Resultater - Danske Mesterskaber 2018

Mellemtider har fejl, som vil bliver rettet snarest. Sluttiden passer

100
30+WErgo Dame Vet. 30+ (30-39år) - 2000m
2018-01-27 10:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Cecilie Lützen Søltoft(1)
1:52.4
(1:52.4-T37)
3:49.3
(1:56.9-T32)
5:45.7
(1:56.4-T31)
7:39.0
(1:53.4-T35)
101
30+LWErgo Dame Vet. 30+ Letvægt (30-39år) - 2000m
2018-01-27 10:00
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 4 Róðrarsamband Føroya
  • Sarita Kristina Hansen(1)
1:52.2
(1:52.2-T32)
3:42.7
(1:50.5-T33)
5:35.5
(1:52.8-T29)
7:28.4
(1:53.0-T29)
2 3 Odense Roklub I
  • Nadine Heidi Brueckmann(1)
1:58.3
(1:58.3-T34)
3:54.4
(1:56.1-T34)
5:50.5
(1:56.1-T32)
7:46.9
(1:56.5-T31)
104
40+WErgo Dame Vet. 40+ (40-49år) - 2000m
2018-01-27 10:00
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 5 Roforeningen KVIK II
  • Sarah Lauritzen(1)
61:44.0
(1:44.0-T35)
3:28.3
(1:44.3-T32)
5:17.1
(1:48.8-T30)
7:05.9
(1:48.9-T30)
2 12 Helmsvej I
  • Christina Rindom(1)
1:44.0
(1:44.0-T36)
3:30.3
(1:46.3-T32)
5:19.3
(1:49.0-T29)
7:07.3
(1:48.0-T31)
3 6 Roskilde Roklub I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
71:47.9
(1:47.9-T34)
3:34.1
(1:46.2-T34)
5:23.3
(1:49.2-T32)
7:12.9
(1:49.7-T32)
4 7 Fredericia Roklub I
  • Lise Mortensen(1)
81:49.0
(1:49.0-T32)
3:36.2
(1:47.2-T33)
5:27.8
(1:51.6-T30)
7:19.1
(1:51.3-T31)
5 9 Næstved Roklub I
  • Lisa Petersen(1)
1:49.8
(1:49.8-T33)
3:38.0
(1:48.2-T31)
5:29.3
(1:51.3-T29)
7:20.6
(1:51.3-T30)
6 8 Roforeningen KVIK I
  • Astrid Haastrup Jespersen(1)
91:50.8
(1:50.8-T31)
3:37.7
(1:46.9-T33)
5:29.5
(1:51.8-T30)
7:22.6
(1:53.1-T31)
7 11 Ringsted Roklub I
  • Mette Mandrup Kjær(1)
1:58.5
(1:58.5-T33)
3:50.8
(1:52.3-T34)
5:48.2
(1:57.4-T32)
7:46.3
(1:58.1-T32)
105
40+LWErgo Dame Vet. 40+ Letvægt (40-49år) - 2000m
2018-01-27 10:00
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 15 Køge Roklub I
  • Anna Karina Gravad(1)
1:59.4
(1:59.4-T34)
3:57.8
(1:58.4-T33)
5:57.3
(1:59.5-T33)
7:57.3
(1:59.9-T34)
2 13 Sorø Roklub I
  • Jeanette Emde Jensen(1)
2:08.1
(2:08.1-T36)
4:03.2
(1:55.1-T39)
6:06.5
(2:03.3-T35)
8:13.9
(2:07.3-T33)
3 14 Nyborg Roklub I
  • Dóra Remenyik(1)
2:04.8
(2:04.8-T30)
4:11.1.0
(2:06.3-T31)
6:17.8
(2:06.7-T29)
8:23.4
(2:05.6-T29)
108
50+WErgo Dame Vet. 50+ (50-59år) - 2000m
2018-01-27 10:00
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 16 Danske Studenters Roklub I
  • Margit Haahr Hansen(1)
1:49.1.0
(1:49.1.0-T30)
3:40.0
(1:50.9-T29)
5:31.6
(1:51.6-T27)
7:24.2
(1:52.6-T26)
2 18 Nyborg Roklub I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
1:56.0
(1:56.0-T32)
3:52.4
(1:56.4-T32)
5:50.8
(1:58.4-T29)
7:49.4
(1:58.6-T29)
3 17 Roklubben Furesø I
  • Jane Hagan(1)
1:58.5
(1:58.5-T32)
3:56.5
(1:58.0-T32)
5:56.2
(1:59.7-T31)
7:56.5
(2:00.3-T31)
109
50+LWErgo Dame Vet. 50+ Letvægt (50-59år) - 2000m
2018-01-27 10:00
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 19 Roforeningen KVIK I
  • Marianne Becker(1)
1:56.9
(1:56.9-T34)
3:54.8
(1:57.9-T34)
5:54.0
(1:59.2-T33)
7:53.5
(1:59.5-T33)
113
60+LWErgo Dame Vet. 60+ Letvægt (60-69år) - 2000m
2018-01-27 10:00
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 21 Sorø Roklub I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
2:01.5
(2:01.5-T32)
4:04.8
(2:03.3-T30)
6:09.4
(2:04.6-T28)
8:12.8
(2:03.3-T30)
116
70+WErgo Dame Vet. 70+ (70-79år) - 2000m
2018-01-27 10:00
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 22 Fredensborg Roklub I
  • Merete Boldt(1)
2:02.2
(2:02.2-T28)
4:03.5
(2:01.3-T29)
6:07.4
(2:03.9-T28)
8:11.0
(2:03.6-T29)
117
70+LWErgo Dame Vet. 70+ Letvægt (70-79år) - 2000m
2018-01-27 10:00
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 23 Sorø Roklub I
  • Ingrid Petersen(1)
2:06.0
(2:06.0-T31)
4:13.8
(2:07.8-T30)
6:21.1
(2:07.3-T30)
8:28.3
(2:07.2-T31)
150
30+MErgo Herre Vet. 30+ (30-39år) - 2000m
2018-01-27 10:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Jens Olav Dahlgaard(1)
1:32.3
(1:32.3-T34)
3:05.4
(1:33.1.0-T32)
4:38.9
(1:33.5-T33)
6:11.9
(1:33.0-T37)
2 2 Tissø Roklub II
  • Bjarke Christensen Bang(1)
1:31.2
(1:31.2-T34)
3:07.6
(1:36.4-T32)
4:42.8
(1:35.2-T33)
6:14.8
(1:32.0-T38)
3 4 Team Kabul I
  • Lasse Breitensein(1)
1:36.9
(1:36.9-T32)
3:16.0
(1:39.1.0-T30)
4:54.5
(1:38.5-T31)
6:31.7
(1:37.2-T35)
4 3 Odense Roklub I
  • Mikkel Iwanoff Kolind(1)
1:37.4
(1:37.4-T31)
3:15.6
(1:38.2-T29)
4:54.1
(1:38.5-T30)
6:40.7
(1:46.6-T33)
5 7 Roforeningen KVIK I
  • Mark Van Herk(1)
1:46.2
(1:46.2-T29)
3:34.3
(1:48.1.0-T28)
5:25.7
(1:51.4-T31)
7:18.4
(1:52.7-T35)
6 6 Tissø Roklub I
  • Mads Olsen(1)
1:49.8
(1:49.8-T33)
3:44.7
(1:54.9-T30)
5:42.7
(1:58.0-T30)
7:37.4
(1:54.7-T31)
151
30+LMErgo Herre Vet. 30+ Letvægt (30-39år) - 2000m
2018-01-27 10:10
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 9 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
1:38.1.0
(1:38.1.0-T35)
3:16.2
(1:38.1.0-T36)
4:55.0
(1:38.8-T33)
6:34.1
(1:39.2-T33)
2 10 Róðrarsamband Føroya I
  • Bergur Robert Dam Jensen(1)
1:37.2
(1:37.2-T33)
3:15.0
(1:37.8-T35)
4:55.4
(1:40.4-T32)
6:35.3
(1:40.0-T32)
154
40+MErgo Herre Vet. 40+ (40-49år) - 2000m
2018-01-27 10:10
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 16 NSÍ I
  • Jón Nónklett(1)
1:30.7
(1:30.7-T34)
3:04.3
(1:33.6-T33)
4:38.4
(1:34.1.0-T31)
6:12.1
(1:33.8-T31)
2 13 Lyngby Roklub/KKL I
  • Asger Lenzing(1)
1:42.7
(1:42.7-T33)
3:21.8
(1:39.1.0-T31)
5:03.0
(1:41.2-T30)
6:43.6
(1:40.5-T32)
3 15 Holte Roklub I
  • Christian Bergmann(1)
1:41.3
(1:41.3-T33)
3:22.0
(1:40.7-T30)
5:03.8
(1:41.8-T31)
6:46.5
(1:42.7-T30)
158
50+MErgo Herre Vet. 50+ (50-59år) - 2000m
2018-01-27 10:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
1:31.7
(1:31.7-T28)
3:05.7
(1:34.0-T28)
4:39.1
(1:33.4-T28)
6:12.7
(1:33.6-T29)
2 11 Róðrarsamband Føroya I
  • Toni Dam(1)
1:34.2
(1:34.2-T33)
3:10.6
(1:36.4-T32)
4:47.4
(1:36.8-T32)
6:22.8
(1:35.3-T35)
3 3 Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
1:38.4
(1:38.4-T37)
3:18.8
(1:40.4-T35)
5:00.2
(1:41.4-T35)
6:40.7
(1:40.5-T35)
4 4 Roklubben Viking I
  • Rene Hansen(1)
1:39.1.0
(1:39.1.0-T34)
3:19.7
(1:40.6-T33)
5:00.8
(1:41.1.0-T33)
6:41.6
(1:40.9-T34)
5 5 365 Design I
  • Ole Vindfeldt(1)
1:40.8
(1:40.8-T34)
3:23.1.0
(1:42.3-T33)
5:04.8
(1:41.7-T34)
6:43.2
(1:38.4-T36)
6 6 Roklubben Furesø III
  • Mikael Møller Hansen(1)
1:41.9
(1:41.9-T35)
3:28.4
(1:46.5-T32)
5:14.4
(1:46.0-T32)
6:55.9
(1:41.5-T35)
7 7 Vejle Roklub I
  • Michael Magill(1)
1:49.7
(1:49.7-T28)
3:43.3
(1:53.6-T26)
5:36.6
(1:53.3-T28)
7:22.0
(1:45.5-T32)
8 8 Roklubben Furesø I
  • Bo Hartz(1)
1:50.1.0
(1:50.1.0-T31)
3:39.8
(1:49.7-T28)
5:33.3
(1:53.5-T28)
7:26.4
(1:53.1-T28)
9 10 Roklubben Furesø II
  • Lars Wallin(1)
1:44.6
(1:44.6-T34)
3:41.3
(1:56.7-T29)
5:37.4
(1:56.1-T29)
7:29.9
(1:52.6-T31)
10 9 Copenhagen Creators I
  • Leif Kvalvik(1)
1:49.1.0
(1:49.1.0-T37)
3:39.8
(1:50.7-T34)
5:32.2
(1:52.4-T35)
7:33.0
(2:00.8-T34)
159
50+LMErgo Herre Vet. 50+ Letvægt (50-59år) - 2000m
2018-01-27 10:40
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 15 Bagsværd Roklub I
  • Hellmuth Christian Stuven(1)
1:40.6
(1:40.6-T35)
3:20.9
(1:40.3-T35)
5:03.2
(1:42.3-T32)
6:44.2
(1:41.1.0-T33)
2 12 Danske Studenters Roklub I
  • Jacob Thesander(1)
1:41.7
(1:41.7-T34)
3:21.8
(1:40.1.0-T37)
5:04.6
(1:42.8-T34)
6:47.8
(1:43.2-T33)
3 13 Nyborg Roklub II
  • Michael Hainz Christensen(1)
1:48.6
(1:48.6-T34)
3:39.2
(1:50.6-T33)
5:30.3
(1:51.1.0-T32)
7:21.3
(1:51.0-T32)
4 14 Nyborg Roklub I
  • Peter Rasmussen(1)
1:47.0
(1:47.0-T30)
3:38.8
(1:51.8-T32)
5:30.9
(1:52.1-T28)
7:22.6
(1:51.7-T28)
5 16 Roskilde Roklub I
  • Jens Stubbe(1)
1:55.3
(1:55.3-T32)
3:46.6
(1:51.3-T31)
5:41.3
(1:54.7-T30)
7:37.2
(1:55.9-T31)
162
60+MErgo Herre Vet. 60+ (60-69år) - 2000m
2018-01-27 10:40
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 17 Odder Roklub I
  • Per Amby(1)
1:45.1.0
(1:45.1.0-T37)
3:29.5
(1:44.4-T34)
5:16.5
(1:47.0-T34)
7:03.2
(1:46.9-T34)
2 21 Roklubben Skjold I
  • Henrik Koczulab(1)
1:52.5
(1:52.5-T37)
3:39.1.0
(1:46.6-T37)
5:29.7
(1:50.6-T35)
7:21.4
(1:51.7-T36)
3 18 Aarhus Roklub I
  • Niels Iversen(1)
1:48.5
(1:48.5-T30)
3:37.7
(1:49.2-T29)
5:30.6
(1:52.9-T28)
7:25.8
(1:55.3-T28)
4 20 Maribo Roklub I
  • John Winther(1)
1:54.0
(1:54.0-T36)
3:43.0
(1:49.0-T31)
5:33.6
(1:50.6-T32)
7:27.4
(1:53.8-T33)
5 19 Nordslesvigsk Roklub I
  • Werner Güttel(1)
1:54.6
(1:54.6-T32)
3:45.7
(1:51.1.0-T33)
5:40.0
(1:54.3-T30)
7:33.3
(1:53.3-T31)
163
60+LMErgo Herre Vet. 60+ Letvægt (60-69år) - 2000m
2018-01-27 10:40
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 22 Danske Studenters Roklub I
  • Lars Nielsen(1)
1:47.7
(1:47.7-T35)
3:32.9
(1:45.2-T30)
5:20.7
(1:47.8-T28)
7:09.9
(1:49.3-T30)
166
70+MErgo Herre Vet. 70+ (70-79år) - 2000m
2018-01-27 10:10
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 17 Middelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
1:49.2
(1:49.2-T33)
3:37.4
(1:48.2-T33)
5:29.5
(1:52.1-T32)
7:21.5
(1:51.9-T32)
2 19 Vejle Roklub I
  • Torben Clausen-Hansen(1)
1:56.7
(1:56.7-T33)
3:54.8
(1:58.1-T31)
5:52.2
(1:57.4-T31)
7:50.9
(1:58.7-T31)
3 20 Hadsund Roklub I
  • Niels Bommer(1)
2:00.3
(2:00.3-T32)
3:58.8
(1:58.5-T31)
5:58.4
(1:59.6-T32)
7:58.6
(2:00.2-T32)
4 18 Fredericia Roklub I
  • Ole Haaning Thomsen(1)
2:03.0
(2:03.0-T30)
4:03.3
(2:00.3-T29)
6:05.9
(2:02.6-T29)
8:09.0
(2:03.1-T29)
167
70+LMErgo Herre Vet. 70+ Letvægt (70-79år) - 2000m
2018-01-27 10:40
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 23 Lyngby Roklub I
  • Hans Nøhr(1)
1:53.7
(1:53.7-T31)
3:48.2
(1:54.5-T30)
5:42.7
(1:54.5-T29)
7:38.1
(1:55.3-T29)
2 24 Nordslesvigsk Roklub I
  • Gerd Larsen(1)
1:56.0
(1:56.0-T31)
3:54.5
(1:58.5-T32)
5:53.3
(1:58.8-T31)
7:52.0
(1:58.7-T29)
170
80+MErgo Herre Vet. 80+ (80-89år) - 2000m
2018-01-27 10:10
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 23 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Peter Hvenegaard(1)
2:01.4
(2:01.4-T24)
4:06.2
(2:04.8-T24)
6:09.8
(2:03.6-T24)
8:14.0
(2:04.3-T24)
2 24 Sorø Roklub I
  • Jørgen Bay Simonsen(1)
2:06.2
(2:06.2-T38)
4:10.5
(2:04.3-T28)
6:15.6
(2:05.1-T30)
8:21.2
(2:05.6-T34)
3 21 Roklubben Skjold I
  • Flemming Bay(1)
2:07.4
(2:07.4-T31)
4:11.2
(2:03.8-T30)
6:20.2
(2:09.0-T29)
8:32.5
(2:12.2-T28)
4 22 Helsingør Roklub I
  • Erik Schønnemann(1)
2:16.8
(2:16.8-T33)
4:28.3
(2:11.5-T36)
6:45.1
(2:16.8-T32)
9:03.8
(2:18.7-T32)
206
U11 WErgo Junior E piger 10 år eller yngre - 2min
2018-01-27 11:00
Plac. # Navn 0:000:301:001:302:00
1 7 Roklubben Stevns I
  • Cecilia Tornehøj Kroll(1)
120m
(120m-T0)
232m
(112m-T42)
344m
(112m-T38)
453m
(109m-T36)
439m
(-14m-T34)
2 8 Roklubben Stevns II
  • Kristina B Nielsen(1)
120m
(120m-T0)
212m
(92m-T38)
302m
(90m-T32)
391m
(89m-T32)
362m
(-29m-T32)
208
U11 MErgo Junior E drenge 10 år eller yngre - 2min
2018-01-27 11:00
Plac. # Navn 0:000:301:001:302:00
1 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
120m
(120m-T0)
239m
(119m-T40)
355m
