Resultater - Holstebro Regatta - Årgangsmesterskaber 2020
Løb nr | Starttid - ↑ |

100
1. AFDELING LØRDAG: - 60m 1. Afdeling
2020-08-08 12:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
101
U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2020-08-08 13:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Odense I
  • Asger Kallesøe(1)
01:19.54
2 2 Bagsværd I
  • Sigrid Gulløv-Elley(1)
01:26.84
3 4 Holstebro/KCHO I
  • Simon Gilbert(1)
01:27.40
4 1 Jels I
  • Thea Marie Noe(1)
01:34.34
5 3 Jels II
  • Mia Frost Davidsen(1)
01:41.19
102
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2020-08-08 09:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
02:10.39
2 1 Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
02:05.69
3 2 Sorø IV
  • Malthe Lund Lynæs(1)
02:07.79
4 4 Odense I
  • Gustav Klingenberg Haussmann(1)
02:07.26
102
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2020-08-08 09:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro/KCHO III
  • William Lemming(1)
02:05.20
2 7 Holstebro/KCHO II
  • Kasper Søndergaard(1)
02:02.60
3 8 København I
  • Woody Lori-Leth(1)
02:15.45
4 5 Bagsværd
  • Jakob Bjørn Danø(1)
02:31.36
103
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2020-08-08 13:10
Plac. # Navn Tid
1 12 Holstebro/KCHO I
  • Jens Pedersen(1)
01:45.49
2 7 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
01:54.54
3 8 Bagsværd II
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
02:00.95
103
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2020-08-08 09:10
Plac. # Navn Tid
1 12 Holstebro/KCHO I
  • Jens Pedersen(1)
01:54.25
2 2 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
01:55.90
3 7 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
01:56.67
4 6 Sorø III
  • Mads Christensen(1)
01:56.78
5 8 Bagsværd II
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
01:57.92
6 5 Holstebro/KCHO II
  • William Ørts(1)
02:02.09
103
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2020-08-08 09:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd V
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
02:07.18
2 10 København I
  • Hector Carriero(1)
02:07.76
3 14 Bagsværd IV
  • Karl Heuer(1)
02:10.42
4 3 Odense I
  • Gustav Krogh(1)
02:11.25
5 4 Bagsværd III
  • Aske Saltbæk(1)
02:14.95
104
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m A Finale
2020-08-08 13:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Stevns I
  • Isabella Bache(1)
  • Anna Iversen(2)
02:00.01
2 4 Hadsund I
  • Naja Lübeck(1)
  • Amalie Hvid Rasmussen(2)
02:02.03
3 6 Holstebro/KCHO I
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
  • Anna Bosnes(2)
02:06.98
4 1 Sorø I
  • Celina Juhl(1)
  • Frederikke Aagaard(2)
02:12.92
5 9 Jels I
  • Clare Muff Fyhn(1)
  • Ida Haaning(2)
02:15.01
6 10 Holstebro/KCHO
  • My Alberte Schaaf(1)
  • Anna Skovdam(2)
02:21.23
104
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Indledende
2020-08-08 09:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Stevns I
  • Isabella Bache(1)
  • Anna Iversen(2)
01:50.97
2 4 Hadsund I
  • Naja Lübeck(1)
  • Amalie Hvid Rasmussen(2)
01:53.42
3 1 Sorø I
  • Celina Juhl(1)
  • Frederikke Aagaard(2)
02:07.10
4 2 Hadsund II
  • Celine Rohde Bruun Hansen(1)
  • Josefine Antoinette Brink(2)
02:08.78
5 5 Holstebro/KCHO II
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
02:12.87
104
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 2. Indledende
2020-08-08 09:20
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro/KCHO I
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
  • Anna Bosnes(2)
01:59.98
2 10 Holstebro/KCHO
  • My Alberte Schaaf(1)
  • Anna Skovdam(2)
02:04.45
3 9 Jels I
  • Clare Muff Fyhn(1)
  • Ida Haaning(2)
02:08.60
4 8 Hadsund III
  • Cille Hougaard(1)
  • Kathrine Jacobsen(2)
02:11.55
5 7 Bagsværd
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Sigrid Gulløv-Elley(2)
03:06.73
105
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1000m A Finale
