
  • Susanne Hansen(1)
  • Merete Boldt(2)
Start:20s 4:28.35
2 1 Sorø Roklub III
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Ingrid Petersen(2)
Start:0s 4:31.97
3 6 Lyngby Dameroklub/Lyngby Roklub I
  • Inger Koch(1)
  • Mette Kræmmer Hansen(2)
Start:25s 4:32.66
4 5 Fredensborg Roklub III
  • Sanne Poulin(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
Start:25s 4:39.30
5 2 Sorø Roklub II
  • Bonnie Noer(1)
  • Elsebeth Nielsen(2)
Start:20s 4:58.69
234
Master W2-/2X Masters Kvinder  27+  2X/2- - 1000m 2. Afdeling
2013-07-07 14:47
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø Roklub I
  • Ulla Hvid(1)
  • Ruth Köster(2)
Start:0s 3:56.50
2 10 Roforeningen KVIK I
  • Astrid Haastrup Jespersen(1)
  • Sarah Lauritzen(2)
Start:5s 4:01.08
3 9 Roklubben Furesø I
  • Jane Hagan(1)
  • Mette Møller(2)
Start:0s 4:06.23
4 8 Halmstad Rodd/Jönköpings Roddsällskap I
  • Maria Fredriksson(1)
  • Christina Ekros Buckley(2)
Start:0s 4:10.01
5 11 Nordslesvigsk Roklub III
  • Britta Hirschauer(1)
  • (2)
Start:5s 4:12.58
6 12 Københavns Roklub I
  • Hanne Kastberg(1)
  • Kirsten Martensen(2)
Start:10s 4:25.05
236
M4- Åben Mænd 4- - 2000m A Finale
2013-07-07 08:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub I
  • Jonathan Nielsen(1)
  • Aske Petersen(2)
  • Mads Yding(3)
  • Frederik Taulbjerg(4)
6:29.54
2 1 Lyngby Roklub/Roklubben Furesø I
  • Sebastian Terp(1)
  • Magnus Baastrup(2)
  • Emil Søndergård Hansen(3)
  • Marcus Pii Lunau Blanke(4)
6:35.22
237
W4X Åben Kvinder 4X - 2000m A Finale
2013-07-07 14:58
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/Roklubben Ægir I
  • Trine Toft Andersen(1)
  • Mette Noll Nielsen(2)
  • Sara Nissen(3)
  • Iben Østergaard(4)
7:10.30
2 4 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Rannva Lava Olsen(1)
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(2)
  • Nina Byriel Kronborg(3)
  • Rikke C Nielsen(4)
7:13.96
3 5 Bagsværd Roklub/Roklubben Ægir I
  • Rebecca Busk(1)
  • Fie Johansen(2)
  • Helene Olesen(3)
  • Ida Dsane Andersen(4)
7:19.61
4 2 Christiania Rodklub I
  • Martha Helgeland(1)
  • Hilde Gudem(2)
  • Andrea Adamsson(3)
  • Thea Sørensen(4)
7:41.20
5 3 Københavns Roklub I
  • Jeanette Ørnvang(1)
  • Pia Erikstrup(2)
  • Betina Holck(3)
  • Stine Andersen(4)
8:38.68
238
Master M2-/2X Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2013-07-07 15:04
Plac. # Navn Tid
1 4 Lyngby Roklub/Munkebo Sejl- og Roklub I
  • Glenn Frank(1)
  • John Knudsen(2)
Start:25s 4:06.94
2 3 Danske Studenters Roklub I
  • Ib Frausing(1)
  • Stig Rasmussen(2)
Start:15s 4:16.14
3 1 Roklubben Skjold I
  • Peter Skov(1)
  • Flemming Bay(2)
Start:0s 4:30.60
4 2 Roskilde Roklub I
  • Søren Anthonsen(1)
  • Thomas Lynderup(2)
Start:15s 4:31.13
5 5 Danske Studenters Roklub II
  • Jan Cederkvist(1)
  • Jens Rokkedal(2)
Start:25s 4:44.85
238
Master M2-/2X Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 2. Afdeling
2013-07-07 15:05
Plac. # Navn Tid
1 6 Fredensborg Roklub II
  • Kim Børgesen(1)
  • Søren Eriksen(2)
Start:0s 3:39.94
2 8 Sorø Roklub III
  • Christian Mølvig(1)
  • (2)
Start:5s 3:47.80
3 9 Kungälv I
  • Jan Andersson(1)
  • Christer Corneliusson(2)
Start:10s 4:02.65
4 7 Nyborg Roklub II
  • Martin Kiel(1)
  • Annette Hansen(2)
Start:0s 4:06.78
238
Master M2-/2X Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 3. Afdeling
2013-07-07 15:06
Plac. # Navn Tid
1 15 Sorø Roklub II
  • (1)
  • Lars Bo Andersen(2)
Start:10s 3:48.72
2 12 Danske Studenters Roklub III
  • Henrik Almegaard(1)
  • Lars Nielsen(2)
Start:0s 3:52.45
3 14 Ormsund Roklub II
  • Zbigniew Andruszkiewicz(1)
  • Nils Jørgen Bjønness(2)
Start:5s 3:53.04
4 13 Ormsund Roklub I
  • Jan Giltvedt(1)
  • Per Giltvedt(2)
Start:0s 3:58.57
5 11 Roklubben Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
  • Bo Jystrup(2)
Start:0s 4:10.01
238
Master M2-/2X Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 4. Afdeling
2013-07-07 15:07
Plac. # Navn Tid
1 18 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:0s 3:34.56
2 17 Kungälv II
  • Peter Nyman(1)
  • Joachim Brischewski(2)
Start:0s 3:39.46
