Startliste - Danske Mesterskaber 2020

Date: 8 Jan 2020
Løbstider er ca. tider, og kan ændres.

Løb 224
U15 MErgo JCMErgo - Junior C drenge 14 år - 4min
A Finale 0. kl.:00:00

Roskilde II
  • Marinus Bo Kofoed Jensen (Roskilde)
Løb 100
30+WErgo MWErgo - Dame Vet. 30+ (30-39år) - 2000m
1. Afdeling 18. jan kl.:09:30

1

DSR IV
  • Samantha Don Robbins (DSR)

2

DSR VI
  • Ragna Karen Sigurðardóttir (DSR)

3

Køge R I
  • Louise Birk Hansen (Køge R)
Løb 101
30+LWErgo LMWErgo - Dame Vet. 30+ Letvægt (30-39år) - 2000m
Indvejningkl. 07:30
1. Afdeling 18. jan kl.:09:30

4

Rønne I
  • Kate Petersen (Rønne)

5

DSR II
  • Stine Roum (DSR)

6

DSR III
  • Simone Krog Christensen (DSR)

7

Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Sarita Kristina Hansen (FOE)
Løb 104
40+WErgo MWErgo - Dame Vet. 40+ (40-49år) - 2000m
1. Afdeling 18. jan kl.:09:30

8

Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning (Roskilde)

9

Fr.cia I
  • Lise Mortensen (Fr.cia)

10

DSR III
  • Tanja Nors Tardrup (DSR)

11

DSR I
  • Tanja Igland (DSR)

12

Bagsværd I
  • Christina Rindom (Bagsværd)
Løb 105
40+LWErgo LMWErgo - Dame Vet. 40+ Letvægt (40-49år) - 2000m
Indvejningkl. 07:30
1. Afdeling 18. jan kl.:09:30

14

Køge R I
  • Anna Karina Gravad (Køge R)
Løb 108
50+WErgo MWErgo - Dame Vet. 50+ (50-59år) - 2000m
1. Afdeling 18. jan kl.:09:30

15

DSR I
  • Margit Haahr Hansen (DSR)

16

Sorø I
  • Jeanette Emde Jensen ** (Sorø)
Løb 109
50+LWErgo LMWErgo - Dame Vet. 50+ Letvægt (50-59år) - 2000m
Indvejningkl. 07:30
1. Afdeling 18. jan kl.:09:30

17

KVIK I
  • Marianne Becker (KVIK)
Løb 112
60+WErgo MWErgo - Dame Vet. 60+ (60-69år) - 2000m
1. Afdeling 18. jan kl.:09:30

18

Køge R I
  • Mai-Britt Bille (Køge R)

19

HDR I
  • Mette Cederkvist (HDR)
Løb 113
60+LWErgo LMWErgo - Dame Vet. 60+ Letvægt (60-69år) - 2000m
Indvejningkl. 07:30
1. Afdeling 18. jan kl.:09:30

20

Sorø I
  • Birgit Juel-Hansen (Sorø)
Løb 116
70+WErgo MWErgo - Dame Vet. 70+ (70-79år) - 2000m
1. Afdeling 18. jan kl.:09:30

21

Fredensborg I
  • Merete Boldt (Fredensborg)
Løb 117
70+LWErgo LMWErgo - Dame Vet. 70+ Letvægt (70-79år) - 2000m
Indvejningkl. 07:30
1. Afdeling 18. jan kl.:09:30

22

HDR I
  • Hanne Schackinger (HDR)
Løb 158
50+MErgo MMErgo - Herre Vet. 50+ (50-59år) - 2000m
1. Afdeling 18. jan kl.:09:50

1

Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen (DEN)

2

Bagsværd I
  • Steen Nielbo (Bagsværd)

3

Viking I
  • Rene Hansen (Viking)

4

365 Design I
  • Ole Vindfeldt (DEN)

5

Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani (DEN)

6

Næstv. I
  • Jan Stampe Jensen (Næstv.)

7

Ishøj II
  • Jens Mundeli-Jensen (Ishøj)

8

Ishøj I
  • Kim Roch (Ishøj)

9

Hellerup I
  • Peter Gammeltoft (Hellerup)
Løb 159
50+LMErgo LMMErgo - Herre Vet. 50+ Letvægt (50-59år) - 2000m
Indvejningkl. 07:50
1. Afdeling 18. jan kl.:09:50

10

Køge R I
  • Jens Gliese (Køge R)

11

Hadsund I
  • Kuno Lund_Sørensen (Hadsund)

12

DSR I
  • Peter Maack Groes (DSR)
Løb 162
60+MErgo MMErgo - Herre Vet. 60+ (60-69år) - 2000m
1. Afdeling 18. jan kl.:09:50

13

Odder I
  • Per Amby (Odder)

14

Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen (Horsens)

15

Hellerup I
  • Geert Cederkvist (Hellerup)

16

Bagsværd I
  • Henrik Thorup (Bagsværd)
Løb 163
60+LMErgo LMMErgo - Herre Vet. 60+ Letvægt (60-69år) - 2000m
Indvejningkl. 07:50
1. Afdeling 18. jan kl.:09:50

17

DSR I
  • Lars Nielsen (DSR)
Løb 166
70+MErgo MMErgo - Herre Vet. 70+ (70-79år) - 2000m
1. Afdeling 18. jan kl.:09:50

18

Rønne I
  • Geert Olsen (Rønne)
Løb 167
70+LMErgo LMMErgo - Herre Vet. 70+ Letvægt (70-79år) - 2000m
Indvejningkl. 07:50
1. Afdeling 18. jan kl.:09:50

19

Lyngby I
  • Hans Nøhr (Lyngby)
Løb 170
80+MErgo MMErgo - Herre Vet. 80+ (80-89år) - 2000m
1. Afdeling 18. jan kl.:09:50

20

Bagsværd II
  • Carsten Bech (Bagsværd)

21

Helsingør I
  • Erik Schønnemann (Helsingør)

22

Bagsværd I
  • Flemming Bay Nielsen (Bagsværd)
Løb 150
30+MErgo MMErgo - Herre Vet. 30+ (30-39år) - 2000m
1. Afdeling 18. jan kl.:10:10

1

KVIK II
  • Christian Schack Pedersen (KVIK)

2

KVIK IV
  • Troels Ilsøe Mahneke (KVIK)

3

Novo Nordisk I
  • Morten Petersen (DEN)

4

KVIK III
  • Jesper Sexauer Bloch Kloster (KVIK)

5

Køge R I
  • Martin Birk Hansen (Køge R)

6

KVIK I
  • Simon Bjærre (KVIK)
Løb 151
30+LMErgo LMMErgo - Herre Vet. 30+ Letvægt (30-39år) - 2000m
Indvejningkl. 08:10
1. Afdeling 18. jan kl.:10:10

7

Furesø I
  • Max Emde (Furesø)

8

DSR I
  • Andreas Bech Mikkelsen (DSR)

9

Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Bergur Robert Dam Jensen (FOE)
Løb 154
40+MErgo MMErgo - Herre Vet. 40+ (40-49år) - 2000m
1. Afdeling 18. jan kl.:10:10

10

ARK I
  • Asbjørn Adsersen (ARK)

12

Landskrona Roddklubb I
  • Maarten van den Haak (SWE)

13

Kertem. I
  • Stig Nielsen (Kertem.)

14

Lyngby I
  • Asger Lenzing (Lyngby)

15

Bodycoach I
  • Flemming Pristed (Bodycoach)

16

Rødvig I
  • Michael Mainz (Rødvig)

17

KVIK II
  • Mark van Herk (KVIK)

18

Lindenborg I
  • Erik Borup (Lindenborg)

19

Ran I
  • Jonas Haaning (DEN)

20

Bagsværd I
  • Thomas Næraa (Bagsværd)

21

NedeFraKælderen I
  • Michael Hauch (DEN)
Løb 155
40+LMErgo LMMErgo - Herre Vet. 40+ Letvægt (40-49år) - 2000m
Indvejningkl. 08:10
1. Afdeling 18. jan kl.:10:10

22

Sorø I
  • Christian Mølvig (Sorø)

23

Ringsted I
  • Jákup Johansen (Ringsted)

24

Køge R I
  • Søren Winther (Køge R)
Løb 800
30+WErgo MWErgo - Masters Women 30+ (30-39 years) - 1000m
1. Afdeling 18. jan kl.:10:38

1

Køge R I
  • Louise Birk Hansen (Køge R)
Løb 801
30+LWErgo LMWErgo - Masters Women 30+ LW (30-39) - 1000m
Indvejningkl. 08:38
1. Afdeling 18. jan kl.:10:38

