Resultater - Danske Mesterskaber 2020
Løb nr | Starttid - ↑ |

100
30+WErgo Masters Kvinder  30+  - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:30
Plac. # Navn Tid
1 1 DSR IV
  • Samantha Don Robbins(1)
7:17.3
2 2 DSR VI
  • Ragna Karen Sigurðardóttir(1)
8:06.6
3 3 Køge R I
  • Louise Birk Hansen(1)
8:22.9
101
30+LWErgo Masters Kvinder  30+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Rønne I
  • Kate Petersen(1)
7:26.5
2 7 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Sarita Kristina Hansen(1)
7:27.3
3 6 DSR III
  • Simone Krog Christensen(1)
8:13.7
4 5 DSR II
  • Stine Roum(1)
8:24.7
104
40+WErgo Masters Kvinder  40+  - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:30
Plac. # Navn Tid
1 8 Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
7:05.4
2 12 Bagsværd I
  • Christina Rindom(1)
7:11.2
3 9 Fr.cia I
  • Lise Mortensen(1)
7:29.2
4 10 DSR III
  • Tanja Nors Tardrup(1)
7:36.1
5 11 DSR I
  • Tanja Igland(1)
7:59.0
105
40+LWErgo Masters Kvinder  40+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:30
Plac. # Navn Tid
1 14 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
7:36.6
108
50+WErgo Masters Kvinder  50+  - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:30
Plac. # Navn Tid
1 15 DSR I
  • Margit Haahr Hansen(1)
7:15.4
2 16 Sorø I
  • Jeanette Emde Jensen **(1)
8:05.5
109
50+LWErgo Masters Kvinder  50+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:30
Plac. # Navn Tid
1 17 KVIK I
  • Marianne Becker(1)
7:48.9
112
60+WErgo Masters Kvinder  60+  - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:30
Plac. # Navn Tid
1 19 HDR I
  • Mette Cederkvist(1)
7:54.4
2 18 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
7:54.5
113
60+LWErgo Masters Kvinder  60+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:30
Plac. # Navn Tid
1 20 Sorø I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
8:23.6
116
70+WErgo Masters Kvinder  70+  - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:30
Plac. # Navn Tid
1 21 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
8:16.7
117
70+LWErgo Masters Kvinder  70+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:30
Plac. # Navn Tid
1 22 HDR I
  • Hanne Schackinger(1)
9:00.2
120
80+WErgo Dame Vet. 80+ (80-89år) - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
121
80+LWErgo Dame Vet. 80+ Letvægt (80-89år) - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
150
30+MErgo Masters Mænd  30+  - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 10:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Novo Nordisk I
  • Morten Petersen(1)
6:25.6
2 2 KVIK IV
  • Troels Ilsøe Mahneke(1)
6:33.8
3 6 KVIK I
  • Simon Bjærre(1)
6:35.3
4 1 KVIK II
  • Christian Schack Pedersen(1)
6:44.5
5 5 Køge R I
  • Martin Birk Hansen(1)
7:00.2
6 4 KVIK III
  • Jesper Sexauer Bloch Kloster(1)
7:09.3
151
30+LMErgo Masters Mænd  30+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 10:10
Plac. # Navn Tid
1 9 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Bergur Robert Dam Jensen(1)
6:38.1
2 7 Furesø I
  • Max Emde(1)
6:58.3
3 8 DSR I
  • Andreas Bech Mikkelsen(1)
7:01.2
154
40+MErgo Masters Mænd  40+  - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 10:10
Plac. # Navn Tid
1 12 Landskrona Roddklubb I
  • Maarten Van Den Haak(1)
6:21.2
2 10 ARK I
  • Asbjørn Adsersen(1)
6:33.1
3 19 Ran I
  • Jonas Haaning(1)
6:33.6
4 14 Lyngby I
  • Asger Lenzing(1)
6:41.2
5 15 Bodycoach I
  • Flemming Pristed(1)
6:45.0
6 13 Kertem. I
  • Stig Nielsen(1)
6:52.3
7 20 Bagsværd I
  • Thomas Næraa(1)
6:53.6
8 21 NedeFraKælderen I
  • Michael Hauch(1)
6:57.2
9 16 Rødvig I
  • Michael Mainz(1)
6:59.0
10 18 Lindenborg I
  • Erik Borup(1)
7:13.8
11 17 KVIK II
  • Mark Van Herk(1)
7:20.2
155
40+LMErgo Masters Mænd  40+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 10:10
Plac. # Navn Tid
1 22 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
6:33.4
2 23 Ringsted I
  • Jákup Johansen(1)
6:53.2
3 24 Køge R I
  • Søren Winther(1)
7:43.6
158
50+MErgo Masters Mænd  50+  - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd I
  • Steen Nielbo(1)
6:19.7
2 1 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
6:26.9
3 9 Hellerup I
  • Peter Gammeltoft(1)
6:36.3
4 5 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
6:40.9
5 4 365 Design I
  • Ole Vindfeldt(1)
6:45.1
6 3 Viking I
  • Rene Hansen(1)
6:51.7
7 6 Næstv. I
  • Jan Stampe Jensen(1)
7:06.9
8 7 Ishøj II
  • Jens Mundeli-Jensen (1)
7:10.4
9 8 Ishøj I
  • Kim Roch(1)
7:30.2
159
50+LMErgo Masters Mænd  50+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:50
Plac. # Navn Tid
1 11 Hadsund I
  • Kuno Lund_Sørensen(1)
7:04.3
2 12 DSR I
  • Peter Maack Groes(1)
7:19.9
3 10 Køge R I
  • Jens Gliese(1)
7:51.7
162
60+MErgo Masters Mænd  60+  - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:50
Plac. # Navn Tid
1 13 Odder I
  • Per Amby(1)
7:09.2
2 14 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
7:12.2
3 15 Hellerup I
  • Geert Cederkvist(1)
7:24.0
4 16 Bagsværd I
  • Henrik Thorup(1)
7:34.3
163
60+LMErgo Masters Mænd  60+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:50
Plac. # Navn Tid
1 17 DSR I
  • Lars Nielsen(1)
7:11.3
166
70+MErgo Masters Mænd  70+  - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:50
Plac. # Navn Tid
1 18 Rønne I
  • Geert Olsen(1)
7:28.7
167
70+LMErgo Masters Mænd  70+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:50
Plac. # Navn Tid
1 19 Lyngby I
  • Hans Nøhr(1)
7:45.8
170
80+MErgo Masters Mænd  80+  - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:50
Plac. # Navn Tid
1 20 Bagsværd II
  • Carsten Bech(1)
8:50.4
2 22 Bagsværd I
  • Flemming Bay Nielsen(1)
8:59.5
3 21 Helsingør I
  • Erik Schønnemann(1)
9:34.6
171
80+LMErgo Herre Vet. 80+ Letvægt (80-89år) - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
206
U11 WErgo Junior u. 11 SPRINT Piger - 2min 1. Afdeling
2020-01-18 11:56
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund I
  • Melody Harati(1)
407m
2 4 Rødvig I
  • Juliane Hoffmann Hansen (1)
399m
3 2 Rødvig II
  • Josefine Munch(1)
332m
4 1 Ringsted I
  • Gudrun J. Johansen(1)
323m
208
U11 MErgo Junior u. 11 SPRINT Drenge - 2min 1. Afdeling
2020-01-18 11:56
Plac. # Navn Tid
1 5 Dragør I
  • Gustav Juel Hansen(1)
435m
2 9 Rødvig I
  • Noa Jakobsen(1)
348m
3 8 Roskilde I
  • Kasper Friis Thanning(1)
346m
4 6 Køge R I
  • Flelix Birk Hansen(1)
341m
5 7 Holstebro/KCHO I
  • Mads Madsen(1)
285m
210
U13 WErgo Junior u. 13 SPRINT Piger - 2min 1. Afdeling
2020-01-18 11:56
Plac. # Navn Tid
1 11 Odder I
  • Clara Mikkelsen(1)
440m
2 10 Odder II
  • Hannah Faber Laursen(1)
430m
3 12 Rødvig I
  • Sara Blacharczyk(1)
340m
212
