Samlede resultater for Roskilde Roklub ved Danske Mesterskaber & Europamesterskaber 2019 på Gladsaxe Sportscenter

2 guld medaljer

Dorthe Friis Thanning vandt i Løb 104 MWErgo - Masters Kvinder  40+ 

Caroline Munch vandt i Løb 607 JWErgo - Junior u. 19 SPRINT Piger

2 sølv medaljer

Silje Trenter blev nr 2 i Løb 218 Junior CII Women ('06) med 771 meter på distancen 3min

Leander Kaliszan blev nr 2 i Løb 606 JBMErgo - Junior u. 17 SPRINT Drenge

2 bronze medaljer

Ida Thanning blev nr 3 i Løb 210 Junior DII Women ('08) med 394 meter på distancen 2min

Bastian Secher blev nr 3 i Løb 404 MErgo - Mænd

25 placeringer uden for medaljerne

Philip Adler Pehrson i Løb 220 Junior CII Men ('06) med 718 meter på distancen 3min

Esben Friis Thanning i Løb 220 Junior CII Men ('06) med 706 meter på distancen 3min

William Windel Krogh blev nr 16 i 1. Afdeling i Løb 228 JBMErgo - Junior u. 17 Drenge

Frederik Bihrmann Lauritsen blev nr 17 i 1. Afdeling i Løb 228 JBMErgo - Junior u. 17 Drenge

Iben Bech blev nr 4 i 1. Afdeling i Løb 230 JBWErgo - Junior u. 17 Piger

Anna Lendal Holm blev nr 5 i 1. Afdeling i Løb 230 JBWErgo - Junior u. 17 Piger

Leander Kaliszan blev nr 6 i 1. Afdeling i Løb 232 JBMErgo - Junior u. 17 Drenge

Magnus Dollerup Madsen blev nr 11 i 1. Afdeling i Løb 232 JBMErgo - Junior u. 17 Drenge

Caroline Munch blev nr 5 i 1. Afdeling i Løb 234 JWErgo - Junior u. 18 Piger

Victor Hellmann Lauritsen blev nr 10 i 1. Afdeling i Løb 240 JMErgo - Junior u. 19 Drenge

Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg blev nr 11 i 1. Afdeling i Løb 240 JMErgo - Junior u. 19 Drenge

Mathias Biltoft Ankerstjerne blev nr 15 i 1. Afdeling i Løb 240 JMErgo - Junior u. 19 Drenge

Julius Philipson blev nr 16 i 1. Afdeling i Løb 240 JMErgo - Junior u. 19 Drenge

Malli Segoli blev nr 6 i 1. Afdeling i Løb 401 LWErgo - Kvinder letvægt

Simone Sørensen blev nr 6 i 1. Afdeling i Løb 402 WErgo - Kvinder

Oliver Tolstrup Christensen blev nr 13 i 1. Afdeling i Løb 404 MErgo - Mænd

Martin Kofoed Jensen blev nr 20 i 1. Afdeling i Løb 404 MErgo - Mænd

Silja Konoy Davidsen blev nr 8 i 1. Afdeling i Løb 406 WErgo - Åben Kvinder

Julius Philipson blev nr 9 i 1. Afdeling i Løb 608 JMErgo - Junior u. 19 SPRINT Drenge

Mathias Biltoft Ankerstjerne blev nr 11 i 1. Afdeling i Løb 608 JMErgo - Junior u. 19 SPRINT Drenge

Victor Hellmann Lauritsen blev nr 12 i 1. Afdeling i Løb 608 JMErgo - Junior u. 19 SPRINT Drenge

Iben Bech, Silje Trenter, Philip Adler Pehrson, Esben Friis Thanning blev nr 8 i 1. Afdeling i Løb 701 JBW/JBM4-Stafet - Junior u. 17 4-Stafet

Anna Lendal Holm, Frederik Bihrmann Lauritsen, Marinus Bo Kofoed Jensen, William Windel Krogh blev nr 16 i 1. Afdeling i Løb 701 JBW/JBM4-Stafet - Junior u. 17 4-Stafet

Dorthe Friis Thanning, Oliver Tolstrup Christensen, Simone Sørensen, Silja Konoy Davidsen blev nr 4 i 1. Afdeling i Løb 702 W/M4-Stafet - Åben 4-Stafet

Martin Kofoed Jensen, Malli Segoli, Mathias Biltoft Ankerstjerne, Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg blev nr 9 i 1. Afdeling i Løb 702 W/M4-Stafet - Åben 4-Stafet