2

Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Sarita Kristina Hansen (FOE)
Løb 802
40+WErgo MWErgo - Masters Women 40+ (40-49 years) - 1000m
1. Afdeling 18. jan kl.:10:38

3

Horsens I
  • Linda Kærgaard Nielsen (Horsens)

4

Nyborg I
  • Lena Stolzenbach (Nyborg)

5

Rødvig I
  • Anja Mainz (Rødvig)

6

Ringsted I
  • Mette Mandrup Kjær (Ringsted)
Løb 803
40+LWErgo LMWErgo - Masters Women 40+ LW (40-49 years) - 1000m
Indvejningkl. 08:38
1. Afdeling 18. jan kl.:10:38

7

Køge R I
  • Anna Karina Gravad (Køge R)

8

Nyborg I
  • Dóra Remenyik (Nyborg)
Løb 804
50+WErgo MWErgo - Masters Women 50+ (50-54 years) - 1000m
1. Afdeling 18. jan kl.:10:38

9

Sorø I
  • Ulla Hvid (Sorø)

10

Nyborg I
  • Charlotte Buchwaldt (Nyborg)

11

Ringsted I
  • Anne Mette Christiansen (Ringsted)

12

Furesø I
  • Jane Hagan (Furesø)
Løb 805
50+LWErgo LMWErgo - Masters Women 50+ LW (50-54 years) - 1000m
Indvejningkl. 08:38
1. Afdeling 18. jan kl.:10:38

14

Sorø I
  • Ruth Köster (Sorø)
Løb 806
Master WErgo MWErgo - Masters Women 55+ (55-59 years) - 1000m
1. Afdeling 18. jan kl.:10:38

15

Furesø I
  • Mette Møller (Furesø)

16

HDR I
  • Yvonne Mackeprang (HDR)
Løb 807
Master LWErgo LMWErgo - Masters Women 55+ LW (55-59 years) - 1000m
Indvejningkl. 08:38
1. Afdeling 18. jan kl.:10:38

17

KVIK I
  • Marianne Becker (KVIK)

18

Humlebæk I
  • Mette Porsmose (Humlebæk)
Løb 808
60+WErgo MWErgo - Masters Women 60+ (60-64 years) - 1000m
1. Afdeling 18. jan kl.:10:38

19

HDR I
  • Mette Cederkvist (HDR)

20

Skovshoved I
  • Kate Skavin (Skovshoved)

21

Køge R I
  • Mai-Britt Bille (Køge R)
Løb 809
60+LWErgo LMWErgo - Masters Women 60+LW (60-64 years) - 1000m
Indvejningkl. 08:38
1. Afdeling 18. jan kl.:10:38

22

Sorø I
  • Bonnie Noer (Sorø)

23

HDR I
  • Ruth Fuursted (HDR)
Løb 811
Master LWErgo LMWErgo - Masters Women 65+LW (65-69 years) - 1000m
Indvejningkl. 09:02
1. Afdeling 18. jan kl.:11:02

1

HDR I
  • Vibeke Westphall (HDR)
Løb 812
70+WErgo MWErgo - Masters Women 70+ (70-79 years) - 1000m
1. Afdeling 18. jan kl.:11:02

2

Fredensborg I
  • Merete Boldt (Fredensborg)
Løb 813
70+LWErgo LMWErgo - Masters Women 70+ LW (70-79 years) - 1000m
Indvejningkl. 09:02
1. Afdeling 18. jan kl.:11:02

3

HDR I
  • Hanne Schackinger (HDR)
Løb 826
Master MErgo MMErgo - Masters Men 65+ (65-69 years) - 1000m
1. Afdeling 18. jan kl.:11:02

4

Korsør I
  • Aksel Hansen (Korsør)

5

Hellerup I
  • Geert Cederkvist (Hellerup)
Løb 827
Master LMErgo LMMErgo - Masters Men 65+ LM (65-69 years) - 1000m
Indvejningkl. 09:02
1. Afdeling 18. jan kl.:11:02

6

Sorø I
  • Bjarne Hjorth (Sorø)

7

Ribe
  • Palle Adelhardt (Ribe)
Løb 828
70+MErgo MMErgo - Masters Men 70+ (70-79 years) - 1000m
1. Afdeling 18. jan kl.:11:02

8

Hadsund I
  • Niels Bommer (Hadsund)

9

Rønne I
  • Geert Olsen (Rønne)
Løb 830
80+MErgo MMErgo - Masters Men 80+ (80-89 years) - 1000m
1. Afdeling 18. jan kl.:11:02

10

Fr.cia I
  • Ole Haaning Thomsen (Fr.cia)

11

Bagsværd I
  • Flemming Bay Nielsen (Bagsværd)

12

Bagsværd I
  • Carsten Bech (Bagsværd)
Løb 831
80+LMErgo LMMErgo - Masters Men 80+ LM (80-89 years) - 1000m
Indvejningkl. 09:02
1. Afdeling 18. jan kl.:11:02

13

Sorø I
  • Jørgen Bay Simonsen (Sorø)

14

Korsør Atletik & Motion I
  • Bent Lauridsen (DEN)
Løb 816
30+MErgo MMErgo - Masters Men 30+ (30-39 years) - 1000m
1. Afdeling 18. jan kl.:11:28

1

Aalborg I
  • Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)

2

Aalborg II
  • Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)

3

Køge R I
  • Martin Birk Hansen (Køge R)

4

Uden Klub I
  • Niklas Grundt Hansen (Uden Klub)
Løb 817
30+LMErgo LMMErgo - Masters Men 30+ LM (30-39 years) - 1000m
Indvejningkl. 09:28
1. Afdeling 18. jan kl.:11:28

5

Furesø I
  • Max Emde (Furesø)

6

Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Bergur Robert Dam Jensen (FOE)
Løb 818
40+MErgo MMErgo - Masters Men 40+ (40-49 years) - 1000m
1. Afdeling 18. jan kl.:11:28

7

Rødvig I
  • Michael Mainz (Rødvig)

8

Ringsted I
  • Claus Solmer-Jørgensen (Ringsted)

9

Landskrona Roddklubb II
  • Daniel Ersborn (SWE)

10

Bodycoach I
  • Flemming Pristed (Bodycoach)

11

Holstebro/KCHO I
  • Kasper Holm Henriksen (Holstebro)

12

KVIK I
  • Peter Weile (KVIK)

13

Landskrona Roddklubb I
  • Morgan Bengtsson (SWE)

14

Lindenborg I
  • Erik Borup (Lindenborg)
Løb 819
40+LMErgo LMMErgo - Masters Men 40+ LM (40-49 years) - 1000m
Indvejningkl. 09:28
1. Afdeling 18. jan kl.:11:28

15

Sorø I
  • Christian Mølvig (Sorø)

16

Ringsted I
  • Jákup Johansen (Ringsted)
Løb 820
50+MErgo MMErgo - Masters Men 50+ (50-54 years) - 1000m
1. Afdeling 18. jan kl.:11:28

17

Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen (DEN)

18

Nyborg I
  • Brian Sørensen (Nyborg)

19

Furesø I
  • Mikael Møller Hansen (Furesø)

20

BH I
  • Lars Olsen (BH)

21

Næstv. I
  • Jan Stampe Jensen (Næstv.)

22

Ishøj II
  • Jens Mundeli-Jensen (Ishøj)

23

Ishøj I
  • Kim Roch (Ishøj)

24

365 Design I
  • Ole Vindfeldt (DEN)

25

Ringsted I
  • Kim Dahl Andersen (Ringsted)
Løb 821
50+LMErgo LMMErgo - Masters Men 50+ LM (50-54 years) - 1000m
Indvejningkl. 09:28
1. Afdeling 18. jan kl.:11:28

26

Køge R I
  • Jens Gliese (Køge R)
Løb 822
Master MErgo MMErgo - Masters Men 55+ (55-59 years) - 1000m
1. Afdeling 18. jan kl.:11:28

27

Viking I
  • Rene Hansen (Viking)

28

Sorø I
  • Peter Lindblom (Sorø)

29

Cameo I
  • Leif Ola Kvalvik (DEN)

30

Furesø I
  • Bo Hartz (Furesø)
Løb 823
Master LMErgo LMMErgo - Masters Men 55+ LM (55-59 years) - 1000m
Indvejningkl. 09:28
1. Afdeling 18. jan kl.:11:28

31

DSR I
  • Peter Maack Groes (DSR)
Løb 824
60+MErgo MMErgo - Masters Men 60+ (60-64 years) - 1000m
1. Afdeling 18. jan kl.:11:28

32

Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen (Horsens)

33

Nyborg I
  • Peter Rasmussen (Nyborg)

34

Humlebæk I
  • Kim Bo Wellendorph (Humlebæk)

