TU-cup

Talentudviklingscup’en, eller i daglig tale TU Cup’en er DFfR’s landsdækkende turnering for Junior C og B roere.

Læs alt om TU-cup (reglement heatordning osv.)

Herunder ses den øjeblikkelige stilling i TU Cup’en

Hvis en roer har roet mere end de tilladte to løb på en dag, så er det point i 4x som bliver ignoreret.

Piger Jun C

Copenhagen Regatta Point
#Navn1X2X4X1X2X4XSum
1Mejse Østergaard Nielsen
(Ringsted Roklub)
1818181836
2Amalie Thal-Drexel
(Fredensborg Roklub)
1618161834
3Marie Louise Raahauge Avnsø
(Bagsværd Roklub)
1418141832
4Sigrid Lindquist
(Bagsværd Roklub)
1418141832
5Liv Dolmer
(Bagsværd Roklub)
1416141630
6Marie Saxtoft Jørgensen
(Bagsværd Roklub)
1218121830
7Emmelie Brinkløv
(Lyngby Roklub)
181818
8Nanna Bardram Kehr
(Bagsværd Roklub)
161616
9Hedvig Højberg
(Bagsværd Roklub)
121212

Drenge Jun C

Copenhagen Regatta Point
#Navn1X2X4X1X2X4XSum
1Andreas Bork Kristensen
(Holstebro Roklub)
1818181836
2Mikkel Madsen
(Holstebro Roklub)
181818
3Simon Aslak Gilberg
(Holstebro Roklub)
181818
4Sander Hansen
(Holstebro Roklub)
181818
5Otto Kjærulff
(Bagsværd Roklub)
161616
6Thomas Andersen
(Rødvig Roklub)
161616
7Oscar Østergaard Nielsen
(Bagsværd Roklub)
161616
8John Havris
(Bagsværd Roklub)
161616
9Herman Grønlund Døssing
(Bagsværd Roklub)
161616
10Tobias Lilholm Petersen
(Odense Roklub)
141414
11Aidan Mingo
(Sorø Roklub)
121212
12Carl Dunch
(Saxkjøbing Roklub)
101010

Piger Jun B

Copenhagen Regatta Point
#Navn1X2X4X1X2X4XSum
1Silje Trenter
(Roskilde Roklub)
1816181634
2Isabella Bache
(Roskilde Roklub)
1816181634
3Dina Poulsen
(Sorø Roklub)
1614161430
4Sofie Steffensen
(Sorø Roklub)
1614161430
5Naja Lübeck
(Hadsund Roklub)
1212121224
6Josefine Antoinette Brink
(Hadsund Roklub)
1212121224
7Frida Bisgaard Kopperholdt
(Roklubben Ægir)
81681624
8Caitlin Holbæk Lundager
(Roklubben Ægir)
81481422
9Anna Bosnes
(Holstebro Roklub)
181818
10Bjørk Kallesøe
(Odense Roklub)
181818
11Ella Hjortkær Nørgaard
(Holstebro Roklub)
181818
12Sarah Aslak Gilberg
(Holstebro Roklub)
181818
13Anna Iversen
(Roklubben Stevns)
161616
14Nanna Bardram Kehr
(Bagsværd Roklub)
141414
15Lise Harling Voxnæs Waarst
(Bagsværd Roklub)
141414
16Mia Christensen
(Odense Roklub)
141414
17Victoria Clara Brink
(Hadsund Roklub)
121212
18Cille Hougaard
(Hadsund Roklub)
121212
19Klara Bruun Felthaus
(Københavns Roklub)
101010
20Sara Kaarup Andersen
(Københavns Roklub)
101010

Drenge Jun B

Copenhagen Regatta Point
#Navn1X2X4X1X2X4XSum
1Mads Christensen
(Sorø Roklub)
1818181836
2Valdemar Vilhelmsen
(Sorø Roklub)
1818181836
3Emil Jelstrup
(Sorø Roklub)
1818181836
4Frederik Juel Hansen
(Dragør Roklub)
1618161834
5William Lemming
(Holstebro Roklub)
1616161632
6Kasper Søndergaard
(Holstebro Roklub)
1616161632
7Noah Baltser Lyngaard
(Holstebro Roklub)
1416141630
8Sigurd Rindom Poulsen
(Bagsværd Roklub)
1014101424
9Hjalte Næraa
(Bagsværd Roklub)
1014101424
10Bastian Rud Bernhardt
(Bagsværd Roklub)
1014101424
11Andreas Bork Kristensen
(Holstebro Roklub)
161616
12Theis Wolfram
(Bagsværd Roklub)
141414
13Carl Hassan Gaba
(Københavns Roklub)
141414
14Woody Siigurt Lori Leth
(Københavns Roklub)
141414
15Buster Kiilerich Madsen
(Bagsværd Roklub)
121212
16Gustav Klingenberg Haussmann
(Odense Roklub)
121212
17Anton Bøgelund
(Odense Roklub)
121212
18Gustav Krogh
(Odense Roklub)
888
19Christian Sindre Bech
(Hadsund Roklub)
666