Resultater - Sorø Regatta 2019
Løb nr | Starttid - ↑ |

99
Lørdagens Løb - 1000m 1. Afdeling
2019-07-06 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2019-07-06 13:36
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund I 18
  • Frederik Bertelsen(1)
01:40.79
2 4 Christiania I
  • Isak Bryhni(1)
01:44.67
3 9 Hadsund II 16
  • Elias Roth(1)
01:45.07
4 13 Stevns II 14
  • Jakob Iversen(1)
01:45.53
5 16 Hadsund V 12
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
01:46.81
6 11 Stevns IV 10
  • Nikolaj Hausman Olsen(1)
01:58.57
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m B Finale
2019-07-06 13:33
Plac. # Navn Tid
1 6 Horten III
  • Sebastian Haraldseth(1)
01:55.61
2 2 Stevns III 8
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(1)
01:58.04
3 14 Dragør I 6
  • Frederik Juel Hansen(1)
01:58.41
4 8 Horten I
  • Jacob Helland Nærsnes(1)
01:59.15
5 10 Stevns I 4
  • August Riis Poulsen(1)
02:07.23
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m C Finale
2019-07-06 13:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund IV 2
  • Oskar Emil Holmriis(1)
02:01.61
2 12 Horten II
  • Thomas Helland Nærsnes(1)
02:05.71
3 7 Bagsværd I 2
  • Theis Wolfram(1)
02:06.95
4 1 København I 2
  • Viggo Lambert(1)
02:29.15
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2019-07-06 08:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund I
  • Frederik Bertelsen(1)
Seeded 36p0
2 4 Christiania I
  • Isak Bryhni(1)
0
3 6 Horten III
  • Sebastian Haraldseth(1)
0
4 2 Stevns III
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(1)
0
5 5 Hadsund IV
  • Oskar Emil Holmriis(1)
0
6 1 København I
  • Viggo Lambert(1)
0
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2019-07-06 08:03
Plac. # Navn Tid
1 9 Hadsund II
  • Elias Roth(1)
Seeded 30p0,00
2 11 Stevns IV
  • Nikolaj Hausman Olsen(1)
2,06
3 8 Horten I
  • Jacob Helland Nærsnes(1)
4,45
4 10 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
8,76
5 7 Bagsværd I
  • Theis Wolfram(1)
15,29
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2019-07-06 08:06
Plac. # Navn Tid
1 16 Hadsund V
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
0
2 13 Stevns II
  • Jakob Iversen(1)
2,01
3 15 Hadsund III
  • Kian Harati(1)
6,12
4 14 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
Seeded 14p13,65
5 12 Horten II
  • Thomas Helland Nærsnes(1)
23,93
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m A Finale
2019-07-06 13:39
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd/Stevns 14
  • Isabella Bache(1)
  • Cecilia Kroll(2)
0:00.00
2 3 Hadsund/Ringsted I 18
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
  • Maria J. Johansen(2)
Seeded 28p01:54.34
3 1 Silkeborg I 16
  • Mathilde Lyngholm(1)
  • Marie Kleist(2)
02:01.39
4 6 Odder I 12
  • Caroline Sejersen(1)
  • Anne Kristine Bech Asaa(2)
02:05.40
5 2 Holstebro/Vestervig/KCHO I 10
  • Katrine Sondrup(1)
  • My Alberte Schaaf(2)
02:07.88
6 5 Sorø I 8
  • Babette Post-Kallenbach(1)
  • Signe Thorup(2)
02:17.71
103
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 2000m A Finale
2019-07-06 13:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
06:55.35
2 1 Holstebro II
  • Oliver Schiltknecht(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
06:59.72
3 3 Holstebro/Silkeborg/KCHO
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Max Elleskov Røgild(2)
07:17.37
104
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m A Finale
2019-07-06 13:55
Plac. # Navn Tid
1 2 Saxk. I
  • David Wandrup(1)
07:48.14
2 13 Roskilde/KCR I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
07:50.51
3 10 Rødvig I
  • Patrick Klestrup (1)
07:52.34
4 4 DSR II
  • Magnus Erik Timm(1)
07:53.78
5 15 Ormsund I
  • Jonathan Kvalvaag Dysvik(1)
07:56.41
6 7 Bagsværd/KCB I
  • Johan Poulsen(1)
07:59.65
104
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m B Finale
2019-07-06 13:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Drammen I
  • Elias Loe Eritsland(1)
07:52.01
2 12 Moss I
  • Simen Solbakken-Thømt(1)
07:52.94
3 3 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
07:54.42
4 11 Hadsund I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
07:54.74
5 16 Christiania I
  • Elias Mahler(1)
08:20.34
6 14 Horten III
  • Bjørn-Ola Bexrud(1)
08:29.15
104
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 1. Indledende
2019-07-06 08:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Saxk. I
  • David Wandrup(1)
7:38,5
2 4 DSR II
  • Magnus Erik Timm(1)
7:40,1
3 1 Drammen I
  • Elias Loe Eritsland(1)
7:41,9
4 3 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
7:48,1
5 6 Roskilde/KCR II
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
8:00,6
104
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 2. Indledende
2019-07-06 08:15
Plac. # Navn Tid
1 10 Rødvig I
  • Patrick Klestrup (1)
7:46,8
2 7 Bagsværd/KCB I
  • Johan Poulsen(1)
7:47,7
3 11 Hadsund I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
7:48,4
4 12 Moss I
  • Simen Solbakken-Thømt(1)
7:53,7
5 8 Holstebro/KCHO I
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
7:57,6
6 9 Horten I
  • Benjamin Nærsnes(1)
8:58,7
104
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 3. Indledende
2019-07-06 08:15
Plac. # Navn Tid
1 13 Roskilde/KCR I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
7:58,2
2 15 Ormsund I
  • Jonathan Kvalvaag Dysvik(1)
8:04,6
3 14 Horten III
  • Bjørn-Ola Bexrud(1)
8:09,1
4 16 Christiania I
  • Elias Mahler(1)
8:14,1
5 17 Roskilde/KCR IV
  • Sebastian Nordly(1)
8:21,5
6 18 Roskilde/KCR III
  • Julius Philipson(1)
8:48,9
105
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2019-07-06 14:00
Plac. # Navn Tid
1 10 Hadsund I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
08:25.85
2 3 Aarhus II
  • Rikke Køchs(1)
08:26.39
3 2 Aarhus I
  • Laura Boldsen(1)
08:30.40
4 12 Holstebro/KCHO
  • Stine Højager Nielsen(1)
08:32.99
5 5 Christiania II
  • Nicoline Lindstrøm(1)
08:39.61
6 8 DSR I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
08:49.85
105
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 1. Indledende
2019-07-06 08:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Aarhus II
  • Rikke Køchs(1)
8:23,7
2 5 Christiania II
  • Nicoline Lindstrøm(1)
8:31,3
3 2 Aarhus I
  • Laura Boldsen(1)
8:36,9
4 6 Horten I
  • Henrikke Enstad Haraldseth(1)
8:49,7
5 4 Roskilde/KCR II
  • Victoria Munch(1)
9:00,4
6 1 Bagsværd/KCB I
  • Astrid Højgaard(1)
9:11,9
105
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 2. Indledende
2019-07-06 08:30
Plac. # Navn Tid
1 10 Hadsund I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
8:23,5
2 12 Holstebro/KCHO
  • Stine Højager Nielsen(1)
8:31,2
3 8 DSR I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
8:39,6
4 7 Holstebro/KCHO I
  • Nikoba í Gong(1)
8:46,3
5 9 Roskilde/KCR I
  • Caroline Munch(1)
8:53,4
6 11 Christiania I
  • Raghnhild Winther(1)
9:02,4
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m A Finale
2019-07-06 14:35
Plac. # Navn Tid
1 5 Drammen I
  • Ulrik Pharo Lohne(1)
3:52,42
2 3 Hadsund I 18
  • August Herman Wisholm(1)
3:55,77
3 17 Bagsværd/KCB II 16
  • Alexander Aldrich(1)
4:00,24
4 11 Christiania III
  • Jacob Balder Haug Hagen(1)
4:01,77
5 7 Moss IV
  • Erik Hein(1)
4:02,45
6 1 Ormsund I
  • Adrian Lund(1)
5:55,79
7 12 Roskilde/KCR I 18
  • Leander Kaliszan(1)
5:56,26
8 10 Odder I 16
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
5:58,98
9 8 København II 14
  • Asbjørn Neumann(1)
5:59,66
10 5 Drammen III
  • Jonas Willand-Evensen(1)
6:08,27
11 4 Odense/KCO I 12
  • Frederik Markvardsen(1)
6:26,17
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m B Finale
2019-07-06 14:30
Plac. # Navn Tid
1 8 Lyngby/KKL I 14
  • Christian Runge(1)
4:13,66
2 15 Christiania II
  • Christoffer Widding(1)
4:11,760
3 1 Kolding/KCO 12
  • Mads Kirstein(1)
4:20,07
4 20 Christiania I
  • Brage Nerdal (1)
4:22,39
5 13 Furesø I 10
  • Christian Rømer(1)
4:23,21
6 3 Næstv. I 10
  • William Kjærgaard(1)
5:56,63
7 7 Ormsund II
  • Simen Meinike Dørre(1)
5:58,03
8 6 Drammen I
  • Hampus Westerberg-Heltne(1)
5:58,76
9 9 Ægir I 8
  • Benjamin Johnsen(1)
6:01,97
10 2 Horten I
  • Kasper Bruun Frantzen(1)
6:02,79
11 11 Drammen II
  • Sebastian Mejer Rasmussen(1)
6:15,36
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m C Finale
2019-07-06 14:25
Plac. # Navn Tid
1 4 København I 8
  • Villads Svane Hansen(1)
6:38,84
2 14 Odder I 6
  • Noah Mikkelsen(1)
6:54,22
3 18 Lyngby/KKL II 4
  • Oliver Hyldedahl(1)
7:23,85
4 10 Moss II
  • Sigurd Brevold(1)
7:52,64
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m D Finale
2019-07-06 14:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Drammen II
  • Peter Anker Hassel(1)
06:19.02
2 6 Moss I
  • Peter Bredal(1)
06:28.51
3 12 Silkeborg I 2
  • Casper Pedersen(1)
06:48.08
4 19 København II 2