2020-08-08 13:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO
  • Christian Søndergaard(1)
  • Nikolaj Dalbøl(2)
  • Tobias Kramer(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
02:59.63
2 4 Hadsund I
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
  • Kian Harati(2)
  • August Herman Wisholm(3)
  • Frederik Bertelsen(4)
03:05.07
3 1 Bagsværd I
  • Elias Ellehammer(1)
  • Erik Kjersgård Nielsen(2)
  • Jakob Lynbech(3)
  • Mads Rubin(4)
03:10.46
4 3 Stevns I
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(1)
  • Nikolaj Hausmann Olsen(2)
  • Jakob Iversen(3)
  • August Riis Poulsen(4)
03:32.38
106
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1000m A Finale
2020-08-08 13:25
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro/KCHO I
  • Laura Møller(1)
  • Naja Noer Normann Andersen(2)
03:59.44
2 3 Odense I
  • Alba Sundstrøm(1)
  • Bjørk Kallesøe(2)
04:05.70
3 4 Silkeborg I
  • Mathilde Lyngholm(1)
  • Marie Kleist(2)
04:08.25
4 1 Hadsund I
  • Maria Bak Jeppesen(1)
  • Lea Lûbeck(2)
04:10.48
5 2 Ægir I
  • Liv Jensen(1)
  • Marie Martens Christensen(2)
04:12.29
6 5 Sorø I
  • Elaina Bjørkman(1)
  • Liva Østergaard Nielsen(2)
04:25.36
107
M1X Åben Mænd 1X - 1000m A Finale
2020-08-08 13:30
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund I
  • Wiliam Wisholm(1)
03:21.25
2 3 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
03:25.06
3 5 Odense/KCO I
  • Sebastian Terp(1)
03:35.60
4 1 Lyngby/KKL I
  • Kresten Ernst(1)
03:45.32
5 4 Lyngby/KKL II
  • Peter Christian Holmquist(1)
03:52.45
108
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m A Finale
2020-08-08 13:35
Plac. # Navn Tid
1 5 Roskilde/KCR I
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(1)
03:49.99
2 9 DSR I
  • Cecilie Girke(1)
03:53.19
3 1 Hadsund I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
03:59.40
4 4 Aarhus IV
  • Rikke Køchs(1)
04:03.17
5 11 Holstebro/KCHO I
  • Nikoba í Gong(1)
04:07.15
6 6 Aarhus III
  • Laura Boldsen(1)
04:16.34
108
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m 1. Indledende
2020-08-08 09:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Roskilde/KCR I
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(1)
03:59.71
2 1 Hadsund I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
04:00.33
3 4 Aarhus IV
  • Rikke Køchs(1)
04:07.77
4 3 Aarhus II
  • Emma Lehm Røddik(1)
04:20.58
5 12 Roskilde/KCR III
  • Malli Segoli(1)
04:26.15
108
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m 2. Indledende
2020-08-08 09:30
Plac. # Navn Tid
1 9 DSR I
  • Cecilie Girke(1)
04:00.30
2 11 Holstebro/KCHO I
  • Nikoba í Gong(1)
04:08.11
3 6 Aarhus III
  • Laura Boldsen(1)
04:09.67
4 7 Roskilde/KCR II
  • Ingrid Bo Andersen(1)
04:16.75
5 2 Jels I
  • Anette Saaugaard Hansen(1)
04:30.88
120
2. AFDELING LØRDAG: - 60m 1. Afdeling
2020-08-08 13:42
Ingen anmeldt, løbet udgår
121
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m A Finale
2020-08-08 13:40
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
01:39.07
2 4 Holstebro/KCHO I
  • Jens Pedersen(1)
  • Simon Madsen(2)
01:46.29
3 7 Holstebro/KCHO II
  • William Ørts(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
01:51.03
4 5 Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
  • Sigurd Rindom Poulsen(2)
01:56.24
5 2 Odense I
  • Gustav Krogh(1)
  • Gustav Klingenberg Haussmann(2)
02:12.48
6 3 Bagsværd
  • Otto Kjærulff(1)
  • Jakob Bjørn Danø(2)
02:13.48
121
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Indledende
2020-08-08 09:40
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro/KCHO I
  • Jens Pedersen(1)
  • Simon Madsen(2)
01:46.44
2 2 Odense I
  • Gustav Krogh(1)
  • Gustav Klingenberg Haussmann(2)
01:50.50
3 3 Bagsværd
  • Otto Kjærulff(1)
  • Jakob Bjørn Danø(2)
01:51.69
4 1 Bagsværd
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
  • Aske Saltbæk(2)
01:53.37
121
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 2. Indledende
2020-08-08 09:40
