Resultater - Copenhagen Regatta 2024
Løb Nr | Starttid - | ↓

Løb 100
U17 W/M 1X-Edon Piger/drenge U17 1X-Edon 250m A Finale
2024-05-11 13:00
Plac. # Navn 250m
1 4 OR/KCO I
  • Freja Bonderup Hesby(1)
0:52.3
2 3 BR IV
  • Arina Slanova(1)
0:54.9
3 2 BR III
  • Veronika Pron(1)
0:55.2
4 6 Hads I
  • Emelie Schultz Kruse(1)
0:58.6
Løb 100
U17 W/M 1X-Edon Piger/drenge U17 1X-Edon 250m B Finale
2024-05-11 13:27
Plac. # Navn 250m
1 2 BR
  • Ludwig Wilhelm Thal-Drexel(1)
1:12.4
2 4 BR I
  • Hjalte Bardram Kehr(1)
1:16.4
Løb 101
U15 M1X Drenge U15 1X 500m A Finale
2024-05-11 13:04
Plac. # Navn 500m
1 3 LR I 18
  • Gustav Bach Sørensen(1)
1:50.8
2 4 OR/KCO I 16
  • Alex Sgrumala(1)
1:57.7
3 1 KVIK I 14
  • Simon Hartvig Schousboe(1)
2:04.1
4 2 Sorø I 12
  • Mathias Tipsmark(1)
2:26.3
Løb 102
U15 W2X Piger U15 2X 500m A Finale
2024-05-11 13:08
Plac. # Navn 500m
1 3 LR I 18
  • Marie Lie Schmidt(1)
  • Sofie Thea Kornbeck(2)
1:24.8
2 1 BR I 16
  • Astrid Aviaja Kjærulff(1)
  • Hedvig Højberg(2)
1:42.4
3 2 BR II 14
  • Esther Galster-Hansen(1)
  • Signe Hvelplund Lambertsen(2)
1:46.0
Løb 103
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m A Finale
2024-05-11 13:12
Plac. # Navn 1500m
1 5 OR/KCO I 18
  • Thorleif Østergaard Martensen(1)
5:46.2
2 3 Rødv I 16
  • Thomas Andersen(1)
5:52.6
3 1 LR I 14
  • Johan Beck Grønskov(1)
5:55.2
4 2 Odder I 12
  • Aksel Kragh(1)
6:01.9
5 6 SMARK I
  • Kasper Salmi(1)
6:02.9
6 4 Ægir I 10
  • Marius Alstrup(1)
6:42.5
Løb 104
U17 W2X Piger U17 2X 1500m A Finale
2024-05-11 13:23
Plac. # Navn 1500m
1 3 BR/KCB I 18
  • Amalie Thal-Drexel(1)
  • Marie Saxtoft Jørgensen(2)
5:54.3
2 1 Jels II 16
  • Celine Nielsen(1)
  • Thea Marie Noe(2)
5:58.6
3 5 BR/KCB II 14
  • Marie Louise Raahauge Avnsø(1)
  • Sigrid Lindquist(2)
5:59.9
4 6 OR/KCO I 12
  • Freja Junkuhn Dehli(1)
  • Louise Klingenberg Haussmann(2)
6:04.9
5 8 Ros I 10
  • Elisabeth Udsen-Lundstedt(1)
  • Sara Lendal Holm(2)
6:08.7
Løb 104
U17 W2X Piger U17 2X 1500m B Finale
2024-05-11 13:17
Plac. # Navn 1500m
1 4 Jels I 8
  • Andrea Nicolaisen Jensen(1)
  • Dicte Fyhn(2)
6:04.7
2 2 Hols I 6
  • Vigga Hjortkær Nørgaard(1)
  • Katarina Kirkegaard(2)
6:05.2
3 9 LR I 4
  • Andrea Bork Terkelsen(1)
  • Emmelie Brinkløv(2)
6:25.9
4 7 Sorø I 2
  • Malou Skov Pedersen(1)
  • Astrid Hebsgaard Steinmetz(2)
6:34.2
Løb 104
U17 W2X Piger U17 2X 1500m 1. Indledende
2024-05-11 09:30
Plac. # Navn 1500m
1 3 BR/KCB I
  • Amalie Thal-Drexel(1)
  • Marie Saxtoft Jørgensen(2)
6:04.8
2 5 BR/KCB II
  • Marie Louise Raahauge Avnsø(1)
  • Sigrid Lindquist(2)
6:10.1
3 1 Jels II
  • Celine Nielsen(1)
  • Thea Marie Noe(2)
6:10.3
4 2 Hols I
  • Vigga Hjortkær Nørgaard(1)
  • Katarina Kirkegaard(2)
6:12.6
5 4 Jels I
  • Andrea Nicolaisen Jensen(1)
  • Dicte Fyhn(2)
6:15.5
Løb 104
U17 W2X Piger U17 2X 1500m 2. Indledende
2024-05-11 09:30
Plac. # Navn 1500m
1 6 OR/KCO I
  • Freja Junkuhn Dehli(1)
  • Louise Klingenberg Haussmann(2)
0:00.0
2 8 Ros I
  • Elisabeth Udsen-Lundstedt(1)
  • Sara Lendal Holm(2)
0:00.0
3 7 Sorø I
  • Malou Skov Pedersen(1)
  • Astrid Hebsgaard Steinmetz(2)
0:00.0
4 9 LR I
  • Andrea Bork Terkelsen(1)
  • Emmelie Brinkløv(2)
0:00.0
Løb 105
Masters W/M 2-/2X Kvinder/mænd Masters 2-/2X 1000m 1. Afdeling
2024-05-11 13:31
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 1 Sorø I
  • Bonnie Noer(1)
  • Peter Lindblom(2)
Start:0s 0s3:56.23:56.2
2 3 Aalborg/Sorø I
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
  • Anne Ørsted(2)
Start:24s 24s4:05.94:05.9
3 2 OR I
  • Frank Klingenberg Haussmann(1)
  • Pia Klingenberg Haussmann(2)
Start:17s 17s4:27.04:27
Løb 106
W/M 2X Kvinder/mænd 2X 1000m 1. Afdeling
2024-05-11 13:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg
  • Ivan Kretov(1)
  • Nanna Hjertensgård(2)
4:54.79
2 2 Aalborg/Ægir
  • Una Rosa Birgisdottir(1)
  • Lucia Nicoline(2)
5:08.66
Løb 107
U13 W/M 1X Piger/drenge U13 1X 500m 1. Afdeling
2024-05-11 13:39
Plac. # Navn 500m
1 2 Odder I
  • Valdemar Amby Jensen(1)
2:02.3
2 3 LR I
  • Oliver Brinkløv(1)
2:11.8
3 1 Hads I
  • Emilie Schultz Kruse(1)
2:34.6
Løb 108
Masters W1X Kvinder Masters 1X 1000m 1. Afdeling
2024-05-11 13:43
Plac. # Navn 1000m
1 2 Furesø I
  • Inger Koch(1)
Start:0s 4:21.9
2 1 Ring I
  • Mai-Britt Bille (1)
Start:0s 4:27.6
3 3 Silkeborg I
  • Lorna Caroline Sørensen(1)
Start:7s 4:42.6
4 4 DSR I
  • Jelena Citakovic Haas-Christensen(1)
Start:12s 4:43.7
5 5 Sorø I
  • Anne Ørsted(1)
Start:22s 5:20.0
Løb 109
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 1. Afdeling
2024-05-11 13:47
Plac. # Navn 1000m
1 6 BR I
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(1)
Start:47s 4:18.7
2 4 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
Start:43s 4:25.4
3 1 Jels I
  • Fleming Mathiesen(1)
Start:0s 4:27.7
4 2 DSR I
  • Peter Jørgensen(1)
Start:25s 4:32.5
5 3 Furesø III
  • Ole Præst Larsen(1)
Start:25s 4:43.8
6 5 Ægir II
  • Morten Pugholm Rasmussen(1)
Start:47s 5:11.8
Løb 109
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 2. Afdeling
