Startliste - Holstebro Regatta - Årgangsmesterskaber 2020

Løb 102
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m
2. Indledende 8. aug kl.:09:00

1

Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)

2

Sorø IV
  • Malthe Lund Lynæs (Sorø)

3

Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen (Holstebro)

4

Odense I
  • Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)

5

Bagsværd
  • Jakob Bjørn Danø (Bagsværd)

6

Holstebro/KCHO III
  • William Lemming (Holstebro)

7

Holstebro/KCHO II
  • Kasper Søndergaard (Holstebro)

8

København I
  • Woody Lori-Leth (København)
Løb 103
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m
2. Indledende 8. aug kl.:09:10

2

Stevns I
  • August Riis Poulsen (Stevns)

5

Holstebro/KCHO II
  • William Ørts (Holstebro)

6

Sorø III
  • Mads Christensen (Sorø)

7

Dragør I
  • Frederik Juel Hansen (Dragør)

8

Bagsværd II
  • Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd)

12

Holstebro/KCHO I
  • Jens Pedersen (Holstebro)

1

Bagsværd V
  • Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)

3

Odense I
  • Gustav Krogh (Odense)

4

Bagsværd III
  • Aske Saltbæk (Bagsværd)

9

AFMELDTBagsværd I
  • Theis Wolfram (Bagsværd)

10

København I
  • Hector Carriero (København)

14

Bagsværd IV
  • Karl Heuer (Bagsværd)
Løb 104
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m
2. Indledende 8. aug kl.:09:20

1

Sorø I
  • 1. Celina Juhl (Sorø)
  • 2. Frederikke Aagaard (Sorø)

2

Hadsund II
  • 1. Celine Rohde Bruun Hansen (Hadsund)
  • 2. Josefine Antoinette Brink (Hadsund)

3

Stevns I
  • 1. Isabella Bache (Stevns)
  • 2. Anna Iversen (Stevns)

4

Hadsund I
  • 1. Naja Lübeck (Hadsund)
  • 2. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund)

5

Holstebro/KCHO II
  • 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
  • 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)

6

Holstebro/KCHO I
  • 1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro)
  • 2. Anna Bosnes (Holstebro)

7

Bagsværd
  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)
  • 2. Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd)

8

Hadsund III
  • 1. Cille Hougaard (Hadsund)
  • 2. Kathrine Jacobsen (Hadsund)

9

Jels I
  • 1. Clare Muff Fyhn (Jels)
  • 2. Ida Haaning (Jels)

10

Holstebro/KCHO
  • 1. My Alberte Schaaf (Holstebro)
  • 2. Anna Skovdam (Holstebro)
Løb 108
W1X W1X - RIngkjøbing Landbobank SPRINTER CUP, 1000m - 1000m
2. Indledende 8. aug kl.:09:30

1

Hadsund I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund)

3

Aarhus II
  • Emma Lehm Røddik (Aarhus)

4

Aarhus IV
  • Rikke Køchs (Aarhus)

5

Roskilde/KCR I
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde)

12

Roskilde/KCR III
  • Malli Segoli (Roskilde)

2

Jels I
  • Anette Saaugaard Hansen (Jels)

6

Aarhus III
  • Laura Boldsen (Aarhus)

7

Roskilde/KCR II
  • Ingrid Bo Andersen (Roskilde)

9

DSR I
  • Cecilie Girke (DSR)

11

Holstebro/KCHO I
  • Nikoba í Gong (Holstebro)
Løb 121
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m
2. Indledende 8. aug kl.:09:40

1

Bagsværd
  • 1. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd)
  • 2. Aske Saltbæk (Bagsværd)

2

Odense I
  • 1. Gustav Krogh (Odense)
  • 2. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)

3

Bagsværd
  • 1. Otto Kjærulff (Bagsværd)
  • 2. Jakob Bjørn Danø (Bagsværd)

4

Holstebro/KCHO I
  • 1. Jens Pedersen (Holstebro)
  • 2. Simon Madsen (Holstebro)

5

Bagsværd I
  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)
  • 2. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd)

6

Sorø I
  • 1. Emil Jelstrup (Sorø)
  • 2. Valdemar Vilhelmsen (Sorø)

7

Holstebro/KCHO II
  • 1. William Ørts (Holstebro)
  • 2. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)

8

Holstebro/KCHO III
  • 1. Kasper Søndergaard (Holstebro)
  • 2. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
Løb 123
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m
2. Indledende 8. aug kl.:09:50

1

Holstebro/KCHO
  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro)
  • 2. Nikolaj Dalbøl (Holstebro)

2

Ægir I
  • 1. Joachim Brahe Møller (Ægir)
  • 2. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir)

3

Bagsværd I
  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd)
  • 2. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd)

4

Silkeborg I
afmeldt
  • 1. Casper Pedersen (Silkeborg)
  • 2. Simon Toftgaard Garner (Silkeborg)

5

Holstebro/KCHO
  • 1. Tobias Kramer (Holstebro)
  • 2. Christian Søndergaard (Holstebro)

6

Jels I
  • 1. Mikkel Peter Noe (Jels)
  • 2. Nicklas Frost Davidsen (Jels)

7

Hadsund I
  • 1. Frederik Bertelsen (Hadsund)
  • 2. Kian Harati (Hadsund)

8

Holstebro/KCHO
  • 1. Hjalte Westeraa (Holstebro)
  • 2. Daniel Mølgaard Pedersen (Holstebro)
Løb 142
U14 W1X JCW1X - 13 år - 500m
2. Indledende 8. aug kl.:10:00

1

Hadsund II
  • Victoria Brink (Hadsund)

2

Holstebro/KCHO II
  • Kirsten Taulbjerg (Holstebro)

3

Hadsund IV
Afmeldt
  • Josefine Antoinette Brink (Hadsund)

4

Hadsund III
  • Kathrine Jacobsen (Hadsund)

5

Hadsund I
  • Naja Lübeck (Hadsund)

6

Holstebro/KCHO I
  • Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro)

7

Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)

8

Stevns I
  • Anna Iversen (Stevns)
Løb 143
U15 W1X JCW1X - 14 år - 500m
2. Indledende 8. aug kl.:10:10

1

Silkeborg I
  • Mathilde Lyngholm (Silkeborg)

2

Hadsund I
  • Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund)

3

Odense I
  • Bjørk Kallesøe (Odense)

4

Stevns I
  • Isabella Bache (Stevns)

5

Roskilde/KCR I
  • Silje Trenter (Roskilde)

6

Dragør I
  • Maja Sejersen (Dragør)

7

Holstebro/KCHO I
  • Anna Skovdam (Holstebro)
Løb 144
U17 M1X JBM1X - 15 år - 1000m
3. Indledende 8. aug kl.:10:20

2

Stevns III
  • Jakob Iversen (Stevns)

3

Stevns I
  • Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns)

4

Hadsund II
  • Kian Harati (Hadsund)

5

Bagsværd I
  • Jakob Lynbech (Bagsværd)

6

Jels I
  • Mikkel Peter Noe (Jels)

1

København I
afmeldt
  • Viggo Olsen (København)

7

Lyngby/KKL II
  • Marcus Modest (Lyngby)

8

Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)

9

København II
  • Viggo Lambert (København)

10

Randers I
  • Oliver Bach (Randers)

11

Jels II
  • Nicklas Frost Davidsen (Jels)

12

Hadsund I
  • Frederik Bertelsen (Hadsund)

13

Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker (Lyngby)

14

Odder I
  • Andreas Vestergaard Petersen (Odder)

15

Holstebro/KCHO I
  • Daniel Mølgaard Pedersen (Holstebro)
Løb 145
U17 M1X JBM1X - 16 år - 1000m
2. Indledende 8. aug kl.:10:35

1

Kolding I
  • Mads Kirstein (Kolding)

2

Silkeborg I
  • Casper Pedersen (Silkeborg)

3

Hadsund I
  • August Herman Wisholm (Hadsund)

4

Holstebro I
  • Tobias Kramer (Holstebro)

5

Odense I
  • Tobias Højland Bendixen (Odense)

6

Bagsværd I
afmeldt
  • Mads Rubin (Bagsværd)

7

Bagsværd II
  • Elias Ellehammer (Bagsværd)

8

Lyngby/KKL I
  • Christian Runge (Lyngby)
Løb 162
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 250m
2. Indledende 8. aug kl.:10:45

1

Odense I
  • Asger Kallesøe (Odense)

2

Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen (Holstebro)

3

Bagsværd I
  • Storm Genet (Bagsværd)

4

Bagsværd II
  • Otto Kjærulff (Bagsværd)

5

Nyborg I
  • Bertil Remenyik Høier (Nyborg)

6

Dragør I
  • Gustav Juel Hansen (Dragør)

7

Holstebro/KCHO II
  • Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
Løb 168
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m
2. Indledende 8. aug kl.:10:55

1

Roskilde/KCR I
  • Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)

2

DSR III
  • Magnus Erik Timm (DSR)

3

Bagsværd I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)

4

København I
  • Asbjørn Neumann (København)

5

DSR IV
  • Malthe Christiansen (DSR)

6

Sorø I
  • Joshua Mingo (Sorø)

7

København II
  • Johannes Stensborg Jakobsen (København)

8

Odder I
  • Anton Østergaard-Clausen (Odder)

9

Roskilde/KCR II
Afmeldt
  • Leander Kaliszan (Roskilde)

10

DSR I
  • Casper Girke Christensen (DSR)

11

Viking/KCR I
  • Aske Storm (Viking)

12

Næstv. I
  • William Kjærgaard (Næstv.)
Løb 169
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1000m
2. Indledende 8. aug kl.:11:05

2

Lyngby/KKL I
  • Ida Marie Reimer (Lyngby)