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
01:54.91
2 7 Holstebro/KCHO II
  • William Ørts(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
02:03.45
3 5 Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
  • Sigurd Rindom Poulsen(2)
02:14.00
4 8 Holstebro/KCHO III
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
02:20.91
122
U15 W4X Junior u. 15 Piger 4X - 500m A Finale
2020-08-08 13:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO II
  • Anna Skovdam(1)
  • Caroline Fredslund Sørensen(2)
  • Naja Noer Normann Andersen(3)
  • My Alberte Schaaf(4)
01:45.52
2 3 Holstebro/KCHO I
  • Anna Bosnes(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
  • Mai Søgaard Hvilsom(3)
  • Sarah Aslak Gilberg(4)
01:47.74
3 4 Hadsund I
  • Cille Hougaard(1)
  • Kathrine Jacobsen(2)
  • Josefine Antoinette Brink(3)
  • Celine Rohde Bruun Hansen(4)
02:05.58
123
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m A Finale
2020-08-08 13:50
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro/KCHO
  • Tobias Kramer(1)
  • Christian Søndergaard(2)
03:22.47
2 7 Hadsund I
  • Frederik Bertelsen(1)
  • Kian Harati(2)
03:30.85
3 2 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
  • Mikkel Avlund Overgaard(2)
03:34.78
4 3 Bagsværd I
  • Elias Ellehammer(1)
  • Erik Kjersgård Nielsen(2)
03:40.73
5 6 Jels I
  • Mikkel Peter Noe(1)
  • Nicklas Frost Davidsen(2)
04:04.02
6 8 Holstebro/KCHO
  • Hjalte Westeraa(1)
  • Daniel Mølgaard Pedersen(2)
04:14.55
123
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m 1. Indledende
2020-08-08 09:50
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro/KCHO
  • Tobias Kramer(1)
  • Christian Søndergaard(2)
03:25.90
2 3 Bagsværd I
  • Elias Ellehammer(1)
  • Erik Kjersgård Nielsen(2)
03:27.42
3 2 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
  • Mikkel Avlund Overgaard(2)
03:30.66
4 1 Holstebro/KCHO
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Nikolaj Dalbøl(2)
03:35.56
123
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m 2. Indledende
2020-08-08 09:50
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund I
  • Frederik Bertelsen(1)
  • Kian Harati(2)
03:33.88
2 6 Jels I
  • Mikkel Peter Noe(1)
  • Nicklas Frost Davidsen(2)
03:53.83
3 8 Holstebro/KCHO
  • Hjalte Westeraa(1)
  • Daniel Mølgaard Pedersen(2)
04:02.98
124
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m A Finale
2020-08-08 13:55
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro/KCHO I
  • Laura Møller(1)
04:21.02
2 1 Ringsted I
  • Maria J. Johansen(1)
04:27.34
3 2 Hadsund I
  • Maria Bak Jeppesen(1)
04:36.22
125
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m A Finale
2020-08-08 14:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
04:14.74
2 3 Hadsund I
  • Lea Lûbeck(1)
04:18.96
126
M2X Åben Mænd 2X - 1000m A Finale
2020-08-08 14:05
Plac. # Navn Tid
1 6 Lyngby/KKL I
  • Jacob Lenzing(1)
  • Emil Lenzing(2)
03:10.61
2 4 Hadsund/Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
  • Mikkel Knudsen(2)
03:14.98
3 1 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Quark Østergaard(1)
  • Jonathan Nielsen(2)
03:15.36
4 3 Hadsund/Holstebro/KCHO I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
  • Rasmus Konnerup(2)
03:15.66
5 2 Odense I
  • Martin Ask Klausholt Andersen(1)
  • Felix Boel Pedersen(2)
03:37.87
6 5 DSR I
  • Bjarke Nielsen(1)
  • Malthe Mågård-Hansen(2)
04:06.81
127
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 1000m A Finale
2020-08-08 14:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Patrick Klestrup(2)
03:14.52
2 4 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
  • Malthe Christiansen(2)
03:15.26
3 2 Hadsund/Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
  • Haris Alagic(2)
03:22.45
4 5 Odder/Silkeborg I
  • Max Elleskov Røgild(1)
  • Anton Østergaard-Clausen(2)
03:27.56
128
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 1000m A Finale
