Tilmeldinger - Danske Mesterskaber 2020

Løb 100 30+WErgo Dame Vet. 30+ (30-39år) - 2000m 5 tilmeldinger
DSR IV
  • 1. Samantha Don Robbins (DSR) '90
DSR V Afmeldt
  • 1. Sara Lena Josefin Engberg (DSR) '90
DSR VI
  • 1. Ragna Karen Sigurðardóttir (DSR) '82
Køge R I
  • 1. Louise Birk Hansen (Køge R) '82
DSR III Afmeldt
  • 1. Rikke Rasmussen Juel (DSR) '85
Løb 101 30+LWErgo Dame Vet. 30+ Letvægt (30-39år) - 2000m 4 tilmeldinger
Rønne I
  • 1. Kate Petersen (Rønne) '90
DSR II
  • 1. Stine Roum (DSR) '88
DSR III
  • 1. Simone Krog Christensen (DSR) '89
Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • 1. Sarita Kristina Hansen (FOE '88
Løb 104 40+WErgo Dame Vet. 40+ (40-49år) - 2000m 7 tilmeldinger
Roskilde I
  • 1. Dorthe Friis Thanning (Roskilde) '77
Fr.cia I
  • 1. Lise Mortensen (Fr.cia) '74
DSR III
  • 1. Tanja Nors Tardrup (DSR) '77
DSR I
  • 1. Tanja Igland (DSR) '74
Bagsværd I
  • 1. Christina Rindom (Bagsværd) '73
Aarhus I
  • 1. Lene Mikkelsen (Aarhus) '68
DSR II Afmeldt
  • 1. Stine Rosbjerg (DSR) '75
Løb 105 40+LWErgo Dame Vet. 40+ Letvægt (40-49år) - 2000m 1 tilmelding
Køge R I
  • 1. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
Løb 108 50+WErgo Dame Vet. 50+ (50-59år) - 2000m 2 tilmeldinger
DSR I
  • 1. Margit Haahr Hansen (DSR) '67
Sorø I
  • 1. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø) '69
Løb 109 50+LWErgo Dame Vet. 50+ Letvægt (50-59år) - 2000m 1 tilmelding
KVIK I
  • 1. Marianne Becker (KVIK) '62
Løb 112 60+WErgo Dame Vet. 60+ (60-69år) - 2000m 2 tilmeldinger
Køge R I
  • 1. Mai-Britt Bille (Køge R) '60
HDR I
  • 1. Mette Cederkvist (HDR) '57
Løb 113 60+LWErgo Dame Vet. 60+ Letvægt (60-69år) - 2000m 1 tilmelding
Sorø I
  • 1. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52
Løb 116 70+WErgo Dame Vet. 70+ (70-79år) - 2000m 1 tilmelding
Fredensborg I
  • 1. Merete Boldt (Fredensborg) '47
Løb 117 70+LWErgo Dame Vet. 70+ Letvægt (70-79år) - 2000m 1 tilmelding
HDR I
  • 1. Hanne Schackinger (HDR) '46
Løb 150 30+MErgo Herre Vet. 30+ (30-39år) - 2000m 9 tilmeldinger
DSR I Afmeldt
  • 1. Joen Petur Jacobsen (DSR) '89
KVIK II
  • 1. Christian Schack Pedersen (KVIK) '80
KVIK IV
  • 1. Troels Ilsøe Mahneke (KVIK) '87
Novo Nordisk I
  • 1. Morten Petersen (DEN '84
DSR II Afmeldt
  • 1. Christoffer Hansen (DSR) '88
DSR III Afmeldt
  • 1. Andreas Bech Mikkelsen (DSR) '83
KVIK III
  • 1. Jesper Sexauer Bloch Kloster (KVIK) '85
Køge R I
  • 1. Martin Birk Hansen (Køge R) '81
KVIK I
  • 1. Simon Bjærre (KVIK) '90
Løb 151 30+LMErgo Herre Vet. 30+ Letvægt (30-39år) - 2000m 3 tilmeldinger
Furesø I
  • 1. Max Emde (Furesø) '88
DSR I
  • 1. Andreas Bech Mikkelsen (DSR) '83
Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • 1. Bergur Robert Dam Jensen (FOE '87
Løb 154 40+MErgo Herre Vet. 40+ (40-49år) - 2000m 12 tilmeldinger
ARK I
  • 1. Asbjørn Adsersen (ARK) '75
KVIK I
  • 1. Peter Weile (KVIK) '73
Landskrona Roddklubb I
  • 1. Maarten van den Haak (SWE '79
Kertem. I
  • 1. Stig Nielsen (Kertem.) '71
Lyngby I
  • 1. Asger Lenzing (Lyngby) '71
Bodycoach I
  • 1. Flemming Pristed (Bodycoach) '75
Rødvig I
  • 1. Michael Mainz (Rødvig) '77
KVIK II
  • 1. Mark van Herk (KVIK) '78
Lindenborg I
  • 1. Erik Borup (Lindenborg) '75
Ran I
  • 1. Jonas Haaning (DEN '80
Bagsværd I
  • 1. Thomas Næraa (Bagsværd) '72
NedeFraKælderen I
  • 1. Michael Hauch (DEN '71
Løb 155 40+LMErgo Herre Vet. 40+ Letvægt (40-49år) - 2000m 3 tilmeldinger
Sorø I
  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
Ringsted I
  • 1. Jákup Johansen (Ringsted) '73
Køge R I
  • 1. Søren Winther (Køge R) '72
Løb 158 50+MErgo Herre Vet. 50+ (50-59år) - 2000m 10 tilmeldinger
Hjemme fra Kælderen I
  • 1. Thomas Jensen (DEN '67
Bagsværd I
  • 1. Steen Nielbo (Bagsværd) '70
Viking I
  • 1. Rene Hansen (Viking) '63
365 Design I
  • 1. Ole Vindfeldt (DEN '66
Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • 1. Martin Mario Jelani (DEN '61
Næstv. I
  • 1. Jan Stampe Jensen (Næstv.) '68
Ishøj II
  • 1. Jens Mundeli-Jensen (Ishøj) '67
Ishøj I
  • 1. Kim Roch (Ishøj) '67
Hellerup I
  • 1. Peter Gammeltoft (Hellerup) '66
Cameo I Afmeldt
  • 1. Leif Ola Kvalvik (DEN '61
Løb 159 50+LMErgo Herre Vet. 50+ Letvægt (50-59år) - 2000m 3 tilmeldinger
Køge R I
  • 1. Jens Gliese (Køge R) '65
Hadsund I
  • 1. Kuno Lund_Sørensen (Hadsund) '70
DSR I
  • 1. Peter Maack Groes (DSR) '65
Løb 162 60+MErgo Herre Vet. 60+ (60-69år) - 2000m 5 tilmeldinger
Odder I
  • 1. Per Amby (Odder) '54
Horsens I
  • 1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens) '57
Hellerup I
  • 1. Geert Cederkvist (Hellerup) '52
Bagsværd I
  • 1. Henrik Thorup (Bagsværd) '59
DSR I Afmeldt
  • 1. Lars Nielsen (DSR) '57
Løb 163 60+LMErgo Herre Vet. 60+ Letvægt (60-69år) - 2000m 1 tilmelding
DSR I
  • 1. Lars Nielsen (DSR) '57
Løb 166 70+MErgo Herre Vet. 70+ (70-79år) - 2000m 1 tilmelding
Rønne I
  • 1. Geert Olsen (Rønne) '47
Løb 167 70+LMErgo Herre Vet. 70+ Letvægt (70-79år) - 2000m 1 tilmelding
Lyngby I
  • 1. Hans Nøhr (Lyngby) '45
Løb 170 80+MErgo Herre Vet. 80+ (80-89år) - 2000m 3 tilmeldinger
Bagsværd II
  • 1. Carsten Bech (Bagsværd) '39
Helsingør I
  • 1. Erik Schønnemann (Helsingør) '35
Bagsværd I
  • 1. Flemming Bay Nielsen (Bagsværd) '37
Løb 206 U11 WErgo Junior E piger 10 år eller yngre - 2min 4 tilmeldinger
Ringsted I
  • 1. Gudrun J. Johansen (Ringsted) '11
Rødvig II
  • 1. Josefine Munch (Rødvig) '10
Hadsund I
  • 1. Melody Harati (Hadsund) '10
Rødvig I
  • 1. Juliane Hoffmann Hansen (Rødvig) '10
Løb 208 U11 MErgo Junior E drenge 10 år eller yngre - 2min 5 tilmeldinger
Dragør I
  • 1. Gustav Juel Hansen (Dragør) '10
Køge R I
  • 1. Flelix Birk Hansen (Køge R) '11
Holstebro/KCHO I
  • 1. Mads Madsen (Holstebro) '14
Roskilde I
  • 1. Kasper Friis Thanning (Roskilde) '12
Rødvig I
  • 1. Noa Jakobsen (Rødvig) '10
Løb 210 U13 WErgo Junior DII piger 11 år - 2min 3 tilmeldinger
Odder II
  • 1. Hannah Faber Laursen (Odder) '08
Odder I
  • 1. Clara Mikkelsen (Odder) '08
Rødvig I
  • 1. Sara Blacharczyk (Rødvig) '09
Løb 212 U13 MErgo Junior DII drenge 11 år - 2min 3 tilmeldinger
Holstebro/KCHO I
  • 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09
Rødvig I
  • 1. Thomas Hampen (Rødvig) '09
Landskrona Roddklubb I
  • 1. Max Andersson (SWE '09
Løb 214 U13 WErgo Junior D piger 12 år - 2min 7 tilmeldinger
Ringsted I
  • 1. Johanna J. Johansen (Ringsted) '08
Køge R I
  • 1. Maya Chimfwembe Sørensen (Køge R) '08
Sorø I
  • 1. Celina Juhl (Sorø) '08
Sorø III
  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08
Hadsund I
  • 1. Astrid Olivia Andersen (Hadsund) '08
Sorø II
  • 1. Frederikke Aagaard (Sorø) '08
Bagsværd I
  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08
Løb 216 U13 MErgo Junior D drenge 12 år - 2min 6 tilmeldinger
Bagsværd II
  • 1. Jacob Austin Munkholm (Bagsværd) '08
Køge R I
  • 1. Valdemar Engell Sewohl (Køge R) '08
Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) II
  • 1. Nóa Heri Rúnason (FOE '08
Nyborg I
  • 1. Bertil Remenyik Høier (Nyborg) '08
Bagsværd I
  • 1. Storm Genet (Bagsværd) '08
Holstebro/KCHO II
  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
Løb 218 U15 WErgo Junior CII piger 13 år - 3min 16 tilmeldinger
Holstebro/KCHO III
  • 1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • 1. Elisabeth Andrasdóttir Sigurðsson (FOE '07
Holstebro/KCHO IV
  • 1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro) '07
Køge R I
  • 1. Filippa Birk Hansen (Køge R) '07
Hadsund I
  • 1. Naja Lübeck (Hadsund) '07
Hadsund V
  • 1. Celine Rohde Bruun Hansen (Hadsund) '07
Holstebro/KCHO VI
  • 1. Amalie Borbye Astrup (Holstebro) '07
Holstebro/KCHO V
  • 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
Sorø I
  • 1. Sofie Steffensen (Sorø) '07
Hadsund IV
  • 1. Josefine Antoinette Brink (Hadsund) '07
Hadsund II
  • 1. Marie Ellen Toft Sørensen (Hadsund) '07
Holstebro/KCHO I
  • 1. Andrea Kramer Liboriussen (Holstebro) '07
Stevns I
  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07
Holstebro/KCHO II
  • 1. Anna Bosnes (Holstebro) '07
Hadsund III
  • 1. Victoria Clara Brink (Hadsund) '07
Hadsund
  • 1. Kathrine Jacobsen (Hadsund) '07
Løb 220 U15 MErgo Junior CII drenge 13 år - 3min 12 tilmeldinger
Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) II
  • 1. Niels Juul Akraberg Poulsen (FOE '07
Hadsund I
  • 1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07
Odense/KCO I
  • 1. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense) '07
Holstebro/KCHO I
  • 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
København I
  • 1. Woody Lori-Leth (København) '07
Roskilde I
  • 1. Ibrahim Zahid (Roskilde) '07
Roskilde II
  • 1. Ismail Zahid (Roskilde) '07
Holstebro/KCHO IV
  • 1. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
Bagsværd I
  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
København III
  • 1. Albert Grydehøj Stobbe (København) '07
Holstebro/KCHO II
  • 1. William Kjær Salmansen (Holstebro) '07
Holstebro/KCHO III Afmeldt
  • 1. William Lemming (Holstebro) '07
Løb 222 U15 WErgo Junior C piger 14 år - 4min 16 tilmeldinger
Hadsund II
  • 1. AnneSofie Zenft Busse (Hadsund) '06
Køge R I
  • 1. Maja Wolska (Køge R) '06
Odense/KCO I
  • 1. Bjørk Kallesøe (Odense) '06
Silkeborg I
  • 1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg) '06
Holstebro/KCHO III
  • 1. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06
Holstebro/KCHO IV
  • 1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06
Holstebro/KCHO II
  • 1. Caroline Fredslund Sørensen (Holstebro) '06
Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) II
  • 1. Bára Wang Olsen (FOE '06
Stevns I
  • 1. Isabella Bache (Stevns) '06
Sorø I
  • 1. Dina Poulsen (Sorø) '06
Roskilde I
  • 1. Silje Trenter (Roskilde) '06
Holstebro/KCHO V Afmeldt
  • 1. Nanna Lindballe (Holstebro) '06
Holstebro/KCHO I
  • 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06
Hadsund I
  • 1. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund) '06
København I
  • 1. Klara Bruun Felthaus (København) '06
Dragør I Afmeldt
  • 1. Maja Sejersen (Dragør) '06
Løb 224 U15 MErgo Junior C drenge 14 år - 4min 25 tilmeldinger
Stevns I
  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06
Holstebro/KCHO IV
  • 1. William Ørts (Holstebro) '06
Holstebro/KCHO III
  • 1. Lucas Sittrup Kallesøe (Holstebro) '06
Hadsund I Afmeldt
  • 1. Elias Roth (Hadsund) '06
Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • 1. Magnus Patursson Midjord (FOE '06
Bagsværd II
  • 1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06
Bagsværd V
  • 1. Erik Friedrichsen (Bagsværd) '06
Sorø I
  • 1. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06
Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • 1. Regin Malaki Henriksen (FOE '06
Landskrona Roddklubb I
  • 1. Hjalmar Larsson (SWE '06
Roskilde I
  • 1. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06
Roskilde II Afmeldt
  • 1. Marinus Bo Kofoed Jensen (Roskilde) '06
Bagsværd III
  • 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
Odense/KCO I
  • 1. Gustav Krogh (Odense) '06
Holstebro/KCHO I
  • 1. Jens Pedersen (Holstebro) '06
Holstebro/KCHO II
  • 1. Simon Madsen (Holstebro) '06
Holstebro/KCHO V
  • 1. Rasmus Bechmann (Holstebro) '06
Bagsværd I
  • 1. Aske Saltbæk (Bagsværd) '06
Bagsværd IV
  • 1. Karl Heuer (Bagsværd) '06
København I
  • 1. Hector Carriero (København) '06
Dragør I
  • 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06
Dragør II
  • 1. Magnus Bang (Dragør) '06
Humlebæk II
  • 1. Laurits Hammond Hjorth (Humlebæk) '06
Humlebæk I
  • 1. Bjarke Ølgaard Madsen (Humlebæk) '06
Holstebro/KCHO
  • 1. Marco Riemenschneider (Holstebro) '06
Løb 226 U17 WErgo Junior BII piger 15 år - 2000m 9 tilmeldinger
Holstebro/KCHO I
  • 1. Laura Møller (Holstebro) '05
Silkeborg I
  • 1. Marie Kleist (Silkeborg) '05
Hadsund I Afmeldt
  • 1. Maria Bak Jeppesen (Hadsund) '05
Bagsværd I
  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
Ringsted I
  • 1. Maria J. Johansen (Ringsted) '05
Odder I Afmeldt
  • 1. Caroline Sejersen (Odder) '05
Bagsværd II
  • 1. Hannah Thrane (Bagsværd) '05
Odder II
  • 1. Anne Kristine Bech Asaa (Odder) '05
Sorø I Afmeldt
  • 1. Liva Østergaard Nielsen (Sorø) '05
Løb 228 U17 MErgo Junior BII drenge 15 år - 2000m 25 tilmeldinger
Roskilde II Afmeldt
  • 1. Storm Phillipsen (Roskilde) '05
Hadsund III
  • 1. Kian Harati (Hadsund) '05
Randers I
  • 1. Oliver Bach (Randers) '05
Hadsund II
  • 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
Jels I
  • 1. Nicklas Frost Davidsen (Jels) '05
Holstebro/KCHO I
  • 1. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05
Jels II
  • 1. Mikkel Peter Noe (Jels) '05
Silkeborg I
  • 1. Casper Pedersen (Silkeborg) '04
Odder I
  • 1. Andreas Vestergaard Petersen (Odder) '05
Hadsund I
  • 1. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05
Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • 1. Petur Fróðason (FOE '05
Bagsværd III
  • 1. Jeppe Dolmer Nielsen (Bagsværd) '05
Roskilde I
  • 1. Anders Lendal Holm (Roskilde) '05
Stevns III
  • 1. Nikolaj Hausman Olsen (Stevns) '05
Landskrona Roddklubb I
  • 1. Morgan Jakhammer (SWE '05
Stevns II
  • 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05
Lyngby I
  • 1. Alexander Walker (Lyngby) '05
København IV Afmeldt
  • 1. Albert Valentin (København) '04
KVIK I
  • 1. Emil Thim Nielsen (KVIK) '05
Stevns I
  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
København III
  • 1. Sylvester Keinicke Jørgensen (København) '05
Bagsværd II
  • 1. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
København II
  • 1. Viggo Lambert (København) '05
København I Afmeldt
  • 1. Nikolaj L. Damkjer (København) '22
Bagsværd I Afmeldt
  • 1. Opal Caplunik (Bagsværd) '05