  • Viggo Olsen(1)
07:10.70
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Indledende
2019-07-06 08:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Ormsund I
  • Adrian Lund(1)
5:42,8
2 4 Odense/KCO I
  • Frederik Markvardsen(1)
5:43,4
3 5 Drammen III
  • Jonas Willand-Evensen(1)
5:43,9
4 3 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
Seeded 36p5:44,6
5 6 Drammen I
  • Hampus Westerberg-Heltne(1)
5:45,3
6 3 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
Seeded 24p5:51;2
7 2 Horten I
  • Kasper Bruun Frantzen(1)
6:08,6
8 5 Drammen I
  • Ulrik Pharo Lohne(1)
6:08,8
9 1 Kolding/KCO
  • Mads Kirstein(1)
6:15,6
10 4 København I
  • Villads Svane Hansen(1)
6:22,6
11 2 Drammen II
  • Peter Anker Hassel(1)
6:42,7
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Indledende
2019-07-06 08:45
Plac. # Navn Tid
1 12 Roskilde/KCR I
  • Leander Kaliszan(1)
5:40,2
2 10 Odder I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
5:45,9
3 9 Ormsund I
  • Martin Rognerud Juvet(1)
5:46,7
4 8 København II
  • Asbjørn Neumann(1)
5:50,1
5 9 Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
Seeded 24p5:50,8
6 7 Moss IV
  • Erik Hein(1)
5:51,8
7 7 Ormsund II
  • Simen Meinike Dørre(1)
5:54,6
8 8 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
Seeded 16p5:54,7
9 11 Drammen II
  • Sebastian Mejer Rasmussen(1)
6:07,4
10 10 Moss II
  • Sigurd Brevold(1)
6:26,3
11 6 Moss I
  • Peter Bredal(1)
6:42,5
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 3. Indledende
2019-07-06 09:05
Plac. # Navn Tid
1 11 Christiania III
  • Jacob Balder Haug Hagen(1)
6:04,1
2 15 Christiania II
  • Christoffer Widding(1)
6:13,7
3 13 Furesø I
  • Christian Rømer(1)
Seeded 12p6:21,0
4 14 Odder I
  • Noah Mikkelsen(1)
6:31,3
5 12 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
6:55,7
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 4. Indledende
2019-07-06 09:10
Plac. # Navn Tid
1 17 Bagsværd/KCB II
  • Alexander Aldrich(1)
6:10,5
2 20 Christiania I
  • Brage Nerdal (1)
6:24,5
3 16 Moss III
  • Viktor Kløfsrud(1)
6:34,0
4 18 Lyngby/KKL II
  • Oliver Hyldedahl(1)
Seeded 4p6:43,9
5 19 København II
  • Viggo Olsen(1)
7:18,3
107
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m A Finale
2019-07-06 14:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Ormsund I
  • AnnaLuna Bjønnes Yngsdal(1)
  • Tyra Eklo Hjemdal(2)
06:12.62
2 8 Roskilde/Sorø/KCR I 18
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
  • Iben Bech(2)
06:16.81
3 5 Christiania I
  • Martine Nesse (1)
  • Vårin Fagerbakke(2)
06:24.55
4 9 Bagsværd/KCB I 16
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Astrid Kirstine Kofoed(2)
06:26.15
5 3 Drammen I
  • Emma Thomlinson(1)
  • Thea Njaastad(2)
06:30.72
107
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m B Finale
2019-07-06 14:40
Plac. # Navn Tid
1 6 Drammen/Trondhjem I
  • Andrea Willand-Evensen(1)
  • Mari Hasle Falch(2)
06:20.27
2 2 Ægir I 14
  • Julie Bertelsen(1)
  • Marie Martens Christensen(2)
06:27.11
3 7 København I 12
  • Lucca Elkjær(1)
  • Alberte Henrioud Theglev(2)
06:31.26
4 4 Odder I 10
  • Trine Leitzke(1)
  • Pi Goslar(2)
06:33.32
107
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 1. Indledende
2019-07-06 09:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Ormsund I
  • AnnaLuna Bjønnes Yngsdal(1)
  • Tyra Eklo Hjemdal(2)
6:01,4
2 3 Drammen I
  • Emma Thomlinson(1)
  • Thea Njaastad(2)
6:03,4
3 5 Christiania I
  • Martine Nesse (1)
  • Vårin Fagerbakke(2)
6:10,2
4 4 Odder I
  • Trine Leitzke(1)
  • Pi Goslar(2)
6:16,7
5 2 Ægir I
  • Julie Bertelsen(1)
  • Marie Martens Christensen(2)
6:27,4
107
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 2. Indledende
2019-07-06 09:15
Plac. # Navn Tid
1 9 Bagsværd/KCB I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Astrid Kirstine Kofoed(2)
Seeded 0p6:02,5
2 8 Roskilde/Sorø/KCR I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
  • Iben Bech(2)
Seeded 0p6:07,8
3 7 København I
  • Lucca Elkjær(1)
  • Alberte Henrioud Theglev(2)
6:19,3
4 6 Drammen/Trondhjem I
  • Andrea Willand-Evensen(1)
  • Mari Hasle Falch(2)
6:27,4
108
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2019-07-06 14:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø I
  • Johannes Ebert(1)
02:16.02
2 4 Hadsund I
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
02:18.81
3 3 Odder I
  • Nor Goslar(1)
02:35.70
4 2 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
02:51.07
109
U13 W2X Junior u. 13 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2019-07-06 14:53
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
02:02.99
2 1 Sorø II
  • Frederikke Aagaard(1)
  • Kirsten Taulbjerg(2)
02:22.09
110
LW2X W2x Sen Letvægt 2000m - 2000m 1. Afdeling
2019-07-06 14:56
Ingen anmeldt, løbet udgår
111
U19 W2- JW 2- Jun A 2000 m - 2000m 1. Afdeling
2019-07-06 14:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
112-b
W2- W2- Sen 2000m - 2000m 1. Afdeling
2019-07-06 15:09
Ingen anmeldt, løbet udgår
112
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m A Finale
2019-07-06 15:01
Plac. # Navn Tid
1 4 Christiania I
  • Marte Morgenlie Skei(1)
  • Aasta Gran Andreassen(2)
07:59.70
2 5 Holstebro/Roskilde/KCR I
  • Simone Sørensen(1)
  • Ida Petersen(2)
08:01.63
3 6 Christiania I
  • Helga Marie Løvenskiold Kveseth(1)
  • Johanne Asakskogen(2)
08:19.64
4 2 Aalborg
  • Eva Povlsgaard Nebeling(1)
  • Mette Louise Karer(2)
08:32.37
5 1 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
  • Kirstine Stampe(2)
08:43.98
6 3 Aalborg I
  • Marie Møller Nielsen(1)
  • Kim Tanja Hejselbak Nørgaard(2)
09:10.60
113
M2- Åben Mænd 2- - 2000m A Finale
2019-07-06 15:11
Plac. # Navn Tid
1 5 KVIK/Roskilde I
  • Torbjørn Frankel(1)
  • Martin Kofoed Jensen(2)
7:37,06
2 6 Hadsund I
  • Malthe Dybdahl Malling(1)
  • Mikkel Knudsen(2)
7:41,37
3 3 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
  • Peter Carstens(2)
7:46,01
4 4 Odense I
  • Christian Hauge Andersen(1)
  • Michael Moerner(2)
07:47.33
5 4 Ægir I
  • Christian Nedergaard(1)
  • Jeppe Borup(2)
7:55,20
6 2 Moss I
  • Jarle Sæby(1)
  • Mikko Rekstad(2)
07:57.75
7 2 Aalborg I
  • Søren Bagger Christensen(1)
  • Esben Okholm Larsen(2)
7:59,13
8 3 DSR/KVIK I
  • Mads Brogaard(1)
  • Timothy Antonie Hansen(2)
08:02.72
9 5 Ormsund I
  • Nicolay Bjønnes Yngsdal(1)
  • Oskar Jørgensen(2)
08:56.13
114
M4- Åben Mænd 4- - 2000m A Finale
2019-07-06 15:21
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd/DSR/Roskilde/Sorø/KCR I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
  • Victor Hellmann Lauritsen(2)
  • Casper Girke Christensen(3)
  • Jannick Wly Andersen(4)
06:41.98
2 5 Holstebro/KCHO I
  • Oliver Schiltknecht(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(3)
  • Tobias Bork Kristensen(4)
06:52.52
3 4 Holstebro/Roskilde/Silkeborg/KCHO
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(2)
  • Max Elleskov Røgild(3)
  • Gustav Bjerg Madsen(4)
07:08.22
4 3 Aalborg
  • Mikkel Paetau(1)
  • Simon Staal Nielsen(2)
  • Niels Kunckel Knudsen(3)
  • Simon Østergaard Meijer(4)
07:13.03
5 2 Aalborg/Ægir
  • Jesper Quist Jensen(1)
  • Adrian Flarup Johansen(2)
  • Troels Dalgaard Danielsen(3)
  • Martin Ask Klausholt(4)
07:14.94
115
U15 M4X Junior u. 15 Drenge 4X - 500m A Finale
2019-07-06 15:26
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund I 18
  • Elias Roth(1)
  • Kian Harati(2)
  • Gustav Overgaard Hamann(3)
  • Frederik Bertelsen(4)
Seeded 30p01:43.76
2 2 Holstebro/KCHO I 16
  • Simon Madsen(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
  • Rasmus Bechmann(3)
  • Lucas Sittrup Kallesøe(4)
01:51.96
3 1 Bagsværd I 14
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
  • Theis Wolfram(2)
  • Sigurd Rindom Poulsen(3)
  • Jakob Lynbech(4)
01:52,.96
4 4 Dragør/Sorø I 12
  • Mads Christensen(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
  • Johannes Ebert(3)
  • Frederik Juel Hansen(4)
Seeded 14p01:55.57
117
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m A Finale
2019-07-06 15:29
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro/KCHO I 18
  • Christian Søndergaard(1)
  • Nikolaj Dalbøl(2)
  • Tobias Kramer(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
04:54.13
2 3 Christiania I
  • Jostein Eriksen Thon(1)
  • Christoffer Widding(2)
  • Jacob Balder Haug Hagen(3)
  • Lorentz Pran(4)
05:09.56
3 2 Ægir I 16
  • Benjamin Johnsen(1)
  • Joachim Brahe Møller(2)
  • Jonas Lindberg Nielsen(3)
  • Mikkel Avlund Overgaard(4)
Seeded 24p05:13.87
4 6 Bagsværd/Silkeborg/KCB 14
  • Alexander Aldrich(1)
  • Elias Ellehammer(2)
  • Mads Rubin(3)
  • Simon Toftgaard Garner(4)
Seeded 0p05:19.67
5 1 Drammen II
  • Christian Juven Brandt(1)
  • Håkon Hansen(2)
  • Peter Anker Hassel(3)
  • Andrea Wiiland-Evensen(4)
05:49.33
6 5 Bagsværd/København/KCB 12
  • Jeppe Dolmer Nielsen(1)