3

Odder I
  • Trine Leitzke (Odder)

4

Aarhus I
  • Rikke Køchs (Aarhus)

5

Bagsværd I
  • Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)

6

Hadsund I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund)

7

København I
  • Josefine Freltoft (København)

8

Roskilde/KCR I
  • Iben Bech (Roskilde)
Løb 101
U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 250m
1. Afdeling 8. aug kl.:13:00

1

Jels I
  • Thea Marie Noe (Jels)

2

Bagsværd I
  • Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd)

3

Jels II
  • Mia Frost Davidsen (Jels)

4

Holstebro/KCHO I
  • Simon Gilbert (Holstebro)

5

Odense I
  • Asger Kallesøe (Odense)
Løb 102
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m
A Finale 8. aug kl.:13:05

2

Sorø IV
  • Malthe Lund Lynæs (Sorø)

7

Holstebro/KCHO II
  • Kasper Søndergaard (Holstebro)

1

Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)

5

Bagsværd
  • Jakob Bjørn Danø (Bagsværd)

4

Odense I
  • Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)

6

Holstebro/KCHO III
  • William Lemming (Holstebro)
Løb 103
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m
A Finale 8. aug kl.:13:10

8

Bagsværd II
  • Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd)

12

Holstebro/KCHO I
  • Jens Pedersen (Holstebro)

7

Dragør I
  • Frederik Juel Hansen (Dragør)
Løb 104
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m
A Finale 8. aug kl.:13:15

1

Sorø I
  • 1. Celina Juhl (Sorø)
  • 2. Frederikke Aagaard (Sorø)

10

Holstebro/KCHO
  • 1. My Alberte Schaaf (Holstebro)
  • 2. Anna Skovdam (Holstebro)

3

Stevns I
  • 1. Isabella Bache (Stevns)
  • 2. Anna Iversen (Stevns)

6

Holstebro/KCHO I
  • 1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro)
  • 2. Anna Bosnes (Holstebro)

4

Hadsund I
  • 1. Naja Lübeck (Hadsund)
  • 2. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund)

9

Jels I
  • 1. Clare Muff Fyhn (Jels)
  • 2. Ida Haaning (Jels)
Løb 105
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1000m
A Finale 8. aug kl.:13:20

1

Bagsværd I
  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd)
  • 2. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd)
  • 3. Jakob Lynbech (Bagsværd)
  • 4. Mads Rubin (Bagsværd)

2

Holstebro/KCHO
  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro)
  • 2. Nikolaj Dalbøl (Holstebro)
  • 3. Tobias Kramer (Holstebro)
  • 4. Simon Mikkelsen (Holstebro)

3

Stevns I
  • 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)
  • 2. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns)
  • 3. Jakob Iversen (Stevns)
  • 4. August Riis Poulsen (Stevns)

4

Hadsund I
  • 1. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund)
  • 2. Kian Harati (Hadsund)
  • 3. August Herman Wisholm (Hadsund)
  • 4. Frederik Bertelsen (Hadsund)
Løb 106
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1000m
A Finale 8. aug kl.:13:25

1

Hadsund I
  • 1. Maria Bak Jeppesen (Hadsund)
  • 2. Lea Lûbeck (Hadsund)

2

Ægir I
  • 1. Liv Jensen (Ægir)
  • 2. Marie Martens Christensen (Ægir)

3

Odense I
  • 1. Alba Sundstrøm (Odense)
  • 2. Bjørk Kallesøe (Odense)

4

Silkeborg I
  • 1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg)
  • 2. Marie Kleist (Silkeborg)

5

Sorø I
  • 1. Elaina Bjørkman (Sorø)
  • 2. Liva Østergaard Nielsen (Sorø)

6

Holstebro/KCHO I
  • 1. Laura Møller (Holstebro)
  • 2. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)
Løb 107
M1X M1X - Ringkjøbing Landbobank SPRINTER CUP, 1000m - 1000m
A Finale 8. aug kl.:13:30

1

Lyngby/KKL I
  • Kresten Ernst (Lyngby)

2

Hadsund II
  • Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund)

3

Sorø I
  • Rasmus Lind (Sorø)

4

Lyngby/KKL II
  • Peter Christian Holmquist (Lyngby)

5

Odense/KCO I
  • Sebastian Terp (Odense)

6

Hadsund I
  • Wiliam Wisholm (Hadsund)
Løb 108
W1X W1X - RIngkjøbing Landbobank SPRINTER CUP, 1000m - 1000m
A Finale 8. aug kl.:13:35

4

Aarhus IV
  • Rikke Køchs (Aarhus)

11

Holstebro/KCHO I
  • Nikoba í Gong (Holstebro)

5

Roskilde/KCR I
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde)

9

DSR I
  • Cecilie Girke (DSR)

1

Hadsund I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund)

6

Aarhus III
  • Laura Boldsen (Aarhus)
Løb 121
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m
A Finale 8. aug kl.:13:40

3

Bagsværd
  • 1. Otto Kjærulff (Bagsværd)
  • 2. Jakob Bjørn Danø (Bagsværd)

7

Holstebro/KCHO II
  • 1. William Ørts (Holstebro)
  • 2. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)

4

Holstebro/KCHO I
  • 1. Jens Pedersen (Holstebro)
  • 2. Simon Madsen (Holstebro)

6

Sorø I
  • 1. Emil Jelstrup (Sorø)
  • 2. Valdemar Vilhelmsen (Sorø)

2

Odense I
  • 1. Gustav Krogh (Odense)
  • 2. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)

5

Bagsværd I
  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)
  • 2. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd)
Løb 122
U15 W4X Junior u. 15 Piger 4X - 500m
A Finale 8. aug kl.:13:45

1

Holstebro/KCHO II
  • 1. Anna Skovdam (Holstebro)
  • 2. Caroline Fredslund Sørensen (Holstebro)
  • 3. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)
  • 4. My Alberte Schaaf (Holstebro)

2

AFMELDTSorø
  • 1. Selma Iversen (Sorø)
  • 2. Dina Poulsen (Sorø)
  • 3. Frederikke Aagaard (Sorø)
  • 4. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)

3

Holstebro/KCHO I
  • 1. Anna Bosnes (Holstebro)
  • 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
  • 3. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro)
  • 4. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)

4

Hadsund I
  • 1. Cille Hougaard (Hadsund)
  • 2. Kathrine Jacobsen (Hadsund)
  • 3. Josefine Antoinette Brink (Hadsund)
  • 4. Celine Rohde Bruun Hansen (Hadsund)
Løb 123
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m
A Finale 8. aug kl.:13:50

2

Ægir I
  • 1. Joachim Brahe Møller (Ægir)
  • 2. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir)

6

Jels I
  • 1. Mikkel Peter Noe (Jels)
  • 2. Nicklas Frost Davidsen (Jels)

5

Holstebro/KCHO
  • 1. Tobias Kramer (Holstebro)
  • 2. Christian Søndergaard (Holstebro)

7

Hadsund I
  • 1. Frederik Bertelsen (Hadsund)
  • 2. Kian Harati (Hadsund)

3

Bagsværd I
  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd)
  • 2. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd)

8

Holstebro/KCHO
  • 1. Hjalte Westeraa (Holstebro)
  • 2. Daniel Mølgaard Pedersen (Holstebro)
Løb 124
U17 W1X JBW1X - 15 år - 1000m
A Finale 8. aug kl.:13:55

1

Ringsted I
  • Maria J. Johansen (Ringsted)

2

Hadsund I
  • Maria Bak Jeppesen (Hadsund)

3

Holstebro/KCHO I
  • Laura Møller (Holstebro)
Løb 125
U17 W1X JBW1X - 16 år - 1000m
A Finale 8. aug kl.:14:00

1

AFMELDTOdense I
  • Alba Sundstrøm (Odense)

2

Bagsværd I
  • Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd)

3

Hadsund I
  • Lea Lûbeck (Hadsund)
Løb 126
M2X M2X - ÅBEN CUP, 1000m - 1000m
A Finale 8. aug kl.:14:05

1

Holstebro/KCHO I
  • 1. Andreas Quark Østergaard (Holstebro)
  • 2. Jonathan Nielsen (Holstebro)

2

Odense I
  • 1. Martin Ask Klausholt Andersen (Odense)
  • 2. Felix Boel Pedersen (Odense)

3

Hadsund/Holstebro/KCHO I
  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro)
  • 2. Rasmus Konnerup (Hadsund)

4

Hadsund/Ægir I
  • 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir)
  • 2. Mikkel Knudsen (Hadsund)

5

DSR I
  • 1. Bjarke Nielsen (DSR)
  • 2. Malthe Mågård-Hansen (DSR)

6

Lyngby/KKL I
  • 1. Jacob Lenzing (Lyngby)
  • 2. Emil Lenzing (Lyngby)
Løb 127
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 1000m
A Finale 8. aug kl.:14:10

1

Holstebro/KCHO I
  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
  • 2. Patrick Klestrup (Holstebro)

2

Hadsund/Ægir I
  • 1. Jacob Brahe Møller (Ægir)
  • 2. Haris Alagic (Hadsund)

3

AFMELDTBagsværd I
  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd)
  • 2. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)

4

DSR I
  • 1. Casper Girke Christensen (DSR)
  • 2. Malthe Christiansen (DSR)

5

Odder/Silkeborg I
  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg)
  • 2. Anton Østergaard-Clausen (Odder)
Løb 128
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 1000m
A Finale 8. aug kl.:14:15

1

Holstebro/KCHO I
  • 1. Nikoba í Gong (Holstebro)
  • 2. Stine Højager Nielsen (Holstebro)