Løb 230 U17 WErgo Junior B piger 16 år - 2000m 9 tilmeldinger
København I
  • 1. Josefine Freltoft (København) '04
Sorø I Afmeldt
  • 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04
Hadsund I
  • 1. Lea Lûbeck (Hadsund) '04
Bagsværd I
  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
Ægir I
  • 1. Liv Jensen (Ægir) '04
Holstebro/KCHO I Afmeldt
  • 1. Marie Mortensen (Holstebro) '04
Ægir II
  • 1. Marie Martens Christensen (Ægir) '04
Odense/KCO I
  • 1. Alba Sundstrøm (Odense) '04
Sønderborg I
  • 1. Anna Nyegaard Jensen (Sønderborg) '04
Løb 232 U17 MErgo Junior B drenge 16 år - 2000m 23 tilmeldinger
Holstebro/KCHO III
  • 1. Tobias Kramer (Holstebro) '04
Lyngby/KKL I
  • 1. Christian Runge (Lyngby) '04
Holstebro/KCHO I
  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
Bagsværd I
  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
Kolding/KCO I
  • 1. Mads Kirstein (Kolding) '04
Hadsund I
  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04
Bagsværd IV
  • 1. Mads Rubin (Bagsværd) '04
Holstebro/KCHO II
  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
Odder I Afmeldt
  • 1. Noah Mikkelsen (Odder) '04
København I
  • 1. Villads Svane Hansen (København) '04
Ægir I
  • 1. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04
Bagsværd II Afmeldt
  • 1. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd) '04
Sorø II Afmeldt
  • 1. Sebastian Faber Steffensen (Sorø) '04
Roskilde I
  • 1. William Windel Krogh (Roskilde) '04
Ægir II
  • 1. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir) '04
Bagsværd VI
  • 1. Thøger Bjerg (Bagsværd) '04
Sorø I Afmeldt
  • 1. August Husted Coutant (Sorø) '04
Odense/KCO I
  • 1. Tobias Højland Bendixen (Odense) '04
Landskrona Roddklubb I
  • 1. Melker Larsson (SWE '04
Odense/KCO II
  • 1. Noah Schioldan (Odense) '04
Bagsværd V
  • 1. Marcus Modest Bruni (Bagsværd) '04
Bagsværd III
  • 1. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04
Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • 1. Mattias Durhuus (FOE '04
Løb 234 U18 WErgo Junior AII piger 17 år - 2000m 6 tilmeldinger
Silkeborg I
  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03
KVIK I
  • 1. Clara Hornnæss (KVIK) '03
Hadsund I
  • 1. Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund) '03
Aarhus I
  • 1. Rikke Køchs (Aarhus) '03
Odder I
  • 1. Trine Leitzke (Odder) '03
Roskilde I
  • 1. Anna Lendal Holm (Roskilde) '03
Løb 236 U18 MErgo Junior AII drenge 17 år - 2000m 9 tilmeldinger
Holstebro/KCHO I
  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
Odder I
  • 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03
DSR I
  • 1. Casper Girke Christensen (DSR) '03
Næstv. I
  • 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03
Roskilde I
  • 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03
Viking I
  • 1. Aske Storm (Viking) '03
Odense/KCO I
  • 1. Frederik Markvardsen (Odense) '03
Roskilde II
  • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03
KVIK I
  • 1. Alexander Vilstrup Christensen (KVIK) '03
Løb 238 U19 WErgo Junior A piger 18 år - 2000m 7 tilmeldinger
Odense/KCO I
  • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
Bagsværd II
  • 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
Hadsund I
  • 1. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
Roskilde I
  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02
Bagsværd I
  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
Bagsværd III Afmeldt
  • 1. Nikoline Kroll (Bagsværd) '02
KVIK I
  • 1. Kristine Søndergaard Hansen (KVIK) '02
Løb 240 U19 MErgo Junior A drenge 18 år - 2000m 15 tilmeldinger
DSR II
  • 1. Magnus Erik Timm (DSR) '02
DSR III
  • 1. Malthe Christiansen (DSR) '02
Holstebro/KCHO III Afmeldt
  • 1. Oscar Burvil (Holstebro) '03
KVIK I
  • 1. Johan Søvndahl Kok (KVIK) '02
Bagsværd I
  • 1. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd) '02
Ægir I
  • 1. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02
Holstebro/KCHO I
  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
Holstebro/KCHO II
  • 1. Patrick Klestrup (Holstebro) '02
København I
  • 1. Asbjørn Neumann (København) '03
Sorø I
  • 1. Peter Skou ** (Sorø) '02
Hadsund I
  • 1. Haris Alagic (Hadsund) '02
DSR I Afmeldt
  • 1. Christoffer Erik Timm (DSR) '02
Roskilde II
  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
KVIK II
  • 1. Albert Martin Ebersbach (KVIK) '02
Landskrona Roddklubb I
  • 1. Rio Folke Philips (SWE '02
Løb 401 U23 LWErgo Dame Sen. B Letvægt (19-22år) - 2000m 3 tilmeldinger
DSR I
  • 1. Amalie Riff Brems (DSR) '00
Aarhus I
  • 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01
Roskilde I
  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00
Løb 402 U23 WErgo Dame Sen. B (19-22år) - 2000m 15 tilmeldinger
Bagsværd I
  • 1. Frida Sanggaard (Bagsværd) '98
Odense/KCO III Afmeldt
  • 1. Mia Sofie Rützou (Odense) '99
DSR IV
  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
Odense/KCO I
  • 1. Sarah Lindberg (Odense) '98
Bagsværd IV
  • 1. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
DSR I
  • 1. Cecilie Girke (DSR) '00
Bagsværd II Afmeldt
  • 1. Marie Ramm (Bagsværd) '01
Roskilde I
  • 1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde) '01
Bagsværd III
  • 1. Mathilde Norking (Bagsværd) '99
Silkeborg I
  • 1. Mathilde Arnth Sørensen (Silkeborg) '00
DSR III
  • 1. Cecilie Brünnich Sørensen (DSR) '01
DSR II
  • 1. Christine Cardel (DSR) '01
Fr.cia/KCHO I Afmeldt
  • 1. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia) '01
DSR V
  • 1. Louise Hyldager (DSR) '00
Odense/KCO II
  • 1. Anne Larsen (Odense) '98
Løb 403 U23 LMErgo Herre Sen. B Letvægt (19-22år) - 2000m 6 tilmeldinger
Lyngby/KKL I
  • 1. Christian Thor Hagemann (Lyngby) '98
Furesø I
  • 1. Jonas Lund (Furesø) '99
Sorø I
  • 1. Rasmus Lind (Sorø) '01
Holstebro/KCHO I
  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro) '00
Bagsværd I
  • 1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00
Hadsund I
  • 1. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund) '01
Løb 404 U23 MErgo Herre Sen. B (19-22år) - 2000m 19 tilmeldinger
Roskilde I
  • 1. Bastian Secher (Roskilde) '99
Holstebro/KCHO II
  • 1. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
Holstebro/KCHO I
  • 1. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
Lyngby/KKL I
  • 1. Emil Lenzing (Lyngby) '98
Odense/KCO I
  • 1. Oscar Mazza (Odense) '98
København I
  • 1. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98
Roskilde II
  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
KVIK I
  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01
Holstebro/KCHO III
  • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
Bagsværd I Afmeldt
  • 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01
Viborg/KCHO I
  • 1. Mikkel Kallesøe (Viborg) '00
KVIK II
  • 1. Torbjørn Frankel (KVIK) '00
DSR III
  • 1. Jakob Grænge Hansen (DSR) '98