(116m-T38)
472m
(117m-T40)
467m
(-5m-T40)
2 6 Nyborg Roklub I
  • Bertil Remenyik Høier(1)
120m
(120m-T0)
227m
(107m-T40)
336m
(109m-T34)
444m
(108m-T36)
432m
(-12m-T40)
3 4 Rødvig Roklub I
  • Michael Kjøng Jørgensen (1)
120m
(120m-T0)
221m
(101m-T52)
320m
(99m-T52)
411m
(91m-T50)
378m
(-33m-T46)
4 5 Tissø Roklub I
  • Nicky Alex Olsen(1)
120m
(120m-T0)
222m
(102m-T52)
323m
(101m-T54)
411m
(88m-T46)
376m
(-35m-T50)
210
U13 WErgo Junior DII piger 11 år - 2min
2018-01-27 11:00
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 1 Roklubben Stevns I
  • Anna Iversen(1)
124m
(124m-T46)
245m
(121m-T40)
361m
(116m-T40)
473m
(112m-T38)
2 2 Silkeborg Roklub I
  • Julie Valentin Hæk(1)
117m
(117m-T38)
238m
(121m-T38)
355m
(117m-T38)
462m
(107m-T32)
212
U13 MErgo Junior DII drenge 11 år - 2min
2018-01-27 11:15
Plac. # Navn 0:000:301:001:302:00
1 19 Hadsund Roklub I
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
120m
(120m-T0)
219m
(99m-T40)
323m
(104m-T36)
425m
(102m-T34)
422m
(-3m-T46)
214
U13 WErgo Junior D piger 12 år - 2min
2018-01-27 11:15
Plac. # Navn 0:000:301:001:302:00
1 13 Roskilde Roklub I
  • Silje Trenter(1)
120m
(120m-T0)
251m
(131m-T42)
378m
(127m-T36)
501m
(123m-T34)
505m
(4m-T40)
2 16 Hadsund Roklub I
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
120m
(120m-T0)
240m
(120m-T40)
361m
(121m-T40)
484m
(123m-T38)
484m
(0m-T40)
3 17 Roklubben Stevns III
  • Ida Malmgaard(1)
120m
(120m-T0)
240m
(120m-T38)
362m
(122m-T38)
481m
(119m-T34)
474m
(-7m-T32)
4 14 Roklubben Stevns II
  • Isabella Bache(1)
120m
(120m-T0)
236m
(116m-T35)
354m
(118m-T30)
470m
(116m-T32)
458m
(-12m-T33)
5 15 Hadsund Roklub II
  • Andrea Guldbæk Christensen(1)
120m
(120m-T0)
242m
(122m-T42)
351m
(109m-T42)
455m
(104m-T38)
436m
(-19m-T40)
6 18 Roklubben Stevns I
  • Sofie Kristiansen(1)
120m
(120m-T0)
241m
(121m-T44)
358m
(117m-T40)
461m
(103m-T36)
435m
(-26m-T32)
216
U13 MErgo Junior D drenge 12 år - 2min
2018-01-27 11:15
Plac. # Navn 0:000:301:001:302:00
1 2 Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Kjartan Munch Haraldsson(1)
120m
(120m-T0)
243m
(123m-T46)
369m
(126m-T38)
490m
(121m-T40)
491m
(1m-T38)
2 9 Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
120m
(120m-T0)
239m
(119m-T34)
361m
(122m-T34)
482m
(121m-T34)
486m
(4m-T34)
3 5 Hadsund Roklub II
  • Oliver Enggaard Kristensen(1)
120m
(120m-T0)
239m
(119m-T36)
362m
(123m-T34)
481m
(119m-T32)
483m
(2m-T34)
4 8 Dragør Roklub II
  • Victor Emil Andreas Hillerup(1)
120m
(120m-T0)
242m
(122m-T38)
366m
(124m-T38)
484m
(118m-T36)
477m
(-7m-T38)
5 10 Hvidovre Roklub I
  • Philip Hai Nguyen(1)
120m
(120m-T0)
240m
(120m-T40)
361m
(121m-T36)
479m
(118m-T36)
474m
(-5m-T34)
6 11 Dragør Roklub I
  • Frederik Juel Hansen(1)
120m
(120m-T0)
242m
(122m-T42)
365m
(123m-T36)
483m
(118m-T36)
473m
(-10m-T36)
7 6 Hadsund Roklub I
  • Elias Roth(1)
120m
(120m-T0)
236m
(116m-T38)
350m
(114m-T32)
464m
(114m-T30)
460m
(-4m-T30)
8 7 Hadsund Roklub III
  • Mikkel Dybkær Sand(1)
120m
(120m-T0)
239m
(119m-T46)
349m
(110m-T34)
452m
(103m-T30)
440m
(-12m-T36)
9 12 Roklubben Stevns II
  • Kasper B Nielsen(1)
120m
(120m-T0)
234m
(114m-T48)
346m
(112m-T40)
448m
(102m-T36)
428m
(-20m-T36)
10 3 Hadsund Roklub IV
  • Sebastian Marcus Christensen(1)
120m
(120m-T0)
227m
(107m-T40)
335m
(108m-T38)
439m
(104m-T38)
417m
(-22m-T38)
11 4 Rødvig Roklub I
  • Magnus Rex Mainz(1)
120m
(120m-T0)
230m
(110m-T40)
322m
(92m-T34)
409m
(87m-T32)
380m
(-29m-T34)
218
U15 WErgo Junior CII piger 13 år - 3min
2018-01-27 11:26
Plac. # Navn 0:000:451:302:153:00
1 15 Róðrarsamband Føroya I
  • Sunneva Lamhugo Leo(1)
180m
(180m-T0)
383m
(203m-T40)
575m
(192m-T32)
761m
(186m-T36)
767m
(6m-T40)
2 12 Hvidovre Roklub I
  • Solveig Mølle Lindelof(1)
180m
(180m-T0)
377m
(197m-T39)
570m
(193m-T36)
756m
(186m-T33)
763m
(7m-T37)
3 11 Bagsværd Roklub I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
180m
(180m-T0)
373m
(193m-T36)
562m
(189m-T35)
746m
(184m-T33)
743m
(-3m-T36)
4 14 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Sofie Carlsen(1)
180m
(180m-T0)
382m
(202m-T39)
560m
(178m-T36)
734m
(174m-T35)
724m
(-10m-T35)
5 19 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Pil Lind Lousdal(1)
180m
(180m-T0)
361m
(181m-T36)
537m
(176m-T33)
713m
(176m-T35)
709m
(-4m-T37)
6 17 Hadsund Roklub I
  • Amalie Krogh Nielsen(1)
180m
(180m-T0)
361m
(181m-T40)
532m
(171m-T33)
700m
(168m-T31)
686m
(-14m-T29)
7 7 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Bine Ravn Pedersen(1)
180m
(180m-T0)
352m
(172m-T37)
519m
(167m-T36)
686m
(167m-T36)
677m
(-9m-T40)
8 5 Holstebro Roklub/KCHO XIV
  • Johanne Thiesen(1)
180m
(180m-T0)
350m
(170m-T39)
515m
(165m-T37)
680m
(165m-T39)
667m
(-13m-T41)
9 13 Holstebro Roklub/KCHO VI
  • Ida Mølgaard(1)
180m
(180m-T0)
354m
(174m-T43)
516m
(162m-T41)
669m
(153m-T40)
644m
(-25m-T40)
10 16 Holstebro Roklub/KCHO IX
  • Liva Krabbe(1)
180m
(180m-T0)
357m
(177m-T45)
517m
(160m-T41)
665m
(148m-T39)
633m
(-32m-T39)
11 6 Holstebro Roklub/KCHO VII
  • Sille Højris Jensen(1)
180m
(180m-T0)
344m
(164m-T39)
498m
(154m-T36)
654m
(156m-T39)
631m
(-23m-T43)
12 2 Holstebro Roklub/KCHO VIII
  • Cecillie Mølby(1)
180m
(180m-T0)
341m
(161m-T41)
496m
(155m-T41)
643m
(147m-T40)
612m
(-31m-T40)
13 18 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Matilde Lægsgaard(1)
180m
(180m-T0)
344m
(164m-T41)
498m
(154m-T41)
646m
(148m-T41)
611m
(-35m-T43)
14 8 Holstebro Roklub/KCHO XII
  • Laura Væring(1)
180m
(180m-T0)
347m
(167m-T41)
500m
(153m-T41)
637m
(137m-T39)
598m
(-39m-T44)
15 4 Holstebro Roklub/KCHO X
  • Lærke Engelbrecht Sørensen(1)
180m
(180m-T0)
332m
(152m-T40)
478m
(146m-T40)
619m
(141m-T39)
588m
(-31m-T41)
220
U15 MErgo Junior CII drenge 13 år - 3min
2018-01-27 11:38
Plac. # Navn 0:451:302:153:00
1 18 Hadsund Roklub I
  • Frederik Bertelsen(1)
208m
(208m-T40)
403m
(195m-T35)
594m
(191m-T33)
785m
(191m-T36)
2 2 Roklubben Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
199m
(199m-T32)
394m
(195m-T31)
584m
(190m-T29)
774m
(190m-T32)
3 19 Hadsund Roklub II
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
192m
(192m-T36)
382m
(190m-T32)
571m
(189m-T32)
762m
(191m-T35)
4 13 Rødvig Roklub I
  • Kevin Joensen, (1)
198m
(198m-T33)
387m
(189m-T32)
558m
(171m-T32)
748m
(190m-T39)
5 15 Hadsund Roklub IV
  • Oskar Emil Holmriis(1)
191m
(191m-T40)
369m
(178m-T36)
544m
(175m-T35)
730m
(186m-T36)
6 7 Roklubben Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen(1)
193m
(193m-T39)
374m
(181m-T33)
544m
(170m-T33)
721m
(177m-T35)
7 14 Roklubben Stevns III
  • Nikolaj Hallsman Olsen(1)
177m
(177m-T33)
361m
(184m-T36)
542m
(181m-T37)
719m
(177m-T39)
8 6 Holstebro Roklub/KCHO V
  • Oliver Juul Boelsmand(1)
183m
(183m-T36)
359m
(176m-T32)
532m
(173m-T32)
700m
(168m-T32)
9 4 Holstebro Roklub/KCHO IX
  • Christoffer Jensen(1)
184m
(184m-T45)
361m
(177m-T41)
529m
(168m-T40)
697m
(168m-T41)
10 11 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Magnus Bjerrum Nielsen(1)
174m
(174m-T41)
337m
(163m-T39)
501m
(164m-T40)
670m
(169m-T41)
11 1 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Anders Konradsen Vistisen(1)
185m
(185m-T41)
328m
(143m-T28)
493m
(165m-T36)
661m
(168m-T35)
12 17 Holstebro Roklub/KCHO X
  • Victor Bach(1)
166m
(166m-T39)
326m
(160m-T36)
489m
(163m-T36)
659m
(170m-T40)
13 10 Rødvig Roklub II
  • Max Alexander Aliti(1)
178m
(178m-T52)
337m
(159m-T40)
490m
(153m-T41)
651m
(161m-T44)
14 12 Holstebro Roklub/KCHO XI
  • Lasse Tang Vesterlykke(1)
163m
(163m-T40)
320m
(157m-T37)
476m
(156m-T37)
637m
(161m-T39)
15 5 Hadsund Roklub III
  • Alexander Krogh Nielsen(1)
178m
(178m-T41)
333m
(155m-T35)
479m
(146m-T32)
631m
(152m-T35)
16 3 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Laust Aaskov(1)
163m
(163m-T39)
315m
(152m-T35)
460m
(145m-T32)
610m
(150m-T35)
17 16 Holstebro Roklub/KCHO VII
  • Tobias Wullum(1)
154m
(154m-T44)
304m
(150m-T41)
447m
(143m-T39)
591m
(144m-T41)
222
U15 WErgo Junior C piger 14 år - 4min
2018-01-27 11:48
Plac. # Navn 0:001:002:003:004:00
1 6 Róðrarsamband Føroya I
  • Emma Landgaard Nagurset(1)
240m
(240m-T0)
522m
(282m-T40)
790m
(268m-T35)
1055m
(265m-T32)
1077m
(22m-T33)
2 10 Københavns Roklub I
  • Josefine Freltoft(1)
240m
(240m-T0)
518m
(278m-T41)
780m
(262m-T32)
1028m
(248m-T30)
1036m
(8m-T34)
3 7 Róðrarsamband Føroya II
  • Unnur Wenningsted á Tórgardi(1)
240m
(240m-T0)
499m
(259m-T33)
752m
(253m-T31)
1003m
(251m-T31)
1018m
(15m-T33)
4 1 Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
240m
(240m-T0)
504m
(264m-T36)
751m
(247m-T31)
989m
(238m-T30)
1001m
(12m-T30)
5 8 Hadsund Roklub I
  • Lea Lûbeck(1)
240m
(240m-T0)
494m
(254m-T35)
741m
(247m-T31)
984m
(243m-T30)
988m
(4m-T33)
6 4 Roklubben Skjold I
  • Johanne Schousboe(1)
240m
(240m-T0)
498m
(258m-T43)
740m
(242m-T38)
976m
(236m-T39)
975m
(-1m-T42)
7 5 Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (1)
240m
(240m-T0)
494m
(254m-T30)
739m
(245m-T27)
968m
(229m-T28)
950m
(-18m-T29)
8 2 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
240m
(240m-T0)
487m
(247m-T36)
723m
(236m-T31)
954m
(231m-T31)
945m
(-9m-T34)
224
U15 MErgo Junior C drenge 14 år - 4min
2018-01-27 11:59
Plac. # Navn 4:00
1 1 Kolding Roklub I
  • Mads Kirstein(1)
240m
(240m-T0)
537m
(297m-T40)
829m
(292m-T36)
1115m
(286m-T36)
1165m
(50m-T38)
2 19 Róðrarsamband Føroya I
  • Helgi Olsen(1)
240m
(240m-T0)
541m
(301m-T34)
817m
(276m-T32)
1093m
(276m-T32)
1147m
(54m-T34)
3 2 Holstebro Roklub/KCHO VII
  • Tobias Kramer(1)
240m
(240m-T0)
531m
(291m-T37)
805m
(274m-T30)
1077m
(272m-T32)
1130m
(53m-T40)
4 12 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
240m
(240m-T0)
540m
(300m-T38)
817m
(277m-T30)
1091m
(274m-T31)
1121m
(30m-T34)
5 24 Lyngby Roklub/KKL I
  • Christian Runge(1)
240m
(240m-T0)
526m
(286m-T41)
805m
(279m-T35)
1079m
(274m-T35)
1115m
(36m-T38)
6 5 Bagsværd Roklub IV
  • Mads Rubin(1)
240m
(240m-T0)
527m
(287m-T36)
797m
(270m-T31)
1065m
(268m-T32)
1102m
(37m-T37)
7 3 Holstebro Roklub/KCHO V
  • Simon Mikkelsen(1)
240m
(240m-T0)
523m
(283m-T38)
789m
(266m-T31)
1059m
(270m-T32)
1100m
(41m-T36)
8 11 Bagsværd Roklub III
  • Elias Ellehammer(1)
240m
(240m-T0)
519m
(279m-T38)
786m
(267m-T33)
1049m
(263m-T33)
1080m
(31m-T37)
9 13 Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer(1)
240m
(240m-T0)
513m
(273m-T38)
774m
(261m-T34)
1035m
(261m-T36)
1064m
(29m-T39)
10 16 Odder Roklub I
  • Noah Mikkelsen(1)
240m
(240m-T0)
497m
(257m-T40)
743m
(246m-T33)
994m
(251m-T34)
1024m
(30m-T41)
11 8 Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm(1)
240m
(240m-T0)
492m
(252m-T37)
746m
(254m-T36)
999m
(253m-T35)
1016m
(17m-T37)
12 23 Tissø Roklub I
  • Marcus Kobæk Larsen(1)
240m
(240m-T0)
488m
(248m-T35)
740m
(252m-T34)
993m
(253m-T34)
1006m
(13m-T36)
13 9 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nikalaj Dalbøl(1)
240m
(240m-T0)
491m
(251m-T40)
731m
(240m-T34)
976m
(245m-T35)
997m
(21m-T41)
14 4 Lyngby Roklub/KKL II
  • Oliver Hyldedahl(1)
240m
(240m-T0)
492m