  • Kasper Burmeister Stokholm(2)
  • Viggo Olsen(3)
  • Marcus Modest Bruni(4)
Seeded 0p06:13.38
118
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m A Finale
2019-07-06 15:39
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd/KVIK/KCB I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
  • Nicholas Andersen(2)
07:05.24
2 3 Sorø/Viking/KCR I
  • Aske Storm(1)
  • Rasmus Lind(2)
07:13.83
3 4 DSR I
  • Magnus Erik Timm(1)
  • Malthe Christiansen(2)
07:30.63
4 5 Roskilde/Sorø/KCR I
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
  • Peter Skou **(2)
07:38.23
5 1 Roskilde/KCR I
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
  • Julius Philipson(2)
07:48.11
119
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2019-07-06 15:44
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund/Odense I
  • Ida Blomstrand(1)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(2)
08:10.29
2 4 Furesø/KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
  • Kristine Søndergård Hansen(2)
08:24.02
3 3 Bagsværd/KCB I (JW2- 12sek)
  • Matilde Hjorth(1)
  • Emma Braad Olesen(2)
08:25.62
4 1 Bagsværd/KVIK I
  • Astrid Højgaard(1)
  • Anna Adelholm(2)
09:26.18
121
U15 W4X Junior u. 15 Piger 4X - 500m A Finale
2019-07-06 15:49
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø I 18
  • Sofie Steffensen(1)
  • Mejse Østergaard Nielsen(2)
  • Dina Poulsen(3)
  • Signe Thorup(4)
01:56.38
2 2 Holstebro/KCHO I 16
  • Laura Møller(1)
  • My Alberte Schaaf(2)
  • Anna Skovdam(3)
  • Nanna Lindballe(4)
Seeded 0p01:56.75
122
U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1500m A Finale
2019-07-06 15:52
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd/København/Silkeborg/KCB 18
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Astrid Kirstine Kofoed(2)
  • Josefine Freltoft(3)
  • Sofie Valentin Hæk(4)
Seeded 24p06:06.37
2 1 Christiania I
  • Martine Nesse (1)
  • Vårin Fagerbakke(2)
  • Thea Frederikke Gullerud(3)
  • Amelia Tamburplass(4)
06:33.54
123
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m A Finale
2019-07-06 15:57
Plac. # Navn Tid
1 4 Odense/KCO I
  • Mia Sofie Rützou(1)
08:40.49
2 3 Odense/KCO III
  • Anne Larsen(1)
08:42.61
3 5 Odense/KCO II
  • Sarah Lindberg(1)
09:01.57
4 2 Japan Rowing Association/DRC I
  • Chika Yonezawa(1)
09:24.20
5 8 Japan Rowing Association/DRC II
  • Rena Suzuki(1)
09:30.97
6 6 Japan Rowing Association/DRC III
  • Satsuki Nakao(1)
09:44.25
123
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 1. Indledende
2019-07-06 09:25
Plac. # Navn Tid
1 4 Odense/KCO I
  • Mia Sofie Rützou(1)
7:16,1
2 2 Japan Rowing Association/DRC I
  • Chika Yonezawa(1)
8:04,6
3 3 Odense/KCO III
  • Anne Larsen(1)
8:06,2
4 1 Aarhus I
  • Mai Nielsen(1)
9:00,7
123
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 2. Indledende
2019-07-06 09:25
Plac. # Navn Tid
1 5 Odense/KCO II
  • Sarah Lindberg(1)
8:03,4
2 8 Japan Rowing Association/DRC II
  • Rena Suzuki(1)
8:12,9
3 6 Japan Rowing Association/DRC III
  • Satsuki Nakao(1)
8:18,1
4 7 Ormsund I
  • Lise Meinike Dørre(1)
9:16,3
124
M1X Åben Mænd 1X - 2000m A Finale
2019-07-06 16:02
Plac. # Navn Tid
1 14 Hadsund/KCO I
  • Wiliam Wisholm(1)
07:39.28
2 5 Hadsund I
  • Peter Rytter Munk(1)
07:52.17
3 9 Odense/KCO I
  • Nick H. Larsen(1)
08:00.06
4 7 Moss I
  • Ola Larsson(1)
08:00.52
5 12 Falkenberg Roddklub
  • Melker Persson (1)
08:23.00
6 13 Odense/KCO II
  • Oscar Mazza(1)
08:45.74
124
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 1. Indledende
2019-07-06 09:35
Plac. # Navn Tid
1 9 Odense/KCO I
  • Nick H. Larsen(1)
7:18,4
2 7 Moss I
  • Ola Larsson(1)
7:20,0
3 5 Hadsund I
  • Peter Rytter Munk(1)
7:21,1
4 6 Horten I
  • Nicolai Enstad Haraldseth(1)
7:30,0
5 4 Ormsund I
  • Nicolay Bjønnes Yngsdal(1)
8:02,3
6 8 Viborg/KCHO I
  • Mikkel Kallesøe(1)
8:03,4
124
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 2. Indledende
2019-07-06 09:35
Plac. # Navn Tid
1 14 Hadsund/KCO I
  • Wiliam Wisholm(1)
7:10,4
2 13 Odense/KCO II
  • Oscar Mazza(1)
7:12,7
3 12 Falkenberg Roddklub
  • Melker Persson (1)
7:13,2
4 11 Holstebro/KCHO I
  • Kaare Mortensen (1)
7:13,5
5 10 Sandefjord I
  • Markus Christensen(1)
7:43,7
125
W4X Åben Kvinder 4X - 2000m A Finale
2019-07-06 16:07
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd/DSR/København/KCB I
  • Christine Amalie Meinert Cardel(1)
  • Mathilde Kiilgaard(2)
  • Cecilie Brunnich Sørensen(3)
  • Marie Ramm(4)
07:36.47
2 1 Odder/Odense/KCO
  • Sara Nissen(1)
  • Elisabeth Kaalund Keller(2)
  • Julie Gaumitz Storm(3)
  • Mette Leitzke Sørensen(4)
07:41.03
3 3 Christiania I
  • Aasta Gran Andreassen(1)
  • Helga Marie Løvenskiold Kveseth(2)
  • Johanne Asakskogen(3)
  • Marte Morgenlie Skei(4)
07:58.80
4 2 Bagsværd/KCB I
  • Mette Rudkjær Jensen(1)
  • Marie-Louise Hermansen(2)
  • Nanna Tange Bech(3)
  • Line Møller(4)
08:39.13
5 4 Aalborg
  • Camilla Frølund(1)
  • Christina Nørberg Heinrichsen(2)
  • Louise Groth(3)
  • Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen(4)
08:43.94
126
Master W4-/4X Masters Kvinder  27+  4X/4- - 1000m 1. Afdeling
2019-07-06 16:12
Plac. # Navn Tid
1 1 Fredensborg II
  • Anne Mette Jørgensen(1)
  • Susanne Hansen(2)
  • Anette Andersen(3)
  • Merete Boldt(4)
Start:0s 03:55.72
2 2 Furesø/Nyborg I
  • Marianne Henney(1)
  • Jane Hagan(2)
  • Charlotte Buchwaldt(3)
  • Helle Torp Eklund(4)
Start:6s 04:07.05
3 4 Fredensborg I
  • Lizzie Haastrup(1)
  • Lene-Marie Hansen(2)
  • Bettina Cervin(3)
  • Sanne Poulin(4)
Start:6s 04:09.69
4 3 Sorø I
  • Jane Steensberg(1)
  • Kirsten Østergaard(2)
  • Kirsten From(3)
  • Birgit Juel-Hansen(4)
Start:6s 04:13.50
126
Master W4X/4- Masters Kvinder  27+  4X/4- - 1000m 2. Afdeling
2019-07-06 16:15
Plac. # Navn Tid
1 6 KVIK/Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
  • Bianca Bech(2)
  • Sarah Lauritzen(3)
  • Astrid Haastrup(4)
Start:10s 00:00.00
2 7 Sorø III
  • Helle Johanson(1)
  • Linda Milling(2)
  • Ulla Hvid(3)
  • Ruth Köster(4)
Start:10s 00:04.76
3 5 Sorø II
  • Jeanette Emde Jensen **(1)
  • Laila Hjorth(2)
  • Gitte Niven(3)
  • Bonnie Noer(4)
Start:0s 00:08.65
127
M4X Mænd 4X - 2000m 1. Afdeling
2019-07-06 16:24
Ingen anmeldt, løbet udgår
128
LW1X Åben Kvinder letvægt 1X - 2000m A Finale
2019-07-06 16:29
Plac. # Navn Tid
1 2 Horten I
  • Mia Helene Falch(1)
08:55.67
2 3 Dammen I
  • Fanny Lucie Røed(1)
09:16.17
3 1 Roskilde/KCR I
  • Malli Segoli(1)
09:18.40
4 5 Næstv. I
  • Anne Ørsted(1)
09:31.22
5 4 Ægir I
  • Freja Emborg Sørensen(1)
09:58.25
129
U19 M4X Jun A Drenge 4X - 2000m 1. Afdeling
2019-07-06 16:24
Ingen anmeldt, løbet udgår
130
U19 W4X Jun A Piger 4x- 2000 m - 2000m 1. Afdeling
2019-07-06 16:34
Ingen anmeldt, løbet udgår
131-b
U19 M8+ JM8+ Alle klasser 2000M - 2000m 1. Afdeling
2019-07-06 16:39
Ingen anmeldt, løbet udgår
131-c
W8+ W8+ Alle klasser 2000M - 2000m 1. Afdeling
2019-07-06 16:39
Ingen anmeldt, løbet udgår
131
M8+ Åben Mænd 8+ - 2000m A Finale
2019-07-06 16:39
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd/DSR/Hadsund/KVIK/KCB
  • Oscar Petersen(1)
  • Michael Bertelsen(2)
  • Jens Graudal(3)
  • Aksel Bay(4)
  • Malthe Sebastian Puro(5)
  • Christoffer Kruse(6)
  • Jesper Fredsted(7)
  • Peter Rytter Munk(8)
  • Astrid Kirstine Kofoed(cox)
06:34.02
2 3 Bagsværd/DSR/KVIK/Odense/KCB
  • Johan Poulsen(1)
  • Niclas Schmidt(2)
  • Lars Erik Graudal(3)
  • Emil Eigenbrod(4)
  • Mathias Larsen(5)
  • Malte Rusbjerg(6)
  • Nicolai Bernsen(7)
  • Martin Kjeldsen(8)
  • Alma Biltoft Benediktson(cox)
06:42.69
3 4 Aalborg/Ægir
  • Mikkel Paetau(1)
  • Simon Østergaard Meijer(2)
  • Jesper Quist Jensen(3)
  • Adrian Flarup Johansen(4)
  • Niels Kunckel Knudsen(5)
  • Simon Staal Nielsen(6)
  • Troels Dalgaard Danielsen(7)
  • Martin Ask Klausholt(8)
  • Søren Bagger Christensen(cox)
06:57.67
4 1 Holstebro/Viborg I
  • Christian Carlsen(1)
  • Andreas Østergaard Quach(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Mikkel Kallesø(4)
07:05.62
132
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m A Finale
2019-07-06 16:44
Plac. # Navn Tid
1 2 Aarhus I
  • James Dodd(1)
08:03.31
2 1 Holstebro/KCHO I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
08:07.27
3 3 Bagsværd/KCB I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
08:32.71
4 4 KVIK I
  • Mikkel Schelde(1)
09:12.93
133
Master M4-/4X/8+ Masters Mænd  27+  4X/4-/8+ - 1000m 1. Afdeling
2019-07-06 16:49
Plac. # Navn Tid
1 3 Fredericia I
  • Hans-Werner Mortensen(1)
  • Ole Haaning Thomsen(2)
  • Aage Pedersen(3)
  • Frede Nørskov Nielsen(4)
Start:6s 03:50.31
2 4 Kolding I
  • Tommy Møhler(1)
  • Ejgild Larsen(2)
  • Jørgen Secher(3)
  • Palle Ole Jørgensen(4)
Start:6s 03:55.81
3 1 DSR/Lyngby/Skjold I
  • Peter Skov(1)
  • Hans Nøhr(2)
  • Bjarne Spanggaard(3)
  • Stig Rasmussen(4)
Start:0s 04:10.16
4 2 Skovsh.