U13 MErgo Junior u. 13 SPRINT Drenge - 2min 1. Afdeling
2020-01-18 11:56
Plac. # Navn Tid
1 15 Landskrona Roddklubb I
  • Max Andersson (1)
489m
2 14 Rødvig I
  • Thomas Hampen(1)
466m
3 13 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
444m
214
U13 WErgo Junior u. 13 SPRINT Piger - 2min 1. Afdeling
2020-01-18 11:56
Plac. # Navn Tid
1 20 Hadsund I
  • Astrid Olivia Andersen(1)
0m
2 19 Sorø III
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
542m
3 21 Sorø II
  • Frederikke Aagaard(1)
498m
4 22 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
480m
5 18 Sorø I
  • Celina Juhl(1)
468m
6 17 Køge R I
  • Maya Chimfwembe Sørensen(1)
452m
7 16 Ringsted I
  • Johanna J. Johansen(1)
416m
216
U13 MErgo Junior u. 13 SPRINT Drenge - 2min 1. Afdeling
2020-01-18 11:56
Plac. # Navn Tid
1 25 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) II
  • Nóa Heri Rúnason(1)
531m
2 27 Bagsværd I
  • Storm Genet(1)
526m
3 28 Holstebro/KCHO II
  • Andreas Bork Kristensen(1)
521m
4 24 Køge R I
  • Valdemar Engell Sewohl(1)
473m
5 26 Nyborg I
  • Bertil Remenyik Høier(1)
455m
6 23 Bagsværd II
  • Jacob Austin Munkholm(1)
370m
218
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 3min 1. Afdeling
2020-01-18 12:19
Plac. # Navn Tid
1 9 Sorø I
  • Sofie Steffensen(1)
788m
2 2 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Elisabeth Andrasdóttir Sigurðsson(1)
781m
3 5 Hadsund I
  • Naja Lübeck(1)
756m
4 13 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
751m
5 8 Holstebro/KCHO V
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
744m
6 12 Holstebro/KCHO I
  • Andrea Kramer Liboriussen(1)
722m
7 1 Holstebro/KCHO III
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
719m
8 11 Hadsund II
  • Marie Ellen Toft Sørensen(1)
717m
9 14 Holstebro/KCHO II
  • Anna Bosnes(1)
715m
10 3 Holstebro/KCHO IV
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
714m
11 7 Holstebro/KCHO VI
  • Amalie Borbye Astrup(1)
698m
12 6 Hadsund V
  • Celine Rohde Bruun Hansen(1)
677m
13 10 Hadsund IV
  • Josefine Antoinette Brink(1)
671m
14 15 Hadsund III
  • Victoria Clara Brink(1)
638m
15 4 Køge R I
  • Filippa Birk Hansen(1)
625m
16 16 Hadsund
  • Kathrine Jacobsen(1)
613m
220
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 3min 1. Afdeling
2020-01-18 12:19
Plac. # Navn Tid
1 21 København I
  • Woody Lori-Leth(1)
826m
2 17 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) II
  • Niels Juul Akraberg Poulsen(1)
806m
3 18 Hadsund I
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
769m
4 19 Odense/KCO I
  • Gustav Klingenberg Haussmann(1)
769m
5 25 Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
723m
6 24 Holstebro/KCHO IV
  • Kasper Søndergaard(1)
720m
7 20 Holstebro/KCHO I
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
713m
8 27 Holstebro/KCHO II
  • William Kjær Salmansen(1)
690m
9 22 Roskilde I
  • Ibrahim Zahid(1)
642m
10 26 København III
  • Albert Grydehøj Stobbe(1)
632m
11 23 Roskilde II
  • Ismail Zahid(1)
597m
222
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 4min 1. Afdeling
2020-01-18 12:35
Plac. # Navn Tid
1 8 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) II
  • Bára Wang Olsen(1)
1028m
2 11 Roskilde I
  • Silje Trenter(1)
1021m
3 9 Stevns I
  • Isabella Bache(1)
1009m
4 3 Odense/KCO I
  • Bjørk Kallesøe(1)
996m
5 12 Holstebro/KCHO I
  • Anna Skovdam(1)
978m
6 6 Holstebro/KCHO IV
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
977m
7 4 Silkeborg I
  • Mathilde Lyngholm(1)
961m
8 13 Hadsund I
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
959m
9 7 Holstebro/KCHO II
  • Caroline Fredslund Sørensen(1)
948m
10 10 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
944m
11 1 Hadsund II
  • AnneSofie Zenft Busse(1)
937m
12 2 Køge R I
  • Maja Wolska(1)
937m
13 5 Holstebro/KCHO III
  • My Alberte Schaaf(1)
917m
14 14 København I
  • Klara Bruun Felthaus(1)
835m
224
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 4min A Finale
0000-00-00 00:00
Plac. # Navn Tid
1 25 Roskilde II
  • Marinus Bo Kofoed Jensen(1)
0m
224
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 4min 1. Afdeling
2020-01-18 12:35
Plac. # Navn Tid
1 28 Holstebro/KCHO I
  • Jens Pedersen(1)
1147m
2 18 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Magnus Patursson Midjord(1)
1112m
3 35 Dragør II
  • Magnus Bang(1)
1104m
4 15 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
1081m
5 30 Holstebro/KCHO V
  • Rasmus Bechmann(1)
1073m
6 22 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Regin Malaki Henriksen(1)
1071m
7 23 Landskrona Roddklubb I
  • Hjalmar Larsson(1)
1049m
8 36 Humlebæk II
  • Laurits Hammond Hjorth(1)
1034m
9 21 Sorø I
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
1034m
10 24 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
1003m
11 29 Holstebro/KCHO II
  • Simon Madsen(1)
989m
12 34 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
988m
13 37 Humlebæk I
  • Bjarke Ølgaard Madsen(1)
985m
14 33 København I
  • Hector Carriero(1)
984m
15 32 Bagsværd IV
  • Karl Heuer(1)
971m
16 27 Odense/KCO I
  • Gustav Krogh(1)
970m
17 16 Holstebro/KCHO IV
  • William Ørts(1)
946m
18 19 Bagsværd II
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
944m
19 17 Holstebro/KCHO III
  • Lucas Sittrup Kallesøe(1)
928m
20 20 Bagsværd V
  • Erik Friedrichsen(1)
913m
21 26 Bagsværd III
  • Theis Wolfram(1)
897m
22 38 Holstebro/KCHO
  • Marco Riemenschneider(1)
846m
23 31 Bagsværd I
  • Aske Saltbæk(1)
706m
226
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 12:48
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
7:52.5
2 1 Holstebro/KCHO I
  • Laura Møller(1)
7:59.9
3 4 Ringsted I
  • Maria J. Johansen(1)
8:23.5
4 5 Bagsværd II
  • Hannah Thrane(1)
8:42.8
5 2 Silkeborg I
  • Marie Kleist(1)
8:48.6
6 6 Odder II
  • Anne Kristine Bech Asaa(1)
8:51.6
228
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 12:48
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund III
  • Kian Harati(1)
6:51.0
2 9 Hadsund II
  • Frederik Bertelsen(1)
7:04.0
3 25 Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
7:06.7
4 8 Randers I
  • Oliver Bach(1)
7:09.4
5 10 Jels I
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
7:11.5
6 16 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Petur Fróðason(1)
7:11.7
7 11 Holstebro/KCHO I
  • Hjalte Westeraa(1)
7:13.2
8 24 KVIK I
  • Emil Thim Nielsen(1)
7:29.7
9 13 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
7:34.1
10 26 København III
  • Sylvester Keinicke Jørgensen(1)
7:39.5
11 17 Bagsværd III
  • Jeppe Dolmer Nielsen(1)
7:40.0
12 21 Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(1)
7:42.3
13 15 Hadsund I
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