(252m-T37)
729m
(237m-T31)
964m
(235m-T29)
980m
(16m-T38)
15 14 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Bjarke Dommer Christensen(1)
240m
(240m-T0)
490m
(250m-T44)
734m
(244m-T41)
974m
(240m-T39)
972m
(-2m-T40)
16 17 Tissø Roklub II
  • Magnus Jepsen(1)
240m
(240m-T0)
483m
(243m-T33)
724m
(241m-T30)
963m
(239m-T31)
966m
(3m-T35)
17 6 Roklubben Skjold I
  • Ask Høyer Splittorff(1)
240m
(240m-T0)
480m
(240m-T37)
711m
(231m-T35)
939m
(228m-T36)
931m
(-8m-T37)
18 21 Bagsværd Roklub II
  • Henning Friedrichsen(1)
240m
(240m-T0)
467m
(227m-T36)
690m
(223m-T35)
903m
(213m-T34)
877m
(-26m-T34)
19 20 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Kasper Sørensen(1)
240m
(240m-T0)
462m
(222m-T44)
672m
(210m-T43)
883m
(211m-T40)
864m
(-19m-T47)
20 10 Københavns Roklub I
  • Albert Wendelboe Hindsgaul(1)
240m
(240m-T0)
480m
(240m-T54)
690m
(210m-T38)
890m
(200m-T37)
857m
(-33m-T38)
21 22 Hvidovre Roklub I
  • Kasper Lindemose(1)
0m
(0m-T0)
226
U17 WErgo Junior BII piger 15 år - 2000m
2018-01-27 12:12
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 2 Silkeborg Roklub II
  • Sofie Valentin Hæk(1)
1:48.7
(1:48.7-T33)
3:40.9
(1:52.2-T34)
5:35.4
(1:54.5-T31)
7:30.1
(1:54.8-T31)
2 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
1:49.6
(1:49.6-T34)
3:39.4
(1:49.8-T34)
5:35.7
(1:56.3-T31)
7:32.1
(1:56.4-T31)
3 10 Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss(1)
1:56.5
(1:56.5-T32)
3:51.1.0
(1:54.6-T34)
5:48.6
(1:57.5-T31)
7:46.6
(1:58.0-T31)
4 7 Róðrarsamband Føroya I
  • Kristianna Skarphedinsdóttir(1)
1:57.1
(1:57.1-T35)
3:54.9
(1:57.8-T34)
5:53.4
(1:58.5-T32)
7:52.4
(1:58.9-T32)
5 4 Hadsund Roklub I
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
1:57.3
(1:57.3-T32)
3:54.4
(1:57.1-T35)
5:55.6
(2:01.2-T33)
7:56.3
(2:00.7-T32)
6 6 Róðrarsamband Føroya II
  • Elin Døgg Súnadóttir(1)
1:55.5
(1:55.5-T32)
3:53.9
(1:58.4-T29)
5:55.4
(2:01.5-T29)
7:57.1
(2:01.6-T29)
7 8 Bagsværd Roklub I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
2:05.4
(2:05.4-T33)
4:06.9
(2:01.5-T33)
6:14.1
(2:07.2-T31)
8:22.3
(2:08.2-T31)
8 1 Silkeborg Roklub I
  • Maja Klitgaard(1)
2:04.1
(2:04.1-T33)
4:09.3
(2:05.2-T34)
6:16.1
(2:06.8-T32)
8:22.5
(2:06.5-T30)
9 5 Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs(1)
2:04.7
(2:04.7-T33)
4:10.8
(2:06.1-T37)
6:19.9
(2:09.1-T33)
8:30.4
(2:10.5-T33)
10 9 Roskilde Roklub I
  • Laura Poulsen(1)
2:08.9
(2:08.9-T33)
4:13.1
(2:04.2-T33)
6:23.4
(2:10.3-T30)
8:36.5
(2:13.1.0-T31)
228
U17 MErgo Junior BII drenge 15 år - 2000m
2018-01-27 12:28
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 1 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Oscar Burvil(1)
1:35.7
(1:35.7-T39)
3:10.1
(1:34.4-T34)
4:48.7
(1:38.6-T33)
6:28.3
(1:39.6-T34)
2 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
1:38.3
(1:38.3-T31)
3:16.3
(1:38.0-T32)
4:57.6
(1:41.3-T28)
6:37.6
(1:39.9-T29)
3 3 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Filip Blaaberg-Greve(1)
1:42.1.0
(1:42.1.0-T31)
3:24.8
(1:42.7-T31)
5:10.6
(1:45.8-T29)
6:54.8
(1:44.2-T29)
4 6 Odder Roklub I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
1:44.0
(1:44.0-T33)
3:25.7
(1:41.7-T36)
5:12.0
(1:46.3-T33)
6:57.3
(1:45.3-T33)
5 15 Roklubben Viking II
  • Aske Storm(1)
1:42.1.0
(1:42.1.0-T33)
3:23.9
(1:41.8-T34)
5:11.3
(1:47.4-T30)
6:58.5
(1:47.2-T31)
6 4 Silkeborg Roklub I
  • Max Elleskov Røgild(1)
1:42.5
(1:42.5-T36)
3:26.9
(1:44.4-T34)
5:13.3
(1:46.4-T30)
6:58.7
(1:45.4-T30)
7 17 Odense Roklub I
  • Frederik Markvardsen(1)
1:46.8
(1:46.8-T35)
3:33.7
(1:46.9-T34)
5:23.7
(1:50.0-T32)
7:12.4
(1:48.6-T33)
8 10 Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard(1)
1:47.8
(1:47.8-T35)
3:31.3
(1:43.5-T38)
5:22.7
(1:51.4-T33)
7:13.8
(1:51.0-T34)
9 5 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
1:49.4
(1:49.4-T33)
3:38.1
(1:48.7-T34)
5:29.5
(1:51.4-T31)
7:20.5
(1:51.0-T31)
10 18 Roskilde Roklub I
  • Leander Kaliszan(1)
1:45.2
(1:45.2-T34)
3:37.5
(1:52.3-T34)
5:32.6
(1:55.1-T32)
7:26.1
(1:53.4-T32)
11 22 Københavns Roklub V
  • Nikolaj Juul Damkjer(1)
1:56.5
(1:56.5-T34)
3:37.1.0
(1:40.6-T42)
5:27.8
(1:50.7-T35)
7:26.3
(1:58.5-T33)
12 14 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Mathias Elgaard Jensen(1)
1:52.7
(1:52.7-T35)
3:42.9
(1:50.2-T37)
5:39.9
(1:57.0-T33)
7:36.7
(1:56.8-T33)
13 16 Københavns Roklub VIII
  • Asbjørn Neumann(1)
1:59.3
(1:59.3-T36)
3:46.2
(1:46.9-T41)
5:41.5
(1:55.3-T33)
7:43.7
(2:02.1-T32)
14 20 Roskilde Roklub II
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
1:56.6
(1:56.6-T31)
3:55.1
(1:58.5-T28)
5:54.3
(1:59.2-T28)
7:54.9
(2:00.5-T29)
15 9 Københavns Roklub IV
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
2:02.8
(2:02.8-T35)
3:58.4
(1:55.6-T39)
6:02.1
(2:03.7-T34)
8:08.8
(2:06.7-T33)
16 7 Roklubben Skjold I
  • Bjarke Ramnefjell Schousboe(1)
2:05.8
(2:05.8-T37)
3:59.6
(1:53.8-T38)
6:04.4
(2:04.8-T35)
8:10.5
(2:06.1-T34)
230
U17 WErgo Junior B piger 16 år - 2000m
2018-01-27 12:42
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 5 Róðrarsamband Føroya I
  • Nikoba I Gong(1)
1:49.3
(1:49.3-T33)
3:41.0
(1:51.7-T34)
5:33.3
(1:52.3-T32)
7:25.8
(1:52.5-T31)
2 1 Odense Roklub I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
1:46.5
(1:46.5-T38)
3:38.1.0
(1:51.6-T34)
5:31.6
(1:53.5-T32)
7:25.9
(1:54.3-T32)
3 2 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
1:54.5
(1:54.5-T34)
3:47.2
(1:52.7-T38)
5:43.5
(1:56.3-T34)
7:41.5
(1:58.1-T34)
4 4 Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch(1)
1:53.7
(1:53.7-T31)
3:48.3
(1:54.6-T30)
5:46.3
(1:58.0-T27)
7:45.1
(1:58.8-T27)
5 18 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
1:54.8
(1:54.8-T30)
3:51.1.0
(1:56.3-T30)
5:48.3
(1:57.2-T29)
7:45.4
(1:57.0-T29)
6 6 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
2:04.2
(2:04.2-T31)
3:59.4
(1:55.2-T35)
5:59.7
(2:00.3-T31)
8:01.8
(2:02.2-T31)
7 7 Roklubben Ægir I
  • Rebekkah Nordskjold(1)
2:01.1
(2:01.1-T31)
3:58.7
(1:57.6-T34)
6:00.2
(2:01.5-T31)
8:02.6
(2:02.4-T31)
8 9 Sorø Roklub I
  • Nicoline Bluhme(1)
2:07.4
(2:07.4-T34)
4:03.9
(1:56.5-T36)
6:06.0
(2:02.1-T32)
8:10.5
(2:04.5-T32)
9 16 Roskilde Roklub II
  • Anna Plæhn Poulsen(1)
2:04.8
(2:04.8-T36)
4:07.1
(2:02.3-T33)
6:12.5
(2:05.4-T32)
8:18.4
(2:06.0-T33)
10 10 Bagsværd Roklub IV
  • Julie Johansen (1)
2:03.1
(2:03.1-T36)
4:04.3
(2:01.2-T38)
6:11.5
(2:07.2-T34)
8:20.3
(2:08.8-T34)
11 14 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Højgaard(1)
2:05.0
(2:05.0-T38)
4:03.3
(1:58.3-T36)
6:11.7
(2:08.4-T33)
8:22.4
(2:10.8-T34)
12 19 Roklubben Skjold I
  • Mathilde Koczulab(1)
2:12.5
(2:12.5-T38)
4:10.4
(1:57.9-T39)
6:20.9
(2:10.5-T35)
8:34.5
(2:13.6-T35)
13 12 Bagsværd Roklub III
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
2:08.6
(2:08.6-T32)
4:16.3
(2:07.7-T31)
6:30.1
(2:13.8-T30)
8:44.0
(2:13.9-T30)
14 13 Tissø Roklub I
  • Katrine Jepsen(1)
2:08.5
(2:08.5-T35)
4:18.7
(2:10.2-T31)
6:32.0
(2:13.3-T31)
8:44.3
(2:12.3-T32)
15 17 Odense Roklub III
  • Louise Christensen(1)
2:14.1.0
(2:14.1.0-T28)
4:21.1
(2:07.0-T30)
6:35.7
(2:14.6-T28)
8:53.3
(2:17.5-T27)
16 15 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Ida Marie Reimer(1)
2:12.7
(2:12.7-T31)
4:23.9
(2:11.2-T32)
6:39.2
(2:15.3-T31)
8:55.6
(2:16.5-T30)
232
U17 MErgo Junior B drenge 16 år - 2000m
2018-01-27 12:56
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 1 Aarhus Roklub I
  • Simon Dissing(1)
1:40.0
(1:40.0-T33)
3:20.6
(1:40.6-T34)
5:03.3
(1:42.7-T32)
6:46.5
(1:43.2-T30)
2 4 Bagsværd Roklub I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
1:45.0
(1:45.0-T36)
3:26.5
(1:41.5-T38)
5:10.3
(1:43.8-T35)
6:54.2
(1:43.9-T36)
3 6 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
1:41.1.0
(1:41.1.0-T32)
3:24.5
(1:43.4-T34)
5:10.8
(1:46.3-T31)
6:56.4
(1:45.6-T31)
4 2 Roklubben Stevns I
  • Malthe T. Christiansen(1)
1:42.6
(1:42.6-T32)
3:24.7
(1:42.1.0-T31)
5:10.9
(1:46.2-T29)
6:58.3
(1:47.3-T30)
5 18 Saxkjøbing Roklub I
  • David Vandrup(1)
1:48.6
(1:48.6-T33)
3:29.8
(1:41.2-T35)
5:15.4
(1:45.6-T32)
7:02.6
(1:47.3-T32)
6 21 Danske Studenters Roklub II
  • Magnus Erik Timm(1)
1:50.7
(1:50.7-T34)
3:32.2
(1:41.5-T38)
5:19.2
(1:47.0-T34)
7:08.6
(1:49.4-T33)
7 3 Roskilde Roklub II
  • Oskar Dinesen Usmani(1)
1:44.2
(1:44.2-T34)
3:29.2
(1:45.0-T34)
5:20.9
(1:51.7-T28)
7:09.1
(1:48.2-T30)
8 5 Roforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok(1)
1:49.2
(1:49.2-T32)
3:31.9
(1:42.7-T39)
5:21.4
(1:49.5-T31)
7:10.5
(1:49.2-T32)
9 8 Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (1)
1:55.1
(1:55.1-T31)
3:40.6
(1:45.5-T32)
5:30.9
(1:50.3-T29)
7:24.3
(1:53.4-T29)
10 12 Københavns Roklub II
  • Dines Nedergaard(1)
1:57.5
(1:57.5-T36)
3:37.5
(1:40.0-T43)
5:30.8
(1:53.3-T36)
7:28.2
(1:57.5-T34)
11 9 Roskilde Roklub I
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
1:53.1
(1:53.1-T31)
3:41.1.0
(1:48.0-T33)
5:33.9
(1:52.8-T29)
7:28.4
(1:54.6-T29)
12 16 Hvidovre Roklub I
  • Alexander Høgedal(1)
1:51.7
(1:51.7-T33)
3:38.3
(1:46.6-T37)
5:31.7
(1:53.4-T32)
7:28.5
(1:56.7-T31)
13 23 Danske Studenters Roklub I
  • Peter Vestereng Larsen(1)
1:56.3
(1:56.3-T35)
3:43.0
(1:46.7-T41)
5:35.8
(1:52.8-T37)
7:30.0
(1:54.3-T36)
14 15 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
1:52.9
(1:52.9-T36)
3:42.0
(1:49.1.0-T35)
5:37.7
(1:55.7-T30)
7:30.9
(1:53.2-T31)
15 22 Københavns Roklub VII
  • Charlie McDonald(1)
1:57.9
(1:57.9-T33)
3:42.8
(1:44.9-T38)
5:37.4
(1:54.6-T31)
7:34.1
(1:56.7-T30)
16 17 Lyngby Roklub/KKL I
  • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde(1)
1:55.3
(1:55.3-T35)
3:47.1.0
(1:51.8-T36)
5:42.3
(1:55.2-T34)
7:38.4
(1:56.1-T33)
17 14 Københavns Roklub II
  • Frederik Bahne Jessen(1)
1:59.3
(1:59.3-T35)
3:46.3
(1:47.0-T39)
5:46.0
(1:59.7-T33)
7:48.0
(2:01.9-T32)
18 19 Københavns Roklub III
  • Carl Jensenius(1)
1:59.7
(1:59.7-T36)
3:47.2
(1:47.5-T40)
5:47.0
(1:59.8-T34)
7:48.2
(2:01.1-T34)
19 11 Sorø Roklub I
  • Peter Skou(1)
2:00.9
(2:00.9-T31)
3:53.9
(1:53.0-T32)
5:52.4
(1:58.5-T30)
7:53.5
(2:01.1-T30)
20 20 Københavns Roklub VI
  • Tobias Theglev(1)
2:04.5
(2:04.5-T33)
3:56.0
(1:51.5-T37)
6:02.3
(2:06.3-T33)
8:13.4
(2:11.2-T32)
234
U18 WErgo Junior AII piger 17 år - 2000m
2018-01-27 13:10
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 10 Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
1:53.0
(1:53.0-T29)
3:35.2
(1:42.2-T34)
5:23.2
(1:48.0-T29)
7:15.6
(1:52.3-T28)
2 11 Bagsværd Roklub I
  • Marie Ramm(1)
1:53.0
(1:53.0-T34)
3:44.0
(1:51.0-T36)
5:36.9
(1:52.9-T33)
7:29.7
(1:52.7-T34)
3 13 Bagsværd Roklub II
  • Matilde Hjorth(1)
1:54.1
(1:54.1-T39)
3:46.1.0
(1:52.0-T38)
5:42.5
(1:56.4-T35)
7:39.3
(1:56.8-T34)
4 12 Roklubben Ægir I
  • Stefanie Brun Pedersen(1)
1:55.0
(1:55.0-T34)
3:50.1.0
(1:55.1-T34)
5:46.8
(1:56.7-T31)
7:45.9
(1:59.1-T32)
5 17 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
2:02.9
(2:02.9-T32)
4:03.0
(2:00.1.0-T34)
6:07.0
(2:04.0-T33)
8:12.2
(2:05.2-T33)
6 19 Fredericia Roklub/KCHO I