Roskilde III
  • 1. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
DSR I
  • 1. Nicolai Bernsen (DSR) '98
DSR II
  • 1. Malte Rusbjerg (DSR) '98
Kertem. I
  • 1. Kresten Morh Ernst (Kertem.) '00
Lyngby/KKL II Afmeldt
  • 1. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
DSR IV
  • 1. Philip Ahle Erichsen (DSR) '01
Løb 405 LWErgo Dame åben Letvægt - 2000m 3 tilmeldinger
ASR I
  • 1. Margrethe Langhoff Thuesen (ASR) '84
Rønne I
  • 1. Kate Petersen (Rønne) '90
Bagsværd I Afmeldt
  • 1. Mathilde Persson (Bagsværd) '96
Løb 406 WErgo Dame åben - 2000m 12 tilmeldinger
KVIK I
  • 1. Fie Udby Erichsen (KVIK) '85
Aarhus II
  • 1. Nina Hollensen (Aarhus) '92
DSR III
  • 1. Christina Juhl Johansen (DSR) '92
DSR I
  • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89
Holstebro/KCHO I
  • 1. Trine Dahl Pedersen (Holstebro) '96
Bagsværd I
  • 1. Ida Gørtz Jacobsen (Bagsværd) '95
DSR V Afmeldt
  • 1. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR) '93
ARA I
  • 1. Christina Jensen (ARA) '78
Aarhus I
  • 1. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97
DSR IV
  • 1. Nikoline Laidlaw (DSR) '95
DSR II
  • 1. Natasha Frandsen (DSR) '93
KVIK II
  • 1. Luise Lund Hansen (KVIK) '95
Løb 407 LMErgo Herre åben Letvægt - 2000m 8 tilmeldinger
Aarhus I
  • 1. James Dodd (Aarhus) '89
DSR I
  • 1. Emil Espensen (DSR) '91
Bagsværd II
  • 1. Oscar Petersen (Bagsværd) '92
Odense/KCO I
  • 1. Sebastian Terp (Odense) '95
Holstebro/KCHO I
  • 1. Frederik Taulbjerg (Holstebro) '96
Bagsværd I Afmeldt
  • 1. Mathias Larsen (Bagsværd) '92
KVIK I
  • 1. Mikkel Schelde (KVIK) '93
Lyngby/KKL I
  • 1. Alexander Modest (Lyngby) '95
Løb 408 MErgo Herre åben - 2000m 11 tilmeldinger
DSR I
  • 1. Sverri S. Nielsen (DSR) '93
Odense/KCO I
  • 1. Nick H. Larsen (Odense) '95
København I
  • 1. Fred Vystavel (København) '93
DSR V
  • 1. Frank Steffensen (DSR) '88
DSR III
  • 1. Christoffer Kruse (DSR) '94
Roskilde I
  • 1. Joachim Sutton (Roskilde) '95
DSR IV
  • 1. Tobias Kempf (DSR) '93
København II
  • 1. Sebastian Bache (København) '97
Hadsund II Afmeldt
  • 1. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97
DSR II
  • 1. Castor Valbum Rasmussen (DSR) '91
KVIK I
  • 1. Mads Brogaard (KVIK) '94
Løb 409 MErgo Herre Universitetsløb - 2000m 11 tilmeldinger
Aalborg Universitet II
  • 1. Mark Kjeldgaard (Aalborg) '97
Odense/KCO I
  • 1. Martin Ask Klausholt Andersen (Odense) '96
Aalborg Universitet I
  • 1. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg) '97
Aalborg Universitet III
  • 1. Phillip Sperling (Aalborg) '97
Aalborg Universitet IV
  • 1. Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg) '01
Aalborg Universitet VII
  • 1. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94
KVIK I
  • 1. Simon Donk (KVIK) '91
Aalborg Universitet V
  • 1. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89
DSR III
  • 1. Bjarke Nielsen (DSR) '97
DSR I
  • 1. Tor Kristian Høyer Rasmussen (DSR) '95
DSR II Afmeldt
  • 1. Thorleif Rud Lindholm (DSR) '95
Løb 410 WErgo Dame Universitetsløb - 2000m 9 tilmeldinger
Aalborg Universitet II
  • 1. Karen Hougaard Frost (Aalborg) '99
Aalborg Universitet I
  • 1. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93
Aalborg Universitet III
  • 1. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg) '98
Aalborg Universitet V
  • 1. Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg) '97
KVIK I
  • 1. Kristine Van der Keur (KVIK) '93
KVIK II
  • 1. Mette Skjold Elmelund (KVIK) '95
KVIK IV Afmeldt
  • 1. Johanna Maria Kresin (KVIK) '93
DSR I
  • 1. Irene Kjærskov Pedersen (DSR) '95
KVIK III
  • 1. Camilla Marie Nyborg (KVIK) '94
Løb 501 W/M 4-Stafet Firmastafet 4x500m - 2000m 17 tilmeldinger
bodyCoach Super Women
  • 1. Lene Ejerskov (Bodycoach) '71
  • 2. Malene Dalmark (Bodycoach) '79
  • 3. Mille Pristed (Bodycoach) '76
  • 4. Vibeke Søndergaard (Bodycoach) '76
Malermester Bo Hartz
  • 1. Bo Hartz (Furesø) '62
  • 2. Jane Hagan (Furesø) '67
  • 3. Mette Møller (Furesø) '63
  • 4. Ole Kongsbak (Furesø) '57
bodyCoach power Girls
  • 1. Anne-Marie Pyndt Lindberg (Bodycoach) '67
  • 2. Malene Forup (Bodycoach) '77
  • 3. Louise Bremholm (Bodycoach) '82
  • 4. Meshkat Javadi (Bodycoach) '81
Obesity/Diabetes Pharmacology
  • 1. Jonas Kildegaard (DEN '74
  • 2. Jette Platou (DEN '61
  • 3. Johnny Kaltoft Nisted (DEN '78
  • 4. Lotte Schmidt Marcher (DEN '69
BH I
  • 1. Majken Hauge Johansen (BH) '69
  • 2. Eskild Ebbesen (BH) '72
  • 3. Nicolai Boserup (BH) '74
  • 4. Elise Ross-Hansen (BH) '72
Obesity Pharmacology
  • 1. Marina Kjærgaard Gerstenberg (DEN '82
  • 2. Rune Ehrenreich Kuhre (DEN '86
  • 3. Helle Vilhelmsen (DEN '81
  • 4. Alberte Buch-Rasmussen (DEN '93
Obesity Pharmacology II
  • 1. Lotte Simonsen (DEN '77
  • 2. Berit Christoffersen (DEN '73
  • 3. Trine Pagh Ludvigsen (DEN '78
  • 4. Henrik Marcher (DEN '74
BH III
  • 1. Henriette Høyer (BH) '71
  • 2. Mads Jakobsen (BH) '66
  • 3. Ulrik Fenneberg (BH) '79
  • 4. Margit Haahr Hansen'67 (BH) '67
Haugaard Company
  • 1. Brian Sørensen (Nyborg) '68
  • 2. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
  • 3. Carl Johan Runge Andersen (Horsens) '57
  • 4. Rene Hansen (Viking) '63
bodyCoach Rigtige Mænd
  • 1. Dan Terkildsen (Bodycoach) '63
  • 2. Mette Neergaard (Bodycoach) '70
  • 3. Kenneth Frøslev (Bodycoach) '65
  • 4. Frank Olesen (Bodycoach) '61
bodyCoach Strong Mix
  • 1. Anders Lundgren (Bodycoach) '80
  • 2. Anders Adelhorst (Bodycoach) '80
  • 3. Susanne Søby (Bodycoach) '76
  • 4. Søren Ørjan (Bodycoach) '77
BH II
  • 1. Mads Fischer (BH) '91
  • 2. Helle Heldbo (BH) '71
  • 3. Lars Olsen (BH) '66
  • 4. Frederik Andre Bork (BH) '75
bodyCoach på podiet
  • 1. Thomas Christensen (Bodycoach) '71
  • 2. Jakob Sevel (Bodycoach) '77
  • 3. Michael Skjoldan (Bodycoach) '67
  • 4. Flemming Pristed (Bodycoach) '75
Process Engineering A/S I
  • 1. Jimmy Trap Friis (DEN '60
  • 2. Jesper Schulth Fredsted (DEN '93
  • 3. Peter Lindblom (DEN '63
  • 4. Adar Lieb Pelter (DEN '67
bodyCoach Raw Power
  • 1. Henrik Hansen (Bodycoach) '74
  • 2. Simon Krogh (Bodycoach) '77
  • 3. Jeasper Krøll (Bodycoach) '70
  • 4. Thomas Ladefoged (Bodycoach) '71
Aalborg Universitet
  • 1. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94
  • 2. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 3. Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg) '01
  • 4. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
BH IV
  • 1. Morten Lyngkær (BH) '78
  • 2. Morten Stakroge (BH) '84
  • 3. Caroline Frydenberg (BH) '78
  • 4. Timothy Antonie-Hansen (BH) '91
Løb 502 W/M 4-Stafet Skole- og gymnasiumstafet - 2000m 12 tilmeldinger
Hadsund Skole IV
  • 1. Kathrine Jacobsen (Hadsund) '07
  • 2. Josefine Antoinette Brink (Hadsund) '07
  • 3. Gustav Juel Hansen (Dragør) '10
  • 4. Victoria Clara Brink (Hadsund) '07
Halgaard m.m.