2

Lyngby/Odder I
  • 1. Trine Leitzke (Odder)
  • 2. Ida Marie Reimer (Lyngby)

3

Bagsværd I
  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd)
  • 2. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)
Løb 130
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 1000m
A Finale 8. aug kl.:14:25

1

Holstebro/KCHO
  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
  • 2. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro)

2

København I
  • 1. Charlie McDonald** (København)
  • 2. Asbjørn Neumann (København)
Løb 131
W2X/2- W2X/2- - ÅBEN CUP, 1000m - 1000m
A Finale 8. aug kl.:14:30

1

Aarhus I
  • 1. Emma Lehm Røddik (Aarhus)
  • 2. Laura Boldsen (Aarhus)

2

Roskilde/Silkeborg I
  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)
  • 2. Caroline Munch (Roskilde)

3

Bagsværd/Holstebro/KCB I
  • 1. Matilde Hjorth (Bagsværd)
  • 2. Karen Mortensen (Holstebro)

4

Bagsværd/DSR
  • 1. Marie Ramm (Bagsværd)
  • 2. Cecilie Brünnich Sørensen (DSR)

5

Odense/KCO I
  • 1. Sarah Lindberg (Odense)
  • 2. Mia Sofie Rützou (Odense)

6

Roskilde/KCR I
  • 1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde)
  • 2. Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde)
Løb 132
Master W/M 1X Masters  27+  1X (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
1. Afdeling 8. aug kl.:14:35

1

Nordslesvig I [0s]
1X(H) : 4:04
  • Fleming Mathiesen (1946)(Nordslesvig)

2

Furesø II [17s]
1X(F) : 3:47
  • Ole Præst Larsen (1957)(Furesø)

3

Furesø I [17s]
1X(F) : 3:47
  • Andreas Borg (1959)(Furesø)

4

Nordslesvig II [23s]
1X(E) : 3:41
  • Kim Schauer Boysen (1961)(Nordslesvig)

5

Nyborg I [28s]
1X(D) : 3:36
  • Brian Sørensen (1968)(Nyborg)

6

Ringsted I [33s]
1X(C) : 3:31
  • Jákup Johansen (1973)(Ringsted)
Løb 141
U15 W1X-Edon Junior u. 15 Piger 1X-Edon - 250m
1. Afdeling 8. aug kl.:14:40

1

Jels II
  • Ida Haaning (Jels)

2

AFMELDTJels I
  • Clare Muff Fyhn (Jels)

3

Bagsværd II
  • Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd)
Løb 142
U14 W1X JCW1X - 13 år - 500m
A Finale 8. aug kl.:14:45

2

Holstebro/KCHO II
  • Kirsten Taulbjerg (Holstebro)

8

Stevns I
  • Anna Iversen (Stevns)

5

Hadsund I
  • Naja Lübeck (Hadsund)

7

Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)

1

Hadsund II
  • Victoria Brink (Hadsund)

6

Holstebro/KCHO I
  • Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro)
Løb 143
U15 W1X JCW1X - 14 år - 500m
A Finale 8. aug kl.:14:50

3

Odense I
  • Bjørk Kallesøe (Odense)

5

Roskilde/KCR I
  • Silje Trenter (Roskilde)

1

Silkeborg I
  • Mathilde Lyngholm (Silkeborg)

6

Dragør I
  • Maja Sejersen (Dragør)

4

Stevns I
  • Isabella Bache (Stevns)
Løb 144
U17 M1X JBM1X - 15 år - 1000m
A Finale 8. aug kl.:14:55

13

Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker (Lyngby)

7

Lyngby/KKL II
  • Marcus Modest (Lyngby)

4

Hadsund II
  • Kian Harati (Hadsund)

10

Randers I
  • Oliver Bach (Randers)

12

Hadsund I
  • Frederik Bertelsen (Hadsund)

2

Stevns III
  • Jakob Iversen (Stevns)
Løb 145
U17 M1X JBM1X - 16 år - 1000m
A Finale 8. aug kl.:15:00

1

Kolding I
  • Mads Kirstein (Kolding)

7

Bagsværd II
  • Elias Ellehammer (Bagsværd)

3

Hadsund I
  • August Herman Wisholm (Hadsund)

8

Lyngby/KKL I
  • Christian Runge (Lyngby)

4

Holstebro I
  • Tobias Kramer (Holstebro)

5

Odense I
  • Tobias Højland Bendixen (Odense)
Løb 147
M4X/4- M4X/4- - ÅBEN CUP, 1000m - 1000m
A Finale 8. aug kl.:15:05

1

Holstebro/KCHO I
  • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro)
  • 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)
  • 3. Magnus Valbirk (Holstebro)
  • 4. Kaare Mortensen (Holstebro)

2

Aalborg I
  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
  • 2. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
  • 3. Esben Ravn (Aalborg)
  • 4. Mark Kjeldgaard (Aalborg)

3

Bagsværd/Lyngby/KKL I
  • 1. Jacob Lenzing (Lyngby)
  • 2. Kresten Ernst (Lyngby)
  • 3. Emil Lenzing (Lyngby)
  • 4. Malthe Puro (Bagsværd)

4

Holstebro/KCHO II
  • 1. Andreas Quark Østergaard (Holstebro)
  • 2. Christian Carlsen (Holstebro)
  • 3. Christian Taulbjerg (Holstebro)
  • 4. Jonathan Nielsen (Holstebro)

5

Aalborg II
  • 1. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg)
  • 2. Lasse-Emil Bang Nielsen (Aalborg)
  • 3. Søren Bagger Christensen (Aalborg)
  • 4. Jannik Mose Skov (Aalborg)
Løb 148
U19 M4X/4- Junior u. 19 Drenge 4X/4- - 1000m
A Finale 8. aug kl.:15:10

1

København/Næstv./Roskilde/Viking I
  • 1. William Kjærgaard (Næstv.)
  • 2. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)
  • 3. Aske Storm (Viking)
  • 4. Asbjørn Neumann (København)

2

Hadsund/Ægir I
  • 1. Jacob Brahe Møller (Ægir)
  • 2. Joachim Brahe Møller (Ægir)
  • 3. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir)
  • 4. Haris Alagic (Hadsund)

3

Odense/Roskilde/Saxkjøbing/Sorø/KCR I
  • 1. Peter Skou ** (Sorø)
  • 2. David Wandrup (Saxkjøbing)
  • 3. Frederik Markvardsen (Odense)
  • 4. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)

4

DSR I
  • 1. Casper Girke Christensen (DSR)
  • 2. Christoffer Erik Timm (DSR)
  • 3. Magnus Erik Timm (DSR)
  • 4. Malthe Christiansen (DSR)

5

AFMELDTHolstebro/KCHO I
  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
  • 2. Patrick Klestrup (Holstebro)
  • 3. Nikolaj Dalbøl (Holstebro)
  • 4. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro)
Løb 150
W4X/4- W4X/4- - ÅBEN CUP, 1000m - 1000m
A Finale 8. aug kl.:15:25

1

Aalborg II
  • 1. Anne Sofie Weltz (Aalborg)
  • 2. Line Thomsen (Aalborg)
  • 3. Alberte Klessner Thun Pedersen (Aalborg)
  • 4. Camilla Frølund (Aalborg)

2

Bagsværd/Holstebro/KCB
  • 1. Matilde Hjorth (Bagsværd)
  • 2. Marie Ramm (Bagsværd)
  • 3. Astrid Højgaard (Bagsværd)
  • 4. Karen Mortensen (Holstebro)

3

Aarhus/DSR
  • 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus)
  • 2. Marta Kempf (DSR)
  • 3. Mathilde Kiilgaard (DSR)
  • 4. Christine Cardel (DSR)

4

Aalborg I
  • 1. Karen Hougaard Frost (Aalborg)
  • 2. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg)
  • 3. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg)
  • 4. Janne Sørensen Bøhlers (Aalborg)

5

Holstebro/KCHO I
  • 1. Laura Møller (Holstebro)
  • 2. Nikoba í Gong (Holstebro)
  • 3. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
  • 4. Anna Skovdam (Holstebro)
Løb 151
Master W/M 2X Masters  27+  2X (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
2. Afdeling 8. aug kl.:15:35

1

Nyborg I [0s]
2X(D) : 3:46
  • 1. Charlotte Buchwaldt (1968)(Nyborg)
  • 2. Lena Stolzenbach (1971)(Nyborg)

2

Nordslesvig II [5s]
2X(C) : 3:41
  • 1. Claudia Horst (1974)(Nordslesvig)
  • 2. Susanne Klages (1972)(Nordslesvig)

3

Nordslesvig I [8s]
2X(G) : 3:38
  • 1. Kim Schauer Boysen (1961)(Nordslesvig)
  • 2. Fleming Mathiesen (1946)(Nordslesvig)

8

Nordslesvig I [9s]
2-(E) : 3:37
  • 1. Arne Ingmar Johannsen (1958)(Nordslesvig)
  • 2. Marc-Oliver Klages (1969)(Nordslesvig)

4

Furesø [15s]
2X(F) : 3:31
  • 1. Andreas Borg (1959)(Furesø)
  • 2. Ole Præst Larsen (1957)(Furesø)

5

Lemvig I [15s]
2X(F) : 3:31
  • 1. Jørgen Kielsholm (1963)(Lemvig)
  • 2. Jørgen Jensen (1953)(Lemvig)

6

Aalborg I [26s]
2X(D) : 3:20
  • 1. Peter Christoffersen (1974)(Aalborg)
  • 2. Jens Brandt (1960)(Aalborg)

7

Køge R/Nyborg I [30s]
2X(C) : 3:16
  • 1. Brian Sørensen (1968)(Nyborg)
  • 2. Uffe Søgaard (1976)(Køge R)
Løb 161
U15 M1X-Edon Junior u. 15 Drenge 1X-Edon - 250m
1. Afdeling 8. aug kl.:15:45