7:50.3
14 14 Odder I
  • Andreas Vestergaard Petersen(1)
7:54.4
15 20 Landskrona Roddklubb I
  • Morgan Jakhammer(1)
7:55.1
16 12 Jels II
  • Mikkel Peter Noe(1)
8:06.4
17 19 Stevns III
  • Nikolaj Hausman Olsen(1)
8:21.4
18 28 København II
  • Viggo Lambert(1)
8:43.2
19 27 Bagsværd II
  • Jakob Lynbech(1)
8:52.7
20 22 Lyngby I
  • Alexander Walker(1)
8:56.9
21 18 Roskilde I
  • Anders Lendal Holm(1)
9:04.9
230
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 13:07
Plac. # Navn Tid
1 1 København I
  • Josefine Freltoft(1)
7:35.0
2 7 Sønderborg I
  • Anna Nyegaard Jensen(1)
7:44.1
3 6 Odense/KCO I
  • Alba Sundstrøm(1)
8:03.3
4 2 Hadsund I
  • Lea Lûbeck(1)
8:21.3
5 4 Ægir I
  • Liv Jensen(1)
8:22.4
6 3 Bagsværd I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
8:32.3
7 5 Ægir II
  • Marie Martens Christensen(1)
9:08.4
232
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 13:07
Plac. # Navn Tid
1 8 Holstebro/KCHO III
  • Tobias Kramer(1)
6:28.0
2 13 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
6:32.9
3 15 Holstebro/KCHO II
  • Christian Søndergaard(1)
6:35.9
4 11 Bagsværd I
  • Elias Ellehammer(1)
6:36.8
5 10 Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
6:45.4
6 12 Kolding/KCO I
  • Mads Kirstein(1)
6:47.3
7 26 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Mattias Durhuus(1)
6:52.4
8 9 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
6:54.2
9 14 Bagsværd IV
  • Mads Rubin(1)
7:09.3
10 17 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
7:16.4
11 16 København I
  • Villads Svane Hansen(1)
7:20.8
12 21 Odense/KCO I
  • Tobias Højland Bendixen(1)
7:27.6
13 23 Odense/KCO II
  • Noah Schioldan(1)
7:29.7
14 24 Bagsværd V
  • Marcus Modest Bruni(1)
7:39.8
15 18 Roskilde I
  • William Windel Krogh(1)
7:45.0
16 19 Ægir II
  • Mikkel Avlund Overgaard(1)
7:46.4
17 22 Landskrona Roddklubb I
  • Melker Larsson(1)
7:55.3
18 20 Bagsværd VI
  • Thøger Bjerg(1)
8:02.8
19 25 Bagsværd III
  • Henning Friedrichsen(1)
8:21.5
234
U18 WErgo Junior u. 18 Piger - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 13:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
7:30.8
2 3 Hadsund I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
7:31.9
3 2 KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
7:36.1
4 4 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
7:45.7
5 5 Odder I
  • Trine Leitzke(1)
8:23.0
6 6 Roskilde I
  • Anna Lendal Holm(1)
8:51.4
236
U18 MErgo Junior u. 18 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 13:25
Plac. # Navn Tid
1 8 Holstebro/KCHO I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
6:09.8
2 9 Odder I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
6:27.5
3 11 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
6:41.8
4 12 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
6:44.0
5 14 Odense/KCO I
  • Frederik Markvardsen(1)
6:45.0
6 10 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
6:49.9
7 15 Roskilde II
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
7:14.7
8 16 KVIK I
  • Alexander Vilstrup Christensen(1)
7:35.3
238
U19 WErgo Junior u. 19 Piger - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 13:25
Plac. # Navn Tid
1 17 Odense/KCO I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
7:12.2
2 19 Hadsund I
  • Ida Blomstrand(1)
7:36.1
3 20 Roskilde I
  • Caroline Munch(1)
7:41.6
4 22 KVIK I
  • Kristine Søndergaard Hansen (1)
7:48.6
5 21 Bagsværd I
  • Astrid Højgaard(1)
7:49.8
6 18 Bagsværd II
  • Emma Braad Olesen(1)
7:50.5
240
U19 MErgo Junior u. 19 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 13:25
Plac. # Navn Tid
1 26 Bagsværd I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
6:29.5
2 23 DSR II
  • Magnus Erik Timm(1)
6:30.7
3 27 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
6:34.9
4 24 DSR III
  • Malthe Christiansen(1)
6:42.6
5 30 København I
  • Asbjørn Neumann(1)
6:42.9
6 29 Holstebro/KCHO II
  • Patrick Klestrup(1)
6:43.6
7 28 Holstebro/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
6:45.2
8 33 Roskilde II
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
6:47.6
9 25 KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok(1)
6:56.3
10 35 Landskrona Roddklubb I
  • Rio Folke Philips(1)
7:03.0
11 32 Hadsund I
  • Haris Alagic(1)
7:03.9
12 31 Sorø I
  • Peter Skou **(1)
7:04.5
13 34 KVIK II
  • Albert Martin Ebersbach(1)
7:50.1
300
WErgo Løb for funktionsnedsatte kvinder - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
304
MErgo Løb for funktionsnedsatte mænd - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
401
U23 LWErgo Kvinder letvægt - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 13:43
Plac. # Navn Tid
1 1 DSR I
  • Amalie Riff Brems(1)
7:37.6
2 2 Aarhus I
  • Laura Boldsen(1)
7:52.5
3 3 Roskilde I
  • Malli Segoli(1)
7:54.8
402
U23 WErgo Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 13:43
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd I
  • Frida Sanggaard(1)
6:47.2
2 15 Odense/KCO II
  • Anne Larsen(1)
7:01.9
3 6 Odense/KCO I
  • Sarah Lindberg(1)
7:15.1
4 12 DSR III
  • Cecilie Brünnich Sørensen(1)
7:15.4
5 13 DSR II
  • Christine Cardel(1)
7:19.5
6 5 DSR IV
  • Mathilde Kiilgaard(1)
7:22.9
7 10 Bagsværd III
  • Mathilde Norking(1)
7:27.4
8 9 Roskilde I
  • Ingrid Bo Andersen(1)
7:34.1
9 8 DSR I
  • Cecilie Girke(1)
7:38.1
10 7 Bagsværd IV
  • Matilde Hjorth(1)
7:48.1
11 14 DSR V
  • Louise Hyldager(1)
7:48.4
12 11 Silkeborg I
  • Mathilde Arnth Sørensen(1)
8:31.7
403
U23 LMErgo Mænd letvægt - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 13:43
Plac. # Navn Tid
1 29 Lyngby/KKL I
  • Christian Thor Hagemann(1)
6:22.9
2 31 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
6:24.3
3 32 Holstebro/KCHO I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
6:38.9
4 30 Furesø I
  • Jonas Lund(1)
6:45.3
5 34 Hadsund I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
6:55.1
6 33 Bagsværd I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
6:59.9
404
U23 MErgo Mænd - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 14:01
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde I
  • Bastian Secher(1)
5:55.8
2 2 Holstebro/KCHO II
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
5:59.8
3 4 Lyngby/KKL I
  • Emil Lenzing(1)
6:04.8
4 3 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Valbirk(1)
6:05.5
5 5 Odense/KCO I
  • Oscar Mazza(1)
6:07.0
6 12 DSR III
  • Jakob Grænge Hansen(1)
6:14.0
7 6 København I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
6:14.7
8 9 Holstebro/KCHO III
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
6:15.5
9 15 DSR II
  • Malte Rusbjerg (1)
6:20.2
10 8 KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