2024-05-11 13:51
Plac. # Navn 1000m
1 11 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
Start:22s 3:57.6
2 10 Aarhus I
  • Christian Nielsen(1)
Start:18s 4:00.0
3 7 Furesø I
  • Andreas Borg(1)
Start:0s 4:02.2
4 9 OR/KCO I
  • Kim Libak Hansen(1)
Start:13s 4:11.4
5 8 Furesø IV
  • Mikael Møller Hansen(1)
Start:13s 4:20.3
6 12 Ægir I
  • Johannes Birk Kristensen(1)
Start:27s 4:53.9
Løb 110
U15 W4-/4X+ Piger U15 4-/4X+ 500m A Finale
2024-05-11 16:06
Plac. # Navn 500m
1 1 BR I 18
  • Astrid Aviaja Kjærulff(1)
  • Esther Galster-Hansen(2)
  • Hedvig Højberg(3)
  • Signe Hvelplund Lambertsen(4)
2:01.3
Løb 111
U17 M4X Drenge U17 4X 1500m A Finale
2024-05-11 15:50
Plac. # Navn 1500m
1 2 Ros 18
  • Albert Andersen(1)
  • Rainer Kaliszan(2)
  • August Antonsen(3)
  • Magnus Werner Foldager(4)
5:02.6
2 1 OR/Odder/KCO 16
  • Matias Guala Krage(1)
  • Thorleif Østergaard Martensen(2)
  • Frederik Amby Jensen(3)
  • Aksel Mikkelsen(4)
5:06.2
3 3 Hols 14
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(1)
  • Malthe Baltser(2)
  • Mikkel Madsen(3)
  • Oliver Ottow(4)
5:23.0
Løb 112
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m A Finale
2024-05-11 13:55
Plac. # Navn 2000m
1 2 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
7:21.0
2 6 BR I
  • Otto Kjærulff(1)
7:36.2
3 4 OR/KCO I
  • Gustav Klingenberg Haussmann(1)
7:52.5
4 3 SMARK I
  • André Salmi(1)
7:57.9
5 5 OR/KCO II
  • Julian Kirchhoff Bang(1)
8:00.5
6 1 Ægir I
  • Karl Steden(1)
8:09.3
Løb 113
U19 W1X Piger U19 1X 2000m A Finale
2024-05-11 14:00
Plac. # Navn 2000m
1 1 BR/KCB I
  • Emilie Raft(1)
8:07.4
2 5 Hols
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
8:35.8
3 2 LR I
  • Emmelie Brinkløv(1)
8:42.9
4 6 KR I
  • Sara Kaarup Andersen(1)
8:51.6
5 3 Ros I
  • Isabella Bache(1)
9:25.4
6 4 Hols II
  • Sidsel Stampe(1)
9:42.6
Løb 114
U19 M2- Drenge U19 2- 2000m A Finale
2024-05-11 14:08
Plac. # Navn 2000m
1 4 BR/Ros/KCB I
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
  • Esben Friis Thanning(2)
7:07.8
2 1 Hols I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • William Lemming(2)
7:10.6
3 2 KR I
  • Oscar Munck Aabenhus(1)
  • Albert Grydehøj Stobbe(2)
7:18.6
4 3 KR/OR/KCO I
  • Carl Hassan Gaba(1)
  • Sebastian Holt Poulsen(2)
7:25.2
5 5 BR/Silkeborg
  • Aske T. Jensen(1)
  • Buster Kiilerich Madsen(2)
8:11.5
Løb 115
U19 W2- Piger U19 2- 2000m A Finale
2024-05-11 14:14
Plac. # Navn 2000m
1 2 Hols/Ros
  • Anna Kramer Bosnes(1)
  • Silje Trenter(2)
0:00.0
2 1 Hads I
  • Cille Hougaard(1)
  • Naja Lübeck(2)
8:21.6
Løb 116
W1X Kvinder 1X 2000m A Finale
2024-05-11 14:20
Plac. # Navn 2000m
1 1 Ros I
  • Helen Pabst(1)
8:21.2
2 5 OR/KCO I
  • Helene Kjeseth(1)
8:40.9
3 2 Ægir
  • Liv Jensen(1)
8:44.8
4 3 KVIK I
  • Caroline Quass Størup(1)
8:59.6
Løb 117
M1X Mænd 1X 2000m A Finale
2024-05-11 14:32
Plac. # Navn 2000m
1 3 KR I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
7:05.4
2 9 BR I
  • Mathias Larsen(1)
7:10.5
3 1 Hads I
  • August Herman Wisholm(1)
7:14.2
4 6 Ros III
  • Sebastian Nordly(1)
7:22.4
5 11 Hols I
  • Simon Mikkelsen(1)
7:40.7
6 12 DSR I
  • Lukas Obel(1)
8:08.2
Løb 117
M1X Mænd 1X 2000m B Finale
2024-05-11 14:26
Plac. # Navn 2000m
1 5 Aarhus I
  • David Wandrup(1)
7:31.8
2 2 Ros II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
7:35.6
3 10 Hols II
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
7:50.9
4 7 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
7:53.7
5 8 KVIK I
  • Bastian Ingemann(1)
7:54.4
6 4 Ros I
  • Arsienii Proutorov(1)
8:20.4
Løb 117
M1X Mænd 1X 2000m 1. Indledende
2024-05-11 09:40
Plac. # Navn 2000m
1 3 KR I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
7:20.5
2 1 Hads I
  • August Herman Wisholm(1)
7:27.6
3 6 Ros III
  • Sebastian Nordly(1)
7:31.7
4 5 Aarhus I
  • David Wandrup(1)
7:41.4
5 2 Ros II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
7:46.4
6 4 Ros I
  • Arsienii Proutorov(1)
8:30.8
Løb 117
M1X Mænd 1X 2000m 2. Indledende
2024-05-11 09:40
Plac. # Navn 2000m
1 9 BR I
  • Mathias Larsen(1)
7:23.4
2 11 Hols I
  • Simon Mikkelsen(1)
7:48.6
3 12 DSR I
  • Lukas Obel(1)
7:50.9
4 7 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
7:57.6
5 8 KVIK I
  • Bastian Ingemann(1)
8:01.0
6 10 Hols II
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
8:06.2
Løb 118
W2- Kvinder 2- 2000m A Finale
2024-05-11 14:38
Plac. # Navn 2000m
1 4 BR/LDR/KCB I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Caroline Bork Terkelsen(2)
7:43.5
2 5 BR I
  • Astrid Højgaard(1)
  • Anna-Ida Hurup Thomasen(2)
8:12.0
3 2 Hads/Ægir I
  • Ida Mose Nielsen(1)
  • Line Ulstrup(2)
8:30.5
4 1 Ægir
  • Una Rosa Birgisdottir(1)
  • Ditte Kallestrup(2)
9:13.9
5 3 Ægir I
  • Lise Alvine Akkerman(1)
  • Silke Kortegaard Karbing(2)
9:17.1
Løb 119
M2- Mænd 2- 2000m A Finale
2024-05-11 14:44
Plac. # Navn 2000m
1 2 BR/Hols I
  • Elias Ellehammer(1)
  • Tobias Kramer Bosnes(2)
6:59.1
2 3 DSR/Hols I
  • Joakim Viberg(1)
  • Daniel Pedersen(2)
6:59.4
3 1 Hols I
  • Hjalte Westerraa(1)