2020-08-08 14:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Nikoba í Gong(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
03:42.19
2 3 Bagsværd I
  • Astrid Højgaard(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
03:50.60
3 2 Lyngby/Odder I
  • Trine Leitzke(1)
  • Ida Marie Reimer(2)
04:05.13
129
M2- ÅBEN CUP, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2020-08-08 14:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
130
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 1000m A Finale
2020-08-08 14:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Gustav Bjerg Madsen(2)
0:00.00
2 2 København I
  • Charlie McDonald**(1)
  • Asbjørn Neumann(2)
03:36.76
131
W2-/2X Åben Kvinder 2X/2- - 1000m A Finale
2020-08-08 14:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Odense/KCO I
  • Sarah Lindberg(1)
  • Mia Sofie Rützou(2)
03:35.75
2 4 Bagsværd/DSR
  • Marie Ramm(1)
  • Cecilie Brünnich Sørensen(2)
03:43.32
3 6 Roskilde/KCR I
  • Ingrid Bo Andersen(1)
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(2)
03:46.59
4 2 Roskilde/Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
  • Caroline Munch(2)
03:52.38
5 3 Bagsværd/Holstebro/KCB I
  • Matilde Hjorth(1)
  • Karen Mortensen(2)
03:54.08
6 1 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
  • Laura Boldsen(2)
03:57.74
132
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2020-08-08 14:35
Plac. # Navn Tid
1 3 Furesø I
  • Andreas Borg(1)
Start:17s 04:24.65
2 6 Ringsted I
  • Jákup Johansen(1)
Start:33s 04:26.29
3 5 Nyborg I
  • Brian Sørensen(1)
Start:28s 04:27.19
4 2 Furesø II
  • Ole Præst Larsen(1)
Start:17s 04:47.46
5 1 Nordslesvig I
  • Fleming Mathiesen(1)
Start:0s 04:52.04
6 4 Nordslesvig II
  • Kim Schauer Boysen(1)
Start:23s 05:58.05
140
3. AFDELING LØRDAG: - 60m 1. Afdeling
2020-08-08 14:46
Ingen anmeldt, løbet udgår
141
U15 W1X-Edon Junior u. 15 Piger 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2020-08-08 14:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Jels II
  • Ida Haaning(1)
01:15.87
2 3 Bagsværd II
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
01:22.43
142
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m A Finale
2020-08-08 14:45
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
02:02.39
2 5 Hadsund I
  • Naja Lübeck(1)
02:08.27
3 8 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
02:12.66
4 6 Holstebro/KCHO I
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
02:15.90
5 1 Hadsund II
  • Victoria Brink(1)
02:17.42
6 2 Holstebro/KCHO II
  • Kirsten Taulbjerg(1)
02:26.91
142
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2020-08-08 10:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund I
  • Naja Lübeck(1)
02:05.79
2 1 Hadsund II
  • Victoria Brink(1)
02:13.47
3 2 Holstebro/KCHO II
  • Kirsten Taulbjerg(1)
02:15.59
4 4 Hadsund III
  • Kathrine Jacobsen(1)
02:24.73
142
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2020-08-08 10:00
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
02:00.70
2 8 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
02:04.70
3 6 Holstebro/KCHO I
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
02:05.52
143
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2020-08-08 14:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Silkeborg I
  • Mathilde Lyngholm(1)
02:06.42
2 4 Stevns I
  • Isabella Bache(1)
02:09.47
3 5 Roskilde/KCR I
  • Silje Trenter(1)
02:10.85
4 6 Dragør I
  • Maja Sejersen(1)
02:12.48
5 3 Odense I
  • Bjørk Kallesøe(1)
02:13.63
143
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2020-08-08 10:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Silkeborg I
  • Mathilde Lyngholm(1)
02:01.60
2 4 Stevns I
  • Isabella Bache(1)
02:05.08
3 3 Odense I
  • Bjørk Kallesøe(1)
02:06.32
4 2 Hadsund I
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
02:11.88
143
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2020-08-08 10:10
Plac. # Navn Tid
1 6 Dragør I
  • Maja Sejersen(1)
02:06.61
2 5 Roskilde/KCR I