  • Jesper Skavin(1)
  • Torben Bjerre(2)
  • Lise Hendriksen(3)
  • Kate Skavin(4)
Start:3s 04:36.31
133
Master M8+/4-/4X Masters Mænd  27+  4X/4-/8+ - 1000m 2. Afdeling
2019-07-06 16:52
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd/KVIK/Køge R/Nyborg
  • Brian Sørensen(1)
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(2)
  • Anna Karina Gravad(3)
  • Marianne Becker(4)
Start:0s 03:27.75
2 8 Sorø I
  • Bjarne Hjorth(1)
  • Peter Lindblom(2)
  • Peter Carstens(3)
  • Christian Mølvig(4)
Start:6s 03:32.40
3 7 Lemvig/Lyngby
  • Jørgen Jensen(1)
  • Jørgen Kielsholm(2)
  • Henrik Thomsen(3)
  • John Knudsen(4)
Start:6s 03:37.76
4 6 Ringsted
  • Per Bigum(1)
  • Anne Mette Christiansen(2)
  • Jákup Johansen(3)
  • Claus Solmer(4)
Start:5s 03:38.82
5 10 Ormsund I
  • Dag Marthinsen(1)
  • Per Giltvedt(2)
  • Christian Grosse(3)
  • Nils Jørgen Bjønness(4)
Start:6s 03:40.88
6 9 Fredensborg I
  • Carsten Manniche(1)
  • Jan Nørskov Pedersen(2)
  • Ole Quist Jensen(3)
  • Ole Bastholm Jørgensen(4)
Start:6s 03:47.25
133
Master M4-/4X/8+ Masters Mænd  27+  4X/4-/8+ - 1000m 3. Afdeling
2019-07-06 16:55
Plac. # Navn Tid
1 14 Bagsværd
  • Emil Heinrichsen(1)
  • Steen Christensen(2)
  • Ronan Tinsley(3)
  • Ignacio Hidalgo(4)
Start:7s 03:13.84
2 11 Bagsværd/DSR
  • Lars Nielsen(1)
  • Lars Jørgensen(2)
  • Peter Kristensen(3)
  • Mikael Espersen(4)
Start:0s 03:16.66
3 13 Dragør/Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
  • Bo Hartz(2)
  • Mikael Møller Hansen(3)
  • Morten Juel Hansen(4)
Start:0s 03:22.43
4 16 DSR/København/Roskilde I
  • Otto Friedrichen(1)
  • Flemming Simonsen(2)
  • Martin Andersen(3)
  • Hans Jorgen Stahl(4)
  • Ulrik Rafkiær(5)
  • Willi Drexel(6)
  • Bo Kaliszan(7)
  • Jakob Øjvind Nielsen(8)
  • Dan Kristensen(cox)
Start:9s 03:25.47
5 12 Malmö Roddklubb I
  • Danilo Sosa(1)
  • Kenneth Alfelt(2)
  • Thomas Barge(3)
  • Per Ekström(4)
Start:0s 03:32.16
6 15 Aalborg Uni(M4X ) [7s]
  • Lasse-Emil Bang Nielsen(1)
  • Jakob Ellegaard Larsen(2)
  • Jannik Mose Skov(3)
  • Elliot Guesdon Helenius Stenbak(4)
Start:8s 03:34.45
134
U12 W1X Junior u. 12 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2019-07-06 17:05
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø II
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
01:52.74
2 1 Hadsund III
  • Naja Lübeck(1)
01:57.47
3 3 Bagsværd II
  • Cecilia Kroll(1)
02:03.72
4 2 Sorø I
  • Kirsten Taulbjerg(1)
02:24.84
5 5 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
02:59.06
135
U13 M2X Junior u. 13 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2019-07-06 17:24
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
02:11.36
2 2 Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
  • Otto Kjærulff(2)
02:11.92
136
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m A Finale
2019-07-06 17:14
Plac. # Navn Tid
1 4 Stevns I 18
  • August Riis Poulsen(1)
  • Jakob Iversen(2)
01:51.82
2 8 Horten
  • Jacob Helland Nærsnes(1)
  • Sebastian Haraldseth(2)
01:54.28
3 15 Holstebro/KCHO II 16
  • Simon Madsen(1)
  • Rasmus Bechmann(2)
01:54.58
4 3 Hadsund I 14
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
  • Elias Roth(2)
01:59.42
5 1 Sorø I 12
  • Mads Christensen(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
02:01.25
136
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m B Finale
2019-07-06 17:11
Plac. # Navn Tid
1 9 Hadsund II 10
  • Oskar Emil Holmriis(1)
  • Kian Harati(2)
01:59.96
2 7 Stevns II 8
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(1)
  • Nikolaj Hausman Olsen(2)
02:00.54
3 5 Holstebro/KCHO I 6
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • Lucas Sittrup Kallesøe(2)
02:02.16
4 6 Bagsværd I 4
  • Jakob Lynbech(1)
  • Sigurd Rindom Poulsen(2)
02:08.50
136
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Indledende
2019-07-06 09:45
Plac. # Navn Tid
1 4 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
  • Jakob Iversen(2)
1:49,8
2 3 Hadsund I
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
  • Elias Roth(2)
Seeded 30p1:51,9
3 1 Sorø I
  • Mads Christensen(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
1:56,6
4 5 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • Lucas Sittrup Kallesøe(2)
1:59,1
5 6 Bagsværd I
  • Jakob Lynbech(1)
  • Sigurd Rindom Poulsen(2)
2:08,4
136
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 2. Indledende
2019-07-06 09:45
Plac. # Navn Tid
1 15 Holstebro/KCHO II
  • Simon Madsen(1)
  • Rasmus Bechmann(2)
Seeded 14p1:51,7
2 8 Horten
  • Jacob Helland Nærsnes(1)
  • Sebastian Haraldseth(2)
1:54,0
3 9 Hadsund II
  • Oskar Emil Holmriis(1)
  • Kian Harati(2)
Seeded 14p1:55,4
4 7 Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(1)
  • Nikolaj Hausman Olsen(2)
1:56,9
137
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2019-07-06 17:23
Plac. # Navn Tid
1 11 Stevns 10
  • Isabella Bache(1)
0:00.00
2 2 Holstebro/KCHO I 18
  • Laura Møller(1)
01:37.21
3 4 NRK I 16
  • Ronja-Maria Knobloch(1)
01:40.15
4 8 Hadsund I 14
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
01:44.83
5 12 Holstebro I 12
  • Anna Skovdam(1)
01:45.36
6 7 Stevns I 8
  • Anna Iversen(1)
01:58.96
137
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m B Finale
2019-07-06 17:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Ringsted I 6
  • Maria J. Johansen(1)
02:09.40
2 14 Silkeborg III 4
  • Mathilde Lyngholm(1)
02:11.88
3 10 Vestervig/KCHO I 2
  • Katrine Sondrup(1)
02:20.95
4 1 Sorø I 2
  • Babette Post-Kallenbach(1)
02:37.50
137
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m C Finale
2019-07-06 17:17
Plac. # Navn Tid
1 9 Silkeborg I 2
  • Marie Kleist(1)
02:18.12
2 13 Odder I 2
  • Caroline Sejersen(1)
02:21.57
3 6 Hadsund II 2
  • AnneSofie Zenft Busse(1)
02:28.49
137
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2019-07-06 09:51
Plac. # Navn Tid
1 4 NRK I
  • Ronja-Maria Knobloch(1)
1:59,2
2 2 Holstebro/KCHO I
  • Laura Møller(1)
2:00,4
3 3 Ringsted I
  • Maria J. Johansen(1)
Seeded 34p2:00,9
4 1 Sorø I
  • Babette Post-Kallenbach(1)
2:30,8
137
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2019-07-06 09:54
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund I
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
Seeded 28p2:03,5
2 7 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
2:06,6
3 10 Vestervig/KCHO I
  • Katrine Sondrup(1)
2:10,7
4 9 Silkeborg I
  • Marie Kleist(1)
2:11,8
5 6 Hadsund II
  • AnneSofie Zenft Busse(1)
2:12,6
137
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 3. Indledende
2019-07-06 09:57
Plac. # Navn Tid
1 11 Stevns
  • Isabella Bache(1)
0:00.00
2 12 Holstebro I
  • Anna Skovdam(1)
2:07,5
3 14 Silkeborg III
  • Mathilde Lyngholm(1)
2:10,6
4 13 Odder I
  • Caroline Sejersen(1)
Seeded 22p2:22,5
138
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m A Finale
2019-07-06 17:41
Plac. # Navn Tid
1 11 Ormsund I
  • Adrian Lund(1)
  • Martin Rognerud Juvet(2)
05:23.79
2 16 Drammen I
  • Ulrik Pharo Lohne(1)
  • Hampus Westerberg-Heltne(2)
05:24.28
3 1 Holstebro/KCHO II 18
  • Christian Søndergaard(1)
  • Tobias Kramer(2)
05:26.12
4 9 Holstebro/KCHO I 16
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Nikolaj Dalbøl(2)
05:27.19
5 3 København I 14
  • Nikolaj Juul Damkjer(1)
  • Asbjørn Neumann(2)
05:38.70
6 8 Odder I 12
  • Noah Mikkelsen(1)
  • Anton Østergaard-Clausen(2)
05:46.80
138
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m B Finale
2019-07-06 17:36
Plac. # Navn Tid
1 12 Hadsund/Odense/KCO I 10
  • August Herman Wisholm(1)
  • Frederik Markvardsen(2)
5:22,24
2 18 Furesø/Lyngby/KKL I 8
  • Christian Runge(1)
  • Christian Rømer(2)
5:34,62
3 6 Christiania II
  • Brage Nerdal (1)
  • Isak Bryhni(2)
5:39,15
4 13 Christiania I
  • Jostein Eriksen Thon(1)
  • Lorentz Pran(2)
5:40,26
5 5 Bagsværd/KCB I 6
  • Mads Rubin(1)
  • Elias Ellehammer(2)
5:40,77
138
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m C Finale
2019-07-06 17:31
Plac. # Navn Tid
1 7 Moss I
  • Erik Hein(1)
  • Sigurd Brevold(2)
05:17.50
2 4 Sorø I 4
  • Sebastian Faber Steffensen(1)
  • Johs Martin Pedersen(2)
05:22.72
3 17 Ægir I 2
  • Joachim Brahe Møller(1)
  • Mikkel Avlund Overgaard(2)
05:30.32
4 15 Dammen II
  • Christian Juven Brandt(1)
  • Håkon Hansen(2)
05:35.72
138
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m D Finale
2019-07-06 17:26
Plac. # Navn Tid
1 20 Odense/KCO I 2
  • Noah Schioldan(1)
  • Tobias Højland Bendixen(2)
05:56.55
2 10 Moss II
  • Viktor Kløfsrud(1)
  • Peter Bredal(2)
06:10.37
3 14 Bagsværd/KCB 2
  • Jeppe Dolmer Nielsen(1)
  • Marcus Modest Bruni(2)
06:42.55
138
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Indledende
2019-07-06 10:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO II
  • Christian Søndergaard(1)
  • Tobias Kramer(2)
5:15,0
2 3 København I
  • Nikolaj Juul Damkjer(1)
  • Asbjørn Neumann(2)
Seeded 24p5:20,6
3 5 Bagsværd/KCB I
  • Mads Rubin(1)
  • Elias Ellehammer(2)
Seeded 4p5:29,4
4 4 Sorø I
  • Sebastian Faber Steffensen(1)
  • Johs Martin Pedersen(2)
5:46,9
138
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 2. Indledende
2019-07-06 10:05
Plac. # Navn Tid
1 9 Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Nikolaj Dalbøl(2)
5:28,0
2 8 Odder I
  • Noah Mikkelsen(1)
  • Anton Østergaard-Clausen(2)
Seeded 20p5:33,1
3 6 Christiania II