  • Patrick Klestrup(2)
7:04.9
4 5 DSR/OR I
  • Casper Girke Christensen(1)
  • Tobias Holt Poulsen(2)
7:14.6
5 4 BR I
  • Christian Vestergaard Sørensen(1)
  • Mads Vestergaard Sørensen(2)
7:32.5
Løb 120
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m A Finale
2024-05-11 14:50
Plac. # Navn 2000m
1 1 Sorø I
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
  • Emil Jelstrup(2)
6:47.1
2 5 BR/KCB I
  • Oscar Østergaard Nielsen(1)
  • Hjalte Næraa(2)
6:52.4
3 3 DSR/Sorø I
  • Mads Christensen(1)
  • Victor Feveile Holck(2)
7:13.6
4 4 Hads I
  • Christian Sindre Bech(1)
  • Frederik Aksel Holmriis(2)
7:16.7
5 2 Ægir I
  • Karl Steden(1)
  • Marius Alstrup(2)
8:25.9
Løb 121
U19 W2X Piger U19 2X 2000m A Finale
2024-05-11 15:08
Plac. # Navn 2000m
1 4 BR/Ring/KCB I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Mejse Østergaard Nielsen(2)
7:25.4
Løb 122
M2X Mænd 2X 2000m 1. Afdeling
2024-05-11 15:02
Plac. # Navn 2000m
1 3 KR/Ros I
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
  • Viggo Lambert(2)
7:58.8
2 2 Hols/MR I
  • Hardy Olesen(1)
  • Søren Madsen(2)
8:20.3
3 1 DSR
  • Augustin Baussay(1)
  • Brooke Moss(2)
8:23.5
4 4 KVIK II
  • Christian Dael Antonius(1)
  • Felix Holm Gutkin(2)
8:24.8
Løb 123
W2X Kvinder 2X 2000m A Finale
2024-05-11 15:08
Plac. # Navn 2000m
1 1 BR I
  • Mathilde Persson(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
7:09.2
2 2 Hols I
  • Marie Kleist(1)
  • Victoria Rud (2)
7:54.8
Løb 124
Masters W2-/2X Kvinder Masters 2-/2X 1000m 1. Afdeling
2024-05-11 15:14
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 2 KVIK/Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
  • Marianne Becker(2)
Start:7s 7s3:56.83:56.8
2 1 Furesø I
  • Inger Koch(1)
  • Mette Møller(2)
Start:0s 0s3:59.23:59.2
3 4 LR I
  • Laila Hyldedahl Kjærgaard(1)
  • Trine Kornbeck(2)
Start:11s 11s4:24.94:24.9
4 3 Furesø II
  • Jane Hagan(1)
  • Helle Torp Eklund(2)
Start:7s 7s4:26.84:26.8
Løb 125
Masters M2-/2X Mænd Masters 2-/2X 1000m 1. Afdeling
2024-05-11 15:18
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 3 BR I
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(1)
  • Morten Riis(2)
Start:22s 22s4:13.14:13.1
2 1 DSR I
  • Esben Jacobsen(1)
  • Ib Frausing(2)
Start:0s 0s4:20.24:20.2
3 2 DSR II
  • Emil Søgaard(1)
  • Lars Haut(2)
Start:18s 18s4:53.44:53.4
Løb 125
Masters M2-/2X Mænd Masters 2-/2X 1000m 2. Afdeling
2024-05-11 15:22
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 9 Dragør/Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
  • Morten Juel Hansen(2)
Start:30s 30s3:51.63:51.6
2 7 BR/LR I
  • Henrik Thorup(1)
  • Hans Nøhr(2)
Start:0s 0s4:00.14:00.1
3 10 Ægir I
  • Johannes Birk Kristensen(1)
  • Morten Pugholm Rasmussen(2)
Start:34s 34s4:15.44:15.4
4 8 Jels I
  • Fleming Mathiesen(1)
  • Anders Jørgensen(2)
Start:10s 10s4:15.64:15.6
Løb 128
U17 W4-/4X+/4X Piger U17 4-/4X+/4X 1500m A Finale
2024-05-11 15:26
Plac. # Navn 1500m
1 1 BR/KCB 18
  • Amalie Thal-Drexel(1)
  • Marie Louise Raahauge Avnsø(2)
  • Marie Saxtoft Jørgensen(3)
  • Sigrid Lindquist(4)
5:27.2
2 2 Jels 16
  • Andrea Nicolaisen Jensen(1)
  • Celine Nielsen(2)
  • Dicte Fyhn(3)
  • Thea Marie Noe(4)
5:33.8
3 3 Hols/Ros/KCB 14
  • Elisabeth Udsen-Lundstedt(1)
  • Sara Lendal Holm(2)
  • Vigga Hjortkær Nørgaard(3)
  • Katarina Kirkegaard(4)
5:44.3
Løb 130
W/M 1X Kvinder/mænd 1X 1000m A Finale
2024-05-11 16:34
Plac. # Navn 1000m
1 4 Silkeborg I
  • Carl Guss Søndergaard(1)
4:16.8
2 1 Ægir I
  • Lise Alvine Akkerman(1)
4:21.7
3 2 Silkeborg II
  • Silke Sejr(1)
5:00.7
4 5 Aalborg
  • Nanna Hjertensgård(1)
5:06.8
5 6 Aalborg
  • Ivan Kretov(1)
7:16.6
Løb 131
W4- Kvinder 4- 2000m A Finale
2024-05-11 15:32
Plac. # Navn 2000m
1 2 Hads/Ægir
  • Liv Jensen(1)
  • Line Ulstrup(2)
  • Kirstine Nielsen(3)
  • Ida Mose Nielsen(4)
7:56.8
2 1 Ægir
  • Una Rosa Birgisdottir(1)
  • Ditte Kallestrup(2)
  • Silke Kortegaard Karbing(3)
  • Lise Alvine Akkerman(4)
8:26.8
Løb 132
M4- Mænd 4- 2000m 1. Afdeling
2024-05-11 15:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
Løb 134
M4X Mænd 4X 2000m A Finale
2024-05-11 15:38
Plac. # Navn Tid
1 2 Aarhus/BR/Hols I
  • James Dodd(1)
  • Marcus Villiam Lyngesen(2)
  • Magnus Quaade Oddershede(3)
  • Johan Poulsen(4)
5:58.93
2 1 BR I
  • Malthe Puro(1)
  • Jacob Grove Klahsen(2)
  • Emil Eigenbrod(3)
  • Niclas Schmidt(4)
6:05.24
Løb 135
U19 M4- Drenge U19 4- 2000m A Finale
2024-05-11 15:56
Plac. # Navn 2000m
1 1 Hols I
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
  • Simon Madsen(2)
  • Laurits Hammond Hjorth(3)
  • Bjarke Ølgaard Madsen(4)
6:22.8
Løb 136
U19 W4- Piger U19 4- 2000m A Finale
2024-05-11 15:32
Plac. # Navn 2000m
1 2 BR/KVIK/OR/KCB I
  • Nanna Ancher(1)
  • Mia Christensen(2)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(3)
  • Ea Høyer Splitthorff(4)
7:04.9
Løb 137
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m A Finale
2024-05-11 15:56
Plac. # Navn 2000m
1 2 DSR/Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
  • Mads Christensen(2)