1

Bagsværd II
  • Adrian Hansen (Bagsværd)
Løb 162
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 250m
A Finale 8. aug kl.:15:50

1

Odense I
  • Asger Kallesøe (Odense)

5

Nyborg I
  • Bertil Remenyik Høier (Nyborg)

4

Bagsværd II
  • Otto Kjærulff (Bagsværd)

7

Holstebro/KCHO II
  • Andreas Bork Kristensen (Holstebro)

2

Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen (Holstebro)
Løb 163
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 250m
A Finale 8. aug kl.:15:55

1

Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)

2

Holstebro/KCHO I
  • Kirsten Taulbjerg (Holstebro)

3

Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)
Løb 164
U17 M2- Junior u. 17 Drenge 2- - 1000m
A Finale 8. aug kl.:16:00

1

Holstebro/KCHO II
  • 1. Nikolaj Dalbøl (Holstebro)
  • 2. Tobias Kramer (Holstebro)

2

Holstebro/KCHO I
  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro)
  • 2. Simon Mikkelsen (Holstebro)

3

Holstebro/KCHO III
  • 1. Simon Madsen (Holstebro)
  • 2. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
Løb 166
W/M 8+ W/M8+ - INGEN MIX-HOLD - 1000m
A Finale 8. aug kl.:16:10

1

Holstebro/KCHO
  • 1. Andreas Quark Østergaard (Holstebro)
  • 2. Jonathan Nielsen (Holstebro)
  • 3. Christian Taulbjerg (Holstebro)
  • 4. Eskil Bech-Pedersen (Holstebro)
  • 5. Christian Carlsen (Holstebro)
  • 6. Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro)
  • 7. Mads Yding (Holstebro)
  • 8. Frederik Geertsen Lund (Holstebro)
  • cox. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro)

2

Aalborg/Odense
  • 1. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg)
  • 2. Lasse-Emil Bang Nielsen (Aalborg)
  • 3. Søren Bagger Christensen (Aalborg)
  • 4. Jannik Mose Skov (Aalborg)
  • 5. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
  • 6. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
  • 7. Esben Ravn (Aalborg)
  • 8. Mark Kjeldgaard (Aalborg)
  • cox. Martin Ask Klausholt Andersen (Odense)

3

Aalborg II
  • 1. Anne Sofie Weltz (Aalborg)
  • 2. Line Thomsen (Aalborg)
  • 3. Alberte Klessner Thun Pedersen (Aalborg)
  • 4. Camilla Frølund (Aalborg)
  • 5. Karen Hougaard Frost (Aalborg)
  • 6. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg)
  • 7. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg)
  • 8. Janne Sørensen Bøhlers (Aalborg)
  • cox. Anne Louise Bergstrøm (Aalborg)

4

Holstebro I
  • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro)
  • 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)
  • 3. Magnus Valbirk (Holstebro)
  • 4. Kaare Mortensen (Holstebro)
Løb 167
U19 M8+ Junior u. 19 Drenge 8+ - 1000m
A Finale 8. aug kl.:16:15

1

Holstebro/Odder/Roskilde/KCHO
  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
  • 2. Patrick Klestrup (Holstebro)
  • 3. Leander Kaliszan (Roskilde)
  • 4. Anton Østergaard-Clausen (Odder)
  • 5. Christian Søndergaard (Holstebro)
  • 6. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro)
  • 7. Tobias Kramer (Holstebro)
  • 8. Simon Mikkelsen (Holstebro)
  • cox. Nikolaj Dalbøl (Holstebro)
Løb 168
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m
A Finale 8. aug kl.:16:20

5

DSR IV
  • Malthe Christiansen (DSR)

10

DSR I
  • Casper Girke Christensen (DSR)

2

DSR III
  • Magnus Erik Timm (DSR)

11

Viking/KCR I
  • Aske Storm (Viking)

3

Bagsværd I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)

9

Roskilde/KCR II
  • Leander Kaliszan (Roskilde)
Løb 169
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1000m
A Finale 8. aug kl.:16:25

2

Lyngby/KKL I
  • Ida Marie Reimer (Lyngby)

7

København I
  • Josefine Freltoft (København)

4

Aarhus I
  • Rikke Køchs (Aarhus)

6

Hadsund I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund)

5

Bagsværd I
  • Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)
Løb 171
LW1X Åben Kvinder letvægt 1X - 1000m
Indvejningkl. 14:35
A Finale 8. aug kl.:16:35

1

Jels I
  • Anette Saaugaard Hansen (Jels)

2

Roskilde/KCR I
  • Malli Segoli (Roskilde)
Løb 172
M1X M1X - Begynder - 1000m
A Finale 8. aug kl.:16:40

1

DSR I
  • Bjarke Nielsen (DSR)

2

Aalborg I
  • Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)

4

DSR II
  • Malthe Mågård-Hansen (DSR)
Løb 173
W1X W1X - Begynder - 1000m
A Finale 8. aug kl.:16:45

1

Randers I
  • Anna Maja Lund Bentsen (Randers)

2

Aalborg I
  • Janne Sørensen Bøhlers (Aalborg)

3

Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen (Ægir)
Løb 174
U15 M4X Junior u. 15 Drenge 4X - 500m
A Finale 8. aug kl.:16:50

1

Bagsværd
  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)
  • 2. Storm Genet (Bagsværd)
  • 3. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)
  • 4. Karl Heuer (Bagsværd)

2

Holstebro/KCHO
  • 1. Kasper Søndergaard (Holstebro)
  • 2. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
  • 3. William Lemming (Holstebro)
  • 4. Mikkel Madsen (Holstebro)

3

Holstebro/KCHO I
  • 1. Simon Madsen (Holstebro)
  • 2. Jens Pedersen (Holstebro)
  • 3. William Ørts (Holstebro)
  • 4. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
Løb 175
Master W/M 4X/4- Masters  27+  4X/4- (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
1. Afdeling 8. aug kl.:16:55

3

Kolding I [0s]
4X(H) : 3:32
  • 1. tommy Møhler (1945)(Kolding)
  • 2. Ejgild Larsen (1949)(Kolding)
  • 3. Jørgen Secher (1948)(Kolding)
  • 4. palle ole jørgensen (1947)(Kolding)

2

Nordslesvig II [1s]
4X(D) : 3:31
  • 1. Claudia Horst (1974)(Nordslesvig)
  • 2. Eva Weitling (1960)(Nordslesvig)
  • 3. Marzena Hansen (1964)(Nordslesvig)
  • 4. Susanne Klages (1972)(Nordslesvig)

1

Køge R/Lemvig/Nyborg [21s]
4X(E) : 3:11
  • 1. Uffe Søgaard (1976)(Køge R)
  • 2. Jørgen Kielsholm (1963)(Lemvig)
  • 3. Brian Sørensen (1968)(Nyborg)
  • 4. Jørgen Jensen (1953)(Lemvig)

5

Aarhus I [21s]
4X(E) : 3:11
  • 1. Peder Lindhardt Rosengreen (1966)(Aarhus)
  • 2. Jacob Christian Lindegaard (1959)(Aarhus)
  • 3. Frede Keller (1967)(Aarhus)
  • 4. Morten F. Sørensen (1966)(Aarhus)
Løb 177
U13 W/M 2X JDW/JDM2X - MIX - 500m
1. Afdeling 8. aug kl.:17:00

1

Holstebro/KCHO I
  • 1. Mikkel Madsen (Holstebro)
  • 2. Simon Gilbert (Holstebro)

2

Dragør/Nyborg I
  • 1. Gustav Juel Hansen (Dragør)
  • 2. Bertil Remenyik Høier (Nyborg)
Løb 202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m
1. Indledende 9. aug kl.:08:30

1

Sorø II
  • Mads Christensen (Sorø)

2

Bagsværd II
  • Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)

3

Odense/KCO II
  • Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)

4

Bagsværd III
  • Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd)

6

Bagsværd VI
  • Aske Saltbæk (Bagsværd)

7

Stevns I
  • August Riis Poulsen (Stevns)

8

Holstebro/KCHO II
  • Simon Starklint (Holstebro)

9

Bagsværd V
  • Karl Heuer (Bagsværd)

10

Dragør I
  • Frederik Juel Hansen (Dragør)

11

Odense/KCO I
  • Gustav Krogh (Odense)

12

Holstebro/KCHO I
  • Jens Pedersen (Holstebro)

13

AFMELDTBagsværd IV
  • Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)

14

AFMELDTBagsværd I
  • Theis Wolfram (Bagsværd)

15

København I
  • Woody Lori-Leth (København)

17

København II
  • Hector Carriero (København)
Løb 204
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m
1. Indledende 9. aug kl.:08:45

1

Sorø I
  • 1. Celina Juhl (Sorø)
  • 2. Frederikke Aagaard (Sorø)

2

Holstebro/KCHO
  • 1. Anna Skovdam (Holstebro)
  • 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)

3

Hadsund I
  • 1. Cille Hougaard (Hadsund)
  • 2. Victoria Clara Brink (Hadsund)

4

Holstebro/KCHO II
  • 1. My Alberte Schaaf (Holstebro)
  • 2. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)

5

Hadsund II
  • 1. Celine Rohde Bruun Hansen (Hadsund)
  • 2. Josefine Antoinette Brink (Hadsund)

6

Jels I
  • 1. Clare Muff Fyhn (Jels)
  • 2. Ida Haaning (Jels)

7

Roskilde/Stevns/KCR I
  • 1. Silje Trenter (Roskilde)
  • 2. Isabella Bache (Stevns)