35

Sorø I
  • Peter Carstens (Sorø)

36

Furesø I
  • Ole Præst Larsen (Furesø)

37

Skovshoved I
  • Jesper Skavin (Skovshoved)
Løb 825
60+LMErgo LMMErgo - Masters Men 60+LM (60-64 years) - 1000m
Indvejningkl. 09:28
1. Afdeling 18. jan kl.:11:28

38

Furesø I
  • Ole Kongsbak (Furesø)

39

Humlebæk I
  • Christian Probst (Humlebæk)

40

Furesø II
  • Andreas Borg (Furesø)
Løb 206
U11 WErgo JDWErgo - Junior E piger 10 år eller yngre - 2min
1. Afdeling 18. jan kl.:11:56

1

Ringsted I
  • Gudrun J. Johansen (Ringsted)

2

Rødvig II
  • Josefine Munch (Rødvig)

3

Hadsund I
  • Melody Harati (Hadsund)

4

Rødvig I
  • Juliane Hoffmann Hansen (Rødvig)
Løb 208
U11 MErgo JDMErgo - Junior E drenge 10 år eller yngre - 2min
1. Afdeling 18. jan kl.:11:56

5

Dragør I
  • Gustav Juel Hansen (Dragør)

6

Køge R I
  • Flelix Birk Hansen (Køge R)

7

Holstebro/KCHO I
  • Mads Madsen (Holstebro)

8

Roskilde I
  • Kasper Friis Thanning (Roskilde)

9

Rødvig I
  • Noa Jakobsen (Rødvig)
Løb 210
U13 WErgo JDWErgo - Junior DII piger 11 år - 2min
1. Afdeling 18. jan kl.:11:56

10

Odder II
  • Hannah Faber Laursen (Odder)

11

Odder I
  • Clara Mikkelsen (Odder)

12

Rødvig I
  • Sara Blacharczyk (Rødvig)
Løb 212
U13 MErgo JDMErgo - Junior DII drenge 11 år - 2min
1. Afdeling 18. jan kl.:11:56

13

Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen (Holstebro)

14

Rødvig I
  • Thomas Hampen (Rødvig)

15

Landskrona Roddklubb I
  • Max Andersson (SWE)
Løb 214
U13 WErgo JDWErgo - Junior D piger 12 år - 2min
1. Afdeling 18. jan kl.:11:56

16

Ringsted I
  • Johanna J. Johansen (Ringsted)

17

Køge R I
  • Maya Chimfwembe Sørensen (Køge R)

18

Sorø I
  • Celina Juhl (Sorø)

19

Sorø III
  • Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)

20

Hadsund I
  • Astrid Olivia Andersen (Hadsund)

21

Sorø II
  • Frederikke Aagaard (Sorø)

22

Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)
Løb 216
U13 MErgo JDMErgo - Junior D drenge 12 år - 2min
1. Afdeling 18. jan kl.:11:56

23

Bagsværd II
  • Jacob Austin Munkholm (Bagsværd)

24

Køge R I
  • Valdemar Engell Sewohl (Køge R)

25

Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) II
  • Nóa Heri Rúnason (FOE)

26

Nyborg I
  • Bertil Remenyik Høier (Nyborg)

27

Bagsværd I
  • Storm Genet (Bagsværd)

28

Holstebro/KCHO II
  • Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
Løb 218
U15 WErgo JCWErgo - Junior CII piger 13 år - 3min
1. Afdeling 18. jan kl.:12:19

1

Holstebro/KCHO III
  • Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)

2

Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Elisabeth Andrasdóttir Sigurðsson (FOE)

3

Holstebro/KCHO IV
  • Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro)

4

Køge R I
  • Filippa Birk Hansen (Køge R)

5

Hadsund I
  • Naja Lübeck (Hadsund)

6

Hadsund V
  • Celine Rohde Bruun Hansen (Hadsund)

7

Holstebro/KCHO VI
  • Amalie Borbye Astrup (Holstebro)

8

Holstebro/KCHO V
  • Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)

9

Sorø I
  • Sofie Steffensen (Sorø)

10

Hadsund IV
  • Josefine Antoinette Brink (Hadsund)

11

Hadsund II
  • Marie Ellen Toft Sørensen (Hadsund)

12

Holstebro/KCHO I
  • Andrea Kramer Liboriussen (Holstebro)

13

Stevns I
  • Anna Iversen (Stevns)

14

Holstebro/KCHO II
  • Anna Bosnes (Holstebro)

15

Hadsund III
  • Victoria Clara Brink (Hadsund)

16

Hadsund
  • Kathrine Jacobsen (Hadsund)
Løb 220
U15 MErgo JCMErgo - Junior CII drenge 13 år - 3min
1. Afdeling 18. jan kl.:12:19

17

Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) II
  • Niels Juul Akraberg Poulsen (FOE)

18

Hadsund I
  • Frederik Aksel Holmriis (Hadsund)

19

Odense/KCO I
  • Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)

20

Holstebro/KCHO I
  • Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)

21

København I
  • Woody Lori-Leth (København)

22

Roskilde I
  • Ibrahim Zahid (Roskilde)

23

Roskilde II
  • Ismail Zahid (Roskilde)

24

Holstebro/KCHO IV
  • Kasper Søndergaard (Holstebro)

25

Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)

26

København III
  • Albert Grydehøj Stobbe (København)

27

Holstebro/KCHO II
  • William Kjær Salmansen (Holstebro)
Løb 222
U15 WErgo JCWErgo - Junior C piger 14 år - 4min
1. Afdeling 18. jan kl.:12:35

1

Hadsund II
  • AnneSofie Zenft Busse (Hadsund)

2

Køge R I
  • Maja Wolska (Køge R)

3

Odense/KCO I
  • Bjørk Kallesøe (Odense)

4

Silkeborg I
  • Mathilde Lyngholm (Silkeborg)

5

Holstebro/KCHO III
  • My Alberte Schaaf (Holstebro)

6

Holstebro/KCHO IV
  • Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)

7

Holstebro/KCHO II
  • Caroline Fredslund Sørensen (Holstebro)

8

Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) II
  • Bára Wang Olsen (FOE)

9

Stevns I
  • Isabella Bache (Stevns)

10

Sorø I
  • Dina Poulsen (Sorø)

11

Roskilde I
  • Silje Trenter (Roskilde)

12

Holstebro/KCHO I
  • Anna Skovdam (Holstebro)

13

Hadsund I
  • Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund)

14

København I
  • Klara Bruun Felthaus (København)
Løb 224
U15 MErgo JCMErgo - Junior C drenge 14 år - 4min
1. Afdeling 18. jan kl.:12:35

15

Stevns I
  • August Riis Poulsen (Stevns)

16

Holstebro/KCHO IV
  • William Ørts (Holstebro)

17

Holstebro/KCHO III
  • Lucas Sittrup Kallesøe (Holstebro)

18

Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Magnus Patursson Midjord (FOE)

19

Bagsværd II
  • Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)

20

Bagsværd V
  • Erik Friedrichsen (Bagsværd)

21

Sorø I
  • Valdemar Vilhelmsen (Sorø)

22

Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Regin Malaki Henriksen (FOE)

23

Landskrona Roddklubb I
  • Hjalmar Larsson (SWE)

24

Roskilde I
  • Esben Friis Thanning (Roskilde)

25

AFMELDTRoskilde II
  • Marinus Bo Kofoed Jensen (Roskilde)

26

Bagsværd III
  • Theis Wolfram (Bagsværd)

27

Odense/KCO I
  • Gustav Krogh (Odense)

28

Holstebro/KCHO I
  • Jens Pedersen (Holstebro)

29

Holstebro/KCHO II
  • Simon Madsen (Holstebro)

30

Holstebro/KCHO V
  • Rasmus Bechmann (Holstebro)

31

Bagsværd I
  • Aske Saltbæk (Bagsværd)

32

Bagsværd IV
  • Karl Heuer (Bagsværd)

33

København I
  • Hector Carriero (København)

34

Dragør I
  • Frederik Juel Hansen (Dragør)

35

Dragør II
  • Magnus Bang (Dragør)

36

Humlebæk II
  • Laurits Hammond Hjorth (Humlebæk)

37

Humlebæk I
  • Bjarke Ølgaard Madsen (Humlebæk)

38

Holstebro/KCHO
  • Marco Riemenschneider (Holstebro)
Løb 226
U17 WErgo JBWErgo - Junior BII piger 15 år - 2000m
1. Afdeling 18. jan kl.:12:48

1

Holstebro/KCHO I
  • Laura Møller (Holstebro)

2

Silkeborg I
  • Marie Kleist (Silkeborg)

3

Bagsværd I
  • Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd)

4

Ringsted I
  • Maria J. Johansen (Ringsted)