  • Valdemar Vilhelmsen(3)
  • Victor Feveile Holck(4)
6:20.3
2 1 BR/KCB I
  • Oscar Østergaard Nielsen(1)
  • Herman Grønlund Døssing(2)
  • Hjalte Næraa(3)
  • Otto Kjærulff(4)
6:28.6
Løb 139
Masters W8+/4-/4X Kvinder Masters 8+/4-/4X 1000m 1. Afdeling
2024-05-11 16:02
Plac. # Navn 1000m
1 2 Furesø/KVIK/Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
  • Marianne Becker(2)
  • Inger Koch(3)
  • Mette Møller(4)
Start:6s 3:53.1
2 4 KR I
  • Alix Geroux(1)
  • Ilona-May Hall(2)
  • Louise Gjelstrup(3)
  • Stinne Grydehøj(4)
Start:17s 4:07.2
3 1 Skovshoved I
  • Kate Skavin(1)
  • Beate Leitner(2)
  • Patrizia Christensen(3)
  • Lise Hendriksen(4)
Start:0s 4:12.9
4 3 BR
  • Anne Pallesen(1)
  • Kristine Madsen(2)
  • Maike Benter(3)
  • Mia S Carstensen(4)
  • Regitze Rønstrup(5)
  • Kirsten Gerda Hansen(6)
  • Lene Broksø Olsen(7)
  • Dorte Olsen(8)
  • Nanna Bardram Kehr(cox)
Start:12s 4:17.4
Løb 140
U15 M2X Drenge U15 2X 500m A Finale
2024-05-11 16:06
Plac. # Navn 500m
1 2 LR I 18
  • Gustav Bach Sørensen(1)
  • Oliver Brinkløv(2)
1:45.3
Løb 141
U15 W1X Piger U15 1X 500m A Finale
2024-05-11 16:14
Plac. # Navn 500m
1 5 Hads I 18
  • Melody Harati(1)
1:50.3
2 1 LR I 16
  • Marie Lie Schmidt(1)
1:50.8
3 4 KR I 14
  • Elisabeth Grydehøj Stobbe(1)
1:53.2
4 2 Rødv I 12
  • Nicoline Walgren Vedel(1)
2:10.8
5 3 OR/KCO I 10
  • Freja Bonderup Hesby(1)
2:11.4
Løb 142
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m A Finale
2024-05-11 16:30
Plac. # Navn 1500m
1 4 OR/KCO I 18
  • Matias Guala Krage(1)
  • Thorleif Østergaard Martensen(2)
5:21.3
2 1 Ros I 16
  • Albert Andersen(1)
  • Magnus Werner Foldager(2)
5:28.4
3 3 Ros/Rødv I 14
  • Rainer Kaliszan(1)
  • Thomas Andersen(2)
5:32.8
4 2 Hols I 12
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(1)
  • Mikkel Madsen(2)
5:50.9
5 5 Odder I 10
  • Aksel Mikkelsen(1)
  • Frederik Amby Jensen(2)
6:01.3
6 6 Hols II 8
  • Malthe Baltser(1)
  • Oliver Ottow(2)
6:05.1
Løb 143
U17 W1X Piger U17 1X 1500m A Finale
2024-05-11 16:24
Plac. # Navn 1500m
1 3 KR I 18
  • Elisabeth Grydehøj Stobbe(1)
6:29.2
2 1 BR/KCB I 16
  • Liv Dolmer(1)
6:40.0
3 2 OR/KCO I 14
  • Freja Junkuhn Dehli(1)
6:46.5
4 7 Aarhus I 12
  • Maya Majeed(1)
6:47.6
Løb 143
U17 W1X Piger U17 1X 1500m B Finale
2024-05-11 16:18
Plac. # Navn 1500m
1 4 Hads II 10
  • Caroline Lindskov Hessellund(1)
6:46.8
2 5 Odder I 8
  • Clara Mikkelsen(1)
7:04.7
3 6 Hads I 6
  • Rosa Gerdes Nielsen(1)
7:16.5
Løb 143
U17 W1X Piger U17 1X 1500m 1. Indledende
2024-05-11 09:50
Plac. # Navn 1500m
1 3 KR I
  • Elisabeth Grydehøj Stobbe(1)
0:00.0
2 1 BR/KCB I
  • Liv Dolmer(1)
0:00.0
3 4 Hads II
  • Caroline Lindskov Hessellund(1)
0:00.0
4 5 Odder I
  • Clara Mikkelsen(1)
0:00.0
Løb 143
U17 W1X Piger U17 1X 1500m 2. Indledende
2024-05-11 09:50
Plac. # Navn 1500m
1 2 OR/KCO I
  • Freja Junkuhn Dehli(1)
0:00.0
2 7 Aarhus I
  • Maya Majeed(1)
0:00.0
3 6 Hads I
  • Rosa Gerdes Nielsen(1)
0:00.0
Løb 144
W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ 1000m A Finale
2024-05-11 12:55
Plac. # Navn 1000m
1 2 DSR
  • Tor Kristian Høyer Rasmussen(1)
  • Oskar Høgel(2)
  • Hans Christian Falkow(3)
  • Max Walter Müller(4)
  • Paul Becker(5)
  • Cecilie Brünnich Sørensen(6)
  • Oscar Wohlfart(7)
  • Leon Iden(8)
  • Augustin Baussay(cox)
Start:19s 3:19.4
2 1 Hads/Ægir
  • Ida Mose Nielsen(1)
  • Ditte Kallestrup(2)
  • Lise Alvine Akkerman(3)
  • Silke Kortegaard Karbing(4)
  • Kirstine Nielsen(5)
  • Liv Jensen(6)
  • Una Rosa Birgisdottir(7)
  • Line Ulstrup(8)
  • Marius Alstrup(cox)
Start:0s 3:28.8
3 3 Aalborg/Sorø/Ægir
  • Karl Steden(1)
  • Anne Ørsted(2)
  • Jacob Brahe Møller(3)
  • Johannes Birk Kristensen(4)
  • Nanna Hjertensgård(5)
  • Simon Nygaard-Thomsen(6)
  • Lucia Nicoline(7)
  • Ivan Kretov(8)
  • Joachim Brahe Møller(cox)
Start:14s 3:46.9
Løb 145
Masters W/M 8+/4-/4X Kvinder/mænd Masters 8+/4-/4X 1000m 1. Afdeling
2024-05-11 16:10
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 2 Aarhus/Dragør/Sorø I
  • Bo Vilhelmsen(1)
  • Christian Mølvig(2)
  • Morten Juel Hansen(3)
  • Christian Nielsen(4)
Start:12s 12s3:22.23:22.2
2 3 DSR I
  • Lars Jørgensen(1)
  • Søren Strange(2)
  • Henrik Almegaard(3)
  • Lars Nielsen(4)
Start:0s 0s3:25.83:25.8
3 1 Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
  • Bo Hartz(2)
  • Mikael Møller Hansen(3)
  • Andreas Borg(4)
Start:0s 0s3:36.53:36.5
Løb 146
Masters W/M 8+ Kvinder/mænd Masters 8+ 1000m 1. Afdeling
2024-05-11 16:38
Plac. # Navn 1000m
1 4 MR/Sorø
  • Bo Vilhelmsen(1)
  • Christian Mølvig(2)
  • Hans Peter Busk(3)
  • Hardy E. Olesen(4)
  • Birgit Juel-Hansen(5)
  • Peder Lillelund(6)
  • Peter Carstens(7)
  • Peter Lindblom(8)
  • Anne Ørsted(cox)
Start:27s 3:41.1
2 1 DSR/KVIK/LR/Skjold I
  • Peter Skov(1)
  • Bjarne Spanggaard(2)
  • Johan Frydendahl(3)
  • Carl Ove Hansen(4)
  • Birger Lund-Rasmussen(5)
  • Peter Jørgensen(6)
  • Hans Nohr(7)
  • Jan Cederkvist(8)
  • Torben Schäfer(cox)
Start:0s 3:41.5
3 2 BR
  • Arne Højlund(1)
  • Aage Jonasen(2)