6:20.8
11 7 Roskilde II
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
6:23.1
12 17 DSR IV
  • Philip Ahle Erichsen(1)
6:23.7
13 16 Kertem. I
  • Kresten Morh Ernst(1)
6:26.8
14 14 DSR I
  • Nicolai Bernsen(1)
6:27.4
15 11 KVIK II
  • Torbjørn Frankel(1)
6:33.6
16 13 Roskilde III
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
6:54.2
405
LWErgo Åben Kvinder letvægt - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 13:43
Plac. # Navn Tid
1 17 Rønne I
  • Kate Petersen(1)
7:38.0
406
WErgo Åben Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 13:43
Plac. # Navn Tid
1 18 KVIK I
  • Fie Udby Erichsen(1)
6:36.0
2 19 Aarhus II
  • Nina Hollensen(1)
6:43.0
3 23 Bagsværd I
  • Ida Gørtz Jacobsen(1)
6:53.4
4 20 DSR III
  • Christina Juhl Johansen(1)
6:54.3
5 26 DSR IV
  • Nikoline Laidlaw(1)
6:55.3
6 21 DSR I
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
6:56.5
7 28 KVIK II
  • Luise Lund Hansen(1)
7:13.4
8 22 Holstebro/KCHO I
  • Trine Dahl Pedersen(1)
7:32.1
9 24 ARA I
  • Christina Jensen(1)
7:34.7
10 27 DSR II
  • Natasha Frandsen(1)
7:39.9
11 25 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
7:49.2
407
LMErgo Åben Mænd letvægt - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 14:01
Plac. # Navn Tid
1 19 DSR I
  • Emil Espensen(1)
6:10.1
2 20 Bagsværd II
  • Oscar Petersen(1)
6:15.0
3 21 Odense/KCO I
  • Sebastian Terp(1)
6:16.6
4 24 Lyngby/KKL I
  • Alexander Modest(1)
6:18.7
5 18 Aarhus I
  • James Dodd(1)
6:28.1
6 22 Holstebro/KCHO I
  • Frederik Taulbjerg(1)
6:33.1
7 23 KVIK I
  • Mikkel Schelde(1)
6:54.2
408
MErgo Åben Mænd - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 14:01
Plac. # Navn Tid
1 25 DSR I
  • Sverri S. Nielsen(1)
5:44.3
2 30 Roskilde I
  • Joachim Sutton(1)
5:50.9
3 28 DSR V
  • Frank Steffensen(1)
5:51.7
4 27 København I
  • Fred Vystavel(1)
5:54.7
5 26 Odense/KCO I
  • Nick H. Larsen(1)
5:58.2
6 29 DSR III
  • Christoffer Kruse(1)
6:01.9
7 31 DSR IV
  • Tobias Kempf(1)
6:05.8
8 32 København II
  • Sebastian Bache(1)
6:14.1
9 33 DSR II
  • Castor Valbum Rasmussen(1)
6:24.7
10 34 KVIK I
  • Mads Brogaard(1)
6:51.9
409
MErgo Åben Mænd - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 14:22
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg Universitet II
  • Mark Kjeldgaard(1)
6:18.6
2 3 Aalborg Universitet I
  • Niels Kunckel Knudsen(1)
6:24.6
3 4 Aalborg Universitet III
  • Phillip Sperling(1)
6:33.5
4 9 DSR III
  • Bjarke Nielsen(1)
6:34.9
5 2 Odense/KCO I
  • Martin Ask Klausholt Andersen(1)
6:35.2
6 5 Aalborg Universitet IV
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(1)
6:39.9
7 6 Aalborg Universitet VII
  • Søren Bagger Christensen(1)
6:44.6
8 8 Aalborg Universitet V
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
6:48.0
9 10 DSR I
  • Tor Kristian Høyer Rasmussen(1)
6:58.4
10 7 KVIK I
  • Simon Donk(1)
7:09.8
410
WErgo Åben Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 14:22
Plac. # Navn Tid
1 12 Aalborg Universitet I
  • Marie Møller Nielsen(1)
7:16.0
2 11 Aalborg Universitet II
  • Karen Hougaard Frost(1)
7:29.1
3 15 KVIK I
  • Kristine Van Der Keur(1)
7:36.8
4 13 Aalborg Universitet III
  • Stine Tillebæk Søndergaard(1)
7:43.8
5 14 Aalborg Universitet V
  • Eva Povlsgaard Nebeling(1)
7:48.9
6 18 DSR I
  • Irene Kjærskov Pedersen(1)
8:14.5
7 19 KVIK III
  • Camilla Marie Nyborg(1)
8:34.5
8 16 KVIK II
  • Mette Skjold Elmelund(1)
8:44.2
501
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 14:40
Plac. # Navn Tid
1 5 BH I
  • Majken Hauge Johansen(1)
  • Eskild Ebbesen(2)
  • Nicolai Boserup(3)
  • Elise Ross-Hansen(4)
7:38.2
2 9 Haugaard Company
  • Brian Sørensen(1)
  • Charlotte Buchwaldt(2)
  • Carl Johan Runge Andersen(3)
  • Rene Hansen(4)
7:40.5
3 13 bodyCoach på podiet
  • Thomas Christensen(1)
  • Jakob Sevel(2)
  • Michael Skjoldan(3)
  • Flemming Pristed(4)
7:41.5
4 2 Malermester Bo Hartz
  • Bo Hartz(1)
  • Jane Hagan(2)
  • Mette Møller(3)
  • Ole Kongsbak(4)
7:47.0
5 16 Aalborg Universitet
  • Søren Bagger Christensen(1)
  • Troels Dalgaard Danielsen(2)
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(3)
  • Jesper Quist Jensen(4)
7:58.5
6 8 BH III
  • Henriette Høyer(1)
  • Mads Jakobsen(2)
  • Ulrik Fenneberg(3)
  • Margit Haahr Hansen'67(4)
8:02.6
7 1 bodyCoach Super Women
  • Lene Ejerskov(1)
  • Malene Dalmark(2)
  • Mille Pristed(3)
  • Vibeke Søndergaard(4)
8:08.2
8 6 Obesity Pharmacology
  • Marina Kjærgaard Gerstenberg(1)
  • Rune Ehrenreich Kuhre(2)
  • Helle Vilhelmsen(3)
  • Alberte Buch-Rasmussen(4)
8:16.2
9 12 BH II
  • Mads Fischer(1)
  • Helle Heldbo(2)
  • Lars Olsen(3)
  • Frederik Andre Bork(4)
8:17.2
10 17 BH IV
  • Morten Lyngkær(1)
  • Morten Stakroge(2)
  • Caroline Frydenberg(3)
  • Timothy Antonie-Hansen(4)
8:20.0
11 7 Obesity Pharmacology II
  • Lotte Simonsen(1)
  • Berit Christoffersen(2)
  • Trine Pagh Ludvigsen(3)
  • Henrik Marcher(4)
8:22.2
12 11 bodyCoach Strong Mix
  • Anders Lundgren(1)
  • Anders Adelhorst(2)
  • Susanne Søby(3)
  • Søren Ørjan(4)
8:24.8
13 14 Process Engineering A/S I
  • Jimmy Trap Friis(1)
  • Jesper Schulth Fredsted(2)
  • Peter Lindblom(3)
  • Adar Lieb Pelter(4)
8:30.1
14 15 bodyCoach Raw Power
  • Henrik Hansen(1)
  • Simon Krogh(2)
  • Jeasper Krøll(3)
  • Thomas Ladefoged(4)
8:46.1
15 4 Obesity/Diabetes Pharmacology
  • Jonas Kildegaard(1)
  • Jette Platou(2)
  • Johnny Kaltoft Nisted(3)
  • Lotte Schmidt Marcher(4)
8:47.6
16 3 bodyCoach power Girls
  • Anne-Marie Pyndt Lindberg(1)
  • Malene Forup(2)
  • Louise Bremholm(3)
  • Meshkat Javadi(4)
8:59.1
17 10 bodyCoach Rigtige Mænd
  • Dan Terkildsen(1)
  • Mette Neergaard(2)
  • Kenneth Frøslev(3)
  • Frank Olesen(4)
9:40.8
502
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 14:40
Plac. # Navn Tid
1 25 Hadsund Skole I
  • Kian Harati(1)
  • Gustav Overgaard Hamann(2)
  • Frederik Bertelsen(3)
  • August Herman Wisholm(4)
8:09.9
2 26 Mariagerfjord Gymnasium I
  • Ida Blomstrand(1)
  • Malthe Dybdahl Malling(2)
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(3)
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(4)
8:24.8
3 28 Mariagerfjor Gymnasium II
  • Oliver Bach(1)
  • Lea Lûbeck(2)
  • Jeppe Thomsen(3)
  • Haris Alagic(4)
8:33.9
4 21 Hadsund Skole II
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
  • Gustav Klingenberg Haussmann(2)
  • Naja Lübeck(3)
  • Amalie Hvid Rasmussen(4)
8:40.0
5 27 Munkekærskolen I
  • Emil Lund(1)
  • Victor Thyboe(2)
  • Niklas Garlin(3)
  • Marius Mejlsfeldt(4)
8:44.7
6 29 Aalborg Tekniske Gymnasium
  • Jacob Brahe Møller(1)
  • Benjamin Guldbæk Bach(2)
  • Emilie Overgaard Ringøen(3)
  • William Kjærgaard(4)
8:50.8
7 19 Halgaard m.m.