5

Bagsværd II
  • Hannah Thrane (Bagsværd)

6

Odder II
  • Anne Kristine Bech Asaa (Odder)
Løb 228
U17 MErgo JBMErgo - Junior BII drenge 15 år - 2000m
1. Afdeling 18. jan kl.:12:48

7

Hadsund III
  • Kian Harati (Hadsund)

8

Randers I
  • Oliver Bach (Randers)

9

Hadsund II
  • Frederik Bertelsen (Hadsund)

10

Jels I
  • Nicklas Frost Davidsen (Jels)

11

Holstebro/KCHO I
  • Hjalte Westeraa (Holstebro)

12

Jels II
  • Mikkel Peter Noe (Jels)

13

Silkeborg I
  • Casper Pedersen (Silkeborg)

14

Odder I
  • Andreas Vestergaard Petersen (Odder)

15

Hadsund I
  • Gustav Overgaard Hamann (Hadsund)

16

Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Petur Fróðason (FOE)

17

Bagsværd III
  • Jeppe Dolmer Nielsen (Bagsværd)

18

Roskilde I
  • Anders Lendal Holm (Roskilde)

19

Stevns III
  • Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns)

20

Landskrona Roddklubb I
  • Morgan Jakhammer (SWE)

21

Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)

22

Lyngby I
  • Alexander Walker (Lyngby)

23

AFMELDTRoskilde II
  • Storm Phillipsen (Roskilde)

24

KVIK I
  • Emil Thim Nielsen (KVIK)

25

Stevns I
  • Jakob Iversen (Stevns)

26

København III
  • Sylvester Keinicke Jørgensen (København)

27

Bagsværd II
  • Jakob Lynbech (Bagsværd)

28

København II
  • Viggo Lambert (København)
Løb 230
U17 WErgo JBWErgo - Junior B piger 16 år - 2000m
1. Afdeling 18. jan kl.:13:07

1

København I
  • Josefine Freltoft (København)

2

Hadsund I
  • Lea Lûbeck (Hadsund)

3

Bagsværd I
  • Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd)

4

Ægir I
  • Liv Jensen (Ægir)

5

Ægir II
  • Marie Martens Christensen (Ægir)

6

Odense/KCO I
  • Alba Sundstrøm (Odense)

7

Sønderborg I
  • Anna Nyegaard Jensen (Sønderborg)
Løb 232
U17 MErgo JBMErgo - Junior B drenge 16 år - 2000m
1. Afdeling 18. jan kl.:13:07

8

Holstebro/KCHO III
  • Tobias Kramer (Holstebro)

9

Lyngby/KKL I
  • Christian Runge (Lyngby)

10

Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen (Holstebro)

11

Bagsværd I
  • Elias Ellehammer (Bagsværd)

12

Kolding/KCO I
  • Mads Kirstein (Kolding)

13

Hadsund I
  • August Herman Wisholm (Hadsund)

14

Bagsværd IV
  • Mads Rubin (Bagsværd)

15

Holstebro/KCHO II
  • Christian Søndergaard (Holstebro)

16

København I
  • Villads Svane Hansen (København)

17

Ægir I
  • Joachim Brahe Møller (Ægir)

17

AFMELDTBagsværd II
  • Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd)

18

Roskilde I
  • William Windel Krogh (Roskilde)

19

Ægir II
  • Mikkel Avlund Overgaard (Ægir)

20

Bagsværd VI
  • Thøger Bjerg (Bagsværd)

21

Odense/KCO I
  • Tobias Højland Bendixen (Odense)

22

Landskrona Roddklubb I
  • Melker Larsson (SWE)

23

Odense/KCO II
  • Noah Schioldan (Odense)

24

Bagsværd V
  • Marcus Modest Bruni (Bagsværd)

25

Bagsværd III
  • Henning Friedrichsen (Bagsværd)

26

Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Mattias Durhuus (FOE)
Løb 234
U18 WErgo JWErgo - Junior AII piger 17 år - 2000m
1. Afdeling 18. jan kl.:13:25

1

Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)

2

KVIK I
  • Clara Hornnæss (KVIK)

3

Hadsund I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund)

4

Aarhus I
  • Rikke Køchs (Aarhus)

5

Odder I
  • Trine Leitzke (Odder)

6

Roskilde I
  • Anna Lendal Holm (Roskilde)
Løb 236
U18 MErgo JMErgo - Junior AII drenge 17 år - 2000m
1. Afdeling 18. jan kl.:13:25

8

Holstebro/KCHO I
  • Tobias Bork Kristensen (Holstebro)

9

Odder I
  • Anton Østergaard-Clausen (Odder)

10

DSR I
  • Casper Girke Christensen (DSR)

11

Næstv. I
  • William Kjærgaard (Næstv.)

12

Roskilde I
  • Leander Kaliszan (Roskilde)

14

Odense/KCO I
  • Frederik Markvardsen (Odense)

15

Roskilde II
  • Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)

16

KVIK I
  • Alexander Vilstrup Christensen (KVIK)
Løb 238
U19 WErgo JWErgo - Junior A piger 18 år - 2000m
1. Afdeling 18. jan kl.:13:25

17

Odense/KCO I
  • Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)

18

Bagsværd II
  • Emma Braad Olesen (Bagsværd)

19

Hadsund I
  • Ida Blomstrand (Hadsund)

20

Roskilde I
  • Caroline Munch (Roskilde)

21

Bagsværd I
  • Astrid Højgaard (Bagsværd)

22

KVIK I
  • Kristine Søndergaard Hansen (KVIK)
Løb 240
U19 MErgo JMErgo - Junior A drenge 18 år - 2000m
1. Afdeling 18. jan kl.:13:25

23

DSR II
  • Magnus Erik Timm (DSR)

24

DSR III
  • Malthe Christiansen (DSR)

25

KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok (KVIK)

26

Bagsværd I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)

27

Ægir I
  • Jacob Brahe Møller (Ægir)

28

Holstebro/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)

29

Holstebro/KCHO II
  • Patrick Klestrup (Holstebro)

30

København I
  • Asbjørn Neumann (København)

31

Sorø I
  • Peter Skou ** (Sorø)

32

Hadsund I
  • Haris Alagic (Hadsund)

33

Roskilde II
  • Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)

34

KVIK II
  • Albert Martin Ebersbach (KVIK)

35

Landskrona Roddklubb I
  • Rio Folke Philips (SWE)
Løb 401
U23 LWErgo LWErgo - Dame Sen. B Letvægt (19-22år) - 2000m
Indvejningkl. 11:43
1. Afdeling 18. jan kl.:13:43

1

DSR I
  • Amalie Riff Brems (DSR)

2

Aarhus I
  • Laura Boldsen (Aarhus)

3

Roskilde I
  • Malli Segoli (Roskilde)
Løb 402
U23 WErgo WErgo - Dame Sen. B (19-22år) - 2000m
1. Afdeling 18. jan kl.:13:43

4

Bagsværd I
  • Frida Sanggaard (Bagsværd)

5

DSR IV
  • Mathilde Kiilgaard (DSR)

6

Odense/KCO I
  • Sarah Lindberg (Odense)

7

Bagsværd IV
  • Matilde Hjorth (Bagsværd)

8

DSR I
  • Cecilie Girke (DSR)

9

Roskilde I
  • Ingrid Bo Andersen (Roskilde)

10

Bagsværd III
  • Mathilde Norking (Bagsværd)

11

Silkeborg I
  • Mathilde Arnth Sørensen (Silkeborg)

12

DSR III
  • Cecilie Brünnich Sørensen (DSR)

13

DSR II
  • Christine Cardel (DSR)

14

DSR V
  • Louise Hyldager (DSR)

15

Odense/KCO II
  • Anne Larsen (Odense)
Løb 405
LWErgo LWErgo - Dame åben Letvægt - 2000m
Indvejningkl. 11:43
1. Afdeling 18. jan kl.:13:43

17

Rønne I
  • Kate Petersen (Rønne)
Løb 406
WErgo WErgo - Dame åben - 2000m
1. Afdeling 18. jan kl.:13:43

18

KVIK I
  • Fie Udby Erichsen (KVIK)

19

Aarhus II
  • Nina Hollensen (Aarhus)

20

DSR III
  • Christina Juhl Johansen (DSR)

21

DSR I
  • Mette Dyrlund Petersen (DSR)

22

Holstebro/KCHO I
  • Trine Dahl Pedersen (Holstebro)

23

Bagsværd I
  • Ida Gørtz Jacobsen (Bagsværd)

24

ARA I
  • Christina Jensen (ARA)

25

Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik (Aarhus)

26

DSR IV
  • Nikoline Laidlaw (DSR)

27

DSR II
  • Natasha Frandsen (DSR)

