Startliste - Sorø Internationale Regatta 2017

Løb 101
U14 M1X JCM1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m
1. Indledende 1. jul kl.:07:00

1

Hadsund Roklub I
  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund)
  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund)

2

Holstebro Roklub/KCHO V
  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro)
  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro)

3

Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
  • 1. Oscar Burvil (Viborg)
  • 1. Oscar Burvil (Viborg)

4

Holstebro Roklub/KCHO III
  • 1. Oliver Meldgaard Nielsen (Holstebro)
  • 1. Oliver Meldgaard Nielsen (Holstebro)

5

Odense Roklub/KCO II
  • 1. Tobias Højland Bendixen (Odense)
  • 1. Tobias Højland Bendixen (Odense)

6

Roklubben Skjold I
  • 1. Ask Høyer Splittorff (Skjold)
  • 1. Ask Høyer Splittorff (Skjold)

Drammen Roklubb II
  • Håkon Wessel (DRM)

Roskilde Roklub/KCR I
  • Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)

Roklubben Viking/KCR I
  • Aske Storm (Viking)

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Rasmus Mortensen (Holstebro)

Horten Roklubb I
  • Tobias Kjersem Larsen (Horten)

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Tobias Kramer (Holstebro)

Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Christian Søndergaard (Holstebro)

Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Max Elleskov Røgild (Silkeborg)

Kungälv I
  • Simon Karlsson (SWE)

Åhus Roddklubb I
  • Malte Andersson (SWE)

Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard (Næstv.)

AFMELDTRoklubben Furesø I
  • Christian Rømer (Furesø)

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Casper Girke Christensen (Bagsværd)

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Asbjørn Bay (Bagsværd)

Bagsværd Roklub/KCB III
  • Alexander Aldrich (Bagsværd)

Moss Roklubb I
  • Kasper Krognes Tuva (MRK)

Moss Roklubb II
  • Simen Dørre (MRK)

Moss Roklubb III
  • Viktor Rekstad (MRK)

Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen (Ægir)

Ormsund Roklub I
  • Adrian Lund (ORK)

Ormsund Roklub II
  • Truls Oskar Hansen (ORK)

Ormsund Roklub III
  • Max Karl Andresen (ORK)

Lyngby Roklub/KKL I
  • Kasper Andersen (Lyngby)

Odense Roklub/KCO I
  • Frederik Markvardsen (Odense)

Kungälv II
  • Harry Ottosson (SWE)
Løb 101
U14 M1X JCM1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m
2. Indledende 1. jul kl.:07:03

7

Horten Roklubb I
  • Tobias Kjersem Larsen (Horten)

8

Lyngby Roklub/KKL I
  • Kasper Andersen (Lyngby)

9

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Asbjørn Bay (Bagsværd)

10

Moss Roklubb I
  • Kasper Krognes Tuva (MRK)

11

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Tobias Kramer (Holstebro)

12

Odense Roklub/KCO I
  • Frederik Markvardsen (Odense)
Løb 101
U14 M1X JCM1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m
3. Indledende 1. jul kl.:07:06

13

Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Max Elleskov Røgild (Silkeborg)

14

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Rasmus Mortensen (Holstebro)

15

Roklubben Viking/KCR I
  • Aske Storm (Viking)

16

Kungälv I
  • Simon Karlsson (SWE)

17

Moss Roklubb II
  • Simen Dørre (MRK)

18

Ormsund Roklub I
  • Adrian Lund (ORK)
Løb 101
U14 M1X JCM1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m
4. Indledende 1. jul kl.:07:09

19

Drammen Roklubb II
  • Håkon Wessel (DRM)

20

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Casper Girke Christensen (Bagsværd)

21

Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen (Ægir)

22

Åhus Roddklubb I
  • Malte Andersson (SWE)

23

Kungälv II
  • Harry Ottosson (SWE)

24

Moss Roklubb III
  • Viktor Rekstad (MRK)
Løb 101
U14 M1X JCM1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m
5. Indledende 1. jul kl.:07:12

25

Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Christian Søndergaard (Holstebro)

26

Roskilde Roklub/KCR I
  • Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)

27

Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard (Næstv.)

28

Bagsværd Roklub/KCB III
  • Alexander Aldrich (Bagsværd)

29

Ormsund Roklub III
  • Max Karl Andresen (ORK)

30

Ormsund Roklub II
  • Truls Oskar Hansen (ORK)
Løb 102
U14 W2X JCW2X - Jun. C Piger 500m TU-Cup - 500m
1. Indledende 1. jul kl.:07:15

1

Ormsund Roklub I
  • 1. Mille Aslaksen Wåle (ORK)
  • 2. Julie Knap Haagenrud (ORK)
  • 1. Mille Aslaksen Wåle (ORK)
  • 2. Julie Knap Haagenrud (ORK)

2

Sorø Roklub I
  • 1. Elisabeth Østergaard (Sorø)
  • 2. Smilla Post-Kallenbach (Sorø)
  • 1. Elisabeth Østergaard (Sorø)
  • 2. Smilla Post-Kallenbach (Sorø)

3

Bagsværd Roklub/Silkeborg Roklub/KCB I
  • 1. Maja Klitgaard (Silkeborg)
  • 2. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)
  • 1. Maja Klitgaard (Silkeborg)
  • 2. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)

4

Horten Roklubb I
  • 1. Eline Stava (Horten)
  • 2. Henrikke Enstad Haraldseth (Horten)
  • 1. Eline Stava (Horten)
  • 2. Henrikke Enstad Haraldseth (Horten)

5

Aarhus Roklub/Hadsund Roklub I
  • 1. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund)
  • 2. Rikke Køchs (Aarhus)
  • 1. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund)
  • 2. Rikke Køchs (Aarhus)

Drammen Roklubb I
  • 1. Andrea Willand-Evensen (DRM)
  • 2. Tale Tollefsen Seip (DRM)
  • 1. Andrea Willand-Evensen (DRM)
  • 2. Tale Tollefsen Seip (DRM)

Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub/KCHO I
  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)
  • 2. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)
  • 2. Stine Højager Nielsen (Holstebro)

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Maria Hastrup (Holstebro)
  • 2. Emma Erlandsen (Holstebro)

Kungälv I
  • 1. Tyra Carlsson (SWE)
  • 2. Stina Bujalla (SWE)
  • 1. Tyra Carlsson (SWE)
  • 2. Stina Bujalla (SWE)

Kungälv/Åhus Roddklubb I
  • 1. Johanna Eriksson (SWE)
  • 2. Märta Karlsson (SWE)
  • 1. Johanna Eriksson (SWE)
  • 2. Märta Karlsson (SWE)

Ormsund Roklub II
  • 1. Embla Reykdal (ORK)
  • 2. Tyra Eklo Hjemdal (ORK)
  • 1. Embla Reykdal (ORK)
  • 2. Tyra Eklo Hjemdal (ORK)
Løb 104
U19 M1X JM1X - Jun.A Drenge 1x 2000 m - 2000m
3. Indledende 1. jul kl.:07:21

1

Horten Roklubb I
  • 1. Vegard Sørensen (Horten)
  • 1. Vegard Sørensen (Horten)

4

Odense Roklub/KCO I
  • 1. Tobias Taudal (Odense)
  • 1. Tobias Taudal (Odense)

6

Horten Roklubb V
  • 1. Jonas Bergundhaugen (Horten)
  • 1. Jonas Bergundhaugen (Horten)

7

Lyngby Roklub/KKL I
  • 1. Mathias Ærendahl Heldbo (Lyngby)
  • 1. Mathias Ærendahl Heldbo (Lyngby)

8

Ormsund Roklub I
  • 1. Oskar Martinius Gjerland (ORK)
  • 1. Oskar Martinius Gjerland (ORK)

10

Japan Rowing Association II
  • 1. Hikaru Shigemi (JPN)
  • 1. Hikaru Shigemi (JPN)

Japan Rowing Association I
  • 1. Hiroki Aoki (JPN)
  • 1. Hiroki Aoki (JPN)

Japan Rowing Association III
  • 1. Shunsuke Shimada (JPN)
  • 1. Shunsuke Shimada (JPN)

Roforeningen KVIK/KCB I
  • 1. Nicholas Andersen (KVIK)
  • 1. Nicholas Andersen (KVIK)

AFMELDTRoskilde Roklub/KCR I
  • Andreas Yde (Roskilde)

Roforeningen KVIK I
  • 1. Torbjørn Frankel (KVIK)
  • 1. Torbjørn Frankel (KVIK)

Hvidovre Roklub/KCHO I
  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre)
  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre)

AFMELDTHorten Roklubb II
  • Nicolai Enstad Haraldseth (Horten)

Horten Roklubb III
  • 1. Håkon Ørnbo (Horten)
  • 1. Håkon Ørnbo (Horten)

Horten Roklubb IV
  • 1. Egil Brekke (Horten)
  • 1. Egil Brekke (Horten)

Tønsberg Roklubb I
  • 1. Sander Benden Nilsen (NOR)
  • 1. Sander Benden Nilsen (NOR)

Sarpsborg RK I
  • 1. Diderik Sørby Skjønhaug (NOR)
  • 1. Diderik Sørby Skjønhaug (NOR)

Moss Roklubb I
  • 1. Alfred Eliassen (MRK)
  • 1. Alfred Eliassen (MRK)

Odense Roklub/KCO III
  • 1. Andreas Finne Skovbakke (Odense)
  • 1. Andreas Finne Skovbakke (Odense)

Hvidovre Roklub I
  • Thomas Jensen (Hvidovre)

21

Moss Roklubb II
  • Jarle Sæby (MRK)
Løb 105
U19 W1X JW1X - Jun.A Piger 1x 2000 m - 2000m
3. Indledende 1. jul kl.:07:36

2

Roskilde Roklub/KCR I
  • Malli Segoli (Roskilde)

4

Horten Roklubb II
  • Elin Bjune (Horten)

5

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Agnete Jersild (Bagsværd)

6

Horten Roklubb I
  • Mia Helene Falch (Horten)

7

Christiania Rodklub II
  • Marte Morgenlie Skei (Christiania)

8

Moss Roklubb I
  • Hibaq Mohamed (MRK)

9

Moss Roklubb III
  • Maija Rekstad (MRK)

10

Danske Studenters Roklub II
  • Amalie Riff Brems (DSR)

12

Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen (Aarhus)

14

Tønsberg Roklubb I
  • Lene Samland (NOR)

16

Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup (Ægir)

18

Kungälv I
  • Annie Nyman (SWE)

21

Christiania Rodklub I
  • Hermine Wilhelmsen (Christiania)

22

Fredericia Roklub/KCHO I
  • Amalie Kiær (Fr.cia)

25

Københavns Roklub I
  • Marie Takegawa (København)

26

Bærum Roklubb I
  • Synnøve Gillebo Foss (Bærum)
Løb 105
U19 W1X JW1X - Jun.A Piger 1x 2000 m - 2000m
1. Indledende 1. jul kl.:07:41

Japan Rowing Association I
  • Kyoko Matsuda (JPN)

Roskilde Roklub/KCR I
  • Malli Segoli (Roskilde)

Fredericia Roklub/KCHO I
  • Amalie Kiær (Fr.cia)

Københavns Roklub I
  • Marie Takegawa (København)

Horten Roklubb I
  • Mia Helene Falch (Horten)

Horten Roklubb II
  • Elin Bjune (Horten)

Tønsberg Roklubb I
  • Lene Samland (NOR)

AFMELDTBagsværd Roklub/KCB I
  • Regitze Bay (Bagsværd)

Kungälv I
  • Annie Nyman (SWE)

Moss Roklubb I
  • Hibaq Mohamed (MRK)

Moss Roklubb II
  • Lise Meinike Dørre (MRK)

Moss Roklubb III
  • Maija Rekstad (MRK)

Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup (Ægir)

AFMELDTOrmsund Roklub I
  • Serine Camilie Aaker (ORK)

Christiania Rodklub I
  • Hermine Wilhelmsen (Christiania)

Christiania Rodklub II
  • Marte Morgenlie Skei (Christiania)

AFMELDTDanske Studenters Roklub I
  • Anne Katrine Kiilgaard (DSR)

Danske Studenters Roklub II
  • Amalie Riff Brems (DSR)

Danske Studenters Roklub III
  • Mathilde Kiilgaard (DSR)

Danske Studenters Roklub IV
  • Louise Hyldager (DSR)

AFMELDTNorway I
  • nn nn (NOR)

Sarpsborg RK I
  • Cornelia Knutsen (NOR)

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Agnete Jersild (Bagsværd)

AFMELDTBagsværd Roklub/KCB III
  • Annelise Kofod (Bagsværd)
Løb 106-a
U17 M1X JBM1X - Jun.B Drenge 1500m årgang 02 TU-Cup - 1500m
1. Indledende 1. jul kl.:07:51

1

Åhus Roddklubb II
  • Andreas Eriksson (SWE)

2

Sarpsborg RK II
  • Håkon Grønberg Møller (NOR)

3

Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic (Hadsund)

5

Tønsberg Roklubb II
  • Ola Flatland Hoftun (NOR)

6

Sorø Roklub I
  • Christian Nielsen (Sorø)
Løb 106-a
U17 M1X JBM1X - Jun.B Drenge 1500m årgang 02 TU-Cup - 1500m
2. Indledende 1. jul kl.:07:54

7

Horten Roklubb II
  • Bjørn-Ola Bexrud (Horten)

8

Christiania Rodklub I
  • Bror Henrik Flyen Storsten (Christiania)

9

Sarpsborg RK III
  • Jakob Asbjørnsen (NOR)

10

Moss Roklubb II
  • Simen Solbakken-Thømt (MRK)

11

Aarhus Roklub I
  • Simon Dissing (Aarhus)
Løb 106-a
U17 M1X JBM1X - Jun.B Drenge 1500m årgang 02 TU-Cup - 1500m
3. Indledende 1. jul kl.:07:57

12

Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (Rødvig)

13

Mölndals Roddklubb I
  • Johan Källström (MRK)

14

Københavns Roklub I
  • Elvin Clemmensen (København)

15

Moss Roklubb III
  • Oliver Eliassen (MRK)

16

Roskilde Roklub/KCR III
  • Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)
Løb 106-a
U17 M1X JBM1X - Jun.B Drenge 1500m årgang 02 TU-Cup - 1500m
4. Indledende 1. jul kl.:08:00

17

Sarpsborg RK IV
  • Oliver Melnes (NOR)

18

Roklubben Stevns I
  • Malthe T. Christiansen (Stevns)

19

Porsgrunn Roklubb I
  • Sturla Mogstad (PRK)

20

Roforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok (KVIK)
Løb 106-a
U17 M1X JBM1X - Jun.B Drenge 1500m årgang 02 TU-Cup - 1500m
1. Indledende 1. jul kl.:08:01

Porsgrunn Roklubb I
  • Sturla Mogstad (PRK)

Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (Rødvig)

Sorø Roklub I
  • Christian Nielsen (Sorø)

Roforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok (KVIK)

Mölndals Roddklubb I
  • Johan Källström (MRK)

Københavns Roklub I
  • Elvin Clemmensen (København)

Horten Roklubb II
  • Bjørn-Ola Bexrud (Horten)

Tønsberg Roklubb II
  • Ola Flatland Hoftun (NOR)

Åhus Roddklubb II
  • Andreas Eriksson (SWE)

Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic (Hadsund)

Næstved Roklub I
  • Rasmus Bjerre (Næstv.)

Roskilde Roklub/KCR III
  • Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)

Sarpsborg RK II
  • Håkon Grønberg Møller (NOR)

Sarpsborg RK III
  • Jakob Asbjørnsen (NOR)

Sarpsborg RK IV
  • Oliver Melnes (NOR)

Moss Roklubb II
  • Simen Solbakken-Thømt (MRK)

Moss Roklubb III
  • Oliver Eliassen (MRK)

Aarhus Roklub I
  • Simon Dissing (Aarhus)

Aarhus Roklub II
  • Viktor Edlefsen (Aarhus)

Roklubben Stevns I
  • Malthe T. Christiansen (Stevns)

Christiania Rodklub I
  • Bror Henrik Flyen Storsten (Christiania)
Løb 106-b
U17 M1X JBM1X - Jun.B Drenge 1500m årgang 01 TU-Cup - 1500m
1. Indledende 1. jul kl.:08:11

1

Sarpsborg RK I
  • Jacob Gundersen (NOR)

2

Hadsund Roklub II
  • Malthe Dybdahl Malling (Hadsund)

3

Odense Roklub/KCO I
  • Sebastian Quottrup Jansen (Odense)

4

Tønsberg Roklubb I
  • Martin Asheim (NOR)

5

Horten Roklubb III
  • Martin Rustan Buschmann (Horten)
Løb 106-b
U17 M1X JBM1X - Jun.B Drenge 1500m årgang 01 TU-Cup - 1500m
2. Indledende 1. jul kl.:08:14

6

Københavns Roklub I
  • Charlie McDonald** (København)

7

Christiania Rodklub I
  • Reite Fredrik (Christiania)

8

Moss Roklubb I
  • magnus strømme (MRK)

9

Bagsværd Roklub/KCB I AFMELDT
  • Niels Østergaard (Bagsværd)

10

Roskilde Roklub/KCR II
  • Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)
Løb 106-b
U17 M1X JBM1X - Jun.B Drenge 1500m årgang 01 TU-Cup - 1500m
3. Indledende 1. jul kl.:08:17

11

Kungälv I
  • Per Ingmar Bujalla (SWE)

12

Åhus Roddklubb I
  • Nils Ekander (SWE)

13

Horten Roklubb I
  • Benjamin Nærsnes (Horten)

14

Christiania Rodklub II
  • Erik Johansen (Christiania)

15

Christiania Rodklub III
  • Tinius Wilhelmsen (Christiania)
Løb 106-b
U17 M1X JBM1X - Jun.B Drenge 1500m årgang 01 TU-Cup - 1500m
4. Indledende 1. jul kl.:08:20

16

Kungälv II
  • Emil Lundqvist (SWE)

17

Drammen Roklubb I
  • Elias Loe Eritsland (DRM)

18

Roskilde Roklub/KCR I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)

19

Hadsund Roklub III
  • Rasmus Konnerup (Hadsund)
Løb 106-b
U17 M1X JBM1X - Jun.B Drenge 1500m årgang 01 TU-Cup - 1500m
1. Indledende 1. jul kl.:08:21

Drammen Roklubb I
  • Elias Loe Eritsland (DRM)

AFMELDTJapan Rowing Association I
  • Hiroki Aoki (JPN)

Roskilde Roklub/KCR I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)

Roskilde Roklub/KCR II
  • Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO I
  • Andreas Møller Hunskjær (Holstebro)

Horten Roklubb I
  • Benjamin Nærsnes (Horten)

Horten Roklubb III
  • Martin Rustan Buschmann (Horten)

Tønsberg Roklubb I
  • Martin Asheim (NOR)

Bagsværd Roklub/KCB I AFMELDT
  • Niels Østergaard (Bagsværd)

Kungälv I
  • Per Ingmar Bujalla (SWE)

Kungälv II
  • Emil Lundqvist (SWE)

Åhus Roddklubb I
  • Nils Ekander (SWE)

Hadsund Roklub II
  • Malthe Dybdahl Malling (Hadsund)

Hadsund Roklub III
  • Rasmus Konnerup (Hadsund)

Sarpsborg RK I
  • Jacob Gundersen (NOR)

Moss Roklubb I
  • magnus strømme (MRK)

Christiania Rodklub I
  • Reite Fredrik (Christiania)

Christiania Rodklub II
  • Erik Johansen (Christiania)

Christiania Rodklub III
  • Tinius Wilhelmsen (Christiania)

Odense Roklub/KCO I
  • Sebastian Quottrup Jansen (Odense)
Løb 107
U17 W2X JBW2X - Jun.B Piger 1500m TU-Cup - 1500m
2. Indledende 1. jul kl.:08:26

1

Roklubben Ægir I
  • 1. Rebekkah Nordskjold (Ægir)
  • 2. Stefanie Brun Pedersen (Ægir)

2

Lyngby Dameroklub/Roklubben Skjold I
  • 1. Mathilde Koczulab (Skjold)
  • 2. Ida Marie Reimer (LDR)

3

Kungälv I
  • 1. Elin Brischewski (SWE)
  • 2. Sofie Runge (SWE)

4

Roklubben Skjold I
  • 1. Mathilde Morris Bay Toft (Skjold)
  • 2. Stine Koczulab (Skjold)

5

Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Caroline Munch (Roskilde)
  • 2. Victoria Munch (Roskilde)

7

Horten Roklubb I
  • 1. Marte Stava (Horten)
  • 2. Maren Næss Brevik (Horten)

8

Sorø Roklub I
  • 1. Nicoline Bluhme (Sorø)
  • 2. Emilie Lynæs (Sorø)

9

Bagsværd Roklub/KCB I AFMELDT
  • 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd)
  • 2. Matilde Hjorth (Bagsværd)

10

Tønsberg Roklubb I
  • 1. Marie Andrup-Næss (NOR)
  • 2. Ida Kyvik Sandvik (NOR)

11

Ormsund Roklub I
  • 1. Mathea Louise Rognerud (ORK)
  • 2. Hannah Elisabeth Grude (ORK)
Løb 112-a
W2X W2X - W2x Sen 2000m - 2000m
2. Indledende 1. jul kl.:08:36

1

Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Nina Hollensen (Aarhus)
  • 2. Lisbet Falch Jakobsen (Bagsværd)

2

Danske Studenters Roklub I
  • 1. Sofie Brorson Vetner (DSR)
  • 2. Rikke Brouw Hyldahl (DSR)

3

Aarhus Roklub II
  • 1. Sahra Monefeldt Andersen (Aarhus)
  • 2. Amelia Løvstrup Adby (Aarhus)

7

Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/KCB I
  • 1. Trine Toft Andersen (Hadsund)
  • 2. Iben Østergaard (Bagsværd)

5

AFMELDTAarhus Roklub/Hadsund Roklub I
  • 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus)
  • 2. Liane Vestergaard (Hadsund)

8

Hadsund Roklub/Roklubben Ægir I
  • 1. Cecilie Samsø (Ægir)
  • 2. Astrid Filtenborg (Hadsund)

9

Drammen Roklubb I
  • 1. Astrid Leirset (DRM)
  • 2. Siri Bjerkheim (DRM)

10

Odense Roklub I
  • 1. Elisabeth Kaalund Keller (Odense)
  • 2. Hedda Bollum Berge (Odense)
Løb 107
U17 W2X JBW2X - Jun.B Piger 1500m TU-Cup - 1500m
1. Indledende 1. jul kl.:08:41

Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Caroline Munch (Roskilde)
  • 2. Victoria Munch (Roskilde)

Sorø Roklub I
  • 1. Nicoline Bluhme (Sorø)
  • 2. Emilie Lynæs (Sorø)

Tønsberg Roklubb I
  • 1. Marie Andrup-Næss (NOR)
  • 2. Ida Kyvik Sandvik (NOR)