  • Anna Bosnes(1)
  • Amalie Borbye Astrup(2)
  • William Ørts(3)
  • My Alberte Schaaf(4)
8:52.4
8 20 Halgaard/Rolf Krake II
  • Andrea Kramer Liboriussen(1)
  • Sarah Aslak Gilberg(2)
  • Mai Søgaard Hvilsom(3)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(4)
8:54.5
9 23 Rolf Krake
  • Anna Skovdam(1)
  • Caroline Fredslund Sørensen(2)
  • Naja Noer Normann Andersen(3)
  • Simon Madsen(4)
8:56.2
10 22 Hadsund Skole III
  • AnneSofie Zenft Busse(1)
  • Maria J. Johansen(2)
  • Marie Ellen Toft Sørensen(3)
  • Celine Rohde Bruun Hansen(4)
9:14.2
11 24 Halgaard/Rolf Krake
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
  • William Kjær Salmansen(2)
  • Kasper Søndergaard(3)
  • Marco Riemenschneider(4)
9:55.3
12 18 Hadsund Skole IV
  • Kathrine Jacobsen(1)
  • Josefine Antoinette Brink(2)
  • Gustav Juel Hansen(3)
  • Victoria Clara Brink(4)
10:06.1
601
U13 WErgo Junior u. 13 SPRINT Piger - 100m 1. Afdeling
2020-01-18 14:59
Plac. # Navn Tid
1 10 Sorø IV
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
0:20.3
2 9 Sorø II
  • Frederikke Aagaard(1)
0:22.4
3 7 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
0:23.0
4 11 Rødvig I
  • Sara Blacharczyk(1)
0:23.8
5 2 Sorø I
  • Celina Juhl(1)
0:24.4
6 8 Køge R I
  • Maya Chimfwembe Sørensen(1)
0:24.7
7 1 Odder I
  • Clara Mikkelsen(1)
0:25.6
8 3 Odder II
  • Hannah Faber Laursen(1)
0:27.6
9 5 Rødvig II
  • Juliane Hoffmann Hansen (1)
0:27.8
10 12 Ringsted I
  • Johanna J. Johansen(1)
0:27.9
11 4 Sorø III
  • Ida Vilhelmsen(1)
0:28.7
602
U13 MErgo Junior u. 13 SPRINT Drenge - 100m 1. Afdeling
2020-01-18 14:59
Plac. # Navn Tid
1 13 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Nóa Heri Rúnason(1)
0:20.7
2 20 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
0:21.7
3 18 Bagsværd II
  • Storm Genet(1)
0:22.4
4 14 Køge R I
  • Valdemar Engell Sewohl(1)
0:23.3
5 19 Rødvig II
  • Thomas Hampen(1)
0:24.2
6 15 Holstebro/KCHO
  • Mikkel Madsen(1)
0:25.7
7 16 Bagsværd I
  • Jacob Austin Munkholm(1)
0:30.5
8 17 Rødvig I
  • Noa Jakobsen(1)
0:34.2
603
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2020-01-18 15:11
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø II
  • Sofie Steffensen(1)
0:40.1
2 12 Odense/KCO I
  • Bjørk Kallesøe(1)
0:41.3
3 7 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) III
  • Elisabeth Andrasdóttir Sigurðsson(1)
0:41.7
4 1 Stevns II
  • Isabella Bache(1)
0:41.7
5 13 Roskilde I
  • Silje Trenter(1)
0:41.8
6 10 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Bára Wang Olsen(1)
0:42.3
7 3 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
0:42.6
8 5 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
0:44.0
9 4 Holstebro/KCHO I
  • Andrea Kramer Liboriussen(1)
0:44.1
10 8 Holstebro/KCHO II
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
0:44.9
11 6 Køge R I
  • Maja Wolska(1)
0:45.1
12 11 Holstebro/KCHO III
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
0:46.3
13 9 Køge R II
  • Filippa Birk Hansen(1)
0:51.5
604
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2020-01-18 15:11
Plac. # Navn Tid
1 14 Holstebro/KCHO I
  • Jens Pedersen(1)
0:35.8
2 15 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
0:36.5
3 23 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) II
  • Magnus Patursson Midjord(1)
0:37.2
4 16 Holstebro/KCHO II
  • Rasmus Bechmann(1)
0:39.0
5 24 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) II
  • Regin Malaki Henriksen(1)
0:39.0
6 27 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Niels Juul Akraberg Poulsen(1)
0:40.2
7 28 Humlebæk I
  • Laurits Hammond Hjorth(1)
0:40.4
8 17 Sorø II
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
0:40.4
9 19 Bagsværd V
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
0:43.9
10 18 Bagsværd IV
  • Karl Heuer(1)
0:44.0
11 20 Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
0:44.8
12 26 Odense/KCO I
  • Gustav Krogh(1)
0:44.9
13 21 Bagsværd II
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
0:45.7
14 22 Bagsværd VI
  • Theis Wolfram(1)
0:48.5
15 25 Bagsværd III
  • Erik Friedrichsen(1)
0:48.8
605
U17 WErgo Junior u. 17 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2020-01-18 15:14
Plac. # Navn Tid
1 1 Rødvig I
  • Frederikke Munch **(1)
0:38.3
2 2 Holstebro/KCHO I
  • Laura Møller(1)
0:39.9
3 16 Bagsværd I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
0:41.5
4 5 Sorø III
  • Liva Østergaard Nielsen(1)
0:42.2
5 6 Ægir I
  • Liv Jensen(1)
0:43.0
6 18 Munkekærskolen I
  • Monique Lennet (1)
0:43.0
7 4 Ringsted I
  • Maria J. Johansen(1)
0:43.8
8 7 Silkeborg I
  • Mathilde Lyngholm(1)
0:44.2
9 8 Bagsværd III
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
0:44.6
10 9 Silkeborg II
  • Marie Kleist(1)
0:44.6
11 11 Ægir II
  • Marie Martens Christensen(1)
0:45.0
12 10 Bagsværd II
  • Hannah Thrane(1)
0:45.7
13 14 Sorø I
  • Elaina Bjørkman(1)
0:45.7
14 17 Sorø IV
  • Signe Thorup(1)
0:45.7
15 13 Odder I
  • Anne Kristine Bech Asaa(1)
0:46.4
16 15 Sorø II
  • Babette Post-Kallenbach(1)
0:48.9
606
U17 MErgo Junior u. 17 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2020-01-18 15:17
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO III
  • Tobias Kramer(1)
0:31.6
2 2 Holstebro/KCHO II
  • Christian Søndergaard(1)
0:32.9
3 3 Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
0:33.2
4 23 Kolding/KCO I
  • Mads Kirstein(1)
0:34.0
5 19 Munkekærskolen I
  • Emil Lund(1)
0:34.7
6 4 Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
0:34.7
7 22 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Mattias Durhuus(1)
0:35.1
8 5 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
0:35.5
9 21 Munkekærskolen II
  • Marius Mejlsfeldt(1)
0:35.6
10 6 Bagsværd VI
  • Mads Rubin(1)
0:35.8
11 25 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) II
  • Petur Fróðason(1)