  • Karen Katrine Mortensen(1)
2:04.4
(2:04.4-T32)
4:02.8
(1:58.4-T36)
6:08.1
(2:05.3-T30)
8:14.2
(2:06.2-T30)
7 14 Hadsund Roklub I
  • Zenia Hvid(1)
2:04.2
(2:04.2-T27)
4:02.1
(1:57.9-T32)
6:05.6
(2:03.5-T29)
8:15.5
(2:10.0-T25)
8 16 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
2:05.1
(2:05.1-T34)
4:04.1
(1:59.0-T34)
6:13.0
(2:08.9-T33)
8:27.4
(2:14.4-T31)
9 18 Roforeningen KVIK I
  • Anna Adelholm(1)
2:08.9
(2:08.9-T35)
4:10.1
(2:01.2-T35)
6:18.2
(2:08.1-T33)
8:29.3
(2:11.1.0-T33)
236
U18 MErgo Junior AII drenge 17 år - 2000m
2018-01-27 13:24
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 3 Hvidovre Roklub I
  • Thomas Jensen(1)
1:31.8
(1:31.8-T42)
3:06.9
(1:35.1.0-T38)
4:44.9
(1:38.0-T35)
6:23.0
(1:38.2-T36)
2 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
1:37.0
(1:37.0-T44)
3:13.6
(1:36.6-T37)
4:51.0
(1:37.4-T35)
6:26.1
(1:35.0-T37)
3 5 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
1:36.0
(1:36.0-T37)
3:11.6
(1:35.6-T36)
4:50.3
(1:38.7-T35)
6:29.6
(1:39.2-T34)
4 6 Sorø Roklub I
  • Rasmus Lind(1)
1:38.3
(1:38.3-T37)
3:14.0
(1:35.7-T36)
4:53.6
(1:39.6-T32)
6:34.6
(1:40.9-T32)
5 4 Bagsværd Roklub II
  • Frederik Larsen(1)
1:41.8
(1:41.8-T34)
3:20.1.0
(1:38.3-T37)
5:03.3
(1:43.2-T35)
6:46.4
(1:43.1.0-T34)
6 8 Roskilde Roklub I
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
1:42.2
(1:42.2-T31)
3:23.3
(1:41.1.0-T32)
5:06.2
(1:42.9-T29)
6:51.0
(1:44.8-T29)
7 7 Aalborg Roklub I
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(1)
1:42.3
(1:42.3-T35)
3:23.8
(1:41.5-T34)
5:07.7
(1:43.9-T31)
6:52.1
(1:44.3-T32)
8 9 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Frederik Geertsen Lund(1)
1:37.2
(1:37.2-T40)
3:22.6
(1:45.4-T36)
5:10.3
(1:47.7-T32)
6:53.7
(1:43.5-T34)
9 10 Silkeborg Roklub I
  • Magnus Kleist(1)
1:43.4
(1:43.4-T34)
3:28.6
(1:45.2-T37)
5:15.9
(1:47.3-T32)
7:03.1
(1:47.2-T31)
10 16 Humlebæk Roklub I
  • Johan Runge Poulsen(1)
1:47.7
(1:47.7-T33)
3:31.9
(1:44.2-T34)
5:18.1
(1:46.2-T32)
7:05.6
(1:47.4-T31)
11 19 Roskilde Roklub IV
  • Julius Philipson(1)
1:48.8
(1:48.8-T31)
3:30.6
(1:41.8-T33)
5:16.5
(1:45.9-T30)
7:13.8
(1:57.4-T26)
12 14 Roskilde Roklub III
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
1:47.6
(1:47.6-T31)
3:34.2
(1:46.6-T35)
5:24.3
(1:50.1.0-T31)
7:14.7
(1:50.4-T30)
13 12 Bagsværd Roklub I
  • Niels Østergaard(1)
1:54.2
(1:54.2-T36)
3:40.1
(1:45.9-T35)
5:31.1
(1:51.0-T33)
7:25.9
(1:54.8-T33)
14 21 Hadsund Roklub I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
1:52.3
(1:52.3-T32)
3:39.9
(1:47.6-T35)
5:34.6
(1:54.7-T31)
7:29.2
(1:54.5-T31)
15 17 Hadsund Roklub III
  • Søren Harbo Christiansen(1)
1:52.9
(1:52.9-T32)
3:46.0
(1:53.1-T32)
5:43.6
(1:57.6-T31)
7:40.3
(1:56.7-T30)
16 20 Københavns Roklub I
  • August Brogren(1)
1:59.7
(1:59.7-T33)
3:45.6
(1:45.9-T39)
5:47.5
(2:01.9-T31)
7:51.3
(2:03.8-T32)
238
U19 WErgo Junior A piger 18 år - 2000m
2018-01-27 13:10
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 1 Hadsund Roklub I
  • Liane Vestergaard(1)
1:48.1.0
(1:48.1.0-T33)
3:36.5
(1:48.4-T37)
5:28.0
(1:51.5-T34)
7:19.6
(1:51.6-T32)
2 2 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
1:53.1
(1:53.1-T33)
3:43.1.0
(1:50.0-T34)
5:34.9
(1:51.8-T31)
7:27.5
(1:52.6-T32)
3 3 Danske Studenters Roklub I
  • Cecilie Girke(1)
1:55.6
(1:55.6-T31)
3:46.1.0
(1:50.5-T32)
5:40.8
(1:54.7-T29)
7:37.0
(1:56.3-T28)
4 9 Fredericia Roklub I
  • Amalie Kjær(1)
1:58.5
(1:58.5-T32)
3:51.0
(1:52.5-T33)
5:48.3
(1:57.3-T31)
7:48.7
(2:00.5-T30)
5 4 Bagsværd Roklub I
  • Agnete Jersild(1)
2:00.2
(2:00.2-T32)
3:53.8
(1:53.6-T34)
5:53.3
(1:59.5-T30)
7:54.3
(2:01.0-T31)
6 6 Roskilde Roklub I
  • Malli Segoli(1)
2:01.2
(2:01.2-T33)
4:03.4
(2:02.2-T32)
6:04.5
(2:01.1-T31)
8:06.4
(2:01.9-T31)
7 7 Københavns Roklub I
  • Mia Rina Nielsen(1)
2:07.9
(2:07.9-T38)
4:03.3
(1:55.4-T43)
6:09.3
(2:06.0-T37)
8:19.0
(2:09.6-T36)
240
U19 MErgo Junior A drenge 18 år - 2000m
2018-01-27 13:40
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 2 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Magnus Valbirk(1)
1:29.4
(1:29.4-T38)
3:00.9
(1:31.5-T36)
4:35.5
(1:34.6-T32)
6:07.6
(1:32.0-T31)
2 1 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
1:32.7
(1:32.7-T32)
3:03.8
(1:31.1.0-T34)
4:37.4
(1:33.6-T32)
6:11.7
(1:34.3-T31)
3 5 Roforeningen KVIK II
  • Torbjørn Frankel(1)
1:37.8
(1:37.8-T35)
3:13.9
(1:36.1.0-T36)
4:51.5
(1:37.6-T34)
6:28.9
(1:37.5-T33)
4 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Kaare Mortensen (1)
1:36.5
(1:36.5-T35)
3:13.5
(1:37.0-T36)
4:52.2
(1:38.7-T32)
6:30.8
(1:38.7-T32)
5 11 Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
1:40.4
(1:40.4-T33)
3:16.1
(1:35.7-T37)
4:55.6
(1:39.5-T33)
6:35.7
(1:40.1.0-T33)
6 8 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Nichlas Ulnits(1)
1:37.5
(1:37.5-T34)
3:15.3
(1:37.8-T35)
4:57.7
(1:42.4-T30)
6:38.8
(1:41.0-T29)
7 7 Ringsted Roklub I
  • Sigurd Hutnik(1)
1:40.5
(1:40.5-T37)
3:20.4
(1:39.9-T37)
5:02.3
(1:41.9-T34)
6:44.7
(1:42.4-T34)
8 9 Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Krogsgaard(1)
1:42.4
(1:42.4-T32)
3:19.8
(1:37.4-T37)
5:03.4
(1:43.6-T34)
6:50.1
(1:46.7-T31)
9 16 Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Stig Skovbo Olsen(1)
1:42.1.0
(1:42.1.0-T30)
3:19.1.0
(1:37.0-T30)
5:04.3
(1:45.2-T26)
6:51.0
(1:46.7-T25)
10 12 Hvidovre Roklub/KCHO I
  • Marcus Lyngesen(1)
1:42.8
(1:42.8-T32)
3:23.1.0
(1:40.3-T37)
5:07.3
(1:44.2-T33)
6:52.6
(1:45.4-T31)
11 14 Bagsværd Roklub I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
1:45.9
(1:45.9-T35)
3:26.9
(1:41.0-T36)
5:09.7
(1:42.8-T34)
6:53.0
(1:43.4-T34)
12 13 Korsør Roklub I
  • Marcell Nyvang(1)
1:49.9
(1:49.9-T28)
3:28.4
(1:38.5-T37)
5:14.1
(1:45.7-T30)
7:00.5
(1:46.3-T29)
13 15 Københavns Roklub I
  • Anders Grønlund Samuelsen(1)
1:50.3
(1:50.3-T33)
3:34.3
(1:44.0-T36)
5:25.1
(1:50.8-T31)
7:18.5
(1:53.4-T31)
401
U23 LWErgo Dame Sen. B Letvægt (19-22år) - 2000m
2018-01-27 13:54
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 6 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Persson(1)
1:47.0
(1:47.0-T36)
3:33.3
(1:46.3-T35)
5:21.3
(1:48.0-T33)
7:09.8
(1:48.5-T32)
2 7 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nanna Bo Christensen(1)
1:53.5
(1:53.5-T34)
3:43.3
(1:49.8-T36)
5:36.9
(1:53.6-T33)
7:30.4
(1:53.5-T33)
3 11 Bagsværd Roklub III
  • Marie Mørch(1)
1:52.7
(1:52.7-T39)
3:43.3
(1:50.6-T41)
5:37.4
(1:54.1-T36)
7:32.2
(1:54.8-T36)
4 10 Odense Roklub I
  • Line Katrine Olsen(1)
1:54.1
(1:54.1-T36)
3:45.2
(1:51.1.0-T35)
5:39.4
(1:54.2-T33)
7:35.2
(1:55.8-T33)
5 9 Danske Studenters Roklub II
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
1:53.7
(1:53.7-T37)
3:46.2
(1:52.5-T39)
5:41.2
(1:55.0-T35)
7:37.3
(1:56.0-T35)
6 13 Bagsværd Roklub IV
  • Ida Langkjær(1)
1:53.3
(1:53.3-T36)
3:46.9
(1:53.6-T34)
5:42.7
(1:55.8-T32)
7:37.9
(1:55.2-T34)
7 14 Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted(1)
1:56.0
(1:56.0-T33)
3:52.5
(1:56.5-T33)
5:51.8
(1:59.3-T32)
7:54.1
(2:02.3-T31)
8 15 Tissø Roklub I
  • Janni Nissen(1)
2:07.5
(2:07.5-T31)
4:14.0
(2:06.5-T34)
6:22.1
(2:08.1-T32)
8:30.6
(2:08.5-T31)
402
U23 WErgo Dame Sen. B (19-22år) - 2000m
2018-01-27 14:08
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 10 Bagsværd Roklub I
  • Frida Sanggaard(1)
1:40.9
(1:40.9-T37)
3:21.4
(1:40.5-T36)
5:06.0
(1:44.6-T33)
6:50.4
(1:44.4-T32)
2 16 Odense Roklub II
  • Marta Kempf(1)
1:47.9
(1:47.9-T39)
3:32.9
(1:45.0-T37)
5:20.5
(1:47.6-T35)
7:07.6
(1:47.1.0-T34)
3 23 Odense Roklub III
  • Mia Sofie Rützou(1)
1:44.9
(1:44.9-T35)
3:31.8
(1:46.9-T34)
5:20.0
(1:48.2-T33)
7:08.5
(1:48.6-T33)
4 24 Bagsværd Roklub III
  • Sofie Odgaard Herr(1)
1:49.1.0
(1:49.1.0-T36)
3:34.1.0
(1:45.0-T37)
5:22.1
(1:48.0-T34)
7:11.5
(1:49.4-T35)
5 12 Odense Roklub I
  • Anne Larsen(1)
1:47.1.0
(1:47.1.0-T39)
3:32.8
(1:45.7-T33)
5:22.7
(1:49.9-T31)
7:13.0
(1:50.2-T32)
6 15 Roskilde Roklub I
  • Silja Konoy Davidsen(1)
1:49.8
(1:49.8-T40)
3:38.1.0
(1:48.3-T37)
5:28.0
(1:49.9-T35)
7:18.1
(1:50.1.0-T35)
7 17 Bagsværd Roklub II
  • Emilie Jersild(1)
1:51.8
(1:51.8-T35)
3:41.3
(1:49.5-T35)
5:34.9
(1:53.6-T32)
7:30.0
(1:55.2-T33)
8 14 Roskilde Roklub II
  • Simone Sørensen(1)
1:45.7
(1:45.7-T32)
3:32.8
(1:47.1.0-T36)
5:25.6
(1:52.8-T31)
7:42.3
(2:16.6-T24)
9 18 Tissø Roklub I
  • Mette Nissen(1)
1:53.7
(1:53.7-T35)
3:48.4
(1:54.7-T35)
5:45.7
(1:57.3-T33)
7:43.3
(1:57.6-T34)
10 19 Odense Roklub IV
  • Julie Gaumitz Storm(1)
1:57.4
(1:57.4-T37)
3:51.9
(1:54.5-T35)
5:50.7
(1:58.8-T33)
7:50.2
(1:59.5-T33)
11 21 Aarhus Roklub III
  • Kirstine Stampe(1)
2:07.0
(2:07.0-T34)
4:05.1
(1:58.1-T35)
6:09.8
(2:04.7-T33)
8:17.0
(2:07.1-T33)
403
U23 LMErgo Herre Sen. B Letvægt (19-22år) - 2000m
2018-01-27 14:24
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 20 Lyngby Roklub/KKL I
  • Christian Thor Hagemann(1)
1:33.5
(1:33.5-T38)
3:09.0
(1:35.5-T36)
4:45.1
(1:36.1.0-T34)
6:21.7
(1:36.5-T34)
2 18 Bagsværd Roklub I
  • Malthe Puro(1)
1:34.6
(1:34.6-T34)
3:10.6
(1:36.0-T34)
4:47.3
(1:36.7-T33)
6:24.2
(1:36.8-T32)
3 16 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
1:35.9
(1:35.9-T34)
3:13.6
(1:37.7-T31)
4:52.8
(1:39.2-T30)
6:31.7
(1:39.0-T32)
4 14 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Taulbjerg(1)
1:39.8
(1:39.8-T36)
3:15.5
(1:35.7-T36)
4:53.6
(1:38.1.0-T33)
6:35.7
(1:42.2-T34)
5 15 Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
1:45.5
(1:45.5-T33)
3:23.0
(1:37.5-T35)
5:02.5
(1:39.5-T33)
6:44.4
(1:41.9-T34)
6 19 Odense Roklub I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
1:39.7
(1:39.7-T33)
3:18.3
(1:38.6-T34)
4:59.7
(1:41.4-T32)
6:49.2
(1:49.4-T29)
404
U23 MErgo Herre Sen. B (19-22år) - 2000m
2018-01-27 14:40
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 1 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
1:26.6
(1:26.6-T39)
2:55.0
(1:28.4-T37)
4:24.9
(1:29.9-T34)
5:54.4
(1:29.5-T34)
2 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Aske Petersen(1)
1:29.8
(1:29.8-T36)
2:57.6
(1:27.8-T38)
4:28.1
(1:30.5-T34)
5:58.3
(1:30.2-T34)
3 4 Lyngby Roklub/KKL I
  • Emil Lenzing(1)
1:33.9
(1:33.9-T35)
3:04.5
(1:30.6-T42)
4:37.5
(1:33.0-T36)
6:11.0
(1:33.4-T35)
4 6 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
1:29.7
(1:29.7-T36)
3:03.0
(1:33.3-T36)
4:38.2
(1:35.2-T33)
6:11.1
(1:32.9-T34)
5 12 Københavns Roklub II
  • Sebastian Bache(1)
1:31.5
(1:31.5-T41)
3:03.8
(1:32.3-T41)
4:38.9
(1:35.1.0-T37)
6:13.3
(1:34.4-T37)
6 7 Odense Roklub II
  • Oscar Mazza(1)
1:32.2
(1:32.2-T41)
3:05.8
(1:33.6-T37)
4:39.7
(1:33.9-T36)
6:14.2
(1:34.5-T36)
7 9 Bagsværd Roklub I
  • Niels Frederiksen(1)
1:32.1.0
(1:32.1.0-T42)
3:07.2
(1:35.1.0-T39)
4:43.1
(1:35.9-T36)
6:17.7
(1:34.5-T37)
8 3 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Jonathan Nielsen(1)
1:35.4
(1:35.4-T35)
3:07.8
(1:32.4-T36)
4:42.5
(1:34.7-T34)
6:18.6
(1:36.1.0-T33)
9 13 Danske Studenters Roklub I
  • Esben Søvndahl(1)
1:35.4
(1:35.4-T36)
3:10.2
(1:34.8-T35)
4:46.0
(1:35.8-T34)