Horten Roklubb I
  • 1. Marte Stava (Horten)
  • 2. Maren Næss Brevik (Horten)

Roklubben Skjold I
  • 1. Mathilde Morris Bay Toft (Skjold)
  • 2. Stine Koczulab (Skjold)

Lyngby Dameroklub/Roklubben Skjold I
  • 1. Mathilde Koczulab (Skjold)
  • 2. Ida Marie Reimer (LDR)

Bagsværd Roklub/KCB I AFMELDT
  • 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd)
  • 2. Matilde Hjorth (Bagsværd)

Kungälv I
  • 1. Elin Brischewski (SWE)
  • 2. Sofie Runge (SWE)

Roklubben Ægir I
  • 1. Rebekkah Nordskjold (Ægir)
  • 2. Stefanie Brun Pedersen (Ægir)

Ormsund Roklub I
  • 1. Mathea Louise Rognerud (ORK)
  • 2. Hannah Elisabeth Grude (ORK)

Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)
  • 2. Ida Blomstrand (Hadsund)
Løb 117
U17 M4X JBM4X - Jun. B Drenge 4x- 1500m TU-Cup - 1500m
2. Indledende 1. jul kl.:08:46

1

Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)
  • 2. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)
  • 3. Julius Philipson (Roskilde)
  • 4. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)

2

Sarpsborg RK I Afmeldt
  • 1. Håkon Grønberg Møller (NOR)
  • 2. Jacob Gundersen (NOR)
  • 3. Jakob Asbjørnsen (NOR)
  • 4. Oliver Melnes (NOR)

3

Christiania Rodklub I
  • 1. Andreas Dugstad Sørskaar (Christiania)
  • 2. Erik Johansen (Christiania)
  • 3. Fredrik Reite (Christiania)
  • 4. Tinius Wilhelmsen (Christiania)

4

Moss Roklubb I
  • 1. magnus strømme (MRK)
  • 2. Kasper Krognes Tuva (MRK)
  • 3. Oliver Eliassen (MRK)
  • 4. Simen Solbakken-Thømt (MRK)

5

Kungälv I
  • 1. Daniel Aronsson (SWE)
  • 2. Emil Lundqvist (SWE)
  • 3. Edvin Öhman (SWE)
  • 4. Per Ingmar Bujalla (SWE)

6

Kungälv/Mölndals Roddklubb/Åhus Roddklubb I
  • 1. Nils Hugoson (SWE)
  • 2. Edvin Karlsson (SWE)
  • 3. Johan Källström (MRK)
  • 4. Nils Ekander (SWE)

7

Holstebro Roklub/Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I
  • 1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro)
  • 2. Frederik Larsen (Bagsværd)
  • 3. Thomas Jensen (Hvidovre)
  • 4. Jannick Wly Andersen (Sorø)

8

Roklubben Stevns/Sorø Roklub I
  • 1. Christian Nielsen (Sorø)
  • 2. Mathias Ebbekær (Sorø)
  • 3. Peter Skou ** (Sorø)
  • 4. Malthe T. Christiansen (Stevns)

9

Københavns Roklub I
  • 1. Tobias Theglev (København)
  • 2. Frederik Saltoft Jessen (København)
  • 3. Anton Sode Dam (København)
  • 4. Villads Lindholm (København)

10

Bagsværd Roklub/Næstved Roklub/Sorø Roklub I
  • 1. Rasmus Lind (Sorø)
  • 2. Malte Arensbach (Sorø)
  • 3. Rasmus Bjerre (Næstv.)
  • 4. Niels Østergaard (Bagsværd)

11

Christiania Rodklub II
  • 1. Marius Bjørn-Hansen Storsten (Christiania)
  • 2. Bror Flyen Storsten (Christiania)
  • 3. Martin Dege (Christiania)
  • 4. Åsmund Sand Larsen (Christiania)
Løb 112-a
W2X W2X - W2x Sen 2000m - 2000m
1. Indledende 1. jul kl.:08:51

Drammen Roklubb I
  • 1. Astrid Leirset (DRM)
  • 2. Siri Bjerkheim (DRM)

Hadsund Roklub/Roklubben Ægir I
  • 1. Cecilie Samsø (Ægir)
  • 2. Astrid Filtenborg (Hadsund)

AFMELDTNæstved Roklub I
  • 1. Ditte Østrup Olsen (Næstv.)
  • 2. Anne Ørsted (Næstv.)

AFMELDTAarhus Roklub I
  • 1. Kirstine Stampe (Aarhus)
  • 2. Emma Lehm Røddik (Aarhus)

Aarhus Roklub II
  • 1. Sahra Monefeldt Andersen (Aarhus)
  • 2. Amelia Løvstrup Adby (Aarhus)

Aarhus Roklub/Hadsund Roklub I
  • 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus)
  • 2. Liane Vestergaard (Hadsund)

Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Nina Hollensen (Aarhus)
  • 2. Lisbet Falch Jakobsen (Bagsværd)

Odense Roklub I
  • 1. Elisabeth Kaalund Keller (Odense)
  • 2. Hedda Bollum Berge (Odense)

Danske Studenters Roklub I
  • 1. Sofie Brorson Vetner (DSR)
  • 2. Rikke Brouw Hyldahl (DSR)

Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/KCB I
  • 1. Trine Toft Andersen (Hadsund)
  • 2. Iben Østergaard (Bagsværd)
Løb 119
U19 W2X JW2X - Jun.A Piger 2x 2000 m - 2000m
2. Indledende 1. jul kl.:08:56

1

Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)
  • 2. Ida Blomstrand (Hadsund)

3

Drammen Roklubb/Tønsberg Roklubb I
  • 1. Lene Samland (NOR)
  • 2. Karoline Rydland Masch (DRM)

4

Moss Roklubb/Sarpsborg RK I
  • 1. Lise Meinike Dørre (MRK)
  • 2. Cornelia Knutsen (NOR)

5

Norway I
  • 1. Amanda Helseth (AARK)
  • 2. Matilde Sødal (NOR)

6

Horten Roklubb I
  • 1. Mia Helene Falch (Horten)
  • 2. Elin Bjune (Horten)

7

Christiania Rodklub I
  • 1. Hermine Wilhelmsen (Christiania)
  • 2. Marte Morgenlie Skei (Christiania)

8

Ormsund Roklub I
  • 1. Rikke Aslaksen Waale (ORK)
  • 2. Serine Camilie Aaker (ORK)

9

Danske Studenters Roklub/Roklubben Stevns I
  • 1. Nikoline Kroll (Stevns)
  • 2. Louise Hyldager (DSR)

10

Moss Roklubb I
  • 1. Maija Rekstad (MRK)
  • 2. Hibaq Mohamed (MRK)

11

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I
  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR)
  • 2. Regitze Bay (Bagsværd)

12

Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Agnete Jersild (Bagsværd)
  • 2. Annelise Kofod (Bagsværd)

13

Fredriksstad Roklub I
  • 1. Emilie Stokke (NOR)
  • 2. Hedda Marie B. Larsen (NOR)
Løb 113-b
M2X M2X - M2- Sen 2000m - 2000m
1. Indledende 1. jul kl.:09:01

Odense Roklub I
  • 1. Martin Rønn Sørensen (Odense)
  • 2. Michael Moerner (Odense)

Aalborg Roklub I
  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
  • 2. Jesper Quist Jensen (Aalborg)

Sorø Roklub I
  • 1. Peter Carstens (Sorø)
  • 2. Christian Mølvig (Sorø)

Drammen Roklubb I
  • 1. Håkon Austad Langberg (DRM)
  • 2. Eirik Hexeberg Henriksen (DRM)

Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Marcus Johansen (Bagsværd)
  • 2. Christian Michaelsen (Bagsværd)

Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
  • 1. Christoffer Kruse (DSR)
  • 2. Loui Lam (KVIK)
Løb 138
U17 M4X JBM4X - Jun B Drenge 2X TU-Cup - 1500m
1. Indledende 1. jul kl.:09:11

Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)
  • 2. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)
  • 3. Julius Philipson (Roskilde)
  • 4. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)

Roklubben Stevns/Sorø Roklub I
  • 1. Christian Nielsen (Sorø)
  • 2. Mathias Ebbekær (Sorø)
  • 3. Peter Skou ** (Sorø)
  • 4. Malthe T. Christiansen (Stevns)

Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
  • 2. Emil Ulnits (Holstebro)

Holstebro Roklub/Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I
  • 1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro)
  • 2. Frederik Larsen (Bagsværd)
  • 3. Thomas Jensen (Hvidovre)
  • 4. Jannick Wly Andersen (Sorø)

Kungälv I
  • 1. Daniel Aronsson (SWE)
  • 2. Emil Lundqvist (SWE)
  • 3. Edvin Öhman (SWE)
  • 4. Per Ingmar Bujalla (SWE)

Kungälv/Mölndals Roddklubb/Åhus Roddklubb I
  • 1. Nils Hugoson (SWE)
  • 2. Edvin Karlsson (SWE)
  • 3. Johan Källström (MRK)
  • 4. Nils Ekander (SWE)

Københavns Roklub I
  • 1. Tobias Theglev (København)
  • 2. Frederik Saltoft Jessen (København)
  • 3. Anton Sode Dam (København)
  • 4. Villads Lindholm (København)

Bagsværd Roklub/Næstved Roklub/Sorø Roklub I
  • 1. Rasmus Lind (Sorø)
  • 2. Malte Arensbach (Sorø)
  • 3. Rasmus Bjerre (Næstv.)
  • 4. Niels Østergaard (Bagsværd)

Moss Roklubb I
  • 1. magnus strømme (MRK)
  • 2. Kasper Krognes Tuva (MRK)
  • 3. Oliver Eliassen (MRK)
  • 4. Simen Solbakken-Thømt (MRK)

Christiania Rodklub I
  • 1. Andreas Dugstad Sørskaar (Christiania)
  • 2. Erik Johansen (Christiania)
  • 3. Fredrik Reite (Christiania)
  • 4. Tinius Wilhelmsen (Christiania)

Christiania Rodklub II
  • 1. Marius Bjørn-Hansen Storsten (Christiania)
  • 2. Bror Flyen Storsten (Christiania)
  • 3. Martin Dege (Christiania)
  • 4. Åsmund Sand Larsen (Christiania)

Sarpsborg RK I Afmeldt
  • 1. Håkon Grønberg Møller (NOR)
  • 2. Jacob Gundersen (NOR)
  • 3. Jakob Asbjørnsen (NOR)
  • 4. Oliver Melnes (NOR)
Løb 118
M1X M1X - Jun.A Drenge 2x 2000 m - 2000m
1. Indledende 1. jul kl.:09:21

1

Roskilde Roklub/KCR I
  • Bastian Secher (Roskilde)

2

Danske Studenters Roklub II
  • Timothy Antonie Hansen (DSR)

3

Lyngby Roklub/KKL Afmeldt
  • Emil Lenzing (Lyngby)

4

Fredericia Roklub I
  • Christian Kiær (Fr.cia)

6

Odense Roklub/KCO I
  • Niklas Vindinge Sørensen (Odense)

Ringsted Roklub/Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Sigurd Hutnik (Ringsted)
  • 2. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)

AFMELDTSorø Roklub I
  • 1. Malte Arensbach (Sorø)
  • 2. Rasmus Lind (Sorø)

Horten Roklubb I
  • 1. Håkon Ørnbo (Horten)
  • 2. Vegard Sørensen (Horten)

Horten Roklubb II
  • 1. Egil Brekke (Horten)
  • 2. Jonas Bergundhaugen (Horten)

Tønsberg Roklubb I
  • 1. Lars Gørann Lindgren (NOR)
  • 2. Isac Vartdal-Gjerde (NOR)

Hadsund Roklub/Roklubben Ægir I
  • 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir)
  • 2. Mikkel Knudsen (Hadsund)

AFMELDTNorway II
  • 1. N N (NOR)
  • 2. N N (NOR)

Norway I
  • 1. Nicolai Enstad Haraldseth (Horten)
  • 2. Jaime Aalders (Bærum)

7

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro)

8

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Aske Petersen (Holstebro)

9

AFMELDTRoforeningen KVIK I
  • Anders Boutrup Pedersen (KVIK)

10

Norske Studenters Roklub I
  • Jonas Slettemark Juel (NSR)

11

Ormsund Roklub I
  • Ole Johan Klingan (ORK)

12

Moss Roklubb I
  • Vegard Sæby (MRK)
Løb 119
U14 M2X JCM2X - Jun.A Piger 2x 2000 m - 2000m
1. Indledende 1. jul kl.:09:31

1

Roklubben Viking/Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)
  • 2. Aske Storm (Viking)

2

Christiania Rodklub II
  • 1. Jostein Eriksen Thon (Christiania)
  • 2. Christoffer Widding (Christiania)

3

Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Mathias Brøbech (Bagsværd)
  • 2. Svante Witt (Bagsværd)

4

Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Filip Blaaberg-Greve (Holstebro)
  • 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)

5

Kungälv/Åhus Roddklubb I
  • 1. Harry Ottosson (SWE)
  • 2. Malte Andersson (SWE)

Drammen Roklubb/Tønsberg Roklubb I
  • 1. Lene Samland (NOR)
  • 2. Karoline Rydland Masch (DRM)

Horten Roklubb I
  • 1. Mia Helene Falch (Horten)
  • 2. Elin Bjune (Horten)

Fredriksstad Roklub I
  • 1. Emilie Stokke (NOR)
  • 2. Hedda Marie B. Larsen (NOR)

Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Agnete Jersild (Bagsværd)
  • 2. Annelise Kofod (Bagsværd)

Moss Roklubb I
  • 1. Maija Rekstad (MRK)
  • 2. Hibaq Mohamed (MRK)

Ormsund Roklub I
  • 1. Rikke Aslaksen Waale (ORK)
  • 2. Serine Camilie Aaker (ORK)

Aarhus Roklub/Hadsund Roklub I
  • 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus)
  • 2. Liane Vestergaard (Hadsund)

Christiania Rodklub I
  • 1. Hermine Wilhelmsen (Christiania)
  • 2. Marte Morgenlie Skei (Christiania)

Danske Studenters Roklub/Roklubben Stevns I
  • 1. Nikoline Kroll (Stevns)
  • 2. Louise Hyldager (DSR)

Norway I
  • 1. Amanda Helseth (AARK)
  • 2. Matilde Sødal (NOR)

Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)
  • 2. Ida Blomstrand (Hadsund)

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I
  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR)
  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR)
  • 2. Regitze Bay (Bagsværd)
  • 2. Regitze Bay (Bagsværd)

Moss Roklubb/Sarpsborg RK I
  • 1. Lise Meinike Dørre (MRK)
  • 2. Cornelia Knutsen (NOR)
Løb 136
U14 M2X JCM2X - Jun C Drenge 2X TU-Cup - 500m
2. Indledende 1. jul kl.:09:34

6

Næstved Roklub/Roklubben Ægir I
  • 1. William Kjærgaard (Næstv.)
  • 2. Benjamin Johnsen (Ægir)

7

Christiania Rodklub I
  • 1. Jacob Balder Haug Hagen (Christiania)
  • 2. Lorentz Pran (Christiania)

8

Roklubben Furesø/Roklubben Skjold I
  • 1. Ask Høyer Splittorff (Skjold)
  • 2. Nikolaj Juul Damkjer (København)

9

Horten Roklubb I
  • 1. Tobias Kjersem Larsen (Horten)
  • 2. Sebastian Haraldseth (Horten)

10

Kungälv/Mölndals Roddklubb I
  • 1. Erik Källström (MRK)
  • 2. Simon Karlsson (SWE)
Løb 136
U14 M2X JCM2X - Jun C Drenge 2X TU-Cup - 500m
3. Indledende 1. jul kl.:09:37

11

Drammen Roklubb II
  • 1. Ulrik Pharo Lohne (DRM)
  • 2. Hampus Westerberg-Heltne (DRM)

12

Odense Roklub/KCO I
  • 1. Frederik Markvardsen (Odense)
  • 2. Tobias Højland Bendixen (Odense)

13

Holstebro Roklub/KCHO II
  • 1. Mathias Elgaard Jensen (Holstebro)
  • 2. Oliver Meldgaard Nielsen (Holstebro)

14

Moss Roklubb I
  • 1. Simen Dørre (MRK)
  • 2. Viktor Rekstad (MRK)

15

Ormsund Roklub I
  • 1. Truls Oskar Hansen (ORK)
  • 2. Adrian Lund (ORK)
Løb 137
U14 W1X JCW1X - Jun C Piger 1X TU-Cup - 500m
1. Indledende 1. jul kl.:09:40

1

Kungälv I
  • Stina Bujalla (SWE)

2

Kungälv II
  • Tyra Carlsson (SWE)

3

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)

4

Ormsund Roklub II AFMELDT
  • Tyra Eklo Hjemdal (ORK)

5

Sorø Roklub I
  • Elisabeth Østergaard (Sorø)
Løb 123
W1X W1X - Kvinder 1X - 2000m
1. Indledende 1. jul kl.:09:41

Roskilde Roklub/KCR I
  • Silja Konoy Davidsen (Roskilde)

Roskilde Roklub/KCR II
  • Katrine Schultz-Knudsen (Roskilde)

AFMELDTRoklubben ARA I
  • Christina Jensen (ARA)

AFMELDTBagsværd Roklub/KCB I
  • Emilie Jersild (Bagsværd)

AFMELDTBagsværd Roklub/KCB II
  • Iben Østergaard (Bagsværd)

Aarhus Roklub I
  • Maria L.N Hansen (Aarhus)

Aarhus Roklub II
  • Kirstine Stampe (Aarhus)

Aarhus Roklub III
  • Mai Nielsen (Aarhus)

Aarhus Roklub IV
  • Sahra Monefeldt Andersen (Aarhus)

Drammen Roklubb I
  • Sara Seip (DRM)
Løb 137
U14 W1X JCW1X - Jun C Piger 1X TU-Cup - 500m
2. Indledende 1. jul kl.:09:43

6

Drammen Roklubb I
  • Tale Tollefsen Seip (DRM)

7

Tønsberg Roklubb I
  • Frida Andrup-Næss (NOR)

8

Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch ** (Rødvig)

9

Ormsund Roklub I
  • AnnaLuna Bjønnes Yngsdal (ORK)

10

Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs (Aarhus)
Løb 137
U14 W1X JCW1X - Jun C Piger 1X TU-Cup - 500m
3. Indledende 1. jul kl.:09:46

11

Sorø Roklub II
  • Smilla Post-Kallenbach (Sorø)

12

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen (Holstebro)

13

Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss (Furesø)

14

Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen (Odder)

15

Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen (Ægir)
Løb 137
U14 W1X JCW1X - Jun C Piger 1X TU-Cup - 500m
4. Indledende 1. jul kl.:09:49

16

Horten Roklubb I
  • Henrikke Enstad Haraldseth (Horten)

17

Hadsund Roklub I
  • Laetitia Panero-Bommer (Hadsund)

18

Silkeborg Roklub/KCHO II
  • Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)

19

Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Maja Klitgaard (Silkeborg)
Løb 124
M1X M1X - Mænd 1X 2000 m - 2000m
1. Indledende 1. jul kl.:09:51

Fredericia Roklub I
  • Christian Kiær (Fr.cia)

Roskilde Roklub/KCR I
  • Bastian Secher (Roskilde)

Roforeningen KVIK I
  • Anders Boutrup Pedersen (KVIK)

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro)

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Aske Petersen (Holstebro)

Odense Roklub/KCO I
  • Niklas Vindinge Sørensen (Odense)

Danske Studenters Roklub I
  • Mark Hartsteen (DSR)

Danske Studenters Roklub II
  • Timothy Antonie Hansen (DSR)

Ormsund Roklub I
  • Ole Johan Klingan (ORK)

Lyngby Roklub/KKL Afmeldt
  • Emil Lenzing (Lyngby)
Løb 138
U17 M2X JBM2X - Jun B Drenge 2X TU-Cup - 1500m
1. Indledende 1. jul kl.:09:52

1

Tønsberg Roklubb I
  • 1. Andreas Rensvold Bjørgan (NOR)
  • 2. Martin Asheim (NOR)

2

Christiania Rodklub II
  • 1. Tinius Wilhelmsen (Christiania)
  • 2. Reite Fredrik (Christiania)

3

Horten Roklubb/Tønsberg Roklubb I
  • 1. Ola Flatland Hoftun (NOR)
  • 2. Bjørn-Ola Bexrud (Horten)

4

Kungälv II
  • 1. Edvin Karlsson (SWE)
  • 2. Nils Hugoson (SWE)

5

Christiania Rodklub III
  • 1. Bror Flyen Storsten (Christiania)
  • 2. Martin Dege (Christiania)
Løb 138
U17 M2X JBM2X - Jun B Drenge 2X TU-Cup - 1500m
2. Indledende 1. jul kl.:09:55

7

Sarpsborg RK I
  • 1. Håkon Grønberg Møller (NOR)
  • 2. Jacob Gundersen (NOR)

8

Drammen Roklubb I
  • 1. Jonas Willand-Evensen (DRM)
  • 2. Elias Loe Eritsland (DRM)

9

Sorø Roklub II
  • 1. Peter Skou ** (Sorø)
  • 2. Mathias Ebbekær (Sorø)

10

Åhus Roddklubb I
  • 1. Andreas Eriksson (SWE)
  • 2. Nils Ekander (SWE)

11

Christiania Rodklub I
  • 1. Andreas Dugstad Sørskaar (Christiania)
  • 2. Erik Johansen (Christiania)
Løb 138
U17 M2X JBM2X - Jun B Drenge 2X TU-Cup - 1500m
3. Indledende 1. jul kl.:09:58

12

Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
  • 2. Emil Ulnits (Holstebro)

13

Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)
  • 2. Julius Philipson (Roskilde)

14

Christiania Rodklub IV
  • 1. Åsmund Sand Larsen (Christiania)
  • 2. Marius Bjørn-Hansen Storsten (Christiania)

15

Kungälv I
  • 1. Edvin Öhman (SWE)
  • 2. Daniel Aronsson (SWE)

16

Horten Roklubb I
  • 1. Benjamin Nærsnes (Horten)
  • 2. Martin Rustan Buschmann (Horten)
Løb 138
U14 M2X JCM2X - Jun B Drenge 2X TU-Cup - 1500m
4. Indledende 1. jul kl.:10:01

Drammen Roklubb II
  • 1. Ulrik Pharo Lohne (DRM)
  • 2. Hampus Westerberg-Heltne (DRM)

Roklubben Viking/Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)
  • 2. Aske Storm (Viking)

Kungälv/Mölndals Roddklubb I
  • 1. Erik Källström (MRK)
  • 2. Simon Karlsson (SWE)

Horten Roklubb I
  • 1. Tobias Kjersem Larsen (Horten)
  • 2. Sebastian Haraldseth (Horten)

Roklubben Furesø/Roklubben Skjold I
  • 1. Ask Høyer Splittorff (Skjold)
  • 2. Nikolaj Juul Damkjer (København)

Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Mathias Brøbech (Bagsværd)
  • 2. Svante Witt (Bagsværd)