  • 1. Anna Bosnes (Holstebro) '07
  • 2. Amalie Borbye Astrup (Holstebro) '07
  • 3. William Ørts (Holstebro) '06
  • 4. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06
Halgaard/Rolf Krake II
  • 1. Andrea Kramer Liboriussen (Holstebro) '07
  • 2. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
  • 3. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro) '07
  • 4. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
Hadsund Skole II
  • 1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07
  • 2. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense) '07
  • 3. Naja Lübeck (Hadsund) '07
  • 4. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund) '06
Hadsund Skole III
  • 1. AnneSofie Zenft Busse (Hadsund) '06
  • 2. Maria J. Johansen (Ringsted) '05
  • 3. Marie Ellen Toft Sørensen (Hadsund) '07
  • 4. Celine Rohde Bruun Hansen (Hadsund) '07
Rolf Krake
  • 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06
  • 2. Caroline Fredslund Sørensen (Holstebro) '06
  • 3. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06
  • 4. Simon Madsen (Holstebro) '06
Halgaard/Rolf Krake
  • 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
  • 2. William Kjær Salmansen (Holstebro) '07
  • 3. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
  • 4. Marco Riemenschneider (Holstebro) '06
Hadsund Skole I
  • 1. Kian Harati (Hadsund) '05
  • 2. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05
  • 3. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
  • 4. August Herman Wisholm (Hadsund) '04
Mariagerfjord Gymnasium I
  • 1. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
  • 2. Malthe Dybdahl Malling (Hadsund) '01
  • 3. Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund) '03
  • 4. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund) '01
Munkekærskolen I
  • 1. Emil Lund (DEN '04
  • 2. Victor Thyboe (DEN '03
  • 3. Niklas Garlin (DEN '04
  • 4. Marius Mejlsfeldt (DEN '04
Mariagerfjor Gymnasium II
  • 1. Oliver Bach (Randers) '05
  • 2. Lea Lûbeck (Hadsund) '04
  • 3. Jeppe Thomsen (Hadsund) '02
  • 4. Haris Alagic (Hadsund) '02
Aalborg Tekniske Gymnasium
  • 1. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02
  • 2. Benjamin Guldbæk Bach (Ægir) '01
  • 3. Emilie Overgaard Ringøen (Ægir) '02
  • 4. William Kjærgaard (Næstv.) '03
Løb 601 U13 WErgo Junior E/D SPRINT piger 12 år eller yngre - 100m 12 tilmeldinger
Odder I
  • 1. Clara Mikkelsen (Odder) '08
Sorø I
  • 1. Celina Juhl (Sorø) '08
Odder II
  • 1. Hannah Faber Laursen (Odder) '08
Sorø III
  • 1. Ida Vilhelmsen (Sorø) '09
Rødvig II
  • 1. Juliane Hoffmann Hansen (Rødvig) '10
Rødvig III
  • 1. Josefine Munch (Rødvig) '10
Bagsværd I
  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08
Køge R I
  • 1. Maya Chimfwembe Sørensen (Køge R) '08
Sorø II
  • 1. Frederikke Aagaard (Sorø) '08
Sorø IV
  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08
Rødvig I
  • 1. Sara Blacharczyk (Rødvig) '09
Ringsted I
  • 1. Johanna J. Johansen (Ringsted) '08
Løb 602 U13 MErgo Junior E/D SPRINT drenge 12 år eller yngre - 100m 8 tilmeldinger
Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • 1. Nóa Heri Rúnason (FOE '08
Køge R I
  • 1. Valdemar Engell Sewohl (Køge R) '08
Holstebro/KCHO
  • 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09
Bagsværd I
  • 1. Jacob Austin Munkholm (Bagsværd) '08
Rødvig I
  • 1. Noa Jakobsen (Rødvig) '10
Bagsværd II
  • 1. Storm Genet (Bagsværd) '08
Rødvig II
  • 1. Thomas Hampen (Rødvig) '09
Holstebro/KCHO I
  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
Løb 603 U15 WErgo Junior C SPRINT piger 13-14 år - 200m 13 tilmeldinger
Stevns II
  • 1. Isabella Bache (Stevns) '06
Sorø II
  • 1. Sofie Steffensen (Sorø) '07
Stevns I
  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07
Holstebro/KCHO I
  • 1. Andrea Kramer Liboriussen (Holstebro) '07
Sorø I
  • 1. Dina Poulsen (Sorø) '06
Køge R I
  • 1. Maja Wolska (Køge R) '06
Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) III
  • 1. Elisabeth Andrasdóttir Sigurðsson (FOE '07
Holstebro/KCHO II
  • 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
Køge R II
  • 1. Filippa Birk Hansen (Køge R) '07
Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • 1. Bára Wang Olsen (FOE '06
Holstebro/KCHO III
  • 1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro) '07
Odense/KCO I
  • 1. Bjørk Kallesøe (Odense) '06
Roskilde I
  • 1. Silje Trenter (Roskilde) '06
Løb 604 U15 MErgo Junior C SPRINT drenge 13-14 år - 200m 18 tilmeldinger
Holstebro/KCHO I
  • 1. Jens Pedersen (Holstebro) '06
Stevns I
  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06
Holstebro/KCHO II
  • 1. Rasmus Bechmann (Holstebro) '06
Sorø II
  • 1. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06
Bagsværd I Afmeldt
  • 1. Aske Saltbæk (Bagsværd) '06
Bagsværd IV
  • 1. Karl Heuer (Bagsværd) '06
Bagsværd V
  • 1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06
Sorø I
  • 1. Emil Jelstrup (Sorø) '06
Bagsværd II
  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
Bagsværd VI
  • 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) II
  • 1. Magnus Patursson Midjord (FOE '06
Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) II
  • 1. Regin Malaki Henriksen (FOE '06
Bagsværd III
  • 1. Erik Friedrichsen (Bagsværd) '06
Odense/KCO I
  • 1. Gustav Krogh (Odense) '06
Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • 1. Niels Juul Akraberg Poulsen (FOE '07
Humlebæk I
  • 1. Laurits Hammond Hjorth (Humlebæk) '06
Roskilde I Afmeldt
  • 1. Ibrahim Zahid (Roskilde) '07
Roskilde II Afmeldt
  • 1. Ismail Zahid (Roskilde) '07
Løb 605 U17 WErgo Junior B SPRINT piger 15-16 år - 200m 18 tilmeldinger
Rødvig I
  • 1. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04
Holstebro/KCHO I
  • 1. Laura Møller (Holstebro) '05
Sorø V Afmeldt
  • 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04
Ringsted I
  • 1. Maria J. Johansen (Ringsted) '05
Sorø III
  • 1. Liva Østergaard Nielsen (Sorø) '05
Ægir I
  • 1. Liv Jensen (Ægir) '04
Silkeborg I
  • 1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg) '06
Bagsværd III
  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
Silkeborg II
  • 1. Marie Kleist (Silkeborg) '05
Bagsværd II
  • 1. Hannah Thrane (Bagsværd) '05
Ægir II
  • 1. Marie Martens Christensen (Ægir) '04
Odder II Afmeldt
  • 1. Caroline Sejersen (Odder) '05
Odder I
  • 1. Anne Kristine Bech Asaa (Odder) '05
Sorø I
  • 1. Elaina Bjørkman (Sorø) '05
Sorø II
  • 1. Babette Post-Kallenbach (Sorø) '05
Bagsværd I
  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
Sorø IV
  • 1. Signe Thorup (Sorø) '05
Munkekærskolen I
  • 1. Monique Lennet (DEN '04
Løb 606 U17 MErgo Junior B SPRINT drenge 15-16 år - 200m 31 tilmeldinger
Holstebro/KCHO III
  • 1. Tobias Kramer (Holstebro) '04
Holstebro/KCHO II
  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