6:21.7
(1:35.7-T35)
10 10 Roskilde Roklub II
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
1:38.7
(1:38.7-T33)
3:10.7
(1:32.0-T38)
4:46.2
(1:35.5-T35)
6:25.6
(1:39.4-T33)
11 16 Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
1:39.3
(1:39.3-T34)
3:10.8
(1:31.5-T40)
4:46.9
(1:36.1.0-T36)
6:27.4
(1:40.4-T33)
12 14 N.S. Roklub I
  • Jonas Kristensen(1)
1:40.9
(1:40.9-T32)
3:19.3
(1:38.4-T32)
5:01.2
(1:41.9-T29)
6:43.0
(1:41.7-T30)
13 17 Næstved Roklub I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
1:41.0
(1:41.0-T34)
3:20.0
(1:39.0-T35)
5:05.0
(1:45.0-T32)
6:50.3
(1:45.3-T33)
405
LWErgo Dame åben Letvægt - 2000m
2018-01-27 13:54
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 1 Odder Roklub I
  • Juliane Elander(1)
1:45.0
(1:45.0-T41)
3:29.5
(1:44.5-T38)
5:15.8
(1:46.3-T36)
7:02.0
(1:46.3-T36)
2 2 Roskilde Roklub I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
1:47.4
(1:47.4-T38)
3:33.3
(1:45.9-T37)
5:19.8
(1:46.5-T35)
7:06.7
(1:47.0-T35)
3 4 Bagsværd Roklub I
  • Iben Østergaard(1)
1:49.2
(1:49.2-T35)
3:36.7
(1:47.5-T37)
5:26.5
(1:49.8-T33)
7:16.3
(1:49.9-T33)
4 3 Hadsund Roklub I
  • Trine Toft Andersen(1)
1:51.4
(1:51.4-T38)
3:40.7
(1:49.3-T37)
5:31.9
(1:51.2-T35)
7:22.2
(1:50.3-T35)
5 5 Danske Studenters Roklub I
  • Sara Lena Josefin Engberg(1)
1:58.1
(1:58.1-T37)
3:50.7
(1:52.6-T37)
5:45.9
(1:55.2-T34)
7:41.9
(1:56.0-T34)
406
WErgo Dame åben - 2000m
2018-01-27 14:08
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 1 Roforeningen KVIK I
  • Fie Udby Erichsen(1)
1:38.7
(1:38.7-T37)
3:16.8
(1:38.1.0-T39)
4:57.3
(1:40.5-T33)
6:38.7
(1:41.5-T33)
2 3 Danske Studenters Roklub II
  • Christina Juhl Johansen(1)
1:45.3
(1:45.3-T32)
3:24.6
(1:39.3-T32)
5:08.5
(1:43.9-T31)
6:53.7
(1:45.2-T31)
3 5 Odense Roklub I
  • Luise Lund Hansen(1)
1:44.5
(1:44.5-T33)
3:29.0
(1:44.5-T30)
5:16.8
(1:47.8-T29)
7:04.8
(1:48.0-T30)
4 6 Danske Studenters Roklub I
  • Kate Petersen(1)
1:49.3
(1:49.3-T32)
3:36.6
(1:47.3-T32)
5:25.7
(1:49.1.0-T30)
7:15.8
(1:50.1.0-T31)
5 7 Aarhus Roklub II
  • Maria L.N Hansen(1)
1:50.0
(1:50.0-T34)
3:40.7
(1:50.7-T34)
5:34.2
(1:53.5-T33)
7:28.4
(1:54.3-T33)
407
LMErgo Herre åben Letvægt - 2000m
2018-01-27 14:24
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 1 Danske Studenters Roklub III
  • Emil Espensen(1)
1:30.3
(1:30.3-T40)
3:02.6
(1:32.3-T37)
4:35.8
(1:33.2-T34)
6:08.8
(1:33.1.0-T35)
2 3 Odense Roklub I
  • Jesper Fredsted(1)
1:33.9
(1:33.9-T41)
3:07.5
(1:33.6-T36)
4:41.6
(1:34.1.0-T36)
6:15.9
(1:34.3-T36)
3 4 Lyngby Roklub/KKL I
  • Alexander Modest(1)
1:32.6
(1:32.6-T40)
3:06.2
(1:33.6-T38)
4:41.5
(1:35.3-T34)
6:16.8
(1:35.2-T33)
4 2 Bagsværd Roklub I
  • Mathias Larsen(1)
1:37.4
(1:37.4-T34)
3:10.8
(1:33.4-T33)
4:46.1
(1:35.3-T32)
6:24.5
(1:38.5-T31)
5 6 Danske Studenters Roklub I
  • Timothy Antonie Hansen(1)
1:35.5
(1:35.5-T37)
3:11.7
(1:36.2-T37)
4:49.4
(1:37.7-T34)
6:27.6
(1:38.2-T34)
6 10 Aarhus Roklub I
  • James Dodd(1)
1:33.0
(1:33.0-T41)
3:11.8
(1:38.8-T35)
4:50.6
(1:38.8-T34)
6:28.2
(1:37.6-T36)
7 8 Roforeningen KVIK I
  • Kelvin Yeung(1)
1:45.6
(1:45.6-T32)
3:23.9
(1:38.3-T34)
5:02.4
(1:38.5-T30)
6:43.1
(1:40.8-T30)
8 13 Danske Studenters Roklub IV
  • Tais Bjerregaard(1)
1:40.9
(1:40.9-T36)
3:22.2
(1:41.3-T36)
5:05.8
(1:43.6-T32)
6:49.3
(1:43.5-T32)
9 9 Danske Studenters Roklub V
  • Christoffer Hansen(1)
1:47.0
(1:47.0-T35)
3:27.2
(1:40.2-T37)
5:10.5
(1:43.3-T33)
6:54.9
(1:44.3-T34)
10 12 Roforeningen KVIK II
  • Mikkel Schelde(1)
1:48.0
(1:48.0-T34)
3:35.1.0
(1:47.1.0-T37)
5:23.7
(1:48.6-T34)
7:12.5
(1:48.9-T33)
408
MErgo Herre åben - 2000m
2018-01-27 14:56
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 1 Danske Studenters Roklub VII
  • Sverri S. Nielsen(1)
1:26.7
(1:26.7-T38)
2:53.6
(1:26.9-T37)
4:22.2
(1:28.6-T35)
5:50.7
(1:28.5-T36)
2 4 Danske Studenters Roklub V
  • Tøger Berg Rasmussen(1)
1:26.3
(1:26.3-T40)
2:54.8
(1:28.5-T39)
4:24.4
(1:29.6-T35)
5:53.9
(1:29.5-T36)
3 5 Danske Studenters Roklub III
  • Lars Fjord Garvey(1)
1:24.8
(1:24.8-T42)
2:53.8
(1:29.0-T38)
4:24.1
(1:30.3-T36)
5:54.2
(1:30.1.0-T35)
4 3 Danske Studenters Roklub VIII
  • Frank Steffensen(1)
1:26.9
(1:26.9-T38)
2:56.4
(1:29.5-T30)
4:25.9
(1:29.5-T29)
5:54.9
(1:29.1.0-T30)
5 7 Danske Studenters Roklub IV
  • Christoffer Kruse(1)
1:27.6
(1:27.6-T40)
2:56.9
(1:29.3-T37)
4:27.2
(1:30.3-T35)
5:57.1
(1:29.9-T35)
6 6 Odder Roklub I
  • Steffen Bonde(1)
1:27.1.0
(1:27.1.0-T39)
2:57.3
(1:30.2-T35)
4:28.4
(1:31.1.0-T34)
5:59.0
(1:30.5-T34)
7 8 Roforeningen KVIK I
  • Loui Lam(1)
1:28.9
(1:28.9-T41)
2:58.6
(1:29.7-T36)
4:31.8
(1:33.2-T34)
6:05.0
(1:33.2-T35)
8 17 Danske Studenters Roklub VI
  • Tobias Kempf(1)
1:32.0
(1:32.0-T37)
3:02.4
(1:30.4-T31)
4:33.8
(1:31.4-T31)
6:05.9
(1:32.2-T31)
9 9 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
1:30.5
(1:30.5-T37)
3:02.2
(1:31.7-T33)
4:36.4
(1:34.2-T33)
6:10.3
(1:33.9-T33)
10 10 Bagsværd Roklub I
  • Christian Michaelsen(1)
1:32.0
(1:32.0-T33)
3:05.5
(1:33.5-T29)
4:40.1
(1:34.6-T29)
6:15.7
(1:35.6-T30)
11 13 Lyngby Roklub/KKL II
  • Peter Christian Holmquist(1)
1:33.1.0
(1:33.1.0-T37)
3:07.8
(1:34.7-T35)
4:42.8
(1:35.0-T33)
6:18.0
(1:35.2-T33)
12 18 Danske Studenters Roklub II
  • Oliver Rying Thomsen(1)
1:33.8
(1:33.8-T36)
3:10.0
(1:36.2-T34)
4:48.2
(1:38.2-T32)
6:25.6
(1:37.3-T33)
13 14 Aalborg Roklub II
  • Christian Hauge(1)
1:37.2
(1:37.2-T36)
3:15.4
(1:38.2-T35)
4:53.9
(1:38.5-T34)
6:32.9
(1:38.9-T33)
14 15 Næstved Roklub I
  • Frederik Wendel Madsen(1)
1:37.8
(1:37.8-T32)
3:15.8
(1:38.0-T34)
4:54.4
(1:38.6-T32)
6:33.4
(1:39.0-T31)
15 16 Aalborg Roklub IV
  • Dan Dodensig Kristensen(1)
1:41.8
(1:41.8-T32)
3:24.7
(1:42.9-T35)
5:08.3
(1:43.6-T32)
6:52.4
(1:44.2-T32)
409
MErgo Herre Universitetsløb - 2000m
2018-01-27 15:10
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 2 Aalborg Universitet V
  • Asger Laursen(1)
1:37.8
(1:37.8-T36)
3:11.7
(1:33.9-T38)
4:47.4
(1:35.7-T34)
6:23.4
(1:36.0-T34)
2 3 Aalborg Universitet IV
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
1:36.8
(1:36.8-T32)
3:12.1.0
(1:35.3-T30)
4:49.7
(1:37.6-T27)
6:26.8
(1:37.2-T29)
3 6 Aalborg Universitet VI
  • Niels Kunckel Knudsen(1)
1:43.3
(1:43.3-T35)
3:19.7
(1:36.4-T37)
4:59.7
(1:40.0-T34)
6:40.2
(1:40.4-T33)
4 5 Aalborg Universitet XI
  • Mikkel Paetau(1)
1:39.8
(1:39.8-T33)
3:17.7
(1:37.9-T37)
4:58.2
(1:40.5-T34)
6:41.4
(1:43.2-T31)
5 4 Aalborg Universitet VII
  • Jesper Quist Jensen(1)
1:42.0
(1:42.0-T31)
3:20.5
(1:38.5-T31)
5:00.7
(1:40.2-T32)
6:42.4
(1:41.7-T32)
6 12 Syddansk Universitet II
  • Rasmus Nykjær Brejnrod(1)
1:48.2
(1:48.2-T31)
3:26.5
(1:38.3-T32)
5:08.4
(1:41.9-T30)
6:52.3
(1:43.8-T30)
7 10 Aalborg Universitet IX
  • Søren Bagger Christensen(1)
1:43.0
(1:43.0-T34)
3:27.4
(1:44.4-T34)
5:12.8
(1:45.4-T33)
6:59.1
(1:46.3-T33)
8 8 Syddansk Universitet I
  • Michael Moerner(1)
1:52.4
(1:52.4-T29)
3:36.4
(1:44.0-T29)
5:21.3
(1:44.9-T28)
7:06.7
(1:45.5-T29)
9 11 Syddansk Universitet III
  • Mathias Hesselholt Munck(1)
1:56.0
(1:56.0-T33)
3:39.7
(1:43.7-T34)
5:30.3
(1:50.6-T32)
7:24.0
(1:53.7-T33)
410
WErgo Dame Universitetsløb - 2000m
2018-01-27 15:10
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 13 Syddansk Universitet I
  • Elisabeth Kaalund Keller(1)
1:53.6
(1:53.6-T33)
3:43.5
(1:49.9-T33)
5:39.9
(1:56.4-T29)
7:35.5
(1:55.7-T30)
2 14 Aalborg Universitet II
  • Bjørt Winningsted(1)
1:57.0
(1:57.0-T32)
3:48.0
(1:51.0-T32)
5:43.5
(1:55.5-T30)
7:41.4
(1:57.9-T31)
3 16 Aalborg Universitet I
  • Christina Donstrup(1)
1:52.2
(1:52.2-T33)
3:45.5
(1:53.3-T31)
5:43.7
(1:58.2-T28)
7:42.0
(1:58.3-T28)
4 15 Aalborg Universitet III
  • Eva Povlsgaard Nebeling(1)
2:02.6
(2:02.6-T32)
4:03.4
(2:00.8-T35)
6:08.9
(2:05.5-T30)
8:14.6
(2:05.7-T29)
501
W/M 4-Stafet Firmastafet 4x500m - 2000m
2018-01-27 15:24
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 Rützou&Co I
  • Mia Sofie Rützou(1)
  • Birgit Rützou(2)
  • Claus Rützou(3)
  • Bent Bøgh Pedersen(4)
1:35.9
(1:35.9-T43)
3:37.7
(2:01.8-T28)
5:28.4
(1:50.7-T35)
7:07.2
(1:38.7-T36)
2 Bodycoach.dk I
  • Michael Skjoldan(1)
  • Klaus Markussen(2)
  • Thomas Christensen(3)
  • Flemming Pristed(4)
1:29.0
(1:29.0-T41)
4:13.6
(2:44.6-T23)
5:46.0
(1:32.4-T42)
7:16.1
(1:30.2-T38)
3 365 Design I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
  • Peter Rasmussen(2)
  • Brian Sørensen(3)
  • Ole Vindfeldt(4)
1:30.5
(1:30.5-T41)
3:51.8
(2:21.3-T29)
5:41.6
(1:49.8-T36)
7:19.3
(1:37.7-T39)
4 Bruun & Hjejle II
  • Morten Stakroge(1)
  • Helle Lehmann Staun(2)
  • Majken Hauge Johansen(3)
  • Morten Permin(4)
1:33.4
(1:33.4-T40)
4:06.1
(2:32.7-T26)
5:36.4
(1:30.3-T33)
7:32.6
(1:56.2-T39)
5 Bagsværd Roklub/Microsoft I
  • Ayrton Massey(1)
  • Marc Hansen(2)
  • Jamie Magee(3)
  • Kat Nunn(4)
1:28.5
(1:28.5-T36)
4:20.0
(2:51.5-T25)
6:06.7
(1:46.7-T34)
7:48.0
(1:41.3-T40)
6 Bruun & Hjejle III
  • Kim Nielsen(1)
  • Katrien Beuls(2)
  • Julian Ritter(3)
  • Lars Olsen(4)
1:37.2
(1:37.2-T39)
4:15.9
(2:38.7-T20)
6:21.5
(2:05.6-T33)
7:50.3
(1:28.8-T47)
7 Bodycoach.dk III
  • Lene Ejerskov(1)
  • Mariana Fernanda Hansen(2)
  • Meshkat Javadi(3)
  • Emma Carlsen(4)
1:57.7
(1:57.7-T41)
3:58.5
(2:00.8-T36)
5:56.9
(1:58.4-T36)
7:51.1
(1:54.2-T38)
8 Bodycoach.dk II
  • Anne-Marie Pyndt Lindberg(1)
  • Anne-Marie Langhans(2)
  • Trine Dam(3)
  • Vibeke Søndergaard(4)
1:58.6
(1:58.6-T44)
3:56.0
(1:57.4-T38)
5:59.9
(2:03.9-T37)
8:02.6
(2:02.7-T39)
9 PenSam II
  • Rasmus Lau Henningsen(1)
  • Jesper Ingholt(2)
  • Emil Heinrichsen(3)
  • Michael Witthoff(4)
1:55.4
(1:55.4-T47)
4:46.7
(2:51.3-T23)
6:32.3
(1:45.6-T41)
8:06.9
(1:34.6-T44)
10 Concept2 Dk I
  • Bettina Modest Bruni(1)
  • Marcus Modest Bruni(2)
  • Mikael Modest(3)
  • Steen Modest Bruni(4)
1:42.9
(1:42.9-T44)
4:15.4
(2:32.5-T24)
6:21.4
(2:06.0-T35)
8:21.9
(2:00.5-T39)
11 Bruun & Hjejle I
  • Jakob Echwald Sevel(1)
  • Elsie Yiu(2)
  • Caroline Frydenberg(3)
  • Ulrik Lindow Sørensen(4)
1:49.8
(1:49.8-T39)
3:58.4
(2:08.6-T28)
6:00.9
(2:02.5-T42)
8:22.2
(2:21.4-T48)
12 PenSam I
  • Tom Winther(1)
  • Steen Brandt-Olsen(2)
  • Christian Thomassen(3)
  • Mikkel Schlüter Friis(4)
1:58.0
(1:58.0-T41)
4:55.3
(2:57.3-T22)
6:46.0
(1:50.7-T37)
8:25.4
(1:39.4-T37)
502
W/M 4-Stafet Skole- og gymnasiumstafet - 2000m
2018-01-27 15:40
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 Hadsund Skole 9.c
  • Zenia Hvid(1)
  • Ida Blomstrand(2)
  • Haris Alagic(3)
  • Laetitia Panero-Bommer(4)
1:41.4
(1:41.4-T44)
4:24.2
(2:42.8-T22)
6:12.0
(1:47.8-T36)
7:59.5
(1:47.5-T39)
2 Mariagerfjord Gymnasium I
  • Agnete Munk(1)
  • Liane Vestergaard(2)
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(3)
  • Mie Mellerup(4)
1:38.3
(1:38.3-T47)
4:37.2
(2:58.9-T24)
6:28.0
(1:50.8-T41)
8:11.3
(1:43.3-T40)
3 Frederiksberg skole Sorø I
  • Malte Arensbach(1)
  • Peter Skou(2)
  • Rasmus Lind(3)
  • Frederikke Algreen Nielsen(4)
1:40.9
(1:40.9-T36)
4:44.2
(3:03.3-T20)
6:13.4
(1:29.2-T44)
8:15.1
(2:01.7-T45)