28

KVIK II
  • Luise Lund Hansen (KVIK)
Løb 403
U23 LMErgo LMErgo - Herre Sen. B Letvægt (19-22år) - 2000m
Indvejningkl. 11:43
1. Afdeling 18. jan kl.:13:43

29

Lyngby/KKL I
  • Christian Thor Hagemann (Lyngby)

30

Furesø I
  • Jonas Lund (Furesø)

31

Sorø I
  • Rasmus Lind (Sorø)

32

Holstebro/KCHO I
  • Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro)

33

Bagsværd I
  • Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd)

34

Hadsund I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund)
Løb 404
U23 MErgo MErgo - Herre Sen. B (19-22år) - 2000m
1. Afdeling 18. jan kl.:14:01

1

Roskilde I
  • Bastian Secher (Roskilde)

2

Holstebro/KCHO II
  • Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro)

3

Holstebro/KCHO I
  • Magnus Valbirk (Holstebro)

4

Lyngby/KKL I
  • Emil Lenzing (Lyngby)

5

Odense/KCO I
  • Oscar Mazza (Odense)

6

København I
  • Aksel Dybdahl Poulsen (København)

7

Roskilde II
  • Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)

8

KVIK I
  • Nicholas Andersen (KVIK)

9

Holstebro/KCHO III
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro)

11

KVIK II
  • Torbjørn Frankel (KVIK)

12

DSR III
  • Jakob Grænge Hansen (DSR)

13

Roskilde III
  • Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)

14

DSR I
  • Nicolai Bernsen (DSR)

15

DSR II
  • Malte Rusbjerg (DSR)

16

Kertem. I
  • Kresten Morh Ernst (Kertem.)

17

DSR IV
  • Philip Ahle Erichsen (DSR)
Løb 407
LMErgo LMErgo - Herre åben Letvægt - 2000m
Indvejningkl. 12:01
1. Afdeling 18. jan kl.:14:01

18

Aarhus I
  • James Dodd (Aarhus)

19

DSR I
  • Emil Espensen (DSR)

20

Bagsværd II
  • Oscar Petersen (Bagsværd)

21

Odense/KCO I
  • Sebastian Terp (Odense)

22

Holstebro/KCHO I
  • Frederik Taulbjerg (Holstebro)

23

KVIK I
  • Mikkel Schelde (KVIK)

24

Lyngby/KKL I
  • Alexander Modest (Lyngby)
Løb 408
MErgo MErgo - Herre åben - 2000m
1. Afdeling 18. jan kl.:14:01

25

DSR I
  • Sverri S. Nielsen (DSR)

26

Odense/KCO I
  • Nick H. Larsen (Odense)

27

København I
  • Fred Vystavel (København)

28

DSR V
  • Frank Steffensen (DSR)

29

DSR III
  • Christoffer Kruse (DSR)

30

Roskilde I
  • Joachim Sutton (Roskilde)

31

DSR IV
  • Tobias Kempf (DSR)

32

København II
  • Sebastian Bache (København)

33

DSR II
  • Castor Valbum Rasmussen (DSR)

34

KVIK I
  • Mads Brogaard (KVIK)
Løb 409
MErgo MErgo - Herre Universitetsløb - 2000m
1. Afdeling 18. jan kl.:14:22

1

Aalborg Universitet II
  • Mark Kjeldgaard (Aalborg)

2

Odense/KCO I
  • Martin Ask Klausholt Andersen (Odense)

3

Aalborg Universitet I
  • Niels Kunckel Knudsen (Aalborg)

4

Aalborg Universitet III
  • Phillip Sperling (Aalborg)

5

Aalborg Universitet IV
  • Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg)

6

Aalborg Universitet VII
  • Søren Bagger Christensen (Aalborg)

7

KVIK I
  • Simon Donk (KVIK)

8

Aalborg Universitet V
  • Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)

9

DSR III
  • Bjarke Nielsen (DSR)

10

DSR I
  • Tor Kristian Høyer Rasmussen (DSR)
Løb 410
WErgo WErgo - Dame Universitetsløb - 2000m
1. Afdeling 18. jan kl.:14:22

11

Aalborg Universitet II
  • Karen Hougaard Frost (Aalborg)

12

Aalborg Universitet I
  • Marie Møller Nielsen (Aalborg)

13

Aalborg Universitet III
  • Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg)

14

Aalborg Universitet V
  • Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg)

15

KVIK I
  • Kristine Van der Keur (KVIK)

16

KVIK II
  • Mette Skjold Elmelund (KVIK)

17

AFMELDTKVIK IV
  • Johanna Maria Kresin (KVIK)

18

DSR I
  • Irene Kjærskov Pedersen (DSR)

19

KVIK III
  • Camilla Marie Nyborg (KVIK)
Løb 501
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - Firmastafet 4x500m - 2000m
1. Afdeling 18. jan kl.:14:40

1

bodyCoach Super Women
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Lene Ejerskov (Bodycoach)
  • 2. Malene Dalmark (Bodycoach)
  • 3. Mille Pristed (Bodycoach)
  • 4. Vibeke Søndergaard (Bodycoach)

2

Malermester Bo Hartz
Tidshandicap : 0:19
  • 1. Bo Hartz (Furesø)
  • 2. Jane Hagan (Furesø)
  • 3. Mette Møller (Furesø)
  • 4. Ole Kongsbak (Furesø)

3

bodyCoach power Girls
Tidshandicap : 0:22
  • 1. Anne-Marie Pyndt Lindberg (Bodycoach)
  • 2. Malene Forup (Bodycoach)
  • 3. Louise Bremholm (Bodycoach)
  • 4. Meshkat Javadi (Bodycoach)

4

Obesity/Diabetes Pharmacology
Tidshandicap : 0:25
  • 1. Jonas Kildegaard (DEN)
  • 2. Jette Platou (DEN)
  • 3. Johnny Kaltoft Nisted (DEN)
  • 4. Lotte Schmidt Marcher (DEN)

5

BH I
Tidshandicap : 0:30
  • 1. Majken Hauge Johansen (BH)
  • 2. Eskild Ebbesen (BH)
  • 3. Nicolai Boserup (BH)
  • 4. Elise Ross-Hansen (BH)

6

Obesity Pharmacology
Tidshandicap : 0:32
  • 1. Marina Kjærgaard Gerstenberg (DEN)
  • 2. Rune Ehrenreich Kuhre (DEN)
  • 3. Helle Vilhelmsen (DEN)
  • 4. Alberte Buch-Rasmussen (DEN)

7

Obesity Pharmacology II
Tidshandicap : 0:33
  • 1. Lotte Simonsen (DEN)
  • 2. Berit Christoffersen (DEN)
  • 3. Trine Pagh Ludvigsen (DEN)
  • 4. Henrik Marcher (DEN)

8

BH III
Tidshandicap : 0:36
  • 1. Henriette Høyer (BH)
  • 2. Mads Jakobsen (BH)
  • 3. Ulrik Fenneberg (BH)
  • 4. Margit Haahr Hansen'67 (BH)

9

Haugaard Company
Tidshandicap : 0:43
  • 1. Brian Sørensen (Nyborg)
  • 2. Charlotte Buchwaldt (Nyborg)
  • 3. Carl Johan Runge Andersen (Horsens)
  • 4. Rene Hansen (Viking)

10

bodyCoach Rigtige Mænd
Tidshandicap : 0:53
  • 1. Dan Terkildsen (Bodycoach)
  • 2. Mette Neergaard (Bodycoach)
  • 3. Kenneth Frøslev (Bodycoach)
  • 4. Frank Olesen (Bodycoach)

17

BH IV
Tidshandicap : 0:57
  • 1. Morten Lyngkær (BH)
  • 2. Morten Stakroge (BH)
  • 3. Caroline Frydenberg (BH)
  • 4. Timothy Antonie-Hansen (BH)

11

bodyCoach Strong Mix
Tidshandicap : 1:01
  • 1. Anders Lundgren (Bodycoach)
  • 2. Anders Adelhorst (Bodycoach)
  • 3. Susanne Søby (Bodycoach)
  • 4. Søren Ørjan (Bodycoach)

12

BH II
Tidshandicap : 1:09
  • 1. Mads Fischer (BH)
  • 2. Helle Heldbo (BH)
  • 3. Lars Olsen (BH)
  • 4. Frederik Andre Bork (BH)

13

bodyCoach på podiet
Tidshandicap : 1:10
  • 1. Thomas Christensen (Bodycoach)
  • 2. Jakob Sevel (Bodycoach)
  • 3. Michael Skjoldan (Bodycoach)
  • 4. Flemming Pristed (Bodycoach)