3 16 Sorø Roklub I
  • Peter Lindblom(1)
  • Uffe Søgaard(2)
Start:0s 3:40.32
4 19 Roklubben Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
  • Bo Hartz(2)
Start:0s 3:41.00
5 20 Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub I
  • Søren Heinrichsen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
Start:0s 3:45.45
240
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2013-07-07 15:28
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub I
  • (1)
2:17.32
2 3 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
2:17.96
3 5 Roklubben Stevns II
  • Luna Jørgensen(1)
2:37.20
4 1 Halmstad Rodd I
  • Thea Ingvarsson(1)
2:46.79
240
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 500m 2. Afdeling
2013-07-07 15:28
Plac. # Navn Tid
1 9 Kungälv II
  • Annie Nyman(1)
2:14.00
2 8 Kungälv I
  • Wilma Öhman(1)
2:23.00
3 7 Åhus Roddklubb I
  • Othilia Roth(1)
2:35.00
4 6 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
3:03.00
241
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2013-07-07 15:36
Plac. # Navn Tid
1 1 Ormsund Roklub I
  • Bror Magnus Sundseth Sand(1)
  • Nicolay Bjønness(2)
1:51.05
2 5 Holstebro Roklub I
  • Jonas G. Lund(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
1:55.79
3 2 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
  • Mikkel Jensen(2)
1:56.15
4 3 Bærum Roklubb I
  • Hermann Hovde(1)
  • Victor Damman(2)
2:05.54
241
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 2. Afdeling
2013-07-07 15:36
Plac. # Navn Tid
1 9 Kraftcenter Odense I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Laust Zwisler(2)
2:01.00
2 8 Holstebro Roklub II
  • Christian Carlsen(1)
  • Lukas Nygaard(2)
2:01.24
3 6 Nordslesvigsk Roklub I
  • Johann Lassen(1)
  • Max Possiel(2)
2:11.42
4 7 Vordingborg Roklub I
  • Mads Olsen(1)
  • Lau Blytt Haubro(2)
2:17.71
242
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2013-07-07 15:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
1:51.90
2 4 Hadsund Roklub II
  • Tobias Grøn(1)
  • Thomas Knudsen(2)
1:53.90
3 3 Hadsund Roklub I
  • Mathias Laustsen(1)
  • Jeppe Bach Sørensen(2)
2:06.53
4 2 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
2:36.26
243
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2013-07-07 15:52
Plac. # Navn Tid
1 3 Roforeningen KVIK I
  • Thor Friis(1)
  • Oliver Kviat Antonsen(2)
1:50.82
2 1 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
  • Timon Strømgren(2)
1:53.13
3 5 Fredriksstad Roklub I
  • Didrik Skjønhaug(1)
  • Lars Benske(2)
1:59.07
4 6 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
2:01.45
5 2 Halmstad Rodd/Åhus Roddklubb I
  • Oliver Wenngren(1)
  • Gustav Gamlén(2)
2:22.88
244
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2013-07-07 15:57
Plac. # Navn Tid
1 3 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
2:02.50
2 1 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
2:08.68
3 5 Bærum Roklubb I
  • Synnøve Gillebo Foss(1)
02:12.57
4 4 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
2:19.36
5 2 Sorø Roklub I
  • (1)
2:28.84
244
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Afdeling
2013-07-07 15:57
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund Roklub I
  • Louise Møller Lorentsen(1)
2:20.95
2 8 Næstved Roklub II
  • Caroline Olsen(1)
2:25.25
3 6 Næstved Roklub III
  • Louise Jensen(1)
2:26.08
4 9 Drammen Roklubb I
  • Sigrid Bredde Vig(1)
2:31.77
245
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2013-07-07 16:04
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
2:09.72
2 1 Sorø Roklub I
  • (1)
2:13.03
3 3 Hadsund Roklub III
  • Thea Bach Stegger(1)
2:31.70
4 4 Hadsund Roklub IV
  • Emilie Bak Dalsgaard(1)
2:41.43
245
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Afdeling
2013-07-07 16:04
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub II
  • Liane Vestergaard(1)
2:06.77
2 7 Sorø Roklub III
  • (1)
2:17.77
3 6 Sorø Roklub II
  • Astrid Brehmer(1)
2:18.05
246
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Afdeling
2013-07-07 16:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
5:15.97
2 3 Lyngby Roklub I