4 Hadsund Skole 6. årg.
  • Frederik Bertelsen(1)
  • Gustav Overgaard Hamann(2)
  • August Herman Wisholm(3)
  • Oskar Emil Holmriis(4)
1:51.9
(1:51.9-T41)
4:37.3
(2:45.4-T24)
6:32.0
(1:54.7-T37)
8:30.2
(1:58.1-T34)
5 Vemmedrupskolen I
  • Adam Holmgaard Clausen(1)
  • Kasper Stub Bruselius(2)
  • Oscar Skovbo Steinmüller(3)
  • Ulrikka Kilsholm Petersen(4)
1:40.1.0
(1:40.1.0-T47)
4:55.3
(3:15.2-T26)
6:44.9
(1:49.6-T42)
8:30.8
(1:45.9-T41)
6 Hadsund Skole 8. årg.
  • Lea Lûbeck(1)
  • Malthe Dybdahl Malling(2)
  • Søren Harbo Christiansen(3)
  • Sebastian Dybkær Sand(4)
1:33.4
(1:33.4-T42)
4:56.8
(3:23.4-T22)
6:46.7
(1:49.9-T41)
8:31.8
(1:45.1.0-T41)
7 Holstebro Roklub/Rolf Krake I
  • Nikalaj Dalbøl(1)
  • Bjarke Dommer Christensen(2)
  • Stine Bech Søndergård(3)
  • Christoffer Jensen(4)
1:58.0
(1:58.0-T46)
4:37.3
(2:39.3-T32)
6:47.2
(2:09.9-T46)
8:45.1
(1:57.8-T38)
8 Holstebro Roklub/Halgaard I
  • Pil Lind Lousdal(1)
  • Sofie Carlsen(2)
  • Bine Ravn Pedersen(3)
  • Sille Højris Jensen(4)
2:02.5
(2:02.5-T36)
4:35.3
(2:32.8-T40)
6:47.6
(2:12.3-T40)
8:49.4
(2:01.7-T38)
9 Vemmedrupskolen II
  • Zia Sofie Flenskov(1)
  • Lukas Rosted Kristiansen(2)
  • Alexander Livoni(3)
  • Martin Andersen(4)
2:03.3
(2:03.3-T38)
5:13.0
(3:09.7-T33)
7:10.7
(1:57.7-T47)
9:06.1
(1:55.4-T41)
10 Holstebro Roklub/Rolf Krake II
  • Laura Væring(1)
  • Lærke Engelbrecht Sørensen(2)
  • Sarah Kold(3)
  • Johanne Thiesen(4)
1:53.3
(1:53.3-T38)
4:14.4
(2:21.1.0-T40)
6:47.9
(2:33.5-T44)
9:20.9
(2:33.0-T47)
11 Holstebro Roklub/Halgaard II
  • Matilde Lægsgaard(1)
  • Ida Mølgaard(2)
  • Cecillie Mølby(3)
  • Liva Krabbe(4)
2:16.3
(2:16.3-T43)
4:44.6
(2:28.3-T42)
7:05.9
(2:21.3-T41)
9:28.3
(2:22.4-T38)
12 Holstebro Roklub/Halgaard III
  • Anders Konradsen Vistisen(1)
  • Oliver Juul Boelsmand(2)
  • Magnus Bjerrum Nielsen(3)
  • Laust Aaskov(4)
2:08.5
(2:08.5-T37)
4:57.3
(2:48.8-T37)
7:05.5
(2:08.2-T32)
9:36.7
(2:31.2-T37)
13 Hadsund Skole 5. årg. I
  • Alexander Krogh Nielsen(1)
  • Oliver Enggaard Kristensen(2)
  • Sebastian Marcus Christensen(3)
  • Elias Roth(4)
2:25.8
(2:25.8-T37)
5:02.6
(2:36.8-T30)
7:24.8
(2:22.2-T35)
9:39.7
(2:14.9-T30)
14 Hadsund Skole 5. årg. II
  • Mikkel Dybkær Sand(1)
  • Amalie Krogh Nielsen(2)
  • Andrea Guldbæk Christensen(3)
  • Kira Sørensen(4)
2:30.0
(2:30.0-T30)
5:00.8
(2:30.8-T29)
7:25.2
(2:24.4-T35)
9:40.8
(2:15.6-T38)
15 Holstebro Roklub/Mejrup I
  • Lasse Tang Vesterlykke(1)
  • Victor Bach(2)
  • Kasper Sørensen(3)
  • Tobias Wullum(4)
2:14.7
(2:14.7-T40)
4:58.1
(2:43.4-T36)
7:27.2
(2:29.1.0-T47)
9:46.5
(2:19.4-T40)
601
U13 WErgo Junior E/D SPRINT piger 12 år eller yngre - 100m
2018-01-27 15:54
Plac. # Navn 100m
1 6 Roklubben Stevns I
  • Anna Iversen(1)
0:23.6
(0:23.6-T51)
2 5 Roklubben Stevns IV
  • Isabella Bache(1)
0:23.9
(0:23.9-T43)
3 9 Roklubben Stevns V
  • Sofie Kristiansen(1)
0:24.3
(0:24.3-T52)
3 7 Silkeborg Roklub I
  • Julie Valentin Hæk(1)
0:24.3
(0:24.3-T47)
5 10 Roklubben Stevns III
  • Ida Malmgaard(1)
0:24.4
(0:24.4-T42)
6 8 Roklubben Stevns II
  • Cecilia Tornehøj Kroll(1)
0:25.1
(0:25.1-T48)
602
U13 MErgo Junior E/D SPRINT drenge 12 år eller yngre - 100m
2018-01-27 15:54
Plac. # Navn 100m
1 2 Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
0:22.3
(0:22.3-T43)
2 1 Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Kjartan Munch Haraldsson(1)
0:23.6
(0:23.6-T48)
3 4 Rødvig Roklub I
  • Magnus Rex Mainz(1)
0:26.5
(0:26.5-T43)
603
U15 WErgo Junior C SPRINT piger 13-14 år - 200m
2018-01-27 16:02
Plac. # Navn 200m50m100m150m
1 18 Róðrarsamband Føroya I
  • Emma Landgaard Nagurset(1)
0:09.6
(0:09.6-T50)
0:20.7
(0:11.1-T54)
0:30.1
(0:09.4-T57)
0:39.6
(0:09.5-T51)
2 15 Róðrarsamband Føroya II
  • Unnur Wenningsted á Tórgardi(1)
0:10.1
(0:10.1-T42)
0:21.6
(0:11.5-T47)
0:31.4
(0:09.8-T49)
0:41.2
(0:09.9-T49)
3 16 Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
0:10.5
(0:10.5-T34)
0:22.1
(0:11.6-T47)
0:32.0
(0:09.9-T43)
0:42.2
(0:10.2-T41)
4 13 Roklubben Skjold I
  • Johanne Schousboe(1)
0:10.4
(0:10.4-T52)
0:22.1
(0:11.7-T51)
0:32.1
(0:10.0-T54)
0:42.3
(0:10.2-T53)
5 14 Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (1)
0:11.0
(0:11.0-T44)
0:22.7
(0:11.7-T51)
0:32.7
(0:10.0-T48)
0:43.0
(0:10.3-T47)
6 11 Róðrarsamband Føroya III
  • Sunneva Lamhugo Leo(1)
0:10.7
(0:10.7-T50)
0:22.6
(0:11.9-T50)
0:32.7
(0:10.1-T53)
0:43.1
(0:10.4-T52)
7 17 Bagsværd Roklub II
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
0:11.2
(0:11.2-T43)
0:23.9
(0:12.7-T47)
0:34.7
(0:10.8-T45)
0:45.6
(0:11.0-T49)
604
U15 MErgo Junior C SPRINT drenge 13-14 år - 200m
2018-01-27 16:12
Plac. # Navn 200m50m100m150m
1 14 Róðrarsamband Føroya I
  • Helgi Olsen(1)
0:08.7
(0:08.7-T41)
0:18.0
(0:09.3-T45)
0:26.3
(0:08.3-T44)
0:34.7
(0:08.5-T50)
2 15 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Tobias Kramer(1)
0:09.1
(0:09.1-T53)
0:19.3
(0:10.2-T53)
0:28
(0:08.7-T48)
0:36.9
(0:08.8-T47)
3 11 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
0:09.1
(0:09.1-T46)
0:19.3
(0:10.2-T59)
0:28.1
(0:08.8-T48)
0:37.0
(0:08.9-T47)
4 17 Bagsværd Roklub IV
  • Mads Rubin(1)
0:09.4
(0:09.4-T38)
0:19.6
(0:10.2-T53)
0:28.4
(0:08.8-T48)
0:37.3
(0:09.0-T47)
5 4 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Simon Mikkelsen(1)
0:09.4
(0:09.4-T58)
0:19.7
(0:10.3-T58)
0:28.7
(0:09.0-T60)
0:37.9
(0:09.2-T52)
6 10 Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer(1)
0:09.6
(0:09.6-T50)
0:20.1
(0:10.5-T51)
0:29.4
(0:09.3-T45)
0:38.6
(0:09.3-T45)
7 1 Odder Roklub I
  • Noah Mikkelsen(1)
0:09.8
(0:09.8-T61)
0:20.2
(0:10.4-T64)
0:29.3
(0:09.1-T66)
0:38.8
(0:09.5-T57)
8 2 Bagsværd Roklub II
  • Elias Ellehammer(1)
0:09.9
(0:09.9-T54)
0:20.7
(0:10.8-T50)
0:30.2
(0:09.5-T57)
0:39.9
(0:09.7-T49)
9 8 Roklubben Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
0:10.4
(0:10.4-T35)
0:21.4
(0:11.0-T38)
0:31.3
(0:09.9-T36)
0:41.2
(0:10.0-T36)
10 3 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Nikalaj Dalbøl(1)
0:10.5
(0:10.5-T57)
0:22.0
(0:11.5-T68)
0:32.1
(0:10.1-T54)
0:42.3
(0:10.3-T52)
11 6 Rødvig Roklub I
  • Kevin Joensen, (1)
0:10.9
(0:10.9-T55)
0:22.4
(0:11.5-T52)
0:32.2
(0:09.8-T55)
0:42.6
(0:10.4-T52)
12 9 Roklubben Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen(1)
0:11.2
(0:11.2-T43)
0:23.2
(0:12.0-T50)
0:33.9
(0:10.7-T45)
0:44.7
(0:10.9-T39)
13 5 Roklubben Skjold I
  • Ask Høyer Splittorff(1)
0:11.3
(0:11.3-T43)
0:23.8
(0:12.5-T48)
0:35.1
(0:11.3-T37)
0:46.3
(0:11.3-T42)
14 16 Roklubben Stevns III
  • Nikolaj Hallsman Olsen(1)
0:11.3
(0:11.3-T42)
0:24.5
(0:13.2-T45)
0:35.5
(0:11.0-T49)
0:46.7
(0:11.1-T54)
15 13 Bagsværd Roklub III
  • Henning Friedrichsen(1)
0:12.1
(0:12.1-T40)
0:25.9
(0:13.8-T44)
0:37.6
(0:11.7-T46)
0:49.4
(0:11.9-T45)
605
U17 WErgo Junior B SPRINT piger 15-16 år - 200m
2018-01-27 16:22
Plac. # Navn 200m50m100m150m
1 7 Silkeborg Roklub II
  • Sofie Valentin Hæk(1)
0:08.9
(0:08.9-T61)
0:19.0
(0:10.1-T59)
0:27.5
(0:08.5-T57)
0:36.1
(0:08.6-T56)
2 10 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
0:09.1
(0:09.1-T53)
0:19.4
(0:10.3-T52)
0:28.2
(0:08.8-T55)
0:37.2
(0:09.0-T47)
3 20 Odense Roklub I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
0:09.4
(0:09.4-T51)
0:19.7
(0:10.3-T58)
0:28.7
(0:09.0-T47)
0:37.8
(0:09.2-T52)
4 3 Róðrarsamband Føroya III
  • Elin Døgg Súnadóttir(1)
0:09.3
(0:09.3-T45)
0:20.0
(0:10.7-T45)
0:29.3
(0:09.3-T45)
0:38.6
(0:09.4-T38)
5 12 Róðrarsamband Føroya I
  • Nikoba I Gong(1)
0:09.5
(0:09.5-T44)
0:20.3
(0:10.8-T50)
0:29.4
(0:09.1-T46)
0:38.7
(0:09.3-T52)
6 4 Roklubben Furesø II
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
0:09.8
(0:09.8-T49)
0:20.6
(0:10.8-T61)
0:30.0
(0:09.4-T51)
0:39.5
(0:09.5-T57)
7 16 Roklubben Ægir I
  • Rebekkah Nordskjold(1)
0:09.8
(0:09.8-T49)
0:20.7
(0:10.9-T55)
0:30.2
(0:09.5-T51)
0:39.8
(0:09.6-T50)
8 14 Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss(1)
0:10.0
(0:10.0-T48)
0:21.1
(0:11.1-T60)
0:30.6
(0:09.5-T51)
0:40.2
(0:09.7-T56)
9 5 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Karoline Husted(1)
0:10.0
(0:10.0-T54)
0:21.6
(0:11.6-T57)
0:31.4
(0:09.8-T55)
0:41.2
(0:09.8-T61)
10 18 Sorø Roklub I
  • Nicoline Bluhme(1)
0:10.5
(0:10.5-T51)
0:21.8
(0:11.3-T58)
0:31.5
(0:09.7-T62)
0:41.8
(0:10.3-T59)
11 9 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Højgaard(1)
0:10.6
(0:10.6-T51)
0:22.1
(0:11.5-T57)
0:32.0
(0:09.9-T54)
0:42.2
(0:10.2-T53)
12 1 Rødvig Roklub I
  • Julie Munch (1)
0:10.9
(0:10.9-T44)
0:22.4
(0:11.5-T57)
0:32.1.0
(0:09.7-T62)
0:42.4
(0:10.3-T47)
13 15 Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs(1)
0:10.3
(0:10.3-T58)
0:22.4
(0:12.1-T59)
0:32.7
(0:10.3-T52)
0:43.0
(0:10.3-T58)
14 17 Bagsværd Roklub IV
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
0:10.4
(0:10.4-T40)
0:22.3
(0:11.9-T45)
0:32.8
(0:10.5-T40)
0:43.1
(0:10.3-T47)
14 2 Bagsværd Roklub V
  • Julie Johansen (1)
0:10.7
(0:10.7-T56)
0:22.6
(0:11.9-T56)
0:32.8
(0:10.2-T53)
0:43.1
(0:10.4-T52)
16 8 Bagsværd Roklub II