0:35.9
12 9 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
0:36.0
13 8 Holstebro/KCHO IV
  • Hjalte Westeraa(1)
0:37.3
14 10 Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(1)
0:37.5
15 24 Bagsværd VII
  • Marcus Modest Bruni(1)
0:37.7
16 20 Munkekærskolen III
  • Niklas Garlin(1)
0:37.8
17 13 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
0:37.9
18 11 KVIK I
  • Emil Thim Nielsen(1)
0:38.0
19 12 Ægir II
  • Mikkel Avlund Overgaard(1)
0:38.9
20 30 Humlebæk I
  • Andreas Gjerding(1)
0:39.3
21 14 Bagsværd V
  • Jeppe Dolmer Nielsen(1)
0:39.4
22 28 Bagsværd IX
  • Thøger Bjerg(1)
0:40.5
23 26 Bagsværd III
  • Henning Friedrichsen(1)
0:41.1
24 16 Stevns III
  • Nikolaj Hausman Olsen(1)
0:42.0
25 15 Odder I
  • Andreas Vestergaard Petersen(1)
0:42.9
26 17 Bagsværd IV
  • Jakob Lynbech(1)
0:46.6
607
U19 WErgo Junior u. 19 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2020-01-18 15:14
Plac. # Navn Tid
1 19 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
0:36.2
2 20 Roskilde I
  • Caroline Munch(1)
0:38.0
3 22 Bagsværd I
  • Astrid Højgaard(1)
0:39.5
4 21 Bagsværd II
  • Emma Braad Olesen(1)
0:40.7
5 23 Odder I
  • Trine Leitzke(1)
0:43.9
608
U19 MErgo Junior u. 19 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2020-01-18 15:14
Plac. # Navn Tid
1 25 Holstebro/KCHO I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
0:31.4
2 26 Odder I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
0:31.4
3 27 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
0:32.1
4 33 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
0:32.3
5 31 Sandavágs Ítróttarfelag
  • Símon Tórur Joen-Jacobsen(1)
0:32.7
6 28 Bagsværd I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
0:33.1
7 35 Sandavágs Ítróttarfelag
  • Høgni á Plógv(1)
0:33.7
8 32 Roskilde II
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
0:33.8
9 29 KVIK I
  • Albert Martin Ebersbach(1)
0:36.2
10 30 KVIK II
  • Alexander Vilstrup Christensen(1)
0:38.0
11 34 Munkekærskolen I
  • Victor Thyboe(1)
0:38.5
609
WErgo Åben SPRINT Kvinder - 200m 1. Afdeling
2020-01-18 15:20
Plac. # Navn Tid
1 7 DSR II
  • Christine Cardel(1)
0:36.5
2 8 Bagsværd I
  • Marie Ramm(1)
0:37.6
3 1 ARA I
  • Christina Jensen(1)
0:37.7
4 5 DSR III
  • Margit Haahr Hansen(1)
0:37.8
5 6 Bagsværd II
  • Mathilde Norking(1)
0:37.9
6 9 DSR I
  • Anna Calina Schanze(1)
0:38.6
7 2 Silkeborg I
  • Mathilde Arnth Sørensen(1)
0:39.9
8 4 Crossfit Aros I
  • Winnie Petersen(1)
0:40.4
9 3 Bagsværd III
  • Matilde Hjorth(1)
0:41.1
610
MErgo Åben SPRINT Mænd - 200m 1. Afdeling
2020-01-18 15:20
Plac. # Navn Tid
1 21 DSR II
  • Philip Ahle Erichsen(1)
0:30.4
2 12 Uden Klub I
  • Niklas Grundt Hansen(1)
0:30.4
3 20 KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
0:30.6
4 13 DSR I
  • Bjarke Nielsen(1)
0:30.9
5 10 Holstebro/KCHO I
  • Kasper Holm Henriksen(1)
0:32.2
6 15 Aalborg II
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
0:32.6
7 16 Aalborg IV
  • Jesper Quist Jensen(1)
0:32.7
8 14 Cameo I
  • Leif Ola Kvalvik(1)
0:33.7
9 17 Bagsværd II
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
0:36.4
10 11 Køge R I
  • Jens Gliese(1)
0:37.6
11 18 KVIK II
  • Mattheiu Rey(1)
0:39.8
611
MErgo Åben SPRINT Mænd - 200m 1. Afdeling
2020-01-18 15:20
Plac. # Navn Tid
1 27 Aalborg Universitet I
  • Niels Kunckel Knudsen(1)
0:30.0
2 22 Aalborg Universitet II
  • Mark Kjeldgaard(1)
0:31.6
3 29 Aalborg Universitet IV
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(1)
0:32.4
4 24 Aalborg Universitet III
  • Phillip Sperling(1)
0:32.5
5 23 Aalborg Universitet VI
  • Søren Bagger Christensen(1)
0:32.9
6 30 Aalborg Universitet V
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
0:33.6
7 25 Odense/KCO I
  • Martin Ask Klausholt Andersen(1)
0:33.6
8 28 KVIK I
  • Simon Donk(1)
0:36.7
612
WErgo Åben SPRINT Kvinder - 200m 1. Afdeling
2020-01-18 15:20
Plac. # Navn Tid
1 31 Aalborg Universitet I
  • Marie Møller Nielsen(1)
0:36.3
2 32 Aalborg Universitet III
  • Stine Tillebæk Søndergaard(1)
0:38.2
3 33 Aalborg Universitet II
  • Karen Hougaard Frost(1)
0:38.3
4 37 Aalborg Universitet V
  • Eva Povlsgaard Nebeling(1)
0:41.8
5 34 KVIK I
  • Kristine Van Der Keur(1)
0:41.9
6 35 KVIK III
  • Camilla Marie Nyborg(1)
0:42.9
7 36 KVIK II
  • Mette Skjold Elmelund(1)
0:43.1
701
U17 W/M 4-Stafet Junior u. 17 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 15:42
Plac. # Navn Tid
1 21 Holstebro/KCHO III
  • Christian Søndergaard(1)
  • Tobias Kramer(2)
  • Simon Mikkelsen(3)
  • Nikolaj Dalbøl(4)
8:07.5
2 19 Jels I
  • Marius Thomsen(1)
  • Mikkel Peter Noe(2)
  • Nicklas Frost Davidsen(3)
  • Oliver Juul Eliasen(4)
8:29.6
3 9 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
  • Magnus Bang(2)
  • Maja Sejersen(3)
  • Nathalie Bruun(4)
8:31.5
4 5 Sorø
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Frederikke Aagaard(2)
  • Sofie Steffensen(3)
  • Mejse Østergaard Nielsen(4)
8:42.3
5 11 Holstebro/KCHO II
  • Simon Madsen(1)
  • Lucas Sittrup Kallesøe(2)
  • Rasmus Bechmann(3)
  • William Ørts(4)
8:42.6
6 16 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
  • Liv Jensen(2)
  • Marie Martens Christensen(3)
  • Mikkel Avlund Overgaard(4)
8:45.9
7 17 Odense/KCO I
  • Tobias Højland Bendixen(1)
  • Noah Schioldan(2)
  • Bjørk Kallesøe(3)
  • Alba Sundstrøm(4)
8:46.5
8 4 Holstebro/KCHO V
  • Anna Bosnes(1)
  • My Alberte Schaaf(2)
  • Caroline Fredslund Sørensen(3)
  • Naja Noer Normann Andersen(4)
8:54.9
9 3 Holstebro/KCHO IV
  • Anna Skovdam(1)
  • Amalie Borbye Astrup(2)
  • Sarah Aslak Gilberg(3)
  • Andrea Kramer Liboriussen(4)
8:56.5
10 15 Bagsværd III
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
  • Hannah Thrane(2)
  • Marcus Modest Bruni(3)
  • Thøger Bjerg(4)
9:00.3
11 20 Bagsværd
  • Elias Ellehammer(1)
  • Jakob Lynbech(2)