  • Brage Nerdal (1)
  • Isak Bryhni(2)
5:33,5
4 7 Moss I
  • Erik Hein(1)
  • Sigurd Brevold(2)
5:37,6
5 10 Moss II
  • Viktor Kløfsrud(1)
  • Peter Bredal(2)
6:25,4
138
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 3. Indledende
2019-07-06 10:10
Plac. # Navn Tid
1 11 Ormsund I
  • Adrian Lund(1)
  • Martin Rognerud Juvet(2)
5:10,8
2 12 Hadsund/Odense/KCO I
  • August Herman Wisholm(1)
  • Frederik Markvardsen(2)
Seeded 16p5:12,5
3 13 Christiania I
  • Jostein Eriksen Thon(1)
  • Lorentz Pran(2)
5:46,6
4 15 Dammen II
  • Christian Juven Brandt(1)
  • Håkon Hansen(2)
6:09,5
5 14 Bagsværd/KCB
  • Jeppe Dolmer Nielsen(1)
  • Marcus Modest Bruni(2)
6:39,2
138
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 4. Indledende
2019-07-06 10:15
Plac. # Navn Tid
1 16 Drammen I
  • Ulrik Pharo Lohne(1)
  • Hampus Westerberg-Heltne(2)
5:24,0
2 18 Furesø/Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
  • Christian Rømer(2)
Seeded 12p5:29,2
3 17 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
  • Mikkel Avlund Overgaard(2)
5:45,6
4 20 Odense/KCO I
  • Noah Schioldan(1)
  • Tobias Højland Bendixen(2)
5:51,3
5 19 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
  • Simon Toftgaard Garner(2)
6:48,4
139
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m A Finale
2019-07-06 17:56
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO 18
  • Stine Højager Nielsen(1)
05:37.10
2 12 Japan Rowing Association/DRC I
  • Fuka Nakai(1)
05:45.98
3 15 Ormsund I
  • AnnaLuna Bjønnes Yngsdal(1)
05:48.48
4 8 Horten I
  • Henrikke Enstad Haraldseth(1)
05:51.71
5 10 Odder I 16
  • Trine Leitzke(1)
05:57.49
6 4 Ormsund II
  • Tyra Eklo Hjemdal(1)
06:05.71
139
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m B Finale
2019-07-06 17:51
Plac. # Navn Tid
1 3 København I 14
  • Josefine Freltoft(1)
06:23.08
2 14 Sorø I 12
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
06:30.44
3 11 Roskilde/KCR I 10
  • Iben Bech(1)
06:35.81
4 7 Trondhjems Roklub I
  • Mari Hasle Falch(1)
06:41.58
5 16 Dammen II
  • Thea Njaastad(1)
06:52.28
6 6 Christiania I
  • Amelia Tamburplass(1)
07:06.34
139
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m C Finale
2019-07-06 17:46
Plac. # Navn Tid
1 13 Rødvig I 8
  • Frederikke Munch **(1)
7:04,59
2 1 Drammen I
  • Emma Thomlinson(1)
7:17,50
139
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 1. Indledende
2019-07-06 10:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO
  • Stine Højager Nielsen(1)
06:18,7
2 4 Ormsund II
  • Tyra Eklo Hjemdal(1)
6:20,1
3 3 København I
  • Josefine Freltoft(1)
Seeded 28p6:22,0
4 6 Christiania I
  • Amelia Tamburplass(1)
6:50,7
5 1 Drammen I
  • Emma Thomlinson(1)
7:01,9
139
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 2. Indledende
2019-07-06 10:25
Plac. # Navn Tid
1 8 Horten I
  • Henrikke Enstad Haraldseth(1)
6:30,1
2 10 Odder I
  • Trine Leitzke(1)
6:35,2
3 11 Roskilde/KCR I
  • Iben Bech(1)
6:41,3
4 7 Trondhjems Roklub I
  • Mari Hasle Falch(1)
6:47,4
139
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 3. Indledende
2019-07-06 10:30
Plac. # Navn Tid
1 12 Japan Rowing Association/DRC I
  • Fuka Nakai(1)
6:16,8
2 15 Ormsund I
  • AnnaLuna Bjønnes Yngsdal(1)
6:36,5
3 14 Sorø I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
Seeded 20p6:40,4
4 16 Dammen II
  • Thea Njaastad(1)
6:45,4
5 13 Rødvig I
  • Frederikke Munch **(1)
6:50,3
200
Søndagens Løb - 1500m 1. Afdeling
2019-07-07 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2019-07-07 09:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(1)
02:01.85
2 3 Hadsund III
  • Kian Harati(1)
02:04.53
3 5 Bagsværd I
  • Jakob Lynbech(1)
02:19.13
4 2 Horten III
  • Thomas Helland Nærsnes(1)
02:19.83
5 4 København I
  • Viggo Lambert(1)
02:49.28
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2019-07-07 09:33
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund II
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
02:01.85
2 8 Horten II
  • Sebastian Haraldseth(1)
02:04.53
3 11 Stevns III
  • Nikolaj Hausman Olsen(1)
02:19.13
4 9 Hadsund IV
  • Oskar Emil Holmriis(1)
02:19.83
5 10 Bagsværd/KCB I
  • Jeppe Dolmer Nielsen(1)
02:49.28
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Afdeling
2019-07-07 09:36
Plac. # Navn Tid
1 12 Hadsund I
  • Frederik Bertelsen(1)
01:53.55
2 14 Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
01:54.80
3 15 Christiania I
  • Isak Bryhni(1)
01:58.31
4 13 Horten I
  • Jacob Helland Nærsnes(1)
02:18.10
202
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2019-07-07 09:39
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund I
  • Elias Roth(1)
02:02.54
2 5 Bagsværd III
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
02:06.08
3 2 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
02:07.57
4 4 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
02:14.84
5 3 Bagsværd II
  • Theis Wolfram(1)
02:17.96
6 1 Bagsværd I
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
02:19.52
203
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2019-07-07 09:42
Plac. # Navn Tid
1 2 Odder I
  • Anne Kristine Bech Asaa(1)
  • Caroline Sejersen(2)
02:08.36
204
U14 W2X Junior u. 14 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2019-07-07 09:42
Plac. # Navn Tid
1 1 Stevns/Bagsv/KCB I
  • Isabella Bache(1)
  • Cecilia Kroll(2)
2:06,81
205
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2019-07-07 09:45
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund/Ringsted I
  • Maria J. Johansen(1)
  • Amalie Hvid Rasmussen(2)
02:02.29
2 1 Silkeborg I
  • Mathilde Lyngholm(1)
  • Marie Kleist(2)
02:04.92
3 3 Holstebro/Vestervig/KCHO I
  • My Alberte Schaaf(1)
  • Katrine Sondrup(2)
02:10.82
4 2 Sorø I
  • Babette Post-Kallenbach(1)
  • Dina Poulsen(2)
02:30.67
206
Master W1X Masters Kvinder  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2019-07-07 09:48
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø I
  • Jeanette Emde Jensen **(1)
Start:6s 04:40.94
2 1 Humlebæk I
  • Mette Porsmose(1)
Start:0s 04:44.20
3 4 Nyborg I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
Start:6s 04:58.61
4 2 Furesø I
  • Jane Hagan(1)
Start:6s 05:03.90
206
Master W1X Masters Kvinder  27+  1X - 1000m 2. Afdeling
2019-07-07 09:52
Plac. # Navn Tid
1 7 Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
Start:3s 04:07.19
2 5 Ringsted I
  • Anne Mette Christiansen(1)
Start:0s 04:44.18
3 6 NRK I
  • Susanne Klages(1)
Start:0s 04:54.81
207
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2019-07-07 10:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Landskrona Roddklubb I
  • Bengt Tilly(1)
Start:24s 04:45.84
2 4 Lemvig I
  • Jørgen Jensen(1)
Start:24s 05:01.06
3 1 NRK I
  • Gerd Larsen(1)
Start:0s 05:14.50
4 2 Viking I
  • Jørgen Boots(1)
Start:15s 05:18.01
207
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 2. Afdeling
2019-07-07 10:04
Plac. # Navn Tid
1 6 DSR I
  • Lars Nielsen(1)
Start:0s 04:14.83
2 5 Furesø III
  • Ole Kongsbak(1)
Start:0s 04:20.65
3 8 Lemvig II
  • Jørgen Kielsholm(1)
Start:6s 04:24.92
4 9 Furesø I
  • Bo Hartz(1)
Start:6s 04:36.49
5 7 Sorø I
  • Peter Carstens(1)
Start:6s 04:49.47
6 10 NRK II
  • Kim Schauer Boysen(1)
Start:6s 05:23.18
207
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 3. Afdeling
2019-07-07 10:08
Plac. # Navn Tid
1 11 Nyborg I
  • Brian Sørensen(1)
Start:0s 04:02.69
2 12 Furesø II
  • Mikael Møller Hansen(1)
Start:0s 04:05.38
3 14 Humlebæk I
  • Claus Jensen(1)
Start:0s 04:07.93
4 13 NRK III
  • Stephan Knobloch(1)
Start:0s 05:10.06
207
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 4. Afdeling
2019-07-07 10:12
Plac. # Navn Tid
1 19 Sorø II
  • Christian Mølvig(1)
Start:3s 03:51.44
2 16 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
Start:0s 04:00.72
3 20 Malmö Roddklubb I
  • Danilo Sosa(1)
Start:3s 04:01.31
4 18 Landskrona Roddklubb II
  • Maarten Van Den Haak(1)
Start:3s 04:05.25
5 15 Fredensborg I
  • Sander Viscor(1)
Start:0s 04:05.66
6 17 Ringsted I
  • Jákup Johansen(1)
Start:0s 04:10.48
208
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Afdeling
2019-07-07 13:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde/KCR I
  • Leander Kaliszan(1)
03:54.05
2 4 Silkeborg I
  • Max Elleskov Røgild(1)
03:56.69
3 6 Drammen II
  • Jonas Willand-Evensen(1)
03:58.26
4 5 Falkenberg RK I
  • Gustav Hallgren(1)
03:59.03
5 1 Drammen I
  • Hampus Westerberg-Heltne(1)
04:00.80
208
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 3. Afdeling
2019-07-07 13:10
Plac. # Navn Tid
1 16 Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
03:59.90
2 15 Ormsund II
  • Simen Meinike Dørre(1)
04:02.07
3 14 Drammen III
  • Sebastian Mejer Rasmussen(1)
04:06.61
4 13 Horten I
  • Kasper Bruun Frantzen(1)
04:07.84
5 12 Drammen IV
  • Christian Juven Brandt(1)
04:57.62
209
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Afdeling
2019-07-07 10:16
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
03:59.74
2 2 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
04:05.50
3 1 Kolding/KCO
  • Mads Kirstein(1)
04:08.26
4 6 Drammen III
  • Håkon Hansen(1)
04:25.11
5 7 Bagsværd/KCB VI
  • Marcus Modest Bruni(1)
04:39.43
6 3 København II
  • Viggo Olsen(1)
05:04.87
209
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Afdeling
2019-07-07 10:21
Plac. # Navn Tid
1 10 Ormsund I