  • Silje Trenter(1)
02:10.54
144
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m A Finale
2020-08-08 14:55
Plac. # Navn Tid
1 10 Randers I
  • Oliver Bach(1)
03:54.11
2 12 Hadsund I
  • Frederik Bertelsen(1)
03:54.76
3 4 Hadsund II
  • Kian Harati(1)
04:00.97
4 7 Lyngby/KKL II
  • Marcus Modest(1)
04:14.92
5 13 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
04:22.56
6 2 Stevns III
  • Jakob Iversen(1)
04:25.65
144
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 1. Indledende
2020-08-08 10:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund II
  • Kian Harati(1)
03:56.88
2 2 Stevns III
  • Jakob Iversen(1)
04:02.37
3 3 Stevns I
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
04:04.91
4 6 Jels I
  • Mikkel Peter Noe(1)
04:19.47
5 5 Bagsværd I
  • Jakob Lynbech(1)
04:25.31
144
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 2. Indledende
2020-08-08 10:20
Plac. # Navn Tid
1 10 Randers I
  • Oliver Bach(1)
03:57.23
2 7 Lyngby/KKL II
  • Marcus Modest(1)
04:11.37
3 9 København II
  • Viggo Lambert(1)
04:16.63
4 8 Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(1)
04:23.34
5 11 Jels II
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
04:30.94
144
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 3. Indledende
2020-08-08 10:20
Plac. # Navn Tid
1 12 Hadsund I
  • Frederik Bertelsen(1)
04:04.94
2 13 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
04:19.31
3 14 Odder I
  • Andreas Vestergaard Petersen(1)
04:26.21
4 15 Holstebro/KCHO I
  • Daniel Mølgaard Pedersen(1)
04:35.48
145
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m A Finale
2020-08-08 15:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
03:29.38
2 4 Holstebro I
  • Tobias Kramer(1)
03:40.99
3 7 Bagsværd II
  • Elias Ellehammer(1)
03:42.63
4 8 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
03:42.82
5 1 Kolding I
  • Mads Kirstein(1)
03:43.28
6 5 Odense I
  • Tobias Højland Bendixen(1)
04:02.23
145
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 1. Indledende
2020-08-08 10:35
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
02:50.59
2 4 Holstebro I
  • Tobias Kramer(1)
03:03.00
3 1 Kolding I
  • Mads Kirstein(1)
03:06.20
4 2 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
03:19.00
145
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 2. Indledende
2020-08-08 10:35
Plac. # Navn Tid
1 8 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
03:43.80
2 7 Bagsværd II
  • Elias Ellehammer(1)
03:48.10
3 5 Odense I
  • Tobias Højland Bendixen(1)
04:06.05
146
U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1000m 1. Afdeling
2020-08-08 15:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
147
M4-/4X Åben Mænd 4X/4- - 1000m A Finale
2020-08-08 15:05
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd/Lyngby/KKL I
  • Jacob Lenzing(1)
  • Kresten Ernst(2)
  • Emil Lenzing(3)
  • Malthe Puro(4)
03:05.52
2 1 Holstebro/KCHO I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
  • Magnus Valbirk(3)
  • Kaare Mortensen (4)
03:08.20
3 4 Holstebro/KCHO II
  • Andreas Quark Østergaard(1)
  • Christian Carlsen(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Jonathan Nielsen(4)
03:12.22
4 5 Aalborg II
  • Jesper Skovager Thomsen(1)
  • Lasse-Emil Bang Nielsen(2)
  • Søren Bagger Christensen(3)
  • Jannik Mose Skov(4)
03:26.75
5 2 Aalborg I
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Simon Nygaard-Thomsen(2)
  • Esben Ravn(3)
  • Mark Kjeldgaard(4)
03:33.14
148
U19 M4-/4X Junior u. 19 Drenge 4X/4- - 1000m A Finale
2020-08-08 15:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Odense/Roskilde/Saxkjøbing/Sorø/KCR I
  • Peter Skou **(1)
  • David Wandrup(2)
  • Frederik Markvardsen(3)
  • Emil Lindegaard Nielsen(4)
03:02.67
2 1 København/Næstv./Roskilde/Viking I
  • William Kjærgaard(1)
  • Magnus Dollerup Madsen(2)
  • Aske Storm(3)
  • Asbjørn Neumann(4)
03:07.09
3 2 Hadsund/Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