  • Carsten Mollerup (3)
  • Ivan Baumann(4)
  • Klaus Nielsen(5)
  • Mikael Espersen(6)
  • Torben Bjerre(7)
  • Jens Kristoffersen(8)
  • Hjalte Næraa(cox)
Start:21s 3:48.0
4 6 DSR/KR/Ros
  • Jesper Krogh(1)
  • Hans-Jørgen Stahl(2)
  • Bo Kaliszan(3)
  • Flemming Simonsen(4)
  • Christian Hedegaard Jensen(5)
  • Lars Rasmussen(6)
  • Ulrik Ralfkjær(7)
  • Jakob Øjvind Nielsen(8)
  • Dan Kristensen(cox)
Start:37s 3:48.6
5 3 KVIK
  • Per Boalth(1)
  • Torben Rimmer(2)
  • Jan Skovø(3)
  • Flemming Petersen(4)
  • Jacob Krusell(5)
  • Niels Dencker(6)
  • Johnny Simonsen(7)
  • Kurt Jensen(8)
  • XxxHenrik Dencker(cox)
Start:21s 3:50.1
6 5 Ægir I
  • Ditte Hovelsø(1)
  • Morten Pugholm Rasmussen(2)
  • Lucinde Juul Albrecht(3)
  • Peter Vilhelm Højgaard Jensen(4)
  • Johannes Birk Kristensen(5)
  • Max Steden(6)
  • Alena Steden(7)
  • Jes Molbæk(8)
  • Marius Alstrup(cox)
Start:29s 4:14.2
Løb 150
U19 W/M 8+ Piger/drenge U19 8+ 2000m 1. Afdeling
2024-05-11 10:10
Plac. # Navn 2000m
1 2 BR/Hols/Ros I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • William Lemming(2)
  • Simon Madsen(3)
  • Laurits Hammond Hjorth(4)
  • Noah Baltser Lyngaard(5)
  • Nikolaj Krogh Simonsen(6)
  • Esben Friis Thanning(7)
  • Bjarke Ølgaard Madsen(8)
  • Astrid Aviaja Kjærulff(cox)
6:42.8
2 1 BR/Hads/Hols/KVIK/OR/Ros I
  • NN NN(1)
  • Mia Christensen(2)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(3)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(4)
  • Anna Kramer Bosnes(5)
  • Nanna Ancher(6)
  • Ea Høyer Splitthorff(7)
  • Silje Trenter(8)
  • N. N.(cox)
7:01.6
Løb 200
U17 W/M 1X-Edon Piger/drenge U17 1X-Edon 250m 1. Afdeling
2024-05-12 13:00
Plac. # Navn 250m
1 3 BR I
  • Hjalte Bardram Kehr(1)
1:20.6
2 2 Hads I
  • Emelie Schultz Kruse(1)
1:32.4
3 6 BR
  • Ludwig Wilhelm Thal-Drexel(1)
1:40.1
Løb 200
U17 W/M 1X-Edon Piger/drenge U17 1X-Edon 250m 2. Afdeling
2024-05-12 13:30
Plac. # Navn 250m
1 2 OR/KCO I
  • Freja Bonderup Hesby(1)
1:07.5
2 6 BR III
  • Arina Slanova(1)
1:08.6
3 3 BR I
  • Johan Raft(1)
1:11.4
4 4 BR II
  • Veronika Pron(1)
1:16.6
Løb 201
U15 M1X Drenge U15 1X 500m A Finale
2024-05-12 13:04
Plac. # Navn 500m
1 4 LR I
  • Gustav Bach Sørensen(1)
1:50.8
2 6 OR/KCO I
  • Alex Sgrumala(1)
1:51.4
3 3 Odder II
  • Laust Birk Termansen(1)
1:57.5
4 2 Ros I
  • August Antonsen(1)
1:59.8
5 1 KVIK I
  • Simon Hartvig Schousboe(1)
2:03.8
Løb 202
U15 W2X Piger U15 2X 500m A Finale
2024-05-12 13:08
Plac. # Navn 500m
1 1 LR/Rødv I
  • Nicoline Walgren Vedel(1)
  • Marie Lie Schmidt(2)
1:54.5
2 3 BR I
  • Hedvig Højberg(1)
  • Astrid Aviaja Kjærulff(2)
2:08.7
3 2 BR II
  • Esther Galster-Hansen(1)
  • Signe Hvelplund Lambertsen(2)
2:24.6
Løb 203
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m A Finale
2024-05-12 13:12
Plac. # Navn 1500m
1 3 LR I
  • Johan Beck Grønskov(1)
6:15.1
2 1 SMARK I
  • Kasper Salmi(1)
6:21.5
3 2 Ros I
  • Rainer Kaliszan(1)
6:23.5
4 4 BR I
  • Herman Grønlund Døssing(1)
6:34.4
Løb 204
U17 W2-/2X Piger U17 2-/2X 1500m A Finale
2024-05-12 13:24
Plac. # Navn 1500m
1 3 BR/Ring/KCB I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Mejse Østergaard Nielsen(2)
0:00.0
2 4 BR/KCB
  • Sigrid Lindquist(1)
  • Marie Saxtoft Jørgensen(2)
0:00.0
3 5 Jels I
  • Celine Nielsen(1)
  • Thea Marie Noe(2)
0:00.0
4 8 Hols I
  • Vigga Hjortkær Nørgaard(1)
  • Katarina Kirkegaard(2)
0:00.0
5 9 BR/Odder I
  • Clara Mikkelsen(1)
  • Liv Dolmer(2)
0:00.0
6 6 LR
  • Andrea Bork Terkelsen(1)
  • Emmelie Brinkløv(2)
0:00.0
Løb 204
U17 W2-/2X Piger U17 2-/2X 1500m B Finale
2024-05-12 13:18
Plac. # Navn 1500m
1 2 OR/KCO I
  • Freja Junkuhn Dehli(1)
  • Louise Klingenberg Haussmann(2)
6:13.7
2 7 Ros
  • Elisabeth Udsen-Lundstedt(1)
  • Sara Lendal Holm(2)
6:20.9
3 1 Sorø I
  • Malou Skov Pedersen(1)
  • Astrid Hebsgaard Steinmetz(2)
6:42.5
Løb 204
U17 W2-/2X Piger U17 2-/2X 1500m 1. Indledende
2024-05-12 10:00
Plac. # Navn 1500m
1 3 BR/Ring/KCB I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Mejse Østergaard Nielsen(2)
5:49.0
2 4 BR/KCB
  • Sigrid Lindquist(1)
  • Marie Saxtoft Jørgensen(2)
6:00.9
3 5 Jels I
  • Celine Nielsen(1)
  • Thea Marie Noe(2)
6:02.7
4 2 OR/KCO I
  • Freja Junkuhn Dehli(1)
  • Louise Klingenberg Haussmann(2)
6:06.5
5 1 Sorø I
  • Malou Skov Pedersen(1)
  • Astrid Hebsgaard Steinmetz(2)
6:26.4
Løb 204
U17 W2-/2X Piger U17 2-/2X 1500m 2. Indledende
2024-05-12 10:00
Plac. # Navn 1500m
1 9 BR/Odder I
  • Clara Mikkelsen(1)
  • Liv Dolmer(2)
0:00.0
2 8 Hols I
  • Vigga Hjortkær Nørgaard(1)
  • Katarina Kirkegaard(2)
0:00.0
3 6 LR
  • Andrea Bork Terkelsen(1)
  • Emmelie Brinkløv(2)
0:00.0
4 7 Ros
  • Elisabeth Udsen-Lundstedt(1)
  • Sara Lendal Holm(2)
0:00.0
Løb 205
Masters W/M 2-/2X Kvinder/mænd Masters 2-/2X 1000m 1. Afdeling
2024-05-12 13:34
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 1 Sorø I
  • Bonnie Noer(1)
  • Peter Lindblom(2)
Start:0s 0s3:22.83:22.8
2 3 Aalborg/Sorø I
  • Anne Ørsted(1)
  • Simon Nygaard-Thomsen(2)
Start:24s 24s3:32.93:32.9
3 2 OR I