Kungälv/Åhus Roddklubb I
  • 1. Harry Ottosson (SWE)
  • 2. Malte Andersson (SWE)

Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Filip Blaaberg-Greve (Holstebro)
  • 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)

Holstebro Roklub/KCHO II
  • 1. Mathias Elgaard Jensen (Holstebro)
  • 2. Oliver Meldgaard Nielsen (Holstebro)

Moss Roklubb I
  • 1. Simen Dørre (MRK)
  • 2. Viktor Rekstad (MRK)

Christiania Rodklub I
  • 1. Jacob Balder Haug Hagen (Christiania)
  • 2. Lorentz Pran (Christiania)

Ormsund Roklub I
  • 1. Truls Oskar Hansen (ORK)
  • 2. Adrian Lund (ORK)

Odense Roklub/KCO I
  • 1. Frederik Markvardsen (Odense)
  • 2. Tobias Højland Bendixen (Odense)

Næstved Roklub/Roklubben Ægir I
  • 1. William Kjærgaard (Næstv.)
  • 2. Benjamin Johnsen (Ægir)

17

Aarhus Roklub I
  • 1. Simon Dissing (Aarhus)
  • 2. Viktor Edlefsen (Aarhus)

18

Sorø Roklub I
  • 1. Malte Arensbach (Sorø)
  • 2. Rasmus Lind (Sorø)

19

Københavns Roklub I
  • 1. August Brogren (København)
  • 2. Carl Jensenius (København)

20

Sarpsborg RK II
  • 1. Jakob Asbjørnsen (NOR)
  • 2. Oliver Melnes (NOR)
Løb 137
U14 W1X JCW1X - Jun C Piger 1X TU-Cup - 500m
1. Indledende 1. jul kl.:10:10

Drammen Roklubb I
  • Tale Tollefsen Seip (DRM)

Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch ** (Rødvig)

Sorø Roklub I
  • Elisabeth Østergaard (Sorø)

Sorø Roklub II
  • Smilla Post-Kallenbach (Sorø)

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen (Holstebro)

Tønsberg Roklubb I
  • Frida Andrup-Næss (NOR)

Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Maja Klitgaard (Silkeborg)

Silkeborg Roklub/KCHO II
  • Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)

Kungälv I
  • Stina Bujalla (SWE)

Kungälv II
  • Tyra Carlsson (SWE)

Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen (Odder)

Åhus Roddklubb I
  • Johanna Eriksson (SWE)

Hadsund Roklub I
  • Laetitia Panero-Bommer (Hadsund)

Horten Roklubb I
  • Henrikke Enstad Haraldseth (Horten)

Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss (Furesø)

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO II
  • Emma Erlandsen (Holstebro)

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO III
  • Maria Hastrup (Holstebro)

Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen (Ægir)

Ormsund Roklub I
  • AnnaLuna Bjønnes Yngsdal (ORK)

Ormsund Roklub II AFMELDT
  • Tyra Eklo Hjemdal (ORK)

Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs (Aarhus)

AFMELDTOdense Roklub/KCO I
  • Feline Gregersen (Odense)
Løb 139
U17 W1X JBW1X - Jun B Piger 1X TU-Cup - 1500m
1. Indledende 1. jul kl.:10:12

1

Japan Rowing Association I
  • Marin Kawamura (JPN)

2

Tønsberg Roklubb I
  • Ida Kyvik Sandvik (NOR)

3

Roklubben Furesø I
  • Clara Møller (Furesø)

4

Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Astrid Bruun Fejfer (LDR)

5

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Astrid Højgaard (Bagsværd)

6

Odense Roklub/KCO II
  • Louise Christensen (Odense)
Løb 139
U17 W1X JBW1X - Jun B Piger 1X TU-Cup - 1500m
2. Indledende 1. jul kl.:10:15

7

Drammen Roklubb I
  • Karoline Rydland Masch (DRM)

8

Horten Roklubb I
  • Maren Næss Brevik (Horten)

9

Roklubben Furesø II
  • Kristine Søndergård Hansen (Furesø)

10

Odense Roklub/KCO III
  • Signe Grønning (Odense)

11

Roforeningen KVIK II AFMELDT
  • Anna Adelholm (KVIK)

12

Tønsberg Roklubb II AFMELDT
  • Marie Andrup-Næss (NOR)
Løb 139
U17 W1X JBW1X - Jun B Piger 1X TU-Cup - 1500m
3. Indledende 1. jul kl.:10:18

13

Fredericia Roklub/KCHO I
  • Karen Katrine Mortensen (Fr.cia)

15

Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll (Stevns)

16

Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen (KVIK)

17

Japan Rowing Association II
  • Haruka Nakazawa (JPN)

18

Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen (Aarhus)

21

Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson (Næstv.)
Løb 139
U17 W1X JBW1X - Jun B Piger 1X TU-Cup - 1500m
4. Indledende 1. jul kl.:10:21

14

Odense Roklub/KCO I
  • Erantis Fodgaard Sørensen (Odense)

19

Horten Roklubb II
  • Marte Stava (Horten)

20

Kungälv I
  • Annie Nyman (SWE)

22

Sorø Roklub I
  • Emilie Lynæs (Sorø)

23

Sorø Roklub II
  • Nicoline Bluhme (Sorø)

24

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Matilde Hjorth (Bagsværd)
Løb 138
U17 M2X JBM2X - Jun B Drenge 2X TU-Cup - 1500m
1. Indledende 1. jul kl.:10:22

Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)
  • 2. Julius Philipson (Roskilde)

Sorø Roklub I
  • 1. Malte Arensbach (Sorø)
  • 2. Rasmus Lind (Sorø)

Sorø Roklub II
  • 1. Peter Skou ** (Sorø)
  • 2. Mathias Ebbekær (Sorø)

Drammen Roklubb I
  • 1. Jonas Willand-Evensen (DRM)
  • 2. Elias Loe Eritsland (DRM)

Tønsberg Roklubb I
  • 1. Andreas Rensvold Bjørgan (NOR)
  • 2. Martin Asheim (NOR)

Horten Roklubb/Tønsberg Roklubb I
  • 1. Ola Flatland Hoftun (NOR)
  • 2. Bjørn-Ola Bexrud (Horten)

Kungälv I
  • 1. Edvin Öhman (SWE)
  • 2. Daniel Aronsson (SWE)

Kungälv II
  • 1. Edvin Karlsson (SWE)
  • 2. Nils Hugoson (SWE)

Åhus Roddklubb I
  • 1. Andreas Eriksson (SWE)
  • 2. Nils Ekander (SWE)

Københavns Roklub I
  • 1. August Brogren (København)
  • 2. Carl Jensenius (København)

Københavns Roklub II
  • 1. Frederik Bahne Jessen (København)
  • 2. Dines Nedergaard (København)

Horten Roklubb I
  • 1. Benjamin Nærsnes (Horten)
  • 2. Martin Rustan Buschmann (Horten)

Sarpsborg RK I
  • 1. Håkon Grønberg Møller (NOR)
  • 2. Jacob Gundersen (NOR)

Sarpsborg RK II
  • 1. Jakob Asbjørnsen (NOR)
  • 2. Oliver Melnes (NOR)

Christiania Rodklub I
  • 1. Andreas Dugstad Sørskaar (Christiania)
  • 2. Erik Johansen (Christiania)

Christiania Rodklub II
  • 1. Tinius Wilhelmsen (Christiania)
  • 2. Reite Fredrik (Christiania)

Christiania Rodklub III
  • 1. Bror Flyen Storsten (Christiania)
  • 2. Martin Dege (Christiania)

Aarhus Roklub I
  • 1. Simon Dissing (Aarhus)
  • 2. Viktor Edlefsen (Aarhus)

Christiania Rodklub IV
  • 1. Åsmund Sand Larsen (Christiania)
  • 2. Marius Bjørn-Hansen Storsten (Christiania)
Løb 139
U17 W1X JBW1X - Jun B Piger 1X TU-Cup - 1500m
1. Indledende 1. jul kl.:10:37

Drammen Roklubb I
  • Karoline Rydland Masch (DRM)

Japan Rowing Association I
  • Marin Kawamura (JPN)

Japan Rowing Association II
  • Haruka Nakazawa (JPN)

Sorø Roklub I
  • Emilie Lynæs (Sorø)

Sorø Roklub II
  • Nicoline Bluhme (Sorø)

Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen (KVIK)

Tønsberg Roklubb I
  • Ida Kyvik Sandvik (NOR)

Tønsberg Roklubb II AFMELDT
  • Marie Andrup-Næss (NOR)

Kungälv I
  • Annie Nyman (SWE)

Roforeningen KVIK II AFMELDT
  • Anna Adelholm (KVIK)

Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson (Næstv.)

Horten Roklubb I
  • Maren Næss Brevik (Horten)

Horten Roklubb II
  • Marte Stava (Horten)

Roklubben Furesø I
  • Clara Møller (Furesø)

Roklubben Furesø II
  • Kristine Søndergård Hansen (Furesø)

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Matilde Hjorth (Bagsværd)

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Astrid Højgaard (Bagsværd)

Fredericia Roklub/KCHO I
  • Karen Katrine Mortensen (Fr.cia)

Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen (Aarhus)

Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Astrid Bruun Fejfer (LDR)

Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll (Stevns)

Odense Roklub/KCO I
  • Erantis Fodgaard Sørensen (Odense)

Odense Roklub/KCO II
  • Louise Christensen (Odense)

Odense Roklub/KCO III
  • Signe Grønning (Odense)
Løb 104
U19 M1X JM1X - Jun.A Drenge 1x 2000 m - m
1. A/B Semifinale 1. jul kl.:10:42

              Løb 104
              U19 M1X JM1X - Jun.A Drenge 1x 2000 m - m
              2. A/B Semifinale 1. jul kl.:10:47

                          Løb 105
                          U19 W1X JW1X - Jun.A Piger 1x 2000 m - m
                          1. A/B Semifinale 1. jul kl.:10:52

                                      Løb 105
                                      U19 W1X JW1X - Jun.A Piger 1x 2000 m - m
                                      2. A/B Semifinale 1. jul kl.:10:57

                                                  Løb 101
                                                  U14 M1X JCM1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m
                                                  E Finale 1. jul kl.:13:00

                                                          4

                                                          Holstebro Roklub/KCHO III
                                                          • Oliver Meldgaard Nielsen (Holstebro)

                                                              8

                                                              Lyngby Roklub/KKL I
                                                              • Kasper Andersen (Lyngby)

                                                              16

                                                              Kungälv I
                                                              • Simon Karlsson (SWE)

                                                              19

                                                              Drammen Roklubb II
                                                              • Håkon Wessel (DRM)

                                                              25

                                                              Holstebro Roklub/KCHO IV
                                                              • Christian Søndergaard (Holstebro)

                                                              29

                                                              Ormsund Roklub III
                                                              • Max Karl Andresen (ORK)
                                                              Løb 101
                                                              U14 M1X JCM1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m
                                                              D Finale 1. jul kl.:13:03

                                                                        5

                                                                        Odense Roklub/KCO II
                                                                        • Tobias Højland Bendixen (Odense)

                                                                          11

                                                                          Holstebro Roklub/KCHO II
                                                                          • Tobias Kramer (Holstebro)

                                                                          17

                                                                          Moss Roklubb II
                                                                          • Simen Dørre (MRK)

                                                                          23

                                                                          Kungälv II
                                                                          • Harry Ottosson (SWE)

                                                                          24

                                                                          Moss Roklubb III
                                                                          • Viktor Rekstad (MRK)

                                                                          26

                                                                          Roskilde Roklub/KCR I
                                                                          • Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)
                                                                          Løb 101
                                                                          U14 M1X JCM1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m
                                                                          C Finale 1. jul kl.:13:06

                                                                            1

                                                                            Hadsund Roklub I
                                                                            • August Herman Wisholm (Hadsund)

                                                                                      7

                                                                                      Horten Roklubb I
                                                                                      • Tobias Kjersem Larsen (Horten)

                                                                                      13

                                                                                      Silkeborg Roklub/KCHO I
                                                                                      • Max Elleskov Røgild (Silkeborg)

                                                                                      14

                                                                                      Holstebro Roklub/KCHO I
                                                                                      • Rasmus Mortensen (Holstebro)

                                                                                      22

                                                                                      Åhus Roddklubb I
                                                                                      • Malte Andersson (SWE)

                                                                                      30

                                                                                      Ormsund Roklub II
                                                                                      • Truls Oskar Hansen (ORK)
                                                                                      Løb 101
                                                                                      U14 M1X JCM1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m
                                                                                      B Finale 1. jul kl.:13:09

                                                                                                  6

                                                                                                  Roklubben Skjold I
                                                                                                  • Ask Høyer Splittorff (Skjold)

                                                                                                  10

                                                                                                  Moss Roklubb I
                                                                                                  • Kasper Krognes Tuva (MRK)

                                                                                                  12

                                                                                                  Odense Roklub/KCO I
                                                                                                  • Frederik Markvardsen (Odense)

                                                                                                  18

                                                                                                  Ormsund Roklub I
                                                                                                  • Adrian Lund (ORK)

                                                                                                  21

                                                                                                  Roklubben Ægir I
                                                                                                  • Benjamin Johnsen (Ægir)

                                                                                                  28

                                                                                                  Bagsværd Roklub/KCB III
                                                                                                  • Alexander Aldrich (Bagsværd)
                                                                                                  Løb 101
                                                                                                  U14 M1X JCM1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m
                                                                                                  A Finale 1. jul kl.:13:12

                                                                                                      2

                                                                                                      Holstebro Roklub/KCHO V
                                                                                                      • Simon Mikkelsen (Holstebro)

                                                                                                        3

                                                                                                        Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
                                                                                                        • Oscar Burvil (Viborg)

                                                                                                              9

                                                                                                              Bagsværd Roklub/KCB II
                                                                                                              • Asbjørn Bay (Bagsværd)

                                                                                                              15

                                                                                                              Roklubben Viking/KCR I
                                                                                                              • Aske Storm (Viking)

                                                                                                              20

                                                                                                              Bagsværd Roklub/KCB I
                                                                                                              • Casper Girke Christensen (Bagsværd)

                                                                                                              27

                                                                                                              Næstved Roklub I
                                                                                                              • William Kjærgaard (Næstv.)
                                                                                                              Løb 102
                                                                                                              U14 W2X JCW2X - Jun. C Piger 500m TU-Cup - m
                                                                                                              B Finale 1. jul kl.:13:22

                                                                                                              1

                                                                                                              Ormsund Roklub I
                                                                                                              • 1. Mille Aslaksen Wåle (ORK)
                                                                                                              • 2. Julie Knap Haagenrud (ORK)

                                                                                                                2

                                                                                                                Sorø Roklub I
                                                                                                                • 1. Elisabeth Østergaard (Sorø)
                                                                                                                • 2. Smilla Post-Kallenbach (Sorø)

                                                                                                                      6

                                                                                                                      Ormsund Roklub II
                                                                                                                      • 1. Embla Reykdal (ORK)
                                                                                                                      • 2. Tyra Eklo Hjemdal (ORK)

                                                                                                                      11

                                                                                                                      Drammen Roklubb I
                                                                                                                      • 1. Andrea Willand-Evensen (DRM)
                                                                                                                      • 2. Tale Tollefsen Seip (DRM)

                                                                                                                      12

                                                                                                                      Kungälv/Åhus Roddklubb I
                                                                                                                      • 1. Johanna Eriksson (SWE)
                                                                                                                      • 2. Märta Karlsson (SWE)
                                                                                                                      Løb 102
                                                                                                                      U14 W2X JCW2X - Jun. C Piger 500m TU-Cup - 500m
                                                                                                                      A Finale 1. jul kl.:13:25

                                                                                                                            3

                                                                                                                            Bagsværd Roklub/Silkeborg Roklub/KCB I
                                                                                                                            • 1. Maja Klitgaard (Silkeborg)
                                                                                                                            • 2. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)

                                                                                                                              4

                                                                                                                              Horten Roklubb I
                                                                                                                              • 1. Eline Stava (Horten)
                                                                                                                              • 2. Henrikke Enstad Haraldseth (Horten)

                                                                                                                                5

                                                                                                                                Aarhus Roklub/Hadsund Roklub I
                                                                                                                                • 1. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund)
                                                                                                                                • 2. Rikke Køchs (Aarhus)

                                                                                                                                  7

                                                                                                                                  Kungälv I
                                                                                                                                  • 1. Tyra Carlsson (SWE)
                                                                                                                                  • 2. Stina Bujalla (SWE)

                                                                                                                                  10

                                                                                                                                  Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub/KCHO I
                                                                                                                                  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)
                                                                                                                                  • 2. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
                                                                                                                                  Løb 103
                                                                                                                                  U19 M2- JM2- - Jun.A 2- Drenge 2000m - 2000m
                                                                                                                                  A Finale 1. jul kl.:13:28

                                                                                                                                  1

                                                                                                                                  Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/KCB I
                                                                                                                                  • 1. Sigurd Reistad (Bagsværd)
                                                                                                                                  • 2. Timon Strømgren (København)
                                                                                                                                  • 1. Sigurd Reistad (Bagsværd)
                                                                                                                                  • 2. Timon Strømgren (København)

                                                                                                                                  2

                                                                                                                                  Holstebro Roklub/KCHO I
                                                                                                                                  • 1. Kaare Mortensen (Holstebro)
                                                                                                                                  • 2. Nichlas Ulnits (Holstebro)
                                                                                                                                  • 1. Kaare Mortensen (Holstebro)
                                                                                                                                  • 2. Nichlas Ulnits (Holstebro)

                                                                                                                                  3

                                                                                                                                  Bagsværd Roklub/KCB I
                                                                                                                                  • 1. Lasse Maigaard (Bagsværd)
                                                                                                                                  • 2. Aksel Bay (Bagsværd)
                                                                                                                                  • 1. Lasse Maigaard (Bagsværd)
                                                                                                                                  • 2. Aksel Bay (Bagsværd)
                                                                                                                                  Løb 104
                                                                                                                                  U19 M1X JM1X - Jun.A Drenge 1x 2000 m - 2000m
                                                                                                                                  B Finale 1. jul kl.:13:31

                                                                                                                                  4

                                                                                                                                  Odense Roklub/KCO I
                                                                                                                                  • Tobias Taudal (Odense)

                                                                                                                                  5

                                                                                                                                  Hvidovre Roklub/KCHO I
                                                                                                                                  • Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre)

                                                                                                                                  8

                                                                                                                                  Ormsund Roklub I
                                                                                                                                  • Oskar Martinius Gjerland (ORK)

                                                                                                                                  13

                                                                                                                                  Moss Roklubb I
                                                                                                                                  • Alfred Eliassen (MRK)

                                                                                                                                  15

                                                                                                                                  Sarpsborg RK I
                                                                                                                                  • Diderik Sørby Skjønhaug (NOR)

                                                                                                                                  21

                                                                                                                                  Moss Roklubb II
                                                                                                                                  • Jarle Sæby (MRK)
                                                                                                                                  Løb 104
                                                                                                                                  U19 M1X JM1X - Jun.A Drenge 1x 2000 m - 2000m
                                                                                                                                  C Finale 1. jul kl.:13:33

                                                                                                                                  1

                                                                                                                                  Horten Roklubb I
                                                                                                                                  • Vegard Sørensen (Horten)

                                                                                                                                  6

                                                                                                                                  Horten Roklubb V
                                                                                                                                  • Jonas Bergundhaugen (Horten)

                                                                                                                                  9

                                                                                                                                  Roforeningen KVIK I
                                                                                                                                  • Torbjørn Frankel (KVIK)

                                                                                                                                  11

                                                                                                                                  Horten Roklubb IV
                                                                                                                                  • Egil Brekke (Horten)

                                                                                                                                  18

                                                                                                                                  Horten Roklubb III
                                                                                                                                  • Håkon Ørnbo (Horten)

                                                                                                                                  20

                                                                                                                                  Tønsberg Roklubb I
                                                                                                                                  • Sander Benden Nilsen (NOR)
                                                                                                                                  Løb 104
                                                                                                                                  U19 M1X JM1X - Jun.A Drenge 1x 2000 m - 2000m
                                                                                                                                  A Finale 1. jul kl.:13:34

                                                                                                                                              7

                                                                                                                                              Lyngby Roklub/KKL I
                                                                                                                                              • Mathias Ærendahl Heldbo (Lyngby)

                                                                                                                                              10

                                                                                                                                              Japan Rowing Association II
                                                                                                                                              • Hikaru Shigemi (JPN)

                                                                                                                                              12

                                                                                                                                              Japan Rowing Association III
                                                                                                                                              • Shunsuke Shimada (JPN)

                                                                                                                                              14

                                                                                                                                              Japan Rowing Association I
                                                                                                                                              • Hiroki Aoki (JPN)

                                                                                                                                              16

                                                                                                                                              Roforeningen KVIK/KCB I
                                                                                                                                              • Nicholas Andersen (KVIK)

                                                                                                                                              17

                                                                                                                                              Odense Roklub/KCO III
                                                                                                                                              • Andreas Finne Skovbakke (Odense)
                                                                                                                                              Løb 105
                                                                                                                                              U19 W1X JW1X - Jun.A Piger 1x 2000 m - 2000m
                                                                                                                                              A Finale 1. jul kl.:13:40

                                                                                                                                                  2

                                                                                                                                                  Roskilde Roklub/KCR I
                                                                                                                                                  • Malli Segoli (Roskilde)

                                                                                                                                                          6

                                                                                                                                                          Horten Roklubb I
                                                                                                                                                          • Mia Helene Falch (Horten)

                                                                                                                                                          10

                                                                                                                                                          Danske Studenters Roklub II
                                                                                                                                                          • Amalie Riff Brems (DSR)

                                                                                                                                                          12

                                                                                                                                                          Aarhus Roklub I
                                                                                                                                                          • Mette Køchs Nielsen (Aarhus)

                                                                                                                                                          18

                                                                                                                                                          Kungälv I
                                                                                                                                                          • Annie Nyman (SWE)

                                                                                                                                                          22

                                                                                                                                                          Fredericia Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                          • Amalie Kiær (Fr.cia)
                                                                                                                                                          Løb 106-a
                                                                                                                                                          U17 M1X JBM1X - Jun.B Drenge 1500m årgang 02 TU-Cup - m
                                                                                                                                                          D Finale 1. jul kl.:13:46

                                                                                                                                                          1

                                                                                                                                                          Åhus Roddklubb II
                                                                                                                                                          • Andreas Eriksson (SWE)

                                                                                                                                                                  7

                                                                                                                                                                  Horten Roklubb II
                                                                                                                                                                  • Bjørn-Ola Bexrud (Horten)

                                                                                                                                                                  16

                                                                                                                                                                  Roskilde Roklub/KCR III
                                                                                                                                                                  • Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)

                                                                                                                                                                  20

                                                                                                                                                                  Roforeningen KVIK I
                                                                                                                                                                  • Johan Søvndahl Kok (KVIK)
                                                                                                                                                                  Løb 106-a
                                                                                                                                                                  U17 M1X JBM1X - Jun.B Drenge 1500m årgang 02 TU-Cup - 1500m
                                                                                                                                                                  C Finale 1. jul kl.:13:51