  • Martin Rognerud Juvet(1)
03:51.78
2 12 Bagsværd/KCB I
  • Alexander Aldrich(1)
03:52.91
3 11 Christiania II
  • Christoffer Widding(1)
04:06.25
4 9 Odder
  • Noah Mikkelsen(1)
04:11.40
5 8 Christiania III
  • Jostein Eriksen Thon(1)
04:14.11
6 13 Lyngby/KKL II
  • Oliver Hyldedahl(1)
04:32.97
209
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 3. Afdeling
2019-07-07 10:26
Plac. # Navn Tid
1 17 Drammen I
  • Ulrik Pharo Lohne(1)
04:01.48
2 18 Furesø I
  • Christian Rømer(1)
04:08.95
3 15 Bagsværd/KCB V
  • Mads Rubin(1)
04:16.16
4 16 Sorø II
  • Johs Martin Pedersen(1)
04:16.80
5 19 Drammen II
  • Peter Anker Hassel(1)
04:33.51
6 14 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
04:38.04
209
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 4. Afdeling
2019-07-07 10:31
Plac. # Navn Tid
1 23 København I
  • Villads Svane Hansen(1)
04:09.72
2 20 Moss III
  • Sigurd Brevold(1)
04:13.38
3 22 Sorø I
  • Sebastian Faber Steffensen(1)
04:17.24
209
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 5. Afdeling
2019-07-07 10:36
Plac. # Navn Tid
1 26 Bagsværd/KCB II
  • Elias Ellehammer(1)
03:55.52
2 27 Moss I
  • Erik Hein(1)
04:00.52
3 28 Christiania I
  • Brage Nerdal (1)
04:15.42
4 25 Bagsværd/KCB IV
  • Kasper Burmeister Stokholm(1)
04:25.19
5 29 Moss II
  • Peter Bredal(1)
04:29.23
210
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 1. Afdeling
2019-07-07 13:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Christiania I
  • Vårin Fagerbakke(1)
  • Martine Nesse (2)
04:17.08
2 2 Ægir I
  • Julie Bertelsen(1)
  • Marie Martens Christensen(2)
04:24.79
211
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 1. Afdeling
2019-07-07 13:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde/Sorø/KCR I
  • Iben Bech(1)
  • Smilla Post-Kallenbach(2)
04:09.97
2 2 Odder I
  • Pi Goslar(1)
  • Trine Leitzke(2)
04:28.08
212
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 1. Afdeling
2019-07-07 13:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Ormsund I
  • AnnaLuna Bjønnes Yngsdal(1)
  • Tyra Eklo Hjemdal(2)
04:03.89
2 2 Bagsværd/København/KCB I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Josefine Freltoft(2)
04:04.45
3 4 Drammen I
  • Emma Thomlinson(1)
  • Thea Njaastad(2)
04:19.21
4 3 København I
  • Lucca Elkjær(1)
  • Alberte Henrioud Theglev(2)
04:28.14
5 5 Drammen/Trondhjem I
  • Andrea Willand-Evensen(1)
  • Mari Hasle Falch(2)
04:30.20
213
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2019-07-07 13:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd II
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
02:15.33
2 3 Sorø I
  • Johannes Ebert(1)
02:15.93
3 6 Hadsund I
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
02:19.74
4 2 Odder I
  • Nor Goslar(1)
02:32.04
5 1 Bagsværd I
  • Otto Kjærulff(1)
02:44.91
6 5 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
02:55.30
214
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2019-07-07 13:38
Plac. # Navn Tid
1 8 Christiania I
  • Nicoline Lindstrøm(1)
09:05.43
2 2 Japan Rowing Association/DRC I
  • Fuka Nakai(1)
09:06.93
3 10 Aarhus II
  • Rikke Køchs(1)
09:08.02
4 12 Holstebro I
  • Stine Højager Nielsen(1)
09:18.57
5 1 Aarhus I
  • Laura Boldsen(1)
09:23.15
6 5 Horten I
  • Henrikke Enstad Haraldseth(1)
09:25.41
214
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 1. Indledende
2019-07-07 08:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Japan Rowing Association/DRC I
  • Fuka Nakai(1)
09:18.15
2 1 Aarhus I
  • Laura Boldsen(1)
09:31.06
3 5 Horten I
  • Henrikke Enstad Haraldseth(1)
09:40.27
4 3 Roskilde/KCR I
  • Caroline Munch(1)
09:43.62
5 4 Bagsværd/KCB I
  • Astrid Højgaard(1)
10:06.59
214
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 2. Indledende
2019-07-07 08:00
Plac. # Navn Tid
1 10 Aarhus II
  • Rikke Køchs(1)
09:10.31
2 8 Christiania I
  • Nicoline Lindstrøm(1)
09:12.33
3 12 Holstebro I
  • Stine Højager Nielsen(1)
09:15.72
4 7 DSR I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
09:25.38
5 11 Holstebro/KCHO
  • Nikoba í Gong(1)
09:32.19
6 9 Christiania III
  • Raghnhild Winther(1)
10:08.04
215
U13 W2X Junior u. 13 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2019-07-07 13:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø I
  • Sofie Steffensen(1)
  • Mejse Østergaard Nielsen(2)
02:07.55
2 2 Sorø II
  • Frederikke Aagaard(1)
  • Kirsten Taulbjerg(2)
02:30.60
3 3 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Cecilia Kroll(2)
02:45.14
216
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m A Finale
2019-07-07 13:48
Plac. # Navn Tid
1 3 DSR II
  • Malthe Christiansen(1)
08:12.65
2 7 Roskilde/KCR I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
08:14.17
3 18 Moss I
  • Simen Solbakken-Thømt(1)
08:21.36
4 12 DSR I
  • Magnus Erik Timm(1)
08:25.46
5 4 Bagsværd/KCB I
  • Johan Poulsen(1)
08:39.03
216
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m B Finale
2019-07-07 13:43
Plac. # Navn Tid
1 6 Rødvig I
  • Patrick Klestrup (1)
08:22.49
2 13 Drammen I
  • Elias Loe Eritsland(1)
08:28.23
3 9 Ormsund I
  • Jonathan Kvalvaag Dysvik(1)
08:30.14
4 17 Hadsund I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
08:37.43
5 1 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
08:45.39
6 14 Roskilde/KCR III
  • Julius Philipson(1)
08:59.65
216
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 1. Indledende
2019-07-07 08:10
Plac. # Navn Tid
1 3 DSR II
  • Malthe Christiansen(1)
08:22.72
2 4 Bagsværd/KCB I
  • Johan Poulsen(1)
08:28.52
3 6 Rødvig I
  • Patrick Klestrup (1)
08:32.52
4 1 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
08:35.83
5 5 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
08:41.32
6 2 Horten III
  • Benjamin Nærsnes(1)
09:42.13
216
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 2. Indledende
2019-07-07 08:10
Plac. # Navn Tid
1 7 Roskilde/KCR I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
08:28.87
2 12 DSR I
  • Magnus Erik Timm(1)
08:30.96
3 9 Ormsund I
  • Jonathan Kvalvaag Dysvik(1)
08:41.35
4 13 Drammen I
  • Elias Loe Eritsland(1)
08:46.29
5 8 Roskilde/KCR IV
  • Sebastian Nordly(1)
08:50.03
6 11 Christiania I
  • Elias Mahler(1)
08:56.18
216
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 3. Indledende
2019-07-07 08:10
Plac. # Navn Tid
1 21 Saxk. I
  • David Wandrup(1)
08:29.08
2 18 Moss I
  • Simen Solbakken-Thømt(1)
08:37.07
3 17 Hadsund I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
08:42.97
4 14 Roskilde/KCR III
  • Julius Philipson(1)
08:52.51
5 19 Horten I
  • Bjørn-Ola Bexrud(1)
09:07.27
217
M2X Åben Mænd 2X - 2000m A Finale
2019-07-07 13:53
Plac. # Navn Tid
1 1 Odense/KCO I
  • Nick H. Larsen(1)
  • Oscar Mazza(2)
6:58,85
2 5 Odense I
  • Christian Hauge Andersen(1)
  • Michael Moerner(2)
07:03.85
3 3 KVIK/Roskilde I
  • Torbjørn Frankel(1)
  • Martin Kofoed Jensen(2)
7:33,84
4 4 Hadsund I
  • Malthe Dybdahl Malling(1)
  • Mikkel Knudsen(2)
7:38,68
5 2 DSR/KVIK I
  • Mads Brogaard(1)
  • Timothy Antonie Hansen(2)
07:38.84
6 1 Moss I
  • Jarle Sæby(1)
  • Mikko Rekstad(2)
07:43.68
7 5 Ægir I
  • Christian Nedergaard(1)
  • Jeppe Borup(2)
7:51,52
8 3 Ormsund I
  • Nicolay Bjønnes Yngsdal(1)
  • Oskar Jørgensen(2)
07:56.52
9 2 Aalborg
  • Søren Bagger Christensen(1)
  • Esben Okholm Larsen(2)
8:02,52
218
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m A Finale
2019-07-07 14:03
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd/KVIK/KCB I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
  • Nicholas Andersen(2)
06:59.69
2 1 Sorø/Viking/KCR I
  • Aske Storm(1)
  • Rasmus Lind(2)
07:04.65
3 4 Roskilde/Sorø/KCR I
  • Peter Skou **(1)
  • Emil Lindegaard Nielsen(2)
07:25.75
219
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 2000m A Finale
2019-07-07 14:08
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
06:48.40
2 2 Holstebro/KCHO II
  • Oliver Schiltknecht(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
06:50.10
3 5 Bagsværd/DSR/København/KCB I
  • Christine Amalie Meinert Cardel(1)
  • Mathilde Kiilgaard(2)
  • Cecilie Brunnich Sørensen(3)
  • Marie Ramm(4)
07:02.60
4 3 Holstebro/KCHO
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Gustav Bjerg Madsen(2)
07:23.30
220
U19 W4X Jun.A 4x- piger - 2000m 1. Afdeling
2019-07-07 14:13
Ingen anmeldt, løbet udgår
221
U15 M4X+ Junior u. 15 Drenge 4X+ - 500m 1. Afdeling
2019-07-07 14:13
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd I
  • Jakob Lynbech(1)
  • Sigurd Rindom Poulsen(2)
  • Theis Wolfram(3)
  • Buster Kiilerich Madsen(4)
  • Otto Kjærulff(cox)
02:03,75
222
U15 M4X Junior u. 15 Drenge 4X - 500m 1. Afdeling
2019-07-07 14:13
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund I
  • Elias Roth(1)
  • Kian Harati(2)
  • Gustav Overgaard Hamann(3)
  • Frederik Bertelsen(4)
01:43.80
2 3 Stevns I
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(1)
  • Nikolaj Hausman Olsen(2)
  • August Riis Poulsen(3)
  • Jakob Iversen(4)
01:49.47
3 4 Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
  • Lucas Sittrup Kallesøe(2)
  • Andreas Bork Kristensen(3)
  • Rasmus Bechmann(4)
01:53.08
4 6 Dragør/Sorø I
  • Mads Christensen(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
  • Johannes Ebert(3)
  • Frederik Juel Hansen(4)
02:00.74
223-b
W2- Kvinder 2- - 2000m 1. Afdeling
2019-07-07 14:21