14

Process Engineering A/S I
Tidshandicap : 1:12
  • 1. Jimmy Trap Friis (DEN)
  • 2. Jesper Schulth Fredsted (DEN)
  • 3. Peter Lindblom (DEN)
  • 4. Adar Lieb Pelter (DEN)

15

bodyCoach Raw Power
Tidshandicap : 1:14
  • 1. Henrik Hansen (Bodycoach)
  • 2. Simon Krogh (Bodycoach)
  • 3. Jeasper Krøll (Bodycoach)
  • 4. Thomas Ladefoged (Bodycoach)

16

Aalborg Universitet
Tidshandicap : 1:31
  • 1. Søren Bagger Christensen (Aalborg)
  • 2. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
  • 3. Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg)
  • 4. Jesper Quist Jensen (Aalborg)
Løb 502
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - Skole- og gymnasiumstafet - 2000m
1. Afdeling 18. jan kl.:14:40

18

Hadsund Skole IV
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Kathrine Jacobsen (Hadsund)
  • 2. Josefine Antoinette Brink (Hadsund)
  • 3. Gustav Juel Hansen (Dragør)
  • 4. Victoria Clara Brink (Hadsund)

19

Halgaard m.m.
Tidshandicap : 0:20
  • 1. Anna Bosnes (Holstebro)
  • 2. Amalie Borbye Astrup (Holstebro)
  • 3. William Ørts (Holstebro)
  • 4. My Alberte Schaaf (Holstebro)

20

Halgaard/Rolf Krake II
Tidshandicap : 0:27
  • 1. Andrea Kramer Liboriussen (Holstebro)
  • 2. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
  • 3. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro)
  • 4. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)

21

Hadsund Skole II
Tidshandicap : 0:28
  • 1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund)
  • 2. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)
  • 3. Naja Lübeck (Hadsund)
  • 4. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund)

22

Hadsund Skole III
Tidshandicap : 0:30
  • 1. AnneSofie Zenft Busse (Hadsund)
  • 2. Maria J. Johansen (Ringsted)
  • 3. Marie Ellen Toft Sørensen (Hadsund)
  • 4. Celine Rohde Bruun Hansen (Hadsund)

23

Rolf Krake
Tidshandicap : 0:34
  • 1. Anna Skovdam (Holstebro)
  • 2. Caroline Fredslund Sørensen (Holstebro)
  • 3. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)
  • 4. Simon Madsen (Holstebro)

24

Halgaard/Rolf Krake
Tidshandicap : 0:41
  • 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
  • 2. William Kjær Salmansen (Holstebro)
  • 3. Kasper Søndergaard (Holstebro)
  • 4. Marco Riemenschneider (Holstebro)

25

Hadsund Skole I
Tidshandicap : 1:34
  • 1. Kian Harati (Hadsund)
  • 2. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund)
  • 3. Frederik Bertelsen (Hadsund)
  • 4. August Herman Wisholm (Hadsund)

26

Mariagerfjord Gymnasium I
Tidshandicap : 1:39
  • 1. Ida Blomstrand (Hadsund)
  • 2. Malthe Dybdahl Malling (Hadsund)
  • 3. Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund)
  • 4. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund)

27

Munkekærskolen I
Tidshandicap : 1:43
  • 1. Emil Lund (DEN)
  • 2. Victor Thyboe (DEN)
  • 3. Niklas Garlin (DEN)
  • 4. Marius Mejlsfeldt (DEN)

28

Mariagerfjor Gymnasium II
Tidshandicap : 1:46
  • 1. Oliver Bach (Randers)
  • 2. Lea Lûbeck (Hadsund)
  • 3. Jeppe Thomsen (Hadsund)
  • 4. Haris Alagic (Hadsund)

29

Aalborg Tekniske Gymnasium
Tidshandicap : 1:47
  • 1. Jacob Brahe Møller (Ægir)
  • 2. Benjamin Guldbæk Bach (Ægir)
  • 3. Emilie Overgaard Ringøen (Ægir)
  • 4. William Kjærgaard (Næstv.)
Løb 601
U13 WErgo JDWErgo - Junior E/D SPRINT piger 12 år eller yngre - 100m
1. Afdeling 18. jan kl.:14:59

1

Odder I
  • Clara Mikkelsen (Odder)

2

Sorø I
  • Celina Juhl (Sorø)

3

Odder II
  • Hannah Faber Laursen (Odder)

4

Sorø III
  • Ida Vilhelmsen (Sorø)

5

Rødvig II
  • Juliane Hoffmann Hansen (Rødvig)

7

Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)

8

Køge R I
  • Maya Chimfwembe Sørensen (Køge R)

9

Sorø II
  • Frederikke Aagaard (Sorø)

10

Sorø IV
  • Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)

11

Rødvig I
  • Sara Blacharczyk (Rødvig)

12

Ringsted I
  • Johanna J. Johansen (Ringsted)
Løb 602
U13 MErgo JDMErgo - Junior E/D SPRINT drenge 12 år eller yngre - 100m
1. Afdeling 18. jan kl.:14:59

13

Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Nóa Heri Rúnason (FOE)

14

Køge R I
  • Valdemar Engell Sewohl (Køge R)

15

Holstebro/KCHO
  • Mikkel Madsen (Holstebro)

16

Bagsværd I
  • Jacob Austin Munkholm (Bagsværd)

17

Rødvig I
  • Noa Jakobsen (Rødvig)

18

Bagsværd II
  • Storm Genet (Bagsværd)

19

Rødvig II
  • Thomas Hampen (Rødvig)

20

Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
Løb 603
U15 WErgo JCWErgo - Junior C SPRINT piger 13-14 år - 200m
1. Afdeling 18. jan kl.:15:11

1

Stevns II
  • Isabella Bache (Stevns)

2

Sorø II
  • Sofie Steffensen (Sorø)

3

Stevns I
  • Anna Iversen (Stevns)

4

Holstebro/KCHO I
  • Andrea Kramer Liboriussen (Holstebro)

5

Sorø I
  • Dina Poulsen (Sorø)

6

Køge R I
  • Maja Wolska (Køge R)

7

Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) III
  • Elisabeth Andrasdóttir Sigurðsson (FOE)

8

Holstebro/KCHO II
  • Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)

9

Køge R II
  • Filippa Birk Hansen (Køge R)

10

Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Bára Wang Olsen (FOE)

11

Holstebro/KCHO III
  • Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro)

12

Odense/KCO I
  • Bjørk Kallesøe (Odense)

13

Roskilde I
  • Silje Trenter (Roskilde)
Løb 604
U15 MErgo JCMErgo - Junior C SPRINT drenge 13-14 år - 200m
1. Afdeling 18. jan kl.:15:11

14

Holstebro/KCHO I
  • Jens Pedersen (Holstebro)

15

Stevns I
  • August Riis Poulsen (Stevns)

16

Holstebro/KCHO II
  • Rasmus Bechmann (Holstebro)

17

Sorø II
  • Valdemar Vilhelmsen (Sorø)

18

Bagsværd IV
  • Karl Heuer (Bagsværd)

19

Bagsværd V
  • Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)

20

Sorø I
  • Emil Jelstrup (Sorø)

21

Bagsværd II
  • Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)

22

Bagsværd VI
  • Theis Wolfram (Bagsværd)

23

Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) II
  • Magnus Patursson Midjord (FOE)

24

Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) II
  • Regin Malaki Henriksen (FOE)

25

Bagsværd III
  • Erik Friedrichsen (Bagsværd)

26

Odense/KCO I
  • Gustav Krogh (Odense)

27

Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Niels Juul Akraberg Poulsen (FOE)

28

Humlebæk I
  • Laurits Hammond Hjorth (Humlebæk)
Løb 605
U17 WErgo JBWErgo - Junior B SPRINT piger 15-16 år - 200m
1. Afdeling 18. jan kl.:15:14

1

Rødvig I
  • Frederikke Munch ** (Rødvig)

2

Holstebro/KCHO I
  • Laura Møller (Holstebro)

3

AFMELDTSorø V
  • Smilla Post-Kallenbach (Sorø)

4

Ringsted I
  • Maria J. Johansen (Ringsted)

5

Sorø III
  • Liva Østergaard Nielsen (Sorø)

6

Ægir I
  • Liv Jensen (Ægir)

7

Silkeborg I
  • Mathilde Lyngholm (Silkeborg)

8

Bagsværd III
  • Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd)

9

Silkeborg II
  • Marie Kleist (Silkeborg)

10

Bagsværd II
  • Hannah Thrane (Bagsværd)

11

Ægir II
  • Marie Martens Christensen (Ægir)

12

AFMELDTOdder II
  • Caroline Sejersen (Odder)

13

Odder I
  • Anne Kristine Bech Asaa (Odder)