Holstebro/KCHO I
  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
Stevns I
  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
Ægir I
  • 1. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04
Bagsværd VI
  • 1. Mads Rubin (Bagsværd) '04
Bagsværd II Afmeldt
  • 1. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd) '04
Holstebro/KCHO IV
  • 1. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05
Silkeborg I
  • 1. Casper Pedersen (Silkeborg) '04
Stevns II
  • 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05
KVIK I
  • 1. Emil Thim Nielsen (KVIK) '05
Ægir II
  • 1. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir) '04
Sorø I
  • 1. Jonas Lindegaard (Sorø) '05
Bagsværd V
  • 1. Jeppe Dolmer Nielsen (Bagsværd) '05
Odder I
  • 1. Andreas Vestergaard Petersen (Odder) '05
Stevns III
  • 1. Nikolaj Hausman Olsen (Stevns) '05
Bagsværd IV
  • 1. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
KVIK II Afmeldt
  • 1. Christian Dael Antonius (KVIK) '05
Munkekærskolen I
  • 1. Emil Lund (DEN '04
Munkekærskolen III
  • 1. Niklas Garlin (DEN '04
Munkekærskolen II
  • 1. Marius Mejlsfeldt (DEN '04
Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • 1. Mattias Durhuus (FOE '04
Kolding/KCO I
  • 1. Mads Kirstein (Kolding) '04
Bagsværd VII
  • 1. Marcus Modest Bruni (Bagsværd) '04
Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) II
  • 1. Petur Fróðason (FOE '05
Bagsværd III
  • 1. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04
Bagsværd I Afmeldt
  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
Bagsværd IX
  • 1. Thøger Bjerg (Bagsværd) '04
Bagsværd VIII Afmeldt
  • 1. Opal Caplunik (Bagsværd) '05
Humlebæk I
  • 1. Andreas Gjerding (Humlebæk) '04
Lyngby I Afmeldt
  • 1. Alexander Walker (Lyngby) '05
Løb 607 U19 WErgo Junior A SPRINT piger 17-18 år - 200m 6 tilmeldinger
Silkeborg I
  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03
Roskilde I
  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02
Bagsværd II
  • 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
Bagsværd I
  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
Odder I
  • 1. Trine Leitzke (Odder) '03
Odense/KCO I Afmeldt
  • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
Løb 608 U19 MErgo Junior A SPRINT drenge 17-18 år - 200m 11 tilmeldinger
Holstebro/KCHO I
  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
Odder I
  • 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03
Ægir I
  • 1. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02
Bagsværd I
  • 1. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd) '02
KVIK I
  • 1. Albert Martin Ebersbach (KVIK) '02
KVIK II
  • 1. Alexander Vilstrup Christensen (KVIK) '03
Sandavágs Ítróttarfelag
  • 1. Símon Tórur Joen-Jacobsen (FOE '03
Roskilde II
  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
Roskilde I
  • 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03
Munkekærskolen I
  • 1. Victor Thyboe (DEN '03
Sandavágs Ítróttarfelag
  • 1. Høgni á Plógv (FOE '03
Løb 609 WErgo Senior åben SPRINT Kvinde - 200m 9 tilmeldinger
ARA I
  • 1. Christina Jensen (ARA) '78
Silkeborg I
  • 1. Mathilde Arnth Sørensen (Silkeborg) '00
Bagsværd III
  • 1. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
Crossfit Aros I
  • 1. Winnie Petersen (DEN '84
DSR III
  • 1. Margit Haahr Hansen (DSR) '67
Bagsværd II
  • 1. Mathilde Norking (Bagsværd) '99
DSR II
  • 1. Christine Cardel (DSR) '01
Bagsværd I
  • 1. Marie Ramm (Bagsværd) '01
DSR I
  • 1. Anna Calina Schanze (DSR) '96
Løb 610 MErgo Senior åben SPRINT Herre - 200m 12 tilmeldinger
Holstebro/KCHO I
  • 1. Kasper Holm Henriksen (Holstebro) '80
Køge R I
  • 1. Jens Gliese (Køge R) '65
Uden Klub I
  • 1. Niklas Grundt Hansen (Uden Klub) '88
DSR I
  • 1. Bjarke Nielsen (DSR) '97
Cameo I
  • 1. Leif Ola Kvalvik (DEN '61
Aalborg II
  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
Aalborg IV
  • 1. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
Bagsværd II
  • 1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) [0000]
KVIK II
  • 1. Mattheiu Rey (KVIK) '89
Bagsværd I Afmeldt
  • 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01
KVIK I
  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01
DSR II
  • 1. Philip Ahle Erichsen (DSR) '01
Løb 611 MErgo Universitetsløb SPRINT Herre - 200m 9 tilmeldinger
Aalborg Universitet II
  • 1. Mark Kjeldgaard (Aalborg) '97
Aalborg Universitet VI
  • 1. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94
Aalborg Universitet III
  • 1. Phillip Sperling (Aalborg) '97
Odense/KCO I
  • 1. Martin Ask Klausholt Andersen (Odense) '96
Uden Klub I
  • 1. Niklas Grundt Hansen (Uden Klub) '88
Aalborg Universitet I
  • 1. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg) '97
KVIK I
  • 1. Simon Donk (KVIK) '91
Aalborg Universitet IV
  • 1. Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg) '01
Aalborg Universitet V
  • 1. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89
Løb 612 WErgo Universitetsløb SPRINT Kvinde - 200m 7 tilmeldinger
Aalborg Universitet I
  • 1. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93
Aalborg Universitet III
  • 1. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg) '98
Aalborg Universitet II
  • 1. Karen Hougaard Frost (Aalborg) '99
KVIK I
  • 1. Kristine Van der Keur (KVIK) '93
KVIK III
  • 1. Camilla Marie Nyborg (KVIK) '94
KVIK II
  • 1. Mette Skjold Elmelund (KVIK) '95
Aalborg Universitet V
  • 1. Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg) '97
Løb 701 U17 W/M 4-Stafet Klubholdstafet, junior 10-16 år 4x500m - 2000m 23 tilmeldinger
Odder
  • 1. Andreas Vestergaard Petersen (Odder) '05
  • 2. Anne Kristine Bech Asaa (Odder) '05
  • 3. Hannah Faber Laursen (Odder) '08
  • 4. Clara Mikkelsen (Odder) '08
Køge R I
  • 1. Filippa Birk Hansen (Køge R) '07
  • 2. Maja Wolska (Køge R) '06
  • 3. Maya Chimfwembe Sørensen (Køge R) '08
  • 4. Valdemar Engell Sewohl (Køge R) '08
Holstebro/KCHO IV
  • 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06
  • 2. Amalie Borbye Astrup (Holstebro) '07
  • 3. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
  • 4. Andrea Kramer Liboriussen (Holstebro) '07
Holstebro/KCHO V
  • 1. Anna Bosnes (Holstebro) '07
  • 2. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06
  • 3. Caroline Fredslund Sørensen (Holstebro) '06
  • 4. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06
Sorø
  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08
  • 2. Frederikke Aagaard (Sorø) '08
  • 3. Sofie Steffensen (Sorø) '07
  • 4. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08
Roskilde
  • 1. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06
  • 2. Anders Lendal Holm (Roskilde) '05
  • 3. Ismail Zahid (Roskilde) '07
  • 4. Ibrahim Zahid (Roskilde) '07
Holstebro/KCHO
  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