  • Jeppe Dolmer Nielsen(3)
  • Mads Rubin(4)
9:00.9
12 12 Sorø
  • Celina Juhl(1)
  • Dina Poulsen(2)
  • Mads Christensen(3)
  • Valdemar Vilhelmsen(4)
9:14.1
13 18 Furesø I
  • Victor Seedorff(1)
  • Kornelija Vaisvylaite(2)
  • Valdemar Kleberg(3)
  • Viggo Winston Kleva Simonsen(4)
9:15.6
14 14 Holstebro/KCHO VI
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
  • Kasper Søndergaard(2)
  • William Kjær Salmansen(3)
  • Hjalte Westeraa(4)
9:15.8
15 22 Bagsværd
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Buster Kiilerich Madsen(2)
  • Erik Friedrichsen(3)
  • Nikolaj Kragh SImonsen(4)
9:20.4
16 10 Sorø I
  • Babette Post-Kallenbach(1)
  • Elaina Bjørkman(2)
  • Liva Østergaard Nielsen(3)
  • Signe Thorup(4)
9:22.7
17 6 Roskilde
  • Esben Friis Thanning(1)
  • Anders Lendal Holm(2)
  • Ismail Zahid(3)
  • Ibrahim Zahid(4)
9:27.9
18 7 Holstebro/KCHO
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • Mikkel Madsen(2)
  • Marco Riemenschneider(3)
  • Noah Baltser Lyngaard(4)
9:31.5
19 2 Køge R I
  • Filippa Birk Hansen(1)
  • Maja Wolska(2)
  • Maya Chimfwembe Sørensen(3)
  • Valdemar Engell Sewohl(4)
9:35.3
20 13 Sorø II
  • August Husted Coutant(1)
  • Emil Jelstrup(2)
  • Ida Vilhelmsen(3)
  • Jonas Lindegaard(4)
9:39.0
21 8 Bagsværd V
  • Jacob Austin Munkholm(1)
  • Karl Heuer(2)
  • Storm Genet(3)
  • Theis Wolfram(4)
9:41.6
702
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 4000m 1. Afdeling
2020-01-18 15:54
Plac. # Navn Tid
1 4 KVIK
  • Fie Udby Erichsen(1)
  • Torill Lindebjerg(2)
  • Peter Weile(3)
  • Marianne Becker(4)
15:47.7
2 1 Sorø
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Bonnie Noer(2)
  • Jeanette Emde Jensen **(3)
  • Ulla Hvid(4)
16:15.8
3 5 Holstebro/KCHO
  • Tobias Bork Kristensen(1)
  • Jens Pedersen(2)
  • Laura Møller(3)
  • Trine Dahl Pedersen(4)
16:22.3
4 13 Odense/KCO
  • Anne Larsen(1)
  • Nick H. Larsen(2)
  • Sebastian Terp(3)
  • Anne Larsen(4)
16:27.1
5 12 Odense/KCO I
  • Frederik Markvardsen(1)
  • Oscar Mazza(2)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(3)
  • Sarah Lindberg(4)
16:31.3
6 18 DSR
  • Magnus Erik Timm(1)
  • Frank Steffensen(2)
  • Malthe Christiansen(3)
  • Casper Girke Christensen(4)
16:37.9
7 7 Odder
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
  • Per Amby(2)
  • Trine Leitzke(3)
  • Andreas Vestergaard Petersen(4)
16:54.0
8 17 KVIK II
  • Simon Bjærre(1)
  • Christian Schack Pedersen(2)
  • Jesper Sexauer Bloch Kloster(3)
  • Troels Ilsøe Mahneke(4)
17:02.6
9 10 Roskilde I
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
  • Malli Segoli(2)
  • Victor Hellmann Lauritsen(3)
  • Simone Sørensen(4)
17:06.1
10 9 DSR
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
  • Samantha Don Robbins(2)
  • Andreas Bech Mikkelsen(3)
  • Irene Kjærskov Pedersen(4)
17:11.7
11 16 Sorø II
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • Marcel Nyvang(2)
  • Peter Skou **(3)
  • Rasmus Lind(4)
17:12.3
12 3 Bagsværd I
  • Emma Braad Olesen(1)
  • Mathilde Norking(2)
  • Matilde Hjorth(3)
  • Marie Ramm(4)
17:14.7
13 6 Sorø I
  • Bjarne Hjorth(1)
  • Peter Carstens(2)
  • Peter Lindblom(3)
  • Ruth Köster(4)
17:16.8
14 11 Bagsværd
  • Astrid Højgaard(1)
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(2)
  • Magnus Quaade Oddershede(3)
  • Line Møller(4)
17:38.9
15 14 Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
  • Andreas Borg(2)
  • Jonas Lund(3)
  • Ole Præst Larsen(4)
17:39.5
16 2 Roskilde I
  • Anna Plæhn Poulsen(1)
  • Anna Lendal Holm(2)
  • Laura Poulsen(3)
  • William Windel Krogh(4)
17:48.1
17 8 DSR
  • Natasha Frandsen(1)
  • Tanja Igland(2)
  • Stine Roum(3)
  • Tor Kristian Høyer Rasmussen(4)
17:59.3
18 15 KVIK
  • Emil Thim Nielsen(1)
  • Torbjørn Frankel(2)
  • Alexander Vilstrup Christensen(3)
  • Albert Martin Ebersbach(4)
18:00.6
703
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 15:42
Plac. # Navn Tid
1 23 Aalborg Universitet I
  • Niels Kunckel Knudsen(1)
  • Mark Kjeldgaard(2)
  • Phillip Sperling(3)
  • Simon Nygaard-Thomsen(4)
7:17.9
2 24 Aalborg Universitet
  • Marie Møller Nielsen(1)
  • Karen Hougaard Frost(2)
  • Stine Tillebæk Søndergaard(3)
  • Eva Povlsgaard Nebeling(4)
7:25.8
800
30+WErgo Masters Kvinder  30+  - 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 10:38
Plac. # Navn Tid
1 1 Køge R I
  • Louise Birk Hansen(1)
3:58.3
801
30+LWErgo Masters Kvinder  30+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 10:38
Plac. # Navn Tid
1 2 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Sarita Kristina Hansen(1)
3:36.6
802
40+WErgo Masters Kvinder  40+  - 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 10:38
Plac. # Navn Tid
1 3 Horsens I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
3:43.4
2 6 Ringsted I
  • Mette Mandrup Kjær(1)
3:44.7
3 4 Nyborg I
  • Lena Stolzenbach(1)
3:52.2
4 5 Rødvig I
  • Anja Mainz(1)
3:52.2
803
40+LWErgo Masters Kvinder  40+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 10:38
Plac. # Navn Tid
1 7 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
3:46.3
2 8 Nyborg I
  • Dóra Remenyik(1)
4:01.9
804
50+WErgo Masters Kvinder  50+  - 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 10:38
Plac. # Navn Tid
1 9 Sorø I
  • Ulla Hvid(1)
3:37.1
2 10 Nyborg I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
3:46.9
3 11 Ringsted I
  • Anne Mette Christiansen(1)
3:51.5
4 12 Furesø I
  • Jane Hagan(1)
3:54.3
805
50+LWErgo Masters Kvinder  50+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 10:38
Plac. # Navn Tid
1 14 Sorø I
  • Ruth Köster(1)
3:49.8
806
Master WErgo Masters Kvinder  55+  - 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 10:38
Plac. # Navn Tid
1 15 Furesø I
  • Mette Møller(1)
3:49.3
2 16 HDR I
  • Yvonne Mackeprang(1)
4:04.5
807