  • Mathias Martin Nielsen(1)
  • Søren Baastrup(2)
5:42.24
3 5 Moss Roklubb I
  • Mikko Rekstad(1)
  • Vegard Stabel(2)
5:43.92
4 2 Fredriksstad Roklub I
  • Jon Olav Ramberg Eiri(1)
  • Per Benske(2)
5:46.50
5 6 Roklubben Furesø I
  • Julius Benjamin Osmundsen(1)
  • Peter Torp Eklund(2)
5:50.18
6 4 Drammen Roklubb I
  • Sigurd Edvardsen(1)
  • Joakim Ellingsen Kjærby(2)
6:09.11
247
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Afdeling
2013-07-07 16:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Bærum Roklubb I
  • Andreas Erichsen(1)
  • Jordan Hamilton(2)
5:39.55
2 1 Fredriksstad Roklub I
  • Einar Solbakken(1)
  • Simen Skjølsvold(2)
5:48.77
3 2 Roklubben Ægir I
  • Kristoffer Elkjær(1)
  • Rasmus Hoffmann Jørgensen(2)
6:48.66
248
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Afdeling
2013-07-07 16:15
Plac. # Navn Tid
1 4 Københavns Roklub I
  • Sebastian Bache(1)
  • Sebastian Sølve(2)
5:36.15
2 6 Roklubben Viking II
  • Jesper Clausen(1)
  • Jeppe Storm(2)
5:47.85
3 5 Roklubben Viking I
  • Christer Vad(1)
  • Joachim Saltoft(2)
6:26.73
249
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 1. Afdeling
2013-07-07 16:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Mölndals Roddklubb II
  • Karin Sundberg(1)
6:45.70
2 2 Mölndals Roddklubb I
  • Sofia Wallin(1)
6:51.65
3 1 Halmstad Rodd I
  • Beatrice Persson(1)
6:54.10
4 4 Roklubben Viking I
  • Lærke Kampp(1)
8:21.83
249
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 2. Afdeling
2013-07-07 16:25
Plac. # Navn Tid
1 7 Christiania Rodklub I
  • Aasta Gran Andreassen(1)
6:45.33
2 5 Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
6:50.27
4 6 Kraftcenter Odense I
  • Line Katrine Olsen(1)
6:58.81
250
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 1. Afdeling
2013-07-07 16:35
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro Roklub III
  • Maria Dixen Nielsen(1)
6:48.91
2 6 Holstebro Roklub IV
  • Mie Andersen(1)
7:02.66
3 4 Holstebro Roklub I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
7:20.16
4 3 Roskilde Roklub I
  • Freja Krüger(1)
7:38.90
5 2 Roskilde Roklub II
  • Mathilde Laursen(1)
8:02.09
250
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 2. Afdeling
2013-07-07 16:35
Plac. # Navn Tid
1 9 Hadsund Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
6:31.77
2 10 Holstebro Roklub V
  • Ida Petersen(1)
6:40.21
3 7 Holstebro Roklub II
  • Gry Nikolajsen(1)
7:11.35
4 8 Københavns Roklub III
  • Natacha Bergmann(1)
7:21.24
5 11 Drammen Roklubb I
  • Sara Seip(1)
7:40.14
251
M8+ Åben Mænd 8+ - 1000m 1. Afdeling
2013-07-07 16:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø I
  • Emil Søndergård Hansen(1)
  • Marcus Pii Lunau Blanke(2)
  • Mads Yding(3)
  • Aske Petersen(4)
  • Sebastian Terp(5)
  • Magnus N Baastrup(6)
  • Jonathan Nielsen(7)
  • Frederik Taulbjerg(8)
  • Emil Eigenbrod(cox)
3:05.93
2 2 Sorø Roklub III
  • Christian Mølvig(1)
  • Uffe Søgaard(2)
  • Bjarne Hjorth(3)
  • Bo Vilhelmsen(4)
  • Marius Vaitiekus(5)
  • (6)
  • Peder Lillelund(7)
  • Gert Iversen(8)
  • Anders Lindblom(cox)
3:12.01
254
U15 M4X/4X+ Junior u. 15 Drenge 4X/4X+ - 500m 1. Afdeling
2013-07-07 13:45
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub III
  • Mikkel Jensen(1)
  • Mikkel Knudsen(2)
  • Tobias Grøn(3)
  • Thomas Knudsen(4)
  • Sander Bach(cox)
1:48.56
2 7 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
  • (cox)
1:49.67
3 6 Kungälv II
  • Daniel Aronsson(1)
  • Edvin Öhman(2)
  • Hannes Hård Af Segerstad(3)
  • Annie Nyman(4)
  • Wilma Öhman(cox)
2:14.22
254
U15 M4X+/4X Junior u. 15 Drenge 4X/4X+ - 500m 2. Afdeling
2013-07-07 13:46
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro Roklub III
  • Jonas G. Lund(1)
  • Lukas Nygaard(2)
  • Christian Carlsen(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
1:50.73
2 1 Kraftcenter Odense I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • David Lønholm Shekufa(2)
  • Laust Zwisler(3)
  • Jeppe Bach Sørensen(4)
1:54.40
3 5 Moss Roklubb II
  • Maija Rekstad(1)
  • Hibaq Mohamed(2)
  • Alfred Eliassen(3)
  • Lars Benske(4)
2:09.42