Startliste - Danske Mesterskaber 2018

OBS Indvejning i letvægtsløb samt stafet løb 501, 502, 701 og 702. Startnumre for stafetløb gives først efter at roerne er vejet.

Løb 100
30+WErgo MWErgo - Dame Vet. 30+ (30-39år) - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:10:00

1

Danske Studenters Roklub I
  • Cecilie Lützen Søltoft (DSR)

2

AFMELDTRoklubben ARA I
  • Christina Jensen (ARA)
Løb 101
30+LWErgo LMWErgo - Dame Vet. 30+ Letvægt (30-39år) - 2000m
Indvejningkl. 08:00
1. Afdeling 27. jan kl.:10:00

3

Odense Roklub I
  • Nadine Heidi Brueckmann (Odense)

4

Róðrarsamband Føroya
  • Sarita Kristina Hansen (Føroya)
Løb 104
40+WErgo MWErgo - Dame Vet. 40+ (40-49år) - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:10:00

5

Roforeningen KVIK II
  • Sarah Lauritzen (KVIK)

6

Roskilde Roklub I
  • Dorthe Friis Thanning (Roskilde)

7

Fredericia Roklub I
  • Lise Mortensen (Fr.cia)

8

Roforeningen KVIK I
  • Astrid Haastrup Jespersen (KVIK)

9

Næstved Roklub I
  • Lisa Petersen (Næstv.)

11

Ringsted Roklub I
  • Mette Mandrup Kjær (Ringsted)

10

AFMELDTSorø Roklub I
  • Jeanette Emde Jensen ** (Sorø)

12

Helmsvej I
  • Christina Rindom (DEN)
Løb 105
40+LWErgo LMWErgo - Dame Vet. 40+ Letvægt (40-49år) - 2000m
Indvejningkl. 08:00
1. Afdeling 27. jan kl.:10:00

13

Sorø Roklub I
  • Jeanette Emde Jensen ** (Sorø)

14

Nyborg Roklub I
  • Dóra Remenyik (Nyborg)

15

Køge Roklub I
  • Anna Karina Gravad (Køge R)
Løb 108
50+WErgo MWErgo - Dame Vet. 50+ (50-59år) - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:10:00

16

Danske Studenters Roklub I
  • Margit Haahr Hansen (DSR)

17

Roklubben Furesø I
  • Jane Hagan (Furesø)

18

Nyborg Roklub I
  • Charlotte Buchwaldt (Nyborg)
Løb 109
50+LWErgo LMWErgo - Dame Vet. 50+ Letvægt (50-59år) - 2000m
Indvejningkl. 08:00
1. Afdeling 27. jan kl.:10:00

19

Roforeningen KVIK I
  • Marianne Becker (KVIK)
Løb 112
60+WErgo MWErgo - Dame Vet. 60+ (60-69år) - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:10:00

20

AFMELDTKerteminde Roklub I
  • Hanne Christiansen (Kertem.)
Løb 113
60+LWErgo LMWErgo - Dame Vet. 60+ Letvægt (60-69år) - 2000m
Indvejningkl. 08:00
1. Afdeling 27. jan kl.:10:00

21

Sorø Roklub I
  • Birgit Juel-Hansen (Sorø)
Løb 116
70+WErgo MWErgo - Dame Vet. 70+ (70-79år) - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:10:00

22

Fredensborg Roklub I
  • Merete Boldt (Fredensborg)
Løb 117
70+LWErgo LMWErgo - Dame Vet. 70+ Letvægt (70-79år) - 2000m
Indvejningkl. 08:00
1. Afdeling 27. jan kl.:10:00

23

Sorø Roklub I
  • Ingrid Petersen (Sorø)
Løb 150
30+MErgo MMErgo - Herre Vet. 30+ (30-39år) - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:10:10

1

Bagsværd Roklub I
  • Jens Olav Dahlgaard (Bagsværd)

2

Tissø Roklub II
  • Bjarke Christensen Bang (Tissø)

3

Odense Roklub I
  • Mikkel Iwanoff Kolind (Odense)

4

Team Kabul I
  • Lasse Breitensein (DEN)

5

AFMELDTDanske Studenters Roklub I
  • Allan Maagaard (DSR)

6

Tissø Roklub I
  • Mads Olsen (Tissø)

7

Roforeningen KVIK I
  • Mark van Herk (KVIK)

8

AFMELDTHærens Officersskols Idrætsforening I
  • Christian Fisker (DEN)
Løb 151
30+LMErgo LMMErgo - Herre Vet. 30+ Letvægt (30-39år) - 2000m
Indvejningkl. 08:10
1. Afdeling 27. jan kl.:10:10

9

Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig (Sorø)

10

Róðrarsamband Føroya I
  • Bergur Robert Dam Jensen (Føroya)
Løb 154
40+MErgo MMErgo - Herre Vet. 40+ (40-49år) - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:10:10

11

AFMELDTKalundborg Roklub I
  • Kåre Mattesen (Kalundb)

12

AFMELDTAxel Hansen I
  • Lars Poulsen (Axel Hansen)

13

Lyngby Roklub/KKL I
  • Asger Lenzing (Lyngby)

15

Holte Roklub I
  • Christian Bergmann (Holte)

14

AFMELDTNæstved Roklub I
  • Morten Thorving (Næstv.)

16

NSÍ I
  • Jón Nónklett (FOE)
Løb 166
70+MErgo MMErgo - Herre Vet. 70+ (70-79år) - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:10:10

17

Middelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen (Middelfart)

18

Fredericia Roklub I
  • Ole Haaning Thomsen (Fr.cia)

19

Vejle Roklub I
  • Torben Clausen-Hansen (Vejle)

20

Hadsund Roklub I
  • Niels Bommer (Hadsund)
Løb 170
80+MErgo MMErgo - Herre Vet. 80+ (80-89år) - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:10:10

21

Roklubben Skjold I
  • Flemming Bay (Skjold)

22

Helsingør Roklub I
  • Erik Schønnemann (Helsingør)

23

Strib Ro- og Kajakklub I
  • Peter Hvenegaard (Strib)

24

Sorø Roklub I
  • Jørgen Bay Simonsen (Sorø)
Løb 158
50+MErgo MMErgo - Herre Vet. 50+ (50-59år) - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:10:40

1

Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen (DEN)

2

AFMELDTDanske Studenters Roklub I
  • Stefanos Volianitis (DSR)

3

Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen (Nyborg)

4

Roklubben Viking I
  • Rene Hansen (Viking)

5

365 Design I
  • Ole Vindfeldt (DEN)

6

Roklubben Furesø III
  • Mikael Møller Hansen (Furesø)

7

Vejle Roklub I
  • Michael Magill (Vejle)

8

Roklubben Furesø I
  • Bo Hartz (Furesø)

9

Copenhagen Creators I
  • Leif Kvalvik (DEN)

10

Roklubben Furesø II
  • Lars Wallin (Furesø)

11

Róðrarsamband Føroya I
  • Toni Dam (Føroya)
Løb 159
50+LMErgo LMMErgo - Herre Vet. 50+ Letvægt (50-59år) - 2000m
Indvejningkl. 08:40
1. Afdeling 27. jan kl.:10:40

12

Danske Studenters Roklub I
  • Jacob Thesander (DSR)

13

Nyborg Roklub II
  • Michael Hainz Christensen (Nyborg)

14

Nyborg Roklub I
  • Peter Rasmussen (Nyborg)

15

Bagsværd Roklub I
  • Hellmuth Christian Stuven (Bagsværd)

16

Roskilde Roklub I
  • Jens Stubbe (Roskilde)
Løb 162
60+MErgo MMErgo - Herre Vet. 60+ (60-69år) - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:10:40

17

Odder Roklub I
  • Per Amby (Odder)

18

Aarhus Roklub I
  • Niels Iversen (Aarhus)

19

Nordslesvigsk Roklub I
  • Werner Güttel (Nordslesvig)

20

Maribo Roklub I
  • John Winther (Maribo)

21

Roklubben Skjold I
  • Henrik koczulab (Skjold)
Løb 163
60+LMErgo LMMErgo - Herre Vet. 60+ Letvægt (60-69år) - 2000m
Indvejningkl. 08:40
1. Afdeling 27. jan kl.:10:40