  • Pia Klingenberg Haussmann(1)
  • Frank Klingenberg Haussmann(2)
Start:17s 17s3:55.73:55.7
Løb 206
W/M 2-/2X Kvinder/mænd 2-/2X 1000m 1. Afdeling
2024-05-12 13:38
Plac. # Navn 1000m
1 1 Silkeborg I
  • Carl Guss Søndergaard(1)
  • Casper Varming Vinqvist(2)
4:02.9
2 3 Aalborg
  • Ivan Kretov(1)
  • Lucia Nicoline(2)
4:52.8
Løb 207
U13 W/M 1X Piger/drenge U13 1X 500m 1. Afdeling
2024-05-12 13:42
Plac. # Navn 500m
1 3 Odder I
  • Valdemar Amby Jensen(1)
2:09.6
2 1 LR I
  • Oliver Brinkløv(1)
2:19.0
3 2 Hads I
  • Emelie Schultz Kruse(1)
2:54.8
Løb 208
Masters W1X Kvinder Masters 1X 1000m 1. Afdeling
2024-05-12 13:46
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 3 Furesø II
  • Mette Møller(1)
Start:0s 0s4:24.44:24.4
2 1 Furesø I
  • Inger Koch(1)
Start:0s 0s4:29.34:29.3
3 2 Ring I
  • Mai-Britt Bille (1)
Start:0s 0s4:34.14:34.1
4 4 DSR I
  • Jelena Citakovic Haas-Christensen(1)
Start:12s 12s4:53.24:53.2
5 5 KR I
  • Alix Geroux(1)
Start:22s 22s4:57.64:57.6
Løb 209
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 1. Afdeling
2024-05-12 13:56
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 3 OR/KCO I
  • Kim Libak Hansen(1)
Start:5s 5s4:02.84:02.8
2 4 Furesø III
  • Mikael Møller Hansen(1)
Start:5s 5s4:12.84:12.8
3 1 Furesø IV
  • Bo Hartz(1)
Start:0s 0s4:24.94:24.9
4 6 Ægir
  • Johannes Birk Kristensen(1)
Start:19s 19s4:38.04:38.0
5 2 Jels I
  • Anders Jørgensen(1)
Start:5s 5s4:42.24:42.2
Løb 209
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 2. Afdeling
2024-05-12 14:00
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 12 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
Start:47s 47s4:16.04:16.0
2 7 Jels II
  • Fleming Mathiesen(1)
Start:0s 0s4:18.54:18.5
3 9 Furesø I
  • Andreas Borg(1)
Start:25s 25s4:20.74:20.7
4 11 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
Start:43s 43s4:30.64:30.6
5 8 Furesø II
  • Ole Præst Larsen(1)
Start:25s 25s4:46.64:46.6
Løb 210
U15 W4-/4X+ Piger U15 4-/4X+ 500m A Finale
2024-05-12 16:12
Plac. # Navn 500m
1 6 BR I
  • Astrid Aviaja Kjærulff(1)
  • Esther Galster-Hansen(2)
  • Hedvig Højberg(3)
  • Signe Hvelplund Lambertsen(4)
2:06.6
Løb 211
U17 M4-/4X+ Drenge U17 4-/4X+ 1500m A Finale
2024-05-12 13:50
Plac. # Navn 1500m
1 2 Ros/Rødv
  • Albert Andersen(1)
  • Magnus Werner Foldager(2)
  • Rainer Kaliszan(3)
  • Thomas Andersen(4)
  • N N(cox)
5:10.3
2 1 OR/Odder/KCO
  • Thorleif Østergaard Martensen(1)
  • Frederik Amby Jensen(2)
  • Aksel Mikkelsen(3)
  • Matias Guala Krage(4)
5:21.0
3 3 Hols
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(1)
  • Malthe Baltser(2)
  • Mikkel Madsen(3)
  • Oliver Ottow(4)
  • Nej Tak(cox)
5:36.4
Løb 212
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m A Finale
2024-05-12 14:04
Plac. # Navn 2000m
1 2 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
7:44.5
2 5 OR/KCO I
  • Gustav Klingenberg Haussmann(1)
8:09.4
3 4 SMARK I
  • André Salmi(1)
8:19.7
4 3 OR/KCO II
  • Julian Kirchhoff Bang(1)
8:29.5
5 1 Ægir I
  • Karl Steden(1)
8:35.0
Løb 213
U19 W1X Piger U19 1X 2000m A Finale
2024-05-12 14:10
Plac. # Navn 2000m
1 2 BR/KCB I
  • Emilie Raft(1)
8:30.4
2 6 Hols I
  • Anna Kramer Bosnes(1)
8:40.9
3 4 LR I
  • Emmelie Brinkløv(1)
9:07.7
4 3 KR I
  • Sara Kaarup Andersen(1)
9:15.9
5 5 Ros I
  • Isabella Bache(1)
9:17.9
6 1 Hols II
  • Sidsel Stampe(1)
10:22.8
Løb 214
U19 M2- Drenge U19 2- 2000m A Finale
2024-05-12 14:16
Plac. # Navn 2000m
1 2 KR I
  • Oscar Munck Aabenhus(1)
  • Albert Grydehøj Stobbe(2)
7:42.3
2 1 KR/OR/KCO I
  • Sebastian Holt Poulsen(1)
  • Carl Hassan Gaba(2)
7:42.3
3 3 BR/Silkeborg
  • Aske T. Jensen(1)
  • Buster Kiilerich Madsen(2)
8:27.4
Løb 215
U19 W2- Piger U19 2- 2000m A Finale
2024-05-12 14:22
Plac. # Navn 2000m
1 2 Hols/Ros I
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
  • Silje Trenter(2)
8:33.3
2 1 Hads I
  • Cille Hougaard(1)
  • Naja Lübeck(2)
8:40.2
Løb 216
W1X Kvinder 1X 2000m A Finale
2024-05-12 14:28
Plac. # Navn 2000m
1 4 Ros I
  • Helen Pabst(1)
8:34.4
2 3 Ægir
  • Liv Jensen(1)
8:50.3
3 1 OR/KCO I
  • Helene Kjeseth(1)
9:00.5
Løb 217
M1X Mænd 1X 2000m A Finale
2024-05-12 14:40
Plac. # Navn 2000m
1 9 KR I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
7:14.6
2 6 Hads I
  • August Herman Wisholm(1)
7:19.5
3 12 Ros III
  • Sebastian Nordly(1)
7:33.5
4 2 Ros II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
7:39.1
5 3 Aarhus I
  • David Wandrup(1)
7:42.4
6 13 Odense Roklub
  • Tobias Holt Poulsen(1)
7:42.8
Løb 217
M1X Mænd 1X 2000m B Finale
2024-05-12 14:34
Plac. # Navn 2000m
1 7 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
7:43.8
2 11 Hols I
  • Simon Mikkelsen(1)
7:55.0
3 5 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
7:58.7
4 4 Hols II
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
8:03.1
5 10 KVIK I
  • Bastian Ingemann(1)
8:05.2
6 1 Ros I
  • Arsienii Proutorov(1)
8:18.4
Løb 217
M1X Mænd 1X 2000m 1. Indledende
2024-05-12 10:10
Plac. # Navn 2000m
1 6 Hads I
  • August Herman Wisholm(1)
7:39.0