                                                                                                                                                                    2

                                                                                                                                                                    Sarpsborg RK II
                                                                                                                                                                    • Håkon Grønberg Møller (NOR)

                                                                                                                                                                          9

                                                                                                                                                                          Sarpsborg RK III
                                                                                                                                                                          • Jakob Asbjørnsen (NOR)

                                                                                                                                                                          15

                                                                                                                                                                          Moss Roklubb III
                                                                                                                                                                          • Oliver Eliassen (MRK)

                                                                                                                                                                          17

                                                                                                                                                                          Sarpsborg RK IV
                                                                                                                                                                          • Oliver Melnes (NOR)
                                                                                                                                                                          Løb 106-a
                                                                                                                                                                          U17 M1X JBM1X - Jun.B Drenge 1500m årgang 02 TU-Cup - 1500m
                                                                                                                                                                          B Finale 1. jul kl.:13:56

                                                                                                                                                                                      6

                                                                                                                                                                                      Sorø Roklub I
                                                                                                                                                                                      • Christian Nielsen (Sorø)

                                                                                                                                                                                      10

                                                                                                                                                                                      Moss Roklubb II
                                                                                                                                                                                      • Simen Solbakken-Thømt (MRK)

                                                                                                                                                                                      12

                                                                                                                                                                                      Rødvig Roklub I
                                                                                                                                                                                      • Patrick Klestrup (Rødvig)

                                                                                                                                                                                      14

                                                                                                                                                                                      Københavns Roklub I
                                                                                                                                                                                      • Elvin Clemmensen (København)

                                                                                                                                                                                      18

                                                                                                                                                                                      Roklubben Stevns I
                                                                                                                                                                                      • Malthe T. Christiansen (Stevns)
                                                                                                                                                                                      Løb 106-a
                                                                                                                                                                                      U17 M1X JBM1X - Jun.B Drenge 1500m årgang 02 TU-Cup - 1500m
                                                                                                                                                                                      A Finale 1. jul kl.:14:01

                                                                                                                                                                                            3

                                                                                                                                                                                            Hadsund Roklub I
                                                                                                                                                                                            • Haris Alagic (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                5

                                                                                                                                                                                                Tønsberg Roklubb II
                                                                                                                                                                                                • Ola Flatland Hoftun (NOR)

                                                                                                                                                                                                  8

                                                                                                                                                                                                  Christiania Rodklub I
                                                                                                                                                                                                  • Bror Henrik Flyen Storsten (Christiania)

                                                                                                                                                                                                  11

                                                                                                                                                                                                  Aarhus Roklub I
                                                                                                                                                                                                  • Simon Dissing (Aarhus)

                                                                                                                                                                                                  13

                                                                                                                                                                                                  Mölndals Roddklubb I
                                                                                                                                                                                                  • Johan Källström (MRK)

                                                                                                                                                                                                  19

                                                                                                                                                                                                  Porsgrunn Roklubb I
                                                                                                                                                                                                  • Sturla Mogstad (PRK)
                                                                                                                                                                                                  Løb 106-b
                                                                                                                                                                                                  U17 M1X JBM1X - Jun.B Drenge 1500m årgang 01 TU-Cup - 1500m
                                                                                                                                                                                                  D Finale 1. jul kl.:14:05

                                                                                                                                                                                                  2

                                                                                                                                                                                                  Hadsund Roklub II
                                                                                                                                                                                                  • Malthe Dybdahl Malling (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                  13

                                                                                                                                                                                                  Horten Roklubb I
                                                                                                                                                                                                  • Benjamin Nærsnes (Horten)

                                                                                                                                                                                                  19

                                                                                                                                                                                                  Hadsund Roklub III
                                                                                                                                                                                                  • Rasmus Konnerup (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                  Løb 106-b
                                                                                                                                                                                                  U17 M1X JBM1X - Jun.B Drenge 1500m årgang 01 TU-Cup - m
                                                                                                                                                                                                  D Finale 1. jul kl.:14:05

                                                                                                                                                                                                          Løb 106-b
                                                                                                                                                                                                          U17 M1X JBM1X - Jun.B Drenge 1500m årgang 01 TU-Cup - 1500m
                                                                                                                                                                                                          C Finale 1. jul kl.:14:10

                                                                                                                                                                                                          5

                                                                                                                                                                                                          Horten Roklubb III
                                                                                                                                                                                                          • Martin Rustan Buschmann (Horten)

                                                                                                                                                                                                          6

                                                                                                                                                                                                          Københavns Roklub I
                                                                                                                                                                                                          • Charlie McDonald** (København)

                                                                                                                                                                                                          12

                                                                                                                                                                                                          Åhus Roddklubb I
                                                                                                                                                                                                          • Nils Ekander (SWE)

                                                                                                                                                                                                          17

                                                                                                                                                                                                          Drammen Roklubb I
                                                                                                                                                                                                          • Elias Loe Eritsland (DRM)
                                                                                                                                                                                                          Løb 106-b
                                                                                                                                                                                                          U17 M1X JBM1X - Jun.B Drenge 1500m årgang 01 TU-Cup - m
                                                                                                                                                                                                          C Finale 1. jul kl.:14:10

                                                                                                                                                                                                                    Løb 106-b
                                                                                                                                                                                                                    U17 M1X JBM1X - Jun.B Drenge 1500m årgang 01 TU-Cup - 1500m
                                                                                                                                                                                                                    B Finale 1. jul kl.:14:15

                                                                                                                                                                                                                    4

                                                                                                                                                                                                                    Tønsberg Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                    • Martin Asheim (NOR)

                                                                                                                                                                                                                    8

                                                                                                                                                                                                                    Moss Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                    • magnus strømme (MRK)

                                                                                                                                                                                                                    11

                                                                                                                                                                                                                    Kungälv I
                                                                                                                                                                                                                    • Per Ingmar Bujalla (SWE)

                                                                                                                                                                                                                    14

                                                                                                                                                                                                                    Christiania Rodklub II
                                                                                                                                                                                                                    • Erik Johansen (Christiania)

                                                                                                                                                                                                                    18

                                                                                                                                                                                                                    Roskilde Roklub/KCR I
                                                                                                                                                                                                                    • Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                    Løb 106-b
                                                                                                                                                                                                                    U17 M1X JBM1X - Jun.B Drenge 1500m årgang 01 TU-Cup - m
                                                                                                                                                                                                                    B Finale 1. jul kl.:14:15

                                                                                                                                                                                                                                Løb 106-b
                                                                                                                                                                                                                                U17 M1X JBM1X - Jun.B Drenge 1500m årgang 01 TU-Cup - 1500m
                                                                                                                                                                                                                                A Finale 1. jul kl.:14:20

                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                Sarpsborg RK I
                                                                                                                                                                                                                                • Jacob Gundersen (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                3

                                                                                                                                                                                                                                Odense Roklub/KCO I
                                                                                                                                                                                                                                • Sebastian Quottrup Jansen (Odense)

                                                                                                                                                                                                                                7

                                                                                                                                                                                                                                Christiania Rodklub I
                                                                                                                                                                                                                                • Reite Fredrik (Christiania)

                                                                                                                                                                                                                                10

                                                                                                                                                                                                                                Roskilde Roklub/KCR II
                                                                                                                                                                                                                                • Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                15

                                                                                                                                                                                                                                Christiania Rodklub III
                                                                                                                                                                                                                                • Tinius Wilhelmsen (Christiania)

                                                                                                                                                                                                                                16

                                                                                                                                                                                                                                Kungälv II
                                                                                                                                                                                                                                • Emil Lundqvist (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                Løb 106-b
                                                                                                                                                                                                                                U17 M1X JBM1X - Jun.B Drenge 1500m årgang 01 TU-Cup - m
                                                                                                                                                                                                                                A Finale 1. jul kl.:14:20

                                                                                                                                                                                                                                            Løb 108
                                                                                                                                                                                                                                            U13 M1X JDM1X - Jun.D Drenge 500m 1x - 500m
                                                                                                                                                                                                                                            1. Afdeling 1. jul kl.:14:23

                                                                                                                                                                                                                                            1

                                                                                                                                                                                                                                            Roklubben Stevns I
                                                                                                                                                                                                                                            • August Riis Poulsen (Stevns)

                                                                                                                                                                                                                                            2

                                                                                                                                                                                                                                            Roklubben Stevns II
                                                                                                                                                                                                                                            • Jakob Iversen (Stevns)

                                                                                                                                                                                                                                            3

                                                                                                                                                                                                                                            Roklubben Stevns IV
                                                                                                                                                                                                                                            • Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)
                                                                                                                                                                                                                                            Løb 107
                                                                                                                                                                                                                                            U17 W2X JBW2X - Jun.B Piger 1500m TU-Cup - 1500m
                                                                                                                                                                                                                                            B Finale 1. jul kl.:14:26

                                                                                                                                                                                                                                                2

                                                                                                                                                                                                                                                Lyngby Dameroklub/Roklubben Skjold I
                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Mathilde Koczulab (Skjold)
                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Ida Marie Reimer (LDR)

                                                                                                                                                                                                                                                    4

                                                                                                                                                                                                                                                    Roklubben Skjold I
                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Mathilde Morris Bay Toft (Skjold)
                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Stine Koczulab (Skjold)

                                                                                                                                                                                                                                                      8

                                                                                                                                                                                                                                                      Sorø Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                      • 1. Nicoline Bluhme (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                      • 2. Emilie Lynæs (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                      10

                                                                                                                                                                                                                                                      Tønsberg Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                      • 1. Marie Andrup-Næss (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                      • 2. Ida Kyvik Sandvik (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                      Løb 107
                                                                                                                                                                                                                                                      U17 W2X JBW2X - Jun.B Piger 1500m TU-Cup - 1500m
                                                                                                                                                                                                                                                      A Finale 1. jul kl.:14:31

                                                                                                                                                                                                                                                        1

                                                                                                                                                                                                                                                        Roklubben Ægir I
                                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Rebekkah Nordskjold (Ægir)
                                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Stefanie Brun Pedersen (Ægir)

                                                                                                                                                                                                                                                            3

                                                                                                                                                                                                                                                            Kungälv I
                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Elin Brischewski (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Sofie Runge (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                5

                                                                                                                                                                                                                                                                Roskilde Roklub/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Caroline Munch (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Victoria Munch (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                  7

                                                                                                                                                                                                                                                                  Horten Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Marte Stava (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Maren Næss Brevik (Horten)

                                                                                                                                                                                                                                                                  11

                                                                                                                                                                                                                                                                  Ormsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Mathea Louise Rognerud (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Hannah Elisabeth Grude (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                  Løb 108
                                                                                                                                                                                                                                                                  U13 M1X JDM1X - Jun.D Drenge 500m 1x - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                  2. Afdeling 1. jul kl.:14:38

                                                                                                                                                                                                                                                                  Rødvig Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • Kevin Joensen, (Rødvig)

                                                                                                                                                                                                                                                                  Mölndals Roddklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • Erik Källström (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                  Horten Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • Sebastian Haraldseth (Horten)

                                                                                                                                                                                                                                                                  Roklubben Stevns I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • August Riis Poulsen (Stevns)

                                                                                                                                                                                                                                                                  Roklubben Stevns V
                                                                                                                                                                                                                                                                  • David F Larsen (Stevns)

                                                                                                                                                                                                                                                                  Roklubben Stevns II
                                                                                                                                                                                                                                                                  • Jakob Iversen (Stevns)

                                                                                                                                                                                                                                                                  Roklubben Stevns III
                                                                                                                                                                                                                                                                  • Nikolaj Hausman Olsen (Stevns)

                                                                                                                                                                                                                                                                  Roklubben Stevns IV
                                                                                                                                                                                                                                                                  • Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)
                                                                                                                                                                                                                                                                  Løb 108
                                                                                                                                                                                                                                                                  U13 M1X JDM1X - Jun.D Drenge 500m 1x - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                  2. Afdeling 1. jul kl.:14:42

                                                                                                                                                                                                                                                                  4

                                                                                                                                                                                                                                                                  Mölndals Roddklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • Erik Källström (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                  5

                                                                                                                                                                                                                                                                  Rødvig Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • Kevin Joensen, (Rødvig)

                                                                                                                                                                                                                                                                  6

                                                                                                                                                                                                                                                                  Horten Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • Sebastian Haraldseth (Horten)

                                                                                                                                                                                                                                                                  7

                                                                                                                                                                                                                                                                  Roklubben Stevns III
                                                                                                                                                                                                                                                                  • Nikolaj Hausman Olsen (Stevns)

                                                                                                                                                                                                                                                                  8

                                                                                                                                                                                                                                                                  Roklubben Stevns V
                                                                                                                                                                                                                                                                  • David F Larsen (Stevns)
                                                                                                                                                                                                                                                                  Løb 109
                                                                                                                                                                                                                                                                  U13 W2X JDW2X - Jun. D Piger 500m 2x - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                  1. Afdeling 1. jul kl.:14:44

                                                                                                                                                                                                                                                                  1

                                                                                                                                                                                                                                                                  Roklubben Stevns I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Cecilia tornehøj Kroll (Stevns)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Anna Iversen (Stevns)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Cecilia tornehøj Kroll (Stevns)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Anna Iversen (Stevns)

                                                                                                                                                                                                                                                                  2

                                                                                                                                                                                                                                                                  Kungälv II
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Klara Nyman (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Märta Karlsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Klara Nyman (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Märta Karlsson (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                  3

                                                                                                                                                                                                                                                                  Kungälv I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Maja Karlsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Moa Lundqkvist (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Maja Karlsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Moa Lundqkvist (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                  Løb 115
                                                                                                                                                                                                                                                                  U15 M4X JCM4X - Jun C Drenge 4x- TU-Cup - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                  A Finale 1. jul kl.:14:50

                                                                                                                                                                                                                                                                  1

                                                                                                                                                                                                                                                                  Kungälv/Mölndals Roddklubb/Åhus Roddklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Harry Ottosson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Simon Karlsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 3. Malte Andersson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 4. Erik Källström (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                  2

                                                                                                                                                                                                                                                                  Holstebro Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Tobias Kramer (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 3. Christian Søndergaard (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 4. Max Elleskov Røgild (Silkeborg)

                                                                                                                                                                                                                                                                  3

                                                                                                                                                                                                                                                                  Bagsværd Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Asbjørn Bay (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Alexander Aldrich (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 3. Mathias Brøbech (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 4. Casper Girke Christensen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • cox. Svante Witt (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                  4

                                                                                                                                                                                                                                                                  Holstebro Roklub/Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Rasmus Mortensen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Oscar Burvil (Viborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 3. Filip Blaaberg-Greve (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 4. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                  5

                                                                                                                                                                                                                                                                  Drammen Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Håkon Wessel (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Jonas Willand-Evensen (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 3. Ulrik Pharo Lohne (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 4. Hampus Westerberg-Heltne (DRM)

                                                                                                                                                                                                                                                                  6

                                                                                                                                                                                                                                                                  Christiania Rodklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Lorentz Pran (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Jacob Balder Haug Hagen (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 3. Christoffer Widding (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 4. Jostein Eriksen Thon (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                  Løb 111
                                                                                                                                                                                                                                                                  U19 W2- JW2- - JW 2- Jun A 2000 m - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                  A Finale 1. jul kl.:14:50

                                                                                                                                                                                                                                                                  Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                  Hadsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Thea Bach Stegger (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Agnete Munk (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                                                                                  AFMELDTBagsværd Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Agnete Jersild (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Annelise Kofod (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                  Løb 111
                                                                                                                                                                                                                                                                  U19 W2- JW2- - JW 2- Jun A 2000 m - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                  A Finale 1. jul kl.:14:52

                                                                                                                                                                                                                                                                  1

                                                                                                                                                                                                                                                                  Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                  3

                                                                                                                                                                                                                                                                  Hadsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Thea Bach Stegger (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Agnete Munk (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                  Løb 112-a
                                                                                                                                                                                                                                                                  W2X W2X - W2x Sen 2000m - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                  A Finale 1. jul kl.:14:56

                                                                                                                                                                                                                                                                    1

                                                                                                                                                                                                                                                                    Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Nina Hollensen (Aarhus)
                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Lisbet Falch Jakobsen (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                      2

                                                                                                                                                                                                                                                                      Danske Studenters Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                      • 1. Sofie Brorson Vetner (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                      • 2. Rikke Brouw Hyldahl (DSR)

                                                                                                                                                                                                                                                                              7

                                                                                                                                                                                                                                                                              Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                              • 1. Trine Toft Andersen (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                              • 2. Iben Østergaard (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                              9

                                                                                                                                                                                                                                                                              Drammen Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                              • 1. Astrid Leirset (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                              • 2. Siri Bjerkheim (DRM)

                                                                                                                                                                                                                                                                              10

                                                                                                                                                                                                                                                                              Odense Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                              • 1. Elisabeth Kaalund Keller (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                              • 2. Hedda Bollum Berge (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                              Løb 112-b
                                                                                                                                                                                                                                                                              W2- W2- - W2- Sen 2000m - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                              A Finale 1. jul kl.:14:59

                                                                                                                                                                                                                                                                              1

                                                                                                                                                                                                                                                                              Bagsværd/Holstebro Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                              • 1. Frida Sanggaard (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                              • 2. Ida Petersen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                              • 1. Frida Sanggaard (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                              • 2. Ida Petersen (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                              2

                                                                                                                                                                                                                                                                              Odense Roklub/KCO I
                                                                                                                                                                                                                                                                              • 1. Luise Lund Hansen (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                              • 2. N N (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                              • 1. Luise Lund Hansen (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                              • 2. N N (DSR)

                                                                                                                                                                                                                                                                              3

                                                                                                                                                                                                                                                                              Bagsværd Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                              • 1. Emma Hammer (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                              • 2. Emilie Jersild (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                              • 1. Emma Hammer (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                              • 2. Emilie Jersild (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                              Løb 113-a
                                                                                                                                                                                                                                                                              M2X M2X - M2x Sen 2000m - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                              A Finale 1. jul kl.:15:02

                                                                                                                                                                                                                                                                              1

                                                                                                                                                                                                                                                                              Drammen Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                              • 1. Håkon Austad Langberg (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                              • 2. Eirik Hexeberg Henriksen (DRM)

                                                                                                                                                                                                                                                                              2

                                                                                                                                                                                                                                                                              Odense Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                              • 1. Martin Rønn Sørensen (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                              • 2. Michael Moerner (Odense)

                                                                                                                                                                                                                                                                              3

                                                                                                                                                                                                                                                                              Bagsværd Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                              • 1. Marcus Johansen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                              • 2. Christian Michaelsen (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                              4

                                                                                                                                                                                                                                                                              Aalborg Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                              • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                              • 2. Jesper Quist Jensen (Aalborg)

                                                                                                                                                                                                                                                                              5

                                                                                                                                                                                                                                                                              Sorø Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                              • 1. Peter Carstens (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                              • 2. Christian Mølvig (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                              Løb 113-a
                                                                                                                                                                                                                                                                              M2X M2X - M2x Sen 2000m - m
                                                                                                                                                                                                                                                                              A Finale 1. jul kl.:15:02

                                                                                                                                                                                                                                                                                          Løb 113-b
                                                                                                                                                                                                                                                                                          M2- M2- - M2- Sen 2000m - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                          A Finale 1. jul kl.:15:05

                                                                                                                                                                                                                                                                                          1

                                                                                                                                                                                                                                                                                          Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Aksel Dybdahl Poulsen (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Jakob Grænge Hansen (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Aksel Dybdahl Poulsen (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Jakob Grænge Hansen (DSR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                          2

                                                                                                                                                                                                                                                                                          Odense Roklub/KCO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Oscar Mazza (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Malte Rusbjerg (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Oscar Mazza (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Malte Rusbjerg (Odense)

                                                                                                                                                                                                                                                                                          3

                                                                                                                                                                                                                                                                                          Bagsværd Roklub/KCB II
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Jens Graudal (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Malthe Puro (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Jens Graudal (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Malthe Puro (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                          4

                                                                                                                                                                                                                                                                                          Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Christoffer Kruse (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Loui Lam (KVIK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                          5

                                                                                                                                                                                                                                                                                          Bærum Roklubb/Moss Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Andreas Erichsen (Bærum)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Einar Solbakken (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Andreas Erichsen (Bærum)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Einar Solbakken (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          Løb 114
                                                                                                                                                                                                                                                                                          M4- M4- - M4- Sen 2000m - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                          A Finale 1. jul kl.:15:08

                                                                                                                                                                                                                                                                                          1

                                                                                                                                                                                                                                                                                          Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roskilde Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Anders Bau Hansen (Lyngby)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Christian Asmussen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 3. Jacob Barsøe (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 4. Jens Vilhelmsen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Anders Bau Hansen (Lyngby)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Christian Asmussen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 3. Jacob Barsøe (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 4. Jens Vilhelmsen (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                          2

                                                                                                                                                                                                                                                                                          Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Magnus Valbirk (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Esben Søvndahl (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 3. Christian Taulbjerg (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 4. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Magnus Valbirk (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Esben Søvndahl (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 3. Christian Taulbjerg (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 4. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                          3

                                                                                                                                                                                                                                                                                          Aalborg Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Christian Hauge (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Christian Kiær (Fr.cia)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 3. Mikkel Paetau (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 4. Esben Ravn (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Christian Hauge (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Christian Kiær (Fr.cia)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 3. Mikkel Paetau (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 4. Esben Ravn (Aalborg)

                                                                                                                                                                                                                                                                                          Moss Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Alfred Eliassen (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Einar Solbakken (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 3. Jarle Sæby (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 4. Vegard Sæby (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                          AFMELDTBagsværd Roklub/Københavns Roklub/Odense Roklub/KCO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Oscar Mazza (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Malte Rusbjerg (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 3. Sebastian Bache (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 4. Jakob Søe Lillelund (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          Løb 115
                                                                                                                                                                                                                                                                                          U15 M4X JCM4X - Jun C Drenge 4x- TU-Cup - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                          A Finale 1. jul kl.:15:14

                                                                                                                                                                                                                                                                                          Drammen Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Håkon Wessel (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Jonas Willand-Evensen (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 3. Ulrik Pharo Lohne (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 4. Hampus Westerberg-Heltne (DRM)

                                                                                                                                                                                                                                                                                          Holstebro Roklub/Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Rasmus Mortensen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Oscar Burvil (Viborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 3. Filip Blaaberg-Greve (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 4. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                          Holstebro Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Tobias Kramer (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 3. Christian Søndergaard (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 4. Max Elleskov Røgild (Silkeborg)

                                                                                                                                                                                                                                                                                          Bagsværd Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Asbjørn Bay (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Alexander Aldrich (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 3. Mathias Brøbech (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 4. Casper Girke Christensen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • cox. Svante Witt (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                          Kungälv/Mölndals Roddklubb/Åhus Roddklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Harry Ottosson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Simon Karlsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 3. Malte Andersson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 4. Erik Källström (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                          Christiania Rodklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Lorentz Pran (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Jacob Balder Haug Hagen (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 3. Christoffer Widding (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 4. Jostein Eriksen Thon (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                          Løb 117
                                                                                                                                                                                                                                                                                          U17 M4X JBM4X - Jun. B Drenge 4x- 1500m TU-Cup - 1500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                          B Finale 1. jul kl.:15:17