  • 2. Mikkel Madsen (Holstebro) '09
  • 3. Marco Riemenschneider (Holstebro) '06
  • 4. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
Bagsværd V
  • 1. Jacob Austin Munkholm (Bagsværd) '08
  • 2. Karl Heuer (Bagsværd) '06
  • 3. Storm Genet (Bagsværd) '08
  • 4. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
Dragør I
  • 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06
  • 2. Magnus Bang (Dragør) '06
  • 3. Maja Sejersen (Dragør) '06
  • 4. Nathalie Bruun (Dragør) '05
Sorø I
  • 1. Babette Post-Kallenbach (Sorø) '05
  • 2. Elaina Bjørkman (Sorø) '05
  • 3. Liva Østergaard Nielsen (Sorø) '05
  • 4. Signe Thorup (Sorø) '05
Holstebro/KCHO II
  • 1. Simon Madsen (Holstebro) '06
  • 2. Lucas Sittrup Kallesøe (Holstebro) '06
  • 3. Rasmus Bechmann (Holstebro) '06
  • 4. William Ørts (Holstebro) '06
Sorø
  • 1. Celina Juhl (Sorø) '08
  • 2. Dina Poulsen (Sorø) '06
  • 3. Mads Christensen (Sorø) '06
  • 4. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06
Bagsværd II Afmeldt
  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
  • 2. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
  • 3. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04
  • 4. Opal Caplunik (Bagsværd) '05
Sorø II
  • 1. August Husted Coutant (Sorø) '04
  • 2. Emil Jelstrup (Sorø) '06
  • 3. Ida Vilhelmsen (Sorø) '09
  • 4. Jonas Lindegaard (Sorø) '05
Holstebro/KCHO VI
  • 1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
  • 2. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
  • 3. William Kjær Salmansen (Holstebro) '07
  • 4. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05
Bagsværd III
  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
  • 2. Hannah Thrane (Bagsværd) '05
  • 3. Marcus Modest Bruni (Bagsværd) '04
  • 4. Thøger Bjerg (Bagsværd) '04
Ægir I
  • 1. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04
  • 2. Liv Jensen (Ægir) '04
  • 3. Marie Martens Christensen (Ægir) '04
  • 4. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir) '04
Odense/KCO I
  • 1. Tobias Højland Bendixen (Odense) '04
  • 2. Noah Schioldan (Odense) '04
  • 3. Bjørk Kallesøe (Odense) '06
  • 4. Alba Sundstrøm (Odense) '04
Furesø I
  • 1. Victor Seedorff (Furesø) '05
  • 2. Kornelija Vaisvylaite (Furesø) '05
  • 3. Valdemar Kleberg (Furesø) '04
  • 4. Viggo Winston Kleva Simonsen (Furesø) '05
Jels I
  • 1. Marius Thomsen (Jels) '05
  • 2. Mikkel Peter Noe (Jels) '05
  • 3. Nicklas Frost Davidsen (Jels) '05
  • 4. Oliver Juul Eliasen (Jels) '05
Bagsværd
  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
  • 2. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
  • 3. Jeppe Dolmer Nielsen (Bagsværd) '05
  • 4. Mads Rubin (Bagsværd) '04
Holstebro/KCHO III
  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
  • 2. Tobias Kramer (Holstebro) '04
  • 3. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 4. Nikolaj Dalbøl (Holstebro) '04
Bagsværd
  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08
  • 2. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
  • 3. Erik Friedrichsen (Bagsværd) '06
  • 4. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06
Løb 702 W/M 4-Stafet Klubholdstafet, junior 17-18 år,senior, master 4x1000m - 4000m 22 tilmeldinger
Sorø
  • 1. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52
  • 2. Bonnie Noer (Sorø) '59
  • 3. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø) '69
  • 4. Ulla Hvid (Sorø) '70
Lyngby/KKL I Afmeldt
  • 1. Emil Lenzing (Lyngby) '98
  • 2. Christian Thor Hagemann (Lyngby) '98
  • 3. Alexander Modest (Lyngby) '95
  • 4. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
Roskilde I
  • 1. Anna Plæhn Poulsen (Roskilde) '02
  • 2. Anna Lendal Holm (Roskilde) '03
  • 3. Laura Poulsen (Roskilde) '02
  • 4. William Windel Krogh (Roskilde) '04
Bagsværd I
  • 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
  • 2. Mathilde Norking (Bagsværd) '99
  • 3. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
  • 4. Marie Ramm (Bagsværd) '01
KVIK
  • 1. Fie Udby Erichsen (KVIK) '85
  • 2. Torill Lindebjerg (KVIK) '77
  • 3. Peter Weile (KVIK) '73
  • 4. Marianne Becker (KVIK) '62
Holstebro/KCHO
  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
  • 2. Jens Pedersen (Holstebro) '06
  • 3. Laura Møller (Holstebro) '05
  • 4. Trine Dahl Pedersen (Holstebro) '96
Sorø I
  • 1. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
  • 2. Peter Carstens (Sorø) '60
  • 3. Peter Lindblom (Sorø) '63
  • 4. Ruth Köster (Sorø) '68
DSR VI Afmeldt
  • 1. Rikke Rasmussen Juel (DSR) '85
  • 2. Samantha Don Robbins (DSR) '90
  • 3. Ragna Karen Sigurðardóttir (DSR) '82
  • 4. Natasha Frandsen (DSR) '93
Odder
  • 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03
  • 2. Per Amby (Odder) '54
  • 3. Trine Leitzke (Odder) '03
  • 4. Andreas Vestergaard Petersen (Odder) '05
DSR
  • 1. Natasha Frandsen (DSR) '93
  • 2. Tanja Igland (DSR) '74
  • 3. Stine Roum (DSR) '88
  • 4. Tor Kristian Høyer Rasmussen (DSR) '95
DSR
  • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89
  • 2. Samantha Don Robbins (DSR) '90
  • 3. Andreas Bech Mikkelsen (DSR) '83
  • 4. Irene Kjærskov Pedersen (DSR) '95
Roskilde I
  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
  • 2. Malli Segoli (Roskilde) '00
  • 3. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
  • 4. Simone Sørensen (Roskilde) '99
Bagsværd
  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
  • 2. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd) '02
  • 3. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00
  • 4. Line Møller (Bagsværd) '94
Odense/KCO I
  • 1. Frederik Markvardsen (Odense) '03
  • 2. Oscar Mazza (Odense) '98
  • 3. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
  • 4. Sarah Lindberg (Odense) '98
Odense/KCO
  • 1. Anne Larsen (Odense) '98
  • 2. Nick H. Larsen (Odense) '95
  • 3. Sebastian Terp (Odense) '95
  • 4. Anne Larsen (Odense) '98
DSR III Afmeldt
  • 1. Cecilie Lützen Søltoft (DSR) '84
  • 2. Joen Petur Jacobsen (DSR) '89
  • 3. Christoffer Hansen (DSR) '88
  • 4. Irene Kjærskov Pedersen (DSR) '95
Furesø I
  • 1. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
  • 2. Andreas Borg (Furesø) '59
  • 3. Jonas Lund (Furesø) '99
  • 4. Ole Præst Larsen (Furesø) '57
KVIK
  • 1. Emil Thim Nielsen (KVIK) '05
  • 2. Torbjørn Frankel (KVIK) '00
  • 3. Alexander Vilstrup Christensen (KVIK) '03
  • 4. Albert Martin Ebersbach (KVIK) '02
Sorø II
  • 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
  • 2. Marcel Nyvang (Sorø) '00
  • 3. Peter Skou ** (Sorø) '02
  • 4. Rasmus Lind (Sorø) '01
KVIK II
  • 1. Simon Bjærre (KVIK) '90
  • 2. Christian Schack Pedersen (KVIK) '80
  • 3. Jesper Sexauer Bloch Kloster (KVIK) '85
  • 4. Troels Ilsøe Mahneke (KVIK) '87
DSR
  • 1. Magnus Erik Timm (DSR) '02
  • 2. Frank Steffensen (DSR) '88
  • 3. Malthe Christiansen (DSR) '02