2 2 Ros II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
7:42.5
3 3 Aarhus I
  • David Wandrup(1)
7:45.0
4 4 Hols II
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
8:00.3
5 5 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
8:14.5
6 1 Ros I
  • Arsienii Proutorov(1)
8:21.1
Løb 217
M1X Mænd 1X 2000m 2. Indledende
2024-05-12 10:10
Plac. # Navn 2000m
1 9 KR I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
7:23.4
2 12 Ros III
  • Sebastian Nordly(1)
7:28.7
3 13 Odense Roklub
  • Tobias Holt Poulsen(1)
7:34.8
4 7 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
7:41.3
5 11 Hols I
  • Simon Mikkelsen(1)
7:49.8
6 10 KVIK I
  • Bastian Ingemann(1)
8:08.4
Løb 218
W2- Kvinder 2- 2000m A Finale
2024-05-12 14:46
Plac. # Navn 2000m
1 4 BR/LDR/KCB I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Caroline Bork Terkelsen(2)
8:00.4
2 5 BR/DSR I
  • Anna-Ida Hurup Thomasen(1)
  • Silje Siefert(2)
8:20.4
3 2 Ægir
  • Ida Mose Nielsen(1)
  • Kirstine Nielsen(2)
8:31.6
4 1 Ægir I
  • Lise Alvine Akkerman(1)
  • Silke Kortegaard Karbing(2)
9:38.9
Løb 219
M2- Mænd 2- 2000m A Finale
2024-05-12 14:16
Plac. # Navn 2000m
1 1 Hols I
  • Hjalte Westeraa(1)
  • Patrick Klestrup(2)
7:22.3
Løb 220
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m A Finale
2024-05-12 14:52
Plac. # Navn 2000m
1 3 Sorø I
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
  • Emil Jelstrup(2)
6:58.5
2 1 BR/KCB
  • Oscar Østergaard Nielsen(1)
  • Otto Kjærulff(2)
7:07.6
3 4 Hads I
  • Christian Sindre Bech(1)
  • Frederik Aksel Holmriis(2)
7:22.5
4 2 DSR/Sorø I
  • Victor Feveile Holck(1)
  • Mads Christensen(2)
7:22.7
Løb 221
U19 W2X Piger U19 2X 2000m A Finale
2024-05-12 15:10
Plac. # Navn 2000m
1 5 BR/Ring/KCB I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Mejse Østergaard Nielsen(2)
7:33.5
Løb 222
M2X Mænd 2X 2000m A Finale
2024-05-12 15:04
Plac. # Navn 2000m
1 4 BR/KCB
  • Hjalte Næraa(1)
  • Mathias Larsen(2)
6:48.8
2 3 KR/Ros I
  • Viggo Lambert(1)
  • Nikolaj Hausmann Olsen(2)
7:10.8
3 1 KVIK II
  • Christian Dael Antonius(1)
  • Felix Holm Gutkin(2)
7:28.7
4 2 DSR
  • Brooke Moss(1)
  • Jonathan Moss(2)
7:38.3
Løb 223
W2X Kvinder 2X 2000m A Finale
2024-05-12 15:10
Plac. # Navn 2000m
1 1 BR I
  • Mathilde Persson(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
7:14.9
2 3 Hols I
  • Marie Kleist(1)
  • Victoria Rud (2)
8:02.2
3 2 KVIK
  • Caroline Quass Størup(1)
  • Silke Traberg-Andersen(2)
8:23.1
Løb 224
Masters W2-/2X Kvinder Masters 2-/2X 1000m 1. Afdeling
2024-05-12 15:16
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 2 KVIK/Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
  • Marianne Becker(2)
Start:7s 7s0:00.10:00.1
2 3 Furesø II
  • Inger Koch(1)
  • Mette Møller(2)
Start:0s 0s0:05.90:05.9
3 1 Furesø I
  • Jane Hagan(1)
  • Helle Torp Eklund(2)
Start:7s 7s0:32.10:32.1
Løb 225
Masters M2-/2X Mænd Masters 2-/2X 1000m 1. Afdeling
2024-05-12 15:20
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 4 BR I
  • Morten Riis(1)
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(2)
Start:22s 22s3:50.83:50.8
2 1 Dragør/Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
  • Morten Juel Hansen(2)
Start:33s 33s3:54.43:54.4
3 3 DSR I
  • Esben Jacobsen(1)
  • Ib Frausing(2)
Start:0s 0s4:22.64:22.6
4 5 Jels I
  • Anders Jørgensen(1)
  • Fleming Mathiesen(2)
Start:13s 13s4:31.64:31.6
Løb 228
U17 W4-/4X+/4X Piger U17 4-/4X+/4X 1500m A Finale
2024-05-12 15:24
Plac. # Navn 1500m
1 1 BR/Hols/KCB
  • Vigga Hjortkær Nørgaard(1)
  • Katarina Kirkegaard(2)
  • Marie Saxtoft Jørgensen(3)
  • Marie Louise Raahauge Avnsø(4)
5:39.5
2 2 Jels
  • Andrea Nicolaisen Jensen(1)
  • Celine Nielsen(2)
  • Dicte Fyhn(3)
  • Thea Marie Noe(4)
5:44.2
3 3 BR/KVIK/Ros/KCB
  • Amalie Thal-Drexel(1)
  • Sara Lendal Holm(2)
  • Elisabeth Udsen-Lundstedt(3)
  • Nella Bjørn Jakobsen (4)
5:53.6
Løb 230
W/M 1X Kvinder/mænd 1X 1000m A Finale
2024-05-12 16:28
Plac. # Navn 1000m
1 2 Ægir II
  • Lise Alvine Akkerman(1)
4:07.8
2 1 Aalborg
  • Ivan Kretov(1)
4:43.7
Løb 231
W4- Kvinder 4- 2000m A Finale
2024-05-12 15:34
Plac. # Navn 2000m
1 1 Hads/Ægir
  • Ida Mose Nielsen(1)
  • Kirstine Nielsen(2)
  • Line Ulstrup(3)
  • Liv Jensen(4)
7:41.1
2 2 Ægir
  • Ditte Kallestrup(1)
  • Lise Alvine Akkerman(2)
  • Silke Kortegaard Karbing(3)
  • Una Rosa Birgisdottir(4)
8:21.5
Løb 232
M4- Mænd 4- 2000m A Finale
2024-05-12 15:39
Plac. # Navn 2000m
1 1 BR/DSR/Hols I
  • Tobias Kramer Bosnes(1)
  • Elias Ellehammer(2)
  • Casper Girke Christensen(3)
  • Lukas Obel(4)
6:27.5
2 2 BR/DSR/Hols
  • Mads Vestergaard Sørensen(1)
  • Christian Vestergaard Sørensen(2)
  • Joshoua Mingo(3)
  • Joakim Viberg(4)
6:31.0
3 3 Aarhus/Hols I
  • Hjalte Westeraa(1)
  • Søren Meldgaard Madsen(2)
  • David Wandrup(3)
  • Patrick Klestrup(4)
6:37.7
Løb 234
M4X Mænd 4X 2000m A Finale
2024-05-12 15:44
Plac. # Navn 2000m
1 1 Aarhus/BR/Hols I
  • Johan Poulsen(1)
  • Magnus Quaade Oddershede(2)
  • Marcus Villiam Lyngesen(3)
  • James Dodd(4)
6:07.8
2 2 BR
  • Mathias Larsen(1)