                                                                                                                                                                                                                                                                                              2

                                                                                                                                                                                                                                                                                              Sarpsborg RK I Afmeldt
                                                                                                                                                                                                                                                                                              • 1. Håkon Grønberg Møller (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                              • 2. Jacob Gundersen (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                              • 3. Jakob Asbjørnsen (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                              • 4. Oliver Melnes (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                  4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Moss Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. magnus strømme (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Kasper Krognes Tuva (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 3. Oliver Eliassen (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 4. Simen Solbakken-Thømt (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                    6

                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Kungälv/Mölndals Roddklubb/Åhus Roddklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Nils Hugoson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Edvin Karlsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 3. Johan Källström (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 4. Nils Ekander (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                    9

                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Københavns Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Tobias Theglev (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Frederik Saltoft Jessen (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 3. Anton Sode Dam (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 4. Villads Lindholm (København)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                    11

                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Christiania Rodklub II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Marius Bjørn-Hansen Storsten (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Bror Flyen Storsten (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 3. Martin Dege (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 4. Åsmund Sand Larsen (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Løb 117
                                                                                                                                                                                                                                                                                                    U17 M4X JBM4X - Jun. B Drenge 4x- 1500m TU-Cup - 1500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                    A Finale 1. jul kl.:15:22

                                                                                                                                                                                                                                                                                                      1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Roskilde Roklub/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                      • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                      • 2. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                      • 3. Julius Philipson (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                      • 4. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                          3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Christiania Rodklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Andreas Dugstad Sørskaar (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Erik Johansen (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 3. Fredrik Reite (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 4. Tinius Wilhelmsen (Christiania)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                              5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Kungälv I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                              • 1. Daniel Aronsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                              • 2. Emil Lundqvist (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                              • 3. Edvin Öhman (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                              • 4. Per Ingmar Bujalla (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                7

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Holstebro Roklub/Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Frederik Larsen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Thomas Jensen (Hvidovre)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Jannick Wly Andersen (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                8

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Stevns/Sorø Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Christian Nielsen (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Mathias Ebbekær (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Peter Skou ** (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Malthe T. Christiansen (Stevns)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                10

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/Næstved Roklub/Sorø Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Rasmus Lind (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Malte Arensbach (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Rasmus Bjerre (Næstv.)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Niels Østergaard (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 118
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U19 M2X JM2X - Jun.A Drenge 2x 2000 m - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                A Finale 1. jul kl.:15:29

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Tønsberg Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Lars Gørann Lindgren (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Isac Vartdal-Gjerde (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Horten Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Håkon Ørnbo (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Vegard Sørensen (Horten)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Ringsted Roklub/Roskilde Roklub/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Sigurd Hutnik (Ringsted)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Norway I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Nicolai Enstad Haraldseth (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Jaime Aalders (Bærum)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                6

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Hadsund Roklub/Roklubben Ægir I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Mikkel Knudsen (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                7

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Horten Roklubb II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Egil Brekke (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Jonas Bergundhaugen (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 118
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U19 M2X JM2X - Jun.A Drenge 2x 2000 m - m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                A Finale 1. jul kl.:15:29

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Løb 119
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            U19 W2X JW2X - Jun.A Piger 2x 2000 m - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            A Finale 1. jul kl.:15:35

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              • 2. Ida Blomstrand (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Norway I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      • 1. Amanda Helseth (AARK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      • 2. Matilde Sødal (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        7

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Christiania Rodklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Hermine Wilhelmsen (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Marte Morgenlie Skei (Christiania)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        8

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Ormsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Rikke Aslaksen Waale (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Serine Camilie Aaker (ORK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        9

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Danske Studenters Roklub/Roklubben Stevns I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Nikoline Kroll (Stevns)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Louise Hyldager (DSR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        11

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Regitze Bay (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Løb 121
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        U15 W4X JCW4X - Jun C Piger 4x- TU-Cup - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        A Finale 1. jul kl.:15:41

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Kungälv I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Maja Karlsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Klara Nyman (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 3. Moa Lundqkvist (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 4. Märta Karlsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • cox. Johanna Eriksson (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Ormsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Julie Knap Haagenrud (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Karen Nevstad (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 3. Embla Reykdal (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 4. AnnaLuna Bjønnes Yngsdal (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Julie Knap Haagenrud (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Karen Nevstad (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 3. Embla Reykdal (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 4. AnnaLuna Bjønnes Yngsdal (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Løb 122
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        U17 W4X JBW4X - Jun B Piger 4x- TU-Cup - 1500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        A Finale 1. jul kl.:15:41

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Lyngby Dameroklub/Roklubben Skjold I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Ida Marie Reimer (LDR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Mathilde Koczulab (Skjold)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 3. Mathilde Morris Bay Toft (Skjold)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 4. Stine Koczulab (Skjold)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Ida Marie Reimer (LDR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Mathilde Koczulab (Skjold)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 3. Mathilde Morris Bay Toft (Skjold)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 4. Stine Koczulab (Skjold)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Clara Møller (Furesø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Anna Adelholm (KVIK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 3. Xenia Kviat Antonsen (KVIK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 4. Kristine Søndergård Hansen (Furesø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Clara Møller (Furesø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Anna Adelholm (KVIK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 3. Xenia Kviat Antonsen (KVIK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 4. Kristine Søndergård Hansen (Furesø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Aarhus Roklub/Odense Roklub/Roklubben Ægir I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Laura Boldsen (Aarhus)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Erantis Fodgaard Sørensen (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 3. Rebekkah Nordskjold (Ægir)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 4. Stefanie Brun Pedersen (Ægir)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Laura Boldsen (Aarhus)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Erantis Fodgaard Sørensen (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 3. Rebekkah Nordskjold (Ægir)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 4. Stefanie Brun Pedersen (Ægir)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Bagsværd Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Astrid Højgaard (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 3. Matilde Hjorth (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 4. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Astrid Højgaard (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 3. Matilde Hjorth (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 4. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Kungälv I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Elin Brischewski (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Sofie Runge (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 3. Tyra Carlsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 4. Stina Bujalla (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Elin Brischewski (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Sofie Runge (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 3. Tyra Carlsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 4. Stina Bujalla (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Løb 123
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        W1X W1X - Kvinder 1X - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        A Finale 1. jul kl.:15:48

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Roskilde Roklub/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • Silja Konoy Davidsen (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Roskilde Roklub/KCR II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • Katrine Schultz-Knudsen (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Aarhus Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • Maria L.N Hansen (Aarhus)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Aarhus Roklub II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • Kirstine Stampe (Aarhus)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Aarhus Roklub III
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • Mai Nielsen (Aarhus)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        6

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Aarhus Roklub IV
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • Sahra Monefeldt Andersen (Aarhus)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Løb 123
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        W1X W1X - Kvinder 1X - m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        A Finale 1. jul kl.:15:48

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Løb 124
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    M1X M1X - Mænd 1X 2000 m - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    A Finale 1. jul kl.:15:54

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Roskilde Roklub/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      • Bastian Secher (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Lyngby Roklub/KKL Afmeldt
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • Emil Lenzing (Lyngby)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                6

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Odense Roklub/KCO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Niklas Vindinge Sørensen (Odense)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                7

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Holstebro Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                10

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Norske Studenters Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Jonas Slettemark Juel (NSR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                12

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Moss Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Vegard Sæby (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 125
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                W4X W4X - Kvinder 4X - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                A Finale 1. jul kl.:16:10

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Nina Hollensen (Aarhus)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Emma Kiehn (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Tanja Spring Ehlers (KVIK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Lisbet Falch Jakobsen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Nina Hollensen (Aarhus)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Emma Kiehn (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Tanja Spring Ehlers (KVIK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Lisbet Falch Jakobsen (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Stine Mathiasen (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Nanna Bo Christensen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Ida Langkjær (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Stine Mathiasen (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Nanna Bo Christensen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Ida Langkjær (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Nanna Tange Bech (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Kat Nunn (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Mathilde Skovgaard (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Mette Rudkjær Jensen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Nanna Tange Bech (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Kat Nunn (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Mathilde Skovgaard (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Mette Rudkjær Jensen (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Drammen Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Fanny Lucie Røed (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Astrid Leirset (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Siri Bjerkheim (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Sara Seip (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Fanny Lucie Røed (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Astrid Leirset (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Siri Bjerkheim (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Sara Seip (DRM)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                6

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odder Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Trine Dahl Pedersen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Ida Gørtz Jacobsen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Julie Poulsen (Odder)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Astrid Steensberg (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Trine Dahl Pedersen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Ida Gørtz Jacobsen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Julie Poulsen (Odder)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Astrid Steensberg (DSR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                AFMELDTBagsværd Roklub/Hadsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Fie Johansen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Emma Hammer (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Emilie Jersild (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Astrid Filtenborg (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 126
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Master W4X/4- MW4X/4- - Masters MW 4x/4- (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1. Afdeling 1. jul kl.:16:16

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sorø Roklub I [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4X(G) : 3:50
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Birgit Juel-Hansen (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Ingrid Petersen (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Gitte Niven (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Laila Hjorth (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Birgit Juel-Hansen (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Ingrid Petersen (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Gitte Niven (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Laila Hjorth (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Furesø/Sorø Roklub I [8s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4X(F) : 3:42
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Jane Hagan (Furesø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Helle Torp Eklund (Furesø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Bente Johannessen (Furesø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Merete Busk (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Jane Hagan (Furesø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Helle Torp Eklund (Furesø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Bente Johannessen (Furesø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Merete Busk (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Fredensborg Roklub I [14s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4X(E) : 3:36
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Sanne Poulin (Fredensborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Susanne Hansen (Fredensborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Merete Boldt (Fredensborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Sanne Poulin (Fredensborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Susanne Hansen (Fredensborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Merete Boldt (Fredensborg)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Danske Studenters Roklub I [24s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4X(C) : 3:26
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Sine Quist Christiansen (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Waltraut Lissau (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Regitze Siggaard (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Asta Øjvind (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Sine Quist Christiansen (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Waltraut Lissau (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Regitze Siggaard (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Asta Øjvind (DSR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sorø Roklub II [24s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4X(C) : 3:26
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Helle Johanson (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Linda Milling (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Ulla Hvid (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Ruth Köster (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Helle Johanson (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Linda Milling (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Ulla Hvid (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Ruth Köster (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 127
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                M4X M4X - Mænd 4X - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                A Finale 1. jul kl.:16:22

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Hadsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Christian Danmark (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Lennart Vestergaard (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Simon Sørensen (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Anders Olsen (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Christian Danmark (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Lennart Vestergaard (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Simon Sørensen (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Anders Olsen (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Jamie Magee (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Nikolaj Mathias Primault (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Søren Korsholm (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Andreas Hussing (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Jamie Magee (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Nikolaj Mathias Primault (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Søren Korsholm (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Andreas Hussing (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Moss Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Alfred Eliassen (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Einar Solbakken (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Jarle Sæby (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Vegard Sæby (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Alfred Eliassen (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Einar Solbakken (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Jarle Sæby (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Vegard Sæby (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 128
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                LW1X LW1X - W1x Sen.letvægt 2000m - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Indvejningkl. 14:28
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                A Finale 1. jul kl.:16:28

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sandefjord Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Hanna Mathisen (SRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Hanna Mathisen (SRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                AFMELDTDrammen Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Fanny Lucie Røed (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Fanny Lucie Røed (DRM)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Næstved Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Anne Ørsted (Næstv.)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Anne Ørsted (Næstv.)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Drammen Roklubb II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Sara Seip (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 129
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U19 M4X JM4X - Jun A Drenge 4X - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                A Finale 1. jul kl.:16:34

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Norway I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Ulrik Wie Soltvedt (NSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Nicolay Bjøness Yngsdal (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Lars Benske (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Mathias Føjner Wie (BRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Ulrik Wie Soltvedt (NSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Nicolay Bjøness Yngsdal (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Lars Benske (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Mathias Føjner Wie (BRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Jonas Lund (Furesø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Jacob Lenzing (Lyngby)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Jonas Lund (Furesø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Jacob Lenzing (Lyngby)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Christiania Rodklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Fredrik Reite (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Andreas Dugstad Sørskaar (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Erik Johansen (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Tinius Wilhelmsen (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Fredrik Reite (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Andreas Dugstad Sørskaar (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Erik Johansen (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Tinius Wilhelmsen (Christiania)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Tønsberg Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Sander Benden Nilsen (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Isac Vartdal-Gjerde (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Lars Gørann Lindgren (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Martin Asheim (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Sander Benden Nilsen (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Isac Vartdal-Gjerde (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Lars Gørann Lindgren (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Martin Asheim (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 130
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U19 W4X JW4X - Jun A Piger 4x- 2000 m - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                A Finale 1. jul kl.:16:40

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Fredriksstad Roklub/Moss Roklubb/Sarpsborg RK I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Emilie Stokke (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Hedda Marie B. Larsen (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Lise Meinike Dørre (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Cornelia Knutsen (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Emilie Stokke (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Hedda Marie B. Larsen (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Lise Meinike Dørre (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Cornelia Knutsen (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Cecilie Brunnich Sørensen (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Cecilie Girke (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Amalie Kiær (Fr.cia)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Mia Sofie Rützou (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Cecilie Brunnich Sørensen (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Cecilie Girke (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Amalie Kiær (Fr.cia)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Mia Sofie Rützou (Odense)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Christiania Rodklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Hermine Wilhelmsen (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Marte Morgenlie Skei (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Synnøve Gillebo Foss (Bærum)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Rikke Aslaksen Waale (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Hermine Wilhelmsen (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Marte Morgenlie Skei (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Synnøve Gillebo Foss (Bærum)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Rikke Aslaksen Waale (ORK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                AFMELDTOrmsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Alida Deutsch (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Rikke Aslaksen Waale (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Serine Camilie Aaker (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Anna Mesel (ORK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                AFMELDTNorway I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. nn nn (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. nn nn (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. nn nn (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. nn nn (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 131-a
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                M8+ M8+ - M8+ Alle klasser 2000M - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                A Finale 1. jul kl.:16:46

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Roskilde Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Nicolai Fuglsang (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Nicolai Skjølstrup (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Jacob Barsøe (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Mathias Lyster (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 5. Ulrich Høgstedt (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 6. Christian Asmussen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 7. Emil Kjerri (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 8. Jens Vilhelmsen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • cox. Niklas Heinz (København)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/Hvidovre Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Frederik Larsen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Mathias Ærendahl Heldbo (Lyngby)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 5. Sigurd Reistad (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 6. Timon Strømgren (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 7. Aksel Bay (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 8. Lasse Maigaard (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • cox. Rasmus Mortensen (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Odense Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. N N (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. N N (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Martin Rønn Sørensen (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Michael Moerner (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 5. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 6. Alexander Schwarz (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 7. Bjarke Nepper-Rasmussen (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 8. Niels Keiser Jacobsen (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • cox. Julie Gaumitz Storm (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 131-b
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U19 M8+ JM8+ - JM8+ Alle klasser 2000M - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                A Finale 1. jul kl.:16:46

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/Hvidovre Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Frederik Larsen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Mathias Ærendahl Heldbo (Lyngby)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 5. Sigurd Reistad (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 6. Timon Strømgren (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 7. Aksel Bay (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 8. Lasse Maigaard (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • cox. Rasmus Mortensen (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Københavns Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Carl Jensenius (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Dines Nedergaard (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. August Brogren (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Frederik Bahne Jessen (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 5. Frederik Saltoft Jessen (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 6. Tobias Theglev (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 7. Anton Sode Dam (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 8. Villads Lindholm (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 9. Nn Nn (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Carl Jensenius (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Dines Nedergaard (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. August Brogren (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Frederik Bahne Jessen (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 5. Frederik Saltoft Jessen (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 6. Tobias Theglev (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 7. Anton Sode Dam (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 8. Villads Lindholm (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 9. Nn Nn (København)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Holstebro Roklub/Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Thomas Jensen (Hvidovre)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Jannick Wly Andersen (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Thomas Knudsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 5. Kaare Mortensen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 6. Nichlas Ulnits (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 7. Sigurd Hutnik (Ringsted)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 8. Frederik Geertsen Lund (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 9. Mie Hyldahl Andersen (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Thomas Jensen (Hvidovre)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Jannick Wly Andersen (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Thomas Knudsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 5. Kaare Mortensen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 6. Nichlas Ulnits (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 7. Sigurd Hutnik (Ringsted)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 8. Frederik Geertsen Lund (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 9. Mie Hyldahl Andersen (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 132
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                LM1X LM1X - M1x Sen. letvægt 2000m - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Indvejningkl. 14:52
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                A Finale 1. jul kl.:16:52

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Ægir II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Cody Anderson (Ægir)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Cody Anderson (Ægir)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roforeningen KVIK I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Mads Brogaard (KVIK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Mads Brogaard (KVIK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Holstebro Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Eskil Bech-Pedersen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Eskil Bech-Pedersen (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Ormsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Thomas Soma Ferguson (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Thomas Soma Ferguson (ORK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sandefjord Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Markus Christensen (SRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Markus Christensen (SRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                6

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Ægir I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Marc Hjort Laustsen (Ægir)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Marc Hjort Laustsen (Ægir)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 133
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Master M4X/4-/8+ MM4X/4-/8+ - Master MM 4x/4- (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2. Afdeling 1. jul kl.:16:58

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Skjold I [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4-(H) : 3:38
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Peter Skov (Skjold)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Stig Rasmussen (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Bjarne Spanggaard (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. John Grunwald (KVIK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Peter Skov (Skjold)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Stig Rasmussen (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Bjarne Spanggaard (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. John Grunwald (KVIK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Ormsund Roklub I [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4X(A) : 0:00
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Lars Bjønness (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Nils Jørgen Bjønness (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Per Giltvedt (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Ivo Yanakiev (ORK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kolding Roklub I [6s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4X(H) : 3:32
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Jørgen Secher (Kolding)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. mogens pedersen (Kolding)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Tommy Møhler (Kolding)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. palle ole jørgensen (Kolding)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Jørgen Secher (Kolding)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. mogens pedersen (Kolding)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Tommy Møhler (Kolding)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. palle ole jørgensen (Kolding)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Nordslesvigsk Roklub I [15s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4X(E) : 3:23
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Gerd Larsen (Nordslesvig)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Werner Güttel (Nordslesvig)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Susanne Klages (Nordslesvig)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Gerd Larsen (Nordslesvig)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Werner Güttel (Nordslesvig)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Susanne Klages (Nordslesvig)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Fredensborg Roklub II [18s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4X(D) : 3:20
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Ulla Poulsen (Fredensborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Karin Bodelund (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Hans Tapper (Fredensborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Jacob Midtgaard (Fredensborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Ulla Poulsen (Fredensborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Karin Bodelund (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Hans Tapper (Fredensborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Jacob Midtgaard (Fredensborg)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Fredensborg Roklub I [27s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4X(E) : 3:11
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Carsten Manniche (Fredensborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Ole Quist Jensen (Fredensborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Jan Nøreskov Pedersen (Fredensborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Ole Jørgensen (Fredensborg)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I [27s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4X(E) : 3:11
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Henrik Almegaard (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Mikael Espersen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Søren Strange (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Lars Nielsen (DSR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kungälv I [27s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4X(E) : 3:11
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Sven Bujalla (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Mattias Carlsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Christer Corneliusson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Peter Nyman (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sorø Roklub I [31s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4X(D) : 3:07
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Bjarne Hjorth (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Peter Lindblom (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Peter Carstens (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Christian Mølvig (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub I [33s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4-(A) : 3:05
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Jacob Brink Jansson (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Emil Heinrichsen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Steen Christensen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. William Schrøder (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Lemvig Roklub I [35s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4X(C) : 3:03
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Henrik Thomsen (Lemvig)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Morten Thomsen (Lemvig)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Peter Jensen (Lemvig)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Jørgen Jensen (Lemvig)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Ringsted Roklub I [35s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4X(C) : 3:03
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Tommy Silvestre (Ringsted)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Kim Dahl Andersen (Ringsted)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Claus Solmer-Jørgensen (Ringsted)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Steffen Feddersen (Ringsted)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I [37s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                8+(D) : 3:01
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Martin Andersen (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Kristian Østergaard Martensen (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Hans-Jørgen Stahl (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Stefanos Volianitis (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 5. Morten Larsen (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 6. Willi Drexel (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 7. Bo Vestergaard (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 8. Jakob Øjvind Nielsen (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • cox. Asta Øjvind (DSR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Danske Studenters Roklub/Fredensborg Roklub/Roforeningen KVIK/Saxkjøbing Roklub I [38s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4X(B) : 3:00
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Rasmus Quist Christiansen (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Morten Ølgaard (Fredensborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. John Olsen (KVIK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Martin Nielsen (Saxkjøbing)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 133
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Master M4X/4-/8+ MM4X/4-/8+ - Master MM 4x/4- (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2. Afdeling 1. jul kl.:17:01

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4X(E) : 3:11
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Henrik Almegaard (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Mikael Espersen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Søren Strange (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Lars Nielsen (DSR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                6

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Fredensborg Roklub I [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4X(E) : 3:11
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Carsten Manniche (Fredensborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Ole Quist Jensen (Fredensborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Jan Nøreskov Pedersen (Fredensborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Ole Jørgensen (Fredensborg)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                7

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sorø Roklub I [4s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4X(D) : 3:07
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Bjarne Hjorth (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Peter Lindblom (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Peter Carstens (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Christian Mølvig (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                8

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Ormsund Roklub I [4s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4X(D) : 3:07
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Lars Bjønness (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Nils Jørgen Bjønness (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Per Giltvedt (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Ivo Yanakiev (ORK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                9

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub I [6s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4-(A) : 3:05
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Jacob Brink Jansson (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Emil Heinrichsen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Steen Christensen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. William Schrøder (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 133
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Master M4X/4-/8+ MM4X/4-/8+ - Master MM 4x/4- (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3. Afdeling 1. jul kl.:17:04

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                10

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kungälv I [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4X(C) : 3:03
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Sven Bujalla (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Mattias Carlsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Christer Corneliusson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Peter Nyman (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                11

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Ringsted Roklub I [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4X(C) : 3:03
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Tommy Silvestre (Ringsted)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Kim Dahl Andersen (Ringsted)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Claus Solmer-Jørgensen (Ringsted)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Steffen Feddersen (Ringsted)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                12

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Lemvig Roklub I [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4X(C) : 3:03
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Henrik Thomsen (Lemvig)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Morten Thomsen (Lemvig)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Peter Jensen (Lemvig)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Jørgen Jensen (Lemvig)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                13

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I [3s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                8+(C) : 3:00
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Martin Andersen (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Kristian Østergaard Martensen (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Hans-Jørgen Stahl (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Stefanos Volianitis (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 5. Morten Larsen (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 6. Willi Drexel (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 7. Bo Vestergaard (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 8. Jakob Øjvind Nielsen (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • cox. Asta Øjvind (DSR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                14