8

Bagsværd
  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)
  • 2. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd)

9

Holstebro/KCHO I
  • 1. Andrea Kramer Liboriussen (Holstebro)
  • 2. Anna Bosnes (Holstebro)
Løb 208
W1X W1X - ÅBEN - 1000m
1. Indledende 9. aug kl.:08:55

1

Aarhus II
  • Laura Boldsen (Aarhus)

2

Roskilde/KCR III
  • Malli Segoli (Roskilde)

3

Bagsværd/KCB I
  • Mathilde Norking (Bagsværd)

4

Roskilde/KCR I
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde)

5

DSR I
  • Cecilie Girke (DSR)

6

Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik (Aarhus)

7

Roskilde/KCR II
  • Ingrid Bo Andersen (Roskilde)

8

Hadsund I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund)

9

Jels I
  • Anette Saaugaard Hansen (Jels)
Løb 221
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m
1. Indledende 9. aug kl.:09:05

1

Holstebro/KCHO IV
  • 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
  • 2. Kasper Søndergaard (Holstebro)

2

Holstebro/KCHO I
  • 1. Simon Madsen (Holstebro)
  • 2. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)

3

Holstebro/KCHO III
  • 1. Simon Starklint (Holstebro)
  • 2. Jens Pedersen (Holstebro)

4

Sorø I
  • 1. Malthe Lund Lynæs (Sorø)
  • 2. Mads Christensen (Sorø)

5

Bagsværd
  • 1. Adrian Hansen (Bagsværd)
  • 2. Storm Genet (Bagsværd)

6

Sorø II
  • 1. Valdemar Vilhelmsen (Sorø)
  • 2. Emil Jelstrup (Sorø)

7

Bagsværd II
  • 1. Karl Heuer (Bagsværd)
  • 2. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)

8

Odense/KCO I
  • 1. Gustav Krogh (Odense)
  • 2. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)

9

Holstebro/KCHO II
  • 1. William Lemming (Holstebro)
  • 2. William Ørts (Holstebro)

10

Bagsværd
  • 1. Otto Kjærulff (Bagsværd)
  • 2. Jakob Bjørn Danø (Bagsværd)
Løb 223
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m
1. Indledende 9. aug kl.:09:15

1

AFMELDTSilkeborg I
  • 1. Casper Pedersen (Silkeborg)
  • 2. Simon Toftgaard Garner (Silkeborg)

2

Jels/KCO I
  • 1. Mikkel Peter Noe (Jels)
  • 2. Nicklas Frost Davidsen (Jels)

3

Stevns II
  • 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)
  • 2. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns)

4

Stevns I
  • 1. August Riis Poulsen (Stevns)
  • 2. Jakob Iversen (Stevns)

5

Ægir I
  • 1. Joachim Brahe Møller (Ægir)
  • 2. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir)

6

Hadsund I
  • 1. Frederik Bertelsen (Hadsund)
  • 2. Kian Harati (Hadsund)

7

Holstebro/KCHO I
  • 1. Hjalte Westeraa (Holstebro)
  • 2. Daniel Mølgaard Pedersen (Holstebro)
Løb 226
M2X M2X - ÅBEN - 1000m
1. Indledende 9. aug kl.:09:25

1

Hadsund/Ægir II
  • 1. Haris Alagic (Hadsund)
  • 2. Jacob Brahe Møller (Ægir)

2

Odense I
  • 1. Felix Boel Pedersen (Odense)
  • 2. Martin Ask Klausholt Andersen (Odense)

3

Holstebro/Hvidovre I
  • 1. Thomas Jensen (Hvidovre)
  • 2. Frederik Geertsen Lund (Holstebro)

4

Hadsund/Holstebro/KCHO I
  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro)
  • 2. Rasmus Konnerup (Hadsund)

5

DSR I
  • 1. Bjarke Nielsen (DSR)
  • 2. Malthe Mågård-Hansen (DSR)

6

Lyngby/KKL I
  • 1. Emil Lenzing (Lyngby)
  • 2. Jacob Lenzing (Lyngby)

7

Hadsund I
  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund)
  • 2. Wiliam Wisholm (Hadsund)

8

Hadsund/Ægir I
  • 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir)
  • 2. Mikkel Knudsen (Hadsund)
Løb 242
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m
1. Indledende 9. aug kl.:09:35

1

Jels I
  • Clare Muff Fyhn (Jels)

2

Hadsund I
  • Naja Lübeck (Hadsund)

3

Holstebro/KCHO I
  • Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro)

4

Odense/KCO I
  • Bjørk Kallesøe (Odense)

5

Roskilde/KCR I
  • Silje Trenter (Roskilde)

6

Hadsund II
  • Victoria Clara Brink (Hadsund)

7

Dragør I
  • Maja Sejersen (Dragør)

8

Jels II
  • Ida Haaning (Jels)

9

Stevns I
  • Isabella Bache (Stevns)

10

Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)

11

Hadsund III
  • Josefine Antoinette Brink (Hadsund)

12

Stevns II
  • Anna Iversen (Stevns)

13

Holstebro/KCHO III
  • Kirsten Taulbjerg (Holstebro)
Løb 244
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m
1. Indledende 9. aug kl.:09:50

1

Lyngby/KKL I
  • Christian Runge (Lyngby)

2

Odense/KCO I
  • Tobias Højland Bendixen (Odense)

3

Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)

4

Jels/KCO II
  • Nicklas Frost Davidsen (Jels)

5

København I
  • Viggo Olsen (København)

6

Silkeborg I
  • Casper Pedersen (Silkeborg)

7

Holstebro/KCHO I
  • Hjalte Westeraa (Holstebro)

8

Stevns I
  • Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns)

9

Jels/KCO I
  • Mikkel Peter Noe (Jels)

10

Odder I
  • Andreas Vestergaard Petersen (Odder)

11

Hadsund I
  • August Herman Wisholm (Hadsund)

12

Stevns III
  • Jakob Iversen (Stevns)

13

København II
  • Viggo Lambert (København)

14

Lyngby/KKL II
  • Alexander Walker (Lyngby)

15

Hadsund II
  • Frederik Bertelsen (Hadsund)

16

Hadsund III
  • Kian Harati (Hadsund)

17

Lyngby/KKL III
  • Marcus Modest (Lyngby)

18

Bagsværd I
  • Jakob Lynbech (Bagsværd)

19

Randers I
  • Oliver Bach (Randers)
Løb 268
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m
1. Indledende 9. aug kl.:10:10

1

København I
  • Johannes Stensborg Jakobsen (København)

2

Roskilde/KCR II
  • Leander Kaliszan (Roskilde)

3

Sorø I
  • Joshua Mingo (Sorø)

4

DSR IV
  • Malthe Christiansen (DSR)

5

København II
  • Asbjørn Neumann (København)

6

Roskilde/KCR I
  • Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)

7

DSR III
  • Magnus Erik Timm (DSR)

8

Odder I
  • Anton Østergaard-Clausen (Odder)

9

Bagsværd I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)

10

DSR I
  • Casper Girke Christensen (DSR)

11

Viking/KCR I
  • Aske Storm (Viking)

12

Næstv. I
  • William Kjærgaard (Næstv.)
Løb 269
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1000m
1. Indledende 9. aug kl.:10:20

1

Roskilde/KCR I
  • Iben Bech (Roskilde)

2

Hadsund I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund)

3

Aarhus I
  • Rikke Køchs (Aarhus)

5

Ringsted I
  • Maria J. Johansen (Ringsted)

7

Lyngby/KKL I
  • Ida Marie Reimer (Lyngby)

8

Odder I
  • Trine Leitzke (Odder)

9

Bagsværd II
  • Astrid Højgaard (Bagsværd)

10

København I
  • Josefine Freltoft (København)
Løb 201
U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 250m
1. Afdeling 9. aug kl.:11:00

1

Jels I
  • Mia Frost Davidsen (Jels)

2

Jels II
  • Thea Marie Noe (Jels)

3

Odense/KCO I
  • Asger Kallesøe (Odense)

4

Bagsværd I
  • Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd)
Løb 202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - m
C Finale 9. aug kl.:11:05

        Løb 202
        U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - m
        B Finale 9. aug kl.:11:10

                    Løb 202
                    U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - m
                    A Finale 9. aug kl.:11:15

                                Løb 204
                                U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - m
                                B Finale 9. aug kl.:11:25

                                        Løb 204
                                        U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - m
                                        A Finale 9. aug kl.:11:30

                                                  Løb 206
                                                  U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1000m
                                                  A Finale 9. aug kl.:11:40

                                                  1

                                                  Silkeborg I
                                                  • 1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg)
                                                  • 2. Marie Kleist (Silkeborg)

                                                  2

                                                  Ægir I
                                                  • 1. Liv Jensen (Ægir)
                                                  • 2. Marie Martens Christensen (Ægir)

                                                  3

                                                  Hadsund I
                                                  • 1. Maria Bak Jeppesen (Hadsund)
                                                  • 2. Lea Lûbeck (Hadsund)

                                                  4

                                                  Odense/KCO I
                                                  • 1. Alba Sundstrøm (Odense)
                                                  • 2. Bjørk Kallesøe (Odense)

                                                  5

                                                  Holstebro/KCHO I
                                                  • 1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)
                                                  • 2. Laura Møller (Holstebro)

                                                  6

                                                  Sorø I
                                                  • 1. Elaina Bjørkman (Sorø)
                                                  • 2. Liva Østergaard Nielsen (Sorø)
                                                  Løb 207
                                                  M1X M1X - ÅBEN - 1000m
                                                  A Finale 9. aug kl.:11:45

                                                  1

                                                  Lyngby/KKL II
                                                  • Peter Christian Holmquist (Lyngby)