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
0:10.6
(0:10.6-T51)
0:22.5
(0:11.9-T50)
0:32.7
(0:10.2-T47)
0:43.2
(0:10.4-T46)
17 6 Roklubben Skjold I
  • Mathilde Koczulab(1)
0:11.0
(0:11.0-T55)
0:23.0
(0:12.0-T60)
0:33.2
(0:10.2-T65)
0:43.6
(0:10.4-T63)
18 19 Róðrarsamband Føroya II
  • Kristianna Skarphedinsdóttir(1)
0:10.8
(0:10.8-T44)
0:22.9
(0:12.1-T55)
0:33.3
(0:10.4-T46)
0:43.9
(0:10.6-T45)
19 11 Silkeborg Roklub I
  • Maja Klitgaard(1)
0:11.0
(0:11.0-T60)
0:23.2
(0:12.2-T59)
0:33.8
(0:10.6-T62)
0:44.8
(0:10.9-T66)
606
U17 MErgo Junior B SPRINT drenge 15-16 år - 200m
2018-01-27 16:30
Plac. # Navn 200m50m100m150m
1 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
0:07.6
(0:07.6-T55)
0:15.7
(0:08.1-T52)
0:22.8
(0:07.1-T59)
0:30.2
(0:07.3-T57)
2 2 Aarhus Roklub I
  • Simon Dissing(1)
0:08.0
(0:08.0-T52)
0:16.8
(0:08.8-T54)
0:24.4
(0:07.6-T63)
0:32.2
(0:07.8-T62)
3 14 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Tobias Bork Kristensen(1)
0:08.0
(0:08.0-T53)
0:17.2
(0:09.2-T52)
0:25.0
(0:07.8-T54)
0:32.8
(0:07.8-T54)
4 20 Roklubben Stevns I
  • Malthe T. Christiansen(1)
0:08.1
(0:08.1-T44)
0:17.2
(0:09.1-T46)
0:25.0
(0:07.8-T46)
0:33.0
(0:08.0-T45)
5 21 Odder Roklub I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
0:08.2
(0:08.2-T51)
0:17.3
(0:09.1-T59)
0:25.1.0
(0:07.8-T54)
0:33.1
(0:08.0-T52)
6 15 Silkeborg Roklub I
  • Max Elleskov Røgild(1)
0:08.7
(0:08.7-T55)
0:18.2
(0:09.5-T70)
0:26.4
(0:08.2-T66)
0:34.5
(0:08.2-T66)
7 22 Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (1)
0:08.8
(0:08.8-T68)
0:18.2
(0:09.4-T58)
0:26.3
(0:08.1-T67)
0:34.6
(0:08.3-T65)
8 8 Sorø Roklub I
  • Malte Arensbach(1)
0:08.8
(0:08.8-T47)
0:18.1
(0:09.3-T64)
0:26.3
(0:08.2-T58)
0:34.9
(0:08.5-T50)
9 12 Róðrarsamband Føroya I
  • Jannik Kambskared Dalfoss(1)
0:08.9
(0:08.9-T54)
0:18.7
(0:09.8-T67)
0:27.2
(0:08.5-T57)
0:35.7
(0:08.6-T63)
10 17 Bagsværd Roklub II
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
0:08.6
(0:08.6-T56)
0:18.7
(0:10.1-T53)
0:27.2
(0:08.5-T56)
0:35.8
(0:08.5-T56)
10 1 Danske Studenters Roklub II
  • Peter Vestereng Larsen(1)
0:09.0
(0:09.0-T60)
0:18.7
(0:09.7-T56)
0:27.1
(0:08.4-T64)
0:35.8
(0:08.7-T55)
12 10 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
0:09.0
(0:09.0-T53)
0:19.0
(0:10.0-T72)
0:27.5
(0:08.5-T56)
0:36.2
(0:08.7-T55)
13 19 Bagsværd Roklub IV
  • Casper Girke Christensen(1)
0:09.0
(0:09.0-T54)
0:18.8
(0:09.8-T55)
0:27.5
(0:08.7-T48)
0:36.4
(0:08.9-T54)
13 13 Danske Studenters Roklub I
  • Magnus Erik Timm(1)
0:09.0
(0:09.0-T53)
0:19.0
(0:10.0-T54)
0:27.6
(0:08.6-T63)
0:36.4
(0:08.8-T62)
13 7 Danske Studenters Roklub III
  • Thomas Vestereng Larsen(1)
0:09.1
(0:09.1-T53)
0:19.1
(0:10.0-T54)
0:27.6
(0:08.5-T63)
0:36.4
(0:08.8-T55)
16 6 Roklubben Skjold I
  • Bjarke Ramnefjell Schousboe(1)
0:10.0
(0:10.0-T48)
0:20.9
(0:10.9-T49)
0:30.4
(0:09.5-T50)
0:40.2
(0:09.7-T49)
17 18 Kano- og Kajakklubben Nord II
  • Lucas Scharff-Poulsen(1)
0:10.0
(0:10.0-T54)
0:21.0
(0:11.0-T60)
0:30.5
(0:09.5-T57)
0:40.3
(0:09.7-T62)
18 16 Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Hakon Munch Haraldsson(1)
0:10.2
(0:10.2-T53)
0:21.7
(0:11.5-T57)
0:31.3
(0:09.6-T56)
0:41.1
(0:09.8-T55)
607
U19 WErgo Junior A SPRINT piger 17-18 år - 200m
2018-01-27 16:02
Plac. # Navn 200m50m100m150m
1 9 Fredericia Roklub I
  • Amalie Kjær(1)
0:09.2
(0:09.2-T59)
0:19.3
(0:10.1-T54)
0:27.9
(0:08.6-T56)
0:36.8
(0:08.8-T54)
2 4 Danske Studenters Roklub I
  • Cecilie Girke(1)
0:09.5
(0:09.5-T57)
0:19.7
(0:10.2-T59)
0:28.5
(0:08.8-T54)
0:37.6
(0:09.1-T53)
3 6 Bagsværd Roklub I
  • Agnete Jersild(1)
0:09.5
(0:09.5-T57)
0:20.0
(0:10.5-T63)
0:29.2
(0:09.2-T52)
0:38.5
(0:09.3-T58)
4 1 Roklubben Ægir I
  • Stefanie Brun Pedersen(1)
0:09.6
(0:09.6-T56)
0:20.2
(0:10.6-T68)
0:29.4
(0:09.2-T59)
0:38.8
(0:09.4-T58)
5 7 Bagsværd Roklub III
  • Marie Ramm(1)
0:09.6
(0:09.6-T50)
0:20.4
(0:10.8-T56)
0:29.5
(0:09.1-T53)
0:38.9
(0:09.3-T51)
5 3 Bagsværd Roklub IV
  • Matilde Hjorth(1)
0:09.8
(0:09.8-T55)
0:20.4
(0:10.6-T57)
0:29.5
(0:09.1-T59)
0:38.9
(0:09.4-T64)
7 5 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
0:10.1
(0:10.1-T53)
0:21.3
(0:11.2-T48)
0:31.1
(0:09.8-T49)
0:41.0
(0:09.9-T54)
8 2 Odder Roklub I
  • Amalie Holst Jensen(1)
0:11.2
(0:11.2-T43)
0:23.0
(0:11.8-T46)
0:33.5
(0:10.5-T51)
0:44.3
(0:10.8-T50)
608
U19 MErgo Junior A SPRINT drenge 17-18 år - 200m
2018-01-27 16:38
Plac. # Navn 200m50m100m150m
1 17 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
0:07.6
(0:07.6-T48)
0:15.9
(0:08.3-T50)
0:23.1
(0:07.2-T58)
0:30.5
(0:07.4-T49)
2 22 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Magnus Valbirk(1)
0:07.6
(0:07.6-T63)
0:16.2
(0:08.6-T63)
0:23.5
(0:07.3-T66)
0:30.8
(0:07.4-T65)
3 21 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Nichlas Ulnits(1)
0:07.9
(0:07.9-T46)
0:16.6
(0:08.7-T55)
0:24.0
(0:07.4-T57)
0:31.6
(0:07.6-T55)
4 18 Roforeningen KVIK II
  • Nicolai Krogsgaard(1)
0:07.9
(0:07.9-T61)
0:16.6
(0:08.7-T62)
0:24.1
(0:07.5-T64)
0:31.7
(0:07.6-T55)
5 3 Roforeningen KVIK III
  • Nicholas Andersen(1)
0:07.9
(0:07.9-T53)
0:16.7
(0:08.8-T54)
0:24.4
(0:07.7-T62)
0:32.2
(0:07.8-T54)
6 5 Korsør Roklub I
  • Marcell Nyvang(1)
0:08.5
(0:08.5-T63)
0:17.4
(0:08.9-T67)
0:25.2
(0:07.8-T61)
0:33.4
(0:08.2-T59)
7 9 Roforeningen KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
0:08.4
(0:08.4-T43)
0:17.5
(0:09.1-T53)
0:25.3
(0:07.8-T54)
0:33.5
(0:08.1-T44)
8 12 Kano- og Kajakklubben Nord III
  • Stig Skovbo Olsen(1)
0:08.2
(0:08.2-T51)
0:17.6
(0:09.4-T51)
0:25.5
(0:07.9-T53)
0:33.6
(0:08.1-T52)
9 13 Roskilde Roklub II
  • Julius Philipson(1)
0:08.5
(0:08.5-T56)
0:17.6
(0:09.1-T66)
0:25.5
(0:07.9-T61)
0:33.8
(0:08.2-T51)
10 19 Silkeborg Roklub I
  • Magnus Kleist(1)
0:08.5
(0:08.5-T64)
0:17.7
(0:09.2-T72)
0:25.7
(0:08.0-T67)
0:33.9
(0:08.2-T66)
11 20 Bagsværd Roklub II
  • Frederik Larsen(1)
0:08.4
(0:08.4-T57)
0:18.0
(0:09.6-T56)
0:26.0
(0:08.0-T60)
0:34.2
(0:08.2-T59)
11 14 Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Mathias Holst Andersen(1)
0:08.7
(0:08.7-T76)
0:17.9
(0:09.2-T71)
0:25.9
(0:08.0-T75)
0:34.2
(0:08.3-T80)
13 15 Aalborg Roklub I
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(1)
0:08.5
(0:08.5-T42)
0:18.0
(0:09.5-T44)
0:26.3
(0:08.3-T51)
0:34.6
(0:08.4-T43)
14 7 Roskilde Roklub I
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
0:08.9
(0:08.9-T54)
0:18.5
(0:09.6-T56)
0:26.9
(0:08.4-T64)
0:35.5
(0:08.7-T55)
15 6 Bagsværd Roklub III
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
0:09.0
(0:09.0-T53)
0:19.0
(0:10.0-T54)
0:27.5
(0:08.5-T56)
0:36.2
(0:08.7-T55)
16 1 Bagsværd Roklub I
  • Niels Østergaard(1)
0:09.3
(0:09.3-T58)
0:19.4
(0:10.1-T66)
0:28.0
(0:08.6-T70)
0:36.8
(0:08.9-T67)
17 10 Kano- og Kajakklubben Nord II
  • Mikkel Toft Enderslev(1)
0:09.1
(0:09.1-T53)
0:19.8
(0:10.7-T56)
0:28.6
(0:08.8-T55)
0:37.4
(0:08.9-T61)
609
WErgo Senior åben SPRINT Kvinde - 200m
2018-01-27 16:46
Plac. # Navn 200m50m100m150m
1 9 Odense Roklub I
  • Mia Sofie Rützou(1)
0:08.6
(0:08.6-T56)
0:18.4
(0:09.8-T61)
0:26.7
(0:08.3-T51)
0:35.3
(0:08.5-T56)
2 2 Aarhus Roklub III
  • Maria L.N Hansen(1)
0:09.0
(0:09.0-T53)
0:19.0
(0:10.0-T48)
0:27.8
(0:08.8-T48)
0:36.6
(0:08.9-T54)
3 1 Aarhus Roklub V
  • Kirstine Stampe(1)
0:09.4
(0:09.4-T51)
0:19.7
(0:10.3-T53)
0:28.8
(0:09.1-T53)
0:38.0
(0:09.2-T52)
4 8 Róðrarsamband Føroya I
  • Sarita Kristina Hansen(1)
0:09.5
(0:09.5-T57)
0:20.1
(0:10.6-T62)
0:29.2
(0:09.1-T66)
0:38.6
(0:09.3-T65)
5 6 Odense Roklub II
  • Nadine Heidi Brueckmann(1)
0:09.9
(0:09.9-T54)
0:21.2
(0:11.3-T53)
0:30.9
(0:09.7-T56)
0:40.7
(0:09.8-T49)
610
MErgo Senior åben SPRINT Herre - 200m
2018-01-27 16:54
Plac. # Navn 200m50m100m150m
1 7 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
0:07.5
(0:07.5-T56)
0:15.7
(0:08.2-T51)
0:22.7
(0:07.0-T60)
0:29.9
(0:07.2-T67)
2 1 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
0:07.5
(0:07.5-T56)
0:15.8
(0:08.3-T58)
0:23.0
(0:07.2-T59)
0:30.4
(0:07.4-T49)
3 5 Rødvig Roklub I
  • Jan Olsen (1)
0:07.5
(0:07.5-T40)
0:16.0
(0:08.5-T43)
0:23.3
(0:07.3-T41)
0:30.7
(0:07.4-T41)
4 12 Odense Roklub I
  • Mikkel Iwanoff Kolind(1)
0:07.8
(0:07.8-T54)
0:16.5
(0:08.7-T55)
0:23.9
(0:07.4-T56)
0:31.5
(0:07.6-T55)
5 2 Aalborg Roklub III
  • Christian Hauge(1)
0:07.9
(0:07.9-T53)
0:16.4
(0:08.5-T64)
0:23.9
(0:07.5-T64)
0:31.6
(0:07.7-T62)
6 8 Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Asbjørn Lolk-Hansen(1)
0:07.9
(0:07.9-T45)
0:16.9
(0:09.0-T54)
0:24.5
(0:07.6-T48)
0:32.1
(0:07.7-T55)
6 4 Róðrarsamband Føroya I
  • Bergur Robert Dam Jensen(1)
0:08.0
(0:08.0-T53)
0:16.7
(0:08.7-T62)
0:24.3
(0:07.6-T55)
0:32.1
(0:07.8-T54)
8 9 Aalborg Roklub V
  • Dan Dodensig Kristensen(1)
0:08.2
(0:08.2-T44)
0:17.1
(0:08.9-T54)
0:24.9
(0:07.8-T54)
0:32.8
(0:08.0-T53)
9 3 Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
0:08.3
(0:08.3-T58)
0:17.3
(0:09.0-T67)
0:25.0
(0:07.7-T62)
0:32.9
(0:07.9-T68)
10 14 Rødvig Roklub II
  • Tommy Knudsen(1)
0:09.9
(0:09.9-T48)
0:20.4
(0:10.5-T52)
