TU-cup

TU-cup

Talentudviklingscup’en, eller i daglig tale TU Cup’en er DFfR’s landsdækkende turnering for Junior C og B roere.

Læs alt om TU-cup (reglement heatordning osv.)

Herunder ses den øjeblikkelige stilling i TU Cup’en

Piger Jun C

Copenhagen RegattaSorø Internationale RegattaHolstebro Regatta - ÅrgangsmesterskaberAarhus Open RegattaDanske MesterskaberPoint
#
Navn
1X
2X
4X
1X
2X
4X
1X
2X
4X
1X
2X
4X
1X
2X
4X
1X
2X
4X
1X
2X
4X
1X
2X
4X
1X
2X
4X
Sum
1Nikoline Kroll
(Roklubben Stevns)
1818161818181818181816181816122124246
2Katrine Højgaard
(Roklubben Stevns)
1818161818181818181816181816122124246
3Emma Braad Olesen
(Bagsværd Roklub)
141461616181616181612161210186242114218
4Erantis Fodgaard Sørensen
(Odense Roklub)
1012414141612161618146803042152
5Caroline Munch
(Roskilde Roklub)
1881416161812141218722648146
6Ida Marie Reimer
(Lyngby Dameroklub)
16181418218161816466272140
7Carla Siff Aagaard Roerslev
(Bagsværd Roklub)
1414216161810161016223080132
8alma mikkelsen
(Lyngby Dameroklub)
1614181816181614326236130
9Emma Vestergaard Lybech
(Bagsværd Roklub)
121841681681620126698
10Cathrine Duedahl-Olesen
(Bagsværd Roklub)
61421610186162226488
11Ingeborg Christensen
(Odense Roklub)
812121481614582684
12Feline Gregersen
(Odense Roklub)
81212142168824364282
13Signe Flarup Johansen
(Roklubben Ægir)
141010612168270878
14Elisabeth Østergaard
(Sorø Roklub)
416812814214225678
15Nicoline Bluhme
(Sorø Roklub)
101610121014304272
16Sofie Rask Bertelsen
(Sorø Roklub)
101621410142204466
17Smilla Post-Kallenbach
(Sorø Roklub)
4168128214224264
18Kristine Søndergård Hansen
(Roklubben Furesø)
16121418283260
19Xenia Kviat Antonsen
(Roforeningen KVIK)
12141418263258
20Victoria Lotinga
(Bagsværd Roklub)
1214162122243056
21Ida Blomstrand
(Hadsund Roklub)
181818361854
22Alma Mikkelsen
(Lyngby Dameroklub)
1818185454
23Cecilie Illum Madsen
(Odder Roklub)
2101414102421052
24Lærke Skovhus Pedersen
(Køge Roklub)
1818165252
25Eva Maria Lerdorf
(Køge Roklub)
1818165252
26Sofie Halling Vikkelsøe
(Odense Roklub)
161816321850
27Hilde Denninger
(Sorø Roklub)
10121414242650
28Rikke Køchs
(Aarhus Roklub)
81281622202848
29Pi Goslar
(Odder Roklub)
64141210224648
30Trine Leitzke
(Odder Roklub)
6244141263642
31Julie Johansen
(Bagsværd Roklub)
6122168121636
32Alma Bitoft Benediktson
(Bagsværd Roklub)
626162121630
33Pernille Olsen
(Sorø Roklub)
1414141428
34Iben Bech
(Roskilde Roklub)
12142626
35Astrid Kirstine Kofoed
(Bagsværd Roklub)
1016101626
36Olivia Almeida Fesch
(Bagsværd Roklub)
1212121224
37Laetitia Panero-Bommer
(Hadsund Roklub)
26610141024
38Emma Thesbjerg Kofoed
(Holstebro Roklub)
1482222
39Ida Marie Reimer
(Lyngby Dameroklub)
181818
40Clara Hornnæss
(Roklubben Furesø)
481212
41Katrine Sander Kjær
(Hadsund Roklub)
101010
42Maja Klitgaard
(Silkeborg Roklub)
2466

Drenge Jun C

Copenhagen RegattaSorø Internationale RegattaHolstebro Regatta - ÅrgangsmesterskaberAarhus Open RegattaDanske MesterskaberPoint
#
Navn
1X
2X
4X
1X
2X
4X
1X
2X
4X
1X
2X
4X
1X
2X
4X
1X
2X
4X
1X
2X
4X
1X
2X
4X
1X
2X
4X
Sum
1Søren Meldgaard Madsen
(Holstebro Roklub)
18181818121818161816181816181149036240
2Tobias Bork Kristensen
(Holstebro Roklub)
61861814181418618181418609036186
3Casper Girke Christensen
(Fredensborg Roklub)
14141216101414161410141016603876174
4Haris Alagic
(Hadsund Roklub)
161618161816181218161201232164
5Alexander Aldrich
(Bagsværd Roklub)
186182186141416214216640100146
6Christian Nielsen
(Sorø Roklub)
6144161616101810168446030134
7Andreas Møller
(Roklubben Stevns)
1212121814181216214148036130
8Malte Arensbach
(Sorø Roklub)
614416216818121612346030124
9Mike Crillesen
(Roklubben Stevns)
12121218101421614128018110
10Oliver Acs
(Roklubben Viking)
2164161818161866636108
11Rasmus Mortensen
(Holstebro Roklub)
8168101681210144458102
12Aske Storm
(Roklubben Viking)
12161416121838321888
13Daniel Holst Kjeldsen
(Bagsværd Roklub)
141814184184285486
14Mathias Elgaard Jensen
(Holstebro Roklub)
1016101612814285886
15Markkus Drejer
(Holstebro Roklub)
1016816121014285886
16Rasmus Bjerre
(Næstved Roklub)
8181816188343678
17Magnus Dollerup Madsen
(Roskilde Roklub)
226141216121210382876
18Svante Witt
(Bagsværd Roklub)
26142162102168164670
19Asbjørn Bay
(Bagsværd Roklub)
18618818865468
20Emil Winter
(Bagsværd Roklub)
1418141822283666
21Leander Kaliszan
(Roskilde Roklub)
1421612122262856
22Oskar Dinesen Usmani
(Roskilde Roklub)
12161612282856
23Emil Ulnits
(Holstebro Roklub)
2101822186103652
24Frederik Cloos
(Holstebro Roklub)
81010168361652
25Filip Blaaberg-Greve
(Holstebro Roklub)
10184184103650
26Alexander Kruhøfer
(Roklubben Viking)
1014216123042
27Gustav Bjerg Madsen
(Holstebro Roklub)
1281482634
28Matias Bo Kofoed Jensen
(Roskilde Roklub)
41012141226
29Benjamin Johnsen
(Roklubben Ægir)
286462626
30Viktor Edlefsen
(Aarhus Roklub)
244212121224
31Lucas Vincent Boysen Larsen
(Roskilde Roklub)
16221618
32Phillip Walz
(Bagsværd Roklub)
181818
33Caroline Munch
(Roskilde Roklub)
161616
34Oscar Burvil
(Viborg Ro- og Kajakklub)
161616
35Elvin Clemmensen
(Københavns Roklub)
1421616
36Simon Rud Bernhardt
(Bagsværd Roklub)
141414
37Simon Mikkelsen
(Holstebro Roklub)
821010
38Bjarke Henriksen
(Silkeborg Roklub)
281010
39Anders Enrico Krog Petersen
(Roklubben Furesø)
22266
40William Kjærgaard
(Næstved Roklub)
666
41Max Elleskov Røgild
(Silkeborg Roklub)
2244
42Jeppe Petersen
(Roklubben Furesø)
222
43Louismilan Engel
(Københavns Roklub)
222

Piger Jun B

Copenhagen RegattaSorø Internationale RegattaHolstebro Regatta - ÅrgangsmesterskaberAarhus Open RegattaDanske MesterskaberPoint
#
Navn
1X
2X
4X
1X
2X
4X
1X
2X
4X
1X
2X
4X
1X
2X
4X
1X
2X
4X
1X
2X
4X
1X
2X
4X
1X
2X
4X
Sum
1Christine Amalie Meinert Cardel
(Bagsværd Roklub)
1414181818181616166254132
2Clara Møller
(Roklubben Furesø)
101216101616181616283666130
3Astrid Bardram Starup
(Bagsværd Roklub)
14141818181816666254122
4Cecilie Brunnich Sørensen
(Københavns Roklub)
166181418181814363254122
5Ida Blomstrand
(Hadsund Roklub)
181816181818106106
6Sofie Halling Vikkelsøe
(Odense Roklub)
181816181818106106
7Anna Adelholm
(Roforeningen KVIK)
16101616181016102666102
8Amalie Kiær
(Fredericia Roklub)
181416181418841498
9Victoria Munch
(Roskilde Roklub)
10181418181810325496
10Kristine Søndergård Hansen
(Roklubben Furesø)
1016161816106676
11Agnete Munk
(Hadsund Roklub)
121010121212224668
12Mie Mellerup
(Roklubben Ægir)
141218145858
13Laura Boldsen
(Aarhus Roklub)
22841612104481058
14Malli Segoli
(Roskilde Roklub)
628181485656
15Thea Bach Stegger
(Hadsund Roklub)
122102121244650
16Klara Christensen
(Sorø Roklub)
161618341650
17Xenia Kviat Antonsen
(Roforeningen KVIK)
1618165050
18Astrid Bruun Fejfer
(Lyngby Dameroklub)
2161610281644
19Freja Liv Holmark
(Sorø Roklub)
2121414162642
20Cecille Girke
(Fredensborg Roklub)
141214142640
21Amalie Riff Brems
(Danske Studenters Roklub)
1816181634
22
(Sorø Roklub)
16163232
23Marie Poulsen
(Odder Roklub)
881063232
24
(Sorø Roklub)
1216121628
25Mathilde Kiilgaard
(Danske Studenters Roklub)
12162828
26Marie Elkjær
(Lyngby Dameroklub)
22101414
27Karen Katrine Mortensen
(Fredericia Roklub)
141414
28Mathilde Olsson
(Næstved Roklub)
4621212
29Mia Rina Nielsen
(Københavns Roklub)
42421212
30Anna Hoff
(Danske Studenters Roklub)
121212
31Rikke Køchs
(Aarhus Roklub)
101010
32Julie Munch
(Roklubben Stevns)
888
33Mathilde Joensen
(Roklubben Stevns)
888
34Bjørk Mosthaf Davidsen
(Københavns Roklub)
2244
35Zenia Hvid
(Hadsund Roklub)
222

