Date: 8 Jan 2020
Mindre ændringer kan forkomme i tidsplanen.

Tidsplan

Tidsplan Første del
Starttid Løb nr. Antal distance Kode Beskrivelse Heat Type
kl. 00:00 224 1 4min U15 MErgo Junior C drenge 14 år V Finale
Tidsplan Anden del
Starttid Løb nr. Antal distance Kode Beskrivelse Heat Type
kl. 09:30 100 3 2000m 30+WErgo Dame Vet. 30+ (30-39år) . Afdeling
kl. 09:30 101 4 2000m 30+LWErgo Dame Vet. 30+ Letvægt (30-39år) . Afdeling
kl. 09:30 104 5 2000m 40+WErgo Dame Vet. 40+ (40-49år) . Afdeling
kl. 09:30 105 1 2000m 40+LWErgo Dame Vet. 40+ Letvægt (40-49år) . Afdeling
kl. 09:30 108 2 2000m 50+WErgo Dame Vet. 50+ (50-59år) . Afdeling
kl. 09:30 109 1 2000m 50+LWErgo Dame Vet. 50+ Letvægt (50-59år) . Afdeling
kl. 09:30 112 2 2000m 60+WErgo Dame Vet. 60+ (60-69år) . Afdeling
kl. 09:30 113 1 2000m 60+LWErgo Dame Vet. 60+ Letvægt (60-69år) . Afdeling
kl. 09:30 116 1 2000m 70+WErgo Dame Vet. 70+ (70-79år) . Afdeling
kl. 09:30 117 1 2000m 70+LWErgo Dame Vet. 70+ Letvægt (70-79år) . Afdeling
kl. 09:50 158 9 2000m 50+MErgo Herre Vet. 50+ (50-59år) . Afdeling
kl. 09:50 159 3 2000m 50+LMErgo Herre Vet. 50+ Letvægt (50-59år) . Afdeling
kl. 09:50 162 4 2000m 60+MErgo Herre Vet. 60+ (60-69år) . Afdeling
kl. 09:50 163 1 2000m 60+LMErgo Herre Vet. 60+ Letvægt (60-69år) . Afdeling
kl. 09:50 166 1 2000m 70+MErgo Herre Vet. 70+ (70-79år) . Afdeling
kl. 09:50 167 1 2000m 70+LMErgo Herre Vet. 70+ Letvægt (70-79år) . Afdeling
kl. 09:50 170 3 2000m 80+MErgo Herre Vet. 80+ (80-89år) . Afdeling
kl. 10:10 150 6 2000m 30+MErgo Herre Vet. 30+ (30-39år) . Afdeling
kl. 10:10 151 3 2000m 30+LMErgo Herre Vet. 30+ Letvægt (30-39år) . Afdeling
kl. 10:10 154 11 2000m 40+MErgo Herre Vet. 40+ (40-49år) . Afdeling
kl. 10:10 155 3 2000m 40+LMErgo Herre Vet. 40+ Letvægt (40-49år) . Afdeling
kl. 10:38 800 1 1000m 30+WErgo Masters Women 30+ (30-39 years) . Afdeling
kl. 10:38 801 1 1000m 30+LWErgo Masters Women 30+ LW (30-39) . Afdeling
kl. 10:38 802 4 1000m 40+WErgo Masters Women 40+ (40-49 years) . Afdeling
kl. 10:38 803 2 1000m 40+LWErgo Masters Women 40+ LW (40-49 years) . Afdeling
kl. 10:38 804 4 1000m 50+WErgo Masters Women 50+ (50-54 years) . Afdeling
kl. 10:38 805 1 1000m 50+LWErgo Masters Women 50+ LW (50-54 years) . Afdeling
kl. 10:38 806 2 1000m Master WErgo Masters Women 55+ (55-59 years) . Afdeling
kl. 10:38 807 2 1000m Master LWErgo Masters Women 55+ LW (55-59 years) . Afdeling
kl. 10:38 808 3 1000m 60+WErgo Masters Women 60+ (60-64 years) . Afdeling
kl. 10:38 809 2 1000m 60+LWErgo Masters Women 60+LW (60-64 years) . Afdeling
kl. 11:02 811 1 1000m Master LWErgo Masters Women 65+LW (65-69 years) . Afdeling
kl. 11:02 812 1 1000m 70+WErgo Masters Women 70+ (70-79 years) . Afdeling
kl. 11:02 813 1 1000m 70+LWErgo Masters Women 70+ LW (70-79 years) . Afdeling
kl. 11:02 826 2 1000m Master MErgo Masters Men 65+ (65-69 years) . Afdeling
kl. 11:02 827 2 1000m Master LMErgo Masters Men 65+ LM (65-69 years) . Afdeling
kl. 11:02 828 2 1000m 70+MErgo Masters Men 70+ (70-79 years) . Afdeling
kl. 11:02 830 3 1000m 80+MErgo Masters Men 80+ (80-89 years) . Afdeling
kl. 11:02 831 2 1000m 80+LMErgo Masters Men 80+ LM (80-89 years) . Afdeling
kl. 11:28 816 4 1000m 30+MErgo Masters Men 30+ (30-39 years) . Afdeling
kl. 11:28 817 2 1000m 30+LMErgo Masters Men 30+ LM (30-39 years) . Afdeling
kl. 11:28 818 8 1000m 40+MErgo Masters Men 40+ (40-49 years) . Afdeling
kl. 11:28 819 2 1000m 40+LMErgo Masters Men 40+ LM (40-49 years) . Afdeling
kl. 11:28 820 9 1000m 50+MErgo Masters Men 50+ (50-54 years) . Afdeling