0:29.7
(0:09.3-T51)
0:39.2
(0:09.5-T57)
611
MErgo Universitetsløb SPRINT Herre - 200m
2018-01-27 17:02
Plac. # Navn 200m50m100m150m
1 9 Aalborg Universitet I
  • Mikkel Paetau(1)
0:07.9
(0:07.9-T61)
0:16.1
(0:08.2-T73)
0:23.5
(0:07.4-T65)
0:31.1
(0:07.6-T63)
2 11 Aalborg Universitet VII
  • Jesper Quist Jensen(1)
0:07.9
(0:07.9-T53)
0:16.7
(0:08.8-T62)
0:24.1
(0:07.4-T49)
0:31.7
(0:07.6-T55)
3 2 Aalborg Universitet VI
  • Niels Kunckel Knudsen(1)
0:08.0
(0:08.0-T53)
0:16.9
(0:08.9-T54)
0:24.6
(0:07.7-T55)
0:32.3
(0:07.8-T54)
4 8 Aalborg Universitet IV
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
0:08.0
(0:08.0-T45)
0:16.7
(0:08.7-T48)
0:24.5
(0:07.8-T46)
0:32.5
(0:07.9-T46)
5 4 Syddansk Universitet III
  • Rasmus Nykjær Brejnrod(1)
0:08.1
(0:08.1-T44)
0:17.1
(0:09.0-T47)
0:24.9
(0:07.8-T54)
0:32.8
(0:07.9-T45)
6 1 Aalborg Universitet V
  • Asger Laursen(1)
0:08.5
(0:08.5-T64)
0:17.3
(0:08.8-T68)
0:25.1
(0:07.8-T69)
0:33.2
(0:08.1-T67)
7 10 Syddansk Universitet IV
  • Michael Moerner(1)
0:08.5
(0:08.5-T50)
0:18.1
(0:09.6-T57)
0:26.3
(0:08.2-T59)
0:34.5
(0:08.3-T51)
8 6 Aalborg Universitet IX
  • Søren Bagger Christensen(1)
0:08.4
(0:08.4-T50)
0:18.1
(0:09.7-T56)
0:26.4
(0:08.3-T58)
0:34.7
(0:08.3-T58)
9 7 Syddansk Universitet II
  • Mathias Hesselholt Munck(1)
0:08.7
(0:08.7-T55)
0:18.5
(0:09.8-T55)
0:26.9
(0:08.4-T50)
0:35.5
(0:08.5-T56)
612
WErgo Universitetsløb SPRINT Kvinde - 200m
2018-01-27 17:02
Plac. # Navn 200m50m100m150m
1 12 Aalborg Universitet II
  • Bjørt Winningsted(1)
0:09.1
(0:09.1-T60)
0:19.1
(0:10.0-T54)
0:27.7
(0:08.6-T63)
0:36.5
(0:08.8-T54)
2 14 Aalborg Universitet I
  • Christina Donstrup(1)
0:09.1
(0:09.1-T53)
0:19.5
(0:10.4-T58)
0:28.2
(0:08.7-T55)
0:37.0
(0:08.8-T54)
3 13 Syddansk Universitet I
  • Elisabeth Kaalund Keller(1)
0:09.8
(0:09.8-T49)
0:20.1
(0:10.3-T58)
0:28.9
(0:08.8-T55)
0:38.0
(0:09.1-T52)
4 15 Aalborg Universitet III
  • Eva Povlsgaard Nebeling(1)
0:10.7
(0:10.7-T51)
0:22.7
(0:12.0-T55)
0:32.8
(0:10.1-T53)
0:43.1
(0:10.3-T46)
701
U17 W/M 4-Stafet Klubholdstafet, junior 10-16 år 4x500m - 2000m
2018-01-27 17:10
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Tobias Bork Kristensen(1)
  • Gustav Bjerg Madsen(2)
  • Søren Meldgaard Madsen(3)
  • Filip Blaaberg-Greve(4)
1:28.7
(1:28.7-T43)
3:59.4
(2:30.7-T23)
5:33.2
(1:33.8-T36)
7:13.7
(1:40.5-T42)
2 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Stine Højager Nielsen(1)
  • Stine Bech Søndergård(2)
  • Sarah Kold(3)
  • Karoline Husted(4)
1:40.6
(1:40.6-T39)
3:28.5
(1:47.9-T47)
5:20.2
(1:51.7-T38)
7:13.8
(1:53.6-T41)
3 Róðrarsamband Føroya I
  • Sunneva Lamhugo Leo(1)
  • Unnur Wenningsted á Tórgardi(2)
  • Kristianna Skarphedinsdóttir(3)
  • Jannik Kambskared Dalfoss(4)
1:50.2
(1:50.2-T39)
3:28.1
(1:37.9-T39)
5:25.6
(1:57.5-T46)
7:17.7
(1:52.1-T42)
4 Bagsværd Roklub III
  • Alexander Aldrich(1)
  • Alma Biltoft Benediktson(2)
  • Emma Braad Olesen(3)
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(4)
1:41.9
(1:41.9-T45)
3:49.8
(2:07.9-T30)
5:45.2
(1:55.4-T38)
7:22.3
(1:37.1.0-T42)
5 Roklubben Viking/Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch(1)
  • Emil Lindegaard Nielsen(2)
  • Sofie Carlsen(3)
  • Aske Storm(4)
1:39.9
(1:39.9-T40)
4:09.9
(2:30.0-T33)
5:43.1
(1:33.2-T39)
7:26.3
(1:43.2-T35)
6 Silkeborg Roklub I
  • Maja Klitgaard(1)
  • Max Elleskov Røgild(2)
  • Julie Valentin Hæk(3)
  • Sofie Valentin Hæk(4)
1:42.3
(1:42.3-T39)
3:44.0
(2:01.7-T42)
5:17.9
(1:33.9-T38)
7:27.4
(2:09.4-T36)
7 Róðrarsamband Føroya II
  • Emma Landgaard Nagurset(1)
  • Helgi Olsen(2)
  • Elin Døgg Súnadóttir(3)
  • Nikoba I Gong(4)
1:35.0
(1:35.0-T39)
3:55.3
(2:20.3-T32)
5:42.3
(1:47.0-T44)
7:30.4
(1:48.2-T35)
8 Roskilde Roklub I
  • Laura Poulsen(1)
  • Leander Kaliszan(2)
  • Magnus Dollerup Madsen(3)
  • Anna Plæhn Poulsen(4)
1:50.5
(1:50.5-T42)
4:02.2
(2:11.7-T29)
5:55.0
(1:52.8-T40)
7:32.7
(1:37.7-T40)
9 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Mathias Elgaard Jensen(2)
  • Tobias Kramer(3)
  • Nikalaj Dalbøl(4)
1:44.3
(1:44.3-T41)
4:13.7
(2:29.4-T33)
5:58.6
(1:44.9-T43)
7:41.1
(1:42.5-T41)
10 Bagsværd Roklub I
  • Julie Johansen (1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
  • Casper Girke Christensen(3)
  • Astrid Højgaard(4)
1:37.8
(1:37.8-T40)
3:55.1
(2:17.3-T33)
5:49.9
(1:54.8-T42)
7:46.8
(1:56.9-T36)
11 Bagsværd Roklub II
  • Elias Ellehammer(1)
  • Astrid Kirstine Kofoed(2)
  • Emma Vestergaard Lybech(3)
  • Mads Rubin(4)
1:44.7
(1:44.7-T40)
4:09.3
(2:24.6-T36)
5:58.1
(1:48.8-T42)
7:59.3
(2:01.2-T38)
12 Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (1)
  • Julie Munch (2)
  • Kevin Joensen, (3)
  • Patrick Klestrup (4)
1:58.0
(1:58.0-T34)
4:08.3
(2:10.3-T28)
6:11.0
(2:02.7-T35)
8:14.0
(2:03.0-T39)
702
W/M 4-Stafet Klubholdstafet, junior 17-18 år,senior, master 4x1000m - 4000m
2018-01-27 17:26
Plac. # Navn 4000m500m1000m1500m2000m2500m3000m3500m
1 Sorø Roklub I
  • Bonnie Noer(1)
  • Jeanette Emde Jensen(2)
  • Ingrid Petersen(3)
  • Peter Lindblom(4)
1:59.7
(1:59.7-T33)
4:02.9
(2:03.2-T32)
6:05.7
(2:02.8-T32)
7:50.2
(1:44.5-T36)
9:34.8
(1:44.6-T33)
11:31.1.0
(1:56.3-T41)
13:33.5
(2:02.4-T37)
15:23.6
(1:50.1.0-T35)
2 Odder Roklub II
  • Christina Pultz(1)
  • Juliane Elander(2)
  • Per Amby(3)
  • Anton Østergaard-Clausen(4)
1:44.4
(1:44.4-T41)
5:11.1
(3:26.7-T18)
6:52.3
(1:41.2-T37)
8:38.6
(1:46.3-T40)
10:29.3
(1:50.7-T38)
12:08.6
(1:39.3-T42)
13:51.5
(1:42.9-T43)
15:35.9
(1:44.4-T40)
3 Bagsværd Roklub II
  • Frederik Larsen(1)
  • Marie Ramm(2)
  • Mathilde Persson(3)
  • Sofie Odgaard Herr(4)
1:44.8
(1:44.8-T37)
5:26.3
(3:41.5-T18)
7:13.2
(1:46.9-T38)
8:49.4
(1:36.2-T37)
10:26.7
(1:37.3-T36)
12:13.6
(1:46.9-T39)
14:02.6
(1:49.0-T37)
15:48.5
(1:45.8-T35)
4 Roskilde Roklub II
  • Malli Segoli(1)
  • Aja Runge Holmegaard(2)
  • Silja Konoy Davidsen(3)
  • Simone Sørensen(4)
1:42.1.0
(1:42.1.0-T35)
4:51.5
(3:09.4-T22)
6:41.4
(1:49.9-T38)
8:38.3
(1:56.9-T36)
10:36.6
(1:58.3-T38)
12:23.2
(1:46.6-T35)
14:09.3
(1:46.1.0-T36)
15:55.7
(1:46.4-T34)
5 Danske Studenters Roklub I
  • Frederik Fabricius Clausen(1)
  • Margit Haahr Hansen(2)
  • Jacob Jespersen(3)
  • Kasper Jørgensen(4)
1:29.7
(1:29.7-T40)
6:11.0
(4:41.3-T12)
7:49.5
(1:38.5-T37)
9:37.3
(1:47.8-T30)
11:24.9
(1:47.6-T32)
12:56.2
(1:31.3-T34)
14:28.2
(1:32.0-T35)
15:59.2
(1:31.0-T38)
6 Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Bastian Secher(2)
  • Oliver Tolstrup Christensen(3)
  • Victor Hellmann Lauritsen(4)
1:32.9
(1:32.9-T38)
6:51.9
(5:19.0-T11)
8:29.4
(1:37.5-T35)
9:56.9
(1:27.5-T36)
11:24.9
(1:28.0-T35)
12:57.4
(1:32.5-T35)
14:29.6
(1:32.2-T35)
16:03.3
(1:33.7-T36)
7 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Kaare Mortensen (1)
  • Nichlas Ulnits(2)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(3)
  • Magnus Valbirk(4)
1:29.5
(1:29.5-T41)
6:54.1
(5:24.6-T11)
8:28.3
(1:34.2-T38)
10:02.6
(1:34.3-T36)
11:37.1
(1:34.5-T37)
13:08.0
(1:30.9-T38)
14:37.7
(1:29.7-T37)
16:05.3
(1:27.8-T43)
8 Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Asbjørn Lolk-Hansen(1)
  • Mathias Holst Andersen(2)
  • Stig Skovbo Olsen(3)
  • Mikkel Toft Enderslev(4)
1:39.5
(1:39.5-T34)
6:36.1
(4:56.6-T13)
8:19.5
(1:43.4-T38)
9:57.9
(1:38.4-T31)
11:37.0
(1:39.1.0-T29)
13:15.3
(1:38.3-T38)
14:54.2
(1:38.9-T42)
16:28.9
(1:34.7-T35)
9 Danske Studenters Roklub II
  • Karen Leth Jensen(1)
  • Sara Lena Josefin Engberg(2)
  • Tanja Nors Tardrup(3)
  • Peter Stenby(4)
1:51.0
(1:51.0-T35)
5:23.8
(3:32.8-T17)
7:06.9
(1:43.1.0-T32)
9:00.6
(1:53.7-T36)
10:56.2
(1:55.6-T34)
12:45.6
(1:49.4-T37)
14:37.9
(1:52.3-T35)
16:30.1
(1:52.2-T34)
10 Bagsværd Roklub I
  • Agnete Jersild(1)
  • Iben Østergaard(2)
  • Matilde Hjorth(3)
  • Niels Østergaard(4)
1:48.8
(1:48.8-T37)
5:24.6
(3:35.8-T19)
7:22.9
(1:58.3-T36)
9:14.3
(1:51.4-T36)
11:09.7
(1:55.4-T37)
12:57.2
(1:47.5-T35)
14:47.6
(1:50.4-T34)
16:33.9
(1:46.3-T36)
11 Roklubben Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
  • Jane Hagan(2)
  • Lars Wallin(3)
  • Bo Hartz(4)
1:48.1.0
(1:48.1.0-T30)
6:05.7
(4:17.6-T14)
7:49.2
(1:43.5-T32)
9:44.3
(1:55.1-T31)
11:43.0
(1:58.7-T30)
13:28.2
(1:45.2-T32)
15:15.3
(1:47.1.0-T31)
17:03.7
(1:48.3-T29)
703
W/M 4-Stafet Universitetsløb 4x500m Mix handicap Køn - 2000m
2018-01-27 17:10
Plac. # Navn 2000m500m1000m1500m
1 3 Aalborg Universitet I
  • Christina Donstrup(1)
  • Jesper Quist Jensen(2)
  • Niels Kunckel Knudsen(3)
  • Dan Dodensig Kristensen(4)
1:26.4
(1:26.4-T47)
2:59.8
(1:33.4-T40)
4:41.6
(1:41.8-T41)
6:10.3
(1:28.8-T39)
2 2 Aalborg Universitet II
  • Asger Laursen(1)
  • Eva Povlsgaard Nebeling(2)
  • Troels Dalgaard Danielsen(3)
  • Mikkel Paetau(4)
1:26.0
(1:26.0-T38)
2:54.4
(1:28.4-T45)
4:49.8
(1:55.4-T44)
6:19.3
(1:29.7-T42)
2 1 Aalborg Universitet III
  • Bjørt Winningsted(1)
  • Christian Hauge(2)
  • Søren Bagger Christensen(3)
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(4)
1:33.2
(1:33.2-T46)
3:16.8
(1:43.6-T41)
4:49.4
(1:32.6-T42)
6:19.3
(1:29.8-T43)