                                                  2

                                                  Sorø I
                                                  • Rasmus Lind (Sorø)

                                                  3

                                                  Odense/KCO I
                                                  • Sebastian Terp (Odense)

                                                  4

                                                  Hadsund I
                                                  • Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund)

                                                  5

                                                  Lyngby/KKL I
                                                  • Kresten Ernst (Lyngby)
                                                  Løb 208
                                                  W1X W1X - ÅBEN - m
                                                  A Finale 9. aug kl.:11:50

                                                              Løb 221
                                                              U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - m
                                                              B Finale 9. aug kl.:12:00

                                                                      Løb 221
                                                                      U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - m
                                                                      A Finale 9. aug kl.:12:05

                                                                                  Løb 222
                                                                                  U15 W4X Junior u. 15 Piger 4X - 500m
                                                                                  A Finale 9. aug kl.:12:10

                                                                                  1

                                                                                  Hadsund I
                                                                                  • 1. Celine Rohde Bruun Hansen (Hadsund)
                                                                                  • 2. Josefine Antoinette Brink (Hadsund)
                                                                                  • 3. Cille Hougaard (Hadsund)
                                                                                  • 4. Naja Lübeck (Hadsund)

                                                                                  2

                                                                                  Holstebro/KCHO II
                                                                                  • 1. Amalie Borbye Astrup (Holstebro)
                                                                                  • 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
                                                                                  • 3. Anna Bosnes (Holstebro)
                                                                                  • 4. My Alberte Schaaf (Holstebro)

                                                                                  3

                                                                                  Sorø/Stevns
                                                                                  • 1. Selma Iversen (Sorø)
                                                                                  • 2. Dina Poulsen (Sorø)
                                                                                  • 3. Anna Iversen (Stevns)
                                                                                  • 4. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)

                                                                                  4

                                                                                  Holstebro/KCHO I
                                                                                  • 1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro)
                                                                                  • 2. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)
                                                                                  • 3. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
                                                                                  • 4. Anna Skovdam (Holstebro)
                                                                                  Løb 223
                                                                                  U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - m
                                                                                  B Finale 9. aug kl.:12:15

                                                                                        Løb 223
                                                                                        U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - m
                                                                                        A Finale 9. aug kl.:12:20

                                                                                                Løb 224
                                                                                                U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m
                                                                                                A Finale 9. aug kl.:12:25

                                                                                                1

                                                                                                Hadsund I
                                                                                                • Maria Bak Jeppesen (Hadsund)

                                                                                                2

                                                                                                Hadsund II
                                                                                                • Lea Lûbeck (Hadsund)

                                                                                                3

                                                                                                Odense/KCO I
                                                                                                • Alba Sundstrøm (Odense)

                                                                                                4

                                                                                                Ringsted I
                                                                                                • Maria J. Johansen (Ringsted)

                                                                                                5

                                                                                                Holstebro/KCHO I
                                                                                                • Laura Møller (Holstebro)

                                                                                                6

                                                                                                Bagsværd I
                                                                                                • Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd)
                                                                                                Løb 226
                                                                                                M2X M2X - ÅBEN - m
                                                                                                A Finale 9. aug kl.:12:30

                                                                                                            Løb 227
                                                                                                            U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 1000m
                                                                                                            A Finale 9. aug kl.:12:40

                                                                                                            1

                                                                                                            Odder/Silkeborg I
                                                                                                            • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg)
                                                                                                            • 2. Anton Østergaard-Clausen (Odder)

                                                                                                            2

                                                                                                            DSR I
                                                                                                            • 1. Casper Girke Christensen (DSR)
                                                                                                            • 2. Malthe Christiansen (DSR)

                                                                                                            3

                                                                                                            København/Lyngby/KKL I
                                                                                                            • 1. Christian Runge (Lyngby)
                                                                                                            • 2. Johannes Stensborg Jakobsen (København)

                                                                                                            4

                                                                                                            Bagsværd I
                                                                                                            • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd)
                                                                                                            • 2. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)
                                                                                                            Løb 230
                                                                                                            U19 M2- JM2- - ÅBEN - 1000m
                                                                                                            A Finale 9. aug kl.:12:45

                                                                                                            1

                                                                                                            Holstebro/KCHO I
                                                                                                            • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
                                                                                                            • 2. Patrick Klestrup (Holstebro)

                                                                                                            2

                                                                                                            København I
                                                                                                            • 1. Asbjørn Neumann (København)
                                                                                                            • 2. Charlie McDonald** (København)
                                                                                                            Løb 231
                                                                                                            W2X/2- W2X/2- - ÅBEN - 1000m
                                                                                                            A Finale 9. aug kl.:12:50

                                                                                                            1

                                                                                                            Bagsværd/Holstebro/KCB I
                                                                                                            • 1. Matilde Hjorth (Bagsværd)
                                                                                                            • 2. Karen Mortensen (Holstebro)

                                                                                                            2

                                                                                                            Roskilde/KCR I
                                                                                                            • 1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde)
                                                                                                            • 2. Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde)

                                                                                                            3

                                                                                                            Bagsværd/DSR
                                                                                                            • 1. Marie Ramm (Bagsværd)
                                                                                                            • 2. Cecilie Brünnich Sørensen (DSR)

                                                                                                            4

                                                                                                            Odense/KCO I
                                                                                                            • 1. Sarah Lindberg (Odense)
                                                                                                            • 2. Mia Sofie Rützou (Odense)

                                                                                                            6

                                                                                                            Roskilde/Silkeborg I
                                                                                                            • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)
                                                                                                            • 2. Caroline Munch (Roskilde)
                                                                                                            Løb 228
                                                                                                            U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 1000m
                                                                                                            A Finale 9. aug kl.:12:55

                                                                                                            1

                                                                                                            Holstebro/KCHO I
                                                                                                            • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
                                                                                                            • 2. Nikoba í Gong (Holstebro)

                                                                                                            3

                                                                                                            Lyngby/Odder I
                                                                                                            • 1. Trine Leitzke (Odder)
                                                                                                            • 2. Ida Marie Reimer (Lyngby)

                                                                                                            4

                                                                                                            Hadsund I
                                                                                                            • 1. Maria Bak Jeppesen (Hadsund)
                                                                                                            • 2. Lea Lûbeck (Hadsund)
                                                                                                            Løb 232
                                                                                                            Master W/M 1X Masters  27+  1X (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
                                                                                                            1. Afdeling 9. aug kl.:13:00

                                                                                                            1

                                                                                                            Nordslesvig I [0s]
                                                                                                            1X(H) : 4:04
                                                                                                            • Fleming Mathiesen (1946)(Nordslesvig)

                                                                                                            2

                                                                                                            Nordslesvig III [6s]
                                                                                                            1X(C) : 3:58
                                                                                                            • Susanne Klages (1972)(Nordslesvig)

                                                                                                            3

                                                                                                            Furesø I [17s]
                                                                                                            1X(F) : 3:47
                                                                                                            • Andreas Borg (1959)(Furesø)

                                                                                                            4

                                                                                                            Furesø II [17s]
                                                                                                            1X(F) : 3:47
                                                                                                            • Ole Præst Larsen (1957)(Furesø)

                                                                                                            1

                                                                                                            Nordslesvig II [23s]
                                                                                                            1X(E) : 3:41
                                                                                                            • Kim Schauer Boysen (1961)(Nordslesvig)

                                                                                                            6

                                                                                                            Nyborg I [28s]
                                                                                                            1X(D) : 3:36
                                                                                                            • Brian Sørensen (1968)(Nyborg)

                                                                                                            2

                                                                                                            Ringsted I [33s]
                                                                                                            1X(C) : 3:31
                                                                                                            • Jákup Johansen (1973)(Ringsted)
                                                                                                            Løb 241
                                                                                                            U15 W1X-Edon Junior u. 15 Piger 1X-Edon - 250m
                                                                                                            1. Afdeling 9. aug kl.:13:10

                                                                                                            2

                                                                                                            Bagsværd II
                                                                                                            • Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd)
                                                                                                            Løb 242
                                                                                                            U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - m
                                                                                                            C Finale 9. aug kl.:13:15

                                                                                                                  Løb 242
                                                                                                                  U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - m
                                                                                                                  B Finale 9. aug kl.:13:20

                                                                                                                          Løb 242
                                                                                                                          U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - m
                                                                                                                          A Finale 9. aug kl.:13:25

                                                                                                                                      Løb 244
                                                                                                                                      U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - m
                                                                                                                                      D Finale 9. aug kl.:13:30

                                                                                                                                              Løb 244
                                                                                                                                              U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - m
                                                                                                                                              C Finale 9. aug kl.:13:35

                                                                                                                                                      Løb 244
                                                                                                                                                      U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - m
                                                                                                                                                      B Finale 9. aug kl.:13:40

                                                                                                                                                                Løb 244
                                                                                                                                                                U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - m
                                                                                                                                                                A Finale 9. aug kl.:13:45

                                                                                                                                                                            Løb 246
                                                                                                                                                                            U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1000m
                                                                                                                                                                            A Finale 9. aug kl.:13:50

                                                                                                                                                                            1

                                                                                                                                                                            Holstebro/KCHO I
                                                                                                                                                                            • 1. Laura Møller (Holstebro)
                                                                                                                                                                            • 2. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro)
                                                                                                                                                                            • 3. Anna Bosnes (Holstebro)
                                                                                                                                                                            • 4. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)

                                                                                                                                                                            2

                                                                                                                                                                            København/Ringsted/Silkeborg
                                                                                                                                                                            • 1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg)
                                                                                                                                                                            • 2. Marie Kleist (Silkeborg)
                                                                                                                                                                            • 3. Maria J. Johansen (Ringsted)
                                                                                                                                                                            • 4. Josefine Fredtoft (København)