Ingen anmeldt, løbet udgår
223
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m A Finale
2019-07-07 14:16
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro/Roskilde/KCR I
  • Simone Sørensen(1)
  • Ida Petersen(2)
07:55,87
2 3 Japan Rowing Association/DRC I
  • Chika Yonezawa(1)
  • Rena Suzuki(2)
8:00,02
3 4 Christiania I
  • Aasta Gran Andreassen(1)
  • Marte Morgenlie Skei(2)
08:07,14
4 4 Aalborg
  • Lasse-Emil Bang Nielsen(1)
  • Jakob Ellegaard Larsen(2)
  • Jannik Mose Skov(3)
  • Elliot Guesdon Helenius Stenbak(4)
08:10.65
5 1 Bagsværd/KCB I
  • Matilde Hjorth(1)
  • Emma Braad Olesen(2)
08:15.19
6 2 Aalborg I
  • Eva Povlsgaard Nebeling(1)
  • Mette Louise Karer(2)
08:26.33
7 2 Christiania II
  • Helga Marie Løvenskiold Kveseth(1)
  • Johanne Asakskogen(2)
08:29,92
8 7 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
  • Kirstine Stampe(2)
09:00,44
9 5 Aalborg I
  • Marie Møller Nielsen(1)
  • Kim Tanja Hejselbak Nørgaard(2)
09:00,82
224
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m A Finale
2019-07-07 14:26
Plac. # Navn Tid
1 2 Drammen I
  • Ulrik Pharo Lohne(1)
  • Hampus Westerberg-Heltne(2)
  • Jonas Willand-Evensen(3)
  • Sebastian Mejer Rasmussen(4)
03:19.73
2 6 Christiania I
  • Jostein Eriksen Thon(1)
  • Christoffer Widding(2)
  • Jacob Balder Haug Hagen(3)
  • Lorentz Pran(4)
03:27.41
3 4 Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
  • Joachim Brahe Møller(2)
  • Jonas Lindberg Nielsen(3)
  • Mikkel Avlund Overgaard(4)
03:28.22
4 3 Bagsværd/KCB I
  • Alexander Aldrich(1)
  • Elias Ellehammer(2)
  • Mads Rubin(3)
  • Kasper Burmeister Stokholm(4)
03:30.01
5 1 Moss I
  • Erik Hein(1)
  • Peter Bredal(2)
  • Sigurd Brevold(3)
  • Viktor Kløfsrud(4)
03:40.27
6 5 Bagsværd/København/Silkeborg/KCB
  • Jeppe Dolmer Nielsen(1)
  • Marcus Modest Bruni(2)
  • Viggo Olsen(3)
  • Simon Toftgaard Garner(4)
04:29.15
225
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m A Finale
2019-07-07 14:31
Plac. # Navn Tid
1 3 Aarhus I
  • James Dodd(1)
07:47.71
2 1 Holstebro/KCHO I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
08:00.72
3 4 Bagsværd/KCB I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
08:19.66
4 2 KVIK I
  • Mikkel Schelde(1)
08:50.13
226
M4X 4x- Sen. 2000m Mænd - 2000m 1. Afdeling
2019-07-07 14:36
Ingen anmeldt, løbet udgår
227
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 2000m A Finale
2019-07-07 14:36
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd/DSR/Roskilde/Sorø/KCR I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
  • Victor Hellmann Lauritsen(2)
  • Casper Girke Christensen(3)
  • Jannick Wly Andersen(4)
06:21.27
2 1 Holstebro/KCHO I
  • Christian Søndergaard(1)
  • Nikolaj Dalbøl(2)
  • Tobias Kramer(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
06:34.04
228
U15 W4X+ Jun C Piger 4x+ - 500m 1. Afdeling
2019-07-07 14:41
Ingen anmeldt, løbet udgår
229
U15 W4X Junior u. 15 Piger 4X - 500m A Finale
2019-07-07 14:41
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Anna Skovdam(1)
  • My Alberte Schaaf(2)
  • Nanna Lindballe(3)
  • Laura Møller(4)
01:56.51
2 2 Sorø I
  • Signe Thorup(1)
  • Dina Poulsen(2)
  • Mejse Østergaard Nielsen(3)
  • Sofie Steffensen(4)
02:02.01
230
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m A Finale
2019-07-07 14:44
Plac. # Navn Tid
1 5 Odense/KCO II
  • Mia Sofie Rützou(1)
08:25.27
2 6 Aarhus I
  • Mai Nielsen(1)
08:37.60
3 3 Odense/KCO I
  • Sarah Lindberg(1)
08:42.46
4 2 Japan Rowing Association/DRC I
  • Satsuki Nakao(1)
09:07.52
5 1 Ormsund I
  • Lise Meinike Dørre(1)
10:09.46
231
M4- Åben Mænd 4- - 2000m A Finale
2019-07-07 14:49
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg I
  • Mikkel Paetau(1)
  • Esben Ravn(2)
  • Niels Kunckel Knudsen(3)
  • Simon Østergaard Meijer(4)
06:58.00
2 3 Moss/Sandefjord I
  • Mikko Rekstad(1)
  • Ola Larsson(2)
  • Jarle Hjortkjær Sæby(3)
  • Markus Christensen(4)
06:59.94
3 2 Aalborg/Ægir
  • Jesper Quist Jensen(1)
  • Adrian Flarup Johansen(2)
  • Troels Dalgaard Danielsen(3)
  • Martin Ask Klausholt(4)
07:09.10
232
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2019-07-07 14:54
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund/Odense I
  • Ida Blomstrand(1)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(2)
07:38.52
2 2 Furesø/KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
  • Kristine Søndergård Hansen(2)
07:53.92
3 4 Bagsværd/KVIK I
  • Astrid Højgaard(1)
  • Anna Adelholm(2)
08:49.48
233
Master W2X/2- Masters Kvinder  27+  2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2019-07-07 14:59
Plac. # Navn Tid
1 5 KVIK/Køge R I
  • Marianne Becker(1)
  • Anna Karina Gravad(2)
Start:20s 04:15.27
2 1 Fredensborg I
  • Susanne Hansen(1)
  • Merete Boldt(2)
Start:0s 04:15.50
3 4 Furesø I
  • Marianne Henney(1)
  • Jane Hagan(2)
Start:15s 04:35.79
4 3 Fredensborg II
  • Ulla Poulsen(1)
  • Karin Bodelund(2)
Start:15s 04:48.17
233
Master W2-/2X Masters Kvinder  27+  2X/2- - 1000m 2. Afdeling
2019-07-07 15:04
Plac. # Navn Tid
1 9 KVIK I
  • Sarah Lauritzen(1)
  • Astrid Haastrup(2)
Start:5s 04:09.30
2 10 Erster Kieler/Nyk. S. I
  • Anette Lindberg Friedrichsen(1)
  • Susan Arndt(2)
Start:5s 04:11.60
3 6 Sorø I
  • Linda Milling(1)
  • Ruth Köster(2)
Start:0s 04:15.07
4 7 Humlebæk I
  • Mette Porsmose(1)
  • Anne Thomsen(2)
Start:0s 04:28.94
5 11 Ringsted I
  • Mette Mandrup Kjær(1)
  • Anne Mette Christiansen(2)
Start:5s 04:29.96
234
U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1500m A Finale
2019-07-07 15:03
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd/København/Odder/Silkeborg/KCB
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Trine Leitzke(2)
  • Josefine Freltoft(3)
  • Maja Klitgaard(4)
03:42.39
2 3 Christiania I
  • Amelia Tamburplass(1)
  • Martine Nesse (2)
  • Thea Frederikke Gullerud(3)
  • Vårin Fagerbakke(4)
03:53.00
3 1 Dammen I
  • Emma Thomlinson(1)
  • Andrea Willand-Evensen(2)
  • Thea Njaastad(3)
  • Alma Loe Eritsland(4)
04:01.42
235
LW1X Åben Kvinder letvægt 1X - 2000m A Finale
2019-07-07 15:08
Plac. # Navn Tid
1 2 Horten I
  • Mia Helene Falch(1)
08:58.95
2 5 Roskilde/KCR I
  • Malli Segoli(1)
09:13.80
3 1 Ægir I
  • Freja Emborg Sørensen(1)
09:23.71
4 4 Næstv. I
  • Anne Ørsted(1)
09:34.41
236
M1X Åben Mænd 1X - 2000m A Finale
2019-07-07 15:13
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund/KCO I
  • Wiliam Wisholm(1)
07:32.19
2 5 Hadsund I
  • Peter Rytter Munk(1)
07:42.12
3 2 Falkenberg Roddklub I
  • Melker Persson (1)
07:48.16
4 6 Holstebro/KCHO I
  • Kaare Mortensen (1)
07:52.51
5 7 Ormsund I
  • Nicolay Bjønnes Yngsdal(1)
08:10.06
236
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 1. Indledende
2019-07-07 08:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund/KCO I
  • Wiliam Wisholm(1)
07:32.19
2 5 Hadsund I
  • Peter Rytter Munk(1)
07:42.12
3 2 Falkenberg Roddklub I
  • Melker Persson (1)
07:48.16
4 1 Horten I
  • Nicolai Enstad Haraldseth(1)
08:04.50
5 4 Odense/KCO I
  • Oscar Mazza(1)
08:19.44
236
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 2. Indledende
2019-07-07 08:40
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro/KCHO I
  • Kaare Mortensen (1)
07:52.51
2 7 Ormsund I
  • Nicolay Bjønnes Yngsdal(1)
08:10.06
3 9 Viborg/KCHO I
  • Mikkel Kallesøe(1)
08:30.97
237
U19 W2- 2- Jun A piger 2000m - 2000m 1. Afdeling
2019-07-07 15:18
Ingen anmeldt, løbet udgår
238-b
W8+ 8+ Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2019-07-07 15:23
Ingen anmeldt, løbet udgår
238
W4X Åben Kvinder 4X - 2000m A Finale
2019-07-07 15:23
Plac. # Navn Tid
1 3 Odder/Odense/KCO
  • Elisabeth Kaalund Keller(1)
  • Julie Gaumitz Storm(2)
  • Sara Nissen(3)
  • Mette Leitzke Sørensen(4)
07:28.66
2 1 Christiania I
  • Helga Marie Løvenskiold Kveseth(1)
  • Johanne Asakskogen(2)
  • Marte Morgenlie Skei(3)
  • Aasta Gran Andreassen(4)
07:36.55
3 5 Bagsværd/KCB I
  • Mette Rudkjær Jensen(1)
  • Marie-Louise Hermansen(2)
  • Nanna Tange Bech(3)
  • Line Møller(4)
08:27.09
4 2 Aalborg
  • Camilla Frølund(1)
  • Christina Nørberg Heinrichsen(2)
  • Louise Groth(3)
  • Kim Tanja Hejselbak Nørgaard(4)
08:35.76
239
W/M 8+ Åben 8+ - 2000m A Finale
2019-07-07 15:28
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro/Roskilde/Silkeborg/KCHO
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
  • Max Elleskov Røgild(2)
  • Søren Meldgaard Madsen(3)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(4)
  • Frederik Geertsen Lund(5)
  • Oliver Schiltknecht(6)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(7)
  • Tobias Bork Kristensen(8)
  • Andreas Møller Hunskjær(cox)
06:51.58
2 2 Bagsværd/DSR/Hadsund/KVIK/KCB
  • Jens Olav Dahlgaard(1)
  • Michael Bertelsen(2)
  • Jens Graudal(3)
  • Aksel Bay(4)
  • Malthe Sebastian Puro(5)
  • Christoffer Kruse(6)
  • Peter Rytter Munk(7)
  • Jesper Fredsted(8)
  • Mathilde Norking(cox)
06:56.24
3 4 Bagsværd/DSR/KVIK/Odense/KCB
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
  • Niclas Schmidt(2)
  • Mathias Larsen(3)
  • Lars Erik Graudal(4)
  • Emil Eigenbrod(5)
  • Malte Rusbjerg(6)
  • Martin Kjeldsen(7)
  • Nicolai Bernsen(8)
  • Oliver Blach(cox)
06:56.87
4 6 Holstebro/København I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Sebastian Bache(2)
  • Magnus Valbirk(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