Master LWErgo Masters Kvinder  55+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 10:38
Plac. # Navn Tid
1 17 KVIK I
  • Marianne Becker(1)
3:47.8
2 18 Humlebæk I
  • Mette Porsmose(1)
4:01.9
808
60+WErgo Masters Kvinder  60+  - 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 10:38
Plac. # Navn Tid
1 21 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
3:52.7
2 19 HDR I
  • Mette Cederkvist(1)
3:59.6
3 20 Skovshoved I
  • Kate Skavin(1)
4:34.2
809
60+LWErgo Masters Kvinder  60+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 10:38
Plac. # Navn Tid
1 22 Sorø I
  • Bonnie Noer(1)
3:55.9
2 23 HDR I
  • Ruth Fuursted(1)
4:13.3
810
Master WErgo Masters Women 65+ (65-69 years) - 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:02
Ingen anmeldt, løbet udgår
811
Master LWErgo Masters Kvinder  65+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:02
Plac. # Navn Tid
1 1 HDR I
  • Vibeke Westphall(1)
4:15.1
812
70+WErgo Masters Kvinder  70+  - 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:02
Plac. # Navn Tid
1 2 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
4:01.0
813
70+LWErgo Masters Kvinder  70+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:02
Plac. # Navn Tid
1 3 HDR I
  • Hanne Schackinger(1)
4:23.9
814
80+WErgo Masters Women 80+ (80-89 years) - 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:02
Ingen anmeldt, løbet udgår
815
80+LWErgo Masters Women 80+ LW (80-89 years) - 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:02
Ingen anmeldt, løbet udgår
816
30+MErgo Masters Mænd  30+  - 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:28
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg I
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
3:03.6
2 4 Uden Klub I
  • Niklas Grundt Hansen(1)
3:08.9
3 2 Aalborg II
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
3:13.6
4 3 Køge R I
  • Martin Birk Hansen(1)
3:21.4
817
30+LMErgo Masters Mænd  30+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:28
Plac. # Navn Tid
1 6 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Bergur Robert Dam Jensen(1)
3:09.5
2 5 Furesø I
  • Max Emde(1)
3:23.8
818
40+MErgo Masters Mænd  40+  - 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:28
Plac. # Navn Tid
1 12 KVIK I
  • Peter Weile(1)
2:59.3
2 11 Holstebro/KCHO I
  • Kasper Holm Henriksen(1)
3:01.3
3 9 Landskrona Roddklubb II
  • Daniel Ersborn(1)
3:03.4
4 10 Bodycoach I
  • Flemming Pristed(1)
3:12.5
5 13 Landskrona Roddklubb I
  • Morgan Bengtsson(1)
3:13.6
6 8 Ringsted I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
3:14.2
7 7 Rødvig I
  • Michael Mainz(1)
3:19.7
8 14 Lindenborg I
  • Erik Borup(1)
3:31.8
819
40+LMErgo Masters Mænd  40+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:28
Plac. # Navn Tid
1 15 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
3:11.3
2 16 Ringsted I
  • Jákup Johansen(1)
3:20.7
820
50+MErgo Masters Mænd  50+  - 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:28
Plac. # Navn Tid
1 17 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
3:03.2
2 24 365 Design I
  • Ole Vindfeldt(1)
3:14.5
3 18 Nyborg I
  • Brian Sørensen(1)
3:14.7
4 21 Næstv. I
  • Jan Stampe Jensen(1)
3:21.1
5 25 Ringsted I
  • Kim Dahl Andersen(1)
3:22.0
6 19 Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
3:23.6
7 20 BH I
  • Lars Olsen(1)
3:25.3
8 22 Ishøj II
  • Jens Mundeli-Jensen (1)
3:28.7
9 23 Ishøj I
  • Kim Roch(1)
3:32.3
821
50+LMErgo Masters Mænd  50+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:28
Plac. # Navn Tid
1 26 Køge R I
  • Jens Gliese(1)
3:48.5
822
Master MErgo Masters Mænd  55+  - 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:28
Plac. # Navn Tid
1 27 Viking I
  • Rene Hansen(1)
3:17.5
2 29 Cameo I
  • Leif Ola Kvalvik(1)
3:21.6
3 28 Sorø I
  • Peter Lindblom(1)
3:26.6
4 30 Furesø I
  • Bo Hartz(1)
3:35.6
823
Master LMErgo Masters Mænd  55+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:28
Plac. # Navn Tid
1 31 DSR I
  • Peter Maack Groes(1)
3:29.4
824
60+MErgo Masters Mænd  60+  - 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:28
Plac. # Navn Tid
1 35 Sorø I
  • Peter Carstens(1)
3:20.9
2 34 Humlebæk I
  • Kim Bo Wellendorph(1)
3:23.5
3 32 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
3:25.5
4 37 Skovshoved I
  • Jesper Skavin(1)
3:32.4
5 33 Nyborg I
  • Peter Rasmussen(1)
3:34.7
6 36 Furesø I
  • Ole Præst Larsen(1)
3:37.3
825
60+LMErgo Masters Mænd  60+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:28
Plac. # Navn Tid
1 40 Furesø II
  • Andreas Borg(1)
3:28.2
2 39 Humlebæk I
  • Christian Probst(1)
3:30.6
3 38 Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
3:34.9
826
Master MErgo Masters Mænd  65+  - 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:02
Plac. # Navn Tid
1 5 Hellerup I
  • Geert Cederkvist(1)
3:33.4
2 4 Korsør I
  • Aksel Hansen(1)
3:44.9
827
Master LMErgo Masters Mænd  65+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:02
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø I
  • Bjarne Hjorth(1)
3:29.1
2 7 Ribe
  • Palle Adelhardt(1)
3:38.1
828
70+MErgo Masters Mænd  70+  - 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:02
Plac. # Navn Tid
1 9 Rønne I
  • Geert Olsen(1)
3:32.5
2 8 Hadsund I
  • Niels Bommer(1)
3:46.6
829
70+LMErgo Masters Men 70+ LM (70-79 years) - 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:02
Ingen anmeldt, løbet udgår
830
80+MErgo Masters Mænd  80+  - 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:02
Plac. # Navn Tid
1 10 Fr.cia I
  • Ole Haaning Thomsen(1)
4:08.5
2 11 Bagsværd I
  • Flemming Bay Nielsen(1)
4:14.9
3 12 Bagsværd I
  • Carsten Bech(1)
4:18.0
831
80+LMErgo Masters Mænd  80+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:02
Plac. # Navn Tid
1 13 Sorø I
  • Jørgen Bay Simonsen(1)
4:03.6
2 14 Korsør Atletik & Motion I
  • Bent Lauridsen(1)
4:16.4