                                                                                                                                                                            3

                                                                                                                                                                            Sorø I
                                                                                                                                                                            Roer med fra løb 205 på bane 5
                                                                                                                                                                            • 1. Emil Jelstrup (Sorø)
                                                                                                                                                                            • 2. Jonas Lindegaard (Sorø)
                                                                                                                                                                            • 3. Mads Christensen (Sorø)
                                                                                                                                                                            • 4. Malthe Lund Lynæs (Sorø)
                                                                                                                                                                            Løb 247
                                                                                                                                                                            M4X/4- M4X/4- - ÅBEN - 1000m
                                                                                                                                                                            A Finale 9. aug kl.:13:55

                                                                                                                                                                            1

                                                                                                                                                                            Holstebro/KCHO II
                                                                                                                                                                            • 1. Andreas Quark Østergaard (Holstebro)
                                                                                                                                                                            • 2. Christian Carlsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                            • 3. Christian Taulbjerg (Holstebro)
                                                                                                                                                                            • 4. Jonathan Nielsen (Holstebro)

                                                                                                                                                                            2

                                                                                                                                                                            Aalborg II
                                                                                                                                                                            • 1. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg)
                                                                                                                                                                            • 2. Lasse-Emil Bang Nielsen (Aalborg)
                                                                                                                                                                            • 3. Søren Bagger Christensen (Aalborg)
                                                                                                                                                                            • 4. Jannik Mose Skov (Aalborg)

                                                                                                                                                                            3

                                                                                                                                                                            Bagsværd/Lyngby/KKL I
                                                                                                                                                                            • 1. Jacob Lenzing (Lyngby)
                                                                                                                                                                            • 2. Kresten Ernst (Lyngby)
                                                                                                                                                                            • 3. Emil Lenzing (Lyngby)
                                                                                                                                                                            • 4. Malthe Puro (Bagsværd)

                                                                                                                                                                            4

                                                                                                                                                                            Aalborg I
                                                                                                                                                                            • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
                                                                                                                                                                            • 2. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
                                                                                                                                                                            • 3. Esben Ravn (Aalborg)
                                                                                                                                                                            • 4. Mark Kjeldgaard (Aalborg)

                                                                                                                                                                            5

                                                                                                                                                                            Holstebro/KCHO I
                                                                                                                                                                            • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro)
                                                                                                                                                                            • 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)
                                                                                                                                                                            • 3. Magnus Valbirk (Holstebro)
                                                                                                                                                                            • 4. Kaare Mortensen (Holstebro)
                                                                                                                                                                            Løb 248
                                                                                                                                                                            U19 M4X/4- Junior u. 19 Drenge 4X/4- - 1000m
                                                                                                                                                                            A Finale 9. aug kl.:14:00

                                                                                                                                                                            1

                                                                                                                                                                            København/Næstv./Roskilde/Viking I
                                                                                                                                                                            • 1. William Kjærgaard (Næstv.)
                                                                                                                                                                            • 2. Asbjørn Neumann (København)
                                                                                                                                                                            • 3. Aske Storm (Viking)
                                                                                                                                                                            • 4. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)

                                                                                                                                                                            2

                                                                                                                                                                            DSR I
                                                                                                                                                                            • 1. Casper Girke Christensen (DSR)
                                                                                                                                                                            • 2. Christoffer Erik Timm (DSR)
                                                                                                                                                                            • 3. Magnus Erik Timm (DSR)
                                                                                                                                                                            • 4. Malthe Christiansen (DSR)

                                                                                                                                                                            3

                                                                                                                                                                            Holstebro/KCHO I
                                                                                                                                                                            • 1. Christian Søndergaard (Holstebro)
                                                                                                                                                                            • 2. Tobias Kramer (Holstebro)
                                                                                                                                                                            • 3. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                            • 4. Simon Mikkelsen (Holstebro)

                                                                                                                                                                            4

                                                                                                                                                                            Hadsund/Ægir I
                                                                                                                                                                            • 1. Haris Alagic (Hadsund)
                                                                                                                                                                            • 2. Jacob Brahe Møller (Ægir)
                                                                                                                                                                            • 3. Joachim Brahe Møller (Ægir)
                                                                                                                                                                            • 4. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir)

                                                                                                                                                                            5

                                                                                                                                                                            Odense/Roskilde/Saxkjøbing/Sorø/KCR I
                                                                                                                                                                            • 1. Peter Skou ** (Sorø)
                                                                                                                                                                            • 2. David Wandrup (Saxkjøbing)
                                                                                                                                                                            • 3. Frederik Markvardsen (Odense)
                                                                                                                                                                            • 4. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)
                                                                                                                                                                            Løb 250
                                                                                                                                                                            W4X/4- W4X/4- - ÅBEN - 1000m
                                                                                                                                                                            A Finale 9. aug kl.:14:10

                                                                                                                                                                            1

                                                                                                                                                                            Aalborg II
                                                                                                                                                                            • 1. Anne Sofie Weltz (Aalborg)
                                                                                                                                                                            • 2. Line Thomsen (Aalborg)
                                                                                                                                                                            • 3. Alberte Klessner Thun Pedersen (Aalborg)
                                                                                                                                                                            • 4. Camilla Frølund (Aalborg)

                                                                                                                                                                            2

                                                                                                                                                                            Aarhus/DSR
                                                                                                                                                                            • 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus)
                                                                                                                                                                            • 2. Marta Kempf (DSR)
                                                                                                                                                                            • 3. Mathilde Kiilgaard (DSR)
                                                                                                                                                                            • 4. Christine Cardel (DSR)

                                                                                                                                                                            3

                                                                                                                                                                            Bagsværd/Holstebro/KCB I
                                                                                                                                                                            • 1. Karen Mortensen (Holstebro)
                                                                                                                                                                            • 2. Astrid Højgaard (Bagsværd)
                                                                                                                                                                            • 3. Matilde Hjorth (Bagsværd)
                                                                                                                                                                            • 4. Mathilde Norking (Bagsværd)

                                                                                                                                                                            4

                                                                                                                                                                            Aalborg I
                                                                                                                                                                            • 1. Karen Hougaard Frost (Aalborg)
                                                                                                                                                                            • 2. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg)
                                                                                                                                                                            • 3. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg)
                                                                                                                                                                            • 4. Janne Sørensen Bøhlers (Aalborg)
                                                                                                                                                                            Løb 251
                                                                                                                                                                            Master W/M 2X Masters  27+  2X (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
                                                                                                                                                                            2. Afdeling 9. aug kl.:14:15

                                                                                                                                                                            1

                                                                                                                                                                            Nordslesvig II [0s]
                                                                                                                                                                            2X(E) : 3:51
                                                                                                                                                                            • 1. Eva Weitling (1960)(Nordslesvig)
                                                                                                                                                                            • 2. Marzena Hansen (1964)(Nordslesvig)

                                                                                                                                                                            2

                                                                                                                                                                            Nyborg I [5s]
                                                                                                                                                                            2X(D) : 3:46
                                                                                                                                                                            • 1. Charlotte Buchwaldt (1968)(Nyborg)
                                                                                                                                                                            • 2. Lena Stolzenbach (1971)(Nyborg)

                                                                                                                                                                            3

                                                                                                                                                                            Nordslesvig I [10s]
                                                                                                                                                                            2X(C) : 3:41
                                                                                                                                                                            • 1. Claudia Horst (1974)(Nordslesvig)
                                                                                                                                                                            • 2. Doris Nebbe (1974)(Nordslesvig)

                                                                                                                                                                            4

                                                                                                                                                                            Nordslesvig III [13s]
                                                                                                                                                                            2X(G) : 3:38
                                                                                                                                                                            • 1. Kim Schauer Boysen (1961)(Nordslesvig)
                                                                                                                                                                            • 2. Fleming Mathiesen (1946)(Nordslesvig)

                                                                                                                                                                            5

                                                                                                                                                                            Nordslesvig I [14s]
                                                                                                                                                                            2-(E) : 3:37
                                                                                                                                                                            • 1. Arne Ingmar Johannsen (1958)(Nordslesvig)
                                                                                                                                                                            • 2. Marc-Oliver Klages (1969)(Nordslesvig)

                                                                                                                                                                            6

                                                                                                                                                                            Furesø [20s]
                                                                                                                                                                            2X(F) : 3:31
                                                                                                                                                                            • 1. Andreas Borg (1959)(Furesø)
                                                                                                                                                                            • 2. Ole Præst Larsen (1957)(Furesø)

                                                                                                                                                                            7

                                                                                                                                                                            Lemvig I [20s]
                                                                                                                                                                            2X(F) : 3:31
                                                                                                                                                                            • 1. Jørgen Kielsholm (1963)(Lemvig)
                                                                                                                                                                            • 2. Jørgen Jensen (1953)(Lemvig)

                                                                                                                                                                            8

                                                                                                                                                                            Køge R/Nyborg I [35s]
                                                                                                                                                                            2X(C) : 3:16
                                                                                                                                                                            • 1. Brian Sørensen (1968)(Nyborg)
                                                                                                                                                                            • 2. Uffe Søgaard (1976)(Køge R)
                                                                                                                                                                            Løb 261
                                                                                                                                                                            U15 M1X-Edon Junior u. 15 Drenge 1X-Edon - 250m
                                                                                                                                                                            1. Afdeling 9. aug kl.:14:25

                                                                                                                                                                            2

                                                                                                                                                                            Bagsværd II
                                                                                                                                                                            • Adrian Hansen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                            Løb 262
                                                                                                                                                                            U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 250m
                                                                                                                                                                            1. Afdeling 9. aug kl.:14:30