22

Danske Studenters Roklub I
  • Lars Nielsen (DSR)
Løb 167
70+LMErgo LMMErgo - Herre Vet. 70+ Letvægt (70-79år) - 2000m
Indvejningkl. 08:40
1. Afdeling 27. jan kl.:10:40

23

Lyngby Roklub I
  • Hans Nøhr (Lyngby)

24

Nordslesvigsk Roklub I
  • Gerd Larsen (Nordslesvig)
Løb 210
U13 WErgo JDWErgo - Junior DII piger 11 år - 2min
1. Afdeling 27. jan kl.:11:00

1

Roklubben Stevns I
  • Anna Iversen (Stevns)

2

Silkeborg Roklub I
  • Julie Valentin Hæk (Silkeborg)
Løb 208
U11 MErgo JDMErgo - Junior E drenge 10 år eller yngre - 2min
1. Afdeling 27. jan kl.:11:00

3

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen (Holstebro)

4

Rødvig Roklub I
  • Michael Kjøng Jørgensen (Rødvig)

5

Tissø Roklub I
  • Nicky Alex Olsen (Tissø)

6

Nyborg Roklub I
  • Bertil Remenyik Høier (Nyborg)
Løb 206
U11 WErgo JDWErgo - Junior E piger 10 år eller yngre - 2min
1. Afdeling 27. jan kl.:11:00

7

Roklubben Stevns I
  • Cecilia tornehøj Kroll (Stevns)

8

Roklubben Stevns II
  • Kristina B Nielsen (Stevns)
Løb 216
U13 MErgo JDMErgo - Junior D drenge 12 år - 2min
1. Afdeling 27. jan kl.:11:15

1

AFMELDTHelsingør Roklub I
  • Bertram Penter (Helsingør)

2

Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Kjartan Munch Haraldsson (DEN)

3

Hadsund Roklub IV
  • Sebastian Marcus Christensen (Hadsund)

4

Rødvig Roklub I
  • Magnus Rex Mainz (Rødvig)

5

Hadsund Roklub II
  • Oliver Enggaard Kristensen (Hadsund)

6

Hadsund Roklub I
  • Elias Roth (Hadsund)

7

Hadsund Roklub III
  • Mikkel Dybkær Sand (Hadsund)

8

Dragør Roklub II
  • Victor Emil Andreas Hillerup (Dragør)

9

Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen (Stevns)

10

Hvidovre Roklub I
  • Philip Hai Nguyen (Hvidovre)

11

Dragør Roklub I
  • Frederik Juel Hansen (Dragør)

12

Roklubben Stevns II
  • Kasper B Nielsen (Stevns)
Løb 214
U13 WErgo JDWErgo - Junior D piger 12 år - 2min
1. Afdeling 27. jan kl.:11:15

13

Roskilde Roklub I
  • Silje Trenter (Roskilde)

14

Roklubben Stevns II
  • Isabella Bache (Stevns)

15

Hadsund Roklub II
  • Andrea Guldbæk Christensen (Hadsund)

16

Hadsund Roklub I
  • Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund)

17

Roklubben Stevns III
  • Ida Malmgaard (Stevns)

18

Roklubben Stevns I
  • Sofie Kristiansen (Stevns)
Løb 212
U13 MErgo JDMErgo - Junior DII drenge 11 år - 2min
1. Afdeling 27. jan kl.:11:15

19

Hadsund Roklub I
  • Frederik Aksel Holmriis (Hadsund)
Løb 218
U15 WErgo JCWErgo - Junior CII piger 13 år - 3min
1. Afdeling 27. jan kl.:11:26

1

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO XV
  • Pil Klinkby (Holstebro)

2

Holstebro Roklub/KCHO VIII
  • Cecillie Mølby (Holstebro)

4

Holstebro Roklub/KCHO X
  • Lærke Engelbrecht Sørensen (Holstebro)

3

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO V
  • Ida Sejrskilde Schmidt (Holstebro)

5

Holstebro Roklub/KCHO XIV
  • Johanne Thiesen (Holstebro)

6

Holstebro Roklub/KCHO VII
  • Sille Højris Jensen (Holstebro)

7

Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Bine Ravn Pedersen (Holstebro)

8

Holstebro Roklub/KCHO XII
  • Laura Væring (Holstebro)

11

Bagsværd Roklub I
  • Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd)

12

Hvidovre Roklub I
  • Solveig Mølle Lindelof (Hvidovre)

9

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO XI
  • Maja Conradsen (Holstebro)

13

Holstebro Roklub/KCHO VI
  • Ida Mølgaard (Holstebro)

10

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO XVI
  • Sandra G Christensen (Holstebro)

14

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Sofie Carlsen (Holstebro)

15

Róðrarsamband Føroya I
  • Sunneva Lamhugo Leo (Føroya)

16

Holstebro Roklub/KCHO IX
  • Liva Krabbe (Holstebro)

17

Hadsund Roklub I
  • Amalie Krogh Nielsen (Hadsund)

18

Holstebro Roklub/KCHO III
  • Matilde Lægsgaard (Holstebro)

19

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Pil Lind Lousdal (Holstebro)
Løb 220
U15 MErgo JCMErgo - Junior CII drenge 13 år - 3min
1. Afdeling 27. jan kl.:11:38

1

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Anders Konradsen Vistisen (Holstebro)

2

Roklubben Stevns I
  • Jakob Iversen (Stevns)

3

Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Laust Aaskov (Holstebro)

4

Holstebro Roklub/KCHO IX
  • Christoffer Jensen (Holstebro)

5

Hadsund Roklub III
  • Alexander Krogh Nielsen (Hadsund)

6

Holstebro Roklub/KCHO V
  • Oliver Juul Boelsmand (Holstebro)

7

Roklubben Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)

10

Rødvig Roklub II
  • Max Alexander Aliti (Rødvig)

9

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO VI
  • Rasmus Søndergaard Døssing (Holstebro)

11

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Magnus Bjerrum Nielsen (Holstebro)

12

Holstebro Roklub/KCHO XI
  • Lasse Tang Vesterlykke (Holstebro)

13

Rødvig Roklub I
  • Kevin Joensen, (Rødvig)

14

Roklubben Stevns III
  • Nikolaj Hausman Olsen (Stevns)

15

Hadsund Roklub IV
  • Oskar Emil Holmriis (Hadsund)

16

Holstebro Roklub/KCHO VII
  • Tobias Wullum (Holstebro)

17

Holstebro Roklub/KCHO X
  • Victor Bach (Holstebro)

18

Hadsund Roklub I
  • Frederik Bertelsen (Hadsund)

19

Hadsund Roklub II
  • Gustav Overgaard Hamann (Hadsund)

20

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO VIII
  • Mikkel Borreskov (Holstebro)

21

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO III
  • Nikolai Leander Poulsgaard (Holstebro)
Løb 222
U15 WErgo JCWErgo - Junior C piger 14 år - 4min
1. Afdeling 27. jan kl.:11:48

1

Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach (Sorø)

2

Bagsværd Roklub I
  • Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd)

3

AFMELDTOdder Roklub I
  • Pi Goslar (Odder)

4

Roklubben Skjold I
  • Johanne Schousboe (Skjold)

5

Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch ** (Rødvig)

6

Róðrarsamband Føroya I
  • Emma Landgaard Nagurset (Føroya)

7

Róðrarsamband Føroya II
  • Unnur Wenningsted á Tórgardi (Føroya)

8

Hadsund Roklub I
  • Lea Lûbeck (Hadsund)

10

Københavns Roklub I
  • Josefine Freltoft (København)

9

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO I
  • Horia Mahko (Holstebro)
Løb 224
U15 MErgo JCMErgo - Junior C drenge 14 år - 4min
1. Afdeling 27. jan kl.:11:59

1

Kolding Roklub I
  • Mads Kirstein (Kolding)

2

Holstebro Roklub/KCHO VII
  • Tobias Kramer (Holstebro)

3

Holstebro Roklub/KCHO V
  • Simon Mikkelsen (Holstebro)

4

Lyngby Roklub/KKL II
  • Oliver Hyldedahl (Lyngby)

5

Bagsværd Roklub IV
  • Mads Rubin (Bagsværd)

6

Roklubben Skjold I
  • Ask Høyer Splittorff (Skjold)