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Danske Studenters Roklub/Fredensborg Roklub/Roforeningen KVIK/Saxkjøbing Roklub I [3s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4X(B) : 3:00
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Rasmus Quist Christiansen (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Morten Ølgaard (Fredensborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. John Olsen (KVIK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Martin Nielsen (Saxkjøbing)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 134
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U12 W1X JDW1X - Jun D Piger 1X - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1. Afdeling 1. jul kl.:17:08

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Stevns I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Cecilia tornehøj Kroll (Stevns)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Drammen Roklubb I afmeldt
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Andrea Willand-Evensen (DRM)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kungälv I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Märta Karlsson (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kungälv II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Maja Karlsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 135
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U13 M2X JDM2X - Jun D Drenge 2X - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1. Afdeling 1. jul kl.:17:12

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Stevns I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Jakob Iversen (Stevns)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Stevns II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. August Riis Poulsen (Stevns)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Nikolaj Hausman Olsen (Stevns)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 134
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U12 W1X JDW1X - Jun D Piger 1X - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1. Afdeling 1. jul kl.:17:14

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kungälv I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Märta Karlsson (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Stevns I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Cecilia tornehøj Kroll (Stevns)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kungälv II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Maja Karlsson (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Drammen Roklubb I afmeldt
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Andrea Willand-Evensen (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 136
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U14 M2X JCM2X - Jun C Drenge 2X TU-Cup - m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                C Finale 1. jul kl.:17:15

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Løb 135
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      U13 M2X JDM2X - Jun D Drenge 2X - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      1. Afdeling 1. jul kl.:17:18

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Roklubben Stevns I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      • 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      • 2. Jakob Iversen (Stevns)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Roklubben Stevns II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      • 1. August Riis Poulsen (Stevns)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      • 2. Nikolaj Hausman Olsen (Stevns)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Løb 136
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      U14 M2X JCM2X - Jun C Drenge 2X TU-Cup - m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      B Finale 1. jul kl.:17:18

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Løb 137
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  U14 W1X JCW1X - Jun C Piger 1X TU-Cup - m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  D Finale 1. jul kl.:17:19

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Løb 136
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            U14 M2X JCM2X - Jun C Drenge 2X TU-Cup - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            C Finale 1. jul kl.:17:21

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Bagsværd Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Mathias Brøbech (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Svante Witt (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            8

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Roklubben Furesø/Roklubben Skjold I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Ask Høyer Splittorff (Skjold)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Nikolaj Juul Damkjer (København)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            13

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Holstebro Roklub/KCHO II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Mathias Elgaard Jensen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Oliver Meldgaard Nielsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Løb 136
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            U14 M2X JCM2X - Jun C Drenge 2X TU-Cup - m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            A Finale 1. jul kl.:17:21

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Løb 137
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        U14 W1X JCW1X - Jun C Piger 1X TU-Cup - m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        C Finale 1. jul kl.:17:22

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Løb 136
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    U14 M2X JCM2X - Jun C Drenge 2X TU-Cup - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    B Finale 1. jul kl.:17:24

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Christiania Rodklub II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Jostein Eriksen Thon (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Christoffer Widding (Christiania)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Kungälv/Åhus Roddklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Harry Ottosson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Malte Andersson (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    9

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Horten Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Tobias Kjersem Larsen (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Sebastian Haraldseth (Horten)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    10

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Kungälv/Mölndals Roddklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Erik Källström (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Simon Karlsson (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    12

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Odense Roklub/KCO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Frederik Markvardsen (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Tobias Højland Bendixen (Odense)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    14

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Moss Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Simen Dørre (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Viktor Rekstad (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Løb 137
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    U14 W1X JCW1X - Jun C Piger 1X TU-Cup - m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    B Finale 1. jul kl.:17:25

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 136
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U14 M2X JCM2X - Jun C Drenge 2X TU-Cup - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                A Finale 1. jul kl.:17:27

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Viking/Roskilde Roklub/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Aske Storm (Viking)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Holstebro Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Filip Blaaberg-Greve (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                6

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Næstved Roklub/Roklubben Ægir I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. William Kjærgaard (Næstv.)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Benjamin Johnsen (Ægir)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                7

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Christiania Rodklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Jacob Balder Haug Hagen (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Lorentz Pran (Christiania)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                11

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Drammen Roklubb II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Ulrik Pharo Lohne (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Hampus Westerberg-Heltne (DRM)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                15

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Ormsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Truls Oskar Hansen (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Adrian Lund (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 137
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U14 W1X JCW1X - Jun C Piger 1X TU-Cup - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                D Finale 1. jul kl.:17:28

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                6

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Drammen Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Tale Tollefsen Seip (DRM)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                11

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sorø Roklub II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Smilla Post-Kallenbach (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                19

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Silkeborg Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Maja Klitgaard (Silkeborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 137
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U14 W1X JCW1X - Jun C Piger 1X TU-Cup - m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                A Finale 1. jul kl.:17:28

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Løb 137
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            U14 W1X JCW1X - Jun C Piger 1X TU-Cup - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            C Finale 1. jul kl.:17:30

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Sorø Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • Elisabeth Østergaard (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            9

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Ormsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • AnnaLuna Bjønnes Yngsdal (ORK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            14

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Odder Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • Cecilie Illum Madsen (Odder)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            18

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Silkeborg Roklub/KCHO II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Løb 137
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            U14 W1X JCW1X - Jun C Piger 1X TU-Cup - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            B Finale 1. jul kl.:17:32

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Bagsværd Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            8

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Rødvig Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • Frederikke Munch ** (Rødvig)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            12

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Holstebro Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • Stine Højager Nielsen (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            13

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Roklubben Furesø I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • Clara Hornnæss (Furesø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            17

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Hadsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • Laetitia Panero-Bommer (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Løb 137
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            U14 W1X JCW1X - Jun C Piger 1X TU-Cup - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            A Finale 1. jul kl.:17:34

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Kungälv I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • Stina Bujalla (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Kungälv II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • Tyra Carlsson (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            7

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Tønsberg Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • Frida Andrup-Næss (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            10

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Aarhus Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • Rikke Køchs (Aarhus)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            15

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Roklubben Ægir I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • Signe Flarup Johansen (Ægir)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            16

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Horten Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • Henrikke Enstad Haraldseth (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Løb 138
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            U17 M2X JBM2X - Jun B Drenge 2X TU-Cup - m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            C Finale 1. jul kl.:17:35

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Løb 131-a
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        M8+ M8+ - M8+ Alle klasser 2000M - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        A Finale 1. jul kl.:17:36

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Danmarks Rocenter
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Nikoline Laidlaw (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Trine Dahl Pedersen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 3. Luise Lund Hansen (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 4. Emilie Jersild (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 5. Ida Gørtz Jacobsen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 6. Emma Hammer (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 7. Julie Poulsen (Odder)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 8. Astrid Steensberg (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • cox. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Odense Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 1. N N (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 2. N N (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 3. Martin Rønn Sørensen (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 4. Michael Moerner (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 5. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 6. Alexander Schwarz (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 7. Bjarke Nepper-Rasmussen (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 8. Niels Keiser Jacobsen (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • cox. Julie Gaumitz Storm (Odense)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Roskilde Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Nicolai Fuglsang (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Nicolai Skjølstrup (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 3. Jacob Barsøe (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 4. Mathias Lyster (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 5. Ulrich Høgstedt (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 6. Christian Asmussen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 7. Emil Kjerri (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 8. Jens Vilhelmsen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • cox. Niklas Heinz (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Løb 138
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        U17 M2X JBM2X - Jun B Drenge 2X TU-Cup - m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        B Finale 1. jul kl.:17:40

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Løb 138
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    U17 M2X JBM2X - Jun B Drenge 2X TU-Cup - 1500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    D Finale 1. jul kl.:17:41

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Christiania Rodklub III
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Bror Flyen Storsten (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Martin Dege (Christiania)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    9

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Sorø Roklub II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Peter Skou ** (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Mathias Ebbekær (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    16

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Horten Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Benjamin Nærsnes (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Martin Rustan Buschmann (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Løb 138
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    U17 M2X JBM2X - Jun B Drenge 2X TU-Cup - m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    A Finale 1. jul kl.:17:45

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 138
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U17 M2X JBM2X - Jun B Drenge 2X TU-Cup - 1500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                C Finale 1. jul kl.:17:46

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kungälv II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Edvin Karlsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Nils Hugoson (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                8

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Drammen Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Jonas Willand-Evensen (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Elias Loe Eritsland (DRM)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                14

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Christiania Rodklub IV
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Åsmund Sand Larsen (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Marius Bjørn-Hansen Storsten (Christiania)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                19

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Københavns Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. August Brogren (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Carl Jensenius (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 138
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U17 M2X JBM2X - Jun B Drenge 2X TU-Cup - 1500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                B Finale 1. jul kl.:17:51

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Horten Roklubb/Tønsberg Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Ola Flatland Hoftun (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Bjørn-Ola Bexrud (Horten)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                10

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Åhus Roddklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Andreas Eriksson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Nils Ekander (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                12

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Holstebro Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Emil Ulnits (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                15

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kungälv I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Edvin Öhman (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Daniel Aronsson (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                20

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sarpsborg RK II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Jakob Asbjørnsen (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Oliver Melnes (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 139
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U17 W1X JBW1X - Jun B Piger 1X TU-Cup - m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                D Finale 1. jul kl.:17:53

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Løb 138
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            U17 M2X JBM2X - Jun B Drenge 2X TU-Cup - 1500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            A Finale 1. jul kl.:17:56

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Tønsberg Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Andreas Rensvold Bjørgan (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Martin Asheim (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Christiania Rodklub II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Tinius Wilhelmsen (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Reite Fredrik (Christiania)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            7

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Sarpsborg RK I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Håkon Grønberg Møller (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Jacob Gundersen (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            11

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Christiania Rodklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Andreas Dugstad Sørskaar (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Erik Johansen (Christiania)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            13

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Roskilde Roklub/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Julius Philipson (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            18

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Sorø Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Malte Arensbach (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Rasmus Lind (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Løb 139
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            U17 W1X JBW1X - Jun B Piger 1X TU-Cup - m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            C Finale 1. jul kl.:17:58

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Løb 139
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        U17 W1X JBW1X - Jun B Piger 1X TU-Cup - 1500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        D Finale 1. jul kl.:17:59

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        6

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Odense Roklub/KCO II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • Louise Christensen (Odense)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        13

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Fredericia Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • Karen Katrine Mortensen (Fr.cia)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        19

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Horten Roklubb II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • Marte Stava (Horten)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        21

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Næstved Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • Mathilde Olsson (Næstv.)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        23

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Sorø Roklub II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • Nicoline Bluhme (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Løb 139
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        U17 W1X JBW1X - Jun B Piger 1X TU-Cup - m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        B Finale 1. jul kl.:18:03

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Løb 139
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    U17 W1X JBW1X - Jun B Piger 1X TU-Cup - 1500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    C Finale 1. jul kl.:18:04

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Lyngby Dameroklub/KKL I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • Astrid Bruun Fejfer (LDR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Bagsværd Roklub/KCB II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • Astrid Højgaard (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    10

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Odense Roklub/KCO III
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • Signe Grønning (Odense)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    16

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Roforeningen KVIK I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • Xenia Kviat Antonsen (KVIK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    24

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Bagsværd Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • Matilde Hjorth (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Løb 139
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    U17 W1X JBW1X - Jun B Piger 1X TU-Cup - m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    A Finale 1. jul kl.:18:08

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 139
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U17 W1X JBW1X - Jun B Piger 1X TU-Cup - 1500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                B Finale 1. jul kl.:18:09

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Furesø I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Clara Møller (Furesø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                8

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Horten Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Maren Næss Brevik (Horten)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                14

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Odense Roklub/KCO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Erantis Fodgaard Sørensen (Odense)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                15

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Stevns I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Nikoline Kroll (Stevns)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                18

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Aarhus Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Laura Boldsen (Aarhus)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                22

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sorø Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Emilie Lynæs (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 139
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U17 W1X JBW1X - Jun B Piger 1X TU-Cup - 1500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                A Finale 1. jul kl.:18:14

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Japan Rowing Association I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Marin Kawamura (JPN)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Tønsberg Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Ida Kyvik Sandvik (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                7

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Drammen Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Karoline Rydland Masch (DRM)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                9

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Furesø II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Kristine Søndergård Hansen (Furesø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                17

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Japan Rowing Association II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Haruka Nakazawa (JPN)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                20

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kungälv I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Annie Nyman (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 214
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U19 W1X JW1X - JW1x JUN A 2000m - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3. Indledende 2. jul kl.:07:30

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Christiania Rodklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Hermine Wilhelmsen (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Hermine Wilhelmsen (Christiania)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Horten Roklubb II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Elin Bjune (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Elin Bjune (Horten)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Horten Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Mia Helene Falch (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Mia Helene Falch (Horten)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                7

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Christiania Rodklub II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Marte Morgenlie Skei (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Marte Morgenlie Skei (Christiania)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                8

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                AFMELDTKungälv I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Annie Nyman (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Annie Nyman (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                9

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Moss Roklubb III
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Maija Rekstad (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Maija Rekstad (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Japan Rowing Association I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Kyoko Matsuda (JPN)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roskilde Roklub/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Malli Segoli (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Malli Segoli (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Drammen Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Karoline Rydland Masch (DRM)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Tønsberg Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Lene Samland (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Lene Samland (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Fredericia Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Amalie Kiær (Fr.cia)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Københavns Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Marie Takegawa (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Marie Takegawa (København)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Moss Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Hibaq Mohamed (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Hibaq Mohamed (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Moss Roklubb II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Lise Meinike Dørre (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Ægir I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Mie Mellerup (Ægir)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Mie Mellerup (Ægir)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                AFMELDTOrmsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Anna Mesel (ORK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Danske Studenters Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Amalie Riff Brems (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Amalie Riff Brems (DSR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Danske Studenters Roklub III
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Mathilde Kiilgaard (DSR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Danske Studenters Roklub IV
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Louise Hyldager (DSR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sarpsborg RK I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Cornelia Knutsen (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/KCB II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Agnete Jersild (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Agnete Jersild (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                AFMELDTBagsværd Roklub/KCB III
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Annelise Kofod (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                14

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Aarhus Roklub I I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Mette Køchs Nielsen (Aarhus)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                27

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Japan Rowing Association 2
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Haruka Nakazawa (JPN)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                28

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Japan Rowing Association 3
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Marin Kawamura (JPN)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 216
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U19 M1X JM1X - Jun. A Drenge 1x 2000m - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3. Indledende 2. jul kl.:07:50

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Odense Roklub/KCO II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Andreas Finne Skovbakke (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Andreas Finne Skovbakke (Odense)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Horten Roklubb II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Jonas Bergundhaugen (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Jonas Bergundhaugen (Horten)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roforeningen KVIK/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Nicholas Andersen (KVIK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Nicholas Andersen (KVIK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                6

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Horten Roklubb III
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Håkon Ørnbo (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Håkon Ørnbo (Horten)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                7

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Tønsberg Roklubb II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Isac Vartdal-Gjerde (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Isac Vartdal-Gjerde (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                8

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Hvidovre Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Japan Rowing Association I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Hiroki Aoki (JPN)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Hiroki Aoki (JPN)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Japan Rowing Association II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Shunsuke Shimada (JPN)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Shunsuke Shimada (JPN)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Japan Rowing Association III
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Hikaru Shigemi (JPN)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Hikaru Shigemi (JPN)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roskilde Roklub/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Andreas Yde (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Andreas Yde (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roforeningen KVIK I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Torbjørn Frankel (KVIK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Torbjørn Frankel (KVIK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Tønsberg Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Sander Benden Nilsen (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Sander Benden Nilsen (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Horten Roklubb IV
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Vegard Sørensen (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Vegard Sørensen (Horten)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Horten Roklubb V
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Egil Brekke (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Egil Brekke (Horten)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Lyngby Roklub/KKL I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Mathias Ærendahl Heldbo (Lyngby)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Mathias Ærendahl Heldbo (Lyngby)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sarpsborg RK I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Diderik Sørby Skjønhaug (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Ormsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Oskar Martinius Gjerland (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Oskar Martinius Gjerland (ORK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                AFMELDTNorway I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • nn nn (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Odense Roklub/KCO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Tobias Taudal (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Tobias Taudal (Odense)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                21

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                AFMELDTMoss Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Alfred Eliassen (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 217-a
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                M2X M2X - M2x Sen. Herrer - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2. Indledende 2. jul kl.:08:05

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Næstved Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Mikkel Schelde (Næstv.)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Frederik Wendel Madsen (Næstv.)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Hadsund Roklub/Roklubben Ægir I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Mikkel Knudsen (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Marcus Johansen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Christian Michaelsen (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Odense Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Martin Rønn Sørensen (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Michael Moerner (Odense)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sorø Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Peter Carstens (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Christian Mølvig (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                6

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Aalborg Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Jesper Quist Jensen (Aalborg)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                7

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Drammen Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Håkon Austad Langberg (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Eirik Hexeberg Henriksen (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 217-b
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                M2X M2X - M2- Sen. Herrer - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1. Indledende 2. jul kl.:08:10

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Aalborg Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Jesper Quist Jensen (Aalborg)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sorø Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Peter Carstens (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Christian Mølvig (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Drammen Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Håkon Austad Langberg (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Eirik Hexeberg Henriksen (DRM)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Marcus Johansen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Christian Michaelsen (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/KCB II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Jens Graudal (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Malthe Puro (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Hadsund Roklub/Roklubben Ægir I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Mikkel Knudsen (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Næstved Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Mikkel Schelde (Næstv.)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Frederik Wendel Madsen (Næstv.)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Odense Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Martin Rønn Sørensen (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Michael Moerner (Odense)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Christoffer Kruse (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Loui Lam (KVIK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Odense Roklub/KCO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Oscar Mazza (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Malte Rusbjerg (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 224
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U17 M4X JBM4X - Jun.B Drenge 4x 1500m - 1500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3. Indledende 2. jul kl.:08:15

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roskilde Roklub/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Emil Ulnits (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sarpsborg RK I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Jacob Gundersen (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Håkon Grønberg Møller (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Jakob Asbjørnsen (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Oliver Melnes (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kungälv I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Daniel Aronsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Edvin Öhman (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Emil Lundqvist (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Per Ingmar Bujalla (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Christiania Rodklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Andreas Dugstad Sørskaar (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Erik Johansen (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Fredrik Reite (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Tinius Wilhelmsen (Christiania)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Københavns Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Frederik Saltoft Jessen (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Charlie McDonald** (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. August Brogren (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Dines Nedergaard (København)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                6

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Christiania Rodklub II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Bror Flyen Storsten (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Marius Bjørn-Hansen Storsten (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Martin Dege (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Åsmund Sand Larsen (Christiania)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                7

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Holstebro Roklub/Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Frederik Larsen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Frederik Geertsen Lund (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Thomas Jensen (Hvidovre)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Jannick Wly Andersen (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                8

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kungälv/Mölndals Roddklubb/Åhus Roddklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Edvin Karlsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Nils Hugoson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Andreas Eriksson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Johan Källström (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                9

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/Næstved Roklub/Sorø Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Rasmus Bjerre (Næstv.)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Niels Østergaard (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Rasmus Lind (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Malte Arensbach (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                10

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Holstebro Roklub/Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Oscar Burvil (Viborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Filip Blaaberg-Greve (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                11

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Moss Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Kasper Krognes Tuva (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. magnus strømme (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Oliver Eliassen (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Simen Solbakken-Thømt (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                12

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Aarhus Roklub/Hadsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Rasmus Konnerup (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Simon Dissing (Aarhus)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Malthe Dybdahl Malling (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Haris Alagic (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                13

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Stevns/Sorø Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Christian Nielsen (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Mathias Ebbekær (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Peter Skou ** (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Malthe T. Christiansen (Stevns)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 223-a
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                W2X W2X - Kvinder 2x - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1. Indledende 2. jul kl.:08:20

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Hadsund Roklub/Roklubben Ægir I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Cecilie Samsø (Ægir)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Astrid Filtenborg (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                AFMELDTNæstved Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Anne Ørsted (Næstv.)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Ditte Østrup Olsen (Næstv.)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Aarhus Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Sahra Monefeldt Andersen (Aarhus)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Amelia Løvstrup Adby (Aarhus)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Aarhus Roklub II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Kirstine Stampe (Aarhus)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Emma Lehm Røddik (Aarhus)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Aarhus Roklub/Hadsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Liane Vestergaard (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Odense Roklub
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Elisabeth Kaalund Keller (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Hedda Bollum Berge (Odense)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Trine Toft Andersen (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Iben Østergaard (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 224
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                W1X W1X - Jun.B Drenge 4x 1500m - 1500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1. Indledende 2. jul kl.:08:30

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Aarhus Roklub III
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Mai Nielsen (Aarhus)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Aarhus Roklub IV
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Sahra Monefeldt Andersen (Aarhus)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Aarhus Roklub II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Kirstine Stampe (Aarhus)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Aarhus Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Maria L.N Hansen (Aarhus)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roskilde Roklub/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Emil Ulnits (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Stevns/Sorø Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Christian Nielsen (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Mathias Ebbekær (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Peter Skou ** (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Malthe T. Christiansen (Stevns)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kungälv I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Daniel Aronsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Edvin Öhman (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Emil Lundqvist (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Per Ingmar Bujalla (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kungälv/Mölndals Roddklubb/Åhus Roddklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Edvin Karlsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Nils Hugoson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Andreas Eriksson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Johan Källström (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Holstebro Roklub/Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Frederik Larsen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Frederik Geertsen Lund (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Thomas Jensen (Hvidovre)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Jannick Wly Andersen (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Holstebro Roklub/Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Oscar Burvil (Viborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Filip Blaaberg-Greve (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Københavns Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Frederik Saltoft Jessen (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Charlie McDonald** (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. August Brogren (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Dines Nedergaard (København)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Aarhus Roklub/Hadsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Rasmus Konnerup (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Simon Dissing (Aarhus)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Malthe Dybdahl Malling (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Haris Alagic (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/Næstved Roklub/Sorø Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Rasmus Bjerre (Næstv.)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Niels Østergaard (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Rasmus Lind (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Malte Arensbach (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sarpsborg RK I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Jacob Gundersen (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Håkon Grønberg Møller (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Jakob Asbjørnsen (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Oliver Melnes (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Moss Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Kasper Krognes Tuva (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. magnus strømme (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Oliver Eliassen (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Simen Solbakken-Thømt (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Christiania Rodklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Andreas Dugstad Sørskaar (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Erik Johansen (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Fredrik Reite (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Tinius Wilhelmsen (Christiania)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Christiania Rodklub II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Bror Flyen Storsten (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Marius Bjørn-Hansen Storsten (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Martin Dege (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Åsmund Sand Larsen (Christiania)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                9

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roskilde Roklub/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Silja Konoy Davidsen (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                10

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roskilde Roklub/KCR II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Katrine Schultz-Knudsen (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                12