  • Jacob Grove Klahsen(2)
  • Emil Eigenbrod(3)
  • Niclas Schmidt(4)
6:11.3
Løb 235
U19 M4- Drenge U19 4- 2000m A Finale
2024-05-12 15:58
Plac. # Navn 2000m
1 1 Hols I
  • Bjarke Ølgaard Madsen(1)
  • Laurits Hammond Hjorth(2)
  • Simon Madsen(3)
  • Noah Baltser Lyngaard(4)
6:34.2
2 2 BR/Hols/Ros I
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
  • Esben Friis Thanning(2)
  • Andreas Bork Kristensen(3)
  • William Lemming(4)
6:35.4
Løb 236
U19 W4- Piger U19 4- 2000m A Finale
2024-05-12 15:34
Plac. # Navn 2000m
1 4 BR/KVIK/OR/KCB I
  • Nanna Ancher(1)
  • Mia Christensen(2)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(3)
  • Ea Høyer Splitthorff(4)
6:49.6
Løb 237
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m A Finale
2024-05-12 15:58
Plac. # Navn 2000m
1 4 DSR/Sorø I
  • Victor Feveile Holck(1)
  • Emil Jelstrup(2)
  • Mads Christensen(3)
  • Valdemar Vilhelmsen(4)
6:29.6
2 3 BR/KCB I
  • Hjalte Næraa(1)
  • Herman Grønlund Døssing(2)
  • Otto Kjærulff(3)
  • Oscar Østergaard Nielsen(4)
6:34.7
Løb 239
Masters W4-/4X/8+ Kvinder Masters 4-/4X/8+ 1000m 1. Afdeling
2024-05-12 16:04
Plac. # Navn 1000m
1 1 Furesø/KVIK/Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
  • Marianne Becker(2)
  • Inger Koch(3)
  • Mette Møller(4)
Start:0s 3:50.5
2 2 BR
  • Anne Pallesen(1)
  • Kirsten Gerda Hansen(2)
  • Kristine Madsen(3)
  • Lene Broksø Olsen(4)
  • Maike Benter(5)
  • Mia S Carstensen(6)
  • Regitze Rønstrup(7)
  • Dorte Olsen(8)
  • Ivan Baumann(cox)
Start:6s 4:10.3
Løb 240
U15 M2X Drenge U15 2X 500m A Finale
2024-05-12 16:08
Plac. # Navn 500m
1 1 LR I
  • Gustav Bach Sørensen(1)
  • Oliver Brinkløv(2)
1:51.9
2 2 Odder I
  • Valdemar Amby Jensen(1)
  • Laust Birk Termansen(2)
1:55.3
3 3 BR/Ros I
  • Johan Raft(1)
  • August Antonsen(2)
2:00.3
Løb 241
U15 W1X Piger U15 1X 500m A Finale
2024-05-12 16:12
Plac. # Navn 500m
1 5 Hads I
  • Melody Harati(1)
1:55.2
2 3 LR I
  • Marie Lie Schmidt(1)
1:55.9
3 1 KR I
  • Elisabeth Grydehøj Stobbe(1)
1:58.3
4 4 Rødv I
  • Nicoline Walgren Vedel(1)
2:11.4
5 2 OR/KCO I
  • Freja Bonderup Hesby(1)
2:17.0
Løb 242
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m A Finale
2024-05-12 16:16
Plac. # Navn 1500m
1 1 OR/KCO I
  • Thorleif Østergaard Martensen(1)
  • Matias Guala Krage(2)
5:27.8
2 2 Ros I
  • Albert Andersen(1)
  • Magnus Werner Foldager(2)
5:33.9
3 3 Odder I
  • Frederik Amby Jensen(1)
  • Aksel Kragh(2)
6:06.6
Løb 243
U17 W1X Piger U17 1X 1500m A Finale
2024-05-12 16:22
Plac. # Navn 1500m
1 5 KR I
  • Elisabeth Grydehøj Stobbe(1)
6:33.6
2 2 Jels I
  • Andrea Nicolaisen Jensen(1)
6:40.6
3 4 Hads II
  • Caroline Lindskov Hessellund(1)
6:42.4
4 3 OR/KCO I
  • Freja Junkuhn Dehli(1)
6:57.8
5 6 Jels II
  • Dicte Fyhn(1)
7:12.3
6 1 Hads I
  • Rosa Gerdes Nielsen(1)
7:19.6
Løb 244
W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ 1000m A Finale
2024-05-12 12:55
Plac. # Navn 1000m
1 2 Hads/Ægir
  • Ida Mose Nielsen(1)
  • Ditte Kallestrup(2)
  • Lise Alvine Akkerman(3)
  • Silke Kortegaard Karbing(4)
  • Kirstine Nielsen(5)
  • Liv Jensen(6)
  • Una Rosa Birgisdottir(7)
  • Line Ulstrup(8)
  • Marius Alstrup(cox)
3:32.7
2 1 Aalborg/Sorø/Ægir
  • Karl Steden(1)
  • Anne Ørsted(2)
  • Jacob Brahe Møller(3)
  • Johannes Birk Kristensen(4)
  • Joachim Brahe Møller(5)
  • Simon Nygaard-Thomsen(6)
  • Lucia Nicoline(7)
  • Ivan Kretov(8)
  • N N(cox)
3:45.3
Løb 245
Masters W/M 8+/4-/4X Kvinder/mænd Masters 8+/4-/4X 1000m 1. Afdeling
2024-05-12 15:50
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 6 MR/Sorø I
  • Hardy Olesen(1)
  • Kaj Nissen (2)
  • Bo Vilhelmsen(3)
  • Christian Mølvig(4)
Start:44s 44s3:43.73:43.7
2 5 DSR I
  • Lars Jørgensen(1)
  • Søren Strange(2)
  • Henrik Almegaard(3)
  • Lars Nielsen(4)
Start:35s 35s3:46.73:46.7
3 4 Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
  • Bo Hartz(2)
  • Mikael Møller Hansen(3)
  • Andreas Borg(4)
Start:35s 35s3:59.13:59.1
4 1 DSR/LR/Skjold I
  • Peter Skov(1)
  • Carl Ove Hansen(2)
  • Hans Nøhr(3)
  • Bjarne Spanggaard(4)
Start:0s 0s3:59.63:59.6
5 2 BR/Skovshoved I
  • Kate Skavin(1)
  • Lise Hendriksen(2)
  • Klaus Nielsen(3)
  • Jesper Skavin(4)
Start:19s 19s4:01.54:01.5
6 3 KR I
  • Rick Verberne(1)
  • Virginia Boie(2)
  • Ilona-May Hall(3)
  • Lise Sigtenborg Riishede(4)
Start:33s 33s4:32.14:32.1
Løb 250
U19 W/M 8+ Piger/drenge U19 8+ 2000m A Finale
2024-05-12 10:20
Plac. # Navn 2000m
1 1 BR/Hols/Ros I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • William Lemming(2)
  • Simon Madsen(3)
  • Laurits Hammond Hjorth(4)
  • Noah Baltser Lyngaard(5)
  • Nikolaj Krogh Simonsen(6)
  • Esben Friis Thanning(7)
  • Bjarke Ølgaard Madsen(8)
  • Astrid Aviaja Kjærulff(cox)
6:42.1
2 2 BR/Hads/Hols/KVIK/OR/Ros I
  • NN NN(1)
  • Mia Christensen(2)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(3)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(4)
  • Anna Kramer Bosnes(5)
  • Nanna Ancher(6)
  • Ea Høyer Splitthorff(7)
  • Silje Trenter(8)
  • N N(cox)
6:49.5