Drenge Jun B

Copenhagen RegattaSorø Internationale RegattaHolstebro Regatta - ÅrgangsmesterskaberAarhus Open RegattaDanske MesterskaberPoint
#
Navn
1X
2X
4X
1X
2X
4X
1X
2X
4X
1X
2X
4X
1X
2X
4X
1X
2X
4X
1X
2X
4X
1X
2X
4X
1X
2X
4X
Sum
1Thomas Jensen
(Hvidovre Roklub)
12161012161416181816181814101010098208
2Marcus Lyngesen
(Hvidovre Roklub)
1216101216216181816181814248698188
3Julius Philipson
(Roskilde Roklub)
8121421414161816141625488144
4Sebastian Nordly
(Roskilde Roklub)
81221421414161416121644888140
5Mathias Biltoft Ankerstjerne
(Roskilde Roklub)
612101441612161416122127646134
6Sigurd Hutnik
(Ringsted Roklub)
141610141618161614724418134
7Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg
(Roskilde Roklub)
1012141216181614165474128
8Kasper Enemærke Becker
(Hvidovre Roklub)
1616141618181014222498124
9Martin Kofoed Jensen
(Roskilde Roklub)
141414181416167234106
10Nicolai Krogsgaard
(Roforeningen KVIK)
181816161818523418104
11Nikolaj Van Gool
(Hvidovre Roklub)
162161818101424108296
12
(Sorø Roklub)
81212181618828283692
13Victor Lauritsen
(Roskilde Roklub)
1012101412141612205688
14Niels Østergaard
(Bagsværd Roklub)
1414182121224125874
15Malthe Kaptain
(Næstved Roklub)
18181818541872
16Frederik Geertsen Lund
(Holstebro Roklub)
10121481012521466
17William Foss Keincke
(Bagsværd Roklub)
1414212122124054
18Aksel Bay
(Bagsværd Roklub)
161818341852
19Nicholas Andersen
(Roforeningen KVIK)
181418321850
20Frederik Larsen
(Bagsværd Roklub)
1618165050
21Magnus Quaade Oddershede
(Bagsværd Roklub)
141418444650
22Thomas Knudsen
(Hadsund Roklub)
1216142301444
23Andreas Møller Hunskjær
(Holstebro Roklub)
42181424040
24Oliver Skov Jerkovic
(Bagsværd Roklub)
1818181836
25Thor Avlund Overgaard
(Roklubben Ægir)
121014102636
26Christian Nielsen
(Sorø Roklub)
18183636
27Xenia Kviat Antonsen
(Roforeningen KVIK)
18163434
28Clara Møller
(Roklubben Furesø)
18163434
29Kristine Søndergård Hansen
(Roklubben Furesø)
18163434
30Joakim Østergaard
(Sorø Roklub)
1816161834
31Anna Adelholm
(Roforeningen KVIK)
18163434
32Rasmus Konnerup
(Hadsund Roklub)
81610102434
33Mike Halvor
(Ringsted Roklub)
14163030
34Jakob Rud Bernhardt
(Bagsværd Roklub)
14142828
35Oskar Hagen
(Bagsværd Roklub)
410122161228
36Anders Visby
(Roklubben Ægir)
12142626
37Christian Nedergaard
(Roklubben Ægir)
12142626
38Magnus Kleist
(Silkeborg Roklub)
14122626
39Haris Alagic
(Hadsund Roklub)
8162424
40Alfred Steensen
(Bagsværd Roklub)
18661824
41Jacob Brahe Møller
(Roklubben Ægir)
1210101222
42Kasper Larson
(Københavns Roklub)
6882222
43Viktor Friis Gefeldt
(Københavns Roklub)
468221820
44William Zachariasen
(Bagsværd Roklub)
181818
45Tobias Taudal
(Odense Roklub)
181818
46Jacob Lenzing
(Lyngby Roklub)
181818
47Malte Arensbach
(Sorø Roklub)
181818
48Rasmus Lind
(Sorø Roklub)
181818
49Jacob Lenzing
(Lyngby Roklub)
161616
50Christoffer Nielsen
(Hvidovre Roklub)
161616
51Andreas Z. Andersen
(Roklubben Ægir)
141414
52Kaare Mortensen
(Fredericia Roklub)
861414
53Gabriel Philip
(Københavns Roklub)
681414
54Kabir Singh Mehdwan
(Bagsværd Roklub)
121212
55Elvin Clemmensen
(Københavns Roklub)
461010
56Christian Truelsen
(Aarhus Roklub)
666
57Stephan Balmes Ibsen
(Roklubben Furesø)
2244
58Jannick Wly Andersen
(Sorø Roklub)
222