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben ARA I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Christina Jensen (ARA)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 232
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U19 W2X JW2X - Jun A Piger 2x 2000m - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2. Indledende 2. jul kl.:08:40

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Christiania Rodklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Hermine Wilhelmsen (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Marte Morgenlie Skei (Christiania)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Ormsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Rikke Aslaksen Waale (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Serine Camilie Aaker (ORK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Annelise Kofod (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Agnete Jersild (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                6

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Ida Blomstrand (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                7

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Fredriksstad Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Emilie Stokke (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Hedda Marie B. Larsen (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                8

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Moss Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Hibaq Mohamed (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Maija Rekstad (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                9

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Regitze Bay (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                10

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Norway I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Amanda Helseth (AARK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Matilde Sødal (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                11

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Horten Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Elin Bjune (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Mia Helene Falch (Horten)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                12

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Moss Roklubb/Sarpsborg RK I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Cornelia Knutsen (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Lise Meinike Dørre (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                13

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Danske Studenters Roklub/Roklubben Stevns I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Nikoline Kroll (Stevns)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Louise Hyldager (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 230
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                W1X W1X - W1x Sen Kvinder 2000m - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1. Indledende 2. jul kl.:08:45

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Drammen Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Astrid Leirset (DRM)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Drammen Roklubb III
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Siri Bjerkheim (DRM)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roskilde Roklub/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Silja Konoy Davidsen (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roskilde Roklub/KCR II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Katrine Schultz-Knudsen (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Drammen Roklubb II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Sara Seip (DRM)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben ARA I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Christina Jensen (ARA)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                AFMELDTBagsværd Roklub/KCB II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Iben Østergaard (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Aarhus Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Maria L.N Hansen (Aarhus)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Aarhus Roklub II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Kirstine Stampe (Aarhus)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Aarhus Roklub III
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Mai Nielsen (Aarhus)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Aarhus Roklub IV
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Sahra Monefeldt Andersen (Aarhus)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 236
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                M1X M1X - M1x Herrer 2000m - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2. Indledende 2. jul kl.:08:50

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Norske Studenters Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Jonas Slettemark Juel (NSR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Holstebro Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roskilde Roklub/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Bastian Secher (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                AFMELDTFredericia Roklub I Afmeldt
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Christian Kiær (Fr.cia)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Holstebro Roklub/KCHO II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Aske Petersen (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                6

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Danske Studenters Roklub II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Timothy Antonie Hansen (DSR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                8

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                AFMELDTLyngby Roklub/KKL I AFMELDT
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Emil Lenzing (Lyngby)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                9

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Norske Studenters Roklub
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • N N (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                10

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Odense Roklub/KCO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Niklas Vindinge Sørensen (Odense)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                11

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roforeningen KVIK I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Anders Boutrup Pedersen (KVIK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                12

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Ormsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Ole Johan Klingan (ORK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                13

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Moss Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Vegard Sæby (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 232
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U19 W2X JW2X - Jun A Piger 2x 2000m - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1. Indledende 2. jul kl.:08:55

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Drammen Roklubb/Tønsberg Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Lene Samland (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Karoline Rydland Masch (DRM)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Fredriksstad Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Emilie Stokke (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Hedda Marie B. Larsen (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Horten Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Elin Bjune (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Mia Helene Falch (Horten)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Annelise Kofod (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Agnete Jersild (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Moss Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Hibaq Mohamed (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Maija Rekstad (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Ormsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Rikke Aslaksen Waale (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Serine Camilie Aaker (ORK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Aarhus Roklub/Hadsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Liane Vestergaard (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Danske Studenters Roklub/Roklubben Stevns I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Nikoline Kroll (Stevns)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Louise Hyldager (DSR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Norway I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Amanda Helseth (AARK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Matilde Sødal (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Ida Blomstrand (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Moss Roklubb/Sarpsborg RK I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Cornelia Knutsen (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Lise Meinike Dørre (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Regitze Bay (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 236
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                M1X M1X - M1x Herrer 2000m - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1. Indledende 2. jul kl.:09:05

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Norske Studenters Roklub
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • N N (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Fredericia Roklub I Afmeldt
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Christian Kiær (Fr.cia)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roskilde Roklub/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Bastian Secher (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roforeningen KVIK I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Anders Boutrup Pedersen (KVIK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Odense Roklub/KCO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Niklas Vindinge Sørensen (Odense)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Holstebro Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Holstebro Roklub/KCHO II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Aske Petersen (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Danske Studenters Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Mark Hartsteen (DSR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Danske Studenters Roklub II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Timothy Antonie Hansen (DSR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Ormsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Ole Johan Klingan (ORK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Lyngby Roklub/KKL I AFMELDT
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Emil Lenzing (Lyngby)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 201
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U14 M1X JCM1X - jun. C drenge Årgang 03 - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3. Afdeling 2. jul kl.:09:30

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Moss Roklubb III
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Viktor Rekstad (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Viktor Rekstad (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roskilde Roklub/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                7

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Lyngby Roklub/KKL I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Kasper Andersen (Lyngby)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Kasper Andersen (Lyngby)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                14

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Moss Roklubb II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Simen Dørre (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Simen Dørre (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                16

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/KCB V
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Svante Witt (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Svante Witt (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                19

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kungälv III
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Harry Ottosson (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Viking/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Aske Storm (Viking)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Silkeborg Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Max Elleskov Røgild (Silkeborg)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Åhus Roddklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Malte Andersson (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Næstved Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • William Kjærgaard (Næstv.)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Odense Roklub/KCO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Frederik Markvardsen (Odense)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Horten Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Tobias Kjersem Larsen (Horten)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/KCB II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Asbjørn Bay (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/KCB III
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Casper Girke Christensen (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Moss Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Kasper Krognes Tuva (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Ægir I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Benjamin Johnsen (Ægir)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Ormsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Adrian Lund (ORK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Holstebro Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Mathias Elgaard Jensen (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Holstebro Roklub/KCHO II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Rasmus Mortensen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 201
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U14 M1X JCM1X - jun. C drenge Årgang 03 - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2. Afdeling 2. jul kl.:09:32

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Horten Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Tobias Kjersem Larsen (Horten)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Åhus Roddklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Malte Andersson (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                8

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Silkeborg Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Max Elleskov Røgild (Silkeborg)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                9

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Holstebro Roklub/KCHO II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Rasmus Mortensen (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                15

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Odense Roklub/KCO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Frederik Markvardsen (Odense)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                17

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Moss Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Kasper Krognes Tuva (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 201
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U14 M1X JCM1X - jun. C drenge Årgang 03 - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3. Afdeling 2. jul kl.:09:34

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Ormsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Adrian Lund (ORK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                6

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Næstved Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • William Kjærgaard (Næstv.)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                10

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Ægir I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Benjamin Johnsen (Ægir)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                11

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/KCB III
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Casper Girke Christensen (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                12

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Viking/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Aske Storm (Viking)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                18

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/KCB II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Asbjørn Bay (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 202
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U14 M1X JCM1X - jun. C drenge Årgang 04 - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3. Afdeling 2. jul kl.:09:40

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Holstebro Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Oliver Meldgaard Nielsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Oliver Meldgaard Nielsen (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                8

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Furesø I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Christian Rømer (Furesø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Christian Rømer (Furesø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                9

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/KCB II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Mathias Brøbech (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Mathias Brøbech (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                10

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kungälv I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Simon Karlsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Simon Karlsson (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                15

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Mads Rubin (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Drammen Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Håkon Wessel (DRM)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Skjold I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Ask Høyer Splittorff (Skjold)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Odense Roklub/KCO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Tobias Højland Bendixen (Odense)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Alexander Aldrich (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Holstebro Roklub/KCHO II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Simon Mikkelsen (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Holstebro Roklub/KCHO III
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Christian Søndergaard (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Holstebro Roklub/KCHO IV
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Tobias Kramer (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Ormsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Truls Oskar Hansen (ORK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Ormsund Roklub II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Max Karl Andresen (ORK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Hadsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • August Herman Wisholm (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 202
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U14 M1X JCM1X - jun. C drenge Årgang 04 - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2. Afdeling 2. jul kl.:09:42

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Holstebro Roklub/KCHO III
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Christian Søndergaard (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Ormsund Roklub II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Max Karl Andresen (ORK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Holstebro Roklub/KCHO IV
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Tobias Kramer (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                11

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Ormsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Truls Oskar Hansen (ORK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                13

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Odense Roklub/KCO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Tobias Højland Bendixen (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 202
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U14 M1X JCM1X - jun. C drenge Årgang 04 - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3. Afdeling 2. jul kl.:09:44

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Skjold I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Ask Høyer Splittorff (Skjold)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                6

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Alexander Aldrich (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                7

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Hadsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • August Herman Wisholm (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                12

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Holstebro Roklub/KCHO II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Simon Mikkelsen (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                14

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Drammen Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Håkon Wessel (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 203
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U14 W2X JCW2X - jun. C piger 2x Årgang 03 - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1. Afdeling 2. jul kl.:09:50

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Horten Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Henrikke Enstad Haraldseth (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Eline Stava (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Henrikke Enstad Haraldseth (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Eline Stava (Horten)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                AFMELDTBagsværd Roklub/Silkeborg Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Maja Klitgaard (Silkeborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Maja Klitgaard (Silkeborg)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Aarhus Roklub/Hadsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Rikke Køchs (Aarhus)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Rikke Køchs (Aarhus)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Stine Højager Nielsen (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sorø Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Elisabeth Østergaard (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 203
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U14 W2X JCW2X - jun. C piger 2x Årgang 03 - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1. Afdeling 2. jul kl.:09:50

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sorø Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Elisabeth Østergaard (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 204
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U14 W2X JCW2X - jun. C piger 2x Årgang 04 - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1. Afdeling 2. jul kl.:09:54

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Ormsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. AnnaLuna Bjønnes Yngsdal (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Embla Reykdal (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. AnnaLuna Bjønnes Yngsdal (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Embla Reykdal (ORK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Ormsund Roklub II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Julie Knap Haagenrud (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Karen Nevstad (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Julie Knap Haagenrud (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Karen Nevstad (ORK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Drammen Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Andrea Willand-Evensen (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Tale Tollefsen Seip (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Andrea Willand-Evensen (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Tale Tollefsen Seip (DRM)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kungälv/Åhus Roddklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Johanna Eriksson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Märta Karlsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Johanna Eriksson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Märta Karlsson (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                6

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Ormsund Roklub III
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Mille Aslaksen Wåle (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Tyra Eklo Hjemdal (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Mille Aslaksen Wåle (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Tyra Eklo Hjemdal (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 206
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Master W1X MW1X - Masters MW 1X (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1. Afdeling 2. jul kl.:09:57

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Furesø II [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(D) : 4:03
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Jane Hagan (Furesø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Jane Hagan (Furesø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Furesø I [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(D) : 4:03
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Mette Møller (Furesø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Mette Møller (Furesø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sorø Roklub II [5s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(C) : 3:58
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Anne-Mette Christiansen (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Anne-Mette Christiansen (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sorø Roklub I [5s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(C) : 3:58
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Ulla Hvid (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Ulla Hvid (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Nordslesvigsk Roklub I [5s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(C) : 3:58
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Susanne Klages (Nordslesvig)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                6

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben ARA I [8s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(B) : 3:55
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Christina Jensen (ARA)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 207
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Master M1X MM1X - Masters MM 1X (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2. Afdeling 2. jul kl.:10:02

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                6

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Nordslesvigsk Roklub I [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(I) : 4:19
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Gerd Larsen (Nordslesvig)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Gerd Larsen (Nordslesvig)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                16

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roforeningen KVIK I [15s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(H) : 4:04
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. John Grunwald (KVIK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. John Grunwald (KVIK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                AFMELDTRoklubben Viking I [15s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(H) : 4:04
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Jørgen Boots (Viking)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                10

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Danske Studenters Roklub I [32s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(F) : 3:47
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Lars Nielsen (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Lars Nielsen (DSR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                15

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Furesø II [32s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(F) : 3:47
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Ole Præst Larsen (Furesø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Ole Præst Larsen (Furesø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                18

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Lemvig Roklub I [32s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(F) : 3:47
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Jørgen Jensen (Lemvig)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Jørgen Jensen (Lemvig)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sorø Roklub II [38s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(E) : 3:41
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Peter Carstens (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Furesø I [38s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(E) : 3:41
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Bo Hartz (Furesø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Nordslesvigsk Roklub II [38s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(E) : 3:41
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Kim Schauer Boysen (Nordslesvig)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Nordslesvigsk Roklub III [38s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(E) : 3:41
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Werner Güttel (Nordslesvig)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sorø Roklub I [43s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(D) : 3:36
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Peter Lindblom (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sorø Roklub IV [43s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(D) : 3:36
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Lars Bo Andersen (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Lemvig Roklub II [43s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(D) : 3:36
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Morten Thomsen (Lemvig)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Furesø III [43s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(D) : 3:36
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Mikael Møller Hansen (Furesø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Nyborg Roklub I [48s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(C) : 3:31
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Brian Sørensen (Nyborg)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Lemvig Roklub III [48s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(C) : 3:31
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Henrik Thomsen (Lemvig)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sorø Roklub III [51s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(B) : 3:28
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Christian Mølvig (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Lemvig Roklub IV [51s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(B) : 3:28
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Peter Jensen (Lemvig)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 207
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Master M1X MM1X - Masters MM 1X (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2. Afdeling 2. jul kl.:10:05

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                7

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Nordslesvigsk Roklub III [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(E) : 3:41
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Werner Güttel (Nordslesvig)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                12

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sorø Roklub II [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(E) : 3:41
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Peter Carstens (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                13

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Furesø I [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(E) : 3:41
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Bo Hartz (Furesø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                17

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Nordslesvigsk Roklub II [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(E) : 3:41
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Kim Schauer Boysen (Nordslesvig)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                19

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Oslo Roklubb I [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(E) : 3:41
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Anders Formo (Oslo)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 207
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Master M1X MM1X - Masters MM 1X (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3. Afdeling 2. jul kl.:10:08

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Furesø III [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(D) : 3:36
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Mikael Møller Hansen (Furesø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Lemvig Roklub II [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(D) : 3:36
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Morten Thomsen (Lemvig)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sorø Roklub I [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(D) : 3:36
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Peter Lindblom (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                9

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sorø Roklub IV [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(D) : 3:36
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Lars Bo Andersen (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 207
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Master M1X MM1X - Masters MM 1X (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4. Afdeling 2. jul kl.:10:11

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Nyborg Roklub I [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(C) : 3:31
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Brian Sørensen (Nyborg)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                14

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Lemvig Roklub III [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(C) : 3:31
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Henrik Thomsen (Lemvig)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sorø Roklub III [3s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(B) : 3:28
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Christian Mølvig (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                11

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Lemvig Roklub IV [3s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1X(B) : 3:28
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Peter Jensen (Lemvig)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 208
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U17 M1X JBM1X - jun. B drenge Årgang 01 - 1500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4. Afdeling 2. jul kl.:10:17

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kungälv I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Daniel Aronsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Daniel Aronsson (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                7

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kungälv II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Edvin Öhman (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Edvin Öhman (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                8

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Tønsberg Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Lars Gørann Lindgren (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Lars Gørann Lindgren (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                13

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Odense Roklub/KCO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Sebastian Quottrup Jansen (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Sebastian Quottrup Jansen (Odense)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                14

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Horten Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Benjamin Nærsnes (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Benjamin Nærsnes (Horten)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                16

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Niels Østergaard (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Niels Østergaard (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Drammen Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Elias Loe Eritsland (DRM)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roskilde Roklub/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Tønsberg Roklubb II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Martin Asheim (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kungälv III
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Emil Lundqvist (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Åhus Roddklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Nils Ekander (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Hadsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Malthe Dybdahl Malling (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Hadsund Roklub II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Rasmus Konnerup (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Horten Roklubb II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Martin Rustan Buschmann (Horten)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kungälv IV
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Per Ingmar Bujalla (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sarpsborg RK I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Jacob Gundersen (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Moss Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • magnus strømme (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Christiania Rodklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Tinius Wilhelmsen (Christiania)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Christiania Rodklub II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Reite Fredrik (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 208
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U17 M1X JBM1X - jun. B drenge Årgang 01 - 1500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2. Afdeling 2. jul kl.:10:20

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sarpsborg RK I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Jacob Gundersen (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                9

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Åhus Roddklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Nils Ekander (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                15

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Hadsund Roklub II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Rasmus Konnerup (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                18

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Horten Roklubb II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Martin Rustan Buschmann (Horten)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                19

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Drammen Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Elias Loe Eritsland (DRM)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                21

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Hadsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Malthe Dybdahl Malling (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 208
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U17 M1X JBM1X - jun. B drenge Årgang 01 - 1500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3. Afdeling 2. jul kl.:10:23

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kungälv IV
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Per Ingmar Bujalla (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Tønsberg Roklubb II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Martin Asheim (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                6

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roskilde Roklub/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                10

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kungälv III
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Emil Lundqvist (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                11

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Moss Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • magnus strømme (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                17

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Christiania Rodklub II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Reite Fredrik (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 201
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U17 M1X JBM1X - jun. C drenge Årgang 03 - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                5. Afdeling 2. jul kl.:10:32

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                7

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Tønsberg Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Ola Flatland Hoftun (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Ola Flatland Hoftun (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                12

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kungälv I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Edvin Karlsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Edvin Karlsson (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                21

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Københavns Roklub II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Carl Jensenius (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Carl Jensenius (København)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                25

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Ægir I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Benjamin Johnsen (Ægir)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Benjamin Johnsen (Ægir)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Porsgrunn Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Sturla Mogstad (PRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Rødvig Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Patrick Klestrup (Rødvig)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sorø Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Christian Nielsen (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roforeningen KVIK I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Johan Søvndahl Kok (KVIK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Mölndals Roddklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Johan Källström (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kungälv II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Nils Hugoson (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Københavns Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Elvin Clemmensen (København)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Åhus Roddklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Andreas Eriksson (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Hadsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Haris Alagic (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Næstved Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Rasmus Bjerre (Næstv.)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Horten Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Bjørn-Ola Bexrud (Horten)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roskilde Roklub/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sarpsborg RK I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Håkon Grønberg Møller (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sarpsborg RK II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Jakob Asbjørnsen (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sarpsborg RK III
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Oliver Melnes (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Moss Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Oliver Eliassen (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Moss Roklubb II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Simen Solbakken-Thømt (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Aarhus Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Viktor Edlefsen (Aarhus)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Aarhus Roklub II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Simon Dissing (Aarhus)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Lyngby Roklub/KKL I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (Lyngby)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Stevns I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Malthe T. Christiansen (Stevns)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kungälv III
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Harry Ottosson (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Christiania Rodklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Bror Henrik Flyen Storsten (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 209
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U17 M1X JBM1X - jun. B drenge Årgang 02 - 1500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2. Afdeling 2. jul kl.:10:35

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Åhus Roddklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Andreas Eriksson (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                13

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kungälv II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Nils Hugoson (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                14

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sarpsborg RK II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Jakob Asbjørnsen (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                17

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Lyngby Roklub/KKL I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (Lyngby)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 209
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U17 M1X JBM1X - jun. B drenge Årgang 02 - 1500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3. Afdeling 2. jul kl.:10:38

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sarpsborg RK III
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Oliver Melnes (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roforeningen KVIK I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Johan Søvndahl Kok (KVIK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                16

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Moss Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Oliver Eliassen (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                18

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Moss Roklubb II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Simen Solbakken-Thømt (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                23

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roskilde Roklub/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 209
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U17 M1X JBM1X - jun. B drenge Årgang 02 - 1500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4. Afdeling 2. jul kl.:10:41

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Københavns Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Elvin Clemmensen (København)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                8

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Næstved Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Rasmus Bjerre (Næstv.)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                11

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Rødvig Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Patrick Klestrup (Rødvig)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                19

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Aarhus Roklub II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Simon Dissing (Aarhus)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                22

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Christiania Rodklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Bror Henrik Flyen Storsten (Christiania)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                24

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Stevns I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Malthe T. Christiansen (Stevns)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 209
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U17 M1X JBM1X - jun. B drenge Årgang 02 - 1500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                5. Afdeling 2. jul kl.:10:44

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sarpsborg RK I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Håkon Grønberg Møller (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                9

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Hadsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Haris Alagic (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                10

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Horten Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Bjørn-Ola Bexrud (Horten)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                15

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Mölndals Roddklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Johan Källström (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                20

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sorø Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Christian Nielsen (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                27

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Porsgrunn Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Sturla Mogstad (PRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 210
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U17 W2X JBW2X - jun. B piger 2x Årgang 01 - 1500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1. Afdeling 2. jul kl.:10:47

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roskilde Roklub/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Caroline Munch (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Victoria Munch (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Ormsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Hannah Elisabeth Grude (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Mathea Louise Rognerud (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 210
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U17 W2X JBW2X - jun. B piger 2x Årgang 01 - 1500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1. Afdeling 2. jul kl.:10:52

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roskilde Roklub/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Caroline Munch (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Victoria Munch (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Ormsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Hannah Elisabeth Grude (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Mathea Louise Rognerud (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 211
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U17 W2X JBW2X - jun. B piger 2x Årgang 01+02 - 1500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1. Afdeling 2. jul kl.:10:52

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                AFMELDTBagsværd Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Matilde Hjorth (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Matilde Hjorth (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Ægir I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Rebekkah Nordskjold (Ægir)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Stefanie Brun Pedersen (Ægir)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Rebekkah Nordskjold (Ægir)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Stefanie Brun Pedersen (Ægir)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Horten Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Marte Stava (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Maren Næss Brevik (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Marte Stava (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Maren Næss Brevik (Horten)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kungälv I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Elin Brischewski (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Annie Nyman (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Elin Brischewski (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Annie Nyman (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 212
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U17 W2X JBW2X - jun. B piger 2x Årgang 02 - 1500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1. Afdeling 2. jul kl.:10:57

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Sorø Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Emilie Lynæs (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Nicoline Bluhme (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Emilie Lynæs (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Nicoline Bluhme (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kungälv I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Tyra Carlsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Stina Bujalla (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Tyra Carlsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Stina Bujalla (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                6

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Lyngby Dameroklub/Roklubben Skjold I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Mathilde Koczulab (Skjold)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Ida Marie Reimer (LDR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Mathilde Koczulab (Skjold)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Ida Marie Reimer (LDR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Tønsberg Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Ida Kyvik Sandvik (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Marie Andrup-Næss (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Hadsund /Odense Afmeldt
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Ida Blomstrand (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 213
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U13 M1X JDM1X - Jun D Drenge 500 m 1x - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1. Afdeling 2. jul kl.:11:02

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Stevns I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. August Riis Poulsen (Stevns)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. August Riis Poulsen (Stevns)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Rødvig Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Kevin Joensen, (Rødvig)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Kevin Joensen, (Rødvig)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Stevns III
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Nikolaj Hausman Olsen (Stevns)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Nikolaj Hausman Olsen (Stevns)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roklubben Stevns II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Mölndals Roddklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Erik Källström (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Erik Källström (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                6

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Horten Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Sebastian Haraldseth (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Sebastian Haraldseth (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 238-a
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                W4X W4X - 4x Kvinder - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                A Finale 2. jul kl.:12:55