14

Sorø I
  • Elaina Bjørkman (Sorø)

15

Sorø II
  • Babette Post-Kallenbach (Sorø)

16

Bagsværd I
  • Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd)

17

Sorø IV
  • Signe Thorup (Sorø)

18

Munkekærskolen I
  • Monique Lennet (DEN)
Løb 607
U19 WErgo JWErgo - Junior A SPRINT piger 17-18 år - 200m
1. Afdeling 18. jan kl.:15:14

19

Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)

20

Roskilde I
  • Caroline Munch (Roskilde)

21

Bagsværd II
  • Emma Braad Olesen (Bagsværd)

22

Bagsværd I
  • Astrid Højgaard (Bagsværd)

23

Odder I
  • Trine Leitzke (Odder)

24

AFMELDTOdense/KCO I
  • Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)
Løb 608
U19 MErgo JMErgo - Junior A SPRINT drenge 17-18 år - 200m
1. Afdeling 18. jan kl.:15:14

25

Holstebro/KCHO I
  • Tobias Bork Kristensen (Holstebro)

26

Odder I
  • Anton Østergaard-Clausen (Odder)

27

Ægir I
  • Jacob Brahe Møller (Ægir)

28

Bagsværd I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)

29

KVIK I
  • Albert Martin Ebersbach (KVIK)

30

KVIK II
  • Alexander Vilstrup Christensen (KVIK)

31

Sandavágs Ítróttarfelag
  • Símon Tórur Joen-Jacobsen (FOE)

32

Roskilde II
  • Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)

33

Roskilde I
  • Leander Kaliszan (Roskilde)

34

Munkekærskolen I
  • Victor Thyboe (DEN)

35

Sandavágs Ítróttarfelag
  • Høgni á Plógv (FOE)
Løb 606
U17 MErgo JBMErgo - Junior B SPRINT drenge 15-16 år - 200m
1. Afdeling 18. jan kl.:15:17

1

Holstebro/KCHO III
  • Tobias Kramer (Holstebro)

2

Holstebro/KCHO II
  • Christian Søndergaard (Holstebro)

3

Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen (Holstebro)

4

Stevns I
  • Jakob Iversen (Stevns)

5

Ægir I
  • Joachim Brahe Møller (Ægir)

6

Bagsværd VI
  • Mads Rubin (Bagsværd)

7

AFMELDTBagsværd II
  • Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd)

8

Holstebro/KCHO IV
  • Hjalte Westeraa (Holstebro)

9

Silkeborg I
  • Casper Pedersen (Silkeborg)

10

Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)

11

KVIK I
  • Emil Thim Nielsen (KVIK)

12

Ægir II
  • Mikkel Avlund Overgaard (Ægir)

13

Sorø I
  • Jonas Lindegaard (Sorø)

14

Bagsværd V
  • Jeppe Dolmer Nielsen (Bagsværd)

15

Odder I
  • Andreas Vestergaard Petersen (Odder)

16

Stevns III
  • Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns)

17

Bagsværd IV
  • Jakob Lynbech (Bagsværd)

18

AFMELDTKVIK II
  • Christian Dael Antonius (KVIK)

19

Munkekærskolen I
  • Emil Lund (DEN)

20

Munkekærskolen III
  • Niklas Garlin (DEN)

21

Munkekærskolen II
  • Marius Mejlsfeldt (DEN)

22

Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Mattias Durhuus (FOE)

23

Kolding/KCO I
  • Mads Kirstein (Kolding)

24

Bagsværd VII
  • Marcus Modest Bruni (Bagsværd)

25

Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) II
  • Petur Fróðason (FOE)

26

Bagsværd III
  • Henning Friedrichsen (Bagsværd)

27

AFMELDTBagsværd I
  • Elias Ellehammer (Bagsværd)

28

Bagsværd IX
  • Thøger Bjerg (Bagsværd)

29

AFMELDTBagsværd VIII
  • Opal Caplunik (Bagsværd)

30

Humlebæk I
  • Andreas Gjerding (Humlebæk)
Løb 609
WErgo WErgo - Senior åben SPRINT Kvinde - 200m
1. Afdeling 18. jan kl.:15:20

1

ARA I
  • Christina Jensen (ARA)

2

Silkeborg I
  • Mathilde Arnth Sørensen (Silkeborg)

3

Bagsværd III
  • Matilde Hjorth (Bagsværd)

4

Crossfit Aros I
  • Winnie Petersen (DEN)

5

DSR III
  • Margit Haahr Hansen (DSR)

6

Bagsværd II
  • Mathilde Norking (Bagsværd)

7

DSR II
  • Christine Cardel (DSR)

8

Bagsværd I
  • Marie Ramm (Bagsværd)

9

DSR I
  • Anna Calina Schanze (DSR)
Løb 610
MErgo MErgo - Senior åben SPRINT Herre - 200m
1. Afdeling 18. jan kl.:15:20

10

Holstebro/KCHO I
  • Kasper Holm Henriksen (Holstebro)

11

Køge R I
  • Jens Gliese (Køge R)

12

Uden Klub I
  • Niklas Grundt Hansen (Uden Klub)

13

DSR I
  • Bjarke Nielsen (DSR)

14

Cameo I
  • Leif Ola Kvalvik (DEN)

15

Aalborg II
  • Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)

16

Aalborg IV
  • Jesper Quist Jensen (Aalborg)

17

Bagsværd II
  • Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd)

18

KVIK II
  • Mattheiu Rey (KVIK)

19

AFMELDTBagsværd I
  • Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd)

20

KVIK I
  • Nicholas Andersen (KVIK)

21

DSR II
  • Philip Ahle Erichsen (DSR)
Løb 611
MErgo MErgo - Universitetsløb SPRINT Herre - 200m
1. Afdeling 18. jan kl.:15:20

22

Aalborg Universitet II
  • Mark Kjeldgaard (Aalborg)

23

Aalborg Universitet VI
  • Søren Bagger Christensen (Aalborg)

24

Aalborg Universitet III
  • Phillip Sperling (Aalborg)

25

Odense/KCO I
  • Martin Ask Klausholt Andersen (Odense)

27

Aalborg Universitet I
  • Niels Kunckel Knudsen (Aalborg)

28

KVIK I
  • Simon Donk (KVIK)

29

Aalborg Universitet IV
  • Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg)

30

Aalborg Universitet V
  • Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
Løb 612
WErgo WErgo - Universitetsløb SPRINT Kvinde - 200m
1. Afdeling 18. jan kl.:15:20

31

Aalborg Universitet I
  • Marie Møller Nielsen (Aalborg)

32

Aalborg Universitet III
  • Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg)

33

Aalborg Universitet II
  • Karen Hougaard Frost (Aalborg)

34

KVIK I
  • Kristine Van der Keur (KVIK)

35

KVIK III
  • Camilla Marie Nyborg (KVIK)

36

KVIK II
  • Mette Skjold Elmelund (KVIK)

37

Aalborg Universitet V
  • Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg)
Løb 701
U17 W/M 4-Stafet JBW/JBM4-Stafet - Klubholdstafet, junior 10-16 år 4x500m - 2000m
1. Afdeling 18. jan kl.:15:42

2

Køge R I
Tidshandicap : 0:01
  • 1. Filippa Birk Hansen (Køge R)
  • 2. Maja Wolska (Køge R)
  • 3. Maya Chimfwembe Sørensen (Køge R)
  • 4. Valdemar Engell Sewohl (Køge R)

3

Holstebro/KCHO IV
Tidshandicap : 0:14
  • 1. Anna Skovdam (Holstebro)
  • 2. Amalie Borbye Astrup (Holstebro)
  • 3. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
  • 4. Andrea Kramer Liboriussen (Holstebro)

4

Holstebro/KCHO V
Tidshandicap : 0:15
  • 1. Anna Bosnes (Holstebro)
  • 2. My Alberte Schaaf (Holstebro)
  • 3. Caroline Fredslund Sørensen (Holstebro)
  • 4. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)

22

Bagsværd
Tidshandicap : 0:18
  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)
  • 2. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)
  • 3. Erik Friedrichsen (Bagsværd)
  • 4. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)

5

Sorø
Tidshandicap : 0:20
  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)
  • 2. Frederikke Aagaard (Sorø)
  • 3. Sofie Steffensen (Sorø)
  • 4. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)

6

Roskilde
Tidshandicap : 0:21
  • 1. Esben Friis Thanning (Roskilde)
  • 2. Anders Lendal Holm (Roskilde)
  • 3. Ismail Zahid (Roskilde)
  • 4. Ibrahim Zahid (Roskilde)

7

Holstebro/KCHO
Tidshandicap : 0:21
  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
  • 2. Mikkel Madsen (Holstebro)
  • 3. Marco Riemenschneider (Holstebro)
  • 4. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)