kl. 11:28 821 1 1000m 50+LMErgo Masters Men 50+ LM (50-54 years) . Afdeling
kl. 11:28 822 4 1000m Master MErgo Masters Men 55+ (55-59 years) . Afdeling
kl. 11:28 823 1 1000m Master LMErgo Masters Men 55+ LM (55-59 years) . Afdeling
kl. 11:28 824 6 1000m 60+MErgo Masters Men 60+ (60-64 years) . Afdeling
kl. 11:28 825 3 1000m 60+LMErgo Masters Men 60+LM (60-64 years) . Afdeling
kl. 11:56 206 4 2min U11 WErgo Junior E piger 10 år eller yngre . Afdeling
kl. 11:56 208 5 2min U11 MErgo Junior E drenge 10 år eller yngre . Afdeling
kl. 11:56 210 3 2min U13 WErgo Junior DII piger 11 år . Afdeling
kl. 11:56 212 3 2min U13 MErgo Junior DII drenge 11 år . Afdeling
kl. 11:56 214 7 2min U13 WErgo Junior D piger 12 år . Afdeling
kl. 11:56 216 6 2min U13 MErgo Junior D drenge 12 år . Afdeling
kl. 12:19 218 16 3min U15 WErgo Junior CII piger 13 år . Afdeling
kl. 12:19 220 11 3min U15 MErgo Junior CII drenge 13 år . Afdeling
kl. 12:35 222 14 4min U15 WErgo Junior C piger 14 år . Afdeling
kl. 12:35 224 24 4min U15 MErgo Junior C drenge 14 år . Afdeling
kl. 12:48 226 6 2000m U17 WErgo Junior BII piger 15 år . Afdeling
kl. 12:48 228 22 2000m U17 MErgo Junior BII drenge 15 år . Afdeling
kl. 13:07 230 7 2000m U17 WErgo Junior B piger 16 år . Afdeling
kl. 13:07 232 20 2000m U17 MErgo Junior B drenge 16 år . Afdeling
kl. 13:25 234 6 2000m U18 WErgo Junior AII piger 17 år . Afdeling
kl. 13:25 236 8 2000m U18 MErgo Junior AII drenge 17 år . Afdeling
kl. 13:25 238 6 2000m U19 WErgo Junior A piger 18 år . Afdeling
kl. 13:25 240 13 2000m U19 MErgo Junior A drenge 18 år . Afdeling
kl. 13:43 401 3 2000m U23 LWErgo Dame Sen. B Letvægt (19-22år) . Afdeling
kl. 13:43 402 12 2000m U23 WErgo Dame Sen. B (19-22år) . Afdeling
kl. 13:43 405 1 2000m LWErgo Dame åben Letvægt . Afdeling
kl. 13:43 406 11 2000m WErgo Dame åben . Afdeling
kl. 13:43 403 6 2000m U23 LMErgo Herre Sen. B Letvægt (19-22år) . Afdeling
kl. 14:01 404 16 2000m U23 MErgo Herre Sen. B (19-22år) . Afdeling
kl. 14:01 407 7 2000m LMErgo Herre åben Letvægt . Afdeling
kl. 14:01 408 10 2000m MErgo Herre åben . Afdeling
kl. 14:22 409 10 2000m MErgo Herre Universitetsløb . Afdeling
kl. 14:22 410 9 2000m WErgo Dame Universitetsløb . Afdeling
kl. 14:40 501 17 2000m W/M 4-Stafet Firmastafet 4x500m . Afdeling
kl. 14:40 502 12 2000m W/M 4-Stafet Skole- og gymnasiumstafet . Afdeling
kl. 14:59 601 11 100m U13 WErgo Junior E/D SPRINT piger 12 år eller yngre . Afdeling
kl. 14:59 602 8 100m U13 MErgo Junior E/D SPRINT drenge 12 år eller yngre . Afdeling
kl. 15:11 603 13 200m U15 WErgo Junior C SPRINT piger 13-14 år . Afdeling
kl. 15:11 604 15 200m U15 MErgo Junior C SPRINT drenge 13-14 år . Afdeling
kl. 15:14 605 18 200m U17 WErgo Junior B SPRINT piger 15-16 år . Afdeling
kl. 15:14 607 6 200m U19 WErgo Junior A SPRINT piger 17-18 år . Afdeling
kl. 15:14 608 11 200m U19 MErgo Junior A SPRINT drenge 17-18 år . Afdeling
kl. 15:17 606 30 200m U17 MErgo Junior B SPRINT drenge 15-16 år . Afdeling
kl. 15:20 609 9 200m WErgo Senior åben SPRINT Kvinde . Afdeling
kl. 15:20 610 12 200m MErgo Senior åben SPRINT Herre . Afdeling
kl. 15:20 611 8 200m MErgo Universitetsløb SPRINT Herre . Afdeling
kl. 15:20 612 7 200m WErgo Universitetsløb SPRINT Kvinde . Afdeling
kl. 15:42 701 21 2000m U17 W/M 4-Stafet Klubholdstafet, junior 10-16 år 4x500m . Afdeling
kl. 15:42 703 2 2000m W/M 4-Stafet Universitetsløb 4x500m Mix handicap Køn . Afdeling
kl. 15:54 702 18 4000m W/M 4-Stafet Klubholdstafet, junior 17-18 år,senior, master 4x1000m . Afdeling