7

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO VI
  • Christian Søndergaard (Holstebro)

8

Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm (Hadsund)

9

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nikolaj Dalbøl (Holstebro)

10

Københavns Roklub I
  • Albert Wendelboe Hindsgaul (København)

11

Bagsværd Roklub III
  • Elias Ellehammer (Bagsværd)

12

Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich (Bagsværd)

13

Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer (Furesø)

14

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Bjarke Dommer Christensen (Holstebro)

16

Odder Roklub I
  • Noah Mikkelsen (Odder)

15

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO III
  • Carl Bjerg (Holstebro)

17

Tissø Roklub II
  • Magnus Jepsen (Tissø)

19

Róðrarsamband Føroya I
  • Helgi Olsen (Føroya)

20

Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Kasper Sørensen (Holstebro)

18

AFMELDTOdense Roklub I
  • Tobias Højland Bendixen (Odense)

21

Bagsværd Roklub II
  • Henning Friedrichsen (Bagsværd)

22

Hvidovre Roklub I
  • Kasper Lindemose (Hvidovre)

23

Tissø Roklub I
  • Marcus Kobæk Larsen (Tissø)

24

Lyngby Roklub/KKL I
  • Christian Runge (Lyngby)

25

AFMELDTHelsingør Roklub I
  • Emil B Penter (Helsingør)

26

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO VIII
  • Marcus Kjeldsen (Holstebro)
Løb 226
U17 WErgo JBWErgo - Junior BII piger 15 år - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:12:12

1

Silkeborg Roklub I
  • Maja Klitgaard (Silkeborg)

2

Silkeborg Roklub II
  • Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)

3

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen (Holstebro)

4

Hadsund Roklub I
  • Laetitia Panero-Bommer (Hadsund)

5

Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs (Aarhus)

6

Róðrarsamband Føroya II
  • Elin Døgg Súnadóttir (Føroya)

7

Róðrarsamband Føroya I
  • Kristianna Skarphedinsdóttir (Føroya)

8

Bagsværd Roklub I
  • Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)

9

Roskilde Roklub I
  • Laura Poulsen (Roskilde)

10

Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss (Furesø)
Løb 228
U17 MErgo JBMErgo - Junior BII drenge 15 år - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:12:28

1

Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Oscar Burvil (Holstebro)

2

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Tobias Bork Kristensen (Holstebro)

3

Holstebro Roklub/KCHO III
  • Filip Blaaberg-Greve (Holstebro)

4

Silkeborg Roklub I
  • Max Elleskov Røgild (Silkeborg)

5

Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen (Ægir)

6

Odder Roklub I
  • Anton Østergaard-Clausen (Odder)

7

Roklubben Skjold I
  • Bjarke Ramnefjell Schousboe (Skjold)

8

AFMELDTBagsværd Roklub II
  • Svante Witt (Bagsværd)

9

Københavns Roklub IV
  • Johannes Stensborg Jakobsen (København)

10

Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard (Næstv.)

14

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Mathias Elgaard Jensen (Holstebro)

11

AFMELDTRóðrarsamband Føroya I
  • Jannik Kambskared Dalfoss (Føroya)

15

Roklubben Viking II
  • Aske Storm (Viking)

12

AFMELDTBagsværd Roklub I
  • Asbjørn Bay (Bagsværd)

16

Københavns Roklub VIII
  • Asbjørn Neumann (København)

13

AFMELDTBagsværd Roklub III
  • Villads Jørgensen (Bagsværd)

17

Odense Roklub I
  • Frederik Markvardsen (Odense)

18

Roskilde Roklub I
  • Leander Kaliszan (Roskilde)

20

Roskilde Roklub II
  • Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)

22

Københavns Roklub V
  • Nikolaj Juul Damkjer (København)

19

AFMELDTHadsund Roklub I
  • Sebastian Dybkær Sand (Hadsund)

21

AFMELDTRoklubben Viking I
  • Aske Storm (Viking)
Løb 230
U17 WErgo JBWErgo - Junior B piger 16 år - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:12:42

1

Odense Roklub I
  • Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)

2

Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand (Hadsund)

3

AFMELDTBagsværd Roklub II
  • Emma Braad Olesen (Bagsværd)

4

Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch (Roskilde)

5

Róðrarsamband Føroya I
  • Nikoba i Gong (Føroya)

6

Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen (Furesø)

7

Roklubben Ægir I
  • Rebekkah Nordskjold (Ægir)

8

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO I
  • Karoline Husted (Holstebro)

9

Sorø Roklub I
  • Nicoline Bluhme (Sorø)

10

Bagsværd Roklub IV
  • Julie Johansen (Bagsværd)

11

AFMELDTOdense Roklub II
  • Erantis Fodgaard Sørensen (Odense)

12

Bagsværd Roklub III
  • Emma Vestergaard Lybech (Bagsværd)

13

Tissø Roklub I
  • Katrine Jepsen (Tissø)

14

Bagsværd Roklub I
  • Astrid Højgaard (Bagsværd)

15

Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Ida Marie Reimer (LDR)

16

Roskilde Roklub II
  • Anna Plæhn Poulsen (Roskilde)

17

Odense Roklub III
  • Louise Christensen (Odense)

18

Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll (Stevns)

19

Roklubben Skjold I
  • Mathilde Koczulab (Skjold)
Løb 232
U17 MErgo JBMErgo - Junior B drenge 16 år - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:12:56

1

Aarhus Roklub I
  • Simon Dissing (Aarhus)

2

Roklubben Stevns I
  • Malthe T. Christiansen (Stevns)

3

Roskilde Roklub II
  • Oskar Dinesen Usmani (Roskilde)

4

Bagsværd Roklub I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)

5

Roforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok (KVIK)

6

Holstebro Roklub/KCHO III
  • Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)

7

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO IV
  • Emil Ulnits (Holstebro)

8

Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (Rødvig)

9

Roskilde Roklub I
  • Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)

11

Sorø Roklub I
  • Peter Skou ** (Sorø)

10

AFMELDTAarhus Roklub II
  • Viktor Edlefsen (Aarhus)

12

Københavns Roklub II
  • Dines Nedergaard (København)

14

Københavns Roklub II
  • Frederik Bahne Jessen (København)

15

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Gustav Bjerg Madsen (Holstebro)

13

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO II
  • Markkus Drejer (Holstebro)

16

Hvidovre Roklub I
  • Alexander Høgedal (Hvidovre)

17

Lyngby Roklub/KKL I
  • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (Lyngby)

18

Saxkjøbing Roklub I
  • David Wandrup (Saxkjøbing)

19

Københavns Roklub III
  • Carl Jensenius (København)

20

Københavns Roklub VI
  • Tobias Theglev (København)

21

Danske Studenters Roklub II
  • Magnus Erik Timm (DSR)

22

Københavns Roklub VII
  • Charlie McDonald** (København)

23

Danske Studenters Roklub I
  • Peter Vestereng Larsen (DSR)
Løb 238
U19 WErgo JWErgo - Junior A piger 18 år - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:13:10

1

Hadsund Roklub I
  • Liane Vestergaard (Hadsund)

2

Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup (Ægir)

3

Danske Studenters Roklub I
  • Cecilie Girke (DSR)

4

Bagsværd Roklub I
  • Agnete Jersild (Bagsværd)

5

AFMELDTBagsværd Roklub II
  • Astrid Bardram Starup (Bagsværd)

6

Roskilde Roklub I
  • Malli Segoli (Roskilde)

7

Københavns Roklub I
  • Mia Rina Nielsen (København)

9

Fredericia Roklub I
  • Amalie Kjær (Fr.cia)

8

AFMELDTHadsund Roklub II
  • Thea Bach Stegger (Hadsund)
Løb 234
U18 WErgo JWErgo - Junior AII piger 17 år - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:13:10

10

Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen (København)

11

Bagsværd Roklub I
  • Marie Ramm (Bagsværd)

12

Roklubben Ægir I
  • Stefanie Brun Pedersen (Ægir)

13

Bagsværd Roklub II
  • Matilde Hjorth (Bagsværd)

14

Hadsund Roklub I
  • Zenia Hvid ** (Hadsund)

16

Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Astrid Bruun Fejfer (LDR)

17

Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen (Aarhus)

15

AFMELDTRoklubben Furesø I
  • Clara Møller (Furesø)

18

Roforeningen KVIK I
  • Anna Adelholm (KVIK)

19

Fredericia Roklub/KCHO I
  • Karen Katrine Mortensen (Fr.cia)

20

AFMELDTOdder Roklub I
  • Amalie Holst Jensen (Odder)
Løb 236
U18 MErgo JMErgo - Junior AII drenge 17 år - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:13:24

1

AFMELDTBagsværd Roklub III
  • Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd)

2

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro)

3

Hvidovre Roklub I
  • Thomas Jensen (Hvidovre)

4

Bagsværd Roklub II
  • Frederik Larsen (Bagsværd)

5

Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen (KVIK)

6

Sorø Roklub I
  • Rasmus Lind (Sorø)

7

Aalborg Roklub I
  • Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg)

8

Roskilde Roklub I
  • Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)

9

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Frederik Geertsen Lund (Holstebro)

10

Silkeborg Roklub I
  • Magnus Kleist (Silkeborg)

12

Bagsværd Roklub I
  • Niels Østergaard (Bagsværd)

11

AFMELDTRoskilde Roklub II
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)

14

Roskilde Roklub III
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)

13

AFMELDTHadsund Roklub II
  • Malthe Dybdahl Malling (Hadsund)

16

Humlebæk Roklub I
  • Johan Runge Poulsen (Humlebæk)

17

Hadsund Roklub III
  • Søren Harbo Christiansen (Hadsund)

15

AFMELDTSorø Roklub II
  • Jannick Wly Andersen (Sorø)

19

Roskilde Roklub IV
  • Julius Philipson (Roskilde)

20

Københavns Roklub I
  • August Brogren (København)

21

Hadsund Roklub I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund)

18

AFMELDTHvidovre Roklub II
  • Kasper Enemærke Becker (Hvidovre)
Løb 240
U19 MErgo JMErgo - Junior A drenge 18 år - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:13:40

1

Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen (Ægir)

2

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Magnus Valbirk (Holstebro)

3

AFMELDTLyngby Roklub/KKL I
  • Jacob Lenzing (Lyngby)

4

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Kaare Mortensen (Holstebro)

5

Roforeningen KVIK II
  • Torbjørn Frankel (KVIK)

7

Ringsted Roklub I
  • Sigurd Hutnik (Ringsted)

6

AFMELDTBagsværd Roklub II
  • Lasse Maigaard (Bagsværd)

8

Holstebro Roklub/KCHO III
  • Nichlas Ulnits (Holstebro)

9

Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Krogsgaard (KVIK)

11

Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen (Roskilde)

12

Hvidovre Roklub/KCHO I
  • Marcus Lyngesen (Hvidovre)

10

AFMELDTBagsværd Roklub III
  • Aksel Bay (Bagsværd)

13

Korsør Roklub I
  • Marcell Nyvang (Korsør)

14

Bagsværd Roklub I
  • Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd)

15

Københavns Roklub I
  • Anders Grønlund Samuelsen (København)

16

Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Stig Skovbo Olsen (DEN)
Løb 405
LWErgo LWErgo - Dame åben Letvægt - 2000m
Indvejningkl. 11:54
1. Afdeling 27. jan kl.:13:54

1

Odder Roklub I
  • Juliane Elander (Odder)

2

Roskilde Roklub I
  • Aja Runge Holmegaard (Roskilde)

3

Hadsund Roklub I
  • Trine Toft Andersen (Hadsund)

4

Bagsværd Roklub I
  • Iben Østergaard (Bagsværd)

5

Danske Studenters Roklub I
  • Sara Lena Josefin Engberg (DSR)
Løb 401
U23 LWErgo LWErgo - Dame Sen. B Letvægt (19-22år) - 2000m
Indvejningkl. 11:54
1. Afdeling 27. jan kl.:13:54

6

Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Persson (Bagsværd)

7

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nanna Bo Christensen (Holstebro)

8

AFMELDTDanske Studenters Roklub I
  • Stine Mathiasen (DSR)

9

Danske Studenters Roklub II
  • Anne Katrine Kiilgaard (DSR)

10

Odense Roklub I
  • Line Katrine Olsen (Odense)

11

Bagsværd Roklub III
  • Marie Mørch (Bagsværd)

12

AFMELDTBagsværd Roklub II
  • Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd)

13

Bagsværd Roklub IV
  • Ida Langkjær (Bagsværd)

14

Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted (Næstv.)

15

Tissø Roklub I
  • Janni Nissen (Tissø)
Løb 406
WErgo WErgo - Dame åben - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:14:08

1

Roforeningen KVIK I
  • Fie Udby Erichsen (KVIK)

2

AFMELDTDanske Studenters Roklub III
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR)

3

Danske Studenters Roklub II
  • Christina Juhl Johansen (DSR)

4

AFMELDTDanske Studenters Roklub IV
  • Mette Dyrlund Petersen (DSR)

5

Odense Roklub I
  • Luise Lund Hansen (Odense)

6

Danske Studenters Roklub I
  • Kate Petersen (DSR)

7

Aarhus Roklub II
  • Maria L.N Hansen (Aarhus)

8

AFMELDTAarhus Roklub I
  • Amelia Løvstrup Adby (Aarhus)

9

AFMELDTRoforeningen KVIK II
  • Tanja Spring Ehlers (KVIK)
Løb 402
U23 WErgo WErgo - Dame Sen. B (19-22år) - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:14:08

10

Bagsværd Roklub I
  • Frida Sanggaard (Bagsværd)

12

Odense Roklub I
  • Anne Larsen (Odense)

11

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO I
  • Trine Dahl Pedersen (Holstebro)

14

Roskilde Roklub II
  • Simone Sørensen (Roskilde)

15

Roskilde Roklub I
  • Silja Konoy Davidsen (Roskilde)

13

AFMELDTAarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen (Aarhus)

16

Odense Roklub II
  • Marta Kempf (Odense)

17

Bagsværd Roklub II
  • Emilie Jersild (Bagsværd)

18

Tissø Roklub I
  • Mette Nissen (Tissø)

19

Odense Roklub IV
  • Julie Gaumitz Storm (Odense)

21

Aarhus Roklub III
  • Kirstine Stampe (Aarhus)

23

Odense Roklub III
  • Mia Sofie Rützou (Odense)

20

AFMELDTAarhus Roklub II
  • Emma Lehm Røddik (Aarhus)

24

Bagsværd Roklub III
  • Sofie Odgaard Herr (Bagsværd)

22

AFMELDTDanske Studenters Roklub I
  • Helena Grace Jensen (DSR)
Løb 407
LMErgo LMErgo - Herre åben Letvægt - 2000m
Indvejningkl. 12:24
1. Afdeling 27. jan kl.:14:24

1

Danske Studenters Roklub III
  • Emil Espensen (DSR)

2

Bagsværd Roklub I
  • Mathias Larsen (Bagsværd)

3

Odense Roklub I
  • Jesper Fredsted (Odense)

4

Lyngby Roklub/KKL I
  • Alexander Modest (Lyngby)

5

AFMELDTOdense Roklub II
  • Sebastian Terp (Odense)

6

Danske Studenters Roklub I
  • Timothy Antonie Hansen (DSR)

8

Roforeningen KVIK I
  • Kelvin Yeung (KVIK)

7

AFMELDTBagsværd Roklub II
  • Mads Petersen (Bagsværd)

9

Danske Studenters Roklub V
  • Christoffer Hansen (DSR)

10

Aarhus Roklub I
  • James Dodd (Aarhus)

12

Roforeningen KVIK II
  • Mikkel Schelde (KVIK)

13

Danske Studenters Roklub IV
  • Tais Bjerregaard (DSR)

11

AFMELDTDanske Studenters Roklub II
  • Mads Fischer (DSR)
Løb 403
U23 LMErgo LMErgo - Herre Sen. B Letvægt (19-22år) - 2000m
Indvejningkl. 12:24
1. Afdeling 27. jan kl.:14:24

14

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Taulbjerg (Holstebro)

15

Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund (Furesø)

16

Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson (Ægir)

18

Bagsværd Roklub I
  • Malthe Puro (Bagsværd)

19

Odense Roklub I
  • Andreas Finne Skovbakke (Odense)

20

Lyngby Roklub/KKL I
  • Christian Thor Hagemann (Lyngby)

17

AFMELDTBagsværd Roklub II
  • Jens Graudal (Bagsværd)
Løb 404
U23 MErgo MErgo - Herre Sen. B (19-22år) - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:14:40

1

Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher (Roskilde)

2

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Aske Petersen (Holstebro)

3

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Jonathan Nielsen (Holstebro)

4

Lyngby Roklub/KKL I
  • Emil Lenzing (Lyngby)

5

AFMELDTOdense Roklub I
  • Malte Rusbjerg (Odense)

6

Holstebro Roklub/KCHO III
  • Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro)

7

Odense Roklub II
  • Oscar Mazza (Odense)

8

AFMELDTBagsværd Roklub II
  • Jakob Søe Lillelund (Bagsværd)

9

Bagsværd Roklub I
  • Niels Frederiksen (Bagsværd)

10

Roskilde Roklub II
  • Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)

11

AFMELDTDanske Studenters Roklub II
  • Jakob Grænge Hansen (DSR)

12

Københavns Roklub II
  • Sebastian Bache (København)

13

Danske Studenters Roklub I
  • Esben Søvndahl (DSR)

14

N.S. Roklub I
  • Jonas Kristensen (N.S.)

16

Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen (København)

15

AFMELDTAarhus Roklub I
  • Frederik Wulf Munk (Aarhus)

17

Næstved Roklub I
  • Magnus Kamp Stagil (Næstv.)

18

AFMELDTLyngby Roklub/KKL II
  • Mathias Ærendahl Heldbo (Lyngby)
Løb 408
MErgo MErgo - Herre åben - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:14:56

1

Danske Studenters Roklub VII
  • Sverri S. Nielsen (DSR)

2

AFMELDTOdense Roklub I
  • Nick H. Larsen (Odense)

3

Danske Studenters Roklub VIII
  • Frank Steffensen (DSR)

4

Danske Studenters Roklub V
  • Tøger Berg Rasmussen (DSR)

5

Danske Studenters Roklub III
  • Lars Fjord Garvey (DSR)

6

Odder Roklub I
  • Steffen Bonde (Odder)

7

Danske Studenters Roklub IV
  • Christoffer Kruse (DSR)

8

Roforeningen KVIK I
  • Loui Lam (KVIK)

9

Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk (Hadsund)

10

Bagsværd Roklub I
  • Christian Michaelsen (Bagsværd)

11

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO I
  • Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro)

12

AFMELDTAalborg Roklub III
  • Jonas Svane (Aalborg)

13

Lyngby Roklub/KKL II
  • Peter Christian Holmquist (Lyngby)

14

Aalborg Roklub II
  • Christian Hauge (Aalborg)

15

Næstved Roklub I
  • Frederik Wendel Madsen (Næstv.)

16

Aalborg Roklub IV
  • Dan Dodensig Kristensen (Aalborg)

17

Danske Studenters Roklub VI
  • Tobias Kempf (DSR)

18

Danske Studenters Roklub II
  • Oliver Rying Thomsen (DSR)

19

AFMELDTDanske Studenters Roklub IX
  • Sebastian Peterlin (DSR)
Løb 409
MErgo MErgo - Herre Universitetsløb - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:15:10

1

AFMELDTAalborg Universitet I
  • Esben Ravn (Aalborg)

2

Aalborg Universitet V
  • Asger Laursen (Aalborg)

3

Aalborg Universitet IV
  • Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)

4

Aalborg Universitet VII
  • Jesper Quist Jensen (Aalborg)

5

Aalborg Universitet XI
  • Mikkel Paetau (Aalborg)

6

Aalborg Universitet VI
  • Niels Kunckel Knudsen (Aalborg)

8

Syddansk Universitet I
  • Michael Moerner (Odense)

7

AFMELDTSyddansk Universitet IV
  • Martin Rønn Sørensen (Odense)

10

Aalborg Universitet IX
  • Søren Bagger Christensen (Aalborg)

11

Syddansk Universitet III
  • Mathias Hesselholt Munck (Odense)

9

AFMELDTAalborg Universitet X
  • Esben Okholm Larsen (Aalborg)

12

Syddansk Universitet II
  • Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense)
Løb 410
WErgo WErgo - Dame Universitetsløb - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:15:10

13

Syddansk Universitet I
  • Elisabeth Kaalund Keller (Odense)

14

Aalborg Universitet II
  • Bjørt Winningsted (Aalborg)

15

Aalborg Universitet III
  • Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg)

16

Aalborg Universitet I
  • Christina Donstrup (Aalborg)
Løb 501
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - Firmastafet 4x500m - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:15:24

AFMELDTTeam Kraftværk I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Anders Juul Rasmussen (DEN)
  • 2. Emil Nellemann Andreassen (DEN)
  • 3. Kamilla Klausen (DEN)
  • 4. Martin Møller Palmberg (DEN)

AFMELDTZest to Life I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg)
  • 2. Christian Hauge (Aalborg)
  • 3. Jonas Svane (Aalborg)
  • 4. Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg)

AFMELDTBruun & Hjejle IV
Tidshandicap : 0:00
  • 1. No Name (BH)
  • 2. No Name (BH)
  • 3. No Name (BH)
  • 4. No Name (BH)

Bodycoach.dk II
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Anne-Marie Pyndt Lindberg (Bodycoach)
  • 2. Anne-Marie Langhans (Bodycoach)
  • 3. Trine Dam (Bodycoach)
  • 4. Vibeke Søndergaard (Bodycoach)

Bodycoach.dk III
Tidshandicap : 0:05
  • 1. Lene Ejerskov (Bodycoach)
  • 2. Mariana Fernanda Hansen (Bodycoach)
  • 3. Meshkat Javadi (Bodycoach)
  • 4. Emma Carlsen (Bodycoach)

Rützou&Co I
Tidshandicap : 0:27
  • 1. Mia Sofie Rützou (DEN)
  • 2. Birgit Rützou (DEN)
  • 3. Claus Rützou (DEN)
  • 4. Bent Bøgh Pedersen (DEN)

Concept2 Dk I
Tidshandicap : 0:36
  • 1. Bettina Modest Bruni (DEN)
  • 2. Marcus Modest Bruni (DEN)
  • 3. Mikael Modest (DEN)
  • 4. Steen Modest Bruni (DEN)

Bruun & Hjejle I
Tidshandicap : 0:36
  • 1. Jakob Echwald Sevel (BH)
  • 2. Elsie Yiu (BH)
  • 3. Caroline Frydenberg (BH)
  • 4. Ulrik Lindow Sørensen (BH)

Bruun & Hjejle II
Tidshandicap : 0:39
  • 1. Morten Stakroge (BH)
  • 2. Helle Lehmann Staun (BH)
  • 3. Majken Hauge Johansen (BH)
  • 4. Morten Permin (BH)

365 Design I
Tidshandicap : 0:42
  • 1. Charlotte Buchwaldt (DEN)
  • 2. Peter Rasmussen (DEN)
  • 3. Brian Sørensen (DEN)
  • 4. Ole Vindfeldt (DEN)

Bagsværd Roklub/Microsoft I
Tidshandicap : 1:00
  • 1. Ayrton Massey (DEN)
  • 2. Marc Hansen (DEN)
  • 3. Jamie Magee (Bagsværd)
  • 4. Kat Nunn (Bagsværd)

Bruun & Hjejle III
Tidshandicap : 1:06
  • 1. Kim Nielsen (BH)
  • 2. Katrien Beuls (BH)
  • 3. Julian Ritter (DSR)
  • 4. Lars Olsen (BH)

PenSam I
Tidshandicap : 1:09
  • 1. Tom Winther (DEN)
  • 2. Steen Brandt-Olsen (DEN)
  • 3. Christian Thomassen (DEN)
  • 4. Mikkel Schlüter Friis (DEN)

PenSam II
Tidshandicap : 1:09
  • 1. Rasmus Lau Henningsen (DEN)
  • 2. Jesper Ingholt (DEN)
  • 3. Emil Heinrichsen (DEN)
  • 4. Michael Witthoff (DEN)

Bodycoach.dk I
Tidshandicap : 1:11
  • 1. Michael Skjoldan (Bodycoach)
  • 2. Klaus Markussen (Bodycoach)
  • 3. Thomas Christensen (Bodycoach)
  • 4. Flemming Pristed (Bodycoach)
Løb 502
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - Skole- og gymnasiumstafet - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:15:40

Holstebro Roklub/Halgaard II
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Matilde Lægsgaard (Holstebro)
  • 2. Ida Mølgaard (Holstebro)
  • 3. Cecillie Mølby (Holstebro)
  • 4. Liva Krabbe (Holstebro)

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Pil Lind Lousdal (Holstebro)
  • 2. Sofie Carlsen (Holstebro)
  • 3. Bine Ravn Pedersen (Holstebro)
  • 4. Sille Højris Jensen (Holstebro)

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO IV
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Ida Mølgaard (Holstebro)
  • 2. Laust Aaskov (Holstebro)
  • 3. Lærke Engelbrecht Sørensen (Holstebro)
  • 4. Tobias Wullum (Holstebro)

Holstebro Roklub/Halgaard I
Tidshandicap : 0:09
  • 1. Pil Lind Lousdal (Holstebro)
  • 2. Sofie Carlsen (Holstebro)
  • 3. Bine Ravn Pedersen (Holstebro)
  • 4. Sille Højris Jensen (Holstebro)

Holstebro Roklub/Rolf Krake II
Tidshandicap : 0:10
  • 1. Laura Væring (Holstebro)
  • 2. Lærke Engelbrecht Sørensen (Holstebro)
  • 3. Sarah Kold (Holstebro)
  • 4. Johanne Thiesen (Holstebro)

Hadsund Skole 5. årg. II
Tidshandicap : 0:22
  • 1. Mikkel Dybkær Sand (Hadsund)
  • 2. Amalie Krogh Nielsen (Hadsund)
  • 3. Andrea Guldbæk Christensen (Hadsund)
  • 4. Kira Sørensen (Hadsund)

Holstebro Roklub/Mejrup I
Tidshandicap : 0:23
  • 1. Lasse Tang Vesterlykke (Holstebro)
  • 2. Victor Bach (Holstebro)
  • 3. Kasper Sørensen (Holstebro)
  • 4. Tobias Wullum (Holstebro)

Hadsund Skole 5. årg. I
Tidshandicap : 0:28
  • 1. Alexander Krogh Nielsen (Hadsund)
  • 2. Oliver Enggaard Kristensen (Hadsund)
  • 3. Sebastian Marcus Christensen (Hadsund)
  • 4. Elias Roth (Hadsund)

Holstebro Roklub/Halgaard III
Tidshandicap : 0:29
  • 1. Anders Konradsen Vistisen (Holstebro)
  • 2. Oliver Juul Boelsmand (Holstebro)
  • 3. Magnus Bjerrum Nielsen (Holstebro)
  • 4. Laust Aaskov (Holstebro)

Holstebro Roklub/Rolf Krake I
Tidshandicap : 0:41
  • 1. Nikolaj Dalbøl (Holstebro)
  • 2. Bjarke Dommer Christensen (Holstebro)
  • 3. Stine Bech Søndergård (Holstebro)
  • 4. Christoffer Jensen (Holstebro)

Hadsund Skole 6. årg.
Tidshandicap : 0:45
  • 1. Frederik Bertelsen (Hadsund)
  • 2. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund)
  • 3. August Herman Wisholm (Hadsund)
  • 4. Oskar Emil Holmriis (Hadsund)

Vemmedrupskolen II
Tidshandicap : 1:00
  • 1. Zia Sofie Flenskov (DEN)
  • 2. Lukas Rosted Kristiansen (DEN)
  • 3. Alexander Livoni (DEN)
  • 4. Martin Andersen (DEN)

Hadsund Skole 9.c
Tidshandicap : 1:09
  • 1. Zenia Hvid ** (Hadsund)
  • 2. Ida Blomstrand (Hadsund)
  • 3. Haris Alagic (Hadsund)
  • 4. Laetitia Panero-Bommer (Hadsund)

Mariagerfjord Gymnasium I
Tidshandicap : 1:18
  • 1. Agnete Munk (Hadsund)
  • 2. Liane Vestergaard (Hadsund)
  • 3. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund)
  • 4. Mie Mellerup (Ægir)

Vemmedrupskolen I
Tidshandicap : 1:19
  • 1. Adam Holmgaard Clausen (DEN)
  • 2. Kasper Stub Bruselius (DEN)
  • 3. Oscar Skovbo Steinmüller (DEN)
  • 4. Ulrikka Kilsholm Petersen (DEN)

Frederiksberg skole Sorø I
Tidshandicap : 1:20
  • 1. Malte Arensbach (Sorø)
  • 2. Peter Skou ** (Sorø)
  • 3. Rasmus Lind (Sorø)
  • 4. Frederikke Algreen Nielsen (Sorø)

Hadsund Skole 8. årg.
Tidshandicap : 1:26
  • 1. Lea Lûbeck (Hadsund)
  • 2. Malthe Dybdahl Malling (Hadsund)
  • 3. Søren Harbo Christiansen (Hadsund)
  • 4. Sebastian Dybkær Sand (Hadsund)
Løb 602
U13 MErgo JDMErgo - Junior E/D SPRINT drenge 12 år eller yngre - 100m
1. Afdeling 27. jan kl.:15:54

1

Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Kjartan Munch Haraldsson (DEN)

2

Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen (Stevns)

3

AFMELDTHelsingør Roklub I
  • Bertram Penter (Helsingør)

4

Rødvig Roklub I
  • Magnus Rex Mainz (Rødvig)
Løb 601
U13 WErgo JDWErgo - Junior E/D SPRINT piger 12 år eller yngre - 100m
1. Afdeling 27. jan kl.:15:54

5

Roklubben Stevns IV
  • Isabella Bache (Stevns)

6

Roklubben Stevns I
  • Anna Iversen (Stevns)

7

Silkeborg Roklub I
  • Julie Valentin Hæk (Silkeborg)

8

Roklubben Stevns II
  • Cecilia tornehøj Kroll (Stevns)

9

Roklubben Stevns V
  • Sofie Kristiansen (Stevns)

10

Roklubben Stevns III
  • Ida Malmgaard (Stevns)
Løb 607
U19 WErgo JWErgo - Junior A SPRINT piger 17-18 år - 200m
1. Afdeling 27. jan kl.:16:02

1

Roklubben Ægir I
  • Stefanie Brun Pedersen (Ægir)

2

Odder Roklub I
  • Amalie Holst Jensen (Odder)

3

Bagsværd Roklub IV
  • Matilde Hjorth (Bagsværd)

4

Danske Studenters Roklub I
  • Cecilie Girke (DSR)

5

Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen (Aarhus)

6

Bagsværd Roklub I
  • Agnete Jersild (Bagsværd)

7

Bagsværd Roklub III
  • Marie Ramm (Bagsværd)

8

AFMELDTBagsværd Roklub II
  • Astrid Bardram Starup (Bagsværd)

9

Fredericia Roklub I
  • Amalie Kjær (Fr.cia)
Løb 603
U15 WErgo JCWErgo - Junior C SPRINT piger 13-14 år - 200m
1. Afdeling 27. jan kl.:16:02

11

Róðrarsamband Føroya III
  • Sunneva Lamhugo Leo (Føroya)

10

AFMELDTBagsværd Roklub I
  • Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd)

13

Roklubben Skjold I
  • Johanne Schousboe (Skjold)

14

Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch ** (Rødvig)

12

AFMELDTOdder Roklub I
  • Pi Goslar (Odder)

15

Róðrarsamband Føroya II
  • Unnur Wenningsted á Tórgardi (Føroya)

16

Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach (Sorø)

17

Bagsværd Roklub II
  • Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd)

18

Róðrarsamband Føroya I
  • Emma Landgaard Nagurset (Føroya)
Løb 604
U15 MErgo JCMErgo - Junior C SPRINT drenge 13-14 år - 200m
1. Afdeling 27. jan kl.:16:12

1

Odder Roklub I
  • Noah Mikkelsen (Odder)

2

Bagsværd Roklub II
  • Elias Ellehammer (Bagsværd)

3

Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Nikolaj Dalbøl (Holstebro)

4

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Simon Mikkelsen (Holstebro)

5

Roklubben Skjold I
  • Ask Høyer Splittorff (Skjold)

6

Rødvig Roklub I
  • Kevin Joensen, (Rødvig)

7

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO I
  • Christian Søndergaard (Holstebro)

8

Roklubben Stevns I
  • Jakob Iversen (Stevns)

9

Roklubben Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)

10

Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer (Furesø)

11

Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich (Bagsværd)

12

AFMELDTHelsingør Roklub I
  • Emil B Penter (Helsingør)

13

Bagsværd Roklub III
  • Henning Friedrichsen (Bagsværd)

14

Róðrarsamband Føroya I
  • Helgi Olsen (Føroya)

15

Holstebro Roklub/KCHO III
  • Tobias Kramer (Holstebro)

16

Roklubben Stevns III
  • Nikolaj Hausman Olsen (Stevns)

17

Bagsværd Roklub IV
  • Mads Rubin (Bagsværd)
Løb 605
U17 WErgo JBWErgo - Junior B SPRINT piger 15-16 år - 200m
1. Afdeling 27. jan kl.:16:22

1

Rødvig Roklub I
  • Julie Munch (Rødvig)

2

Bagsværd Roklub V
  • Julie Johansen (Bagsværd)

3

Róðrarsamband Føroya III
  • Elin Døgg Súnadóttir (Føroya)

4

Roklubben Furesø II
  • Kristine Søndergård Hansen (Furesø)

5

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Karoline Husted (Holstebro)

6

Roklubben Skjold I
  • Mathilde Koczulab (Skjold)

7

Silkeborg Roklub II
  • Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)

8

Bagsværd Roklub II
  • Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)

9

Bagsværd Roklub I
  • Astrid Højgaard (Bagsværd)

10

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen (Holstebro)

11

Silkeborg Roklub I
  • Maja Klitgaard (Silkeborg)

12

Róðrarsamband Føroya I
  • Nikoba i Gong (Føroya)

13

AFMELDTBagsværd Roklub III
  • Emma Braad Olesen (Bagsværd)

14

Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss (Furesø)

15

Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs (Aarhus)

16

Roklubben Ægir I
  • Rebekkah Nordskjold (Ægir)

17

Bagsværd Roklub IV
  • Emma Vestergaard Lybech (Bagsværd)

18

Sorø Roklub I
  • Nicoline Bluhme (Sorø)

19

Róðrarsamband Føroya II
  • Kristianna Skarphedinsdóttir (Føroya)

20

Odense Roklub I
  • Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)
Løb 606
U17 MErgo JBMErgo - Junior B SPRINT drenge 15-16 år - 200m
1. Afdeling 27. jan kl.:16:30

1

Danske Studenters Roklub II
  • Peter Vestereng Larsen (DSR)

2

Aarhus Roklub I
  • Simon Dissing (Aarhus)

3

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Oscar Burvil (Holstebro)

4

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO III
  • Emil Ulnits (Holstebro)

6

Roklubben Skjold I
  • Bjarke Ramnefjell Schousboe (Skjold)

5

AFMELDTBagsværd Roklub III
  • Asbjørn Bay (Bagsværd)

7

Danske Studenters Roklub III
  • Thomas Vestereng Larsen (DSR)

8

Sorø Roklub I
  • Malte Arensbach (Sorø)

10

Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen (Ægir)

12

Róðrarsamband Føroya I
  • Jannik Kambskared Dalfoss (Føroya)

9

AFMELDTRoforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok (KVIK)

13

Danske Studenters Roklub I
  • Magnus Erik Timm (DSR)

14

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Tobias Bork Kristensen (Holstebro)

11

AFMELDTAarhus Roklub II
  • Viktor Edlefsen (Aarhus)

15

Silkeborg Roklub I
  • Max Elleskov Røgild (Silkeborg)

16

Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Hakon Munch Haraldsson (DEN)

17

Bagsværd Roklub II
  • Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)

18

Kano- og Kajakklubben Nord II
  • Lucas Scharff-Poulsen (DEN)

19

Bagsværd Roklub IV
  • Casper Girke Christensen (Bagsværd)

20

Roklubben Stevns I
  • Malthe T. Christiansen (Stevns)

21

Odder Roklub I
  • Anton Østergaard-Clausen (Odder)

22

Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (Rødvig)

23

AFMELDTBagsværd Roklub I
  • Villads Jørgensen (Bagsværd)
Løb 608
U19 MErgo JMErgo - Junior A SPRINT drenge 17-18 år - 200m
1. Afdeling 27. jan kl.:16:38

1

Bagsværd Roklub I
  • Niels Østergaard (Bagsværd)

2

AFMELDTBagsværd Roklub IV
  • Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd)

3

Roforeningen KVIK III
  • Nicholas Andersen (KVIK)

4

AFMELDTBagsværd Roklub VI
  • Lasse Maigaard (Bagsværd)

5

Korsør Roklub I
  • Marcell Nyvang (Korsør)

6

Bagsværd Roklub III
  • Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd)

7

Roskilde Roklub I
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)

8

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO III
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro)

9

Roforeningen KVIK I
  • Torbjørn Frankel (KVIK)

10

Kano- og Kajakklubben Nord II
  • Mikkel Toft Enderslev (DEN)

12

Kano- og Kajakklubben Nord III
  • Stig Skovbo Olsen (DEN)

11

AFMELDTRoskilde Roklub III
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)

13

Roskilde Roklub II
  • Julius Philipson (Roskilde)

14

Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Mathias Holst Andersen (DEN)

15

Aalborg Roklub I
  • Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg)

17

Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen (Ægir)

18

Roforeningen KVIK II
  • Nicolai Krogsgaard (KVIK)

16

AFMELDTBagsværd Roklub V
  • Aksel Bay (Bagsværd)

19

Silkeborg Roklub I
  • Magnus Kleist (Silkeborg)

20

Bagsværd Roklub II
  • Frederik Larsen (Bagsværd)

21

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Nichlas Ulnits (Holstebro)

22

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Magnus Valbirk (Holstebro)
Løb 609
WErgo WErgo - Senior åben SPRINT Kvinde - 200m
1. Afdeling 27. jan kl.:16:46

1

Aarhus Roklub V
  • Kirstine Stampe (Aarhus)

2

Aarhus Roklub III
  • Maria L.N Hansen (Aarhus)

3

AFMELDTAarhus Roklub II
  • Emma Lehm Røddik (Aarhus)

4

AFMELDTDanske Studenters Roklub I
  • Helena Grace Jensen (DSR)

6

Odense Roklub II
  • Nadine Heidi Brueckmann (Odense)

5

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO I
  • Trine Dahl Pedersen (Holstebro)

8

Róðrarsamband Føroya I
  • Sarita Kristina Hansen (Føroya)

9

Odense Roklub I
  • Mia Sofie Rützou (Odense)

7

AFMELDTAarhus Roklub I
  • Amelia Løvstrup Adby (Aarhus)

10

AFMELDTAarhus Roklub IV
  • Mette Køchs Nielsen (Aarhus)
Løb 610
MErgo MErgo - Senior åben SPRINT Herre - 200m
1. Afdeling 27. jan kl.:16:54

1

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro)

2

Aalborg Roklub III
  • Christian Hauge (Aalborg)

3

Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund (Furesø)

4

Róðrarsamband Føroya I
  • Bergur Robert Dam Jensen (Føroya)

5

Rødvig Roklub I
  • Jan Olsen (Rødvig)

6

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO I
  • Aske Petersen (Holstebro)

7

Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen (DEN)

8

Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Asbjørn Lolk-Hansen (DEN)

9

Aalborg Roklub V
  • Dan Dodensig Kristensen (Aalborg)

10

AFMELDTBagsværd Roklub I
  • Peter Søgaard (Bagsværd)

12

Odense Roklub I
  • Mikkel Iwanoff Kolind (Odense)

11

AFMELDTAarhus Roklub I
  • Frederik Wulf Munk (Aarhus)

14

Rødvig Roklub II
  • Tommy Knudsen (Rødvig)

13

AFMELDTAalborg Roklub I
  • Esben Ravn (Aalborg)

15

AFMELDTAalborg Roklub IV
  • Jonas Svane (Aalborg)

16

AFMELDTOdense Roklub II
  • Malte Rusbjerg (Odense)
Løb 611
MErgo MErgo - Universitetsløb SPRINT Herre - 200m
1. Afdeling 27. jan kl.:17:02

1

Aalborg Universitet V
  • Asger Laursen (Aalborg)

2

Aalborg Universitet VI
  • Niels Kunckel Knudsen (Aalborg)

3

AFMELDTSyddansk Universitet I
  • Martin Rønn Sørensen (Odense)

4

Syddansk Universitet III
  • Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense)

6

Aalborg Universitet IX
  • Søren Bagger Christensen (Aalborg)

5

AFMELDTAalborg Universitet X
  • Esben Okholm Larsen (Aalborg)

7

Syddansk Universitet II
  • Mathias Hesselholt Munck (Odense)

8

Aalborg Universitet IV
  • Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)

9

Aalborg Universitet I
  • Mikkel Paetau (Aalborg)

10

Syddansk Universitet IV
  • Michael Moerner (Odense)

11

Aalborg Universitet VII
  • Jesper Quist Jensen (Aalborg)
Løb 612
WErgo WErgo - Universitetsløb SPRINT Kvinde - 200m
1. Afdeling 27. jan kl.:17:02

12

Aalborg Universitet II
  • Bjørt Winningsted (Aalborg)

13

Syddansk Universitet I
  • Elisabeth Kaalund Keller (Odense)

14

Aalborg Universitet I
  • Christina Donstrup (Aalborg)

15

Aalborg Universitet III
  • Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg)
Løb 703
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - Universitetsløb 4x500m Mix handicap Køn - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:17:10

3

Aalborg Universitet I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Christina Donstrup (Aalborg)
  • 2. Jesper Quist Jensen (Aalborg)
  • 3. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg)
  • 4. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg)

2

Aalborg Universitet II
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Asger Laursen (Aalborg)
  • 2. Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg)
  • 3. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
  • 4. Mikkel Paetau (Aalborg)

1

Aalborg Universitet III
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Bjørt Winningsted (Aalborg)
  • 2. Christian Hauge (Aalborg)
  • 3. Søren Bagger Christensen (Aalborg)
  • 4. Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg)
Løb 701
U17 W/M 4-Stafet JBW/JBM4-Stafet - Klubholdstafet, junior 10-16 år 4x500m - 2000m
1. Afdeling 27. jan kl.:17:10

Róðrarsamband Føroya I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Sunneva Lamhugo Leo (Føroya)
  • 2. Unnur Wenningsted á Tórgardi (Føroya)
  • 3. Kristianna Skarphedinsdóttir (Føroya)
  • 4. Jannik Kambskared Dalfoss (Føroya)

Holstebro Roklub/KCHO II
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
  • 2. Stine Bech Søndergård (Holstebro)
  • 3. Sarah Kold (Holstebro)
  • 4. Karoline Husted (Holstebro)

Silkeborg Roklub I
Tidshandicap : 0:03
  • 1. Maja Klitgaard (Silkeborg)
  • 2. Max Elleskov Røgild (Silkeborg)
  • 3. Julie Valentin Hæk (Silkeborg)
  • 4. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)

Bagsværd Roklub II
Tidshandicap : 0:17
  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd)
  • 2. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd)
  • 3. Emma Vestergaard Lybech (Bagsværd)
  • 4. Mads Rubin (Bagsværd)

Bagsværd Roklub I
Tidshandicap : 0:19
  • 1. Julie Johansen (Bagsværd)
  • 2. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)
  • 3. Casper Girke Christensen (Bagsværd)
  • 4. Astrid Højgaard (Bagsværd)

Roskilde Roklub I
Tidshandicap : 0:26
  • 1. Laura Poulsen (Roskilde)
  • 2. Leander Kaliszan (Roskilde)
  • 3. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)
  • 4. Anna Plæhn Poulsen (Roskilde)

Bagsværd Roklub III
Tidshandicap : 0:26
  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd)
  • 2. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd)
  • 3. Emma Braad Olesen (Bagsværd)
  • 4. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)

Rødvig Roklub I
Tidshandicap : 0:26
  • 1. Frederikke Munch ** (Rødvig)
  • 2. Julie Munch (Rødvig)
  • 3. Kevin Joensen, (Rødvig)
  • 4. Patrick Klestrup (Rødvig)

Holstebro Roklub/KCHO I
Tidshandicap : 0:28
  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro)
  • 2. Mathias Elgaard Jensen (Holstebro)
  • 3. Tobias Kramer (Holstebro)
  • 4. Nikolaj Dalbøl (Holstebro)

Roklubben Viking/Roskilde Roklub I
Tidshandicap : 0:30
  • 1. Caroline Munch (Roskilde)
  • 2. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)
  • 3. Sofie Carlsen (Holstebro)
  • 4. Aske Storm (Viking)

Róðrarsamband Føroya II
Tidshandicap : 0:34
  • 1. Emma Landgaard Nagurset (Føroya)
  • 2. Helgi Olsen (Føroya)
  • 3. Elin Døgg Súnadóttir (Føroya)
  • 4. Nikoba i Gong (Føroya)

Holstebro Roklub/KCHO III
Tidshandicap : 0:57
  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)
  • 2. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro)
  • 3. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
  • 4. Filip Blaaberg-Greve (Holstebro)
Løb 702
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - Klubholdstafet, junior 17-18 år,senior, master 4x1000m - 4000m
1. Afdeling 27. jan kl.:17:26

Sorø Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Bonnie Noer (Sorø)
  • 2. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø)
  • 3. Ingrid Petersen (Sorø)
  • 4. Peter Lindblom (Sorø)

AFMELDTOdder Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Amalie Holst Jensen (Odder)
  • 2. Anton Østergaard-Clausen (Odder)
  • 3. Noah Mikkelsen (Odder)
  • 4. Pi Goslar (Odder)

Roskilde Roklub II
Tidshandicap : 1:24
  • 1. Malli Segoli (Roskilde)
  • 2. Aja Runge Holmegaard (Roskilde)
  • 3. Silja Konoy Davidsen (Roskilde)
  • 4. Simone Sørensen (Roskilde)

Bagsværd Roklub I
Tidshandicap : 1:44
  • 1. Agnete Jersild (Bagsværd)
  • 2. Iben Østergaard (Bagsværd)
  • 3. Matilde Hjorth (Bagsværd)
  • 4. Niels Østergaard (Bagsværd)

Odder Roklub II
Tidshandicap : 1:49
  • 1. Christina Pultz (Odder)
  • 2. Juliane Elander (Odder)
  • 3. Per Amby (Odder)
  • 4. Anton Østergaard-Clausen (Odder)

Danske Studenters Roklub II
Tidshandicap : 1:56
  • 1. Karen Leth Jensen (DSR)
  • 2. Sara Lena Josefin Engberg (DSR)
  • 3. Tanja Nors Tardrup (DSR)
  • 4. Peter Stenby (DSR)

Bagsværd Roklub II
Tidshandicap : 1:56
  • 1. Frederik Larsen (Bagsværd)
  • 2. Marie Ramm (Bagsværd)
  • 3. Mathilde Persson (Bagsværd)
  • 4. Sofie Odgaard Herr (Bagsværd)

Roklubben Furesø I
Tidshandicap : 2:36
  • 1. Mikael Møller Hansen (Furesø)
  • 2. Jane Hagan (Furesø)
  • 3. Lars Wallin (Furesø)
  • 4. Bo Hartz (Furesø)

Danske Studenters Roklub I
Tidshandicap : 3:07
  • 1. Frederik Fabricius Clausen (DSR)
  • 2. Margit Haahr Hansen (DSR)
  • 3. Jacob Jespersen (DSR)
  • 4. Kasper Jørgensen (DSR)

Kano- og Kajakklubben Nord I
Tidshandicap : 3:14
  • 1. Asbjørn Lolk-Hansen (DEN)
  • 2. Mathias Holst Andersen (DEN)
  • 3. Stig Skovbo Olsen (DEN)
  • 4. Mikkel Toft Enderslev (DEN)

Roskilde Roklub I
Tidshandicap : 3:40
  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
  • 2. Bastian Secher (Roskilde)
  • 3. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)
  • 4. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)

Holstebro Roklub/KCHO II
Tidshandicap : 3:50
  • 1. Kaare Mortensen (Holstebro)
  • 2. Nichlas Ulnits (Holstebro)
  • 3. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro)
  • 4. Magnus Valbirk (Holstebro)