8

Bagsværd V
Tidshandicap : 0:25
  • 1. Jacob Austin Munkholm (Bagsværd)
  • 2. Karl Heuer (Bagsværd)
  • 3. Storm Genet (Bagsværd)
  • 4. Theis Wolfram (Bagsværd)

9

Dragør I
Tidshandicap : 0:30
  • 1. Frederik Juel Hansen (Dragør)
  • 2. Magnus Bang (Dragør)
  • 3. Maja Sejersen (Dragør)
  • 4. Nathalie Bruun (Dragør)

10

Sorø I
Tidshandicap : 0:36
  • 1. Babette Post-Kallenbach (Sorø)
  • 2. Elaina Bjørkman (Sorø)
  • 3. Liva Østergaard Nielsen (Sorø)
  • 4. Signe Thorup (Sorø)

11

Holstebro/KCHO II
Tidshandicap : 0:39
  • 1. Simon Madsen (Holstebro)
  • 2. Lucas Sittrup Kallesøe (Holstebro)
  • 3. Rasmus Bechmann (Holstebro)
  • 4. William Ørts (Holstebro)

12

Sorø
Tidshandicap : 0:40
  • 1. Celina Juhl (Sorø)
  • 2. Dina Poulsen (Sorø)
  • 3. Mads Christensen (Sorø)
  • 4. Valdemar Vilhelmsen (Sorø)

13

Sorø II
Tidshandicap : 0:41
  • 1. August Husted Coutant (Sorø)
  • 2. Emil Jelstrup (Sorø)
  • 3. Ida Vilhelmsen (Sorø)
  • 4. Jonas Lindegaard (Sorø)

14

Holstebro/KCHO VI
Tidshandicap : 0:43
  • 1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
  • 2. Kasper Søndergaard (Holstebro)
  • 3. William Kjær Salmansen (Holstebro)
  • 4. Hjalte Westeraa (Holstebro)

15

Bagsværd III
Tidshandicap : 0:51
  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd)
  • 2. Hannah Thrane (Bagsværd)
  • 3. Marcus Modest Bruni (Bagsværd)
  • 4. Thøger Bjerg (Bagsværd)

16

Ægir I
Tidshandicap : 1:08
  • 1. Joachim Brahe Møller (Ægir)
  • 2. Liv Jensen (Ægir)
  • 3. Marie Martens Christensen (Ægir)
  • 4. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir)

17

Odense/KCO I
Tidshandicap : 1:09
  • 1. Tobias Højland Bendixen (Odense)
  • 2. Noah Schioldan (Odense)
  • 3. Bjørk Kallesøe (Odense)
  • 4. Alba Sundstrøm (Odense)

18

Furesø I
Tidshandicap : 1:09
  • 1. Victor Seedorff (Furesø)
  • 2. Kornelija Vaisvylaite (Furesø)
  • 3. Valdemar Kleberg (Furesø)
  • 4. Viggo Winston Kleva Simonsen (Furesø)

19

Jels I
Tidshandicap : 1:16
  • 1. Marius Thomsen (Jels)
  • 2. Mikkel Peter Noe (Jels)
  • 3. Nicklas Frost Davidsen (Jels)
  • 4. Oliver Juul Eliasen (Jels)

20

Bagsværd
Tidshandicap : 1:22
  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd)
  • 2. Jakob Lynbech (Bagsværd)
  • 3. Jeppe Dolmer Nielsen (Bagsværd)
  • 4. Mads Rubin (Bagsværd)

21

Holstebro/KCHO III
Tidshandicap : 1:43
  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro)
  • 2. Tobias Kramer (Holstebro)
  • 3. Simon Mikkelsen (Holstebro)
  • 4. Nikolaj Dalbøl (Holstebro)
Løb 703
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - Universitetsløb 4x500m Mix handicap Køn - 2000m
1. Afdeling 18. jan kl.:15:42

23

Aalborg Universitet I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg)
  • 2. Mark Kjeldgaard (Aalborg)
  • 3. Phillip Sperling (Aalborg)
  • 4. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)

24

Aalborg Universitet
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Marie Møller Nielsen (Aalborg)
  • 2. Karen Hougaard Frost (Aalborg)
  • 3. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg)
  • 4. Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg)
Løb 702
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - Klubholdstafet, junior 17-18 år,senior, master 4x1000m - 4000m
1. Afdeling 18. jan kl.:15:54

1

Sorø
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Birgit Juel-Hansen (Sorø)
  • 2. Bonnie Noer (Sorø)
  • 3. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø)
  • 4. Ulla Hvid (Sorø)

2

Roskilde I
Tidshandicap : 1:27
  • 1. Anna Plæhn Poulsen (Roskilde)
  • 2. Anna Lendal Holm (Roskilde)
  • 3. Laura Poulsen (Roskilde)
  • 4. William Windel Krogh (Roskilde)

3

Bagsværd I
Tidshandicap : 1:43
  • 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd)
  • 2. Mathilde Norking (Bagsværd)
  • 3. Matilde Hjorth (Bagsværd)
  • 4. Marie Ramm (Bagsværd)

4

KVIK
Tidshandicap : 1:47
  • 1. Fie Udby Erichsen (KVIK)
  • 2. Torill Lindebjerg (KVIK)
  • 3. Peter Weile (KVIK)
  • 4. Marianne Becker (KVIK)

5

Holstebro/KCHO
Tidshandicap : 2:02
  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)
  • 2. Jens Pedersen (Holstebro)
  • 3. Laura Møller (Holstebro)
  • 4. Trine Dahl Pedersen (Holstebro)

6

Sorø I
Tidshandicap : 2:03
  • 1. Bjarne Hjorth (Sorø)
  • 2. Peter Carstens (Sorø)
  • 3. Peter Lindblom (Sorø)
  • 4. Ruth Köster (Sorø)

7

Odder
Tidshandicap : 2:03
  • 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder)
  • 2. Per Amby (Odder)
  • 3. Trine Leitzke (Odder)
  • 4. Andreas Vestergaard Petersen (Odder)

8

DSR
Tidshandicap : 2:12
  • 1. Natasha Frandsen (DSR)
  • 2. Tanja Igland (DSR)
  • 3. Stine Roum (DSR)
  • 4. Tor Kristian Høyer Rasmussen (DSR)

9

DSR
Tidshandicap : 2:15
  • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR)
  • 2. Samantha Don Robbins (DSR)
  • 3. Andreas Bech Mikkelsen (DSR)
  • 4. Irene Kjærskov Pedersen (DSR)

10

Roskilde I
Tidshandicap : 2:32
  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)
  • 2. Malli Segoli (Roskilde)
  • 3. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)
  • 4. Simone Sørensen (Roskilde)

11

Bagsværd
Tidshandicap : 2:39
  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd)
  • 2. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)
  • 3. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd)
  • 4. Line Møller (Bagsværd)

12

Odense/KCO I
Tidshandicap : 2:40
  • 1. Frederik Markvardsen (Odense)
  • 2. Oscar Mazza (Odense)
  • 3. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)
  • 4. Sarah Lindberg (Odense)

13

Odense/KCO
Tidshandicap : 2:54
  • 1. Anne Larsen (Odense)
  • 2. Nick H. Larsen (Odense)
  • 3. Sebastian Terp (Odense)
  • 4. Anne Larsen (Odense)

14

Furesø I
Tidshandicap : 3:01
  • 1. Mikael Møller Hansen (Furesø)
  • 2. Andreas Borg (Furesø)
  • 3. Jonas Lund (Furesø)
  • 4. Ole Præst Larsen (Furesø)

15

KVIK
Tidshandicap : 3:20
  • 1. Emil Thim Nielsen (KVIK)
  • 2. Torbjørn Frankel (KVIK)
  • 3. Alexander Vilstrup Christensen (KVIK)
  • 4. Albert Martin Ebersbach (KVIK)

16

Sorø II
Tidshandicap : 3:36
  • 1. Jannick Wly Andersen (Sorø)
  • 2. Marcel Nyvang (Sorø)
  • 3. Peter Skou ** (Sorø)
  • 4. Rasmus Lind (Sorø)

17

KVIK II
Tidshandicap : 3:43
  • 1. Simon Bjærre (KVIK)
  • 2. Christian Schack Pedersen (KVIK)
  • 3. Jesper Sexauer Bloch Kloster (KVIK)
  • 4. Troels Ilsøe Mahneke (KVIK)

18

DSR
Tidshandicap : 3:45
  • 1. Magnus Erik Timm (DSR)
  • 2. Frank Steffensen (DSR)
  • 3. Malthe Christiansen (DSR)
  • 4. Casper Girke Christensen (DSR)