Samlede resultater for Odense Roklub ved Danske Mesterskaber & Europamesterskaber 2019 på Gladsaxe Sportscenter

guld medaljer

4 sølv medaljer

Sofie Halling Vikkelsøe blev nr 2 i Løb 234 Junior AII Women ('02) med tiden 07:14.6 på distancen 2000m

Anne Larsen blev nr 2 i Løb 402 U23 Women (19-22) med tiden 07:06.7 på distancen 2000m

Elisabeth Kaalund Keller blev nr 2 i Løb 410 Women University med tiden 07:35.5 på distancen 2000m

Christian Kiær blev nr 2 i Løb 611 University SPRINT Men med tiden 29.9 på distancen 200m

2 bronze medaljer

Line Katrine Olsen blev nr 3 i Løb 401 U23 Women LW (19-22) med tiden 07:30.6 på distancen 2000m

Mia Sofie Rützou blev nr 3 i Løb 402 U23 Women (19-22) med tiden 07:08.0 på distancen 2000m

16 placeringer uden for medaljerne

Carsten Vikkelsøe blev nr 12 i Løb 154 Masters Men 40+ (40-49 years) med tiden 06:59.7 på distancen 2000m

Christian Thuesen i Løb 224 Junior C Men ('05) med 0 meter på distancen 4min

Frederik Markvardsen blev nr 8 i Løb 232 Junior B Men ('03) med tiden 07:04.0 på distancen 2000m

Sarah Lindberg blev nr 7 i Løb 402 U23 Women (19-22) med tiden 07:28.8 på distancen 2000m

Malte Rusbjerg blev nr 7 i Løb 404 U23 Men (19-22) med tiden 06:08.7 på distancen 2000m

Oscar Mazza blev nr 16 i Løb 404 U23 Men (19-22) med tiden 06:25.5 på distancen 2000m

Luise Lund Hansen blev nr 6 i Løb 406 Women Open med tiden 07:09.0 på distancen 2000m

Sara Nissen blev nr 12 i Løb 406 Women Open med tiden 07:36.5 på distancen 2000m

Sebastian Terp blev nr 6 i Løb 407 Men Open LW med tiden 06:23.1 på distancen 2000m

Nick H. Larsen blev nr 7 i Løb 408 Men Open med tiden 06:02.6 på distancen 2000m

Rasmus Nykjær Brejnrod blev nr 10 i Løb 409 Men University med tiden 06:50.1 på distancen 2000m

Sofie Halling Vikkelsøe blev nr 5 i Løb 607 Junior A SPRINT Women med tiden 38.1 på distancen 200m

Rasmus Nykjær Brejnrod blev nr 11 i Løb 611 University SPRINT Men med tiden 32.6 på distancen 200m

Carsten Vikkelsøe, Christian Kiær, Rasmus Nykjær Brejnrod, Søren Gam blev nr 14 i Løb 702 Club relay, junior A,senior, master 4x1000m med tiden 17:48.9 på distancen 4000m

Søren Gam blev nr 7 i Løb 816 Masters Men 30+ (30-39 years) med tiden 03:16.3 på distancen 1000m

Carsten Vikkelsøe blev nr 12 i Løb 818 Masters Men 40+ (40-49 years) med tiden 03:21.7 på distancen 1000m