  • Joachim Brahe Møller(2)
  • Mikkel Avlund Overgaard(3)
  • Haris Alagic(4)
03:08.45
4 4 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
  • Christoffer Erik Timm(2)
  • Magnus Erik Timm(3)
  • Malthe Christiansen(4)
03:10.84
149
U19 W4-/4X Junior u. 19 Piger 4X/4- - 1000m 1. Afdeling
2020-08-08 15:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
150
W4X/4- Åben Kvinder 4X/4- - 1000m A Finale
2020-08-08 15:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Aarhus/DSR
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Marta Kempf(2)
  • Mathilde Kiilgaard(3)
  • Christine Cardel(4)
03:18.87
2 2 Bagsværd/Holstebro/KCB
  • Matilde Hjorth(1)
  • Marie Ramm(2)
  • Astrid Højgaard(3)
  • Karen Mortensen(4)
03:35.89
3 4 Aalborg I
  • Karen Hougaard Frost(1)
  • Stine Tillebæk Søndergaard(2)
  • Kim Tanja Hejselbak Nørgaard(3)
  • Janne Sørensen Bøhlers(4)
03:38.71
4 1 Aalborg II
  • Anne Sofie Weltz(1)
  • Line Thomsen(2)
  • Alberte Klessner Thun Pedersen(3)
  • Camilla Frølund(4)
04:11.01
5 5 Holstebro/KCHO I
  • Laura Møller(1)
  • Nikoba í Gong(2)
  • Stine Højager Nielsen(3)
  • Anna Skovdam(4)
fra løb 149: 3:48.3399:99.99
151
Master W/M 2X Masters  27+  2X - 1000m 1. Afdeling
2020-08-08 15:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Nyborg I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
  • Lena Stolzenbach(2)
Start:0s 03:59.78
2 8 Nordslesvig I
  • Arne Ingmar Johannsen(1)
  • Marc-Oliver Klages(2)
Start:9s 04:17.43
3 2 Nordslesvig II
  • Claudia Horst(1)
  • Susanne Klages(2)
Start:5s 04:25.63
4 3 Nordslesvig I
  • Kim Schauer Boysen(1)
  • Fleming Mathiesen(2)
Start:8s 04:33.88
151
Master W/M 2X Masters  27+  2X - 1000m 2. Afdeling
2020-08-08 15:35
Plac. # Navn Tid
1 5 Lemvig I
  • Jørgen Kielsholm(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:15s 03:44.64
2 7 Køge R/Nyborg I
  • Brian Sørensen(1)
  • Uffe Søgaard(2)
Start:30s 03:56.01
3 4 Furesø
  • Andreas Borg(1)
  • Ole Præst Larsen(2)
Start:15s 03:58.67
4 6 Aalborg I
  • Peter Christoffersen(1)
  • Jens Brandt(2)
Start:26s 04:00.67
152
Master W/M 2- Masters  27+  2- - 1000m 1. Afdeling
2020-08-08 15:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
160
4. AFDELING LØRDAG: - 60m 1. Afdeling
2020-08-08 15:47
Ingen anmeldt, løbet udgår
161
U15 M1X-Edon Junior u. 15 Drenge 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2020-08-08 15:45
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd II
Adrian Hansen (1)
162
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 250m A Finale
2020-08-08 15:50
Plac. # Navn Tid
1 7 Holstebro/KCHO II
  • Andreas Bork Kristensen(1)
00:58.80
2 4 Bagsværd II
  • Otto Kjærulff(1)
01:03.25
3 1 Odense I
  • Asger Kallesøe(1)
01:03.90
4 2 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
01:04.61
162
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 250m 1. Indledende
2020-08-08 10:45
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd II
  • Otto Kjærulff(1)
01:01.81
2 2 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
01:03.32
3 1 Odense I
  • Asger Kallesøe(1)
01:03.92
4 3 Bagsværd I
  • Storm Genet(1)
01:13.35
162
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 250m 2. Indledende
2020-08-08 10:45
Plac. # Navn Tid
1 7 Holstebro/KCHO II
  • Andreas Bork Kristensen(1)
01:01.13
2 5 Nyborg I
  • Bertil Remenyik Høier(1)
01:05.26
3 6 Dragør I
  • Gustav Juel Hansen(1)
01:06.83
163
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 250m A Finale
2020-08-08 15:55
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
00:58.55
2 2 Holstebro/KCHO I
  • Kirsten Taulbjerg(1)
01:11.12
3 1 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
01:15.72
164
U17 M2- Junior u. 17 Drenge 2- - 1000m A Finale
2020-08-08 16:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO I
  • Christian Søndergaard(1)
  • Simon Mikkelsen(2)
03:54.75
2 1 Holstebro/KCHO II
  • Nikolaj Dalbøl(1)
  • Tobias Kramer(2)
04:20.46
3 3 Holstebro/KCHO III