                                                                                                                                                                            1

                                                                                                                                                                            Holstebro/KCHO I
                                                                                                                                                                            • Mikkel Madsen (Holstebro)

                                                                                                                                                                            2

                                                                                                                                                                            Odense/KCO I
                                                                                                                                                                            • Asger Kallesøe (Odense)

                                                                                                                                                                            3

                                                                                                                                                                            Bagsværd I
                                                                                                                                                                            • Storm Genet (Bagsværd)

                                                                                                                                                                            4

                                                                                                                                                                            Nyborg I
                                                                                                                                                                            • Bertil Remenyik Høier (Nyborg)

                                                                                                                                                                            5

                                                                                                                                                                            Dragør I
                                                                                                                                                                            • Gustav Juel Hansen (Dragør)

                                                                                                                                                                            6

                                                                                                                                                                            Bagsværd II
                                                                                                                                                                            • Otto Kjærulff (Bagsværd)
                                                                                                                                                                            Løb 263
                                                                                                                                                                            U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 250m
                                                                                                                                                                            1. Afdeling 9. aug kl.:14:35

                                                                                                                                                                            1

                                                                                                                                                                            Sorø I
                                                                                                                                                                            • Celina Juhl (Sorø)

                                                                                                                                                                            2

                                                                                                                                                                            Sorø II
                                                                                                                                                                            • Frederikke Aagaard (Sorø)

                                                                                                                                                                            3

                                                                                                                                                                            Bagsværd I
                                                                                                                                                                            • Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)
                                                                                                                                                                            Løb 268
                                                                                                                                                                            U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - m
                                                                                                                                                                            A Finale 9. aug kl.:14:50

                                                                                                                                                                                        Løb 269
                                                                                                                                                                                        U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - m
                                                                                                                                                                                        A Finale 9. aug kl.:14:55

                                                                                                                                                                                                    Løb 270
                                                                                                                                                                                                    LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 1000m
                                                                                                                                                                                                    Indvejningkl. 13:00
                                                                                                                                                                                                    A Finale 9. aug kl.:15:00

                                                                                                                                                                                                    1

                                                                                                                                                                                                    Hadsund I
                                                                                                                                                                                                    • Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                    Løb 271
                                                                                                                                                                                                    LW1X Åben Kvinder letvægt 1X - 1000m
                                                                                                                                                                                                    Indvejningkl. 13:05
                                                                                                                                                                                                    A Finale 9. aug kl.:15:05

                                                                                                                                                                                                    1

                                                                                                                                                                                                    Jels I
                                                                                                                                                                                                    • Anette Saaugaard Hansen (Jels)

                                                                                                                                                                                                    2

                                                                                                                                                                                                    Ægir
                                                                                                                                                                                                    • Emilie Overgaard Ringøen (Ægir)

                                                                                                                                                                                                    3

                                                                                                                                                                                                    Roskilde/KCR I
                                                                                                                                                                                                    • Malli Segoli (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                    Løb 272
                                                                                                                                                                                                    M1X M1X - Begynder - 1000m
                                                                                                                                                                                                    A Finale 9. aug kl.:15:10

                                                                                                                                                                                                    1

                                                                                                                                                                                                    Sorø I
                                                                                                                                                                                                    • Joshua Mingo (Sorø)

                                                                                                                                                                                                    3

                                                                                                                                                                                                    DSR I
                                                                                                                                                                                                    • Bjarke Nielsen (DSR)

                                                                                                                                                                                                    4

                                                                                                                                                                                                    DSR II
                                                                                                                                                                                                    • Malthe Mågård-Hansen (DSR)
                                                                                                                                                                                                    Løb 274
                                                                                                                                                                                                    U15 M4X Junior u. 15 Drenge 4X - 500m
                                                                                                                                                                                                    A Finale 9. aug kl.:15:20

                                                                                                                                                                                                    1

                                                                                                                                                                                                    Holstebro/KCHO II
                                                                                                                                                                                                    • 1. William Lemming (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                    • 2. Kasper Søndergaard (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                    • 3. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                    • 4. Mikkel Madsen (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                    2

                                                                                                                                                                                                    Bagsværd
                                                                                                                                                                                                    • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                    • 2. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                    • 3. Nikolaj Krogh Simonsen (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                    • 4. Aske Saltbæk (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                    3

                                                                                                                                                                                                    Holstebro/KCHO I
                                                                                                                                                                                                    • 1. Simon Madsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                    • 2. Jens Pedersen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                    • 3. William Ørts (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                    • 4. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                    Løb 275
                                                                                                                                                                                                    Master W/M 4X/4- Masters  27+  4X/4- (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
                                                                                                                                                                                                    1. Afdeling 9. aug kl.:15:25

                                                                                                                                                                                                    2

                                                                                                                                                                                                    Kolding I [0s]
                                                                                                                                                                                                    4X(H) : 3:32
                                                                                                                                                                                                    • 1. tommy Møhler (1945)(Kolding)
                                                                                                                                                                                                    • 2. Ejgild Larsen (1949)(Kolding)
                                                                                                                                                                                                    • 3. Jørgen Secher (1948)(Kolding)
                                                                                                                                                                                                    • 4. palle ole jørgensen (1947)(Kolding)

                                                                                                                                                                                                    4

                                                                                                                                                                                                    Nordslesvig II [6s]
                                                                                                                                                                                                    4X(C) : 3:26
                                                                                                                                                                                                    • 1. Claudia Horst (1974)(Nordslesvig)
                                                                                                                                                                                                    • 2. Doris Nebbe (1974)(Nordslesvig)
                                                                                                                                                                                                    • 3. Marzena Hansen (1964)(Nordslesvig)
                                                                                                                                                                                                    • 4. Susanne Klages (1972)(Nordslesvig)

                                                                                                                                                                                                    3

                                                                                                                                                                                                    Lemvig I [21s]
                                                                                                                                                                                                    4X(E) : 3:11
                                                                                                                                                                                                    • 1. Henrik Thomsen (1970)(Lemvig)
                                                                                                                                                                                                    • 2. Jørgen Kielsholm (1963)(Lemvig)
                                                                                                                                                                                                    • 3. Morten Thomsen (1966)(Lemvig)
                                                                                                                                                                                                    • 4. Jørgen Jensen (1953)(Lemvig)
                                                                                                                                                                                                    Løb 276
                                                                                                                                                                                                    W/M 8+ W/M8+ - INGEN MIX-HOLD - 1000m
                                                                                                                                                                                                    A Finale 9. aug kl.:15:30

                                                                                                                                                                                                    1

                                                                                                                                                                                                    Holstebro/Odder/Roskilde/KCHO I
                                                                                                                                                                                                    • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                    • 2. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                    • 3. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                    • 4. Patrick Klestrup (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                    • 5. Leander Kaliszan (Roskilde)
                                                                                                                                                                                                    • 6. Anton Østergaard-Clausen (Odder)
                                                                                                                                                                                                    • 7. Christian Taulbjerg (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                    • 8. Christian Carlsen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                    • cox. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro)

                                                                                                                                                                                                    2

                                                                                                                                                                                                    Aalborg I
                                                                                                                                                                                                    • 1. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                    • 2. Lasse-Emil Bang Nielsen (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                    • 3. Søren Bagger Christensen (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                    • 4. Jannik Mose Skov (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                    • 5. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                    • 6. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                    • 7. Esben Ravn (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                    • 8. Mark Kjeldgaard (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                    • cox. Martin Ask Klausholt (Aalborg)

                                                                                                                                                                                                    3

                                                                                                                                                                                                    Hadsund/Ægir I
                                                                                                                                                                                                    • 1. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                    • 2. Kian Harati (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                    • 3. Frederik Bertelsen (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                    • 4. August Herman Wisholm (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                    • 5. Mikkel Knudsen (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                    • 6. Haris Alagic (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                    • 7. Adrian Flarup Johansen (Ægir)
                                                                                                                                                                                                    • 8. Wiliam Wisholm (Hadsund)
                                                                                                                                                                                                    • cox. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund)

                                                                                                                                                                                                    4

                                                                                                                                                                                                    Aalborg II
                                                                                                                                                                                                    • 1. Anne Sofie Weltz (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                    • 2. Marie Møller Nielsen (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                    • 3. Alberte Klessner Thun Pedersen (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                    • 4. Camilla Frølund (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                    • 5. Karen Hougaard Frost (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                    • 6. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                    • 7. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                    • 8. Janne Sørensen Bøhlers (Aalborg)
                                                                                                                                                                                                    • cox. Line Thomsen (Aalborg)

                                                                                                                                                                                                    5

                                                                                                                                                                                                    Holstebro I
                                                                                                                                                                                                    • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                    • 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                    • 3. Magnus Valbirk (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                    • 4. Kaare Mortensen (Holstebro)
                                                                                                                                                                                                    Løb 277
                                                                                                                                                                                                    U13 W/M 2X JDW/JDM2X - MIX - 500m
                                                                                                                                                                                                    1. Afdeling 9. aug kl.:15:35

                                                                                                                                                                                                    1

                                                                                                                                                                                                    Dragør/Nyborg I
                                                                                                                                                                                                    • 1. Gustav Juel Hansen (Dragør)
                                                                                                                                                                                                    • 2. Bertil Remenyik Høier (Nyborg)

                                                                                                                                                                                                    2

                                                                                                                                                                                                    Bagsværd I
                                                                                                                                                                                                    • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                    • 2. Otto Kjærulff (Bagsværd)

                                                                                                                                                                                                    3

                                                                                                                                                                                                    Bagsværd
                                                                                                                                                                                                    • 1. Jakob Bjørn Danø (Bagsværd)
                                                                                                                                                                                                    • 2. Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd)