Tidsplan

Tidsplan Første del
Starttid Løb nr. Antal distance Kode Beskrivelse Heat Type
kl. 10:00 100 2 2000m 30+WErgo Dame Vet. 30+ (30-39år) 1. Afdeling
kl. 10:00 101 2 2000m 30+LWErgo Dame Vet. 30+ Letvægt (30-39år) 1. Afdeling
kl. 10:00 104 8 2000m 40+WErgo Dame Vet. 40+ (40-49år) 1. Afdeling
kl. 10:00 105 3 2000m 40+LWErgo Dame Vet. 40+ Letvægt (40-49år) 1. Afdeling
kl. 10:00 108 3 2000m 50+WErgo Dame Vet. 50+ (50-59år) 1. Afdeling
kl. 10:00 109 1 2000m 50+LWErgo Dame Vet. 50+ Letvægt (50-59år) 1. Afdeling
kl. 10:00 112 1 2000m 60+WErgo Dame Vet. 60+ (60-69år) 1. Afdeling
kl. 10:00 113 1 2000m 60+LWErgo Dame Vet. 60+ Letvægt (60-69år) 1. Afdeling
kl. 10:00 116 1 2000m 70+WErgo Dame Vet. 70+ (70-79år) 1. Afdeling
kl. 10:00 117 1 2000m 70+LWErgo Dame Vet. 70+ Letvægt (70-79år) 1. Afdeling
kl. 10:10 150 8 2000m 30+MErgo Herre Vet. 30+ (30-39år) 1. Afdeling
kl. 10:10 151 2 2000m 30+LMErgo Herre Vet. 30+ Letvægt (30-39år) 1. Afdeling
kl. 10:10 154 6 2000m 40+MErgo Herre Vet. 40+ (40-49år) 1. Afdeling
kl. 10:10 166 4 2000m 70+MErgo Herre Vet. 70+ (70-79år) 1. Afdeling
kl. 10:10 170 4 2000m 80+MErgo Herre Vet. 80+ (80-89år) 1. Afdeling
kl. 10:40 158 11 2000m 50+MErgo Herre Vet. 50+ (50-59år) 1. Afdeling
kl. 10:40 159 5 2000m 50+LMErgo Herre Vet. 50+ Letvægt (50-59år) 1. Afdeling
kl. 10:40 162 5 2000m 60+MErgo Herre Vet. 60+ (60-69år) 1. Afdeling
kl. 10:40 163 1 2000m 60+LMErgo Herre Vet. 60+ Letvægt (60-69år) 1. Afdeling
kl. 10:40 167 2 2000m 70+LMErgo Herre Vet. 70+ Letvægt (70-79år) 1. Afdeling
kl. 11:00 210 2 2min U13 WErgo Junior DII piger 11 år 1. Afdeling
kl. 11:00 208 4 2min U11 MErgo Junior E drenge 10 år eller yngre 1. Afdeling
kl. 11:00 206 2 2min U11 WErgo Junior E piger 10 år eller yngre 1. Afdeling
kl. 11:15 216 12 2min U13 MErgo Junior D drenge 12 år 1. Afdeling
kl. 11:15 214 6 2min U13 WErgo Junior D piger 12 år 1. Afdeling
kl. 11:15 212 1 2min U13 MErgo Junior DII drenge 11 år 1. Afdeling
kl. 11:26 218 19 3min U15 WErgo Junior CII piger 13 år 1. Afdeling
kl. 11:38 220 20 3min U15 MErgo Junior CII drenge 13 år 1. Afdeling
kl. 11:48 222 10 4min U15 WErgo Junior C piger 14 år 1. Afdeling
kl. 11:59 224 26 4min U15 MErgo Junior C drenge 14 år 1. Afdeling
kl. 12:12 226 10 2000m U17 WErgo Junior BII piger 15 år 1. Afdeling
kl. 12:28 228 22 2000m U17 MErgo Junior BII drenge 15 år 1. Afdeling
kl. 12:42 230 19 2000m U17 WErgo Junior B piger 16 år 1. Afdeling
kl. 12:56 232 23 2000m U17 MErgo Junior B drenge 16 år 1. Afdeling
kl. 13:10 238 9 2000m U19 WErgo Junior A piger 18 år 1. Afdeling
kl. 13:10 234 11 2000m U18 WErgo Junior AII piger 17 år 1. Afdeling
kl. 13:24 236 21 2000m U18 MErgo Junior AII drenge 17 år 1. Afdeling
kl. 13:40 240 16 2000m U19 MErgo Junior A drenge 18 år 1. Afdeling
kl. 13:54 405 5 2000m LWErgo Dame åben Letvægt 1. Afdeling
kl. 13:54 401 10 2000m U23 LWErgo Dame Sen. B Letvægt (19-22år) 1. Afdeling
kl. 14:08 406 9 2000m WErgo Dame åben 1. Afdeling
kl. 14:08 402 15 2000m U23 WErgo Dame Sen. B (19-22år) 1. Afdeling
kl. 14:24 407 13 2000m LMErgo Herre åben Letvægt 1. Afdeling
kl. 14:24 403 7 2000m U23 LMErgo Herre Sen. B Letvægt (19-22år) 1. Afdeling
kl. 14:40 404 18 2000m U23 MErgo Herre Sen. B (19-22år) 1. Afdeling
kl. 14:56 408 19 2000m MErgo Herre åben 1. Afdeling
kl. 15:10 409 12 2000m MErgo Herre Universitetsløb 1. Afdeling
kl. 15:10 410 4 2000m WErgo Dame Universitetsløb 1. Afdeling
kl. 15:24 501 15 2000m W/M 4-Stafet Firmastafet 4x500m 1. Afdeling
kl. 15:40 502 17 2000m W/M 4-Stafet Skole- og gymnasiumstafet 1. Afdeling
kl. 15:54 602 4 100m U13 MErgo Junior E/D SPRINT drenge 12 år eller yngre 1. Afdeling
kl. 15:54 601 6 100m U13 WErgo Junior E/D SPRINT piger 12 år eller yngre 1. Afdeling
kl. 16:02 607 9 200m U19 WErgo Junior A SPRINT piger 17-18 år 1. Afdeling
kl. 16:02 603 9 200m U15 WErgo Junior C SPRINT piger 13-14 år 1. Afdeling
kl. 16:12 604 17 200m U15 MErgo Junior C SPRINT drenge 13-14 år 1. Afdeling
kl. 16:22 605 20 200m U17 WErgo Junior B SPRINT piger 15-16 år 1. Afdeling
kl. 16:30 606 23 200m U17 MErgo Junior B SPRINT drenge 15-16 år 1. Afdeling
kl. 16:38 608 22 200m U19 MErgo Junior A SPRINT drenge 17-18 år 1. Afdeling
kl. 16:46 609 10 200m WErgo Senior åben SPRINT Kvinde 1. Afdeling
kl. 16:54 610 16 200m MErgo Senior åben SPRINT Herre 1. Afdeling
kl. 17:02 611 11 200m MErgo Universitetsløb SPRINT Herre 1. Afdeling
kl. 17:02 612 4 200m WErgo Universitetsløb SPRINT Kvinde 1. Afdeling
kl. 17:10 703 3 2000m W/M 4-Stafet Universitetsløb 4x500m Mix handicap Køn 1. Afdeling
kl. 17:10 701 12 2000m U17 W/M 4-Stafet Klubholdstafet, junior 10-16 år 4x500m 1. Afdeling
kl. 17:26 702 12 4000m W/M 4-Stafet Klubholdstafet, junior 17-18 år,senior, master 4x1000m 1. Afdeling