  • 4. Casper Girke Christensen (DSR) '03
DSR Afmeldt
  • 1. Joen Petur Jacobsen (DSR) '89
  • 2. Tanja Nors Tardrup (DSR) '77
  • 3. Ragna Karen Sigurðardóttir (DSR) '82
  • 4. Simone Krog Christensen (DSR) '89
Løb 703 W/M 4-Stafet Universitetsløb 4x500m Mix handicap Køn - 2000m 2 tilmeldinger
Aalborg Universitet I
  • 1. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg) '97
  • 2. Mark Kjeldgaard (Aalborg) '97
  • 3. Phillip Sperling (Aalborg) '97
  • 4. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89
Aalborg Universitet
  • 1. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93
  • 2. Karen Hougaard Frost (Aalborg) '99
  • 3. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg) '98
  • 4. Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg) '97
Løb 800 30+WErgo Masters Women 30+ (30-39 years) - 1000m 1 tilmelding
Køge R I
  • 1. Louise Birk Hansen (Køge R) '82
Løb 801 30+LWErgo Masters Women 30+ LW (30-39) - 1000m 1 tilmelding
Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • 1. Sarita Kristina Hansen (FOE '88
Løb 802 40+WErgo Masters Women 40+ (40-49 years) - 1000m 4 tilmeldinger
Horsens I
  • 1. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens) '80
Nyborg I
  • 1. Lena Stolzenbach (Nyborg) '71
Rødvig I
  • 1. Anja Mainz (Rødvig) '78
Ringsted I
  • 1. Mette Mandrup Kjær (Ringsted) '76
Løb 803 40+LWErgo Masters Women 40+ LW (40-49 years) - 1000m 3 tilmeldinger
Køge R I
  • 1. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
Nyborg I
  • 1. Dóra Remenyik (Nyborg) '75
Køge R II Afmeldt
  • 1. Heidi Lundgaard (Køge R) '74
Løb 804 50+WErgo Masters Women 50+ (50-54 years) - 1000m 4 tilmeldinger
Sorø I
  • 1. Ulla Hvid (Sorø) '70
Nyborg I
  • 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
Ringsted I
  • 1. Anne Mette Christiansen (Ringsted) '70
Furesø I
  • 1. Jane Hagan (Furesø) '67
Løb 805 50+LWErgo Masters Women 50+ LW (50-54 years) - 1000m 2 tilmeldinger
Fredensborg I Afmeldt
  • 1. Sanne Poulin (Fredensborg) '69
Sorø I
  • 1. Ruth Köster (Sorø) '68
Løb 806 Master WErgo Masters Women 55+ (55-59 years) - 1000m 2 tilmeldinger
Furesø I
  • 1. Mette Møller (Furesø) '63
HDR I
  • 1. Yvonne Mackeprang (HDR) '62
Løb 807 Master LWErgo Masters Women 55+ LW (55-59 years) - 1000m 2 tilmeldinger
KVIK I
  • 1. Marianne Becker (KVIK) '62
Humlebæk I
  • 1. Mette Porsmose (Humlebæk) '64
Løb 808 60+WErgo Masters Women 60+ (60-64 years) - 1000m 3 tilmeldinger
HDR I
  • 1. Mette Cederkvist (HDR) '57
Skovshoved I
  • 1. Kate Skavin (Skovshoved) '57
Køge R I
  • 1. Mai-Britt Bille (Køge R) '60
Løb 809 60+LWErgo Masters Women 60+LW (60-64 years) - 1000m 2 tilmeldinger
Sorø I
  • 1. Bonnie Noer (Sorø) '59
HDR I
  • 1. Ruth Fuursted (HDR) '59
Løb 811 Master LWErgo Masters Women 65+LW (65-69 years) - 1000m 1 tilmelding
HDR I
  • 1. Vibeke Westphall (HDR) '52
Løb 812 70+WErgo Masters Women 70+ (70-79 years) - 1000m 1 tilmelding
Fredensborg I
  • 1. Merete Boldt (Fredensborg) '47
Løb 813 70+LWErgo Masters Women 70+ LW (70-79 years) - 1000m 1 tilmelding
HDR I
  • 1. Hanne Schackinger (HDR) '46
Løb 816 30+MErgo Masters Men 30+ (30-39 years) - 1000m 4 tilmeldinger
Aalborg I
  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
Aalborg II
  • 1. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89
Køge R I
  • 1. Martin Birk Hansen (Køge R) '81
Uden Klub I
  • 1. Niklas Grundt Hansen (Uden Klub) '88
Løb 817 30+LMErgo Masters Men 30+ LM (30-39 years) - 1000m 2 tilmeldinger
Furesø I
  • 1. Max Emde (Furesø) '88
Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • 1. Bergur Robert Dam Jensen (FOE '87
Løb 818 40+MErgo Masters Men 40+ (40-49 years) - 1000m 8 tilmeldinger
Rødvig I
  • 1. Michael Mainz (Rødvig) '77
Ringsted I
  • 1. Claus Solmer-Jørgensen (Ringsted) '71
Landskrona Roddklubb II
  • 1. Daniel Ersborn (SWE '73
Bodycoach I
  • 1. Flemming Pristed (Bodycoach) '75
Holstebro/KCHO I
  • 1. Kasper Holm Henriksen (Holstebro) '80
KVIK I
  • 1. Peter Weile (KVIK) '73
Landskrona Roddklubb I
  • 1. Morgan Bengtsson (SWE '80
Lindenborg I
  • 1. Erik Borup (Lindenborg) '75
Løb 819 40+LMErgo Masters Men 40+ LM (40-49 years) - 1000m 2 tilmeldinger
Sorø I
  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
Ringsted I
  • 1. Jákup Johansen (Ringsted) '73
Løb 820 50+MErgo Masters Men 50+ (50-54 years) - 1000m 10 tilmeldinger
Hjemme fra Kælderen I
  • 1. Thomas Jensen (DEN '67
Nyborg I
  • 1. Brian Sørensen (Nyborg) '68
Furesø I
  • 1. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
BH I
  • 1. Lars Olsen (BH) '66
Næstv. I
  • 1. Jan Stampe Jensen (Næstv.) '68
Ishøj II
  • 1. Jens Mundeli-Jensen (Ishøj) '67
Ishøj I
  • 1. Kim Roch (Ishøj) '67
Copenhagen Creators I Afmeldt
  • 1. Leif Kvalvik (DEN '61
365 Design I
  • 1. Ole Vindfeldt (DEN '66
Ringsted I
  • 1. Kim Dahl Andersen (Ringsted) '69
Løb 821 50+LMErgo Masters Men 50+ LM (50-54 years) - 1000m 1 tilmelding
Køge R I
  • 1. Jens Gliese (Køge R) '65
Løb 822 Master MErgo Masters Men 55+ (55-59 years) - 1000m 4 tilmeldinger
Viking I
  • 1. Rene Hansen (Viking) '63
Sorø I
  • 1. Peter Lindblom (Sorø) '63
Cameo I
  • 1. Leif Ola Kvalvik (DEN '61
Furesø I
  • 1. Bo Hartz (Furesø) '62
Løb 823 Master LMErgo Masters Men 55+ LM (55-59 years) - 1000m 1 tilmelding
DSR I
  • 1. Peter Maack Groes (DSR) '65
Løb 824 60+MErgo Masters Men 60+ (60-64 years) - 1000m 6 tilmeldinger
Horsens I
  • 1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens) '57
Nyborg I
  • 1. Peter Rasmussen (Nyborg) '60
Humlebæk I
  • 1. Kim Bo Wellendorph (Humlebæk) '60
Sorø I
  • 1. Peter Carstens (Sorø) '60
Furesø I
  • 1. Ole Præst Larsen (Furesø) '57
Skovshoved I
  • 1. Jesper Skavin (Skovshoved) '59
Løb 825 60+LMErgo Masters Men 60+LM (60-64 years) - 1000m 3 tilmeldinger
Furesø I
  • 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
Humlebæk I
  • 1. Christian Probst (Humlebæk) '60
Furesø II
  • 1. Andreas Borg (Furesø) '59
Løb 826 Master MErgo Masters Men 65+ (65-69 years) - 1000m 3 tilmeldinger
Korsør I
  • 1. Aksel Hansen (Korsør) '53
Hellerup I
  • 1. Geert Cederkvist (Hellerup) '52
Ribe I Afmeldt
  • 1. Palle Adelhardt (Ribe) '51
Løb 827 Master LMErgo Masters Men 65+ LM (65-69 years) - 1000m 3 tilmeldinger
Sorø I
  • 1. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
Ribe
  • 1. Palle Adelhardt (Ribe) '51
Odder I Afmeldt
  • 1. Per Amby (Odder) '54
Løb 828 70+MErgo Masters Men 70+ (70-79 years) - 1000m 2 tilmeldinger
Hadsund I
  • 1. Niels Bommer (Hadsund) '48
Rønne I
  • 1. Geert Olsen (Rønne) '47
Løb 830 80+MErgo Masters Men 80+ (80-89 years) - 1000m 3 tilmeldinger
Fr.cia I
  • 1. Ole Haaning Thomsen (Fr.cia) '40
Bagsværd I
  • 1. Flemming Bay Nielsen (Bagsværd) '37
Bagsværd I
  • 1. Carsten Bech (Bagsværd) '39
Løb 831 80+LMErgo Masters Men 80+ LM (80-89 years) - 1000m 2 tilmeldinger
Sorø I
  • 1. Jørgen Bay Simonsen (Sorø) '38
Korsør Atletik & Motion I
  • 1. Bent Lauridsen (DEN '35