07:02.75
5 1 Bagsværd/DSR/Holstebro/København/KCB
  • Mathilde Kiilgaard(1)
  • Matilde Hjorth(2)
  • Nikoba í Gong(3)
  • Stine Højager Nielsen(4)
  • Cecilie Brunnich Sørensen(5)
  • Christine Amalie Meinert Cardel(6)
  • Emma Braad Olesen(7)
  • Marie Ramm(8)
  • Astrid Kirstine Kofoed(cox)
07:08.67
6 5 Aalborg/Ægir I
  • Mikkel Paetau(1)
  • Simon Østergaard Meijer(2)
  • Jesper Quist Jensen(3)
  • Adrian Flarup Johansen(4)
  • Niels Kunckel Knudsen(5)
  • Esben Ravn(6)
  • Troels Dalgaard Danielsen(7)
  • Martin Ask Klausholt(8)
  • Søren Bagger Christensen(cox)
07:22.75
239-b
U19 M8+ JM8+ alle klasser 2000 m - 2000m 1. Afdeling
2019-07-07 15:28
Ingen anmeldt, løbet udgår
240
U12 W1X Junior u. 12 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2019-07-07 15:33
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
02:17.72
2 5 Hadsund III
  • Naja Lübeck(1)
02:23.79
3 3 Bagsværd I
  • Cecilia Kroll(1)
02:31.41
4 2 Sorø II
  • Kirsten Taulbjerg(1)
02:52.03
5 4 Bagsværd II
  • Nanna Bardram Kehr(1)
03:01.97
241
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2019-07-07 15:38
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund I
  • Frederik Bertelsen(1)
  • Gustav Overgaard Hamann(2)
01:50.68
2 3 Horten
  • Jacob Helland Nærsnes(1)
  • Sebastian Haraldseth(2)
01:57.33
3 1 Hadsund II
  • Oskar Emil Holmriis(1)
  • Kian Harati(2)
02:01.54
242
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2019-07-07 15:41
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund I
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
  • Elias Roth(2)
02:01.82
2 2 Holstebro/KCHO II
  • Rasmus Bechmann(1)
  • Lucas Sittrup Kallesøe(2)
02:02.98
3 4 Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
02:04.92
4 1 Bagsværd I
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
  • Sigurd Rindom Poulsen(2)
02:14.88
243
Master M2X/2- Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2019-07-07 15:44
Plac. # Navn Tid
1 3 N.S. I
  • Jens Peter Hansen(1)
  • Per Jacobsen(2)
Start:14s 04:52.41
2 1 DSR/Skjold I
  • Peter Skov(1)
  • Stig Rasmussen(2)
Start:0s 05:11.65
3 2 Bagsværd I
  • Søren Nielsen(1)
  • Carsten Bech(2)
Start:14s 05:31.37
243
Master M2X/2- Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 2. Afdeling
2019-07-07 15:48
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø
  • Peter Lindblom(1)
  • Bonnie Noer(2)
Start:1s 04:10.38
2 7 Bagsværd/Lyngby I
  • Hans Nøhr(1)
  • Henrik Thorup(2)
Start:5s 04:15.48
3 5 DSR I
  • Ib Frausing(1)
  • Esben Jacobsen(2)
Start:0s 04:26.54
4 8 DSR II
  • Bjarne Spanggaard(1)
  • Arnold Sørensen(2)
Start:5s 04:44.21
243
Master M2-/2X Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 3. Afdeling
2019-07-07 15:52
Plac. # Navn Tid
1 12 Sorø I
  • Bjarne Hjorth(1)
  • Christian Mølvig(2)
Start:4s 03:51.18
2 9 Sorø
  • Peter Carstens(1)
  • Jeanette Emde Jensen **(2)
Start:0s 04:00.80
3 10 Nyborg
  • Brian Sørensen(1)
  • Charlotte Buchwaldt(2)
Start:3s 04:08.91
4 13 Furesø I
  • Bo Hartz(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
Start:4s 04:18.61
5 11 NRK II
  • Kim Schauer Boysen(1)
  • Susanne Klages(2)
Start:3s 04:43.20
243
Master M2-/2X Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 4. Afdeling
2019-07-07 15:56
Plac. # Navn Tid
1 14 Lemvig I
  • Jørgen Jensen(1)
  • Jørgen Kielsholm(2)
Start:0s 03:48.02
2 17 Fredensborg I
  • Ulrik Jensen(1)
  • Søren Eriksen(2)
Start:6s 03:49.10
3 15 Furesø II
  • Ole Præst Larsen(1)
  • Andreas Borg(2)
Start:0s 03:56.53
4 18 Ormsund I
  • Christian Grosse(1)
  • Nils Jørgen Bjønness(2)
Start:6s 04:07.89
5 16 NRK I
  • Gerd Larsen(1)
  • Stephan Knobloch(2)
Start:0s 04:47.41
243
Master M2X/2- Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 5. Afdeling
2019-07-07 16:00
Plac. # Navn Tid
1 21 Bagsværd II
  • Morten Riis(1)
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(2)
Start:1s 03:45.51
2 22 Landskrona
  • Maarten Van Den Haak(1)
  • Bengt Nilsson(2)
Start:5s 03:52.87
3 23 Fredensborg II
  • Hans Tapper Andersen(1)
  • Jacob Midtgaard(2)
Start:5s 03:56.63
4 19 Humlebæk I
  • Claus Jensen(1)
  • Kim Bo Wellendorph(2)
Start:0s 03:58.03
5 20 Odense
  • Bjarke Nepper-Rasmussen(1)
  • Nadine Heidi Brueckmann(2)
Start:0s 03:58.66
243
Master M2-/2X Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 6. Afdeling
2019-07-07 16:04
Plac. # Navn Tid
1 26 Ringsted I
  • Claus Solmer(1)
  • Steffen Feddersen(2)
Start:4s 02:08.29
2 27 DSR III
  • Lars Jørgensen(1)
  • Peter Kristensen(2)
Start:4s 02:08.91
3 28 Odense I
  • Mikkel Skou Pedersen(1)
  • Jens Ole Christensen(2)
Start:7s 02:15.81
4 24 Ringsted II
  • Per Bigum(1)
  • Jákup Johansen(2)
Start:0s 02:17.19
5 25 Dragør/Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
  • Morten Juel Hansen(2)
Start:0s 02:19.35
244
U13 M2X Junior u. 13 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2019-07-07 16:12
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
  • Otto Kjærulff(2)
02:08.97
2 2 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • Mikkel Madsen(2)
02:51.86
245
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2019-07-07 16:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø I
  • Mads Christensen(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
02:03.98
2 2 Bagsværd I
  • Jakob Lynbech(1)
  • Theis Wolfram(2)
02:17.85
246
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2019-07-07 16:18
Plac. # Navn Tid
1 3 Ringsted I
  • Maria J. Johansen(1)
02:11.94
2 1 Silkeborg I
  • Marie Kleist(1)
02:14.94
3 2 Sorø I
  • Babette Post-Kallenbach(1)
02:35.55
246
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Afdeling
2019-07-07 16:21
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro/KCHO I
  • Laura Møller(1)
02:05.41
2 8 Bagsværd/KCB I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
02:09.31
3 7 Nordslesvigsk Roklub I
  • Ronja-Maria Knobloch(1)
02:14.60
4 6 Vestervig/KCHO I
  • Katrine Sondrup(1)
02:22.99
247
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2019-07-07 16:24
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro I
  • Anna Skovdam(1)
02:07.18
2 3 Silkeborg I
  • Mathilde Lyngholm(1)
02:09.57
3 4 Hadsund I
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
02:10.71
4 2 Stevns/KCB I
  • Isabella Bache(1)
02:12.08
5 5 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
02:19.13
6 1 Hadsund II
  • AnneSofie Zenft Busse(1)
02:19.89
248
U17 M2X jun. B drenge 2x Årgang 03 - 1500m 1. Afdeling
2019-07-07 16:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
249
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Afdeling
2019-07-07 16:35
Plac. # Navn Tid
1 3 København I
  • Asbjørn Neumann(1)
  • Nikolaj Juul Damkjer(2)
03:33.66
2 4 Holstebro/KCHO
  • Tobias Kramer(1)
  • Nikolaj Dalbøl(2)
03:35.73
3 5 Christiania II
  • Jacob Balder Haug Hagen(1)
  • Lorentz Pran(2)
03:45.82
4 1 Bagsværd/KCB
  • Jeppe Dolmer Nielsen(1)
  • Marcus Modest Bruni(2)
04:28.01
5 2 KR/Bagsværd/KCB I
  • Viggo Olsen(1)
  • Kasper Burmeister Stokholm(2)
04:37.15
249
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 2. Afdeling
2019-07-07 16:40
Plac. # Navn Tid
1 7 Holstebro/KCHO II
  • Christian Søndergaard(1)
  • Simon Mikkelsen(2)
03:36.62
2 6 Bagsværd/KCB I
  • Alexander Aldrich(1)
  • Elias Ellehammer(2)
03:45.42
3 9 Christiania I
  • Brage Nerdal (1)
  • Isak Bryhni(2)
03:49.32
4 8 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
  • Mikkel Avlund Overgaard(2)
03:55.55
249
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 3. Afdeling
2019-07-07 16:45
Plac. # Navn Tid
1 10 Furesø/Lyngby/KKL I
  • Christian Rømer(1)
  • Christian Runge(2)
03:41.13
2 13 Odense/KCO I
  • Noah Schioldan(1)
  • Tobias Højland Bendixen(2)
03:58.34
3 12 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
  • Simon Toftgaard Garner(2)
04:19.81
250
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Afdeling
2019-07-07 16:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund/Odense/KCO I
  • Frederik Markvardsen(1)
  • August Herman Wisholm(2)
03:30.45
2 4 Dammen I
  • Ulrik Pharo Lohne(1)
  • Hampus Westerberg-Heltne(2)
03:30.94
3 2 Odder I
  • Noah Mikkelsen(1)
  • Anton Østergaard-Clausen(2)
03:45.57
4 6 Sorø I
  • Sebastian Faber Steffensen(1)
  • Johs Martin Pedersen(2)
03:54.53
5 5 Drammen II
  • Christian Juven Brandt(1)
  • Håkon Hansen(2)
04:13.22
251
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 1. Afdeling
2019-07-07 16:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
04:08.89
2 2 Hadsund I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
04:09.82
3 6 Horten I
  • Henrikke Enstad Haraldseth(1)
04:24.36
4 3 Odder I
  • Trine Leitzke(1)
04:29.28
5 5 Roskilde/KCR I
  • Iben Bech(1)
04:36.32
252
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 1. Afdeling
2019-07-07 16:55
Plac. # Navn Tid
1 4 Ormsund II
  • Tyra Eklo Hjemdal(1)
04:26.19
2 2 Trondhjems Roklub I
  • Mari Hasle Falch(1)
04:29.47
3 1 Bagsværd/KCB I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
04:42.32
4 3 Sønderb. I
  • Anna Nyegaard Jensen(1)
04:55.29
252
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 2. Afdeling
2019-07-07 17:00
Plac. # Navn Tid
1 7 Ormsund I
  • AnnaLuna Bjønnes Yngsdal(1)
04:22.45
2 5 Sorø I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
04:28.24
3 6 Odder I
  • Pi Goslar(1)
04:52.02