  • Simon Madsen(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
04:57.80
165
U17 W2- Junior u. 17 Piger 2- - 1000m 1. Afdeling
2020-08-08 16:05
Ingen anmeldt, løbet udgår
166
W/M 8+ Åben 8+ - 1000m A Finale
2020-08-08 16:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO
  • Andreas Quark Østergaard(1)
  • Jonathan Nielsen(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Eskil Bech-Pedersen(4)
  • Christian Carlsen(5)
  • Daniel Stentoft Mogensen(6)
  • Mads Yding(7)
  • Frederik Geertsen Lund(8)
  • Andreas Møller Hunskjær(cox)
03:05.14
2 4 Holstebro I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
  • Magnus Valbirk(3)
  • Kaare Mortensen (4)
03:12.64
3 2 Aalborg/Odense
  • Jesper Skovager Thomsen(1)
  • Lasse-Emil Bang Nielsen(2)
  • Søren Bagger Christensen(3)
  • Jannik Mose Skov(4)
  • Troels Dalgaard Danielsen(5)
  • Simon Nygaard-Thomsen(6)
  • Esben Ravn(7)
  • Mark Kjeldgaard(8)
  • Martin Ask Klausholt Andersen(cox)
03:26.00
4 3 Aalborg II
  • Anne Sofie Weltz(1)
  • Line Thomsen(2)
  • Alberte Klessner Thun Pedersen(3)
  • Camilla Frølund(4)
  • Karen Hougaard Frost(5)
  • Stine Tillebæk Søndergaard(6)
  • Kim Tanja Hejselbak Nørgaard(7)
  • Janne Sørensen Bøhlers(8)
  • Anne Louise Bergstrøm(cox)
03:39.13
167
U19 M8+ Junior u. 19 Drenge 8+ - 1000m A Finale
2020-08-08 16:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/Odder/Roskilde/KCHO
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Patrick Klestrup(2)
  • Leander Kaliszan(3)
  • Anton Østergaard-Clausen(4)
  • Christian Søndergaard(5)
  • Gustav Bjerg Madsen(6)
  • Tobias Kramer(7)
  • Simon Mikkelsen(8)
  • Nikolaj Dalbøl(cox)
03:08.84
168
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m A Finale
2020-08-08 16:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
03:36.58
2 2 DSR III
  • Magnus Erik Timm(1)
03:36.98
3 5 DSR IV
  • Malthe Christiansen(1)
03:41.04
4 11 Viking/KCR I
  • Aske Storm(1)
03:43.92
5 10 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
03:48.55
6 9 Roskilde/KCR II
  • Leander Kaliszan(1)
William, Næstved u.for konkurrence99:99.99
168
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m 1. Indledende
2020-08-08 10:55
Plac. # Navn Tid
1 2 DSR III
  • Magnus Erik Timm(1)
03:29.12
2 3 Bagsværd I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
03:30.61
3 5 DSR IV
  • Malthe Christiansen(1)
03:38.84
4 1 Roskilde/KCR I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
Målfoto03:46.11
5 4 København I
  • Asbjørn Neumann(1)
03:46.84
6 6 Sorø I
  • Joshua Mingo(1)
03:59.08
168
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m 2. Indledende
2020-08-08 10:55
Plac. # Navn Tid
1 11 Viking/KCR I
  • Aske Storm(1)
03:31.66
2 10 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
03:34.77
3 9 Roskilde/KCR II
  • Leander Kaliszan(1)
Afmeldt03:37.26
4 12 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
03:40.58
5 8 Odder I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
03:46.64
6 7 København II
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
03:50.58
169
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1000m A Finale
2020-08-08 16:25
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
04:09.89
2 4 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
04:12.13
3 7 København I
  • Josefine Freltoft(1)
04:17.42
4 5 Bagsværd I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
04:26.86
5 2 Lyngby/KKL I
  • Ida Marie Reimer(1)
04:40.97
169
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1000m 1. Indledende
2020-08-08 11:05
Plac. # Navn Tid
1 4 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
02:46.11
2 5 Bagsværd I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
02:58.64
3 2 Lyngby/KKL I
  • Ida Marie Reimer(1)
03:05.86
4 3 Odder I
  • Trine Leitzke(1)
03:11.92
169
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1000m 2. Indledende
2020-08-08 11:05
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
04:07.75
2 7 København I
  • Josefine Freltoft(1)
04:16.56