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Drammen Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Fanny Lucie Røed (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Astrid Leirset (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Siri Bjerkheim (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Sara Seip (DRM)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Stine Mathiasen (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Nanna Bo Christensen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Ida Langkjær (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odder Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Trine Dahl Pedersen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Ida Gørtz Jacobsen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Julie Poulsen (Odder)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Astrid Steensberg (DSR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Mia Sofie Rützou (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Amalie Kiær (Fr.cia)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Cecilie Girke (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Cecilie Brunnich Sørensen (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 214
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U19 W1X JW1X - JW1x JUN A 2000m - m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2. A/B Semifinale 2. jul kl.:13:00

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Løb 214
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            U19 W1X JW1X - JW1x JUN A 2000m - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            A Finale 2. jul kl.:13:00

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              28

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Japan Rowing Association 3
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              • Marin Kawamura (JPN)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                12

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Danske Studenters Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Amalie Riff Brems (DSR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Horten Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • Mia Helene Falch (Horten)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    14

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Aarhus Roklub I I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • Mette Køchs Nielsen (Aarhus)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      27

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Japan Rowing Association 2
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      • Haruka Nakazawa (JPN)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Christiania Rodklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • Hermine Wilhelmsen (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Løb 215
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        U13 W2X JDW2X - Jun D Piger 500 m 2x - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        1. Afdeling 2. jul kl.:13:05

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Kungälv I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Moa Lundqkvist (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Klara Nyman (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Moa Lundqkvist (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Klara Nyman (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Kungälv II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Maja Karlsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Märta Karlsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Maja Karlsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Märta Karlsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Løb 214
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        U19 W1X JW1X - JW1x JUN A 2000m - m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        1. A/B Semifinale 2. jul kl.:13:05

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Løb 216
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    U19 M1X JM1X - Jun. A Drenge 1x 2000m - m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    2. A/B Semifinale 2. jul kl.:13:08

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 216
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U19 M1X JM1X - Jun. A Drenge 1x 2000m - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                A Finale 2. jul kl.:13:08

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  21

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Moss Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • Alfred Eliassen (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    13

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Lyngby Roklub/KKL I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • Mathias Ærendahl Heldbo (Lyngby)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Roforeningen KVIK/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      • Nicholas Andersen (KVIK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        10

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Japan Rowing Association II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • Shunsuke Shimada (JPN)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          18

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Japan Rowing Association I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • Hiroki Aoki (JPN)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Odense Roklub/KCO II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • Andreas Finne Skovbakke (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Løb 217-a
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            M2X M2X - M2x Sen. Herrer - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            A Finale 2. jul kl.:13:12

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Næstved Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Mikkel Schelde (Næstv.)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Frederik Wendel Madsen (Næstv.)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            7

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Drammen Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Håkon Austad Langberg (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Eirik Hexeberg Henriksen (DRM)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Hadsund Roklub/Roklubben Ægir I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Mikkel Knudsen (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Sorø Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Peter Carstens (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Christian Mølvig (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Bagsværd Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Marcus Johansen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Christian Michaelsen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Løb 216
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            U19 M1X JM1X - Jun. A Drenge 1x 2000m - m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            1. A/B Semifinale 2. jul kl.:13:13

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Løb 217-a
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        M2X M2X - M2x Sen. Herrer - m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        A Finale 2. jul kl.:13:14

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Løb 217-b
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    M2- M2- - M2- Sen. Herrer - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    A Finale 2. jul kl.:13:16

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Aksel Dybdahl Poulsen (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Jakob Grænge Hansen (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Aksel Dybdahl Poulsen (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Jakob Grænge Hansen (DSR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Christoffer Kruse (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Loui Lam (KVIK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Odense Roklub/KCO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Oscar Mazza (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Malte Rusbjerg (Odense)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Bagsværd Roklub/KCB II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Jens Graudal (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Malthe Puro (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    6

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Bærum Roklubb/Moss Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Einar Solbakken (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Andreas Erichsen (Bærum)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Einar Solbakken (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Andreas Erichsen (Bærum)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Moss Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Einar Solbakken (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Vegard Sæby (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Løb 218
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    U19 M2X JM2X - Jun A Drenge 2X - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    A Finale 2. jul kl.:13:19

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Ringsted Roklub/Roskilde Roklub/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Sigurd Hutnik (Ringsted)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Horten Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Vegard Sørensen (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Jonas Bergundhaugen (Horten)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Horten Roklubb II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Håkon Ørnbo (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Egil Brekke (Horten)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Moss Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Jarle Sæby (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Alfred Eliassen (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Norway I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Nicolai Enstad Haraldseth (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Jaime Aalders (Bærum)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Løb 218
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    U19 M2X JM2X - Jun A Drenge 2X - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    A Finale 2. jul kl.:13:20

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Horten Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Vegard Sørensen (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Jonas Bergundhaugen (Horten)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Ringsted Roklub/Roskilde Roklub/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Sigurd Hutnik (Ringsted)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Norway I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Nicolai Enstad Haraldseth (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Jaime Aalders (Bærum)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Moss Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Jarle Sæby (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Alfred Eliassen (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    6

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Horten Roklubb II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Håkon Ørnbo (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Egil Brekke (Horten)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Løb 219
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    U19 M2- JM2- - Jun A Drenge 2- - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    A Finale 2. jul kl.:13:24

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Timon Strømgren (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Sigurd Reistad (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Timon Strømgren (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Sigurd Reistad (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Holstebro Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Kaare Mortensen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Nichlas Ulnits (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Kaare Mortensen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Nichlas Ulnits (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Bagsværd Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Lasse Maigaard (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Aksel Bay (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Lasse Maigaard (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Aksel Bay (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Løb 238-a
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    U19 W4X JW4X - 4x Kvinder - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    A Finale 2. jul kl.:13:29

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Fredriksstad Roklub/Moss Roklubb/Sarpsborg RK I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Cornelia Knutsen (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Lise Meinike Dørre (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 3. Emilie Stokke (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 4. Hedda Marie B. Larsen (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Cornelia Knutsen (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Lise Meinike Dørre (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 3. Emilie Stokke (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 4. Hedda Marie B. Larsen (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Christiania Rodklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Hermine Wilhelmsen (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Marte Morgenlie Skei (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 3. Lene Samland (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 4. Synnøve Gillebo Foss (Bærum)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Hermine Wilhelmsen (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Marte Morgenlie Skei (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 3. Lene Samland (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 4. Synnøve Gillebo Foss (Bærum)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Ormsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Rikke Aslaksen Waale (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Hannah Elisabeth Grude (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 3. Serine Camilie Aaker (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 4. Mathea Louise Rognerud (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Rikke Aslaksen Waale (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Hannah Elisabeth Grude (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 3. Serine Camilie Aaker (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 4. Mathea Louise Rognerud (ORK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Mia Sofie Rützou (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Amalie Kiær (Fr.cia)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 3. Cecilie Girke (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 4. Cecilie Brunnich Sørensen (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Løb 222
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    U15 M4X+ JCM4X+ - Jun C Drenge 4x- 500m - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    1. Afdeling 2. jul kl.:13:34

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Bagsværd Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Mathias Brøbech (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Alexander Aldrich (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 3. Asbjørn Bay (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 4. Casper Girke Christensen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • cox. Svante Witt (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Løb 222
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    U15 M4X JCM4X - Jun C Drenge 4x- 500m - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    1. Afdeling 2. jul kl.:13:34

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Drammen Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Håkon Wessel (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Jonas Willand-Evensen (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 3. Ulrik Pharo Lohne (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 4. Hampus Westerberg-Heltne (DRM)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Kungälv/Mölndals Roddklubb/Åhus Roddklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Malte Andersson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Simon Karlsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 3. Harry Ottosson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 4. Erik Källström (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Holstebro Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Tobias Kramer (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Simon Mikkelsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 3. Oliver Meldgaard Nielsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 4. Christian Søndergaard (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Christiania Rodklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Jacob Balder Haug Hagen (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Christoffer Widding (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 3. Jostein Eriksen Thon (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 4. Lorentz Pran (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Løb 223-b
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    U15 M4X JCM4X - Kvinder 2- - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    A Finale 2. jul kl.:13:37

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Holstebro Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Tobias Kramer (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Simon Mikkelsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 3. Oliver Meldgaard Nielsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 4. Christian Søndergaard (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Drammen Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Håkon Wessel (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Jonas Willand-Evensen (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 3. Ulrik Pharo Lohne (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 4. Hampus Westerberg-Heltne (DRM)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Kungälv/Mölndals Roddklubb/Åhus Roddklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Malte Andersson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Simon Karlsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 3. Harry Ottosson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 4. Erik Källström (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Christiania Rodklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Jacob Balder Haug Hagen (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Christoffer Widding (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 3. Jostein Eriksen Thon (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 4. Lorentz Pran (Christiania)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Bagsværd Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Mathias Brøbech (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Alexander Aldrich (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 3. Asbjørn Bay (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 4. Casper Girke Christensen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • cox. Svante Witt (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Ida Petersen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Frida Sanggaard (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Odense Roklub/KCO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Nikoline Laidlaw (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Emma Hammer (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Bagsværd Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Luise Lund Hansen (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Emilie Jersild (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Løb 223-a
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    W2X W2X - Kvinder 2x - m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    A Finale 2. jul kl.:13:37

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 223-a
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                W2X W2X - Kvinder 2x - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                A Finale 2. jul kl.:13:40

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Odense Roklub
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Elisabeth Kaalund Keller (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Hedda Bollum Berge (Odense)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Aarhus Roklub II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Kirstine Stampe (Aarhus)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Emma Lehm Røddik (Aarhus)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                6

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Trine Toft Andersen (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Iben Østergaard (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                8

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Hadsund Roklub/Roklubben Ægir I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Cecilie Samsø (Ægir)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Astrid Filtenborg (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                9

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Aarhus Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Sahra Monefeldt Andersen (Aarhus)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Amelia Løvstrup Adby (Aarhus)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 223-b
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                W2- W2- - Kvinder 2- - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                A Finale 2. jul kl.:13:45

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Luise Lund Hansen (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Emilie Jersild (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Ida Petersen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Frida Sanggaard (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Odense Roklub/KCO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Nikoline Laidlaw (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Emma Hammer (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 224
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U17 M4X JBM4X - Jun.B Drenge 4x 1500m - 1500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                A Finale 2. jul kl.:13:50

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  13

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Roklubben Stevns/Sorø Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Christian Nielsen (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Mathias Ebbekær (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 3. Peter Skou ** (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 4. Malthe T. Christiansen (Stevns)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    9

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Bagsværd Roklub/Næstved Roklub/Sorø Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Rasmus Bjerre (Næstv.)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Niels Østergaard (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 3. Rasmus Lind (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 4. Malte Arensbach (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Christiania Rodklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      • 1. Andreas Dugstad Sørskaar (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      • 2. Erik Johansen (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      • 3. Fredrik Reite (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      • 4. Tinius Wilhelmsen (Christiania)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        7

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Holstebro Roklub/Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Frederik Larsen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Frederik Geertsen Lund (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 3. Thomas Jensen (Hvidovre)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 4. Jannick Wly Andersen (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          10

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Holstebro Roklub/Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Oscar Burvil (Viborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 3. Filip Blaaberg-Greve (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 4. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Kungälv I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Daniel Aronsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Edvin Öhman (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 3. Emil Lundqvist (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 4. Per Ingmar Bujalla (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Løb 225
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            LM1X LM1X - 1x Sen. Herrer Letvægt 2000m - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Indvejningkl. 12:05
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            A Finale 2. jul kl.:14:05

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Roklubben Ægir I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Cody Anderson (Ægir)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Cody Anderson (Ægir)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Roforeningen KVIK I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Mads Brogaard (KVIK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Mads Brogaard (KVIK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Holstebro Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Eskil Bech-Pedersen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Eskil Bech-Pedersen (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Ormsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Thomas Soma Ferguson (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Thomas Soma Ferguson (ORK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Sandefjord Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Markus Christensen (SRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Markus Christensen (SRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            6

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Roklubben Ægir II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Marc Hjort Laustsen (Ægir)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Marc Hjort Laustsen (Ægir)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Løb 226
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            M4X M4X - 4x- Sen. 2000m Mænd - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            A Finale 2. jul kl.:14:10

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Hadsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Christian Danmark (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Lennart Vestergaard (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 3. Simon Sørensen (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 4. Anders Olsen (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Christian Danmark (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Lennart Vestergaard (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 3. Simon Sørensen (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 4. Anders Olsen (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Bagsværd Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Jamie Magee (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Nikolaj Mathias Primault (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 3. Søren Korsholm (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 4. Andreas Hussing (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Jamie Magee (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Nikolaj Mathias Primault (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 3. Søren Korsholm (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 4. Andreas Hussing (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Odense Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Alexander Schwarz (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 3. Bjarke Nepper-Rasmussen (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 4. Søren Gam (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Alexander Schwarz (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 3. Bjarke Nepper-Rasmussen (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 4. Søren Gam (Odense)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Bagsværd Roklub II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Lars Erik Graudal (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Marcus Johansen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 3. Christian Michaelsen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 4. Alexander Sørensen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Løb 227
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            U19 M4X JM4X - Jun.A 4x 2000m - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            A Finale 2. jul kl.:14:15

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Jacob Lenzing (Lyngby)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 3. Jonas Lund (Furesø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 4. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Jacob Lenzing (Lyngby)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 3. Jonas Lund (Furesø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 4. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Norway I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Ulrik Wie Soltvedt (NSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Nicolay Bjøness Yngsdal (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 3. Mathias Føjner Wie (BRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 4. Lars Benske (NOR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Ulrik Wie Soltvedt (NSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Nicolay Bjøness Yngsdal (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 3. Mathias Føjner Wie (BRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 4. Lars Benske (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Magnus Valbirk (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Esben Søvndahl (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 3. Christian Taulbjerg (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 4. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Løb 229
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            U15 W4X+ JCW4X+ - Jun C Piger 4x- - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            A Finale 2. jul kl.:14:20

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Kungälv
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Maja Karlsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Klara Nyman (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 3. Moa Lundqkvist (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 4. Märta Karlsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • cox. Johanna Eriksson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Løb 229
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            U15 W4X JCW4X - Jun C Piger 4x- - 500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            A Finale 2. jul kl.:14:23

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Maja Klitgaard (Silkeborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 3. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 4. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Maja Klitgaard (Silkeborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 3. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 4. Stine Højager Nielsen (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Ormsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Mille Aslaksen Wåle (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Embla Reykdal (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 3. Amanda Krogh-Innli (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 4. AnnaLuna Bjønnes Yngsdal (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Mille Aslaksen Wåle (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Embla Reykdal (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 3. Amanda Krogh-Innli (ORK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 4. AnnaLuna Bjønnes Yngsdal (ORK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Kungälv
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Maja Karlsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Klara Nyman (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 3. Moa Lundqkvist (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 4. Märta Karlsson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • cox. Johanna Eriksson (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Løb 230
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            W1X W1X - W1x Sen Kvinder 2000m - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            A Finale 2. jul kl.:14:24

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Aarhus Roklub IV
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              • Sahra Monefeldt Andersen (Aarhus)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                10

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Roskilde Roklub/KCR II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Katrine Schultz-Knudsen (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Aarhus Roklub III
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • Mai Nielsen (Aarhus)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    9

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Roskilde Roklub/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • Silja Konoy Davidsen (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Aarhus Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      • Maria L.N Hansen (Aarhus)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Løb 227
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        M4- M4- - Jun.A 4x 2000m - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        A Finale 2. jul kl.:14:30

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Moss Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Alfred Eliassen (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Einar Solbakken (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 3. Jarle Sæby (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 4. Vegard Sæby (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Alfred Eliassen (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Einar Solbakken (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 3. Jarle Sæby (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 4. Vegard Sæby (MRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Aalborg Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Christian Hauge (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Christian Kiær (Fr.cia)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 3. Mikkel Paetau (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 4. Esben Ravn (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Christian Hauge (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Christian Kiær (Fr.cia)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 3. Mikkel Paetau (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 4. Esben Ravn (Aalborg)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Magnus Valbirk (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Esben Søvndahl (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 3. Christian Taulbjerg (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 4. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        AFMELDTBagsværd Roklub/Københavns Roklub/Odense Roklub/KCO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 1. Oscar Mazza (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 2. Malte Rusbjerg (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 3. Sebastian Bache (København)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • 4. Jakob Søe Lillelund (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Løb 232
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        U19 W2X JW2X - Jun A Piger 2x 2000m - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        A Finale 2. jul kl.:14:35

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Bagsværd Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 1. Annelise Kofod (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • 2. Agnete Jersild (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            9

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • 2. Regitze Bay (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              6

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              • 2. Ida Blomstrand (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                10

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Norway I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Amanda Helseth (AARK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Matilde Sødal (NOR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Christiania Rodklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 1. Hermine Wilhelmsen (Christiania)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • 2. Marte Morgenlie Skei (Christiania)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    13

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Danske Studenters Roklub/Roklubben Stevns I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Nikoline Kroll (Stevns)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Louise Hyldager (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Løb 233
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Master W2X/2- MW2X/2- - Master Woman 2x/2- 1000m (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    2. Afdeling 2. jul kl.:14:40

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Roklubben Furesø/Sorø Roklub I [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    2X(H) : 4:18
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Bente Johannessen (Furesø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Merete Busk (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Fredensborg Roklub I [20s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    2X(F) : 3:58
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Susanne Hansen (Fredensborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Merete Boldt (Fredensborg)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Danske Studenters Roklub/Fredensborg Roklub I [27s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    2X(E) : 3:51
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Ulla Poulsen (Fredensborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Karin Bodelund (DSR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Fredensborg Roklub II [27s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    2X(E) : 3:51
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Sanne Poulin (Fredensborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Roklubben Furesø I [27s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    2X(E) : 3:51
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Marianne Henney (Furesø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Jane Hagan (Furesø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Sorø Roklub I [32s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    2X(D) : 3:46
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Ruth Köster (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Linda Milling (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Sorø Roklub II [40s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    2X(B) : 3:38
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Helle Johanson (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Annika Lindkvist (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Roforeningen KVIK I [40s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    2X(B) : 3:38
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Sarah Lauritzen (KVIK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Astrid Haastrup Jespersen (KVIK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Løb 233
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Master W2X/2- MW2X/2- - Master Woman 2x/2- 1000m (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    1. Afdeling 2. jul kl.:14:42

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    6

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Roklubben Furesø/Sorø Roklub I [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    2X(H) : 4:18
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Bente Johannessen (Furesø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Merete Busk (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Fredensborg Roklub I [20s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    2X(F) : 3:58
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Susanne Hansen (Fredensborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Merete Boldt (Fredensborg)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Fredensborg Roklub II [27s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    2X(E) : 3:51
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Sanne Poulin (Fredensborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Danske Studenters Roklub/Fredensborg Roklub I [27s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    2X(E) : 3:51
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Ulla Poulsen (Fredensborg)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Karin Bodelund (DSR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    8

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Roklubben Furesø I [27s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    2X(E) : 3:51
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Marianne Henney (Furesø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Jane Hagan (Furesø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Løb 233
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Master W2X/2- MW2X/2- - Master Woman 2x/2- 1000m (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    2. Afdeling 2. jul kl.:14:45

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Sorø Roklub I [0s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    2X(D) : 3:46
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Ruth Köster (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Linda Milling (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Sorø Roklub II [8s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    2X(B) : 3:38
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Helle Johanson (Sorø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Annika Lindkvist (Sorø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    7

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Roforeningen KVIK I [8s]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    2X(B) : 3:38
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Sarah Lauritzen (KVIK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Astrid Haastrup Jespersen (KVIK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Løb 234
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    U17 W4X JBW4X - JW4x- JUN B 1500 m - 1500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    A Finale 2. jul kl.:14:50

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Clara Møller (Furesø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Anna Adelholm (KVIK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 3. Xenia Kviat Antonsen (KVIK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 4. Kristine Søndergård Hansen (Furesø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Kungälv I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Sofie Runge (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Elin Brischewski (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 3. Annie Nyman (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 4. Stina Bujalla (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Bagsværd Roklub/Roskilde Roklub/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Matilde Hjorth (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 3. Caroline Munch (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 4. Victoria Munch (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Aarhus Roklub/Odense Roklub/Roklubben Ægir I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Laura Boldsen (Aarhus)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Erantis Fodgaard Sørensen (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 3. Rebekkah Nordskjold (Ægir)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 4. Stefanie Brun Pedersen (Ægir)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Løb 234
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    U17 W4X JBW4X - JW4x- JUN B 1500 m - 1500m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    A Finale 2. jul kl.:14:52

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Clara Møller (Furesø)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Anna Adelholm (KVIK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 3. Xenia Kviat Antonsen (KVIK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 4. Kristine Søndergård Hansen (Furesø)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Kungälv I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Sofie Runge (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Elin Brischewski (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 3. Annie Nyman (SWE)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 4. Stina Bujalla (SWE)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Bagsværd Roklub/Roskilde Roklub/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Matilde Hjorth (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 3. Caroline Munch (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 4. Victoria Munch (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    4

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Aarhus Roklub/Odense Roklub/Roklubben Ægir I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Laura Boldsen (Aarhus)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 2. Erantis Fodgaard Sørensen (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 3. Rebekkah Nordskjold (Ægir)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 4. Stefanie Brun Pedersen (Ægir)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Løb 235
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    LW1X LW1X - W1x Sen. Kvinder Letvægt - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Indvejningkl. 12:55
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    A Finale 2. jul kl.:14:55

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Næstved Roklub
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Anne Ørsted (Næstv.)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Anne Ørsted (Næstv.)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    2

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Sandefjord Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Hanna Mathisen (SRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Hanna Mathisen (SRK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Drammen Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Fanny Lucie Røed (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • 1. Fanny Lucie Røed (DRM)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Løb 236
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    M1X M1X - M1x Herrer 2000m - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    A Finale 2. jul kl.:15:00

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Norske Studenters Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      • Jonas Slettemark Juel (NSR)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        11

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Roforeningen KVIK I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • Anders Boutrup Pedersen (KVIK)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Roskilde Roklub/KCR I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          • Bastian Secher (Roskilde)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            10

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Odense Roklub/KCO I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • Niklas Vindinge Sørensen (Odense)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              5

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Holstebro Roklub/KCHO II
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              • Aske Petersen (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                13

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Moss Roklubb I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • Vegard Sæby (MRK)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 237
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U19 W2- JW2- - 2- Jun A piger 2000m - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                A Finale 2. jul kl.:15:05

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Hadsund Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Thea Bach Stegger (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Agnete Munk (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Thea Bach Stegger (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Agnete Munk (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                3

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Løb 238-a
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                W/M 8+ W/M8+ - 4x Kvinder - 2000m
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                A Finale 2. jul kl.:15:10

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Odense Roklub I
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 1. Elisabeth Kaalund Keller (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 2. Hedda Bollum Berge (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 3. Martin Rønn Sørensen (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 4. Michael Moerner (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 5. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 6. Alexander Schwarz (Odense)
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                • 7. Bja