3 8 Roskilde/KCR I
  • Iben Bech(1)
04:32.93
170
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 1000m 1. Afdeling
2020-08-08 16:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
171
LW1X Åben Kvinder letvægt 1X - 1000m A Finale
2020-08-08 16:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde/KCR I
  • Malli Segoli(1)
04:25.62
2 1 Jels I
  • Anette Saaugaard Hansen(1)
04:45.61
173
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m A Finale
2020-08-08 16:45
Plac. # Navn Tid
1 3 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
04:28.30
2 2 Aalborg I
  • Janne Sørensen Bøhlers(1)
04:41.55
3 1 Randers I
  • Anna Maja Lund Bentsen(1)
04:56.34
174
U15 M4X Junior u. 15 Drenge 4X - 500m A Finale
2020-08-08 16:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
  • Jens Pedersen(2)
  • William Ørts(3)
  • Andreas Bork Kristensen(4)
01:44.39
2 2 Holstebro/KCHO
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
  • William Lemming(3)
  • Mikkel Madsen(4)
01:54.31
3 1 Bagsværd
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
  • Storm Genet(2)
  • Nikolaj Kragh SImonsen(3)
  • Karl Heuer(4)
01:55.99
175
Master W/M 4-/4X Masters  27+  4X/4- - 1000m 1. Afdeling
2020-08-08 16:55
Plac. # Navn Tid
1 5 Aarhus I
  • Peder Lindhardt Rosengreen(1)
  • Jacob Christian Lindegaard(2)
  • Frede Keller(3)
  • Morten F. Sørensen(4)
Start:21s 03:41.50
2 3 Kolding I
  • Tommy Møhler(1)
  • Ejgild Larsen(2)
  • Jørgen Secher(3)
  • Palle Ole Jørgensen(4)
Start:0s 03:49.49
3 1 Køge R/Lemvig/Nyborg
  • Uffe Søgaard(1)
  • Jørgen Kielsholm(2)
  • Brian Sørensen(3)
  • Jørgen Jensen(4)
Start:21s 03:50.30
4 2 Nordslesvig II
  • Claudia Horst(1)
  • Eva Weitling(2)
  • Marzena Hansen(3)
  • Susanne Klages(4)
Start:1s 04:28.51
176
U17 W/M 1X MIX 8+, Se regattainfo UDGÅR i 2020 - 500m 1. Afdeling
2020-08-08 17:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
177
U13 W/M 2X Junior u. 13 2X - 500m 1. Afdeling
2020-08-08 17:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Dragør/Nyborg I
  • Gustav Juel Hansen(1)
  • Bertil Remenyik Høier(2)
02:13.75
2 1 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
  • Simon Gilbert(2)
02:35.75
200
1. AFDELING SØNDAG: - 1000m 1. Afdeling
2020-08-09 10:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
205
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1000m 1. Afdeling
2020-08-09 11:35
Ingen anmeldt, løbet udgår
220
2. AFDELING SØNDAG: - 1000m 1. Afdeling
2020-08-09 12:35
Ingen anmeldt, løbet udgår
229
M2- ÅBEN - 1000m 1. Afdeling
2020-08-09 12:35
Ingen anmeldt, løbet udgår
240
3. AFDELING SØNDAG: - 1000m 1. Afdeling
2020-08-09 13:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
241
U15 W1X-Edon Junior u. 15 Piger 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2020-08-09 13:10
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd II
Lise Harling Voxnæs Waarst (1)
249
U19 W4X/4- Junior u. 19 Piger 4X/4- - 1000m 1. Afdeling
2020-08-09 14:05
Ingen anmeldt, løbet udgår
252
Master W/M 2- Masters  27+  2- - 1000m 1. Afdeling
2020-08-09 14:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
260
4. AFDELING SØNDAG: - 1000m 1. Afdeling
2020-08-09 14:24
Ingen anmeldt, løbet udgår
261
U15 M1X-Edon Junior u. 15 Drenge 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2020-08-09 14:25
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd II
Adrian Hansen (1)
264
U17 M2- Junior u. 17 Drenge 2- - 1000m 1. Afdeling
2020-08-09 14:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
265
U17 W2- Junior u. 17 Piger 2- - 1000m 1. Afdeling
2020-08-09 14:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
270
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 1000m 1. Afdeling
2020-08-09 15:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund I
Rasmus Søndergaard Konnerup (1)
273
W1X Begynder - 1000m 1. Afdeling
2020-08-09 15:15
Ingen anmeldt, løbet udgår
278
U19 M8+ ÅBEN - 1000m 1. Afdeling
2020-08-09 15:40
Ingen anmeldt, løbet udgår